Aplikaci Viber si můžete nainstalovat do počítače bez telefonu

Jak nainstalovat Viber do notebooku bez telefonu

Viber je oblíbený messenger určený k přímému použití v chytrých telefonech, tabletech a dalších mobilních zařízeních. Pro plnou funkčnost je obvykle nutné do zařízení nainstalovat kartu SIM. V současné době však existují emulátory, které umožňují používat Messenger na počítači bez příslušné karty.

Jaké kroky je k tomu třeba podniknout:

 • Nejprve si stáhněte aplikaci Viber a nainstalujte ji do počítače.
 • Poté se vás systém zeptá, zda máte v mobilním telefonu účet Vyber. Minimalizace okna aplikace Messenger.
 • Dalším krokem je stažení a instalace speciálního emulátoru Bluestacks.
 • Přejděte ke kroku instalace a vyberte složku pro uložení dat emulátoru. Použijte nejlépe jednotku „C“.
 • Souhlas s podmínkami používání a pokračování v instalaci.
 • Zapněte aplikaci Bluestacks a přejděte do vyhledávacího pole na hlavní stránce emulátoru.
 • Ve zvláštním okně zadejte název „Viber“.
 • Chcete-li nainstalovat messenger do počítače bez mobilního telefonu, musí uživatel navštívit svůj vlastní e-mailový účet ve službě Google. Po zadání osobních údajů do příslušných polí systém automaticky otevře oficiální obchod Play Market.
 • Stiskněte tlačítko instalace a počkejte na dokončení procesu. Postup je velmi podobný jako u mobilního gadgetu.
 • Poté se otevře stránka, kde je třeba zadat číslo mobilního telefonu. Je nutné potvrdit vaši totožnost prostřednictvím oznámení SMS. Pokud si chcete nainstalovat službu Vyber bez mobilního telefonu, můžete využít speciální online služby, které poskytují číslo zdarma. Níže se o nich zmíníme.
 • Do příslušného pole zadejte bezplatné telefonní číslo služby.
 • Pokud je aktivace úspěšná, systém uživatele upozorní zvláštní zprávou.
 • Dalším krokem je otevření dříve minimalizovaného okna aplikace Messenger v počítači.
 • Počkejte, až se bezpečnostní kód zobrazí v emulátoru, a zadejte jej do aplikace Messenger.

Tyto pokyny slouží k instalaci služby Vyber na PC bez mobilního zařízení. Po dokončení postupu budete moci aplikaci používat v počítači. Nezapomeňte, že systém při každém přihlášení odešle bezpečnostní kód na zadané telefonní číslo. Bez této bezpečnostní funkce nebude moci majitel zařízení volat.

Nastavení aplikace Messenger

Aby mohl uživatel plně využívat messenger, musí si nastavit účet. Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu plochy a přejděte do nastavení aplikace. Otevře se dialogové okno se čtyřmi kartami: Účet, Viber Out, Zvuk a video, Soukromí a Oznámení.

Klikněte na kartu „Účet“. Pokud chcete, aby se Viber spouštěl při každém spuštění systému, zaškrtněte políčko (1). Změna pozadí rozhraní (2), výběr preferovaného jazyka (3) a povolení nebo zakázání automatického načítání fotografií a videí (4).

Základní nastavení aplikace najdete na kartě „Účet“

aplikaci, viber, můžete, nainstalovat, počítače, telefonu

Karta Viber Out slouží ke správě plateb. Zde si můžete dobít zůstatek na účtu, zobrazit informace o aktuálním tarifu, volání a platbách.

Na kartě Viber Out můžete také zobrazit informace o ceně volání do té či oné země

Karta „Zvuk a video“ slouží k testování a nastavení zvuku a videa.

Na kartě „Audio a video“ můžete provést samostatnou konfiguraci pro každou z položek

Další karta slouží ke správě soukromí. Zde můžete vymazat všechny ověřené kontakty (1), přijmout nebo odmítnout shromažďování analytických údajů (2), získat další informace o zásadách ochrany osobních údajů (3) nebo deaktivovat Messenger ve svém počítači (4).

Karta „Soukromí“ vám také umožňuje pracovat s aplikacemi na jiných připojených zařízeních

Poslední karta slouží ke správě oznámení a zvuků.

Na kartě „Oznámení“ můžete spravovat oznámení a zvuky ve všech zařízeních

Po nastavení aplikace se vraťte na její pracovní plochu.

Instalace služby Vyber do smartphonu se systémem Android v ruštině

Systém je primárně určen pro chytrý telefon, lze jej však používat i na počítači. Doporučujeme však aplikaci nainstalovat do mobilního telefonu. Váš účet Viber bude propojen s vaším číslem. Ale popořadě. Je to velmi jednoduché.

Zkontrolujte, zda je aplikace ve vašem mobilním telefonu již dostupná, a pokud ne, stáhněte si ji z Play Marketu. Pro přístup k ní potřebujete účet Google ve smartphonu.

Během instalace je možné přenést kopii aplikace Viber z jiného zařízení. Například jste si koupili nový smartphone, a abyste nepřišli o své konverzace a zprávy, můžete obnovit Viber ze zálohy.

Dále musíte zadat své mobilní číslo, na které vám bude zaslána ověřovací SMS s kódem. Systém vám automaticky zavolá, jakmile zadáte číslo, takže se nelekejte.

Během hovoru z robota se automaticky zadá ověřovací kód a dojde k registraci.

Při instalaci aplikace je nutné povolit všechna oprávnění pro přístup ke kontaktům, videokameře a mikrofonu. Jinak nebude fungovat správně. Chcete-li začít komunikovat, jednoduše vyberte požadovanou osobu v seznamu kontaktů ve smartphonu a klepněte na příslušné ikony.

Jak nainstalovat Viber do počítače bez telefonu

Jak víte, Messenger Viber používá k ověření uživatele číslo mobilního telefonu. Někteří uživatelé se ale ptají, jak nainstalovat Viber do počítače bez telefonu. A je vůbec možné to udělat. Na tuto otázku je obtížné jednoznačně odpovědět. Samozřejmě existuje řešení, které však nelze nazvat plnohodnotnou instalací počítačové verze Viberu. Ale popořadě.

Jak už jistě mnozí z vás uhodli, mluvíme o emulátoru. Emulátor je speciální software (emulátor Androidu si můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu), který dokáže simulovat různé aplikace, operační systémy a dokonce i celá zařízení. Existují například emulátory starých operačních systémů, kalkulaček a dokonce i počítačů.

Existují také emulátory mobilních operačních systémů. Postup instalace aplikace Viber bez telefonu.

Postup činností je následující:

 • Pro začátek je třeba stáhnout a nainstalovat do počítače emulátor mobilního operačního systému. Nejčastěji se používá emulátor Blue Stacks, ale stačí jakýkoli emulátor kompatibilní s Viberem. Samotný emulátor lze snadno najít na webu. Ani jeho instalace není obtížná. Proces instalace je naprosto stejný jako u všech ostatních počítačových aplikací; uživatel musí pouze pravidelně klikat na tlačítko „Další“;
 • Po instalaci emulátoru je třeba stáhnout verzi aplikace Viber pro systém Android. To lze provést buď z oficiálních webových stránek aplikace, nebo z mnoha zdrojů třetích stran;
 • ve většině případů se emulátor sám přiřadí k otevření mobilního souboru. Uživatel tedy musí pouze dvakrát kliknout na soubor jako obvykle. Pokud se tak nestane, můžete vždy spustit instalaci Viberu prostřednictvím nabídky emulátoru;
 • instalace netrvá dlouho a nevyžaduje žádný zásah uživatele;
 • Po instalaci aplikace Viber mobile do pracovního prostředí emulátoru ji stačí spustit kliknutím myši.

V každém případě budete vyzváni k zadání svého telefonního čísla, na které přijde SMS s přístupovým kódem. Ale bude to na PC, ne na mobilu, takže úkol je vlastně splněn: aktivace nového účtu proběhne na PC. Je známo, že je to možné pouze v mobilní verzi Viberu.

Souhrnně lze říci, že existuje způsob, jak nainstalovat Viber bez telefonu, i když není plnohodnotný. Ani v tomto případě se neobejdeme bez zadání čísla mobilního telefonu.

aplikaci, viber, můžete, nainstalovat, počítače, telefonu

Použití emulátoru systému Android

Chcete-li nainstalovat Viber bez telefonu, potřebujete emulátor, který vytvoří virtuální smartphone. Pomocí tohoto triku můžete aktivovat počítačovou verzi aplikace Viber. Nejprve je třeba stáhnout samotnou aplikaci. Na internetu najdete několik variant takových programů, v tomto článku se budeme zabývat instalací pomocí emulátoru BlueStacks jako příkladu.

Na ploše se objeví ikona spuštění BlueStacks.

Dále je třeba nainstalovat Vyber do samotného emulátoru. K tomu je třeba provést následující kroky:

Nastavení aplikace Viber v emulátoru je dokončeno a nyní je připravena k práci

Vytvoření virtuálního smartphonu a instalace aplikace Viber do něj

  Stáhněte, nainstalujte a spusťte program.

To je vše. Viber je nainstalován. V podstatě již můžete používat vyber na svém PC přes nox. Musím hned říct. je to velmi nepohodlné a může to vést k přesnému rozdělení klávesnice na dvě nebo více částí úderem pěstí nebo těžkým předmětem po ruce. Nainstalujme tedy vyber do počítače a propojme jej s naším virtuálním smartphonem.

Instalace a nastavení emulátoru

Proces instalace je podobný jako u jiných programů. Je třeba spustit zdrojový soubor, přiřadit cílovou složku a souhlasit s licenčními podmínkami softwaru.

Poté následuje úvodní nastavení, které je rozděleno do několika kroků:

Ihned poté se otevře přístup do obchodu s aplikacemi. Její vzhled se liší od oficiální verze Google, takže vás možná zajímá, jak stáhnout Vibre do počítače bez telefonu.

Důležité! Před instalací emulátoru si můžete prohlédnout jeho minimální požadavky a zkontrolovat, zda je na vašem procesoru podporována virtualizační technologie

S chytrým telefonem

Pokud již máte tento messenger ve svém smartphonu, instalace do počítače nebude trvat dlouho.

Důležité! Mobilní a desktopová verze messengeru jsou úzce propojeny, takže bez mobilního telefonního čísla jej nebudete moci používat.

Důležité! Můžete obdržet hovor z čísla 44 na svém telefonu. přijměte jej (automaticky se zadají čísla pro pokračování registrace).

Připojení a nastavení služby Vyber na osobním počítači je velmi snadné i pro běžného uživatele. Rádi bychom však upozornili na několik nuancí:

 • Emulátor BlueStacks nemusí běžet správně. To však neznamená, že Viber nemůžete používat na počítači se systémem Windows. Můžete zkusit použít jinou verzi emulátoru nebo použít podobný program BlueStacks.
 • Pokud vás aplikace Viber v počítači vyzve k naskenování kódu QR, můžete vždy použít osobní odkaz. Vyžádejte si ji z aplikace, přejděte do emulátoru a vložte ji do vyhledávacího pole vestavěného prohlížeče.

Emulátory systému Android v počítači vyžadují ke správné funkci průměrný výkon.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS