Často kladené otázky. Apple Magic Trackpad 3

Recenze: Apple Magic Trackpad 2 překonává jakékoli jiné polohovací zařízení na jakýkoli OS

Pokud jste četli moje články za posledních dvanáct let v angličtině (nebo desetiletí, pokud také čtete Castilian), víte, že jsem v kvalitě, otevřete použitelnost (WorldCams), jasná nomenklatura (ne-zasílané rámce podporované a řádně vyjádřeny). dobré uživatelské rozhraní, správné 48 kHz vzorkování zvuku, ergonomie a zdraví. Už víte, že miluji vysoce kvalitní matné obrazovky, správnou terminologii v nabídkách a že jsem po celá desetiletí úspěšně evangelizoval jedinečné výhody fyzických španělských klávesnic ISO po celém světě, a to i pro ty uživatele, kteří pouze v angličtině nebo jiném ne-hispánském jazyce ( s) z nichž je nyní šest oficiálních (s výjimkou neoficiálních). Občas byl Apple v některých z těchto klíčových oblastí chudý, ale v jiných Apple vynikal bez řádného úvěru. Dříve jsem tleskal Apple za to, že je jediným výrobcem počítače, který otevřeně nabídl otevřený prodej všech svých španělských klávesnic ISO i ve Spojených státech (číslo 2 Castilian-mluvící země na naší planetě), jak externí klávesnice V postavených notebookech MacBook na zakázku. Další oblastí, kde Apple nemá dostatek kreditu, je jeho úžasný, ale nedostatečně podporovaný Magic Trackpad 2. V tomto přehledovém článku, kromě chválení na bezkonkurenční hladké operaci Magicpad 2, rozptýlím mýty o jeho konektivitě a jeho multiplatformové kompatibilitě, vše velmi pozitivním způsobem.

Moje cesta z myši… do trackball… do trackpadu

Prvním počítačem, který dorazil do mé rodiny, když jsem byl v mých raných vysokoškolských letech, byl původní 128k Macintosh.

Tato prehistorická zvíře přišla s myší s jediným tlačítkem, která spojila nyní zaniklou ADB (Apple Desktop Bus), což byla proprietární sériová periferní sběrnice, která připojila nízkorychlostní zařízení s počítači.

Odtamtud jsem se přestěhoval do logitech Trackball (výše uvedený jediný formulář, který se mi kdy líbil v externím trackballu). Miloval jsem skok z myši na Trackball:

 • Ušetřit místo na stole.
 • Aby nedošlo k museli vyzvednout myš a přivést ji zpět do počáteční pozice, aby pokračoval v navigaci.
 • Podle mnoha je to ergonomičtější.

Ale pak gesta na trackpadech změnila všechno, a to jak v obecném výpočtu, tak při úpravách zvuku a videa. Toto je první kategorie:

Níže jsou uvedeny některé, které pracují v FCP X a dalších editorech:

Nahoře Josh Petok přechází přes další gesta, která lze přidat pro Davinci Resolve pomocí aplikace Shareware s názvem BetterTouchTool.

Hlavní rozdíly mezi původním magickým trackpadem (1) a aktuálním magickým trackem 2

Původní Magic Trackpad (1) již není k dispozici od Apple, ale z online zdrojů, jako je eBay, jsou k dispozici jednotky z druhé ruky.

Původní Magic Trackpad (1) je bezdrátový (Bluetooth) a pracuje pouze s interními AA bateriemi, které lze jednorázové nebo dobíjecí. Původní Magic Trackpad (1) má uvnitř fyzický mechanismus kliknutí, což znamená, že na jakékoli platformě funguje bez jakéhokoli ovladače prakticky na jakékoli platformě. Největší obtěžování původního (které jsem použil po mnoho let až donedávna a získání magického trackpadu 2) je častá potřeba změnit baterie.

Na druhé straně je současný magický trackpad 2 větší, může ovládat kabelové (LightningusB) nebo Wireless (Bluetooth). Má jednu interní baterii, která není oficiálně nahraditelná uživatelem. Přestože moji přátelé, kteří vlastní Magic TrackPad 2, vždy používají bezdrátově, lze nejlepší spolehlivost dosáhnout s kabelovým připojením, takže tak používám ho. Apple říká, že vnitřní baterie vydrží asi měsíc před dobíjením. Ti, kteří chtějí minimalizovat svou expozici EMF, mohou také upřednostňovat kabelové připojení. Magic Trackpad 2 má pocit, že má fyzický mechanismus kliknutí (podobný původnímu), ale ne. Místo toho má Magic Trackpad 2 haptickou zpětnou vazbu prostřednictvím vestavěného Taptic Engine Apple.

Hmatová zpětná vazba

Na Gabriel Robles-de-la-torre. Mezinárodní společnost pro Haptics: Haptic Technology, animované vysvětlení. Haptická technologie (aka kinaestetická komunikace nebo 3D dotek) odkazuje na jakoukoli technologii, která může vytvořit zážitek z dotyku aplikací sil, vibrací nebo pohybů na uživatele. Proto se cítí, jako by Magic TrackPad 2 měl fyzické kliknutí. Při pokusu o kliknutí však nebudete cítit vůbec nic vůbec nic, co by bylo zcela odpojeno nebo připojeno k počítačové platformě, která postrádá řidiče pro Magic Trackpad 2. V případě MACOS existuje vestavěná podpora od verze 10.11 (El Capitán, kde Apple bohužel zanedbával zahrnutí značky Accent) a až do současné Catalina 10.15.X. Pravděpodobně to bude pokračovat s nástupcem Cataliny (10.16), který by měl být oznámen 22. června 2020 na WWDC. Předem v tomto článku se budu zabývat dostupnou podporou řidiče pro Magic Trackpad 2 v Chromeos (Chromebook), iOS/IPADOS, Linux a Windows 10 LTSC.

Technologie dotyku síly

Magic TrackPad 2 také zahrnuje technologii síly dotyku, aby umožnila rozlišení různých úrovní síly, prostřednictvím tlakových senzorů. Apple poprvé představil svou technologii Force Touch během zavedení First Apple Watch v roce 2014, patnáct měsíců před spuštěním Magic Trackpad 2 v roce 2015.

Magic Trackpad 2 s Chromeosem (Chromebook) a Linux

Mohlo by vás to překvapit, ale dnes existuje přímá podpora pro Magic TrackPad 2 v Chromeos, protože naštěstí Google přispěl záplatami do jádra Linux pro magic Trackpad 2 podpora zahrnutý do verze 4.20 vydáno v roce 2018. Můj přítel George Par používal s jeho Chromebook mnoho měsíců Magic Trackpad 2,

Stejný model, který jsem zkontroloval v roce 2018 (ilustrován výše). Tento model naštěstí obsahuje obrazovku IPS Matte.

Nahoře Robby Payne z Chrome Unboxed ukazuje, jak dobře Magic Trackpad pracuje s Chromeosem.

Magic Trackpad 2 s iOS/iPados

Jak jsem již dříve pokrýval, plná podpora trackpadů dorazila na iOS/iPados verzi 13.4. To nahradilo náhodnou podporu trackpadu, která dorazila do nastavení přístupnosti s první verzí iOS 13 a IPADOS v roce 2019.

Magic Trackpad 2 s Windows 10 (LTSC)

Existuje mnoho různých způsobů, jak toho dosáhnout. Zde je zatím můj oblíbený:

Nahoře, J Tech Workshop ukazuje metodu pomocí ovladačů Precision Windows Precision. Zde je odkaz ke stažení bezplatného ovladače, kterého zmiňuje ve videu. Vlastně dávám přednost připojení kabely Magic TrackPad 2 (na rozdíl od bezdrátového), takže jsem s touto metodou spokojený. Video také porovnává gesta s touto metodou na Windows versus nativní gesta MacOS.

Sledoval jsem to se svými Windows 10 LTSC a fungovalo to perfektně, jak je popsáno. I když pracuji hlavně s MacOS, jsem si více vědom možností, které existují u Windows 10 LTSC.

Jak jsem již dříve pokrýval, dávám přednost systému Windows 10 LTSC oproti Windows 10 Pro nebo Windows 10 Home, protože Windows 10 LTSC přichází s asi 5 GB méně bloatware ve srovnání s Pro PRO. Viz můj článek Windows 10 LTSC: Pro více informací je lepší pro výrobní zdravý rozum než domácí nebo pro (ilustrován výše).

Statické obrazové kredity pro tento článek

Obrázek 128k Macintosh je s laskavým svolením čerstvého na síti, některá práva vyhrazena. Obrázky gesta jsou s laskavým svolením Apple.

Závěry

Jak jsem uvedl v názvu, Apple Magic TrackPad 2 překonává jakékoli jiné směřovací zařízení na jakýkoli OS. To zahrnuje váš Chromebook, iOS/iPados, Linux, Windows 10 LTSC Computer a iPad (Pro) kromě MacOS. Podle mých zkušeností, když pracuji, se Magic Trackpad 2 stává rozšířením mého mozku. Upřednostňuji Magic Trackpad 2 před dotykovým rozhraním. Některé věci stojí za cenu, dokonce i jako příslušenství pro levný chromebook, jak objevil můj přítel George. Magic Pro 2 je k dispozici přímo od Apple ve dvou různých barvách: Space Grey (téměř černá) pro ≈US149 nebo stříbro pro ≈us120.

(Re) Přihlaste se k odběru pro nadcházející články, recenze, rozhlasové pořady, knihy a semináře/webináře

Si DeSeassuscrirte (O Volver A CHRICTIRTE) A MI LISTA en Castellano, Visita Aquí. SI prefieres, Puedessuscrirte A Ambas listas (Castellano e Inglés).

Zveřejnění FTC

Allan Tépper koupil Magic TrackPad 2 s vlastními prostředky na vlastní práci a pro tuto recenzi. Žádný výrobce konkrétně neplatí Allan Tépper nebo Tecnotur LLC za psaní tohoto článku nebo uvedených knih. Někteří z výše uvedených výrobců se nakazili Tépper a/nebo Tecnotur LLC, aby provedli konzultaci a/nebo překlady/lokalizace/přenosy, včetně Apple před mnoha lety. Mnoho výše uvedených výrobců poslalo recenzní jednotky Allan Tépper, včetně HP a Logitech, ale ne Apple. Zatím žádný z výše uvedených výrobců není/není sponzory Tecnotur. BeyondPodcasting Capicúafm nebo Turadioglobal programy, i když jsou k tomu vítáni, a někteří jsou, mohou být (nebo mohou být) sponzory časopisu poskytovaného koaličního časopisu. Některé odkazy na třetí strany uvedené v tomto článku a/nebo na této webové stránce mohou nepřímo prospět Tecnotur LLC prostřednictvím přidružených programů. Názory Allana Téppera jsou jeho vlastní. Allan Tépper neodpovídá za zneužití nebo nepochopení informací, které sdílí.

Autorská práva a použití tohoto článku

Články obsažené v kanálu Tecnotur v časopise poskytovací koalice jsou Copyright Allan Tépper/Tecnotur LLC, s výjimkou případů, kdy jinak připisuje jinak. Neoprávněné použití je bez předchozího souhlasu zakázáno, s výjimkou krátkých nabídek, které odkazují na tuto stránku, které jsou podporovány!

Často kladené otázky

Stručně ne. Pokud by tam byl jeden, podpořili bychom to.

 • V roce 2011 Apple vydal první externí trackpad s bateriemi 2xAA, pojmenovali ho The Magic Trackpad.
 • V roce 2015 Apple vydal mnohem vylepšený dobíjecí trackpad, pojmenovali ho The Magic Trackpad 2.
 • V roce 2021 Apple vydal Magic Trackpad s Rounder Corners, to je někdy označováno jako „Magic Trackpad 3“, ale to je zavádějící, ve skutečnosti Apple to jednoduše pojmenoval pouze Magic Trackpad. Technicky je to stejné jako „Magic Trackpad 2“.

Totéž platí pro všechny barevné varianty, jsou to technicky „Magic Trackpad 2“.

Apple Coloryearmac modelsurface Colorbody Colorremarks
stříbrný 2015 Bílý stříbrný
Space Grey 2018 iMac Pro Space Grey Space Grey
Space Grey Silver 2019 Mac Pro Space Grey stříbrný Říkáme tomu „Space Silver“
Modrá, zelená, červená, žlutá, oranžová, fialová 2021 iMac Bílý iMac barvy Kulaté rohy
Černá 2022 Mac Studio Černá stříbrný Kulaté rohy

Jak ignorovat dotyky palce?

Ve výchozím nastavení je celá povrchová plocha Magic Trackpad citlivá a každý dotek je zpracován.

Ale někteří lidé si rádi odpočívají palcem na povrch trackpadu, který generuje nežádoucí doteky.

Ignorovat tyto dotyky palce jednoduše povolit oblast tlačítka.

Je interní trackpad podporovaného MacBooku?

Ne, podporujeme pouze externí magické trackpady.

Dotykové dotazy zařízení

Existuje gesto špendlíka?

Ne, v současné době nepodporujeme gesto zoomu stiskem:

Držte klíč CTRL a svisle přejděte na přiblížení na Windows (všimněte si, že to není hladký zoom, to kroky o 10%).

Zatímco dotykové obrazovky Windows podporují hladký přiblížení, není k dispozici prostřednictvím klasických rozhraní myši.

Stále hodnotíme nejlepší způsob, jak iniciovat skutečné gesto přiblížení oken.

Časté dotazy související s licencí

Jak funguje zkušební verze?

Nabízíme 28denní zkušební období, abychom otestovali magické nástroje.

Existuje pouze jedno obecné zkušební období pro všechny komponenty softwaru (klávesnice, myš a trackpad). To znamená:

 • Když začíná zkušební doba, automaticky začíná u všech komponent magických nástrojů, nainstalovaných nebo ne.

Už jsem vyzkoušel magické nástroje, jak mohu vyzkoušet své nové magické zařízení?

Pokud nemáte licenci, kontaktujte nás pro prodloužení zkušebního řízení.

často, kladené, otázky, apple, magic

Už mám licenci, jak mohu vyzkoušet své nové magické zařízení?

Musíte nás kontaktovat. Zašleme vám aktualizovanou licenci, která obsahuje nové zkušební období.

Jak funguje licence (licenční podmínky)?

Licence je uzamčena na poskytnutá sériová čísla zařízení a je platná pro vybrané období (1 nebo 2 roky) od data nákupu nebo (v případě obnovy) po skončení předchozí licence. To znamená:

 • Licence platí pouze pro tato zařízení. Nemůžete použít jiné klávesnice, myši nebo trackpady.
 • Licence je přenosná. Může být použit na jakémkoli kompatibilním počítači Windows, pokud používáte stejná zařízení.
 • Pokud licence vyprší všechny funkce poskytnuté ve verzi 3, přestaňte fungovat, dokud neobnovíte licenci.

Co se stane, pokud bylo moje zařízení nahrazeno kvůli opravě?

Musíte nás kontaktovat. Aktualizujeme vaši aktuální licenci s novými sériovými čísly zařízení. Datum vypršení platnosti se nezmění.

Už mám licenci, jak mohu vyzkoušet své nové magické zařízení?

Musíte nás kontaktovat. Zašleme vám aktualizovanou licenci, která obsahuje nové zkušební období.

Je licence předplatné?

Ano, ale existuje důležitý rozdíl ve společném předplatném.Dokonce i licence vyprší nakonec po jednom nebo dvou letech, neobnovuje se automaticky.

Pokud se vám líbily magické nástroje, koupíte jinou licenci.Pokud ji již nepoužíváte, neplatíte žádné náhodné poplatky o rok nebo dva později.

Magic Utilities vám poskytne připomenutí licence, takže nemusíte „spravovat“ nic jiného než obnovení licence.

Jsou zbývající dny uchovávány při obnově licence?

Ano, můžete obnovit brzy. Vaše nová licence bude obsahovat zbývající dny z vaší aktuální licence.

Mohu si koupit trvalou licenci?

Ne, nabízíme pouze jedno a dvouleté licence. Jsme si vědomi toho, že se to některým lidem nelíbí, ale bez modelu předplatného by magické nástroje 3 neexistovaly. Je to tak jednoduché.

Jak si dokážete představit, pracujeme na malém trhu. Co pro vás vypadá jako magie. Nainstalujte jej s pěti kliknutími a funguje to. je docela komplikovaný a stále je obrovským množstvím práce, která je udržitelná pouze s předplaceným modelem.

Na dvouletou licenci jsou náklady za měsíc na zařízení asi 1 americký dolar. Myslíme si, že je to spravedlivá cena.

Proč se sériové číslo mého zařízení liší od tištěného čísla?

Z praktických důvodů používáme jedinečnou adresu Bluetooth k licenci na vaše zařízení a ne tištěné sériové číslo v dolní části zařízení.

Jak mohu upgradovat?

 • Připojte všechna vaše magická zařízení s kabelem USB nebo Bluetooth s počítačem.
 • Nainstalujte a rull související s magickými utility verze 3 pro vaše zařízení.
 • Ujistěte se, že všechny vaše licence verze 1 a 2 jsou aktivovány v počítači, kde je spuštěna verze 3, není třeba instalovat aplikace verze 1 a 2.
 • V jednom magickém nástroji klikněte na tlačítko Koupit nyní pro spuštění průvodce.Vaše stávající licence budou zjištěny a vaše slevy na upgrade budou použity na webové stránce plateb.
 • Vaše předchozí licence (verze 1 nebo 2) zůstávají platné. Mějte na paměti, že můžete upgradovat pouze jednou za předchozí licenci.

Jsme tu, abychom pomohli. Pokud čelíte problémům, kontaktujte nás.

Časté dočasnosti související s platbou

Existují nějaké neziskové, vzdělávací, postižení, důchod, veterán nebo jiné slevy?

Ne, nenabízíme žádné další neziskové, vzdělávací, postižení, důchod, veterán nebo jiné slevy.

často, kladené, otázky, apple, magic

Všechny dostupné slevy jsou uvedeny na naší cenové stránce.

Na dvouletou licenci jsou náklady za měsíc na zařízení asi 1 americký dolar. Myslíme si, že je to spravedlivá cena.

Jak získám nabídku nebo fakturu?

Pokud stisknete tlačítko Koupit nyní v aplikaci Magic Utilities, získáte na našich platebních webových stránkách „Live Quote“ na našem platebním webu.

Po úspěšné platbě dostanete fakturu. Před platbou nenabízíme fakturu.

Našim gE rm a přátelé: „Wir Bieten Keine Bezahlung Auf Rechnung An.“

Kde mohu zadat svou adresu a číslo DPH?

 • Stiskněte tlačítko Pay Now na webové stránce plateb.
 • V vyskakovacím okně plateb klikněte na Pokračovat.
 • Nalevo klikněte na Přidat DPH nebo podobný pojmenovaný odkaz.Tam můžete zadat svou adresu a číslo DPH.

V případě, že jste tento krok zmeškali, můžete později zadat svou adresu a číslo DPH.

Jak je zpracována platba?

Proces platby provádí náš online prodejce. Kdo je obchodníkem záznamu pro naše objednávky. Poskytuje všechny dotazy zákazníků týkající se plateb. V případě, že stisknete tlačítko Pay Now, na které přesměrujete.com, který má své vlastní podmínky a zásady ochrany osobních údajů.

Proč mám použít soukromou e.mailovou adresu?

Pokud si koupíte licenci nebo nás kontaktujete, je pro obě strany opravdu snazší použít soukromou e.mailovou adresu, jako je Gmail, Yahoo, Hotmail, @me.

Poštovní servery a firewally společnosti mají velmi přísné filtrační systémy pro spam a malware. Blokují jakýkoli podezřelý e.mail, aniž by oznámili odesílatele. Proto posíláme dva e.maily, jeden e.mail s oznámením a jeden, který obsahuje licenci.

Stále se však stává často, že někdo koupí licenci z e.mailového účtu společnosti, ale nikdy nedostane žádný z našich e.mailů. Začnou si stěžovat, odpovíme, ale nedostanou naši odpověď. To vše vyžaduje čas (a práci) a může být frustrující pro obě strany.

Obecné dotazy

Proč je aplikace pouze 32bit i moje okna je 64bit?

Windows 64bit může provádět 32bitové a 64bitové aplikace. 64bitová verze je obvykle vyžadována, pouze pokud je vyžadována více než 4 GB paměť (RAM). Protože naše aplikace vyžadují méně než 20 MB paměti, poskytujeme pouze 32bitovou verzi, která udržuje velikost stahování instalačního programu pro stahování.

Naši řidiči (kteří dělají skutečnou magii) jsou však na instalacích Windows 64bit 64bit.

Mohu probudit svůj počítač prostřednictvím připojení Bluetooth?

Probuzení počítače prostřednictvím připojení Bluetooth je mimo naši kontrolu. Na většině počítačů se systémem Windows to není možné.

 • Obecně to není možné pro hibernaci, protože počítač je fyzicky vypnutý.
 • Pro počítače ve stavu spánku je možné pouze na strojích, které podporují moderní pohotovostní režim. které jsou obvykle moderní notebooky. Ale tyto počítače opravdu nespí, nízká volnoběh je lepší popis, protože jsou stále zapnuty (a mohou se náhodou probudit, například v batohu).

Proč moje zařízení nefunguje po restartování z MacOS?

Je to známý problém na počítačích Apple Mac. Teoreticky nemůžete udržet stejný magický trackpad pracující na dvou operačních systémech, dokonce je to stejný magický trackpad, stejný adaptér Bluetooth na stejném počítači. Je to proto, že oba operační systémy používají k šifrování připojení Bluetooth jiný náhodný token (druh hesla).

Bluetooth BIOS párování

Zdá se však, že některé počítače Apple Mac ukládají informace o párování Bluetooth v bios, takže průchod lze sdílet mezi MacOS a Windows.

Zdá se však, že to funguje pouze tehdy, pokud vždy zapínáte počítač Apple Mac před zavedením do jiného operačního systému, takže počítač neobnovujte počítač.

Pokud pouze restartujete počítač (bez vypnutí), může váš magický trackpad v podstatě fungovat, ale nebudete detekovat magickými nástroji, protože je považován pouze za zařízení skrytí a ne jako zařízení Bluetooth, proto náš ovladač se nemůže načíst.

Pěkně popořádku

Než zkusíte něco jiného:

Řešení 1

V případě, že váš magický trackpad stále nefunguje na Windows, zkuste to:

 • Boot to MacOS
 • Nyní zavřete počítač (nerestartujte).
 • Zapněte počítač Mac a spusťte na Windows.

Řešení 2

 • V Windows Odstraňte svůj magický trackpad v zařízeních Windows 10 Nastavení.
 • Vypněte počítač.
 • Boot to MacOS.
 • V systémových preferencích Bluetooth odstraňte párový magický trackpad.
 • Vypněte počítač
 • Boot to Windows
 • Spárujte svůj magický trackpad znovu jako zařízení Bluetooth.

Poznámka: Můžete použít magický trackpad 2. generace s kabelem USB na jednom nebo obou operačních systémech. Připojení USB vždy fungují po změně operačního systému.

Je Windows on ARM podporována?

Ne. Dokonce i technicky možné, z některých důvodů nepodporujeme Windows běžící na procesorech ARM, jako je Microsoft Surface X nebo Samsung Galaxy Book S. Magické nástroje jsou v současné době podporovány pouze procesory X86 a X64.

Můžeme zvážit podporu architektury ARM, pokud se ARM na oknech stává populárnější. Například pokud Apple podporuje nativní Windows přes Bootcamp na svých počítačích MAC pomocí procesorů Apple Silicon.

Kde jsou odkazy na sociální média?

Nepoužíváme sociální média jako. Instagram nebo chránit vaše a naše soukromí.

Naše zásady ochrany osobních údajů jsou k dispozici na kontaktní stránce.

Můžete nás sledovat na naší stránce zpravodajství (která má RSS zdroj) nebo pomocí automatického update v aplikaci Magic Utilities.

Kde je umístěn instalační adresář?

Všechny magické nástroje se automaticky nainstalují na místo definované v proměnné prostředí „ProgramFiles (x86)“.Na systémech anglického jazyka je to obvykle:

„C: \ Programové soubory (x86) \ MagicUtilities \“ na Windows 64bit.

„C: \ programové soubory \ magicityties \“ na Windows 32bit.

Spuštění aplikace z adresáře mimo adresář „programových souborů“ by v některých případech omezilo funkčnost. To má velmi technický důvod a vynucuje ho Microsoft.

Proto instalační program nenabízí vybrat instalační adresář.

Copyright © 2023 Magic Utilities Pty Ltd. Všechna práva vyhrazena. Tento web je nezávislý a nesouvisí s Apple Inc.

Magic Mouse vs Magic Trackpad: Což byste měli koupit?

S velkým, téměř rovným povrchem, Magic TrackPad usnadňuje navigaci systému Mac s více všestranností gesta. Pomocí síly dotekujte přístup k vyhledávání dalších informací.

Pro

 • Větší povrch
 • Podpora dotyku síly
 • Nízký profilový design
 • Pohodlné kliknutí

Proti

Stacionární ruka

Magic Mouse 2, která je dodávána s každým iMakem, je dokonale vhodná pro MacOS. Gesta více dotyků je ideální pro rychlé akce pro ukazatele a specifické funkce mac.

Pro

 • Malá stopa
 • Zdarma s Mac Desktop
 • Povrch vícedotyku
 • Apple estetika

Proti

Obě značková počítačová navigační zařízení společnosti Apple mají podporu gesta více dotyků. Oba přesunou ukazatel kolem vašeho Mac, umožňují vám přejetím, dolů, doleva, doleva a doprava a mají přizpůsobitelné nastavení, aby zdokonalili svůj osobní zážitek. Magická myš je lepší pro malé prostory, zatímco magický trackpad je lepší pro plné pohyb gest.

Magic Mouse vs. Magic Trackpad: Jaké jsou rozdíly?

Nejviditelnější rozdíl mezi magickou myš a magický trackpad je. studna. Jeden je myš a druhý je trackpad. S myší položíte ruku na zakřivený povrch a pohybujte paží kolem, abyste posunuli ukazatel nahoru, dolů, doleva a doprava. S Magic Trackpad se pohybujete ukazatelem přejetím jedním prstem na povrchu.

Při zvažování, které ukazatele periferního byste měli mít pro své výpočetní potřeby, přemýšlejte o tom, kolik místa máte. Máte prostor pro trackpad, který je asi 6 palců široký a 4.5 palců hluboký? Pokud ne, magická myš je lepší. Trpíte křečím prstu při používání myš, zejména pinky prst? Trackpad řeší tento stacionární problém.

Životnost baterieNabíjeníPoužívejte při nabíjeníMulti-TouchPodpora dotyku sílyHmotnostBezdrátovýBluetooth
2 měsíce 1 měsíc
Blesk Blesk
Ne Ano
Ano Ano
Ne Ano
3.52 uncí 8.16 uncí
Ano Ano
Ano Ano

Magic Mouse vs. Magic Trackpad: Úspora paží vs. šetření místa

Pokud má vaše plocha prostor pro trackpad měřící asi 6 x 4.5 palců, vřele doporučuji magický trackpad. Osobně to považuji za pohodlnější z ergonomického hlediska. Nedržíte ruku odpočívající na stejném místě po dlouhou dobu jako vy na myši, což je celkově lepší na vašich rukou, pokud konkrétně nepoužíváte ergonomickou myš. Nemusíte se pohybovat celé paži, abyste se pohybovali ukazatelem. S myší je povrch vašeho stolu (nebo myši) to, co používáte k pohybu na obrazovce. S trackpadem váš prst prochází.

Pokud jste omezeni vesmírem, může být pro vás Magic Trackpad příliš velký, pokud je vaše plocha plocha malá. Jistě, potřebujete místo k přesunu magické myš kolem, ale existuje úroveň flexibility, která neexistuje s magickým trackpadem. Pokud například používáte magickou klávesnici s číslem, na klávesnici nemusí být na tomto zásobníku dostatek místa pro klávesnici a trackpad, ale můžete ji fungovat pomocí myši.

Navíc je magická myš přenosnější. Můžete jej zvednout stejnou rukou, kterou navigujete, přesunout ji na jiný povrch a pokračovat v kliknutí bez chybějícího rytmu. Můžete to strčit do záda a vzít si to s sebou na cestách. Magic Trackpad je příliš velký na to, aby se jednou rukou snadno zvedl

Magic Mouse vs. Magic Trackpad: Gesta vs. Síla dotek

Kouzelná myš a magická trackpad podporují téměř všechna stejná gesta, jako je přejetím mezi stránkami a úplnými aplikacemi, posouvání jedním prstem a dvojitý klepnutí pro přístup k ovládání mise.

Magic Trackpad však má několik dalších skvělých gest, jako je otočení sevření a obrazu.

často, kladené, otázky, apple, magic

Magic Trackpad také podporuje Force Touch, což je jako 3D Touch na iPhone. Kliknete na povrch trackpadu a poté stisknete. Po spuštění budete cítit druhý druh kliknutí.

Force Touch pouze přistupuje k rychlému vzhledu a vyhledávání, což jsou pěkné doplňky, ale nejsou na Mac příliš užitečné. Opět, stejně jako 3D Touch na domovské obrazovce, je to hezké, ale ne nic, co by úplně mění způsob, jakým používáte váš Mac.

Magic Mouse vs. Magic Trackpad: Cena

Pokud si kupujete stolní počítač Mac a na ceně záleží nejvíce, magická myš je neomylný. Přichází s každou stolní počítač Mac. Magic Trackpad bude stát dalších 50. Pokud chcete magickou trackpad i magickou myš, zaplatíte za oba celkem 129. To je, pokud kupujete novou plochu Mac.

Pokud kupujete notebook Mac nebo již máte plochu, cena obou stoupá, ale magický trackpad je stále dražší než magická myš a buď se do Space Grey vrátí zpět dalších 20.

Pokud je vaše peněženka tenká a úspora peněz je vaší nejvyšší prioritou, magická myš je lepší z těchto dvou, zejména pokud kupujete počítač Mac, protože cena je nula navíc dolary.

Magic Mouse vs. Magic Trackpad: nabíjení při práci

S Magic Mouse 2 udělal Apple tuto neobvyklou věc a položil nabíjecí port na dno. To bylo pravděpodobně jediné místo, kde mohli dát přístav a stále udržovat ikonický nízkoprofilový design. Je to však v nejlepším případě nepohodlné.

Během nabíjení nemůžete použít magickou myši 2. Musíte počkat nejméně 15 minut na to, aby se dostatečně odstartoval, abyste dokončili svůj aktuální projekt, a pak jej můžete připojit na noc.

Na druhou stranu lze magický trackpad stále používat při nabíjení, takže nikdy neztratíte produktivitu, zatímco uprostřed něčeho důležitého.

Magic Mouse vs. Magic Trackpad: Sečteno a podtrženo

Magic Mouse a Magic Trackpad jsou na Mac ideální, protože podporují určitá gesta, která žádná jiná podpora myš nebo trackpad. Buď vám udělá radost.

Kdybych měl doporučit jeden nad druhým, dávám přednost magickému trackpadu. Mám oba a oba je používám zaměnitelně u svého stolu. Zjistil jsem, že magický trackpad je pohodlnější a gesto špetce na zom funguje s mým osobním pracovním postupem.

Kouzelný trackpad gesta, tipy, triky

Není to žádné tajemství, Apple věří v kontaktní rozhraní. Je to téměř jako by byly inspirovány počítačovými rozhraními uvedenými ve zprávě o filmu Méně v roce 2002. Od úspěchu jejich dotykového rozhraní pro iPhone Apple představil Apple stále více dotykových zařízení. Vylepšili techniky a možnosti gesta na svých notebookech a naposledy The Magic TrackPad. K dispozici je řada gest Magic Trackpad, která vám pomohou zvýšit vaši produktivitu.

Trackpad samozřejmě věří, že Apple je životaschopnou náhradou za rozhraní myši. Magic Trackpad je součástí dlouhodobého plánu společnosti Apple přesunout uživatele do operačního systému, který kombinuje nejlepší funkce a funkce iOS a MacOS.

Zdá se, že Apple také nepomáhá jejich případu. Na rozdíl od většiny produktů Apple byl proces instalace magického trackpadu trochu komplikovanější. Ale musím přiznat, že jakmile máte nainstalované zařízení, je to potěšení použít. Kombinuje snadno použitelný trackpad notebooků Apple s větší povrchovou plochou, která usnadňuje použití na velké obrazovce iMacs. Jako vždy, funkce magického trackpadu je to, co z něj dělá skvělé zařízení a to, co z něj dělá kritickou součást dlouhodobé strategie Apple.

Kouzelná gesta trackpad

Gesta magického trackpadu jsou navrženy tak, aby usnadnily interakci se soubory a aplikacemi, se kterými pracujete. V závislosti na vaší verzi MacOS Trackpad může podporovat až 19 gest.

Níže uvádíme řadu gest na trati, která můžete použít s Apple Magic Trackpad nebo trackpadem nalezeným na vašem MacBook Air, MacBook Pro nebo jiném trackpadu Apple. Nastavení můžete ovládat a provést přizpůsobení každé z gest Magic Trackpad v rámci systému System Preferences Trackpad.

Bod klikněte na gesta trackpadu

 • Bod. Toto gesto je to, co umožňuje uživatelům navigovat po jejich ploše.
 • Klikněte. nebo klikněte na kliknutí. gesto umožňuje vybrat nebo interagovat s objektem na obrazovce
 • Dvojité kliknutí. Některé aplikace vyžadují další vstup od uživatele pro interakci. Klepnutím dvakrát na Magic Trackpad působí jako dvojitý kliknutí na myši
 • Podívejte se na detektory dat. tato síla kliknutí jedním prstem umožňuje vyhledat průměr slov nebo konkrétních dat.
 • Kliknutí pravým tlačítkem nebo sekundárním kliknutím. Je to roky, co Apple podporoval pouze 1 vstup myši na tlačítko, ale mnozí stále věří, že „kliknutí pravého kliknutí“ v prostředí Mac neexistuje. Klikněte pravým tlačítkem na magické trackpad klepněte na obrazovku dvěma prsty najednou
 • Kliknutím na Drag. klikněte a přetáhněte okno nebo objekt kolem plochy, klepněte a podržte trackpad a posuňte prst kolem podložky a přetáhněte jej kolem obrazovky
 • Tiché kliknutí. Povolte tuto funkci tak, aby se při kliknutí na svůj magický trackpad nevytvořil žádný hluk.

Gesta trackpadu zoomu zoomu

 • Scroll Two Finger. jedna z mých oblíbených funkcí trackpadu Apple. Chcete.li posouvat nahoru a dolů do okna prohlížeče, prostřednictvím souborů v vyhledávači nebo jiných oblastech, dotkněte se trackpadu dvěma prsty a posuňte je nahoru a dolů, doleva a doprava
 • Směr svitku: Natural. Stolování se dvěma prsty tlačí obsah tak, jak se vaše prsty pohybují.
 • Otočte-Chcete-li otočit obrázek ve směru hodinových ručiček nebo proti směru hodinových ručiček, jednoduše klepněte na dva prsty na trackpadu a otočte je, jako byste byli ruce pohybující se na hodinách.
 • Přiblížení nebo ven. Chcete.li přiblížit nebo ven z obrázku nebo předmětu, dotkněte se prstů na trackpad a buď špehněte nebo rozložte prsty v aplikaci, která podporuje vstup
 • Zoom na obrazovce nebo zoom smart. přiblížení do části obrazovky stiskněte ovládání a poté sklouzněte nahoru nebo dolů dvěma prsty na trackpadu
 • Otočte. se dvěma prsty (jeden ve spodní části trackpadu a druhý nahoře) otočte prsty doleva nebo doprava, abyste otočili vybraný objekt tímto směrem. Skvělé pro úpravy fotografií.

Gesta

 • Přejetím přejetím mezi stránkami. Některé aplikace jako Safari a IPhoto vám umožňují rychle skočit na předchozí stránku nebo obrázek. Dotkněte se dvou prstů na trackpad a přejeďte doleva nebo doprava. Poznámka: V možnostech můžete toto gesto změnit a použít tři prsty.
 • Přepněte aplikace. Chcete.li přepínat mezi otevřenými aplikacemi, dotkněte se čtyř prstů na trackpad a přejeďte doleva nebo doprava
 • Opisovací centrum. přejetím z pravého okraje se dvěma prsty
 • Ovládání mise. přejetím prsty
 • Launchpad. Ping s palcem a tři prsty
 • Aplikace Expose. Chcete.li povolit expoziční funkci OS X na vašem magickém trackpadu, dotkněte se tří prstů na trackpadu a přejeďte nahoru a dolů. To může být nutné být aktivováno na vašem Mac

Funkce jsou skvělým začátkem pro interakci dotykového rozhraní s OS X. Bude skvělé vidět, jaká jiná gesta Apple nebo jiní vývojáři budou moci přijít na Magic Trackpad.

Moje herní myš zemřela. Pak jsem použil trackpad Apple Magic na Windows.

dubna, v noci. Údajně mírumilovná nedělní herní herní relace šla haywire, protože jeden ze vstupů na mém Razer Viper Mini nefunguje, jak je zamýšleno. Zpočátku to nezaregistrovalo žádná kliknutí pravého pravého bez ohledu na to, kolikrát jsem to dal důkladně, měkký a tvrdý. První věc pro mě, abych ověřil, zda je úplně mrtvý, je pro test myši. A já jsem to udělal.

Ale výsledkem je stále to, co jsem očekával. Levé kliknutí? Šek. Posunout nahoru? Šek. Posunout dolů? Šek. Klikněte pravým tlačítkem myši? Mrtví.

Abych to dal další jít, znovu jsem se znovu objevil na jednom z postranních tlačítek, abych byl kliknutím pravým tlačítkem myši, abych se ujistil, že to není logika ani software, který mi zašroubuje myši, a skutečně to funguje prostřednictvím makra. Problém je tedy přece jen skutečné tlačítko pravého kliknutí. Vyslovuji náhlý tah mé myši jako skutečný fakt, nechal jsem ji připojený k mému počítači a pokračoval ve hře s mým důvěryhodným dualshock 4.

Hej, tohle je, chlapče, tvoje myš

Při přehrávání modrého odrazu: Druhé světlo. hra, která podporuje ovladač i obvyklou kombo kláves/myši, začalo se věci stát divné, když jsem se zastavil na stavové stránce, abych si přečetl oznámení v telefonu. Hra jen opouští stavovou stránku a přímo zpět do hry, aniž bych něco udělal.

Po několika minutách pokusu a omylů jsem zjistil, že „kliknutí pravým tlačítkem“ je v této hře v podstatě tlačítko „Zpětné“. A ve chvíli, kdy se vrátím do nabídky „Status“, okamžitě mě to vypne.

Ano, nejen moje myš má mrtvici a pravděpodobně má napůl mrtvé tělo, ale také to jde do hyperdrive zasíláním mikrosekundových intervalů příkazů pravým kliknutím do mého PC. Proč mikrosekunda, ptáte se? Protože moderní hra mění rozložení tlačítka na základě toho, jaký vstup aktuálně používáte, a hra jen bliká mezi indikátory ABXY a Klávesnice/myši rychleji, než si dokážu představit.

Bez mé záložní myš k dispozici a bez způsobů, jak zastavit stav výměny mezi poloparalyzovaným digitálním „trestem“ a trojhlavý hadí značka, která se jen drží kolem a ničí můj herní zážitek, nemám na výběr, ale řezáme Napájení.

Spát pevně a děkuji za vaši dvouletou službu.

Otočení přílivu

Po zabezpečení zásobní myši z kanceláře mě zasáhl nápad. Proč se nepokoušet být jednou nervózní a jít za méně vstupní položky hlavního proudu, jako jsem udělal s klávesnicí klávesnicí K3?

Pro jednoho, myši jsou rozhodně vyloučeny. Pro dva jsou kreslení desky buď používány skutečnými digitálními umělci nebo rytmickými hráči, kteří chtějí jen zvýšit své standardní záznamy OSU, a určitě nejsem ani jeden z těchto lidí.

Potom se žárovka rozsvítila, když jsem si připomněl náhradu myši, která byla revoluční zpět, když sestoupily notebooky. trackpad.

Je zábavné, že jsem vlastně pracoval za použití něčeho určeného pro mobilní zařízení v nastavení na ploše a s tím, jak hrozné dotyky mohou být v notebookech (teprve v posledních letech se vybrané ultrabooky třídy prvotřídních začaly vybavit slušným, slušnou,, natož jejich cena), rozhodl jsem se pro jednoho hledat.

Google to, než se někomu zeptáte

Klíč v „Best Trackpad 2022“ a zasažení klíče „Enter“ mělo za následek bombardování seznamů „Top 10“ kurátorských pro lidi, kteří hledají to samé jako já. Mezi tyto seznamy sestávají super vysoce kvalitní věci nad značkou RM1000 a také rozpočtové balíčky 2-v-1 kombinující dotykové a klávesnice pro absolutní hodnotu. Pouze 2 produkty mě však opravdu upoutaly a můj drift. The Jelly Comb Trackpad a Apple Magic Trackpad 2.

Být nativním uživatelem systému Windows od Windows 98 je samozřejmě dotyk zaměřený na Microsoft mým prvním referenčním bodem pro kategorii. Sportovní sportovní obdélníkový tvar je v zásadě zaměřeno na ty, kteří chtějí verzi systému Magic Trackpad v systému Windows od Apple.

Bez bezdrátové schopnosti, protože se spoléhá na připojení USB, je to alespoň Plug and Play a nevyžaduje žádnou další instalaci ovladače. Poté, co se dobře podíval na svůj cenový bod RM400, v té době, důvodem, který mi brání v provádění více výzkumu nebo přímého zadávání objednávky, jsou produkty želé hřebeny, zejména prémiové položky, v Malajsii mají jen malou až žádnou přítomnost.

Hned poté jsem zkontroloval krém plodiny, krále touchpadu korunovaný hromadnými recenzenty po internetu. Apple Magic Trackpad 2. Netřeba dodávat, že alespoň podle mých zkušeností jsou produkty Apple dostatečně trvalé, aby ospravedlnily svou cenu (většinu času) a s cenovkou RM489 ve skutečnosti plánuji ji získat.

To je do doby, než jeden z mých spolupracovníků, kteří vlastnili Magic TrackPad 2, má zájem získat nějaký pohled na to, jak dobře se Apple Stuff vystupuje na počítačích Windows, takže jsem ho dostal na pár týdnů, a tady je to, co jsem zažil.

Nastavení Magic Trackpad 2

Každý, kdo je v roce 2022 dostatečně důvtipný, možná již věděl, že i když je jednou z nejbohatších společností na světě, je ekosystém Apple zcela blízký a jeho vlastní produkty fungují pouze v tomto kruhu, alespoň oficiálně, alespoň oficiálně. Abychom přiměli Magic TrackPad 2, aby pracoval na Windows 10, napsal uživatel GitHub „imbushuo“ jednoduchý ovladač založený na ovladači Precision Touchpad Windows, kde jej můžete nejprve nainstalovat a poté zařízení připojit poté.

Instalace je také snadná. Po vybalení souboru zipu získáte tyto soubory a vše, co musíte udělat.Soubor inf a klikněte na Instalovat. Nechte čaroděj projít všechno, stisknout tlačítko OK a je připraven jít. Dále, buď připojte Magic TrackPad 2 přes USB-C k bleskovému kabelu nebo přes Bluetooth, systém by ho měl nyní okamžitě rozpoznat.

Nastavení průzkumu a přizpůsobení

Za předpokladu, že všechno šlo správným způsobem, měl by panel zařízení mít výběr dotyku v tomto a uvnitř, najdete všechny obvyklé možnosti, jako je to, co byste kopali v notebooku Windows 10. Dotkneme se důvodů některých výběrů, které jsem provedl později.

Funkce svitku a zoomu je ve výchozím nastavení zapnutá a určitě si to také vážím. V případě, že jste namísto obrácených, kde se většina zařízení dotykové obrazovky dnes využívá, můžete to také změnit ve směru rolování. Nejlepší na tom jsou tři a čtyři gesta prstů, konkrétně přizpůsobení kohoutků, které mi umožňuje přehrávat nebo pozastavit probíhající video na YouTube, aniž bych šel na mediální klíče na mé klávesnici. Elegantní!

S veškerým provedením nastavení, pojďme mluvit o mých bojích o to, aby se s plochým chlapem spojil jako oddaný spisovatel.

často, kladené, otázky, apple, magic

FPS s Trackpad pro správce pro práci

Moje každodenní práce začíná kontrolou mého e-mailu a vybíráním těch, které jsou relevantní a smazány ty, které jsou jen rovný spam nebo phishing. A chlapče, frustrace se mi okamžitě dostala kvůli tomu, že rychlost kurzoru byla nastavena na 8 pro rychlý navigační profil, aby napodobil zpět moje vysoká nastavení myši DPI, ale jen to odložil, když trávím 3 sekundy tikáním e.mailu a další druhé mazání jej. Neschopnost mikro-řídit prostřednictvím trackpadu je proto rozhodně nevýhodou pro někoho, kdo dává přednost malým pohybům vracejícím se velký pohyb zpětnou vazbu.

Nejen, že musíte být přesný ve svém horizontálním pohybu, ale svislá osa je také velkým faktorem pro zajištění životně důležitého zážitku trackpadu. V mém případě musí být gesta 1-TAP a 2-TAP přímo nahoru a dolů, protože Magic Trackpad 2 zjevně prostě nemá žádnou toleranci pro styl. Žádné nervozita, žádné zbytečné pohyby, žádná zábava povolena. Nepodařilo se to dodržovat a skončíte s pohybem kurzoru a nedostanete kliknutí.

A ani mě nezačněte používat ve Photoshopu se všemi kliknutími a tažením, které musíte provést ve srovnání se skutečnou myš.

A konečně, nic nezískám, myslím, doslova nic na povrch Magic TrackPad 2, který provozuje vysoký/nejcitlivější profil nebo trpí milionem registrů přejetí, gest a možná kliknutí během několika sekund.

Ne každý den je špatný den

Pokud jsou stížnosti jedinou věcí, na kterou bych si mohl myslet po spuštění trackpadu jako náhrady mé myši po dobu týdne, výrobci notebooků a zbytek průmyslu trackpadu by pláčili. Ale místo toho jsem našel nějaké nepředvídatelné nebo zábavné zážitky, se kterými bych se mohl podělit.

Pro začátek, zatímco procházení věcí ve webovém prohlížeči (zejména Chrome, jsem kromě toho nic nepoužil), můžete okamžitě získat přístup k funkci zoomu pomocí gesta dvou prstů s opačným pohybem, stránkou zpět přejetím vlevo a stránka dopředu přejetím pravou. To ve skutečnosti ušetřilo nějaký čas a potíže při navigaci přes více vrstev karet.

Navíc, pokud opravdu chcete nějaké rychlé kliknutí na levý kliknutí, můžete provést klepnutí na 1 prsty v rychlém sledu s 2 různými prsty, jako je index a střední kombo, tak dlouho, dokud jasně zaregistrujete každé klepnutí.

Pokud opravdu chcete přetáhnout věci jako okna a soubory, doporučuji, abyste pomocí palce fyzicky aktivovali kliknutí na trackpadu a pomocí jiného prstu přetáhli a v závislosti na směru, indexmiddle pro levý a střední a středově nějaké přirozené gesto, s nímž byste se mohli snadno setkat.

Mimochodem, pokud vás zajímá, pokud jde o procházení přes webové stránky horizontálně i vertikálně, vyhrává trackpad. Bezpochyby. Ale tehdy, dokud ji postavíte proti nechvalně známé mezihvězdné myš.

Ano, ne každý den je špatný den, kromě dne, kdy baterie zemřela

Ačkoli plný poplatek by mohl držet Magic TrackPad 2 až po dobu přibližně jednoho měsíce dohody, v době, kdy jsem to dostal třetího dne, přestal reagovat. Připojení USB-C k bleskovému kabelu tento problém snadno vyřeší a rychle se začne zabývat během několika sekund. A rekvizity pro kluky pracující na tomto vlastním řidiči můžete použít Magic TrackPad 2 prostřednictvím kabelového připojení a díky tomu, že je zapojen, je to mnohem citlivější a poskytuje přesvědčivější celkový zážitek.

Za předpokladu, že vám nevadí nastavení s více kabely kolem, můžete udržovat trackpad připojený, protože pravděpodobně nebudete muset neustále přemístit. Ale pokud se opravdu snažíte pro bezdrátové nastavení, Magic Trackpad 2 se plně odšťavňuje asi za 10 až 12 hodin. Dal jsem své dobré staré poloviční léčby a je to stejně dobré jako nové.

A zřeknutí se odpovědnosti, zatímco používám USB-C třetí strany na blesk od Ugreen, stále má certifikaci MFI, která zaručuje kompatibilitu s jakýmkoli přidruženým produktem Apple, pokud jde o energii a datové linie. Pokud vám nevadí platit daň Apple, jděte za oficiální.

Trackpad Life. dobrý nebo špatný?

Abych to shrnul, zažil jsem obě stupnice spektra a je to ve stavu, že je to Apple Magic Trackpad 2 poskytoval takové prostředí, možnosti a zpětnou vazbu na Windows 10, které upřímně, nevadí mi to “ špatné body “v neformálním prostředí, jako když nepracuji.

Proto, pokud vaše práce nezahrnuje spoustu kliknutí a tažení jako úpravy fotografií (nebo cokoli, co vyžaduje spoustu přesných kliknutí, jako je úprava videa)-nejste ve své práci hyper-konkurenční a navíc nejste časově omezeni Proveďte své úkoly, ve skutečnosti je docela zábavné používat trackpad nad myší, protože eliminuje trápení držení myši po dlouhou dobu. A můžete získat nějaké opravdu fantastické funkce přístupnosti přímo na dosah ruky. Také to budete vypadat velmi elegantně.

Pro mě bych se stále vrátil k myši určitě pro každodenní práci a možná jsem vynesl bílého, plochého chlapce, když mě můj vnitřní nervózní duch znovu volá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS