3 věci, které milujeme na telefonu Asus Rog 7 Ultimate (a 1 ne). Asus Rogue 3

Věci, které milujeme na telefonu Asus Rog 7 Ultimate (a 1 ne)

Když telefon Razer vytvořil trh „herní telefon“ v roce 2017, vynořil se s jedinečnými funkcemi zřídka-pokud vůbec-v chytrých telefonech: obrazovka s vysokým občerstvením, procesory, měděné páry a ve tváři „hráč„ hráč “ „Estetika.“. Ale v letech od té doby mnoho z těchto „herních“ funkcí stékalo dolů na telefonní telefony od společností jako Samsung, OnePlus a mnoho dalších. Nenechte se zmást: Navzdory mainstreamovému přijetí některých jejich funkcí, oheň dýchacích nadšenců, jako je nový telefon Asus Rog, 7 Ultimate inovují a nabízejí jedinečné zážitky.

Zde jsou tři klíčové funkce, které pomáhají telefonu Asus Rog 7 Ultimate vyčnívat z mainstreamových mas a jedna funkce, která padá daleko za sebou.

Adam Patrick Murray/Foundry

Asus Rog Phone 7 Ultimate’s Audio Rocks

Jako zvukový inženýr z obchodu jsem vždycky vydal skvělý zvuk do popředí mých rozhodnutí o nákupu. Bohužel, většina hlavních obětí chytrých telefonů na zvuku. Telefony zřídka mají skvělé reproduktory, digitální až analogové převaděče nebo dokonce konektor pro sluchátka. Kromě toho se mnoho lidí přestěhovalo do Bluetooth sluchátka a upřednostňovala štíhlé rámy před velkými, vzkvétajícími vestavěnými reproduktory.

Adam Patrick Murray/Foundry

Pak je tu telefon Asus Rog 7 Ultimate. Obětuje nejtenčí rámy za stereofonní reproduktory směřující přední. Zvuk, který vychází z tohoto telefonu, mi fouká mysl ve srovnání s normálními reproduktory smartphonu. A i když mám spoustu sluchátek, někdy nechci vždy dát něco do uší nebo na uši.

Bohaté znějící reproduktory a géniové ladění telefonu ROG jsou pro nás perfektní pro audio pitomce bez ohledu na to, zda hrajete nebo sledujete videa. Ještě lepší je, že telefon Rog tvrdohlavě lpí na nadčasovém 3.5mm konektor pro sluchátka a s připojeným Aeroctive Cooler 7 získáte další konektor pro sluchátka pro použití v režimu krajiny.

Ovládat to svou cestu

Pro vážné herní relace nechci vždy používat dotykovou obrazovku, spárovat ovladač Bluetooth nebo popruh na zařízení jako Razer Kishi. Dobré zprávy! Telefon Asus Rog 7 Ultimate nabízí tolik možností další kontroly, že se mi točí hlava.

Telefon je vybaven 14 specifickými ovládacími vstupy prostřednictvím tlačítek citlivých na dotykové a 10 různých možností řízení pohybu. Popruh na aeroaktivní chladič 7 a ve skutečnosti dostanete čtyři fyzické tlačítka podél zadní strany.

Adam Patrick Murray/Foundry

Mít tyto další vstupy může mít rozdíl, když hrajete hry jako Call of Duty: Mobile nebo Fortnite. Některé hry nepodporují ovladače vůbec nebo je omezují na konkrétní použití, takže herní telefony poskytují definitivní výhodu na rozdíl od spoléhání se na metody pouze dotykové obrazovky.

Například v typické hře COD: Mobile I mapuje opětovné načtení, krčící se, zaměřování památek a vystřelení na čtyři různé stisknutí tlačítek. To uvolní palce, abych se zaměřil na pohyb mé postavy a zaměření na obrazovku. Bez těchto dalších vstupů bych musel přemístit pohyb jedním palcem, abych stiskl tlačítko, abych udělal něco jako oheň, což z mě dělá mnohem snazší cíl. Takže i když ve skutečnosti nepoužívám všechny možnosti, které mám k dispozici, je úžasné je mít na prvním místě a mohu umožnit super přizpůsobená nastavení.

Telefon Asus Rog 7 Ultimate je v pohodě jako nehty ledního medvěda

Většina vlajkových telefonů je samozřejmě více než schopná hrát nejnovější hry, ale prostě na to nejsou optimalizovány z hlediska chlazení. Udržování toho, že bestie Snapdragon 8 Gen 2 Chip běží v pohodě, je nezbytné pro získání maximálního výkonu během her.

Adam Patrick Murray/Foundry

ASUS upřednostňuje výkon tím, že pokračuje v inovacím systému chlazení v telefonu ROG 7 Ultimate a dělá věci jako umístění nejžhavějších komponent do středu zařízení. To šíří teplo napříč celým telefonem pro rovnoměrnější chlazení a zároveň maximalizuje chladicí potenciál (a tedy výkon) při připojení aeroaktivního chladiče 7 k zadní části zařízení.

Tento upgradovaný chladič nyní má Peltier Cooler a také aeroaktivní portál, který dále pomáhá rozptylu tepla. Upgrade na chladič Peltier ve skutečnosti dělá Aeroctive Cooler 7 životaschopným příslušenstvím ve srovnání s minulými iteracemi a používá aktivní chlazení k odvrácení tepla ze zadní části telefonu. Aeroaktivní portál (dostupný pouze na konečné verzi) se otevírá, když je připojen chladič a umožňuje přímější proudění vzduchu k nejžhavějším komponentům. (Je také super zábavné sledovat otevřené.)

Adam Patrick Murray/Foundry

Rovněž byla také upgradována řešení chlazení uvnitř telefonu ROG 7 Ultimate, konkrétně s novými vzory kolem její komory a grafitových listů. Vylepšení s názvy snazzy, jako jsou kanály pro návratu kapaliny a struktury Wick sloupců, upřímně přesahují moji úroveň porozumění, ale na konci dne si všimnu, že tento telefon zůstává v pohodě i po dlouhých herních sezeních. Vím, že mohu tento telefon tvrdě tlačit a nechat ho ztratit žádný výkon, přestože hraji. Také vím, že se nemusím starat o to, aby se mé ruce zahřály a zpocené z toho, že drží horkou desku na hodinu. Totéž určitě nelze říci pro každý vlajkový smartphone na trhu.

Fotoaparát však není skvělá

S tolika milováním o Beastly Asus Rog Phone 7 Ultimate, mohlo by to mít opravdu Achillovu patu? Bohužel to má jednu hlavní nevýhodu, která by mi brání v používání tohoto telefonu denně: kamera.

Jako profesionální fotograf a producent videa se nemohu spolehnout na tento systém fotoaparátu, aby fotografoval a videa tak, jak bych chtěl. Zatímco hardware fotoaparátu je více než schopný, je to zpracování, které zaostává za sebou a prostě nemůže držet krok s mými potřebami. Fotografie vycházející z telefonu ROG 7 prostě se necítí přirozeně k životu, trpí věcmi, jako jsou špatné hodnoty vyvážení bílé, přes zpracované HDR a liberální množství ostření.

Adam Patrick Murray/Foundry

Abychom byli spravedliví, kvalita fotografie telefonní linky ROG se v průběhu let zlepšila. Nejedná se o hroznou kameru. prostě se nepřiblíží k ostatním vlajkovým smartphonám ve svém cenovém rozpětí a vyčnívá jako do očí bijící slabost uprostřed celé hromady úžasnosti. A samozřejmě to opravdu záleží na tom, jak moc vám osobně záleží na výkonu kamery v telefonu, ale to mě zadne a já opravdu doufám, že se Asus může i nadále zlepšovat.

Bez ohledu na výkon slabého fotoaparátu je zbytek tohoto telefonu zvíře. Telefon ASUS Rog 7 Ultimate vyniká z davu s špičkovými funkcemi. To je klíč opravdu. Plně nabité herní telefony, jako je tato, pomáhají posouvat celý mobilní ekosystém vpřed a já jsem nadšený, že výrobci jako Asus nadále inovují v prostoru. Telefony hlavního proudu možná nepřijaly funkce, jako jsou páry komory a obrazovky s vysokým občerstvením.

Teď, kdybychom jen mohli získat alespoň jeden konektor pro sluchátka zpět na jiných telefonech.

Asus Rog Phone 3 Review: Gold Standard for Gaming Smartphones

Telefon ROG 3 vychloubá obrazovku AMOLED s obnovovací frekvencí 144Hz.

Je vyzbrojena baterií 6 000 mAh s podporou rychlého nabití 30 W.

Smartphone podporuje 30 W nabíjecí nabíjení.

Smartphone a PC Maker Asus je známý pro výrobu komponent, jako jsou směrovače, základní desky a monitory, spolu s herními značkami, sluchátky a dalšími. Asus také vyrábí herní stolní počítače a notebooky pod řadou ROG (Republic of Gamers). V roce 2018 společnost představila svůj první herní smartphone, telefon ROG a každý rok zdokonalil sérii s každou iterací. Nejnovější je Asus Rog Phone 3, který do smartphonu přináší nejrychlejší hardware a některé zajímavé funkce zaměřené na hraní her.

Herní smartphony je výklenkový segment a na trhu je k dispozici jen několik dostupných. Patří sem série Razer Telefon, Xiaomi-podporovaná řada Black Shark Shark, Lenovo Legion Gaming Phone a Nubia’s Redmagic Series. Všechny jsou navrženy s ohledem na herní komunitu a zahrnují několik jedinečných funkcí, které nenajdete v jiných vlajkových lodích chytrých telefonů.

Design: rafinovaný a ergonomický

Design-moudrý se od prvního telefonu ROG nic nezměnilo, ale s každou generací jej Asus více zdokonalil. Zatímco ostatní OEM nabízejí poblíž displejů k okraji k okraji, telefon Asus Rog 3 má stále silné rámy podél horní a dolní části, což mu umožňuje nabízet stereofonní reproduktory předního popředí.

Má odolný kovový rám a sklo zpět s jemnějším stylem. Moduly trojitého fotoaparátu s LED bleskem jsou v horní polovině, zatímco logo RGB Lighting Rog je ve středu. Je přítomen od prvního telefonu ROG a přidává zřetelný vzhled a pocit.

Barva světla RGB lze přizpůsobit na základě potřeb uživatele. Právě vedle loga je malý tepelný odvětrávání a chladič, který během těchto intenzivních herních her rozptýlí teplo.

Zářící logo RGB je doplněk Uber-Cool.

Jeden z jedinečných doplňků přichází ve formě ultrazvukových tlačítek citlivých na tlak „vzduchové spouštěče“ na pravém rámci. Tato tlačítka můžete nakonfigurovat pro různé hry. Například v PUBG Mobile lze spodní spoušť použít k vystřelení kulky nebo skoku nebo dokonce načtení. Podobně, když hrajete asfalt 9: legendy, horní tlačítko lze použít jako spoušť k driftu, zatímco spodní část lze použít jako nitro posilovač.

Dalším odlišným faktorem telefonu ROG 3 je to, že přichází se dvěma porty USB typu-C-jeden dole a jeden na levé straně. Je to také chytrá implementace. Když je baterie nízká a chcete nabít telefon během hraní, je nepříjemné hrát, zejména pro hry v režimu krajiny.

Boční port se hodí v takové době, kdy při hraní nezasahuje. Na postranním portu je také několik dalších věcí. První věc je, že podporuje pravidelné rychlosti nabíjení a druhou je, že k němu můžete připojit „aero aktivní“ příslušenství ventilátoru chladiče. Toto příslušenství nejen pomůže snižovat tepelné úrovně, ale také má dva porty. jeden přidat 3.5 mm sluchátka a další port USB typu-C pro nabíjení.

САМЫЙ МОЩНЫЙ ИГРОВОЙ СМАРТФОН ЗА 39990р! �� НОВЫЙ ASUS ROG PHONE 7 �� ЛУЧШИЙ ДЛЯ ИГР?

Port USB typu C na boku znamená pohodlné hraní bez drátu visícího kolem.

Jak se hrají smartphony her od vlajkových lodí?

Telefon Razer byl prvním herním smartphonem, který přinesl LCD obrazovku s obnovovací frekvencí 120 Hz, zatímco první telefon ROG přinesl na panelu AMOLED obnovovací frekvenci 90 Hz na panelu AMOLED. A od té doby jsme viděli obrazovky s vysokým občerstvením na středním rozsahu, cenově dostupné prémii a vlajkové lodi smartphony. Herní telefony také přicházejí s systémem chlazení kapaliny nebo chlazení páry, aby udrželi nízké úrovně tepelných a stejná funkce také stékala na tradiční chytré telefony.

Analytik výzkumu Maurice Klaehne řekl, že herní smartphony prošly dlouhou cestu, a přestože určitě stále specializovaný produkt, dali nám nové a užitečné funkce, které jsou začleněny do „mainstreamových“ chytrých telefonů. Mnoho vlajkových lodí smartphonů nyní přichází s vysokým občerstvením a zahrnuje funkce chlazení. Lze s jistotou říci, že herní telefony nám dávají nahlédnutí do toho, jaké funkce bychom mohli očekávat v nových vlajkových lodích od OEM, jako jsou Samsung, OnePlus a Xiaomi.

Některé funkce jsou přítomny pouze v herních telefonech. Když mluvíme o telefonu ROG 3, který kontrolujeme, přichází se speciálním hardwarovým funkčním klíčům citlivým na tlak, které lze nakonfigurovat pro jednotlivé hry. Smartphone má také tepelné otvory vzadu, dvojitý nabíjecí port. jeden dole a jeden na levé straně a osvětlení RGB vzadu. ASUS také vytvořil specializované doplňkové příslušenství, které zahrnuje připojenou obrazovku Twin View, stolní doku, externí ventilátor a řadiče GamePad.

A konečně, na frontě softwaru je zde také bedna zbrojnice, která vám umožní přizpůsobit a doladit nastavení hardwaru a softwaru pro každou hru. Než mluvím o představení, dovolte mi nejprve mluvit o tom, co je jedinečné na Armory Crate, což je funkce, která dělá herní zážitek na Asus Rog Phone 3 hodnotné.

Zbrojnice Crate: Vlastní vylepšení pro každou hru

O bedny z Armory. herní knihovny, konzole a doporučené sekce jsou tři zajímavé věci. Mnoho smartphonů nyní přichází s vyššími obrazovkami, které umožňují hladké posouvání a lepší hraní her. Ale ne všechny hry podporují hraní vysokých obnovení. Například populární Battle Royale Game PUBG Mobile nepodporuje více než 60fps (snímky za sekundu). Podobně The Asphalt 9: Legends Car Racing Game maximální na 60 snímků za sekundu.

Nahlášená karta v Armory Crate má úplný seznam her, které podporují 144Hz a 120 Hz obrazovky obnovovací sazby. K dispozici je také tlačítko GET, které vám umožní stáhnout tyto hry přímo z obchodu Play. Jak budete dál přepínat karty, získáte také prozkoumat hry, které podporují doplňkové a vzduchové spouštěče.

Zbrojnice má mnoho nastavení a funkcí, s.

Pohybujte se, karta konzoly umožňuje přizpůsobit nastavení hry. Různá nastavení zahrnuje displej, kde můžete nastavit obnovovací frekvenci na auto nebo přepínat mezi 60 Hz, 90 Hz, 120 Hz a 144 Hz. Nastavení vám také umožňuje zvýšit nebo snížit citlivost a přesnost posouvání a citlivost dotknout. Pak je zde karta Performance, která vám umožní vyladit kontrolu teploty, GPU a CPU mezi nízkým, středním a vysokým nastavením.

A konečně, existuje také možnost čističe paměti, která vyčistí aplikace na pozadí pokaždé, když spustíte hru. Všechna výše uvedená nastavení lze všeobecně nakonfigurovat pro všechny hry, nebo můžete ručně nakonfigurovat různá nastavení pro každou hru v knihovně hry. K dispozici je také karta konzoly, která vám umožní aktivovat „X-režim“ se všemi nastaveními maximalizovanými jedním dotykem.

Game Genie: Plovoucí panel nástrojů pro rychlé přepínání nastavení

Game Genie je další zajímavou funkcí, která nabízí plovoucí panel nástrojů pro rychlé aktivaci nebo deaktivace nastavení. Přejetí zleva z obrazovky v krajině přináší hru Genie. Umožňuje upravit a zamknout jas obrazovky, přepínat rychlost občerstvení obrazovky a ztlumené hovory, zprávy a další oznámení.

Můžete také aktivovat spouštěče vzduchu, zaznamenat makra pro opakování určitých akcí ve hře, zrychlit zařízení jediným dotykem a další. Na panelu nástrojů také zobrazuje teplotu telefonu, rychlost hodin, rám obrazovky v reálném čase a umožňuje vám zaznamenat hru. Určitě je to dobrý doplněk k ovládání určitých aspektů hry.

Výkon: Hyper Beast na steroidech

Když mluvíme o výkonu, Asus Rog Phone 3 přichází s Qualcomm Snapdragon 865 Soc s rychlostí vrcholu 3.1GHz, což z něj dělá nejrychlejší smartphone kolem. Je spárován s až 16 GB LPDDR5 RAM a 512 GB UFS 3.1 Úložiště. Měli jsme základní model s 8 GB RAM a 128 GB úložiště a během používání jsme nelišili žádné zpoždění. UI ROG na vrcholu OS Android 10 je dobře optimalizováno, aby bylo zajištěno hladké fungování.

Smartphone se chlubí A 6.59palcový panel FHD AMOLED spuštěn na 2340x1080PIXELS. Obrazovka také podporuje mapování tónů HDR a řešení vyhlazování jasu od Pixelworks, aby nabídla pohlcující herní zážitek a sledování videa. Panel podporuje obnovovací frekvenci obrazovky 144Hz s vzorkovací frekvencí 270 Hz a latence 25 ms dotyku. Nyní není obrazovka nejlepší ve srovnání s jinými chytrými telefony. Barvy vypadají občas příliš příchutí, zatímco text a obsah nevypadají příliš svěží, jak byste očekávali v normálním použití. Překvapivě však grafika při hraní her vypadala dobře. Vyladění barev a jasu by mohlo pomoci získat lepší výsledky.

Nyní přicházím na herní představení a rozsáhle jsem testoval hry pro přehrávání telefonů jako PUBG Mobile, Asphalt 9: Legends, Shadowgun Legends, Alto’s Odyssey a CSR Racing 2. Nejdříve nejprve všechny tyto hry běžely máslové hladké bez jakýchkoli škytavek. Ale ne všechny podporují obnovovací frekvenci 144 Hz. Existuje panel nástrojů, který můžete aktivovat z nastavení hry Genie, které zobrazuje framerate, CPU a GPU zatížení, teplotu a baterii v reálném čase, jak můžete vidět na obrázku níže.

Například PUBG Mobile a Asphalt 9 Legends max out při 60 snímků za sekundu. Shadowgun Legends podporuje až 144fps a hra by neustále zasáhla mezi 125 až 140fps. Na druhé straně Alto’s Odyssey a CSR Racing 2 zasáhl až 90 snímků za sekundu, ale ne více než to.

Zatímco herní zážitek byl skvělý, zadní strana smartphonu se po intenzivní hodinové herní relaci příliš teplá. Dosáhl úrovní 44 stupňů. Mírné by se po pětiminutové přestávce snížilo na normální úroveň.

Telefon ROG 3 také nabízí dobrou haptickou zpětnou vazbu při hraní her, což dělá zážitek ještě pohlcujícím. Je to jako to, co získáte na hraní konzoly. Například například Asfalt 9 nabízí silnou zpětnou vazbu vibrací, když narazíte na perfektní nitro, a také při havárii vozidla. Podobně, Shadowgun Legends a PUBG Mobile nabízejí silnou zpětnou vazbu vibrací, když vystřelíte kulku.

Hlasitý, podrobná zvuková a haptická zpětná vazba nabízejí skvělý herní zážitek.

Doplňování haptiků je hlasitý zvuk se silnými basy ze stereofonních reproduktorů. Je to nejhlasitější a pohlcující zvukový zážitek, který jsem dosud našel na smartphonu. Funguje to také při sledování obsahu na Netflixu a dalších aplikacích.

Dobrá výdrž baterie pro prodloužené herní relace

Telefon ROG 3 je zvíře a nabízí nejrychlejší zpracování na telefonu a vysokou frekvenci obrazovky. Obvykle to znamená, že to bude baterie. Ale při použití v reálném světě smartphone překvapí svou vytrvalost baterie. Monstrózní baterie 6 000 mAh je dost dobrá na to, aby nabídla zálohu za jeden celý den. Jedna hodina intenzivního hraní, jako je Asfalt 9, vypouští baterii o 32% při maximálním nastavení. S režimem s nízkým nastavením je odtok baterie 19%. Podobně, pro PUBG Mobile, baterie vypouští 21% po dobu jedné hodiny hraní při nastavení MAX.

Navzdory hladovým specifikacím, baterie vydrží celý pracovní den a další.

S pravidelným používáním, jako jsou sociální média, sledování binge atd. Telefon podporuje 30W rychle zapojené nabíjení pomocí dodávky napájení USB a nabíjení 50% a téměř dvě hodiny trvá asi 30 minut a úplné nabíjení.

Kamery: průměrný výkon

V oddělení fotografií je chytrý telefon přichází s trojnásobnou zadní kamerou s primárním senzorem 64MP Sony IMX686 s f/1.8 Clona. Je spárován s 13MP ultra širokou f/2.4 snímač clony a makro objektivy 5MP. V ideálním případě by teleobjektiv byla lepší volbou. U selfies a videohovoru existuje přední střelec s 24MP s f/2.0 Clona. Se specifikacemi mimo cestu, pojďme mluvit o kvalitě.

Jednou z oblastí, kde vždy trpěly herní telefony, je na fotografickém oddělení. A bohužel to neměňuje telefon Asus Rog 3. Kvalita fotografie je přinejlepším průměrná. ASUS může provést některá vylepšení a jemná nastavení s budoucími aktualizacemi softwaru, ale aby se z kamer vytěžilo maximum, bude se muset zaměřit na algoritmy AI a následné zpracování.

Za částečně slunečné a zatažené počasí jsem natočil několik fotek na výlet na kopcovou stanici. Široké i ultrawide fotografie mají mírně teplý tón a postrádá ostré detaily. Snímky režimu portrétu jsou podprůměrné a stěží použitelné. Existuje spousta vyhlazení kůže, které se AI a zpracování snaží udělat a nabízejí průměrné výsledky.

Kvalita při slabém světle má další zásah. Existuje noční režim, který pořizuje více výstřelů na různých úrovních expozice a fotografie v tomto režimu jsou docela použitelné.

Asus musí pracovat na zlepšení výkonu kamery.

Přední kamera se dařila relativně lépe. Dělá hodně vyhlazení kůže a rozjasňuje tón pleti, zejména v režimu portrétu, ale zároveň nabízí dobré detaily.

Závěr: Herní zvíře a solidní umělec, ale kamery mohly být lepší

Na závěr se vracíme k konverzaci. jak odlišíte herní smartphone od jiných vlajkových smartphonů? Mohou se pochlubit stejnou čipovou sadou, podobným hardwarem z hlediska RAM, úložiště a displeje s vysokými obnovovacími frekvencemi. Co dělá herní telefony, jako je Asus Rog Phone 3 Tick, je herní zážitek, který nabízí s doplňky softwaru a haptickou zpětnou vazbou. Nastavil nový měřítko a je to určitě herní smartphone, který má porazit.

Je také kompatibilní s 5G sub-6GHz pomocí modemu Qualcomm Snapdragon X55 5G a podporuje cloudové hry prostřednictvím platformy Google Stadia Platform. Rychlé nabíjení, výdrž baterie a kompatibilita s herním příslušenstvím je několik věcí, které fungují v jeho prospěch.

Zbývá také několik věcí, které zbývají, které se může při příští iteraci vylepšit. Podpora ještě rychlejšího nabíjení, bezdrátového nabíjení a hodnocení IPXX by mohla být dobrým doplňkem. Ale jedna věc, která zadrží uživatele, budou kamery. Vylepšení ve fotografickém oddělení může učinit telefon ROG všestranným a nejen herním zvířetem.

Telefon Asus Rog 3 je skvělý pro hry, OK pro každodenní použití

Tom’s Guide Verdict

Telefon Asus Rog 3 je výkonný a robustní herní telefon Android, i když se snadno zahřívá a může být těžkopádné použití. Je to překvapivě dobře zaoblené na herní sluchátko, i když kupující, kteří se zajímají o další luxus, jako je kvalita fotoaparátu, možná budou chtít zvážit tradiční vlajkový telefon, jako je Galaxy S20 nebo OnePlus 8 Pro místo toho.

Klady

  • Silný herní výkon
  • Dlouhá životnost baterie
  • Hezký displej
  • Užitečný nativní software

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Počáteční cena: 999 EUR (1 184) Displej: 6.6-palcový AMOLED (2340×1080; 144 Hz) CPU: Qualcomm Snapdragon 865 Plus RAM: 12 GB, 16 GB Storage: 512GB SD karta Slot: Žádné zadní kamery: 64MP Široký (ƒ/1.8), 13MP Ultrawide (ƒ/2.4), makro 5MP (ƒ/2.0) Přední kamera: 24MP (ƒ/2.0) Baterie: 6 000 MAH Nabíjení: 30 wattů Zabezpečení: Senzor otisků prstů, Operační systém PIN: Android 10 Velikost: 6.7 x 3.1 x 0.Hmotnost 4 palce: 8.5 uncí

Telefon Asus Rog 3 nemusí být tak výkonný jako nadcházející série PS5 nebo Xbox, ale je to sakra mnohem praktičtější. Přemýšlejte o tom. Což bude více využívat: zařízení, které musíte připojit k televizi v obývacím pokoji pro hry a filmy, nebo zařízení, které si můžete vzít s sebou absolutně kdekoli a použít pro libovolný počet produktivity a volnočasových aktivit?

A přesto, telefon ROG 3 není jen nejlepším herním telefonem, který je právě teď dostupný; Je to pravděpodobně jeden z Nejlepší kapesní herní konzole tam. za předpokladu, že se vám líbí hry Android, v každém případě.

Jako herní zařízení je telefon ROG 3 téměř ve všech směrech. Krásně hraje špičkové mobilní hry a jeho vestavěný software vám poskytuje všechny nástroje, které potřebujete k přizpůsobení a optimalizaci vašeho zážitku. Dlouhá výdrž baterie znamená, že můžete hrát celé hodiny, a šikovný zahrnutý ventilátor/stojan usnadňuje připojení ovladače a přehrávání celé hodiny. Vzhledem k tomu, že telefon je přirozeně tak silný, vyniká také na většině každodenních úkolů.

Je pravda, že ambiciózní specifikace Rog Phone 3 přicházejí s některými nevýhodami. Telefon se při hraní velmi snadno zahřívá a použití ventilátoru, aby byl v pohodě. Je také možné žvýkat baterii velmi rychle, v závislosti na tom, jak fantazie chcete, aby vaše hry vypadaly. Čistá velikost telefonu je pro každodenní použití trochu nepravidelné. ale stále není dost velký na to, aby streamoval PC nebo konzolové hry v detailu.

Přesto, pokud chcete herní systém, který se také stane dobře zaoblený smartphone, Phone 3 je přesvědčivý, i když potenciálně drahý, volba. Čtěte dále pro naši úplnou recenzi Asus Rog Phone 3.

Asus Rog Phone 3: Cena a dostupnost

Telefon Asus Rog 3 ještě není široce dostupný. Neexistuje žádný oficiální u.S. Ceny za telefon ROG 3 právě teď a až do září nebude. Mezitím, Asus France uvedl 12 GB variantu RAM za 999 EUR (1 184) a 16 GB RAM varianta za 1 099 EUR (1 302). Oba přicházejí s 512 GB úložiště a neexistuje žádný slot SD karty, které by to dále rozšířilo. Je pravda, že telefony v Evropě bývají ve Spojených státech o něco dražší než telefony, ale stále bychom neočekávali telefon ROG 3 za méně než 1 000, když se zde dostane.

Asus Rog Phone 3: Design

První věc, kterou jsem si všiml o telefonu Rog 3, je to, že je to obrovské. Telefon sám je 6.7 palců dlouhých, což jistě zkusí i ty nejhlubší s. Je to také docela těžké v 8.5 uncí. Nesení kolem může být bolest (téměř doslova) a není snadné ji držet po dlouhou dobu. pro teplo stejně jako na váhu, ale dostaneme se k tomu, ale dostaneme se k tomu, ale dostaneme se k tomu, ale dostaneme se k tomu.

I když jsem si na poměr obrazovky nikdy nevyužil, telefon ROG 3 je jinak hezká zařízení. Přední část zařízení je téměř celá obrazovka, s malými černými rámečky na horní a dolní části. Vpravo je tlačítko napájení a tlačítko hlasitosti. Na zadní straně je lesklý reflexní povrch s vkusným logem ROG ve středu. Zatímco telefon je trochu magnetem otisků prstů, musím mu dát uznání za některé z jeho jemných estetických rozhodnutí.

Levá strana telefonu je místem, kde se věci stávají zajímavými, protože existuje těžko opakovatelná plastová zástrčka, která odhaluje proprietární port. To je místo, kde se ventilátor připojuje a mohu bezpečně říci, že telefon ROG 3 je úplně první smartphone, jaký jsem kdy používal s vlastním externím systémem chlazení.

Zatímco fanoušek umožňuje některé skvělé funkce (a je naprosto nezbytné pro hraní náročných her ve vyšších nastaveních), zjistil jsem, že jsem zařízením méně nadšený, než jsem doufal. Za prvé, ventilátor může být skutečnou bolestí pro připojení a odpojení, mezi těžko opakovanou gumovou zástrčkou, roztažitelnou svorkou a velmi těsným stonkem. I když ventilátor není sám o sobě tak hlasitý, je dostatečně blízko mikrofonu telefonu, že může být velmi rušivé, pokud zavoláte nebo potřebujete něco zaznamenat. Vypouští také baterii do bodu, kdy se pravděpodobně budete chtít připojit, když ji použijete.

Asus Rog Phone 3: Display

Asus Rog Phone 3 má 6.6-palcová, 2340 x 1080 AMOLED obrazovka, která podporuje rámcové frekvence až 144 Hz. Nikdy jsem si docela zvykl na extrémně široký poměr stran 19: 5: 9, ale jinak je to nádherný displej, s bohatými barvami: 168% spektra SRGB, abych byl přesný, se skóre přesnosti barev delta-e 0.31. Posledně jmenovaný dokonce bije Samsung Galaxy S20 Plus‚Delta-E skóre 0.36. (Čísla blíže k nule jsou lepší.)

Pokud jde o jas, obrazovka může za běžných okolností získat až 419 nits a až 646 nits s automatickým jasem. Vzhledem k tomu, že i počítačové monitory mají tendenci se někde pohybovat kolem 350 nits, je telefon ROG 3 hodně jasný a neměl jsem potíže s přečtením obrazovky za denního světla.

Snímková frekvence telefonu je to, co ji skutečně odlišuje od modelů bez hraní. Obecně řečeno, je to obrovský požehnání v náročných hrách a není to opravdu nutné jinak. Je však také snadné ovládat, díky proprietárnímu softwaru ASUS, takže v nejlepším případě to neubližuje, v nejhorším případě a hodně dobrého, přinejlepším.

Asus Rog Phone 3: Camera

Se třemi výkonnými zadními kamerami a jednou přední kamerou s vysokým rozlišením, telefon ASUS Rog 3 nekryje kvalitu obrazu. Současně to není pravděpodobně na standardech telefonu, který se prodává na svém fotoaparátu, jako je například iPhone 11 Pro nebo Pixel 4.

Aniž bychom se dostali do nesnesitelných detailů o kamerech, tři čočky na zadní straně zahrnují 64-MP primární střelce, 13-MP Ultrawide One a 5-MP makro, zatímco jedna na přední straně je hodnocena na 24 MP. Existuje úctyhodný počet možností pro fotografování a videa, včetně profesionálního videa, časového propadnutí, sledování pohybu, portrétu, nočního režimu a makra-což je obzvláště zajímavé, protože vám umožňuje získat ultra-uzavřené-up, v několika několika několika palce vašeho předmětu.

Protože si nemyslím, že mnoho lidí bude kupovat telefon ROG 3 primárně pro jeho kameru, trávil jsem většinu času v jeho obecném fotografickém režimu a byl jsem přiměřeně potěšen výsledky. Interiérové ​​záběry byly ostré, ačkoli rovnováha barev se cítila trochu vyplavená, zejména když kamera musela vyvážit mnoho různých barev najednou, jako v případě knih nebo DVD případů. Venkovní výstřely se dařily mnohem lépe, s naturalističtější rovnováhou barvy. i když Reds se cítil nadsun a ne tak živý jako greeny, bílé a blues.

Možnosti fotoaparátu Rog Phone 3 nejsou tak jemné, ani tak rozsáhlé jako to, co byste dostali z vyhrazeného telefonu s fotoaparátem, ale může se pochlubit některým velmi výkonným hardwarem a dostatečně vyladitelnými možnostmi, které s ním můžete udělat nějakou působivou fotografii, pokud s ním “ znovu nakloněn.

Moje jedna velká stížnost byla, že bez ohledu na to, co jsem udělal, by kamera automaticky neotočila horizontální výstřely. Pokud pořídíte spoustu obrázků a potřebujete je později nahrát, musíte je otočit ručně, jeden po druhém, je obrovská bolest a něco, co vás sotva jakýkoli jiný telefon nutí dělat. Nedokážu si představit, proč ASUS učinil tuto nepochopitelnou volbu, a doufám, že budoucí aktualizace softwaru nabízí nějakou možnost automatického rotátu.

Asus Rog Phone 3: Performance

Herní telefon. zejména ten, který stojí více než 1 000. životy nebo zemře podle svého výkonu a telefon Asus Rog 3 má v této kategorii hodně co nabídnout. Pojďme dostat snadné věci z cesty nejprve: každodenní úkoly jsou bez námahy na telefonním telefonu 3. Sociální média, hovory, texty a tak dále nepředstavují žádnou výzvu pro systém, který je zaměřen na hraní, takže navigace je rychlá a citlivá, videa jsou hladká a barevná a pokud existuje aplikace, kterou telefon nedokáže zvládnout, nemohl jsem najít, nemohl jsem najít to.

Pokud jde o umělé benchmarky, telefon ROG 3 skóroval 3 393 na testu Geekbench s více jádry. Porovnat a kontrast s Samsung Galaxy S20, který skóroval 3 147 a iPhone 11 Pro, který skóroval 3 509. Se svým procesorem Qualcomm Snapdragon 865 Plus a až 16 GB RAM je telefon ROG 3 jedním z nejsilnějších telefonů na trhu, i když se zdá, že Apple A13 Chip má stále mírnou hranu.

Zajímavější otázkou je, jak ROG Phone 3 zpracovává hry a odpověď zní: velmi dobře, s jednou mírnou výjimkou. Načasování na tomto recenzi ROG Phone 3 fungovalo velmi dobře, protože Bandai Namco právě vydal příběhy Crestoria: složitý mobilní RPG, který může plně využít výkonných telefonů s podrobným a náročným grafickým nastavením. (Západní fanoušci opravdu potřebují hrát Série Tales, Ale odbočuji.)

Jako někdo, kdo hraje sérii Tales od dnů PlayStation, mohu bezpečně říci, že telefon Rog 3 vytvořil příběhy Crestoria vypadat lépe než kterákoli ze sérií na Xbox 360 nebo PS3; Modely postav daly PlayStation 4 položky běh za své peníze. Bitvy byly rychlé a plynulé, i když postavy spustily jeden speciální útok na efekty na druhé straně a barevná obrazovka způsobila, že každá postava vypadala jedinečně a plná osobnosti. Robustní reproduktory systému mi také daly velkou kontrolu nad úrovní hlasitosti a znělo to překvapivě dobře pro hudbu, hlasovou práci a zvukové efekty.

Asus ROG Phone 7 Ultimate Unboxing!!

Telefon ROG 3 také hraje velmi pěkně se službami hrany hry, jako jsou Google Stadia a Nvidia Geforce. V mých testech běžely hry jako Shadow of the Tomb Raider a Doom Eternal velmi plynule, i když obrazovka byla stále příliš malá. a možná trochu příliš tma. Je to proveditelná možnost, pokud potřebujete druhou obrazovku, i když by tablet pravděpodobně fungoval lépe.

Co pomáhá příběhů o Crestorii a dalším náročným her Android, jako jsou PUBG a Fortnite, je Excel ROG Phone 3’s Game Genie Overlay Software a také jeho volitelný režim X. Aniž by se dostala do nesnesitelného detailu o jedné z funkce, Game Genie (nesmí být zaměňován s generátorem stejného názvu podváděcího kódu 90. let) je jednoduchý překrytí, které vám umožňuje optimalizovat vaše hry, když je hrajete.

Jednoduše přejetím zleva z obrazovky můžete použít hru Genie k ovládání snímkové frekvence, jasu a dalších metrik výkonu pro jakoukoli hru Android. Můžete také říct, aby blokoval hovory a texty, když je hra otevřená, pokud chcete nějaký nepřetržitý čas her. Game Genie vůbec nezpomaluje hry a je to triviálně jednoduché použití. Je to chytrý a funkční způsob, jak se telefon ROG 3 odlišit jako „herní telefon“, kromě toho, že nabízí výkonné specifikace.

X režim, na druhé straně, je způsob, jak druh přeplatky systémových specifikací za cenu výkonu tepla a napájení baterie. Existují tři různé úrovně, které se postupně postupují. Úroveň 3 ve skutečnosti vyžaduje, abyste zapojili ventilátor, nebo se ani neaktivuje. X režim je užitečná možnost, i když obecně řečeno, i ty nejnáročnější hry Android jsou v běžných parametrech ROG telefonu 3, takže se divím, jak užitečné to bude.

(Pokud se rozhodnete použít telefon ROG 3 jako emulátor, vaše požadavky na výkon se samozřejmě mohou lišit. Ale protože to je legálně kalné území, to je vše, co o tom můžeme říci zde.)

X režim však zdůrazňuje největší problém s telefonem ROG 3: generuje obrovské množství tepla. Telefon je dodáván s gumovou přilnavostí, která zakrývá zadní část zařízení, a rychle jsem se dozvěděl, že to není jen pro show. Po chvíli hraní, bez přilnavosti se telefon cítí téměř příliš horký na to, aby se dotkl. Přehřátí může být problémem pro hry jako Tales of Crestoria, které se často havarovaly, jakmile se telefon začal příliš zahřát. Ventilátor pomáhá do určité míry zmírnit tento problém, ale také to znamená, že budete potřebovat těžkopádnou a vypouštěcí připojení k usnadnění primární aktivity telefonu.

Herní telefony budou horké; Neexistuje úniku z fyzikálních zákonů. Ale když se dostatečně horko na to, aby pravidelně havarovalo hry, je kompromis méně užitečný.

Asus Rog Phone 3: 5G Connectivity

Asus Rog Phone 3 podporuje 5G z většiny sítí založených na GSM ve Spojených státech, včetně ATT a T-Mobile. (Telefon nepodporuje mobilní sítě Verizon, jak jsem se po pokusu o vložení své vlastní SIM karty naučil tvrdě.) Nežiji poblíž 5G hotspotu a nemohl jsem tuto konektivitu vyzkoušet z první ruky, ale předplatitelé, kteří mají přístup k této technologii.

Asus Rog Phone 3: Baterie

Jedna věc, která na mě neustále zapůsobila na telefon Asus Rog 3, byla výdrž baterie. V našem testu baterie Tom’s Guide, který nastavuje jas obrazovky na 150 nits a měří, jak dlouho trvá, než se telefon trvá, zatímco nepřetržitě prochází web v síti LTE, telefon ROG 3 trval působivých 14 hodin a 30 minut. Porovnejte a na kontrastu s 9 hodinami a 31 minutami, které získáte z Galaxy S20 nebo 10 hodin a 24 minut, které získáte od iPhone 11 Pro, a telefon ROG 3 má v této kategorii velkou hranu.

Je pravda, že jeho 6 000 baterie MAH přispívá k hmotnosti telefonu a nikdy nedostanete 14 hodin dohody, pokud používáte telefon primárně pro hraní her. Ale přesto je to působivé číslo. Telefon se může plně nabíjet za méně než tři hodiny se standardní nabíječkou 5V, i když nepodporuje bezdrátové nabíjení.

Asus Rog Phone 3: Software

Nejdůležitější kusy softwaru ASUS Rog Phone 3 jsou jeho funkce Game Genie a X, diskutované v sekci Performance výše. Z hlediska OS telefon provozuje extrémně čistou instalaci Android 10. Telefon však získává aktualizace softwaru od společnosti Google i Asus, protože X režim a některé další herní funkce jsou postaveny přímo do samotného OS.

ASUS nediskutoval o tom, jak dlouho plánuje podporovat telefon ROG 3 s aktualizací zabezpečení a výkonu. Na základě však jeho strategie S původním telefonem ROG a Phone 2 ROG 2 by kupující měli očekávat alespoň jeden rok podpory a možná ne více než dva roky. Bohužel neexistuje standardizované množství času, aby telefony Android získaly podporu, takže můžeme jen říci, že toto je (pravděpodobně) méně než tři roky podpory, kterou nabízí Google a Samsung.

Asus Rog Phone 3: Verdikt

Naše recenze Asus Rog Phone 3 diskutovala o tom, jak zařízení běží horké a jak to bude pravděpodobně velmi drahé, jakmile zasáhne Spojené státy. Ale navzdory několika nedostatkům, telefon ROG 3 dosáhne téměř přesně toho, co stanoví. Běží krásně vyžadující hry Android a dává uživatelům sadu intuitivních, bezchybně integrovaných nástrojů pro optimalizaci jejich zkušeností.

V současné době na trhu není mnoho skutečných „herních telefonů“, protože Razer se zdá být právě teď z obrázku a modely Xiaomi jsou trochu výklenek a neprodávají se v mnoha částech světa. Jako takový je telefon ROG 3 jednou z jediných životaschopných možností, pokud chcete telefon, který je nejprve herní konzole a každodenní doplňky sekundy.

Ve stejném cenovém rozpětí stále stojí za zvážení Galaxy S20. Syrová síla tohoto telefonu stačí na spuštění téměř jakékoli hry Android, kterou byste chtěli, a kamera pořizuje mnohem hezčí obrázky. Ale kdo potřebuje obrázky, když máte ve svém přenosné konzoli ?

Asus Rog Phone 5 vs Rog Phone 3: Co se změnilo?

Přichází brzy po spuštění předchozího zařízení, jak odlišný je nový telefon ROG?

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podpořit Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Telefon ROG 3 byl odhalen v červenci 2020 a byl říjen 2020 před tím, než toto zařízení rozložilo křídla po celém světě a přistálo v USA. Nikdy nedosáhl některých regionů, jako je Velká Británie.

Telefon ROG 5 dorazí docela brzy poté, slibuje více verzí, širší dostupnosti a celou řadu aktualizací.

Co se tedy změnilo a pokud jste nedávno nabili ROG telefon 3, opravdu vám chybí?

Datum a cena vydání

  • 8/128: 799 EUR
  • 12/256: 899 EUR
  • 16/256: 999 EUR
  • 8/128 GB „Strix Edition“: 799 EUR
  • 12/256 GB: 999 EUR
  • 16/512 GB: 1 099 EUR

Jak jsme řekli, telefon ROG 3 byl k dispozici v Číně a Indii v červenci 2020 a nakonec se dostal do USA v říjnu 2020, ale mezinárodní dostupnost nikdy nebyla velká.

Ačkoli telefon ROG 3 začal za stejnou cenu jako ROG Phone 5, krok-up verze ROG Phone 5 jsou levnější než pro telefon ROG 3. Telefon 5/256 ROG 5 bude pravděpodobně nejoblíbenější a je to o 100 EUR levnější než telefon ROG 3 byl při spuštění.

Telefon ROG 5 však přidává verze Pro a Ultimate poskytující ty nejvyšší ceny, takže je to celkově dražší pro ty pokročilejší modely, i když The Ultimate přichází s kompletní krabicí doplňků.

Očekává se, že telefon ROG 5 bude k dispozici v březnu, prof v dubnu a konečný v květnu 2021.

Design

Návrh telefonu ROG 3 a 5 je široce podobný. Jak odhaluje měření, tyto telefony jsou úzce sladěny z hlediska velikosti a hmotnosti. Dokonce i přes telefon ROG 5 má o něco větší displej.

Tvar a umístění kamer jsou podobné, ačkoli telefon ROG 5 je o něco nejmodší, zatímco na zadní straně telefonu je zajímavá změna.

Telefon ROG 3 nabídl na zadní straně logo RGB. Na zadní straně telefonu ROG 5 je podobné logo RGB, ale nyní je to tečková displej, aby mu dala nějaké retro kouzlo, přičemž také má dvě zóny RGB pro barevné kombinace. Takže je to dynamičtější.

Telefon ROG 5 jde dále s verzemi Pro a Ultimate a nabízí na zadní straně zobrazení vidění ROG, který může zobrazovat animace a vlastní grafiku, takže má co nabídnout mnohem více, pokud jde o přizpůsobení.

Zatímco standardní telefon Rog 5 přichází v černé barvě. Jako telefon ROG 3. Ultimate Edition přichází v bílém.

Všechny tyto telefony mají vzduchové spouštěče nahoře, ale ROG Phone 5 Pro a Ultimate nabízí další dvě dotykové zóny na zadní straně, které si můžete přizpůsobit jako ovládací prvky hry. Telefon ROG 5 také podporuje programovatelná gesta pro další pomoc her a také zabalit 3.5mm zásuvka pro sluchátka!

Celkově, když vypadá podobně, má ROG Phone 5 mnohem více co nabídnout pouze na design, ale je to upřesnění. Stále můžete vidět, že tyto telefony souvisejí.

Zobrazit

Displej na telefonu ROG 3 je velmi podobný telefonu ROG 5, což podporuje tuto frekvenci 144Hz a s podobnou velikostí a rozlišením.

Ale všimnete si, že telefon ROG 5 vám poskytne trochu více prostoru zobrazení v telefonu, který má téměř stejnou velikost jako předtím, což je vítězství v našich knihách.

Hardware

Pokud jde o hardware, došlo k poměrně velkému přechodu na interní. Oba telefony sedí na horním hardwaru Qualcomm Snapdragon za rok, kdy byly spuštěny. To dává telefonnímu telefonu 5 a inherentní výhodu, protože to bude silnější.

Ale v interiéru je také velká změna designu. Zatímco celková kapacita baterie je stejná na obou telefonech. 6 000 mAh. Na telefonu ROG 5 je to rozděleno do dvou buněk, což znamená, že Asus může být flexibilnější s designem a také podporovat nabíjení 65W. Velký skok přes 30w nabíjení telefonního telefonu 3.

Rozdělení baterie znamená, že SOC. systém na čipu, mozky telefonu. nyní může sedět ve středu telefonu ROG 5, spíše než na stranu, kde to bylo dříve. Zní povědomě? Ano, to je přesně to, co nabídl také telefonní souboj Legion.

To je lepší pro chlazení, protože příslušenství ventilátoru Clip-on může sedět přímo nad součástí a produkovat většinu tepla. Mírnou nevýhodou může být to, že cítíte teplo prsty, spíše než jen jednou rukou. Přesto je to pravděpodobně zlepšení pro lepší pro telefon ROG 5.

Oba telefony nabízejí řadu možností RAM, částečně svázané s úložištěm a v obou případech se to používá k využití ceny. Ve skutečnosti zde není obrovský rozdíl. Oba jdou až 512 GB úložiště. Ale abyste získali tuto verzi na telefon ROG 5, díváte se na Ultimate, který má také 18 GB RAM.

Jo, snažíme se vidět, že jako cokoli jiného než hra s čísly a máme podezření, že většina bude spokojená s verzí 12/256 GB. což je model, který je ve skutečnosti o 100 EUR levnější v telefonu ROG 5 a ceny ROG telefon 3.

Na straně telefonu je také malá změna, přepínání portu příslušenství na systém pogo pin spíše než na USB C, takže nyní je jasnější, do čeho musíte připojit svůj nabíjecí kabel na telefon ROG 5.

Kamery

Ve skutečnosti zde není žádná změna. Podle ASUS není v kamerách žádný rozdíl, takže můžete očekávat stejný výkon.

Závěry

Je snadné po rychlém pohledu na to, co je v nabídce, že telefon ROG 5 má věci naskládané ve svůj prospěch, což lze očekávat, že je novějším zařízením.

Zde však existují některé důležité základy: displej na obou je podobný, oba mají vysoce kvalitní hardware a možnosti pro Big RAM, stejně jako funkce vlastních her, takže každodenní zážitek mezi nimi pravděpodobně nebude být tak velký.

Ale vzhledem k tomu, že se zdá, že za své peníze na telefon ROG 5 získáte mnohem více, s více možnostmi, jak si vybrat z širší dostupnosti, se zdá být jako ten, který si vybere.

Asus Rog Phone 3 First Look: Nejnovější telefon ROG 3 je vlajkovým herním telefonem s velkým 6.59palcový displej AMOLED s frekvencí 144Hz. Je to také zabalení nejnovějšího přetaktování Snapdragon 865 Plus Qualcomm a baterii 6000 mAh uvnitř.

Asus ‚Rog Phone 3 je vyhrazený herní smartphone se spoustou energie uvnitř. (Image Credit: Anuj Bhatia/Indian Express)

Asus patří mezi mála společností, které skutečně věří v koncept smartphonů zaměřených na hraní her. Jeho telefon ROG a telefon Rog 2 se podařilo udělat dojem, přestože byli většinou postaveni na pro-úrovně mobilních hráčů. Telefon ROG 3 třetí generace 3 se drží základního vzorce: Vytvořte smartphone zaměřený na her, který má nejen nejlepší herní hardware, ale také se zlepšuje na uživatelském prostředí s funkcemi, jako jsou spouštěče vzduchu, dvě oblasti citlivé na tlak na okraji Telefon, který funguje jako knoflíky ramen. Zatímco někteří říkají, že trh s těmito telefony je právě teď omezený, Asus sází na budoucnost cloudových her, kdy služby jako Google Stadia a Microsoft Project Xcloud mají hromadnou přitažlivost. Plán ASUS také zahrnuje vizi, aby vytvořil vlastní ekosystém proprietárního příslušenství, které pracují s Phone 3, navrženým pod značkou jeho republiky (ROG).

Ad-lite zkušenosti

Přístup k prémiovým příběhům

Přístup k Epaperu

Ad-lite zkušenosti

Přístup k prémiovým příběhům

Přístup k Epaperu

Strávil jsem několik hodin s telefonem ROG 3, abych viděl, co se liší. jak se cítí v rukou, co je nového v displeji a jak fungují nové funkce. Zde jsou moje první dojmy.

Asus Rog Telefon 3 Cena: Rs 49 999

Asus Rog Phone 3: Stejný vzhled a pocit

Celkový vzhled se z loňského roku Rog Phone 2 příliš nezměnil. Zařízení má stále ostré úhly, osvětlení RGB a masivní měděnou desku jako chladič na zádech, tentokrát však sekce, kde je nalezen chladič mědi, lze vidět prostřednictvím poměrně jedinečné průsvitné oblasti.

Telefon ROG 3 je obrovský, stejně jako Galaxy S20 Ultra. Naštěstí si telefon snadno zvykne, i když musím říci, že jsem měl problémy s vklouznutím telefonu do džíny

Hráči mohou aktivovat světla RGB kolem zad. (Image Credit: Anuj Bhatia/Indian Express)

Postavená kvalita telefonu je skvělá; Je vyroben z kovu a skla. Je také tlustý a váží výrazně více než jiné telefony na trhu. Zařízení je také kluzké, i když ASUS poskytuje vysoce kvalitní pouzdro v krabici.

Telefon ROG 3 je navržen tak, aby vypadal jako herní telefon. Otočte telefon a všimnete si loga ROG, které se rozsvítí. Na zadní straně jsou také trojnásobné kamery. Telefon nyní obsahuje hodně vylepšené „Airtriggery“ třetí generace vlevo nahoře a pravé horní části telefonu, když se drží vodorovně. Jedná se jednoduše o tlačítka L1 a R1 podobné běžnému ovladači konzoly. Mnoho populárních her včetně PUBG Support Capacitive Ramenní knoflíky. Budu diskutovat o tom, jak se nové „Airtriggers“ liší od předchozích kapacitních knoflíků ramen na ROG Phone 2 v mé recenzi. Telefon ROG 3 se může pochlubit novým ovládáním senzoru pohybu, který detekuje koktejly pro simulaci klepnutí na obrazovku.

Apple iPhone 11 (vlevo), telefon Asus Rog 3 (vpravo). (Image Credit: Anuj Bhatia/Indian Express)

Pokud jde o připojení, na dně je port USB typu C. 3.Z zařízení byl odstraněn 5 mm konektor pro sluchátka. Duální porty USB-C na levé straně lze použít pro širokou škálu příslušenství ROG. Byly také upgradovány duální reproduktory směřující na přední stranu.

Asus Rog Phone 3: A 144Hz Refresh frekvence

Displej na telefonu ROG 3 je jumbo velikosti. Máte 6.59palcová obrazovka AMOLED s rozlišením 2340 × 1080 pixelů a podporou HDR10. Na základě mého omezeného testování se zdá, že displej je jasný s živými barvami a hlubokými černochy. To, co však dělá tento displej jedinečný, je jeho obnovovací frekvence 144Hz s dobou odezvy 1ms, která také podporuje dotykovou odpověď 270 Hz. Zatímco displej podporuje obnovovací frekvenci 144Hz, Asus vám dává možnost přejít na 60 Hz, 90 Hz, 120 Hz nebo 144Hz, aby se šetřilo výdrž baterie. Nebo jinak můžete zapnout automatické režim, kde displej automaticky upravuje obnovovací frekvenci na základě úkolů, které děláte v telefonu.

Asus Rog Phone 3 je první smartphone, který má pohánět procesor Snapdragon 865 Plus. (Image Credit: Anuj Bhatia/Indian Express)

Pro ty, kteří to nevědí, se obraťová frekvence počítá, kolikrát se displej obnoví každou sekundu. Displej 60 Hz se osvěží 60krát za sekundu a 144 Hz je 144krát za sekundu. 60Hz je standardem na většině chytrých telefonů, frekvence obnovy 144Hz je něco, co by mnoho pro-na úrovni hráčů chtělo vidět na svých telefonech. Existuje mnoho mobilních her, které nyní podporují vysoké obnovovací sazby, i když nevím o žádné významné mobilní hře, která podporuje vysokou frekvenci 144Hz. Doufejme, že hry, které podporují displej 144Hz, se začínají objevovat také v obchodě Google Play.

Asus Rog Phone 3: První telefon na světě s procesorem Snapdragon 865 Plus

Telefon ROG 3 je dodáván s nedávno ohlášeným procesorem Snapdragon 865 Plus Qualcomm, vyrobený pomocí procesu výroby 7 nanometrů a řekl, že je nejrychlejším procesorem v smartphonu Android. Snapdragon 865 Plus je přetaktovaná verze Snapdragon 865, která může dodat až o 10 procent vylepšeného výkonu. Na základě mého omezeného testování jsem neviděl žádné zlepšení rychlosti ve srovnání s Snapdragon 865-poháněným MI 10. Přepínání aplikací bylo svěží a já jsem byl schopen hrát asfalt 9 a několik dalších her bez jakéhokoli zpoždění nebo koktání. Moje recenzní jednotka má 8g RAM a 128 GB úložiště, ale Asus také prodává zařízení s 12 GB RAM a 256 GB úložiště.

Funkce nadpisu obrazovky je však super hladká frekvence 144Hz. (Image Credit: Anuj Bhatia/Indian Express)

Asus Rog Phone 3: UI je čistý a tekutina

Telefon ROG 3 je zjevně herní telefon, ale vzhled a dojem uživatelského rozhraní (na základě Android 10) lze změnit. Společnost vám dává možnost vybrat mezi UI nebo Zenui. Neexistuje mnoho rozdílů jako takové, kromě toho, že Zenui je navržen tak, aby přitahoval hráče. Jak byste mohli očekávat od vyhrazeného herního telefonu, Asus provedl v softwaru několik optimalizací. Například je zde tento režim X, který vám umožní upravit výkon telefonu, stejně jako na herním počítači. Můžete škálovat výkon zařízení, změnit rychlost ventilátoru nebo vyladit nastavení AirTriggers.

Rogui na telefonu ROG 3 je zcela použitelný. (Image Credit: Anuj Bhatia/Indian Express)

Asus Rog Phone 3: Triple zadní kamery, 6000mah baterie

A samozřejmě, žádný telefon není kompletní bez kamery. Telefon ROG 3 je vyzbrojen s nastavením trojitého fotoaparátu sestávajícího ze senzoru 64MP Sony IMX686, ultra širokého 13MP kamery a 5MP makro kamery. na fotoaparátu v mé podrobné recenzi telefonu. Fotoaparát směřující přední část je nyní 24 MP, což je více než dost dobré.

V rámci telefonu připraveného na 5G je baterie 6 000 mAh, která by měla snadno trvat dva dny na jednom nabití. Rychlý poplatek 4.0 je podporováno a telefon je spojen s nabíječkou 30 W.

Asus Rog Phone 3: Early Impressions

Pokud se rozhodujete mezi telefonem ROG 3 a jiným vlajkovým telefonem, ujistěte se, že znáte účel utrácení těžce vydělaných peněz na herní telefon. Pokud jste příležitostný hráč, telefon ROG 3 není pro vás. Ale pokud jste hardcore mobilní hráč a usilujte o to, abyste se dostali do elektronických sportů, může být pro vás telefon ROG 3. V mé úplné recenzi budu mít větší přehled o výkonu ROG Phone 3, výdrž baterie, kamery a dalších funkcí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS