Aktivita matematiky Apple Tree Math Game. Apple Tree Channel

Aktivita matematiky Apple Tree Math Game

Nechte děti nadšené zpět do školy a padujte s touto roztomilou výukou matematiky Apple Math Tree!

Budou zamilovat přizpůsobení správných očíslovaných jablek se správnou rovnicí na stromě.

Skvělé je, že můžete mít bušl očíslovaných jablek a vytisknout pro své dítě v závislosti na jejich matematické úrovni jakoukoli rozmanitost rovnic.

Zde ukazujeme jednoduchý doplněk, ale můžete snadno vytisknout násobení nebo problémy s rozdělením pro starší děti.

Vše, co potřebujete, jsou papír a náš bezplatný apple tisknutelný, aby byl tento rozkošný strom matematiky Apple.

Toto je součást tématu týdne Apple Activity Week, který se děje na Instagramu, kde sdílíme naši aktivitu (@Helloonderful_co) spolu s 4 dalšími úžasnými účty Instagramu včasného učení, @BusyToddler, @HappyTotshelf, @dayswithgrey a @LittleoNearl.

Budeme s vámi sdílet naše oblíbené aktivity Apple po celý týden (týden 9/4/18), takže se ujistěte, že budete následovat podél hashtagu #appleactivityWeek nebo se podívejte přímo na aktivity našeho přítele na svém blogu přímo:

Apple Theme Learning Shelf. Happy Tot police

Nyní na náš strom Apple Math!

Aktivita Apple Math Tree Learning Activity. Materials:

 • Zelený papír (vlastně jsme použili kus velkého zeleného pěnového papíru, protože to je to, co jsme měli, ale papírové práce a je běžnější)
 • Hnědý papír
 • Červený papír
 • Černá značka
 • Lepidlo
 • Tiskárna a bílý kopírovací papír
 • Zdarma tisknutelná šablona Apple (zahrnuje stonky a listy ke stažení hned níže)

Posouvejte celou cestu dolů a sledujte video o tom, jak vyrobit tuto aktivitu Sweet Apple Math Tree Learning

INSTRUKCE:

Krok 1. Vystřihněte zaoblený tvar zeleného stromu a hnědý stojan. Přilepit dohromady.

Krok 2. Vytiskněte jablka na červeném papíru, vystřihněte tolik, kolik chcete.

Krok 3. Vytiskněte své stonky na hnědý papír a listy na zeleném papíru. Vystřihněte tolik čísel jako jablka.

Krok 4. Přilepte jeden list a stojte ke každému jablku.

Krok 5. Vytiskněte rovnice na bílém kopírovacím papíru (jakékoli, které byste se chtěli naučit vaše dítě). Nakrájejte na proužky.

Krok 6. Použijte tvar jablka jako šablonu ke sledování nad horní částí zeleného stromu, různá jablka.

Krok 7. Napište odpovědi na jablka v černé značce.

Krok 8. Nechte své dítě přidat rovniční proužky papíru ke každému prázdné jablko na stromě a porovnejte očíslované jablko na správnou odpověď!

Není to sladký způsob, jak se učit a zábavné učení jablko?

Aktivita učení stromu Apple Math

Nechte děti nadšené zpět do školy a padujte s touto roztomilou výukou matematiky Apple Math Tree!

Budou zamilovat přizpůsobení správných očíslovaných jablek se správnou rovnicí na stromě.

Materiály

 • Zelený papír (vlastně jsme použili kus velkého zeleného pěnového papíru, protože to je to, co jsme měli, ale papírové práce a je běžnější)
 • Hnědý papír
 • Červený papír
 • Černá značka
 • Lepidlo
 • Tiskárna a bílý kopírovací papír
 • Zdarma tisknutelná šablona Apple (zahrnuje stonky a listy) ji chytit výše na příspěvku

Instrukce

Krok 1. Vystřihněte zaoblený tvar zeleného stromu a hnědý stojan. Přilepit dohromady.Krok 2. Vytiskněte jablka na červeném papíře, vystřihněte tolik, kolik chcete.

Krok 3. Vytiskněte své stonky na hnědý papír a listy na zeleném papíru. Vystřihněte tolik čísel jako jablka.

Krok 4. Přilepte jeden list a stojte ke každému jablku.Krok 5. Vytiskněte rovnice na bílém kopírovacím papíru (jakékoli, co byste chtěli, aby se vaše dítě naučilo). Nakrájejte na proužky.

Krok 6. Použijte tvar jablka jako šablonu ke sledování nad horní částí zeleného stromu, různá jablka.Krok 7. Napište odpovědi na jablka v černé značce.

Krok 8. Nechte své dítě přidat rovniční proužky papíru ke každému prázdné jablko na stromě a porovnejte očíslované jablko na správnou odpověď!

_ Zveřejnění: Některé z odkazů ve výše uvedeném příspěvku jsou „Affiliate odkazy.„To znamená, že pokud kliknete na odkaz a zakoupíte položku, obdržíme malou přidruženou provizi. Bez ohledu na to, že slibujeme, že doporučujeme pouze produkty nebo služby, které bychom používali osobně, a věříme, že našim čtenářům přidá hodnoty.

Jak se vám líbí vesmírná jablka?

John Chapman byl americký hrdina a představil jabloní po celé Pensylvánii, Ohiu, Indiana, Illinois, Ontario a co je nyní Západní Virginie. I když je okouzlující si ho představit jako náhodně setí Apple Seeds kamkoli šel, ve skutečnosti byl metodičtější. Zasadil školky mladých stromů, oplotil je a nechal je v něčí péči a každý tak často se vracel ke stromům. Ale jak legendární Johnny Applesesed, je skutečným hrdinou průkopnického věku.

Když se díváme dopředu, abychom se stali multi-planetárním druhem, zdá se pravděpodobné, že si budeme chtít vzít naše jablka s sebou, když se šíříme ze Země. Ale zatím Apple učinil jen několik malých kroků směrem k konečné hranici.

Newtonovo jablko

Apple Tree má velmi zvláštní místo v historii vesmíru, propletené Newtonovým objevem zákonů gravitace. Myšlenka, že padající jablko způsobilo Newtonův okamžik „a-ha“, je nezapomenutelná přehnaná, ale sám připsal strom setí semena své nové teorie. Nyní kolem 400 let, tento strom stále existuje v bývalém domově Newtonu. Woolsthorpe Manor v Lincolnshire.

První jablkové pips, které cestovaly do vesmíru, byly z Newtonova jablečného stromu. Dodávají se Národní sbírkou ovoce v Brogdale v Kentu, letěli na Apollo 10 s Johnem Youngem, Thomasem Staffordem a Genem Cernanem, obíhajícím Měsícem v květnu 1969 obíhající s Měsícem v květnu 1969. Apollo 10 byl „zkouškou šatů“ pro přistání Měsíce a dělal všechno kromě přistání na Měsíci. Dopis podepsaný třemi astronauty potvrzuje, že semena Apple zůstala v příkazovém modulu, přezdívaná Charlie Brown.

Dopis je adresován Philipu M Mikodovi ve Windsoru v New Yorku. Byl spojen s Peacock Hill, exotickou ptačí farmou. Vypadá to, jako by Mikoda uspořádala spuštění semen, což vysvětluje, proč balíček také obsahoval peří páv. Mikoda později napsal Brogdale a prohlásil, že semena začala klíčit, jakmile se vrátili na Zemi. Chtěl, aby více pips poslal na Apollo 11, ale je překvapivě obtížné najít další podrobnosti.

Alanovo jablko?

Zajímavé je, že americký národní systém zárodečných plazmů má rekord pro různé jablko s názvem „Bean“. Poznamenává, že odrůda je křížem mezi „Golden Delicious“ a „Flower of Kent“ (Newton’s Apple Tree je květina Kentu) a že její semena údajně letěla na Měsíc s Alanem Beanem na Apollo 12. Nemohu však najít žádná potvrzující data, která by naznačovala, že je to pravda. Roger d. Způsob univerzity Cornell daroval vzorek „fazole“ v lednu 1986. Byl světově proslulým pomologem a chovatelem jablek a zemřel ve zralém věku 100 v červnu 2019. I když je pravda, že fazolové jablko bylo na Měsíci, je nepravděpodobné, že by to bylo někdy populární. Web USDA to popisuje jako malý, kyselý a bezcenný.

Apple Wood letí ve vesmíru

Newtonův Apple zůstal zdrojem inspirace pro vesmírné. V roce 2010 cestovali prodejci Astronaut Piers narození britských NASA na Mezinárodní kosmickou stanici ve Space Shuttle Atlantis. Toho roku bylo 350. výročí Královské společnosti, jehož Newton byl kdysi prezidentem. V rámci oslav svěřil Královská společnost kus dřeva z Newtonova jabloní pro prodejce, aby vzal do vesmíru. Bylo to uloženo portrétem Newtonu pro svou cestu do mikrogravity.

V té době Sellers řekl: „Jsme potěšeni, že můžeme tento kus jabloní sira Isaaca Newtona vzít na oběžné dráhy. I když je tam nahoře, nebude zažít žádnou gravitaci, takže pokud by na něm mělo jablko, jablko by nespadlo. Jsem si jistý, že by to Sir Isaac rád viděl, za předpokladu, že nebyl prostorovou. Po letu vrátíme kus stromu a roztrhaný obrázek sira Isaaca Newtona zpět do Královské společnosti.“

Ale zatímco mrtvá hůl z Newtonova jabloní může být nesmírně symbolická, není to úplně živé, je to tak?

Tim Peake vezme pips

Naštěstí byla další mise pro Newtonovo Apple trochu živější. V roce 2014 britský astronaut Tim Peake oznámil, že pojmenovává svou šestiměsíční misi na mezinárodní kosmickou stanici po slavném textu Naturalis Principia Mathematica, která popisuje hlavní zákony pohybu a gravitace. Když v roce 2015 odstartoval z Baikonuru, Tim měl hrst jablečných jablečných jablečných jablečných jablečných pips z Newtonova stromu v jeho stejně jako Tim, semena musela podstoupit přísnou přípravu na jejich vesmírnou misi. V Kew’s Millennium Seed Bank je vědci semen je pečlivě vysušili a zabalili je, aby se ujistili, že mohou být udržovány při nízké vlhkosti-vitální krok pro dlouhodobé skladování většiny semen.

Poté, co strávili šest měsíců ve vesmíru a cestovali miliony kilometrů, semena vrátila do Millennium Seed Bank pro další fázi své mise. V dnešní době je většina jabloní šířena roubováním, což zajišťuje, že výsledným stromem (a jeho ovocem) je klon jeho rodičů. Je vzácné, že se jablka záměrně šíří ze semen, ale jablečné pips jsou důležitým rezervoárem genetické rozmanitosti.

Zpátky v Bance Millennium Seed Bank strávily Space Seeds prvních 90 dní jen chillin. doslova! Vědci je uložili do Petriho jídel ve tmě, ochlazeni na 5 ° C, aby simulovali období zimního chladu, aby přerušili přirozenou dormantu v semenech.

Dalším stádiem byla simulovaná pramena, která viděla, jak se semena vyhřívá ve světle při 15 ° C a klíčivě. Seed Bank Millennium sedí uprostřed Kewovy „jiné“ zahrady na Wakehurst Place v Sussexu. Jakmile byly sazenice zataženy, byla to práce zahradnistů ve Wakehurstu, aby je ošetřovala do zdravých sazenic.

Soutěž vybrala nové domy pro stromy, které budou žít jejich (snad velmi dlouhé) životy v některých skutečně inspirativních místech:

 • Projekt Eden (Cornwall)
 • Jodrell Bank Discovery Center (Cheshire)
 • Kolekce Brogdale, domov Národní sbírky ovoce (Kent)
 • Centrum Discovery Science Discovery Center (Cheshire)
 • Královské parky a národní fyzická laboratoř (Middlesex)
 • Okresní rada South Derbyshire, projekt environmentálního vzdělávání v Rosliston Forestry Center
 • Woolsthorpe Manor (Lincolnshire)
 • Úřad OSN pro záležitosti vesmíru (Vídeň)

V lednu 2020 měl sám Tim Peake tu čest zasadit jablečný stromek, který se vrátil do svého domova předků ve Woolsthorpe Manor. Na této historické události řekl: „Moje mise do vesmíru byla pojmenována Principia v poctě Newtonově definující práci, která zahrnovala jeho světové nápady o gravitaci. Chtěl jsem, aby moje principiární mise inspirovala ostatní, zejména mladé lidi, s dobrodružstvím vesmíru a vzrušením vědy. Nyní, díky pečlivému péči o Kew, jablkové pipy, které se mnou letěly do vesmíru.“

Svatý obíhající semena jablek, Batman!

V prosinci 2019 společnost Boeing uvedla na své první misi svou hvězdicovou kapsli. Bohužel se nepodařilo zakotvit s Mezinárodní vesmírnou stanicí podle plánu a po 48 hodinách se vrátila na Zemi, nesla semena pro jedle Douglas, Loblolly Pine, Sycamore, Redwood a Sweetgum. V roce 1971 Apollo 14 vzal stejné druhy na Měsíc a zpět a vyrostli do slavných měsíců stromů. Starlinerova méně cestovaná semena jsou předurčena k vysazení na místech Boeingu, dodavatelích a dalších zúčastněných stranách po celé zemi, aby pěstovala první generace stromů Starliner. (Boeingova druhá mise Starliner měla být spuštěna s jinou sadou semen stromů, ale v době psaní je uvíznutá v hangáru s problémy s motorem!)

Johnny’s Apple Seeds ve vesmíru

Ale další dávka semen šla do vesmíru na původním letu Starliner. Mike Mongo má kanál YouTube astronaut Adventures. Slyšel o misi Tima Peakeho na Mezinárodní kosmickou stanici a The Apple Pips Tim nesl na oběžné dráze z Newtonova jablečného stromu. A čtení o těchto semenech Apple vedlo k myšlence, která klíčila v Mikeově hlavě, protože USA mají svůj vlastní hrdina související s Apple-Johnny Appleseed.

John Chapman se narodil v roce 1774 a žil podivný a kočovný život. Procházel kontinentem déle než 40 let a na hranici vysadil stovky tisíc jablečných stromů. Stal se osobou legendy, často vyobrazeno nosí hrnec na vaření pro klobouk. Je také ctěn pro své ctnosti, žijící v mírovém soužití s ​​rostlinami, zvířaty i lidmi. Ačkoli v historickém záznamu o něm není téměř nic, odhady naznačují, že během svého života zasadil více než šest milionů semen Apple.

Mikeovi se podařilo vystopovat přežívající strom zasazený Johnny Appleseed, vylíhl plán, našel některé organizace ochotné pomoci a zahájily Johnny Appleseed in Space Project. Semena z tohoto historického stromu šla do vesmíru na Starliner v roce 2019. Mike plánoval distribuovat semena s kosmickou flownem americkým školám pro šíření a výsadbu, spolu se semeny ze stejného stromu, který zůstal na Zemi.

Stejně jako mnoho plánů však Mikeův nápad vykolejil pandemii Covid-19. Mike tedy poslal deset kosmických flown Apple Seeds Alexander Meyers, výzkumný pracovník na ministerstvu životního prostředí a biologie rostlin v Ohiu University. Alexander je obviněn z péče a klíčení pravého vesmíru Apple Seeds z posledního živého stromu zasazeného Johnnym Appleseed sám. Žádný tlak!

Epilog

Jak se to stane, poslední vpád Apple do vesmíru byl jeho nejméně úspěšnou misí. V září 2021 naložila LifeShip svou užitečnou zatížení „Capsule 1“ pro inaugurační let Alpha Rocket Firefly Aerospace. LifeShip chce poslat kapsle DNA v celé sluneční soustavě, včetně oběžné dráhy Země, Měsíce a dále. Kapsle 1 držela DNA ze 430 pozemských rostlin, s původem na severu, střední a Jižní Americe, Středomoří, Africe, Nový Zéland a Austrálie. Cestování po boku vzorků z pobřežního sekvoje, kalifornského máku, kolibřícího šalvěje, Joshua Tree, Bird of Paradise, Needlewood a Black Bambus byla DNA z plodin, jako jsou mrkev, banány a jablka. Bohužel raketa vyhodila krátce po dosažení nadzvukových rychlostí a vzorky se nikdy nedostaly na oběžnou dráhu.

A jak se naše vírová prohlídka jablek ve vesmíru blíží. Kdy bude příští Apple lesknout?

Jak dlouho trvá růst jabloní?

Zveřejnění: Tento článek může obsahovat přidružené odkazy, což znamená, že můžeme získat malou provizi, pokud čtenáři nakupují produkty prostřednictvím těchto odkazů. Jako spolupracovník Amazonu získáváme provizi z kvalifikačních nákupů.

Je čas sklizně! Nedávno jste zasadili svůj vlastní jabloně a přemýšleli jste, jak dlouho trvá růst jabloní?

Počet let, které trvá, než zráží jabloň a nese ovoce, závisí na tom, jakou rozmanitost jabloní, které jste zasadili. Standardní stromy jabloní nebo stromy v plné velikosti mohou začít produkovat ovoce 4 až 8 let po vysazení.

Malý jabloň z školky začne obecně produkovat malou plodinu jablek asi 3 roky po výsadbě. Apple odrůdy roubované na trpasličí podnože mohou přinést ovoce za pouhých 1-2 roky po zakoupení, pokud byly stromy pěstovány několik let v prostředí školky před prodejem. Jabloně se standardními výškovými podnožemi mohou trvat déle, než jablka-obvykle od 3 do 5 let. Apple strom pěstovaný ze semene bude trvat pět až dvanáct let, než bude produkovat ovoce!

Tady je o tom, jak dlouho budete čekat na sklizeň vlastních báječných jablek!

Apple Tree pěstování fází

Většina jabloní prodaných ve školkách je vytvořena roubováním tyčinky z existujícího stromu na samostatný podpis. To umožňuje manuální klonování různé rozmanitosti, a tak získáme více stromů pro naše oblíbené odrůdy, jako jsou Gala, Honeycrisp a Fuji.

Mladší ovocný strom je obvykle roubován pomocí tyčinek, které jsou o tloušťce tužky. Stromy se obvykle pěstují v školce asi dva roky (nebo více) před prodáním v zahradním centru.

Standardní stromy jabloní trvá déle, než dorostla do zralosti. To také znamená, že stromy, které byly roubovány na trpasličí podnože, obvykle přinese ovoce rychleji než ty, které se roubovaly na standardní podnoží.

Pokud byl strom, který má dva roky ve věku trpasličího nebo polo-Dwarfského podnože, byl prodán v mateřské školce a okamžitě vysazen, může nést několik jablek za tři roky (po dobu celkového věku asi pět let).

Zavedené stromy jabloní mohou trvat jen 1-2 roky, než se ovoce nese po nákupu. Nakonec hraje podnože hlavní roli při určování konečné velikosti stromu a jak dlouho bude trvat, než se ovoce nese.

Většina odrůd jablečných stromů roste a produkuje dobře v zónách tvrdosti rostlin 4-8. Apple ovocné stromy mají tendenci dosáhnout zralosti rychleji, když klimatické zóny nejsou příliš chladné (jako v chladné zóně 4), ale potřebují dostatečné zimní chladné hodiny k výrobě ovoce (což může být složité v zóně 8, pokud je zima mírná).

Pokud neznáte svou místní rostoucí zónu, vyhledejte ji na mapě ubohotnosti USDA podle PSČ nebo názvu vašeho města. Tyto stromy také rostou nejlépe, když se pěstují v dobře odvodněné půdě a na místě s dobrým cirkulací vzduchu.

I když v obchodě není běžný, může být ze semene pěstován jabloň. Takto rostou divoké jabloní a jak vědci chovají nové odrůdy. Jabloně na svých vlastních kořenech (nikoli roubované podnoží) jsou obvykle mnohem větší než stromy na roubované sady.

Lze očekávat, že jablečný strom pěstovaný ze semen bude trvat 6-10 let, než doroste na zralý strom a dosáhne bodu, kdy může spolehlivě produkovat zralé ovoce.

aktivita, matematiky, apple, tree, math

Formace jablkového ovoce

Na větvech jablečných stromů se vytvářejí jablka, když jsou úspěšně opylovány květy. Každý květy má potenciál stát se jablkem. Applemové rozkvetly každou jaro na větvích, které se na stromě přezimovaly.

Zatímco různé odrůdy jablek kvetou v mírně odlišných časech, většina květu v polovině jaru. Apple stromy mají tendenci kvete v květnu v oblasti pěstování jablek (v době, kdy tulipány kvetou).

Podobně jako u jiných ovocných stromů jsou jabloně nejčastěji opylovány včely. Existuje několik odrůd jablek, které jsou samoostřítatelné a lze je opylit svým vlastním pylem, ale většina odrůd jabloní vyžaduje jinou odrůdu jablek, která roste poblíž, aby produkovala ovoce.

Popylení hmyzu přesouvá pyl z květin jednoho stromu na květy jiného stromu, aby opyloval každý květ. To je důvod, proč jsou jabloně běžně zasazeny do párů, kde stromy jsou různé odrůdy, které mají tendenci kvete současně.

Apple Orchards Interplantant Apple odrůdy pro lepší opylení. Krabapple stromy mohou také fungovat jako partneři opylovače.

Sklizeň jablek z jabloní

Každý jabloň produkuje ovoce každý podzim pouze jednou ročně. Na podzim jsou hojná čerstvá organická jablka. Čas sklizně Apple v Severní Americe je mezi srpnem a říjnem.

Jablka pěstovaná na jižní polokouli mají tendenci dozrávat během února v březnu. Protože jen málo jablek může být skladováno po dobu 12 měsíců, jablka jsou obvykle dodávána po celém světě, aby byla zajištěna celoroční dostupnost v obchodě s potravinami.

Applemové jsou po celý rok opravdu nádherné. Od zobrazení květin na jaře až po sklizeň ovoce na podzim je jabloň skutečně showstopperem na dvoře. A jabloně produkují ovoce nejlépe, když mají poblíž nějaké další jabloní jiného typu! Zde je několik krásných různých typů jablek k růstu.

Jablka mohou být sklizena z větve jemným otočením každého jablka vzhůru nohama, takže dno směřuje až k obloze. Není třeba kroužit ani tahat na jablko. Zralá jablka při obrácení jemně ze stromu vycházejí. Jablka jsou nejsladší, když zůstanou na stromě.

„Robot je běžné, protože to může trvat pět až 12 let, dokud není strom pěstovaný ze semen připraven produkovat ovoce. a dokonce i potom, šance na strom„ sazenic “produkující chutné ovoce je minimální, kvůli genetické rozmanitosti.“

Rostoucí městské sady: Jak se starat o ovocné stromy ve městě i mimo něj, Susan Poizner

Výsadba vlastních stromů jabloní

Všimli jste si jablečných stromů v sousedních dvorech, sadech nebo v místních školkách? Pokud ano, můžete zvážit výsadbu vlastního mini-orchard. Pěstování vlastních organických jablek je trochu cvičení trpělivosti, ale úsilí je odměněno sladce každý podzim.

Pokud se rozhodnete zasadit své vlastní stromy, máte štěstí! Jaro je dobrý čas, protože akcie v zahradních centrech jsou obvykle nejlepší. Ale mějte na paměti, že podzim je ten pravý čas na pěstování nových stromů. Nejenže jsou stromy obecně za rozumnou cenu na podzim, ale také míří do zimní dormanty. Je skvělý čas je zasadit. Poté, co celé léto přinesou ovoce, ovocné stromy si na podzim a zimní období přestávají.

Výsadba stromů na podzim zajistí, že nemusí snášet stres horkého slunce a vyprahlé půdy, ani břemeno výroby ovoce. Nově vysazené ovocné stromy se mohou na zimu útulné ve svých nových domovech. V době, kdy na jaře rozkvedou, budou vaše nové stromy přímo doma.

To znamená, že je také zcela možné zasadit na jaře jabloň. Jen věnujte zvláštní péči, abyste se ujistili, že jsou velmi dobře napojeni za první rok nebo dva, když se kořeny stávají v půdě.

Plánování vašeho sadu a nákupu jablečných stromů

Pokud byste chtěli začít pěstovat ekologická jablka, nejprve se podívejte na svůj majetek a rozhodněte se o nejlepším místě pro stromy. Vyberte oblast vašeho dvora, která dostane dostatek slunečního světla, nejlépe ráno. Tím zajistíte výrobu dobrého ovoce.

Budete také chtít zajistit, aby byla tato oblast přístupná pro budoucí sběr jablek. Mějte na paměti, že budete potřebovat alespoň dva ovocné stromy Apple dvou různých odrůd jablek, abyste zajistili křížové opylení. Udělejte několik měření, abyste s sebou přivedli do školky.

Jakmile jste naplánovali výsadbu, zamiřte dolů do místní nezávislé školky na některé stromy. Promluvte si o dostupných odrůdách s pracovníky školky.

Vyberte dvě odrůdy, které rozkvetly současně, abyste zajistili dobré opylení. Pokud je místní dostupnost omezená, je také možné koupit jablečné stromy online (zde je můj pohled na to, jaké to je koupit stromy online).

Běžné, běžně pěstované stromy jsou k dispozici po celý rok od větších maloobchodníků, zatímco více jedinečných odrůd (Ambrosia, Pink Lady, Jonathan) mohou být k dispozici pouze v období ramen.

Pokud se můžete ve svém dvoře hodit pouze na jeden strom jabloní, možná budete moci najít samoopylený typ. Alternativně byste se mohli dostat pryč s jediným stromem, pokud mají vaši sousedé také stromy. Pokud jsou stromy kompatibilní a zároveň kvetou, může být strom do asi 100 stop schopen poskytnout přiměřené (pokud ne ideální) opylení.

Můžete také zvážit odrůdy výsadby trpaslíků nebo polo-Dwarfů. Tyto menší stromy způsobují snadnější sklizeň jablek (zejména pro děti).

Diskutujte o svých individuálních potřebách se zaměstnanci ve vaší místní nezávislé školce. Budou znát specifika vašeho regionu, včetně nejlepších odrůd a dalších geograficky specifických tipů.

Ovocný strom může být spolehlivě transplantován z školky do vaší zahrady nebo sadu, pokud nezralý. Ve skutečnosti, čím mladší strom, tím lépe-1 rok „Maiden“ strom bude vždy na jaře rychlejší a rychleji než starší strom.

I kdyby byly k dispozici zralé ovocné stromy, téměř jistě by po výsadbě nebyly ovoce a bez specializované výsadby a péče v prvním roce po výsadbě nemusí přežít vůbec.

Pěstování jabloní ze semene

Pokud nemáte nákup stromů, je možné pěstovat jabloň ze semene. Pěstování jabloní ze semen ne vždy produkuje dobré ovoce. Ve skutečnosti nebudou jablka vyrobená stromem pěstovaným ze semen stejná jako jablko, ze kterého byla semena shromažďována.

Pokud se rozhodnete pěstovat vlastní stromy ze semen, začněte semeny, které jste shromáždili z místních ekologických jablek, o kterých jste si mysleli, že jsou vynikající. Podle Paula Wheatona existuje asi 20% šance, že váš nový strom poroste lahodná jablka a 60% šance, že strom bude produkovat „OK“ jablka. Mohou být dobré pro výrobu šťávy, pro výrobu jablečné omáčky nebo dokonce pro koláče. Budou pro něco v pořádku.

Bohužel existuje 20% šance, že strom bude „spitter“. Spitter Apple Trees produkují jablka, která nejsou dobrá k jídlu. Tato jablka lze použít k krmení hospodářských zvířat, nebo můžete strom nasekat a vyrábět jablečné hranolky pro kouření masa. Nejsem si jistý, jak je tato procenta vědecká.

Rostoucí organické jabloní ze semen není úplně standardní praxe. Všechny stromy, které vidíte ve školkách a sadech, jsou pravděpodobně roubovány. Pokud jste trochu dobrodružní a velmi trpěliví, zkuste tyto pokyny pro pěstování vlastních stromů ze semene.

Jak zasadit jabloně?

Pokud se rozhodnete koupit roubované stromy, spíše než růst ze semen, jak jsem to udělal, vložte nové stromy do jejich kontejnerů blízko jejich budoucích domovů na váš majetek. Otočte nádobu kolem a najděte nejvhodnější orientaci větví.

Jakmile si budete jisti budoucími domy pro stromy, vykopejte díru pro každý strom. Pokud si nejste jisti umístěním, možná budete chtít pozorovat prostředí na svém dvoře, vyzkoušet několik oblastí a najít nejlepší umístění pro své stromy.

U odrůd trpaslíků zasadí stromy mezi 15 ft a 50 ft od sebe. Každá díra by měla být poměrně široká (možná dvojnásobek velikosti kontejneru, ve kterém je strom doručen). Hloubka díry by však neměla být hlubší než kontejner stromu.

Odolat nutkání „zlepšit“ díru přidáním hnojiva. To bude povzbuzovat pouze strom, aby rostl přesně v době, kdy musí být na zimu spící.

Umístěte každý strom do díry tak, aby půda v nádobě byla na stejné úrovni jako okolní země. Zasažte díru stávající půdou a lehce ji zatlukněte. Nepokomplikujte půdu nadměrně.

Jak pěstovat organická jablka?

Po výsadbě dejte stromu důkladné zavlažování. Pokud si přejete nakrmit strom, může být po dokončení výsadby strom nanesena lehká kompostová kompostova. Ujistěte se, že se k kufru stromu nedotýká žádné půdy nebo mulče. Půda a mulč by se nikdy neměly dotknout kůry jakéhokoli stromu, protože zve vlhkost, bakterie a hnilobu. To může zabránit stromu v produkci dobrého ovoce.

Pokud mulčujete strom s drcenými podzimními listy na zimu, mějte na paměti stejné pravidlo. Mulč, jakéhokoli druhu, by se nikdy neměl dotknout kůry stromu.

Nepokoušejte se na strom udělat příliš mnoho, než na zimu spí. Pád není čas začít prořezávat nově zasazený jabloň. Počkejte do zimy nebo brzy na jaře na prořezávání (i když to mladé stromy ještě nemusí vyžadovat).

Hnojivo se na podzim nedoporučuje. Dejte si také pozor, že pokud na jabloně používáte syntetické chemické hnojivo, už to nebude organické! Na podzim, pokud musíte, oblékají půdu s trochou kompostu, pokud musíte, ale jinak se ujistěte, že má dostatek vody a nechte ji na svých vlastních zařízeních. Nejlepší čas na oplodnění ovocných stromů je na jaře.

Obecná údržba pro pěstování organických jablek

V zimě nebo brzy na jaře můžete v případě potřeby dát stromu lehké prořezávání. Odstraňte všechny křížové větve (větve, které jdou lichými směry) nebo mrtvé/poškozené/nemocné části stromu. Když pracujete s mladým stromem, který byl nedávno transplantován, buďte jemný s prořezáváním. Neodstraňujte příliš mnoho stromu v prvním roce.

Vaším cílem je pouze zlepšit proudění vzduchu kolem jednotlivých větví snížením tlaku větve. Chcete, aby sluneční paprsky sáhly do středu stromu a chcete, aby vzduch mohl cirkulovat kolem každé větve. To pomůže stromu správně přinést ovoce.

Pokud jste pro prořezávání noví, doporučuji půjčit si kopii prořezávací knihy Lee Reich z vaší místní knihovny nebo přátelského ovocného nadšence. Lee je guru pěstování ovoce, který je známý svými vědecky založenými, ale praktickými metodami výuky. Jeho kniha, Grow Fruit Přirozeně, je také vynikajícím zdrojem, pokud zjistíte, že škůdci napadají vaše stromy. Existuje několik metod přirozené kontroly chemikálií, přirozené škůdce, které jsou vhodné pro rostoucí organická jablka.

Newtonův jabloň má potomky a klony po celém světě

Jeho jablka chutnají špatně, ale instituce po celém světě chtějí potomka nebo klon stromu, stejně.

 • Ne, jablko nespadlo na Newtonovu hlavu, ale příběh se odhlásí. a strom je stále naživu.
 • Můžete to navštívit v domě vědce v Lincolnshire. Nebo byste mohli najít potomka nebo klonovat blíže k domovu.
 • Jak ukazuje tato mapa, na všech kontinentech jsou nyní „gravitační stromy“ kromě Antarktidy.

Zkopírujte odkaz na článek s názvem http: // Newton’s%20apple%20tree%20has%20Descentants%20and 20clones%20all%20over%20The%20world

Je to drsné a ohnuté, téměř čtyři století staré a nejslavnější strom v historii vědy. Od posledního vodítka jste možná uhodli, že mluvíme o „gravitačním stromu“ sira Isaaca Newtona. protože to bylo jablko padající z jeho poboček, které vyvolalo vědecké chápání toho, jak gravitace funguje.

Zde jsou tři úžasné věci o tom stromu:

 • Na rozdíl od toho, co jste možná slyšeli, příběh Newtona a Apple Tree není příliš dobrý na to, aby to byla pravda. Je to jen trochu zdobeno.
 • Apple strom je stále naživu; A ano, jsme si jisti, že je to pravé.
 • Ten strom rodil celosvětovou rodinu sazenic. Nyní jsou na každém kontinentu kromě Antarktidy „gravitační stromy“ a Atlas obscura má mapu, aby ji dokázal.

Vyhýbat se Cambridge jako mor

Pro původ příběhu se vraťme v čase do léta 1665. Isaac Newton, poté jen 23 let a čerstvý z získání BA v Cambridge, uprchl z univerzity, aby se vyhnul velkému moru, poté zabil tisíce v Londýně a dalších anglických městech. Vrací se do Woolsthorpe Manor, jeho předků a rodiště v relativní bezpečnosti krajiny Lincolnshire.

Zatímco fyzicky homebound, Newton v jeho mysli cestuje na dříve neprozkoumaná místa. Osvobozený od omezení akademického života, Newton měl čas přemýšlet a experimentovat sám. Tentokrát strávený zpět domů byl později nazýván jeho Annus Mirabilis, nebo „Wonder Year.„Ve Woolsthorpe Manor položil Newton základy pro své teorie o počtu a optice, stejně jako zákony pohybu a ano, gravitace. díky tomu Apple.

V jedné verzi příběhu sedí Newton pod Apple Tree a ovoce ho zasáhne přímo na Noggin. To je příliš úhledné. Ale Newton byl inspirován tím, že viděl Apple Fall. Vyprávěl ten příběh spoustu lidí, včetně jeho neteře, který řekl Voltaire, jehož vyprávění pomohlo popularizovat příběh.

Dalším zdrojem je William Stukely, který ve svých vzpomínkách na život sira Isaaca Newtona (1752) spojuje následující rozhovor se samotným Newtonem, rok před smrtí vědce:

„Šli jsme do zahrady, vypili tea pod stínem některých appletů, jen on, já, já.“. Uprostřed jiného diskurzu mi řekl, že byl právě ve stejné situaci, jako když dříve mu vpadla pojem gravitace.

„Proč by měl toto Apple vždy sestupovat kolmo k zemi,“ pomyslel si pro něj: příležitostně na pádu jablka, když seděl v kontemplativní náladě: „Proč by neměl jít do strany nebo nahoru nahoru? Ale neustále do Země Center? Jistě, důvodem je, že ji nakreslí. Ve hmotě musí být kreslicí síla. Součet kreslicí síly ve věci Země musí být v Země, ne na žádné straně Země.“

„Proto tento jablko padá kolmo nebo směrem k centru.“. Pokud tedy hmota čerpá hmotu; musí to být v poměru jeho množství. Proto jablko kreslí Země, stejně jako Země, nakreslí jablko.“

Slavný exemplář nepopulárního druhu

Královská škola v Granthamu, severně od The Woolsthorpe Manor, tvrdí, že původní „gravitační strom“ byl vykořeněn a vysazen v zahradě jejich ředitele. Samotný Manor Woolsthorpe však nyní spravovaný jako muzeum tvrdí, že starý vzorek v jejich zahradě je ten pravý. Toto posledně jmenované tvrzení je podporováno různými historickými náčrtky, vždy ukazuje jabloň, kde je současný. Neexistuje žádný záznam o žádných jiných jabloních v The Manor Consuilornene s Newtonem.

Jeden, skutečný „gravitační strom“ byl pravděpodobně vysazen kolem roku 1650, což znamená. Je to rozmanitost známá jako „Květina z Kentu“, která produkuje nevýraznou, mealy rozmanitost jablek používaného hlavně pro vaření. Druh již není populární, ale tento jednotlivec zůstal slavný.

Trvalo to více než 20 let, než toto Apple spadl, ve způsobu mluvení: Newton zveřejnil svůj zákon o univerzální gravitaci ve své klíčové práci Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, která vyšla v roce 1687. Od té doby, jak rostl dopad Newtonovy práce, strom také získal uctívaný stav. Poté, co byl v roce 1820 vyhozen v bouři, bylo jeho zničené dřevo přeměněno na drobnosti, krabice na šňupání a na základě některých účtů dokonce židle (aktuální pobyt neznámý).

Naštěstí strom mohl být znovu převlečen a i když nyní jasně kolem svého hlavního.

Strom nulové gravitace

V roce 2012 byl při příležitosti zlatého jubilee královny Elizabeth II. Strom vybrán jako jeden z 50 velkých britských stromů. Semena stromu byla dokonce vzata do vesmíru pro experiment Evropskou kosmickou agenturou na palubě Mezinárodní kosmické stanice na misi pro Principia 2014-15.

Jeho sláva také vedla k vysazení výhonků jinde. Dnes najdete potomci původního „gravitačního stromu“ na univerzitách, botanických zahradách a dalších vědeckých institucích po celém světě.

Mapa Atlas obscura ukazuje řadu míst, ale nezmiňuje přesná místa nebo adresy. Níže je přehled, který jsme spojili dohromady.

Ve Velké Británii je několik potomků „gravitačního stromu“.

 • V roce 1820 byl v Belton Parku zasazen natáčení původního stromu, poblíž původního místa stromu. Toto umístění není na mapě zobrazeno, takže strom mohl zahynout. Z tohoto stromu však výzkumná stanice ovoce ve východním Mallingu (Kent) získala materiál ve 30. letech a hlavně z tohoto zdroje se potomci původní gravitační strom rozšířili po celém světě.
 • V Cambridge jsou dva „gravitační stromy“. Jeden je mimo hlavní bránu Trinity College, Newton’s Alma Mater, těsně pod oknem místnosti, kde sám vědce kdysi bydlel. Druhý je na botanické zahradě Cambridge University.
 • Na severu Anglie jsou dvě místa: University of York a Loughborough University, Univerzita nejblíže Woolsthorpe.
 • Na jihu jsou také dva: Národní fyzická laboratoř v Teddingtonu, Velkém Londýně a Observatory Science Center v Herstmonceux ve východním Sussexu.

V Evropě je jen jedno další místo: v Technische Hochschule Wildau, jižně od Berlína, Německo. U.S. má 14 míst s potomky nebo klony „gravitačního stromu“, více než kterákoli jiná země. Většina z nich je na univerzitách:

 • University of Nebraska v Lincolnu
 • University of Wisconsin v Madisonu
 • Vanderbilt University v Nashvillu, Tennessee
 • Univerzita Západní Virginie v Morgantown
 • Univerzita William Mary ve Williamsburgu ve Virginii
 • Case Western Reserve University v Clevelandu, Ohio
 • Univerzita Houghton v Caneadea, Upstate New York
 • Brown University v Providence, Rhode Island
 • Tři v oblasti Bostonu: Babson College, MIT a Tufts University
 • Národní institut standardů a technologií (NIST) v Gaithersburgu v Marylandu
 • Mezinárodní park ve Washingtonu, DC
 • Botanická zahrada v New Yorku v Bronxu

V Kanadě jsou tři místa „gravitace stromu“:

 • V roce 1968 byl vysazen „strom gravitace“ mimo hlavní budovu Accelerator v Triumf, Kanadské národní centrum částic Accelerator Center v univerzitní nadacích pozemcích ve Vancouveru v Britské Kolumbii. Centrum nyní spravuje háj sedmi „gravitačních stromů.“
 • York University v Torontu
 • Národní rada pro výzkum Kanada (NRC-CNRC) v Ottawě.

V Jižní Americe jsou dva, oba v Argentině:

 • Centro Atómico Constituyentes (Národní jaderné výzkumné centrum) v Buenos Aires
 • Instituto Balseiro (závislost National University of Cuyo a argentinské národní komise pro atomovou energii) v Bariloche v provincii Rio Negro

Přihlaste se k odběru pro kontraintuitivní, překvapivé a působivé příběhy dodávané do vaší doručené pošty každý čtvrtek

Zimní vytrvalé stromy pro pěstitele v chladnějším podnebí

Pokud žijete v chladném klimatu, pak víte z první ruky, že existují některé rostliny, které prostě nemohou přežít tvrdou zimu. Ovocné stromy jsou dobrým příkladem. Mnoho odrůd kamenných ovocných stromů, jako jsou třešně, broskve a meruňky, zahyne, pokud je zasadíte do velmi chladného klimatu.

Ale jabloně se liší. Mnoho zimních odolných jabloní může být tvrdé a odolné, přežívající teploty níže.20 ° F (-29 ° C). V tomto článku budu mluvit o zimních odolných jablořích a navrhnu některé fantastické odrůdy, které byste mohli chtít růst.

Proč je zimní tvrdost důležitá pro pěstitele ovocných stromů?

Mnoho druhů ovocných stromů musí zažít nízké teploty, aby se vytvořilo ovoce. Chill Hours je počet hodin, kdy strom zažívá teploty pod 45 ° F (nebo asi 7 ° C). Většina jabloní například potřebuje mezi 800 a 1500 chladnými hodinami.

Ale extrémní chladné počasí, které se ponoří dole.20 ° F (-29 ° C) může poškodit ovocné stromy v mnoha ohledech:

 • Kořeny mohou zamrznout a zemřít a zabránit stromu v tom, aby vedl vodu a živiny.
 • Tvrdé větry, chladné počasí a slunce mohou způsobit rány stromů, které slouží jako vstupní bod pro škůdce a nemoci ovocných stromů.
 • A kumulativní stres způsobený extrémním chladem může strom oslabit nebo dokonce přímo zabít.

Ne všechny ovocné stromy jsou stejně citlivé na nízké teploty. Existuje mnoho faktorů, které ovlivňují, jak dobře konkrétní strom vydrží nachlazení a zde je několik z nich:

 • Typ ovoce. Například mango stromy nepřežijí v chladném podnebí, ale jabloně budou.
 • Odrůda stromu. Zimní odolné jabloní jsou odrůdy, které se daří v chladném podnebí, zatímco jiné odrůdy, jako je Anna, nejsou přizpůsobeny chladu.
 • Podnoží. Většina ovocných stromů je šířena roubováním a je vytvářena spojováním plodové větve na kořeny jiného stromu. Některé podnože jsou lepší pro chladné podnebí.
 • Obecné zdraví stromu. Stromy vysazené v ideálních podmínkách a pečující o řádně jsou odolnější než slabé a zanedbané stromy.

Zimní odolné jabloní byly speciálně vychovány tak, aby vydržely výzvy, které přinášejí chladné podnebí.

Jak se vyvíjejí zimní odolné jablečné stromy?

Některá zimní vytrvalá jablka začala jako náhodní sazenice. A další byli vyvinut v programech chovu rostlin. Zde je rozdíl:

Náhodní sazenice stromů: Pokaždé, když zasadíte semeno jablek, budete mít geneticky jedinečný strom. Je to proto, že semena Apple obsahují genetický materiál jak z mateřského stromu, tak z otce stromu. Kombinace těchto genů povede k novému stromu, který se liší od obou jejích rodičů.

Jabloní pěstované ze semen může být velmi zasaženo nebo zmeškané. Můžete získat strom, který produkuje skvělou ochutnávku jablko. Nebo možná ne. Když najdete jabloň, který produkuje úžasné ovoce a dobře roste v chladném klimatu, je to jako vyhrát loterii!

Pokud váš strom sazenic produkuje nádherné ovoce, můžete jej klonovat roubováním. McIntosh Apple je perfektním příkladem. Na konci 18. století, John McIntosh objevil tuto šanci sazenice, zatímco on vyčistil svou farmu v Ontariu v Kanadě. Rouboval a prodal tyto nádherné stromy a stromy McIntosh se brzy staly oblíbeným v Severní Americe.

Zaregistrujte se do našeho měsíčního zpravodaje a my vám pošleme naši ebook „Rostoucí ovocné stromy, které se daří.„Můžete se kdykoli odhlásit.

Stromy z programů chovu rostlin: Jiné zimní odolné odrůdy jabloní jsou výsledkem chovu rostlin. To znamená, že chovatelé berou pyl z jedné odrůdy jablek a používají jej k oplodnění květin jiné odrůdy jablek. Výsledná semena jsou vysazena a nové stromy, které rostou z těchto semen, jsou testovány na zimní odolnost, odolnost proti chorobám, chuť, texturu a šťastvu a další vlastnosti.

Například chovatelé na newyorské zemědělské experimentální stanici představili Empire Apple Tree v roce 1966. Jeho mateřský strom byl McIntosh Apple Tree a pyl pocházel ze zlatého lahodného stromu. Jedním z výsledných sazenic byla Empire, zimní odolný jabloň, který produkoval spolehlivé sklizně velkého ochutnávky ovoce. Tyto stromy jsou populární v Nové Anglii a také dobře rostou v jiných podnebí zóně 4.

V ní. Pojďme se tedy kopat!

Dědictví zimní odolné jablka

Miluji jablka s neobvyklými příchutěmi a zajímavou historií! Existuje tolik dědičných jabloní, které se hodí k účtu a mnoho z nich jsou zimní odolné jablečné stromy.

Sněhová jablka jsou asi 400 let

Jeden z mých oblíbených dědických jablečných stromů se nazývá Snow. Někteří věří, že jezuitští misionáři přivedli tento strom do Severní Ameriky z Francie v 16. století.

Toto jablko se nazývá sníh kvůli své čistě bílé, šťavnaté maso. Ovoce chutná skvěle čerstvě nebo vařené. Zatímco byli populární v 18. a 19. století, je dnes těžké koupit sněhová jablka. Takže pokud je chcete jíst, musíte je sami pěstovat!

Obrovská jablka řeky Wolf jsou skvělá pro pečení

Tvrdovost: USD zóna 3, poněkud odolná vůči chrabítě a cedrovému jablkovému rzi

Wolf River je nádherné pečení jablko s ovocem, které je tak velké, že někteří říkají, že můžete udělat celý koláč z jediného jablka. Tuto odrůdu představil v roce 1870 William Springer, který žil podél řeky Wolf ve Wisconsinu. Springer zasadil řadu jabloní ze semen a jeden z nich vystoupil kvůli velikosti a kvalitě ovoce.

Další zimní odolné možnosti dědictví jabloní

Mezi další vynikající dědictví zimní ztuhnutí jabloní, které můžete zvážit: Northwestern Greening (představený v roce 1872 a Hardy do zóny 3), Granite Beauty (představena v roce 1815 a Hardy do zóny 3), vévodkyně z Oldenburgu (představena na počátku 18. století a Hardy do zóny 2) a Dudley (představeny v roce 1888 a Hardy do zóny 3).

Jablka svobody a svobody nabízejí svobodu od nemoci

Program chov Cornell University v Ženevě v New Yorku přišel v průběhu let s tolika nádhernými zimními odrůdami apple.

Liberty (Hardy to USDA Zone 4) byla představena v roce 1978 a je úžasná pro pěstitele domácnosti, protože je odolná vůči Apple Scab, Cedar Apple Rust a Fireblight. Její kůže je červená se žlutozeleným pozadím a má svěží a chutné bílé maso, které dobře ukládá do zimy. Toto čerstvé stravovací jablko také dělá vynikající sladký mošt.

Svoboda (odolná vůči USDA Zone 4) byla zavedena v roce 1958 a je také odolná vůči Apple Shab. Je to nádherné jablko s červenou kůží a krémovým bílým tělem, které je vynikající pro čerstvé stravování, pečení a pro jablečnou šťávu. Svoboda produkuje spolehlivé roční sklizně od relativně mladého věku.

Ostatní odolné odolné vůči zimním tvrdým jabloním stromů

Mezi další odolné odolné zimní jablečné stromy odolné vůči chorobám patří Redfree (představené v roce 1981 a Hardy do zóny 4), Novamac (představeno v roce 1978 a Hardy do zóny 4) a Sweet Sixteen (představeno v roce 1978 a Hardy To Zone 3).

Zimní odolná jablka s neobvyklými profily chuti

Po celá léta jsem si myslel, že všechna jablka chutná téměř stejně. Ale v průběhu let jsem se zapojil do mnoha ochutnávek Apple. A naučil jsem se identifikovat příchutě v různých odrůdách.

Dvě z mých velmi oblíbených zimních tvrdých jabloní produkují jablka, která vyčnívají komukoli, i když máte málo zkušeností s ochutnávkou jablek.

Ginger Gold je čerstvé stravování jablko, které odolává zhnědnutí

Tvrdovost: USDA Zone 4, náchylná k práškové plísni a ohniště

Původní strom semedla zázvorového zlata byl objeven v roce 1969 na sadu, který byl částečně zničen hurikánem Camille. Majitelé, Ginger a Clyde Harvey, našli tento strom sazenic, když čistili vykořeněné stromy.

Sazenice produkovala žlutá jablka. Mnozí si myslí, že jeden z jeho mateřských stromů byl zlatý lahodný. a jeho krémové bílé maso je sladké s trochou kolísání. Je to úžasné pro stravování přímo ze stromu a odolává zhnědnutí, takže to funguje dobře nakrájené na saláty. Ginger Gold je také jablko v rané sezóně, které produkuje ovoce, když jiné jabloně ještě nejsou zralé.

Silken je bonbóny bez cukrovinek

Silken je vyvinuté výzkumným centrem Pacific Agrifood v Summerlandu v Britské Kolumbii a je žluté jablko pro ty z nás, kteří milují jablka, která jsou svěží a sladká. Je to nejlepší jíst brzy po čase sklizně, takže je těžké najít v supermarketech. Najdete ji na některých trzích zemědělců nebo jej můžete pěstovat na svém vlastním dvorku!

Can you solve this apple tree puzzle?! ✨ like and subscribe for more ������ #Shorts #puzzle

Zimní odolné krabíky pro báječné květy a chutné ovoce

Dnes lidé pěstují stromy krabů kvůli jejich krásné květy a dlouhým kvetením. Chutné ovoce je jen bonus. Ale před moderním chlazením byly krabaples velmi populární, protože jejich malá velikost jim usnadnila zachování jako police stabilní okurky nebo želé krabapple.

Crabapples dolgo jsou chutné přímo ze stromu

Tvrdovost: USDA Zone 2, odolná vůči Apple Scab a Fireblight

Existuje spousta krabů, které přežijí a prosperují v chladném podnebí, ale jedním z mých oblíbených je dolgo crabapple. Původní sazenice bylo údajně pocházející z Ruska v roce 1897, ale v roce 1917 ho formálně představil Niels Hansen, chovatel rostlin z Jižní Dakoty.

V našem komunitním sadu je většina našich jabloní sklizena brzy kolemjdoucími, kteří sklízejí ovoce, než je plně zralé. Jen málokdo si však všimne dolgo jablečného stromu, který je skrytý v části parku, kde je obklopen vždyzelenými stromy. Ovoce je koláč, ale chutné čerstvé nebo vařené a dělá to světelnou růžovou krabapple želé, která je v zimních měsících potěšením.

Hansenův červená masa pro tmavě červené jablko želé

Tvrdovost: USDA Zone 3, mírně citlivá na Apple Shab)

TOY Life Wooden Counting Toys Apple Math Games

Chovatel Jižní Dakoty Niels Hansen také vyvinul červenou hůlku, který představil deset let po Dolgo. Tento strom, který zvládne teploty.40 ° F (-40 ° C) produkuje malé ovoce s hlubokou burgundskou kůží a masem. Dokonce i semena jsou červená!

Ještě jsem tyto jablka ochutnal, ale ve své knize Hardy Apples: Rostoucí jablka v chladném podnebí, autor Bob Osborne říká.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS