Asus Expertbook B9 & B7 Flip 2-in-1 2022 Spuštěno. Asus Expertbook B9

Asus ExpertBook B9 B7 Flip 2-in-1 2022 Spuštěno

ASUS právě obnovil své odborní knihy B9 a B7 Flip notebooky s nejnovějšími procesory Intel Alder Lake, takže podívejme se na všechny funkce a specifikace nových profesionálních notebooků.

ASUS Expertbook B9 (B9450CBA) specifikace

Počínaje odborníkem B9 je to 14palcový obchodní notebook, který váží pouhých 880 gramů (1.94 liber) a je dodáván s 33WHR baterií. K dispozici je také větší možnost baterie s baterií 66WR, ale váží 1005 gramů (2.2 liber). ASUS tvrdil, že těžší model je schopen až 16 hodin zálohování baterie.

Pod kapotou sídlí procesory řady u série B9 od společnosti Core i5-1235U a až do jádra i7-1265U. Top-End I7-1265U CPU má 10 jader, 12 vláken a maximální rychlost hodin 4.8GHz. Lze jej nakonfigurovat s až 32 GB LPDDR5 RAM a až 2TB PCIE 4.0 úložiště SSD.

asus, expertbook, flip, 2-in-1, 2022, spuštěno

Notebook má 14palcový panel Full HD, který nabízí poměr stran 16: 9 a nabízí podsvícenou klávesnici s touchpad, který se zdvojnásobí jako virtuální klávesnice. Webcam má rozlišení 720p a podporuje Windows Hello Facial rozpoznávání. Kromě toho notebook nabízí jeden port USB typu A, dva porty Thunderbolt 4, HDMI 2.0 a konektor pro sluchátka. Pro připojení nabízí notebook Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2.

Expertbook B7 Flip (B7402FBA)

Přichází na B7 Flip, 2-in-1 je nabízen ve dvou variantách displeje-QHD IPS dotykový displej a Full HD IPS dotykový displej. Oba mají poměr stran 16:10, 72% NTSC Color Gamut pokrytí a přicházejí s 400nity a jasem 500nitů respektive.

Pod kapotou je 2 v 1 poháněno procesory řady P Intel 12. generace (až do jádra i7-1270p) a nabízí grafiku Intel Iris Xe Graphics. Dodává se s až 64 GB RAM a až 2TB PCIe 4.0 úložiště SSD.

Má 720p webovou kameru spojenou s IR kamerou pro odemknutí Windows Hello Face. 2 v 1 má také podporu pro pera MPP a nabízí se s více porty, jako jsou dva porty Thunderbolt 4, dva porty USB typu A, HDMI, mini displayport, mikro HDMI port, čtečka inteligentních karet a konektor pro sluchátka a konektor pro sluchátka. Pro připojení má zařízení nano-SIM slot s podporou 5G (volitelný), dvojitý pásmový Wi-Fi 6e a Bluetooth 5.2.

Dostupnost cen

Expertbook B9 má počáteční cenu 1300, zatímco 2-v-1 B7 Flip začíná na 2100. Oba tyto stroje budou k dispozici ke koupi ve 3. čtvrtletí roku 2022.

Asus Expertbook B9 Recenze

Nejlehčí obchodní notebook na světě, ale je to dobré?

 • Výrok
 • Dostupnost
 • Klíčové funkce
 • Úvod
 • Cena a dostupnost
 • Design a klávesnice
 • Obrazovka
 • Výkon
 • baterie
 • Závěr
 • Nejlepší nabídky
 • Měli byste si to koupit?
 • Výrok
 • Časté časté
 • Srovnávací data
 • Testovací data důvěryhodných recenzí
 • Specifikace

Výrok

Asus Expertbook B9 je nejlehčí obchodní notebook na světě a je to bohatá nabídka, která z něj dělá skvělou volbu pro domácí pracovníky. Ale jeho výkon odloží uživatele energie.

Nevýhody

Úvod

ASUS Expertbook B9 se uvádí na trh jako nejlehčí 14palcový notebook na světě.

Expertbook váží pouhých 888 g, takže se tento stroj cítí téměř lehčí než vzduch, ale jinde existují kompromisy, včetně komponent a displeje technologie. S ohledem na to jsme zařízení důkladně testovali, abychom zjistili, jak se to hromadí proti konkurenci. Tady je to, co jsme zjistili.

Cena a dostupnost

Model, který jsem zkontroloval, používá součást kódu B9400CEA a stojí to 1659 GBP nebo 1699. Je také k dispozici v Evropě, i když na některých stránkách stojí poměrně robustní 2736 EUR. To také není uvedeno v obchodech ASUS v různých evropských zemích, takže to vypadá, že dostupnost kontinentálního.

V době psaní je k dispozici pouze s procesorem Core i7. Je také uvedena na webových stránkách ASUS s procesorem Core i5, takže doufejme, že tato možnost bude k dispozici ke snížení nákladů.

Design a klávesnice

B9 nepatrné páry hmotnosti s tělem, které je jen 320 mm široké a 14.9 mm tlustý, takže je to jeden z nejkompaktnějších strojů na trhu.

Takové tělo svelte mě vždycky nutí přemýšlet o kvalitě sestavení a v B9 je určité množství. obrazovka je flexibilnější než většina ostatních a v kovu je znatelný pohyb kolem klávesnice a základny.

To je však za návrh: ASUS používá spíše více vrstev slitiny hořčíku-lithia než jediný kovový blok a proběhlo testování MIL-STD-810G, aby se zajistilo, že vydrží tlak, šoky, kapky, vibrace, nadmořské výšky a extrém teploty. Podobné testy také podstoupily závěsy, porty a klávesnice.

asus, expertbook, flip, 2-in-1, 2022, spuštěno

Takže, zatímco tělo Asus se ohýbá, je navrženo tak, aby převzalo hrboly a neustále fungovalo, takže nemám žádné výčitky o házení tohoto notebooku do tašky.

Tento přístup označuje Asus od svých největších soupeřů. Dell XPS 13 a Apple MacBook Air nemají certifikaci MIL-STD-810G, ale jsou vyrobeny z jednotlivých bloků kovu, a tak se zpočátku cítí robustnější. Stroje byly bezpochyby podrobeny podobným testováním. Věřím, že Asus je dostatečně robustní, aby přežil každodenní život. je to jiný přístup k soupeřům.

Alternativní přístup z ASUS také znamená, že jeho odborník podkopává své soupeře v přenositelnosti. The Dell váží 1.2 kg a je 14.8mm tlustý, zatímco nejnovější MacBook je 1.Notebook 29 kg s tělem 16 mm.

ASUS odvedl obdivuhodnou práci na napěchování uvnitř tohoto malého stroje. Na pravé okraji má USB 3 v plné velikosti.2 Port Gen 2, konektor pro sluchátka a slot pro zámek Kensington a vlevo najdete dva porty Thunderbolt 4, které podporují DISPLACTPORT a Dodávku napájení spolu s výstupem HDMI. Zajímavé je, že ASUS také zahrnuje mikro-HDMI, který pracuje s zahrnutým adaptérem pro poskytování gigabitového ethernetu, aniž by zabíral zásuvku USB. Jediným pozoruhodným opomenutím je čtečka karet, která bude potíží pro fotografy, kteří chtějí rychle přenášet soubory mezi ním a jejich fotoaparátem.

Nad displejem najdete webovou kameru s podpůrnou smluvkou na soukromí a hello Windows Hello a pod klávesnicí je čtečka otisků prstů. Na vnitřní straně má Asus duální pásmový Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1 a TPM 2.0 Čip pro zabezpečení.

Žádný soupeř zde nemůže soutěžit. Dell má stejné vnitřní připojení a zahrnuje dva porty Thunderbolt 4 vedle slotu microSD, ale má slabší webovou kameru, žádné připojení USB v plné velikosti a žádné HDMI HDMI. MacBook Air má Thunderbolt 4 porty, ale to je vše.

Klávesnice B9 má design odolný vůči úniku a má uspokojivý výkon-tlačítka jsou rychlá a konzistentní a mají rozumné cestování, ale během testování se ukázaly jako příliš houbovité.

Stále preferuji psací zařízení na strojích Dell a Apple, protože obě tyto klávesnice jsou ostřejší a rychlejší. Asus snadno zvládne hodiny psaní, ale stroje Dell a Apple se cítí čistší a uspokojivější pro psaní.

Trackpad je obrovský a citlivý, takže tam žádné stížnosti. Má také překrytí číslopad, což je užitečný doplněk pro lidi, kteří tráví spoustu času v Excelu.

Asus zaměřený na podnikání zaostává v jiných oblastech. Jeho matný černý kov vypadá slušně, ale oba soupeři jsou stylové. Ergolift závěs se kope do stehen, pokud se posadíte, a zahrnutí tlačítka napájení na klávesnici je trvalé podráždění.

Konkurence pravděpodobně také nabízí lepší hodnotu. Ekvivalent Dell XPS 13 stojí 1599 GBP / 1549 /1699 EUR a MacBook Air je 1649 /1649 /1699, a existuje více možností přizpůsobení, takže získáte šance na snížení ceny, která s odborníkem neexistuje, která prostě neexistuje.

Obrazovka

Displej je bezdotykový, 1080p IP s anti-glare povlakem, což je zcela rozumná specifikace podnikání. Víko se skládá ploché pro snazší spolupráci a kapka znamená, že spodní rám zcela zmizí, což vypadá elegantně.

Pro každodenní práci, úpravu fotografií a médií je displej Asus prvotřídní. Stroje Dell a Apple však jdou dále: Displej sítnice Apple je jasnější, ostřejší a dodržuje GamUt DCI-P3. Výchozí obrazovka XPS je model 16:10 s vyšším rozlišením a je k dispozici s možnostmi 4K a dotyku. Barevné gamuty jsou rozsahy barvy používaných profesionály k měření přesnosti.

Použil jsem kolorimetr k nalezení konkrétnějších výsledků pro displej Asus ExpertBook B9, abych podpořil můj vlastní úsudek.

Úroveň jasu 375 nits je v pořádku pro vnitřní a venkovní použití a 0.27 NIT Black Point je rozumný. Poměr kontrastu 1388: 1 je skvělým výsledkem pro panel IPS a dodává vynikající vibraci a hloubku.

Mezitím jsou reproduktory průměrné: cínny a bez basů a bez větší jasnosti střední třídy. Jsou vhodné pouze pro příležitostné mediální povinnosti.

Výkon

Asus se spoléhá na známé jádro i7-1165g7. Je to jeden z nejspolehlivějších čipů notebooků společnosti Intel, se čtyřmi jádry a potenciální nejvyšší rychlostí 4.7GHz. Je spárován s 16 GB paměti a 1TB SSD.

Pro webový bwrowing, kancelářský software, úpravy fotografií a mainstreamové aplikace je tato specifikace přijatelná. Integrovaný grafický čip Intel Iris XE bude také provozovat hry s nízkým koncem, jako jsou tituly eSports a příležitostné hry. SSD dodával rychlosti čtení a zápisu 3 545 MB/s a 2 882 MB/s, což jsou solidní výsledky, které udržují stroj v pohotovosti. V dnešní době však Silikon Intel zaostává a benchmarky ukazují Perský záliv ve výkonu.

Asus Expertbook B9 Dell XPS 13 MacBook air
Procesor Intel Core i7-1165G7 Intel Core i7-1165G7 Apple M1
Geekbench 5 (jediné jádro) 1503 1548 1731
Geekbench 5 (více jádro) 4983 5687 7308
PCMark 10 4909 4802 Nelze použít
3Dmark Time Spy 1376 1657 Nelze použít

V testech GeekBench 5 je ASUS skóroval 1503 a 4983. Ty nejsou špatné, ale nový čip M1 uvnitř MacBook Air zasáhl 1731 a 7308 ve stejných testech. Dell používá stejný CPU, ale ten notebook skóroval 5687 ve vícejádrovém benchmarku. Pokud jste ochotni se podívat za ultra-přenosné, jsou notebookové čipy AMD ještě rychlejší ve vícejádrových scénářích.

Drobné snížení výkonu ASUS je vysvětleno zkoumáním rychlostí CPU: Během náročnějších jednojádrových úkolů CPU zasáhl jeho inzerované tempo, ale při vícejádrovém testování čipu škrtilo na 3GHz, spíše než teoretické all-core turbo hodiny 4.1GHz. Není to velký problém, ale vysvětluje to nesoulad.

ASUS také vydává trochu vysoce hnusného hluku ventilátoru během tvrdších pracovních úkolů. Fanoušci jsou tichí a nezničí váš pracovní postup, ale tento stroj není tichý, na rozdíl od MacBooku.

baterie

V testu PCMark, který simuluje typické kancelářské pracovní zatížení s displejem při polovičním jasu, ASUS trval 14 hodin 4 minuty as obrazovkou při špičkovém jasu, která klesla na 12 hodin 10 minut. V benchmarku přehrávání videa trval B9 15 hodin 7 minut.

To jsou vynikající výsledky. budete snadno zvládnout celý den práce a večer to zvládne na pohovce. Tyto výsledky se dobře srovnávají s soupeři: MacBook Air nabídl široce podobnou dlouhověkost a Dell tyto postavy odpovídaly pouze v jeho konfiguraci 1080p.

Existují však námitky. Pokud chcete tlačit komponenty B9, očekávejte, že baterie vydrží mezi třemi a čtyřmi hodinami. Mějte také na paměti, že v některých územích se ASUS vyrábí s baterií 33 WH s polovinou kapacity zde přezkoumaného modelu, což výrazně ovlivní výdrž baterie.

Závěr

Asus Expertbook B9 je jedním z nejtenčích a nejlehčích notebooků na světě a stále zahrnuje vyzkoušenou a testovanou kvalitu sestavení, takže je ideální, pokud chcete notebook svelte na silnici.

Je plná obchodních funkcí a má slušnou obrazovku, pohodlnou klávesnici a působivou výdrž baterie. Naopak, soupeři nabízejí větší rychlost, lepší obrazovky a snappier klávesnice, často při nižších a uvnitř lépe vypadajících vzorů.

Pokud potřebujete praktický, lehký a funkční stroj pro každodenní pracovní zatížení, je odborník B9 působivý, ale není to vždy nejlepší volba.

Měli byste si to koupit?

Chcete štíhlé, lehké a nabité funkce Workhorset Asus Expertbook B9 váží jen 888 g, navzdory nejnovějším procesorům společnosti Intel, což z něj činí dobrou volbu pro ty, kteří chtějí pracovat na cestách.

Jste po stylovém stroji s větším výkonem CPU nebo s lepším Screenasusem se natolik zaměřili na přenositelnost, že B9 Falls šortky v jiných oblastech. Apple i Dell nabízejí lepší návrhy a displeje za podobnou cenu.

Výrok

Asus Expertbook B9 je nejlehčí obchodní notebook na světě a má působivou kvalitu sestavení a spoustu funkcí kanceláře. Zkombinujte to se slušnou obrazovkou, výdrž baterie a klávesnice a máte skvělou možnost produktivity. Podívejte se jinde, pokud chcete více síly CPU, elegantnější obrazovku nebo lépe vypadající notebook.

Časté časté

Jakou záruku tento stroj zahrnuje? ASUS Expertbook B9 je pokryta jednoletou zárukou, jako většina notebooků s velkými značkami v tomto cenovém rozpětí.

Co je na řádku funkcí? Nad klávesnicí máte tlačítka, abyste změnili reproduktory, jas obrazovky a podsvícení klávesnice. ASUS má také možnosti zamknout notebook, blokovat webovou kameru, zakázat trackpad a otevřít aplikaci Myasus.

Srovnávací data

Rozhodl jsem se porovnat ASUS ExpertBook B9 s LG Gram 16 (2021), protože oba notebooky upřednostňují lehký design především. LG je však dostupnější a má větší a podrobnější displej. Pokud uvažujete o koupi ASUS, navrhuji také zkontrolovat LG Gram 16.

Recenze ASUS Expertbook B9400. šampion peří váhy

Asus ExpertBook B9400, která přináší sílu v takovém malém balíčku, má řadu bezpečnostních funkcí, které také přidávají vrstvu pohodlí, což usnadňuje zahájení a pokračování produktivní. Stojí to za vaše peníze? Pojďme to zjistit.

Společnost Bezpečnostní sada pro výdrž baterie třídy také přidává vrstvu pohodlí ultraporvatelné a přitom má tvrdost MIL-STD 810H Dobrá řada portů Asus NumberPad je požehnáním, které může mít upgrade úložiště pro větší kapacitu a nastavení nájezdu

ASUS ExpertBook B9400 je vynikající podnikový notebook vzhledem k jeho produktivitovému potenciálu, sadě bezpečnostních prvků a extrémní přenositelnosti.

Unboxing The ASUS ExpertBook B9400

Asus Expertbook B9400 Recenze. Box

Asus Expertbook B9400 přišel ve standardní krabici hnědé kartonové krabice s logem značky ve středu. Nejsme si jisti, zda se to stalo úmyslně pro recyklovatelnost nebo ne, ale je to něco. Uvnitř krabice najdete následující položky:

Asus ExpertBook B9400 Recenze. obsah krabice

 • Napájecí kabel
 • 65W Nabíjení cihel
 • MicroHDMI na RJ45 LAN adaptér
 • Uživatelská příručka
 • Rychlý návod
 • Samotný notebook ASUS Expertbook B9400

Specifikace

procesor Intel Core i7-1255U @ 1.7GHz (až 4.7 GHz Boost), 12m, 10c/12t, Intel 7 (10nm), 15W TDP
RAM 32GB LPDDR5 5200MHz
GPU Intel Iris Xe Graphics
Úložný prostor 1TB NVME PCIE 4.0 SSD (WD PC SN735)

Výkon

Asus ExpertBook B9400 Recenze. CrystalDiskmark

Zahájení našeho benchmarkového apartmá s CrystalDiskmark používá ASUS Expertbook B9400 1TB NVME PCIe 4.0 SSD, který je přinejlepším slušné. Určitě jsme viděli mnohem lepší skladovací zařízení, ale realisticky řečeno, to je pro většinu lidí více než dost, protože vám stále dává velmi rychlé časy a načítání načítání.

Asus Expertbook B9400 Recenze. Cinebench R20

Přechod na Cinebench R20, Asus ExpertBook B9400 má slušné postavy, nic zde prohlubuje. Považuji za zajímavé, jak jeho Intel Core i7-1255U prohrál s i5-1235u ve vícejádrovém, ale ne jediné jádro. Některé optimalizace jsou zde určitě splatné pro lepší výkon, i když zde použitý beran je již vynikající.

Asus ExpertBook B9400 Recenze. Unigine Superposition

Poté, co se týkala superpozice Unigine ve svém optimalizovaném testu 4K, se mu podařilo získat skóre 1 298. To se dá očekávat, protože spuštění všeho při rozlišení 4 kB bude velmi náročný na zdroje a mít DGPU nesmírně pomůže.

Asus Expertbook B9400 Recenze. 3Dmark Time Spy

Podobný vzorec lze vidět ve 3DMark Time Spy, kde se mu podařilo získat skóre 1 584. Obecně je to na nízké straně, ale stále docela dobré pro notebook, který používá IGPU. Intel Iris Xe pracuje s magií, to je jisté.

Asus ExpertBook B9400 Recenze. PCMark 10

Nakonec na PCMark 10 má ASUS Expertbook B9400 skvělou celkovou představení, přičemž jeho největší slabost je tvorba digitálního obsahu. Aby stroj byl v této oblasti lepší, bude potřebovat silnější GPU. Pokud jde o prohlížení webu, kancelářské práce a podobné úkoly, je to více než schopné.

ASUS ExpertBook B9400 Review. test vytrvalostní baterie

V případě, že vás zajímá výdrž baterie, je to jedna oblast, kterou ASUS Expertbook B9400 vyhodil všechna očekávání. Podařilo se mu získat druhou nejvyšší dobu v moderním testu PCMARK Office Endurance, trvalo 15 hodin 13 minut (913 minut), než zemřela. Mám zvláštní pocit, že CPU běží na nižší síle než obvykle ve výchozím nastavení, abych mohl vydržet tak dlouho.

Chcete to porovnat s jiným obchodním notebookem? Podívejte se na naši recenzi ASUS ExpertBook B2 kliknutím zde.

Dobrý

Asus ExpertBook B9400 Review. Ultrathin

O novém ASUS ExpertBook B9400 existuje spousta věcí, které můžete říci. Pro předkrmy získáte notebook s ultraportabilním produktivitou peří vážící váhu něco přes 1 kg a je 14.9mm tenký. Kromě toho se mu podaří udělat bez obětování kvality sestavení, protože má odolnost proti vojenské třídě MIL-STD 810H. Moje jediná hrozba s tím je, že samotný notebook vypadá poněkud nevýrazně.

Asus ExpertBook B9400 Recenze. ASUS Numberpad

I když není nic moc, co bych řekl o klávesnici. Tímto způsobem můžete mít stále číslopad, aniž byste měli hlavní část klávesnice stísněnou pro prostor, a protože většina lidí nepoužívá trackpad, pokud nepřinesou myš, bude použita mnohem více než váš standard jeden.

Asus ExpertBook B9400 Review. MicroHDMI na RJ45

Kromě toho zde získáte dobrou řadu portů, které zahrnují dva plnohodnotné přístavy Thunderbolt 4, plnou velikost HDMI 2.0 Port, USB 3.2 Port Gen 2 typu A a port microhdmi speciálně pro použití kabelu LAN pro stabilnější připojení. Protože máte dva porty Thunderbolt 4, můžete použít jeden k nabíjení a druhý se připojit k řadě příslušenství, od rozbočovačů USB po externí monitor.

Pokud vám úložiště nestačí a od začátku jste nedostali možnost 2TB, můžete ji dále rozšířit, protože ASUS Expertbook B9400 má dvě m.2 sloty PCIe. Nejen, že to znamená, že můžete upgradovat tak, abyste měli více místa, můžete snadno mít mimo jiné nastavení RAID 0 pro mnohem rychlejší převody souborů.

Asus ExpertBook B9400 Review. Skener otisků prstů

Konečně, řada bezpečnostních funkcí, které s ním přicházejí, nejen pomáhá udržovat vaše data bezpečnější, ale také přispívá k rozmnožení. Například senzor blízkost může detekovat, zda je před notebookem uživatel, a buď jej zamkne, nebo vypne displej, když nikoho nezjistí. To spolu s rozpoznáváním obličeje IR zabrání ostatním v jeho používání bez povolení a zároveň ušetří životnost baterie, protože se nepoužívá.

Kromě toho máte skener otisků prstů, díky kterému je protokolování v pohodlí a zároveň udržuje v bezpečí notebooku, štít webové kamery, který zabrání špionážním činnostem a TPM 2.0 pro snazší nasazení a umožňuje řízení IT i na dálku. Pokud jste se k tomu rozhodli s čipem NFC, můžete jej začít používat ještě rychleji prostřednictvím přihlášení NFC.

Špatný

Asus ExpertBook B9400 Recenze. displej

Stejně dobrý jako ASUS ExpertBook B9400 je, má svůj podíl na nevýhodách. Pro začátek je nedostatek dotykové obrazovky ostuda vzhledem k jeho přenositelnosti a schopnostem. Nejde o to mít něco, co umožňuje digitální kresbu, ale spíše by schopnost interagovat dotykovou obrazovkou by dále zvýšila jeho všestrannost a učinila ji životaschopnější pro dlouhodobé použití. Druhá část je obzvláště důležitá, protože většina podniků by kvůli nákladům nechtěla příliš často upgradovat.

Asus Expertbook B9400 Recenze. Žádná čtečka karet zde

I když stále věřím, že má dobrou řadu portů, nedostatek jakéhokoli druhu čtečky karet SD trochu bolí jeho potenciál produktivity. Ať už jde o obrázky nebo jiné druhy soukromých dat, mít další prostředky k převodu by to byl pěkný dotek. Jeho nedostatek však není dealbreaker, protože můžete vždy pro čtečku karet USB.

A konečně, skutečnost, že ASUS Expertbook B9400 používá RAM, který byl připálen na základní desku, znamená, že ztratíte nějaký potenciál upgradu. To znamená, že byste měli jít na nejvyšší konfiguraci RAM, protože můžete přímo od začátku nebo riskovat, že máte problémy někde po silnici.

Asus ExpertBook B9400 Verdikt

Asus ExpertBook B9400 Recenze

ASUS ExpertBook B9400 je vynikající podnikový notebook vzhledem k jeho produktivitovému potenciálu, sadě bezpečnostních prvků a extrémní přenositelnosti. Jen mějte na paměti RAM, než si ji objednejte, protože jej nebudete moci později upgradovat.

Na konci naší recenze ASUS ExpertBook B9400 udělím tento notebook s naším stříbrným pokdewardem.

Velké poděkování Asus Malajsii za zaslání tohoto notebooku za účelem této recenze.

ASUS Expertbook B9450: Potěšení cestovatele

Použití slova, jako je ultralight k popisu notebooku, je často případ nadsázky, ale s ASUS Expertbook B9 je to naprosto vhodné.

V březnu jsem se podíval na HP Elite Dragonfly, která seděla na hranici bariéry 1 kg, a myslel jsem si, že to bude nejlehčí zařízení, jaké bych viděl v prokletém roce 2020.

Tento rok ne poprvé jsem se úplně mýlil. Expertbook je rozhodně pod značkou 1 kg a cítí se lehčí, dokonce i s baterií 66WH, která poskytuje více než dostatek energie, aby se dostala do pracovního dne.

To je přesně ten druh stroje, který Intel usiloval, když odstartoval projekt Athenu, aby vytvořil notebooky, které byly lehké a mohly vydržet celý den. Testování CNET zjistilo, že by mohlo streamovat video po dobu 16 a půl hodiny.

Nabízený křemík je více než rozumný s Intel Core i7-10510U, 16 GB paměti a 2TB úložiště rozdělené na pár disků Samsung 1TB NVME.

Naštěstí se Asus rozhodl skrýt většinu své vlastní funkčnosti v aplikaci Myasus, takže zařízení netrpí pohromou bloatwaru.

Z hlediska přístavů nabízí odborný kniha dva porty Thunderbolt 3 USB-C, starší USB 3.1 Port typu A, výstup HDMI a úplný adaptér RJ45, který se připojuje k jeho portu Mini-HDMI.

Nejlepší recenze ZDNET

Nejlepší recenze ZDNET

Samsung Galaxy Xcover Pro

ASUS také poskytuje svůj závěs Ergolift, který klesne pod základnu notebooku.- čímž se zvedne klávesnice do pěkného úhlu pro psaní.- Poskytuje lepší větrání pro křemík a také lícně skrývá většinu dolního rámečku. Také se cítí, jako byste se museli podívat na horní část klávesnice, abyste si prohlédli svůj hlavní panel. V praxi je to docela dobrý design, i když to znamená, že se notebook může ohýbat tím, že na něj příliš tlačí dolů.- Při použití v reálném světě jsem se nesetkal s žádným ohýbáním, které se týkalo.

Ale než vyrazíte, abyste nahradili svůj aktuální notebook, uvědomte si, že to nejsou všechny růže a sláva.

Hlavní nevýhodou je samotná obrazovka. ASUS nabízí pouze jednu volbu: 15palcový panel IPS 1920×1080. To je sub-optimální ze dvou důvodů. Za prvé, ve své výchozí konfiguraci nastaví Windows rozhraní na 150% úroveň zoomu, což snižuje počet efektivních pixelů na 1280 o 720. S 100% úrovní zoomu je pro mé oči příliš malý.

Za druhé, panel je dále bráněn poměr stran 16: 9, což je pro sledování filmů mnohem lepší než práce. Nepodporuje také dotykové interakce. To pravděpodobně pomáhá notebooku natáhnout baterii, ale v dnešní době je docela překvapivé najít zařízení Windows, kde dotyk není ani nabízen jako upgrade.

Během obrazovky se během psaní této recenze více než jednou pokusil notebook jít spát, a to díky tomu, že skutečně narazil na tlačítko napájení v pravém horním rohu klávesnice, spíše než tlačítko smazání do jeho okamžité levice, nebo tlačítko Backspace přímo pod ním.

Rovněž výchozí konfigurace 2TB dostupného úložiště je poněkud zvědavá, s 380 GB vyhrazeno v oddílu OS a poté oddíl 572 GB označený jako data a oddíl 953 GB se stejným názvem. Přirozeně jsou všechny složky uživatele na nejmenším oddílu vedle Windows, což znamená, že nemohu pomoci, ale myslím si, že většina dostupného prostoru nikdy nebude smysluplným způsobem využívána smysluplným způsobem.

Asus Expertbook B9450

Také by to nebylo správné zařízení ASUS bez něčeho, co by se do mixu vrhalo trochu experimentální. V případě odborný kniha je to tlačítko na touchpadu, které rozsvítí číselnou podložku a slibuje něco, co se blíží ke snu úředníka dat. V mnoha ohledech to vypadá jako zdokonalení screenpadu v Zenbook Pro 15 z před dvěma lety a zaměření na jeho nejužitečnější funkci. Zatímco Zenbook a jeho ScreenPad se cítili velmi poddobené, odborník a jeho funkce číslopad se cítí, jako by to bylo pár minut od správného vaření.

Při používání číselného číselného příliš často však byly objeveny nedostatky a způsoby smíchaného vstupu. Například v tabulkách, kdybych se přesunul mezi buňkami s trackpadem, zůstal by v režimu trackpadu při klepání, aby se pokusil zadat čísla, což znamenalo, že jsem často potřeboval ukončit a znovu zastupovat režim čísel, aby byla čísla registrována.

Podobně se v aplikaci kalkulačky občas rovný klíč registrovaný jako kliknutí pravým pravým tlakem. Jindy, pokud by kurzor byl v rozhraní nad číslem a já jsem zasáhl několikrát, notebook by pak zaregistroval jakékoli klepnutí na číslopad jako stisknutím na číslo vznášeného, ​​nikoli jakéhokoli čísla Stiskl jsem na číslopad. To bylo obzvláště otravné při rozbíjení oblasti backspace na čísle, aby se odstranila chyba, ale pak skončí pouze do dalších čísel.

Pokud je tento výše uvedený popis matoucí, opravdu doporučuji sledovat recenzi videa tohoto zařízení, ale konečným výsledkem je, že číslopad je skvělý nápad, jehož implementace chybí.

A pak je tu záhada, která je cena a dostupnost notebooku. Hledání toho v Austrálii je silnice nikam a Asus jej neprodává prostřednictvím svého webu. Společnost uvedla, že i7 verze odborníka začíná od AU3 500 a I5 Verison začíná na AU3 000. Australští kupující budou muset namítnat místní prodejce přímo než zamířit na weby obvyklých podezřelých a zapojit číslo kreditní karty.

Na Amazonu USA byla cena jednotky, kterou jsme zkontrolovali, 1 800, což je v době psaní kolem AU2 465.

S ohledem na tyto kritiky zůstává skutečností, že se jedná o stále ultralehký notebook s baterií a výběr křemíku více než vhodný pro většinu firemních uživatelů.

Lehkost se vyvolá uživatelům, kteří potřebují nosit notebooky, a napájení baterie se ujistí, že nemusíte utéct do PowerPoint uprostřed dne.- to znamená, že je to velmi dobrý notebook pro předběžný svět.

Pokud by se vrátila obchodní cesty jako možnost pro lidi a vy jste náhodou uživatelem PC Warrior Road Warrior, který potřebuje nový notebook, uděláte mnohem horší než vyzvednout expertbook. Možná, že si jeden koupí na první cestě zpět do Ameriky, je nejlevnější způsob, jak si na jeden dostat ruce.- Ale kdo ví, kdy budou tyto druhy mezinárodních aktivit pokračovat.

Asus upouští dva nové expertibooks-jeden z emirů je jeho nejlehčí 14palcový obchodní notebook vůbec

Asus oznamuje dvě nové značkové odborné knihy na Computex 2022, každoroční obchodní přehlídku IoT se sídlem v Tchaj-pei, která dnes začíná. Seznamte se s odborníkem B9 a odborníkem B7 Flip. První z nich je rekordní setter; Je to ASUSův nejlehčí 14palcový obchodní notebook vůbec. Posledně jmenovaný je 14palcový notebook s podporou 5G a spoustou flexibility.

ASUS se může pochlubit tím, že jeho nové položky odborníků přinášejí elitní výkon, prémiové řemeslné zpracování, trvanlivost a podnikové bezpečnostní funkce. Oba překonávají MIL-STD 819 Vojenské standardy USA, které se potýkají s dlouhověkostí, nabízejí TPM 2.0 Zabezpečení (nezbytná součást pro Windows 11), fyzická uzavřená webová kamera, čtečka otisků prstů a další.

Asus Expertbook B9

The ExpertBook B9 je hvězdou portfolia obchodního notebooku ASUS 2022. Jak již bylo zmíněno, je to nejlehčí 14palcový obchodní notebook společnosti. Ultraportovatelná baterie 33WH se skládá z podvozku na slinivosti hořčíku, který váží pouze 1.9 liber; Varianta 66Wh váží 2.2 libry. Má rozměry 12.6 x 7.9 x 0.58 palců.

Expertbook B9 přichází s procesorem Intel Core i7-1265U, grafikou Intel Iris Xe a až 32 GB RAM. Lze jej nakonfigurovat s neuvěřitelným 4tb PCIe 4.0 úložiště SSD. 14palcový displej má rozlišení 1920 x 1080 pixelů, který nabízí poměr stran 16: 9 a 400 nits jasu. Má také tenké rámy a poskytuje neuvěřitelný poměr obrazovky k tělu 94%.

Porty zahrnují jeden USB-A 3.2 Port Gen 2, dva Thunderbolt 4 porty, jeden HDMI 2.0, Jack Headset a Kensington Lock Slot. Pro ultra rychlé konektivitu na cestách, UltraPortable Funkce Intel Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.2. Uživatelé zaměřené na zabezpečení ocení štít webové kamery na kameře 720p IR a také senzor otisků prstů.

asus, expertbook, flip, 2-in-1, 2022, spuštěno

Mezi další výhody patří exkluzivní NumberPad ASUS, technologie zrušení hluku AI pro kvalitní hovory s videem a reproduktory s certifikací Harman/Kardon s laděním Dolby Atmos.

Expertbook B7 Flip

The ExpertBook B7 Flip je váš 360 stupňový, kabriolet, pokud hledáte mobilního, flexibilního společníka, který se může proměnit v několik různých režimů, včetně režimu tabletu, režimu stanu a tradičního držení notebooku.

On-the-go rušné včely ocení, že odborník B7 Flip podporuje 5G (volitelné) a zajišťuje rychlejší rychlosti přenosu dat a stahování při cestování z A do B. 2-in-1 také přichází s Intel Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.2.

Pokud jde o Internals, odborník B7 Flip přichází s procesorem Intel Core i7-1270p, Intel Iris Xe Graphics a lze jej nakonfigurovat s až 64 GB RAM a 2TB úložiště SSD. Možnosti zobrazení jsou následující:

 • 14palcový, QHD panel (2560 x 1600) s poměrem stran 16:10 a 400 nits jasu.
 • 14palcový panel FHD (1920 x 1200) s poměrem stran 16:10 a 500 nits jasu.

Displej dotykové obrazovky nabízí poměr obrazovky k tělu 81% a podporu stylusu. Asus doporučuje MPP 2.0 asus pero, které se prodává samostatně.

Stejně jako odborník B9, B7 Flip přichází s bezpečnostními funkcemi, které by upokojily uživatele zaměřené na ochranu osobních údajů, včetně IR webové kamery 720p s závěrkou soukromí a senzoru otisků prstů na tlačítku napájení. Existují dva reproduktory s certifikací Harman/Kardon a dva mikrofony s více obrysy. Navíc si můžete užít obousměrnou technologii ASUS pro hluk AI a její exkluzivní funkce NumberPad.

Porty zahrnují dva Thunderbolt 4, dva USB-A 3.2 Gen 2, HDMI 2.0b, port micro HDMI (pouze pro LAN), jeden mini displayport, čtečka chytrých karet, slot SIM a slot Kensington Lock.

Expertbook B7 Flip není tak tenký a lehký jako B9, ale stále je to snadný doplněk vaku na notebook založený na jeho hmotnosti 3 libry. Jeho tloušťka je mezi 0.70 a 0.74 palců.

Výhled

ASUS tvrdí, že odborník B9 a Expertbook B7 Flip dodávají runtime 16 hodin a 11 hodin, v tomto pořadí. Jakmile však na obou notebookech spustíme vlastní test baterie, budeme tyto nároky dvakrát zkontrolovat.

Oba začínají na 1 399 a očekává se, že ve čtvrtletí 2022 zasáhnou police obchodů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS