7 vzrušujících nových telefonů přichází brzy: iPhone 15, pixel Fold a další. Samsung Galaxy A 15

Vzrušující nové telefony přicházejí brzy: iPhone 15, pixel Fold a

Očekává se, že několik působivých znějících telefonů od Apple, Google, Samsung a OnePlus dorazí ve druhé polovině roku 2023.

nových, telefonů, přichází, brzy

Lisa Eadicicco je senior editor pro CNET pokrývající mobilní zařízení. Píše o technologii téměř deset let. Před příchodem do CNET sloužila Lisa jako senior technologická korespondentka na zasvěcenci pokrývající Apple a širší spotřebitelský technický průmysl. Byla také dříve technologickou publicistkou časopisu Time Magazine a začala jako spisovatelka štábu pro laptop Mag a Tomova průvodce.

Zveřejnění inzerenta

Tento reklamní widget je poháněn navi a obsahuje reklamy, za které lze Navi platit různými způsoby. Nebudete být účtováni za zapojení do této reklamy. I když se snažíme poskytovat širokou škálu nabídek, tento reklamní widget neobsahuje informace o každém produktu nebo službě, která vám může být k dispozici. Vyvíjíme přiměřené úsilí, abychom zajistili, že informace v doporučených reklamách jsou aktuální, každý inzerent uvedený v tomto widgetu je zodpovědný za přesnost a dostupnost jejích podrobností. Je možné, že vaše skutečné podmínky nabídky od inzerenta se mohou lišit od podmínek nabídky v tomto reklamním widgetu a inzerované nabídky mohou podléhat dodatečným smluvním podmínkám inzerenta, které vám budou předloženy před nákupem. Všechny informace jsou prezentovány bez jakékoli záruky nebo záruky.

2023 je vzrušující rok pro chytré telefony. V prvních několika měsících roku jsme již viděli nová zařízení od společnosti Samsung a OnePlus. A když se blížíme druhé polovině roku 2023, je tu ještě více, na co se těší od Apple, Google a dalších, zejména pokud máte zájem o skládací telefony.

Přestože je těžké přesně předvídat, co je pro telefonní průmysl, je možné učinit některé vzdělané odhady, protože mnoho společností se drží stejné rutiny spuštění. Očekává se například, že sestava iPhone 15 dorazí v září, možná s nabíjením USB-C poprvé. Na podzim by se mohl spustit Pixel 8 společnosti Google, pravděpodobně s novým procesorem Tenzoru.

Takové uvedení na trh by sledovalo jemný, ale důležitý pokrok, který telefony dosáhly v roce 2022. Například iPhone 14 získal satelitní konektivitu pro mimořádné události a detekci automobilů, zatímco Google našel více způsobů, jak využít svůj vlastní tenzorový čip v Pixel 7 a 7 Pro Pro. Samsung mezitím dal své vlajkové lodi sestavu Galaxy S nový vzhled a vylepšenou kameru v loňském roce, zatímco letošní S23 je skromný krok vpřed.

Zde jsou nové telefony, které pravděpodobně uvidíme v roce 2023, na základě předchozích spouštěcích cyklů, pověstí a zpráv.

Apple iPhone 15 sestava

Co očekáváme: Nová rodina iPhone společnosti Apple obvykle uvádí na trh v září a nemáme důvod se domnívat, že 2023 bude jiné. Přijetí nabíjení USB-C je jednou z největších změn, které očekáváme na iPhonech iPhone nové generace Apple.

Evropská unie nedávno nařídila, aby všechny nové telefony prodané v regionu musely podporovat nabíjení USB-C do roku 2024. Apple uvedl, že by to dodržovalo tato pravidla, ale nespecifikovala, zda to znamená, že uvidíme posun k USB-C od roku 2023. Rovněž není potvrzeno, zda by iPhone USB-C získal globální vydání, nebo pokud by to zůstalo pouze evropským modelem.

Jinak pravděpodobně uvidíme rutinní změny, jako jsou některé upgrady fotoaparátu a nový procesor. TF International Securities Analyst Ming-Chi Kuo, který je známý tím, že dělá docela přesné předpovědi o nadcházejících produktech Apple, tweetoval, že Apple může udělat více pro odlišení iPhone 15 Pro od běžného iPhone 15.

Již učinil krok v tomto směru s generací iPhone 14 tím, že udržuje funkce, jako je dynamický ostrov a nový bionický procesor A16, exkluzivní pro linku Pro Pro Pro Pro line. Zajímavější je však myšlenka, že Apple může podle Kuo dále odlišit větší iPhone 15 Pro Max od menšího iPhone 15 Pro.

Hlavní rozdíl mezi běžným Pro a Pro Max přichází na velikost obrazovky. Poskytnutí pro Max nějaké další výhody by mohlo dále přesvědčit nakupující, aby se rozdělili na největší (a nejdražší) iPhone Apple. Bloomberg’s Mark Gurman také věří, že Apple by mohl změnit název iPhone Pro Max na iPhone Ultra v budoucnu, aby lépe odpovídal jiným produktům, jako je Apple Watch Ultra.

Proč jsem z toho nadšený: Dlouho očekávaný přechod iPhone na USB-C je pravděpodobně největším důvodem k nadšení z dalšího smartphonu Apple. Přepínač znamená, že uživatelé iPhone budou konečně schopni nabít svůj iPhone, iPad a Mac stejným typem nabíjecího kabelu, snižovat tření a učinit iPhone mnohem pohodlnější. Také se těším, až uvidím, zda Apple dále odlišuje iPhone 15 Pro Max od iPhone 15 Pro. Tvrdil jsem, že Apple musí poskytnout své nadměrné iPhony více funkčnosti, která využívá jejich větší obrazovky, podobně jako iPad.

OnePlus Floyable Telefon

Co očekáváme: OnePlus plánuje spustit svůj první skládací telefon ve druhé polovině roku 2023, uvedla společnost před svou událostí na mobilním světovém kongresu v únoru. Bohužel nevíme nic jiného. Společnost musí ještě oznámit jakékoli podrobnosti o samotném zařízení, právě když plánuje spustit telefon, nebo kolik by to mohlo stát.

Proč jsme z toho nadšeni: Stejně jako Google má OnePlus pověst pro bití Samsung a Apple na cenu. To mě doufá, že skládací telefon OnePlus bude výrazně levnější než 1 800 Galaxy Z Fold 4. Oppo Find N2 od značky OnePlus ‚sesterské značky byl také dobře přijat. Takže existuje šance, že by OnePlus mohl následovat ve stopách svého sourozence. Navíc bude hezké vidět, jak Samsung obličej v tomto prostoru obličej více konkurence.

Google Pixel 7a

Co očekáváme: Pokud si Google udržuje svou tradici, mohli bychom vidět levnější verzi Pixel 7 známé jako start Pixel 7A v jarním nebo letním časovém rámci. Pověsti o pixelu 7a jsou právě teď vzácné. Ale vývojář Kuba Wojciechowski říká, že našel podrobnosti, které se pravděpodobně týkají Pixel 7A v Android Codebase, což naznačuje, že některé poměrně významné upgrady jsou v obchodě.

Zjištění WojCiechowski naznačují, že pixel 7a může mít obrazovku s vyšší obnovovací frekvencí 90 Hz a bezdrátové nabíjení.- dvě vlastnosti, které zřetelně chybí v pixelu 6a. Uniklé vykreslení od HemmerStoffer, které byly znovu publikovány na SmartPrix.

Pixel 7a může také zahrnovat stejný tenzor G2 procesor, který pohání pixel 7 a 7 Pro a také nastavení kamery, které obsahuje široké a ultrawide senzory. To je, pokud pixel 7a následuje ve stejných stopách jako pixel 6a, samozřejmě.

PIXEL 7A je také věří, že se vynořil na vietnamských webových stránkách Zing News, což naznačuje, že bude mít 6.1 palcová obrazovka a design, který je velmi podobný pixelům 7.- Dokonce i na liště fotoaparátu.

Proč jsem z toho nadšený: Phony Pixel Google A-Series jsou z hlediska hodnoty vážně působivé. Proto Pixel 6A obdržel cenu CNET Editors ‚Choice Award a je náš oblíbený telefon Android do 500. Pokud se Google podaří řešit velmi málo nedostatků Pixelu 6A při zachování stejné ceny 449, bude to ještě více impozantní vyzývač společnosti Samsung na dostupném telefonu na trhu.

Sestava Google Pixel 8

Co očekáváme: Pixel 7 a 7 Pro Google byly venku od poloviny října 2022, ale zvěsti se již začaly objevovat o rodině Pixel 8. Německý technický blog Winfuture hlásí, že našel odkazy na dva nevydané chytré telefony pixelů ve veřejně dostupném kódu. Zjištění naznačují, že tato dvě zařízení se nazývají „Shiba“ a „Husky“ a že jsou poháněny novým procesorem kódovaným „Zuma.„Kód také naznačuje, že tato zařízení budou spuštěna na Android 14 a zahrnují 12 GB RAM, podle Winfuture.

Plodný únik Steve HemmerStoffer také spojil s technologickými blogy MySmartPrice a SmartPrix, aby zveřejnil to, co se říká, že se jedná o vykreslení Pixel 8 a Pixel 8 Pro. Na základě těchto obrázků budou mít oba telefony podobný design s měkčími hranami ve srovnání s Pixel 7 a 7 Pro.

Proč jsem z toho nadšený: O očekávaném Pixel 8 a 8 Pro, což znamená, že není příliš mnoho na to, se kterým není příliš nadšeno. Nejvíc mě však zajímá, jaké nové funkce Google’s příští generace čip přinese do svých budoucích telefonů. Aktuální tenzorové čipy společnosti Google umožňují funkce, které se zdají praktické a užitečné v každodenním životě, jako je magická guma a uvolnění obličeje pro zlepšení kvality fotografií a schopnost přidat štítky reproduktorů do přepisů v aplikaci Recorder App. To mě nadchne, kam by Google mohl brát další věci.

Google Pixel Fold

Co očekáváme: Google ještě nevstoupil do závodu skládacího telefonu, ale to by se mohlo velmi brzy změnit. Vyhledávací gigant může vydat skládací telefon pixelů již v červnu, podle 9to5google a Winfuture.

Převzetí skládacího telefonu Google může vypadat jako Oppo Find N. Podle 9to5google. Osobnost YouTube Dave2d říká, že obdržel prázdný model, který ukazuje, jak by mohl vypadat design Pixel Fold, a to se podobá povrchovému duu Microsoft Surface.

Developer Kuba Wojciechowski také údajně objevil stopy v Android 13 beta naznačování na možném skládacím zařízení pixelu. Kód navrhl, aby telefon měl hlavní, teleobjektiv a ultrawide fotoaparát stejně jako většina prémiových telefonů, spolu se stejnou innertní fotoaparát jako pixel 6.

Proč jsme z toho nadšeni: nic nebudeme vědět s jistotou, pokud Google neoznámí skládací telefon. Ale existuje několik důvodů, proč jsem nadšený myšlenkou pixelového složení.

Google obvykle podřízne Samsung a další výrobci telefonů za cenu, což znamená, že záhyb pixelů by mohl být ve srovnání s konkurenty docela cenově dostupný ve srovnání s konkurenty. Skládky jsou také stále do značné míry novinka. Přitahují se na první adoptory, ale většina lidí stále opravdu nevidí hodnotu ve skládacích telefonech. Očekává se, že telefony skládací.1% globálního trhu smartphonu v roce 2022, podle odhadu Mezinárodní datové společnosti.

Vzhledem k tomu, že Google provozuje Android a má historii přicházet s jedinečnými funkcemi pro své pravidelné telefony pixelů, doufám, že to udělá to samé pro záhyb pixelů. Se svými současnými zařízeními pixelů přidal Google užitečné funkce, jako je schopnost zaostřit fotografie, které jsou zaměřeny a nechat asistenta Google na vás čekat na držení. Pokud uvolní skládací, rád bych viděl, jak to sleduje stejný přístup a vyvíjí kreativní, užitečné funkce, které využívají výhod skládací obrazovky.

Samsung Galaxy Z Fold 5

Co očekáváme: I když skládací telefony jsou pro většinu lidí stále nové, Samsung’s Galaxy Z Fold bude na své páté generaci v roce 2023. Podle korejské zpravodajské zásuvky by mohla mít slot pro ukládání stylusu Samsung’s Pen Stylus, lehčí design a méně znatelný záhyb, který by mohl ukládat stylus Pen Pen Samsung pro ukládání Samsung’s Pen Stylus, lehčí design a méně znatelný záhyb společnosti Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec The Elec the Phone-Tablet Hybrid. Zpráva definitivně neřekla, že Z Fold 5 bude mít tato vylepšení, ale řekl, že je Samsung citoval jako bariéry, které musí být překonány, aby byly skládatelné telefony populárnější.

Další novější zprávy z Elec, ET News a známého vesmíru Leaker Ice naznačují, že Samsung by mohl implementovat závěs ve tvaru vody na Galaxy Z Fold 5. Tento nový závěs by pravděpodobně pomohl s minimalizací záhybu a tloušťky zařízení.

Jinak můžeme pravděpodobně očekávat, že uvidíme rutinní vylepšení kamery a procesoru v Galaxy Z Fold 5. Společnost Samsung také letos přidala do Z Fold 4 některé nové funkce multitaskingu, například schopnost používat spodní část obrazovky jako mini trackpad, když je displej složen na půli cesty. Takže existuje šance, že v budoucnu uvidíme i další vylepšení softwaru.

Samsung obvykle uvolňuje své nové skládací telefony v srpnu, což znamená, že pravděpodobně uvidíme další záhyb z té doby.

Proč jsem z toho nadšený: Galaxy Z Fold 5 potřebuje mnohem více než zahrnuté S pero, aby do hlavního proudu přineslo skládače. Ale učinit z pera větší část zážitku by mohlo projít dlouhou cestou v dalším definování, pro koho je z záhybu a proč existuje na prvním místě. Samsung propaguje Z Fold 5 jako zařízení orientované na produktivitu, takže mít vložený pero se zdá být přirozený tah. Galaxy Z Fold 4 a Z Fold 3 jsou kompatibilní s perem S, ale musí být zakoupeny samostatně.

Samsung Galaxy Z Flip 5

Co očekáváme: Podle Ross Young, spoluzakladatele a generálního ředitele konzultantů Display Chain Consultants může mít další krycí obrazovku a méně znatelnou záhybu. Ross nedávno tweetoval, že Z Flip 5 bude mít krycí displej měřící kolem 3 palců a nový design závěsu, díky kterému by mohla zmáčkat jemnější jemnější. To by představovalo značný nárůst od současného z flip 4.9palcová krycí obrazovka. Stejně jako u Z Fold 5 existuje šance, že uvidíme obecná vylepšení kvality a softwaru kamery a nový procesor.

Proč jsem z toho nadšený: Make o něco větší by se zabývala jedním z největších nedostatků z flipu Z. Jak můj kolega Patrick Holland napsal ve své recenzi Z Flip 4. Obrazovka je největší oblast, kde by Samsung mohl dělat více. Doufám také, že uvidím delší výdrž baterie z Z Flip 5, vzhledem k tomu, že je to další oblast, kde by současný převrácený telefon společnosti Samsung mohl použít určité zlepšení.

Celkově

Vypadá to, že některá z největších vylepšení, která očekáváme, že uvidíme napříč deskou na nových smartphonech v roce 2023, budou mít co do činění s vylepšením baterie a nabíjení, jakož i s upgrady fotoaparátu a designu. Budeme vědět více po celý rok, jakmile dorazí další zprávy a zvěsti, a jak Samsung, Apple a Google skutečně debutují jejich zařízení.

iPhone 15 Pro vs Samsung Galaxy S23: Očekávané rozdíly

Pokud hledáte výkonný telefon bez kompromisů, který není příliš velký, Apple iPhone 15 Pro a Samsung’s Galaxy S23 jsou zjevně první dvě jména, která si myslí na mysl.

Očekává se, že Apple oficiálně představí iPhone 15 Pro v září, ale díky četným únikům a informativním analytickým zprávám víme téměř všechno o nadcházejícím telefonu předem.

V iPhone 15 Pro je několik velkých nových funkcí: za prvé, je nový bionický čip A17, první mobilní čip na světě postaven na procesu špičkové úrovně, což mu dává výhody rychlosti a účinnosti, a poté přepínač na a Port USB-C, stejný jako u všech ostatních pomůcek a také četná menší vylepšení kamerového systému, nové tlačítko Akce a fantastický nový snímky titanu.

Galaxy S23 je naproti tomu stále pečlivě postavená a má také výkonný trojitý kamerový systém a vynikající čip Snapdragon 8 Gen 2. Oba telefony jsou zhruba stejné rozměry, ale očekává se, že galaxie bude ta, která váží méně a je to také mnohem dostupnější. Tak. Který z nich byste měli jít?

 • iPhone mít rychlejší čip
 • Oba mají 6.1 „obrazovky
 • Galaxie vážit méně
 • iOS na iPhone vs Android na galaxii
 • Podobné schopnosti fotoaparátu
 • Očekává se, že iPhone bude mít delší trvalou baterii
 • Galaxie očekávala, že se bude účtovat o něco rychleji

Design a velikost

Oba jsou podobně kompaktní

Očekává se, že kvalita sestavení bude stejně prémiová, jak se moderní telefony dostanou s matným sklem zpět na obou z nich. Zatímco však galaxie používá hliníkový rám, iPhone jde o titan, materiál, který jsme ještě neviděli na chytrých telefonech. Titanium má tu výhodu, že je lepší odolávat všem druhům poškození, a s očekávaným kartáčovaným povrchem také nezachytí šmouhy otisků prstů.

Jedním z bolavých bodů předchozích iPhonů bylo, že byly pro svou velikost docela těžké a titan také pomáhá v tom, že váží méně než nerezová ocel použitá dříve.

Oba telefony přicházejí s hodnocením ochrany vody a prachu IP68, stejně jako byste očekávali na vlajkové lodi 2023.

Apple se však říká, že se na tlačítky provedou jednu změnu. Stále používá fyzické klíče pro napájení a objem (zvěsti tvrdily, že by se mohlo přepnout na haptická tlačítka), ale přepínač ztlumení, který je od samého začátku na iPhony, je nyní nahrazen novým tlačítkem akce. Toto nové tlačítko bude programovatelné, takže jej můžete nastavit tak, aby spustila jakoukoli funkci, kterou preferujete, a samozřejmě můžete také nastavit tak, aby fungoval jako tlumený klíč jako předtím. Galaxie takové tlačítko nemá a my si přejeme, aby to bylo, je to tak pěkné malé pohodlí.

Pokud jde o porty, o oba se říká, že nyní používají stejný port USB-C, na stejném Fast USB 3.2 rychlosti. Tak hezké mít to na iPhone a nemusí se vypořádat s bleskovými kabely! Jo, a žádná nabíječka v krabici pro žádnou z nich.

A konečně, pokud jde o barvy, mají oba mírně tlumenou paletu „Pro“ barvy: máte standardní černou/tmavě šedou, zlatou a stříbrnou, ale Galaxie má také úhlednou zelenou verzi, zatímco iPhone 15 Pro se říká mít tuto působivou novou tmavě červenou barvu.

Zobrazit rozdíly

Oba telefony přicházejí s 6.Velikost obrazovky 1 palce a oba používají panely OLED vyrobených Samsungem, takže jsou docela zatraceně podobné. A ano, obě obrazovky jsou ploché.

IPhone je jen o něco ostřejší se svým rozlišením 1179p ve srovnání s 1080p na galaxii, ale pravděpodobně si to ani nevšimnete. A oba mají stejné, o něco širší než mnoho jiných telefonů 19.Poměr stran 5 až 9.

Obě obrazovky mají také dynamickou frekvenci občerstvení 120 Hz, takže posouvání a přejetím vypadá hladce máslo, ale iPhone je o něco pokročilejší, protože pro statický obsah může jít až na 1 Hz, zatímco Galaxy S23 může jít jen tak nízko jako 48Hz, což není tak efektivní. Jemný rozdíl znovu, ale stojí za zmínku.

Pixel Fold. обзор на русском!

Očekáváme, že iPhone je novějším telefonem, který bude mít novější generační OLED panel, a to by mělo přicházet s mírně vyšším maximálním jasem a možná vylepšenou rovnováhou barev, ale opět by to byly velmi jemné rozdíly, kdyby tam vůbec.

Jedna věc, kterou iPhone zlepší, je velikost rámečku kolem obrazovky, protože úniky říkají, že bude mít 1.5 mm rámeček, rekordní minimum v oboru, a to by mělo pomoci pro pohlcující vzhled všech obrazovek.

Pokud jde o biometrii, iPhone jde se systémem ID obličeje, zatímco galaxie se spoléhá převážně na ultrazvukovou čtečku otisků prstů na obrazovce. Na galaxii máte systém rozpoznávání obličeje, ale není tak bezpečný jako 3D na základě iPhone.

Výkon a software

A17 Bionic na iPhone 15 Pro očekává, že porazí Snapdragon 8 Gen 2 v galaxii

Jednou z nejpůsobivějších nových funkcí na iPhone 15 Pro je Bionic Chip Apple A17, první mobilní čip na světě postavený pomocí 3nm technologie TSMC.

Tento špičkový proces umožňuje zabalit mnohem více tranzistorů a výkonu ve stejné velikosti zemí.

Samsung’s Galaxy S23, na druhé straně, je poháněn jedním z nejlepších čipů Qualcomm v letech, Snapdragon 8 Gen 2. Vyrábí se pomocí 4nm procesu TSMC a je to také vynikající čip, ale očekává se, že bude beat pomalejší než nový A17.

Oba telefony přicházejí s 8 GB RAM, ale galaxie má ve skutečnosti novější a rychlejší druh LPDRR5X, zatímco iPhone používá mírně pomalejší standard LPDDR5.

A pak máte software, kde se iPhone a galaxie nemohly více lišit. Očekává se, že iPhone bude spuštěn s nejnovějším iOS 17, zatímco Galaxy běží na Androidu 13 s Samsungem One UI 5.1.

Apple v posledních několika letech přidal do iOS mnoho nových funkcí a očekává se, že s touto vydáním přidá ještě více a v určitých oblastech, jako jsou widgety zámků, aplikace Brilliant Weather Connectivity s jinými zařízeními Apple, iOS, iOS byl bezkonkurenční. Ale pak stále postrádá správné multitasking s rozdělenou obrazovkou, kterou máte na galaxii.

Společnost Samsung také zvýšila softwarovou podporu na svých zařízeních a nyní získáte 4 roky hlavních aktualizací zaručených, ale Apple jde o krok dále s nejméně 5 lety hlavních aktualizací a nezapomeňte, že aktualizace iOS dorazí mnohem rychleji než aktualizace Android aktualizace na telefonech Samsung, které mohou trvat až půl roku po vydání.

Pokud jde o konektivitu, máte všechny potřebné 4G LTE a 5G pásy, ale iPhone také přidává satelitní připojení, které může v případě nouze zachraňovat život, když nemáte přístup k buněčné síti, takže je to čisté.

Fotoaparát

Velmi těsná bitva, ale Apple může mít navrch

Na iPhone máte hlavní kameru 48MP a na Galaxii 50 MP hlavní střelce, pak máte na obou 12MP ultra širokou kameru a konečně máte opět 3x střelce zoomu na obou. Oba telefony mohou také použít ultra širokou kameru k pořizování makro snímků.

Očekává se však, že iPhone získá nový a větší obrazový senzor pro hlavní kameru, což mu dává teoretickou výhodu.

A samozřejmě, kvalita obrazu mezi nimi bude stále jiná. Samsung je známý svou živou, větší než věda o barvě života, kterou někteří a jiní považují za nadměrné, zatímco iPhone má méně extrémních barev, ale má svůj vlastní problém s extrémním nadměrným ostřenkem.

Kvalita zoomu byla tradičně jednou z oblastí, kde Samsung odvedl lepší práci než Apple, takže je zajímavé zjistit, zda se to změní.

Pro kvalitu videa ji galaxie opravdu zintenzívnila v jedné oblasti: stabilizace videa, která je nyní tak dobrá na Galaxy S23.

IPhone je však stále lepší kamerou pro video celkově, s čistšími záběry s lepšími detaily.

Jedna zvěsti tvrdí, že iPhone může také přidat podporu pro nahrávání 8K videa, něco, co bylo v posledních několika letech na vlajkové lodi Galaxy. Uvidíme, jestli se to stane.

Oba telefony také podporují video filmového režimu / portrétu, které vám umožní rozmazat pozadí, což je efekt, který obvykle získáte se správnou samostatnou kamerou, ale iPhone je opět lepší ve skutečnosti tento efekt.

Kvalita zvuku a haptiky

Oba telefony přicházejí s duálním reproduktorovým systémem sestávajícím z hlavního reproduktoru a sekundárního v zářezovém díle.

Galaxy S23 byla velkým upgradem oproti předchůdcům a očekáváme, že kvalita zvuku bude na těchto dvou telefonech zhruba podobná, ale musíte počkat, až se iPhone spustí pro hloubkový test.

Pokud jde o haptiky, galaxie dělá dobrou práci, ale stále preferujeme neuvěřitelně taptické enging, které poskytuje trochu pevnější vibrační upozornění a cítí se více rafinovanější.

Životnost a nabíjení baterie

Lorem Ipsum

Konečně, výdrž baterie! Očekává se, že iPhone 15 Pro bude mít zhruba 3 200 mAh baterii, zatímco Galaxy S23 má baterii 3 900 mAh. To je obrovský rozdíl! Baterie na Galaxy S23 má téměř 20% větší kapacitu!

No ne tak úplně. Platforma Apple iOS je lepší v oblasti energetické účinnosti a praxe ukázala, že iPhone má obvykle delší výdrž baterie než galaxie, takže to, co očekáváme, že se stane, jakmile se v září stane nový 15 Pro. Nečekejte však dvoudenní baterie z jednoho z nich. Koneckonců, takové kompaktní telefony obvykle nemohou trvat tolik jako jejich větší protějšky.

Pokud jde o nabíjení, jsme tak rádi, že máme na obou telefonech stejný port USB-C, to je prostě tak pohodlné. V krabici žádná nabíječka, jak jsme již zmínili, ale pravděpodobně už jeden leží kolem.

Pokud jde o rychlosti, s tímto přechodem jsme neočekávali žádný obrovský nárůst, takže iPhone 15 Pro by se mohl velmi dobře nabíjet stejnou maximální rychlostí 23 W, zatímco Galaxy S23 podporuje nabíjení 25 W.

iPhone Pro Max НА 7 ДЮЙМІВ, Pixel Fold. ХИТРА ТАЄМНИЦЯ GOOGLE, у Binance проблеми

Oba telefony podporují také bezdrátové nabíjení, přičemž iPhone je zde nejrychlejší s Magsafe při 15W ve srovnání s tradičním nabíjením QI na Galaxy S23 při 10W.

Srovnání specifikace

iPhone 15 Prosamsung Galaxy S23

Nezapomeňte, že máme hloubkové srovnání iPhone 15 Pro vs Samsung Galaxy S23 SPECIS, kde se můžete dozvědět mnohem více o individuálních vlastnostech, jako je podpora pásma, detaily kamery a další.

Shrnutí a konečný verdikt

Na konci dne se jedná o dvě z vašich nejlepších (pokud ne nejlepší) možnosti, pokud hledáte kompaktní vlajkový telefon.

IPhone 15 Pro má řadu vylepšení, ale zůstává ekosystém iOS, který láká lidi svou známostí, iMessage, podporou Apple Watch, AirPods, Airdrop atd. Pokud jde o vylepšení čistého hardwaru, iPhone 15 Pro jistě vyčistí bar s očekávaným předním čipem, vylepšeným fotoaparátem a konečně port USB-C.

Galaxy S23 by byla lépe vhodná pro někoho, kdo chce ušetřit nějaké peníze, ale také někoho, kdo ocenil Androidovu otevřenost a schopnosti, jako je multitasking s rozdělenou obrazovkou atd.

iPhone 15 vs. Samsung Galaxy S23: Diferenční klíčové rozdíly

Apple a Samsung jsou již nějakou dobu dvěma největšími mobilními výrobci, takže není divu, že každý rok spotřebitelé rychle nakreslí srovnání mezi jejich příslušnými vlajkovými zařízeními.

Právě teď je rodina Apple iPhone 14 proti řadě Galaxy S23 Samsung (porovnali jsme Samsung Galaxy S23 vs iPhone 14 jinde na Techradar), ale Apple a Samsung uvádějí nové telefony v různých ročních obdobích roku. Samsung zahajuje telefony Galaxy S brzy, zatímco Apple čeká na druhou polovinu pro svůj iPhone. Očekáváme proto, že Apple namontuje novou výzvu se sérií iPhone 15 Come v září.

Zde porovnáme rumorované funkce základního iPhone 15 s potvrzenými specifikacemi Samsung Galaxy S23 (přečtěte si naši recenzi Samsung Galaxy S23 pro náš úplný verdikt o nejnovějším vanilkovém zařízení Samsung).

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: Srovnání specifikace

Stojí za to objasnit, že Apple nepotvrdil žádné z níže uvedených specifikací iPhone 15, ale myslíme si, že jsme v každé kategorii slyšeli dostatek pověstí, abychom spekulovali (s důvěrou) ohledně kamery, zobrazení a přihlašovacích údajů procesoru.

Navíc podobnosti mezi Galaxy S23 a Galaxy S23 Plus (a očekávané podobnosti mezi iPhone 15 a iPhone 15 Plus) znamenají, že níže uvedená srovnání by se měla snad vztahovat na příslušné varianty každé značky (s výjimkou jejich zjevných rozdílů velikosti).

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: Specifikace

Zobrazit:Rozlišení:Obnovovací frekvence:OS:Čipová sada:Zadní kamery:Přední kamera:RAM:Úložný prostor:Baterie:
6.1 palcový OLED 6.1-palcový AMOLED
2532 x 1170 pixelů 2340 x 1080 pixelů
60 Hz 48Hz-120Hz
iOS 17 Android 13
A16 Bionic Qualcomm Snapdragon Gen 8 2 Mobilní platforma pro galaxii
48MP hlavní (24 mm, ƒ/1.78), 12MP Ultrawide (13 mm, ƒ/2.2) Main 50MP (24 mm, ƒ/1.8), 12MP Ultrawide (13 mm, ƒ/2.2), 10MP teleobjektiv (70 mm, ƒ/2.4)
12MP 12MP
8 GB 8 GB
256 GB, 512 GB 128 GB, 256 GB
≈3 279 mAh 3 900 mAh

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: Cena a dostupnost

Společnost Samsung Galaxy S23 zasáhla regály 17. února 2023 ve dvou variantách úložiště. 128 GB a 256 GB. stojí 799.99 /849 GBP / AU1 349 a 859.99 /899 £ / AU1 449.

Přirozeně ještě neznáme cenu nebo datum vydání iPhone 15, ale můžeme učinit vzdělaný odhad v obou daných konzistenci Apple, pokud jde o uvedení produktu.

Apple obvykle vybírá první nebo druhý září pro své každoroční vydání iPhone, obvykle se rozhodl pro úterý nebo středu. Očekáváme proto, že iPhone 15 bude odhalen 5., 6., 12. nebo 13. září letos, než se dostane do prodeje asi o týden později.

Pokud jde o cenu, očekáváme, že iPhone 15 odpovídá iPhone 14, takže počáteční cena 799 /849 £ / AU1 339 se zdá být pravděpodobná. Jiní výrobci. například Oppo a Xiaomi. se rozhodli vzdát se 128 GB možností úložiště s příslušnými vlajkovými loděmi základny 2023, takže je možné, i když nepravděpodobné, že iPhone 15 by mohl začít kolem 899 /959 / AU1 579 Místo toho model.

Pokud tomu tak je, pak Samsung Galaxy S23 podkopává cenu iPhone 15 x 39 / £ 60 / AU130-neregistrovanou postavu, ale neingistrační postava.

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: Návrh a zobrazení

Pokud jde o displeje telefonu, Samsung Galaxy S23 používá 6.1-palcový, 1080 x 2340 pixel AMOLED obrazovka s 120 Hz obnovovací frekvencí, zatímco iPhone 15 se očekává, že bude sportovat stejné 6.1-palcový, 1170 x 2532-pixel OLED displej jako jeho sourozenec (který má menší 60 Hz obnovovací frekvenci).

Na papíře tedy Galaxy S23 nabídne vyšší obnovovací frekvenci než iPhone 15, ale není to úplné vítězství, protože posledně uvedený vypadá, že použije marginálně vyšší rozlišení displeje.

Očekáváme také iPhone 15 zdědit dynamický ostrov. Apple’s Fancy Cuthout. z iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, což by mělo poskytnout zařízení prémiojší vzhled ve srovnání se staršími modely iPhone. Dynamický ostrov nabízí více funkčnosti než kamera S23 s punčovým dílem, takže stojí za to zvážit.

Na frontě designu měří Samsung Galaxy S23 146.3 x 70.9 x 7.6 mm a váží 168 g (jeho větší sourozenec, Galaxy S23 Plus, měří 157.8 x 76.2 x 7.6 mm a váží 196g). Telefon má plochou obrazovku s fotoaparátem pro úder na horní část a jeho tři zadní kamery vyčnívají jednotlivě, než aby byly umístěny v jednom bloku fotoaparátu, jako na Galaxy S22 a S22 Plus.

nových, telefonů, přichází, brzy

Rámy S23 jsou stejně úzké, jak byste doufali, že uvidíte na špičkovém telefonu, jeho záda je vyrobena z Gorilla Glass Victus 2 a jeho rám je kov. Získáte také odolnost proti prachu a vodě, což je standard pro prémiové telefony v těchto dnech.

Je těžké spekulovat o hmotnosti a rozměrech iPhone 15, ale iPhone 14 měří o něco větší 146.7 x 71.5 x 7.8 mm a váží o něco těžší 172G (iPhone 14 Plus měří 160.8 x 78.1 x 7.8 mm a váží 203 g).

Celkově očekáváme, že iPhone 15 napodobuje iPhone 14 z hlediska velikosti, i když zvěsti to naznačují Všechny čtyři modely iPhone 15 získají mírně zakřivené hrany, což znamená, že iPhone 15 by mohl vypadat spíše jako iPhone 11 (kde iPhone 14 houpe rovnou estetiku podobnou iPhone 12 a iPhone 13).

Očekává se, že iPhone 15 získá také nabíjecí port USB-C, místo portů iPhone 14 (který zůstal příslušenstvím každého iPhone od iPhone 5). EU řekla Apple, že musí přidat nabíjecí porty USB-C do iPhone od roku 2024, ale všechny značky směřují k společnosti, která v roce 2023 přijala nový nabíjecí standard v roce 2023. Pro jasnost již Samsung Galaxy S23 již používá USB-C.

Otravně to vypadá jako největší upgrady designu iPhone v letošním roce. titanové strany, tenčí rámy a tak dále. bude vyhrazeno pro modely Apple Pro modely.

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: Kamery

Samsung Galaxy S23 se může pochlubit následujícím nastavením trojitého senzuru:

Očekává se, že iPhone 15 získá nastavení kamery s dvojitým senzorem podobným iPhone 14, ale Pověsti naznačují Že telefon zdědí hlavní senzor 48MP podobný iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, spíše než 12MP hlavní senzor používaný jeho vanilkovým předchůdcem.

To znamená, že ani s touto popisovanou upgrade se neočekává, že iPhone 15 nabídne třetí, teleobjektivní senzor ve stylu S23, takže Galaxy S23 vypadá, že vyhraje.

nových, telefonů, přichází, brzy

Megapixely samozřejmě nejsou všechno a telefony Apple pořizují skvělé fotografie se senzory s nízkým megapixelem-ale přinejmenším pro všestrannost bude Galaxy S23 pravděpodobně porazit novější iPhone 15 na frontě fotografie.

Pokud jde o selfie-snapping, neočekáváme, že iPhone 15 upgraduje senzor 12MP předním směrem k předchůdce. Galaxy S23 také používá 12MP přední fotoaparát, takže je to suven-stevens.

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: výkon

Talking Performance, Samsung Galaxy S23 používá mobilní platformu Snapdragon 8 Gen 2 Qualcomm pro galaxii, přičemž 8 GB RAM byla nabízena na každé variantě jako standard.

IPhone 15 bude pravděpodobně používat Bionic A16-aka čip, který v současné době nakládá jeho předchůdci na úrovni-spolu s 6GB RAM, což znamená Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max Porovnání spekulativního převzetí rozdílů v výkonu mezi standardem S23 a Apple další vanilkový iPhone.

V tomto díle jsme napsali: „Bionický procesor A16 iPhone 14 Pro Max rozhodně nemůže být obviněn z toho, že je pomalý nebo postrádá moc, zatímco totéž lze říci o Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 použité v Galaxy S23 Ultra. Oba jsou rychlé se spoustou hodnoty výkonu.

„Samsung se také pohrával s CPU S23 Ultra, aby jej přetaktoval na 3.36GHz spíše než standard 3.2GHz a jeho rychlost a efektivita na nás určitě zapůsobily. Z hlediska výkonu je velmi málo oddělit iPhone 14 Pro Max a Samsung Galaxy S23 Ultra, ale S23 Ultra získává vítězství vlasů na základě zisků, které dosáhla v efektivitě, která pomáhá baterii vydržet déle.“

Ve skutečnosti však jsou rozdíly v rychlosti mezi Samsung Galaxy S23 a iPhone 15 pravděpodobně zanedbatelné. Očekává se, že další iPhone Apple nabídne 6 GB RAM. S23 se může pochlubit 8 GB RAM. ale porovnání částky RAM v iPhonech s telefony Android je téměř bezvýznamné, protože Apple využívá RAM jinak a vždycky si trochu vzpomíná dlouhou, dlouhou cestu, dlouhou cestu.

Největším skutečným rozdílem mezi telefony iPhone iPhone a Samsung je software, který provozují. Galaxy S23 běží Android 13 Overyid s Samsung’s One UI 5.1 rozhraní, zatímco iPhone 15 bude běžet iOS 17. Opět zde není žádný jasný vítěz. za předpokladu, že iOS 17 není příliš daleko od iOS 16, to je. takže to bude otázka osobních preferencí.

iPhone 15 vs. Samsung Galaxy S23: baterie

Soudě podle historie Apple, pokud jde o aktualizaci (nebo neaktualizace) velikostí baterií s každou iPhone iPhone, očekáváme, že Vanilla iPhone 15 použije podobnou velikosti napájecí balíček na iPhone 14 iPhone 14. Posledně jmenovaný sportuje hlášenou baterii 3 279 mAh, která poskytuje celý den použití, pokud je telefon normálně použit pro každodenní úkoly.

Na druhé straně má Samsung Galaxy S23 větší baterii 3 900 mAh, ale nenabízí výrazně delší výdrž baterie než iPhone 14, takže bychom očekávali, že iPhone 15 bude odpovídat nejnovějším společnosti Samsung v tomto oddělení.

Pokud jde o nabíjení, Samsung Galaxy S23 nabízí 25W kabelové nabíjení a 15W bezdrátové nabíjení, zatímco iPhone 15 se pravděpodobně bude držet 20W kabelového nabíjení svého předchůdce a 15 W bezdrátového nabíjení (i když poprvé může poprvé poprvé také poprvé Přihlaste se na nabíječky třetích stran a také na nabíječky Apple).

Na papíře by tedy Galaxy S23 mohla nabídnout o něco silnější kabelové nabíjení než iPhone 15 (25W vs 20W), ale rozdíly v reálném světě by měly být zanedbatelné.

Jo, a zatímco Galaxy S23 nabízí zpětné bezdrátové nabíjení až 4.5W, The Říká se, že linka iPhone 15 získává funkčnost zpětného bezdrátového nabíjení, nakonec.

iPhone 15 vs Samsung Galaxy S23: Verdikt

Žádná z výše uvedených specifikací iPhone 15 nebyla potvrzena, ale můžeme vyvodit některé závěry o rozdílech (a podobnostech) mezi Apple’s Next Vanilla iPhone a standardní Galaxy S23.

Pro začátek pravděpodobně budou stát přibližně stejnou cenu, takže to nemusí být zváženo, pokud jde o rozhodování o tom, který z těchto telefonů koupit.

Obrazovka Galaxy S23 vypadá, že iPhone 15 nabízí vynikající frekvenci obnovení, ale iPhone se říká, že získá dynamický ostrov Apple, takže to je jedna prémiová funkce za kus, pokud jde o příslušné displeje telefonů.

Obě zařízení budou používat USB-C a jejich návrhy těla zůstanou-nebo zůstanou, v případě S23-v souladu s tím, co Samsung a Apple dělají roky se svými vlajkovými telefony, s výjimkou některých povrchních změn.

Na kamerách bude Galaxy S23 pravděpodobně mimo iPhone 15, navzdory tomu, že dorazí později v roce. Očekáváme, že iPhone 15 bude chybět teleobjektivy bývalého, takže pokud jste na fotografii na dlouhé vzdálenosti, Samsung bude téměř jistě lepší volbou. Pokud jde o kvalitu fotografií, budeme muset vidět obrázky, které vykreslují verdikt.

Pokud předpokládáme, že iPhone 15 bude odpovídat nebo zlepšit výdrž baterie předchůdce, oba telefony nabídnou těsně více než den používání. Na přední straně výkonu je použití LPDDR5X paměti a UFS 4.0 by nemělo představovat významné zisky rychlosti v reálném světě oproti dalšímu vanilkovému modelu společnosti Apple.

Galaxy S23 je extrémně solidní volbou pro stávající fanoušky Samsung, kteří nejsou rozrušeni o vynikající schopnosti S23 Ultra, zatímco základna iPhone 15 bude. z velké části. levnější verze vynikajícího iPhone Pro IPhone 14 Apple. Ve skutečnosti jsme ještě neviděli důvod přesvědčit stávající Samsung nebo fanoušky Apple, aby se vadili na druhou stranu.

Techradar Newsletter

Zaregistrujte se a dostávejte denní novinky, recenze, názor, analýzu, obchody a další ze světa techniky.

Odesláním svých informací souhlasíte s podmínkami a zásadami ochrany osobních údajů a jsou ve věku 16 let.

Náhled Samsung Galaxy Book Flex (15 palců)

Jsem zástupcem vedoucího editora hardwarového týmu v PCMag.com. Čtení to během dne? Pak jste mě chytili testovací zařízení a úpravy recenzí notebooků, stolních počítačů a tun jiných osobních technologií. (Čtení to v noci? Pak pravděpodobně sní o všech těch skvělých produktech.) Zakryl jsem spotřebitelský technický svět jako editor, reportér a analytik od roku 2015.

Sečteno a podtrženo

S jasným, živým displejem Qled a stylovým, lehkým podvozkem je kniha Samsung Galaxy Flex vynikajícím přenosovým notebookem 2-v-1 ve velké obrazovce 2 v 1.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Klady

 • Výjimečně jasný displej Qled
 • Tenký, lehký a stylový
 • Velký touchpad
 • Vestavěné pero se zdvojnásobí jako dálkové ovládání
 • Dlouhá životnost baterie
 • Dobrý výpočetní výkon
 • Vestavěná bezdrátová nabíjecí podložka Qi

Specifikace Samsung Galaxy Book Flex (15 palců)

Za stejnou 1 399 cenu jako vlajková loď Samsung Galaxy S20 Ultra Phone, můžete si vyzvednout nejnovější vlajkovou lodi společnosti, kniha Galaxy Flex. Je to známka toho, jak se stal směšný telefon, ale je to také důkaz, že společnost Samsung může vyrobit dobře navržený notebook za rozumnou cenu, i když v absolutním vyjádření. Kniha Galaxy Flex, která je k dispozici buď s 13palcovou nebo 15palcovou obrazovkou, má většinu funkcí, které hledáme v kabrioletovém notebooku 2 v 1, včetně nádherného dotykového displeje a překvapivě nízké hmotnosti. Přes několik softwarových chyb a nepříjemné klávesnice je to vynikající volba pro lidi, kteří potřebují flexibilní notebook s velkým, vysoce kvalitním displejem.

Naše 15palcová jednotka pro náhled Galaxy Book Flex je nakonfigurována odlišně od U.S. maloobchodní verze. Rozdíly v paměti, úložišti a grafice by mohly ovlivnit výpočetní výkon, takže mu neposkytneme hodnocení, dokud nebudeme moci vyzkoušet konečnou maloobchodní konfiguraci. Všechny další funkce diskutované níže jsou však stejné jako ty ve verzi, kterou si spotřebitelé mohou koupit.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

První notebook Qled

S knihou Galaxy Flex přináší Samsung poprvé do přenosných počítačů svou technologii QED. Obě velikosti obrazovky mají rozlišení plného HD 1 920 o 1 080 pixelů. Podobně jako OLED obrazovky, které minulý rok zaútočily na trh s notebookem v prémiovém notebooku. Rozdíl „Q“ je krátký pro kvantové tečky, marketingový termín společnosti Samsung pro nanočástice, které emitují nebo mění světlo při různých frekvencích, když jsou vystaveny elektřině. Tato světlo-tweaking může produkovat přesnější barvu v širším rozsahu, než LCD osvětlené bílými LED mohou.

Barvy se ve skutečnosti zdají brilantní na knize Galaxy Book Flex, i když si nejsem jistý, kolik vynikajícího zážitku lze připsat technologii Qled a kolik je díky vysoké dynamické řadě (HDR), které mnoho dalších notebooků v této ceně Podpora také podporuje. Celkově byla moje zkušenost s testováním knihy Galaxy Flex více podobná používání notebooku s 4K obrazovkou. Pouze při úpravách textu jsem si všiml stále tak lehce fuzzy řádků textu, které jsou základem 1080p a nižší rozlišení.

HP Specter X360 15 (2019, AMOLED)

Microsoft Surface Pro 7

Displej Qled má také mimořádně vysoce hodnocené maximální jas 600 nits. Nejvyšší úroveň jasu, kterou obvykle vidíme na notebookech spotřebitelů, je 500 nits, a to je snadno viditelné ze dveří (i když ne na přímém slunečním světle). Navíc 100 nits má Samsung dostatečně sebevědomý, aby uvedl na trh knihu Galaxy Flex, jak je navrženo pro venkovní prohlížení.

Ale neustále provozování displeje na 600 nits bude mít významný negativní dopad na výdrž baterie a určitě nepotřebujete tuto úroveň jasu ve vašem obývacím pokoji. Takže musíte odemknout maximální úroveň jasu aktivací venkovního režimu v aplikaci Samsung Settings. Nechte se vypnout displej, když notebook přejde spát, deaktivuje venkovní režim, jen pro případ, že byste ho zapomněli vypnout, až se vrátíte dovnitř.

Stejně jako všechny konvertibilní notebooky 2 v 1, i displej knihy Galaxy Book Flex má závěs o 360 stupňů. Notebook můžete transformovat na stan pro sledování filmů nebo stojanu pro zobrazení prezentace. Můžete jej dokonce složit úplně plochý, s obrazovkou rovnoběžnou se základnou klávesnice, pro použití jako tablet.

Hodí se do vašich rukou

Normálně je notebook s velkým obrazovkou s 360 stupňovým závěsem těžko drží jako tablet velmi dlouhý, protože je příliš těžký. To je méně problém s Book Book Flex, ale. 15palcová verze váží jen 3.4 libry. To je trochu nad maximem 3 liber pro naši definici ultraportovatelného notebooku, ale stále váží mnohem méně než konkurenti, jako je HP Specter X360 15, Lenovo Yoga C940 nebo Dell XPS 15 2-in-1, všichni které jsou nejméně o libru těžší.

Mezitím 13palcová verze knihy Galaxy Flex váží jen 2.5 liber, nedaleko nad 1 kilogram (2.2 libry) Svatý grál pro prémiové ultraporably. Obě verze jsou také docela svelte, přičemž 15 palců měří 0.5 x 11.9 x 8 palců (HWD). To se srovnává příznivě s 15palcovou jógou C940, která měří 0.77 x 14 x 9.4 palce.

nových, telefonů, přichází, brzy

Jedním z důvodů, proč je Galaxy Book Flex tak tenká a světlo je díky super-efektivní, ale výkonné komponenty. Procesor Core i7-1065G7, z nejnovější rodiny „Ice Lake“ společnosti Intel, je čtyřjádrový čip s hyper-vládnoucí podporou a 1.Rychlost 3 GHz. Je to méně výkonné než 8. generace Her-Series Core i7, která pohání jógu C940, ale také vyžaduje méně elektřiny a chlazení, což pomáhá udržovat váhu knihy Galaxy Flex.

Královská modrá

Kniha Galaxy Flex přichází v jedné barvě. Royal Blue., kterou sliby Samsung „otočí hlavy.„To je pravděpodobně správné, ne proto, že tmavě modré schéma je obzvláště honosné, ale protože většina ostatních prémiových notebooků je nudná stříbrná barva. Jednou z pozoruhodnou výjimkou je Specter X360 15, která je také k dispozici v tmavě modré.

Téměř každá část knihy Galaxy Flex je modrá. dokonce i touchpad. Jediné části, které nejsou, jsou lesklé stříbrné kovové okraje a rámeček pokrytý černým sklem. Je to přiměřeně příjemné pro oko a jednoznačně příjemné držet se ve vaší ruce, díky solidní a uklidňující kvalitě budování. Nikde na základně notebooku není žádný znatelný flex, a zatímco víko displeje se trochu ohýbá, je to stěží patrné.

Klávesnice a touchpad jsou obzvláště robustní. To je skvělé pro touchpad, nadměrnou desku, která má dvojitou povinnost jako bezdrátová nabíjecí podložka Qi. Zapojte svůj notebook, než půjdete do postele, nastavte telefon kompatibilní s Qi nebo inteligentní hodinky na touchpad a všechno bude nabito ráno. Je to šikovná, nová funkce, i když ta, kterou nemůžete využít, když skutečně používáte touchpad.

Robušnost klávesnice je o něco problematičtější, ne proto, že by to nemělo být robustní, ale proto, že zdůrazňuje, jak mělké a nepříjemné klíče. Jsou velmi podobné klávesnici ve stylu motýlů, kterou Apple v současné době vyřazuje na notebooky po převážně negativní zpětné vazbě. Psaní na Galaxy Book Flex je opravdu jen klepání, což je v pořádku, pokud to potřebujete jen příležitostně, ale žalostně nepříjemné, pokud píšete e.maily nebo zprávy nebo román románu celý den. Jako cena útěchy za tabulkové žokeje je Galaxy Book Flex dostatečně velká, aby obsahovala vyhrazený počet číselných podložek, což by mělo zrychlit relace Microsoft Excel, pokud je to stále nepříjemné.

S perem zahrnuto

Jedním z hlavních důvodů, proč si koupí konvertibilní notebook 2 v 1 místo konvenční véčky, je schopnost psát nebo kreslit na něj digitálním perem, zatímco je nastavena jako tablet nebo stojan. Stejně jako jóga C940, i kniha Galaxy Flex přichází s digitálním stylusem a integrovaným držitelem zabudovaným do pravého okraje notebooku. Stylus, nazývaný S pero, je mnohem menší a hubenější než tužka Apple, díky čemuž je psaní a kreslení mírně těžkopádné. Ale protože se to úplně hodí do držáku a dobíjecí se, když je uloženo, nikdy se nebudete muset starat o jeho ztrátu nebo výměnu jeho baterií.

Nejchladnější část o peru S je, že se zdvojnásobí jako dálkové ovládání pro mnoho běžných softwarových funkcí jednoduše tím, že je mává ve vzduchu. V Microsoft Edge můžete přehrávat a pozastavit videa a také zvýšit a snížit zvukový svazek těmito gesty, která si můžete přizpůsobit v aplikaci Samsung Settings. V Microsoft PowerPoint můžete pomocí pero postoupit na další skluzavku tím.

Zatímco tyto akce jsou v pohodě, jsou také docela neobvyklé, těžkopádné se učit a občas glitky. Trvalo několik minut tréninku, než jsem dokázal přimět gesta, aby se zaregistrovala, a několik minut před tím, aby se pro The Galaxy Book Flex našel s perem a spároval s ním a spároval s ním a spároval s ním. Poté týden se objevilo oznámení a požádalo mě, abych se spojil s perem S pokaždé, když jsem napájel notebook, i když pero již bylo spárováno.

Horší je, že aplikace nastavení Samsung poznamenává, že „Akce pro kontrolu médií nemusí fungovat v závislosti na aplikaci.„Přeskočení dopředu a dozadu ve videu YouTube v Microsoft Edge nefungovalo, i když gesta jsou uvedena jako podporovaná. I když můžete upravit výchozí gesta pro provádění různých akcí na základě aplikace-po-aplikaci, neexistuje způsob, jak do seznamu přidat další aplikace.

Společnost Samsung má historii inovativních hardwarových funkcí, které postrádají robustní software, který je zálohuje, včetně incidentu na začátku tohoto roku se kamerovým softwarem Galaxy S20. Zdá se, že do této kategorie spadají i vzdálené funkce pera. I když se software zlepšuje v budoucích aktualizacích, nevidím se velmi často používat pero jako dálkový ovladač. Situace připomíná vyhynulé Windows Media Center a snahy společnosti Apple proměnit původní MacBook na počítač domácího kina házením do softwaru IR Remote a Front Row Software. Tyto rysy byly v jejich době honosné, ale nakonec byly opuštěny.

Profesionálně vyladěný zvuk

Kromě držáku pera S najdete dva porty Thunderbolt 3 na pravém okraji Book Book Flex spolu s tlačítkem napájení. (Ten nemá integrovanou čtečku otisků prstů. čtenář je umístěn v klávesnici nad klíči směrových šipek.) Na levém okraji je další port USB typu-C, který nepodporuje Thunderbolt 3, stejně jako konektor pro sluchátka a čtečka SD karty. Zatímco port USB typu A by byl pěkný doplněk, mnoho dalších tenkých a lehkých notebooků také postrádá porty USB-A, takže kniha Galaxy Flex není jedinečně lakomá zde. Bezdrátové připojení zahrnuje Wi-Fi 6 (802.11AX) a Bluetooth 5.0.

AKG, německá firma profesionálního zvukového vybavení, kterou vlastní společnost Samsung, naladí stereofonní reproduktory Galaxy Book Flex. Profesionálně vyladěné reproduktory notebooků jsou často trik. V tomto případě je však kvalita zvuku pozoruhodně dobrá pro takový malý notebook. Bohatý, rozměrový zvuk vychází z mřížky na okraji. Možná jediná věc, která chybí, je basa. hudba nikdy nezní plechovka, dokonce i při vyšších objemech, ale dno prakticky neexistuje.

Kvalita webové kamery je pouze průměrná, přičemž webová kamera Galaxy Book Flex produkuje mírně zrnitou kvalitu videa i v dobře osvětlených pokojích. Webcam postrádá vestavěnou závěrku soukromí a IR senzory, které vám umožní přihlásit se do vašeho účtu Windows 10 pomocí rozpoznávání obličeje. Přihlášení bez hesla je však díky čtečce otisků prstů stále možné, ale.

Společnost Samsung podporuje knihu Galaxy Flex s jednoletou zárukou.

Výkonnost výpočtu: Cítíte se

Kromě procesoru Core i7 zahrnuje naše jednotka pro revizi Book Book Flex Review také 16 GB paměti, jednotka s pevným státem 1TB a grafický procesor NVIDIA GeForce MX250. Je to silná kombinace a při příležitostném používání během několika dní jsem zjistil, že notebook je elegantní a pohotový, a také vydrží celý den od zásuvky napájení, i když streamuje online videa.

Bohužel, maloobchodní konfigurace, která bude prodána v U.S. postrádá tyto vznešené komponenty. 15palcová verze prodaná ve státech má 12 GB paměti a 512 GB SSD a spoléhá se na Intel Iris Iris Iris Plus Intel Iris Plus Integrovanou grafikou. Samsung nenabízí více konfigurací pro knihu Galaxy Flex, takže jste uvízli s těmito specifikacemi. Přesto jsou docela velkorysí pro 1 399 požadovanou cenu.

Ve skutečnosti se zdá, že kniha Galaxy Book Flex je v absolutním vyjádřením dobrá hodnota, ať už ji porovnáte s vlajkovým smartphonem nebo podobnou vlajkovou lodí 2-v-1 konvertibles. To samozřejmě vylučuje jakékoli do očí bijící nedostatky výkonu, o kterých nebudeme vědět, dokud nedostaneme šanci otestovat maloobchodní konfiguraci.

Formulář: Solidní kabriolet

Kromě toho, že nevíte, jak bude maloobchodní verze vystupovat, má kniha Galaxy Flex určitou vloupnost kolem funkce vzduchu S perem a nepříjemnou klávesnici. Ale existuje také spousta pozitiv. Inovativní funkce, jako je samotný stylus pen a bezdrátové nabíjení, jsou dostatečně nenápadné, že je můžete ignorovat, pokud je nepotřebujete, a neubližují působivé rekordní výsledky notebooku v klíčových oblastech kvality sestavení, hmotnosti a ceny. Celkově se kniha Galaxy Flex formuje jako vynikající konvertibilní notebook 2 v 1.

Samsung Galaxy S23 Ultra Selfie Test

Ultra jsme dali Samsung Galaxy S23 Ultra prostřednictvím našeho přísného testovacího sady Dxomark Selfie, abychom změřili jeho výkon ve fotografii a videu z pohledu koncového uživatele. Tento článek rozděluje, jak se zařízení dařilo v různých testech a několika běžných případech použití a má zdůraznit nejdůležitější výsledky našeho testování extraktem zachycených dat.

Přehled

Specifikace přední kamery klíče:

 • Senzor 12MP
 • f/1.9 Clona Clona
 • Video až 4k / 60fps
 • Fotoaparát 3D hloubky

Sub-scores and attributes included in the calculations of the global score.

Samsung Galaxy S23 Ultra (Snapdragon)

Klady

 • Dobrá expozice a poměrně široký dynamický rozsah ve fotografii a videu
 • Přesná vyvážení bílé a pěkné tóny pleti za jasného světla a uvnitř
 • Rychlé a přesné automatické zaostření
 • Hladiny hluku dobře pod kontrolou ve většině podmínek
 • Pěkný efekt bokeh s přesným odhadem hloubky
 • Efektivní stabilizace videa

Nevýhody

 • Příležitostné mírné podexpozice v obtížných podmínkách slabého světla
 • Nedostatek detailů při slabém světle
 • Nedostatek kontrastu v režimu fotografií
 • Artefakty pro posun odstínu a odstínu a odstínu

Samsung Galaxy S23 Ultra fungoval velmi dobře v testech Dxomark Selfie a přiblížil se nejlepších zařízeních v segmentu ultra-premiového segmentu. Její přední kamera byla také mírně vylepšena oproti předchůdce S22 Ultra, s rozdíly nejznámějšími z hlediska barvy na fotografii a také redukci šumu ve fotografii i videu. To znamená, že naši testeři zjistili, že úroveň zachycených detailů je obecně nižší než na předchozím modelu.

Při fotografování statických obrázků fotoaparát ve většině podmínek dodával pěkné barvy a tóny pleti. Dynamický rozsah byl poměrně široký a zachytil dobré detaily v oblasti zvýraznění i stínu rámu. Automatické zaostření bylo přesné a rychle se zablokovalo, spolehlivě fungovalo i v obtížných podmínkách. I když to není tak vysoké jako u některých přímých konkurentů, úroveň zachycených detailů byla dobrá a hluk obrazu byl udržován dobře pod kontrolou všech světelných podmínek. Na druhou stranu naši testeři pozorovali podexpozitu v některých scénách a obrázky často postrádali kontrast. V některých vzorkových výstřelech lze také nalézt nechtěné artefakty, jako je vyzvánění nebo posun odstínu poblíž oříznutých oblastí.

Kvalita videa byla celkově docela podobná Galaxy S22 Ultra, s širokým dynamickým rozsahem a obecně dobrou expozicí, navzdory občasné podexponované sekvenci. Video Autofocus bylo rychlé a stabilní a stabilizační systém odvedl dobrou práci při udržování chvění kamery na minimu. Hladiny hluku byly znatelně nižší než na Ultra Galaxy S22, ale na flip na straně převrácení vykazovaly videoklipy nižší úrovně detailů, zejména při nahrávání při slabém světle.

Tento graf porovnává celkové skóre foto a video dxomark mezi testovanými zařízeními a odkazy. Je také uvedeno průměrné a maximální skóre cenového segmentu. Průměrné a maximální skóre pro každý segment cen se počítá na základě databáze DXOMARK zařízení.

Shrnutí testu

O testech Dxomark Selfie: Pro bodování a analýzu inženýři Dxomark zachycují a vyhodnocují více než 1 500 testovacích obrázků jak v ovládaných laboratorních prostředích, tak ve venkovních, vnitřních a nízko osvětlených přírodních scénách, pomocí výchozích nastavení přední kamery. Protokol fotografií je navržen tak, aby zohlednil potřeby uživatele a je založen na typických scénářích střelby, jako jsou detailní a skupinové selfies. Hodnocení je prováděno vizuálně inspekcí obrázků proti odkazu přírodních scén a spuštěním objektivních měření na obrázcích grafů zachycených v laboratoři za různých podmínek osvětlení od 1 do 1 000 luxů a barevných teplot od 2 300 k 6 500 kB. Pro více informací o testovacím protokolu Dxomark Selfie klikněte zde. Podrobnosti o tom, jak skóre fotoaparáty smartphonu, jsou k dispozici zde. Následující část shromažďuje klíčové prvky vyčerpávajících testů a analýz Dxomark.Úplná hodnocení výkonu jsou k dispozici na vyžádání. Kontaktujte nás, jak získat úplnou zprávu.

Fotografie

Samsung Galaxy S23 Ultra (Snapdragon)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS