Asus Rog Strix B550-E Hraní recenze. Asus Rog Strix B550

Šelma z desky B550, která je cenově řada alternativ X570

Náš verdikt

Deska ASUS’s Range Topping Strix B550-E založená na „rozpočtové“ čipové sadě B550 není tak šílená, jak se zdá, za předpokladu, že pro sekundární periferie nevyžadujete dramatické množství šířky pásma pro sekundární periferie

Proti

 • Velmi drahý pro desku B550
 • Výkon položený zásoby je nezanedbatelný
 • Omezená šířka pásma pro periferie

Náš zkušený tým věnuje mnoho hodin každé recenzi, aby se opravdu dostal do jádra toho, na čem vám nejvíce záleží. Zjistěte více o tom, jak hodnotíme hry a hardware.

Dovolte mi představit hry Asus Rog Strix B550-E, nejdražší z nové sestavy ASUS desek AMD B550. Téměř 300 pro základní desku založenou na rozpočtové čipovése? Opravdu? Pokud to zní jako něco, o čem jste nikdy nevěděli, že potřebujete, vydržte. Ve skutečnosti to není úplně šílené.

Čipová sada. Zásuvka AMD B550. Kompatibilita CPU AM4. AMD RYZEN 3000 FORMOVÝ FAKTOR. Rozšiřující sloty ATX. 2x PCIe 4.0 x16, 1x PCIe 3.0 x4 Úložiště. 2x m.2, 6x síťová síť SATA 6Gbps. Intel Wi-Fi 6, Intel 2.5 GB Ethernet, Bluetooth 5.1 zadní USB. 3 x USB 3.2 Gen 2 (2 x typ-a1 x USB typ-c 5 x USB 2.0 (1 pro audio USB typ-c) doplňky. 1x záhlaví Thunderbolt, osvětlení Aura RGB, podpora SLI a CrossFirex, dvoumístný displej ladění

Ano, B550 je přísně druhou variantou nejnovějších čipových sad řady 500 AMD. Ale ve srovnání s jeho větším bratrem x570 to moc nechybí. V podstatě existuje jeden opravdu významný downgrade, ze kterého proudí řada podrobných změn.

Pro B550 společnost AMD napojila PCH čip v srdci čipové sady k zásuvce CPU prostřednictvím rozhraní Quad-Lane PCI Express Gen 3. X570 dostane také čtyřpruhový PCI Express, ale rozhraní Gen 4. Zjednodušeně to znamená dvojnásobek šířky pásma. Podrobnosti, důsledky pro B550 zahrnují podporu pouze pro jediný m.2 PCIe Gen 4 SSD běží při plné rychlosti, zatímco čipová sada X570 podporuje dva.

V jiných oblastech citlivých na šířku pásma jsou efekty, jako je připojení USB. Ale v jiných ohledech není B550 nutně volbou specifikace chudoby, kterou byste mohli očekávat.

S vytvořeným plnějším kontextem, co udělat z této prémiové desky B550? Na první pohled narušuje přesvědčivé nadšené pomlčky díky hojným chladicím dřezům a rozmetačům, včetně jednoho pro každou m.2 slot, Snazzy LED osvětlení a tři sloty PCI PCI v plné délce, z nichž dva jsou v lemování Gen 4.

Působivě tyto sloty podporují grafiku duálního GPU, každá v osmipruhové PCIe 4.0 Konfigurace a zajištění maximálního aktuálně dostupného šířky pásma pro špičkové grafiky. Výklenek? Možná, ale svědčí o ambicích této rady. Podobně má Strix B550 nejen osmi kolík, ale také čtyřkolový doplňkový konektor napájení CPU. Opět je to náznak desky určené pro vysoký výkon.

Mezi další funkce zaměřené na výkon patří robustní chladiče pro VRMS (pro čipovou sadu neexistuje žádný ventilátor díky pifflingové 5W Power Draves k hodnocení X570 10W), vyhrazená záhlaví napájení pro chladič AIO vody a více záhlaví ventilátoru PWM ventilátoru PWM ventilátorů. Pro záznam je deska šestivrstvým designem PCB a nabízí slušnou fázi výkonu 142.

Kromě toho získáte dvoumístný displej ladění, který je pěkný, a 7.1 zvuk se stíněním pro snížení rozhraní a zlepšení kvality zvuku. Jo, a nejen Intel I225-V 2.5GB Ethernet Controller pro rachot rychlého sítě, ale také Intel Wi-Fi 6 AX200 bezdrátové připojení s 2×2 Wi-Fi 6 (802.11 A/B/G/N/AC/AX) podpora. To je dvojnásobné pěkné s extra sýrem. Výše uvedené osvětlení LED, mimochodem, lze snadno synchronizovat s stále rostoucím portfoliem hardwaru Asus schopného aura. Takže teď víš.

Asus Rog Strix B550-E Gaming

Série Strix je vstupní úroveň ROG: Rodina správní rady se zaměřila především na schopnosti nadměrné klidy CPU. Herní centric, přichází s agresivní estetikou a prémiové funkce.

Stručně řečeno, když má někdo ve své stavbě zasažení, musí to wow.

Čipová sada AMD B550 nabízí mnohem všestrannější a cenově dostupnější základní desku.

 • 4 kabely SATA
 • 2 antény Wi-Fi
 • Vrm Fan držák
 • Doplněk ventilátoru VRM
 • Termistory
 • M.2 šrouby SSD a zvýšení šroubů
 • RGB Adresovatelná prodloužení kabelu
 • Prodloužení kabelu RGB
 • Manuál
 • Software DVD ovladače
 • Asus Coaster

Zabýváme se základní deskou PCB ATX 6 vrstev. Významný upgrade ve srovnání s jeho předchůdcem, vrstvami Strix B450 4 a přidanou izolací signálu, která umožní stabilní PCIe 4.0 podpora.

Bude také přínosem pro rozptyl tepla VRM a kvalitu zvuku. Je zřejmé, že velmi pevný základ pro výkonnou a odolnou základní desku.

AM4

Naše zásuvka AM4 CPU může podporovat:

Toto je PCIe 4.0 pouze podpora CPU, což dává smysl, protože se jedná o CPU PCIE 4.0 jízdních pruhů, které budou krmit PCIe 4.0 Povolit komponenty (GPU PCIE sloty a na m.2 SSD konektor).

Difference between ASUS ROG Strix B550-F (WiFi 6) vs ASUS ROG Strix B550-E Gaming

To je místo, kde se Asus opravdu vedl!

Nemá to nic společného se svými předchůdci a úzce sledujte hraní ROG Strix X570-E Gaming.

Zabýváme se 16 70 ampérovými fázemi, z nichž 14 je CPU centric.

Jsou spárovány do 7 fází a doručují černý 980 ampérů do našeho špatného procesoru. Je zřejmé, že více, než kdy budete muset spustit a vážně přetaktová všechny procesory uvedené v řadě Ryzen 3000 a 5000.

Nejprve máme 6 vrstvené PCB, což znamená větší rozptyl tepla přes desku,

Za druhé, 700 ampérů je rozloženo mezi 14 elektrických stadiích, což znamená více vyzařující povrch

Zatřetí a konečně máme tyto impozantní VRM tepelného střílení, které dělají úžasnou práci při vyzařování veškerého nadbytečného tepla pryč.

Stojí za zmínku, ASUS představil design s dvojitou kontaktem s termo-podáváním, který trochu zlepšuje jeho poměr difúze tepla tepelného střílení.

Jednoduchý levný vývoj, který zde opravdu přidává tunu hodnoty VRM!

A to vše překládá do chladného a efektivního VRM, dokonce i v nejnáročnějším a nejvíce nepřetržitém zatížení.

S přetaktováním Ryzen 3900X (4,7 GHz / BIOS Auto). CPU zdůrazněno po dobu 60 minut:

Netřeba dodávat, že s tímto druhem síly, v cenovém rozpětí HAT, se nic na trhu nedokáže porovnat nadměrné potenciál Strix B550-E Gaming VRM.

Hraní ROG Strix B550-E může podporovat až 128 GB RAM DDR4 v konfiguraci s dvojím kanálem.

Je přetaktovatelné až do černého 4.8 GHz, což je znatelně více než jeho ekvivalent Z390.

Naše deska může podporovat až 2 m.2 SSD (11 cm a 8 cm).

Vybaven pice 3 m.2 SSD, naše tyčinky mohou vyměnit data až do 32 GBS.

Ale pokud si koupíte PCIe 4.0 povoleno m.2 SSD, pak CPU Fed m.2 SSD bude moci vyměnit data až do neslušných 64 GBS.

V obou případech naše M.2 SSD tyčinky zažijí hodně tepla.

naštěstí. Máme poněkud působivé tepelné série s tepelným popisem, která dělají skvělou práci při udržování naší tyčinky v jakémkoli stavu použití.

Naše čipová sada B550 je celkově a pro všechny čipové sady B450 s upgradovaným integrovaným modulem Wi-Fi (Wi-Fi 6 802.11AX) a několik dalších iOS.

Zůstává to PCIe 3.0 Čipová sada. PCIe 4.0 schopností této rady poskytne jeho procesor, což není špatná věc.

Jedna ruka udržuje naši čipovou sadu natolik studenou, aby nevyžadovala aktivní chladicí roztok, jak je vidět na vroucí čipové sadě 11 wattů x570, a na druhé straně základní deska stále těží z PCIe 4.0 Standard přinesený jeho CPU.

Výsledkem je, že máme chladnější, dostupnější a pravděpodobně odolně odolnější základní desku.

SATA 3.0

Pro více klasických řešení skladování máme naši obvyklou SATA 3.0 zástrček. 6 celkem, s přenosovou rychlostí 6 Gbps. Mohou být nakonfigurovány tak, aby narazily na konfiguraci 0,1 nebo 10 RAID.

Hraní ROG Strix B550-E má 6 PCI exprimuje sloty.:

Pouze ten nejbližší k vašemu CPU může dodat až 16 plnou rychlostí autobusů, to je místo, kde byste chtěli, aby byla vaše grafická karta umístěna pro optimální představení.

V konfiguraci s dvojím GPU budou naše sloty sdílet šířku pásma v konfiguraci 8 x 8.

asus, strix, b550-e, hraní, recenze

A konečně poslední z nich bude dále sdílet šířku pásma, což nám dává konfiguraci 8 x 8 x 4.

Takže dobrá deska pro jednu nebo dokonce duální konfiguraci GPU, proto kovová výztuž na dvou prvních 16 slotech PCIe.

Všimněte si, že deska podporuje jak SLI (x2), tak standardy Crossfire (X3) Multi-GPU.

Nejprve mi dovolte poznamenat přítomnost integrované desky IO, která je vždy dobrým bodem!

 • 2x výstupy zobrazení pro naši integrovanou grafiku (HDMI 2.0 / DP 1.4)
 • 4x 2 nd gen USB zástrčky
 • tlačítko BIOS Flash Back, potěšeno, že ho najdete. Skvělé aktualizovat nebo obnovit bios na cestách!
 • 2x 3.2 2 nd gen usb plus. včetně typu C
 • A 2.5 Gigabit LAN, což je stejná upgrade, jakou jsem si všiml na Asus Prime Z490 A Preview. a že byste měli zjistit, jestli jste tak ještě neučinili!… A to mě naprosto potěší vidět!
 • Wi-Fi 6 AX201 s převodem až 2.4 GB/S, stejné, které je k dispozici na deskách poháněných X570 AMD.
 • Poměrně prémiový zvukový kodec S1220A Realtek (včetně zvukového typu C), který plně těží z desky 6 vrstev PCB, protože jak levý, tak pravý zvukový kanál byl vysledován na oddělených a vyhrazených vrstvách PCB, což zajišťuje lepší statickou izolaci, zejména Při nahrávání. Problém, který lidé žijící v uzemněném domě určitě ocení !
 • 2x 2 nd gen USB předním panelu konektory. Dobré pro naše čerpadla AIO nebo monitorování PSU,
 • 1x 5GBS USB 3.2 (1. gen) konektor na předním panelu
 • 1x 10 GBS USB 3.2 (2. gen) Connector Front Panel typu-C

Celkově dobře zařízené periferie založené na radě na stejné úrovni.

Máme 7 vnořených konektorů ventilátoru PWM, z nichž 1 může podporovat vodní čerpadlo (AIO nebo vyhrazené)

Rozhodně to, co chcete vidět na desce poháněné nadšencem. Strix B550-E zvládne o všech řešeních chlazení, která na to hodíte. Od klasického vzduchu k excentrickému duální smyčce vlastního chladicího přístroje.

Je zde jen líto, je to skutečnost, že tyto konektory nejsou hybridy, které by mohly podpořit cokoli, co byste na to hodili, ať už ventilátor, vodní čerpadlo nebo senzor toku.

Dal bych těmto desům bezprecedentní úroveň agility, kterou by nadšenec určitě ocenil.

EZ Debugger

Debugger EZ je opravdu rozhodující na přetaktování. Nadšenci často nemohou odolat výzvě k nalezení jejich limitů přetaktování RAM nebo CPU a boty selhání se stávají každodenním výskytem.

Debugger EZ nám poskytne pokyny pro odstraňování problémů s prvním vozem, jaká fáze spuštění vašeho systému selhala.

Q_led

Velmi rád, když vidíme obrazovku vedenou Q představenou v řadě poháněných z poháně. Obrazovka vedená Q zobrazí kódy s přesnější definicí toho, co se během vaší boty pokazilo.

Rafinovaný zážitek z odstraňování problémů, díky kterému je hraní B550-E Gaming skutečně produktem nadšence.

RGB Wise, náš ROG Strix B550-E Gaming má 2 proužky hnízda RGB

Jeden pod naším chladičem čipové sady,

A jeden pod střechou IO.

Máme také 4 konektory RGB:

2 standardní konektor 12V RGB a 2 adresovatelný konektor RGB.

To vše může být samozřejmě synchronizováno, i když proprietární software ASUS proprietární aura synchronizace.

Při 270 USD je ROG Strix B550-E Gaming je revolucí ve vlastní zásluhách! Nemá to nic společného se svými předchůdci.

Označuje silný odklon od napojených základních desek B na skutečné plně doporučené produkty, což jasně uvádí, že technologicky moudrý trh může nyní poskytovat alternativy skutečného rozpočtu.

Je to téměř nová třída!

Přestože není plně povoleno PCIe 4, chytře používá Ryzen 3000 PCIe 4.0 schopností zdroje a doručování PCIe 4.0 úrovní výkonů v klíčových odvětvích.

Což také přináší výhodu, že nemáte horkou PCIe 4.0 Povolte čipovou sadu a vyhýbejte se zjevné pasti aktivního roztoku chlazení.

A Asus na to opravdu postavil krásně a šel tam, kde žádná deska poháněná B.

Dostali jsme celou řadu funkcí a celou řadu ROG, včetně obrazovek vedených Q, typu předního panelu

Nejsilnější VRM, který jsem viděl na základní desce poháněné čipové sadě B a v mnoha případech jeden z nejsilnějších dostupných i na desce řady X.

A konečně 6 vrstvené PCB, která výrazně zlepšuje tuto trvanlivost a stabilitu desky.

asus, strix, b550-e, hraní, recenze

Všechno přibližně poloviční náklady než ROG Strix X570-E Gaming spuštěno na.

A to je skutečná otázka. Když dostanete základní desku napájenou na B550, existuje skutečná motivace utratit více na základní desce poháněnou X570, která v podstatě přinese jen velmi málo více do vaší stavby, pokud vůbec něco.

Je stále motivace k utracení více za základní desku na pohánění X570 nebo Z490, když vaše deska B550 může dodat vše, co mohou? Protože to opravdu může.

Asus Rog Strix B550-E Gaming

Série Strix je vstupní úroveň ROG: Rodina správní rady se zaměřila především na schopnosti nadměrné klidy CPU. Herní centric, přichází s agresivní estetikou a prémiové funkce.

Stručně řečeno, když má někdo ve své stavbě zasažení, musí to wow.

Čipová sada AMD B550 nabízí mnohem všestrannější a cenově dostupnější základní desku.

 • 4 kabely SATA
 • 2 antény Wi-Fi
 • Vrm Fan držák
 • Doplněk ventilátoru VRM
 • Termistory
 • M.2 šrouby SSD a zvýšení šroubů
 • RGB Adresovatelná prodloužení kabelu
 • Prodloužení kabelu RGB
 • Manuál
 • Software DVD ovladače
 • Asus Coaster

Zabýváme se základní deskou PCB ATX 6 vrstev. Významný upgrade ve srovnání s jeho předchůdcem, vrstvami Strix B450 4 a přidanou izolací signálu, která umožní stabilní PCIe 4.0 podpora.

Bude také přínosem pro rozptyl tepla VRM a kvalitu zvuku. Je zřejmé, že velmi pevný základ pro výkonnou a odolnou základní desku.

AM4

Naše zásuvka AM4 CPU může podporovat:

Toto je PCIe 4.0 pouze podpora CPU, což dává smysl, protože se jedná o CPU PCIE 4.0 jízdních pruhů, které budou krmit PCIe 4.0 Povolit komponenty (GPU PCIE sloty a na m.2 SSD konektor).

To je místo, kde se Asus opravdu vedl!

Nemá to nic společného se svými předchůdci a úzce sledujte hraní ROG Strix X570-E Gaming.

Zabýváme se 16 70 ampérovými fázemi, z nichž 14 je CPU centric.

Jsou spárovány do 7 fází a doručují černý 980 ampérů do našeho špatného procesoru. Je zřejmé, že více, než kdy budete muset spustit a vážně přetaktová všechny procesory uvedené v řadě Ryzen 3000 a 5000.

Nejprve máme 6 vrstvené PCB, což znamená větší rozptyl tepla přes desku,

Za druhé, 700 ampérů je rozloženo mezi 14 elektrických stadiích, což znamená více vyzařující povrch

Zatřetí a konečně máme tyto impozantní VRM tepelného střílení, které dělají úžasnou práci při vyzařování veškerého nadbytečného tepla pryč.

Stojí za zmínku, ASUS představil design s dvojitou kontaktem s termo-podáváním, který trochu zlepšuje jeho poměr difúze tepla tepelného střílení.

Jednoduchý levný vývoj, který zde opravdu přidává tunu hodnoty VRM!

A to vše překládá do chladného a efektivního VRM, dokonce i v nejnáročnějším a nejvíce nepřetržitém zatížení.

S přetaktováním Ryzen 3900X (4,7 GHz / BIOS Auto). CPU zdůrazněno po dobu 60 minut:

Netřeba dodávat, že s tímto druhem síly, v cenovém rozpětí HAT, se nic na trhu nedokáže porovnat nadměrné potenciál Strix B550-E Gaming VRM.

Hraní ROG Strix B550-E může podporovat až 128 GB RAM DDR4 v konfiguraci s dvojím kanálem.

Je přetaktovatelné až do černého 4.8 GHz, což je znatelně více než jeho ekvivalent Z390.

Naše deska může podporovat až 2 m.2 SSD (11 cm a 8 cm).

Vybaven pice 3 m.2 SSD, naše tyčinky mohou vyměnit data až do 32 GBS.

Ale pokud si koupíte PCIe 4.0 povoleno m.2 SSD, pak CPU Fed m.2 SSD bude moci vyměnit data až do neslušných 64 GBS.

V obou případech naše M.2 SSD tyčinky zažijí hodně tepla.

naštěstí. Máme poněkud působivé tepelné série s tepelným popisem, která dělají skvělou práci při udržování naší tyčinky v jakémkoli stavu použití.

Naše čipová sada B550 je celkově a pro všechny čipové sady B450 s upgradovaným integrovaným modulem Wi-Fi (Wi-Fi 6 802.11AX) a několik dalších iOS.

Zůstává to PCIe 3.0 Čipová sada. PCIe 4.0 schopností této rady poskytne jeho procesor, což není špatná věc.

Jedna ruka udržuje naši čipovou sadu natolik studenou, aby nevyžadovala aktivní chladicí roztok, jak je vidět na vroucí čipové sadě 11 wattů x570, a na druhé straně základní deska stále těží z PCIe 4.0 Standard přinesený jeho CPU.

Výsledkem je, že máme chladnější, dostupnější a pravděpodobně odolně odolnější základní desku.

SATA 3.0

Pro více klasických řešení skladování máme naši obvyklou SATA 3.0 zástrček. 6 celkem, s přenosovou rychlostí 6 Gbps. Mohou být nakonfigurovány tak, aby narazily na konfiguraci 0,1 nebo 10 RAID.

Hraní ROG Strix B550-E má 6 PCI exprimuje sloty.:

Pouze ten nejbližší k vašemu CPU může dodat až 16 plnou rychlostí autobusů, to je místo, kde byste chtěli, aby byla vaše grafická karta umístěna pro optimální představení.

V konfiguraci s dvojím GPU budou naše sloty sdílet šířku pásma v konfiguraci 8 x 8.

A konečně poslední z nich bude dále sdílet šířku pásma, což nám dává konfiguraci 8 x 8 x 4.

Takže dobrá deska pro jednu nebo dokonce duální konfiguraci GPU, proto kovová výztuž na dvou prvních 16 slotech PCIe.

Všimněte si, že deska podporuje jak SLI (x2), tak standardy Crossfire (X3) Multi-GPU.

Nejprve mi dovolte poznamenat přítomnost integrované desky IO, která je vždy dobrým bodem!

asus, strix, b550-e, hraní, recenze
 • 2x výstupy zobrazení pro naši integrovanou grafiku (HDMI 2.0 / DP 1.4)
 • 4x 2 nd gen USB zástrčky
 • tlačítko BIOS Flash Back, potěšeno, že ho najdete. Skvělé aktualizovat nebo obnovit bios na cestách!
 • 2x 3.2 2 nd gen usb plus. včetně typu C
 • A 2.5 Gigabit LAN, což je stejná upgrade, jakou jsem si všiml na Asus Prime Z490 A Preview. a že byste měli zjistit, jestli jste tak ještě neučinili!… A to mě naprosto potěší vidět!
 • Wi-Fi 6 AX201 s převodem až 2.4 GB/S, stejné, které je k dispozici na deskách poháněných X570 AMD.
 • Poměrně prémiový zvukový kodec S1220A Realtek (včetně zvukového typu C), který plně těží z desky 6 vrstev PCB, protože jak levý, tak pravý zvukový kanál byl vysledován na oddělených a vyhrazených vrstvách PCB, což zajišťuje lepší statickou izolaci, zejména Při nahrávání. Problém, který lidé žijící v uzemněném domě určitě ocení !
 • 2x 2 nd gen USB předním panelu konektory. Dobré pro naše čerpadla AIO nebo monitorování PSU,
 • 1x 5GBS USB 3.2 (1. gen) konektor na předním panelu
 • 1x 10 GBS USB 3.2 (2. gen) Connector Front Panel typu-C

Celkově dobře zařízené periferie založené na radě na stejné úrovni.

Máme 7 vnořených konektorů ventilátoru PWM, z nichž 1 může podporovat vodní čerpadlo (AIO nebo vyhrazené)

Rozhodně to, co chcete vidět na desce poháněné nadšencem. Strix B550-E zvládne o všech řešeních chlazení, která na to hodíte. Od klasického vzduchu k excentrickému duální smyčce vlastního chladicího přístroje.

Je zde jen líto, je to skutečnost, že tyto konektory nejsou hybridy, které by mohly podpořit cokoli, co byste na to hodili, ať už ventilátor, vodní čerpadlo nebo senzor toku.

Dal bych těmto desům bezprecedentní úroveň agility, kterou by nadšenec určitě ocenil.

EZ Debugger

Debugger EZ je opravdu rozhodující na přetaktování. Nadšenci často nemohou odolat výzvě k nalezení jejich limitů přetaktování RAM nebo CPU a boty selhání se stávají každodenním výskytem.

Debugger EZ nám poskytne pokyny pro odstraňování problémů s prvním vozem, jaká fáze spuštění vašeho systému selhala.

Q_led

Velmi rád, když vidíme obrazovku vedenou Q představenou v řadě poháněných z poháně. Obrazovka vedená Q zobrazí kódy s přesnější definicí toho, co se během vaší boty pokazilo.

Rafinovaný zážitek z odstraňování problémů, díky kterému je hraní B550-E Gaming skutečně produktem nadšence.

RGB Wise, náš ROG Strix B550-E Gaming má 2 proužky hnízda RGB

Jeden pod naším chladičem čipové sady,

A jeden pod střechou IO.

Máme také 4 konektory RGB:

2 standardní konektor 12V RGB a 2 adresovatelný konektor RGB.

To vše může být samozřejmě synchronizováno, i když proprietární software ASUS proprietární aura synchronizace.

Při 270 USD je ROG Strix B550-E Gaming je revolucí ve vlastní zásluhách! Nemá to nic společného se svými předchůdci.

Označuje silný odklon od napojených základních desek B na skutečné plně doporučené produkty, což jasně uvádí, že technologicky moudrý trh může nyní poskytovat alternativy skutečného rozpočtu.

Je to téměř nová třída!

Přestože není plně povoleno PCIe 4, chytře používá Ryzen 3000 PCIe 4.0 schopností zdroje a doručování PCIe 4.0 úrovní výkonů v klíčových odvětvích.

Což také přináší výhodu, že nemáte horkou PCIe 4.0 Povolte čipovou sadu a vyhýbejte se zjevné pasti aktivního roztoku chlazení.

A Asus na to opravdu postavil krásně a šel tam, kde žádná deska poháněná B.

Dostali jsme celou řadu funkcí a celou řadu ROG, včetně obrazovek vedených Q, typu předního panelu

Nejsilnější VRM, který jsem viděl na základní desce poháněné čipové sadě B a v mnoha případech jeden z nejsilnějších dostupných i na desce řady X.

A konečně 6 vrstvené PCB, která výrazně zlepšuje tuto trvanlivost a stabilitu desky.

Všechno přibližně poloviční náklady než ROG Strix X570-E Gaming spuštěno na.

A to je skutečná otázka. Když dostanete základní desku napájenou na B550, existuje skutečná motivace utratit více na základní desce poháněnou X570, která v podstatě přinese jen velmi málo více do vaší stavby, pokud vůbec něco.

Je stále motivace k utracení více za základní desku na pohánění X570 nebo Z490, když vaše deska B550 může dodat vše, co mohou? Protože to opravdu může.

Zkontrolováno: Asus Rog Strix B550-E Gaming

Základní deska ASUS Rog Strix B550-E je příkladem něčeho, co bych si koupil pro sebe. Tým designérů udělal vše správně, kvalita sestavení je vynikající a cena, zatímco prémiová, je ospravedlnitelná a ne nad vrcholem.

Je tu hodně, co se mi líbí a je těžké vědět, kde začít. Rozložení je dobře považováno za podrobnější pokrytí později. Trvanlivost, konektivita a výkon jsou stejně ostré jako estetická-hraní B550-E Nevypadá jen dobře, přináší to ve všech směrech. Tato základní deska dává možnostem vlastního vlastníka, skutečnou flexibilitu, pokud jde o podporu multi-GPU, 2.5 GB LAN, Wi-Fi 6 AX200 a Bluetooth, m.2 sloty podporující až 110 mm jednotky, externí tepelný senzor a USB 3.2 Gen 2 konektor předního panelu.

Stejně jako u všech „herních“ základních desek, existují RGB, ale není to nadměrné. Existují dvě palubní oblasti RGB a 4 záhlaví RGB (2 × 3-pinové adresovatelné záhlaví Gen2 RGB, 2 × 4-pin aura RGB záhlaví) pro osvětlení připojení pouzdra, fanoušky nebo jiné bling a koordinace osvětlení 2.

Zvukové řešení také zavádí zvukový USB typ-c do sestavy ASUS-více o tom později také. Vidíme stabilní asus supremefx S1220a Codec a Dual OP zesilovače se softwarovou sadou Sonic Studio Software. Další novou zvukovou funkcí je funkce mikrofonu ASUS AI Noise, která je schopna se zaměřit na hlas a zrušit hluk pozadí a kliknutí na klávesnici v reálném čase.

Kromě obvyklé podpory AMD Crossfire (podpora třísměrného křížového ohně) zahrnovala ASUS také Nvidia SLI podporu (2-Way) pro řešení pro více GPU. V posledních letech se řešení multi-GPU stala mnohem méně populární, protože řekněme, NVIDIA GTX 6xx dny, ale pokud hledáte desku B550 s SLI, pak je to solidní volba, protože to není typická funkce. Szestup PCIe x16 Gen 4.0 slotů jsou tři prostory, takže pár karet s dvojitou skvrnou bude moci dýchat.

DIY přátelský. co to znamená?

Asus Marketing je velkým problémem „pro kutily přátelské“-tak co to znamená a jak je Strix B550-E o něco snazší než konkurenční desky?

Pro mnoho lidí je myšlenka na praktické postavení se stavbou počítače skličující a utrácení malého jmění na částech může způsobit určitou úzkost, že se chyba může stát drahou lekcí. ASUS se pokusil usnadnit proces budování počítače tím, že zahrnuje několik funkcí, aby pomohl instalaci a jakékoli odstraňování problémů.

Předem namontovaný I/O štít usnadňuje instalaci her Strix B550-E do vašeho případu, než je nutnost nainstalovat zadní štít a poté se ujistit. Znamená to také, že po stavbě soupravy nenajdete v I/O štít v krabici a uvědomíte si, že jste ji na začátku zapomněli nainstalovat-každý, kdo to udělal, ocení předem namontované řešení.

Flashback BIOS může být zachránce. Tato funkce umožňuje blikat BIOS pomocí tlačítka Flashback BIOS a USB (FAT32/NTFS) s vhodným souborem BIOS pro aktualizaci BIOS bez nutnosti zveřejnit příspěvek. Můžete to udělat bez nainstalovaného CPU nebo paměti. Schopnost toho může být velmi užitečné, pokud stavíte počítač poprvé a uvědomíte si, že pro systém potřebujete aktualizaci BIOS, abyste mohli rozpoznat váš procesor nebo paměť.

Design Q je sada funkcí ASUS, která vám pomůže rychle zjistit, proč váš počítač nedělá to, co to má. Asus to rozbije následovně:

-Asus Q-Code-Toto je indikátor LED na spodním okraji desky, který vám může sdělit stav systému pomocí dvou znaků. Pokud se vaše sestavení nebude spustit, zkontrolujte kód zde a vyhledejte tabulku Q-kódu v uživatelské příručce, abyste získali náznak toho, co by se mohlo špatně.

-Asus Q-Dimm-Všimli jste si někdy, jak mají některé paměťové sloty dvě západky s jedním na každém konci a jiné mají pouze jednu západku? Sloty ASUS Q-DIMM mají jednu západku v horní části každého slotu, kterou musíte aktivovat pro instalaci nebo odstranění RAM.

-Asus Q-LED (DRAM [Yellow], CPU [červená], VGA [bílá], bootovací zařízení [žlutá zelená). Když se podíváme na nekosmetické osvětlení, uvidíme indikátorové světla vpravo nahoře, která pomáhají problémům s potížemi, jako je zaváděcí zařízení, VGA, CPU nebo DRAM. To je na místě, které by mělo být ve většině případů snadno vidět, dokonce i s radiátorem na střechu.

Okraj zpět k tvrzení Asusu-všechna tato opatření společně dělají z této desky velmi snadné pracovat a bude to o něco snazší instalovat než jiné desky nebo dokonce základní desky z nižší úrovně ASUS, které nemají, které nemají Všechny tyto funkce.

Flex-Key vám umožňuje přiřadit účel tlačítka resetování/záhlaví k jiným funkcím, jako je efekt Aura, DirectKey nebo tradiční resetovací funkce. Jako někdo, kdo jen zřídka používá tlačítko Resetování, by byla užitečnější schopnost přepnout RGB režimy z herního času na Stealth.

Estetika

Celkově je deska matná černá. existuje několik velmi jemných červených prapanic, ale je to černá základní deska, která má na m nějaké detaily a kartáčované povrchy.2 chladiče. Hraní Strix B550-E má drsný a tajný vzhled

Při přetaktování našich 3300x. cítili se teplé, aby se dotkli na povrchu, ale jen několik stupňů nad tělesnou teplotou se vůbec nehřízlili VRM. To bylo na otevřené zkušební lavici bez jakéhokoli aktivního proudění vzduchu. Všiml jsem si, že pro Heatsinky VRM neexistuje žádné tepelné trubky, ale z toho, co jsem viděl, by to neměly potřebovat.

Tvar chladičů je důležitý s drážky a úrovněmi v blocích, což umožňuje více povrchové plochy. Horní část chladiče zadního/levého ohně je také docela hluboko pod zadními v/o plášť a design je neuvěřitelně efektivní při udržování dodávek energie tepelné s nízkým zatížením při přetaktování při přetaktování. Vypadají také skvěle. což je také vždy dobré.

Na palubě RGB LED diody jsou jemné s logem ROG na zadních I/O Shroud a „Strix“ LED na ohniskové lodi čipové sady, ale existují dva páry záhlaví RGB/ADD_RGB pro další osvětlení LED a software se spojí s Philips Hue, Grafické karty ASUS ROG, RGB paměťové moduly a periferie ROG.

Softwarové rozhraní je snadno použitelné s mnoha možnostmi vybrat si, abyste dosáhli vzhledu, po kterém jste.

Budovat kvalita

Oba PCIe 4.Bylo posíleno 0 slotů a můžete vidět kov uzavřený v plastové vnější skořápce pásek Asus Q-Slot, které zamknou a uvolňují kartu PCIe. Tyto sloty mají další pájení a celovový kovový štít obklopující slot, aby chránil před Sheeringem během přepravy nebo těžkopádné instalace.

Celá deska se cítila silná, ale lehčí než některé z vyšších úrovní ASUS ROG desek, které zahrnují backplates a plné krycí chladiče na přední straně desky. Zdá se, že hry Strix B550-E mají dostatek opatření a posílení rozptylu tepla, aby mohli vykonávat práci (a udělat to dobře), ale bez nadměrného zachování, která by byla deska těžší a dražší.

ASUS implementoval 6-vrstva 2oz PCB pro větší sílu a tepelný výkon. Ohňuky VRM se zdají dobře namontované bez pohybu nebo ohýbání v nich a zdá se, že jsou také velmi dobře připojeny ke složkám pod ní.

Ačkoli na zadních I/O nebo základní desce není jasné tlačítko CMOS, na základní desce je jasná záhlaví CMOS, která je snadno přístupná. I když mluvíme o záhlaví, je zde také záhlaví Thunderbolt pro doplněk TB kartu, záhlaví S/PDIF a bod tepelné sondy pro konkrétní monitorování/chlazení.

Balení nabízí dobrou ochranu pro desku uvnitř s různými kompartmenty pro přiložené příslušenství, antistatický sáček a obvyklá samostatná kartonová základní deska uvnitř.

Nemohu zavinit dokončení a provedení této desky z estetické, funkční nebo kvalitní perspektivy. je to perfektní základní deska B550.

Specifikace

Níže jsem uvedl seznamy kvalifikovaných dodavatelů pro paměť i úložiště SSD. Tyto informace mohou být užitečné při plánování vašeho sestavení.

Rozložení

Hraní Asus Strix B550-E má dobré rozložení do bodu, kdy to vypadá klamně jednoduše. Při stavbě testovacího systému jsem si všiml několik věcí, které jsem si všiml. Jako příklad, oblasti kolem zásuvky CPU a Central PCIe 4.0 slot je úmyslně jasný. zvýrazněn zeleně níže.

Heatsinky VRM sedí trochu zpět a je zde dostatek vůle pro systémy montáže na vodu nebo větší věži pro CPU.

Většina vzducholazených grafických karet, které budou spárovány s touto základní deskou, bude alespoň dvojitá skvrna-výše uvedený obrys ukazuje, že centrální část základní desky nemá nic v „zóně grafické karty“. Dokonce i připojení SATA jsou nastaveny níže tak, že pokud máte delší GPU, jako je série Strix se 3 ventilátory, budete moci přidat nebo změnit jednotky SATA, aniž byste se museli dostat pod grafickou kartu.

Baterie by byla částečně zakryta, ale to by bylo zřídka potřeba a existuje prostor pro práci kolem 2.5 slotní karty, jako je Strix RTX 2080 Ti, aniž byste museli kartu odstranit. Mít m.2 slot sedí nízko nad horní PCIe 4.0 slot, páka vydání PCIe je také snadno dostupná.

Záhlaví ventilátoru PWM jsou zvýrazněny červeně na rozvržení a přestože nejsou žádné podél pravého okraje, umístění nahoře, dole a zastrčené v blízkosti zadní I/O pláště způsobí velmi úhlednou práci s kabeláže. Upřednostňuji toto umístění záhlaví ventilátoru, pokud to znamená, že oblast pod GPU je zcela jasná pro budoucí doplňky SATA.

USB 3.1 záhlaví Gen 1 je spíše vertikální než horizontální a sedí přímo pod 24-kolíkovým napájecím konektorem uprostřed cesty po pravé straně desky, nikoli podél spodního okraje.

LED q-kódu může také pomoci s podrobnějším vysíláním problémů a při přetaktování zobrazí jasné „OC“, takže víte, že běží mimo konfiguraci skladem.

Všechno o tomto rozvržení dávalo úplný smysl a rozhodnutí o designu jsou v souladu s jinými radami ROG, které jsem v posledních několika letech zkontroloval. Instalace je rychlá a snadná s velmi malým úsilím nebo plánováním od tvůrce systému k provedení úhledné kabeláže.

Úložný prostor

Existuje 6 konektorů SATA3, ale oba m.2 sloty budou podporovat zařízení SATA. stačí zkontrolovat specifikace a příručku pro důsledky na porty SATA.

asus, strix, b550-e, hraní, recenze

Top/Central m.2 slot podporuje PCIe 4.0 x4, zatímco dolní m.2 slot je PCIe 3.0 x4. M.2 sloty mají hliníkový chladič a podporují do 110 mm (2242-22110) úložná zařízení.

Zvuk

Asus implementoval svou zvukovou platformu Supremefx S1220, která je v podstatě naladěný kodek Realtek ALC1220 s určitým výlučným úsilím o spolupráci mezi Realtek a Asus, aby vyladil čipovou sadu. Hodnocení je poměr signálu k signálu 120 dB (SNR) pro stereo výstup a 113 dB vstup SNR zaznamenávání. Podpora přehrávání jde až do 32bitového/19 kHz. Čipová sada je chráněna před rušením a používá prémiové zvukové kondenzátory Nichicon, jak je vidět u jiných produktů Asus Rog.

Funkce MIC pro zrušení hluku AI je něco nového od Asusu a je schopna efektivně izolovat hlas z hluku na pozadí včetně mechanické klávesnice z vstupu mikrofonu v reálném čase s minimálním dopadem CPU. Konfigurace pro tuto funkci je k dispozici prostřednictvím softwaru zbrojnice.

Když jsem to testoval s hlasovacím zákonem Windows, poznamenal jsem, že hluk na pozadí a řev klávesnice byl na začátku klipu mnohem výraznější a poté po 1-2 sekundách vybledl, když se algoritmus přizpůsobil. V tomto okamžiku byly klíčové lisování stále slyšitelné v hlasových nahrávkách, ale můj hlas prošel mnohem jasnější. V herní situaci hráči, s nimiž jsem mluvil, zjistil, že redukce je zřejmá. zdánlivě proto, že okolní hluk hry byl hlasitější než zbytkový hluk pozadí, který zůstal poté, co proces zrušení hluku AI udělal, je to práce. Jediné, co slyšeli, byl můj hlas. tak by to mělo být. Váš počet najetých kilometrů se zde může lišit v závislosti na typu šumu na pozadí a na citlivosti vašeho mikrofonu, ale při mém testování byla tato funkce jasně účinná.

V mém testování jsem použil obě sluchátka Hyperx Cloud Gaming jako typickou reprezentaci toho, co mnoho lidí používá, spolu s modrými satelitními sluchátky, která mají vyšší kvalitu (a náklady). V obou případech je analogový výstup z platformy ROG supremefx brilantní jak ze zadních I/O portů, tak z připojení na předním panelu.

Toto je také poprvé, co jsem na základní desce viděl vyhrazený zvukový konektor USB typu-C; To nahrazuje optický s/pdif. Asus zahrnuje kabel (typ USB typu-C až 3.5 mm combo jack), který bude vhodný pro většinu moderních náhlavních souprav.

S/PDIF se postupně zmenšil zpět z optického připojení/výstupního připojení RCA k jedinému optickému výstupu, takže posun na typ USB má smysl z následujících důvodů:

 • HDMI může přenést zvukové i video do externích zesilovačů, takže S/PDIF redundant, kde je počítač připojen k domácímu kině nebo jiného podobného zařízení.
 • Externí DACS obvykle nabízejí vstupy USB i S/PDIF, které vytvářejí stejný výsledek
 • TYPE-C USB je stále nový, ale pravděpodobně je přijímán více výrobci vícekanálových reproduktorů, kteří se pohybují vpřed, protože se stále připojuje ke zdroji jedním kabelem a může nabídnout nová řešení stávajícím výzvám, kde se digitální kompresní standardy, jako jsou DTS spojují nebo Dolby Digital Live není na obou koncích podporován, což má za následek 2.1 zvukový výstup.

Software je také užitečnější než typičtí rebadged řidiči, které často vidíme. Sound Studio 3 umožňuje přiřazení různých nastavení zvukových profilů/ekvalizéru k různým aplikacím nebo hrám, takže pokud používáte Spotify, můžete použít jeden profil, ale jakmile vystřelíte COD: Warzone Sound Studio automaticky použije jiný předběžný předběžný Definovaný profil lépe se hodí pro hry střelce z první osoby. Nezastaví se v nastavení ekvalizéru. můžete také přidělit různá zvuková zařízení různým aplikacím. K dispozici je funkce pro vytvoření online přihlášení, abyste mohli uložit nastavení, která by mohla být užitečná, pokud to strávíte hodně času/úsilí. Pokud nezasahujete ručně, výchozí nastavení se použije na nastavení systému Windows.

ROG Strix B550-F Gaming Wi-Fi II W/ DDR4-3200, 7.1 zvuk, duální nvme m.2 sloty PCIe, 2.5 GB LAN, Trimond Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2

AMD B550 Ryzen AM4 Gaming ATX základní deska s PCIe 4.0, 122 Spojené power fáze, Intel 2.5 GB Ethernet Port, Tribund Wi-Fi 6e, Bluetooth V5.2, obousměrná zrušení hluku AI, duální nvme m.2 sloty PCIe s chladicími linkami, 6x SATA III, 2x USB 3.2 Porty Gen 2 (10 Gbps), všechny osvětlené Asus Aura Sync RGB osvětlení

Základní deska ATX B550, která stoupá nad ostatní

Základní desky herní řady ROG Strix B550 nabízejí sadu funkcí, které se obvykle vyskytují ve vyšší herní herní řadě Rog Strix X570, včetně nejnovější PCIE 4.0 m.2 slot.

S robustním dodáním energie a efektivním chlazením je ROG Strix B550 hraje dobře vybavené pro manipulaci s výkonnou architekturou AMD Zen 3 AMD Ryzen CPU. Tato základní deska Rog Strix B550-F Gaming Wi-Fi II, může vám pochlubit futuristickou estetikou a intuitivním softwarem ROG.

 • Socket AM4: Připraveno pro řadu AMD Ryzen 3000 a 5000 a 5000 a 4000 G-řady stolních procesorů
 • Nejlepší herní připojení: PCIe 4.0-připravené, duální m.2 sloty, USB 3.2 Gen 2 Type-C plus HDMI 2.1 a displayport 1.2 výstup
 • Hladké sítě: na palubě Wi-Fi 6E (802.11AX) a Intel 2.5 GB Ethernet s Asus Languard
 • Robustní výkonové řešení: 122 Spojeno na energetické fáze s konektorem pro prohráčkové výkony, vysoce kvalitní slitiny a odolné kondenzátory
 • Renomovaný software: Intuitivní dashboardy pro BIOS UEFI a ASUS AI Networking pro snadnou konfiguraci
 • Přátelský design pro kutily: Zahrnuje předem namontovaný I/O Shield, Bios Flashback Q-Leds a SafeSlot
 • Bezkonkurenční personalizace: Asus-exkluzivní Aura Sync RGB osvětlení, včetně Aura RGB a adresovatelné záhlaví Gen 2 RGB
 • Přední herní zvuk: Obousměrná zrušení hluku AI, supremefx S1220a Codec, DTS Zvuk nevázaný a Sonic Studio III pro pohlcující zvuk

Advandujte své herní ponoření

Rog Strix B550-F Gaming Wi-Fi II je PCIe 4.0-připravené a poskytuje nejnovější možnosti připojení pro Supersmooth Networking a puchýřky rychlé přenosy souborů. Zvuková vylepšení vám poskytují obrovskou výhodu, což vám umožní vyzvednout nejjemnější narážky pro zcela pohlcující herní zážitek.

PCIE V4.0 Ready Rog Strix B550-F Gaming Wi-Fi II.2 sloty, z nichž jeden podporuje PCIe 4.0 Standard pro zajištění maximální flexibility úložiště a rychlosti dat s bleskem. M.2 sloty podporují zásuvku typu 22110 a NVM Express RAID pro zvýšení výkonu.

Všestranný výkon

ROG Strix B550-F Gaming Wi-Fi II poskytuje robustní dodávku energie, aby poháněla Ryzenova jádra, komplexní chlazení a podporu pro rychlejší paměť-takže má vše, co potřebujete k naložení sestavení pomocí vysoce výkonných komponent pro hraní ve velkých ligách.

Šestivrstvá PCB Šestivrstvá PCB rychle rozptyluje teplo kolem VRM, aby se zlepšila celková stabilita systému a poskytovala CPU více přetaktování světla.

Rog vám dává

Softwarové nástroje pro exkluzivní výluky ROG dodávají intuitivní vylepšení zvuku a herní vylepšení, která vám umožňují konfigurovat vaše hry Vytvářejte způsob, jakým chcete.

UEFI BIOS

Renomovaný Rog UEFI (BIOS) poskytuje vše, co potřebujete k konfiguraci, vylepšení a vyladění vaší soupravy. Nabízí inteligentně zjednodušené možnosti pro nováčky pro PC DIY a také komplexní funkce pro zkušené veterány.

Pokročilý režim Když jste připraveni na hlubší ponor do konfigurace vašeho systému, ponořte se do pokročilého režimu UEFI a převezměte úplnou kontrolu. Každá sekce je intuitivně organizovaná a vestavěná funkce vyhledávání usnadňuje nalezení potřebných možností. Pokročilé funkce jsou kódovány s inteligencí, aby se přizpůsobila vašemu nastavení, a když jste připraveni se postavit, parametry mají granularitu vytočit výkon přesně tak, jak chcete.

ASUS ROG STRIX B550-E Gaming. Motherboard Review!


| Denial of responsibility | Contacts |RSS