Acer Aspire One. Acer Aspire One Zg5

Razer Core vs Acer Nitro 5: Což je lepší pro hraní her?

Acer‚s Nitro 5 je herní notebook přátelský k rozpočtu, který se nevztahuje na výkon. Je vybaven výkonným procesorem Intel Core i5 a grafickou kartou Nvidia Geforce GTX 1050 TI, takže je více než schopna zvládnout nejnáročnější hry. Ale může to držet krok s externí grafickou kartou Razer Core Core? Razer Core je špičková externí grafická karta, která může proměnit i ten nejmenší notebook na herní powerhouse. Je kompatibilní s širokou škálou notebooků, včetně Acer Nitro 5. Pokud tedy chcete přejít hraní na další úroveň, jádro Razer rozhodně stojí za zvážení.

Je můj notebook kompatibilní s jádrem Razer?

Pokud máte notebook vybavený Thunderbolt 3, pak je kompatibilní s jádrem Razer. Jádrem je kryt externí grafické karty Thunderbolt 3, který vám umožní připojit grafickou kartu pro stolní počítače k ​​vašemu notebooku, což jí poskytuje významnou podporu výkonu.

Navzdory svému názvu není jádro Razer zamýšleno, aby vás ve vašem vozíku neselo. Protože jsme to nenavrhovali jako přenosný, nezahrnuli jsme designový prvek. Sather nespecifikoval, proč nebyl rukojeť použit. Notebook Razer s jádrem bude stát 499 nebo 399 na předobjednávce. Jádro Razer, kromě toho, že je mobilním herním systémem, je také určeno pro dokování. Port USB-C umožňuje přenosu dat rychlostí až 40 Gbps. Jádro lze také použít ke zvýšení grafické síly notebooku, do kterého se ukojí.

Sather: „Design, jak je nyní, je pro nás velmi přitažlivý.„Pro podporu připojení společnosti Intel Thunderbolt je jádro Razer navrženo pro jakýkoli notebook, který může podporovat externí grafické standardy. Sather věří, že kdokoli, kdo to dodržuje, by měl mít notebook, který jej podporuje. Standard podporuje pouze nedávno vydaný mini-počítač Intel.

Jaké notebooky jsou kompatibilní s jádrem Razer?

The Razer Blade Stealth 13, Razer Book 13, Razer Blade 15 a Razer Blade 17 Všechny porty Thunderbolt 3 nebo Thunderbolt 4. Externí grafika (EGFX/EGPU) by měla být povolena na notebookech s Thunderbolttm 3 nebo Thunderbolttm 4 porty.

Notebooky Lenovo: Razer je dobrá volba

Pokud máte notebook Lenovo a hledáte herní notebook, Razer je vynikající volbou. Není neobvyklé, že notebooky Razer jsou kompatibilní se zařízeními Lenovo, jako je Legie Y530 a Legion Y530s. Protože notebooky ASUS jsou nekompatibilní s produkty Razer, pokud máte v úmyslu používat produkty Razer s notebookem ASUS, měli byste hledat jinou značku. Pokud máte notebook ASUS a chcete herní notebook, Razer je skvělá volba.

Jaké grafické karty jsou kompatibilní s Acer Nitro 5?

Notebooky Acer Nitro 5 jsou kompatibilní s různými grafickými kartami, včetně grafických karet AMD Radeon RX560. Grafické karty AMD Radeon RX560 nabízejí vynikající výkon pro herní a další grafické úkoly. Pro nejlepší výkon Acer doporučuje používat grafickou kartu AMD Radeon RX560 s 4 GB VRAM.

V hodnocení grafického výkonu je hodnocení 4.7 z 5. Jaké byly vaše zkušenosti s tím? Pracuji na Acer. Nyní můžete ovládat obsah hlasu a hlasu vaší značky na Knoji poté, co jste byli ověřeni jako Acer. Podle recenze zveřejněného na LaptopMag.com, Acer Nitro 5 grafické karty mají vynikající grafický výkon. Amazon snížil cenu za vybrané položky Acer o 40% od neděle. Je možné hrát nejnovější hry, pokud chcete zhoršovat nastavení. Zde je podrobnější přehled Acer Nitro 5. Najděte nejlepší obchody s notebooky, které prodávají grafické karty pro váš počítač.

Grafika lze nyní použít nejen pro hry, ale také pro jiné účely. S novou grafikou řady NVIDIA GeForce RTXTM 30 si můžete užít neuvěřitelný výkon v profesionálních aplikacích a nástrojích pro vytváření obsahu. Tato výkonná platforma, kterou lze použít tvůrci obsahu, editory videa a 3D návrháři, je ideální pro vytváření ohromujících obrázků a videí. Letos je postavena grafika řady NVIDIA GeForce RTXTM 30. Tyto platformy jsou navrženy s nejpokročilejšími technologiemi a nabízejí neuvěřitelný výkon pro profesionální aplikace a nástroje pro vytváření obsahu.

Je acer nitro 5 a low end počítač?

Acer Nitro 5 je notebook s rozpočtem, který nabízí dobrý herní výkon za cenu. Není to tak silné jako některé z dražších herních notebooků na trhu, ale je to dobrá volba pro hráče s vědomím rozpočtu. Nitro 5 má 15.6-palcový displej, procesor Intel Core i5, 8 GB RAM a 256 GB SSD. Má také grafickou kartu GTX 1050 Ti, která je schopna běžet většinu her ve střední až vysoké nastavení.

Acer Nitro 5, 17, Inch I7 | Nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer nitro 5 | Acer Nitro v herních notebookech, notebook 12. třídy je nutností. Procesor Core i7 této generace je první, kdo používá novou hybridní architekturu Performance, která také zahrnuje grafické karty NVIDIA GeForce RTXTM 30 Series. Technologie založené na AI, kromě technologií MAX-Q, umožňují, aby notebooky byly lehčí a rychlejší, takže je ještě rychlejší a výkonnější. Zakažte integrovanou grafiku do herního systému, aby se zlepšila výkon a přitom udržuje výdrž baterie. Kvalita zvuku je jasná u DTS: X Ultra System, který lze dodávat ve 3D prostorové zvukové scéně, která vám umožní slyšet pohyby vašich soupeřů. Killer E2600 sjednocuje, klasifikuje a upřednostňuje sítí a snadno posílá nejdůležitější data při rychlosti blesku 1 Gbps. USB 3.0 Gen 1 Superspeed USB podporuje rychlejší stahování.

Budete moci nabít zařízení USB pomocí typu USB, aniž byste jej museli připojit. Thunderbolttm 41 40 GB/S. Turnaj USB-C je událost USB-C. Naučte se, jak vyhrát turnaje eSports a stát se nejlepším kurzem. Všestranné statistiky a exkluzivní kurzy vám mohou pomoci dosáhnout vašeho cíle. Abychom vytvořili dědictví pro naši komunitu, můžeme pracovat s veterány a zázraky.

Acer Nitro 5s stojí za svou cenu ve srovnání s jinými notebooky na trhu. Herní notebook je skvělou hodnotou pro ty, kteří hledají herní notebook, který může hrát širokou škálu her ve střední nebo vysoké nastavení. Většinu úkolů lze provádět pomocí rychlého CPU a grafiky a notebook má dobrou klávesnici a monitor. Jediným problémem je výdrž baterie, která není tak dobrá jako některé ostatní notebooky v tomto cenovém rozpětí.

Může můj acer nitro 5 zvládnout hraní her?

Acer Nitro 5 je skvělý herní notebook, který zvládne většinu her. Má výkonný procesor a dobrou grafickou kartu. Má také spoustu RAM a rychlý pevný disk.

Za cenu, 17.3palcový Acer Nitro 5 poskytuje výkonný herní zážitek a vynikající nemovitost na obrazovce. Protože je větší a těžší, je vyšší a objemnější než již tak objemnou 15palcovou velikost. Náš testovací systém zahrnuje AMD čtyřjádrový procesor a GPU GPU GPU Geforce RTX 3060 za cenu 1 199.99. Nitro 5 AN517 je vybaven 17.3-palcový displej 16: 9. Existují dvě verze: Full HD (19201080) a QHD (256014). Ve čtyřech zónách místnosti existuje řada možností osvětlení, což vám umožní dosáhnout sofistikovanějšího vzhledu. Připadalo mi to, jako by měl touchpad úchvatnou odpověď kliknutí, protože to bylo, jako by to bylo plně přesné.

Přestože má dobrý fotoaparát s průměrným rozlišením, notebook Nitro 5 v posledních letech stagnoval. Jedná se o poměrně matný displej se špatnými barvami, které se nejvhodnější pro hraní v temné místnosti nebo v suterénu. Tento systém se silně spoléhá na porty typu A typu A a na porty typu-C, ale poskytuje alespoň jeden z každého z nich. Nitro 5 AN517 má pevný disk 1 TB, což z něj činí ideální úložné zařízení pro hraní vašich oblíbených her v pohodlí vašeho domova. Náš testovací systém také zahrnoval dva sloty DIMM, z nichž každá byla naplněna 8 GB tyčí. Byl to ideální zesilovač nálady během různých scénářů multitaskingu, díky desítkám otevřených chromových karet. Všechny testované systémy jsou více než adekvátní pro zpracování obecných aplikací Windows.

Acer Nitro 5 AN517 17.3palcový displej by mohl běžet při 107 snímcích za sekundu (FPS) a poskytl 8 hodin výdrže baterie. Webová kamera je strašná, podvozek je neohrabaný, klávesnice je omezená a touchpad je drobným zklamáním. Je pravda, že každý notebook rozpočtu dělá několik chyb, ale žádný z našich problémů není vážný. Pokud hledáte 3D herní systém přátelský k rozpočtu, tato konfigurace 1 200 je ideální.

Razer Core x

Razer’s Core X je Thunderbolt 3 externí grafická karta, která podporuje karty AMD i Nvidia. Je to hovězí kus hardwaru, měřící se ve 12.6 x 5.1 x 2.2 palce a váží to stačí 5.3 libry. Core X podporuje karty až do 3 slotů širokých a má 650 W PSU, který je 80 plus zlatý certifikovaný. K dispozici je také vestavěný 100w port USB typu-C pro nabíjení notebooků nebo napájecí příslušenství. Core X je skvělá volba pro hráče, kteří chtějí posílit výkon svých notebooků, a je to také dobrá volba pro tvůrce obsahu, kteří potřebují další grafickou sílu pro 4K editaci videa nebo 3D vykreslování.

Můžete si zakoupit externí krabici GPU Razer Core x za méně než náklady na nákup PC. Nejnovější verze krytu GPU Razer Core byla cena kolem 500. Razer Core X je malý počítač s faktorem, ale je to také místo, kde si ponecháte grafickou kartu. Jedná se o pole EGPU, který se připojuje k vašemu počítači přes USB Type-C a Thunderbolt 3 a je kompatibilní s oběma. Jak již bylo uvedeno, funguje to s notebooky Razer, jako jsou Blade, a lze je také nalézt na jiných platformách Windows. Na rozdíl od předchozích krabic EGPU Razer nezahrnuje žádné porty USB ani Ethernet. Kromě toho se neobjevuje efekty osvětlení razerového chroma.

Razer Core X Chroma je skvělý EGPU pro profesionály

Je to skvělá volba pro ty, kteří nevyžadují samostatný stolní počítač, ale stále vyžadují grafickou sílu notebooku, aby mohli provádět každodenní operace. Můžete spouštět Windows 10 RS1 nebo později v jádru X a podporuje grafické karty Enabled AMD XConnectTM z NVIDIA i AMD. Se spuštěním kompatibilních karet NVIDIA Quadro a AMD Radeontm Pro Cards mají vysoce mobilní vývojáři přístup k profesionální grafické výkonu. Lidé, kteří chtějí upgradovat své notebooky, aniž by si museli koupit zcela nový.

Acer Aspire One

Značka: Acer Operation System: Linpus Linux Lite Display: 8.9 „LED podsvícený LCD (1024×600) Rozměry (WXDXH): 9.8 „x 6.7 „x 1.1 „Hmotnost: 2.Procesor 2 liber: 1.6 GHz Intel Atom N270 Paměť: 512 MB SDRAM (max: 1 GB) Úložiště: 8 GB SSD baterie: 2.5 hodin WLAN: 802.11B/G Wireless LAN LAN: 10/100 Mbit Ethernet Colors: Seashell White, Sapphire Blue, Coral Pink, Golden Brown vstupní zařízení: klávesnice, touchpad, mikrofon, připojení videokamery: USB, čtečka karty SD, čtečka karty SD

The Aspire One je malý notebook od tchajwanského výrobce elektroniky Acer Incorporated. Netbook má 8.9 „Crystalbrite LED podsvícená LCD obrazovka, 1.Procesor 6 GHz Intel Atom N270, 512 GB RAM, 8 GB pevného úložiště na bázi blesku a 3-buněčná baterie. Ten je také k dispozici s 2.5 „120 GB DRIVA PARKSKÝCH.

Acer Aspire One byl poprvé vydán v červenci 2008 a je jedním z nejpopulárnějších mini notebooků, které jsou v současné době k dispozici, kvůli své srovnatelně nízké ceně, vysoce kvalitní klávesnici, jasné obrazovce a dobré kvality sestavení.

Linuxová verze „One“ je předinstalovaná s distribucí Lite Lite Lite Lite, která je založena na Fedora 8. Linpus Lite nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní a obsahuje aplikace, jako je webový prohlížeč Mozilla Firefox a bezplatný kancelářský balíček OpenOffice.org.

Být informován o nových příspěvcích, přihlaste se k odběru kanálu RSS nebo sledujte linux netbook na Googlu, nebo

Zveřejnění affiliate: Externí odkazy na tomto webu mohou obsahovat ID přidružení, což znamená, že vydělávám provizi, pokud návštěvníci provedou nákup prostřednictvím takového odkazu. Podrobnosti naleznete na stránce zveřejnění.

Související produkty na Amazonu

Acer Aspire One 8.9palcový mini notebook (1.6 GHz Intel Atom Atom N270 Procesor, 512 MB RAM, 8 GB Drise Stav, Linpus Linux Lite) bílý

Nejnovější notebooky

Samsung Chromebook Plus Xe513C24 K01

Chromebook Samsung Plus Xe513C24 K01 má 12.3 palcová obrazovka s maximálním rozlišením.

Asus Chromebook Flip C100PA-DS03

Asus Flip C100PA-DS03 je kabriolet chromebook s dotykovou obrazovkou IPS, který může být.

Asus Chromebook Flip C302CA-DHM4

Asus Chromebook C302CA-DHM4 je kabriolet chromebook s dotykovou obrazovkou IPS, který může být.

Acer Chromebook R 13 Convertible CB5-312T-K5X4

Acer Chromebook R 13 CB5-312T-K5X4 je 13.3palcový notebook poháněný A 2.1 GHz Quad-Core.

Jak nainstalovat Chromeos na starý počítač nebo Mac

Chromebooky jsou skvělou alternativou k tradičním notebookům a počítačům. Běh chromeosu, jsou to levná, výkonná zařízení, která poskytují veškerou funkčnost, o kterou byste mohli požádat. Ještě lepší je, že nejlepší chromové knihy na trhu jsou relativně levné. Ale nemusíte si koupit chromebook, abyste vyzkoušeli Chromeos. Google vám umožní zažít operační systém na vašem starém notebooku nebo PC prostřednictvím Chromeos Flex.

Co je chromeos flex? A jak jej nainstalujete do svého starého počítače nebo notebooku? Přečtěte si níže a zjistěte to.

Co je chromeos flex?

V roce 2020 získala společnost Google společnost za Cloudready, aplikací, která umožňovala instalaci Chromeos na necertifikovaných zařízeních. Na základě své akvizice Big G oznámila Chromeos Flex v roce 2022, nástupce CloudReady, který slibuje, že vaše stará okna nebo MacBook znovu použijí.

Chromeos Flex je ke stažení a používání zdarma. Je navržen především pro starší počítače, notebooky a MacBooky používané podniky a školy, které jsou nyní příliš pomalé na správné provozování Windows nebo MacOS. Místo toho, abyste je vyřadili, můžete nainstalovat Chromeos Flex a znovu je znovu.

OS slibuje rychlejší časy zavádění, spolehlivější zážitek, aktualizace pozadí a další. Google si dále zaměřuje na snížení elektronického odpadu a prodloužení životnosti starých počítačů s Chromeos Flex.

Jak se liší chromeos a chromeos flex?

Pod kapotou jsou Chromeos a Chromeos Flex stejné. Ale protože Chromeos běží pouze na certifikovaném hardwaru, má výhody. Chromebooky mají také zabezpečení Titan C a poskytují ověřenou boot, aby se zabránilo manipulaci se systémovými soubory.

Navíc, protože starší počítače nemají důvěryhodný modul platformy (TPM), Chromeos Flex nemůže poskytnout šifrování na úrovni hardwaru. Zatímco data jsou stále šifrována, šifrovací klíče nejsou chráněny na hardwarové úrovni. To znamená, že je možné toto šifrování obejít se správnou sadou nástrojů. Google podporuje šifrování TPM v notebookech a počítačích certifikovaných IT na Chromeos Flex.

Největší nevýhodou s Chromeos Flex je, že postrádá přístup Google Play a nepodporuje běžící aplikace pro Android. Také nemůžete spouštět Windows Virtual Machines pomocí paralels Desktop na PCs Running Chromeos Flex. A konečně, podpora vývojového prostředí Linux v Chromeos Flex závisí na vašem počítači a na tom, zda je certifikována společností Google.

Když má smysl aktualizovat počítač pomocí Chromeos

Pokud máte staré počítače a notebooky, které jsou příliš pomalé na použití, zvažte na ně instalaci Chromeos Flex. Jsou ideální pro velké podniky a vzdělávací instituce se starými počítači, které nedokážou zvládnout jejich současné pracovní zatížení. Tyto stroje můžete znovu použít instalací Chromeos Flex a jejich použití pro základní úkoly. Tímto způsobem také snižujete elektronický odpad a uděláte svůj kousek, abyste zachránili planetu.

Pro podniky poskytuje Google Chrome Enterprise Upgrade, který vám umožňuje vzdáleně spravovat všechny počítače Chromeos Flex-Running. Můžete je vzdáleně vymazat, ovládat jejich aktualizace, nastavení vylepšení systému a další. Jedná se o placenou službu, i když je k dispozici 30denní bezplatná zkušební verze.

Podniky Google Claims mohou získat až 295% návratnost své investice s Chromebooky a ušetřit tři hodiny na zařízení na pracovníka po dobu tří let. Pokud si vaše společnost nemůže dovolit přejít na Chromebooks najednou kvůli velikosti investice, Chromeos Flex je skvělým životaschopným řešením, protože funguje na stávajícím hardwaru.

Pokud jste nezkoušeli Chromeos, Chromeos Flex poskytuje skvělý (a levný) způsob, jak to zažít. Google udržuje seznam certifikovaných modelů pro Chromeos Flex spolu s jejich rokem podpory. Je to skvělý způsob, jak zjistit, jak dobře bude OS na vašem starém počítači fungovat a zda se setkáte s jakýmikoli problémy. Pokud seznam říká, že na vašem počítači narazíte na významné problémy s Flexem Chromeos, zvažte čekání, až budou problémy vyřešeny.

Na certifikovaných zařízeních Google zaručuje, že získáte zvukový vstup/výstup, video výstup, síť, touchpad, spánek, uživatelské rozhraní a grafiku a webovou kameru. Mohly by být testovány další funkce, jako jsou sloty SD karty a zkratky klávesnice, ale nejsou zaručeny správně.

Google nezaručuje, že instalace Chromeos Flex magicky učiní váš starý počítač tak rychle jako Chromebook. Specifikace vašeho počítače a další faktory určují rychlost boty Chromeos Flex, úspory energie a zlepšení výdrže baterie.

acer, aspire

Разборка нетбука Acer Aspire One ZG5

Jak často je chromeos flex aktualizován?

Chromeos Flex je na stejném aktualizačním cyklu jako Chromeos. To znamená, že obdržíte aktualizaci OS přibližně každé čtyři týdny, zatímco drobné opravy zabezpečení lze zavádět jednou za pár týdnů.

Google zavádí aktualizace Chromeos Flex ve fázích, takže pro váš počítač nemusí být okamžitě k dispozici. Pokud jste netrpěliví, můžete ručně vytáhnout nejnovější vydání Chromeos Flex.

Aby se zajistila, že nová sestavení OS nezlomí vaši instalaci Chromeos Flex, Google poskytuje inteligentní aktualizační filtrování. Pokud tedy aktualizační server detekuje hardwarové komponenty ve vašem počítači, které by mohly mít nějaké problémy s nejnovějším vydáním Chromeos Flex, může být aktualizace vylepšena nebo odložena. Filtrování je však omezeno na kritické problémy, které by mohly zabránit tomu, aby se počítač zaváděl nebo způsobil problémy s grafikou nebo připojením k internetu.

Nainstalujte nástroj Chromebox

Google Chrome musí být nainstalován na vašem PC pro přístup k nástroji Chromebox.

 • Otevřete Google Chrome na vašich Windows, Mac nebo Chromebook.
 • Přejděte do webového obchodu Chrome.
 • Nainstalujte nástroj pro obnovení Chromebooku kliknutím na tlačítko Add do Chrome.
 • Z dialogového okna, které se objeví, vyberte Přidat příponu.

Jak vytvořit instalační jednotku Chromeos Flex

Nyní můžete použít nástroj pro obnovení Chromebooku k vytvoření spouštěcí jednotky Chromeos Flex USB pro účely instalace.

Budete potřebovat úložnou jednotku USB nebo vyšší. Připojte úložnou jednotku do počítače a zajistěte, aby bylo zařízení během procesu připojeno k internetu.

 • Klikněte na obslužnu obnovy z panelu prodloužení v Chrome. Panel je umístěn v pravém horním rohu, vedle pruhu Omnibox/URL.
 • Klikněte na Začněte v dialogovém okně, které se objeví.
 • Pokud je vyzván k zadání modelu Chromebook, klikněte na Vyberte model ze seznamu.
 • Vyberte Google Chromeos Flex pod výrobcem a Chromeos Flex ze seznamu produktů.
 • Klikněte na Pokračovat a přejít na další krok.
 • Vyberte jednotku USB z rozbalovací nabídky, kterou použijete k instalaci Chromeos Flex.

Jak nainstalovat Chromeos Flex na starý notebook nebo MacBook

Po vytvoření bootovatelného USB přejděte do svého starého počítače nebo MacBooku, na kterém chcete nainstalovat Chromeos Flex. Vložte jednotku USB do náhradního USB slotu a poté napněte do počítače. Místo pevného disku budete muset spustit pomocí jednotky. V závislosti na tom, jak starý je stroj, možná budete muset přeskočit do nastavení BIOS.

Na počítačích Mac Položte klíč opce po stisknutí tlačítka napájení a vyvolejte správce boot. Vyberte Chromeos Flex z nabídky spouštění a pokračujte v instalaci.

acer, aspire

Nezapomeňte zálohovat všechna klíčová data z jednotky, protože při instalaci Chromeos Flex je vymazána čistá.

 • Klikněte na Začněte na uvítací stránce.
 • Z nabídky instalace vyberte Flex Chromeos Flex, následuje další. Před instalací do svého starého počítače můžete také použít první možnost vyzkoušet živou verzi OS.
 • Klikněte na Nainstalovat Chromeos Flex 2.0 zahájit proces instalace.
 • Z dialogového okna, které se objeví, klikněte na Instalovat. V závislosti na věku a specifikacích vašeho počítače nebo notebooku může tento proces chvíli trvat. Během instalace se také restartuje.
 • Po restartu odstraňte jednotku USB nebo zajistěte.
 • Po rebootu postupujte podle pokynů na obrazovce a nastavte Chromeos Flex. Během nastavení musíte připojit počítač nebo notebook k internetu a přihlásit se ke svému účtu Google, abyste synchronizovali své soubory a fotografie.

ОБЗОР ACER ASPIRE ONE [ЛАЙТ-ОБЗОР]

FreeBSD 11 na Acer Aspire One Zg5

Z žádného důvodu jsem si koupil Acer Aspire One Zg5 Notebook za 30 liber na eBay. Chtěl jsem na to nainstalovat FreeBSD a s a malý Google-fu jsem zkontroloval, že to bylo skutečně kompatibilní s FreeBSD 11. Aukce skončila, odjezd jsem nainstalovat nejlepší operační systém na světě!

Na plochu!

Instalace z USB tyčinky šla bez závěsu. Potom jsem zde do značné míry sledoval vynikajícího průvodce, abych dostal stroj do přiměřeného stavu stolního počítače asi za 30 minut pomocí PKG. Šel jsem s lehčí desktop XFCE a zdá se, že to s malým atomovým procesorem to běží dobře. Zpočátku jsem měl v úmyslu spustit výrobce oken pro toho dobrého dobrého pocitu, ale po chvíli jsem musel přiznat, že existuje mnoho balíčků, které nebyly podporovány týmem FreeBSD Ports, a já jsem potřeboval něco trochu úplnějšího. Výrobce oken běžel opravdu opravdu rychle, takže si přeji, abych měl čas na upgrade balíčků nebo dokonce stát se správcem PKG pro projekt FreeBSD.

Vylepšení/nastavení systému

Přidal jsem následující vylepšení do /etc /sysctl.conf

HW.USB.no_shutdown_wait = 1 HW.sdhci.enable_msi = 0 HW.ACPI.Lid_switch_state = S3 Tip.APIC.0.deaktivované = 1

Bohužel HW.sdhci.Enable_msi neznamená, že čtečka SD karty funguje, ale zastaví bouři zpráv o časování řadiče, pokud někdo vloží SD kartu.

acer, aspire

Výchozí stav víka HW.ACPI.Lid_switch_state nebyl žádný, takže jsem změnil na S3. Při uzavření víka stroj šel spát, ale po otevření víka se stroj havaroval nebo nejlepší případ, kdy obrazovka zůstala černá. Nastavení nápovědy.APIC.0.Zakázáno a přidání acpi_video_load = „Ano“ do /etc /rc.Conf se zdálo, že to napraví, ale nejsem si jistý, proč. Kolem kočárkových ovladačů / bios / mikrokódu je spousta černé magie pro hardware kompatibilní s ACPI.

Přidal jsem následující do /etc /rc.conf načíst ovladač Intel a přimět subsystém ACPI, aby pracoval s obrazovkou.

Webová kamera nefungovala z krabice, aby se systém rozznal

webCamd_enable = „yes“ webcamd_0_flags = „-n Sonix-Technology-Co-Ltdusb-2-0-Camera.S neznámý.M 0 “

do /etc /rc.Conf Restarted Devd a použito PWCView k náhledu slavného videa 320×240, které vygenerovalo asi 15 snímků za sekundu. Komentoval jsem nastavení v RC.Conf nakonec. Kdo chce tak špatnou webovou kameru!

Xrandr. Externí monitory

Nastavení externího displeje pracovalo se dvěma z mých náhradních monitorů. NEC 17 “a LG (GoldStar) 22“. Také docela bezproblémový.

Dva stolní počítače, jeden umístěn pod druhou.

Svlékl aplikace

Aspire One není dostatečně silný, aby spustil plný prohlížeč, jako je Firefox nebo Chromium, takže jsem nainstaloval Midori pro prohlížení webu. Midori používá asi jednu třetinu paměti a vykresluje téměř všechny stránky, na které chodím. Pro e.mail byl Thunderbird stejně těžkou váhu jako Firefox, takže jsem nainstaloval drápy pro přístup IMAP Mail Access. Vlastně používám Mutt s některými vlastními příkazy, ale hodně e.mailů přichází pouze jako HTML a může to být nepříjemné čtení v Mutt.

Závěr

Celkově proběhla instalace velmi hladce, žádné havárie, ale samozřejmě bylo třeba udělat mnoho vylepšení, zejména kolem spánkových států a periferií.

FYI provozuji tuto verzi FreeBSD11

UNAME.FreeBSD Mitch 11.1-release-P1 FreeBSD 11.1-release-P1 #0: St 9. srpna 11:17:49 UTC 2017 Root@AMD64-Builder.Daemonologie.net:/usr/obj/usr/src/sys/generic i386

Celkově jsem s malým netbookem opravdu spokojený. Je to velmi lehké, utratil jsem 30 GBP za nedotčený notebook, 8 GBP za další GB paměti, abych to maximál na neuvěřitelné 1. 5 GB RAM a 10 GBP na baterii, která jí poskytuje asi čtyři hodiny přiměřeného použití.

Pokud se SSD osvobodí od jednoho z mých dalších strojů, které to vložím. Je to v pořádku s jednotkou 120 GB 5400 ot / min.

Jedinou nevýhodou, kterou v tuto chvíli vidím, je, že fanoušek je trochu hlučný. Nejsem si jistý, jak to opravit. Mohl bych nahradit ventilátor, ale všichni malí fanoušci mají kňučení vysokého tónu. Powerd jsem eneabled a vidím, že se CPU zpomaluje, takže myslím, že s tím budu muset žít

Doufám, že to pomůže někomu jinému, kdo chce malou, levnou, lehkou váhu téměř zahodit notebook.

Aktualizace 171226. Ukázalo se, že instalace AcerHDF-Kmod opravuje hlučný ventilátor, což dělá obrovský rozdíl.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS