Asus PG35VQ Review-200 Hz HDR1000 Ultrawide Gaming Monitor s G-Sync-editor…

Asus Republic of Gamers (ROG) Swift PG35VQ je nyní k dispozici

LONDÝN, Velká Británie, 20. června 2019-Asus Republic of Gamers (ROG) dnes oznámila, že herní monitor ROG Swift PG35VQ je nyní k dispozici s 35palcovým panelem UWQHD (3440 x 1440) HDR s poměrem aspektů 21: 9. Přetaktovatelná rychlost 200 Hz a doba odezvy 4 ms, Rog Swift PG35VQ je velmi široké mistrovské dílo, které se vrhne na pokročilé funkce a technologie, aby se herní vizuály posunuly na další úroveň ponoření a plynulosti.

S LED podsvícení LED s plným pole Local Dimming (FALD), které je dynamicky ovládáno v 512 zónách, vrcholný jas 1 000 nits v každé zóně s certifikací DisplayHdr 1000 a Nvidia G-Sync Ultimate Technology a zdůrazňuje ohromující kontrast, filmovou barvu a nízkou latenci, aby poskytovaly nejlepší herní zážitky HDR.

Kromě svého pokročilého panelu přichází Rog Swift PG35VQ s inteligentním ovládáním fanoušků, což je funkce exkluzivní ROG, která zajišťuje optimalizované chlazení a operace šeptajícího se dynamickou kontrolou rychlosti ventilátoru na základě tepelných požadavků. Monitor je také vybaven soupravou pro montážní soupravu vesa, synchronizaci Asus Aura pro harmonizované osvětlení v celém systému a hi-fi stupeň ESS 9118 Digital-to-Analogue Converter (DAC) pro výjimečný herní zvuk.

Rychlé, hedvábně hladké a pohlcující hry

Rog Swift PG35VQ má 35palcový UWQHD (3440 x 1440) Panel HDR s poměrem stran 21: 9. S úžasnou přetaktovatelnou rychlostí 200 Hz a dobou 4 ms (doba odezvy 4 ms (šedá až šedá) s lehkostí zpracovává rychle se pohybující vizuály a činí je plynulejší a realističtější než kdy jindy. Je také vybaven NVIDIA G-Sync Ultimate Technology s nejnovějšími procesory NVIDIA G-Sync, aby se hry oživily s ohromujícím kontrastem, filmovou barvou a nízkou latencí.

Konečný zážitek z HDR

S technologií Local Dimming (FALD) s plným poli Rog Swift PG35VQ dynamicky řídí podsvícení LED přes 512 zóny a poskytuje velmi vysoký kontrast pro bohatší a přirozenější tmavé scény. LED diody lze selektivně zapnout a vypnout a vytvořit širokou škálu dynamického svítidla pro mnohem bohatší a jemnější obraz. DisplayHdr 1000 Certified, Rog Swift PG35VQ může dosáhnout vrcholného jasu 1000 nits v každé zóně LED a zajistit jasné bílé a brilantní barvy. Technologie Quantum-Dot poskytuje přesné barevné snímky a podporuje kino-standardní DCI-P3 90% barevný gamut. DCI-P3 umožňuje širší rozsah barev než SRGB, což má za následek realističtější reprodukci barev.

Optimalizovaný návrh hardwaru

Kromě svého pokročilého, ultra širokého displeje má Rog Swift PG35VQ řadu pečlivě zvažovaných konstrukčních funkcí, které dále zvyšují výkon, použitelnost a styl. Inteligentní ovládání ventilátoru, která je exkluzivní ROG, zajišťuje přesnou rychlost rotace potřebné k udržení ideálních termálů, aniž by to přehánělo a způsobovalo zbytečný hluk. Fanoušci platformy fungují efektivně a vytvářejí sotva více než šepot.

Vzhledem k tomu, že mnoho hráčů bude raději namontovat Rog Swift PG35VQ na zdi, monitor je dodáván s intuitivní soupravou Vesa Mount, která poskytuje snadné připojení pouze čtyř šroubů a ponechává dostatek místa pro odvzdušňování termálů. Kromě montáže zdi umožňuje Mount Vesa Mount.

Rog Light Signature je rysem monitorů ROG, které umožňují hráčům promítat personalizované světelné efekty na plochu plochy. Rog Swift PG35VQ vezme tento ikonický design o krok dále, protože první monitor ROG, který začlenil Aura Sync. Kromě toho, že jsou schopni vytvořit si vlastní vzorce osvětlení, mohou hráči nyní přizpůsobit barvy a harmonizovat efekty celým svým herním systémem pro sjednocený vzhled, který vyjadřuje jejich individuální styl her.

ROG SWIFT PG35VQ je první herní monitor s vestavěným digitálním převodníkem k analogogu ESS 9118 (DAC), zvukovým procesorem s jedním čipem dodávajícím 24bitový/192 kHz bezeztrátový přehrávání s bezprecedentním dynamickým rozsahem a ultrawow zkreslením pro jasné a pro čisté a pro čisté a zkreslení a pro jasné a ultrawové zkreslení a čistý a pro čisté a ultrawové zkreslení a ulší. pohlcující herní zvuk.

Dostupnost a ceny

Rog Swift PG35VQ bude k dispozici bezprostředně ve Velké Británii. Další informace kontaktujte prosím svého místního zástupce ASUS. „Nejnovější monitor ROG je přímá náhrada za XG32VQ, s tímto upgradem, aby byla absolutně lepší volbou pro náročného hráče.“

Asus PG35VQ Review-200 Hz HDR1000 Ultrawide Gaming Monitor s G-Sync-výběr editoru

Dlouho očekávaný ASUS PG35VQ je konečně na našich dveřích, který nabízí obrazovku 3440 x 1440 200 Hz s možností zobrazení HDR1000. Monitor je také vybaven G-Sync Ultimate Technology, aby vizuální prvky hedvábně hladké bez zpoždění nebo vstupního zpoždění. Asus PG35VQ stále stojí paži a nohu, i když jsme na to museli čekat dva roky, ale může to nabídnout výkon čelisti, díky kterému bude hodný její ceny?

asus, pg35vq, review-200, hdr1000, ultrawide

Design a funkce

ASUS PG35VQ se příliš nebrání od ostatních ultrawidních sourozenců Rog Swift, pokud jde o design. Zařízení stále přichází ve velmi známé kombinaci matné černé a střelce spolu s nádechem bronzu na základně. Displej je bez rámečku, ale po zapnutí obrazovky budou hranice štíhlé panely stále viditelné.

Ujistěte se, že máte dostatek stolního prostoru pro ASUS PG35VQ, což je výrazně větší než některé modely, které jsme dosud viděli. Zařízení bude sníst 32 palců šířky, zatímco tři kolíky nebo nohy na základně vyžadují celkově nohu hloubky. Můžete se rozhodnout pro montáž VESA, abyste ušetřili prostor, ale ničí to krásu produktu.

Kvalita budování je fantastická pro Asus PG35VQ, které má všechny prémiové dobroty a léčbu, kterou může značka nabídnout. Plastové panely jsou dokonale formovány bez deformování nebo nerovnoměrných švů a zařízení se navíc nevrhne nebo nevadí s minimální silou. Cítím se také jako tank za třicet liber, takže pokud jste v poslední době nezasáhli závaží, možná budete potřebovat druhou osobu, která vám pomůže nastavit.

ASUS PG35VQ sportuje velké, RGB vedené v zadní tvaru v logu Rog Eye ze značky. Tato funkce se synchronizuje se synchronizací Asus Aura, což vám umožní integrovat monitor do vašeho ekosystému ROG. Je to dost jasné, aby bylo zaujatým světlem, ale jeho poloha mimo střed vytváří špatnou šíření pro diváka vpředu.

AOC AGON AG353UCG review: A 200Hz HDR 1000 Ultrawide Gaming Monitor

Dalším zřetelným rysem ASUS PG35VQ jsou kruhové otvory obklopující body připevnění stánku, které skrývají chladicí ventilátor. Monitory HDR, jako je tento model a PG27UQ, vyžadují chladicí roztok, protože innardy mají tendenci se přehřát kvůli složitosti systému. Naštěstí vložený inteligentní ovládání ventilátoru do PG35VQ zavedl vylepšení, i když hraní při maximální frekvenci a HDR nastaví ventilátor na Max s mírným hučením v pozadí.

Stojan pro podpisovou helix se stále používá v ASUS PG35VQ, protože má vynikající funkce. Mechanismus nabízí náklon, otočný a pivot plus pevnost, která se rovná vynikající stabilitě. Ve spodní části je také projektor LED, který umožňuje přizpůsobitelné funkce, takže můžete nastavit téma nebo použít logo klanu.

ASUS PG35VQ je G-Sync Ultimate Monitor, takže přichází s proprietárním I/O Layout. Omezený panel zahrnuje pouze displayport 1.4 a HDMI 2.0 plus tři USB 3.0 slotů pro vaše příslušenství. S balíčkem také neexistují žádné reproduktory, ale ty jsou zřídka vynechány a nevhodné pro monitor tohoto kalibru.

Displej a výkon

Asus PG35VQ se může pochlubit 35palcovým panelem Au Optronics VA s rozlišením 3440 x 1440, obnovovací frekvencí 200 Hz a dobou odezvy 4 ms. V SDR 500 CD/M2 produkuje 500 CD/m2, ale může střílet až přibližně 750 CD/m2 až 1000 CD/m2 pro obsah a hraní HDR 500 CD/M2, ale může střílet až do 1 000 CD/M2. Tyto specifikace nabízejí prvotřídní pohlcující hry, které, když jsou spárovány s obnovením, je také umístí mezi různé možnosti elektronických sportů také.

Asus PG35VQ nemá žádné problémy, pokud jde o křupavost a detail. Rozteč pixelů je dostatečně těsný, aby snížil potřebu anti-aliasingu, ale škálování není nutné jako na mnoha panelech 4K. QHD je stále nejlepší a nejúčinnější, pokud chcete ostré obrázky, které pro vaše oči nejsou únavné.

Asus PG35VQ nabízí působivé barevné schopnosti, jako je PG27UQ, jehož výkon je ideální pro barevně kritickou práci. Panel AMVA produkuje 105% objem SRGB nebo přibližně 77% pokrytí DCI-P3. Tyto nedosahují nároků výrobce, ale průměr delta e pouze 1.2 z krabice více, než je na to.

Z displeje můžete stále získat trochu více přesnosti, abyste snížili jeho delta e, ale nemyslíme si, že je to nutné. Gamma displeje dokonale sedí ve 2.2, ačkoli teplota barev by mohla použít trochu vylepšení, aby ji tlačila blíže k ideálnímu 6500k. Doporučujeme použít předvolbu závodního režimu, pokud chcete nejlepší přesnost mimo šarži mimo kalibrovaný výstup.

Panel VA na ASUS PG35VQ dosahuje až do kontrastního poměru 2100: 1, což nám poskytuje uspokojivé černé a vynikající výkon šedi, který byste chtěli na displeji HDR. Tato charakteristika se exponenciálně rozšiřuje, pokud podsvícení Fald začne dělat svou práci v HDR, ačkoli testeři nebyli schopni měřit svůj vrchol, protože rozptyl v každém kvadrantu je příliš vysoký kvůli podsvícení.

Kvetoucí není problém pro ASUS PG35VQ, protože 512-Zone Fald podsvícení nabízí slušnou a dobře kontrolovanou šíření. Vezměte na vědomí, že k použití této funkce potřebujete zdroj HDR, a navíc, pokud je režim aktivní, uzamkne ovládací prvky jasu.

Hraní v HDR je fantastický zážitek s monitory DisplayHdr 1000, jako je Asus PG35VQ. Naproti tomu založená rozšíření na rozdíl od a lepší kontrola osvětlení jsou viditelné, což umožňuje hráčům užívat si upgradované vizuální v kompatibilních titulech, jako je Battlefield V. Tento model je v tomto ohledu také znatelně lepší ve srovnání s variantami IPS, jako je PG27UQ, díky vlastnostem a schopnostem své panelové technologie a schopnosti své panelové technologie.

Uniformita na Asus PG35VQ trpěla, protože na okraji displeje je několik úniků. Barvy a celkový obrázek zůstávají nedotčeny, ale vady jsou viditelné v testech černých obrázků. Myslíme si, že tento problém bude zanedbatelný během her v HDR a jeho rozsah se vždy liší mezi jednotkou na jednotku.

Asus PG35VQ nezahrnuje ULMB, ale jeho rozšířená obnovovací frekvence funguje zázraky, aby vyléčily vady, jako je rozmazání a duchové. Některé stezky se objevují při rychlém tempu s rámečky pod 144Hz, ale cokoli vyššího vytváří ostřejší a podrobnější obrázek. Extra prostor pro výbuch přichází za statnou cenovku, ale můžeme říci, že tento produkt budete milovat, pokud dokážete maximalizovat jeho potenciál.

Asus PG35VQ je G-Sync Ultimate Gaming Monitor, díky čemuž je perfektní pár pro nejsilnější GPU Nvidia. Pokud chcete dosáhnout plné síly tohoto produktu, budete potřebovat dva RTX 2080 TIS v nvlink. Vstupní zpoždění je omezeno na 6ms, takže během her neexistují žádné zpožděné nebo „de-synchronizované“ instance.

asus, pg35vq, review-200, hdr1000, ultrawide

Myšlenky na Asus PG35VQ

Asus PG35VQ rozhodně stojí za to čekat, pokud vezmete v úvahu jeho výsledky a schopnosti HDR. Produkt poskytuje vylepšenou, ne.li stejnou kvalitu obrazu a herní schopnost jako PG27UQ, ale na filmově a méně náročném obrazovce. Funkce zařízení nesplňovaly naše očekávání, i když známe několik uživatelů, kteří by mohli chybět ULMB, který jde ruku v ruce s velmi vysokými obnovovacími sazbami.

Jediným problémem, který máme s ASUS PG35VQ, je jeho nepochopitelná cena kvůli všem dobrotům, které nabízí. Předobjednávky se začínají být k dispozici od Velké Británie, ale musíte vytáhnout 2699 GBP.99 za to. Je to jedno peklo monitoru, ale jeho ceny si ji vyhrazuje pro finančně požehnané.

Paolo je herním veteránem od Zlatých dnů Doom a Warcraft a staví herní systémy pro rodinu, přátele a kolegy od svých juniorských vysokých let. Vysoce výkonné monitory jsou jednou z jeho fixací a věří, že je právem každého občana si ho užít. Prošel několika kousky hardwaru ve snaze o každý kousek výkonu, hodně k zděšení jeho peněženky. Nyní spolupracuje s Monitornnerds, aby prozkoumal nejnovější zařízení a vytvořil recenze, které zdůrazňují zřídka vysvětlené aspekty PC monitoru.

Představujeme technologii kvantového dota a Fald LED podsvícení

Asus poprvé prohlédl ROG Swift PG35VQ zpět v CES 2019. Nyní je konečně k dispozici a dává hráčům velký 35 ″ G-Sync Ultimate Certified 3440 x 1440 herní monitor Monitor.

G-Sync Ultimate je samozřejmě, nový špičkový herní zobrazení NVIDIA s vyššími obnovovacími frekvencemi a certifikací HDR. V případě PG35VQ ROG SWIFT má panel 200 Hz a je certifikován VESA DisplayHdr 1000.

Rozlišení ultra širokých QHD 3440 x 1440 má za následek poměr stran 21: 9, takže má další horizontální prostor než 1440p monitory.

PG35VQ také obsahuje plné pole Local Dimming (FALD) LED podsvícení, které je dynamicky ovládáno v 512 zónách. Displej navíc obsahuje technologii kvantové dot, což umožňuje přesné barvy a podporuje kinematografický standard DCI-P3 90% barevný gam.

Jaké funkce exkluzivní Rog mají PG35VQ?

Kromě funkcí displeje ASUS také naplnila návrhy ROG-exkluzivní do špičkového monitoru. To zahrnuje soupravu Mount Mount pro spolehlivost, aura RGB LED a inteligentní ovládání ventilátoru.

Kromě toho je PG35VQ prvním herním monitorem s vestavěným digitálním převodníkem ESS 9118 (DAC). Jedná se o zvukový procesor s jedním čipem dodávajícím 24bitový/192 kHz bezeztrátový přehrávání. Výsledkem je bezprecedentní dynamický rozsah a ultra nízké zkreslení pro jasný a pohlcující herní zvuk.

Kolik stojí herní monitor Asus Rog Swift PG35VQ?

Monitor je nyní k dispozici pro předobjednávku s MSRP 2699 GBP ve Velké Británii.

ASUS ROG SWIFT PG35VQ 35 „Herní monitor recenze

Techspot slaví své 25. výročí. Techspot znamená technickou analýzu a rady, kterým můžete věřit. Když si koupíte naše odkazy, můžeme si vydělat provizi. Další informace.

Herní monitor, který dnes kontrolujeme. To bylo poprvé zobrazeno na Computex 2017 a bylo zpožděno znovu a znovu, ale konečně to přichází na trh v polovině roku 2019. Asus Rog Swift PG35VQ je zkrátka ničení peněženky, které ultrawide monitor HDR ničí.

Na základě nového super high-end ultrawide HDR schopného panelu z Au Optronics jsou nabízené specifikace působivé: 35palcový 3440 x 1440 zakřivený panel VA běží až na 200 Hz, což výrazně zvyšuje možnosti obnovovací frekvence, co máme Pohled z ultrawides třídy 1440p.

Kromě toho získáváme správnou funkčnost HDR prostřednictvím 512-zóny plného pole Lokálního rozmístění podsvícení, 1 000 nitů jasnosti špičky a 90% pokrytí DCI-P3. Cherry nahoře je G-Sync Ultimate Support.

To vše přichází za obrovskou cenovku. Asus by přesně nepotvrdil, kolik od té doby, co je monitor ještě několik týdnů od oficiálního spuštění, je, ale je to pro předobjednávku ve Velké Británii za 2 700 GBP, což by to vložilo do rozmezí 2 500 až 3 000.

Asus Rog Swift PG35VQ je zkrátka ničení peněženky, které ultrawide monitor HDR ničí.

Návrh PG35VQ je podobný tomu, co jsme viděli na předchozích monitorech Asus Rog, a upřímně nejsme jeho obrovští fanoušci. Upřednostňujeme elegantnější a minimalističtější estetiku, ale Asus historicky odešel s těmito těžšími návrhy hráčů. Dostaneme to, proč to dělají, ale šílené vzory na zádech a mědi na stojanu nás prostě nezískají nadšení.

RGB je zde stále přítomen, dostanete na zadní straně velké logo ROG, promítané světlo, které vychází na dně stojanu, a další světlo v horní části stojanu. Ve standardním provozu neuvidíte mnoho těchto prvků, nebo je můžete jen zakázat jako my. Kvalita budování je standardní pro Asus, stojan je robustní a používá kov pro nohy, ale zbytek pouzdra je jen plastový v několika různých texturách. Jsme rádi, že rámeček je tenčí než na předchozích 27palcových G-Sync Ultimate Displays.

Stánek podporuje výšku, naklonění a otočné nastavení, jak byste očekávali od prémiového monitoru. K dispozici je také kompatibilita montáže VESA. Pro porty získáte HDMI 2.0 a displayport 1.4-Měli byste používat DisplayPort-plus rozbočovač USB a 3.5mm zvukový výstup.

Displej na obrazovce je ovládán směrovým přepínáním, kde sídlí mnoho nastavení. Chcete.li získat přístup k režimu 200 Hz, musíte jej povolit v nabídce, protože monitor se dodává s výchozí maximální obnovovací frekvencí 180 Hz. Pak máte ovládací prvky barev, ovládací prvky podsvícení, funkce HDR atd. Mezi další herní funkce patří cheat crossairs, FPS pulty a další. Všechno, na co jste zvyklí s monitorem Asus Rog.

Stejně jako ASUS PG27UQ a další podobné monitory G-Sync, PG35VQ vyžaduje aktivní chlazení. Do oblasti poblíž vstupů je zabudován malý ventilátor, ale je to znatelně tišší než fanoušci, kteří dodávali s PG27UQ. Slyšíte fanouška ve velmi klidné místnosti, ale ve většině podmínek bychom řekli, že PG35VQ je téměř tichý a utopí ho jiným hlukem.

Velké funkce, skvělý výkon

Jednou z hlavních atrakcí na PG35VQ je rychlost obnovení 200 Hz, první pro 3440 x 1440 Ultrawides. Dříve čepice těchto monitorů byla 144 Hz, které můžete získat od konkurenčních monitorů z LG a MSI za přibližně 1 000, ale pro asi 144 Hz není dostatečně vysoký nebo není dostatečně budoucí důkaz.

Dobrá zpráva je displayport 1.4 má dostatečnou šířku pásma pro 3440 x 1440 při 200 Hz s 8bitovou barvou. To je v ostrém kontrastu s 27palcovými 4k 144 Hz HDR panely, které byly omezeny na 120 Hz s 8bitovou barvou a potřebné podvzorkování chroma při 144 Hz. S PG35VQ není vůbec nutné, aby se chroma podrobovala a můžete jej šťastně použít v konfiguraci SDR při 200 Hz.

Pro hraní HDR je limit šířky pásma pro nekomprimované 10bitové HDR při 3440 x 1440 144 Hz. Nad tím řekněme, že chcete hrát HDR hry při 200 Hz, máte jednu ze dvou možností: můžete použít chroma podvzorkování, nebo můžete snížit monitor dolů na 8bitovou barvu pomocí HDR, což je výchozí chování.

Nyní možná přemýšlíte, na chvíli si vydržte, nepotřebujete 10 bitové barvy pro HDR? A odpověď zní ano a ne. Zatímco 10bitová barva je jednou z vylepšení, které HDR je navržen tak, aby vyráběl SDR, a je součástí standardu HDR10, ve skutečnosti vám nic nebrání v klesnutí na 8bitové při udržování podpory HDR s širokým barevným gamut a zvýšeným kontrastem. 10bitová barva pouze zvyšuje počet barev na 1.07 miliard a pomáhá vyhladit gradienty ke snížení bandingu, ale není to požadavek na jakýkoli jiný aspekt videa HDR. Z velké části lze 10bitový zdroj zmenšit na 8-bit s minimální ztrátou kvality.

Vyzkoušeli jsme mnoho her v režimu HDR s 8bitovou a 10bitovou barvou a nemohli jsme spatřit žádné rozdíly. Ve skutečnosti ve hrách, které měly nějaké barevné pásmo s gradienty. Vzhledem k samotnému panelu je stále nativního 8bitového panelu s FRC pro 10bitovou podporu, nemyslíme si, že existuje významná nevýhoda pro spuštění tohoto displeje při 8bitovém HDR při 200 Hz. To znamená, že váš počet najetých kilometrů se může lišit, zejména u filmů HDR, které jsou poněkud odlišné od her, a pokud si všimnete nějakého přechodu, by stálo za to klesnout na 144 Hz, aby se získala 10bitová podpora barev.

Po celou dobu kontroly tohoto monitoru bylo nejjednodušším řešením spustit monitor při 200 Hz s 8bitovou barvou za všech okolností, ať už jsme byli v režimu SDR nebo HDR. Vizuální kvalita je vynikající a mnohem lepší než to, co dostanete, pokud je vyžadováno podvzorkování chroma, a my jsme jednoduše vyvoláni, že můžete použít plné schopnosti tohoto panelu, aniž byste se museli pohrávat s podvzorkováním.

Pokud jde o obnovovací frekvenci 200 Hz, je to mi velký krok ze 100 Hz, pokud jde o hladkost, a menší, ale stále poněkud znatelný krok ze 144 Hz. Hlavní otázkou je, zda máte výkonnost GPU pro řízení her při tomto rozlišení a obnově. S RTX 2080 TI můžete získat 150 až 200 fps ve hrách jako Fortnite a další méně intenzivní tituly eSports-ish, ale s trojnásobnými hrami v ultra nastavení je 100 FPS více realističtějším cílem. Vždy můžete vyladit některá nastavení pro lepší výkon, ale tohle je s 2080 Ti, kdokoli jiný s pomalejším GPU bude čelit bitvě do kopce, aby zasáhl nad 144 fps.

Poté, co to bylo řečeno, jsou cykly upgradu pro monitory dlouhé a mají něco, co nyní dělá 200 Hz, bude v nadcházejících letech přímo na vrcholu trhu a umožní vám užít si mnoho nových upgradů GPU, aniž byste maximalizovali možnosti monitoru. Je to luxus, že si nyní můžete dovolit tento druh monitoru a s G-Sync Ultimate Support také získáte hladký zážitek, pokud jsou vaše snímkové sazby výrazně pod 200 FPS.

Vzhledem k tomu, že Chroma Subsmpling není s tímto monitorem, je naší další otázkou, zda je tento panel VA schopen obnovit rychlost 200 Hz. Vzhledem k době odezvy bývají problémem s VAS, byli jsme zvědaví, zda AU Optronics může dodat požadovanou sub-5.0 ms doby odezvy pro skutečný zážitek z Hz 200 Hz.

Protože tento monitor má podsvícení FALD, časy odezvy se řídí dvěma aspekty: reakcí kapalinových krystalů, což je obvyklým určujícím faktorem pro celkovou dobu odezvy, jakož i reakcí podsvícení podsvícení. A to je zásadní, protože PG35VQ má odlišné chování reakce v závislosti na tom, zda je dynamický podsvícení povoleno nebo zakázáno.

S povoleným podsvícení Fald je nejlepším režimem overdrive extrémní. S povoleným režimem existují dobré výhody: Overshoot je dobře spravovaný a často neexistující a z velmi pomalého tmavého přechodu není mnoho tmavých úrovní. V některých případech je však doba pádu podsvícení Fald podsvícena trochu pomalá. Celkově však průměrný šedý a šedý přechod je 6.09ms, trochu plachý cíl 5ms, ale vzhledem k více než polovině celkových měřených přechodů byl v tomto okně. Někteří tak rychle jako 2ms. Řekli bychom, že je to hranice schopná 200 Hz a pokuta za 144 Hz.

S deaktivovaným podsvícení Fald je nejlepším režimem overdrive normální, protože extrémní režim zavádí příliš mnoho překročení dynamického podsvícení vypnuté. Zdá se, že extrémní režim byl speciálně vylepšen tak, aby dobře fungoval v tandemu s fald podsvícení, což má smysl, protože většina uživatelů ho nechá pro hraní hraní. Bez fald podsvícení ovlivňujícího ocasní konec přechodů má tato kombinace nastavení rychlejší šedá až šedá průměr 4.55ms, což je perfektní pro 200 Hz. V tomto režimu je však rozmazání tmavé úrovně horší, než pokud necháte podsvícení Fald s extrémním overdrive. Obecně má také více překročení, i když ne vážně.

Takže v každém scénáři existují výhody a nevýhody, věříme, že většina hráčů ponechá dynamické podsvícení povolené pro hraní non-HDR, v jakém případě je extrém lepší volbou a 200 Hz je dosažitelné hraniční dosažitelné. Pro většinu uživatelů to bude v pořádku a s touto kombinací duchů, rozmazání nebo inverzní strašidelné není problém, přestože je panel VA.

Vstupní zpoždění byly vynikající, tato čísla jsem změřila pomocí dynamického podsvícení a G-Sync povolených a s méně než 3.0ms latence Tento monitor je v souladu s ostatními herními panely, které jsem testoval.

Promluvme si o podsvícení. Na tomto panelu 35 palců je 512 jednotlivých zón, což stačí pro solidní zážitek HDR. Ve srovnání s 27palcovými monitory HDR s 384 zónami je každá zóna o něco větší s Ultrawide, ale toto je zmírněno použitím technologie VA místo IPS. Haloing je stále přítomen, ale je to méně patrné, když je monitor zobrazen zepředu. Vzhledem k úhlu pozorování VA panelů to může vypadat trochu horší na úhlu, ale ve většině případů použití zde funguje lépe než v PG27UQ kvůli vyššímu nativnímu kontrastu.

Pro přehrávání her a videa je téměř ve všech scénářích nemožné si všimnout podsvícení Fald v akci, zejména při nastavení do nejrychlejšího režimu, který je rychlý blesk. Je to však smíšená taška pro produktivitu; Při prohlížení velkých ploch s plnými barvami si můžete často spatřit haloing, jak se pohybuje bílá kurzor myši kolem. Mým doporučením je ponechat podsvícení povoleno pro herní a obecné použití SDR, pokud vás halongaling vadí, v takovém případě byste jej měli zakázat pro práci s produktivitou.

Zkušenost HDR z tohoto monitoru je vynikající. Odvažovali bychom se říci, že Asus ‚PG35VQ poskytuje nejlepší zážitek HDR jakéhokoli monitoru na trhu, včetně současných 27palcových 4K panelů. Není to tak dobré jako moderní televizory, které mají výhodu ze zralejší technologie, ale pro monitory je to tak dobré, jak se to dnes dostane.

Asus Rog Swift PG35VQ HDR výkon

Podle našeho kontrolního seznamu je každé pole zaškrtnuto, takže se jedná o skutečný panel HDR. Barevný prostor je širší než SDR s 90% pokrytím DCI-P3, v našem testování to bylo trochu pod tím, ale dostatečně blízko. Jas zasáhne přes 1 000 vrcholů NITS a samozřejmě máme vysoký počet zóny, který poskytuje mnohem lepší kontrast než monitory SDR.

asus, pg35vq, review-200, hdr1000, ultrawide

Kopání o něco hlouběji na jasu, 840 nits udržovaných v plném bílém okně je vyšší než PG27UQ a získáte 1 000 nits na 50%, což se poté zvyšuje na přibližně 1 060 nits při 25% nebo nižší. Tento panel má lepší a silnější podsvícení, kterou lze využít až 1 000 nits ve více podmínkách. Kromě nabídky 840 nits vrcholu je schopen 1 100 nit bílý blesk na celém displeji, který je očí spalující.

Jas vs. % Screen White (HDR)

Černé úrovně tlačily nástroje měření k limitu k limitu. To nejlepší, co můžeme říci, je, že kontrastní poměr je nejméně 100 000: 1 v režimu HDR, který je opět vyšší než G-Sync Ultimate Monitors, které používají panely IPS. Takže v kombinaci s vynikajícím jasem získáte vynikající kontrast, přesně záměr HDR displejů.

V dnešní době existuje také mnohem více her schopných HDR ve srovnání s loňským rokem, kdy jsme poprvé zkontrolovali PG27UQ. Windows 10 i hry pomalu zlepšují to, jak zvládají HDR, a mnoho titulů vypadají naprosto velkolepé, když jsou při pohledu na správný monitor HDR, jako je tento. Zkušenost je v těchto hrách mnohem lepší než standardní SDR a je docela těžké zachytit na kameře, je to něco, co musíte vidět pro sebe, zejména vedle displeje SDR. S lepší hloubkou, lepším kontrastem a lepšími barvami hry vypadají opravdu úžasně na PG35VQ.

Pro výstup SDR je jas omezen na přibližně 500 nits, zda je podsvícení Fald povoleno nebo deaktivováno. S dynamickým podsvícením deaktivovaným je nativní kontrast kolem 2280: 1, což je slabé pro VA, ale typické pro technologii AU Optronics ‚. Ale vzhledem k tomu, že se podsvícení podsvícení Fald zvyšuje, poměr kontrastu na více než 25 000: 1 při 200 nits, je to většinou vydání.

Jas vs. % Obrazovka bílá (fald podsvícení)

Rog Swift PG35VQ je dodáván s určitou mírou kalibrace továrny. V OSD monitoru je přepínač SDR, který je v OSD monitoru, který je výchozí, ale lze jej přepnout na široký gamut, pokud jej potřebujete pro práci DCI-P3. Nebudeme se podrobně dotýkat výkonu DCI-P3, ale je to asi tak přesné jako režim SRGB.

Výkon SRGB je slušný z krabice. Výkon Greyscale je jediným slabým bodem a dokonce je to stále dobré pro displej třídy her s průměrem Deltae 2.37 a Persovivatelný výkon CCT a gama. Bílý bod kolem 6300 k je téměř přesný.

Výchozí výkon barev

Rog Swift PG35VQ z krabice SRGB (režim SDR), testovaný na nativní rozlišení, nejvyšší obnovovací frekvence

Nasycení je silné, průměr deltae 1.62 se blíží výsledkům, které ASUS poskytuje na jejich kalibračním listu, který je dodáván v krabici. Výsledky ColorChecker jsou také dobré, s průměrem 1 deltae.76 a znovu získáte podobný sub-2.0 průměrů deltae v režimu širokého gamutu při měření proti DCI-P3.

Zajímavé je, že přesnost se snižuje, pokud deaktivujete podsvícení Fald. Zdá se, že ASUS optimalizoval tento monitor pro použití FALD, což dává smysl, protože byste ho pravděpodobně měli používat ve většině případů. Průměry deltae tlačí nad 2.0 S výchozím nastavením s deaktivovanou podsvícení Fald je to malá změna, ale jedna stojí za zmínku.

OSD vyladěná barva barev

Výkon po vyladění prostřednictvím nabídky na obrazovce. SRGB (režim SDR), testovaný při nativním rozlišení, nejvyšší obnovovací frekvence

Je možné věci dále opravit pomocí softwarového profilu ICC a některými malými vylepšeními OSD, ale nebudeme diskutovat o tom, že podrobně vzhledem k výkonu Deltae je již pod 2.0 z krabice. Není to úplně na úrovni profesionálního displeje, ale pro hráče je tento druh výkonu vynikající a nestojí za potíže s profily softwaru.

Uniformita s povoleným podsvícením fald je také vynikající, zejména pro zakřivený panel VA Ultrawide, který v této oblasti bývá slabší. Výkon středu je skvělý s sub-2.0 deltaes napříč téměř celou centrální zónou. Je to jen na vnějších okrajích, kde se věci trochu padají, což je typické. Pro podsvícení s 512 jednotlivými zónami je to báječný výsledek a poskytuje obecně jednotný obraz.

Dream časných adoptivních

Jsme rádi, že můžeme oznámit, že řada problémů, které byly přítomny s první generací G-Sync Ultimate Displays, jako je Asus PG27UQ, byla vyřešena nebo zmírněna 35 „ROG PG35VQ. Nemusíte se pohrávat s podvzorkováním chroma při nejvyšší obnově je obrovský bonus, a přestože jste omezeni na 8bitovou barevnou hloubku nad 144 Hz, a to i pro hraní HDR, to bylo v našem testování nesprávně problém. Jinými slovy, první adoptoři, kteří jsou ochotni platit nejvyšší dolar.

Použití technologie VA spolu s podsvícení Fald snížilo haloing, stále je tam, ale je lepší než panely IPS prvního generace a také s sebou přináší lepší celkový kontrast. A ventilátor, i když je stále nutný, je méně nepříjemný než u původních špičkových monitorů.

Byli jsme také potěšeni, když jsme viděli 200 Hz při práci na tomto formovém faktoru a rozlišení. Doby odezvy se budou lišit v závislosti na konfiguraci, se kterou jdete, ale s povoleným podsvícení Fald. což si myslíme, že se většina lidí rozhodne používat za všech okolností. 200 Hz je hraniční proveditelné bez toho. S deaktivovaným podsvícení Fald se můžete dobře dostat do 200 Hz bariéry, ale s horší tmavou úrovní a překročení, takže to záleží jen na tom, co jste. Celkově, vzhledem k známým omezením technologie VA je to lepší než očekávaný výsledek.

Další oblasti výkonu jsou také špičkové. Existuje vynikající vstupní latence i v režimu HDR, vynikající úrovně jasu HDR, slušné z kalibrace krabice s podporou pro režimy SRGB i širokého škálu, velké množství funkcí OSD, velmi dobrá uniformita a nastavitelný stojan.

Když se díváte napříč všemi oblastmi tohoto monitoru, je to nejlepší, co jsme testovali a nejlepší na trhu dnes.

Když se díváte napříč všemi oblastmi tohoto monitoru, je to nejlepší, co jsme testovali a nejlepší na trhu dnes. Kombinuje vysoké rozlišení, které se dobře hodí pro hraní, s nejvyšším obnovovací frekvencí a hodí do mixu skutečného výkonu HDR s několika problémy a výkon, aby to všechno podpořilo. Podle našeho názoru je to lepší než 27palcový 4K 144Hz G-Sync Ultimate Monitore, i když je to samozřejmě jiný displej formátu, takže se to nepotahuje na všechny.

Jak se očekávalo, bariéra vstupu bude vysoká. Toto je prémiový monitor a ukazuje s prémiovou cenovou značkou, kterou odhadujeme, bude blízko 3 000 značek, určitě nad 2 500. V Velké Británii bude předobjednávka předobjednávky, pravděpodobně to skončí o 1 000 dražších než 27palcové 4K G-Sync Ultimate Monitores, které to udrží v rozsahu kupujících s hlubokými systémy S a špičkovými systémy, které se shodují, aby odpovídaly.

Při pohledu na celý ekosystém displeje dnes, za stejné peníze jako Rog Swift PG35VQ, můžete získat velmi pěkný 55palcový LG C9 OLED TV plus vysoce refresh Ultrawide Gaming Monitor, ale neměli byste se dostat to nejlepší na trh.

Přiměřenější cena by byla mezi 1 500 až 2 000 s ohledem na to, že si můžete koupit monitor jako LG 34GK950F právě teď za ~ 1 100, což nabízí rozlišení 3440 x 1440 při 144 Hz bez možností HDR bez možností HDR. Je zcela možné, že ceny bude nakonec dosaženo, protože technologie dozrává a existuje více konkurence, ale prozatím můžeme potvrdit, jak dobrý je tento nový panel a jsme velmi nadšeni jeho bezprostředním propuštěním.

Nákupní zkratky:

 • ASUS ROG SWIFT PG35VQ na Amazonu (brzy)
 • LG 34GK950F na Amazonu
 • Dell Ultrasharp U4919dw na Dell.com, Amazon
 • Acer Nitro XV273K 27 „na Amazonu, Newegg
 • Asus Rog Swift PG27UQ na Amazonu, Newegg
 • Acer Predator X27 na Amazonu, Newegg
 • Geforce RTX 2080 na Amazonu, Newegg
 • Geforce RTX 2080 Ti na Amazonu, Newegg
 • Zkušenosti s technologií bez reklam při podpoře naší práce
 • Náš slib: Všechny příspěvky čtenářů půjdou na financování více obsahu
 • To znamená: Techní vlastnosti, více měřítka a analýzy

Asus Rog Swift PG35VQ 35 ”zakřivený herní monitor HDR 200Hz (3440 x 1440) 2ms G-Sync Ultimate Eye Péče displayport HDMI USB Aura Sync HDR10 displayHdr 1000

212.50/mo. ve 12 platbách (ne. doprava, daně) na způsobilé kreditní karty. Platí podmínky. Naučit se pouze online.

Splátky povolené Visa

Žádné aplikace. Žádné nové účty. Plaťte ve splátkách při odhlášení pomocí způsobilých kreditních karet od zúčastněných bank.

Platit v průběhu času

Užijte si flexibilitu rozdělení kvalifikačních nákupů do pevných stejných plateb prováděných v definovaném časovém období.

Není nutné žádné nastavení

Vše, co potřebujete, je vaše způsobilá kreditní karta při pokladně. Není třeba dalšího úvěrového schválení, papírování nebo rozruchu.

Předvídatelné platby

ASUS ROG PG35VQ 35″ 3440×1440 200Hz HDR G-Sync Ultimate Monitor Review

Žádná překvapení. vždy je jasné, co dlužíte a když to dlužíte. Jednoduše zaplaťte obvyklým výpisem kreditní karty

Zúčastněné banky poskytují plány platebních plateb povolené platební technologií Visa. Vybrat karty víza a další síťové karty mohou být způsobilé. Kontaktujte svou banku a dozvíte se více.

Spláty nejsou k dispozici na všech kreditních kartách a některé zúčastněné finanční instituce jsou nabízeny svým způsobilým držitelům karet při kvalifikačních nákupech. Kontaktujte svou banku vydávající kartu a zjistěte, zda máte nárok na splátky a pro více informací. Učit se Visa je ochranná známka společnosti Visa int., Používá se na základě licence.

12 Months no interest Financing O.A.C Terms Apply.

ROG Swift PG35VQ Ultra-Wide HDR Gaming Monitor – 35” 21:9 (3440 x 1440), FALD 512 Zones, Peak Brightness 1000nits, Overclockable 200Hz, 2ms, G-SYNC Ultimate, DisplayHDR1000 Quantum-dot, Smart Fan Control, Aura Sync, Hi-fi-grade ESS Amplifier

ROG SWIFT PG35VQ

THE GAMING MASTER

ROG Swift PG35VQ is a 35-inch ultra-wide gaming monitor with UWQHD (3440 x 1440) resolution, a 21:9 aspect ratio, overclockable 200-hertz refresh rate and a 2-millisecond response time that delivers incredibly expansive and super-smooth gaming visuals. Nvidia G-SYNC Ultimate technology, full-array local dimming (FALD) backlighting with 512 independent LED zones and a peak brightness of 1000 nits with DisplayHDR 1000 certification delivers a richly nuanced image with brilliant colors and detailed shadows and highlights for more realistic gaming experiences.

35-INCH ULTRA-WIDE (3440 X 1440) 21:9 PANEL

ROG Swift PG35VQ features a 35-inch ultra-wide QHD panel with 3440 x 1440 resolution and a pixel density of 109 ppi, so you can enjoy greater detail when playing games, watching movies and more. Its ultra-wide 21:9 aspect ratio provides 35% more onscreen space than WQHD displays, giving you a more expansive viewing area for all of your content.

FALD BACKLIGHT WITH 512 ZONES AND 1000 NITS PEAK BRIGHTNESS

With full array local dimming (FALD) LED backlighting that’s dynamically controlled across 512 zones and DisplayHDR 1000 certification for a peak brightness of 1,000 nits in each zone, ROG Swift PG35VQ provides exceptional contrast for richer, more nuanced and realistic scenes with detailed shadows and highlights.

G-SYNC ULTIMATE

ROG Swift PG35VQ comes with NVIDIA G-SYNC Ultimate technology that enables advanced features, such as 1,000-nit brightness, stunning contrast, cinematic color, and ultra-low latency to deliver the best HDR gaming experiences.

200HZ REFRESH RATE AND 2 MS GRAY-TO-GRAY RESPONSE TIME

With an astonishing overclockable 200 Hz refresh rate and 2 ms gray-to-gray response time, ROG Swift PG35VQ handles even the fastest-moving visuals.

QUANTUM-DOT FOR A CINEMA-GRADE DCI-P3 COLOR GAMUT

Quantum-dot technology provides accurate color imagery and supports a cinema-standard DCI-P3 90% color gamut. DCI-P3 enables wider color range than sRGB, resulting in more realistic color reproduction.

Smart FAN CONTROL

HDR monitors with full array backlights contain thousands of high-brightness LEDs that require a lot of power, and thus produce a significant amount of heat. ROG have implemented a Smart Fan Control technology that’s been derived from other tried-and-tested Asus ROG products. Smart fan control dials in the exact rotational speed needed to maintain ideal thermals without overdoing it and causing unnecessary noise.

With exclusive Asus Aura Sync lighting technology, Swift PG35VQ provides ambient lighting that can be synchronized with other Aura Sync-enabled components and peripherals. The PG35VQ has two lighting systems: the rear side ROG logo that is Aura Sync RGB-infused, and lighting system in the base of the stand that projects an ROG logo onto the desk below.

HI-FI-GRADE ESS HEADPHONE AMPLIFIER

ROG Swift PG35VQ includes the ESS 9118 digital-to-analogue converter (DAC), a single-chip audio processor delivering 24-bit/192kHz lossless playback with unprecedented dynamic range and ultralow distortion for clear and immersive gaming audio.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS