6 způsobů, jak spustit Windows 10 do nouzového režimu. Oživení Boot Windows 10

Zde poskytujeme 7 jednoduchých, ale životaschopných řešení pro opravu Windows 10 bez nutnosti CD. Mezi nimi, zotavení vám může pomoci restartovat a obnovit havarované Windows 10.

David Darlington

dubna 2023 podané na: Windows Computer Solutions Osnov Solutions

Jak opravit problémy s Windows 10?

Mám nějaké problémy s počítačem Windows od upgradu na Windows 10. Nemám CD nebo DVD. Jak opravím Windows 10 bez CD?

Pokud vaše Windows 10 nefunguje ideálním způsobem, přišli jste na správné místo. Většina lidí využívá pomoc disku se systémem Windows 10 k přeinstalování operačního systému nebo jej opravte. Pokud však nemáte disk s sebou, můžete stále vyřešit několik drobných problémů souvisejících s Windows 10. V tomto příspěvku vás naučíme opravit Windows 10 bez disku 7 různými způsoby. Navíc vám pomůžeme obnovit ztracené nebo nepřístupné soubory, pokud váš počítač nefunguje. Pokračujme a naučíme se opravit Windows 10 bez disku.

V tomto článku je poskytnuto sedm způsobů řešení problémů se systémem Windows 10 bez CD.

Část 1. Oprava startupu Windows 10

Váš počítač Windows 10 nemusí být spuštěn kvůli poškozeným nastavením BCD (Boot Configuration Data), modré obrazovce smrti a dalším. Pokud se to stane, jste schopni opravit problémy s uvedením systému Windows 10 prostřednictvím nativního nástroje pro opravu Windows 10. Oprava startupu. Zde jsou kroky stanovené pro každého z vás.

 • Spusťte nabídku Windows 10 Advanced StartUp Možnosti stisknutím F11.
 • Přejděte na odstraňování problémů oprava pokročilých možností.
 • Počkejte několik minut a Windows 10 vyřeší problém spuštění.

Jednoduché kroky vám mohou pomoci opravit Windows 10 bez CD týkajících se problémů s spuštěním. Není to však vždy užitečné. Někdy to nemůže diagnostikovat problémy a nechat je opravit. Dobrou zprávou je, že jste stále schopni opravit Windows 10, aniž byste ztratili data prostřednictvím obnovy Windows Recovery. Tento spolehlivý software vám může pomoci vytvořit USB jednotku Windows 10 a obnovit data Windows 10.

Část 2. Jak opravit Windows 10 z USB

Opravte Windows 10 bez ztráty dat

Pokud některé životně důležité funkce na vašem systému Windows 10 nefungují správně, nebo pokud nemáte přístup k vašim datům. S tímto softwarem pro obnovení Windows 10 můžete vytvořit bootovací média a nastavit počítač pro spuštění z USB jednotky.

Mimochodem, jsou chvíle, kdy i po opravě svého systému uživatelé nejsou schopni získat přístup ke svým datům. Pokud také trpíte neočekávanou ztrátou dat, pak pro vás bude software pro obnovení Windows 10 ideálním řešením pro vás ideálním řešením. Nástroj podporuje Windows PE a může vytvářet bootovací média, která lze použít k obnovení ztracených dat.

Obnovit. Nejlepší software pro obnovení systému Windows 10

 • Obnovte ztracené nebo odstraněné soubory, fotografie, zvuk, hudbu, e.maily z havarovaného systému efektivně, bezpečně a úplně.
 • Podporuje obnovení dat z recyklace koše, pevného disku, paměťové karty, flash disk, digitální fotoaparát a kamer.
 • Podporuje obnovení dat pro náhlé vymazání, formátování, ztracené oddíly, útok viru, havárii systému v různých situacích.

Jak vytvořit USB Windows 10 Recovery

Stáhněte si a nainstalujte obnovení dat na proveditelném počítači a získejte k němu připojenou novou jednotku USB. Nyní spusťte obnovení dat Recoverit a postupujte podle dalších kroků a vytvořte zaváděcí jednotku USB a obnovte data z poškozeného systému Windows OS.

Krok 1 Chcete.li vytvořit bootovací jednotku Windows 10, měli byste si vybrat režim „Recovery System Crash Data“, abyste mohli začít.

Krok 2 Vyberte režim USB nebo CD/DVD a vytvořte zaváděcí jednotku. Chcete.li opravit havarované Windows 10, zkontrolujte „Vytvořte zaváděcí jednotku USB.“

Krok 3 Klepnutím na „Formát nyní“ začnete vytvářet zaváděcí jednotku USB. Před formátováním se ujistěte, že vaše příslušné údaje byly zálohovány.

Krok 4 Nezapekňujte jednotku USB. Proces vytváření USB pro zotavení Windows 10 může být po chvíli dokončen.

Krok 5 Po vytvoření zaváděcí jednotky získáte průvodce zotavením dat z Windows 10.

Nyní bylo vytvořeno vaše Windows 10 Boot USB a můžete sledovat níže uvedené kroky a nastavit Windows 10 a zavést spoustu z USB jednotky.

 • Restartujte počítač, připojte spouštěcí jednotku USB k systému.
 • Stisknutím klávesy BIOS vstupte do systému BIOS. Klíčem je obvykle F12.
 • Vyberte sekci „Boot“ v rozhraní BIOS pomocí kláves se šipkami.
 • Nastavte prioritu jednotky USB a stisknutím F10 uložte změny.
 • Stisknutím tlačítka ESC ukončíte BIOS a vaše Windows 10 může být restartována z USB.

Poznámka: Vstupní klíč BIOS se liší kvůli různým modelům počítačů. Obvyklý je F12. Na tuto stránku se můžete také obrátit a dozvědět se více podrobností o restartování počítačů z USB a vstupních klíčů BIOS různých modelů počítačů: Jak nastavit počítač pro spuštění z USB Drive.

Po restartování systému Windows 10 z USB jednotky můžete přistupovat k datům uloženým v počítači. Pokud je však považujete za nepřístupné, poškozené, ztracené nebo smazáno, můžete pokračovat v používání obnovy dat Recoverit k provádění obnovy souboru Windows. Kroky jsou jednoduché a ztracená data můžete získat zpět i bez jakéhokoli vlaku a znalostí při zotavení dat. V případě potřeby se můžete také obrátit na průvodce: Jak obnovit data po havárii Windows 10.

Část 3. Skenujte Windows 10 pro chyby

Vaše Windows 10 může být narušena kvůli poškozeným souborům a mnoha dalším důvodům. Pokud je stále zaváděcí, můžete zkontrolovat chyby Windows 10. Postupujte podle těchto kroků a práci lze provést.

Zadejte do příkazového řádku vyhledávacího pole „CMD“ do vyhledávacího pole a zvolte typ „Správce“ SFC /Scannow “a stiskněte klávesu Enter a stiskněte klávesu Enter.

Chvíli čekáte, můžete získat výsledky skenování a získat nějaké diagnózy ohledně chyb Windows 10. Obvykle můžete opravit problémy se systémem Windows 10 pomocí řešení uvedených v tomto článku.

Část 4. Obnovit systém Windows 10

Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak vyřešit drobné problémy související s Windows 10. Můžete si stáhnout nástroj Windows 10 Resursh (z oficiálního webu Microsoft Windows), abyste to provedli. Kromě toho musíte zajistit, aby byl váš systém aktualizován. Můžete přejít na jeho nastavení aktualizované zabezpečení, abyste to provedli. Poté spusťte nástroj Windows 10 Refresh a zbavte se veškerého bloatwaru na počítači. To poskytne vašemu počítači nový začátek tím, že jej obnovíte.

Při osvěžení vašeho systému byste potřebovali stabilní připojení k internetu a nejméně 3 GB volného prostoru na jednotce Windows.

Část 5. Resetujte počítač Windows 10

Pokud můžete opravit Windows 10 pomocí obnovovacího nástroje, můžete jej také resetovat. Kroky, jak resetovat PC Windows 10, lze také rychle a snadno získat. CD také není nutné pro opravu Windows 10.

Toho lze provést na návštěvě nastavení nastavení systému Aktualizace zabezpečení obnovy. Odtud můžete kliknout na tlačítko „Začněte“ pod sekcí „Resetovat tento počítač“. To vám umožní vymazat vše z počítače nebo udržet soubory neporušené. Pokud malware infikoval váš systém, doporučujeme odstranit vše. Mimochodem, můžete vědět více podrobností o resetování Windows 10.

způsobů, spustit, windows, nouzového

Část 6. Vytvořte systém obrazu systému

Soubor obrazu systému funguje stejným způsobem jako disk Windows. Chcete.li se naučit opravit Windows 10 bez CD, můžete vytvořit jeho obrazový soubor. Toho lze provést pomocí pomoci jakéhokoli spolehlivého nástroje třetích stran.

Kromě toho si při vytváření systému systémového obrazu můžete vybrat také nastavení bodu obnovení. Jednoduše stiskněte klávesy Windows Q současně a získejte tuto možnost. Odtud si můžete vybrat bod obnovení pro provedení operace obnovy bez ztráty uloženého nastavení.

Část 7. Používejte instalační média Windows 10

I když nemáte disk Windows 10, můžete také vytvořit instalační média. Chcete.li to provést, musíte si stáhnout sadu nástrojů pro tvorbu mediálních systémů Windows. K tomu můžete také použít nástroj třetí strany. Například, Rufus je populární nástroj, který vám může pomoci vytvořit instalační média z obrazu systému. Při vytváření a používání instalačního média Windows 10 byste měli předem zálohovat důležité soubory.

Na závěr

I když nemáte disk se systémem Windows 10, můžete provádět některé základní operace a vyřešit drobné problémy související s vaším systémem. Můžete sledovat řešení, jak je uvedeno výše, abyste se naučili opravit Windows 10 bez CD, zejména pomocí obnovy dat RecoverIt. Pokud váš počítač Windows 10 nelze zavést, možná se budete muset uchýlit k tomuto softwaru pro obnovení Windows pro opravu problémů s spuštěním systému Windows, restartování počítače se systémem Windows 10 a co je důležitější, obnovení dat Windows 10.

Tento software by byl vaším věrným asistentem ve Windows 10 Recovery and Windows Startup, bez ohledu na to, jak a kdy se vaše data ztratí z Windows 10. Pokud můžete spustit Windows 10, můžete také použít tento software pro obnovení dat k obnovení dat z poškozeného PC Windows 10. V případě potřeby vás nikdy nezklame.

Video tutoriál: Jak opravit chybový kód 0xc00000f na Windows? [3 řešení]

Nedávná videa z zotavení

Způsoby spuštění Windows 10 do nouzového režimu

Invicti Web Application Security Scanner-Jediné řešení, které poskytuje automatické ověření zranitelnosti při skenování založené na důkazech

Ať už jste zkazili konfiguraci Windows nebo virus, který vám brání v používání systému, režim Windows SAFE je vaše nejlepší sázka na vyřešení všech takových problémů.

V nouzovém režimu začíná Windows s minimálním požadovaným ovladačům a službami a nejsou načteny žádné programy třetích stran. To zajišťuje žádné problematické načítání programu, abyste mohli problém vyřešit bez zásahu.

Přístup k bezpečnému režimu je však skutečným problémem, když dojde k chybě. Ačkoli je snazší přístup k bezpečnému režimu přímo z nastavení Windows 10, co když nemůžete získat přístup k nastavení?

Nebo ještě horší, nemůžete ani spustit Windows?

Existuje mnoho způsobů, jak zavést do nouzového režimu v systému Windows 10 a každá metoda je užitečná v závislosti na problému, se kterým se zabýváte. V tomto článku vám ukážu 6 způsobů, jak získat přístup k režimu Windows 10, takže můžete mít vždy přístup k bezpečnému režimu bez ohledu na kurzy.

#1. Přístup k nouzovému režimu z nastavení Windows 10

Toto je nejběžnější metoda přístupu k režimu bezpečného režimu, když můžete systém ovládat a přístup k nastavení. Zde je návod, jak to udělat:

Přejděte na nastavení systému Windows z nabídky Start a klikněte na Aktualizovat zabezpečení.

Nyní klikněte na možnost obnovy v levém panelu a poté klikněte na tlačítko Restartujte nyní pod sekcí Advanced Startup.

Windows se restartuje a otevře prostředí pro obnovení Windows (Winre). Zde přejděte na odstraňování problémů Restartujte nastavení pokročilých možností.

Váš počítač restartuje a otevře stránku se spoustou příkazů, z nichž si můžete vybrat. Zde stiskněte klávesu 4 nebo F4 pro spuštění režimu bezpečného.

#2. Použijte příkaz příkazového řádku

Pokud máte přístup pouze k příkazovému řádku, můžete spustit příkaz, který restartuje PC do prostředí pro obnovení Windows, kde můžete získat přístup k režimu bezpečného.

Chcete.li získat přístup k příkazovému řádku v systému Windows 10, stisknutím kláves WindowsR otevřete dialogové okno spuštěny a zadejte CMD a otevřete příkazový řádek.

Zde zadejte vypnutí příkazu.exe /r /o stiskněte klávesu Enter.

Po krátkém zpoždění se Windows restartuje do prostředí pro obnovení systému Windows, kde můžete postupovat podle instrukce ve výše uvedené metodě pro přístup k režimu bezpečného.

#3. Přístup k režimu SEFE z obrazovky přihlášení

Pokud se z nějakého důvodu nemůžete přihlásit, můžete také zavést do bezpečného režimu z obrazovky. Jediné, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko napájení v pravém dolním rohu a poté přidržet klávesu Shift při kliknutí na tlačítko Restartu.

Tím se restartuje PC a zadáte prostředí pro obnovení systému Windows. Pokyny můžete postupovat v první metodě pro přístup k režimu SEFF odtud.

POZNÁMKA: Tuto metodu můžete také použít ve vnitřních oknech; Držte klávesu Shift při restartu počítače z nabídky Start.

#4. Povolit bezpečný režim v konfiguraci systému

Toto je poněkud trvalá možnost pro přístup k nouzovému režimu, ale může to často pomoci restartovat počítač a ujistit se, že vždy vstupujete do nouzového režimu. Ze konfigurace systému můžete donutit počítač, aby vždy spustil v bezpečném režimu, kdykoli se restartujete. A až budete hotovi s řešením problému, můžete tuto možnost zakázat, abyste se vrátili do normálních oken. Zde je návod, jak to udělat:

Stisknutím kláves WindowsR stisknutím tlačítka WindowsR otevřete dialogové okno Spuštění a zadejte MSCONFIG zde pro spuštění okna konfigurace systému.

Zde přesuňte na kartu spuštěn, zaškrtněte zaškrtávací políčko vedle bezpečného spuštění a poté klikněte na OK.

Budete vyzváni k restartování PC, přijmete výzvu a váš počítač zavedete do nouzového režimu při každém restartu nyní.

Chcete.li vrátit změny, postupujte podle stejných kroků jako výše v nouzovém režimu a zrušte zaškrtnutí políčka vedle bezpečného bootu.

#5. Přinutit Windows vstoupit do Winre

Můžete také donutit Windows, aby vstoupila do prostředí pro obnovení Windows, odkud máte přístup. Tato metoda by měla být používána pouze za kritických okolností, pokud se Windows nedokáže vůbec zavést. Jinak může tato metoda poškodit vaše okna.

Pokud Windows zhroutí třikrát, pak se automaticky zavede do Winre. Pokud tedy máte potíže s zahájením oken, můžete také falešné havárie oken, abyste otevřeli Winre a vyřešili to.

Stačí spustit počítač a když se Windows začne načíst, podržte tlačítko napájení až 10 sekund, abyste jej přinutili k vypnutí. Tento proces opakujte až dvakrát více a příště se Windows automaticky zavede do prostředí pro obnovení systému Windows. Odtud můžete postupovat podle pokynů v první metodě pro přístup k bezpečnému režimu.

#6. Použijte Windows 10 Bootdable USB nebo disk

Pokud máte své CD se systémem Windows 10 s sebou nebo zaváděcí jednotku Windows 10 Flash Drive, můžete jej použít k zavedení do režimu SEFF. Tuto metodu budete muset použít pouze tehdy, když bude okna poškozena do té míry, že se vůbec nedokáže načíst, ani metoda vypnutí síly nefunguje.

Pokud s sebou již nemáte bootovací jednotku, můžete snadno vytvořit jeden zdarma pomocí nástroje pro tvorbu médií Windows 10. Vše, co potřebujete, je další PC a USB disk s nejméně 8 GB volného prostoru. Instrukce můžete postupovat na výše uvedené stránce podpory Microsoft a vytvářet Windows 10 Bootdable USB.

Jakmile máte bootovací jednotku, vložte ji do počítače a spusťte PC. Nejprve si budete muset vybrat rozvržení klávesnice a preferovaný jazyk. Po dokončení můžete kliknout na opravit tlačítko počítače v levém dolním rohu okna a otevřít prostředí pro obnovení systému Windows.

Změny, které zde provedete v prostředí Windows Recovery Environment. Takže vše, co musíte udělat, je přístup k bezpečnému režimu odtud (viz metoda č. 1) a vaše poškozená okna se spustí v nouzovém režimu.

Bonusová metoda

Tato metoda pravděpodobně nebude fungovat na nejnovějších počítačích, které provozují UEFI a mají SSD pro úložiště. Pokud však máte starý počítač se starým BIOS s úložištěm HDD, mělo by to fungovat pro vás; A je to pravděpodobně nejjednodušší metoda pro přístup k nouzovému režimu.

Na Windows 7 můžete získat přístup k bezpečnému režimu opakovaným zasažením klíčů F8 nebo Shiftf8 před zahájením okna. Tato metoda však nefunguje na Windows 8.1 a Windows 10, protože hardware, se kterým přicházejí, je nový a jejich doba zavádění je rychlá. Není tedy dost času na to, aby se Windows zaregistroval klávesy a spuštění režimu SEFF.

Přestože pokud máte starý počítač spuštěn na Legacy BIOS a HDD, bude dostatečně pomalé i na Windows 10, aby se zaregistrovaly klávesy a spuštění bezpečného režimu. Pokud se váš počítač kvalifikuje, vše, co musíte udělat, je opakovaně stisknout klávesu F8, když se počítač začne zavést do spuštění do režimu SEFF. Pokud to nefunguje, zkuste přidržet klávesu Shift a opakovaně stiskněte klávesu F8.

Tato metoda je mnohem rychlejší pro přístup k nouzovému režimu, protože nemusíte přistupovat k oknům a nemusíte procházet žádnou nabídkou.

Zabalení

Jsem si jistý, že tyto metody přístupu k bezpečnému režimu v systému Windows 10 jsou dostatečné bez ohledu na to, ve kterém problému jste uvízli. Ať už máte přístup k Windows nebo ne, jedna z těchto metod bude fungovat. I když hledáte nejrychlejší způsob otevření bezpečného režimu, věřím, že 3. metoda je nejrychlejší. Nemusíte se ani přihlásit k otevření bezpečného režimu a funguje to, i když jste přihlášeni.

Pokud stále potřebujete pomoc s PC Boot, podívejte se na software TenorShare Windows Boot Genius.

Dále zjistěte, jak deaktivovat netbios přes TCP/IP v systému Windows.

Zde jsou 3 způsoby, jak zjistit, že Windows Last Boot Time.

[Stáhnout] Nástroj pro zotavení Windows 10 za 32 bitů a 64 bitů

Nástroj pro obnovení systému Windows 10 se používá, když váš počítač nefunguje dobře nebo nebude spuštěn a vy špatně musíte opravit nebo obnovit bod obnovení systému. Zde jsme vyzvedli dva z nejlepších nástrojů pro zotavení Windows 10 pro 32bitový i 64bitový operační systém pro vás. Snadno si můžete vytvořit vlastní přizpůsobený bootovací resuce disk pečlivým přečtením tohoto článku.

Aktualizováno Daisy dne 2023/02/22 

Napsal Jean

Přehled nástrojů pro obnovení systému Windows

V minulosti by se PCS odeslaly s disku CD/DVD, který obsahoval obrázek systému. Pokud má operační systém jednoho dne problémy, můžete snadno obnovit operační systém do továrního nastavení. V dnešní době však výrobci začínají zjednodušit způsob obnovy oken. Prostě vložili obrázek systému na skrytý oddíl vaší hlavní jednotky. Kromě toho, že vám umožní přeinstalovat Windows, zahrnuje několik nástrojů pro odstraňování problémů pro nouzové použití, zejména pokud váš systém nebude spuštěn.

Například v systému Windows 10 existuje několik nástrojů pro obnovení systému Windows (možnosti), které řeší různé problémy OS.

způsobů, spustit, windows, nouzového
Nástroje pro obnovení systému Windows (Možnosti) Vyřešte, jaké problémy
Resetujte počítač Váš počítač nefunguje dobře a je to už nějakou dobu, co jste nainstalovali aplikaci, ovladač nebo aktualizaci.
Windows Recovery Drive Váš počítač se nezačne a vy jste vytvořili regenerační jednotku.
Instalační média Windows Váš počítač nezačne, nevytvořili jste regenerační jednotku a resetování počítače nefungovalo.

Jaký nástroj pro obnovení systému Windows 10 bych měl použít?

Nástroj pro obnovení Windows 10 se používá k vytvoření systému Windows 10 Recovery USB nebo CD/DVD. Před smrtí počítače byste měli udělat jednotku Windows 10 Recovery. Výrobci softwaru společnosti Microsoft i třetí strany poskytují spolehlivé nástroje pro obnovení. Zde jsme vyzvedli dva z nejlepších nástrojů pro obnovení Windows pro vás, pokud jde o účinnost a snadnost použití. Jedním z nich je vestavěný nástroj Windows 10 a druhým je zálohování Easeus Todo, zálohovací a zotavovací software třetích stran.

Profys easeus todo zálohování:

 • S snadnou zálohou todo mohou uživatelé provést plnou/diferenciální/přírůstkovou zálohu.
 • Záložní obrázek vytvořený společností Easteus Todo může být uložen v síti, místní a cloudu.
 • Záložní obrázek vytvořený TB je nezávislý, který by nebyl ovlivněn aktualizacemi Windows a nebude poškozen.

Dále se dozvíte, jak vytvořit USB Windows 10 Recovery USB s vestavěným nástrojem i softwarem třetích stran. Každý způsob je schopen vyřešit problém s okny Windows OS a vrátit svůj operační systém zpět do pracovního systému pracovního systému.

Jak vytvořit USB pro zotavení Windows 10 s 2 vestavěnými nástroji

Notice: The recovery drive created this way can help you troubleshoot and fix problems with your PC, even if it won’t start. If you back up system files to this drive, you’ll also be able to use it to reinstall Windows. If you chose not to back up system files when you created your recovery drive, Reset this PC and Recover from a drive that won’t be available.

#1. To create a Windows 10 recovery drive, follow the below steps:

Step 1. Insert the USB drive into your computer. In Windows 10 Control Panel, click „Recovery“.

Step 2. You’ll arrive at the Advanced recovery tools area, choose „Create a recovery drive“.

Step 3. Tick the option „Back up system files to the recovery drive“ if you wish to use the drive to reinstall Windows or restore a previous version of Windows. Click „Next“.

Step 4. Wait until the wizard prepares to copy files to your flash drive.

Step 5. Select your USB flash drive as the recovery drive and click Next.

Step 6. Confirm the warning message that „everything on the drive will be deleted. If you have any personal files on this drive, make sure you’ve backed up the files“ and click „Create“.

Windows 10 не запускается.Как восстановить ЗАГРУЗЧИК UEFI

Step 7. When the final message „The recovery drive is ready“ appears, click „Finish“.

To Recover Windows 10 Using the Windows 10 Recovery Drive:

Step 1. Connect the recovery drive and turn on your PC.

Step 2. Select „Troubleshoot“ and choose one recovery option.

 • Restore from a system restore point by selecting „Advanced Options“ „System Restore“. This will remove recently installed apps, drivers, and updates that might be causing your PC problems, but it won’t affect your personal files.
 • Select „Reset this PC“ and then choose to keep or remove your files.
 • Select „Recover from a drive“. This will reinstall Windows 10, and it’ll also remove your personal files, apps, and drivers you installed, and changes you made to settings.

#2. To create a Windows 10 installation media recovery tool, follow several steps:

způsobů, spustit, windows, nouzového

Step 1. On a working PC, go to the Microsoft software download website.

Step 2. Download the Windows 10 media creation tool and then run it.

Step 3. Select Create installation media for another PC.

Step 4. Choose a language, edition, and architecture (64-bit or 32-bit).

Step 5. Follow the steps to create installation media, and then select Finish.

How to Create a Windows 10 Recovery USB with Third-party Software

To use EaseUS Todo Backup to make a Windows 10 recovery drive for the purpose of restoring from the OS crash or corruption, you’ll first download the Windows backup software on a working PC. Then follow the below step-by-step guide to create a bootable USB drive. Don’t forget to proceed to create a Windows 10 system backup image for the future Windows 10 recovery to a working restore point.

In a word, the standard procedure of creating a third-party Windows 10 recovery drive includes:

 • Create a bootable EaseUS Todo Backup USB drive
 • Create a Windows 10 system image
 • Boot from the recovery USB and perform a system recovery

Выберите операционную систему Windows 11.Выбор операционных систем при загрузке компьютера

Notice: Create Emergency Disk is only for data system restore when your PC can’t start properly and you wish to restore from a backup image. It’s not for any system repair purpose.

To create a Windows 10 recovery USB with EaseUS Todo Backup:

Step 1. Prepare a USB drive which can be written and read.

Step 2. Launch and install EaseUS Todo Backup on the Computer B.

Step 3. Find and click „Tools“ and choose „Create Emergency Disk“.

Step 4. Choose the Boot disk location. You can create an ISO file, a bootable USB or CD/DVD disc.

Step 5. Then click „Create“ to start.

Now you have created your own EaseUS Todo Backup bootable USB recovery disk. Go back to the main window of EaseUS Todo Backup. You need to create a backup image according to your demand. For example, system backup, file backup, etc.

To create a Windows 10 system image:

Step 1. On the main page, click „Select backup contents“.

Step 2. Among the four available categories, click OS.

Step 3. EaseUS Todo Backup will automatically select your system partition, you only need to select the backup destination.

Step 4. Both Local Drive and NAS are available for you to save the backup file.

Step 5. After finishing the backup process, you can check the backup status, recover, open, or delete the backup by right-clicking the backup task on the left.

To recover Windows 10 using the recovery drive:

Step 1. Connect the recovery drive and keep tapping „F2“ while turning on your PC. Choose to boot from EaseUS Todo Backup.

Step 2. After accessing EaseUS Todo Backup, choose your system image or other backup images and click „Recovery“.

Conclusions and FAQs About Windows Recovery Tools

Windows recovery tools are useful, and sometimes essential to have one when your operating system gets something wrong and crashes, freezes, gets stuck in the black screen of death and blue screen of death. As Windows 10 has occupied the largest market share nowadays, it’s good to know how to use the Windows 10 recovery tools within the OS or from third-party tools to create a risk-free recovery USB drive/disk.

over, there are some other frequently asked questions that might arouse your interest. Read on and get the answers.

Can I download a Windows 10 recovery disk?

Go to the official download website (https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10), and there you can download the Windows media creation tool on Windows 10, 8.1, 8, and 7 computers.

How do I use Windows 10 recovery USB?

To use the recovery USB drive, all you need to do is to change your boot drive to the bootable USB drive.

 • Turn off the computer.
 • Insert the recovery USB drive into a USB port on the computer and turn on the computer.
 • Use the Down arrow key to select the USB drive, and then press the Enter key.
 • Click the language for your keyboard.
 • Click Troubleshoot.

Does Windows 10 have a repair tool?

Windows 10 uses troubleshooters as the general repair tool to help you solve problems with your PC. To run a Windows 10 repair troubleshooter, select Start Settings Update Security Troubleshoot.

How to Boot in Safe Mode in Windows 10

One of the ways to troubleshoot a Windows computer is to boot it in safe mode. According to Microsoft, you can pinpoint what is wrong with your computer by observing how it performs in safe mode. Specifically, if the problem doesn’t persist in safe mode, it means the computer’s default settings and basic drivers aren’t causing the problem. If you’re having trouble with your PC, and you want to fix it, here’s a guide on how to boot in safe mode in Windows 10.

What is Safe Mode?

Safe Mode is your operating system’s diagnostic mode. When your computer is in safe mode, only essential programs and services will run. That means you can’t access third-party software or drivers. This can help you find and fix any problems with your operating system.

How to Boot Windows 10 in Safe Mode from the Sign-in Screen

 • Open the start menu. You can do this by clicking the button in the lower-left corner of your screen that is shaped like the Windows logo.
 • Press and hold the Shift key while clicking Restart. This will cause your PC to restart in Windows Recovery Environment (winRE). You will see a blue screen with Choose an Option at the top.
 • Select Troubleshoot.
 • Then click Advanced options.
 • Click Startup Settings. If you do not see this option, click see more recovery options at the bottom of your screen.
 • Then click Restart.
 • When you see the Startup Settings screen, press the F4 or 4 key. If you need to go online while in safe mode, press F5.

Once you do this, your computer will start in safe mode. You can tell you’re in safe mode if you see a message at the top of your screen and your resolution is diminished. ‘

Once you are in safe mode, you can uninstall software, scan for malware, update your drivers, or run a system restore to fix any issues.

How to Boot in Safe Mode in Windows 10 from Settings

 • Open the start menu and click Settings. This is the gear-shaped icon just above the power button.
 • Click on Update Security.
 • Then click Recovery. You will find this in the left sidebar.
 • Under Advanced Startup, press Restart Now. Your PC will restart, and you will see a Choose an Option screen.
 • In the boot recovery menu, select Troubleshoot Advanced options Startup Settings Restart.
 • Finally, press the F4 or 4 key when you see the Startup Settings screen.

How to Boot in Safe Mode from a Black Screen

If you are having problems signing in to your computer, you can boot in safe mode by interrupting the startup process three times. Here are the steps how:

 • Press your computer’s power button to turn your PC on.
 • While Windows is starting, hold down the power button again for at least 4 seconds. It is important to wait until you see your computer trying to start up. In many cases, you should wait until you see a spinning wheel or progress bar.
 • Repeat this process of turning your computer on and off with the power button 3 times.
 • The 4 th time your computer starts, it will boot into Automatic Repair. You might be asked to select an account and enter your password.
 • If your computer has a problem, click Advanced options.
 • Select Troubleshoot Advanced options Startup Settings Restart.
 • Finally, press the F4 or 4 key when you see the Startup Settings screen.

How to Turn Off Safe Mode

 • Press the Windows key R.
 • In the Open box, type msconfig.
 • Press OK.
 • Select the Boot tab.
 • Uncheck the Safe boot box under Boot options.

If you are still experiencing issues, you might have to learn how to factory reset your Windows 10 computer. Check out our previous article by clicking the link to find out more.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS