Apple Lightning to USB. Apple Lightning to USB

Micro USB/USB Typ C/Apple Lightning: Vše, co potřebujete vědět o kabelech smartphonu

Technologie bezdrátového nabíjení se v posledních letech stala virovou rychlostí adopce, kterou by nikdo nikdy nepředpokládal.

Ale pojďme zde jasně, kabely nejsou zastaralé. Jsou stále nejběžnější metodou, jak nabíjet váš telefon, přenášet data nebo zálohovat, a mají mnoho výhod, které bezdrátové technologie zatím nemohou zcela shodovat!

Svět telefonních kabelů se bohužel stává nepořádkem, protože existují různé standardy. Typické tři typy jsou, micro-USB pro zařízení Android, l ightning pro zařízení Apple a nejnovější USB T YPE-C. který poskytuje ještě pohodlnější metody a funkčnost nabíjení.

Nejsou zaměnitelné; Proto je důležité znát rozdíly mezi každým formátem, které vám pomohou určit, co získat pro vaše zařízení, aby se zajistilo, že funguje na špičkové účinnosti.

Nejdříve se podívejme na základy těchto tří typů konektorů.

Micro USB vs. Typ-C vs. Blesk

Zde je rychlý test pro ty, kteří chtějí koupit jeden z těchto kabelů, můžete si na první pohled vybrat ten pravý? Zkontrolujte obrázek níže:

A) Micro USB

Micro USB je miniaturizovaná verze rozhraní USB (Universal Serial Bus) vyvinutá pro připojení kompaktních a mobilních zařízení, jako jsou vaše chytré telefony, MP3 přehrávače, GPS zařízení, fotografie a digitální kamery. Je to téměř univerzální konektor; Říkám „téměř“, protože i s touto konkrétní verzí existují tři varianty, Micro-A, Micro-B a Micro-B V3.0.

Všichni přicházejí s černými zbarvenými nádobami, ale je snadné je identifikovat, protože jeden obsahuje kompaktní pět a druhou deset kolíků. Vypadají jinak.

B) Lightning

Apple je známý tím, že tlačí vpřed se standardy. Udělali to, když implementovali nový formát kabelu, osvětlení kabelu USB (8-pinový konektor) jako starý (konektor 30 kolíků) byl mnohem širší a na zařízení zabral příliš mnoho místa. Stejně jako jeho předchůdce nebyl konektor Lightning navržen tak, aby byl kompatibilní s jinými konektory, což způsobilo nějakou kontroverzi, když byl poprvé představen, i když je to pohodlnější kabel pro uživatele Apple. Nový konektor je o 80 procent menší, mnohem robustnější v designu, symetrický, a proto reverzibilní, což znamená, že se nemusíte starat o to, která strana je horní nebo dole, když ji připojíte.

Apple by chtěl, abyste věřili, že byste měli používat pouze jejich kabely, ale vydržte však, co když chcete používat kabely Lightning vytvořené jinými výrobci? Ujistěte se, že kabel prošel certifikačními testy MFI (MACE pro iPhone/iPod/IPad) a je dobré jít.

C) typ-c

USB-C, také známý jako USB typ-c. je 24pinový systém USB Connector, který se připojuje k hostitelům i zařízením a nahrazuje různé konektory a kabely USB-B a USB-A, které mají být odolné proti budoucnosti.

Jak vidíte, je to vlastně reverzibilní zástrčka, která je velmi podobná kabelu Lightning. Mezi nimi je však jeden významný rozdíl: kabel typu-C přijímá kolíky z karty zabudované do portu v telefonu/zařízení, zatímco bleskový kabel používá kartu s exponovanými kolíky, které se připojují do zásuvky na telefonu.

Všimněte si, že některá z nejnovějších zařízení Apple (MacBook, IMAC atd.) jsou vybaveny pouze porty typu C (Thunderbolt 3 (USB-C) nebo USB-C) než jinými konektory. Typ-C je tak univerzální. Poté však musíte koupit vhodný adaptér pro připojení starších zařízení USB k těmto počítačům.

Možná vás zajímá: Který design kabelu nabízí lepší sadu funkcí? A co je důležité, který konektor vydrží nejdéle?

Porovnání kabelů smartphonů

Pamatujte, když jsme hovořili o konkurenčních bezdrátových standardech, které zpomalily adopci technologie bezdrátového nabíjení? Tento druh konkurence je také přítomen v rámci standardů stanovených pro kabely smartphonu, z nichž každá soutěží s druhým, aby se pokusila být číslo jedna.

Porovnáme je tedy, analyzujeme různé aspekty každého typu, a tím předpovídáme, který „může být“ z dlouhodobého hlediska vítězem.

1) Který kabel nabízí lepší odolnost?

To je pravděpodobně nejsložitější problém. Máte další kabel, který se právě zlomil. znovu?

Kromě kvality, roztřízení nebo rozdělení kabelů obvykle vyplývá ze zneužití, zejména když je připojíte nebo odpojíte.

Například odpojení kabelu z zásuvky tahem za kabel, jako je tento:

Abyste se vyhnuli poškození kabelů a pomohli jim vydržet co nejdéle, raději držíte kabel skutečnou plastovou zástrčkou místo kabelu.

apple, lightning

Dobře, vraťme se zpět k bodu, kdy jsem se snažil udělat dříve o trvanlivosti.Kabely typu-C přijímají kontakty z karty zabudované do portu telefonu, zatímco kabel Lightning má kartu s exponovanými kolíky. Takže, který z nich je odolnější? Ve skutečnosti tyto dva návrhy znamenají významný rozdíl, pokud může dojít k poškození.

Podívejte se na kartu uvnitř tohoto telefonu s portem typu C.

Přestože design typu C chrání kolíky a konektory na vašich kabelech, můžete vidět, že vnitřní karta v zásuvce telefonu je docela tenká, takže je možné, že by se to časem mohlo oslabit nebo poškodit. Řekněme to jiným způsobem, tento design může být nyní bezpečný, ale postupem času, protože je kabel vložen a odstraněn nespočetkrát, může být tenká karta poškozena. Stalo se mi to.

Mezitím, zatímco kabely blesku netrpí tímto potenciálním problémem, jejich exponované kolíky se snadno zašpiní a kabeláž se poškodí. To znamená, že je méně pravděpodobné, že zažijí stres na kabelu, který povede k poškozenému telefonu, který byste mohli najít s typem-C.

A co kabel Micro USB? Jeho design je velmi podobný kabelům typu C. Uvnitř je malá karta, což znamená, že je pravděpodobnější, že zažijí poškození podobné kabelu typu C.

V tomto smyslu Apple Lightning lepší design než typ-C nebo micro USB.

2) Který má rychlejší rychlost přenosu energie?

Schopnost kabelu Micro USB přenosu se liší od zařízení na zařízení, které lze vidět ve výše uvedené tabulce. Na druhé straně je maximální proud kabelu USB typu-C 3A, což znamená, že může dodávat až 100 W energie a je schopna přenosu dat o 10 Gb / s rozhraní 10 Gbps.

Zajímavé je, že porty USB-C na nových modelech MacBook Pro jsou poháněny Thunderbolt 3. Takže mají maximální rychlost přenosu dat 40 Gb / s, což je čtyřikrát rychlejší než standardní USB 3.1.

Apple nezveřejnil úplné specifikace bleskového kabelu jako takového, ale nezávislé testy prováděné na standardních kabelech ukazují, že rychlosti jsou podobné rychlosti USB 2.0, což odpovídá 480 Mb / s.

apple, lightning

A co micro-USB? Bohužel, pokud jde o rychlost, micro-USB je poměrně omezený v tom, co dokáže. Podívejte se na článek zveřejněný ve smyčce, kde Apple Engineer Rainer Brockerhoof vysvětlil výběr konektoru společnosti Apple a proč micro-USB prostě není na práci.

V tomto okamžiku tedy typ-C převáží jak kabel blesku, tak kabel micro USB, pokud jde o účinnost přenosu energie.

3) Který bude standardem odolný proti budoucnosti?

Budeme mít někdy standard, který bude vládnout světu kabelu jako standard bezdrátového nabíjení Qi?

Možná. Apple hodně investoval do konektoru Lightning. Přesto je typ-c neuvěřitelně flexibilní. Může dokonce vytáhnout dvojí povinnost podporovat Thunderbolt Connections. Neexistuje jednoduchá odpověď.

A cloudové technologie a bezdrátové nabíjení se mohou vyvinout do bodu, kdy se nestaráme o to, který kabel používáme pro naše telefony a tablety. Nebo by mohl existovat další alternativní konkurent. Ale prozatím jsem na straně typu C, protože je neuvěřitelně univerzální, schopný rychlé vysokorychlostní nabíjení a je to také velmi pohodlné.

Tipy na nákup správného kabelu smartphonu

Myslím, že stojí za to projít několika tipy na nákup nejlepšího typu kabelu pro vaše zařízení (zařízení).

1) Vědět, jaký kabel potřebujete

Je zřejmé, že první věcí je zkontrolovat jeho tvar a základní specifikace. Nejezděte jen na „kompatibilní se zařízením“, které máte. Přečtěte si specifikaci.

Pokud nevíte, co tato čísla znamenají, zde je odkaz. Statistiky amerického měřidla (AWG). Zjistíte, že čím větší je AWG, tím vyšší je odpor, který má váš drát. Dalším užitečným tipem je zkontrolovat (pokud můžete) věci, jako je průměr, odolnost/délka oblasti přenosu, atd., protože to vše ovlivní výkon kabelu.

(Část tabulek velikosti drátu AWG)

Zajímalo by mě, jak si vybrat kabel smartphonu s nejlepším AWG? Kabely se obvykle vyrábějí z uvízlých vodičů a rozchod AWG uvězněného drátu představuje součet průřezových oblastí jednotlivých pramenů. Například 22 awg 7/30 uvízlý drát je 22 awg drát vyrobený ze sedmi pramenů 30 awg drátu. (Ačkoli to může být vyrobeno s různými prameny drátu, pouze pokud je součet průřezové oblasti stejný).

