Asus Geforce RTX 3070 Ti, 8 GB GDDR6X, TUF Gaming OC. Asus Tuf 3070 Ti

TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti V2 OC Edition 8GB PCI-E w/ Dual HDMI, Triple DP

Postavit tuf TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti byl svlékl a postaven zpět, aby poskytoval robustnější sílu a chlazení. Nové celokovové plášť jsou umístěny tři výkonné axiální technické fanoušky, kteří využívají odolná ložiska ventilátoru s dvojím míčem. Rotace ventilátoru byla optimalizována pro sníženou turbulenci a režim zastavení přivádí všechny tři ventilátory k zastavení při nízkých tempech. Pod nimi nezávislé ohnisko pro GPU a paměť udržují termály pod těsnou kontrolou. Další funkce, včetně komponent TUF, technologie auto-extremu, nového držáku GPU a odvětrávání na zadní desce, činí TUF správný powerhouse. Pro stavitele, kteří hledají nový „starý věrný“, má tato karta záda.

 • NVIDIA Amppere streamování multiprocesorů: Stavební bloky pro nejrychlejší a nejúčinnější GPU na světě, zcela nový ampere SM přináší 2x propustnost FP32 a zlepšenou energetickou účinnost.
 • 2. generace RT jádra: Zkušenost 2x Propustnost jádra 1. genu RT, plus souběžné RT a stínování pro zcela novou úroveň výkonu paprsků paprsků.
 • Tensorové jádra 3. generace: Získejte až 2x propustnost se strukturální sparzitou a pokročilými algoritmy AI, jako jsou DLSS. Tato jádra poskytují masivní podporu ve výkonu hry a zcela nové schopnosti AI.
 • OC Edition: Boost Clock 1815 MHz (režim OC)/ 1785 MHz (herní režim)
 • Návrh ventilátoru axiálního technologie byl nově vyladěn s obráceným centrálním směrem ventilátoru pro menší turbulenci.
 • Ložiska ventilátoru s dvojitým míčkem mohou trvat až dvakrát tak dlouho, jak designy ložisek rukávů.
 • Kondenzátory vojenské třídy a další komponenty TUF zvyšují trvanlivost a výkon.
 • GPU Twideak II poskytuje intuitivní vylepšení výkonu, tepelné ovládací prvky a monitorování systému.

Funkce

Axial-tech upgrady

Herní karty TUF využívají náš vyzkoušený axiální technický design fanoušků, přičemž tři fanoušci pracují v tandemu, aby uspokojili tepelné požadavky nového designu Nvidia s vysokým oktanem. Fanoušci se spoléhají na ložiska ventilátoru s dvojitým míčkem, aby zajistili konzistentní výkon a zvýšenou dlouhověkost ve srovnání s ložisky rukávů a jinými typy ložisek.

Nové směry

Dva boční fanoušci točí proti směru hodinových ručiček, aby snížili turbulence. A pro odstranění zbytečného šumu se režim zastavení zastaví všechny ventilátory, když teplota GPU klesne pod 50 stupňů a spotřeba energie je nízká.

Abychom se zahřáli od smrti a do pole Heatsink, zapojili jsme technologii MaxContact, abychom vyleštili povrch tepelného rozmetadla a zlepšili hladkost na mikroskopické úrovni. Extra rovinnost umožňuje lepší kontakt s Die pro vylepšený tepelný přenos.

2.Design 7-slot

Tepelný rozmetadlo přitahuje se teplo na tepelné upevnění, které jej nesou ploutví, která vyplňuje většinu velkého, 2 karty, 2.7-slot stopa.

Komponenty TUF

Komponenty jsou vybrány pro grafické karty TUF na základě jejich trvanlivosti a výkonu. Kromě tlumičů a mosfetů s nejvyšším policími, kondenzátory, které splňují certifikaci vojenského stupně. Komponenty jsou připájeny do PCB pomocí našeho pokročilého automatizovaného automatizovaného výrobního procesu. Hladké klouby na zadní straně PCB a odstranění lidských chyb zajišťují, že každá grafická karta splňuje naše přísné specifikace. A konečně, pro zajištění bezchybného výkonu, když se to počítá, jsou karty vystaveny vyčerpávajícímu 144hodinovému ověřovacímu pokusu.

Čerstvý kryd

All-Aliminium Shroud přidává robustní ochranu k herním grafickým kartám TUF a bez nesmyslného průmyslového designu a barvy šedi ve stupních se s lehkostí zapadá do jakékoli sestavy.

Je to chladnější

Spodní strana karty odhaluje řadu vylepšení. Většina zezadu je podřízena v ochranné desce kovu, která prominentně obsahuje široký ventila. Ventilu umožňuje úniku horkého vzduchu k výfukovým ventilátorům podvozku místo toho, aby byl recyklován zpět do chladiče GPU. Nerezová ocel se používá pro I/O držák k ochraně portů a poskytování bezpečnějšího držáku. Pohodlně umístěný přepínač duálního bios umožňuje přizpůsobení výchozího výkonu karty bez softwaru.

Funkční fronta

Prvek RGB na špičkové úrovni může být přizpůsoben tak, aby zobrazoval řadu estetických a funkčních efektů a také synchronizován s jinými komponenty Asus, aby se umožnilo jednotné osvětlení. Pro splnění požadavků na energii Geforce RTX 3070 Ti jsou přítomny dva 8pinové konektory, spolu s palubními LED, které se rozsvítí, pokud nejsou napájecí konektory PSU PCIE správně zapojeny.

GPU vylepšení II

Užitečnost ASUS GPU Tweak II posouvá ladění grafické karty na další úroveň. Umožňuje vyladit kritické parametry včetně jádrových hodin GPU, nastavení frekvence paměti a napětí s možností sledovat vše v reálném čase prostřednictvím přizpůsobitelného displeje na obrazovce. Pokročilé ovládání ventilátoru je také zahrnuto spolu s mnoha dalšími funkcemi, které vám pomohou vytěžit maximum z vaší grafické karty.

Spolupracovali jsme s WTfast, abychom vám pomohli hrát bez zpoždění, problémů s latencí a ztracené pakety. S šestiměsíčním předplatném soukromé sítě WTFast Gamers si užijete Lower Ping pro plynulejší a plynulejší online herní zážitek. Kupte si grafickou kartu ASUS. a nebuďte ponecháni čekat!

XSPLIT nabízí prémiové streamování s anotacemi ve hře a dalšími pokročilými funkcemi. Užijte si bezplatnou licenci s nákupem vybraných grafických karet ASUS. Uvidíme se online!

QuantumCloud je jednoduchá a bezpečná služba, která vám umožní bez námahy vydělávat peníze navíc tím. Výnosy se automaticky přenášejí na váš účet WeChat nebo PayPal a vaše soukromí zůstává neporušené, protože QuantumCloud neshromažďuje vaše osobní údaje. Začněte vydělávat peníze dnes!

Architektura nvidia amppere

Zcela nová architektura NVIDIA ampére přináší konečnou hru, představující pokročilé jádra paprsků 2. generace a tenzorová jádra 3. generace s větší propustností.

RTX. JE TO NA.

Zažijte dnešní největší trháky, jako je nikdy předtím s vizuální věrností trasování paprsků v reálném čase a konečným výkonem AI-poháněných DLSS.

Zrychlení AI DLSS

NVIDIA DLSS je průkopnické vykreslování umělé inteligence, které zvyšuje rámcové frekvence s nekompromitovanou kvalitou obrazu pomocí vyhrazených ai zpracovatelských tenzorových jádra na GeForce RTX, což vám dává výkonnost v nastavení a rozlišení pro neuvěřitelný vizuální zážitek. Revoluce AI přišla na hraní her.

Vítězství měřeno v milisekundách

Nvidia Reflex přináší konečnou konkurenční výhodu. Nejnižší latence. Nejlepší citlivost. Poháněno GPU GPU a NVIDIA G-Sync Monitory Geforce RTX 30. Získejte cíle rychleji, reagují rychleji a zvyšují přesnost AIM prostřednictvím revoluční sady technologií k měření a optimalizaci latence systému pro konkurenční hry.

UP SHE

Posuňte své kreativní projekty na novou úroveň s GPU řady Geforce RTX 30. Poskytování Ai-Acceleration v nejlepších kreativních aplikacích. Podporováno platformou NVIDIA Studio vyhrazených řidičů a exkluzivních nástrojů. A postaveno pro vystoupení v rekordním čase. Ať už vykreslíte komplexní 3D scény, úpravy 8k videa nebo živého proudu s nejlepším kódováním a kvalitou obrazu, GeForce RTX GPU vám dává výkon k vytvoření svého nejlepšího.

Streamovat jako šéf

Ukradněte show neuvěřitelnou grafikou a hladkým živým vysíláním bez koktání. Kódování a dekódování hardwaru nové generace se spojí a předvádějí všechny vaše nejlepší okamžiky ve vynikajícím detailu. A zcela nová aplikace pro vysílání NVIDIA vám poskytuje výkonné schopnosti AI ke zlepšení kvality zvuku a videa s efekty, jako je virtuální pozadí, automatický rám webové kamery a odstranění hluku mikrofonu. Takže můžete dát svému publiku to nejlepší. pokaždé.

DirectX 12 Ultimate

Vývojáři mohou nyní přidat ještě úžasnější grafické efekty pro PC hry založené na systému Microsoft Windows. Grafické karty GeForce RTX poskytují pokročilé funkce DX12, jako je trasování paprsků a variabilní stínování rychlosti, oživující hry s ultrarealistickými vizuálními efekty a rychlejšími snímkovými rychlostmi.

Specifikace

 • Frekvence Boost je maximální očekávané hodiny GPU, když jsou lehčí pracovní zátěž prováděny za ideálního tepelného a elektrického stavu, nastavené na typické TGP (celková grafická síla). Skutečné individuální výsledky hodin se mohou lišit.

obsah balení

 • ASUS TUF Gaming Geforce RTX 3070 Ti V2 OC Edition 8GB PCI-E grafická karta
 • Příručka k nastavení rychlosti
 • Sběrná karta
 • Certifikát o spolehlivosti TUF

Asus Geforce RTX 3070 Ti, 8 GB GDDR6X, TUF Gaming OC

Obrázek se může lišit od skutečného produktu, mohou existovat příslušenství a části, které nejsou dodány se skutečným produktem.

Zboží není k dispozici v tuto chvíli, kdy nepřijímáme objednávky na dodání tohoto produktu. Nemáme informace o tom, kdy bude tento produkt k dispozici. Naši dodavatelé v současné době neposkytují informace o možných dodacích dobách produktu a možnou cenu, když je znovu v prodeji.

Dateks.Webové stránky LV poskytují informace o tomto produktu pouze pro informace, aby zákazníci mohli vidět produkt a porovnat jej s produkty dostupnými k prodeji nyní.

 • Model GPU: GeForce RTX 3070 Ti
 • Frekvence jádra GPU: 1785 MHz
 • Power Sockets: 2x 8-pin
 • RAM: 8 GB
 • Typ paměti: GDDR6X
 • Chlazení: špičkový chladič

Nabízíme koupit grafickou kartu Asus Geforce RTX 3070 Ti s 8 GB GDDR6X RAM.

Ve srovnání se svým předchůdcem RTX 3070 získala grafická karta GeForce RTX 3070 TI 1. června 2021 rychlejší paměť GDDR6X s efektivní frekvencí 19000 MHz. Počet jádra CUDA se také zvýšil na 6144. Všechny grafické karty GEForce RTX 3070 Ti jsou vybaveny technologií Lite Hash sazba (LHR), omezovačem výpočetní rychlosti na úrovni hardwaru pro algoritmy kryptoměny kryptoměny. Takto Nvidia má v úmyslu bojovat proti hlavnímu proudu a učinit tento model GPU levnějším a přístupnějším geomerům.

Geforce RTX 3070 Ti výkon v PC hrách

Jak byste mohli hádat, výkon Geforce RTX 3070 TI v PC her je zhruba uprostřed modelů RTX 3070 a RTX 3080.

S touto grafickou kartou budete moci hrát každou PC hru, která je v současné době venku a přichází v příštích několika letech při nejvyšší kvalitě v rozlišení 1080p a 2K, včetně Borderlands 3, Death Stranding, Cyberpunk 2077, Doom Eternal, Watch Dogs: Legie, Dirt 5, Assassin’s Creed: Vallhalla, Call of Duty: Black Ops. Studená válka, Horizon Zero Dawn, Control, Red Dead Redemption 2 a mnoho dalších z nejnáročnějších her dnes venku. Geforce RTX 3070 Ti alespoň 95% her přinese 60 FPS i při rozlišení 4 kB, zatímco zbývajících 5% bude vyžadovat minimální aktivaci snížení nebo DLSS, pokud ji hra podporuje.

Podívejte se na sebe představení NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti sledováním videa, které dnes porovnává jeho výkon v osmi populárních počítačových hrách s přímými konkurenty, RTX 3070 a RTX 3080.

Geforce RTX 3070 Ti pro profesionální práci

Nové technologie Geforce RTX 3070 Ti a ambiciózní počet jádra CUDA 6144 poskytují významnou zvýšení výkonu nejen v PC hrách, ale také v Davinci Resolve, Adobe Premiere Pro, After Effects a 3D vykreslovací nástroje (V-Ray Next, Octane,, Octane,, Octane,, Octan, Octane, Červený posun atd.).

Požadavky na systém

Chcete.li plně využít výhody GeForce RTX 3070 Ti, doporučujeme jej nainstalovat na počítač vybavenou 9. generací nebo novější procesor Intel Core i7 / Core I9 nebo série AMD 3000 nebo novější Ryzen 5, Ryzen 7 nebo Ryzen 9 a a Kvalitní napájení s nejméně 650 W energie.

NVIDIA DLSS 2.0

DLSS (Deep Learning Super Sampling) je revoluční technologie vykreslování, která zvyšuje výkon grafické karty (FPS) o 1.5krát nebo více při zachování vynikající kvality obrazu pomocí umělé inteligence (AI) a tenzorových jádra RTX. DLSS poskytuje zvýšení energie, kterou potřebujete k posílení grafického nastavení a rozlišení vašich her pro dechberoucí vizuální zážitek. Revoluce AI dosáhla PC Gaming!

Objevte nové obzory kreativity

Vezměte kvalitu svých pracovních projektů na další úroveň pomocí grafické karty GeForce RTX 3070 Ti, která přináší přetaktování AI do nejlepších kreativních aplikací. Toto je napájeno platformou NVIDIA Studio s ovladači přizpůsobených a exkluzivními nástroji, které vám umožní udělat věci v rekordním čase. Ať už vykreslíte komplexní 3D scény, zpracování videa 4K nebo streamování online v nejvyšší kvalitě, grafická karta GeForce RTX 3070 Ti poskytuje úroveň výkonu, kterou potřebujete k uvolnění své kreativity bez omezení.

Hrát jako profesionál

Buďte středem pozornosti s neuvěřitelnou grafikou a hladkým, bez chvění online streamování. Kódování a dekódování nové generace na úrovni hardwaru vám umožní předvést své nejlepší momenty ve vynikající kvalitě. Zcela nový software pro vysílání NVIDIA posouvá vaše živé vysílání na další úroveň s výkonnými schopnostmi AI, které zlepšují kvalitu zvuku a videa s efekty, jako je virtuální pozadí, auto-rámec pro odstranění webové kamery a mikrofonní hluk. Grafická karta GeForce RTX 3070 Ti vám poskytne vysoký výkon a vaši diváci nejlepší kvalitu obrazu!

Geforce zkušenosti

Zachyťte a sdílejte video a snímky obrazovky nebo živěte přátelům. Aktualizujte ovladače a optimalizujte nastavení her. Geforce Experience to dělá všechno. Je to nedílná součást vaší grafické karty Geforce.

Nvidia g-sync

Užijte si hladké, osvěžné hraní s až 360 Hz obnovovací frekvence, HDR a dalšími. Grafická karta GeForce RTX 3070 Ti kombinovaná s monitorem G-Sync je konečnou kombinací pro vášnivé hráče.

Nvidia Ansel

Proměňte své screenshoty na umělecká díla a zapůsobí na své přátele výkonným režimem Ansel Photo, který zachycuje 360 ​​stupňové fotografie HDR v ultra vysokém rozlišení.

Virtuální realita

Emblem GeForce naznačuje, že tato grafická karta je dostatečně výkonná, aby byla kompatibilní s nejnovějšími zařízeními VR (Virtual Reality), jako je Oculus Rift, HTC Vive (SteamVR), atd.

GPU nebo procesor grafické karty. Tento parametr určuje, zda je modelem grafické karty AMD Radeon nebo FirePro, Nvidia Geforce nebo Quadro.

Toto je hlavní indikátor výkonu grafické karty, protože označuje model této karty. Výkon karet stejného modelu je velmi podobný a obvykle velmi odlišný od karet jiného modelu.

Hlavním rozdílem je výrobce. Nvidia vyrábí karty řady Geforce a AMD produkuje karty Radeon Series. Mezi obě série existují značné rozdíly, karty GeForce mají úspěšnější (stabilnější) ovladače, které zlepšují kompatibilitu těchto karet pomocí her a operačních systémů snižující obrazovou vadu (artefakt) a případy „zavěšení“ na minimum. Karty Radeon jsou obvykle levnější a konzumují méně energie (jsou technologicky lepší), ale mohou být problémy s řidiči a podpora her.

Volba mezi řadou Radeon nebo Geforce je otázka preference, podobná výběru mezi CPU AMD nebo Intel, a ne vždy za ním je 100% racionální ospravedlnění, proto doporučujeme založit vaše kritéria výběru pouze na hrách, které chcete Hrát v blízké budoucnosti a najít recenzi videa na YouTube (model grafické karty název hry), která přesně prokáže, jak konkrétní karta zpracovává příslušnou hru. Výsledek bude zřejmý a obvykle docela blízko tomu, co získáte, když si koupíte konkrétní nebo podobnou modelovou kartu.

Pro usnadnění výběru pro naše zákazníky datum.LV označila grafické karty (modely), které jsou nejlepší volbou pro hraní všech nejnovějších her na rozumné úrovni kvality s zeleným klíštěm „doporučeným“.

Rychlost GPU nebo rychlost grafické jednotky (MHz) označuje hodinovou frekvenci, při které nejdůležitější součástí grafické karty, i.E. video procesor, funguje. Čím vyšší je rychlost pohonu, tím silnější je grafická karta. Výkon grafické karty je také určen hlasem paměti, typem, bity a modelem jednotky, proto byste měli ověřit dodržování kapacity ostatních komponent po zakoupení grafické karty s výkonnou jednotkou.

Kapacita RAM grafické karty. Toto je důležitý parametr, pokud chcete hrát hry s vysokým rozlišením nebo pracovat s monitorem s vysokým rozlišením. Vyšší paměťová kapacita znamená lepší výkon a podporu vyššího rozlišení.

V současné době je 1 GB optimální kapacita video paměti.

Typ beran grafické karty určuje operační rychlost grafické karty. V současné době dostupné grafické karty mají paměť DDRII, GDDRIII nebo GDDR4. Paměť GDDR4 je nejrychlejším typem paměti.

Počet bitů grafické karty RAM určí, jaké množství informací dokáže paměť grafické karty zvládnout v rámci jediného cyklu hodin. Vyšší počet bitů označuje vyšší výkon grafické karty.

K dispozici jsou dva typy chlazení, i.E. radiátor a ventilátor. Chlazení založené na radiátorech je implementováno bez jakýchkoli pohyblivých částí (ventilátor), a proto grafická karta nevydává žádný hluk. Chlazení založené na ventilátoru je však efektivnější, grafická karta však během provozu počítače vydává určitý šum.

HDMI je standard digitálního obrazu a přenosu zvuku, který umožňuje připojit televizní sadu, monitorovat nebo projektor podporující HDMI k počítači pomocí kabelu HDMI.

Digitální připojení DisplayPort pro přenos obrázku a zvuku prostřednictvím jediného drátu na vysoké úrovni. Na rozdíl od HDMI umožňuje toto připojení připojit několik externích monitorů s počítačem pomocí jediného konektoru.

D-Sub je klasická (analogická) připojení monitorů, projektorů a dalších externích video zařízení. Tento standard postupně mizí z trhu a ponechává prostor pro mnohem kvalitnější zástrčky HDMI nebo Displayport (Digitālajiem).

Asus RTX 3070 TUF Gaming OC Recenze: Tiše kompetentní

Dnes se díváme na naši první vlastní kartu 3070, Asus Geforce RTX 3070 TUF Gaming OC. Jako všechny ostatní nedávné GPU, Nvidia’s Geforce RTX 3070 i nadále je vysoce vyhledávaný. hráči i horníci. Původně odhaleno s 500 základní cenou, s výkonem relativně blízko předchozí generaci RTX 2080 Ti, GPU vypadal přistát přímo na sladkém místě. Teoretická cena snadno získá kartu místo na naše Nejlepší grafické karty seznam a sedí na sedmém místě v našem Benchmarky GPU Hierarchie (bez Titan RTX). Co přináší karta ASUS ke stolu? Méně a více, v závislosti na vaší perspektivě.

asus, geforce, 3070, gddr6x, gaming

Zde je rychlé srovnání referenčního vydání 3070 zakladatelů s hrami Asus 3070 TUF. Všechny základní funkce a specifikace jsou stejné, takže jedinou skutečnou změnou je rychlosti hodin a design karty.

NVIDIA GeForce RTX 3070 SPOLEČENSTVÍ

ArchitekturaProcesní technologieTranzistory (miliarda)Velikost die (mm^2)SMS / CUSJádra GPUTensorové jádraRT jádraBoost Clock (MHz)Rychlost VRAM (GBPS)VRAM (GB)Šířka autobusu VRAMROPSTMUSGFLOPS FP32 (CUDA)Tflops FP16 (tenzor)RT TflopsŠířka pásma (GBPS)TDP (Watts)Rozměry (LXHXW MM)Hmotnost (G)Spuštění ceny
GA104 GA104
Samsung 8N Samsung 8N
17.4 17.4
392.5 392.5
46 46
5888 5888
184 184
46 46
1845 1725
14 14
8 8
256 256
96 96
184 184
21.7 20.3
87 (174) 81 (163)
42.4 39.7
448 448
275 220
300x127x51.7 242x112x38
1096 1034
549 (649) 499

Stejně jako u většiny grafických karet ASUS má RTX 3070 TUF Gaming OC více možností rychlosti hodin. Přepínání na horní části karty může přepínat mezi režimy „tichý“ a „výkon“ (vyžadováno restartování), ale to není celý příběh. Režim OC má boost hodiny 1845 MHz, ve srovnání s 1815 MHz ve výchozím herním režimu a 1785 MHz v tichém režimu. Režim OC však můžete použít pouze tehdy, pokud nainstalujete ASUS GPU TWEAK II Software (viz níže). Jinak získáte mírně nižší hodiny herního režimu.

asus, geforce, 3070, gddr6x, gaming

Asus v podstatě rozkročí plot tímto přístupem. Získává si nárokování vyšších hodin, ale máme podezření, že mnoho uživatelů se nebude obtěžovat instalací vylepšení GPU a skončí s (mírně) nižším výkonem. a také snižujícím tah energie. Realisticky si většina lidí nevšimne rozdílu v obou směrech, ale využití síly o 25 W a teploty klesání jsou oba žádoucí věci s hardwarem PC. Rozhodli jsme se provést testy výkonu s režimem OC, ale také jsme shromáždili údaje o energii a teplotě v herním režimu.

Design RTX 3070 TUF je téměř totožný s designem Asus RTX 3080 TUF, s několika menšími úpravami. 3070 má stejné rozměry jako silnější karty 3080 a 3090, ale váží asi 300 g méně. Je to proto, že paměť GPU a GDDR6 nebudou běžet tak horké, takže chladič není tak objemný. Celkový vzhled je téměř stejný jako modely ASUS TUF vyššího konce, i když v zadní desce je několik malých rozdílů (na 3070 je několik dalších výřezů).

Zatímco odkaz 3070 má oficiální TGP (celková grafická síla) 220 W, Asus výslovně neuvádí TGP a místo toho doporučuje alespoň 750 W napájení. 3070 TUF stále vyžaduje duální 8-pinové napájecí konektory, stejně jako varianty 3080 a 3090, což je trochu zajímavé vidět. Na základě našeho testování napájení bude náročné tlačit kartu nad 300 W a 8-pin plus 6-pinové nastavení by stačilo, ale pravděpodobně bylo snazší udržet duální 8-kolíková připojení používaná na jiných modelech.

Osvětlení RGB je přítomno, ale ve srovnání s jinými GPU je velmi krotké. Logo TUF v horní části karty se rozsvítí a na přední hraně karty je malý pás RGB (propojený se stejnými světly jako logo), a to je vše. Pokud jste po více blingu, Asus má pro to linku Strix. TUF je přístupnější přístup k designu a estetice. Modely Strix přirozeně stojí více než modely TUF, s mírně vyšším přetaktováním a lepším chlazením kromě dalšího osvětlení RGB.

3070 TUF má tři ventilátory 90 mm a jsou nový styl s integrovaným okrajem, který zvyšuje statický tlak a pomáhá zlepšit proudění vzduchu při stejném otáčkách. Vzhledem k tomu, že jsme viděli velmi dobré výsledky z chlazení na vyšší síle RTX 3080 TUF, měli by fanoušci více než dostačující pro kartu 3070. ASUS také otáčí středovým ventilátorem ve směru hodinových ručiček, s bočními ventilátory, které se točí proti směru hodinových ručiček, což říká, že snižuje turbulenci a hluk. Naše testování (viz níže) obecně potvrzuje tato tvrzení.

Během testování jsme použili GPU Tladiak II a nastavili jsme jej do režimu OC. Udělali jsme také několik manuálních přetaktování, které ukázaly podobné výsledky jako to, co jsme viděli s jinými ampérovými GPU. Maximalizovali jsme limit výkonu a podařilo se nám přidat 750 MHz do základních hodin GDDR6 (15.Efektivní rychlost 5 Gbps), ale mohli jsme do jádrových hodin GPU přidat pouze 75 MHz, než jsme se setkali s nestabilitou. Také jsme trochu zvýšili rychlosti ventilátoru. pomocí profilu ventilátoru na skladě jsme mohli získat pouze 50 MHz navíc na jádru GPU a přetaktování paměti 600 MHz.

Jinými slovy, považujeme naše výsledky OC’D za blíž k maximu, které byste měli očekávat, a jsme agresivní při rychlostech fanoušků, abychom se tam dostali. Pokud spustíte jednu z těchto karet s fanoušky, které se obvykle otáčejí na 50-75%, ložiska se pravděpodobně rychle vynoří a máme pocit, že jste lepší, jen se držíte výchozího režimu OC pro dlouhodobé použití. Reklinace karty pro výkonnost 5% není opravdu skvělý nápad, ale YMMV.

ASUS RTX 3070 TUF Gaming: 1080p Gaming Performance

Zatím jsme testovali pouze jeden zvyk 3070, který zvýrazníme jasně červenou, s referenčním vydáním 3070 zakladatelů v tmavším stínu. Zahrnuli jsme jak výsledky „Stock“ (pomocí režimu OC), tak výkon, který v grafech spustí náš maximální manuální přetaktování (nespustili jsme benchmarky pomocí herního režimu nebo tichého režimu). Když jsme to poprvé testovali, nespustili jsme stejné testy přetaktování na vydání zakladatelů, ale v testech, které jsme spustili, jsme viděli výkon o něco vyšší, než je karta ASUS používající režim OC.

Náš testovací počítač je stejný Intel Core i9-9900K, který jsme používali již více než rok, s úplnými podrobnostmi vpravo. Core i9-10900k a Ryzen 9 5900x mohou být o něco rychlejší, v závislosti na použitém hry a dalších nastaveních. Povolili jsme však profily paměti XMP pro naše testovací lůžko GPU, které se zdá, že mezeru trochu omezí, zejména u RTX 3070. Provozujeme RAM na DDR4-3600 s časováním 16-18-18 ve srovnání s oficiálně podporovanou rychlostí paměti DDR4-2666.

1080p je podle průzkumu Steam Hardware nejoblíbenějším rozlišením i nadále nejoblíbenějším rozlišením, i když si myslíme. Někteří lidé však upřednostňují spuštění vystavení vyššího obnovení před řešením, v takovém případě jsou výsledky 1080p stále důležité.

Navzdory nízkému rozlišení existuje stále poměrně velká mezera mezi RTX 3070 a RTX 3080, díky výběru hry a ultra kvalitním nastavení. Celkově ASUS 3070 TUF skončí tím, že porazí reference 3070 Fe pouhých čtyř procent, zatímco 3080 vede kartu Asus o 15 procent. Máte-li na výběr mezi silně továrnou převzetím 3070 a referenčním 3080 za zhruba stejnou cenu, budete v každém případě lépe s 3080 v každém případě. Ne, že právě teď najdete jeden na skladě.

Náš výběr her také ilustruje jeden z bodů bolesti s pronásledováním vyšších snímků: při maximální kvalitě se může i nejvyšší úroveň GPU snažit zlomit 144 FPS v mnoha hrách a 240 FPS je v podstatě vyloučeno. Pokud nehrajete podivnou brigádu nebo jiné lehčí jízdné, jako je CS: GO, Overwatch a League of Legends, v takovém případě může být užitečný monitor 240 Hz nebo dokonce 360 ​​Hz. Alternativně můžete zrušit nastavení kvality pro zvýšení výkonu, i když některé hry (E.G., Assassin’s Creed Valhalla) nikdy nedostane mnohem více než 120 fps.

Zajímavé je, že manuální přetaktování je dostačující k tomu, aby se karta ASUS stala stejným základem jako referenční RX 6800 AMD (což může být samozřejmě přetaktováno za další 5-10% zvýšení výkonu). Některé hry silně upřednostňují AMD RX 6800 (Valhalla, Borderlands 3, Dirt 5, Divize 2 a Forza Horizon 4). Naproti tomu jiné hry upřednostňují RTX 3070 (Far Cry 5, FFXIV druh, metro Exodus, Strange Brigade a Watch Dogs Legion. spolu s každou hrou, která podporuje DXR, AKA DirectX Raytracing a DLSS). Přesto je to celkově relativně blízký zápas.

ASUS RTX 3070 TUF Gaming: 1440p Gaming Performance

Běh na 2560×1440 je obecně nejlepší rovnováha mezi rozlišením a snímkovým frekvencí, zejména proto, že displeje 144Hz 1440p jsou relativně dostupné. můžete dokonce získat Freesync a G-Sync kompatibilní IPS displeje pro přibližně 300-400, což je to, co doporučujeme pro většinu lidí. Výkon v průměru klesá přibližně o 20 procent ve srovnání s 1080p, ale všechny hry nadále běží na více než 60 fps, mimo obě hry, kde jsme povolili DXR (Dirt 5 a Watch Dogs Legion. i když WDL má Možnost použít DLSS, kterou jsme zde neudělali.)

Přetaktování továrny na ASUS 3070 TUF Gaming mu dává 5 % vedení oproti 3070 Fe, což není zvlášť významné. Ruční přetaktování karty ASUS ji také dává (stěží) před skladem RX 6800, s podobnou sadou vítězství ve ztrátách v jednotlivých hrách. Je to asi tak daleko, jak bychom doporučili pro většinu hráčů tlačit RTX 3070.

Technicky (viz níže), můžete běžet také na 4K a se správnou kombinací hry a nastavení můžete dokonce zlomit 60 FPS. Hraní 1440p 144Hz se však prostě cítí mnohem plynulejší než 4K hraní, i když máte špičkový monitor 4K. Ale podívejme se na skutečná čísla.

ASUS RTX 3070 TUF Gaming: 4K Gaming Performance

Jak jsme poznamenali v našem Recenze RTX 3070 Founders Edition, Je to v podstatě tak rychlé jako předchozí generace RTX 2080 Ti. To je i přes 8 GB omezení VRAM. a je to určitě omezení. Například se zdá, že Legie Watch Dogs se opravdu nestará o 8 GB karty, když jsou všechna nastavení maximální. DLSS pomáhá, ale museli jsme spustit benchmark mnohokrát pro výsledky uvedené v galerii, protože jsme často uvízli s extrémně nízkým výkonem. Celkově zůstává 4K životaschopný, ale prostě to není stejný zážitek jako 1440p 144Hz.

Celkové žebříčky se nemění ve srovnání s nižšími rozlišeními, i když jednotlivé hry mohou ukázat několik pozičních swapů. Mezitím mezi 3070 a 3080 mezitím roste. Bylo to jen 15 procent při 1080p, pak 20 procent při 1440p a nyní je to 30 procent při 4 kB. Část toho je způsobena úzkými místy CPU při nižších rozlišeních, ale další 2 GB rozhodně pomáhá 3080 v některých hrách při 4 k. Také jsme zvědaví, zda NVIDIA skutečně udělá 3070 Ti s 16 GB (nebo 3070 Super nebo cokoli se rozhodne to nazvat). Přesto, s ohledem na probíhající nedostatek GDDR6, to se na chvíli nemusí stát.

Každopádně, asi polovina z 13 her, které jsme testovali (šest) průměrně 60 fps nebo více při 4K ultra. Druhá polovina se pohybuje od mírně pod 60 FPS, kde by G-Sync stále cítil hladké (Borderlands 3, Division 2, Metro Exodus a Red Dead Redemption 2) až po hry, které jsou spíše jako zkušenost s konzolí 30-45 FPS (Dirt 5 a Assassin’s Creed Valhalla). A pak je tu legie Watch Dogs Legion, která sedí při sazbách Sub-20 FPS a jen stěží dosahuje 30 FPS s DLSS v režimu výkonu-alespoň s povoleným DXR. Takže nemůžete plánovat spuštění každé hry maximální na 4K Ultra na 3070, ale většina her je snadno přehrávatelná při 4 kB s rozumnou kombinací nastavení.

ASUS RTX 3070 TUF Hraní: napájení, hodiny, termály, rychlosti ventilátoru a hluk

Pro naši sílu, tepelné atd., Testování jsme testovali kartu ASUS v herním režimu, režimu OC a s naší manuální přetaktování. Provozujeme Metro Exodus při 1440p Ultra (bez DLSS nebo DXR) a Furmark běh na 1600×900 v režimu stresového testu. Každý z nich smyčky testovací sekvence asi 10 minut a my používáme Software Powenetics Pro měření výkonu in-line, s sledovacími hodinami GPU-Z, tempy a rychlosti ventilátoru. Bohužel, zatímco HWINFO64 nyní hlásí teploty paměti GDDR6X, To se nevztahuje na paměť Vanilla GDDR6. Pravděpodobně to běží chladnější, protože je taktován pouze na 14 Gbps, ale nebyli jsme schopni zkontrolovat.

Ve srovnání s referenčním modelem ASUS 3080 TUF spotřebovává o 30-35 W další výkon pomocí nastavení výchozího herního režimu. Zapojte režim OC a využití energie skočí další 20w, zatímco naše manuální přetaktování spravovalo pouze dalších 8-9W. To není příliš překvapivé, vzhledem k tomu, že maximální limit výkonu v vylepšení GPU je 108%. Pomocí základní linie 250 W by to dalo maximálně 270 W a poté přidání trochu navíc volných účtů za poslední kousek energie.

Pokud jde o to, odkud síla pochází, byla špičková síla karty jen o pár wattů vyšší, než to, co vidíte v grafech, a všechny tři zdroje energie jsou snadno uvnitř specifikace. Dokonce i v naší maximální manuální přetaktování poskytoval slot PCIe pouze 62W, první konektor PEG poskytoval 127W a druhý konektor PEG poskytoval 98W.

Asus RTX 3070 TUF je dodáván s boostovým hodinami 1845 MHz v OC režimu, o 120 MHz vyšší než vydání zakladatelů. Jako obvykle jsme viděli podstatně vyšší hodiny ve hrách, s průměrováním karty 1.96 GHz během našeho testu Metro Exodus. Všimněte si, že jsme průměrovali hodiny, když je zatížení GPU nad 95%, takže poklesy, které vidíte v liniových grafech, nejsou zahrnuty. Naše manuální přetaktování tlačí hodiny urychluje ještě výše, na průměr 2.08GHz. Na druhou stranu, Furmark zasáhne mnohem vyšší využití energie na MHz, takže hodiny klesnou asi 250 MHz (dejte nebo berou).

Teploty jsou přímo spojeny s rychlostmi ventilátoru, takže vyšší RPM znamená nižší tempy. Dokonce i v režimu OC se chlazení na 3070 TUF ukázalo jako přiměřené a zůstalo pod 70 ° C. Důležité je, že tyto teploty přicházejí s fanoušky, kteří pocházejí podél jejich minimální rychlosti přibližně 1000 ot / min. (Průměr je o něco nižší, protože fanoušci se ani nezapnou, dokud GPU nezasáhne 50c.) Naše maximální OC použila mnohem agresivnější křivku fanoušků, což by mohlo být trochu nadměrné, ale umožnilo to dokončit testování bez problémů. Díky vysokým rychlostem ventilátoru byly teploty při přetaktování ve skutečnosti nižší než na skladě, ale některé ladění k nalezení šťastného média je možné.

Kromě ovlivňování termálů fanoušci také vydávají hluk. čím vyšší jsou RPM, tím více hluku. Stejně jako většina moderních GPU, i Asus 3070 udržuje fanoušky, dokud GPU zasáhne 50c, což znamená pro použití v kanceláři a lehčí úkoly, karta nevydává vůbec žádný hluk. Bez ručního přetaktování je hluk ventilátoru jen mírně nad šumovou podlahou našeho testovacího nastavení. V nečinnosti, s měřičem SPL 15 cm od GPU, je hluková podlaha 34 dB. 4 dB nad limitem měřiče SPL, díky chladicím ventilátorům CPU a čerpadla. Během našeho stresového testování se hladina hluku zvýšila jen o vlasy na 35.4 db. To je s otevřeným testovacím zářením, takže šum GPU bude ještě méně patrný, pokud budete mít slušný případ.

ASUS RTX 3070 TUF Gaming Vulcan: Solidní nabídka

Někteří lidé milují honosné karty s tunami osvětlení RGB a dalšími doplňky. Herní herní Asus RTX 3070 TUF většinu z toho přeskočí (jiné než relativně utlumené logo RGB) a místo toho se zaměřuje na poskytování velkého výkonu a chlazení. Nezkoušeli jsme na vrcholu modelu ASUS vyšší kartu ASUS 3070 ROG Strix OC, která se může pochlubit posílením hodin 1935MHz, ale máme potíže s přesvědčení. Pokud chcete vydělat posledních pár MHz z GPU, je to v pořádku, ale pro většinu lidí je lepší získat spíše kartu za rozumnou cenu než jednu zabalení všech zvonků a píšťal.

S ASUS 3070 TUF získáte vynikající chlazení a lepší než referenční výkon, nic víc, nic menšího. Původní zahájení byla 550, jen o 50 více než vydání 3070 zakladatelů, a můžeme se snadno dostat za tento druh nabídky. Bohužel, na současném trhu je obtížnější říci, kolik byste měli být ochotni utratit. Obchod ASUS uvádí nyní 3070 TUF OC na 650, pravděpodobně kvůli zvýšeným tarifům na dovoz grafické karty z Číny. Je zřejmé, že je to také kvůli extrémní poptávce po jakékoli přiměřeně silné grafické kartě a kartu nenajdete právě dostupné kdekoli blízko 650 právě teď.

Cítíme se jako zlomený záznam, ale dokud se věci neusadí, není to skvělý čas pro nadšence her PC, kteří doufají, že vyzvednou novou grafickou kartu. A s tím, že Ethereum zasáhne historické maxima, horníci mincí pouze zhoršují situaci. Nvidia, AMD a všichni jejich partneři AIB se snaží co nejrychleji dostat karty na trh, ale přešli jsme si myslet, že by to trvalo jen několik měsíců, než se věci zlepšují, jestli uvidíme, jestli uvidíme, jestli uvidíme Karty na MSRP vůbec během roku 2021. Doufejme, že, ale s nedostatkem mnoha dalších komponent, které přecházejí do grafické karty (paměť GDDR6 a další materiály), neočekáváme hlavní vylepšení až do června nebo července přinejlepším.

To neznamená, že byste se neměli snažit koupit ASUS RTX 3070 TUF Gaming OC. Pokud najdete jeden na skladě. buď prostřednictvím čekací listiny nebo loterie Newegg, nebo jen štěstí v obchodě s cihlami a maltou. a je to přiměřeně cena (do 650), jedná se o skvělou kartu. V nadcházejících měsících jsou také naplánovány další GPU, včetně RTX 3060 12 GB a RX 6700 XT. Čím více možností dostaneme, tím je pravděpodobnější, že začneme vidět méně rozdrcení lidí, kteří se snaží koupit komponenty vyššího konce. Ale dokud se dodávka nezlepšuje a neklesne ziskovost mincí, bude to těžký slog pro každého, kdo se snaží koupit novou špičkovou grafickou kartu.

Asus udělal o tom, jak to bylo možné s RTX 3070 Ti.

I když je to více než pravděpodobné, že se stále držíte, abyste si ji skutečně koupili za rozumnou cenu, je čas na další grafickou kartu. NVIDIA spustila Geforce RTX 3070 Ti v květnu 2021 jako mírně silnější verzi RTX 3070. Po ubohém spuštění RTX 3080 Ti, což bylo v podstatě mírně postiženým RTX 3090.

Asus byl natolik laskavý, aby nám poslal společnost TUF Gaming Geforce RTX 3070 Ti pro kontrolu. Po mnoha hodinách hraní („testování“) her a několika syntetických benchmarků, aby zjistilo, jak karta běží uvnitř podvozku, je RTX 3070 Ti stejně hrozné jako 3080 Ti, pokud jde o hodnotu, nebo je to nějak uchazeč Pro nejlepší grafickou kartu?

Sečteno a podtrženo: Zatímco RTX 3070 Ti jako GPU nezní opravdu vzrušující, grafická karta Asus TUF RTX 3070 Ti je přesvědčivou upgrade pro každého, kdo má starší kartu. Pokud najdete jeden na MSRP.

Pro

 • Působivý výkon
 • Skvělá hodnota Amppere GPU
 • Ideální pro hraní 1440p
 • 4K schopno při nižším nastavení
 • HDMI 2.1, PCIe 4.0
 • Hovězí chlazení

ASUS TUF Gaming RTX 3070 Ti: Cena a dostupnost

Pro grafické karty je obtížné řešit ceny, protože nedostatek zásob a skalpování je způsobilo, že se napříč deskou zvýšily. Zatímco v průběhu času sestupují, stále žádáme kohokoli, aby se vyhnul tomu, aby se tomu nechalo, pokud není blízko MSRP. NVIDIA stanovila počáteční cenu pro RTX 3070 Ti na 599.

Karty s náhradními díly obecně stojí více než sady základních cen NVIDIA (a AMD), ale Asus si udržoval požadovanou cenu pro TUF RTX 3070 Ti na 599. Společnost nás informovala, že spolupracuje s maloobchodními partnery, aby zajistila, že dodané karty se prodávají za doporučenou maloobchodní cenu a nikoli nafouknutou částku. Hodně štěstí nalezení jednoho.

ASUS TUF Gaming RTX 3070 Ti: Specifikace

ArchitekturaProcesCUDA JádraRT jádraTensorové jádraHlavní hodinyZvyšte hodinyPaměťRychlost pamětiRozhraní pamětiAutobusový standardTDPDoporučené PSUNapájecí konektoryPortyRozměry
Ampér Ampér
7nm 7nm
6 144 5 888
48 46
192 184
1580 MHz 1500 MHz
1770 MHz 1725MHz
8 GB GDDR6X 8 GB GDDR6X
608 GB/s 448 GB/s
256-bit 256-bit
PCIe 4.0 PCIe 4.0
290W 220W
750W 650W
2x PCIe 8-pin 1x 12-pin1x PCIe 8-pinová převodník
1x HDMI 2.13x DisplayPort 1.4a 1x HDMI 2.13x DisplayPort 1.4a
110 mm x 201.8 mm (4.33 x 7.94 palců) Řádek 15. Buňka 2

NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti je v podstatě stejná jako ne-ti RTX 3070, ale s mírně vyššími rychlostmi hodin a rychlejší pamětí. Upgradovaný GDDR6X VRAM umožňuje celkovou šířku pásma 608 GB/s, což je podstatné zlepšení oproti RTX 3070.

To je o tom pro vylepšení, a proto je RTX 3070 Ti mírným zklamáním pro mnoho na papíře. To vše vyžaduje mírně silnější PSU a přiměřené chlazení pouzdra, díky zvýšenému energetickému tepelnému návrhu 290W.

ASUS TUF Gaming RTX 3070 Ti: Design a funkce

I když se jedná o „cenově dostupnější“ RTX 3070 Ti, ASUS se podařilo zahrnout všestranní plášť se třemi ventilátory s duálním míčkem axial-tech předem. Dokonce i rotace ventilátoru byla optimalizována pro sníženou turbulenci, což jsme nebyli schopni potvrdit, ale teploty byly pevné po spuštění některých špičkových her a benchmarků.

Pod pláštěm a fanoušky jsou dva chladiče, jedna strana věnována GPU a druhá pro RAM. To lze jasně vidět na boku, stejně jako malé logo RGB (které lze skrýt za kabeláží, pokud je běh zespodu) a značná značka GeForce RTX. Pasivní chlazení na této kartě je masivní.

Na zadní straně GPU je kovová konzola, která pomůže s ohýbáním grafické karty. Zatímco Asus TUF Gaming RTX 3070 Ti není tak těžké jako větší a výkonnější karty, stále si můžete všimnout mírného ponoření zleva doprava po instalaci na slot PCIE. Zajímavé je, že Asus vytáhl list z knihy Nvidia s výřezem v kovové zadní desce pro vzduch, který prošel z pravého nejvíce fanouška, podobně jako GPU zakladatelů řady RTX 30.

Na zadní straně GPU je obvyklé pole tří displayport 1.4a a jediný HDMI 2.1, jak je tomu u většiny karet RTX 3070 a RTX 3070 TI. Pokud se člověk dívá úzce nalevo od duálních 8-pinových napájecích portů, malý přepínač umožňuje rychlý přepínač mezi výkonem a tichými režimy.

Asus TUF Gaming RTX 3070 Ti: Performance

Pokud plánujete hru na 1440p, nebudete mít žádné problémy s nejnovějšími hrami na Max Settings s RTX 3070 TI. Začne to trochu bojovat na 4k, což je místo, kde byste měli být v rozsahu RTX 3080 nebo RTX 3090 pro nejlepší zážitek 4K.

ASUS TUF Gaming RTX 3070 Ti: Konkurence

Dva hlavní konkurenční GPU z NVIDIA jsou RTX 3070. 3070 Ti má být duchovním nástupcem RTX 2070 Super, což je absolutně při pohledu na čísla. Jedinou nevýhodou je skutečnost, že RTX 3070 existuje a je tak blízko ve výkonu. Díky tomu je skvělé pro upgrade vašeho GPU, ale hrozné, pokud chcete nejlepší třesk pro své peníze.

RTX 3070 TI je o 100 dražších než ne-ti verze GPU, což nás nutí přemýšlet, zda další 5% výkonnost ve hrách opravdu stojí za to. Může to být lepší volba (jakmile se GPU vrátí do normálu) ušetřit trochu dále a zvolit RTX 3080.

Pokud jste však absolutně připraveni na nákup RTX 3070 Ti, tato karta s náhradními díly od ASUS je solidní volbou.

Pro koho to není

Nvidia se zastřelila do nohy 3070 Ti, což je škoda pro prodejce, jako je Asus, jako TUF Gaming RTX 3070 Ti je velmi schopná grafická karta. Roztok chlazení je prvotřídní a architektura ampéru umožňuje určité vážné zisky rámců oproti předchozí generaci karty RTX. Je to jen trochu ztracené v nyní zatopeném katalogu karet RTX 30 od Nvidia.

Globální nedostatek polovodičů, globální pandemie, stejně jako další faktory, jako je těžba kryptoměny a práce z domova.

Pokud byste se měli rychle podívat na sestavu GPU RTX 30 řady RTX, bylo by však těžké přemýšlet, jestli je vůbec nedostatek. Společnost chce jasně prodat tolik křemíku, kolik jen může, a zabránit AMD pokračovat v dosahování zisků jako s procesory proti Intel. RTX 3070 Ti prostě není dobrá hodnota.

Není to tak špatné jako RTX 3080 Ti, ale když se podíváte na cenový rozdíl kolem 100 pro RTX 3070 Ti, ve skutečnosti nemáte mnohem více výkonnosti. Přesto, pokud byste se měli podívat na RTX 3070 TI a jednoduše si nemůžete koupit normální 3070 nebo mít nějaký rozpočet, který by ušetřil pro o něco lepší GPU, tato karta ASUS stojí za zvážení.

Takže, kdo je ASUS TUF Gaming RTX 3070 Ti navržený pro? Je to lepší herní karta 1440p než RTX 3070, což vám umožní vychutnat si ve většině her o něco lepšího výkonu. Všimnete si kdekoli až 5% zisků v PC titulech, které moc nezní, a určitě to snižuje poměr ceny k výkonu pro RTX 3070 Ti.

Je to lepší volba pro výkon, ale ne pro vaši peněženku. Naštěstí Asus odvedl zabijáckou práci s kvalitou, designem a funkcemi s TUF Gaming RTX 3070 Ti. Existuje dokonce malá headroom pro zvýšení rychlosti hodin nad přednastavenými hodnotami od Nvidia, aby se z karty dostalo trochu více z karty.

Je to skvělá herní grafická karta, ale ne nejlepší z hlediska hodnoty, pokud upgradujete ze starší GPU.

Asus Tuf 3070 Ti

Dvouletá omezená mezinárodní záruka

Rychlá technická podpora zdarma

DHL Upsfast doručení

Platby kreditní karty PayPal jsou k dispozici

Ochrana kupujícího PayPal

asus, geforce, 3070, gddr6x, gaming

Vyrobeno v EU

Podrobnosti

Toto je vektorový blok GPU 2. generace z Quantum Line EK, určený pro grafické karty Asus TUF RTX 3070 založené na nejnovější architektuře Nvidia ampére. Pro přesnou shodu s kompatibilitou tohoto bloku vody doporučujeme odkazovat na konfigurátor chlazení EK.

Blok vody EK pro Asus TUF Geforce RTX 3070

Ek-Quantum Vector TUF 3070 D-RGB Water Block je kompatibilní s ASUS TUF Gaming RTX 3070 Grafické karty.

Blok vektorové vody přímo ochladí GPU, VRAM a VRM (modul regulačního napětí) jako chladicí kapalina je nasměrována přímo přes tyto kritické oblasti. Blok vody je v kontaktu s energetickými stádii a induktory VRM.

Tyto nově vyvinuté vodní bloky mají optimalizované průtokové cesty, které snižují hydrodynamické nestability a víření (mrtvá místa) uvnitř nich. Tento nový design navíc umožňuje, aby byl terminál zašroubován přímo na studenou desku mědi bloku GPU, což je přísnější a snižuje šance na poškození bloku vody.

Vodní bloky série EK-Quantum vektorové voda používají otevřený konstrukce chladicího motoru s rozděleným tokem, který se ukázal jako vynikající řešení pro vodní bloky GPU. Vyznačuje se nízkým omezením hydraulického toku, což znamená, že lze použít se slabšími vodními čerpadly nebo čerpadly běžícími na nízkorychlostním nastavení a stále dosahuje špičkového výkonu. Geometrie tryskové desky a ploutve byla optimalizována tak, aby poskytovala rovnoměrné rozdělení toku s minimálními ztrátami a optimálním výkonem, pokud se použijí při jakékoli dané orientaci na tok chladicí kapaliny.

Základem bloku je CNC zaměřena z elektrolytické mědi z niklu, zatímco jeho horní část je CNC zaměřena ze skleněného obsazení akrylu. Vodotěsné těsnění je zajištěno vysoce kvalitními O-kroužky EPDM, zatímco mosazné standoffs jsou již předinstalovány a umožňují bezpečný a snadný postup instalace.

Osvětlení D-RGB na EK-Quantum Vector TUF RTX 3070 D-RGB VODNÍ BLOK

Estetický koncový kus je umístění adresovatelného pásu D-RGB LED. Tento vodní blok se může pochlubit celkem 8 individuálně adresovatelnými RGB LED a je kompatibilní s populárními technologiemi synchronizace RGB od všech hlavních výrobců základních desek. Označení šipky na 3pinovém konektoru D-RGB LED se má vyrovnat s 5V značením na záhlaví D-RGB (adresovatelné).

Backplate pro EK-Quantum Vector TUF RTX 3070 D-RGB VODNÍ BLOK

EK doporučuje nákup zadní desky. Backplate zlepšuje celkovou estetiku vašich grafických karet a také poskytuje další pasivní chlazení pro jádro GPU, VRAM a zadní stranu sekce VRM desky s plošným obvodem VRM.

Technické specifikace:

Vyrobeno ve Slovinsku. Evropa!

Upozorňujeme:

 • Vzhledem k nesmírné rozmanitosti armatur/ostnů dostupných na trhu zaručujeme kompatibilitu pouze s kováními EK.
 • Back.deska továrny nejsou kompatibilní s tímto blokem vody!
 • Pokud vám tento speciální hex adaptér chybí, zkontrolujte svou sadu nástrojů.
 • Tento produkt by neměl být nainstalován s žádnými hrami hliníkových tekutin!
 • Použití specificky upravených chladičů, které obsahují korozi, měřítko a biologické inhibitory, je povinné zabránit poškození vašeho niklovaného bloku vody! EK nabízí výběr takových produktů v TheCoolantsSection.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS