7 nejlepších notebooků ASUS pro každý typ hráče. Asusova republika hráčů

Nejlepší notebooky ASUS pro všechny typy hráčů

Nemusíte rozbít banku, abyste získali silný a příjemný herní zážitek.

Ve světě notebooků a periferií PC jsou produkty ASUS téměř nevyhnutelné. S množstvím cenově dostupných počítačů, monitorů a příslušenství bude jakékoli rychlé vyhledávání Google načteno produkty Asus.

Naštěstí většina produktů ASUS je rock solidní. To platí zejména, pokud jde o jejich populární herní notebooky. Herní notebooky ASUS často vyrábějí titulky s kritickými recenzemi ASUS v široké škále velikostí a za širokou škálu cenových bodů. Pouhý počet modelů, z nichž si můžete vybrat.

Proto jsme sestavili seznam sedmi nejlepších notebooků ASUS pro každého, kdo hledá přenosné a výkonné hraní.

Nejlepší notebooky ASUS Gaming

 • Celkově nejlepší: Asus Rog Zephyrus G15
 • Nejlepší 14 palců: Asus Rog Zephyrus G14
 • Nejlepší 17palcová: Asus Rog Strix Scar 17ReviewReview
 • Nejlepší rozpočet: Asus TUF Dash 15review
 • Nejlepší pro fanoušky AMD: Asus Rog Strix G15 Advantage EditionReview
 • Silný 2 v 1: Asus ROG FLOW X13Review
 • Jedinečná možnost s duální obrazovkou: Asus Rog Zephyrus Duo SE 15

Co zvážit

Nakupování notebooku jakéhokoli druhu může být ohromující. Rozmanitost technologických specifikací, čísel modelů a cenových značek může udělat i veteránský nakupující Dizzy. To platí zejména, pokud jde o nákup herního notebooku, kde jsou technické specifikace zásadní pro vyhlazení herního výkonu.

I když je zde příliš mnoho úvah, které je třeba uvést, sledujte tyto klíčové specifikace při nákupu herního notebooku ASUS:

GPU

Mít skvělý GPU je nejlepší způsob, jak získat skvělou herní grafiku. Doporučujeme alespoň NVIDIA RTX 3060 nebo AMD Radeon 6700M.

RAM

Většina skvělých herních notebooků přichází s 16 GB RAM, což doporučujeme.

Rozlišení displeje

Subjektivní než jiné úvahy, displej 1920 x 1080 HD bude dobře fungovat na téměř jakémkoli notebooku. Vyšší rozlišení, jako je 2560 x 1440 Quad-HD, vyžadují výkonnější komponenty, aby fungovaly hladce.

Zobrazení obnovovací frekvence

Obnovová frekvence displeje je hlavním rozlišujícím faktorem mezi hrami a nehraničními počítači. Doporučujeme notebook schopný alespoň 120 Hz obnovit frekvenci.

Jak jsme vyhodnotili

Mnoho z těchto doporučení pochází z významného osobního použití. U produktů, které jsme sami nepoužili, jsme provedli intenzivní výzkum a přezkoumali obsah z odborných zdrojů, jako je Wirecutter, The Verge, CNET, Tom’s Guide, DigitalTrends a další, stejně jako tisíce spotřebitelských recenzí z online obchodů, jako je Amazon, Best, Best, Best Koupit a Walmart. Pokud jde o samotné produkty, vyhodnotili jsme je o výkonu, designu, kvalitě sestavení a ceny.

Steam Deck vs Asus Rog Ally: Jaký je rozdíl mezi herními kapesními počítači?

Zde je způsob, jak se dvě ruční ruční počítače PC drží proti sobě.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podpořit Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Vyberte si ten svůj: Přehled herních notebooků ASUS! (PŘEDSTAVENÍ # 1446)

Asus Rog Ally

Ally Asus Rog je kapesní počítač PC, který běží na Windows 11 a vlastní čipovou sadu AMD. Má displej s plným HD a může hrát PC hry z více platforem.

Parní paluba ventilu

Parní balíček je oblíbený díky své přiměřené ceně a snadnému přístupu k hromadě her ve vaší parní knihovně.

Když ventil spustil parní balíček, byl to okamžitý zásah s hráči PC. Nakonec jsme dostali cenově dostupnou kapesní konzoli, která je kompatibilní s mnoha hrami na Steam a má sílu provozovat mnoho moderních titulů s úctyhodnými rámcovými frekvencemi také.

Od svého spuštění se parní balíček přešel ze síly na sílu, protože jeho katalog kompatibilních her se rozrostl a rostl. Hlavní přitažlivost kapesního počítače Valve je však cena, která začíná na 399/349 £, což je pozoruhodně cenově dostupné pro to, co to je.

Nyní Asus hází klobouk do prstenu s vlastní herní kapesní počítač, který zdánlivě nabízí vše, co parní balíček dělá a další. Ally Rog je okamžitě přitažlivý, protože provozuje Windows 11 a poskytuje ještě širší přístup k PC hry z jiných míst, jako je Epic Games Store, Nvidia Geforce, PC Game Pass, Cloud Gaming from Xbox a Steam.

Což je pro vás pravá ruka? Rozkládáme vše, co víme zatím, abychom vám pomohli rozhodnout se.

Cena, dostupnost specifikace

Asus Rog Ally je nastaven jako silnější herní stroj než parník. To není žádným překvapením vzhledem k tomu, že se jedná o novější zařízení a zařízení, které spadá do banneru hráčů. Toto je vážná herní rameno ASUS a ta, která je zodpovědná za některé z nejlepších herních notebooků kolem. Dává to perfektní smysl, že Asus zde neřezává rohy a odvádí odvážné tvrzení, že rog Ally je dvakrát tak rychle než parní paluba.

Zaškrtává také několik dalších polí, které se mohou líbit těm, kteří chtějí více energie přímo z krabice. Má obrazovku 1080p pro začátek (vs 800p na parní palubě) a rychlejší obnovovací frekvenci. Nabízí také vyšší maximální výkon a může také poskytnout dvojnásobek příkonu parní balíčku.

Přidání systému Windows 11 může také nakreslit větší dav hráčů, zejména těch, kteří nechtějí být svázani na páru. Ačkoli je možné nainstalovat jiné odpalovače na parní balíček, není to úplně snadné. Rozhraní parního OS na parní palubě však usnadňuje navigaci a relativně bez problémů, zatímco Windows 11 nepochybně vyvolává další problémy. jako spotřeba energie pro jednoho.

Paluba ventilu Asus Rog Ally Rozměry

Hrací čas

Značka

Hmotnost

Čipová sada

RAM

Kompatibilita headsetu

Zobrazit

11.73 x 4.6 x 1.93 palců (298 x 117 x 49 mm) 11.0 x 4.4 x 0.5 palců (279 x 111.8 x 12.7 mm)
Až 8 hodin Až 8 hodin
Ventil Asus
1.47 liber (669 gramů 1.34 liber (608 gramů)
AMD ZEN 2 APU/8 RDNA 2 CUS AMD Ryzen Z1 Extreme
16 GB LPDDR5 RAM 16 GB paměti LPDDR5
3.5 mm, Bluetooth 3.5 mm
IPS LCD

Umístění specifikací rog Ally a parní paluby vedle sebe uvidíte, že bývalý by měl zabalit mnohem více úderu pro hraní her. Ally Rog je poháněn procesory řady Z1 AMD. Čipová sada, která zahrnuje GPU AMD Z1 Extreme CPU a AMD Radeon Navi 3 GPU. Se čtyřmi jádry Zen 4 a čtyřmi jádry RDNA 3 to dává až 2.8 tflops výkonu.

Paluba Steam používá starší technologii s CPU ZEN 2 a GPU RDNA 2, které dokáže spravovat kolem 1.6 tflops výkonu. Takže určitě získáváte více zpracovatelské síly za své peníze s rogem spojencem.

Existují však určité podobnosti. Oba kapesní počítače používají 16 GB paměti LPDDR5, oba mají sloty microSD a nabíjení USB-C spolu s 3.5 mm konektory pro sluchátka.

Zobrazení a návrhové rozdíly

Kromě specifikací existuje řada věcí, které odlišují dva herní kapesní počítače od sebe. Podívejte se na Ally Rog a uvidíte známé rozložení řadiče Xbox a některé velké reproduktory a tlačítka nabídky pro snadné přístup.

Nemá stejné náhradní trackpady myši, jaké nabízí parní balíček a má pouze dvě zadní tlačítka na parní balíčku, takže budete mít menší přístup k tlačítkům řadiče.

Displej je však zajímavý rozdíl, protože je to srovnatelná velikost, ale LCD panel (ve srovnání s IPS na parní palubě). Má také vyšší rozlišení (1920 x 1080p) ve srovnání s displejem 1280 x 800p parního paluby.

Ally Rog má také výhodu obnovovací frekvence 120 Hz z brány. Vysoká obnovovací frekvence nebyla s parním balíčkem nikdy ve skutečnosti úvahou, protože specifikace často znamenají, že pokud nehrajete nezávislé hry, pravděpodobně nebudete mít vysokou snímkovou frekvenci, nebo pokud to uděláte, obětujete výdrž baterie. To znamená, že vždy existuje možnost streamovat hry do vašeho parního balíčku pro plynulejší výkon.

Chcete.li využít větší obrazovku, může být parní balíček zakotven a tak může také rog Ally. Asus ‚Handheld bude kompatibilní s volitelným rog xg mobilním externím grafickým doku, takže jej budete moci snadno poskytnout výkon a používat s televizí nebo velkým monitorem. I když za toto privilegium budete muset zaplatit prémii.

Asus i Valve tvrdí až osm hodin herního času s příslušnými kapesními počítači. I když ve skutečnosti to podléhá tolika různým faktorům, je lepší předpokládat, že se dostanete mnohem méně. Naše zkušenosti s parní palubou jsou častěji dvě až čtyři hodiny před tím, než je vyžadován poplatek, ale pokud plánujete přehrávání méně zdaňovacích her na obou konzole, pak byste z nich mohli získat více.

Uvidíte, že specifikace naznačují, že obě konzole ruční počítače mají srovnatelnou velikost a hmotnost a měla by být dostatečně příjemná, aby si mohla hrát pro většinu lidí. První zprávy jsou, že hluk ventilátoru je na Rog Ally mnohem příjemnější než na parní palubě.

Vítězství zkušeností v systému Windows 11?

Stejně jako Rog Ally vyhrává z perspektivy výkonu a mít vynikající displej, také očekáváme, že to osloví mnoho jednoduše proto, že běží Windows 11.

Tato logika bude v podstatě znamenat, že je to v podstatě přenosný herní notebook a otevřuje se mnohem, mnohem snazší přístup k hrám z jiných zdrojů. Takže i když můžete teoreticky provozovat hry odkudkoli s parním balíčkem, vyžaduje to mnohem více pohrávek, aby provozoval cokoli jiného než Steam Games.

Na druhou stranu vám Ally Rog poskytne možnost hrát hry z EA Play, Ubisoft Connect, Epic Games a další. Běh Windows bude také znamenat, že je mnohem kompatibilnější s širší škálou her než parní balíček (který běží na Linuxu). To znamená, že je toho hodně co říci o pohodlí uživatelského zážitku parníků, což usnadňuje ponoření do vaší parní knihovny a jen hrát své hry. Je také snadné zjistit, které hry budou fungovat dobře a které nebudou bez toho, aniž by se rozrušily.

Ceny

Paluba Steam je k dispozici ve třech různých verzích v závislosti na velikosti interního úložiště, i když nejlepší model také získává prémiové anti-glare sklo a některé digitální bonusy. Začíná verzí 64 GB pro 349/399, poté 256 GB modelu za 459 GBP/529, zatímco 512 GB model vám vrátí 569 GBP/649.

Mezitím rog Ally začíná na 599.99 a má dražší možnost s silnější čipovou sadou na 699.99. Takže je to určitě dražší z těchto dvou, ale zjevně bude mít bohatší hardwarovou sestavu pro vaše peníze.

Navzdory svým výkonným komponentům nemůže jizva Strix viset s podobnými a levnějšími notebooky specifickými.

Tomův hardwarový verdikt

Asus Rog Strix Scar 17 G733Z přichází s pěkným osvětlením RGB a všímavým funkčním designem. Ale navzdory silným komponentám, nemůže viset s podobně specifikovanými herními notebooky, které stojí méně.

Klady

 • Funkční design
 • Zůstává v pohodě na dotek
 • Silný výkonnost produktivity
 • Mnoho portů na výběr

Nevýhody

 • – Ohromující herní výkon
 • – Drahý ve srovnání s konkurenty
 • – Žádná webová kamera

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Zatímco některé z nejlepších herních notebooků mají jemnou estetiku, jiné modely jsou zcela jasné, pro co byly navrženy. Asus Rog Strix Scar 17 G73zz (2 499.99, jak je nakonfigurováno) je zcela zjevně pro hráče a má design pokrytý RGB osvětlením, těžkým značkou a RGB v rámci značky, jen aby se ujistili, že lidé dostanou všechna blikající světla, která mohou. Notebook Strix Scar je však více než jen světelná show s nejnovějšími 12. gen Intel Core CPU a grafickou kartou NVIDIA RTX 3070 TI. Za jeho designem existuje skutečná funkce, kterou zvažuje mnoho jiných výrobců, jako je využití materiálu s měkkým dotykem, díky kterému je kůže chladnější nebo gumová rukojeť, aby usnadnila držení, což pomáhá vyniknout jizva Asus Rog Strix.

Spousta podobně specifických herních notebooků však může fungovat lépe než SCIC SCIR. Existuje dokonce i několik konkurentů, kteří překonají notebook a jsou levnější na bootování.

Design Asus Rog Strix Scar 17 G73zz

Jizva Asus Rog Strix je tlustá a robustní s černým povrchem, několika stříbrnými akcenty a směsí plastových materiálů s měkkým dotykem na okolních površích. Logo ROG emituje osvětlení RGB v horní části podvozku. A vedle loga je jemný pás se stejným symbolem v celém.

Rog Sports přizpůsobitelné „Čepice brnění“. plastové dekorace na zadní straně notebooku poblíž přístavu. Naše přišla se stříbrným ve výchozím nastavení. Sklouznou dovnitř a ven s malou magnetickou silou, používají se k pokrytí závěsů notebooku a zdvojnásobují se, protože některé přidané vkus. ASUS má k dispozici čepice brnění ve dvou různých odstínech černé a umožňuje lidem s 3D tiskárnami vytisknout si vlastní 3D tiskovou šablonu, kterou najdete na jeho webových stránkách.

Vedle čepice brnění je design matice DOX pod větracími otvory, poblíž zadních portů. K dispozici je také pogumovaná sevření na spodní straně jizvy Strix, která pomůže udržet notebook na místě při psaní a usnadnit přenášení kolem. Notebook má samozřejmě také osvětlení RGB na přední straně underside, které vypadá fantasticky. Pod mezerou na displeji je však také malý pás osvětlení RGB. To osvětluje přední stranu notebooku, když je otevřený a odrazí z povrchu tandem s klávesnicími klávesnicemi.

Je tu malý zářez, který zvedl víko notebooku, ale pod ním žádná webová kamera. Přestože Asus už několik let neměl na některých svých herních notebookech webové kamery, nedostatek kamery mě šokoval. Velký, drahý notebook by neměl mít žádný důvod, proč by ho neměl mít.

Sotva viditelný pás loga ROG se navazuje na povrch notebooku a zasahuje klávesnicí. Je to lehčí šedá a výraznější. Všiml jsem si, že část pravé poloviny povrchu používá polotvořící plast k předvádění interních. Zbytek jizvy Strix využívá materiál měkkého dotyku kolem dlaně, aby udržel povrch chladný, když stroj běží horký.

Mnoho myšlenek jasně šlo do návrhového výběru pro jizvu Strix, jako jsou gumové rukojeti pod a matný černý materiál s měkkým dotykem, který je praktičtější a méně prémií. Statické černoši, různě vypadající povrchové materiály a silné plastové rukojeti na dně nejsou věci, které byste nalezli na více bohatých notebookech premiérových premiérů.

Za jizvou Asus Rog Strix je funkce a já si vážím myšlenky za designem.

Na levé straně jizvy Asus Rog Strix jsou dva porty USB-A a 3.5 mm konektor pro sluchátka a napravo je prostor pro Asus Keystone, proprietární příslušenství pro ty, kteří chtějí importovat osvětlení a nastavení zvuku z různých strojů (nebo mají různá nastavení pro různé uživatele). Většina portů je zařazena do zadní části zařízení. Existuje port Thunderbolt 4, USB-C 3.2 Port, HDMI 2.1 port, Ethernet Jack a port pro sílu.

Scark Strix přichází v 15.55 x 11.10 x 0.92 palců a 6.1 libry, které je buď větší nebo těžší než cokoli, co jsme to porovnali. Hned za tím je Razer Blade 17 v 15.55 x 10.2 x 0.8 palců a 6.1 libry, Lenovo Legion 5i Pro ve 14.17 x 10.4 x 1.05 palců a 5.49 liber (i když s 16palcovou obrazovkou) a gigabyte aorus 17 xe4 v 16. 7 x 10 x 1.1 0 palců a 5.95 liber.

Asus Rog Strix Scar 17 G733Z Specifikace

procesorGrafikaPaměťÚložný prostorZobrazitSítěPortyFotoaparátbaterieNapájecí adaptérOperační systémRozměry (WXDXH)HmotnostCena (jak je nakonfigurováno)
Intel Core I9-12900H
NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti notebook (GPU 8GB GDDR6) 1 410 MHz Boost Clock, 150 W Max Graphics Power
32 GB DDR5-4800
1TB PCIE GEN 4 SSD
17.3 palce 2560 x 1440, 240Hz QHD IPS
Mediatek Wi-Fi 6e MT7922 160MHz bezdrátová karta LAN, Bluetooth 5.2
Thunderbolt 4, USB 3.2 Gen 2 Type-C, 2x USB 3.2 Gen 1 typu A, HDMI 2.1, 3.5 mm konektor pro sluchátka, 2.5 GB Ethernet Port, Keystone
Žádný
90 WHR
280 w
Windows 11 Pro
15.55 x 11.10 x 0.92 palců (394.97 x 281.94 x 23.36 mm)
6.39 liber (2.9 kg)
2 499.99

Hraní a grafika na Asus Rog Strix Scar 17 G733Z

Naše konfigurace Asus Rog Strix Scar 17 přišla s Intel Core i9-12900H a NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti s 8 GB GDDR6 RAM. Konkurenti jako Lenovo Legion 5i Pro a Gigabyte Aorus 17 Xe4 mají přesně stejnou grafickou kartu, zatímco The Razor Blade 17, kterou jsme testovali, běžel na 3080 Ti. To vysvětluje, proč Razer Blade 17 mírně překonala zbytek parta během našeho benchmarkingu.

Když jsem poprvé hrál Borderlands 2 (nejvyšší nastavení), hra vypadala nádherně a cítila se díky displeji QHD 240 Hz, což umožnilo hře běžet přes 120 snímků za sekundu. Snímky však kolísaly mezi 100 a 120 fps, když se akce zvýšila. Když jsem přešel z hasičských firmách na pozemky, rámy zůstaly kolem 95 fps.

Ve stínu Benchmarku Tomb Raider (nejvyšší nastavení) dosáhla Scar Asus Rog Strix Scar 95 fps při 1080p. Byl to třetí nejlepší, za 116 FPS Razer Blade 17 a 110 FPS Legion 5i Pro, ale porazil Aorus ’89 fps. Ve svém nativním rozlišení 1440p zasáhla SCIC SCORE 60 FPS. Na nativním 1600p Legion 5i Pro dosáhl 69 fps.

Během benchmarku Far Cry 6 (Ultra Settings) byla jizva Strix nejpomalejší a vydávala 68 fps při 1080p. Mezitím Aorus dosáhl 76 fps, za 81 FPS Legion 5i a 84 FPS Razer Blade. Při srovnávání v jejich nativním rozlišení zasáhla Strix Scar 49 FPS při 1440p a Legion 5i Pro získala 53 fps.

Na benchmarku pro Grand Theft Auto V (velmi vysoká nastavení) dosáhla jizva Strix 115 FPS, druhá nejpomalejší před 105 fps Aorus ‚. Legion 5i Pro byla před námi na 131 fps a Razer Blade 17 byla nahoře na 133 fps. Při srovnávání ve svých nativních rezolucích zasáhl Scar Scar 73 FPS při 1440p a Legion 5i Pro získal 78 fps při 1600p.

Během benchmarku Borderlands 3 (FHD) při 1080p získala jizva Strix 85 fps. Aorus při 81 fps byl hned za ním, zatímco Legion 5i Pro (99 FPS) a Razer Blade (100 fps) znovu překročily grafy. Ve svém rozlišení nativních 1440 zasáhla Scar Scar 60 FPS. Na nativním 1600p Legion 5i Pro dosáhl 67 fps.

Na redukci Red Dead Redemption 2 Benchmark (střední nastavení) byla jizva Strix nejpomalejší z parta při 68 fps. Aorus byl před námi s 76 fps a Legion 5i Pro a Razer Blade 17 vedl při 81 fps a 84 FPS. Při benchmarkingu v jejich nativním rozlišení dosáhla Scar Strix 49 FPS při 1440p a Legion 5i Pro zasáhla 53 fps.

Na herních notebookech testujeme systém spuštěním benchmarku Metro Exodus na nastavení RTX 15krát, simuluje asi půl hodiny hraní hry. Hra proběhla v 61.94 snímků za sekundu a zůstalo docela konzistentní.

Během stresového testu přišly rychlosti CPU v průměru 3.9 GHz na jádrech výkonu a 3.2 GHz na jádrech účinnosti. Teplota procesoru v průměru 77.3 stupně Celsia (171.14 stupňů Fahrenheit). GPU běžel v průměru 1 168 MHz a teplotu 77.4 stupně Celsia (171.32 stupňů Fahrenheit).

Asus Rog Strix Scar 18 Review

Asus Rog Strix Scar 18 je právě jedním z nejsilnějších herních notebooků, který předvádí nejnovější vlajkovou lodi CPU od Intel (13. Gen Core i9) a GPU z NVIDIA (GeForce RTX 4090). Je to velké a drahé, ale tělo se cítí rozumné pro všechno, co balí.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Klady

 • Extrémní výkon
 • Vynikající herní displej
 • Poloměrovatelná velikost a hmotnost
 • Slušná baterie na IGPU

Asus Rog Strix Scar 18 specifikací

ASUS uvolňuje produkty tak, aby se vešly každému výklenku do výpočetní techniky, a její Rog Strix Scar 18 (začíná na 2 499, 3 699, jak je testováno) je postaven jako jeden z nejsilnějších herních notebooků, které planeta dosud viděla. Tato Strix je vybavena základním procesorem Intel Core nejvyšší koncem 13. generace a nejlepší mobilní GPU NVIDIA pro rok 2023. Zatímco Beastly Hardware, jako je tento, přichází za strmou cenu, není to nepřiměřené vedle podobně vybavených konkurentů, jako je nová Razer Blade 16 začínající na 3 599 a MacBook Pro 16 (M2 Max) počínaje 3 499, ačkoli plastový design ASUS je méně elegantní. Tento ekonomičtější přístup umožňuje Strix Scar 18 od sebe oddělit jako ultra-vysoko-end možnost, pokud chcete maximalizovat „hodnotu“, i když slovo má v této části trhu velmi odlišný relativní význam.

Scar 18 Essentials: all-in design a konfigurace

Existuje speciální plemeno herních notebooků, na které můžete myslet jako na luxusní kuchyňský dřez pro herní elitu. Všechno se do toho hodí. a to je to, co je Asus Rog Strix Scar 18. Je nabitý mobilním hardwarem na nejvyšší úrovni a je zabalen tak plný, že jeho velikost je daleko za to, co byste viděli z normálního notebooku, nový formový faktor pro 2023. Jen při pohledu na Asus Rog Strix Scar 18 objasňuje, že je to monstrum.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

Část tohoto dojmu pochází z velikosti dominantního, ale také ze stylu. Asus odešel s nějakým agresivním jazykem designu nahoře a dole, se spoustou faux a skutečných oblastí mřížky spolu s osvětlením RGB přes klávesnici a ovinutím kolem průsvitných okrajů základny notebooku. Dokonce i paluba klávesnice se mísí mezi neprůhlednou černou a poloprůhledným plastem. Logo Asus ‚Rog se také prořízne ve více bodech.

Pokud to zní, jako bych hodně zmiňoval plast, je to proto, že existuje opravdu hodně plastů. Zatímco některé špičkové stroje zahrnují více kovu, Rog Strix Scar 18 je plastový asi tak daleko, jak oko vidí oko. Některé z jediných viditelných kovových kusů jsou robustní závěsy, které drží displej. Naštěstí se zde plast cítí robustní. V oblasti klávesnice je velmi málo flexů, která také používá příjemný povrch s měkkým dotykem, který se na kůži cítí příjemně, i když velmi snadno se vadá kožními oleji.

Acer Nitro 5 (2022, 17 palců)

Razer Blade 18

Acer Chromebook 516 GE

Asus prodává Rog Strix Scar 18 ve dvou konfiguracích, přičemž jediným rozdílem je GPU a ani na dostupném konci trhu s vrcholnou cenou 3 699. Notebook bude běžet buď s NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB nebo RTX 4090 16GB se zvýšeným TGP 175 W). Dodává se nakonfigurováno s Intel Core i9-13980HX, nejnovějším vlajkovým mobilním procesorem společnosti s osmi výkonovými jádry s více vlákny, 16 efektivními jádry s jedním vláknem a maximální frekvencí posílení 5.6GHz. To je napájeno 32 GB paměti DDR5-4800. Notebook může být upgradován na 64 GB, ale dosažení tohoto vrcholu by znamenalo nahrazení obou sodimů, které jsou předinstalovány.

Tento Rog Strix Scar 18 je uveden jako přicházející s párem 2TB PCIe 4.0 NVME SSD běžící v RAID 0, přesto jednotka odeslaná k testování má pouze 2TB úložiště. Ať už používají dva jednotky 1TB v RAID 0 nebo dva 2TB jednotky v RAID 1. s jedním 2TB Drive klonovaným. není jasné, ale testování potvrzuje, že jednotky přesahují obvyklou PCIe 4.0 x4 šířka pásma, zasažení sekvenční rychlosti čtení 11 172 Mb / s při rychlém testu CrystalDiskmark. Tato odchylka z oficiálních konfigurací může odpovídat za to, jak je naše testovací jednotka ve skutečnosti zlomkem lehčí než specifikace uvedené na seznamu ASUS.

Když už mluvíme o váze, Asus Rog Strix Scar 18 je důkazem toho, jak daleko jsme v posledních několika letech přišli za to, že silné herní stroje lehčí a více svelte. Lenovo IdeaPad Y900 jsem testoval v roce 2016 byl v jeho dne monstrum, vážící 9.8 liber a měření 16.7 do 12.4 x 1.4 palce, aby se vešly do 17.3palcový displej a špičkový herní hardware času. Abych byl spravedlivý, měl také mechanickou klávesnici.

Naproti tomu Asus Rog Strix Scar 18 váží pouze 6.77 liber a je menší v každé dimenzi, v 1.21 x 15.71 do 11.57 palců (HWD), zatímco se podaří zabalit na 18palcovou obrazovku. Téměř 2.Power Brick 5 liber však nepomáhá přenositelnosti.

Asus dělá nějaké dobré s velikostí, přizpůsobí se do počtu podložky vedle hlavní klávesnice a dává celou věc za klíčové programové osvětlení RGB. Bohužel, ASUS zaměstnával nesprávné uspořádání klíčů se šipkami: Zmenšení pravého posunu, aby se vytvořil prostor pro klíč se šipkou v plné velikosti (více o tom později). Zatímco osvětlení RGB může způsobit některé ohromující efekty a pomoci rozdělit klávesnici do sekcí, dělá jen tak tak, že každý klíčový rozsvítí plně osvětlení, takže sekundární postavy sotva osvětlují a dávají částečně osvětlený vzhled, částečný dim vzhled.

Velký notebook, jako je Asus Rog Strix Scar 18. I když tento notebook má spoustu ve srovnání s většinou moderních ultraportovatelných notebooků, nemá to pocit, že stroj využívá veškerý prostor, který má k dispozici. Pravá strana základny má pár USB 3.2 Porty Gen 2 typu A. Levá strana má pár portů USB-C, ale nejsou oba Thunderbolt 4. Jeden podporuje tento vynikající standard, zatímco druhý je USB 3.2 Gen 2. alespoň obě lze použít pro výstup DisplayPort. Dodávka napájení je také podporována prostřednictvím USB-C, ačkoli limit 100W nebude shoda pro potřeby tohoto stroje při těžkých hrách, což vyžaduje 330 W Power Brick, která se připojuje na levou stranu stroje s přístavem barel.

Pokud jde o více kabelových konektivity, 2.Na této straně je také zahrnut port Ethernet 5Gbps, spolu se zvukovým kombo konektorem a HDMI 2.1 port, který rád vyplivne signál 4k/144Hz na externí monitor. Naštěstí má Asus přinejmenším slušnou omluvu pro nezahrnutí dalších portů, protože využíval dostupný prostor na zadní okraj notebooku pro něco ještě důležitějšího: obrovský ventila.

Porty samozřejmě mohou při zohlednění dostupných bezdrátových připojení o něco méně záležet. Bluetooth 5.2 může stroj připojit k bezdrátovým sluchátkům a reproduktory. Mezitím Wi-Fi 6E poskytuje špičkovou šířku pásma pro vaše připojení k internetu, což je v našem případě zásadní pro rychlé stahování stovek gigabajtů dat potřebných pro spuštění benchmarkových her nezbytných pro testování.

Asus Rog Strix Scar 18 má webovou kameru. Ale to je asi o tom, co o tom mohu říci pozitivně. Není to o nic horšího, než na notebookech, které se často objevují. Bojuje s ničím jiným než ideálními podmínkami osvětlení, není strašně ostrý a určitě by mohl být lepší pro zařízení, které by mohlo být použity pro videohovory nebo online vysílání na cestách. Notebook 3 000 plus si jistě zaslouží lépe.

Na rozdíl od webové kamery jsou reproduktory ASUS na Rog Strix Scar 18 příjemné. Jsou působivě naplněny basy pro reproduktory notebooků a přidávají mnohem větší hloubku hudbě a rozmachu k videohrám. Nejsou však tak hlasité, jak bych očekával od stroje tak velkého, zejména s ohledem na to, jak hlasitě se fanoušci mohou dostat, když se opravdu točí. Reproduktory mohou většinou hrát nad fanoušky, ale tišší okamžiky ve hrách nebo videích mohou být utopeny.

Používání ROG Strix Scar 18: praktický zážitek

Přes plastovou konstrukci, robustní stavba Asus Rog Strix Scar 18 jí dává dostatečně příjemný pocit. Není to chabé, i když se může trochu ohýbat. Mezitím velikost notebooku představuje některé problémy s pohodlím, přičemž moje zápěstí musí trochu více odpočívat na tvrdém rtu notebooku, než bych chtěl. Klávesnice ASUS s tímto poněkud pomáhá. Psaní se cítí hluboce uspokojivé, s klíči, které pro ně mají jen dost pokrmu, velmi malé kroucení a rovnoměrnou mrtvici. Teprve krátce do testování jsem dostatečně pohodlný, abych napsal při 108 slovech za minutu s mírou přesnosti 98%, měřeno v MonkeyType (otevírá se v novém okně).

Přestože je psaní příjemné, použití klávesnice k úpravě textu je o něco větší bolest kvůli výše uvedenému sdílenému prostoru mezi klíčem šipky nahoru a klíčem pravého posunu. Vede to k mnoha náhodným skokům, zmeškaným kapitalizacím a chybně vybraným nebo přepsaným textem. Podobně se klíče od pravé šipky prořezává do prostoru číselného podložky, což může také přinést nehody během zadávání dat. Není to jako by ASUS bolí pro prostor, protože na obou stranách klávesnice je celý centimetr prázdnoty. ASUS mohl posunout klíče od šipek dolů, aby se mírně posadila od zbytku klíčů, a všechny tyto problémy vyřešily.

Zatímco Asus poskytuje slušně velký touchpad s hladkým povrchem, je soustředěn pod klíči dopisů, což jej dává dobře na levou stranu notebooku. To je vše v pořádku a dobré, pokud používáte touchpad levou rukou, ale pro pravé strany to bude pravděpodobně znamenat hodně dosažení vaší paže nebo náhodně kliknutí na pravý klepnutím na stranu trackpadu, když jste chtěli zasáhnout doleva. Asus by se určitě mohl s podložkou zvětšit, nebo ji alespoň nasáhl doprava, což by také udržovalo to z dlaní, když hráči používají klíče od WASD.

Velkým pohledem Asusova designu je obrovský displej. Ve 18 palcích je větší, než najdete na velké většině notebooků, a přesto jsem mohl do mého batohu Osprey mlhoviny (i když ne další menší taška, kterou mám po ruce). Velký displej má poměr stran 16:10, který poskytuje další svislou obrazovku. Tato obrazovka má také ostré 2 560 x 1600 rozlišení, které vše udržuje uspokojivě ostré. S planoucí frekvencí 240 Hz, vyhýbání se trhání pomocí G-synchronizace, je i strašidelné, je těžké si všimnout. Spárujte to všechno s nádhernou barvou a máte hvězdný monitor na cestách.

Screen, která je schopna rozzářit dostatečně jasně pro většinu použití, kromě venkovního používání na přímém slunečním světle, má obrazovka anti-glare povlak, aby zmírnil tento oslepující efekt. Díky robustnímu závěsu se displej také vyhýbá kolísání v běžném používání.

Jedním z pohledu stroje je, že má přepínač MUX, což vám umožňuje přepínat mezi odesíláním diskrétního výstupu GPU přímo do interního nebo externího monitoru, aniž by bylo nutné procházet CPU jako první, což může zlepšit výkon. Můžete také ovládat, zda se integrovaný nebo diskrétní GPU používá ke zvýšení rychlosti nebo ušetření energie. Přepínání sem a tam však znamená řadu různých přepínačů v různých aplikacích, aby se zajistilo, že nastavení, která chcete, se skutečně chytí. A když přepínač GPU, dočasně zmrazí displej, může vyžadovat ukončení aplikací a může vidět posun škálování displeje, protože různé GPU mají různá nastavení. Není to zdaleka bezproblémové, ale stále pravděpodobně stojí za to mít pro hráče, kteří chtějí doma zvíře.

Testování Asus Rog Strix Scar 18: Nová generace síly

Asus ‚Rog Strix Scar 18 je novým plemenem strojů pro rok 2023, s nejnovějším hardwarem, který zatím čelí velké konkurenci. Zatímco tento model je cena na špičkové úrovni trhu, Asus se s tím může dostat pryč, protože jeho jediné nejbližší konkurenti jsou stejně nákladné. A pokud některé z těchto předchozích vlajkových notebooků nevidí slevy, nebudou mít prostor, aby se odstáli od dominance, displeje Asus Rog Strix Scar 18 ve výkonu. Jediným podobně jako stroj, který jsme doposud testovali, je nový MSI Titan GT77, který provozuje stejný CPU a GPU combo jako Asus Rog Strix Scar 18, ale stojí za privilegium 4 599, z velké části díky 4K, mini LED displeji.

Dokud neobdržíme více nejnovějších strojů, které by proti němu testovaly, jsme zbývali s Asus Rog Strix Scar 18 většinou svržením proti modelům, které by byly 12. procesory Intel Core 12. gen a GPU s řadou 30, jako je HP ZBook Studio G9 a Lenovo Legion 7i Gen 7. Přinesli jsme také Asus Rog Zephyrus Duo 16, kteří provozují AMD Ryzen 9 6980HX a Nvidia GeForce RTX 3080 Ti, a Corsair Voyager A1600 s AMD Ryzen 9 6900HS a AMD Radeon RX 6800M (12GB). Abychom dále uvedli nejnovější hardware Intel a Nvidia do perspektivy.

Část způsobu, jakým je Asus Rog Strix Scar 18 postaven tak, aby zůstal před davem, pochází z jeho chlazení. S podstatnými radiátory, které se odvzdušňují ze stran a zadní části notebooku, se tomuto zasažení podaří od svého procesoru a GPU vytáhnout hodně tepla a GPU. Úžasně, téměř nic z tohoto tepla nekončí někde, kde to cítím v používání. Při testování stresu stroj, střed základny těsně pod obrazovkou měří velmi toasty o 115 stupňů F, ale celá oblast klávesnice nevidí jediné bodové měření více než 94 stupňů a klíče WASD sedí blízko k Vysoké 80. let.

Aby se udržela v pohodě, musí Asus Rog Strix Scar 18 roztočit své fanoušky a jsou dostatečně hlasité, aby byli otravní. Někdy má systém snadný čas plivat divoce vysoké snímkové frekvence (jako když zobrazuje menu), a představí ostře kňučení cívky, které zní jako velký domácí fly uvězněný ve ventilátoru. To je něco, na co jsem narazil na několik vysoce výkonných notebooků. Omezení snímkové frekvence hry je pro to jednoduchým řešením. Naštěstí je systém mimo hraní a těžké úkoly schopný tiše běžet.

Asus Rog Strix Scar 18 testů produktivity

Abychom shromáždili srovnatelné měřítko toho, jak mohou notebooky fungovat v produktivitě v reálném světě, provozujeme benchmark PCMark 10 UL, abychom simulovali pracovní postupy v kanceláři a vytváření obsahu a měřili celkový výkon pro úkoly zaměřené na kanceláře, jako je zpracování textu, tabulku, procházení webu a webové prohlížení a a video konference. Spustíme také test plného systémového pohonu PCMark 10, abychom posoudili dobu zatížení a propustnost úložiště notebooku.

Testujeme také samotné CPU se třemi dalšími referenčními značkami pomocí všech dostupných jader a vláken, abychom hodnotili vhodnosti počítače pro pracovní zátěž náročné na procesor. Maxon’s Cinebench R23 používá motor Cinema 4D této společnosti k vykreslení složité scény, zatímco Primate Labs ‚Geekbench 5.4 Pro simuluje populární aplikace od vykreslování PDF a rozpoznávání řeči až po strojové učení. Nakonec používáme Open-Source Video Transcoder Handbrake 1.4 Převést 12minutový videoklip z rozlišení 4K na 1080p (nižší časy jsou lepší).

Náš konečný test produktivity je Puget Systems ‚PugetBench pro Photoshop, který používá Creative Cloud verze 22 slavného editoru obrázků Adobe k hodnocení výkonnosti PC pro vytváření obsahu a multimediální aplikace. Je to automatizované rozšíření, které provádí řadu obecných a zrychlených úkolů z photoshopu, od otevření, otáčení, změny velikosti a uložení obrázku k aplikaci masků, přepltků a filtrů.

V PCMAG je jakékoli skóre nad 4 000 bodů v benchmarku produktivity PCMark 10 považováno za slušné a znamení, že stroj bude dobře držet v každodenní kancelářské práci. Skóre nad 5 000 bodů je známkou dokonalosti. Zatímco každý stroj v tomto srovnání skóre nad tímto prahem 5 000 bodů, Asus Rog Strix Scar 18 jednoduše přetváří celé pole a stáhne skóre 9 129 bodů. Žádný jiný stroj se nerozbije ani 8 000. prošli pro Lenovo Legion 7i Gen 7. Většina systémů zde klesá mezi 7 000 a 8 000 body, včetně MSI Titan GT77 v ohromujícím výkonu pro hardware. Pouze HP ZBook Studio G9 nedosahuje značky 7 000, ale je to svelte pracovní stanice, která pracuje s více tepelným omezením než herní notebooky.

Vedení, které Strix Scar 18 bere v PCMark 10, nese ve většině zbytků našich benchmarků s několika lichými chybami. V Handbrake to bije každý notebook testovaný před ním s časem 3:35, kódování téměř 30 sekund rychleji než dokonce M2 Max-poháněný MacBook Pro 16. Zbytek smečky se pohybuje mezi 5 a 6 minutami, aby video komprimoval. Pouze MSI Titan GT77 převyšuje Asus a zasáhl 3:28 za malý vedení.

Core Core I9-13980HX vychází v Cinebench a Geekbench, s výhry TITAN GT77 TITAN GT77 a Titan GT77. Asus Rog Strix Scar 18 skóre 28 713 na 28 169 MSI v Cinebench R23, zatímco Titan GT77 skóre 20 513 na Scar 18 20 402 v Geekbench. Tyto výsledky převyšují zbytek davu o několik tisíc bodů, včetně MacBook Pro. Zbytek padá mezi 12 000 a 16 000 body v Cinebenchu, aniž by to neřeklo tuto značku 16 000 bodů. Lenovo a Apple přicházejí nejbližší v Geekbenchu ​​s 15 005 a 15 269, respektive. HP ZBook Studio G9 Musters 13 625, zatímco Asus Rog Zephyrus Duo 16 a Corsair Voyager 16 se nepodaří zlomit 10 000 bodů.

Náš test Photoshop 22 Pugetbench je jedním z velkých odlehlých pro Asus Rog Strix Scar 18. Skóroval jen 977.5. To je druhé nejnižší skóre, přičemž pouze Corsair Voyager A1600 klesá na 951 bodů. Je to zvědavě slabé představení pro moderní hardware, protože MSI Titan GT77 také stopuje za 1 003 bodů. Zbytek neskrývá mnohem více, ale je zvláštní vidět HP ZBook Studio G9 s 1 107 a Lenovo Legion 7i Gen 7 s 1 200 body vedení balení.

Zatímco úložný test PCMark 10 sotva vypráví celý příběh stroje, stojí za to zdůraznit, že skóre Asus Rog Strix Scar 18 je zde překvapivě nízká, získává jen 1 523 bodů. To je pod zbytkem flotily a testovalo se mnoho dalších notebooků. To však může být odlehlé, protože jsem schopen měřit rychlosti sekvenčního přenosu více než 11 000 Mb / s v Crystal Diskmark. Uspořádání jednotky pravděpodobně nehraje hezky s benchmarkingovým softwarem.

Asus Rog Strix Scar 18 Syntetic Graphics testy

Herní systémy se silně spoléhají na své grafické procesory nebo GPU a žádný GPU není v současné době pod mikroskopem než nový Geforce RTX 4090 a 4080. Abychom posoudili novou nabídkovou grafickou výkonnost, testujeme grafiku Windows PCS s párem herních simulací DirectX 12 pomocí testů 3Dmarku NOC NIGHT UL (nízká intenzita) a Time Spy (vysoce intenzita) testů. Pro hardware schopný trasování paprsků také spustit test Port Royal Test.

Abychom umožnili srovnání napříč platformami, provádíme také dva testy z OpenGL Benchmark GFXBench 5, což zdůrazňuje jak nízkoúrovňové rutiny, jako je texturování, tak na vysoké úrovni, herní vykreslování obrázků. Zříceniny Aztéků 1440p a testy pronásledování automobilů 1080p vykreslily mimo obrazovku, aby vyhovovaly různým rozlišením displeje, grafiky cvičení a výpočty shaderů pomocí programovacího rozhraní OpenGL a hardwarové tessellaci resp. Čím více snímků za sekundu (FPS), tím lepší.

A konečně, abychom posoudili herní představení v reálném světě, provozujeme sadu herních měřítka, včetně vestavěných benchmarků 1080p tří her v reálném světě, Assassin’s Creed Valhalla, F1 2021 a Rainbow Six Siege. Provozujeme Valhalla a Rainbow dvakrát s různými předvolbami kvality obrazu a F1 s a bez a bez aktivace DLSS s podporou DLSS.

I když najdeme několik zajímavých obchodů v testech produktivity, Asus a MSI neposkytují svou konkurenci v grafice a herních měřítcích. Asus Rog Strix Scar 18 a MSI Titan GT77 vítězství v našem 3DMark, GFXBench a Game Benchmarks. to vše při zachování značného náskoku proti zbytku balení.

V Time Spy, Strix Scar 18 zasáhne 20 283 bodů a Titan GT77 skóre 20 422. Zbytek balení nemůže ani zlomit 12 000 bodů. V Night Raid, Strix Scar 18 Hits 73 509 a MSI Titan GT77 skóre 66,153. Lenovo Legion 7i Gen 7 přichází překvapivě blízko na 62 164, ale zbytek nedokáže zlomit 60 000 bodů a HP ZBook Studio G9 zaostává dobře za pouhých 35 836 bodů.

V GFXBench 5.0 a Aztécký ruiny mimo obrazovku, Strix Scar 18 Hits 505 a Titan GT77 skóre 530. MacBook Pro 16 Apple je jediný další stroj, který dokáže zlomit 300 bodů a zasáhne 397. Pro test pronásledování automobilu pronásledová auto, Scar 18 získává 901 bodů a skóre Titan GT77 897. Mezitím zbytek balení nemůže zlomit 600 bodů, s MacBook Pro 16 opět nejbližší s 587 body.

Asus Rog Strix Scar 18 herních testů

Výsledky syntetického benchmarku se přenášejí dobře do herních testů, kde Asus Rog Strix Scar 18 má fantastické představení. Jediný stroj, který se blíží, je přirozeně MSI Titan GT77.

V F1 2021 může Strix Scar 18 běžet na 169 snímků za sekundu s DLSS OFF a narazí do 173 snímků s DLSS zapnuto, zatímco Titan GT77 zaostává jen o několik snímků za sebou. Pro Assassin’s Creed Valhalla spravuje Asus 194fps na 1080p médiu a 159fps při 1080p Ultra. A v Rainbow Six Siege to spravuje 456 snímků při nízké úrovni 1080p a 390fps při 1080p ultra. Tato skóre způsobuje, že zbytek konkurence vypadá skutečně posledním gen.

Samozřejmě se nejedná o stroj, který musí být připoután ke snížení rozlišení. Také jsme to prošli jeho kroky při vyšších rozlišeních, včetně vestavěného nativního displeje 2 560 o 1 600. Systém hraje většinu titulů skvěle ve svém nativním rozlišení a zasáhne 164fps v F1 2022 s DLSS ON, 116fps v Assassin’s Creed: Valhalla s ultra předvolbou a 422fps v Rainbow Six Siege. kde hra mohla být omezena na CPU).

Dokonce ani záda špičkových strojů, Cyberpunk 2077, není úplná katastrofa. Asus Rog Strix Scar 18 ji může spustit v nativním rozlišení s ultra předvolbou (který zahrnuje trasování paprsků) při 40fps s DLSS vypnutým. převrácení nastavení DLSS na auto posílí to na 84.3fps. Ještě lepší je přepínání technologie generování rámců DLSS 3 vidí, že naráží až do hladkého 131fps. To je obrovský skok.

Pokud chcete vzít Strix Scar 18 a spustit ji s externím 4K monitorem, můžete tam také očekávat působivý výkon. Skupina Strix Scar 18, která spustí stejné trio her znovu ve 4K, spravuje 79 snímků za sekundu ve F1 2021 s DLSS OFF a 114fps s DLSS ON. V Assassin’s Creed Valhalla zasáhne 103fps na 4K médiu a 75fps při 4K Ultra. A v duhové šesti obléhání spravuje 269 snímků za sekundu při 4 kB ní, a 194 snímků za sekundu při 4K Ultra. V každém případě však MSI Titan GT77 spravuje jen několik snímků za sekundu více.

Zatímco výkon je ohromující v mobilu, je to platný referenční bod pro pohled na plochu, kde komponenty nejsou pod stejným výkonem a tepelnými omezeními. Hardware v Asus Rog Strix Scar 18 zaostává dobře za stolním počítačem Intel Core i9-13900K a Nvidia GeForce RTX 4090 v Corsair Vengeance i7400 a často spadá více v souladu s (ne-li níže) výkon předchozího gen Core I9-12900KS a RTX 3090, jak je vidět v původu PC Millennium 5000T. Samozřejmě, na rozdíl od těchto stolních počítačů, Strix Scar 18 běží při pouhých 330 W a může se vklouznout do batohu.

Asus Rog Strix Scar 18 baterie a displeje testy

Vyhodnocujeme výdrž baterie notebooků hraním lokálně uloženého video souboru 720p (open-source mixér slzy oceli) s jasem displeje na 50% a zvukovým objemem na 100%, dokud systém ukončí systém. Před testem se ujistíme.

Pro další testování displeje také používáme datový snímač kalibrace monitoru Datacolor Spyderx Elite a jeho software pro měření nasycení barev obrazovky-jaké procento SRGB, Adobe RGB a DCI-P3 barevné gamby nebo palety, které může zobrazit-a její jas-a její jas-a jas v NIT (svíčky na metr čtvereční) v nastavení 50% a vrcholu.

Screen Asus ‚Rog Strix Scar 18 nemá jen herní kotlety: má také některé platné aplikace pro vytváření obsahu. Je to proto, že je schopen dosáhnout 100% pokrytí barevných prostorů SRGB a DCI-P3. Spadne o něco kratší na 89% prostoru Adobe RGB, ale stále je to působivý výsledek pro neledlý displej a dokonce odpovídá výsledkům MacBook Pro 16. Ještě lepší je, že tato barva přináší přesně s měřeným průměrným DE jen 1.37. Pouze jedna barva měla měřenou DE nad 3 a to byla jen 3.04.

Asusova obrazovka to poskytuje po celou dobu s uspokojivě jasným, 438-nutovým podsvícením. Zejména Strix Scar 18 zaostává na jasu ve srovnání s 500 nits Asus inzeruje. Bez ohledu na test, nemůžeme to zasáhnout tuto úroveň. Protože notebook podporuje streamování HDR, ale nikoli režim HDR v celém systému, je také skvrnitý, kdy poskytne vizuály HDR. S pod 500 nits jasu a poměrem kontrastu kolem 1 000: 1 systém sotva poskytne zážitek z vidění Dolby, který byste mohli očekávat od televizního špičkového konce.

Nový král levných herních notebooků?

Pokud jde o výdrž baterie, může Scar 18 z brutálně krátkých na překvapivě slušný pohyb několika přepínačů. Bohužel může být složité si pamatovat, které přepínače a ujistěte se, že jsou všechny přepínány, když se pohybují tam a zpět mezi střídavým a bateriovým napájením. V testu přehrávání videa PCMag běžel Asus Rog Strix Scar 18 po dobu působivých 8 hodin a 14 minut (8:14). Vzhledem k tomu, že notebook podporuje přepínání mezi integrovanou a diskrétní grafikou, byl tento test proveden na méně hladovělé integrované grafice. Vzhledem k tomu, že notebook má baterii s 90 WR, měli byste očekávat slušnou výdrž baterie v situacích s nízkým výkonem. Při pravidelném používání jsme mohli vidět asi čtyři hodiny výdrže baterie.

Pokud není napájení opravdu zmatené, Strix Scar 18 jednoduše spálí baterií. V zásadě musí systém mít diskrétní GPU deaktivován, režim výkonu systému Windows nastaven na nejlepší účinnost a provozní režim Asus Armory Crate nastavený do ekologického režimu tak dlouho trvat dlouho. Asi každou minutu, kdy tato nastavení zůstane nezměněná, bude stát 1% baterie. Vzhledem k tomu, kolik různých nástrojů řídí sílu, je snadné se smíchat a chvíli si myslet, že je to správné, může vás stát velkým na výdrž baterie.

Krátká, protože výdrž baterie se může zdát vedle UltraPortables a Apple-Silicon MacBooks, 8 hodin je ve srovnání s flotilou vysoce výkonných herních notebooků a pracovních stanic, se kterými Asus Rog Strix Scar 18 soutěží. HP ZBook Studio G9 se blíží v 6:47 v našem testu baterie, ale Lenovo Legion 7i Gen 7 zasáhne jen 3:00, a dokonce i Ryzen-poháněný Corsair Voyager A1600 pouze 5:27 spravuje pouze 5:27. MacBook Pro 16 s M2 Max samozřejmě vyhlazuje pole téměř o tři hodiny více než celý den.

Verdikt: překvapivě vyvážený špičkový herní notebook

Právě najdete několik silnějších notebooků než Asus Rog Strix Scar 18 na trhu. Zabalí do síly a dělá vynikající práci, která ji ochladí pro trvalý výkon. Zatímco notebook stojí hodně, ve srovnání s konkurencí je rozumný, jako je Razer Blade 16 a MSI Titan GT77, které mají vyšší startování a stojí více za podobné konfigurace, i když tyto dva stroje mají více prémiových materiálů a designů.

Ti, kteří chtějí nejvíce síly, na kterou si dnes mohou dostat ruce. Ale pro silnou směs extrémního výkonu, mírné přenositelnosti a účinnosti poskytuje Asus Rog Strix Scar 18 překvapivě přesvědčivou hodnotu.

Co je to „TUF Gaming“ a „Rog“? (Je to jen marketing ASUS?)

Když jsem poprvé postavil systém AMD Ryzen, šel jsem s základní deskou Asus B350M. To bylo nasáváno. Často se nepodařilo správně zveřejnit nebo zavést bootování a nikdy jsem nemohl dostat svůj „podporovaný“ RAM, aby běžel inzerovanou rychlostí. Ale odbočuji. skutečnost, že to byla špatná základní deska, zde není relevantní.

Relevantní je, že B350M byl produktem „standardní Asus“. O několik let později jsem v rámci mého nedávného sestavení koupil o něco dražší základní desku Asus B550M-plus plus. Jednou z věcí, které jsem si všiml, je to, že „herní hry“ byly všude omítnuty:

To je třikrát pouze na krabici (dobře, čtyři, pokud na obrázku na obrázku i na obrázku se počítáte „TUF Gaming“).

To mě přimělo přemýšlet o tom, co je „TUF Gaming“, spolu s „Rog“ (Republika hráčů). Oba jsou stále produkty Asus, ale co přesně jsou?

Co je hra TUF?

Hraní TUF (The Ultimate Force) se týká rozsáhlé řady produktů z ASUS, která se zaměřuje na trvanlivost, spolehlivost a citlivost.

Když lidé mluví o hrách TUF, obvykle mluví o notebooku; ASUS však také zahrnuje komponenty PC, stolní počítače, myši, klávesnice, pouzdra, náhlavní soupravy a mnoho dalších produktů, které byly speciálně navrženy pro lidi, kteří pravidelně hrají.

Protože produkty byly speciálně navrženy pro lidi, kteří myslí vážně na hraní, Asus vytvořil celý ekosystém zaměřený na rostoucí komunitu hráčů po celém světě. Se vzestupem eSports se mnoho společností, včetně Asusu, rozhodlo investovat více zdrojů do navrhování produktů, které jsou kompatibilní a esteticky příjemné pro ty, kteří vážně hrají s hraním her.

Hraní republika (ROG): výkon nejvyšší linie

Pokud se díváte na herní produkty TUF od ASUS, možná vás bude mít zájem o řadu ROG. Rog znamená herní republiku, a to je další herní linie od Asusu, o které lidé neustále drželi.

Obecně jsou produkty ROG lepší pro hraní než hrací hry, ale produkty ROG jsou obecně dražší. Opět mějte na paměti, že se jedná o produktovou řadu, takže některé produkty budou mít trochu odlišné výhody a nevýhody než jiné.

Později se ponoříme do srovnání mezi notebooky TUF a ROG, ale pojďme se nejprve obrátit a podívejme se, proč by Asus mohl takto marketing své produkty tímto způsobem.

Proč „Asus“ také prodává pod „TUF“ a „Rog“

ASUS je masivní tchajwanský výrobce hardwaru, nejlépe známý pro své notebooky, grafické karty a základní desky. Vyrábějí však také náhlavní soupravy, telefony a no, cokoli týkající se techniky!

Vydělávají desítky miliard zisku většinu let, což znamená, že nejsou nějaká malá společnost. A jedna věc, kterou hlavní společnosti dělají, je mít více produktových řad a řady produktů.

Je to trochu jako to, jak Unilever vlastní více produktů nabízejících stejnou věc, například Cornetto, Magnum, Solero a Viennetta jsou všechny výrobky zmrzliny. ale vlastněny stejnou společností (Unilever).

Nerozumím plně obchodní logice za takovou věcí, ale mnoho společností to dělá. včetně Asusu. Když vytvoří základní desku (například), někdy je to jen „Asus“ nebo „Asus Prime“:

I když někdy je to produkt „TUF Gaming“ (ale stále vlastněný a produkovaný Asusem):

Jindy je to „ROG“ (Republika hráčů) nebo „Rog Strix“:

I když někdy existují cenové rozdíly (produkty ROG jsou obvykle dražší než TUF, a pak je TUF dražší než „Asus“), obecně řečeno bych tvrdil, že mezi těmito značkami ASUS není žádný velký rozdíl. je to hlavně marketing a podnikání.

S tím bylo řečeno, pojďme se ponořit do některých cenových srovnání a podívejte se, zda existují nějaké výhody v reálném světě pro nákup TUF nebo Rog.

Asus vs TUF vs ROG. Porovnání cen

Chcete.li zjistit, zda existuje obecný „trend“ v ceně (E.G. Rog je dražší než TUF), klikl jsem na webové stránky Newegg a Micro Center a vybral jsem podobné kvalitní komponenty, které jsou označeny jako:

A takto vypadal rozsah v době psaní (únor 2022):

Produkt Asus nebo Asus Prime TUF Gaming Rog nebo Rog Strix
Základní deska MATX B550 137-273 128-250 N/a
Základní deska ATX B550 117-240 153-260 215-462
GPU řady RTX 30 500-1300 800-3000 1000-5000
Náhlavní soupravy 110-470 51-116 70-470
Notebooky 200-1100 900-7000 1200-10 000

Takže ze všeho, na co jsem se podíval, bych dospěl k závěru, že:

 • Produkty Asus ROG jsou obvykle nejdražší v řadě produktů ASUS. ALE:
 • I když je Rog často dražší než hra TUF, není tomu tak vždy.
 • Pro mnoho typů komponent neexistuje žádný skutečný rozdíl cen mezi produkty „Asus“ a „TUF Gaming“. ALE:
 • Herní notebooky TUF jsou dražší než standardní notebooky ASUS, kde herní náhlavní soupravy TUF jsou často mnohem levnější než standardní náhlavní soupravy Asus.

Tyto závěry se mohou zdát matoucí, ale to proto, že kromě toho, že Rog obecně je o něco dražší, neexistuje žádný jasný důvod, proč se Asus rozhodl prodat produkt jako „Asus“, „TUF Gaming“ nebo „Rog“. kromě marketingu.

Přináší vám nákup „tuf“ nebo „rog“?

Ne, neviděl jsem žádné zjevné známky, že si koupí produktu ASUS „TUF“ nebo „Rog“ Asus vám přináší nějaké další výhody.

Byl čas, kdy se zdálo, že software ASUS, jako je Armory Crate, je k dispozici pouze držitelům produktů ROG, a jejich webové stránky skutečně zmiňují Rog všude:

Jste však plně schopni stáhnout a spustit v jakémkoli systému Asus, i.E. Ať už máte základní desku „Asus Prime“ nebo „TUF Gaming“. Toto je moje vlastní zbrojnice, běží na mém systému TUF Gaming B550M-Plus:

Zdá se mi, že jedinou skutečnou výhodou pouze nákupu produktů „ROG“ nebo „TUF Gaming“ je například mít společné téma.

Schémata a barevná schémata mnoha jejich produktů jsou podobné, takže je hezké vlastnit pouze produkty ROG (například).

Porovnání notebooků TUF a ROG

Často se říká, že herní produkty TUF jsou o něco levnější než notebooky ROG, což je dobré pro lidi s vědomím rozpočtu-ale přirozeně ne tak dobré pro lidi, kteří se starají o masivní snímkové sazby. Je pravda, že hry TUF nejsou tak dobré jako Rog,?

Mysleli jsme si, že je nejlepší odpovědět na to potápěním do srovnání mezi dvěma notebooky.

Asus TUF Gaming A15

Pokud se podíváme blíže na herní notebooky Asus TUF, například TUF A15 (často k dispozici za přibližně 1 300), je okamžitě zřejmé, že se jedná o jeden z nejlepších herních notebooků „Bang for Your Buck“ během minulosti pár let; Neopatří se však až do některých dalších herních notebooků od Asusu, jako je Asus Zephyrus. Také nemá obzvláště poutavý vzhled.

Na druhé straně to, co odlišuje Asus TUF A15, je to, že nabízí výkonný herní výkon za rozumnou cenu. Například tento specifický notebook zahrnuje mobilní procesor AMD Ryzen 4000 a GPU NVIDIA RTX 2060. Toto jsou některé z nejlepších herních komponent na světě a jsou zahrnuty do tohoto konkrétního herního notebooku TUF za cenu, která nezlomí banku. Z těchto důvodů se Asus TUF Gaming A15 stal jedním z nejpopulárnějších herních notebooků na světě.

Specifikace herního notebooku TUF od Asusu

Pro ty, kteří jsou zvědaví na Asus TUF A15, jsou specifikace modelu Mid-2021 následující:

 • CPU: 2.9 GHz AMD Ryzen 8 4800 H procesor
 • RAM: 16 GB, 3200 MHz
 • Screen: 15.6 palců, 2560 x 1080
 • Grafika: Nvidia Geforce RTX 2060 6 GB
 • Připojení: Bluetooth 5, Intel Wi-Fi 5
 • Kamera: 720 P
 • Porty: 1 zvukový konektor, 2 USB, 1 typ C USB, 1 typ USB, 1 HDMI
 • Hmotnost: 5 liber

Výhody a nevýhody hraní TUF

Než se vezmeme hlubší ponoření do konkrétních aspektů her TUF Gaming A15, je důležité se podívat na několik výhod a nevýhod.

Mezi hlavní výhody používání tohoto notebooku ASUS TUF patří:

 • Má velmi dlouhou životnost baterie.
 • Poskytuje solidní herní komponenty za cenovou značku, kterou se může shodovat jen málo dalších počítačů na trhu.
 • Nabízí výjimečný výkon 1080p.
 • Notebook byl postaven s novými procesory AMD.

Několik nevýhod, které poznámka o tomto notebooku zahrnuje:

 • Ventilátor je jednou z nejhlubších dostupných možností. Pokud se vám nelíbí počítače s hlučnými fanoušky, může to být pro vás rušivé.
 • I když má solidní komponenty, není to nejsilnější herní notebook na světě. Nebude se srovnávat s některými dalšími možnostmi, včetně Asus Zephyrus.
 • Návrh notebooku není pro každého. Protože fanoušci jsou tak hlasité, vibrace by se mohly dostat do cesty.

Než se rozhodnete, je důležité zvážit výhody a nevýhody. Nyní je čas se blíže podívat na některé z konkrétních funkcí herního modelu ASUS TUF.

Cena za jeho hodnotu

Jedním z hlavních prodejních bodů her TUF je to, že se jedná o hodnotovou hru. I když to není nejsilnější herní notebook na trhu, je to stále jedna z nejdostupnějších možností. Má solidní komponenty, ale nezlomí banku.

Pro účely tohoto srovnání se podíváme na Asus Rog Zephyrus G15 (k dispozici za přibližně 2 300), protože přichází s 15palcovou obrazovkou, která je podobná herně Asus TUF A15 shora. Samozřejmě to stojí asi o 1 000 více než A15. proč je to tak? Pojďme se ponořit do svých specifikací.

Asus Rog Zephyrus G15: Specifikace

Specifikace Asus Rog Zephyrus G15 jsou následující:

 • CPU: AMD Ryzen 9 5900 HS
 • Screen: 15.6 palců, bezdotykovou obrazovkou a obsahuje super hladké rychlosti 165Hz
 • RAM: 16 GB pájeného RAM a 1 TB úložiště
 • Baterie: baterie 90 kWh
 • GPU: Nvidia Geforce RTX 3070
 • Hmotnost: 4.45 liber

Porovnáním specifikací obou počítačů můžeme vidět, že existují určité rozdíly.

Výhody a nevýhody Asus Rog Zephyrus G15

Za prvé, je důležité se podívat na výhody a nevýhody Asus Rog Zephyrus G15. Mezi klíčové výhody, které je třeba mít na paměti, patří:

 • Zvuk tohoto notebooku je výjimečný.
 • Je to jeden z nejlehčích notebooků pro hraní, takže je to neuvěřitelně přenosné.
 • Má téměř nepřekonatelný herní výkon.
 • Baterie může trvat celý den.

Některé z nevýhod, které je třeba poznamenat, zahrnují:

 • Nepřichází s webovou kamerou.
 • Ram je částečně pájena.
 • Je to velmi drahé.

Pokud máte zájem o Asus Rog Zephyrus G15, měli byste očekávat, že za to zaplatí asi 1 800, takže je výrazně dražší než TUF Gaming A15.

Asus Rog Zephyrus G15 vs. TUF Gaming A15: Což je lepší?

I když se jedná o osobní preference, můžeme okamžitě vidět, že výkon Asus Rog Zephyrus G15 je lepší. Zatímco počítač je výrazně dražší, má místo AMD Ryzen 7 AMD Ryzen 9 5900. Zatímco AMD Ryzen 7 je stále působivý, neodpovídá síle AMD Ryzen 9.

Kromě toho je grafika Asus Rog Zephyrus G15 lepší než TUF Gaming A15. TUF Gaming A15 má NVIDIA 2060, zatímco Asus Rog Zephyrus G15 má NVIDIA 3070.

Zatímco herní herní A15 je stále skvělým herním notebookem, Asus Rog Zephyrus G15 je lepší, ale za mnohem vyšší cenu. Je to otázka osobních preferencí.

Kolik peněz jste ochotni utratit a kolik her děláte? Linka ROG je jednou z nejlepších možností, ale bude drahá.

Je hra Herming a Rog nic než marketing?

Jednoduše řečeno, můžete říci, že pod značkou celé republiky hráčů je jen jedna součást marketingu ASUS. „Rog“ je jen jednou z jejich herních značek a má jasně za cíl apelovat na hráče. Jak již bylo řečeno, je spravedlivé poukázat na to, že notebooky ROG jsou jasně velmi dobře vyrobeny a poskytují vynikající výkon.

Výsledkem je, že zatímco celý koncept „ROG“ je zjevně marketingovou strategií, Asus je přinejmenším zdánlivě marketing velmi vysoce kvalitní produkty pomocí této strategie.

Stejně tak, stejně jako u značky ROG, Asus jasně chápe, že se musí apelovat na spotřebitele s menšími rozpočty s hraním her TUF Gaming. Z tohoto důvodu je zdůrazněna trvanlivost herních notebooků TUF (například) a skutečnost, že výkon těchto notebooků je slabší než výkon herních notebooků ROG.

Hraní TUF je součástí celkové marketingové strategie ASUS. Tolik nelze popřít. Přes tuto skutečnost, herní notebooky TUF poskytují poměrně silný výkon za dostupnější cenu.

O Tristan Perry

Tristan má zájem o počítačový hardware a software od svých 10/11 let. V průběhu let stavěl spoustu počítačů spolu s instalací, úpravou a psaní softwaru (je to vývojář softwaru backend „Trade“).

Tristan má také akademické zázemí v oblasti technologií (v matematice a informatice), takže se rád vrhá do hlubších aspektů technologie.

Máte.li jakékoli dotazy, zpětnou vazbu nebo návrhy na tento článek, zanechte prosím komentář níže. Vezměte prosím na vědomí, že všechny комментарии и мнения. Váš komentář bude ručně zkontrolován a schválen Tristanem za méně než týden. dík!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS