Asus Rog Phone 2 Review. Asus Rog Phone II

Asus Rog Phone II Review: Hraní první, smartphone druhá

Herní smartphony jsou složité. Na jedné straně musí nabídnout funkce, které smysluplně zlepšují mobilní herní zážitek. Ať už je to ve formě lepšího výkonu, rychlejšího displeje nebo jiných her zaměřených na hraní, musí existovat něco, co odlišuje herní smartphony od možností „mainstream“.

Ale na druhou stranu, herní chytré telefony jsou stále to: smartphony. Už několik týdnů jsem použil Asus Rog Phone II jako svého každodenního ovladače, a přestože je to fantastické herní zařízení, aspekt smartphonu zabere zadní sedadlo.

asus, phone, review

Specifikace

Zobrazit 6.59palcová FHD AMOLED (2340 x 1080) 120 Hz
Čipová sada Qualcomm Snapdragon 855 2.96 GHz Octa-Core
GPU Adreno 640
RAM 12 GB
Úložný prostor 512GB/1TB, neexpandovatelné
Kamera (zadní) 48MP f/1.813MP f/2.4 (ultralehkový úhel)
Fotoaparát (vpředu) 24MP f/2.0
baterie 6 000 mAh
Rozměry 170.99 x 77.6 x 9.48 mm
Hmotnost 240G
OS Rog UI založené na Android 9 Pie
Připojení LtenfcBluetooth 5.0wifi 802.11 A/B/G/N/AC (2.4/5GHz) USB typ-C3.5mm konektor pro sluchátka
Cena RM3,499 (512 GB), RM4 499 (1 TB)

Rog Phone II je bezpochyby dobře vybaveným herním smartphonem. Snapdragon 855 je zatím nejlepší čipovou sadou Qualcomm, má rychlý 120 Hz displej a kapacita baterie 6 000 mAh je směšně velkorysá. Pokud je tu jedna věc, nemusíte se o tento telefon starat, je to výdrž baterie.

Kromě toho, i když Rog Phone II postrádá rozšiřitelné úložiště, základní model pro malajský trh stále přichází s 512 GB interního úložiště. Ve skutečnosti můžete dokonce jít na neuvěřitelný 1TB, pokud si přejete.

Design

Jeden pohled na Rog Phone II a okamžitě ho rozpoznáte jako herní smartphone, k lepšímu nebo horšímu. Logo ROG na zadním panelu telefonu se rozsvítí-samozřejmě v RGB-samozřejmě-má agresivní styl a má dva stereofonní reproduktory směřující přední přední stranu.

Kromě toho je Rog Phone II také velkým, těžkým smartphonem. Chcete.li to uvést do kontextu, je tento telefon vyšší a těžší než Samsung Galaxy Note 10, což je již značné zařízení. I když bych neřekl, že telefon ROG II je příliš těžkopádný na to, aby se denně používal, jeho naprostá velikost a váha z něj přesně neznamená, že je velmi ergonomický smartphone.

Na druhou stranu má herní smartphone Asus solidní kvalitu sestavení. Skleněné záda a kovový rám se cítí dobře na dotek (i když jsou docela kluzké) a extra váha vyvolává dojem prémiového smartphonu, což je opravdu.

Ach, Phone Phone II, má také dva porty USB-C na levé straně telefonu, takže má celkem tři připojení USB-C. Boční porty jsou určeny k použití s ​​řadou příslušenství Asus pro telefon, ale lze jej také použít k nabíjení telefonu při hraní her.

Tímto způsobem nebude nabíjecí kabel blokovat pravou ruku, když hrajete na tomto telefonu. Je to docela promyšlený design, který zdůrazňuje zaměření telefonu na mobilní hráče.

Uživatelská zkušenost

Dobře, tak jaké je to hrát na Asus Rog Phone II? Absolutní blaženost. Snapdragon 855 může držet krok i v nejnáročnějších hrách a poskytovat vysokou a konzistentní snímkovou frekvenci ve hrách, které jsem testoval s telefonem. Buď je to PUBG Mobile nebo Call of Duty: Mobile, Gaming on tento telefon je velmi, velmi příjemné.

Ale samotný výkon nepopisuje celý herní zážitek z Phone II: Airtriggerova tlačítka jsou tím, co z něj dělá takovou radost. V zásadě jsou na pravé straně telefonu dvě ultrazvuková tlačítka, která působí jako knoflíky ramen, která lze nakonfigurovat pro aktivaci určitých částí obrazovky.

To, co mohu udělat, je nastavit levý Airtrigger, aby cítil, a ten pravý pro střílení, uvolnění palců, abych ovládal kameru a pokračoval v pohybu své postavy. Napodobuje funkčnost fyzického gamepadu a usnadňuje to střelcové hry. Ve skutečnosti to vypadá jako nespravedlivá výhoda, kdybych měl být upřímný.

Každopádně můžete také upravit citlivost tlačítek Airtrigger, pokud máte potíže s jejich aktivací, i když jsem s touto funkcí nikdy neměl potíže. Je to skoro stejně snadné jako stisknutí fyzických tlačítek. tak jsou dobré airtriggery.

Nyní se přesuneme na Fast 120Hz 6.Displej AMOLED 59 palců 1080p. Je to světlý, živý displej a díky vysoké frekvenci obnovy vypadá každý prvek na obrazovce extrémně hladce. Ať už hraji nebo používám telefon pro jiné úkoly, další rámy dělají velký rozdíl. Pokud přecházíte z „konvenčního“ smartphonu s displejem 60 Hz, určitě si všimnete vyšší frekvence obnovení.

Avšak pro hry, které skutečně využívají displeje 120 Hz, jej však musí nejprve podpořit. Naštěstí existuje řada her, které mohou běžet při této snímkové frekvenci, včetně Rayman Adventures (na obrázku výše), Assassin’s Creed Rebellion, Nevyhlazení a dokonce i Vainglory. Úplný seznam her, které podporují 120 Hz, najdete v tomto seznamu Asus.

Pokud jde o software, telefon ROG II je docela zajímavý. Když nastavujete telefon, budete vyzváni k „výběru stylu systému“ mezi výchozím UI ROG a Classic. Tato změna je bohužel hluboká pouze kůže; Jsou to v podstatě odlišná témata. Není to jako byste si mohli vybrat mezi aktovskou verzí Android nebo Asus Android.

Ale naštěstí, Rog UI je velmi blízko ke skladem Android. Po celou dobu svého času s telefonem jsem se nikdy nesetkal s žádnou hlavní chybou nebo s tím vydáním. Cítí se lehký, citlivý a není tam ani mnoho bloatware. Existuje také herní launcher druhů, který umístí všechny vaše hry na jedno místo.

A pak máme neuvěřitelnou výdrž baterie Rog II II s laskavým svolením velké buňky 6 000 mAh. V průměru jsem s tímto telefonem včas dostával osm až devět hodin obrazovky; Tuto úroveň výdrže baterie může odpovídat málo zařízení. Pokud jste lehčí uživatelem smartphonu (a nastavíte obnovovací sazbu na 60 Hz), domnívám se, že z tohoto telefonu můžete dostat až dva dny použití.

Další oblastí, kde je telefon Rog II docela působivý, je snímač otisků prstů na obrazovce. Rychlé klepnutí je dost pro odemknutí telefonu a může to přesně rozpoznat můj otis prst. Jistě, konvenční kapacitní senzor je stále rychlejší a přesnější, ale tento na obrazovce není ani špatný.

Další je výkon fotoaparátu ROG Phone II, což je překvapivě přiměřené.

Fotoaparát

Vzhledem k zaměření na herní zážitek jsem nečekal moc z Phone Phone II, pokud jde o fotografii. Koneckonců, má pouze duální kamerový systém složený z 48MP f/1.8 hlavní střelec a 13MP f/2.4 ultralehkový úhel kamery. Na trhu, kde jsou na mobilních zařízeních běžné kamerové systémy Triple. nebo dokonce Quad. Telefon ROG II zcela nevyniká.

asus, phone, review

Ale k mému překvapení může skutečně zachytit dobře vypadající záběry. Jistě, obrázky mohou být docela přesycené, ale z velké části jsou pro oči příjemné. Ochrana detailů je slušná, reprodukce barev není napůl špatná a může se zaostřit relativně rychle.

Noční fotografie je však trochu hit-and-miss. Rozhraní fotoaparátu je pomalejší při méně než ideálním osvětlení. což také ovlivňuje rychlost automatického zaostření. a výsledky mohou někdy vypadat nudné s omezeným dynamickým rozsahem. Ale vzhledem k nějakému času a trpělivosti můžete s tímto telefonem zachytit dobré noční výstřely.

Jen neočekávejte, že to bude bezbolestný zážitek.

A pak je tu velmi širokoúhlý senzor. Je to slušný umělec pod dobrým osvětlením, ale za nízkých světelných podmínek je to mnohem horší; Stačí se podívat na ukázkové snímky výše. Může zachytit velké množství detailů ve dne, ale v noci má širokoúhlý senzor problémy s kontrolou hluku, zachováním detailů a expozicí.

Ale na konci dne je Phone II ROG II. Za to, co to stojí za to, si myslím, že tento telefon má nadprůměrný výkon kamery a ultra širokoúhlý úhel-i když to není nijak zvlášť skvělé-může být užitečné pro více předmětu do rámu.

Ano, určitě získáte lepší výkon fotoaparátu s jinými chytrými telefony v tomto cenovém rozpětí. Ale pokud je vaše priorita fotografie, telefon Rog II… by neměl být ani ve vašem seznamu.

Soutěž

Maloobchod z RM3 499 pro model 512 GB (RM4,499 pro variantu 1TB) je telefon ROG II umístěn mírně nad cenovou rozpětí ve srovnání s jinými smartphony her. V tomto cenovém bodě má řadu pozoruhodné konkurence.

Nubia Red Magic 3s

Ve srovnání s telefonem ROG II, mnohem nižší cena Nubia Red Magic 3S jí dává zřetelnou výhodu. 128 GB model s 8 GB RAM jde pouze pro RM2 299, zatímco 256 GB varianta s 12 GB RAM maloobchodníků při RM2 899. To podřízne počáteční cenu Phone II II RM1 200. to je velká cenová mezera.

Navzdory mnohem dostupnější cenovce má Red Magic 3s stále čipovou sadu Snapdragon 855, takže by měla být schopna nabídnout stejnou úroveň herního výkonu jako Phone Rog II II. Kromě toho 3S také přicházejí se dvěma dotykovými tlačítky ramen, která jsou stejně jako Airtriggers II Phone II.

Rog Phone II samozřejmě stále nabízí řadu výhod oproti Red Magic 3S. Za prvé, bývalý displej 120 Hz je rychlejší než 3S 6.65palcový displej 1080p AMOLED s obnovovací frekvencí 90 Hz. Také získáváte větší baterii (6 000 mAh místo 5 000 mAh), snímač otisků prstů na obrazovce, ultra široký úhel kamery a mnohem větší úložnou kapacitu při 512 GB.

Black Shark 2 Pro

Další slušnou alternativou je Black Shark 2 Pro. Stejně jako Rog Phone II, je tento herní smartphone poháněn čipovou sadou Snapdragon 855 a je také dostupnější. Začíná od RM2 499 pro model 128 GB 8 GB, který stoupá na RM2 999 pro možnost 256 GB 12 GB.

Bohužel, cena je opravdu jedinou výhodou Black Shark 2 Pro. Koneckonců, přichází pouze s 6.39palcový displej 1080p AMOLED uzamčený při 60 Hz, menší baterii 4 000 mAh a skladovací kapacita je omezena pouze na 256 GB; Dokonce i základní model telefonu ROG II má dvojnásobek množství prostoru na 512 GB.

Kromě toho, herní smartphone Black Shark nenabízí užitečnost Airtriggerů II II. Alespoň ne bez přidání příloh do telefonu.

Závěr

Asus Rog Phone II je snadno jedním z nejvíce. ne.li nejvíce. kompletních herních smartphonů na trhu. Má rychlý 120 Hz displej, vynikající výkon, neuvěřitelně dlouhou životnost baterie a airtriggery dělají hraní na tomto zařízení mnohem zábavnější a zábavnější.

Bohužel, příliš velký důraz byl kladen na aspekt „herního“ tohoto herního smartphonu. Jeho naprostá velikost a hmotnost může být obchodu s těmi, kteří dávají přednost kompaktnějšímu a ergonomickému zařízení a výkon kamery ponechává hodně žádoucí.

To však nelze popřít: Phone ROG II je fantastický, bez kompromisní mobilní herní stroj. Pokud to hledáte, nehledejte nic jiného než telefon ROG II. I když je jeho počáteční cena trochu strmá, získáváte zde velkou hodnotu za své peníze, zejména s velkorysým množstvím úložiště pro uložení všech vašich her.

Asus Rog Phone 2 Review

Telefon ROG 2 je načten obřím 6.59palcová obrazovka AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Je to také zabalení nejnovějšího Qualcomm Snapdragon 855 plus čipové sady, přetaktování na 2.96 GHz, spárovaná s 12 GB RAM.

Od Basil Kronfli 30. září 2019 15:50 BST

 • Výrok
 • Výhody a nevýhody
 • Klíčové specifikace
 • Jak jsme testovali
 • Asus Rog Phone 2 Design
 • Asus Rog Phone 2 Screen
 • Asus Rog Phone 2 Performance and Gaming
 • Asus rog telefon 2 životnost baterie
 • Software Asus Rog Phone 2
 • Asus Rog Phone 2 Camera
 • Mám si koupit telefon Asus Rog 2?
 • Výrok
 • Časté časté
 • Specifikace
 • Důvěryhodné skóre

Výrok

Asus to vyřadil z parku s Phone 2, se všemi o tom, že se spojí, aby to bylo nejlepší herní telefonní peníze, a skvělý telefon napříč deskou. Pokud vykopáváte jeho agresivní vzhled a nevadí vám nedostatek bezdrátového nabíjení nebo odolnosti vody, pak pokud jde o hraní her a výdrž baterie, nic jiného se nepřiblíží.

Klíčové specifikace

Herní telefonní prostor se od telefonu Razer vyplnil a telefon ROG byl spuštěn.

Xiaomiho sub-značku, černý žralok. Vydal dva telefony, sub-značku ZTE, Red zasekla fanoušku v podvozku magických 3 a OnePlus rozkročil dva světy svým mistrovsky vyváženým OnePlus 7 Pro-cenově dostupnou vlajkovou lodí, která staví hraní hraní přední a centra s jeho 90Hz displejem. Asus zná sázky a bere to žádné vězně s jeho telefonním telefonem 2, vyhladí všechno ostatní, pokud jde o specifikace.

Telefon ROG 2 je načten obřím 6.59palcová obrazovka AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz. Je to také zabalení nejnovějšího Qualcomm Snapdragon 855 plus čipové sady, přetaktování na 2.96 GHz, spárovaná s 12 GB RAM. Potřebují skladování? Telefon ROG 2 má tuny, ve výchozím nastavení 512 GB a 1TB verze sestupující po řádku, kompletní s matným černým povrchem. Má také největší baterii na bloku-6000 mAh-a podporuje rychlé nabití, až do rychlého nabití 4.0 (30 W).

ASUS přetížil svůj nejnovější telefon s hlavními údaji o hráči, od L a R Airtriggers po Squeezy strany, které aktivují přetaktovaný režim X, a v krabici je dokonce i ventilátor. Toto není jen jeden z nejlepších telefonů-je to úplně přehnaná jízda radostí, takže se připojte a pokračujte ve čtení.

Asus Rog Phone 2 Design. sklo, kov, vztek a hněv

Nelze se obejít skutečnost, že telefon Rog 2 je obrovský. Má 6.59palcová obrazovka, je 9.48 mm vysoký. 1.3cm vyšší než iPhone 11 Pro Max. a v 9.5 mm tenký, je to jeden z nejsilnějších telefonů kolem.

Na skleněné frontě dominuje displej, který je rezervován trochou rámečku, stereofonních reproduktorů a fotoaparátu selfie. Otočte to kolem a existuje téměř identické povrchové úpravy, na kterém se nachází na původním telefonu ROG, se zakřiveným sklem, logem rozsvíceným rogem a fotoaparátem, nemluvě o nějakém hangry vypadajícím glyfy, které dávají telefonu agresivní hranu designu.

Neuspokojuje se s jedním portem USB-C, Phone 2 má dva, jeden dole a jeden po boku, pro nabíjení ve hře a příslušenství. Tlačítka hlasitosti a napájení jsou na pravé straně a je tu také konektor pro sluchátka.

Stejně jako u prvního telefonu ROG je rám ROG telefon 2 černý kov, ale dělá stříbrné čipy, což je škoda, měl bych Asus, aby ho eloxoval (zbarvil kov po celou dobu).

Pokud jde o hlavní body hraní her, jsou-li drženy v krajině, zbývají a pravé dotykové oblasti, které působí jako airtriggery, a pevná stisknutí telefonu vystřelí režim X, který oživuje některé tapety a zároveň aktivuje světla RGB kolem Zpět a přetaktování CPU.

V krabici najdete pouzdro nárazníku a také chladicí ventilátor, který může působit jako stojan, pokud připojíte gumové nohy na základnu, kterou najdete také v krabici.

Design ROG Phone 2 bude senzační pro každého, kdo chce rozzlobený herní telefon s přístupem, Heftem a hráčem zaměřeným. Mohlo by to dokonce fungovat, pokud hledáte fantasticky odlišně vypadající telefon s geek-faktorem. Pokud však chcete jemné, demurely a snadno zařízení, nenajdete to zde.

Asus Rog Phone 2 Screen. není to mnohem lepší než tohle

Obrazovka ROG Phone 2 je nyní jedním z našich oblíbených smartphonu. Není to nejostřejší. Sony Xperia 1 nosí tuto korunu. ani to není nejjasnější, s maximálním jasem 600 nits (OnePlus 7T se dostane až 1 000 nits). Není to ani jediný telefon s frekvencí 120 Hz. pamatujte na Razer Phone 2 ? Je to také dotek vyšší naopak než tonálně senzační mate 30 Pro’s Display, nebo Galaxy Note 10 Plus.

Je to však jediný OLED displej, který má tak vysokou frekvenci obnovy, a v rámci nastavení je více podrobné kontroly nad saturací obrazovky než na jakémkoli jiném telefonu kolem. Takže, ať už chcete filmový, desaturovaný vzhled nebo útulný svět cukrovinek ve stylu Willyho Wonka, Phone 2 vás zakryl.

Specifikace obrazovky jsou také solidní, s rozlišením 2340 x 1080, 10bitovými schopnostmi HDR a kontrastním poměrem 500 000: 1. Každý den má také silné pozorovací úhly, hloubku v jeho černoch.

Asus Rog Phone 2 Performance and Gaming. slyšet to Whir

Asus Rog Phone 2 je powerhouse. Uvnitř je jeho čipová sada Snapdragon 855 plus taktována ve 2.96 GHz a odpovídá 12 GB DDR4X RAM, aby ji umístil na vrchol své hry a vše od hraní po hraní po přejetí UI odráží to.

Výsledky benchmarků jsou prakticky totožné s výsledky OnePlus 7T, který má stejnou čipovou sadu, ale Rog Phone 2 vypadá o něco hladší díky této obrazovce 120 Hz.

Jeho boční port USB dává uživatelům rozsah pro pohodlí nabíjení telefonu, zatímco hraje na krajinu, a je místo, kde připojíte příslušenství pro telefon.

Podporuje nový Kunai GamePad, který zabalí nějaký vážný přepínač Nintendo. Skládá se z levých a pravých odnímatelných částí, stejně jako řadič přepínače, mohou se přisunout na vrchol, aby vytvořili joystick, nebo se zachytit na obou stranách telefonu ROG (s kompatibilním pouzdrem), aby mu dali křídla Joy-Con Wings. Háček, který nastaví na pouzdro ROG Phone Phone 2 Clamshell druhé obrazovky a Asus vytvořil kříž mezi přepínačem Nintendo, 3DS a Decepticon.

Hrstka původního příslušenství pro telefon ROG, jako je HDMI Dock, bude fungovat pro ROG Phone 2, i když s ohledem na skutečnost, že tyto dva mají různé rozměry, jakékoli příslušenství, které vyžaduje, aby telefon vyložil do pouzdra nebo bydlení, bude specifické pro zařízení.

Asus ROG Phone 2 review

V našem čtrnácti dnech jsme se s Airtriggery dobře dostali s Airtriggery s Rog Phone 2. to jsou L a R spouštěče na vrcholu, když držíte telefon v krajině, stejně jako ty, které se nacházejí na tradičních herních ovladačích a skutečně původní telefon Rog Phone.

Tentokrát však byli zdokonaleni s nižší latence a rychlejší haptickou reakcí. Telefon Rog Phone 2 je také prvním telefonem, který obsahuje dva vibrační motory, ačkoli jejich nezávislé střelby pro nás nebylo zvlášť patrné.

S nejméně třemi chladicími mechanismy, stejně jako u originálu, se telefonní ventilátoru dodává s ventilátorem, který se kombinuje s technologií chlazení měděného potrubí a páry, aby se udržela vysoká rámová frekvence, i když je akce intenzivní.

Spuštění Android 9 s edicí Asus Zen UI ROG přes Top, Game and App Support není z krabice nic jiného než vynikající. Pokud jde o skutečné zasažení, které vyhledává 120 Hz v polovině hry, existuje několik titulů, které ji podporují. Není to jen o hrách, dopad hladkého snímků telefonu, když nejste hraní, zajišťuje, že každodenní přejetí nikdy nevypadalo tak dobře.

Asus Rog Phone 2 Life baterie. Mah než některé notebooky

S obrovským 6000 mAh baterie uvnitř je Asus Rog Phone 2 bonafide 48hodinový telefon se světlem pro pravidelné použití. Snadno se to dostalo přes den a půl bez velkého úsilí as 30W hyperchargerem zahrnutým do telefonu, můžete jej účtovat až na téměř 50% za pouhých 30 minut. působivé.

Doba obrazovky byla také senzační, přičemž telefon ztratil pouze 4% po 30 minutách streamování při středním jasu při 120 Hz, i když upuštění obrazovky může prodloužit život telefonu, protože také se může rychle ponořit do nastavení.

Zde lze přistupovat spoustu funkcí pro úsporu baterií, od řízení spuštění aplikací, adaptivního režimu baterie, který omezuje zřídka používané aplikace z nepoctivého na pozadí a další. ASUS také zahrnuje možnost vystřelit péči o baterie a prodloužit dobu nabíjení tak, aby masivní buňka Phone Phone 2 držila lepší nabíjení po celou dobu jeho dlouhodobé životnosti.

Software Asus Rog Phone 2. Go Stock nebo Go Grrr, v každém případě je to hedvábně hladké

Telefon ROG 2 běží Android 9 s UI Asus‚s Rog UI přes vrchol a tentokrát Asus přidal do mixu obrovské množství všestrannosti.

I když nemůžete změnit téma fyzického designu ROG Phone 2, vždy to bude směšně rozzlobený kus soupravy, uživatelské rozhraní je velmi přizpůsobitelné. Asus přidal možnost prakticky skladové motivy uživatelského rozhraní a také dvě další volby zaměřené na hráče.

Navigace napříč oběma je stejně hladká jako máslo díky obrazovce 120 Hz a CPU. Skládá se z zásobníků aplikací, více domovských obrazovek a oznámení o rozložení a nabídky rychlé přepínání.

K dispozici je také sada herních vylepšení, která jsou jádrem zkušeností ROG Phone 2 v aplikaci Armory Crate App. Vystřelte to, abyste získali přístup k karuselu vašich her. toto je vaše herní lobby. Zde si můžete přizpůsobit specifické herní profily, vyladit rychlost obratu displeje, rychlosti CPU, úrovně zvuku a dokonce i citlivost na obrazovku.

Další nabídka konzoly otevírá kontrolu nad rychlostí zahrnutého fanouška a osvětlení RGB.

Fotoaparát Asus Rog Phone 2-široký, ultra široký, ale žádný zoom

Představujeme stejné duální kamery, jak se nachází na Asus Zenfone 6. Fotografie na telefonu Rog 2 je něco jiného než promyšlená, i když pozoruhodnou opomenutí je teleobjektivní kamera, jak se nachází na telefonech, jako je Huawei P30 Pro a Oppo Reno 10 x Zoom.

Hlavní kamera je 48-megapixel IMX586 senzor spojený s 13megapixelovou ultrawidovou kamerou. Ačkoli na rozdíl od vlajkové lodi Zenfone 6, telefon ROG 2 sportuje samostatnou přední kameru, která hodiny na 24megapixelech, a podle Asusu je umístěna na ideálním místě pro živé výskyt.

Kvalita obrazu je solidní v dobrém světle, přičemž telefon ROG 2 podporuje buď 12 nebo 48 megapixelových rozlišení. Auto-HDR se vystřelí pouze při střelbě na nižší rozlišení, ale pokud má světlo vpravo, rampujte ji až 48 megapixelů a můžete chytit více podrobností a do určité míry kompenzovat nedostatek zoomu.

Režimy střelby jsou hojné, s automobilem, portrétem (který funguje dobře), pro, noc a čistý režim sledování pohybu, který sleduje objekty na vaší scéně.

Pokud jde o kvalitu čistého obrazu, telefon ROG 2 je velmi kompetentní a dobře popadl spoustu informací o obrázcích a dobře se zabýval náročnými scénami. Dynamický rozsah je slušný a v dobrém světle je těžké se chytit a produkovat přirozeně vypadající výstřely. Jakmile však světla klesne, umělé osvětlení nebo venkovní noční podmínky se v automatickém režimu ukázaly náročné. To znamená, že střílí noční režim a věci se mnohem lépe. Efekty portrétu také fungují také dobře a nejsou vyhrazeny pouze pro tváře, dobře pracují s neživými předměty a domácími mazlíčky.

Video je zachyceno až na 60 snímků za sekundu při 4 kB a stabilizační funguje napříč rozlišení. Fotoaparát selfie je pěkný a ostrý, i když na rozdíl od vlajkových lodí Samsung, nemá autofokus, takže se budete chtít ujistit, že jste na délce paže.

Telefon také sportuje čtyři mikrofony pro potlačování hluku, takže můžete streamovat s důvěrou ve svůj zvuk. Pokud jde o zvuk, díky konektoru pro sluchátka můžete připojit svou oblíbenou herní náhlavní soupravu pro bezdongle bez relace s Phone 2. Její stereofonní reproduktory jsou také hlasité. jasně slyšitelné v rušné místnosti a podle Asusu výrazně hlasitější než ty původní.

Mám si koupit telefon Asus Rog 2?

Pokud chcete právě teď nejvýznamnější telefon, můžete si koupit telefon ROG 2 s důvěrou. Není to levné, ale když přemýšlíte o tom, kolik věcí o tom překoná konkurenci, je jeho cena snazší žaludek.

Tento telefon má nejhladší obrazovku kolem, největší baterii a tolik RAM, udržuje hry a aplikace otevřené v pozadí celé hodiny. Se všemi svými vylepšeními a doplňky zaměřenými na hráče je to nejlepší herní telefon kolem, ale je to také radost použít pro obří geeky, kteří chtějí telefon, který vypadá, jako by to vypadal, jako by to spadl z Klingonské válečné lodi Klingon Warship.

Možná vám bude chybět, mít teleobjektiv, zejména pokud přicházíte z telefonu jako Mate 20 nebo P30 Pro, ale jeho široké a ultralehké kamery jsou solidní umělci, což z něj činí slušný telefon, ať už se na to podíváte.

Pokud chcete něco, co má podobnou sílu, ale nižší cenu a více mainstreamový vzhled, by OnePlus 7T nebo 7 Pro by mohly být skvělé alternativy. Alternativně jsou Black Shark 2 a Red Magic 2 také přesvědčivý herní alternativy s mnohem nižšími cenovkami.

Výrok

Asus to vyřadil z parku s ROG Phone 2 a je to jeden z nejlepších herních telefonů, přičemž vše o tom se sejde, aby se z něj stal nejlepší herní telefonní peníze, a skvělý telefon napříč deskou.

Pokud vykopáváte jeho agresivní vzhled a nevadí vám nedostatek bezdrátového nabíjení nebo odolnosti vody, pak pokud jde o hraní her a výdrž baterie, nic jiného se nepřiblíží.

Časté časté

Když byl propuštěn, telefon ROG 2 stojí 829 GBP.99 ve Velké Británii a 999 v USA

Telefon ASUS Rog 2 je zařízení 4G, takže to není 5G

Asus Rog Phone II Review: Silný a výkonný

Trávil jsem nějaký čas kvalitním časem s Asus Rog Phone II, nejnovějším herním sluchátkem tchajwanské společnosti.

Zatímco jsem byl zpočátku nestranní zařízení, rychle jsem se rozběhl a respektoval ho. Telefon ROG II vypadá a cítí se jako herní telefon, ale zážitek, který nabízí, je hladký, rychlý a každý uživatel Androidu by měl mít problém s použitím.

To znamená, že tato recenze přichází s varováním: Telefon Rog II není v Kanadě široce dostupný.

asus, phone, review

Telefon si můžete koupit pouze prostřednictvím Amazon Canada a odkaz na nákup sluchátek poskytnutý Asus nabízí zařízení pro 1 432 CAD. Protože je k dispozici pouze v Kanadě prostřednictvím Amazonu, znamená to, že neexistuje způsob, jak financovat telefon ROG II prostřednictvím dopravce. A i když na Amazon Canada existují dostupnější výpisy, nejsou oficiálně z Asus Canada.

Telefon ROG II je potěšením použít, ale jen velmi málo chytrých telefonů. pokud vůbec. má hodnotu 1 432.

6.59 palců, AMOLED, 1080 x 2340 pixelů

48-megapixel (f/1.8, široký) 13-megapixel (f/2.4, Ultrawide)

Otisky prstů (in-display), akcelerometor, gyro, blízkost, compass`

Barvy: Černá | Připojitelný ventilátor. Displej 120 Hz, 240 Hz dotyk dotyku

asus, phone, review

6.59 palců, AMOLED, 1080 x 2340 pixelů

48-megapixel (f/1.8, široký) 13-megapixel (f/2.4, Ultrawide)

Otisky prstů (in-display), akcelerometor, gyro, blízkost, compass`

Barvy: Černá | Připojitelný ventilátor. Displej 120 Hz, 240 Hz dotyk dotyku

Objemné monstrum

Telefon ROG II se cítí přesně jako to, co jsme očekávali od herního telefonu.

Smartphone je objemný a váží 240 g, což z něj dělá druhý nejtěžší telefon v Kanadě vedle Galaxy Fold. Telefon Rog II má záda Gorilla Glass 3 Glass a Gorilla Glass 6 Front. Kromě toho sluchátko sportuje hliníkový rám a je „figuríny thicc“, měřící v 9.5 mm.

Telefon ROG II se cítí a vypadá chmurný; Je vybaven rámům sportovní stereofonní reproduktory s jasně oranžovými vrcholy, tři port USB-C a záda obsahuje logo honosné republiky hráčů. Je důležité si uvědomit, že zařízení nemůžete nabíjet portem Orange USB C.

Oceňuji také, že Asus udržuje konektor pro sluchátka. I když to obvykle nepoužívám, je to pěkný dotek a líbí se mi, že stále existuje několik chytrých telefonů, které nabízejí tuto funkci.

Telefon ROG II postrádá skener otisků prstů směřující dozadu, jako je předchozí telefony společnosti, a místo toho používá optický senzor na display.

Jen se toho dotkněte

Telefon ROG II má 6.59 palců 1080 x 2340 pixelů AMOLED displej, s 80.Poměr 3 % obrazovky k tělu. Chcete.li uvést velikost obrazovky do perspektivy, iPhone 11 Pro poskytuje 6.5palcová obrazovka s 83.Poměr 7 % obrazovky k tělu. Rog Phone II také Sports HDR10 a DCI-P3 108 procent barevného gautu. Kvalita obrazu a videa jsou slušná, ale přesnost barev, jas.

To, co odlišuje telefon ROG II, je obrazovka obnovení 120 Hz. Obvykle se do tohoto bodu objevily rychlost 60 Hz, s některými telefony, jako jsou OnePlus 7 Pro, 7T a Google Pixel 4 nabízející displej 90 Hz.

Animace, od jemných ve hrách po procházení aplikací, všechny vypadají neuvěřitelně hladce. Někteří lidé říkají, že si nevšimnou rozdílu mezi displejem 120 Hz a 60 Hz, ale nejsem v tom Campo. Pro mě se displej telefonu zdá být tak máslový a rychlý, že je náročné vrátit se k používání telefonu s obrazovkou 60 Hz. Výše uvedené video bylo pořízeno zpomaleným pohybem 120fps, abyste mohli zjistit, jak hladké zůstávají snímku ROG Phone II, ve srovnání s LG G8x Thinq, který se dostane koktání.

A nejenže The Rog Phone II má refresh frekvence 120 Hz, ale také nabízí vzorkovací frekvenci dotyku 240 Hz, nebo ‘Snížení dotyku.“

Senzi dotyků odkazuje na frekvenci, při které telefon sleduje pohyb prstu. Typické chytré telefony mají vzorkovací frekvenci dotyku 60 Hz, která sleduje obrazovku každých 16.6ms, zatímco nejnovější telefony iPhone mají vzorkovací frekvenci dotyku 120 Hz, která zkrátí čas o polovinu.

240 Hz to snižuje na 4.15ms, takže to vypadá, že sluchátko reaguje okamžitě na každý dotek. Snížení dotyku v kombinaci s obnovovací frekvencí 120 Hz způsobuje, že se telefon ROG II cítí neuvěřitelně rychlý a vždy hladký.

G4M3R

Obvykle nehraju mobilní hry; Někteří mohou být zábavní, ale z velké části nejsou pro mě.

Nedávno jsem však začal investovat spoustu času do magických kouzelníků, mobilního názvu založený na hře Magic the Gathering Card Game.

S Phone Phone II, hra běží hladce a neměl jsem žádné hlavní problémy. Existují nějaké havárie, ale hra je stále v „včasném přístupu“ a tyto havárie se vyskytují ještě více na Pixel 4 xl, takže za ně neobviňuji telefon Rog II II. Ale po 30-40 minutách hraní se The Rog Phone II velmi zahřeje. Naštěstí Rog Phone II je dodáván s volným ventilátorem Aeroctive Cooler II. To také pomohlo udržet teplotu.

Také jsem hrál rychlostní stupně! a Mob Psycho 100: Psychická bitva. Obě hry běžely hladce a znovu to trvalo asi 20 až 25 minut, než se telefon II II začal zahřívat.

Telefon ROG má také venkovní režim pro zvýšení hlasitosti zařízení, i když při tom telefon zní trochu tinnieru. Je skvělé však pomoci, aby se hra cítila pohlcující. Navíc jsem to považoval za užitečné při hraní alternativních rockových písní, které nevyžadují basu.

Skvělý uživatelský zážitek

Používání telefonu ROG II každý den nebylo obtížné. I když je to statný chlapec, v mých několika dnech mi to nevadilo.

ROG II také nabízí čisté uživatelské rozhraní, pokud používáte spouštěč skladu ASUS. Tchajwanská společnost zabalila do telefonu dva odpalovače, což uživatelům umožnilo vybrat si buď hráčkou Republiku, nebo standardní možnost ASUS. Launcher ASUS nabízí čisté, nenápadné rozhraní, zatímco možnost ROG je mnohem více ve tváři. Nepoužil jsem launcher ROG, protože jeho uživatelské rozhraní není přinejmenším přitažlivé.

ВЗЯЛ САМЫЙ МОЩНЫЙ СМАРТФОН ЗА 30000р на АЛИ! �� ASUS ROG PHONE 2 �� ЛУЧШИЙ НЕ ТОЛЬКО В ИГРАХ!?

Jak jsem řekl o ZenUi 6 v mé recenzi Zenfone 6, rozhraní je docela štíhlé a ve srovnání s některými dalšími výrobci tam venku a nezahrnuje mnoho bloatwaru mimo krabici. Dále můžete skrýt nebo smazat několik aplikací, které ASUS zahrnuje. K dispozici je také možnost zamknout aplikace s biometrikou nebo přístupovým kódem.

Telefon ROG II je primárně herní telefon, ale překvapivě je schopen vyfotit slušné fotografie. S jeho 48 megapixelovým primárním střelcem jsem si myslel, že obrázky se ukázaly jako chlad; Někdy HDR pomohl s fotografiemi oblohy, takže je velmi modrá, přesto udržuje přesnost barvy se zbytkem obrázku. V jiných situacích se obloha stala nadměrně exponovanou a jasně bílou. Druhá 13megapixelová kamera v telefonu se do rámu zapadá více, ale došlo k znatelnému poklesu kvality, méně detailů a zdálo se, že fotografii přeexponuje bez ohledu na to, co jsem udělal.

Selfie kamera-moudrý, obrázky vypadaly dobře, udržované detaily a moje kůže nebyla příliš exponovaná. Při používání portrétního režimu bylo popředí příliš měkké a zdálo se, že existuje spousta zpracování související s efektem Bokeh, což by mohlo být pro některé lidi přitažlivé. Upřímně řečeno, 24megapixelový střelec odvedl práci a já jsem upřednostňoval její selfies před telefony, jako je LG G8X Thinq.

Bestie

Specifice The Rog Phone II je zvíře. Tento tlustý telefon má čipovou sadu Snapdragon 855, 12 GB RAM a 512 GB úložiště.

S jeho 12 GB RAM jsem byl schopen udržovat nejméně 25 aplikací otevřených současně.

Ale co je ještě působivější, je její baterie 6 000 mAh. Během recenze jsem telefon držel na 120 Hz, protože to byla moje preference. Ale i při 120 Hz s průměrným jasem 85 procent může telefon snadno přežít více než den a půl, nebo v některých případech téměř dva dny. To zahrnuje nejméně 30 až 45 minut hraní, které jej během pracovního dne nedbale používá, sledování 43minutového videa Netflix v tělocvičně a poslech hudby.

Během posledních několika let jsem použil spoustu telefonů a byl jsem příjemně překvapen rog telefonem II. Funguje to rychle, cítí se hladce a jeho baterie je powerhouse. Dále, i když se při hraní občas zahřívá, nevadilo mi to kvůli připevněnému fanoušku. To však dělá telefon trochu objemnější, takže vidím, proč by ho majitelé nechtěli nosit kolem.

Největším problémem s telefonem ROG II je jeho drahá cena, což ztěžuje doporučení telefonu. Pokud sluchátko klesne v nákladech nebo je zjistíte za levnější cenu, pak je telefon ROG II slušným smartphonem a vážně bych se na to podíval.

Změnil jsem skóre ze 7.5 až 8.0. I když jsem těžko lisovaný doporučit tento telefon každému, kdo platí plnou cenu, bylo to taková radost používat, že 7.5 se cítil špatně.

„Během posledních několika let jsem použil spoustu telefonů a byl jsem příjemně překvapen The Rog Phone II“

Asus Rog Phone II Review

Herní telefon ASUS je zpět! Minulý měsíc jsme si prohlédli ROG Phone II, který jsme předvedli specifikace, upgrady, příslušenství a co je nejdůležitější, rozbalení a první dojmy. Nyní telefon konečně debutoval v Malajsii. Bez dalšího povyku je to recenze Asus Rog Phone II! Než začneme, řádně si všimněte, že naše revizní jednotka je edice Elite, která má 12 GB RAM a 512 GB úložiště.

Design

Vzhledem k tomu, že jsme již provedli rozbalení v článku náhledu, přeskočíme pouze na design. Telefon Rog II vypadá hodně jako jeho předchůdce, je to trochu vyšší, širší a silnější. Celková hmotnost také narazila na 240 g (z 200 g), což je opravdu těžký telefon. Pokud tento telefon držíte dlouho, jsem si jistý, že vaše ruce budou unaveny. Ve skutečnosti je to ještě těžší než ovladač PlayStation 4 Dualshock 4 (214G), plus jeho ergonomická určitě není tak velká.

Tato prezentace vyžaduje javascript.

Na rozdíl od většiny vlajkových lodí smartphonů dnes má telefon ROG II obrovské rámy nahoře a dole. Asus si stále zachovává duální stereofonní reproduktory na přední straně, zatím nejlepší zvukový zážitek, jaký jsem kdy měl na smartphonu. Stereo reproduktory mají hlasitý a bohatý zvuk, které nezněly zkresleně ve velkém objemu. Moje jediná stížnost je, že gril shromažďuje prach po nějakou dobu docela snadno.

Tato prezentace vyžaduje javascript.

Pokud jde o I/O porty a tlačítka, má telefon stejné rozvržení jako jeho předchůdce. Spodní jsou umístěny port USB-C a 3.5mm zvukový konektor. Ano, stále dostanete zvukový konektor! Na pravé straně jsou umístěny svazek, tlačítko napájení a vzduchové spouštěče. Pokud jde o levou stranu, má stejný boční konektor pro připojení příslušenství. SIM zásobník je také umístěn v blízkosti rohu.

Zadní strana telefonu vypadá téměř stejně s jednodušším a čistším designem, od odstranění zadním snímače otisků prstů po jediný měď detailní gril pro chlazení. Určitě dávám přednost tomuto designu, který vypadá a díky 3D zakřivenému gorilskému sklu s obvodovými liniemi, které svítí v různých barvách spektra. Nezapomeňte na logo ROG vzadu je také RGB-LIT!

Zobrazit

Telefon ROG první generace má 6-palcovou obrazovku 90 Hz, což je již docela působivé. Tentokrát kolem, telefon ROG II sportuje A 6.59-palcový plný HD 120Hz/1ms AMOLED 10bitový displej HDR, který má vyšší obnovovací frekvenci. ASUS tvrdí, že má skutečnou 10bitovou obrazovku HDR, která poskytuje přesnost barvy na světě s delta-e menším než 1. Jo, je těžké to pochopit.

V zásadě to znamená, že ROG Phone II bude schopen zobrazit přesnější barvy ve srovnání s jinými telefony, protože většina telefonů má pouze 8bitovou obrazovku. Zjistil jsem však, že obrazovka ukazuje hnědou místo toho, aby se ukázala tmavě černá, když je nízký jas, všiml jsem si toho v mnoha chytrých telefonech ASUS s obrazovkou AMOLED. Celkově má ​​telefon ROG II skvělou obrazovku s vysokou obnovovací frekvencí a nízkou latencí. Po použití telefonu jsem se najednou stal profesionálním hráčem jako PUBG Mobile a Call of Duty Mobile. Obrazovka opravdu reaguje docela rychle, což bude trvat jen 1 ms, aby reagovala, když stisknu tlačítko vypálení na obrazovce.

Na rozdíl od svého předchůdce má telefon ROG II senzor otisků prstů, který funguje docela dobře a rychle. Není to tak rychlé jako ten na OnePlus 7 Pro, ale stále v době tolerujícího času. Jedna podivná věc. Když položíte prst na snímač otisků prstů, aby se odemkl, celá jas obrazovky se objeví místo jen snímače otisků prstů. Není to velký problém, ale všimnete si.

Výkon

Poháněním Phone Rog II je procesor Qualcomm Snapdragon 855 s 12 GB RAM, přetaktovanou verzí Snapdragon 855. Má špičkový výkon Android, který má nejvyšší skóre Antutu Benchmark vůbec (během našeho revizního období). Abych byl upřímný, ani nevím, jak zabít 12 GB RAM pomocí aplikací, které jsem nainstaloval, protože telefon je prostě docela rychlý bez jakýchkoli škytavek po celou dobu. Multitasking je prostě skvělé a hraní s tímto telefonem je prostě zábavné!

Bohužel, ne všechny hry jsou optimalizovány tak, aby využily jeho 120 Hz displej tím, že poskytl snímkovou frekvenci 120fps. Většina her stále běží s 60fps v maximálním nastavení. Přestože Asus vylepšil svůj chladicí systém, hraní her jako Asphalt 9 po dlouhou dobu se určitě zahřeje, aby se celý rám telefonu cítil opravdu horký. Chcete.li tuto situaci zlepšit, můžete skutečně použít The Aeroctive Cooler II, který přichází zdarma v krabici.

Aeroctive Cooler II

Aeroctive Cooler II má stejný design oproti předchozímu, Asus tvrdí, že byl přepracován tak, aby efektivněji řídil proudění vzduchu. Ne něco, co si průměrní spotřebitelé opravdu všimnou, ale je dobré to vědět. Stejně jako jeho předchůdce, budete ho muset připojit k zadní části telefonu s bočním konektorem, abyste jej napájeli. Na základě mého použití to opravdu pomáhá ochladit telefon, ne příliš efektivní, ale alespoň lépe.

Aeroctive Cooler II má také port USB-C a 3.5mm zvukový konektor, což je jedna z mých oblíbených funkcí telefonu. To znamená, že můžete připojit svá sluchátka nebo dokonce nabít telefon při držení telefonu v režimu krajiny, aniž byste se dostali do cesty a ovlivnili celkovou ergonomickou. Samozřejmě vám nedoporučuje používat telefon při nabíjení, ne dobré pro vaši životnost baterie. A hej, to dělá ROG telefon II má dva 3.5 mm zvukové konektory!

Rychlost ventilátoru můžete ovládat v nastavení zbrojnice a také změnit logo RGB RGB. Později si o zbrojnici promluvíme více.

Software

Tato prezentace vyžaduje javascript.

Telefon ROG II běží na Android 9 s UI ROG. Naštěstí, pokud jste takový druh vanilkového systému Android jako já, můžete jej přepnout na klasické téma, což jsem udělal při nastavování telefonu. Celkové rozhraní je velmi podobné zážitkům z skladu Android, s některými přidanými funkcemi.

Tato prezentace vyžaduje javascript.

Aplikace Armory Crate je příkazovým a řídicím centrem pro váš herní zážitek, který vám umožňuje procházet a spustit všechny instalované hry, a také ovládat nastavení související s hrami, jako je maximální rychlost hodin CPU a nastavení vzduchu spouští nastavení.

Tato prezentace vyžaduje javascript.

Hra Genie běží automaticky, když spustíte hru, která vám umožní nahrávat a živě streamové hry. Stačí přejeďte zleva z obrazovky, abyste mohli nastavit. Můžete si dokonce přizpůsobit ovládání vzduchu, která je ještě lepší než jeho předchůdce a nyní si můžete dokonce odpočívat prsty na spouštěcích, stejně jako ovladač GamePad. Nejste si jisti, proč taktilní zpětná vazba vzduchových spouštěčů není konzistentní, což je ostuda, protože telefon má skvělý vibrační motor. Asus Malajsie uvedla, že stále pracují na softwarovém opravě, která bude vyřešena v budoucí aktualizaci softwaru.

Fotoaparát

Pokud existuje jeden aspekt, který telefon ROG II nefunguje dobře, je to určitě kamera. Telefon má 48MP Sony IMX586 13MP 125 ° ultra široký duální kamera na zadní straně. Selfie moudrý, je tu 24MP kamera orientovaná na přední. Asus uvedl, že přední kamera se nachází v pravém horním rohu, aby se zabránilo hráčům, kteří jej při hraní her blokují.

Tato prezentace vyžaduje javascript.

Kvalita obrazu je obecně v pořádku, ale prosím, nevyvarujte se režimu 48MP, protože má zpoždění s závěrkou a zpracování fotografie trvalo docela dlouho. Fotografie o 48 MP jsou tmavší než obvykle se špatným dynamickým rozsahem. Pokud jde o režim 12MP, což je výchozí režim, kvalita obrazu je lepší. Má funkci automatického HDR, která drasticky zlepšuje fotografie. Ve srovnání s jinými špičkovými telefony však ROG Phone II rozhodně zaostává.

baterie

Telefon ROG II má masivní baterii 6 000 mAh, která podporuje 30W ROG Hypergarge. Na základě mého použití může 30w Hypergarch účtovat od 10% do 45% za 30 minut, do 80% za hodinu a plně nabitý za 1 hodinu 35 minut. To je opravdu působivé vzhledem k tomu, že telefon má baterii 6 000 mAh.

Pokud jde o výdrž baterie, je opravdu těžké zabít tento telefon! Podařilo se mi získat 9 hodin obrazovky s mírným využitím. V těžší povinnosti, jako je hraní her často, mohu stále více než 6 hodin obrazovky. Určitě má telefon ROG II rozhodně nejlepší výdrž baterie ve smartphonu, který je schopen trvat až 2 dny.

Závěrečná slova

Asus Rog Phone II přichází ve dvou variantách:

 • Elite Edition (12 GB RAM 512GB UFS 3.0 úložiště): RM3,499
 • Ultimate Edition (12 GB RAM 1TB UFS 3.0 Storage): RM4,499

Ta cena mě opravdu překvapila, no, mám na mysli edici Elite. Opravdu nedostanete vysoce výkonný smartphone za tuto cenu s touto hodně RAM a úložiště. Závěrem, pokud chcete být profesionálním mobilním hráčem, stačí získat telefon Rog II. Má nekompromisní výkon s dlouhodobou výdrží baterie, i když kamera chybí. Koneckonců, tento telefon je zaměřen na tyto hráče a uživatele orientované na výkon, nikoli nadšenci mobilních fotografií.

Yay

 • Obrazovka s vysokým občerstvením ultra hladkého s vysokou rychlostí s velkou přesností barev
 • Špičkový výkon
 • Dlouhodobá výdrž baterie

Ne

 • Příliš velké a těžké, ne pohodlné držet po dlouhou dobu
 • Teplota se při těžkém využití zahřívá
 • Zklamaný výkon fotoaparátu
| Denial of responsibility | Contacts |RSS