Activision Blizzard Americký úřad pro dohled nad zaměstnaností dosáhl dohody ve věci sexuálního obtěžování a diskriminace

Společnost Activision se zavázala vytvořit 18 milionů (zhruba 1,5 milionu rupií). 130 crores) fond na odškodnění a náhradu škody oprávněným žadatelům.

Společnost Activision Blizzard uvedla, že jmenuje externího konzultanta pro dohled nad společností

  • Společnost Activision Blizzard uvedla, že pokračuje ve spolupráci s regulačními orgány
  • Zjištění konzultantů třetí strany budou pravidelně předkládána představenstvu společnosti
  • Společnost nepřijala nápravná opatření ohledně stížnosti na sexuální obtěžování
activision, blizzard, americký, úřad

Vydavatel videoher Activision Blizzard a americká Komise pro rovné příležitosti v zaměstnání (EEOC) v pondělí uvedli, že dosáhli dohody o urovnání stížností na sexuální obtěžování a diskriminaci na pracovišti společnosti.

V rámci dohody se společnost Activision zavázala vytvořit fond ve výši 18 milionů (zhruba 1,5 milionu rupií) na řešení problémů spojených se stížnostmi a obtěžováním. 130 crores) fond na odškodnění a náhradu škody oprávněným žadatelům, uvedl majitel herních sérií Call of Duty a Candy Crush ve svém prohlášení.

EEOC, která již tři roky vyšetřuje obvinění ze sexuálního obtěžování, diskriminace a odplaty ve společnosti Activision, zjistila, že společnost nepřijala nápravná a preventivní opatření v souvislosti se stížnostmi na sexuální obtěžování, jak vyplývá z podání u okresního soudu USA v Centrálním okrese Kalifornie.

Společnost Activision Blizzard uvedla, že jmenuje konzultanta třetí strany pro dohled a přezkum postupů společnosti. O svých zjištěních bude pravidelně informovat představenstvo i Komisi, uvedla společnost.

activision, blizzard, americký, úřad

„V naší společnosti není nikde místo pro diskriminaci, obtěžování nebo nerovné zacházení jakéhokoli druhu a jsem vděčný zaměstnancům, kteří se odvážně podělili o své zkušenosti,“ uvedl v prohlášení generální ředitel společnosti Activision Blizzard Bobby Kotick.

activision, blizzard, americký, úřad

„Mrzí mě, že se někdo musel setkat s nevhodným chováním, a zůstávám neochvějně odhodlán učinit ze společnosti Activision Blizzard jedno z nejvíce inkluzivních, respektovaných a respektujících pracovišť na světě,“ uvedl.

Minulý týden společnost uvedla, že nadále spolupracuje s regulačními orgány na řešení a vyřešení stížností na pracovišti, které obdržela.

© Thomson Reuters 2021

Tento týden v Orbitalu, podcastu Gadgets 360, probíráme Surface Pro 8, Go 3, Duo 2 a Laptop Studio. jak Microsoft stanovuje vizi pro hardware Windows 11. Orbital je k dispozici na Spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcasts, Apple Podcasts, Amazon Music a všude tam, kde získáváte podcasty.

Nejnovější technologické novinky a recenze sledujte na webu Gadgets 360 a službu Google News. Chcete-li sledovat nejnovější videa o gadgetech a technologiích, přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube.

SOURCE

Image:gadgets360.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS