4 způsoby, jak pořizovat snímky obrazovky v systému Windows 11. Screenshot pro Windows

Různé způsoby, jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows 10

Hledáte různé metody pořizování obrazovky v systému Windows 10? No, dorazili jste na správné místo. Metoda snímků obrazovky není pro počítače nová a byla k dispozici pro uživatele, aby zachytili jakoukoli sekci podle potřeby, což je užitečné z mnoha důvodů.

Jak pořizovat snímky obrazovky v systému Windows 10? [7 různých metod]

V tomto článku budeme diskutovat 7 různých metod pořizování obrazovek v systému Windows 10.

Metoda 1: Použijte tlačítko Print Obrace k zachycení celé obrazovky

Jedním z nejjednodušších způsobů obrazovky obrazovky PC je použití funkce dostupné na počítači Windows PC. Ať už používáte zařízení na plochu nebo notebooku, uvidíte na klávesnici počítače klávesu PRT SC).

V zařízeních běžících s Windows 10 nebo vyšší jako výchozí operační systém se klávesa PRTSC objeví jako tlačítko PRTSC v pravé horní straně horního řádku klávesnice. Bylo by nejlepší, kdybyste stiskli tento klíč k zachycení relevantního snímku na vašem zařízení. Tato metoda funguje pro jakoukoli aplikaci nebo program, který jste otevřeli na vašem zařízení.

Jak to použít?

Krok 1: Když jste se rozhodli, co chcete zachytit jako snímek obrazovky, okamžitě klepněte na klávesu PRTSC na klávesnici.

Krok 2: Předchozí krok automaticky získá snímek obrazovky a uloží jej do schránky vašeho počítače. Protože to neukládá přímo jako obrázek, můžete otevřít další aplikaci editoru, jako je barva.

Krok 3: Na čiré bílé plátno aplikace Paint Dejte kurzor na stránku a stiskněte Klávesy Ctrl V. Tím se sníží obrázek ze schránky na stránku.

Krok 4: Klikněte na Soubor Uložit jako. Pojmenujte snímek obrazovky a vyberte umístění, kde jej uložíte. Poté stiskněte tlačítko Uložit.

Metoda 2: Uchopte snímek obrazovky konkrétního okna

Při stisknutí tlačítka PRTSC pomáhá rychle uchopit obrazovku, zachycuje celou obrazovku. Ale co když plánujete média v částečném okně a chcete zachytit pouze toto konkrétní okno na snímku obrazovky? Použití běžného tiskového obrazovky založeného na obrazovce bude muset být upraven, což obsahuje více kroků.

V této situaci můžete zachytit sadu kombinovaných klíčů.

Jak to použít?

Krok 1: Pokud máte na svém zařízení otevřeno mnoho oken, stiskněte klávesy Alt Win PRTSC dohromady.

Krok 2: Snímek obrazovky bude uložen okamžitě ve složce s názvem Videa, jakmile stisknete ALT WIN PRTSC KEYS.

Metoda 3: Vezměte klip obrazovky z celé obrazovky

Pokud chcete na obrazovce pořídit rychlý a přesný snímek obrazovky a vyhnout se jeho uložení do schránky, můžete stisknout klávesy Windows a PRTSCN dohromady. Tím se po provedení kroku snímání obrazovky vynechá miniaturu na obrazovce na levé straně.

Snímek obrazovky najdete ve složce obrázků/obrazovky vašeho zařízení, přístupný prostřednictvím správce souborů.

Windows 11 Print Screen Changes | What You Need to Know

Metoda 4: Uchopte snímek obrazovky pomocí nástroje

Snipping Tool je další řešení dostupné na Windows 10 PC, které umožňuje chytit snímky obrazovky na zařízení. Nástroj je k dispozici pro uživatele Windows z verze Windows Vista, včetně aktualizace Windows 11.

Na rozdíl od předchozích verzí však Windows 10 a dále umožňují přístup k této funkci prostřednictvím vyhledávacího panelu Windows, nikoli v nabídce Start Windows Start.

Tento nástroj je typem staršího softwaru na Windows 10. Tato funkce tedy může mít v budoucnu více upgradů.

Jak to použít?

Krok 1: Když potřebujete na obrazovce něco na obrazovce, klepněte na tlačítko Windows (⊞) z hlavního panelu níže.

Krok 2: Zadejte do vyhledávacího pole „Snipping Tool“. Klikněte na první možnost aplikace, která je ve výsledku, abyste ji otevřeli.

 • Režim. Tato konkrétní možnost se zabývá stylem snímku obrazovky, který si vyberete. Možnosti zahrnují obdélníkový výstřih, výchozí možnost, výstřih volné formy, oniváření na celé obrazovce nebo odstřelování Windows.
 • Možnosti. Tento prvek umožňuje přepínat mezi možnostmi nástroje.
 • Zpoždění-tato funkce umožňuje uživatelům zpozdit zachycení obrazovky po dobu 1-5 sekund.

Krok 4: Po nastavení funkcí pro nástroj pro odpálení pro pořízení obrazovky stiskněte novou možnost. Obrazovka se objeví s bílým překrytím předvádějícím nezajištěnou oblast.

Krok 5: Snímek obrazovky se objeví v nástroji Spinning po zachycení jednoho.

Krok 6: Klepněte na kartu Soubor a vyberte možnost „Uložit jako“, abyste přesunuli snímek obrazovky na své preferované umístění na pevném disku. Aplikace automaticky neukládá snímky obrazovky kdekoli.

způsoby, pořizovat, snímky, obrazovky

Metoda 5: Použijte nástroj Snip Sketch na Windows 10

Další metodou, kterou můžete použít k získání obrazovky prostřednictvím Windows 10 je aplikace Snip Sketch. Najdete ji v nabídce Start nebo kombinované klávesnice zkratky.

Jak to použít?

Krok 1: Přejděte na okno nebo stránku, kterou zachytíte. Stiskněte klávesnici Win Shift S Klávesnice nebo klikněte na nabídku Start z náčrtu Snip typu hlavního panelu Klepněte na možnost.

 • Freeform. pro nakreslení vlastního tvaru, který vytvoříte na snímek obrazovky.
 • Obdélník. zachyťte snímek obrazovky ve tvaru obdélníku, který rozšiřujete nebo snižujete s myší.
 • Snip na celé obrazovce-Snímek celé obrazovky PC nebo obrazovky více monitorů (pokud z nich používáte mnoho).
 • Snip okna. Tento režim zachycuje pouze snímek obrazovky okna, který v současné době používáte. Pokud chcete změnit svůj výběr, klepnutím na X. Nástroj zavřete.

Krok 3: Po zachycení obrazovky obrázek uloží ve schránce. Klikněte na něj z oznámení, že se objeví na obrazovce. Klepněte na to pro sdílení značek/souborů.

Krok 4: Pokud se oznámení o vyskakovacím okně neobjeví, přejděte na lištu oznámení ve správné části obrazovky a získejte přístup k nástroji Snip Sketch.

Trick to Screenshot on Windows PC

Krok 5: Uložte soubor v aplikaci barvy a zkrátí velikost obrazovky. Poté soubor uložte.

Metoda 6: Použijte herní panel k obrazovce videa/obrazovky

Je možné zachytit snímky obrazovky na počítači se systémem Windows 10 pomocí nástroje herního baru. To je užitečné pro nahrávání videí a her na obrazovce PC a vysílání.

způsoby, pořizovat, snímky, obrazovky

Jak to použít?

Krok 1: Aby tato aplikace fungovala pro snímky obrazovky, musíte nejprve aktivovat funkci herního panelu na počítači.

Z tohoto důvodu přejděte na nastavení hraní. Poté aktivujte posuvník pro provoz herního panelu v dalším okně.

Krok 2: Na počítači klepnutím na tlačítko Win G Keys pro přístup k hernímu panelu.

Krok 3: Poté klepněte na možnost zachycení. Nebo, Stiskněte tlačítko Win ALT PRTSC.

Krok 4: Snímek na celé obrazovce okna, které zachytíte automaticky Videa zachycuje. Kliknutím na něj najdete a použijte jej později.

Metoda 7: Použijte ALT PRT SC k zachycení obrazovky

Pořizování obrazovky v systému Windows 10 OS se stává snadným, když si vyberete správnou zkratku bez stahování jakýchkoli externích aplikací třetích stran. Podívejme se na kroky k provedení této akce za čas.

Jak to použít?

Krok 1: Přejděte na požadovanou obrazovku, kterou chcete pořídit snímek obrazovky a stisknout Alt PRT SC (Print Screen) ve stejnou dobu.

Krok 2: Budete povinni vybrat požadovanou oblast, ve které chcete pořídit snímek obrazovky, klikněte a uložte jej podle potřeby.

Krok 3: Obrázek bude zkopírován a lze jej vložit jednoduše na aplikaci Paint.

Závěr

Pořizování obrazovky na PC není těžký úkol, i když nejste technicky zdatný člověk. Vše, co musíte udělat, je sledovat tento průvodce krok za krokem k pořízení screenshotů všeho na vašem PC. Pro tento proces nebo různé nástroje dostupné na zařízení použijte jednoduchý klíč PRTSC. Správně sledujte kroky, abyste se vyhnuli chybám s touto funkcí na počítači Windows PC.

Způsoby, jak pořídit snímky obrazovky v systému Windows 11

Tim Fisher má více než 30 let profesionálních technologických zkušeností. Píše o technice více než dvě desetiletí a slouží jako SVP a generální ředitel společnosti LifeWire.

Jessica Kormos je spisovatelka a editorka s 15letými zkušenostmi s psaním článků, kopírování a obsahu UX pro Tecca.com, Rosenfeld Media a mnoho dalších.

Co vědět

 • PRTSCN AKA PRTSC Screenshots celou obrazovku, uloží do schránky.
 • Winprtsc automatické ověsy na celé obrazovce obrazovky na obrázkové snímky obrazovky.
 • Winshifts vám umožní vybrat okno nebo část obrazovky.

Tento článek vysvětluje všechny různé způsoby, jak můžete screenshot v systému Windows 11.

Použijte PRTSCN k obrazovce celé obrazovky

Existuje mnoho způsobů, jak vytvořit snímky obrazovky v systému Windows 11, nejzákladnější bytí pro použití tlačítka PRTSCN (aka PRTSC) na klávesnici. To zachycuje celou obrazovku, včetně více displejů, pokud je máte, plus všechna viditelná okna, tlačítko hlavního panelu a start atd. Poté můžete vložit snímek obrazovky do jakéhokoli programu, který podporuje vložení obrázků.

Existuje však několik lepších způsobů, jak pořídit snímek obrazovky, v závislosti na tom, co zachycujete a jak jej chcete uložit. Většina metod vyžaduje, abyste si zapamatovali některé zkratky klávesnice, ale je zde také vestavěný nástroj pro Windows 11, který pomůže s pořizováním snímků obrazovky.

Na některých počítačích je třeba stisknout klávesu FN (Function) spolu s PRTSC.

Screenshot a automatické uložení na složku

Tato metoda je velmi užitečná, pokud berete spoustu snímků obrazovky. Stiskněte a podržte klávesu Windows a poté stiskněte klávesu PRTSC na klávesnici.

Snímek s plným obrazovkou ušetří do složky snímků obrázků. Jedním ze způsobů, jak přejít do této složky, je rychle vyhledat složky: Screenshot.

Část obrazovky obrazovky

Tato zkratka tří knoflík spustí nástroj pro odříznutí mnohem užitečnější než PRTSC. Stále vám umožní snímek celé obrazovky, ale existují i ​​další tři techniky, které můžete použít.

Poté, co tyto tři klíče dohromady zasáhne, obrazovka se zklesne a malá nabídka se zobrazí na samém horní části obrazovky. Existují čtyři tlačítka, která vám umožní vzít různé druhy snímků obrazovky. Zde je, jak je používat:

 • Obdélníkový výstřih: Jednoduše nakreslíte krabici, která obsahuje to, co byste chtěli zachytit. Tuto metodu byste použili k tomu, abyste v podstatě obrazovali menší část obrazovky (a zbytek ignorovali).
 • Snip Freeform: Jednoduše nakreslíte tvar, který obsahuje to, co byste chtěli zachytit. To je užitečné, pokud je obdélníkový výstřih příliš restriktivní na to, aby zachytil to, co potřebujete.
 • Snip okna: To vám umožní zachytit obrázek otevřeného okna. To je totožné s pravoúhlým výstřihem, ale umožňuje vám vyhnout se potřebě stabilní ruky, abyste získali jen jedno okno; automaticky se obracuje pouze jedno okno bez hlavního panelu atd.
 • Snip Fullscreen: Stisknutím zachytíte celou obrazovku. Je to totožné s používáním PRTSCR.

Abyste se vyhnuli zapamatování této zkratky, můžete ji svázat s tlačítkem PRTSC, takže když ji stisknete, automaticky se zobrazí stejná nabídka. Chcete.li to provést, Otevřete nastavení a vyhledávání tiskové obrazovky pro úpravu možnosti nazvanou Použijte klávesu Print Screen ke spuštění Snipping obrazovky.

Po výběru jedné z těchto možností bude obrázek uložen do schránky, kde pak můžete vložit do e.mailu nebo nějakého jiného programu, který přijímá vložení obrázků.

Nebo, pokud vyberete výzvu, která se objeví na spodní straně obrazovky po pořízení snímku obrazovky, otevře se v nástroji Snipping. Existují značky, jako je tužka a zvýrazňovač. Můžete také snadno oříznout snímek obrazovky, vytisknout jej a uložit jej nejen jako PNG, ale také JPG nebo GIF.

Zpožděné snímky obrazovky pomocí nástroje

Vytáhněte tlačítko vyhledávání z hlavního panelu a zadejte nástroj pro odstřihnutí a otevřete aplikaci. Tento nástroj byl krátce zakryt výše, ale nyní se podíváme na zpožděnou funkci snímání obrazovky.

Pořizování obrazovek otevřených nabídek a dalších oblastí oken může být někdy obtížné, pokud spuštění obrazovky přeloží cokoli, co děláte. Snipping Tool má možnost časovaného obrazovky, takže můžete dělat to, co potřebujete, a pak počkat, až se snímek obrazovky stane automaticky, hands-free.

S otevřeným programem vyberte žádné zpoždění a najdete nabídku. Existují tři možnosti: Snip za 3 sekund, odstřelování za 5 sekund a odstřelování za 10 sekund. Vyberte jeden, vyberte nový a poté rychle uspořádejte obrazovku, jak ji potřebujete pro snímek obrazovky. Po dosažení času, který jste vybrali, se zobrazí čtyři výše uvedené možnosti v horní části obrazovky.

Tipy pro pořizování obrazovek v systému Windows 11

Pomocí kombinace klávesnice WindowsPRTSC zachytíte celou obrazovku nebo pomocí nástroje pro odpálení vyberte režim, vyberte období zpoždění obrazovky a upravte nastavení z pole Možnosti. Dalším způsobem, jak pořizovat snímky obrazovky na Windows 10, je použití herního panelu stisknutím systému WindowsG a výběrem ikony zachycení pro pořízení obrazovky.

Máte výše uvedené stejné možnosti, které můžete pořizovat snímky obrazovky pomocí klávesových zkratky nebo nástroje pro vystřihnutí. Pokud váš model notebooku přiřadí více než jeden účel ke klíči PRTSC, možná budete muset použít kombinaci klávesnice FNPRTSC k uložení záběrů na celé obrazovce.

Jak pořídit snímek obrazovky na Windows 11? 6 způsobů

Invicti Web Application Security Scanner-Jediné řešení, které poskytuje automatické ověření zranitelnosti při skenování založené na důkazech

Je velmi snadné pořídit snímek obrazovky, celé stránky nebo část obrazovky na Windows 11.

Jeden může buď použít různé výchozí zkratky klávesnice, nebo si můžete vzít pomoc aplikací, jako je Greenshot nebo Techsmith. S pomocí takového softwaru můžete zachytit vše, co má rád vaši pozornost a také to, co je třeba uložit v galerii. Tento článek bude diskutovat o tom, jak pořídit snímek obrazovky na Windows 11.

Zde jsou všechny způsoby, jak pořídit snímek obrazovky na Windows 11.

Tisk obrazovky

Jednoduchý způsob pořizování obrazovky celé obrazovky je přes klíč PRTSC umístěný v horní části klávesnice. Po kliknutí na klíč PRTSC se snímek obrazovky automaticky uloží do schránky. Uživatel neobdrží oznámení o snímku obrazovky.

Tento snímek obrazovky si však můžete zobrazit po jeho vložení na aplikace, jako je Microsoft Word, Paint nebo dokonce E-mailové tělo prostřednictvím CTRLV nebo klepnutím pravým tlačítkem a poté vybrat možnost Paste Možnost.

Windows Key PRTSC

Pokud si uživatel přeje pořídit snímek obrazovky celé obrazovky a uložit jej na počítač, je třeba držet klíče Windows a PRTSCR dohromady, aby se uložila do složky Screenshot na obrázcích. Poté, co zasáhne tyto dva klíče, uživatel dostane náznak, že snímek obrazovky byl úspěšně pořízen a uložen.

Snipping Tool (Windows Key Shift-S)

Další možností, jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows 11, je použití nástroje pro vystřihnutí. Pokud chce uživatel pouze pořídit snímek obrazovky části obrazovky/částečné obrazovky, pak je třeba stisknout klávesy Winshifts dohromady. Umožní uživateli vybrat si:

 • Obdélníkový výstřih. Nakreslete kurzor kolem objektu nebo textu a vytvořte obdélník.
 • Snip volné formy-nakreslete tvar volné formy kolem objektu.
 • Snip okna. vyberte okno, které chce zachytit.
 • Snip na celé obrazovce-zachyťte celou obrazovku.

Po zvolení získá uživatel indikaci a níže se objeví níže v pravém rohu, kde mohou oříznout, otočit, sdílet a upravit obrázek, malá karta pro odstřihnutí. Snímek obrazovky bude uložen do schránky. Uživatel si jej pak může zobrazit vložením do barvy, malováním 3D nebo jiných programů pro úpravu obrázků.

způsoby, pořizovat, snímky, obrazovky

Nabízí také funkci zpoždění. Uživatel musí nejprve identifikovat nabídku, kterou chcete zachytit. V nástroji Snipping vyberte zpoždění a nastavte čas, například 5 sekund. Poté vyberte režim pro spuštění 5sekundového odpočítávání. Do 5 sekund otevřete nabídku. Po přesně 5 sekundách při výběru možnosti zpoždění se obrazovka zhorší, kde uživatel potřebuje kreslit kolem oblasti, kterou by chtěl zachytit.

Alt Prtscr

Uživatel může pořídit snímek zaostřeného okna při vynechání dalších oken a hlavního panelu. Je třeba stisknout klávesy ALTPRTSC dohromady a poté vložit snímek obrazovky v programu Word Processor nebo Graphics.

Windows g

Uživatel může použít herní panel k pořízení snímku obrazovky. Nezáleží na tom, jestli jsou uprostřed hry nebo ne. Nejprve je třeba stisknout klávesy Windows G, abyste zavolali na herní panel. Poté klepněte na tlačítko Screenshot v herním panelu. I když lze použít výchozí zkratku klávesnice, i.E., Windows Alt PRTSCN Keys, aby se snížilo na celé obrazovce.

Uživatel může dokonce nastavit vlastní zkratku klávesnice. Za tímto účelem je třeba přejít na nastavení herní herní bar. Uživatel však musí povolit herní panel ze stránky Nastavení a zajistit, aby „vysílání záznamových herních klipů“ a „screenshots“ prostřednictvím herního panelu byly zapnuty.

Aplikace třetích stran

Jak pořídit snímek obrazovky na Windows 11 prostřednictvím aplikací třetích stran?

#1. Greenshot

Greenshot je vynikající nástroj pro pořizování snímků obrazovky na Windows 11. Je to lehký software s obrazovkou, který rychle obrazoval celou obrazovku, okno nebo vybraný region. Jeden musí stisknout klávesu PRTSC a kurzor se objeví na obrazovce. Uživatel může také přidat text, rozmazání nebo zvýraznit části obrazovky.

Po provedení snímku obrazovky jej může uživatel uložit na místo určené k umístění souboru. Mohou jej také připojit k e.mailu, zkopírovat do schránky nebo jej nahrát na weby, jako je Picasa, a poslat jej na tiskárnu. Používá se snadno a je zdarma ke stažení.

#2. Techsmith

Techsmith je lídrem průmyslu v softwaru pro snímání obrazovky. Snagit je software pro zachycení a nahrávání obrazovky. Snagit umožňuje rychlému zachycení uživatele. Snagit lze použít pro komunikaci na pracovišti. Tým může používat obrázky a videa k dodání jasných a stručných zpráv, které se pohybují vpřed bez schůzky, volání nebo dlouhého e.mailu.

Nabízí zachycení all-in-one a také panoramatické posouvání. Kromě toho také poskytuje další funkce, jako je chyb textu, synchronizační knihovna, anotace, inteligentní pohyb, nahrazení textu, zjednodušení nástrojů, známky a možnosti sdílení, které pomáhají přilákat nové uživatele.

Závěr

Tento článek diskutoval vše, co odpověděl na otázku pořizování obrazovky na Windows 11.

Také jsme diskutovali o tom, jak lze pořídit snímek obrazovky prostřednictvím klávesových zkratky a prostřednictvím aplikací třetích stran. Screenshot zkrátí čas potřebný ke komunikaci s členy týmu a může pomoci rychle provést práci. V systému Windows je docela snadné pořídit snímek obrazovky.

Pokud potřebujete programově pořizovat snímky obrazovky, můžete se podívat na API GEEKFLARE SCREENSHOT API.

Jak pořídit snímek obrazovky na Windows 11

Vědět, jak pořídit snímek obrazovky na Windows 11, je opravdu užitečné pro sdílení informací, problémů s řešením problémů nebo jen popadnutí snímku něčeho ve vaší oblíbené hře nebo televizní show. Ale cokoli chcete pořídit snímek obrazovky, existuje několik různých způsobů, jak to udělat v systému Windows 11.

Co potřebuješ

Mnoho z nich bude známé každému, kdo ví, jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows 10, ale existují i ​​některé nové.

Jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows 11 s tiskovou obrazovkou

Nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak pořídit snímek bez ozdůbky v systému Windows 11, je použít vestavěnou zkratku klávesnice.

Krok 1: Stiskněte tlačítko Windows Klíč tisku. Všimněte si, že pokud má vaše tisková obrazovka více funkcí (nejběžnější na notebookech), možná budete také muset stisknout klávesu FN současně.

Krok 2: Obrazovka by se měla mírně zlikvidovat, aby vám ukázala, že byl pořízen snímek obrazovky. Automaticky ukládá jako obrázek PNG na celé obrazovce všeho, co je v té době na obrazovce.

Krok 3: Na přejděte na tento počítač snímků obrázků a najděte svůj snímek obrazovky (y).

Jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows 11 pomocí nástroje pro odstřihnutí

Snipping Tool je přenos systému Windows 10, který obsahuje všestrannou metodu pro pořizování snímků obrazovky v systému Windows 11.

Krok 1: Stisknutím tlačítka Windows Shift spusťte nástroj pro odstřihnutí.

Krok 2: Box, který se objeví v horní části okna, vám poskytne několik různých možností:

 • Snip obdélníku: Vyberte to a poté pomocí myš nakreslujte obdélníkovou část obrazovky, kterou chcete.
 • Snip Freeform: To vyberte a poté pomocí myš nakreslete jakýkoli druh tvaru, abyste mohli pořídit snímek obrazovky.
 • Snip okna: Vyberte toto a poté vyberte konkrétní okno na obrazovce, které chcete pořídit snímek obrazovky.
 • Snip Fullscreen: Vyberte toto, abyste si pořídili snímek celé obrazovky, jak se objeví bez překrytí nástroje.

Krok 3: Když jste pořídili snímek obrazovky, vpravo dole se objeví oznámení, které vám umožní okamžitě vybrat a upravit obrázek, pokud chcete. Alternativně najdete obrázek v tomto PC Pictures Screenshots.

Jak pořídit snímek obrazovky v systému Windows 11 pomocí herního panelu Xbox

I když nepoužíváte herní panel Xbox pro žádnou z jeho her zaměřených na her, je to stále užitečný nástroj pro pořizování obrazovek v systému Windows 11.

Krok 1: Stisknutím klávesy GONIGHT GOYS G KEYS vyvoláte herní panel Xbox.

Krok 2: Klikněte na icon8 8ScreenShot (Camera) v levém horním levici v okně zachycení. Případně můžete stisknout tlačítko Windows Alt Print Screen.

Krok 3: V tomto počítačovém videu budete moci najít obrázek.

Doporučení editorů

Jon Martindale je koordinátorem Evergreen pro výpočetní techniku ​​a dohlíží na tým spisovatelů, kteří oslovují všechny nejnovější, jak.

Rychlý životopis je milovaná funkce Xbox Series X, ale navzdory velkému překrývání mezi Xbox a PC, Microsoft ji stále nedokázal přivést do Windows.

Zdá se však, že hráči se toho zatím nemusí vzdát. Nedávný komentář Roanne Sones, vedoucí zařízení Xbox, nám dal záblesk naděje.- ale rychlý životopis může být těžší dosáhnout, než se zdá.

Protože více lidí pracuje z domova, existuje dobrý důvod vlastnit více než jednu tiskárnu. Skvělá kvalita tisku je dostupnější než kdy jindy, odstranění bariéry pro vyzvednutí tiskárny věnované domácí kanceláři nebo pro tisk fotografií. Nevyhnutelnou otázkou je, která tiskárna bude výchozí a jak to nastavit.

Je to dlouhodobá víra, že Mac jsou méně ohroženi malwarem a viry než Windows PC, ale jak je to pravda? Nová zpráva objasnila situaci.- A výsledky by vás mohly překvapit.

Podle výzkumné firmy pro výzkum hrozeb Elastic Security Labs se zhruba 39% všech malwarových infekcí vyskytuje na Windows PCS. V dobré zprávě pro fanoušky Apple se na MacOS vyskytlo pouze 6% porušení, takže systémy MAC byly mnohem méně zranitelné než jejich protějšky z oken.

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Jak pořídit snímek obrazovky na Windows pomocí vestavěných nástrojů a externích aplikací

Pokud používáte počítač se systémem Windows a přemýšlíte, jak pořídit snímek obrazovky, zde je několik způsobů, jak zachytit obrazovku a také ji upravit.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podporovat vývojáře XDA. Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Pokud potřebujete zachytit některé informace, které jsou na obrazovce počítače, a uložit je pro pozdější použití, je pořízení snímek obrazovky jednou z nejlepších možností. Ať už se jedná o vaše oblíbené poznámky z mého online třídy nebo fyziky, pořízení snímku obrazovky může být mnohokrát užitečné. Pokud jste v systému Windows nováčkem nebo plánujete koupit notebook nebo počítač Windows nebo se možná ošetřujete na herní notebook, řekneme vám některé z nejjednodušších způsobů, jak můžete pořídit snímek obrazovky na Windows a tyto metody se bude vztahovat i na Windows 11. Pokud místo Windows PC použijete Mac, můžete pořizovat snímky obrazovky na MacOS.

Existuje několik způsobů, jak můžete pořizovat snímky obrazovky na Windows. Některé z těchto nástrojů jsou vestavěné a lze je použít přímo z krabice, zatímco některé mohou vyžadovat instalaci softwaru třetích stran. Projdeme tyto metody a řekneme vám různé případy použití, kde můžete použít tyto různé způsoby pořizování obrazovky.

Pořizování obrazovky na Windows pomocí tiskové obrazovky

Toto je nejjednodušší a nejúčinnější způsob pořizování snímků obrazovky na Windows, protože to nezahrnuje žádnou aplikaci třetích stran a je vestavěnou funkcí na Windows. Vše, co potřebujete, je lis klíče a vaše obrazovka bude zachycena. Chcete.li pořídit snímky obrazovky pomocí tiskové obrazovky, postupujte podle těchto kroků:

  Vyhledejte klíč tiskové obrazovky na klávesnici pomocí textu PRTSCN.- nebo něco jiného v těchto liniích.- zabudovaný na to. Obvykle se nachází v pravém horním rohu klávesnice poblíž funkčních klíčů.

Alternativně, pokud chcete zachytit snímek obrazovky a uložit jej do počítače nebo notebooku, místo kopírování do schránky, aby vložila někde jinde, existuje malá variabilita této zkratky:

 • Místo stisknutí pouze klávesy PRTSCN stiskněte tlačítko Windows a klávesu PRTSCN dohromady.
 • Váš snímek obrazovky bude uložen v tomto PC/Pictures/Screenshots.

Pořizování obrazovky na Windows pomocí herního panelu Xbox

Pokud jste hráč, jsme si jisti, že jste si vědomi nástroje s názvem Xbox Game Bar, který je předem nainstalován na Windows. Toto překrytí vám umožní rychle získat přístup k Xbox Social Funkce, změnit svazek na aplikaci, vidět využití systémových zdrojů a. co je důležitější. pořizovat screenshoty aplikace nebo hry. Takto můžete pořizovat snímky obrazovky pomocí herního panelu Xbox:

 • Spusťte herní panel Xbox stisknutím kláves Windows G na klávesnici. Na obrazovce uvidíte překrytí s různými okny.
 • V pravém horním rohu (ve výchozím nastavení) uvidíte okno zachycení a tam můžete kliknout na ikonu fotoaparátu a pořídit snímek obrazovky vaší aktuálně otevřené aplikace.
 • Aplikace Xbox není navržena tak, aby zachytila ​​celou plochu, takže hlavní panel nebude zahrnut do obrazovky.

Screenshoty pořízené pomocí herního panelu Xbox jsou uloženy v knihovně videí na vašem počítači, uvnitř složky s názvem CAPTURES. Kromě pořizování snímků obrazovky může herní panel Xbox také zaznamenat obrazovku, i když se platí stejná omezení. Máme článek o tom, jak zaznamenat vaši obrazovku, pokud se o tom chcete dozvědět více.

Pořizování obrazovky na Windows pomocí nástroje pro odstřihnutí

Pokud chcete něco trochu pokročilejšího, takže můžete pořídit snímek obrazovky konkrétní aplikace nebo oblast obrazovky, Windows má také nástroj pro vystřihnutí. Toto je nástroj, který existuje již dlouho, ale nedávno byl aktualizován s modernějším designem a některými novými funkcemi. V systému Windows 10 můžete mít něco, co se nazývá Snip a Sketch, což v podstatě dělá stejné věci. Zde je návod, jak používat nástroj pro odpálení k pořízení snímku obrazovky na Windows 11.

 • Otevřete nabídku Start a začněte zapisovat nástroj pro odpalování nebo klikněte na tlačítko všech aplikací a vyhledejte jej tam.

Režim obdélníku a režim volnéhoformu vám umožní ručně vybrat oblast, která má být zachycena. Režim Windows zachycuje okno, které vyberete, a režim na celé obrazovce automaticky zachytí celou vaši obrazovku, včetně více monitorů.

Pokud chcete být rychlejší, můžete stisknout Shift Windows S a okamžitě spustit rozhraní pro snímání nástrojů. Tím se přeskočí okno hlavní aplikace, abyste mohli okamžitě pořídit snímek obrazovky, i když můžete předem změnit režim zachycení. V tomto případě se okno nástroje pro odpálení automaticky neotevře po provedení snímku obrazovky, ale dostanete oznámení, které můžete kliknout, pokud chcete provádět úpravy a uložit obrázek.

Pokud to chcete zrychlit, můžete otevřít aplikaci Nastavení a přejděte do sekce přístupnosti, poté přejděte dolů, dokud nenajdete možnost nazvanou Print Screen tlačítko pro otevření obrazovky Snipping. Pokud to povolíte, spustí se klíč tištěné obrazovky namísto pořizování pravidelného snímku obrazovky.

Pořizování obrazovky na Windows pomocí PicPick

Picpick je aplikace třetích stran, která nabízí širokou škálu možností na snímky obrazovky spolu s některými dalšími nástroji, které mohou být pro vás užitečné. Získáte možnosti, jako je pořizování screenshotů rolovacích oken, screenshoty konkrétních barev na obrazovce nebo dokonce měření rozměrů objektů ve vašem snímku obrazovky pomocí pravítka na obrazovce. Zde je způsob, jak můžete použít picpick a zachytit lepší snímky obrazovky:

 • Stáhněte si Picpick do počítače Windows. Je to zdarma pro osobní použití.
 • Nainstalujte aplikaci po jejím stažení a otevřete picpick. UI je poměrně jednoduché, takže si vyberte jakoukoli možnost, kterou chcete.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS