Apple iPhone SE (2022) vs. Samsung Galaxy A52 5G. Samsung Galaxy A 52

Recenze Samsung Galaxy A52: Jedinečný návrh hodnoty

Samsung jasně vynakládá určité úsilí, aby se své nové telefony A-řady A52 a Galaxy A72-Galaxy A52-cítili prémiové a zřetelné. Galaxy A52, do kterého se budeme ponořit, začíná na INR 26 499 a má hodně na co se těšit na zahrnutí vysoce obnovovacího displeje, nejnovějšího softwaru, úhledného těla s hodnocením IP a univerzálního kamerového systému a systém fotoaparátu a systém fotoaparátu a systém fotoaparátu a systém fotoaparátu a systém kamery. (Samsung Galaxy A52 Recenze हिंदी में पढ़िए)

Ale je to telefon, který byste si měli koupit? Mohou výkonnosti možností výkonu jako OnePlus Nord nebo Realme X7? Prodáváme telefon přes jeho tempo a shrneme naše myšlenky v této recenzi Galaxy A52. Doufejme, že by to mělo vyčistit všechny pochybnosti a pomoci vám rozhodnout se, zda se hodí k účtu.

Cena a specifikace Samsung Galaxy A52

Telefon Samsung Galaxy A52
Zobrazit 6.5palcový, plný HD (1080 x 2400), 90 Hz obnovovací frekvence, Gorilla Glass 5
Rozměry a hmotnost 159.9 x 75.1 x 8.4 mm; 189 gramů
Čipová sada Qualcomm Snapdragon 720G Octa-Core
RAM a úložiště 6 GB 128 GB/ 8 GB 128 GB
Software Android 11 založený na OneUI 3.1
Zadní kamera 64 MP, f/1.8, OIS 12MP Ultra široký 5MP makro 5MP hloubka
Přední kamera 32 MP
baterie 4500 mAh, 15W adaptivní rychlá nabíječka (25W podporováno)
Ostatní Samsung Pay (NFC), pod zobrazením senzoru otisků prstů, stereofonní SP-Eeakers
Cena 6 128 GB. INR 26 4998 128 GB. INR 27 999

Samsung Galaxy A52 Unboxing

Ochranné pouzdro a předběžný ochránce obrazovky jsou nápadné opomenutí a budete je muset koupit samostatně. Zde je to, co se dostanete do krabice Galaxy A52:

 • 15W nabíjecí adaptér
 • Kabel USB pro nabíjení a přenos dat
 • Nástroj a dokumentace SIM vyhazovače

Recenze Samsung Galaxy A52: Návrh a sestavení

Jako recenzenti každý rok procházejeme mnoha zařízeními a jsme vždy nadšeni, když narazíme na něco odlišného. což není příliš často. Galaxy A52 je jeden takový vzrušující telefon. Jeho pocit z měkkého dotyku a minimalistický vzhled jsou věci, díky nimž je od sebe odděleno.

Žádné příšerné gradienty, žádná textura, žádný okázalý slogan, žádné zubaté okraje-jen zvědavě přitažlivé plné barvy a pocit dobrého povrchu zpět, ze kterého se pole kamery hladce zvyšuje. Tento rozumný redesign by se měl oslovit na všechny věkové skupiny, ale myslíme si, že to bude obzvláště horké uprostřed mladého davu.

Na přední straně získáte AMOLED displej kompatibilní s HDR s centrálně zarovnaným kruhovým úderem. Rámy kolem obrazovky jsou téměř jednotné. Optický senzor otisků prstů ležící pod ním má bílé osvětlující světlo a poskytuje konzistentnější odemknutí, než co jsme měli na předchozích galaxiích střední třídy.

Samsung je prostor pro zvukový konektor a (hybridní) slot SDCard. A existují také stereofonní reproduktory.

Tentokrát existuje oficiální hodnocení IP67 pro odolnost proti vodě a prachu. Materiál používaný pro vnější skořepinu a boční rám je polykarbonát a který pomáhá udržovat váhu pod kontrolou. Na přední straně je jistota Gorilla Glass 5.

Abych to shrnul, Galaxy A52 vypadá přitažlivě, je docela pohodlně držet a cítí se docela solidní.

Recenze Samsung Galaxy A52: Displej

Kvalitní, 6.5palcový displej AMOLED se zdá být stejně dobrý jako ten na Galaxy F62 nebo Galaxy M51. Existuje však další podpora s vysokou obnovovací frekvencí 90 Hz. Díky tomu jsou animace a oneui přechody plynulejší.

Obnovová frekvence je pro většinu aplikací uzamčena na 90 Hz, což znamená. Pro lepší výkon při hraní her jsme museli ručně přepnout na „standardní“ hladkost pohybu nebo 60 Hz.

Existují dva barevné profily, které se zaměřují na SRGB a DCI-P3, a jako vždy dáváme přednost měkčímu režimu a přesným přírodním (SRGB).

apple, iphone, 2022, samsung, galaxy

Telefon má certifikaci DRM L1 a streamování Full HD funguje na Netflixu, Prime Videos a další relevantní aplikace. Streamování HDR fungovalo pouze na YouTube. Dobrá věc na telefonech Samsung je, že displej zamkne jas a tlačí jej na maximum, kdykoli dostane signál HDR, což umožňuje nejlepší možný zážitek HDR.

Samsung tvrdí 800 nits maximálního jasu a displej byl snadno čitelný za přímého slunečního světla.

Recenze Samsung Galaxy A52: výkon a software

V Indii je Galaxy A52 poháněn Qualcomm Snapdragon 720G Octa-Core Chipset, který se cítí trochu dlouho v zubu, zejména za danou cenu. Toto je stále výkonná čipová sada schopná řídit hladký zážitek s OneUI 3.1.

Pokud jde o hraní a náročné použití, Galaxy A52 určitě neodradí vaše ponožky.

S displejem nastaveným na 90 Hz, Call of Duty Mobile se vynořil na vysokou vysokou výšku, ale výkon nebyl opravdu hladký nad rámec střední grafiky a nízké snímkové frekvence. S vytáčením displeje na 60 Hz (standardní hladkost) se výkon podstatně zlepšil a hra byla hratelná ve výchozím nastavení s vysokou vysokou výškou.

Pro srovnání, Samsung Galaxy M51 a Galaxy F62 by měly být lepší volbou pro spotřebitele orientované na hraní her. Pro všechny ostatní by měl stačit Snapdragon 720g na Galaxy A52.

Naše revizní jednotka má 6 GB RAM a 128 GB úložiště a benchmarkový výkon byl okrajově nižší než výkon Snapdragon 720g-poháněného Realme 8 Pro, který jsme nedávno přezkoumali.

Benchmarkové skóre Samsung Galaxy A52

 • PC Mark Work 2.0. 8282
 • PC Mark Work psaní 2.0. 7306
 • Geekbench Single Core. 524
 • Geekbench Multi-Core-1602
 • 3d Mark Wild Life. 1031
 • 3D Mark Sling Shot Extreme Opengl Es 3.1. 2581
 • Androbench Random Read. 126.21 MB/s
 • Androbench Random Write. 110.9 MB/S

Konektivita je docela solidní. Kvalita hovoru byla vynikající během naší doby kontroly a jsou podporovány možnosti, jako jsou duální 4G VoLTE a VOWIFI.

Přichází k softwaru, OneUI 3.1 je jako vždy v dobrém vkusu a velmi intuitivní. Samsung patří mezi několik vzácných značek, které si udržují podporu nahrávání automobilů a existují i ​​další doplňky jako Samsung Pay (NFC) a Knox Security, na které se těší. Aplikace třetích stran lze odinstalovat, domovská obrazovka (-1) je Google Feed a Samsung ujišťuje tři roky upgradu verzí Android!

Recenze Samsung Galaxy A52: Baterie a zvuk

Baterie 4500 mAh může pohodlně překročit 1denní prahovou hodnotu se zobrazením nastavenou na 90 Hz. Ve zvláštních dnech využití je pravděpodobné, že baterii odpustíte pozdě večer nebo se budete muset uchýlit k nabíjení v polovině dne.

Můžete získat rychlou rychlost nabíjení pomocí 25W USB PD adaptéru, ale bohužel, Samsung se nesekává jeden v krabici. 15W adaptivní rychlá nabíječka je jen skromně rychlá.

Měli jsme asi 25w USB PD nabíječku ležící a trvalo to přibližně 1 hodinu 30 minut na plné nabití. Sbalení 15 W nabíječky takto o něco méně než 2 hodiny 15 minut.

Tento má stereofonní reproduktory ai když oba kanály nejsou dobře vyvážené, je to rozdíl při sledování multimediálního obsahu- na tom záleží. Existuje také Dolby Atmos s různými předvolbami, které dělají nominální rozdíl. Během bezdrátového streamování zvuku jsme neslišili žádné problémy.

Recenze Samsung Galaxy A52: Kvalita kamery

Primární snímač rozlišení 64MP má nyní podporu OIS, což pomáhá s pozoruhodným zlepšením fotografie s nízkým světlem. Ostatní prvky v kvartetu zůstávají podobné jiným telefonním telefonním telefonům, jako je Galaxy F62. K dispozici je širokoúhlý střelec, 5MP portrétní kamera a 5MP makro střelce. Na přední straně je také fotoaparát 32MP selfie.

Za správné denní světlo funguje kamera opravdu dobře. Barvy jsou příjemně punčí, textura je věrně reprodukována a detaily jsou docela slušné. Optimalizátor HDR a SCENE jsou lépe povoleny. Ve srovnání vedle sebe jsme si všimli, že detaily byly lepší na telefonech 108 MP fotoaparátů, ale to se dalo očekávat.

Vyhrazená teleobjektivní kamera je vyhrazena pro Galaxy A72, ale 2x digitální snímky zoomu jsou stále velmi použitelné.

Kamera 12MP širokoúhlého úhlu jistě funguje lépe než většina ostatních širokoúhlých snapperů, do kterých narazíme na telefonech středního dosahu. Samsung samozřejmě nejde o míli navíc, aby si udržel konzistenci s primárním kanižním.

V Lowlight má Galaxy A52 těží z algoritmů zpracování obrazu OIS a Samsung Deft Image Processing. Tmavé scény mají stále značný hluk, ale to nějak dělá scénu přirozenější. Noční režim dělá skvělou práci, ale zapaluje v náročných scénách.

Výkon makro kamery byl lepší než konkurence. Totéž nelze říci pro režim portrétu. To neznamená, že portrétní záběry chybí, ale je to jen to, že jsme viděli lepší detekci okrajů na telefonech, jako je Redmi Note 10 a Realme 8 Pro.

Přední kamera zachycuje pěkné selfies, aniž by překročila přes palubu. K dispozici je také zábavný režim, který vám umožní hrát s některými filtry Snapchat, a Gentt vás vyzve ke stažení aplikace Snapchat a vyzkoušet více.

Recenze Samsung Galaxy A52: Pokud si ji koupíte?

Samsung Galaxy A52 vypadá úžasně, má HRR AMOLED displej a úžasný software s jistotou 3 let aktualizací. to vše z něj dělá velkou hodnotu pro počáteční cenu INR 26 490, na online i offline trzích.

Při této ceně můžete získat lepší čipy než SNPDaragon 720G. Poté, co bylo řečeno, může představení dobře držet pro základní a mírné uživatele a také pro hraní her za předpokladu, že displej nastavil na 60 Hz. Výkon kamery je v lize s nejlepšími dostupnými možnostmi v rozpočtu.

Celkově bychom tedy řekli, že Galaxy A52 je telefon, který se podaří postavit se od davu a ospravedlňuje jeho cenu. Existuje jedinečná hodnota, která by měla oslovit různé kategorie uživatelů.

 • Elegantní design s hodnocením IP
 • Kvalitní displej 90 Hz AMOLED
 • Slušný výkon kamery a OIS
 • Nejnovější software s ujištěními tří aktualizací verzí
 • Stereo reproduktory
 • Slot pro zvukový konektor a karta

Samsung Galaxy A52 FAQS

Podporuje Samsung Galaxy A52 5G v Indii?

V Indii je k dispozici pouze 4G varianta Galaxy A52.

Podporuje Samsung Galaxy A52 jádro AR?

Jaká je hodnota SAR Samsung Galaxy A52?

Podporuje Samsung Galaxy A52 duální agregaci 4G VoLTE a nosiče?

Podporuje Samsung Galaxy A52 streamování HD a HDR?

Streamování HD je podporováno ve všech populárních aplikacích jako YouTube, Netflix a Prime Videos. Streamování HDR funguje pro YouTube, ale ne na Netflixu.

Apple iPhone SE (2022) vs. Samsung Galaxy A52 5G

IPhone SE (2022) je třetí položkou v dostupné řadě smartphonů „Special Edition“ Apple. Recyklace designu iPhone 8 z roku 2017 přijímá výkonný bioninický procesor Apple A15 iPhone 13 a zároveň zavádí 5G připojení, vylepšenou kameru, větší baterii než předchozí iPhone SES a velmi konkurenční cena 429 429.

Ale na trhu nasyceném cenově dostupnými zařízeními pro Android to rozhodně není bez soupeřů. Snad nejpozoruhodnější z nich je Samsung Galaxy A52 5G. Další telefon sub-500, může se pochlubit lahodným 6.5palcový displej Super AMOLED, spolehlivá baterie 4 500 mAh, všestranná kamera a nyní 5G podpora 5G. Nabízí také velmi vysokou hodnotu za peníze, ale jako jednoletý telefon je lepší než iPhone SE (2022)?

Na tuto otázku odpovíme v tomto iPhone SE (2022) vs. Srovnávací test Samsung Galaxy A52 5G. Procházíme specifikacemi, displeji, vzory, výkon, baterie, kamery a software každého telefonu a pomůžeme vám rozhodnout se, který je pro vás vysoce výkonný rozpočet.

brejle

4k při 60 snímcích za sekundu, 1080p při 120 fps

Design, zobrazení a trvanlivost

Samsung Galaxy A52 5G je poháněn Qualcomm Snapdragon 750G, zatímco také používá 6 GB RAM jako standard. Díky tomu je velmi schopný smartphone a běží téměř všechny nejnovější hry a aplikace bez rozruchu. To znamená, že tak dobře, jak to je, nenáročný iPhone SE (2022) přichází s velmi výkonným Apple A15 Bionic a také 4 GB RAM. Použití A15 Bionic. který je konstruován pomocí 5nm tranzistorů. způsobuje, že telefon Apple je pro takové malé zařízení úžasně rychlý a je pevný jako A52, SE má jasnou výhodu.

Bohužel, SE spáchá stále více neodpustitelnější zločin, který přichází s 64 GB vnitřní paměti jako standard (i když pro 479 můžete mít s 128 GB). Toto je poměrně ubohé množství úložiště v roce 2022, co s naším rostoucím musí pořídit 20 různých fotografií stejné scény, abychom našli perfektní obrázek. Pokud jde o A52, nabízí jako standard velkorysejší 128 GB paměti, což vám dává víceméně dvakrát zábavu úložiště. Má také slot pro kartu microSD, takže můžete opravdu zvýšit její paměť.

V této fázi je těžké říci, které zařízení má trvalejší baterii, protože jsme ještě neměli šanci plně zkontrolovat iPhone SE. Galaxy A52 má baterii 4 500 mAh, která může trvat dva dny, pokud jste mírný uživatel, což je podle současných standardů docela dobré. S iPhone SE (2022) přichází s větší baterií než její předchůdce, ale stále není známo, kolik větších. Jako takový nemůžeme říci, zda by to mohlo přežít A52, a vzhledem k tomu, že iPhone SE (2020) měl poměrně průměrnou baterii, není to dána.

Vítěz: kravata

Kamery

Samsung Galaxy A52 5G je dodáván s objektivem širokých 64 megapixelů, ultrawide čočkou 12MP, hloubkou 5MP a 5MP makro čočka vzadu vzadu. IPhone SE (2022), na druhé straně, přichází s jedinou 12MP širokou čočkou.

Bylo vám proto odpuštěno, že jste si mysleli, že A52 nabízí mnohem lepší fotoaparát, ale není tomu tak. Ano, iPhone SE má pouze jeden objektiv, ale software společnosti Apple z toho vytlačí každou poslední unci kvality. Stejně jako u SE druhé generace SE ve většině podmínek vyžaduje vysoce přirozené a vyvážené fotografie. To také těží z přidání hluboké fúzní technologie Apple, Smart HDR 4 a také vylepšeného režimu portrétu, který používá stejné efekty osvětlení portrétu, jak je vidět na iPhone 13.

Jinými slovy, jeho hlavní objektiv fotoaparátu je tam s nejlepším v oboru. Totéž nelze říci o A52, který navzdory tomu, že má hlavní čočku s 64 MP. Takže i s další ultrawide a makro čočka pravděpodobně nebudete mít tolik potěšení z kamery A52 jako ze SE.

Vítěz: iPhone SE (2022)

Software a aktualizace

Samsung Galaxy A52 5G byla nyní aktualizována na Android 12, přičemž OneUI 4 běží přes vrchol. OneUI 4 je znatelně rychlá kůže Android, se spoustou možností přizpůsobení, aby se vyhovovala vašemu konkrétnímu stylu. Není to ani lepší, ani horší než iPhone IOS 15, i když operační systém Apple historicky upřednostňuje jednoduchost a zabezpečení před přizpůsobením a složitostí.

I když je to z velké části o vkusu, který OS byste mohli dávat přednost, není pochyb o tom, že iPhone obdrží více aktualizací během svého života. Samsung se zavázala ke třem hlavním aktualizacím Androidu pro A52, zatímco pravděpodobně získáte pět nebo šest se SE. To znamená, že telefon Apple vezme vítězství.

Vítěz: iPhone SE (2022)

Speciální funkce

Oba telefony také přicházejí se senzory otisků prstů. IPhone SE má Touch ID pomocí svého domovského tlačítka a A52 má senzor na obrazovce. Bohužel, skener Galaxy A52 má několik dobře zdokumentovaných problémů a naše recenze zjistila, že často odmítá rozpoznat jakýkoli vstup. To se nevztahuje na skener iPhone SE jako anachronistický, když v roce 2022 najdeme tlačítko Domů.

Kromě těchto dvou funkcí nemá žádný telefon ve skutečnosti žádné vtípky ani novinky. Jsou to jen velmi cenově dostupné telefony, které se celkově staly velmi dobré.

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy A52 5G začíná na 499 a lze jej zakoupit přímo z webových stránek společnosti Samsung. Je to podporováno všemi hlavními dopravci v U.S. a lze jej zakoupit od téměř každého hlavního online prodejce.

IPhone SE (2022) začíná na 429 a stoupá na 579 pro verzi s 256 GB vnitřní paměti. Může být předobjednán z Apple a bude podporován všemi hlavními sítěmi.

Celkový vítěz: iPhone SE (2022)

Není to dominantní vítězství, ale iPhone SE (2022) je celkově lepší telefon než Samsung Galaxy A52 5G. Určitě to nevypadá tak dobře a je to obrazovka tak lákavá, ale porazí zařízení Samsung v několika klíčových oblastech. Poskytuje rychlejší výkon, má znatelně lepší hlavní kameru a bude podporován aktualizacemi déle. Podporuje také 5G, které pro telefon ceny na 429 je docela dobře. Pak A52 zůstává skvělým levným telefonem, takže pokud jste fanouškem Android nebo Samsung, určitě vás to nezklame.

Doporučení editorů

Simon Chandler je novinář se sídlem v Londýně ve Velké Británii. Pokrývá technologii a finance a přispívá k takovým titulům jako digitální…

Nejlepší druh marketingu je ten, který se děje v rukou zúčastněné osoby, která by právě mohla být vaším dalším zákazníkem. Samsung určitě myslí tímto způsobem a snaží se to nejlepší, nejen proto, že je to zvuková strategie, ale také kvůli skutečnosti, že archivní soupeř Apple zvládl umění s pečlivě představovaným zážitkem z obchodu.

Nejnovější trik společnosti Samsung je webová aplikace navržená pro iPhone, která vám dá chuť na jeho One UI 5.1 software, který běží na telefonech řady Galaxy S23. Vlastně to poškrábe. Společnost vás přivítá na „druhé straně“ tím, že vám umožní zažít jeho silně přizpůsobené převzetí Androidu a zjistit si to, pokud pro vás může překonat iOS. Řešení se nazývá pokus galaxie. Zkuste Galaxy z vašeho iPhone telefonu Samsung

Když Apple představil iPhone 5c, bylo to poprvé, kdy společnost přidala zábavné barvy do sestavy iPhone. přestože iPhone 5C je většinou flop. Zastavilo se to s barvami na několik let, dokud se nepřijal iPhone XR, což pro iPhone přineslo zábavné odstíny. Od té doby Apple vytvořil standardní iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 a iPhone 14 v břidlice vizuálně zajímajících barev, zatímco zařízení iPhone Pro ponechala ve více „profesionálních“ odstínech.

Přestože Apple nedávno vydal žlutý iPhone 14, který se může přitahovat k některým (upřímně nejsem fanoušek žluté), má historicky záznam o tom, že s barvami iPhone prostě není skvělý. A fialový iPhone 14 je toho důkazem. Jak je ten iPhone 14 dokonce považován za fialový?

Pokud jste byli na plotě o vyzvednutí jednoho z nejnovějších telefonů Galaxy S23, může nový výzkum od Oola pomoci naklonit stupnice ve prospěch Samsung.

V nové zprávě o testu rychlosti Ookla TCompasparted 5G výkonnosti modelů Galaxy S23 na loňskou Galaxy S22 v několika zemích. s některými překvapivými výsledky napříč deskou. Hodnotný upgrade 5G

Upgradujte svůj životní stylledigital trendy pomáhá čtenářům udržovat si karty v rychle se rozvíjejícím světě techniky se všemi nejnovějšími zprávami, zábavnými recenzemi produktů, bystrým úvodníkům a jedinečným plíživým výplachem.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Vlajková loď pro méně

Galaxy A52 5G zapůsobí svým 120 Hz displejem a 64MP kamerou, ale není to tak nejlepší telefon středního rozsahu.

Klady

 • Displej 120 Hz
 • Univerzální hlavní kamera
 • Unikátní a zábavný design
 • Dlouhodobá baterie

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu průvodci?

Naši spisovatelé a editoři tráví hodiny analýzou a kontrolou produktů, služeb a aplikací, aby pomohli najít to, co je pro vás nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme, analyzujeme a hodnotíme.

Počáteční cena: 499/£ 400 Displej: 6.5palcová FHD AMOLED (1080 x 2400) Obnovová frekvence: 60 Hz/120 Hz Chipset: Snapdragon 750g RAM: 6 GB Storage: 128 GB Rozšiřitelné úložiště: microSD až 1TB zadní kamery: 64MP hlavní (f/1.8), 12MP Ultrawide (f/2.2), 5MP makro (f/2.2), hloubkový senzor 5MP (f/2.2) Přední kamera: 32MP (f/2.2) Operační systém: Android 11 s jedním uživatelským rozhraním 3.0 Baterie: 4 500 Mah baterie (HRS: Mins): 12:19 (60 Hz), 10:19 (120 Hz) Nabíjení: Až 25 W Kabelová velikost: 6.3 x 2.9 x 0.3 palce (159.9 x 75.1 x 8.4 mm) Hmotnost: 6.7 uncí (189 gramů) Odolnost proti vodě/prachu: IP67

Samsung Galaxy A52 5G nabízí jen dost prémiových funkcí pro málo peněz, aby uživatelé přemýšleli dvakrát o koupi vlajkové lodi telefonu. Cena za 499/£ 400, je navržena pro průměrného uživatele, který se stará hlavně o fotografii, streamování, hraní a výdrž baterie. S tímto telefonem získáte displej 120 Hz, čtyři zadní kamery a 5G připojení v barevném designu. vše za méně než 500.

Galaxy A52 5G přináší dostatek vlajkových lodí, které vás mohou přimět k nákupu tohoto telefonu spíše než dražší Samsung Galaxy S21 nebo Galaxy S20 Fe. Jak jsme však zjistili při testování naší recenze Samsung Galaxy A52 5G, toto sluchátko není tak silné jako jiné střední telefony v jeho cenovém rozpětí.

Poznámka editora (Jan. 2022): Nástupce A52, Samsung Galaxy A53, by mohl být na cestě v příštích několika měsících.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Cena a datum vydání

Galaxy A52 5G začala dodávat v U.S. V dubnu po předchozím prodeji ve Velké Británii. Galaxy A52 5G stojí 499/429 EUR a přichází s 6 GB RAM a 128 GB úložného prostoru. Toto je stejná cena jako Google Pixel 4A 5G, 100 více než základní iPhone SE (který postrádá 5G připojení) a 200 více než OnePlus Nord N10 5G.

Nejnovějším soupeřem pro A52 5G je Google Pixel 5a. Na 449 to stojí o něco méně než Samsung, a přestože to chybí na některých funkcích, jako je občerstvení 120 Hz nebo více zadních kamer, pixel 5a nabízí hvězdnou fotografii a jasně barevný displej, který může otočit hlavu.

Recenze Samsung Galaxy A52 5G: Návrh

Společnost Samsung dal svou novou dávku galaxie středního rozsahu telefony-mezi něž patří A32, A52, A52 5G a A72-další barevný, hravý design. Nemyslím si, že to vypadá docela stylově jako série Galaxy S21, ale stále se mi hodně líbí.

Obzvláště miluji barevné možnosti, zejména úžasná modrá model mého demo (jo, to je jeho skutečné jméno), i když úžasné fialové, bílé a černé mají svá kouzla. Jednorázový záda, který téměř bez seam teče do modulu kamery, vypadá skvěle a dává Galaxy A52 5G svou vlastní plně formovanou identitu, spíše než se jedná o knock-off galaxy nebo zařízení Galaxy Note Device.

Galaxy A52 5G má plastovou záda, ale alespoň se necítí levně, díky pěkné polomatní textuře, která udržuje otisky prstů na uzdě. Zepředu vypadá A52 5G jako všechny moderní telefony Samsung, s jeho centrální kamerou pro úderné díry. Horní a spodní rámy jsou o něco silnější než průměrný telefon, ale jinak Galaxy A52 5G vypadá stejně chytře jako Galaxy S21.

Kovové okraje sdílejí stejnou barvu jako záda. Samsung opět umístil tlačítka hlasitosti a napájení na pravou stranu telefonu, takže levá zůstala zcela prázdná.

Pokud jde o trvanlivost, Galaxy A52 5G má hodnocení odolnosti vůči vody/prachu IP67, což znamená, že může přežít 30 minut pod asi tři stopy (1 metr) vody a nenechává žádný prach.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: displej

Displej Galaxy A52 5G je jednou z jeho nejsilnějších funkcí. Dostanete jasné a barevné 6.5palcová obrazovka s hladkou frekvencí 120 Hz-vzácná funkce v telefonu, která nese vznešenou cenu vlajkové lodi.

Nevýhodou s displejem Galaxy A52 je, že obnovovací frekvence je statická, s možností pouze pro 120 Hz nebo 60 Hz. Dynamický systém, jako je to, co získáte s rodinou S21, znamená, že telefon může ušetřit výdrž baterie a zároveň nabídnout maximální obnovovací frekvenci, když je to potřeba. Naproti tomu přístup A52 52 vyžaduje, abyste si vybrali mezi vysokou obnovovací frekvencí a nižší výdrží baterie nebo naopak. Alespoň obnovovací frekvence je rychlejší než pixel 4a 5g, což maximuje na 90 Hz.

Při sledování přívěsu pro pátou sezónu Ricka a Mortyho bylo okamžitě zřejmé, že A52 je vynikající telefon pro streamování fanoušků. Velký panel jasně vykreslil anarchickou animaci, přičemž jasné a rozmanité barvy pořadu se živě zobrazovaly na panelu Bright AMOLED.

Jak jasné? Měřili jsme Galaxy A52 5G při 708 nits s adaptivním jasem. To je jasnější než pixel 4a 5g (638 nites) a iPhone SE (625 nits).

Nastavte Galaxy A52 5G do živého režimu a dostanete spoustu nasycených barev. 201.35% barevného spektra SRGB přesně. Barvy jsou mnohem přesnější, když jsou nastaveny do přírodního režimu, který obnovuje 128.1% spektra SRGB. Chcete.li toto číslo uvést do kontextu, iPhone SE zasáhne 111.2%, zatímco pixel 4a 5g vám dává 140.6%. V přírodním režimu je obrazovka Galaxy A52 5G přesnější než pixel 4a 5G-telefon Samsung má hodnocení Delta-E 0.22 ve srovnání s 0.30 pro pixel. ale iPhone SE (A 0.20 hodnocení) je přesnější než obojí. (Čísla blíže k nule jsou přesnější.)

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Trvanlivost

Bohužel, displej Galaxy A52 5G během mého testování vyzvedl nějaké škrábance. Telefon nepřišel ze Samsungu s oděrkou a já jsem ho položil pouze na mysepad a peřinu, když jsem jej netestoval, kromě pravidelného otřesu látkou mikro vlákna. Ani jsem nezadal telefon, než jsem si všiml škrábanců.

Když jsme loni zkontrolovali Samsung Galaxy A20, tento telefon také zvedl škrábance bez jakékoli zřejmé příčiny, i když na jeho plastové zádech než na obrazovce. A52 5G používá na svém displeji robustní Gorilla Glass 5, takže jsme zmateni, proč tento problém znovu zasáhl, s výjimkou druhé strany telefonu.

K vyjádření jsme se obrátili na Samsung, ale prozatím vám doporučujeme použít ochránce obrazovky, pokud si koupíte tento telefon.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Zvuk

Samsung zahrnoval konektor pro sluchátka na A52 5G, což je skvělé pro každého, kdo se stále svírá na jejich kabelová sluchátka. To také pomáhá zdůraznit systém stereofonních reproduktorů na A52 5G, což je docela dobré.

Poslech „John L“ Black Midi, struny, kytara a vokály sebepopisovaného „Infernal Din“ se jasně narazily, dokonce i v tišších okamžicích písně. I když nesouhlasná melodie vzrostla intenzita (a já jsem zvýšila objem), směs zůstala dobře vyvážená. S ohledem na cenu telefonu má Galaxy A52 5G několik působivých plic.

Stereo reproduktory se někdy nacházejí na telefonech v tomto cenovém rozpětí; Například je má například pixel 4a 5g. Pro srovnání, kvalita zvukového vysílání z reproduktorů obou telefonů je přibližně stejná, ale mix je jiný. Pixel je mnohem více výškové dopředu, což je skvělé, pokud posloucháte obsah mluveného slova nebo průměrný kus hudby. Posluchači s láskou k bušení basů nebo lichotivějšího tónu budou mít systém A52 více.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Kamery

Na zadní straně Galaxy A52 5G získáte velkorysé čtyři senzory, ale některé jsou užitečnější než jiné. Hlavní kamera je 64MP, ale ve výchozím nastavení fotí při 12 MP, aby se velikosti souborů obrázků zmenšily. Dalšími hlavními senzory jsou 12MP Ultrawide Shooter a 5MP makro kamera, přičemž poslední senzor je 5MP hloubkovou kamerou pro přidání efektů hloubky pole do výstřelů portrétu.

Testoval jsem kamery Galaxy A52 5G proti dvojitým zadním kamerám Pixel 4A 5G, které mají 12MP hlavní senzor a 16MP ultrawide senzor.

Pro hlavní test kamery jsem si vybral tento pohled na Highgate č. 1 Pond v Hampstead Heath v Londýně. I když oceňuji upřímnější zbarvení fotografie Pixel 4A 5G, jasnější barvy z A52 5G, podporované jeho mnohem větším senzorem, vytvářejí mnohem atraktivnější obraz.

Stejnou fotografii jsem pořídil s kamerou A52 nastavenou na jeho plné rozlišení 64MP a kromě změn osvětlení způsobené mraky procházející nad hlavou, není příliš velký rozdíl, kromě skutečnosti, že můžete přiblížit mnohem dále. Bez vyhrazené teleobjektivní kamery na A52 5G, schopnost pořizovat velké obrázky, jako je tento, vám umožní pořizovat přijatelné zvětšené výstřely, i když se nebudou držet vedle řádného optického objektivu zoomu.

Vyzkoušel jsem tyto senzory také v nočním režimu, s výstřelem z Boston Arms Oriented pro portrét. Režim nočního zraku společnosti Google je jedním z nejlepších fotografických režimů se slabým osvětlením v podnikání, takže není divu, že to zde dávám přednost. Obraz A52 je jasnější, což by mohlo být někdy užitečné, ale je mnohem méně nasycený než výstřel pixelu.

Nyní přicházíme do ultrawide kamery, kterou jsem testoval střílením po severní straně parlamentu, zpět na Hampstead Heath. Toto je pravděpodobně nejhorší srovnání všech pro A52. Jeho malý senzor ve srovnání s pixelem 4a 5G vytvořil tlumený výstřel.

Také jsem testoval makro kameru Galaxy A52 5G, funkce Pixel 4a 5G nemá. Tento detail vytáčecí podložky v londýnské telefonní schránce je lepší, než jsem si myslel, že by to bylo, zejména s reprodukcí mnoha různých barev v zvětralém kovu. Tam, kde tato fotografie padá, je jeho omezený ohniskový rozsah, což způsobuje, že tlačítko „5“ vypadají rozmazané.

Obzvláště se mi nelíbí fotografie portrétního režimu pořízené jedním telefonem zde, protože oba výstřely se zdají být přesycené. Hloubka asistovaná senzorem A52 5G však přináší přirozenější rozostření než software pouze pro pixel 4A 5G.

Zde vidíme obrázek portrétu pořízený s kamerami o dvou telefonech. Žádný telefon nebyl schopen přesně zachytit všechny mé vlasy létající ve větru, ale obecně oba telefony poskytovaly kvalitní software bokehs. The Pixel 4A 5G je zde můj oblíbený, protože jeho tendence k více nasyceným obrazům způsobuje, že moje kůže a obloha v pozadí vypadají mnohem hezčí.

Celkově je kamerami Galaxy A52 5G všestrannější než pixel 4a 5G, ale telefon Samsung je krok pozadu, pokud jde o celkovou kvalitu fotografií. Pixel 4A 5G zůstává jedním z nejlepších telefonních telefonů dostupných pro méně než 500.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: výkon

S čipovou sadou Snapdragon 750g středního rozsahu a 6 GB RAM by měla Galaxy A52 5G nabídnout sílu, kterou potřebujete k plnění každodenních úkolů.

Na benchmarku Geekbench 5 získala Galaxy A52 5G průměrné skóre 637 v jednorázovém testu a 1 866 ve vícejádrovém. To bije skóre Pixel 4A 5G 598 a 1 614. To se dá očekávat, protože čipy 750g a 765 g debutovaly v roce 2020, ale společnost Samsung vydala telefon mnohem později, což společnosti dává více času na optimalizaci čipové sady. A52 5G se však stále rozdrtí iPhone SE, který spravoval skóre 1 337 a 3 226 s pomocí stále velmi slabé Apple A13 Bionic Chipset.

Na 3Dmark Sling Shot Shot Unlimited, který měří grafický výkon, A52 5G spravoval 2 875 bodů, což je nižší než 2 959 bodů Pixel 4A 5G. To lze vysvětlit telefonem Google pomocí mírně lepšího Adreno 620 GPU než Samsung’s Adreno 619.

Vyzkoušejte Call of Duty Mobile and Brawl Stars odhalili, že A52 5G dělá slušnou práci při hraní mobilních her. Oba tituly měly několik zubatých okrajů, pravděpodobně výsledek podprůměrného výkonu GPU a rozlišení FHD na obrazovce, ale stále jsem měl výbuch s oběma tituly, a to díky hladkému celkovému výkonu z čipu 750g a displeji 120 Hz.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: životnost a nabíjení baterie

V A52 5G máte kapacitu baterie 4 500 mAh, což je velkorysé množství prostoru pro telefon této ceny. Při testování toho, kolik YouTube jsem mohl sledovat, jsem zjistil, že 5 hodin streamování videa přes Wi-Fi (moje standardní nedělní odpoledne) vyčerpalo baterii ze 100% na 68%. Bezpečné říci, že A52 by měl trvat tak dlouho, jak byste očekávali od baterie této velikosti.

Naše test baterie to zálohuje. Nastavili jsme telefony pro surfování na webu nepřetržitě přes mobilní a Galaxy A52 5G se držela po dobu 12 hodin a 19 minut, přičemž se umístí vysoko na nejlepší životnost baterie telefonu. Tento výsledek však přišel, když byla obnovená frekvence telefonu nastavena na 60 Hz; zapněte rychlost 120 Hz a vytrvalost klesne na 10 hodin a 19 minut. Přesto je i ten čas lepší než průměrný chytrý telefon.

Společnost Samsung nabízí podporu pro 25w rychlé kabelové nabíjení na A52 a hodí také do nabíječky v krabici A52, příslušenství, které již nedostanete s jeho vlajkovými telefony. Úlovek spočívá v tom, že přiložená nabíječka je pouze 15W model; Pokud chcete maximální rychlosti, budete si muset koupit samostatnou 25 W cihel.

Se sdruženou nabíječkou se A52 5G naplnila od prázdného do 31% za 30 minut, když jsme testovali nabíjení v naší laboratoři. Nabíjení telefonu trvalo asi 90 minut. To pevně staví do středu smečky při jeho porovnávání s soupeři. Pixel 4a 5G má maximální rychlost náboje 18 W, ale protože nabíječka 18 W je dodávána s telefonem, nabíjí se rychleji než základní balíček A52 5G, až 46% plné za 30 minut.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Software

Samsung je jedním z nejznámějších výrobců pro plnění svých telefonů předinstalovanými aplikacemi. Jsou skvělé, pokud jste již dobře integrovaní do ekosystému Samsung, ale jinak prostě zabírají úložný prostor spolu se sloty ve vaší zásuvce aplikací a domovskými obrazovkami, které by jinak mohly být ponechány čisté. Alespoň je můžete smazat, pokud vás příliš obtěžují.

Vzhled Samsung’s One UI 3.0 postaveno na vrcholu Android 11 se mi moc nelíbí. Jako fanoušek zjednodušujících kůží Android, jako je OnePlus ‚Oxygenos nebo Android telefonů Google Pixel Phones. Stříbrná podšívka předpokládám, že jedno uživatelské rozhraní vypadá odlišně. To Samsung nikdy nebudete zaměnit za jinou značku telefonu.

Jediná funkce Samsung-Unique, která se mi líbí, jsou panely okrajů telefonu. To vám umožní umístit různé aplikace a nástroje do sady nabídek, které sklouznou ze strany displeje. Je to kříž mezi nabídkou normální nabídky Android Quick Settings (k čemu máte stále přístup jako obvykle ze stínu oznámení) a ovládacím centrem ve stylu iPhone se směsí praktických a personalizovaných možností. Okrajové panely jsou něco, co by si energetický uživatel rád trávil čas vyladěním na jejich přesné potřeby.

Samsung Galaxy A52 5G Recenze: Verdikt

Na Galaxy A52 5G jsou také některé věci, které se mi opravdu líbí, včetně jeho hravého designu, obnovovací frekvence 120 Hz a jejího všestranného hlavního 64MP kamery. A výkon a výdrž baterie jsou za cenu velmi pevné. Na tomto telefonu mě však frustrovalo několik věcí, včetně snadno poškrábaného displeje. A zatímco Samsung nabízí více kamer než pixel 4a 5g, telefon Google má tendenci pořizovat celkově lepší obrázky. I když jsme to ještě nevložili k hlavě s pixel 5A, představili bychom si, že toto prohlášení platí i tam.

Google Pixel 4a 5G zůstává lepší volbou pro peníze, za předpokladu, že chcete 5G ve svém sluchátku Android. Odstupné na NORD N10 5G pravděpodobně stojí za to pouze tehdy, pokud máte velmi těsný rozpočet. Pokud se však velmi zajímáte o vysokou obnovovací frekvenci A52 5G nebo jeho hlavní kamera, jsou to dost dobré důvody, proč se na to vydat při více zaoblené konkurenci.

Samsung Galaxy A52, A32: Nemusíte platit 1 000 za slušný 5G telefon

Obvykle zbrusu nové chytré telefony stojí spoustu peněz, zejména ty na samém vrcholu pyramidy elektroniky. Nejnovější přístup založený na Apple a Androidu a stoupá nad 1 000. A v prvních dnech přechodu buněčné techniky, jako je ten, kterým nyní procházíme s 5G, zařízení určená k používání NewTech mají ještě vyšší prémii.

Ale jsme dostatečně daleko po silnici, že najdete relativně cenově dostupné telefony s schopnostmi 5G. Začátkem tohoto roku Samsung obnovil svou řadu galaxie a série telefonů, v polovině ceny na naprosto levné telefony, které jsou stále docela schopné. Dostal jsem ruce na galaxii A52 a A32 pro testování a v závislosti na vašich potřebách je každý uspokojivý zařízení. Nedělejte si chybu, ale je třeba udělat oběti. Zda to, co se vzdáte, stojí za to, je to otázka.

Existují některé věci, které A52 a A32 sdílejí společně. Oba mají 6.5palcové displeje, i když A52 má vyšší kvalitu. Oba mají schopnosti 5G-testoval jsem je na síti T-Mobile-ale ani nepodporovala superrychlá připojení milimetrových vln, která nabízejí stahování čelistí, ale nemohou proniknout do pevných předmětů a obecně je obtížné najít. Oba přicházejí v černé barvě. vezměte si to nebo nechte to. a oba přijmou paměťové karty microSD, aby přidali až 1 terabajt úložiště. Oba přicházejí s Androidem 11.

Galaxy A52 5G, 499.99.

Tento telefon je 6.5palcová obrazovka je Super AMOLED s 1 080 x 2 400 pixelů při obnovovací frekvenci 120 Hz. Je to vynikající displej a vzhledem k tomu, že byste minulý rok zaplatili téměř 1 000 za S20 s touto obrazovkou, je to hodně.

Telefon se mi v ruce cítí dobře, a ačkoli je to většinou vyrobeno z plastu, cítí se solidní, s trochou šťávy. Senzor otisků prstů je pod displejem a funguje velmi dobře, rychle a spolehlivě odemkne. Měl jsem menší štěstí s rozpoznáváním obličeje, ale pak jsem zkažený ID obličeje na mém iPhone 12 Pro Max.

A52 5G používá procesor Qualcomm Snapdragon 750G s 6 GB RAM a 128 GB vestavěného úložiště, ale to je rozšiřitelné, jak již bylo zmíněno dříve. Je to rychlé a citlivé, přičemž aplikace se rychle otevírají a obrazovky se hladce posouvají. vypadá to jako vlajkový telefon. Hry střední třídy hrály dobře.

Telefon má 32 megapixelový přední selfie kameru a na zadní straně jsou čtyři kamery: hlavní kamera 64 mp s optickou stabilizací obrazu; ultra široký 12-MP fotoaparát; makro kamera 5 MP; a 5-MP hloubkovou kameru, která pomůže s výstřely režimu portrétu. Video lze zachytit až do rozlišení 4 kB.

Obrázky nemají obvyklý hypersatovaný vzhled, který očekáváte od vlajkových lodí Samsung, s přirozenějšími tóny. Fotografie s nízkým osvětlením postrádaly detail a hloubku, kterou dostanu se svým iPhone, ale odvedli dostatečně dobrou práci s dostupným světlem.

Režim portrétu Občas rozmazané předměty v popředí a přiblížení k zachycení vzdálených objektů někdy vedlo k zvláštnímu rozmazání věcí v popředí. Systém fotoaparátu však zahrnuje mnoho fantastických funkcí nalezených ve vyšších skupinách Galaxys, jako je Single Take, což vám umožní zachytit fotografie i videa v jednom rozšířeném výstřelu.

Konektivita 5G na A52 odpovídala mému iPhone 12 Pro Max, která je také v síti T-Mobile. S 2-3 bary jsem dokázal získat rychlosti stahování přes 200 Mbps a v některých oblastech, kde se rozzářilo všech pět barů, jsem dostal rychlosti blízko 300 Mb / s. Nepodporuje však Wi-Fi 6.

Výdrž baterie je dobrá a obvykle jsem dostal den a polovinu za mírné použití. Podporuje rychlé nabíjení 25 wattů, ale nebude dělat bezdrátové nabíjení, protože má plast zpět.

Galaxy A32 5G, 279.99.

Když společnost Samsung v dubnu spustila sestavu řady A, A32 byl tehdy nejméně extenzivním smartphonem 5G, který byste si mohli koupit. Nyní je tu alespoň jeden levnější 5G telefon: Motorola jeden 5g eso na 264. Přesto, pokud konkrétně chcete zařízení Samsung, jedná se o vaši možnost s nejnižšími náklady 5G.

Galaxy A32 5G má 6.5palcový HD LCD displej s rozlišením 720 x-1 600 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Není to ani tak jasné, ani svěží vypadající jako A52, ale rolování je hladké.

Senzor otisku prstu pro A32 je zabudován do tlačítka zámku na pravém okraji telefonu. Nebylo to tak citlivé jako senzor na podlahové obrazovce na A52, někdy si stěžoval, že jsem celý tlačítko nepokrýval palcem, když jsem byl. Ale zjistil jsem, že se mi líbilo pohodlí senzoru knoflíku více než verze na dražším telefonu. položení palce na tlačítko se cítilo přirozenější. Rád bych to viděl na jiných telefonech, s zlepšení citlivosti.

Nejlepší prodej matrace Memorial Day pro strmé úspory a lepší spánek

Líbí se ti co vidíš? Zaregistrujte se prosím na můj zpravodaj s poznámkami k vydání, přineste vám informace o spotřebitelských technologiích, pomoc a praktické tipy. Každé úterý ráno klesá.

A32 5G je poháněn procesorem MediaTek 720 se 4 GB RAM a 64 GB úložného prostoru, ale stejně jako A52 je rozšířený na 1 TB. Byl jsem potěšen rychlostí populárních aplikací. Aplikace Office Office Tiktok a Microsoft, která je součástí telefonu. Ale některé hry střední třídy, které jsem vyzkoušel, nehrály tak hladce jako na A52.

A32 má na zádech podobný systém A32, ale neexistuje žádný náraz kamery-čočky pro fotoaparát zvedly ráfky. (A32 je znatelně silnější a těžší než A52, což je pravděpodobné, proč je rána Mia.) Zadní kamery zahrnují hlavní 48-mp hlavní, 8-mp ultra široký; makro 5-MP; A 2 MP hloubková kamera. Rovněž střílí video až do rozlišení 4 kB. Má také přední selfie fotoaparát 13 mp.

Stejně jako A52 jsou barvy utlumenější než na vlajkových telefonech Samsung. Na tomto zařízení bylo horší na některé zvětšené fotografie, které jsem zmínil, že jsem zmínil na některých zoomovaných fotografiích. Snímky portrétu byly slušné kvality a obrázky se slabým osvětlením nebyly zdaleka tak osvětlené. Tento model bych nedoporučoval pro nic jiného než neformální fotografování smartphonů.

Konektivita 5G byla stejně dobrá jako na mém iPhone nebo A52. Stejně jako A52 nepodporuje Wi-Fi 6.

A32 má větší baterii a výdrž baterie byla velmi dobrá. Ale podporuje pouze 15 wattové nabíjení a žádné bezdrátové nabíjení.

Byl jsem nadšený z možnosti A32 jako slušného 5G telefonu a pro nepopiralé uživatele, kteří dávají přednost zařízením Android, by to pravděpodobně stačilo za vynikající cenu. Vyšší náklady A52 vám však dostanete mnohem lepší displej, silnější kamerový systém a větší sílu pro hraní her. Pokud potřebujete více svalu, stojí to za to.

Mít dotazy o 5g chytrých telefonech? Zeptej se mě!

Nový telefon 500 galaxií společnosti Samsung mě nutí už už nikdy nechci platit 1 000 za telefon

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona e.mailu stylizovaný pták s otevřeným ústem, tweeting.

apple, iphone, 2022, samsung, galaxy

Ikona LinkedIn Slovo „in“.

When you buy through our links, Insider may earn an affiliate commission. Learn more.

 • Galaxy A52 5G společnosti Samsung nabízí dlouhou životnost baterie a spoustu funkcí za rozumnou cenu.
 • Nemá to nejrychlejší výkon, ale pro většinu lidí je dostatečně silný.
 • Podívejte se na našeho průvodce nejlepšími chytrými telefony pro další rady ohledně nákupu.
apple, iphone, 2022, samsung, galaxy

V roce 2019 se zdálo, že nákup telefonu, který stojí 500 nebo méně. To bylo zejména pravdivé, pokud jste chtěli pokročilé funkce, jako jsou kamery s více objekty a 5G.

V roce 2021 to již neplatí a Samsung je jedním z hlavních technologických gigantů, kteří vede obvinění vůči slušnému rozpočtovému telefonům s nedávno spuštěnou Galaxy A série. 500 Galaxy A52 5G je špičkové zařízení sestavy, které nabízí funkce, které byly donedávna i na nejkrásnějších telefonech.

Galaxy A52 5G je důkazem toho, že éra placení 1 000 nebo více za smartphone končí. Ale tato mezera v ceně nepřichází bez některých kompromisů, ačkoli žádný z nich není vysílači obchodu.

Například byste neměli očekávat, že Galaxy A52 5G bude fungovat tak rychle jako chytré telefony vybavené nejnovějšími špičkovými procesory. V opačném případě, na čem vám opravdu chybí, je technologie, která bude důležitá pro napájení novějších funkcí, které jsou příjemné, ale nejsou pro celkovou zkušenost kritické dnes.

Zde je bližší pohled na to, jaké to bylo používat Galaxy A52 5G.

Specifikace Samsung Galaxy A52 5G

Samsung Galaxy A52 5G

Typ zobrazení, obnovovací frekvence

Široký 64MP, 12MP ultra široký, 5MP makro, hloubka 5MP

Snapchat čočky, pro video, noční režim, 4k video

Rozšiřitelné úložiště až do 1 TB, rychlé nabíjení 25 W (ale potřebuje adaptér), konektor pro sluchátka

Návrh a zobrazení

Na designu Galaxy A52 5G není nic, co se zdá levně. Díky jeho matné sestavení je A52 5G téměř pocit, že by se vešel přímo doma v sestavě Samsung’s High-End Galaxy S21.

Stejně jako si vážím estetiky Galaxy A52 5G, zadní panel shromažďuje otisky prstů a prach poměrně snadno. Doporučil bych použít tento telefon s pouzdrem.

Samsung je známá svou technologií živých displejů a na tom se neshromadila s A52 5G. Telefon 500 galaxií společnosti Samsung je dodáván s 6.Obrazovka rozlišení 1 080 x 2 400 1 080 x 2 400.

Super Amoled je typ technologie OLED displeje, což znamená, že by měla nabídnout bohatší kontrast a odvážnější barvy než LCD panely, jako jsou ty, které se nacházejí na některých levnějších chytrých telefonech. Dokonce i 600 iPhone 11 postrádá OLED obrazovku. Super AMOLED se také liší od tradičního OLED displeje v tom, že má dotykové senzory začleněné přímo do displeje spíše než na samostatnou vrstvu, což pomáhá udržovat tenké zařízení.

Dražší telefony společnosti Samsung, jako je Galaxy S21.

Přesto je zážitek z prohlížení na Galaxy A52 5G více než dost, aby bylo čtení a sledování filmů nebo televize zábavné. Při sledování klipů z „The Great British British Baking Show“ vypadají barvy na Galaxy A52 5G o něco odvážnější a punchiedji než na Apple 400 iPhone SE, který místo OLED používá LCD panel LCD místo OLED. Google 700 pixel 5, který má také OLED displej, vypadá téměř stejně dobře jako telefon Samsung, ale zdá se, že ve srovnání s určitými scénami je trochu vyplaveno ve srovnání.

Nemluvě o tom, že Galaxy A52 5G má také téměř bezhraniční obrazovku s výřezem fotoaparátu selfie, který je stěží viditelný, stejně jako mnoho dnešních prémiových chytrých telefonů.

Je zde podpora rozpoznávání obličeje a senzor otisku prstu, který je zabudován do obrazovky. Všiml jsem si však, že si skener často přečte prst, což může být nepříjemnost, což může být nepříjemnost.

Fotoaparát

Smartphony nahradily vyhrazené kamery pro většinu lidí, takže není divu, že se Samsung rozhodl jít all-in, pokud jde o kvalitu kamery Galaxy A52.

Telefon je dodáván se čtyřmi zadními kamerami: objektiv široký 64 megapixel, 12 megapixelový ultra široký objektiv, 5-megapixelový makro čočka a objektiv hloubky 5 megapixelů. Na přední straně je 32 megapixelový selfie fotoaparát. To je spousta čoček pro 500 telefon.

V praxi má Galaxy A52 skvělý fotoaparát za cenu, zejména pokud jde o fotografie s nízkým osvětlením, snímky zoomu a selfies. Na základě mých zkušeností je Galaxy A52 5G lepší fotografovat v dim scénářích než Google Pixel 5 a Apple iPhone SE, a může také těsněji přiblížit při fotografování z dálky daleko.

Podívejte se na fotografie pořízené v matně osvětlené oblasti níže a všimnete si, že Galaxy A52 je nejjasnější.

Galaxy A52 však produkuje fotografie, které vypadají trochu vyplavené ve srovnání s Pixel 5 a iPhone SE v jasných scénách a tóny kůže v portrétech nevypadají přirozeně na fotografiích A52, jako tomu bylo v obrázcích pořízených na Apple a Apple a Telefony Google. Podívejte se na níže uvedenou fotografii a všimnete si, že Samsung’s Shot vypadá nadměrně přeexponovaný.

Jinak má také mnoho stejných režimů střelby jako Galaxy S21, jako je Single Take, Panorama, Pro Video, Portrait a Night Mode mimo jiné. Galaxy A52 postrádá pohled režiséra, který vám umožní nahrávat s více čočkami současně, ale přichází s vlastními dalšími výhodami, jako jsou filtry Snapchat vytvořené přímo do selfie kamery.

Výkon

Galaxy A52 5G je dobře vybavena pro zvládnutí všech základních funkcí, které většina lidí hraje na svém telefonu: SMS, hraní her, procházení kanálů sociálních médií, čtení novinek a fotografování a fotografování.

Ale neočekávejte, že to vyhodí do mysli svou rychlostí, zejména ve srovnání s iPhone SE.

Na základě našich testů se procesor Qualcomm Snapdragon 750G v Galaxy A52 5G jednoduše porovná s bionickým čipem Apple A13.

IPhone SE exportoval 25sekundový 4K videoklip na 1080p v Adobe Rush ve zlomku množství času, který trvalo, než Galaxy A52 splnil stejný úkol. Benchmark testy ukazují podobné výsledky, přičemž iPhone SE skóroval výrazně vyšší na testech, které měly měřit celkový výkon v každodenních úkolech (Geekbench 5) a grafické vykreslování ve hrách (3DMark Wildlife).

Samsung Galaxy A52 5G

Google Pixel 5

Apple iPhone SE

Geekbench 5 (CPU)

639 Single Core, 1865 Multi-Core

595 Single Core, 1 622 vícejádrových

1 335 jediných jádro, 3091 vícejádrové

1 118 skóre, 6.7 snímků za sekundu

1 010 skóre, 6.1 snímky za sekundu

6 996 skóre, 41.9 snímků za sekundu

Export videa

Anekdoticky jsem si také všiml, že Galaxy A52 se při běhu náročné hry o něco teple. Jinak rozdíly ve zpracovatelském výkonu nejsou příliš patrné.

Pokud opravdu nebudete muset být schopni exportovat a upravovat video co nejrychleji na telefonu, výkon Galaxy A52 by měl být dostatečně silný.

Navíc, Galaxy A52 5G také přichází s možností posílení své obnovovací frekvence obrazovky až do 120 Hz, což způsobuje, že se posouvání cítí více vstřícné.

Životnost baterie

Můžete si být jisti, že Galaxy A52 5G vás nenechá snažit najít nabíječku. Během našeho testu baterie trval 500 telefon společnosti Samsung 500, který se skládá z streamování videa na YouTube nepřetržitě s jasem obrazovky, který se rozběhl celou cestu nahoru.

Galaxy A52 5G trvala 13 hodin a 25 minut, jen mírně porazil čas Pixel 5 13 hodin a 19 minut. Mnohem menší iPhone SE však do našeho testu zemřel asi pět hodin. Galaxy A52 5G dokonce přežila dražší Galaxy S21, která zemřela po 12 hodinách a 46 minutách, když jsme ji v únoru prošli stejným testem.

V době, kdy vám dojde baterie, podporuje Galaxy A52 5G rychlé nabíjení 25 wattů, které by mělo dodávat 50% poplatek za 30 minut. Bohužel musíte koupit adaptér 25W samostatně.

Měli byste si to koupit?

Ano, Galaxy A52 5G je vynikající volbou pro fanoušky Android, kteří nechtějí utratit téměř 1 000 za nový smartphone. S podporou 5G, dlouhou životností baterie, velkou a živou obrazovkou a skvělým fotoaparátem nebudete mít mnoho ohrožení tím.

Největší funkce, které chybí v Galaxy A52 5G.

Například postrádá ultra širokopásmové technologie, bezdrátový protokol, který dává telefonům lepší detekci blízkosti. Většinou se používá pro sdílení obsahu na jiných okolních zařízeních nebo pomocí příslušenství pro sledování, jako jsou Apple’s Airtags nebo Samsung’s Galaxy Tags.

Rovněž nemá milimetrovou vlnu 5G, což je superrychlá verze 5G, která umožňuje výrazně rychlejší výkon než 4G LTE. Tyto sítě však nejsou široce rozmístěny a fungují pouze na krátkých vzdálenostech.

Jaké jsou vaše alternativy?

500 Google Pixel 4A 5G je nejbližší konkurencí společnosti Samsung’s Galaxy A52 5G. Má o něco menší obrazovku s nižší obnovovací frekvencí, dvě zadní kamery místo čtyř a bez rozpoznávání obličeje. Podporuje však oba typy 5G, rychle dostává aktualizace Androidu a také získává exkluzivní funkce Androidu.

Samsung také prodává levnější 400 telefon s názvem Galaxy A42 5G, který přichází s oběma příchutěmi 5G, ale má méně kamer s nižšími rozlišeními a méně pamětí.

Pro rozpočet nakupujících, kteří se zajímají o iPhone, je tu 400 iPhone SE. Tento telefon má pouze jednu zadní kameru, výrazně kratší výdrž baterie ve srovnání s Galaxy A52 5G a menší 4.7palcová obrazovka. Ale je plná super mocného výkonu.

Sečteno a podtrženo

S vysokými značkami ve všech oblastech, které se počítají. jako je výdrž baterie, možnosti kamery a kvalita zobrazení. 500 Galaxy A52 ztěžuje ospravedlnění placení téměř 1 000 za nový telefon. Nemá nejrychlejší výkon a jeho kamera v některých oblastech zaostává. Ale pro většinu lidí má správnou rovnováhu dostupnosti a funkcí.

Pros: Dlouhá životnost baterie, živá obrazovka s vysokou frekvencí, dobrá kamera, celkově skvělá hodnota

Nevýhody: Výkon zaostává za levnějším iPhone SE, senzor otisků prstů může být nespolehlivý

| Denial of responsibility | Contacts |RSS