Acer Switch Alpha 12 Review: Ne Alternativa dostupného povrchu pro 4…

Acer Switch Alpha 12 Review: Ne Alternativa dostupného povrchu pro 4, kterou hledáte

Když Microsoft poprvé oznámil svou povrchovou sestavu 2-in-1 oddělovatelných v roce 2012, většina lidí si nebyla jistá, jak pozdravit nové zařízení společnosti.

Na jedné straně to vypadalo, že společnost se sídlem v Redmondu chtěla přemístit své výrobní partnery, stejné společnosti, které pomohly Microsoft dominovat na PC trh přes devadesátá léta a do raných Aughts. Na druhé straně původní modely povrchu, zejména RT varianty, nebyly skvělé.

Navzdory těmto časným krokům v posledních letech vzkvétala samotná povrchová sestava a vytvořila pro Microsoft životaschopného nového generátoru výnosů pro Microsoft. Společnosti jako Samsung a Huawei, s tradičnějšími hardwarovými partnery společnosti Microsoft, jako je Dell, se s tradičním prodejem tabletů z klesajícího trhu s vlastním úsilím o jejich vlastním úsilím o něm z nejhorším prodejem tabletů nejhorší zachránily od roku 2012.

acer, switch, alpha, review, alternativa, dostupného

I když to není pro každého, byla jasná poptávka po zařízeních, jako je Surface Pro. Problém je, že pro všechny jeho mnoho silných stránek je Surface Pro 4 drahé zařízení, zejména v Kanadě, kde náš slabý dolar nepomáhá jeho cenovku.

Zadejte Acer s nejnovějším převzetím odvíjecího faktoru 2 v 1, Switch Alpha 12. Acer je také známý pro produkci cenově dostupných produktů, žádný cizinec ekosystému Windows. A v mnoha ohledech Switch Alpha 12 poskytuje příslib společnosti cenově dostupného, ​​ale přesvědčivého 2-in-1, ale také postrádá známku v několika důležitých oblastech.

Je to zařízení, které dělá kompromisy, a je na zájemcích, aby se sami sami sebe zeptali, zda mohou žít podle obětí Switch Alpha 12 je žádá, aby provedli ve snaze o dostupnost.

Spuštění konfigurace

 • Windows 10 Home
 • Procesor Intel Core i3 taktovaný na 2.30 GHz
 • 4 GB RAM
 • 128 GB SSD
 • 12palcový displej IPS dotykové obrazovky 2160 x 1440
 • Wi-Fi 802.11AC a Bluetooth 4.0 připojení
 • Baterie 4860 MAH
 • 15.9 mm x 292.1 mm x 201.Rozměry 4 mm
 • 1.25 kg
 • 899.99 CAD MSRP

Design

Z pohledu designu není Switch Alpha 12 pozoruhodným zařízením. Jeho vizuální inspirace jsou jasné od okamžiku, kdy to vyjmete z krabice. Nejprve je zřejmá o jeho dvou předchůdcích, Microsoft Surface Pro Lineup. Méně zřejmé, i když důležitější v kontextu tohoto zařízení, je nedávná společnost HP Elite X2 1012 2-in-1.

Stejně jako toto zařízení, Switch Alpha 12 využívá mechanismus stojanů ve tvaru U, aby umožnil více než jednu konfiguraci stálého. V případě Switch Alpha je to funkční a robustní design, která uživatelům dává značné množství krouticího prostoru pro úpravu orientace obrazovky podle jejich představ.

Neinspirovaný design stranou, přepínač Alpha stále snižuje slušnou postavu. Při pohledu z dálky, jeho kartáčovaná hliníková povrchová úprava mu dává sofistikovaný vzhled. Tento dojem je při zkoumání zařízení poněkud snížen. To znamená, že s jednou výjimkou, na kterou se dotknu později, je celková kvalita sestavení solidní, zejména pro zařízení v tomto cenovém bodě.

Při 1250 gramech je však přepínač Alpha 12 těžší než většina zařízení v kategorii, včetně 1088 Gram Surface Pro 4. I bez připojené klávesnice je Switch Alpha 12 statným zařízením. Výsledkem je, že i když se to rozhodně cítí robustní, zjistil jsem, že váha přepínače Alpha byla nepraktická použít ve své podobě tabletu. V tomto ohledu ve srovnání s vyhrazenými tabletami, jako je 9.7palcový iPad Pro a dokonce i vlastní povrchový pro Microsoft, Switch Alpha 12 se cítí daleko od ultraportuble.

Pokud jde o porty, Switch Alpha 12 nabízí užitečnou kombinaci možností I/O. Zahrnuje jeden USB 3.0 port, jeden port USB-C a 3.5mm konektor pro sluchátka. Za stonkem se také skrývá slot microSD, který uživatelům umožňuje přidat do zařízení více úložiště.

CS50 2014. CS50 Lecture by Steve Ballmer

Klávesnice a trackpad

Důležitější otázkou týkající se takového zařízení je, jak dobrá je jeho klávesnice a trackpad? Koneckonců, všechny 2 v 1-a ve skutečnosti notebooky-jsou jen tak dobré jako jejich klávesnice a trackpad. Pokud jde o svou vlastní klávesnici a trackpad, je přepínač alfa 12 obsluhovatelný, ale není skvělý.

Většinu této recenze jsem napsal na Switch Alpha 12 a dokončil jsem její části na mechanické klávesnici FILCO, kterou mám doma, a MacBook, který si každý den beru, do práce. V krátkém čase psaní asi 2000 slov, závěr, na který jsem dospěl, je, že zde nabízející zážitek z psaní je alespoň na stejné úrovni to, co bylo k dispozici s typem krytu 3. Klíčové cestování a reakce jsou na úrovni, kterou lze očekávat s klávesnicí tohoto typu a nákladů, ale klíče se cítí kašovitě. Celkově jsem byl schopen psát e.maily, zpravodajské příběhy a další obsah rychlým klipem a zároveň dělat několik chyb, ale zvlášť jsem si užil zážitek.

Na druhou stranu, absolutně se mi nelíbilo Switch Alpha 12’s Trackpad. Má několik problémů. První a nejdůležitější pro mou mysl je to, že se při stisknutí klesne příliš daleko do rámu klávesnice. Je také příliš malý a úzký, neposkytuje téměř dost povrchové plochy a nejsem fanoušek toho, jak je mírně kompenzován na levé straně.

Dalším problémem je textilní smyčka navržená tak, aby držela stylus Switch Alpha 12. Podařilo se mi to zlomit druhý den se zařízením. Jsem ochoten přiznat, že jsem pravděpodobně byl horlivý, když jsem se během toho dne pokusil podvracet stylus, ale zároveň je snadné vidět, jak ostatní lidé, kteří si zakoupí toto zařízení, zažívají podobné problémy. Samotný stylus slouží svému účelu dostatečně dobře. Je to mnohem méně citlivé než nabídka společnosti Microsoft a podle mého názoru vypadá trochu příliš jako tradiční pero.

Všechny tyto kritiky je samozřejmě zváženy proti skutečnosti, že v krabici je zahrnut klávesnice Switch Alpha 12 zahrnuta kryt klávesnice Alpha 12. Typ obálka 4 je vynikající klávesnice, ano, ale také to stojí 170, přidává významnou částku k ceně již drahé zařízení.

Software

Po odchodu z ekosystému Windows v době Windows Vista jsem se nedávno vrátil do operačního systému společnosti Microsoft, abych našel skvělý uživatelský zážitek. To bude stará zpráva pro ty, kteří byli od spuštění Windows 10, ale pokud jste jako já a nepoužívali Windows po dlouhou dobu, je určitě čas dát Microsoftův historický operační systém další vzhled. Mezi novými funkcemi, jako je Windows Hello, soudržný a příjemné uživatelské rozhraní v celém OS, hodně vylepšeným oznámeným zásobníkem a rychlým prohlížečem v Microsoft Edge, je tu hodně, u Windows 10 se má líbit Windows 10.

Microsoft je také třeba ocenit za práci, kterou uvedl do aktualizace vlastního softwaru. S aktualizací výročí Windows 10 jsem neměl příliš mnoho času, ale to, co jsem dosud viděl, je slibné. S přidáním podpory prodloužení společnosti Microsoft Edge se konečně rozloučíme s Google Chrome, který se v posledních letech blížil nepoužitelným nepoužitelným. Jinde mi přidání systému Windows Ink, nové rozbočovače Windows 10 pro všechny věci související s stylusem, mi ukázalo, proč někteří lidé přísahají na vstup pera svého počítače.

Pokud jde o zahrnutý software, Switch Alpha 12 přichází se spravedlivým podílem Bloatware. Kromě vlastních společností společnosti přišla jednotka, kterou Acer poskytl MobileRyrup, s řadou aplikací třetích stran předinstalovaných, včetně. Flipboard, Netflix a Candy Crush Saga, stejně jako Amazon’s Store a Kindle aplikace.

S jeho neustálými oznámeními však byl McAfee LivesAfe nejhorším pachatelem.

Výkon

Pokud jde o konfiguraci, byla poskytnuta jednotka mobilesyrup přišla s 2.3GHz Intel Core i5 Processor, 8 GB RAM a 256 GB Drise. Během obecných výpočetních úkolů byl Switch Alpha 12 rychlý a citlivý a bez problémů manipuloval s více aplikacemi najednou. Ti, kteří se chtějí hrát s notebookem, nejlépe vzhledu jinde; S integrovanou grafickou kartou od Intel Inside nemůže Switch Alpha 12 provozovat moderní hry jako Overwatch a The Witcher 3 na hratelné úrovni, i když dokáže snadno zvládnout méně intenzivní hry jako Hearthstone.

Každá konfigurace Switch Alpha 12 je dodávána s 12palcovým displejem 2160 x 1440 pixelů IPS dotykové obrazovky. Používá stejný poměr stran 3: 2 jako vlastní odnímatelný. Kromě tlustého rámečku je obrazovka vynikající. Je to trochu na teplé straně, jak můžete vidět na dvou výše uvedených obrázcích, ale je to ostrá a dotyková odpověď je vynikající.

Switch Alpha 12 je prvním zařízením 2 v 1, které má kapalinový chladicí roztok. V praxi je výhoda tohoto nastavení, že nový Acerův nový 2 v 1 je zcela tichý, i když běží náročné aplikace. Over, protože to nevyužije radiátor jakýchkoli ventilátorů k rozptýlení přebytečného tepla, je přepínač Alpha 12 utěsněn z vnějšího světa, což jej zachrání před prachem a dalšími částicemi, které by se v budoucnu mohly dostat do jeho interních. Nejsem si však jistý, zda přepínač Alpha 12 je přesvědčivým případem pro tento typ chlazení v kontextu UltraPortable.

Aniž bychom měli čas používat tento počítač po několik měsíců, je těžké říct, jak bude toto nastavení fungovat dva a tři roky do budoucnosti. Dokonce i při normálním použití se pravá strana přepínače Alpha 12 zahřeje na dotek. Je to dobrá věc, že ​​jeho interní jsou umístěny za obrazovkou, protože kdyby byly pod klávesnicí, jako v tradičním notebooku, nebylo by pohodlné zařízení, které by se umístilo na kole.

Životnost baterie je také nevýrazná. Během běžného pracovního dne. pomocí Microsoft Edge s otevřeným, Slackem a Spotify. zjistil jsem, že baterie 4870 mAh přepínače trvala mezi čtyřmi a pěti hodinami. Nejhorší věc, kterou mohu o tomto zařízení říci, je, že by se pravděpodobně nedostala přes velkou tiskovou událost na jediném náboji, což z něj dělá nestartér v mém případě. Pro všechny ostatní je nejlepší myslet na toto zařízení jako na výkonnou plochu, která může v případě potřeby přenosná na několik hodin.

Závěr

Samotný je přepínač alfa 12, s výjimkou své méně než hvězdné klávesnice a špatnou výdrž baterie, dobré zařízení.

A pokud vám záleží na tom, je výkon, pak je to snadné doporučit počítač. Spotřebitelé mohou s přepínačem Alpha 12 získat moderní, dobře specifikované zařízení za méně peněz než konkurence. Například Core i5, 8 GB RAM, 256 ROM varianta, stojí 1000 v Kanadě; Podobně specifický povrch Pro stojí 1 679. bez faktoringu s dodatečnými náklady na klávesnici Cover 4 Cover 4.

Kde se věci komplikují, je rozdíl mezi vstupními zařízeními. Na těchto zařízeních trávíme tolik času interakcí s přiloženým klávesnicí a trackpadem. Natolik, že si nemyslím, že je nepřiměřené, v závislosti na rozpočtu člověka, koupit si nižší speciální stroj, pokud to znamená odejít s počítačem, který má lepší klávesnici a trackpadu. I když by pro mě bylo těžké získat nový počítač s méně než 8 GB RAM, v závislosti na vašich výpočetních potřebách může stačit model Surface Pro s 4 GB RAM a jádrového procesoru M3, zejména pokud to všechno dělá s počítačem Surfovat na webu, pošlete e.maily a sledujte YouTube.

Co je možná nejvíce frustrující na Switch Alpha 12 je to, že je tak blízko být ideálním zařízením. Kdyby byla dodána s lepší klávesnicí a trackpadem, stejně jako schopnější baterií, byla by to cenově dostupná 2 v 1.

Klady

 • Vynikající obrazovka
 • Superlativní výkon
 • Skvělý operační systém ve Windows 10

Nevýhody

Než se někdo zeptá, tady je tapeta, kterou vidíte na mé ploše.

Acer Switch Alpha 12 Review

Většina lidí dnes prochází internet pomocí svých mobilních zařízení. především tablety a smartphony. Stále jsme se však nevzdali osobních počítačů a notebooků a pravděpodobně nikdy nebudeme nikdy.

Stejně jako chceme zůstat mobilní a neustále propojeni, cítíme také potřebu mít určený prostor, pokud chcete, ve kterém se můžeme naladit na celosvětový web z našich židlí a stolů.

Tyto dva ze své podstaty odlišné koncepty a potřeby vytvořily na trhu určitou mezeru, která se pomalu plní o 2 z 1 zařízení. zařízení, která kombinují funkčnost a mobilitu mobilních zařízení a přenosných počítačů PC.

Nedávno bylo vydáno nové zařízení tohoto druhu, Acer Switch Alpha 12 a zde je naše podrobná, hloubková recenze tohoto produktu.

Estetika a exteriér. na první pohled

Acer není ve skutečnosti známý pro jedinečný design, takže alfa vypadá docela podobně jako ostatní 2 z 1 zařízení, která jsou dnes dostupná na trhu. Podvozek je vyroben z eloxovaného hliníku, stejně jako vestavěný stojan, který má pogumované dno, které pomáhá udržovat alfa stabilní.

Psaní na magnetické klávesnici se cítí pohodlně, samotná klávesnice je tichá a plná velikost, což způsobuje, že se píše na ně. Je známou skutečností, že procesory Intel Core Processors potřebují silné chlazení, což obvykle znamená, že většina zařízení používajících tyto procesory potřebuje fanoušky, aby udrželi v pohodě a fanoušci mohou trochu nepříjemný hluk.

To je určitě něco, co odvrátilo uživatele z těchto notebooků, ale hluk není problém s Acerovou alfa, protože má jedinečný systém chlazení kapaliny. 12palcová dotyková obrazovka vypadá docela pěkně a obrazovka je živá, krásná a jasná, zatímco rozlišení je 2160 x 1440, 216 pixelů na palec.

Alpha 12 má slušný počet portů (USB 3.0 Port, port USB typu C, slot pro SD micro SD), což je další plus, protože ne mnoho podobných zařízení. Celkově vzato je to lehký, chytře navržený, neoriginální stroj.

Hardware

Lze s jistotou říci, že alfa má téměř vše, co má mít kvalitní 2 z 1 stroj, včetně procesoru Intel Core i7, grafické karty Intel HD 520, 8 GB RAM a 512 GB SSD.

Životnost baterie je pravděpodobně největším kontem tohoto modelu, protože trvá mezi 5 a 8 hodinami, takže je vždy dobré přinést napájecí kabel spolu. Toto je nevýhoda, která by mohla být pro mnoho uživatelů vypnutá, ale pro zařízení v tomto cenovém rozpětí je to dané. Abych byl spravedlivý, co Alpha 12 postrádá výdrž baterie, nahradí to ve výkonu.

Fotoaparát na zadní straně tohoto zařízení (5MP) je docela dobrý, avšak kamera na přední straně, „selfie kamera“ 720p, je pod průměrem a možná připomíná slabší kamery smartphonu. To rozhodně není notebook pro ty, kteří mají zvyk pořizovat vysoce kvalitní fotografie na cestách se svými mobilními zařízeními.

acer, switch, alpha, review, alternativa, dostupného

Software a výkon

Acer Switch Alpha 12 je výkonný stroj a pravděpodobně má nejlepší výkon ve srovnání s konkurenčními zařízeními, zejména ty ve stejném cenovém rozpětí. Toto je rozhodně jemné zařízení produktivity, protože běží docela rychle a má ohromující video a slušný zvuk. Je zřejmé, že nejnovější, nejnáročnější hry jsou ne, ale příležitostné běží v pohodě.

Tento produkt je dodáván s několika užitečnými společnostmi Acer, ale je také plný bloatwaru (Flipboard, Candy Crush, Music Maker Jam, Amazon, Netflix), což je vždy otravné. 30denní zkušební verze Microsoft Office bude užitečná pro ty, kteří potřebují tento počítač používat pro práci.

Než se dostaneme do technických specifikací, je důležité si uvědomit, že pro malou částku získáte stylus, který může být pro studenty a profesionály silným doplňkem, protože je neuvěřitelně snadné použití a cítí se a vypadá jako skutečné pero. což je další krok vpřed v Acerově tradičně konzervativním a poněkud nevýrazném designu.

Recenze: Acer Switch Alpha 12 2-in-1 notebook

Již dříve jsem psal o svém výběru povrchu Pro 4 a hlavním důvodem, proč jsem vybral jádro verzi poháněnou M3. No, Acer přišel spolu s vlastním hybridem tabletu/notebooku, který dokáže eliminovat jakoukoli potřebu procesoru s nízkým napájením. Acer Switch Alpha 12 přichází s výběrem procesorů od jádra i3 až po jádro i7 a protože jsou všichni chlazené kapalinou, ani jeden z nich není vybaven hlučným ventilátorem.

Funkce

Jsem dost starý na to, abych si vzpomněl na téměř univerzální výrazy hrůzy, když vyšel procesor 80486. Alespoň si myslím, že to je ten. Možná to bylo 80386 před tím, nebo pentium následoval. Ať už bylo pobouření, protože procesor potřeboval chladicí ventilátor připnutý přímo na čip. Dříve mohlo dojít k ochlazení pro případ, ale to bylo vše.

To, že pobouření se nyní rozptýlilo. skutečně bylo do značné míry zapomenuto. je doloženo selháním mých dovedností Google, když jsem se pokusil potvrdit, který procesor k němu vedl na prvním místě.

Ale já pro jednoho nenávidím bílý hluk chladicího ventilátoru, který je v nejlepším provozním pořadí, a ještě více chrastítka nebo kňučení, které bylo vidět docela dost použití. Takže myšlenka chlazení tekutin je úžasná, protože to znamená ticho.

Acer Switch Alpha 12 se skládá z dvanácti palců (306 mm podle mého měření) tabletu Windows 10 se všemi vestavěnými výpočetními bity, samostatné, připojené klávesnice, která se zdvojnásobí jako kryt obrazovky a stylus. Stručně řečeno, je to jako plně vybavený povrchový profesionál s mírně menší (o třetinu palce) obrazovky. Pouzdro je krásný kartáčovaný kov. možná hliník. Na přední straně je také webová vačka a zadní kamera.

Tablet má stánek. Klávesnice (zahrnuta v ceně skóre jednoho pro Acer!) zaskočí na magneticky a má látkovou smyčku pro držení stylusu. Hádal bych, že klávesnice vychází ze stejné továrny, díky ní. Některé podrobnosti jsou trochu jiné, ale vzhled je stejný, pocit je podobný a jsou nabízeny klíče v plné velikosti. Na rozdíl od Surface Pro, otevření klávesnice na Acer Switch Alpha 12 se probudí počítač (skóre dva pro Acer!)

Displej je rozlišení QHD, což znamená 2160 od 1440 pixelů, díky čemuž jsou pixely neviditelně malé pro dobře vypadající obrázek. Úhel sledování může být extrémní bez účinku na kontrast nebo barvu.

Revizní jednotka přišla s procesorem Core i5-6200U, 8 GB RAM a 256 GB SSD, ale existuje šest modelů, ze kterých si můžete vybrat. Model vstupní úrovně používá procesor Core i3-6100U se 4 GB RAM a 128 GB SSD a stojí 1390. Vrchol liniového modelu zaměstnává procesor Core i7-6500U, 8 GB RAM a pevný disk 512 GB a posune cenu na 2159.

A všichni z nich pracují potichu s tekutým chlazením, než vířícími fanoušky.

Acer určuje jednotku jako 15.9mm tlustý. To zahrnuje klávesnici. Bez ní je tloušťka přibližně 12 mm podle mého opatření, 9.5 mm od Acer’s. Rozdíl je v tom, že kolem základny kopacího stánku je další tloušťka. Acer také říká, že váží 1.25 kilogramů. Udělal jsem to 1285 gramů s klávesnicí, 915 gramů bez. Pamatujte, že to může běžet v režimu tabletu, takže nemusíte potřebovat klávesnici v závislosti na vaší aplikaci.

Stylus je citlivý na tlak (měl jsem potíže s zjištěním, kolik úrovní je detekovatelné). Tisková zpráva uvedla, že to byla možnost. Web byl nejasný. Potvrdil jsem prostřednictvím e.mailu s Acerem, že stylus (jinde odkazoval na aktivní pero) je rozhodně zahrnut. Běží na jediné baterii AAAA (ano, čtyři AS), která by měla být dobrá již více než rok.

Podpora Wi-Fi se rozšiřuje na 802.11AC. Je tu USB 3.0 Socket na boku, plus USB typ-c zásuvka s USB 3.1 podpora plus 3.5mm port sluchátka/mikrofon. Jednotka je rozšiřitelná pomocí nového Acer Wigig Dock, který nabízí 4.Bezdrátová připojení 6 Gbps a má výstupy zobrazení a výstupy HDMI plus Ethernet. Použil jsem generickou rozšiřující jednotku USB typu-C k poskytnutí více USB 3.0 zásuvek plus ethernet a to fungovalo perfektně dobře.

K dispozici je slot pro kartu microSD na boku. Můžete jej samozřejmě použít pro přenos obsahu ze zařízení, která jsou kompatibilní s tímto úložištěm. Ale pro většinu z nás je nejlepším využitím jednoduše rozšířit dostupný prostor klesnutím na kartu s rozsáhlou kapacitou řekněme 128 GB nebo větší. Neměli byste tam dávat software, protože to nebude běžet tak rychle jako SSD, ale je to ideální pro média a jakékoli objemné dokumenty, které potřebujete.

Výkon

Počítače přicházejí ke kontrole v různých státech. Tento provozoval přiměřeně aktuální verzi Windows 10, 1511 (tj. Poslední hlavní aktualizace před novým vydáním „výročí“ začátkem srpna.), a měl generické přihlášení chráněné bez pasáže.

Dříve jsem přijímal počítače skoro tak, jak je. Ale počínaje tímto počítačem jsem se rozhodl pokusit se zkontrolovat ze základny zákazníka, který obdržel svůj počítač zbrusu nový z krabice. Než jsem začněte provést resetování továrního resetování. Tento proces obvykle zahrnuje stírání hlavní jednotky a přeinstalování verze Windows, se kterou dodával, plus jakýkoli jiný software. Poté, pokud je verze Windows 1511 a ne výročí vydání (1607), používám stahování 1607 na USB tyčinku pro upgrade počítače. Předpokládám, že kupující umožní Windows, aby se udržovali aktuální. A s počítačem vybaveným stylusem je přechod na 1607 do značné míry nutností, vzhledem k vylepšeným funkcím inkingu v této verzi.

Tak jsem to udělal. Upgrade na 1607 byla bez incidentu a jeho funkce fungovaly pěkně. Líbil se mi stylus. Spínač kolébky na těle (druh jako levá a pravá tlačítka myši) byl snadněji používán než povrchové pro uspořádání jednoho na těle, jeden na uzávěru. Pomocí vhodného softwaru velmi hladce změnila tloušťku nakreslené linie podle tlaku.

acer, switch, alpha, review, alternativa, dostupného

Klávesnice byla také docela dobrá. Když jsem bušil, bylo to trochu flex, ale zdálo se, že to zvládne dobře, a to se nezbavilo přesné detekce kláves. Touchpad byl hladký a fungoval dobře, i když to vypadalo divně dotykem, zakřivené na okrajích.

Výkon Acer Switch Alpha 12 byl do značné míry na stejné úrovni jako ostatní notebooky, které jsem v poslední době kontroloval, což není překvapení, protože všichni byli vybaveni SSD a všichni nesou stejný CPU. Udělá to vše, co pravidelné použití chce udělat dostatečně rychle. Možnost i7 je k dispozici pro ty, kteří se mohou ocitnout s zápasem s úpravou videa nebo provádět útoky hrubé síly na matematicky neřešitelné problémy.

Obrazovka byla překvapivě omezená, jak by to bylo jasné. Při 100 % produktu při připojeném k napájení (pomocí maximalizovaného systému Windows „Paint“ a plného bílého plátna) Nejvyšší čtení, které jsem mohl získat ze středu obrazovky, bylo 113 Lux. Naproti tomu můj Microsoft Surface Pro 4 měřil stejným způsobem, produkoval 454 Lux na maximálním výkonu.

V praxi se to nezdálo nudné, s výjimkou případů, kdy sedí vedle sebe s povrchem. Na baterii zůstal jas ve výchozím nastavení stejný, jako když byl na síle, takže to fungovalo docela dobře venku samozřejmě ve stínu a orientováno tak, aby se zabránilo příliš mnoha světelným odrazům na lesklé obrazovce.

Test výdrže baterie s vysokou spotřebou (video smyčka UHD 50 Mbbs UHD ve VLC) opravdu dal tréninku a vyčerpal baterii za jednu hodinu a 54 minut, až na zbývající šest procent, v tomto okamžiku se jednotka vypnula sama. Během této doby se záda byla docela horká, zejména směrem ke středu tabletu na pravé straně (při pohledu zepředu), ale ne tak horké, aby byla nepříjemná pro dlaň. Nechtěl bych, aby to příliš dlouho spočívalo na méně robustní kůži.

Maximální životnost baterie-jas obrazovky při výchozím nastavení pro provoz baterie (100%, jak je uvedeno) a nedělá nic jiného než zobrazení indikátoru baterie, trvalo osm hodin a čtrnáct minut do 6% zbývajícího přepínání. Který v podstatě definuje limit extrémní vytrvalosti. Obvykle budete mít méně než to.

acer, switch, alpha, review, alternativa, dostupného

Jednotka se rychle nabila. Pár hodin by to dosáhlo až 100%.

Závěr

Mám sklon myslet si, že bych dával přednost povrchu Pro 4, s výjimkou dvou jasných výhod pro Acer Switch Alpha 12. Za prvé, má typ-C USB, což je jasně standardem rozvíjejícího se konektoru. A za druhé, cena. Pro podobně specifikovaný (procesor, Ram a SSD) bude Surface Pro 4 stát 1999… plus náklady na klávesnici, která je další 199. To je asi 470 dalších.

Což znamená, že Acer Switch Alpha 12 je docela výhodná.

Běh linuxu na Acer Switch Alpha 12

Acer Switch Alpha 12 je tableta 2 v 1 s displejem s vysokým rozlišením, odnímatelným krytem klávesnice, volitelným perem citlivým na tlak a po přezkoumání tabletu mohu říci, že nabízí druh výkonu, kterého vás nabízí ‚ D očekávejte od notebooku střední třídy ale v balíčku bez 2 liber, bez fanoušků.

Nejlepší ze všeho je, že Switch Alpha 12 je za rozumnou cenu: Jeden si můžete koupit za asi 600 a více.

Switch Alpha 12 lodí se softwarem Windows 10 ale možná vás zajímá, jestli dokáže spustit jiné operační systémy. Ano.

Rozhodl jsem se vzít nedávno vydanou Linux Mint 18 Cinnamon pro rotaci a téměř všechno fungovalo z krabice. Nemohl jsem se připojit k žádným bezdrátovým sítím pomocí interního adaptéru Wi-Fi. Ale po zapojení externího dongle Wi-Fi jsem neměl potíže s nanesením online.

Protože jsem nechtěl nainstalovat linuxovou mincovnu na recenzní tablet, Acer mi poslal, právě jsem zavedl operační systém z USB Flash Drive.

Bootování z flash disku je velmi jednoduché: stačí vypnout počítač, připojit flash disk a poté stisknutím tlačítka napájení, abyste přepínač Alpha zpět zapnul. Stiskněte klávesu F12 na klávesnici, když se na obrazovce objeví logo Acer (nebo těsně před tím) a po chvíli byste měli být uvítáni s nabídkou spouště.

Můžete také zasáhnout F2, pokud chcete jít do nastavení firmwaru a trvale změnit pořadí spouštění.

Vzhledem k tomu, že Switch Alpha 12 má pouze jeden plnou velikost USB port (a protože nemám flash jednotku USB typu-C), použil jsem čtyřport USB rozbočovač k připojení jak jednotky Flash, tak Wi-Fi dongle.

Linux Mint Boots rychle, rozpoznal klávesnici a pero, podporoval zkratky klávesnice pro úpravu jasu a svazku a neměl problémy streamováním videí z YouTube nebo přehrávání zvuku prostřednictvím reproduktorů tabletu.

Zatímco pro tento test používám linuxovou mincovnu, snadnost s I dokázal spustit operační systém, že Ubuntu a další moderní distribuce GNU/Linux by se měly snadno načíst.

Je třeba mít na paměti jednu věc: displej 12 palců, 2160 x 1440 pixelů je super ostrý a některé operační systémy zpracovávají vysoké DPI displeje lépe než jiné. Pomocí výchozí nastavení Linux Mint 18 Cinammon vypadalo všechno na obrazovce opravdu malé. Rozlišení displeje můžete upravit tak, aby všechno vypadalo větší, nebo můžete být schopni vyladit další nastavení v závislosti na operačním systému a/nebo na plochu, které používáte.

Je třeba zvážit něco jiného, ​​než se zváží 600 a více na přepínači Alpha 12 pro použití s ​​operačním systémem založeným na Linuxu: při spuštění Windows získává průměrnou výdrž baterie. S linuxovou mincovnou jsem se rozsáhle netestoval výdrž baterie, ale protože systém získává jen asi 4-6 hodin běhu s Windows, neočekával bych, že to bude s Linuxem mnohem lépe.

Podpora liliputace

Primárními zdroji příjmů Liliputing jsou reklamní a přidružené odkazy (pokud kliknete na tlačítko „Shop“ v horní části stránky a koupíte něco na Amazonu, například dostaneme malou provizi).

Existuje však několik způsobů, jak web můžete podpořit přímo, i když používáte blokátor reklam a nenávidíte online nakupování.

Přispívat přes PayPal

Pokud používáte blokátor reklamy, jako je původ Ublock a vidíte vyskakovací zprávu ve spodní části obrazovky, máme průvodce, který vám může pomoci deaktivovat jej.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS