5 způsobů deaktivace automatických aktualizací na Windows 10. Windows 10 Zakázat aktualizace

Způsoby, jak deaktivovat automatické aktualizace na Windows 10

Windows 10 ve výchozím nastavení automaticky odesílá aktualizace do každého zařízení, aby se zajistilo nejvyšší výkon, spolehlivost a zabezpečení. Tyto aktualizace však vyžadují automatický restart, který může trvat dlouho nebo způsobit různé problémy související s systémem. S tím se mnoho uživatelů ptá, zda existuje způsob, jak pozastavit nebo plně zakázat automatické aktualizace, aby jim zabránilo v nasazení jejich každodenní práce.

Níže je uvedeno pět osvědčených způsobů, jak zastavit automatické aktualizace na Windows 10.

Pozastavte automatické aktualizace pomocí nastavení Windows

Pokud nechcete úplně vypnout automatické aktualizace, můžete je pozastavit až 35 dní pomocí aplikace Windows Settings.

 • Přejděte na Nastavení Aktualizovat zabezpečení Windows Update Advanced Možnosti.
 • Vyberte konkrétní datum z pauzy do rozbalovací nabídky umístěné v části Aktualizace pauzy. Váš počítač neobdrží žádné aktualizace až do data, kdy jste zadali datum.

Hledáte snadné řešení pro dálkové opravy oken? Opravit mě.Jedná se o aplikaci pro vzdálenou podporu na světě, která umožňuje připojit se k jakémukoli vzdálenému počítači ve 3 snadných krocích. Kliknutím sem zobrazíte, jak to funguje.

Vypněte automatické aktualizace pomocí služeb

 • Stiskněte Winr a otevřete skříňku.
 • Zadejte služby.MSC pro otevření služeb.
 • Poklepáním na službu Windows Update klikněte.
 • Na kartě Obecné vyhledejte možnost typu spuštění a z rozbalovací nabídky vyberte deaktivované.
 • Restartujte počítač a uložte změny.

Chcete-li znovu povolit automatické aktualizace, dokončete kroky 1-4, poté vyberte automatiku z rozbalovací nabídky pro spuštění a restartujte stroj.

Zakázat automatické aktualizace pomocí registru Windows

Na Windows 10 Pro můžete trvale zakázat automatické aktualizace úpravou registru Windows Registry.

 • Stisknutím tlačítka Winr otevřete políčko.
 • Zadejte regeditu a otevřete registr Windows.
 • Přejděte na hkey_local_machine \ software \ politiky \ Microsoft \ Windows
 • Vytvořte nový klíč ve složce Windows. Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na složku a poté vyberte nový klíč. Pojmenujte nový klíč jako Windows Update.
 • Vytvořte nový klíč ve složce Windows Update a pojmenujte jej au.
 • Ve složce AU vytvořte DWORD (32bitová hodnota) s názvem NoaUtroupdate. Změňte hodnotu tohoto klíče z 0 na 1.

Pro uložení změn budete muset restartovat zařízení. Jakmile to uděláte, automatické aktualizace budou v našem počítači zcela deaktivovány.

Zakázat automatické aktualizace prostřednictvím editoru skupiny

Na Windows 10 Pro/Enterprise můžete vypnout automatické aktualizace pomocí editoru zásad skupiny. Po dokončení těchto kroků budete stále moci ručně zkontrolovat aktualizace a nainstalovat bezpečnostní opravy z aktualizací Nastavení Zabezpečení Windows Update.

 • Otevřete políčko stisknutím tlačítka stisknutím tlačítka a zadejte do gpedit.MSc.
 • Přejděte na konfiguraci počítače \ Administrativní šablony \ Windows Components \ Windows Update
 • Otevřete zásady konfigurace automatických aktualizací.
 • Zkontrolujte tlačítko pro deaktivované rádio a deaktivujte aktualizace.
 • Klikněte na Použít a poté klikněte na OK.

Zakázat konkrétní aktualizace pomocí nástroje Wushowhide

 • Stáhněte si pomocní potíže s Wushowhide z Microsoft Stahování Centra.
 • Běh wushowhide.diagcab na vašem zařízení a postupujte podle pokynů na obrazovce.
 • Vyberte Advanced a zrušte zaškrtnutí zaškrtnutí oprav aplikací automaticky. Klikněte na Další.
 • Kliknutím na aktualizace skrýt vyberte konkrétní aktualizaci, kterou chcete zablokovat. Všimněte si, že aktualizaci je třeba stáhnout do vašeho zařízení, aby byla deaktivována prostřednictvím Wushowhide.

Považoval vám tento článek užitečný? Podívejte se na další triky s tipy Windows na našem blogu a připojte se k nám. nebo LinkedIn pro získání všech nejnovějších aktualizací, jak k nim dochází.

Jak zakázat automatické aktualizace v systému Windows 10 11

To bylo z Windows 98, že Windows Update byla navržena jako oficiální program pro aktualizaci systému a ve verzi XP, který by již mohl být aktualizován automaticky, a to pokračovalo dodnes v systému Windows 10 a tak to bude případ, kdy dorazí Windows 11.

Není pochyb o tom, že aktualizace jsou součástí prakticky jakéhokoli softwaru včetně oken a představují velké výhody díky přidání nových doplňků, bezpečnostních oprav, oprav chyb, oprav chyb a rozšířením, mimo jiné. Na druhé straně automatické aktualizace nejsou vždy pozitivní, protože někdy některé z nich vedou k chybám nebo problémům v počítači, takže je vhodné je deaktivovat a nainstalovat, když si jisti, že nebudou zasahovat do správného fungování vašeho operační systém.

Část 1. Proč zastavíte automatické aktualizace na Windows

Ačkoli automatické aktualizace Windows jsou navrženy tak, aby zlepšovaly a opravovaly chyby v systému, jsou časy, kdy způsobují problémy s různými druhy. Dále zkontrolujeme dva z nejběžnějších, abychom vysvětlili důvod jeho původu:

Konzumujte velké kousky výkonu počítačů

V některých případech mohou aktualizace Windows generovat nekompatibilitu s některým počítačovým softwarem, což způsobuje, že jejich operace není optimální, což způsobuje větší spotřebu výkonu zpracování.

Příklad 1: Velmi populárním příkladem byla oprava KB4592438, na kterou si mnoho uživatelů stěžovalo na to, že jejich počítače běží velmi pomalu. Stalo se to na počítačích s procesorem Intel, kde vznikla nekompatibilita mezi nástrojem pro aktualizaci Windows 10 a nástrojem pro asistenta softwaru Intel, což způsobuje proces DSASERSERICE, který má přímý vztah s několika řidiči, spotřebovat více zdrojů na pozadí než obvykle normální.

Příklad 2: Další aktualizace, která vyvolala související problém, byla vytvoření 18362.329, to způsobilo soubory SearchUi.Exe (která je součástí Cortany), aby způsobila, že se využití CPU v průměru zvýší až o 40%, což je situace, která ovlivnila velké množství uživatelů.

Ztráta dat během aktualizace

Ačkoli to není tak běžné, že aktualizace v systému Windows smazat informace, k této situaci došlo v některých případech. O nejvíce mluvených bylo verzi 1809 Windows 10, která způsobila, že se tisíce uživatelů okamžitě stěžovaly.

Co když vypnete počítač během aktualizace?

Tato aktualizace odstranila soubory uložené ve složce dokumentů, což způsobilo hodně úzkosti v kybernetické komunitě. Tato chyba byla generována kvůli problému síťové infrastruktury způsobené globálním výpadkem poskytovatele služeb DNS, což ovlivnilo připojení Windows Aktualizace a generovala problémy při instalaci verze 1809.

Ačkoli byla chyba rychle napravena, nevysvobodilo to tisíce lidí, aby se obávali svých informací a museli vykonávat složité úkoly, aby ji obnovili, například použití aplikací, se kterými nebyli obeznámeni nebo investovali značný čas do hledání alternativ k přístupu jejich data prostřednictvím postupů, kde tráví několik minut, když je normální dělat to za několik sekund.

Wondershare pdfelement

Zjednodušte, jak lidé interagují a komunikují s dokumenty PDF pomocí intuitivních a výkonných nástrojů PDF.

Jak trvale deaktivovat aktualizace Windows 10 a Windows 11

Když společnost Microsoft oznámila pravidelné aktualizace pro počítače Windows 10, mnozí toto rozhodnutí ocenili, protože společnost nebyla známa pro uvolnění včasných aktualizací. Rychlý posun vpřed a zdá se, že se velmi chválená funkce stala obtěžováním. Aktualizace se staly častými a konstantní výzva k instalaci aktualizace narušuje pracovní postup uživatele. Nemluvě o tom, že Windows 10 automaticky začne instalovat aktualizaci, která přidává uživatelé trápení. Pokud je to i pro vás neustálá překážka, můžete trvale deaktivovat aktualizace Windows 10.

způsobů, automatických, aktualizací, windows, zakázat, aktualizace

Zakázat aktualizace Windows 10 Trvale (2022)

Existuje několik způsobů, které vám mohou snadno zakázat automatické aktualizace. Zde jsme zmínili standardní metodu politiky skupiny, způsob třetí strany, několik dalších způsobů, jak trvale deaktivovat aktualizace Windows 10. Pokračujte ve čtení a dozvědět se více.

Zastavte aktualizace Windows 10/11 pomocí editoru registru

Uživatelé, kteří chtějí trvale zastavit aktualizace Windows 10 nebo Windows 11, mohou registr vylepšit, aby zcela zastavili aktualizace na svých počítačích. Postupujte podle pokynů krok za krokem.

 • Poté zkopírujte cestu níže a vložte ji do adresního řádku registru. Poté stiskněte Enter.

Počítač \ hkey_local_machine \ software \ politiky \ Microsoft \ Windows

 • Nyní zavřete editor registru a restartujte počítač. Nyní zjistíte, že aktualizace Windows 10/11 se úplně zastavila.

Zakázat Windows 11 a Windows 10 se trvale aktualizuje pomocí editoru zásad skupiny

Toto je další, který by vás mohl zajímat o trvalé vypnutí aktualizací Windows 10. Tato metoda zahrnuje editor politiky skupiny. Zde je to, co musíte udělat:

 • Jednou stiskněte klávesu Windows a do vyhledávacího panelu zadejte GPETIT. Poté otevřete „Zásady upravit skupinu.„Mějte na paměti, že editor politik skupiny je k dispozici pouze pro uživatele Enterprise. Existuje však způsob, jak povolit editor skupinových zásad v systému Windows 10 Home, takže můžete sledovat průvodce, abyste ji zapnuli.
 • Dále, v rámci konfigurace počítače, přejděte na administrativní šablony. Komponenty Windows. Windows Update.
 • Zde vyberte deaktivované přítomnosti v levém horním rohu a poté klikněte na tlačítka „Aplication“ a „OK“.

Všimněte si, že pokud ručně přejdete do nastavení a rozhodnete se stáhnout aktualizaci, bude to stále fungovat. OS se však neaktualizuje ani vás nutí výzvou k okamžitě nainstalovat aktualizaci, což je velká úleva.

V případě, že nechcete ručně kontrolovat aktualizace a rozhodnout se pro automatické aktualizace v systému Windows 10, pak jednoduše vyberte „nekonfigurované“ podle stejných skupinových zásad.

Zabraňte aktualizaci Windows 11/10 s měřeným připojením

Pokud chcete rychle zastavit aktualizace systému Windows 10 na počítači bez ponoření do editoru registru nebo skupinových zásad, pak je tato metoda pro vás. Stačí nakonfigurovat měřené nastavení připojení a Windows 10 nebo dokonce Windows 11 přestane stahovat aktualizace tehdy a tam. Zde je, jak to jít.

 • Otevřete nastavení systému Windows stisknutím klávesnice „Windows I“. Poté přejděte na „Síť a internet.“
 • Nyní přejděte dolů a jednoduše povolte přepínač pro „Set As Clehered Connection.„Tím se zastaví aktualizace Windows 10 včetně aktualizací funkcí.

Budete však i nadále přijímat aktualizace zabezpečení pro Windows Defender/Security, což je dobrá věc, aby váš počítač zůstal v bezpečí.

Zakázat aktualizace Windows 10 a Windows 11 prostřednictvím aktualizačních služeb

Aktualizace systému Windows 10 můžete také zakázat vypnutím služby Windows Update Service. Takto:

 • Vydejte se na možnost Windows a vyhledejte běh. Můžete také zadat WindowsR pro provoz spuštění. Jakmile se objeví vyskakovací okno, zadejte „služby.MSc ”a zasáhnout OK.
 • Stránka vlastností Windows Update se objeví a musíte jít na možnost typu spuštění. Klepněte na rozbalovací nabídku a vyberte možnost Zakázání. Poté klikněte na „Stop.“
 • Poté se stačí klepnout na OK a restartujte počítač a přestaňte dostávat automatické aktualizace Windows 10.

Blokujte aktualizace Windows 10/11 pomocí Simplewallu

Pokud pro vás výše uvedené kroky nefungují, můžete použít jednoduché stěny k blokování aktualizací Windows 10 na vašem PC. Pro ty, kteří to nevědí, blokuje Simplewall přístup k internetu z aplikací a služeb Windows. Aplikace používá nativní platformu filtrování okna (WFP) ke sledování síťové aktivity a blokování aplikací a služeb. Přístup je docela jednoduchý; Nedovolte, aby služby Windows Update Services přístup na internet a nebudete mít žádné otravné aktualizace. Zde jsou kroky, které musíte umožnit, aby SimpleWall zastavil aktualizace Windows 10:

 • Stáhněte si Simplewall (zdarma s dary), nainstalujte jej do svého zařízení a udělejte to nezbytná oprávnění. Testovali jsme aplikaci značně a je zcela bezpečná.
 • Nyní spusťte aplikaci a spustí se pomocí vybraných služeb, které musíte zablokovat, abyste zastavili aktualizace Windows 10/11.
 • Dále klikněte na tlačítko Whitelist (povolit vybrané). Tím se deaktivuje nativní firewall Windows a vytvoří vlastní firewall. Můžete obdržet varování, abyste povolili firewall Windows, stačí jej ignorovat. Nyní budou všechny služby Windows Update blokovány, protože nemohou přistupovat k internetu.
způsobů, automatických, aktualizací, windows, zakázat, aktualizace
 • Jakmile tyto služby zablokujete, můžete začít přijímat oznámení, která umožňují nebo blokujte přístup k internetu pro různé aplikace a služby. Zpočátku můžete získat spoustu oznámení najednou, protože všechny tyto služby by se chtěly připojit k internetu. Trpělivě zablokujte všechna oznámení, zejména z „SVCHOST“ a zapněte „Zakázat oznámení pro tuto aplikaci.“
 • Po každém restartu můžete také povolit jednoduchéwall spuštěn automaticky, takže nemusíte aplikaci ručně spustit pokaždé, když spustíte PC. Chcete.li to provést, otevřete nastavení a poté povolte zatížení spuštění systému a spusťte minimalizované možnosti.

Několik věcí, které je třeba mít na paměti

I když výše uvedené kroky budou stačit k blokování aktualizací Windows 10/11, je třeba mít na paměti několik věcí, pokud v budoucnu nechcete problémy.

 • Budete muset udělit povolení administrátora pokaždé, když se počítač restartuje.
 • Při spojení s místním počítačem ve vaší síti můžete čelit problémům. Chcete.li to vyřešit, klikněte na možnost Zakázat filtrování v aplikaci a obnoví výchozí Windows Firewall.
 • Aplikace nejen blokuje služby Windows 10 Aktualizace služeb, ale může také blokovat další základní služby, které používáte jako zoom a další aplikace.
 • Při jednání s oznámeními „Aplikace se chce spojit s internetem“, budete muset být ostražití. Například byste měli povolit Cortanu, Edge, Zoom atd. připojit se k internetu, pokud je používáte. Kromě toho nezapomeňte povolit obránce Windows (MSMPENG.exe) Služba, protože bude udržovat aktuální zabezpečení vašeho počítače.

Zakázat aktualizace Windows 10 a Windows 11 prostřednictvím nastavení (dočasné)

V případě, že chcete prozatím přeskočit výše uvedené kroky a jít na dočasné řešení, můžete je pouze pozastavit. Vše, co musíte udělat, je:

 • Klepněte na nabídku Start a přejděte na možnost Nastavení. Tam vyberte možnost Aktualizace a zabezpečení.
 • Poté přejděte na aktualizaci pauzy na 7 dní. Pokud možnost není k dispozici, můžete se řídit naší průvodcem a přinést zpět aktualizaci pauzy na Windows 10, která může odložit aktualizace až 1 rok.
 • Poté se můžete vydat na pokročilé možnosti, jak zvětšit dobu pauzy. Najdete část aktualizací pauzy a můžete odložit výzvy k aktualizaci po dobu maximálně 35 dnů. Stačí vybrat datum a je dobré jít.

Zastavte automatickou aktualizaci Windows 11 a Windows 10 na vašem PC

Takto můžete zastavit aktualizace Windows 10 a Windows 11 na vašem PC. Politika skupiny a další metody by měly fungovat na většině počítačů, ale pokud tomu tak není, jednoduchá zlezení vás bude zakrývat. Konkrétně pomůže pokročilým uživatelům, protože může zablokovat jakoukoli aplikaci v přístupu k internetu. Ve správných rukou to může být výkonný nástroj, protože umožňuje uživatelům blokovat služby sledování, Microsoft Telemetry Services a další.

Doufáme, že vám tyto metody pomohou zbavit se neustálých připomenutí pro aktualizaci Windows. Pokud narazíte na jakékoli problémy, upusťte své dotazy v комментари и мнения.

Jak zakázat aktualizační oznámení na Windows

Zakažte svá oznámení o aktualizaci a získejte na Windows nějaký klid a ticho.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podporovat Muo. Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Když je aktualizace připravena k instalaci, Windows vás upozorní a vyzve vás k restartování počítače. Jak užitečné, jak jsou tato připomenutí, mohou také občas rušit. Naštěstí je možné zakázat aktualizační oznámení na Windows.

způsobů, automatických, aktualizací, windows, zakázat, aktualizace

Oznámení o aktualizaci systému Windows můžete zakázat pomocí aplikace Nastavení, editor skupiny nebo editoru registru. Pojďme přes každou z těchto metod jeden po druhém.

Zakázat oznámení o aktualizaci systému Windows prostřednictvím aplikace Nastavení

Nejrychlejší způsob, jak zakázat aktualizační oznámení na Windows, je prostřednictvím aplikace Nastavení. Zde jsou kroky pro to samé.

 • Stisknutím tlačítka Win I Otevřete nastavení systému Windows. Můžete také použít jakoukoli metodu, kterou pokryjeme při spuštění aplikace Nastavení.
 • Přejděte na aktualizaci bezpečnostních Windows Update.
 • Vyberte Advanced Možnosti.
 • Zakázat přepínač, abyste mě informovali, když je třeba restartovat aktualizaci.
 • Zakažte přepínač, abyste mě mohli aktuální, aby Windows nezobrazoval varování restartu, když je aktualizace připravena k instalaci.

Po dokončení výše uvedených kroků by se Windows neměla obtěžovat s oznámeními o aktualizaci.

Zakázat oznámení o aktualizaci systému Windows pomocí editoru zásad skupiny

Editor skupiny je výkonný nástroj pro konfiguraci různých nastavení na počítači Windows. Pokud máte podnikové nebo profesionální vydání Windows, můžete zakázat aktualizační oznámení pomocí editoru skupiny Editor. Pokud nemáte žádnou z těchto verzí, přečtěte si před pokračováním náš průvodce, jak přistupovat.

Zakázat oznámení o aktualizaci systému Windows pomocí editoru zásad skupiny:

 • Stisknutím tlačítka Win R otevřete dialogové okno Spuštění.
 • Typ gpedit.MSC v krabici a stiskněte klávesu Enter.
 • V okně editoru politik místní skupiny použijte levé podokně k přechodu na konfiguraci počítače Administrativní šablony Windows Update Spravujte zkušenosti s konečným použitím.
 • Poklepejte na možnosti zobrazení pro politiku oznámení o aktualizaci na pravé straně.
 • Vyberte možnost Zakázání.
 • Klikněte na Použít a následovat OK.

Pokud chcete znovu povolit oznámení o aktualizaci systému Windows později, postupujte podle stejných kroků výše a nastavte možnosti zobrazení pro zásady aktualizačních oznámení, aby nebyly nakonfigurovány.

Zakázat oznámení o aktualizaci systému Windows pomocí editoru registru

Pokud se zdá, že z nějakého důvodu nemůžete přistupovat k editoru skupiny, můžete použít editor registru k deaktivaci aktualizačních oznámení.

6 největších změn ve Windows 11

Vzhledem k tomu, že editor registru je výkonný nástroj, s nímž je třeba zacházet s opatrností, doporučujeme vám, abyste zálohovali všechny soubory registru nebo vytvořili bod obnovení před pokračováním se změnami níže. Pokud potřebujete pomoc, zkontrolujte naše průvodce, jak zálohovat a obnovit registr Windows a jak vytvořit bod obnovení na Windows.

Zakázat oznámení o aktualizaci systému Windows pomocí editoru registru:

 • Stisknutím tlačítka Win R Otevřete dialogové okno spuštění.
 • Do pole zadejte regedit a stiskněte klávesu Enter.
 • Vyberte ANO, když se objeví výzva pro ovládání uživatelského účtu (UAC).
 • V okně editoru registru pomocí levého podokna přejděte na zásady softwaru HKEY_Local_Machine Microsoft Windows.
 • Vyhledejte klíč WindowsUpdate. Pokud to nemůžete najít, klikněte pravým tlačítkem myši na klíč Windows a vyberte nový klíč. Přejmenujte klíč jako WindowsUpdate.
 • Klepněte pravým tlačítkem myši na klíč WindowsUpdate a vyberte novou hodnotu DWORD (32-bit).
 • Přejmenujte DWORD jako SetupDateNotificationLevel.
 • Poklepáním na nově vytvořené DWORD a změňte své hodnotové údaje na 0.
 • Klikněte na OK.

Ukončete okno editoru registru a restartujte počítač a použijte změny. Poté, co Windows v počítači nezobrazí oznámení Windows.

Žádná oznámení o aktualizaci na Windows

Aktualizace Windows jsou kritické pro celkovou stabilitu vašeho počítače. To znamená, že vypnutí oznámení o Windows Update má smysl, pokud nejste ve spěchu nainstalovat aktualizace, jakmile jsou připraveny k instalaci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS