Asus Rog Phone 5s Pro Review. Asus Rog Phone 5s

Asus Rog Phone 5s Recenze: Hladová hráč kuchyně

„Důstojník, máme tu situaci“, „911, jsme tu, abychom vám pomohli“, „Naši sousedé křičí o pomoc, jsou drženi jako rukojmí a někdo je vyzbrojen z toho, co slyšíme“, „kopírovat to, Vážený pane. Chceme, abyste se uklidnili a zavřeli dveře. Pomoc přichází za 5 minut “,„ Ahoj, jděte zavřít dveře!“, TIP-TOE-THEED BODER, člověk šel zavřít, zatímco podlaha vydala pískavé zvuky, jen aby viděly…„ Vy hrajete hry? Zavolali jsme policajty, mysleli jsme si, že jste v nebezpečí “

Příběh pokračuje ale jde o to, to je to, co jsou hráči. Když hraje skutečný hráč, zapojí se do scény natolik, že skutečně vstoupí do nového virtuálního světa a odříznou okolním. Byli jsme svědky nesmírného nárůstu her smartphonů, díky mobilním verzím PUBG (BGMI), CODM, Fortnite, Games jako Genshin Impact a mnoho pozoruhodnějších titulů. S rostoucí poptávkou po výkonných chytrých telefonech máme zde 5. iteraci telefonu Asus Rog, telefon ROG 5s!

Přenášení dědictví designu ROG

Asus Rog 5s hovoří sám o sobě o počátečních dojmech, stejně jako jeho předchůdci. Dokonce i krátký pohled na to přitahuje vaše oči, že se toto zařízení liší od mas. Branding ROG na sklenici s designem dot-matice pod ním dává pocit herního prostředí.

Logo ROG na zadní straně má podsvícení RGB, které lze přepínat pomocí režimu X. Světla mohou být přizpůsobena v barevných předvolbách a opravdu to vypadá skvěle. Zásobník s červenou barvou sim přidává k estetice a vypadá jako tlačítko push-start. Ale stále byste potřebovali nástroj pro vysunutí SIM.

Kromě vzhledu je ROG 5S o 4 gramy lehčí než jeho předchůdce, při 238 gramech. Kromě toho design rozdělené baterie zajišťuje symetrický zůstatek na obou stranách telefonu, když jej držíte vodorovně. To opravdu pomáhá ve hrách, které vyžadují gyroskopické pohyby, protože zařízení nemá jednostrannou váhu kvůli baterii. To nemusí znít jako velký problém na papíře, ale jakmile jste zvyklí na tento zůstatek, je obtížné přesunout na zařízení s hmotností baterie na jednu ze stran. Rozdíl je patrný!

Hra portů

ROG 5S si zachovává všechny porty ze série ROG telefon, včetně konektoru pro sluchátka a port dalšího USB-C na stranu, spolu s konektorem aeroaktivního chlazení. Kromě toho vzduchové spouštěče zabírají stejné polohy okrajů způsobem, který vám poskytuje optimální přilnavost, zatímco držíte telefon. Bohužel, ROG 5S se neposílá s aeroaktivním chladičem v krabici, protože je sbalen pouze s variantou ROG 5S Pro.

asus, phone, review

Boční port se hodí k připojení vašeho zařízení při hraní her, protože to neohraje vaše přilnavost. Pokud se vám však nelíbí ten otevřený port nebo jste někdo, kdo při hraní her nechce nabíjet, nemusíte se bát. Zařízení je dodáváno s odnímatelným gumovým krytem, ​​který můžete umístit přes přístav, abyste se vyhnuli prachu a vstupujícím doručení.

Zobrazení potenciálu s obrazovkou

Rog 5s dostane podobný 6.78palcový panel AMOLED od Samsungu, s obnovovací frekvencí 144 Hz. Zde se odběr vzorků dotyku zlepšila z ROG 5, která získává buff od 300 Hz do 360 Hz. Ve skutečnosti však vzorkovací rychlost dotyku nezměnila tak velký rozdíl. Výsledkem je, že zážitek z displeje a dotyku je stejný jako ROG 5, který byl již dobrý a ACED podle vlastních standardů.

Panel AMOLED produkuje bohaté barvy a ostré texty. Viditelnost venku však někdy není dostatečná, protože sklo je trochu odrazné. V důsledku toho musíte své zařízení chránit dlaněmi, abyste si mohli přečíst texty za jasného slunečního světla. Není to špatné, ale odrazy snižují viditelnost o malou marži. Tento panel však funguje jako kouzlo s reprodukcí barvy uvnitř.

Hráči, shromáždit!

ROG 5S je vybaven čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 888, mírný upgrade z běžného Snapdragon 888 na ROG 5. Zde se však moc nezměnilo, protože GPU zůstává stejný. CPU získává zvýšení rychlosti na 3GHz ve srovnání s 2.84 GHz na Snapdragon 888. Čísla, čísla, čísla, nechceme z toho udělat hru čísel, takže nyní hrajeme skutečné hry!

Testovali jsme zařízení s BGMI, CODM a několika dalšími hrami a herní představení bylo zároveň okouzlující a ručně zahřívané ručně.

ROG 5S BGMI Recenze

ROG 5S podporuje maximálně 90fps při hladkém nastavení a 60 snímků za sestavení v nastavení HDR. Při možnostech 60 snímků za sekundu a 90fps se zařízení v žádném okamžiku neponořilo do výkonu a rámů. Tečka 60 a dot 90. A mluvíme o hraní nejnovějšího režimu Spidermana v lobby hodnocených esem. Po 30 minutách hraní se však zařízení začne cítit teplé.

ROG 5s nemá žádné známky tepelného škrticího výkonu; Určitě poskytuje stabilní snímkovou frekvenci, dokonce i s teplým zády. Ale po hodině hraní her může teplo obtěžovat některé uživatele. Použili jsme poskytnuté plastové pouzdro a aplikovali ho na záda, abychom to řešili. Případ chránil nějaké teplo před přímým dosažením našich dlaně. Protože případ má více výřezů, nezasahuje do rozptylu tepla jako takové. Stejně jako jakékoli jiné zařízení Snapdragon 888, Rog 5s generuje určité teplo a na vině je na vině výroba čipové sady.

Vzhledem k tomu, že ROG 5S nepřichází s aeroaktivním chladičem, nemohli jsme zařízení vyzkoušet s ventilátorem chlazení. Ale pokud se rozhodnete dostat ROG 5S Pro, nebo si koupíte aeroaktivní chladič samostatně, určitě to odřízne několik stupňů od Rog 5s také.

Asus ROG phone 5 vs 5s vs 5 pro vs 5s pro | Asus ROG phone 5 series

REVICE ROG 5S CODM

Když jsme se přestěhovali do CODM, výkon zůstal skvělý. Snímková frekvence byla neustále kolem značky 90fps a zařízení běželo chladič ve srovnání s hraním BGMI v prodlouženém běhu. Posunutí her opravdu neobtěžovalo Rog 5s. Zkušenost zůstala máslo hladké.

ROG 5S Gyroscope a Airtriggers Review

Gyroskop je klíčovou součástí mechanismu střelby jako BGMI a CODM; Proto jsme šli všichni s testem gyroskopu. Výsledkem je, že ROG 5S reaguje na vaše gyroskopické pohyby bez prodlení a my jsme čelili žádným problémům při kontrole zpětného rázu. Kromě toho Airtriggers fungují opravdu dobře a ROG 5S vám umožní uložit různá rozložení Airtrigger pro různé hry.

Software s herní DNA?

Asus Rog 5s běží na UI ROG na základě Android 11. Je to velmi podobné jako Asus Zen UI s přidaným dotykem ROG funkcí, jako je zbrojnice, hra Genie, X režim a další. Software je čistý a nemá žádné aplikace Bloatware, s výjimkou. které lze snadno odinstalovat. UI je dobře optimalizováno a zařízení se koktají v každodenních operacích, jako jsou zasílání zpráv, posouvání sociálních médií, správa RAM atd. Jediným problémem, kterému jsme čelili, byl skener otisků prstů. Občas zařízení nerozpozná váš otisk prstu. V takových situacích musíte stisknout tlačítko napájení a zamknout obrazovku a zkusit to znovu pomocí otisku prstu.

Rog 5s se chová jako vodní zvíře, když držíte herní část stranou, připraveni na to, abyste se uvedli na volání. Asus také řekl, že pracují na aktualizaci Android 12, ale zatím neexistuje žádná ETA.

Ahoj pro hráče, mohu s tebou mít obrázek, prosím?

Nastavení zadní zadní kamery na ROG 5S se skládá z 64MP primární kamery s f/1.8 objektivu, 13MP Ultrawide Camera s f/2.4 čočka a 5MP makro střelce s f/2.0 objektivu. Pokud toto nastavení zní povědomě, je to proto, že se jedná o stejné kamery z Asus Rog 5.

Primární kamera 64MP zachycuje dobré obrázky za denního světla a zachovává v ní dostatečné detaily. Barvy však vypadají trochu bledě a mírně vyplavené. Na druhou stranu je rychlost závěrky rychlá a my jsme se nesetkali s obrazy rozmazání kvůli zpoždění závěrky. Over, dynamický rozsah tohoto senzoru je ve spektru docela široký a přináší dobrou rovnováhu mezi vrcholy a stíny.

Ultrawide čočka 13MP produkuje barvy, které jsou více věrné životu ve srovnání s primární čočkou. Zorné pole je dostatečně široké, aby se tyto další oblasti dostaly do rámu. Obrázky s ultrawide čočkou neměly žádný velký účinek rybího oka. Podrobnosti jsou menší než primární čočka, ale neuvědomíte si to, dokud se nezačnete přiblížit.

Makro střelce 5MP vykonává skvělou práci s vašimi makrami. Můžete být tak kreativní, jak se vám líbí se svými detailními záběry. Bylo by však lepší, kdyby Asus mohl snadno přejít na makro objektiv. Možnosti makro objektivu lze nalézt posouváním do nabídky.

Selfies s návratem přední kamery 24MP s dobrými výsledky. Na obrázcích je dostatek podrobností s dobrým dynamickým rozsahem. Kromě toho má fotoaparát selfie natolik zorné pole, aby zachytil celou vaši herní skupinu v jednom snímku.

Kamery ROG 5S zvládají podmínky slabého osvětlení udržováním závěrky o něco déle. Nebojte se, pokud máte roztřesené ruce a zařízení zachycuje dostatek světla s primární objektivem pro použitelné obrázky. Ultrawide a makro čočky však bojují za nízkých světelných podmínek, protože obrázky neobsahují dostatek detailů.

Váš spolubydlící vás může za tyto reproduktory nenávidět

Ano, protože stereofonní reproduktory na ROG 5s se mohou opravdu nahlas. Pokud se rozhodnete hrát hry na reproduktoru, zvuky hry jistě ozývají po místnosti s jeho limity. Ve hrách jako BGMI a CODM je však zvuk stop od blížících se nepřátel diferencovatelný a získáte představu o tom, kde si dávejte pozor.

Výstup konektoru sluchátek na ROG 5s byl úžasný. Testovali jsme naše sluchátka Audio Technica M20X a sluchátka DUAL DIVER se zařízením a oba je dokázali snadno řídit. Ve skutečnosti jsme museli udržovat hladinu hlasitosti na 80% kvůli DAC v tomto telefonu. Na reproduktorech nebo dokonce sluchátcích však nedošlo k žádnému zkreslení zvuku, a to ani při plném objemu.

Kolik uncí šťávy drží Rog 5s?

Se svým designem rozdělené baterie je ROG 5s přichází s baterií 6000 mAh, která podporuje až 65 W hypercharging. Ale Asus poskytuje pouze 30 W nabíječku v krabici. S nabíječkou získáte pěkný plechovaný USB-C kabel. Takže se nemusíte starat o rozbití kabelu, když hrajete hry s nabíječkou. ROG 5S má obrazovku včas asi 7 hodin, se 4 hodinami hraní a 3 hodiny pravidelného používání, jako je streamování videí a sociálních médií. Takže na 100% poplatek můžete na telefonu očekávat herní relaci až 5 hodin.

Oba porty na ROG 5S podporují rychlé nabíjení. S poskytnutou nabíječkou 30 W, zařízení trvá asi 30 minut pro 0-50%a plné nabití trvá asi 75 minut. Bohužel jsme nedostali šanci otestovat nabíjení 65 W, protože jsme neměli přístup k kompatibilní nabíječce.

Životnost baterie na ROG 5s je šílená, protože získáte plnou herní relaci téměř 5 hodin na plný náboj. To je působivé!

Pokud byste si koupili Asus Rog 5s?

Asus Rog 5S je úžasné zařízení pro hraní s jeho schopností poskytovat konzistentní výkon se Snapdragon 888. Občas se může trochu zahřát, ale ani ani jeden čas Rog 5 v našem testování ukázal známky tepelného škrcení. S rovnoměrnou distribucí hmotnosti pro vyvážený pocit v ruce, herními funkcemi, jako jsou porty s dvojí nabíjení, a možnost mít externí aeroaktivní chladič, ROG 5s zajišťuje dobrý nákup za počáteční cenu RS. 49 999 pro variantu základny 8 GB128GB.

Ale pokud jste existující uživatelem ROG 5, pak není mnoho upgradu z poslední iterace. Pokud plánujete koupit svůj první herní telefon nebo upgrade ze staršího zařízení, podívejme se na vaše volby.

Máte říši GT na Rs. 37 999, která nabízí podobnou hraní 90 snímků. Pak přichází OnePlus 9rt na Rs. 42 999 s podporou podobných herních nastavení. Rozdíl je však konzistence. V herní relaci, která trvá přes hodinu, ROG 5s pokračuje v doručování rámců, odkud začala, zatímco jeho konkurenti po nějaké době čelí zastavení motoru.

Na druhé straně spektra máte také iPhone 12, který se prodává kolem RS. 55 000 pro model základny 64 GB. Ano, souhlasíme s tím, že iPhone 12 má potenciál dodat hladkou hru 60 snímků za sekundu, ale vtahuje se do priority OS Android vs. ios. Také na iPhone 12 nedostanete podporu 90fps. Teď je to něco i protějšky Android na stole.

Asus Rog Phone 5S je skutečně skutečný herní telefon, který může běžet delší maratony. Zařízení je pro vás dobrou shodou, pokud je hraní herní prioritou. Styl na ROG 5 může také přilákat některé uživatele, kteří nemusí hrát moc. Pro ně má Asus Rog 5s ve svém balíčku vše, co vám slouží jako běžný telefon, i když nehrajete.

 • Konzistentní herní výkon po dlouhé hodiny
 • Silné reproduktory
 • Dvojí nabíjecí porty za lepší přilnavost při hraní
 • Dlouhodobá baterie
 • Pouze 30 W nabíječka v krabici
 • Skener otisků prstů někdy nefunguje dobře.
 • Aeroctive Cooler není součástí ROG 5S
 • Telefon se při hraní relativně teplý.
 • Kamery mohly být lepší.

Asus Rog Phone 5s Pro Review

Herní telefony jsou přírodou navíc. Jsou nabité napájením, osvětlením RGB, tlačítky, porty a některé dokonce sportovní dvě obrazovky. ale pokud hledáte nejvíc navíc herní telefon ze všech, nehledejte nic jiného než ROG Phone 5s Pro Pro.

Každý, kdo má pocit deja-vu, je dobře opodstatněný. Telefon ROG 5S a 5S PRO jsou velmi podobné lince 5 Phone Phone, který byl spuštěn v dubnu 2021. Rychlý posun vpřed sedm měsíců do listopadu a Asus obnovil své vlajkové herní telefony s přetaktovaným procesorem. Qualcomm Snapdragon 888 a mírně zvýšené citlivosti.

Zvláštní na ROG Phone 5s Pro je to, že sdílí několik prvků s převržením s ROG Phone 5 Pro, jako je zadní displej-chybějící na telefonu Vanilla Rog 5, který jsme zkontrolovali. 5S Pro také se může pochlubit seznamem Bonkers Spec, včetně 18 GB RAM. více než většina počítačů. a více než půl terabajte úložiště.

Za 1 099 GBP byste si mohli téměř koupit dva pixel 6s za cenu jednoho telefonu ROG 5s Pro však. Otázkou je, jsou to všechny jeho rozzlobené hlasité design a skrze střechy stojí za prémiovou cenu pro mobilní hráče?

Design: Blikání za sebou

Telefon ROG 5S Pro posouvá honosný design na zcela novou úroveň. jeho záda skutečně bliká. A nejen s několika barvami a efekty osvětlení RGB, jako je většina herního vybavení. ve skutečnosti je do zadního panelu 5S Pro, která ukazuje vaše téma UI, diagonálně nakrájené na obrazovku diagonálně. Toto je čistý, neaplikační herní telefon.

Robustní zvíře, tento smartphone 238g je vysoký a vážný, sportovní nepochybně styl herního telefonu, s tímto zádním osvětlením doplněným glyfy vtaženým do jeho gorillového skla 3 záda a hliníkový rám. Mezitím je přední strana Gorilla Glass Victus, pro nějakou tvrdost. To znamená, že v tomto telefonu není žádná voda nebo odolnost proti prachu, takže to není tak odolné jako většina vlajkových lodí, jako je Samsung Galaxy S21 Ultra a Oppo Find X3 Pro.

To, co mu chybí v ochraně vody, to vyrovnává s přístavy-existují dva porty USB-C a důvěryhodný konektor pro sluchátka. To znamená, že si to můžete nabít, ať už jej držíte v orientaci na výšku (jako telefon) nebo na krajinu (jako přepínač Nintendo).

Screen: Punchy a hladký

Striking 6.78in AMOLED displej na sérii ROG Phone 5 a 5S je hvězdná. Může se chlubit HDR a působivou přesností barev, předvádí vše od přejetí rozhraní po explozi nepřátel krásně. Být AMOLED, má hromady punču a pop, odpovídající úžasně inkoustové černochy a podpoře a vždy na displeji.

ROG Phone 5s Pro těží z podpory obnovy 144Hz, která podporuje vybrané tituly, jako je Vainglory, a v rámci herního centra. Armory Crate. filtrují hry, které mají vysokou obnovovací podporu, která je užitečná, což je užitečné. Obnovová frekvence je spojena s vzorkovacím rychlostí 360 Hz, což zlepšuje rychlost 300 Hz ROG 5. Díky tomu je ideální pro konkurenceschopné online hraní a s maximálním manuálním jasem 800 nits, i když to není iPhone 13 Pro Max Bright, stále paprsky s dostatečným pizzazzem, aby byly viditelné na přímém slunečním světle, a září trochu jasnější, když v in Přímé sluneční světlo.

Fotoaparát: Dost dobrá

Pokud chcete, aby se zobrazovací vliv odpovídal těmto křivým glyfům a té do očí bijící druhé obrazovce, máte štěstí. Primární senzor na Phone Phone 5s Pro je pěkně uprostřed možnosti silnice 64MP a postrádá jakýkoli druh OIS. Zatímco hlavní fotoaparát má vzhledem k jeho specifikacím skvělou ránu a výkon slabého světla je konkurenceschopný-ASUS jasně ví, jak zpracovat fotografii-rozhodně to není iPhone nebo pixel-boat.

Získáte také 13MP ultra širokou kameru, která je v pořádku, a makro čočka 5MP, která je méně než jemná. Přidejte do mixu fotoaparát 24MP selfie, který může vysílat v HD. jeden z hlavních zobrazovacích bodů telefonu a Asus pokrývá základy a o něco více, pokud jde o fotografie a videa.

Představení: Asus Smash!

Phone Phone 5S Pro je první telefon, který jsme testovali, aby obsahoval Qualcomm’s Super-Power Snapdragon 888 Plus Chipset, který je odpovídá 18 GB DDR5 RAM. Tento druh grunt znamená, že pokud si hru můžete stáhnout, Rog Phone 5s Pro se to roztrhne. Zatímco benchmarky Geekbench byly dobré, ale nic, co jsme ještě neviděli, to fungovalo výjimečně na 3DMark, a co je nejdůležitější, v testech v reálném světě.

Při hraní i těch nejnáročnějších titulů Androidu, jako je dopad Genshin, při maximálních snímcích, hrál rychle a hladce, zatímco zůstal chladnější než některá horká konkurence, jako je Xiaomi Mi 11 Ultra. ASUS také přidal speciální režim X, který maximalizoval výkon CPU a GPU, aby se tyto snímkové sazby udržely.

V krabici také získáte ventilátor, který pracuje v tandemu s více metodami chlazení telefonu (včetně zvětšené komory páry), který pomůže udržet ji pod tlakem.

Herní centrum zbrojnice Crate Crate Crate Advanced Režim, který vám umožňuje ručně vyladit výkon CPU GPU, obnovovací frekvenci a vizuální nastavení. To je také místo, kde můžete ovládat zadní displej, přistupovat k vašim hrám, příslušenství a další.

Chytrý režim ESPORTS ASUS, který byl představen v ROG Phone 5, je zpět, a lze jej aktivovat kdykoli zablokovat všechna oznámení, a zároveň deaktivovat funkce, které nejsou povoleny v mobilních herních turnajích, jako jsou vzduchové spouštěče telefonu.

5S Pro, přináší se zpět vzduchové spouštěče, má pár „ultrazvukových“ dotykových ramenních knoflíků, která mohou být mapována tak, aby provedla jakoukoli akci, když je klepnutím nebo hladino. Nejen, že tyto spouštěče dokonale reagují s nulovou latencí, ale také nabízejí haptickou zpětnou vazbu, když se dotknou.

Lepší než spouštěče vzduchu pro vážné hráče, Asusova „Kunai“ GamePad může být připojena prostřednictvím nárazníku pro zážitek ve stylu Nintendo Switch. Srovnáno s neuvěřitelným mapováním klíčů a my jsme žili náš nejlepší život Pikatchu v Pokemon Unite a s lehkostí procházeli pokusy s Manou pomocí Kunai Gamepad. a to jsou dvě hry, které nejsou optimalizovány pro vstup herního ovladače herního ovladače.

Rovněž stojí za zmínku, mezi jeho stereofonními reproduktory a tím konektorem pro sluchátka je Phone 5s Pro hostinou pro smysly Audiophile ve srovnání s většinou telefonů. Díky zvukovému průvodci ASUS můžete také vyladit ekv. A přepnout zvukové profily.

Přidejte do úložiště Mix 512 GB, což je vhodně přes nejvyšší kapacitu pro tento terminátor smartphonu, a budete mít prostor pro všechny své hry, i když neexistuje žádný slot pro kartu microSD.

Životnost baterie: Optimalizovaná

ROG Phone 5s Pro má masivní baterii 6000 mAh, což je stejná kapacita, jakou se nachází na telefonním telefonu 5, ale Asus zvýšil své procesy správy energie v zákulisí, přičemž naše 5s Pro pře i přes několik hodin, i přes několik hodin, navzdory jeho přetaktovaný procesor.

Pokud vystřelíte ultra trvalý režim, můžete z toho vystřelit více výdrže baterie a můžete jej rychleji vypustit pomocí aktivního režimu X, ale podle našich zkušeností nám nastavení výchozí nastavení poskytlo působivé hraní s celodenní výdrží baterie.

Díky své technice „Hyper Charge“ s 65 W můžete plně zapnout masivní baterii telefonu přibližně za hodinu. Pokud jste v pořádku s částečným poplatkem, můžete získat 70 procent s 30minutovým poplatkem a rychlý 15minutový poplatek vás povede na 50 procent.

Výrok

Ať už získáte telefon ROG 5 nebo ROG Phone 5S Pro, získáváte nejlepší ekosystém herního telefonu v táboře pro Android.

Dělá Asus ze všech nejlepších herních telefonů? To je diskutabilní. Apple iPhone získají herní katalog iOS, který je více leštěný než u Androidu, a existují gazilliony herního příslušenství pro iPhone.

Vzhledem k tomu, že Asus vytváří kvalitní herní příslušenství pro svůj telefon-vynikající ovladač a inteligentní ventilátor a stojan, a také načtení Phone 5S Pro Phone 5s Pro s nifty dotykovými tlačítky, je to určitě ten pro out a hrdý herní nervy. Faktor v osvětlení RGB Levelled-Up, množství přístavů a ​​mocných zvukových možností a nic se blíží.

Kde telefon ASUS Rog Phone 5S propustí míč, je jeho fotoaparát. Je to špatné? Určitě ne. Můžete získat víc za méně? Absolutně; V neposlední řadě v táboře Google Pixel.

Takže to máte; Pokud je vaše přehrávání a hraní médií vaše věc, považujete se za herní ořech a nevadí vám utratit velký, abyste získali nejvíce telefon na bloku; koupit rog telefon 5s Pro Pro. Pokud chcete ušetřit trochu hotovosti, můžete získat kosti zařízení v telefonu ROG 5 nebo 5S Vanilla verze. A pokud jste příležitostnější hráč, můžete se rozhodnout pro jiný telefon, ať už je to iPhone nebo Android alternativu z podobných Google, OnePlus, Oppo nebo Samsung.

Věci říká.

Ano, ROG Phone 5S Pro je občerstvení ve známém hardwaru, ale stále je to nejlepší herní telefon, který jsme testovali.

Telefon Rog 6 vs ROG Phone 5 vs Rog Phone 5s: Co je rozdíl?

Ve městě je nový telefon ROG a tentokrát to znamená podnikání. Pokračování populární rodiny Asusův telefonů Rog Phone 6 dorazí v roce 2022 poté, co jsme v roce 2021 viděli dvě možnosti. ROG Phone 5 a ROG Phone 5s.

Se všemi těmito zařízeními slibujícími poskytnout nejlepší herní zážitek, jaký je přesně rozdíl mezi nimi a jaký model byste měli hledat koupit?

Datum a cena vydání

Telefon ROG 5 vstoupil do služby na začátku roku 2021 s normálními, profesionálními a konečnými verzemi a poté následoval telefon ROG 5s v listopadu 2021. Tato zařízení došlo k dostupnosti dostupnosti. A mnoho verzí, díky různým modelům a možnostem RAM.

Rodina ROG Phone 6 byla vyhlášena 5. července 2022 a drží se podobné cenové struktury, s telefonem ROG 6 (12 GB) z 899 GBP, 16 GB za 999 GBP a ROG PROPO 699.

Ne všechny verze jsou k dispozici ve všech regionech.

Design a sestavení

V designu a sestavování telefonních zařízení ROG je určitá konzistence. Počínaje ROG Phone 5 a ROG Phone 5s není žádný rozdíl: tyto telefony vypadají stejně, přičemž skutečné rozdíly jsou na interiéru zařízení.

Velikost modelů ROG Phone 6 je opět stejná. Ačkoli modely ROG telefon 6 jsou o něco lehčí. Jednou z výhod, kterou nabízí telefon ROG 6, je to, že má vodotěsné hodnocení IPX4, kterou telefon ROG 5 nenabízí.

Modely Pro jsou odlišné od běžných modelů, protože mají jiný návrh zadní části. Zatímco veškerá grafika a text nosí, na zadní straně běžných modelů je displej tečka, přičemž pro získání zobrazení vize ROG.

To platí o všech modelech Pro a Ultimate (bez ohledu na rodinu zařízení), ale Rog Phone 6 Pro tuto dále nabízí další přizpůsobení a animace, aby se telefon stal vlastním.

Telefon ROG 6 také rozšiřuje kryt kamery, takže je to větší část designu.

Zobrazit

Pokud jde o displej, je na těchto zařízeních vysoký stupeň konzistence. Všechny displeje jsou stejné velikosti a rozlišení.

To je 6.78 palců s rozlišením 2448 x 1080 pixelů. Všechny podpora HDR a při normálním sledování očekáváme, že zkušenost bude téměř stejná.

Přestože jsou telefon ROG 5 a 5s stejné, modely Rog Phone 6 zvyšují displej. Nyní existuje možnost zvednout obnovovací frekvenci na 165 Hz, přes 144Hz nabízené na starších modelech.

To je také podporováno zdvojnásobením vzorkovací rychlosti dotyku na 720 Hz. Tím se zajistí, že vaše dotyky budou detekovány ještě rychleji as větší přesností pro snížené zpoždění a zlepšením výkonu ve hrách.

Takže zatímco specifikace jsou téměř stejné, zařízení ROG Phone 6 bude lepší.

Hardware

Ve vnitřním hardwaru je opět konzistence, ale s důležitým krokem: Modely ROG telefon 6 jsou napájeny Snapdragon 8 Gen 1.

Toto je vlastně pár kroků nahoru přes telefon ROG 5, protože Asus přeskočil Snapdragon 8 Gen 1 z počátku 2022 a místo toho šel pro obnovenou verzi. Takže to houpá nejnovější hardware.

Je to výkonnější a efektivnější než starší varianty SD 888 Ve starších zařízeních sport, zatímco je také podporován vylepšeným chladicím systémem, který je efektivnější, což pomáhá udržovat teplo během dlouhých her, aby se dále zajistilo optimální výkon.

ROG rozlišuje mezi zařízeními s různými úrovněmi RAM a nabízí možnosti 12 a 16 GB pro telefon ROG 6, zatímco Pro dostane 18 GB. To je podobné pro starší telefony ROG 5 a 5s. V různých regionech mohou být k dispozici různé verze.

Všechna zařízení mají stejnou baterii a jedná se o rozdělenou buňku, protože SOC sedí ve středu telefonu. To znamená, že baterie je rozdělena do dvou buněk na obou stranách. A ve všech těchto zařízeních je celkem 6000 mAh, navržená tak, aby vám poskytla dlouhé herní relace.

To podporuje nabíjení 65W (s nabíječkou v krabici) a na všech těchto telefonech jsou dvě USB zásuvky. To znamená, že se můžete nabíjet přes boční zásuvku, která je snadněji držena při hraní a nabíjení současně.

Na všech těchto telefonech je také možnost pouze napájení telefonu a nenabití baterii: opět je navržena tak, aby podporovala hraní a udržovala teplo pod kontrolou.

Asus ROG Phone 5s Unboxing. Still a PRO GAMING Phone? | TechBar

Kromě telefonu můžete získat řadu příslušenství. Dobrou zprávou je, že nový Aeroctive Cooler 6 bude k dispozici pro modely Phone 6 a 5/5s, zatímco The Gamepad Kunai 3 bude pracovat se všemi těmito telefony. Takže není chybět.

Modely ROG Phone 6 budou nakonec lepšími umělci, protože mají nejnovější hardware.

Kamery

Pokud jde o herní telefony, kamery nejsou na špičce seznamu. Zatímco mnoho vlajkových telefonů hovoří pouze o fotoaparátu, pro herní telefon je to stěží procházející zmínku.

Telefon ROG 5 a 5s mají přesně stejné nastavení fotoaparátu a telefon ROG 6 není moc jiný. Přestože je uvedeno, přesunul se na 12megapixelovou přední kameru namísto 24-megapixelového senzoru na předchozích modelech.

Jeden rozdíl je v tom, že se telefon ROG 6 přesune na Sony IMX766 pro hlavní kameru, přes IMX686, a to vidí, že se pohybuje z 64 megapixelů na 50 megapixelů, ale nabízí větší oblast senzoru, takže by s sebou přinesl podporu, takže by se zvýšil posílení v hlavním výkonu kamery.

Závěry

Telefon ROG je vyhrazený telefon pro hraní, který se zaměřuje na poskytování optimalizovaného výkonu pro tyto úkoly. a podporovat jej pomocí softwarových funkcí, které vám pomohou soustředit se na hraní her. Všechno, od návrhu těchto telefonů po jejich použití je zaměřeno na hry.

Velký rozdíl je zde hlavní síla. Telefon ROG 5 a 5s jsou pouze od roku 2021, ale telefon ROG 6, spuštěný od poloviny roku 2022, přeskočil čip Snapdragon, aby skočil dále dopředu. To je podporováno displejem, který bude v každodenním používání téměř stejný, ale nabídne herní výhody s tím rychlejším vzorkováním dotyku.

Vylepšením fotoaparátu je jen třešničkou na dortu, na telefonu, který by měl nabídnout lepší zážitek než ty starší modely. Je také skvělé, že cena se nad těmito modely 2021 nenafoukla, když se spustily stejně jako předtím.

ROG Phone 5S. herní telefon rafinovaný. Recenze

Hej ho, GM dostal šanci na další recenzi telefonu ROG, dříve Rog Phone 2. Tentokrát, telefon ROG 5s, velkoryse poskytnutý Asus Malajsie. Ano, tato slova na začátku jsou komprimovaný dojem ROG Phone 5s. Scéna herního telefonu je nyní docela definována, se zařízeními s vlajkovými lodí s funkcemi zaměřenými na hráče.

Rozbalení

V krabici získáte telefonní jednotku, pletený a vysoce kvalitní kabel USB-C na C, nabíječku 65 W a stylová aerocase. Také některé pozoruhodné doplňky, jako je ejekční nástroj Rog Sim, Rog nálepky a náhradní kryty gumových portů. Krabice má nějakou grafiku s podporou AR, která je skenování s kamerou během prvního nastavení s pohyblivým komiksem Cyberpunk Samurai. Nebojte se, můžete si to znovu užít později pomocí předinstalované aplikace Armory Crate.

Specifikace a kvalita budování

Úplné specifikace lze získat z webu ASUS zde.

 • Displej: 6.78 ″ 20.4: 9 (2448p x 1080p) 144 Hz / 1 ms Samsung E4 AMOLED. Corning Gorilla Glass Victus, Delta-E 1 10bitový HDR10
 • Chipset: Snapdragon 888 5G @2.99 GHz / ADRENO 660 GPU
 • RAM: 8 GB až 16 GB (18 GB pro Pro) LPDDR5
 • Skladování: 128 GB až 256 GB (512 GB pro Pro) UFS 3.1 Nevylákatelné úložiště
 • Baterie: 6000 mAh li-po / 65w hypercharge / QuickGarch 5.0 / USB PD
 • Konektivita: Dual Nano SIM s duálním pohotovostním režimem 5G / 1x USB typu 2.0 1x typu USB-C 3.1 / Wi-Fi: 802.11 AX / Bluetooth 5.2 / nfc
 • Kamera: 64MP Sony IMX686 Senzor 13MP Ultrawide 24MP přední 5MP makro
 • Zvuk: Duální čelní reproduktory 7-magnetových reproduktorů cirrusových amp / 4 mikrofonů s zrušením šumu / 3.5mm sluchátka s ESS DAC / AudioWizard s dirac audio ladění
 • Misc: Čtečka otisků prstů / ultrazvuku pro vzduchové spouštěče a konektoru přilnavosti / příslušenství

Telefon ROG 5s křičí kvalitu ve chvíli, kdy jej držíte. Skleněná přední a záda s hliníkovým rámem stačí vyzařovat prémiovou auru a správně ospravedlňuje vlajkovou loď. Ve srovnání s předchozím telefonem ROG je 5s vyhlazenější, méně herní, méně výstřední, ale s dotykem vkusu, který stále říká: „Hej, herní telefon amirite?“

Toto je také velký telefon Boi. Měření při 172.8 mm x 77.3 mm x 9.9 mm a vážení na 238 gramů, je to značné držet se a získat pouzdro na trh s náhradními díly bude určitě narazit na velikost ještě dále a pokud se nedostanete hlouběji nebo tašku/kabelku, buďte připraveni mít problém pohodlně sedět, aniž byste to vyřadili ven

Telefon ROG 5S sportuje vynikající panel E4 AMOLED vyrobený společností Samsung. Rozlišení FHD 2448 × 1080 je husté pro obrazovku 6.78 palců a s 10bitovým HDR10, obsah jako filmy a hry jen pop s živými barvami.

Nejen barevně přesný, hladký vysoký panel. Obnovová frekvence je volitelná od 60, 120 a 144Hz nebo ji jen nasaďte na auto a nechte telefon rozhodnout. Jednou z možností je nastavení 90 Hz. Proč mi není znám 60 Hz až 120 Hz, možná to Asus může řešit v budoucí aktualizaci, hmm?

Přední sklo je vyrobeno z Gorilla Glass Victus, který je prohlašován, že je odolnější proti rozbitým než předchozí generaci, a Gorilla Glass 3 vzadu. Zpracování zadního skla je logo ROG vyrobené z LED RGB, které lze přizpůsobit tak, aby se rozsvítilo v různých scénářích, jako jsou hovory a režim X. Vidět, jak se zadní logo rozsvítí, je rozhodně elegantní. Jako vždy, sklo může a nakonec se zlomí nebo poškrábá. Investujte do ochránce obrazovky a na to, na to přijde, a obávejte se méně neštěstí.

Poslané s Androidem 11, máte 2 typy kůže na výběr. Rog-tematické kůže s vlastními ikonami a reaktivními tapetami a poblíž skladu zenui. Některé předinstalované bloatware, ale snadno odinstalované, velmi oceněné.

Připojení a baterie

Konektivita není ani nesmírná, protože telefon ROG 5S je dual-standby 5G a Wi-Fi 6e schopný, s Bluetooth 5.2 a NFC dokončení bezdrátového pole. Nabíjení a přenos dat jsou usnadněny prostřednictvím portů USB-C, ano, ve skutečnosti 2 z nich. Jeden USB 2.0 rychlosti na dně a další USB-C na levé straně. K dispozici je také 5-pinový konektor pro samostatný aeroaktivní chladicí modul, který není s touto jednotkou bohužel poskytován.

Massive 6000Mah baterie pohání telefonní telefon 5s prostřednictvím těžkého použití celý den jako šampion. Můžete snadno získat 2denní baterii se světlem až středním využitím. Nabíjení monstrózní baterie 6000 mAh se provádí s 65 W Hypercharge Power Brick, která se může kvalifikovat jako správná cihla, schopná odšťavňovat telefon do plné hodiny do hodiny.

Znepokojen teplotou nabíjení a dlouhověkosti? Starosti méně, protože baterie je konstrukce a nabíjení s dvojím modulem v paralelním 32W, namísto celého 65W, který je propuštěn přes jednu baterii. Pro možnosti podrobnější péče o baterii je k dispozici stabilní nabíjení na 18w plus limit nabití na 80% maximum pro lepší zdraví baterie.

Fotoaparát

Systém fotoaparátu ROG Phone 5s je slušný. Triple-Cam pole 64MP hlavní, 13MP ultraletně široké a 5MP makro plus 24 MP selfie střelec, vykonávat svou práci přiměřeně vykonávat. V noci jsem pořídil několik vzorkovacích obrázků s normálním režimem (vlevo) a nočním režimem (vpravo) a zpracování obrazu pro noční režim způsobuje, že obrázek pop s větší hloubkou a kontrastem. Skvrny nečistot a mechu na stěnách jsou viditelnější, s ostřejšími hranami a světla, která nejsou přeexponována.

Přidání gyro-eis pro video režim dělá rychlou práci, aby získala hladké záběry. Z mého stintu s kamerami však nejvyšší kvalita obrazu není super vysokou prioritou zde. Pro můj účel je kamerový systém skvělý, ale pro ty, kteří hledají vysoce kvalitní výpočetní fotografii AI A’la Pixel a iPhony, mohou chtít místo toho hledat pixely a iPhony.

asus, phone, review

Výkon

Rog Phone 5S je poháněn předchozí generální špičkový Snapdragon 888 Soc od Qualcomm. To je jediný upgrade, který sestava ROG telefon 5S ve srovnání s 5, a tedy menší výkonnostní náraz. Zdravé kombinace 8 GB až 16 GB RAM plus 128 GB až do 256 GB ROM zajišťuje méně než ukládací výkon a skladování. Úložiště však nelze rozšířit, takže jste uvízli s jakýmkoli SKU, které koupíte.

Budu tady upřímný, mluvící výkon herního telefonu je nudný. Všichni vědí, že Snapdragon 888 je schopný SoC, jen házejte cokoli a bude to běžet jako máslo. Ano, toto je poslední gen a mírně podřadný proti současné vlajkové lodi Snapdragon 8 Gen 1, ale stále drží pevnost.

Testoval jsem hry s vysokou specifikací, jako je Genshin Impact, Apex Legends Mobile, Call of Duty Mobile atd. A mohu s jistotou hodit střední až vysoké nastavení a získat slušné snímky. Tyto kvalitní hry AAA samozřejmě stále zdaňují SOC v Max Settings a vyžadují několik nastavení, aby bylo možné získat 30-60 FPS, ale není potřeba mnoho kompromisů. Také být top-spec SOC znamená, že ROG Phone 5s je schopen hrát vysoce specifický hraní po dobu více let po řadě

Stručně řečeno, ROG Phone 5s je vlajkovou lodí v oblasti herní schopnosti. Udělejte tedy jakékoli telefony s čipem 888. To, co dělá ROG telefon 5s „herní telefon“, jsou speciální omáčky asus pečené pro skvělý herní zážitek.

Zvuk

Funkce, která pro mě bere dort, je zvukový systém GameFX. Stereo přední reproduktory jsou, jak to mohu říci, perfektní. Ano, perfektní. Pravděpodobně jeden z nejlepších reproduktorů na telefonu, odvážím se ještě lépe než většina reproduktorů notebooků, které zabudují Apple MacBooks. Nevím, jak to inženýři udělali, ale chlapče, ty malé telefonní reproduktory mohou zpívat. Pevné basy, dobré středy a výšky a skvělé zvukové scény, umístění a vrstvení.

Trysing hudby z ROG Phone 5s je léčba, zřídka jsem s tím použil své IEM a sluchátka, protože reproduktory jsou tak dobré. Jazz Beats z mé oblíbené kapely ego wrappin ‚, 80. let město popíná s trochou zabití japonského pop a hiphopu je radost poslouchat. Filmy jsou také docela pohlcující s těmito vynikajícími reproduktory. Kudos všude kolem těchto úžasných reproduktorů.

Tam jsou také 3.5mm konektor pro sluchátka! Ano, vlajková loď 888 s 3.5 mm port, nedělám si legraci. Aby dosáhl všechny tyto zvukové velikosti, ASUS velkoryse vybavil telefon Sabre ESS a Cirrus Logic DAC a kvalitní zesilovače pro zvuk Hi-Fi a také spolupracoval s Dirac pro audio-tuning audio-tuning. Můžete si vybrat mezi hudbou, předvolbou hry nebo kina a získat různé zvukové a frekvenční ladění. K dispozici je také ekvalizér pro podrobnější nastavení. Pokud jde o mě, raději nechávám nastavení zásob na svém zvuku.

Stručně řečeno, ASUS netahne žádné údery, pokud jde o zvukový grunt z telefonu ROG 5s, ve kterém velmi oceňuji jako zvukový nadšenec. Hry, filmy, hudba, vše ošetření zvukovým systémem.

Game Genie a další vstupy

ASUS Preinstalovaná hra Game Manager Genie je skvělým společenským nástrojem pro herní zážitek. Mezi dostupné nástroje patří aktivace X-režimu, monitorování systému, zkratka nahrávání obrazovky, režim potlačení oznámení a dokonce i překrytí kříže.

Moje oblíbená funkce je nabíjení bypassu. Jak popisuje název, bude obcházet nabíjení baterie a při aktivaci zařízení přímo napájí zařízení. Cyklus vysoké teploty a konstantního pronásledování nabití během her je škodlivé pro zdraví baterií a tato funkce bypassu je nejlepším prostředkem, jaký jsem viděl. Ale je k dispozici pouze tehdy, když je Game Genie aktivní, ale dobrá zpráva je, že do hry Genie můžete přidat jakékoli aplikace, které nejsou hry, a tuto funkci si můžete užít, kdykoli je aplikace spuštěna.

Game Genie také umožňuje další vstup prostřednictvím ultrazvukového vzduchového spouštěče a ovládacích prvků pohybu. Tyto vstupy jsou schopny jakékoli akce dostupné na obrazovce, jako je Aim Fire v FPSS, a urychlit a posílit v arkádových závodních hrách. Zkoušel jsem je všechny a opravdu jsem ohromil použitelnost a zlepšoval můj herní zážitek. Air Triggers jsou také použitelné mimo hry jako Grip Press nebo Squeeze gesta pro spuštění kamery atd., Přizpůsobitelné v nastavení.

Gamecool

ASUS přepracoval série chlazení pro ROG telefon 5 a 5s. Vzhledem k rozložení s dvojitou baterií je CPU umístěn středový podvozek nyní pod pární komorou Heatsinku. Využití tohoto opětovného umístění, spárovaného s modulem aeroaktivního chladiče, pomáhá lépe rozptylovat teplotu CPU plus soustředěný procesor také pomáhá v herním pohodlí, protože vaše ruce se méně pravděpodobně dotknou horkého středního povrchu.

Dokonce i bez aeroaktivního chladiče zůstává čipová sada v pohodě, jak je vidět z herních snímků. Sub-50 stupňů Celcius průměr snadno dosažitelný s vynikajícím chlazením parní komory. Všimněte si, že protože chladič je velmi efektivní, může oblast CPU nepříjemně horká, ale to je známka dobrého chladicího systému.

Gripes a stěžují si

To v žádném případě není dokonalý telefon. Spousta nepříjemností, které jsem našel. Žádné rozšiřitelné úložiště tak zaseknuté s vnitřním nebo go cloudovým úložištěm. Kryt gumové chlopně pro boční kontakt USB-C a kovový kontakt je chabý a není připojen k podvozku. Poskytují náhradní díly, ale ne úplně ideální řešení, které lze na prvním místě snadno ztratit kryt.

Optický snímač otisků prstů je trochu nepříjemný, protože je pomalý a registruje se kolem 70% času. Také tenké rámy a zakřivený skleněnou hranu způsobují, že se dotyková interakce občas zvětšuje, protože jsem se dotýkal i hrany obrazovky.

Volte/Vowifi je podporován, ale můj nosič stále nepodporoval telefon ROG 5s, takže ne chyba tohoto zařízení, a to se může v blízké budoucnosti změnit. Pokud požadujete tuto funkci, ověřte u svého nosiče, zda není podpora VoLe/VoWifi.

Osobní potěšení a verdikt

Osobně jsem měl skvělý čas s Phone Phone 5s. Hraní je hračkou s Snapdragon 888 a vrchol může být zajištěn po několik let. Zvukový systém mě odhodil s tím, jak dobrý je, říkat, že jsem téměř proléval slzy, není hyperbola. Samozřejmě navíc pizzaz ze hry Genie a pomocné vstupy způsobují, že hraní her je mnohem efektivní.

Asus to znovu přibije s jejich nejnovějším vzorcem hodnou „herního telefonu“ přezdívky. S RRP začínajícím od RM2999, kombinace vlajkových lodí a speciálních omáček pro maximální herní požitek dělá Asus Rog Phone 5s za cenu.

Asus Rog Phone 5s Review Unit velkoryse poskytnutý Asus.

Asus Rog Phone 5s

Nejnovější vzorec od Asus Rog hodný přezdívky „herního telefonu“

| Denial of responsibility | Contacts |RSS