6 Nejlepší software pro ovladač fanoušků zdarma pro Windows 10/11 v roce 2022. Windows 10 ventilátoru 10

Jak ovládat všechny fanoušky PC pomocí ovládání fanoušků

Své fanoušky PC můžete ovládat prostřednictvím omezení napětí a vylepšením bios, ale snadnější a intuitivnější metodou je použití nástroje navržené pro ovládání všech vašich fanoušků najednou. Ovládání fanoušků je skvělým nástrojem pro to, jak přesně dělá to, co jeho název navrhuje, což vám dává úplnou kontrolu nad fanoušky vašeho systému, včetně vašich ventilátorů CPU a GPU, plus všechna chladicí čerpadla s vodou, která jste možná připojili k záhlavím fanoušků.

Řízení ventilátoru je řešením all-in-one pro správu chlazení systému, a ačkoli je to trochu komplikované a předpokládá určitou úroveň odbornosti, je stále relativně snadné se naučit s malou pomocí. To je místo, kde přicházíme: Zde je, jak používat ovládání fanoušků ke správě všech fanoušků vašeho systému.

Poznámka: Tento konkrétní software je k dispozici na GitHubu a je vyvinut nezávislým vývojářem. Použili jsme to na pár týdnů na stolním počítači se systémem Windows 10 a nelišili jsme žádné problémy. Poté, co to bylo řečeno, nepřebíráme odpovědnost za možné škody, které může způsobit váš systém. Stáhněte si a použijte tento software na vlastní riziko.

Jak používat ovládání ventilátoru

Ovládání fanoušků je k dispozici zdarma z jejího úložiště vydání na GitHubu. Podle vývojářů nebyly řidiči a backendovou část nástroje vytvořeny od nuly. Místo toho se jim podařilo znovu použít spoustu stávajících hardwarových knihoven a jednoduše přidali uživatelské rozhraní nahoře. Jakýkoli problém s kompatibilitou hardwaru tedy zcela závisí na Librehardwaremonitoru a NVAPIWRAPPER.

Krok 1: Stáhněte si ovládací prvek fanoušků z oficiálního úložiště vydání GitHub. Rozbalte balíček a uložte všechny soubory do složky. Chcete.li tento nástroj spustit, otevřete fancontrol.soubor exe.

Krok 2: Hlavní domovská obrazovka softwaru je rozdělena do dvou sekcí: ovládací prvky a rychlosti. Každá karta pod sekcí ovládacích prvků odpovídá kartě v sekci Speeds. Například první karta, ovládání fanoušků #1, by měla být kontrolou pro ventilátor #1. Pokud jste připojili chladič CPU nebo čerpadlo pro kapalinu na hlavičku ventilátoru CPU, měl by být ve výchozím nastavení ventilátor č. 1. Zbytek by měl být všichni další fanoušci případu spolu s vyhrazenou kartou pro fanoušky GPU.

Krok 3: Vyzkoušejte každého ventilátoru, abyste se ujistili, že provádí správnou akci tím, že vycítí změnu šumu ventilátoru a proudu vzduchu. To lze provést ručním ovládáním rychlostí ventilátoru. Vyberte nabídku tří bodů na každé ovládací kartě ventilátoru, povolte možnost ručního ovládání a poté kliknutím na přepínač povolte posuvník. Pomocí posuvníku zvýšíte nebo snížíte rychlost ventilátoru nebo čerpadla, která bude označena v odpovídající kartě rychlosti ventilátoru níže.

Krok 4: Jakmile jste zkontrolovali všechny fanoušky, přejmenujte je pro snadnou identifikaci. Klikněte na název každé karty a odpovídajícím způsobem přiřaďte jména. Můžete také vidět některé další karty pod sekcí ovládací prvky, což jsou v podstatě záhlaví na vaší základní desce, které se nepoužívají. Můžete je skrýt výběrem možnosti z třídy nabídky v pravém horním rohu každé karty.

Krok 5: Pamatujte, že spuštění fanoušků PC při jejich maximální rychlosti může znít jako dobrá volba pro zvýšení potenciálu chlazení, ale existují určité nevýhody. Zvyšování rychlosti vašich fanoušků je způsobí, že je hlučné a ovlivňuje to celkový životní cyklus fanoušků. Navíc, pokud máte nějaké ventilátory, přinesete také více prachu a víme, jak špatné to může být pro jakoukoli elektronickou položku.

Krok 6: Kromě ručního ovládání rychlostí ventilátoru můžete také vytvořit své vlastní křivky fanoušků. Křivky ventilátoru jsou grafy, které ukazují, jak rychle se váš ventilátor otáčí, když váš počítač zasáhne určitou teplotu, což usnadňuje přizpůsobení chlazení na základě hladiny teploty a hluku.

Chcete.li přidat křivku ventilátoru, vyberte tlačítko plus vpravo dole a odhalte spoustu křivek ventilátoru a možností teplotního senzoru. Možnost křivky grafu ventilátoru je nejjednodušší, protože jednoduše můžete přiřadit, jaké procento z celkové rychlosti ventilátoru by měl konkrétní ventilátor spustit při určité teplotě.

Krok 7: Jakmile vyberete ventilátor grafu, měla by se v sekci New Curves objevit karta. Abychom nakonfigurovali křivku, musíme nejprve vybrat zdroj. Vyberte možnost Zdroj teploty a odhalit nabídku s různými senzory, které jsou zabudovány do vaší základní desky a dalších připojených dílů. Vzhledem k tomu, že CPU a GPU jsou obvykle nejžhavější komponenty ve vašem počítači, je nejlepší optimalizovat tok vzduchu a vytvářet křivky ventilátoru založené na jedné z nich. Další informace o sledování teploty CPU zde.

Krok 8: Chcete-li vytvořit křivku ventilátoru CPU, jednoduše vyberte balíček CPU označeného v nabídce Zdroj teploty. Graf lze nakonfigurovat výběrem tlačítka Upravit. Nové vyskakovací okno by se mělo objevit, kde se můžete pohrávat kolem přidáním bodů do grafu nebo pouze zadáním parametrů dole. Přiřaďte konkrétní procento rychlosti ventilátoru odpovídající teplotě. Jakmile budete spokojeni s křivkou fanoušků, vyberte OK a uložte ji. Podobně můžete vytvořit křivku ventilátoru GPU výběrem GPU jako zdroje teploty.

Krok 9: Po vytvoření křivek fanoušků je můžete nyní přiřadit v závislosti na fanoušcích ve vašem systému. Zakázat manuální ovládání a možnost vybrat křivku by se měla objevit. Přiřaďte správnou křivku fanoušků pro všechny své fanoušky. Ventilátory (ventilátory) na chladiči nebo chladiči CPU a vodního chlazení by měly být přiřazeny k křivce ventilátoru CPU, takže se chovají podle změn v teplotách CPU. Pokud máte další ventilátory, které odtahují čerstvý vzduch nebo výfukové horké vzduch od GPU, je nejlepší jim přiřadit křivku ventilátoru GPU. Tímto způsobem se mohou ventilátory automaticky zvýšit, když je GPU pod silným zatížením, zejména při hraní her.

Krok 10: Posledním krokem je uložit všechny konfigurace, které jste provedli. Otevřete nabídku tři tečky v pravém horním rohu softwaru a vyberte Uložit konfiguraci. Software vytvoří konfigurační soubor se všemi vašimi nastaveními, které lze snadno importovat nebo exportovat. To je důležitý krok, pokud si nepřejete ztratit nastavení.

Krok 11: Existují také některé možnosti uživatelského rozhraní, se kterými si můžete přehrávat výběrem ikony hamburgeru vlevo nahoře od softwaru. Zahrnuje nastavení barev a témat, povolení režimu sloupce, automaticky spuštění softwaru s Windows a další.

Nyní, když máte všechny své fanoušky nastaveny, proč nezkusit ruku při zakázkovém chlazení tekutiny? Není to tak obtížné, jak si myslíte.

Doporučení editorů

Kunal, nadšenec hardwaru PC a příležitostný hráč, byl v technologickém průmyslu téměř deset let a přispíval ke jmenům jako…

AMD právě odhalila, že ve svém softwaru Ryzen Master spatřila novou zranitelnost. Chyba zní docela nebezpečně.- Mohlo by to potenciálně umožnit útočníkovi plnou kontrolu nad vaším počítačem.

Zde je vše, co víme o zranitelnosti a krocích, které musíte podniknout k zajištění vašeho počítače.

Kontrola teploty vašeho CPU je skvělý způsob, jak zajistit, aby váš procesor běžel na špičkovém výkonu, protože procesor, který je příliš horký. Existuje řada různých způsobů, jak zkontrolovat teplotu CPU, a můžete mít již nainstalované některé aplikace.

Ať už chcete vyřešit problém s PC nebo máte zájem o testování výkonu vašeho procesoru, zde jsou nejlepší způsoby, jak zkontrolovat teplotu procesoru.

Nvidia Shadowplay, známá také jako Nvidia Share, je nástroj, který umožňuje hráčům s grafickými kartami NVIDIA záznam a streamovat vaše hry naživo. Je to také překrytí hry, které vám umožní pořizovat snímky obrazovky nebo zkontrolovat své snímky za sekundu (FPS). Mnoho uživatelů karet NVIDIA má přístup k této funkci, ale víte, jak umožnit NVIDIA SHADOWPLAY zaznamenat vaši hru?

V této příručce vám ukážeme krok za krokem, jak používat Nvidia Shadowplay. Pokryjeme také vše ostatní, co o programu potřebujete vědět.

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Nejlepší software řadiče fanoušků zdarma pro Windows 10/11 v roce 2022

Mít počítač nebo notebook, který se zahřívá a běží pomalu? Zde jsou nejlepší nástroje pro ovládání rychlosti fanoušků, které jsou zdarma!

Nejužitečnějším příslušenstvím pro udržení vychladnutí počítače je ventilátor, který se používá ke snížení dráždivého hlasu, jako je větrné tunel. Když upravíte rychlost ventilátoru vašeho systému, pomůže vám udržet se váš systém vychlazený při tvrdé práci. Tato stránka bude uvedena 6 nejlepších softwaru pro změnu a ovládání otáček rychlosti ventilátoru vašeho notebooku nebo počítače v systému Windows 10/11. Všichni jsou zdarma a někteří jsou dokonce otevřený zdroj, aby poskytovali klid personálu zaměřené na bezpečnost.

Můžete ručně a automaticky změnit rychlost ventilátoru počítače a notebooků; Toto se používá k tichu rychlosti, když se váš systém zahří.

Proč používat nástroje řadiče ventilátoru?

Doporučujeme, abyste si vybrali automatickou metodu prostřednictvím softwaru pro ovládání rychlosti RPM ventilátoru vašeho systému. Jsou to potřebné v případě, že jste například hraní nebo dokonce kompilační kód, který zvyšuje využití CPU.

Výběr správné je nejsložitější, protože na trhu je k dispozici mnoho možností. Za tímto účelem jsme si mysleli, že vám poskytneme nějakou pomoc, proto se podívejte na článek a dozvíte se o nejlepším softwaru pro řadič rychlosti PC, který je kompatibilní s vaším systémem Windows, včetně nejnovějšího operačního systému Windows 10 také Windows 10. Zjistěte o všech těchto, abyste mohli brzy učinit lepší a správná rozhodnutí.

Otevřený hardwarový monitor. sledování každé části

První, který se dostal na seznam, je otevřený hardwarový monitor. Zdá se, že se jedná o silný software, který se používá ke změně rychlosti ventilátoru v notebooku nebo PC. Přichází zdarma. Jedná se o program s otevřeným zdrojovým kódem, který se používá nejen k řízení rychlosti ventilátoru, ale také se používá ke správě teplotních senzorů, napětí, zatížení a rychlostí hodin notebooku Windows nebo PC.

 • Používá se k podpoře mnoha nejnovějších čipů pro sledování hardwaru.
 • V tomto se zde zobrazují monitorované hodnoty v hlavním okně v přizpůsobitelné ploše nebo v zásobníku systému.
 • Může zkoumat teplotu CPU čtením teplotních senzorů jádra procesorů Intel a AMD.
 • Používá se k zobrazení theati i senzorů grafických karet NVIDIA.
 • Používají se také k přístupu k m.A.R.T. Také teplota pevného disku.
 • Schopen běžet jak na 32bitové, tak 64bitové
 • Nejlepší na tom je, že je kompatibilní s Microsoft Windows XP / Vista / 7/8/8.1/10 a jakýkoli linuxový operační systém založený na X86 bez instalace.

Speedfan. Monitorujte každý senzor

SpeedFan je silný nástroj, který se používá ke sledování teplot, napětí a rychlostí ventilátoru v systému pomocí čipu monitoru hardwaru.

 • Používá se ke sledování teploty systému z různých zdrojů.
 • Používá se k přístupu k senzorům digitálních teplot a také k úpravě rychlostí ventilátoru, a proto snižuje hluk.
 • Používá se k přístupu k m.A.R.T. informace a také zobrazujte výkon pevného disku.
 • Podporuje také disky SCSI
 • V zásobníku systému se používá k zobrazení systémových proměnných jako grafů a indikátoru
 • Může spravovat různé hardwarové monitory čipy, pevné disky, hodnoty teploty, hodnoty rychlosti ventilátoru, hodnoty napětí, PWM a mnoho dalšího.
 • Je kompatibilní s Windows 9X, ME, NT, 2000, 2003, XP, Vista, Windows 7, 2008, Windows 8, Windows 10AS a Windows Server 2012.

HwMonitor Pro. Udržujte zdravé tempy

Dalším, kdo se dostane na seznam, je Hwmonitor Pro. Nejlepší na tom je, že přichází zdarma. Nese důvěryhodný software pro monitorování hardwaru a ovladače.

 • Může sledovat rychlost vašeho ventilátoru CPU v reálném čase a další, které se nacházejí v pouzdrách.
 • Používá se ke sledování minimálních a maximálních zaznamenaných rychlostí CPU i fanoušků skříně na jeho rozhraní.
 • Může monitorovat napětí základní desky, napětí procesoru, teplotu procesoru jak v Celsius, tak v Fahrenheitu, teplotu HDD a GPU, využití energie systému ve wattech a dalších
 • Nyní můžete uložit celá data rozhraní v souboru TXT
 • Může držet standardní čipy senzorů, jako je řada ITE IT87, většina Winbond ICS a další.

Notebook Fancontrol. Ovládejte chlazení vašeho notebooku

Notebook Fancontrol přichází s rozhraním, které je uživatelsky přívětivé, protože po instalaci zahrnuje hlavní panel počítače. Když byl poprvé spuštěn, přišlo to s přímým rozhraním, aby bylo možné efektivně spravovat začátečníky.

Musíte navštívit oficiální stránku GitHubu, abyste viděli, že tento ovladač rychlosti ventilátoru pro Windows 10 může poskytnout podporu vašemu notebooku nebo ne.

 • Používá se k zajištění čtení teploty CPU v reálném čase.
 • Umožňuje ovládání rychlostí vašich fanoušků pomocí jednoduchého posuvníku, který se nachází ve střední části hlavní nabídky.
 • Umožňuje také povolení a deaktivaci řadiče rychlosti pro chladič.
 • Umožní automatické spuštění programu při spuštění systému.

Monitor Argus. sledování každého hardwaru uvnitř

Monitor Argus je jedním z nejspolehlivějších, ale světelných programů, které lze použít k řízení nebo změně rychlosti vašeho procesoru nebo ventilátoru GPU chlazení. Nejlepší na tom je, že běží na pozadí a ovládá ventilátor a také monitoruje zdraví pevného disku.

 • Může kontrolovat rychlost pro základní desku a GPU, která je založena na celých dostupných zdrojích teploty
 • Používá se ke sledování teploty HDD a zdravotního stavu kontrolou m.A.R.T. atributy
 • Používá také k nabídce grafického zobrazení teploty pevných disků
 • Může ukázat rychlosti ventilátoru systému a umožnit hladké ovládání rychlosti.
 • Dodává se také s grafickým zobrazením teploty GPU a CPU.
 • Informuje uživatele o možnosti až 70%před selháním pevného disku, aby mohli uložit svá základní data.
 • Dodává se s benchmarky HDD a SSD
 • Poskytuje grafické zobrazení frekvence jádra a také umožňuje kontrolu, že správa napájení funguje správně.
nejlepší, software, ovladač, fanoušků, zdarma, windows

Utility Zotac Firestorm

Toto je další software řadiče fanoušků, který přichází zdarma. Je k dispozici pro operační systém Windows. To v něm tolik nenosí jako celý ostatní software, ale je dost dobré na to, aby se rychlost v počítačovém systému zvýšila.

 • Vyžaduje nástroj pro úpravu grafické karty
 • Může monitorovat a řídit rychlost fanoušků na grafické kartě Nvidia
 • Používá se také k ovládání hodin GPU, paměťových hodin, shaderových hodin a hodnot VDDC z jeho sekce hodin.
 • Používá se k zajištění specializované monitorovací sekce pro zobrazení rychlosti hodin, teploty v reálném čase a mnohem více.

Jaký je rozdíl mezi Windows 10 Home a Pro?

Jak kontrolujete a kontrolujete rychlosti ventilátoru?

To byl náš seznam softwaru pro řadič rychlosti PC a notebooků pro Windows 10/11, který můžete použít ke sledování rychlosti ventilátoru a jeho úpravu jej.

Jeden tip, který vám dám, kluci, kteří přetaktovali své stroje nebo notebooky, je vždy testovat malé změny změn. To vám ušetří jakékoli škody, které byste mohli skončit na hardwaru. Rovněž riskujete šance na smažení vašeho ventilátoru, jak se může zvýšit napětí, což může zastavit chlazení, což způsobí, že se váš počítač vypne.

Jak ovládat rychlost ventilátoru na PC

Počítače mají obvykle více ventilátorů, které ochlazují elektroniku, pokud nepoužíváte systém chlazení vody. Váš systém může mít jeden ventilátor pro procesor, druhý pro grafickou kartu, jeden pro napájení a možná 1-4 další ventilátory připojené k pouzdru PC.

Chladicí ventilátory jsou naprosto nezbytné, aby váš systém udržel v pohodě, ale neměli by způsobit, že váš počítač zní jako motor. Chcete.li najít optimální rovnováhu mezi šumem a chlazením, musíte se naučit, jak ovládat rychlost ventilátoru na počítači.

Rychlost ventilátoru je často ovládána automaticky na základě teploty hardwaru. Váš počítač by měl být docela potichu, když procházíte internet, ale může to být nahlas, když hrajete náročnou hru. Pokud jsou však fanoušci počítače neustále hlasitý nebo se nepodaří kopat a váš procesor se zahřeje, můžete rychle vyřešit oba problémy.

Tento článek se zaměřuje na několik metod kontroly rychlosti ventilátoru. Pokud máte problémy se svými fanoušky, nejprve správně vyčistěte počítač, protože fanoušci tvrdě pracují, když je prach a špína. Jakmile je hardware čistý, můžete pomocí jedné z našich metod optimalizovat rychlost ventilátoru podle svých představ.

Jak ovládat rychlost ventilátoru v bios

Nejjednodušší způsob, jak kontrolovat rychlost ventilátoru, je provedení změn v bios. Pokud nevíte, jak zadat BIOS, před pokračováním zkontrolujte našeho rozsáhlého průvodce.

Řízení rychlosti ventilátoru v BIOS závisí na vašem počítači nebo notebooku. Existuje mnoho verzí BIOS a každá z nich má různé nabídky a štítky. V některých případech nenajdete možnost řízení rychlosti ventilátoru, protože BIOS tuto funkci nepodporuje. Některé notebooky Lenovo Legie jsou dokonalým příkladem toho. Rychlost ventilátoru nemůžete ovládat, protože běží nepřetržitě a používají TDP (tepelný návrh).

Ve většině verzí BIOS však musíte procházet nabídkou, dokud nenajdete nabídku nazvanou „monitor“, „stav“ nebo něco podobného, ​​v závislosti na výrobci. V podnabídce najdete možnost ovládání rychlosti ventilátoru nebo ovládání ventilátoru. Štítek a umístění podnabídky závisí na výrobci.

Obrázek výše je příkladem křivky řízení rychlosti ventilátoru, kterou byste mohli najít s základní deskou MSI. Přesuňte body a upravte rychlost ventilátoru na základě teplotních intervalů.

Obrázek níže ukazuje nabídku ovládání rychlosti ventilátoru v bios z gigabajtu, přičemž hlavní je stejný.

Jak ovládat rychlost ventilátoru pomocí softwaru

Pokud vám nepohodlné provádět změny v BIOS, podívejte se na softwarové možnosti. Mnoho programů vám umožňuje ovládat své fanoušky rozhodováním o tom, jak rychle by se měli otáčet při specifických teplotách. Takový software také umožňuje sledovat teplotu, napětí a rychlosti ventilátoru hardwaru, což vám může říct, kdy je čas vyčistit počítač.

Nastavení rychlostí ventilátoru v BIOS je však stále nejvíce doporučovanou možností. Pokud něco pokazíte, můžete vždy resetovat do výchozího nastavení.

Speedfan

Speedfan je výkonný nástroj a velmi populární, protože nabízí mnoho funkcí, zatímco je zcela zdarma. Jeho uživatelské rozhraní vypadá podle dnešních standardů zastaralé a základní, ale Speedfan hodně nabízí. Jako jeden z nejstarších nástrojů tohoto druhu vám umožní sledovat vaše hardwarové teploty, napětí a provést konfigurace rychlosti ventilátoru. Je zdarma a snadno se používá.

Můžete si vybrat každý ventilátor a poté provést úpravy křivky odezvy. Pokud většinou procházíte nebo provádíte jiné nevyžádané úkoly, můžete váš počítač velmi tichý snížením rychlosti ventilátoru pro rozsahy nízké teploty.

Pokud se nechcete obtěžovat s manuálními konfiguracemi, ale vaše výchozí rychlosti ventilátoru jsou mimo kontrolu, můžete povolit automatické nastavení rychlosti ventilátoru SpeedFan.

Všimněte si, že tento software nepodporuje všechny dostupné základní desky, což znamená, že nemusí detekovat vaše počítačové ventilátory, takže nebudete moci provádět žádné konfigurace. V tomto případě byste měli buď provést změny v BIOS, nebo použít řadič ventilátoru.

nejlepší, software, ovladač, fanoušků, zdarma, windows

MSI Afterburner

Jedním ze základních fanoušků pod vaší kontrolou je fanoušek GPU. V závislosti na typu grafické karty může mít 1, 2 nebo dokonce 3 fanoušky. Pokud fanoušci nejsou nakonfigurováni nebo spravováni správně, váš počítač může znít jako proudový motor, i když váš GPU je pod světlem, což je místo, kde přichází nástroj jako MSI Afterburner.

MSI Afterburner je slavný v herních kruzích za to, že je přetaktování, což vám umožňuje ovládat rychlost ventilátoru GPU.

7 věcí, které nás štvou na Windows 11 ��‍♂️

Ve výchozím nastavení je rychlost ventilátoru nastavena na automatickou, což by mělo opravit jakékoli problémy s rychlostí ventilátoru GPU. Pokud nejste s rychlostí spokojeni, můžete provést jednoduché manuální nastavení kliknutím na symbol a vyhlížejícím A, abyste zakázali automatické režim a zvýšením nebo snížení rychlosti ventilátoru pohybem posuvníku.

Všimněte si, že ventilátor bude fungovat nastavenou rychlostí bez ohledu na teplotu. Pokud nastavíte nízkou rychlost, musíte být opatrní při hraní hry, která vyžaduje hodně z vašeho GPU.

Alternativně MSI Afterburner také přichází s křivkou rychlosti ventilátoru. Chcete.li k němu přístup, klikněte na tlačítko Nastavení.

Na kartě ventilátoru najdete křivku rychlosti ovládání ventilátoru.

Stejně jako křivka rychlosti ventilátoru Speedfan představuje graf rychlost a teplotu ventilátoru. Přesuňte body nahoru dolů nebo doleva a doleva upravte rychlost ventilátoru na základě specifických teplot.

Jak ovládat rychlost ventilátoru pomocí ovladače ventilátoru

Počítačový hardware se v posledních několika letech stal mnohem silnějším, ale energie generuje hodně tepla. Náročné CPU a GPU zvyšují teplotu okolí uvnitř pouzdra a negativně ovlivňují jiné komponenty, jako jsou pevné disky nebo základní deska. K zlepšení proudění vzduchu potřebujete další chladicí fanoušky, takže mít nastavení s 3, 4 nebo více fanoušky případů je docela normální, což také dělá řadiče fanoušků důležitými.

Řadiče ventilátoru jsou užitečné, ale mnoho stavitelů PC je přehlíží. Změna nastavení rychlosti ventilátoru uvnitř BIOS může být obtěžující a použití softwaru není vždy nejlepším řešením kvůli problémům s podporou. Řadič fanoušků vám pomůže ovládat vaše fanoušky a organizovat je.

Řadiče fanoušků, stejně jako na obrázku výše, vám umožňují připojit více ventilátorů. Místo jejich připojení k základní desce nebo PSU je všechny zapojíte do ovladače. Pak můžete použít software řadiče k úpravě rychlosti ventilátoru. Některé ovladače ventilátoru přicházejí s fyzickými ovládacími prvky, jako je dotyková obrazovka nebo číselníky, které vám umožňují ručně ovládat své fanoušky.

Vyberte typ řadiče ventilátoru, který vyhovuje vašim potřebám.

Které metodě rychlosti rychlosti ventilátoru dáváte přednost? Dejte nám vědět v комментари и мнения!

Nejjednodušší nástroje pro ovládání ventilátoru PC pro Windows

Ať už běží hry AAA v maximálním nastavení nebo dokončení pracovní prezentace, tichý počítač je vždy k použití. V ideálním scénáři by všichni fanoušci ve vašem počítači běželi co nejvíce optimalizovaným způsobem, 24 × 7. Ale ve výchozím nastavení tomu tak není vždy. To je místo, kde software pro ovládání ventilátoru PC se hodí. Podívejme se na tři z nejpopulárnějších a nejvýkonnějších nástrojů pro ovládání ventilátoru PC na Windows.

Stav softwaru pro ovládání ventilátoru

Software pro ovládání ventilátoru je k dispozici v mnoha tvarech a formách. Téměř každý výrobce má svůj vlastní monitorování PC a nástroj pro ovládání ventilátoru pro Windows, který dobře funguje s vlastním hardwarem. Někdy uživatelé někdy zaměstnávají více než jeden nástroj současně, což může vést ke konfliktům, pokud nástroje ovládají stejnou součást, například vaše fanoušky CPU nebo GPU.

Tento článek zahrnuje pouze nástroje třetích stran, které pracují na téměř jakémkoli systému, bez ohledu na značku hardwaru. Tyto nástroje fungují na stolních počítačích i notebookech a musí být spuštěny, aby se projevily. Můžete je také nakonfigurovat tak, aby spustily pomocí Windows pro větší pohodlí.

A konečně, nastavení správných křivek ventilátoru je zásadní nejen pro tichý systém, ale také z toho vytěžení maximálního výkonu. Pokud jsou vaši fanoušci nastaveni na to, aby běželi příliš pomalu, mohly by vaše CPU nebo GPU tempy zasáhnout jejich teplotu tepelného škrticího škrticího prostoru a snížit rychlost hodin, zranit výkon a snížit životnost vašich komponent. Na druhou stranu, pokud vaši fanoušci běží příliš rychle, skončíte s nepříjemně hlasitým systémem. Také v případě stolních počítačů se ujistěte, že jsou vaše fanoušky ve správné konfiguraci příjmu/výfukových plynů.

MSI Afterburner

MSI Afterburner je název domácnosti pro uživatele PC. Možná to znáte jako nástroj přetaktování GPU, ale může to udělat mnohem víc než to, včetně sledování teploty GPU a ovládání vašich fanoušků GPU.

Klady

 • Bezplatný nástroj All-in-One pro monitorování, přetaktování a ovládání ventilátoru
 • Snadno použitelné rozhraní
 • Užitečné pro nováčky i pokročilé uživatele
 • Nabízí automatické i ruční ovládání ventilátoru

Nevýhody

 • Omezeno na fanoušky GPU. Žádné procesor nebo kontrola ventilátoru
 • Některé funkce, jako jsou „synchronizace rychlosti ventilátoru“

Konfigurace vašich fanoušků GPU v AfterBurner je poměrně jednoduché. Otevřete nastavení kliknutím na ikonu rychlostního stupně vlevo od okna. Přepněte na kartu „Fan“ a zaškrtněte políčko vedle „Povolit uživatelsky definovaný software Automatické ovládání ventilátoru“ a poté nakonfigurujte křivku rychlosti teploty/ventilátoru ručně. Zbývající možnosti můžete ponechat tak, jak je, a kliknout na „Použít. OK.„Pokračujte a klikněte na ikonu„ Uložit “dole a přidejte tato nastavení do profilu podle vašeho výběru.

Pokud chcete zajistit, abyste software nezapomněli spustit, je možné nakonfigurovat AfterBurner tak, aby spustil při spuštění otevřením nastavení a zaškrtnutí políčka vedle „Začněte s Windows.“

Argus Monitor

Argus Monitor je lehká aplikace pro ovládání ventilátoru, která vám umožňuje nastavit vlastní křivky ventilátoru pro všechny podporované fanoušky. Může monitorovat rychlosti ventilátoru, teploty a dokonce i řídit zdraví pomocí s.M.A.R.T. (Technologie samosprávy, analýzy a vykazování) Informace.

Klady

 • Jednoduché rozhraní s vizuálními grafy pro teplotu a rychlost ventilátoru
 • Více zdrojů teploty pro konfiguraci křivek ventilátoru
 • Řízení ventilátoru lze propojit s BIOS, Manual nebo Software
 • Nabízí automatické a ruční ovládání ventilátoru
 • Poskytuje další funkce, jako je zdraví jednotky

Nevýhody

 • Placený nástroj pouze s 30denní zkušební verzí (počínaje 13.95 za rok)
 • Zvládnutí různých karet a funkcí by mohlo trvat čas

Chcete.li nakonfigurovat křivky ventilátoru pomocí monitoru Argus, jednoduše jej spusťte a přejděte na „základní desku. Karta pro ovládání ventilátoru “. Zde změňte rozevíjení na „ovládané software“ vedle ventilátoru, který chcete ovládat. Nyní můžete kliknout na „Curve“ a ručně nastavit křivku ventilátoru podle svých představ.

Argus Monitor nabízí skvělou kontrolu pro uživatele, kteří potřebují absolutní kontrolu nad jejich fanoušky CPU, GPU a případu.

TIP: Ujistěte se, že váš CPU nikdy nepřechází do režimu škrticího řízení kontrolou teploty procesoru počítače.

Fancontrol

Fancontrol je jedním z nejvíce nástrojů pro ovládání fanoušků bohatých na funkce. Můžete nakonfigurovat více vlastních křivek ventilátoru tak, aby běžely současně a nahradit potřebu jakéhokoli softwaru výrobce prvních stran.

Klady

 • Snadno použitelné rozhraní založené na kartách zobrazující každý ventilátor v systému
 • Užitečný návod při prvním spuštění pro nastavení automatických rychlostí ventilátoru
 • Umožňuje přejmenování fanoušků lépe porozumět uživatelskému rozhraní
 • Více typů křivek ventilátoru spojených s různými zdroji teploty
 • Zdarma k použití

Nevýhody

 • Může být nejprve ohromující pro průměrného uživatele
 • Spárování každého ovladače/senzoru ventilátoru k odpovídající rychlosti může být zpočátku matoucí

Řízení fanoušků nabízí bezprecedentní kontrolu nad každým z vašich PC fanoušků a umožňuje vám nakonfigurovat různé typy křivek ventilátoru, jako je „synchronizace“, „mix“, „plochý“, „cíl“ a další.

Jakmile počáteční automatické nastavení detekuje každé z vašich ovládacích prvků ventilátoru a jejich odpovídající senzory rychlosti, můžete vytvořit novou křivku kliknutím na velkou ikonu „“ v dolním dolním rohu okna. Vyberte typ křivky ventilátoru, kterou chcete nakonfigurovat, a v sekci „Curves“ se objeví jako karta.

Můžete použít křivku „mix“ a nastavit své fanoušky na rampu nahoru nebo dolů na základě více teplotních senzorů současně. Nebo jednoduše použijte křivku „synchronizace“ nebo „cíle“ pro nastavení tradičních křivek fanoušků pro všechny fanoušky systému. Nezapomeňte kliknout na „Uložit konfiguraci“ v nabídce tří bodů v pravém horním rohu, abyste použili své změny.

Budování počítače? Ujistěte se, že si vyberete správný případ pro svůj systém.

Často kladené otázky

Měl bych nastavit své fanoušky do režimu PWM?

Pokud má váš ventilátor nebo ventilátor CPU čtyřkolový konektor, vždy nastavte svůj ventilátor do režimu PWM. To umožňuje vaší základní desce upravit napětí a následně rychlost ventilátoru. Pokud má váš ventilátor konektor tříkolíku DC, nepodporuje úpravu energie nebo rychlosti a tím po celou dobu běží 100% rychlostí.

Je v pořádku spustit GPU při 100% rychlosti ventilátoru?

Spuštění ventilátoru GPU při maximální rychlosti pomůže udržet vaši kartu v provozu chladiče během zatížení, ale také bude ventilátor rychleji opotřebovat ventilátor. Proto je vždy lepší nakonfigurovat křivku ventilátoru GPU pomocí dobrého nástroje pro ovládání ventilátoru.

Jak horké je příliš horké pro CPU/GPU?

Moderní procesory jsou dokonale schopny běžet teplejší než CPU předchozí generace. Během trvalého zatížení, jako je hraní her nebo editace videa, je normální, že se CPU v některých případech dotýká 80 ° C nebo dokonce 90 ° C. Pokud je však váš procesor horký, i když je systém nečinný, měli byste si prohlédnout náš průvodce při ochlazení horkého procesoru.

Pokud jde o GPU, 100 ° C je příliš horká i při trvalém zatížení. Moderní NVIDIA a AMD GPU probíhají hluboko pod 90 ° C s automatickými křivkami ventilátoru a pouzdrem se slušným proudem vzduchu. Pokud váš GPU pravidelně porušuje vysoké 90. let, je lepší použít nástroj, jako je MSI Afterburner nebo Fancontrol, zkontrolovat vaše křivky ventilátoru a zajistit, aby váš ventilátor GPU běžel na dostatečně vysoké otáčce za RPM.

Můžete ovládat rychlost ventilátoru v bios?

Ano, můžete ovládat rychlosti ventilátoru pomocí BIOS. Bios každé základní desky bude mít mírně odlišné nastavení pro ovládání ventilátoru, ale můžete je snadno najít-hledejte „inteligentní ventilátor“ nebo „Q-fan“ nebo podobnou terminologii. Poté si můžete vybrat již nakonfigurované profily nebo nastavit své vlastní manuální křivky ventilátoru.

Tanveer loví široko daleko pro hardware PC, okna a herní nápady, o kterých je psát. MBA v oboru marketingu a majitel firmy pro stavebnictví v PC, psal rozsáhle o technologii, her a marketingu. Když nehledá na web, najdete ho v kanceláři, běží po svém životě v GTFO nebo zničí motokáry v Smash Karts.

Naše nejnovější tutoriály byly dodány přímo do vaší doručené pošty

| Denial of responsibility | Contacts |RSS