Čím menší je počet AWG, tím více pramenů má kabel. Podívejte se na následující diagram AWG (s):

Mezi nejtenčí (28AWG) a nejsilnějším (10AWG) je docela rozdíl, takže o jakých specifikacích byste se měli starat, když chcete rychle nabíjet telefon?

Množství energie, které může kabel nést, je určeno velikostí 2.5V dráty uvnitř. Standardní kabel je 28 rozchod a je schopen asi 0.5a. Rychlejší nabíjecí kabel má větší vnitřní dráty (většinou 24 měřidla), které mohou nést větší proudy 2A nebo více.

Nezapomeňte tedy zkontrolovat, zda jsou vaše zařízení a adaptér schopny rychlé nabíjení a že máte nabíječku schopnou dodat rychlejší rychlost. Nakonec zkontrolujte původní kabel, který byl dodáván s vaším zařízením.

2) Koupit od zavedené značky

Levně vyrobené kabely nejsou vhodně navrženy a nepoužívají kvalitní komponenty, které mohou být nebezpečné. Přesto nevíte, jaké proud/napětí tyto kabely zvládnou. V důsledku toho můžete být ohroženi poškozením zařízení při jejich používání nebo, co je horší, způsobíte oheň.

Moje rada je vždy na pozoru před společnostmi, o kterých jste nikdy neslyšeli. Držte se značky s názvem Kabely, které jsou dobře známé a obecně důvěryhodné. Toto je nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby byl kabel kvalitní.

Na závěr

Doposud je kvalitní a dobře vyrobený telefonní kabel stále nezbytným gadgetem pro nabíjení, přenos dat a správu dat, bez ohledu na to, jak bezdrátové nabíjení změnilo způsob, jakým děláme věci.

Problém různých koexistujících kabelů spočívá v tom, že potřebujete více nabíječek nebo kabelů, pokud máte více zařízení. Postupně skončíte v nepořádku kabelů. Není to pohodlné, ekonomické ani přátelské k životnímu prostředí. Proto potřebujete tuto nabíječku-Air Omni, 6-in-1 rodinná nabíjecí stanice. Air Omni má konektor Lightning a USB-C a další port USB-C a USB-A. To znamená, že jej můžete použít k nabíjení iPhone, iPad různých portů, přepínače Nintendo a jakýchkoli jiných zařízeních.

Sbohem, Lightning Cable: Jak se připravit na první USB-C iPhone

Nový mandát z Evropské unie znamená, že Apple konečně prokolí port Lightning. Tady je to, co potřebujete vědět.

(Kredit: Yalcin Sonat / Shutterstock)

Konektor Lightning Apple může být konečně mrtvý. Díky regulačním orgánům Evropské unie budou všechny telefony, tablety a kamery povinny používat standard nabíjení USB-C, což znamená, že iPhone bude přetažen a křičí do adopce portu USB-C.

Greg Joswiak, senior viceprezident pro marketing společnosti Apple, připustil, že „nemáme na výběr“, ale přejít od proprietární nabíječky, aby se zaujala univerzálnější USB-C plug. I když jsme stále daleko od plně USB-C-kompatibilního iPhone, nikdy není příliš brzy na to, abychom se připravili na přepínač a zjistili, jak budete účtovat telefon, když se to stane.

Proč USB-C?

Evropský parlament potvrzuje (otevírá se v novém okně), že USB Type-C se stane novým standardem pro přenosná zařízení pro nabíjení i přenosy dat, aby se snížily e-odpady, poskytly rychlejší nabíjecí rychlosti a poskytly uživatelům volbu nákupu nového zařízení s nabíječkou nebo bez něj.

Regulační orgány také chtějí eliminovat „efekt uzamčení“, který udržuje uživatele závislé na jedné společnosti. Například majitelé iPhone jsou v současné době závislí na Apple, aby jim poskytli nabíjení konektoru Lightning.

Tím, že nařídí USB-C, mají zákazníci větší výběr, pokud jde o napájecí příslušenství, které kupují pro svá zařízení. Můžete si koupit rychlou nabíječku nebo energetickou banku od jakékoli společnosti a bylo by kompatibilní s vaším zařízením. Nabíječky USB-C již tam budou fungovat také bez potřeby adaptéru.

Proč Apple již přešel na USB-C?

Zařízení Android, a dokonce i vlastní iPad Apple, přijala USB-C. Proč nebyl iPhone? Za prvé, Apple má ještě nějaký čas, než mandát vstoupí v platnost. Navzdory stanovení nového standardu v říjnu 2022 se mandát stane vymahatelný pouze ke konci roku 2024. Ale Apple má důvod odolat přeměně před touto dobou.

Zatímco Apple nikdy přímo neuvedl, že zisk je hlavním ovladačem boje proti standardizaci USB-C, Apple vytvořil svůj vlastní certifikační program MFI (MACE pro iPhone) (otevře se v novém okně). který reguluje kvalitu kabelů a příslušenství výrobce třetích stran a poskytuje Apple provizi prodeje. Lze si domnívat, že přijetí USB-C by tento program vypnulo a vypnul cenný tok příjmů.

Apple také uvedl (otevírá se v novém okně), že držení blesku v iPhone má více společného s množstvím odpadu, který by byl potenciálně vytvořen v důsledku toho, že by miliony uživatelů iPhone byly nuceny tyto kabely vyřadit tyto kabely. Společnost již vykopala napájecí adaptér a earpody s novými telefony, počínaje iPhone 12, ve jménu environmentalismu.

V dnešní době je vše, co je zahrnuto do nového iPhone Box, kabel Lightning-To-USB-C, což znamená, že zákazníci musí používat své staré adaptéry Lightning-To-USB nebo koupit nové nabíječky od Apple. Společnost tvrdí, že mnoho lidí již vlastní adaptéry napájení a nepotřebuje další vytvářející nepořádek, ale odstranění tohoto napájecího adaptéru, přesto stále účtuje stejnou cenu za telefon.

Kdy Apple uvolní první USB-C iPhone?

EU Rapporteur Agius Saliba Alex prohlašuje nabíječku USB-C budoucnost technologie v Evropě. (Kredit: Evropská unie)

Protože mandát EU vstoupí v platnost na konci roku 2024, plán vydání Apple by mohl znamenat, že iPhone 16 bude prvním USB-C iPhone. IPhone 17 v září 2025 je také možnost, pokud Apple může získat ještě jeden model, než se zákon projeví.

Pak znovu, jen proto, že existuje datum splatnosti. Je třeba poznamenat, že již existuje zvěsti, že iPhone 15 bude prvním telefonem USB-C Apple v roce 2023.

Než budete příliš nadšeni, je důležité si uvědomit, že tento mandát se týká pouze zemí Evropské unie. Neexistuje žádná regulace nutit Apple, aby takové zařízení vytvořil v USA. Totéž platí pro globální zákazníky mimo EU. Namísto vytvoření modelu USB-C pro Evropu a modelu blesku pro zbytek světa však může nakonec vytvořit finanční a logističtější smysl pro Apple vytvořit jediný model iPhone s jedním portem pro Evropu a model portů Lightning Port a model Lightning Port pro zbytek světa.

Jak se připravit na iPhone USB-C

Nyní, když je to solidní předpoklad, že USB-C iPhone je nejméně jeden až dva roky pryč, máte čas se připravit. Protože však standard však podporuje mnoho telefonů, sluchátka, sluchátka, přenosné reproduktory a další zařízení, možná již máte vše, co potřebujete, doma vše, co potřebujete.

Pokud vlastníte určité modely iPadu nebo MacBook, nabíječka USB-C, která je dodávána s vaším zařízením, bude také fungovat s vaším iPhone. Toto jsou modely, které mají nabíjení USB-C:

  • iPad pro 11-palcové (1. generace nebo novější)
  • iPad Pro 12.9 palců (3. generace nebo novější)
  • iPad Air (4. generace nebo novější)
  • iPad Mini (6. generace)
  • MacBook Pro představil v roce 2016 nebo později
  • MacBook Air představil v roce 2018 nebo později
  • MacBook představil v roce 2015 nebo později

Vzhledem k tomu, že aktuální modely iPhone jsou dodávány s kabelem Lightning-To-USB-C v krabici, je bezpečné předpokládat, že iPhone USB-C bude zahrnovat kabel USB-C, který by vám měl umožnit připojit telefon do počítače, abys to mohl zapojit do počítače nabít.

Zde je, když zbývající Lightning zařízení Apple přepnou na USB-C

Je to už více než 10 let, co Apple představil svůj nový bleskový port s iPhone 5 v roce 2012 poté, co Evropský parlament hlasoval pro nové pravidlo vyžadující všechny nové telefony a menší elektroniku, které používají kabel k účtování, aby byl vybaven USB- C Port, odpočítávání smrti blesku začalo. Zatímco nové pravidlo se technicky vztahuje pouze na nové produkty prodané v Evropě, Apple se chystá omezit změnu na Evropu a potvrdil, že budoucí iPhony přepnou z Lightning na USB-C. Zde jsou všechny zbývající produkty Lightning Apple a když je můžeme vidět, přepnuto na USB-C:

iPhone

Poslední aktualizace: Září 2022 (iPhone 14)/březen 2022 (iPhone SE)

ПЕРЕХОДНИКИ | USB 3.0, LAN, HDMI и LIGHTNING

Další očekávaná aktualizace: Září 2023 (iPhone 15)

IPhone 14 je pravděpodobně poslední vlajkový model s portem Lightning. Zatímco další iPhone přijde dobře pod termínem uložený EU, Gurman říká. Nejen, že to přinese univerzální nabíjení s vaším MacBookem a iPadem, ale USB-C také otevírá dveře pro rychlejší přenosy dat, což bude nyní vítanou novou funkcí, když iPhone 14 Pro může fotografovat 48MP PRORAW Photos. A nejnovější pověsti pro iPhone SE říkají, že Apple na chvíli nebude aktualizovat aktuální model, pokud vůbec. Je pravda, že to bude několik let, než bude Lightning pryč navždy, protože Apple prodává starší telefony iPhone na několik let. iPhone 14 bude pravděpodobně stále k dispozici v roce 2025. ale téměř jistě jsme viděli poslední nový iPhone s bleskem port.

iPad

Poslední aktualizace: Září 2021 (9. generace)

Další očekávaná aktualizace: Žádná

Když Apple vydal v říjnu 2022 10. gen iPad, oficiálně odešel Lightning ze všech nových modelů iPadu. Zbývá však stále jeden model, který to má, 9. gen iPad od roku 2021. Nevíme, jak dlouho to Apple udrží, ale jakmile bude pryč, jsme si téměř jisti, že to nebude nahrazeno modelem USB-C.

Případy bezdrátového nabíjení AirPods/AirPods

Poslední aktualizace: březen 2022 (3. generace)/září 2022 (2. generace)

Další očekávaná aktualizace: podzim 2023

Zatímco případy Airpods a AirPods Pro v loňském roce vyzvedly nabíjení Magsafe, stále používají Lightning k nabíjení kabelem, přestože mají dostatek prostoru pro port USB-C na dně pouzdra. Apple teprve nedávno oba modely AirPods, takže je nepravděpodobné, že do roku 2025 obdrží další hlavní obnovení, ale je velmi možné, že Apple tiše uvádí na trh nové případy USB-C pro stávající modely spolu s iPhone 15.

AirPods max

Poslední aktualizace: prosinec 2020 (1. generace)

Další očekávaná aktualizace: podzim 2023 (2. generace)

Když Apple představil AirPods Max v prosinci 2020, neměli případ nabíjení. Místo toho Apple zahrnoval kabel blesku na boku pro nabíjení (nebo kabelové poslech prostřednictvím volitelného Lightningu na 3.5mm zvukový kabel). Je to už více než dva roky, co dorazila první generace, ale odkaz na nový model AirPods byl nalezen skrývat uvnitř iOS 16.4 kód, takže je možné, že AirPods Max získává v příštích několika měsících dlouhodobě aktualizaci. Mezi očekávané aktualizace patří lepší zrušení šumu, čip H2 pro adaptivní průhlednost a samozřejmě USB-C místo Lightningu.

Kouzelná klávesnice, Magic Trackpad, Magic Mouse

Poslední aktualizace: březen 2022 (nové barvy)

Další očekávaná aktualizace: podzim 2023

Apple nezměnil design svého trojice příslušenství MAC za téměř deset let, ale pravidelně zavádí nové barvy. V roce 2021, všechny tři příslušenství-magické myš, magické trackpad a magická myš-nové barvy, které odpovídají novému 24palcovému iMaku, zatímco magická klávesnice obdržela senzor dotykového ID. Poté začátkem tohoto roku začala Apple nabízet černé verze příslušenství vedle displeje Mac Studio a Studio. I když neočekáváme, že nás Apple překvapí magickou myš, která se nabíjí správně (což znamená, že ji nemusíte převrátit, aby se připojila nabíječka), když Apple aktualizuje Mac Pro pomocí Apple Silicon, očekáváme nějaký USB-C-C Příslušenství také dorazí.

EarPods

Poslední aktualizace: Září 2016 (1. generace)

Další očekávaná aktualizace: Září 2023

Apple začal sdružovat earpody s bleskovým konektorem s iPhony zpět, když odstranil konektor pro sluchátka z iPhone 7. V těchto dnech je budete muset koupit samostatně pro 19, pokud chcete pár s bleskem, ale Apple se říká, že dělá aktualizovaný pár s USB-C, aby vydal spolu s iPhone 15 v září.

Powerbeats Pro

Poslední aktualizace: červen 2020 (nové barvy)

Další očekávaná aktualizace: N/A

Zatímco většina produktů společnosti Apple Beats používá k nabíjení USB-C nebo Micro-USB, je zde jeden-Powerbeats Pro-, který stále používá kabel Lightning-to-USB-C k nabíjení. Předpokládáme, že kdykoli Apple vydá nové barvy nebo aktualizuje Powerbeats Pro, upustí to port Lightning. i když s novými pupeny Beats Studio na cestě, je možné, že Powerbeats Pro je jednoduše přerušen.

Nejlepší kabely iPhone Lightning v roce 2023

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona LinkedIn Slovo „in“.

Ikona Fliboard LinkedIn Stylizované písmeno F.

Ikona flipboard písmeno f.

Ikona e.mailu obálka. Označuje schopnost odesílat e.mail.

Ikona e.mailového odkazu Obrázek odkazu řetězu. Symobilizuje URL odkazu na web.

Zatímco USB-C nakonec nahradí Lightning jako standard nabíjení Apple, kabel Lightning nikam nevede v nejbližší budoucnosti.

IPad 9. generace, náš vládnoucí výběr pro iPad nejlepšího rozpočtu, je poslední tableta Apple, který bude obsahovat nabíjení Lightning. Ale všechny nejlepší telefony iPhone, které si můžete koupit (a všechny iPhony, které jsou v současné době k dispozici od Apple).

Pro správné nabíjení iPhone jsme tedy sestavili naše oblíbené bleskové kabely pro porty USB-C a USB-A, spolu s kabely 3 v 1, které zahrnují bleskovou nabíječku, od důvěryhodných značek jako Anker, Nomad, Spigen a více.

When you buy through our links, Insider may earn an affiliate commission. Learn more.

Nejlepší kabely iPhone Lightning pro porty USB-C

Anker’s Powerline II je nejlepší dostupnou kombinací ceny, trvanlivosti a užitečnosti. Podporuje maximální nabíjecí kapacitu iPhone, 20 W, přichází ve třech různých velikostech ve 3, 6 a 10 stopách a má celoživotní záruku.

Poproudovaný, 10-stopový noční kabel nativního Union má užitečnou vestavěnou hmotnost, která při použití ukotvuje šňůru. Přestože Native Union nabízí celoživotní záruku pro své kabely, robustní kabel Dupont Kevlar Fiber Material sama o sobě poskytne dlouhotrvající ochranu.

S pouzdrem Kevlar s dvojitým plemenem nabízí tento kabel nomad nejvíce „extrémní trvanlivost“ jakékoli dostupné možnosti. Je k dispozici ve 4.9 a 9.8 stop a také umožňuje nejrychlejší možné nabíjení iPhone.

Pro méně než 12 je Amazon Basic kabel odolnou a cenově dostupnou možností, která nabízí slušné nabíjení 18 W a je k dispozici ve 3 a 6 stopách.

Nejlepší kabely iPhone Lightning pro porty USB-A

Powerline II z Anker kombinuje vynikající funkci, trvanlivost a cenovou dostupnost. Pro přibližně 16 let získáte doživotní záruku na již dlouhodobý kabel, který je testován tak, aby vydržel 12 000 ohybů.

Robustní, 10-stopový noční kabel z Native Union je vaše nejlepší sázka na dlouhý kabel. Jeho nastavitelný vážený uzel je praktický rys a je testován tak, aby trval 10 000 ohybů.

Tento kabel s nomádem s dvojitou plechem v Kevlaru má nejlepší sílu a trvanlivost jakéhokoli kabelu, který jsme testovali. V současné době je k dispozici ve dvou pohodlných délkách ve 4.9 a 9.8 stop.

Cenově dostupná možnost, která nemění funkci, spolehlivý a robustní amazonská základní šňůra je k dispozici již od 8 let a přichází ve 3 a 6 stop verzí.

Nejlepší kabely 3 v 1 pro iPhone s nabíjením blesku

Díky neprůstřelnému jádru vláknového jádra a velmi odolným životností 12 000 ohýbání může Ankerův kabel 3 v 1 spolehlivě nabíjet USB-C, Lightning a Micro USB připojení po mnoho let, bez ohledu na jeho doživotní záruku.

V 6.5 stop, Universal Belt Native Union je nejdelší spolehlivý kabel, který si můžete koupit s USB-C, Lightning a Micro USB nabíjecí tipy vestavěné. Jeho silné nylonové pletení přichází ve třech barvách.

apple, lightning

Nylonové pletené šňůry Spigen’s 3-in-1 Durasync Cable, testovány tak, aby odolaly působivých 30 000 ohybů, z něj činí nejdelší možnost mezi univerzálními nabíjecími kabely na pohodlných 4.Délka 9 stop.

Tkaninový kabel Smarthish nemusí být nejodolnější dostupnou možností, ale pro 20 kabel 6 stop, 3 v 1 nabízí skvělou kombinaci dostupnosti a obslužnosti.

Apple přeruší kabel Lightning?

Apple nakonec přeruší bleskový kabel, protože jeho produkty jsou v následujících letech nastaveny na standard nabíjení USB-C.

Lightning Cable bude stále už nějakou dobu, protože standard nabíjení existuje ve všech iPhonech, které jsou v současné době k dispozici od Apple a v jednom aktuálně dostupném modelu iPadu.

Je možné, že standard nabíjení USB-C nemusí zasáhnout nové telefony iPhone až do roku 2025, protože Apple mohl oznámit svou sérii iPhone 2024, než zákon EU nařizuje standard nabíjení USB-C v platnosti na podzim roku 2024.

Co je to MFI certifikovaný blesk?

„MFI“, což znamená „Made for iPhone, iPad nebo iPod“, je označení společnosti Apple pro autorizované vlastní a doporučené nabíjecí kabely třetích stran.

Každý z výše uvedených kabelů je certifikován MFI, což znamená.

Jakýkoli kabel bez certifikace MFI je povinen snadno se zlomit, poškodit zařízení, které nabízíte, nebo ne správně namontovat nabíjecí zásuvku zařízení.

Je bezpečné používat levné kabely Lightning?

Pokud má cenově dostupný bleskový kabel autentickou certifikaci MFI, můžete považovat za bezpečné používat.

Mnoho levných kabelů dostupných online však není certifikováno MFI a může poškodit vaše zařízení Apple. Před nákupem nezapomeňte zkontrolovat seznam produktů pro certifikaci MFI.

Co bych měl hledat v kabelu Lightning?

V první řadě byste měli zajistit, aby byl kabel MFI certifikován, aby mohl správně nabít zařízení Apple bez rizika poškození.

Trvanlivost kabelu je dalším prvotřídním faktorem, který je třeba zvážit, a délka kabelu a estetické úvahy budou záviset na vašich preferencích a návycích nabíjení.

Pokud chcete plně využít schopnosti rychlého nabití iPhone, budete muset získat blesk na kabel USB-C a doprovodnou nabíječku USB-C s nejméně 20 W. Lightning to USB-A kabely a „univerzální“ kabely 3 v 1, které jsou určeny pro nabíjecí porty USB-A, se rychle nenabíjí iPhone.

Antonio je seniorský technický reportér pro tým Insider’s Reviews, kde pomáhá vést pokrytí, recenze a průvodce chytrých telefonů, tablet, příslušenství, nositelných, inteligentních domácích produktů a také zvuková zařízení od Apple, Google, Samsung, OnePlus a další Hlavní technologické společnosti. Před vstupem do Business Insider byl Antonio analytikem spotřebitelů v PCMag. V roce 2009 promoval na Colgate University s bakalářským titulem v historii. Antonio můžete kontaktovat s tipy a skvělou technikou prostřednictvím e.mailu na adrese: avillasboas@firseInsider.com se dozvědět více o tom, jak náš tým odborníků testuje a recenzuje produkty na Insider zde. Další informace o tom, jak testujeme techniku ​​a elektroniku.

Zde si můžete zakoupit logo a ocenit licencování do tohoto příběhu.

ОБЗОР Lightning to USB 3 Camera Adapter

Zveřejnění: Napsaný a zkoumán týmem Insider Reviews. Zdůrazňujeme produkty a služby, které byste mohli považovat za zajímavé. Pokud si je koupíte, můžeme z prodeje od našich partnerů získat malý podíl na příjmech. Můžeme dostávat produkty zdarma od výrobců k testování. To nevede naše rozhodnutí o tom, zda je produkt uveden nebo doporučuje. Pracujeme nezávisle na našem reklamním týmu. Vítáme vaši zpětnou vazbu. Pošlete nám e.mail na recenze@insider.com.

Zaregistrujte se do našeho zpravodaje a získejte čestné recenze na službách Top Products. doručené týdně do vaší doručené pošty.

USB-C vs. Blesk: Jaký je rozdíl?

Nick Steinberg píše o technologii od roku 2014. Jeho práce se objevila v Goliathu, Screen Rant, Techradar a mnoho dalších publikací.

Kayla Dube má 4 roky zkušeností s videografií a filmovou tvorbou. Často pracuje ve výrobě s nezávislými filmovými společnostmi.

V tomto článku

Přestože jsou podobné, USB-C a Lightning nejsou stejné. Patří mezi nejoblíbenější nabíjecí kabely na trhu, zejména pokud jde o mobilní zařízení. Nejvýznamnějším rozdílem mezi těmito dvěma typy kabelů je to, že blesk je proprietární konektor používaný na iPhone a dalších zařízeních Apple. Některé další klíčové faktory odlišují USB-C a Lightning.

Celkové zjištění

USB-C a Lightning (nesmí být zaměňován s Thunderboltem) jsou protokoly používané pro připojení, komunikaci a napájení napájení. Přestože oba typy kabelů jsou primárně pro nabíjení zařízení, jako jsou chytré telefony a tablety, můžete je také použít pro digitální přenosové úkoly, jako je nahrávání nebo stahování filmů, hudby, fotografií a dalších.

USB-C je mnoha považován za současný standard pro nabíjení a přenos dat. Každý iPhone a iPad však od září 2012 přišel s bleskovým kabelem. Výjimkou je iPad Pro, který přijal USB-C počínaje modely 3. generace v roce 2018). Lightning zůstal na iPhone od roku 2012, zatímco jiní výrobci používali několik typů portů USB před (většinou) usazením na USB-C.

Vyloučení exkluzivity Apple, USB-C je lepší než Lightning téměř ve všech směrech, které mají výhodu, že je nový konektor vycházející roky po blesku.

Míra přenosu dat: USB-C je výrazně rychlejší

USB-C je schopen podporovat USB4, nejnovější a nejrychlejší specifikace USB. Výsledkem je, že kabely USB-C mohou přenášet rychlosti až do 40 Gbps. Pro srovnání, bleskové kabely jsou mnohem pomalejší a přenášejí data na USB 2.0 sazby 480 Mb / s.

Komplikující záležitosti spočívají v tom, že Apple nevydává všechny specifikace pro svou proprietární technologii, takže není jasné, jaká je skutečná maximální rychlost přenosu Lightningu. To znamená, že společnost Apple od vydání Lightningu nezveřejnila aktualizaci protokolu, což znamená, že jeho funkce od roku 2012 se málo změnila. K tomu samozřejmě existují plusy. Kabel můžete použít od roku 2012 a je stále kompatibilní s novými iPhony.

Jak čísla naznačují, USB-C má obrovskou rychlostní výhodu oproti blesku. To znamená, že tato výhoda není tak významná, jak se zdá, vzhledem k tomu, že většina lidí nyní přenáší data bezdrátově z jejich telefonů a jiných zařízení místo použití kabelu.

Kompatibilita: Lightning funguje pouze se zařízeními Apple

Ačkoli se nejedná o oficiálně univerzální standard, většina moderních zařízení, včetně chytrých telefonů Android a počítačů se systémem Windows, podporuje USB-3. Dokonce i aktuální počítače Mac Apple mají hybridní porty USB-3/Thunderbolt. Najdete také podporu USB-C na konzolách příští generace jako PS5 a Xbox Series X, stejně jako Switch Nintendo.

Na druhé straně je kompatibilita Lightningu omezená, protože je exkluzivní na produkty Apple. S výjimkou pro profesionály iPad 3. generace a později všechny iPhony a iPady vydané od roku 2012 Používají Lightning Connection. Chcete.li připojit svůj iPhone nebo iPad k nabíječce nebo jinému zařízení, potřebujete kabel s alespoň jedním konektorem Lightning.

Dodávka napájení: USB-C podporuje vyšší příkon a proud

USB-C nabízí vyšší rychlost dodávání energie než blesk a poskytuje rychlejší náboj pod stejným napětím. Zatímco blesk podporuje maximální proud 2.4A, USB-C nese 3a s podporou až 5a. Díky tomuto rozlišení je USB-C mnohem lepší pro rychlé nabíjení, protože podporuje standard dodávání energie USB.

Standardní kabely Lightning nepodporují rychlé nabíjení, takže Apple zahrnuje kabel USB-C k blesku s většinou produktů. V kombinaci s napájecím adaptérem 20W nebo vyššího můžete nabít iPhone až do 50% baterie za asi 30 minut.

Trvanlivost: Kabely USB-C mohou vydržet déle, ale Lightning nabízí stabilní fyzické připojení

Pokud jde o snadné použití a trvanlivost, USB-C a Lightning jsou úzce zarovnány. Obě připojení mají reverzibilní konce, což je usnadňuje připojení k vašim zařízením. Zahrnují také čipy, které pomáhají zaručit kompatibilitu a řízení napájení pro stabilizované přenosy proudu a dat.

Anekdoticky existuje značná debata o tom, která kabel nabízí lepší trvanlivost. Někteří lidé tvrdí, že kabely Lightning se snadněji rozbijí, zatímco jiní tvrdí, že spojovací karty Lightningu lépe zapadají do jejich příslušných portů a jsou méně náchylné k uvolnění spojení než USB-C. To znamená, že většina z toho přichází na osobní preference.

Nejlepší věc, kterou můžete udělat pro zvýšení dlouhověkosti buď kabelu, je zakoupit jeden od důvěryhodného výrobce a dobře se starat o podmínku kabelu i vašeho zařízení.

Konečný verdikt: USB-C lepší konektor

Debaty o trvanlivosti stranou, USB-C je lepší než blesk téměř ve všech směrech. Nabízí širší kompatibilitu, rychlejší rychlosti přenosu dat a zvýšené dodávky energie pro lepší rychlé nabíjení.

S tlakem na montáž evropských regulačních orgánů pro mobilní průmysl přijmout univerzální standard, Apple nemusí mít v této věci moc říci.

Kabel USB-C k blesku má na jednom konci konektor blesku, s konektorem USB-C na druhém konci místo standardního konektoru USB-A. S kabelem USB-C až Lightning můžete nabíjet a synchronizovat zařízení iOS.

Kabel postupem času vyžaduje hodně stresu, a to je pravděpodobný viník, když vaše nabíječka přestane fungovat. Je možné, že bude poškození mědi nabíjecího kabelu, což způsobí, že nabíječka přestane pracovat nebo pracovat občas práce. Někdy je však nabíječka problémem, nikoli kabel. Chcete.li opravit rozbité nabíječky, vyzkoušejte stěnu a hledejte poškození napájecího portu zařízení.

Různé typy kabelů USB mají různé maximální délky. USB 2.0 kabelů se může rozšířit na asi 98 stop (30 metrů). USB 3.0 a 3.1 kabely se mohou rozšířit pouze na asi 59 stop (18 metrů). Vaše prodlužovací kabely mohou být pouze jako původní kabel.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS