Asus Rog Strix Scar 17 (2023) Recenze: Herní notebook vyrobený jako nejlepší. Asus Rog Strix 17

Asus Rog Strix Scar 17 (2023) Recenze: Herní notebook vyrobený jako nejlepší

Asus odstartoval 2023 agresivně čerstvou sestavou herních notebooků zabalených nejnovějším křemíkem od Intel, AMD a Nvidia napříč rodinou Rog. Tato recenze zahrnuje nedávno spuštěnou ROG Strix Scar 17, iterativní upgrade, který kombinuje šestnáctijádrový procesor AMD Ryzen 9 7945HX s mobilní mobilní grafikou NVIDIA GeForce RTX 4080. ASUS spároval ty hovězí vnitropojevy s obrazovkou QHD 240 Hz, což není nejrychlejší tam, ale stále mezi nejlepší, co můžete získat, pokud je vaše primární zájem o vysokoškolské frekvence pro hraní vysokých FPS pro hry s vysokým obsahem FPS.

Cena za 2 899, tento stroj není úplně levný, ale stále si pevně zachovává svou pozici jako nejlepší hodnotu, kterou můžete získat z mobilní bitevní stanice, která má vlajkovou loď AMD tikat uvnitř. Označuje také vstup AMD v segmentu, kde většina herních notebooků houpá 13. gen Intel Silicon za poněkud strmou cenu. Asus udržuje věci skromné ​​v oddělení designu a také snížil několik rohů, ale celkovým výsledkem je tvrdě kompetentní herní notebook, který si může postavit proti tomu nejlepšímu proti nejlepším venku. Asus poskytl pro účely tohoto přezkumu Rog Strix Scar 17 (2023).

Známý design

ASUS slouží známému designovému balíčku jako loňský Rog Strix Scar 17, s několika malými úpravami. Je to stále úhledná a černá záležitost s matným povrchem a dychtivostí se rozmazává. Stroj potřeboval po každé relaci používání nějaké stírání, zejména v oblasti paluby, a co je horší, pokud máte zpocené dlaně. Jediným aspektem lámajícím monotónnost je uzávěr desky značky ROG v pravém horním rohu a tečkovaný vzorec na zbývající oblasti spočívající za víkem displeje.

Hmotí s pohledem vzhledu Hinge Rib nabízí úhledný kontrastní efekt s jinak prostým pohledem horního víka, které má pouze podsvícené logo ROG nastíněné bílou a tenkou linií odpovídající rohové desce úhlové estetice. Aby se ospravedlnila jeho přihlašovací údaje o herním notebooku, najdete pod hranou přední paluby, který se rozprostírá až po stranu.

Nadeem Sarwar/Slashgear

K víku je trochu flex, což je patrné při zvednutí obrazovky, ale mechanismus závěsu drží věci těsně bez jakýchkoli pohybů boků nebo vrzání. Klemenný závěs je přísnější a nabízí uklidňující zážitek ve srovnání s inženýrstvím náchylných k poškození na některých notebookech Rog Zephyrus, které jsme v minulosti testovali. Celkově Rog Strix Scar 17 slouží designu, který neotočí mnoho hlav, ale konzervativně známý vzhled je stále příjemný pro oči.

Netypicky dobrá klávesnice

Tato recenze Rog Strix Scar 17 byla zahájena přístupem prvního výkonu-a vyšel se houpat s klávesnicí, která byla překvapivě robustní a doladěná. Není to nízkoprofilová mechanická klávesnice, ale membránové inženýrství pod ním je jednou z nejlepších implementací, jaké jsem kdy použil na notebooku, a téměř ve stejné lize jako ctihodná klávesnice Lenovo ThinkPad.

Keykapy mají jemný profil dovnitř a chlubí se matný povrch. Podslisk podsvícení podsvícení RGB ovládacích prvků pomocí předinstalovaného softwaru Aura synchronizace ASUS můžete samozřejmě také přizpůsobit podsvícení. Zkušenost s psaním na této klávesnici je fantastický. Klávesy nabízejí správné množství odporu, přibližně 2 mm vertikální cestování, přijatelná zpětná vazba a vyvážená mezera. Hned od začátku bylo téměř přirozené udeřit články obvyklým tempem psaní.

Nadeem Sarwar/Slashgear

Zatímco hraní, žádná kašovitá postava klíčů nebyla pociťována. Několik kolegů, kteří vyzkoušeli tuto klávesnici, se také líbilo provedení. Vyhrazený Num Pad je bonus a pět dalších funkčních klíčů nahoře je také velmi pohodlí. Ty lze také přizpůsobit jako makro klíče nebo pro spuštění konkrétních aplikací. Jedinou nevýhodou je palubní materiál, který se cítí dobře se dotknout, ale má trochu flex. Paluba klávesnice, zejména oblast přímo nad trackpadem, také trochu tlačí dolů. Není to úplně chatrné, ale určitě si toho všimnete.

Rychlý displej, který dokončí práci

Konfigurace ROG Strix Scar 17 Testovaná na kontrolu slouží 17.3palcový panel WQHD (2560 x 1440 pixelů) s tradičním poměrem stran 16: 9. Skutečným drahokamem je však zde obnovená frekvence 240 Hz, doplněná dobou odezvy 3 ms a podporou Dolby Vision HDR. Je to slušná obrazovka, která poskytuje kontrastu obsah s přijatelným nasycením barev, ale všimnete si výhod pixelové husté obrazovky s vysokou frekvencí od get-go.

Úhly pozorování nejsou nejlepší, ale protože většinou trávíte čas zíráním čelního na obsah na obrazovce, pravděpodobně si nevšimnete žádných změn barev. Panel QHD MINED LED na Asus Rog Zephyrus Duo 16 Serven byl znatelně lepší, ale také to bylo dražší zatížení sakra dražší. IPS obrazovka Rog Strix Scar 17 pracuje s podporou G-Sync se 100% DCI-P3 a 100% SRGB Gamut pokrytí.

Nadeem Sarwar/Slashgear

Dokonce i venku za denního světla byla sotva naléhavá potřeba znovu upravit úhel obrazovky, protože výstup jasu je pro práci a hru dost dobrý, ale barvy mají tendenci vypadat v tomto scénáři tlumeně tlumeně tlumeně. Asus má lepší obrazovky, které nabízí v sestavě herních notebooků Zephyrus, ale panel Rog Strix Scar 17 není sám o sobě špatný, zejména s ohledem na prémii, kterou platíte za konkurenční stroje s podobnými konfiguracemi GPU CPU.

Vytápění a ladění

Ve středu všech vašich potřeb přizpůsobení a ladění systému je předinstalovaná aplikace zbrojnice Crate. V závislosti na vašich preferencích použití můžete přepnout mezi tichým, výkonem a turbo profily, každý s předem nakonfigurovanou úrovní frekvence CPU / GPU a variabilní rychlostí ventilátoru, abyste nabídli požadované množství energie. Ve výchozím nastavení vám profil turbo poskytuje přístup k sílu 230 W (55W CPU 175W GPU), ale obrácení k manuální předvolbě vám poskytne další 10W šťávu ze strany CPU.

V praktickém životě, který během vašich herních sezení nevytváří žádný hmatatelný rozdíl. Aplikace Armory Crate již nabízí více předvoleb výkonu, ale pokud chcete dostat maximální šťávu ze stroje, aniž byste museli pohrávat s aspekty, jako je rychlost fanoušků, předvolba turbo je to, co potřebujete povolit. Notebook však musí být zapojen do nabíjecí zásuvky, aby se doručilo množství výkresu energie potřebného k udržení špičkového výkonu pro herní relace. Rog Strix Scar 17 se udržuje v pohodě pomocí systému čtyř vent, který venku čerpá horký vzduch, zatímco systém chlazení komory páry, vrstva tekutého kovu nad CPU a GPU a ventilátory s dvojím obloukem zabraňují to, aby se dostávaly toasty uvnitř.

Nadeem Sarwar/Slashgear

Celý systém ve skutečnosti funguje. V místnosti s trvalou teplotou okolního okolí nastavenou na 74 stupňů Fahrenheita (23 stupňů Celcius) a hraní her ve špičkovém výkonu Předvolby notebook neustále v pohodě. Po 40minutové herní relaci se všemi paprsky-sledováním a DLSS pizzazz v plné show se balíček nikdy nepohodlně horký, což je něco, co je zřídka vidět na notebookech tohoto výkonu kalibru. Odečet teploty CPU se však dotkl 200 stupňů Fahrenheita (93 stupňů Celcius).

Muxové hádanky

Asus usnadnil úkol umožnit přepínač MUX s jednoduchým přístupem k kliknutí ve své aplikaci Armory Crate. Vše, co musíte udělat, je vybrat konečnou předvolbu ze sekce Nastavení GPU. MUX Switch, zkratka pro multiplexer, v podstatě spojuje výstup displeje s diskrétním GPU, místo aby měl směrované připojení přes CPU a integrovanou grafiku. Umožnění přepínání MUX teoreticky připravuje cestu pro vyšší produkci snímku a sníženou latenci, i když je těžké si všimnout rozdílu ve většině her.

Testy byly provedeny, a to jak z hlediska benchmarků, tak her, aby bylo možné vidět rozdíl. Testovací mezky byly Asus Rog Strix Scar 17 a další notebook s GPU řady NVIDIA Geforce RTX 3050. Chcete.li to popisovat v nejjednodušších termínech, čím silnější je GPU uvnitř, tím vyšší je zisk ve výkonu. Pokud tedy váš stroj má špičkový GPU, jako je NVIDIA GeForce RTX 4080, bude zisk snadno v rozsahu 10-15%. Ale na spodním konci stupnice výkonu GPU je výhoda sotva patrná.

Nadeem Sarwar/Slashgear

Například rozdíl v čistém výkonu mezi spuštěním 3Dmarkového benchmarkového testu s předvolbou Turbo a poté povolením přepínače MUX byl sotva 1% pro stroj napájený společností Nvidia Geforce RTX 3050 Series GPU. Ale vypadá to, že každá značka PC chce v těchto dnech zpívat chválu přepínače MUX, nabízející velkorysé zisky výkonu. Ale jak se říká, nedůvěřujte každému výkonovému grafu, který vidíte na marketingovém skluzu. Vždy existuje námitka a v případě luxusu Switch MUX musíte utratit šikovně za výkonnou konfiguraci, abyste mohli těžit z výhod.

Špičkový herní výkon

Herní výkon tohoto stroje se ukázal stejně dobrý, jak byste očekávali. „Cyberpunk 2077“ pohodlně doručil 50-60fps v Ultra Graphics Preset s povoleným sledováním paprsků a DLSS, stínovou a texturu zaklínalo jejich vrchol, to vše ožívalo v nativním rozlišení QHD. Rozšiřování rozlišení obrazovky na 1080p a deaktivaci DLSS, výstup snímku skočí na území 90-100fps s nějakým grafickým laděním kvality kvality. Nebyly tam žádné dohody, i když fanoušci hlasitě vychladli, aby ochladili vnitřky, které byly tlačeny na jejich limity.

Po několika zdravých hodinách přehrávání „Metal: Hellsinger“ s nastavením grafiky nastaveného na Max, tento stroj vydal stabilní výstup 120fps. Není mnoho notebooků, které tam může nabídnout takový druh herního zážitku, zejména pro hru vydanou v roce 2022. „Wo Long: Fallen Dynasty,“ která byla vydána začátkem tohoto roku, také vydala špičkový zážitek z 120fps. Bylo tam několik nervozitových, ale to bylo pravděpodobně kvůli špatné kvalitě PC port hry.

„Pohrdání“, který byl vydán koncem roku 2022, nabídl konzistentní výkon 60fps snímkovací frekvence v nejlepším možném grafickém nastavení bez jakýchkoli výkonnostních dips a poskytoval nejlepší zážitek z hororové hry, jaký jsem kdy měl na notebooku. Notebook ASUS spustil „Doom Eternal“ s nastavením výkonu, který se dostal na předvolbu Ultra Nightmare a povoleno sledování paprsků a doručilo zážitek z máslového hladkého hladkosti 240fps. Počet FPS během intenzivního melee mírně ponořil, ale ty nejsou příliš časté na to, aby zničily celý zážitek.

Několik předvídatelných úskalí

Hra „Forza Horizon 5“ trvale běžela kolem značky 85-90FP se všemi nastaveními nastavenými do extrému. Dokonce i v předvolbě systému výkonu, který sedí pod turbo a manuálem, pokud jde o losování napájení, uznávaná závodní hra ponořila mezi 25 a 30fps v špičkové grafice a vizuálním nastavením bez připojeného nabíjecího kabelu. Herní zážitek byl opět trvale dobrý v „Halo Infinite“, „Naraka Bladepoint“ a „Ghostwire: Tokio.“

Poněkud nepříjemný problém je, že povolení nebo deaktivaci přepínače MUX. nebo v tomto případě přeměnění režimu GPU na konečný profil. vyžaduje restart systému. Navíc, jakmile povolíte přepínač MUX, musíte jej deaktivovat ručně. Pokud vám chybí tato fuška v bedny zbrojnice, buďte připraveni na nějaké trápení z baterie. Abyste vám poskytli představu o tom, jak rychle se to stane, při zahájení herní relace při 50% úrovni baterie s povoleným přepínačem MUX se baterie zhroutila na 6% za zhruba asi 35 minut. Jednoduše řečeno, musíte přenášet masivní nabíjení cihel v rámečku nebo utratit navíc za menší 100 W cihel za nabíjení USB typu-C.

Celkově Rog Strix Scar 17 přináší na AAA Games představení bušení. Ale na konci dne je to herní notebook, a to přichází se třemi základními kompromisy. Nemůžete ji spolehlivě použít jako svou pracovní stanici na cestách, zejména ne pro náročné úkoly, jako je úpravy nebo grafické vykreslování bez elektrického zásuvky poblíž. Hluk ventilátoru je stále velkým problémem a naklápění stupnic na 6.6 liber (aniž byste zvážili masivní energetickou cihlu), tento hovězí battlestation není pro vaše ramena přesně léčbou (pokud ji nosíte v batohu).

Rychlé nabíjení, spousta přístavů a ​​jedno potíže

Asus vyzbrojil Rog Strix Scar 17 s baterií 4-buněk 90 W, která je dodávána s 330 W Power Brick. ASUS tvrdí, že nabíjecí tempo 0-50% za pouhých 30 minut, ale to se předpokládá, že notebook se nezabývá žádnou systémovou aktivitou. S zapnutým strojem, několik aplikací běžících na pozadí a tichým profilem povoleným z Armory Crate se nádrž naplnila v polovině za 42 minut. Ale pokud nechcete tuto obrovskou cihel kolem, stroj Asus také nabízí pohodlí 100 W nabíjecí prostřednictvím jednoho z portů typu C typu C typu C.

Tento stroj má extrémně silné vnitřní vnitřní. S obnovovací frekvencí obrazovky nastavenou na 240 Hz při rozlišení QHD a prací s povoleným režimem výkonu, baterie trvala pouze kolem 4.5 hodin v úkolech náročných na prohlížeč se rozptýlených s nějakou úpravou obrázků na Gimp. Hraní na špičkovém poli bez připojeného na nabíjecího kolíku ve tvaru hlavy vám nebude trvat déle než 2 hodiny, ale počet najetých kilometrů se může lišit v závislosti na hře, kterou hrajete.

Nadeem Sarwar/Slashgear

Na druhé straně je situace I/O očekává. Je tu HDMI 2.1 port (výstup 48 Gbps), A 2.5G RJ45 Ethernet Port, dva USB typ-C 3.2 Porty Gen 2 s zobrazovacím portem 1.4 a podpora G-Sync, pár USB typu A 3.2 Porty Gen 1 a konektor pro sluchátka. Většina I/O vývodů je umístěna za víkem, zatímco pravý okraj je pochybně bez jakýchkoli portů.

Nevybírejte špatně, ani přeplatte

Asus žádá přibližně 2 900 pro variantu ROG Strix Scar 17 s grafikou NVIDIA GeForce RTX 4080. Pokud hledáte levnější alternativu, gigabyte aorus 17h je dobrá volba na 2 600, ale budete muset žít s méně hustou pixelovou obrazovkou FHD. Jediným dalším konkurenčním notebookem z hlavní značky, který podkopává Asus Rog Strix Scar 17, je Dell Alienware M16, který nabízí kombinaci 13. genu Intel Core i9-13900HX CPU a NVIDIA Geforce RTX 4090 GPU na 2,700.

ASUS také nabízí stroj ve vyšší konfiguraci s rychlejším GPU NVIDIA GeForce RTX 4090, ale v současné době je uveden na strmém 3 499. Ale to je stále obchod ve srovnání s jinými notebooky s GPU NVIDIA Geforce RTX 4090. Razer Blade 18 pro srovnání stojí neuvěřitelných 4 499, zatímco studio MSI Stealth 17 vám v tuto chvíli utratí nejméně 3 800.

Pokud však chcete tento přesný GPU v notebooku, můžete si koupit Asus Rog Zephyrus M16, který vyměňuje procesor AMD ve prospěch 13. procesoru Intel Core i9 Gen I9. Pokud je však jizva Asus Rog Strix ta, která vám zachytila ​​vaše fantazie a hry je vaším primárním cílem, skok z nvidia geforce rtx 4080 na variantu RTX 4090 nevytváří mnoho rozdílů ve vašem surovém zážitku pro současný současný aktuální generace her. Navíc vám to ušetří pár set dolarů, takže je to.

Verdikt: Ponechání hrdých herních jizev

Rog Strix Scar 17 je stroj první hodnoty, který poskytuje špičkový výkon. Je to AMD nejlépe na mobilní platformě, díky 16jádrovému procesoru Ryzen 9 7945HX, který poskytuje puchýřský výkon. Spárová s Nvidia Geforce RTX 4080 uvnitř stroje, iterace Asus Rog Strix Scar 17 z roku 2023 je dost dobrá na jakoukoli hru, kterou na to hodíte, s lehkostí. Navíc, stav výkonu quo zůstane neporušený alespoň v příštích několika letech.

Design není úplně nový, ale není to nic. Asus je zjevně příliš rád svou osvědčenou estetiku a chce ji sloužit pro jinou generaci. Jsem rád, že se Asus nepokoušel snížit o tloušťku, protože herní notebooky Slim Rog Zephyrus z Asusu mají tendenci bojovat s rozptylem tepla. Slim Asus Rog Zephyrus G (GA502), pro srovnání, dostal extrémně rtuť i při úkolech bez hraní.

Na druhé straně je klávesnice fantastická na Rog Strix Scar 17 a výběr portu je také dobrý. Thermals na stroji se zacházejí poměrně dobře, ale stejně jako většina herních notebooků tam, fanoušci jsou hlasití. Obrazovka QHD 240 Hz ponechává dobrý dojem a způsobily, že i webové úkoly se cítí hladší než obvykle. Na 2 900 (od Asus přes Amazon) je Asus Rog Strix Scar 17 skvělá hodnota a určitě by měla být na vašem nákupním seznamu, pokud plánujete luxusně roztřídit na hovězí herní soupravě.

Recenze Asus Rog Strix Scar 17 (2023)

Rog Strix Scar 17 může postrádat nový Mini LED mlhovina displeje modelů Intel-Power Strix Scar 18, ale je to levnější a puchýřky rychle.

Nevýhody

Úvod

Podívejte se do nového Asus Rog Strix Scar 17 a najdete stejný Nvidia RTX 4090, který se skrývá uvnitř působivého Medion Erazer Beast X40, kterou jsem nedávno testoval. CPU však není čip Intel Raptor Lake, ale jedním z nových procesorů Ryzen 9 Dragon Range Ryzen 9 Dragon.

To je architektura Zen 4 5nm, 16jádrový procesor s rychlostí zvýšení 5.4GHz a jeden cíl v životě; nabídnout lepší výkon než nejnovější čipy Intel Core i9 a dělat to efektivněji.

Tyto čipy řady 7045HX budou nakonec k dispozici v méně výkonných a levnějších podobách Ryzen 7 a Ryzen 5, ale horní část řady 7945HX je naplánována tak, aby se objevila bezprostředně ve špičkových herních notebookech z Lenono i Alienware a také nový Rog Strix SCAR 17 Testuji zde.

Říkat, že výrobci notebooků AMD a herního notebooku očekávají, že od těchto nových čipů by bylo skvělé věci podhodnocením. V sázce není nic menšího než Intel, který nemá v monopolu na špičkové mobilní procesory, což by zjevně mělo do značné míry negativní důsledky pro spotřebitele a pro vývoj hraní notebooků.

Design a klávesnice

Pro modelový rok 2023 rozdělil Asus své notebooky na velké obrazovce do dvou skupin. Nové stroje Intel Raptor Lake nyní přicházejí s 18palcovým displejem 2 560 x 1 600, zatímco nové modely AMD se drží 17.3palcový 2 560 x 1 440 panel. 18palcové modely také obsahují nový displej ASUS IPS, který obsahuje mini LED Zonal podsvícení, zatímco 17.3palcový displej je i nadále konvenční podsvícený aféra IPS.

Scar 17 2023 váží 3 kg a měří se na 395 x 282 x 28.3 mm, což je stejné jako modely 2022 a ve skutečnosti modely 2021. Ve skutečnosti je to opravdu 2022 Strix Scar Se s revidovanými vnitřnostmi. Pravděpodobně existuje nápis přes dveře do kanceláře Asus Rog Design, který říká: „Pokud se to nezlomí, neopravujte to!“

Ačkoli základní design SCAR 17 byl přenášen přes některé z cizích detailů, byl vytočen zpět, aby vypadal trochu méně zaměřené na hráče. Pryč je průsvitný balíček, magnetický klíčový dongle a vyměnitelný kryt závěsu. Konečný výsledek vypadá na rozdíl od notebooku Razer na první pohled, což není v mé knize nic špatného

Vyrobeno z kombinace hliníku a plastu, Strix Scar 17 není tak pevný pocit jako nejlepší Razer’s Best. Víko se však špatně nekolísí a paluba klávesnice se příliš neohýbá, i když na něj zatkáváte v herní extremis. Pokud existuje jedna chyba se schématem černé barvy, je to, že otisky prstů se špatně zobrazují na palubě klávesnice.

Na levé straně Strix Scar 17 najdete dva USB-A 3.2 porty Gen 1, zatímco jsou vzadu, jsou dva porty typu C (oba USB 3.2 Gen 2 specifikace s výstupem videa displeje), HDMI 2.0 a 2.5G Porty LAN spolu s DC-in a 3.5 mm zvukové konektory. Rád mám datové porty na obou stranách, takže nevyvážené rozvržení nešťastné mé fantazie a porty typu A jsou zbytečně blízko sebe.

To, že žádný z portů typu C nenabízí připojení Thunderbolt 4, by nemělo být překvapením systému AMD a NVIDIA, i když by ASUS měl vystoupit pro specifikaci USB 4.

Klávesnice je chicletová záležitost s pozitivním 2 mm klíčového cestování. Pro jeho typ je velmi kompetentní úsilí; Solidní a tichý s grafikou čisté čepice, i když pro hardcore hraní nemůže odpovídat mechanické akci klávesnice namontované na Medion Erazer Beast X40.

Stejně jako všechny klávesnice ROG je rozvržení dobře promyšlené, i když se zdá, že kurzor a klávesnice z redukční velikosti a klávesnice se zdá být zvláštní volbou vzhledem k velikosti paluby klávesnice. Pět vyhrazených (a programovatelných) klást poskytuje užitečný rychlý přístup k funkcím, jako je hlasitost, rychlost ventilátoru a aplikace pro správu systémů zbrojnice.

Strix Scar 17 je inzerována jako mající osvětlení RGB na klíč, ale jste omezeni na pevnou barvu nebo jeden z dvanácti přednastavených vzorů. To, co nemůžete udělat, je změnit osvětlení jednotlivých klíčů: Líbí se mi jen osvětlené klíče z WASD a všechno ostatní tmavé a na notebooku, které tolik stojí, očekávám, že to dokážu udělat. Trackpad měří 130 x 77 mm, což je malé pro notebook této velikosti a vzhledem k široké rozloze volného prostoru kolem něj: Trackpad Medion Erazer Beast X40 má o 50% více povrchové plochy. Používá se, je to dokonale citlivé a má ostrý a čistý kliknutí.

Odstranění spodního panelu z Strix Scar 17 vyžaduje určitou péči kvůli kabelu pásu, který spojuje světla RGB vpředu a boku základny na základní desku. Jakmile se odpojíte, můžete snadno přistupovat k dvěma slotům RAM SODIMM, bezdrátovou kartu a dva sloty SSD.

Webová kamera 720p je surová záležitost, která produkuje fádní obraz i v dobrém světle a postrádá systém okna Hello IR pro rozpoznávání obličeje. Ve skutečnosti neexistuje žádná biometrická bezpečnost jakéhokoli druhu. Scar 17 z roku 2022 neměla webovou kameru, takže zvráceně je to krok vpřed Asus.

Obrazovka

Je to na displeji, že problémy s přenášením komponent od roku 2021 a 2022 se projevují. Panel je určitě dostatečně rychlý s obnovovací frekvencí 240 Hz a 3ms dobou odezvy GTG, což má za následek dobré zpracování pohybu podle notebooků. Nebudu mít problém s jasem, který vrcholí 348CD/M2, naprosto slušnou postavu, která v kombinaci s IPS. typickým 0.31 Černá svítivost dává dobrý poměr kontrastu 1102: 1.

K dispozici je spousta barev s pokrytí gamut 99.7% SRGB, 97.8% DCI-P3 a 84.4% Adobergb, které jsou velmi zdravé pro notebook, který není zaměřen na kreativy. Problém je přesnost barev. Bez standardních barevných profilů jsem musel měřit přesnost barev proti profilům ASUS (kino, živé atd.) A nejnižší delta e i zaznamenaná byla 2.8 versus profil SRGB.

Teď to v žádném případě není katastrofa: jakékoli číslo pod 3 bude vypadat dobře na netrénovaném oku a bude se stát dobře pro všeobecné použití a hraní, ale nová mlhovina se zobrazuje na nové stroje Strix Scar 16 a 18 má SRGB a profily DCI-P3 a lepší přesnost barev. Displej namontovaný na podobně cenově dostupném Medion Erazer Beast X40 je také přesnější barvy.

Z hlediska čistě hraní obrazovka zaškrtne všechny políčka. Doba odezvy 3MS s Overdrive udržuje minimálně strašidelné, existuje podpora pro adaptivní synchronizační technologii Nvidia G. Sync a získáte pokročilý Optimus GPU manažer Nvidia, který působí jako přepínač Mux, aniž by to palaver, aby se restartoval pokaždé, když chcete přinést pokaždé, když chcete přinést AMD Radeon 610M IPGU Zpět do hry.

Notebooky SCAR ROG Strix tradičně vždy zabalily velmi dobré systémy reproduktorů a nový model AMD není výjimkou. Maximální objem nemusí být nic neobvyklého na 72.3db (a) Ale zvuk, který stereo reproduktory certifikované dolby Atmos vyrábějí, je velmi působivý se spoustou pevných basů a velmi dobrou vysokofrekvenční reprodukcí.

Od expanzivní zvukové scény Halo: nekonečné po živé živé vystoupení Arvo Pärt’s FRATRES pro violoncello a klavír Strix Scar 17 nikdy nezněla méně než vynikající. Systém virtuálního prostorového zvuku také dává dobrý smysl pro směrovost, který je užitečný, pokud jste nastřeleni, ale nevíte přesně odkud.

Výkon

AMD Dragon Range Ryzen 9 7945HX Chip uvnitř této Strix Scar 17 je 16.care, 32.Thread komponenta s neuvěřitelným 64 MB L3 mezipaměť a 5.Rychlost zvýšení 4GHz. V kombinaci s 32 GB DDR5 RAM a 175W NVIDIA RTX 4090 GPU získáte recept na vážně působivý výkon. Rog Strix Scar 17 je dalším silným žadatelem k názvu nejsilnějšího herního notebooku v současné době na trhu.

Syrová herní čísla hovoří sama za sebe: Běh na 2 560 x 1 440 s detailními úrovněmi nastavenými na nejvyšší možné a bez upscaling the Strix Scar 17 běžel Metro: Exodus při 64 snímků za sekundu, Cyberpunk 2077 při 93 pps, horizontní nula úsvitu při 153 pps a Borderlands 3 při 122fs. Tyto výsledky buď odpovídají nebo zlepšují Medion Erazer Beast X40 a zbytek chlapců v pásmu RTX 4090.

Pokud jde o úkoly náročné na CPU, Strix Scar 17 dělá ještě působivější představení se skóre Cinebench R23 34 582, skóre GeekBench 5 20 418 (vícejádrovací) a skóre PCMark10 9 262. To jsou některá z nejvyšších skóre z notebooku, které jsme zde testovali na důvěryhodných recenzích.

Abych to omezil, spustil jsem test SpecViewperf 3DSmax Workstation 3D Modeling a Strix Scar 17 žvýkal při 150fps. Toto není test, který zde pravidelně používáme důvěryhodné recenze, takže za to budete muset vzít moje slovo, že to je velmi dobrá snímková frekvence. Tiskový tým ASUS rád říká, že Strix Scar 17 je pracovní stanice, kterou můžete složit na polovinu, a tato skóre dokazují, že komentář není jen marketingová hyperbola.

Můj recenzní stroj byl vybaven jediným 1TB Samsung SSD, který vrátil sekvenční rychlosti čtení 6.7 GB/s a zápis rychlosti 4.9 GB/Sec. To je docela rychlé, ale ne vynikající. Řekl jsem, že britské maloobchodní jednotky budou mít dvě 1TB disky svázané dohromady v konfiguraci RAID0, takže by měly být rychlejší. Komunikace je řešena kartou Wi-Fi 6E-kapatovatelné MediaTek MT7922 a Realtek 2.5GBE LAN řadič.

Životnost baterie

Vzhledem k výkonnostním schopnostem Strix Scar 17 jsem byl připraven ji omezit, pokud byla výdrž baterie propastná, ale daleko od ní. Test kancelářské baterie PCMark 10 probíhal po dobu 6 hodin 12 minut před tím, než světla zhasla, zatímco herní test trval 2 hodiny 2. Dokonce i vzhledem k baterii 90 WH, která je velmi působivým výsledkem, a je to potvrzení, že AMD skutečně vytvořila špičkový procesor notebooku, který je velmi výkonný a vysoce efektivní.

Účinnost podtrhuje tepelné vlastnosti tohoto nového ASUS. Při pohledu na své poznámky z mé recenze Scar Strix 17 2022, která běžela na čipu Intel Core i9-12900H a RTX 3070ti GPU Vidím, že jsem si poznamenal, že je téměř příliš horké na to, aby se na vrchol klávesnice dotkl externích teplot v externích teplotách Více než 45 ° C.

Model AMD 2023 nezobrazuje žádné takové sopečné tendence a dokonce i poté, co byl bije jako rodinná mezek po dobu tří pevných hodin v turbo režimu, nejvyšší vnější teplota, kterou jsem zaznamenal, byla 35.2 ° C a to bylo lokalizováno na malou oblast pod čtyřmi bílými stavovými světly LED v horní části paluby klávesnice. Méně tepla samozřejmě znamená méně pro chladicí systém, aby se tento jeden z nejtišších herních notebooků na trhu.

Měli byste si to koupit?

Vysoký výkon za nižší náklady než klíčoví soupeři

Scar 1723 Rog Strix Scar 17 může postrádat větší displej mlhoviny Strix Scar 18, ale je to neuvěřitelných 600 liber levnější a dává nic, co se týče herního výkonu, zatímco výdrž baterie a tepelná účinnost jsou lepší než jakékoli kombinaci Raptor Lake a RTX 4090 „testováno.

Vyhněte se, pokud jste po stroji se současným designem

CPU a GPU mohou být nejnovější věci, ale balení je 2021 vintage a na horním konci tržních notebooků přechází na 18palcové displeje 16:10. A displej Strix Scar 17 není nejpřesnější barvy, se kterým jsem se setkal.

Poslední myšlenky

AMD opravdu vyšel houpat se svými novými procesory Dragon Range. Poskytují extrémně působivý vícejádrový výkon, ale dělají tak a zároveň konzumují překvapivě malou sílu a teplo. Zkombinujte to s top.of.the.range Nvidia RTX 4090 GPU a máte to, co je jeden z nejsilnějších a praktičtějších herních notebooků na trhu.

To znamená, že jsem přemýšlel, proč si nemůžete koupit nový čip Ryzen 9 v nejnovějším formuláři ROG SCAR RIX 16 nebo 18 s působivým mini-vedeným displejem mlhovina. Pro mini oprava LED mimo ASUS zvažte drahou Razer Blade 16 nebo pro více hodnoty, zvažte, že nemini LED LED Medion Ezer Beast X40.

Chip Ryzen 9 7945HX bude brzy k dispozici v novém Alienware 16 a 18 a také nové herní notebooky Lenovo Legion Pro 7 16, takže existuje argument pro odložení nákupu, dokud nedostaneme šanci provést ty tři skrz jejich tempo.

Jak testujeme

Každý herní notebook, který kontrolujeme, prochází řadou jednotných kontrol navržených tak, aby měřilo klíčové věci, včetně kvality sestavení, výkonnosti, kvality obrazovky a výdrže baterie. Patří mezi ně formální syntetické benchmarky a skriptované testy plus řada kontrol v reálném světě, například jak dobře běží vyžadující hry AAA. Pomocí notebooku hrajeme výběr titulů včetně Cyberpunk 2077, Metro: Exodus a Elden Ring, stejně jako tituly Esport Valorant a Apex Legends.

Možná se vám bude líbit.

HP Dragonfly Pro Chromebook (2023) Recenze

HP Dragonfly Pro (2023) Recenze

Časté časté

Jsou nové CPU AMD Dragon Range Good? Pokud je tato AMD Ryzen 9 7945HX, co je třeba odpovědět, je zmenšená ano. Ve srovnání se srovnatelným čipy Intel Raptor Lake Core i9, jako je 13890HX, má procesor AMD vynikající vícejádrový výkon, nižší spotřeba energie a čerpá méně tepla. To je docela úspěch, i když čip Intel má lepší jednorázový výkon.

Je Rog Scar Strix 17 opravdu přenosný pracovní stanice? Kdybych měl libru pokaždé, když výrobce notebooku odkazoval na svůj nejnovější Uber.Laptop jako přenosnou pracovní stanici, měl bych dobrý pár libovolných, ale Strix Scar 17 je zatím nejbližší. Výkonnost produktivity je vynikající a systém je natolik efektivní, aby byl schopen strávit pár hodin od napájení.

Asus Rog Strix Scar 17 2023 Recenze: herní zvíře s působivými specifikacemi a funkcemi

0 54 zhlédnutí

Technologie postupuje v trhu a herní notebooky se stávají stále silnějšími a efektivnějšími a efektivnějšími. ASUS je dlouhodobě lídrem v prostoru pro notebook a její Rog Strix Scar 17 je jedním z nejuznávanějších notebooků na trhu. S procesorem AMD Ryzen 9 7945HX, grafikou NVIDIA RTX 4090 a ohromujícím 17palcovým displejem je tento notebook silou, se kterou je třeba počítat. V tomto článku se podíváme blíže na Rog Strix Scar 17 a uvidíme, zda žije až do humbuku.

Design a sestavení

Rog Strix Scar 17 má černé kovové víko (s logem ROG) a černým plastovým interiérem, který se cítí slušně na dotek. Je to však magnet otisků prstů. S hmotností téměř 3 kilogramů není notebook nejpřísnější věc. S 1.12 kg nabíječka, tahaná kolem může být potíže.

Pohybujte se dál, na spodní straně, gumové nohy udržují notebook bezpečně ukotvený na stole. Panty notebooku jsou robustní a hladké a rohy jsou pohodlné pro zápěstí.

Notebook je 17.3palcový displej 16: 9 má pod panelem robustní rám. Nevadilo nám to však.

Notebook obsahuje osvětlení RGB a logo ROG na víku. RGB Lighbar je přizpůsobitelný v softwaru, který je docela elegantní.

Klávesnice a trackpad

Rozložení klávesnice Rog Strix Scar 17s sleduje standardní design s hlavními klíči a mírně menší sekcí Numpad, spolu s dalšími mediálními klíči v levém levém rohu.

Zatímco šipky jsou krátké, jsou stále použitelné a rozmístěny od ostatních klíčů. Psaní na této klávesnici je slušné, s dobrou zpětnou vazbou a plynule dokončenými klíči.

Klíče RGB nabízejí kontrolu nad klíčem a různé efekty volitelné v aplikaci Armory Crate and Aura Creator. LED jsou také jasné a jednotné.

Clickpad střední velikosti funguje dobře pro každodenní úkoly, s přesnou a hladkou citlivost na dotek.

Zobrazit

Displej na roce 2023 Rog Scar 17 je speciálně navržen tak, aby poskytoval vynikající herní zážitek. 17.Obrazovka rozlišení 2560x1440p nabízí vysokou hustotu pixelů, což znamená, že hry budou vypadat svěží a jasně, i když se hrají ve vysokém nastavení. Rychlá rychlost 240 Hz a rychlé doby odezvy navíc zajišťují, že hratelnost je hladká, bez viditelného roztržení obrazovky nebo rozostření pohybu.

Over je displej certifikován G-Sync, což dále zvyšuje herní zážitek. Technologie G-Sync synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s výstupem grafické karty, což má za následek plynulejší hraní a snížené zpoždění vstupu. Tato funkce je obzvláště užitečná pro rychlé hry, jako jsou střelci z první osoby, závodní hry a akční hry, kde se počítá každá milisekundu reakční doby.

Poháněn NVIDIA DLSS 3, Ultra-efektivní Ada Lovelace Arch, Max-Q Technologies, Nvidia GeForce RTX 4090 GPU je plně uvolněn s max TGP 175W na Strix Scar 17. Vyšší limity výkonu odemknou ještě větší výkon z tohoto špičkového křemíku, což zajišťuje, že máte absolutně nejlepší herní zážitek.​

Kromě toho jsou uživatelé schopni napájet jakoukoli hru nebo projektem s procesorem AMD Ryzen AMD Ryzen notebooku, představující až 65 W TDP. Tento procesor, který vám pomůže ovládnout všechny vaše hry, přináší 16 jader a 32 vláken do faktoru formy notebooku, bez ohledu na to, co spustíte na pozadí.

Kromě hraní je displej také vhodný pro kreativní práci a média, s dobrým pokrytím barev a uniformitou. Pokrývá 100% barvy DCI-P3, který je nezbytný pro tvorbu profesionálního obsahu, jako je editace fotografií a videa.

Stojí však za zmínku, že displej Scar 17 není tak jasný jako některé jiné modely ROG Strix a nemusí být ideální pro venkovní použití. Také, i když je displej dobrý pro hraní a kreativní práci, nemusí to být nejlepší volba pro sledování obsahu HDR, protože postrádá jas a kontrast některých jiných panelů.

Zvuk

Kvalita zvuku Rog Strix Scar 17 je rozhodně jednou z jeho silných stránek. Tento notebook je vybaven reproduktory Dolby Atmos, vybavené vysoce kvalitním zvukem, vyladěné reproduktory Dolby Atmos. Zatímco maximální objem nemusí být tak hlasitý jako některé jiné notebooky, je výrazně bez zkreslení a dodává plnější a bohatší zvuk s překvapivým množstvím basů a odlišuje ho od ostatních notebooků ve své třídě. I když to nemusí stačit na otřástcí místnost, zvukový výstup je dobře vyvážený a poskytuje vynikající poslechový zážitek ve srovnání s většinou notebooků.

I/O a připojení

Většina vstupních/výstupních (IO) portů je bohužel nepohodlně umístěna v zadní části podvozku. Na levé straně vůbec postrádá jakékoli porty.

Notebook také postrádá čtečku karet, zámek nebo biometrie.

Zatímco výběr portů Rog Scar 17 je dobrý, přístavy jsou docela nepohodlně umístěny. Některé přístavy v zadní části notebooku. Konkrétně jsou na levé straně umístěny dva porty USB-A, zatímco všechny ostatní porty, včetně těch USB-C, jsou vzadu. Bylo by užitečné mít na pravé straně alespoň jeden port USB-C.

asus, strix, scar, 2023

Na druhé straně jsou porty USB-C kompatibilní s G-Sync, což je skvělá zpráva pro hráče, kteří se chtějí vyhnout trhání obrazovky a užívat si hladký herní zážitek.

Rog Armory Crate

Asus vybaví Rog Strix Scar 17 s komplexním nástrojem pro správu systému, přepravku Rog Armory. Tento software poskytuje uživatelům podrobné informace o zdravotním stavu a softwaru, včetně rychlostí CPU a GPU, teploty, napětí a použití. Mezi další vestavěné funkce patří profily her, využití paměti/úložiště, data rychlosti ventilátoru, funkce zámku vítězství, klíč ROG a přepínač pro dotykovou podložku.

Radarový graf a tlačítka přímo níže umožňují uživatelům zobrazit a upravit aktuální nastavení. Výchozí profil pro stroj je režim „Performance“, ale uživatelům je také nabídnut turbo, tiché, okna a ruční provozní režimy.

Krate zbrojnice lze také přistupovat prostřednictvím mobilních zařízení, což uživatelům umožňuje provádět úpravy v reálném čase a přizpůsobit efekty osvětlení a zobrazovat režimy barev. Ovládací prvky osvětlení mohou propojit se synchronizací ASUS aura tak, aby odpovídaly efektům osvětlení RGB na více zařízeních. Gamevizuální nabídka také poskytuje uživatelům řadu přednastavených režimů zobrazení a schopnost ručně upravit teplotu zobrazení barev.

Životnost baterie

Rog Strix Scar 17 má baterii s kapacitou 90 watthodin a rychlost obrazovky klesne na 60 Hz, když odpojíte notebook z nabíječky. Scar 17 je dodáván s 330 W Power Brick a podporuje nabíjení USB-C až 100 W. Notebook však nemůžete použít v režimu Turbo/Manual, zatímco se nabíjí přes USB-C. Celkově je výdrž baterie Rog Strix Scar 17 průměrná. není to úžasné, ale není to úžasné.

Ceny a dostupnost

Asus Rog Strix Scar 17 2023 je k dispozici zde na S4 498.

asus, strix, scar, 2023

Závěrečná slova

2023 Asus Rog Strix Scar 17 je výkonný a vysoce výkonný herní notebook s elegantním designem a působivými hardwarovými specifikacemi. Displej notebooku nabízí neuvěřitelně hladký a citlivý herní zážitek, zatímco klávesnice a touchpad jsou pohodlné a intuitivní k použití.

Zvukový výstup má také vysokou kvalitu a software ROG Armory Crate nabízí podrobné informace o systému a možnosti přizpůsobení. Životnost baterie však mohla být lepší.

Asus Rog Strix Scar 17 SE Recenze: Cyberpunk 2022

Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022). pokud ne nejsilnější, pak určitě jeden z nejmocnějších notebooků, které lze v tuto chvíli zakoupit. Může plně nahradit moderní herní plochu pro ty, kteří potřebují maximální výkon s možností pravidelné dopravy. Notebook je vybaven vysoce kvalitním 17.3palcový WQHD displej s obnovovací frekvencí 240 Hz a dobou odezvy pixelů 3 ms. Také stojí za zmínku, je efektivní systém chlazení, velmi pohodlná klávesnice plné velikosti a dobrá sada moderních konektorů, které postrádá pouze čtečku karet. Notebook je vyroben z vysoce kvalitních materiálů a vypadá podle jeho herního charakteru. Se zajímavými konstrukčními prvky a podsvícení RGB. Které lze v případě potřeby vypnout. Samozřejmě musíte zaplatit za takovou moc s přenositelnou: není příliš pohodlné nosit s sebou každý den takový notebook. Mezi ne kritickými, ale ne příliš příjemnými funkcemi, můžeme zrušit absenci webového kamery a skeneru otisků prstů.

Jeden z nejsilnějších herních notebooků právě teď. Rog Strix Scar 17 SE je vybaven vysoce kvalitní 17.3palcová obrazovka WQHD s obnovovací frekvencí 240 Hz, 12. generace Intel Core i9 12950HX procesor, 32 GB RAM a diskrétní grafická karta NVIDIA Geforce RTX 3080 Ti Graphics. Za zmínku také stojí za zmínku efektivní systém chlazení a původní design s podsvícením RGB.

 • bezkonkurenční výkon;
 • vysoce kvalitní obrazovka IPS WQHD s obnovovací frekvencí 240 Hz;
 • efektivní chladicí systém;
 • pohodlná klávesnice;
 • mnoho moderních konektorů
 • velkolepý vzhled a kvalitní materiály.

3 důvody, proč nekupovat Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022):

 • vysoká cena;
 • Potřebujete přenosný notebook;
 • Žádná webová kamera, čtečka karet a skener otisků prstů.

Co je v balíčku?

Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) je k dispozici s různými balíčky a my jsme dostali maximální verzi pro kontrolu. Notebook je zabalen do velké těžké černé skříňky. Uvnitř, který je tradičně další menší a nějaké příslušenství. V naší sadě je snad všechno, na co si vzpomenete. Samotný notebook, hlavní napájecí zdroj 330 W s napájecím kabelem, další 100 W napájení s typem-C a samostatným napájecím kabelem, dvěma dalšími brněními, myši ROG, ultrafialovou baterku, značka Keystone NFC s značkou s značkou klíčenka a velmi pohodlný batoh pro přepravu. Jediná věc, která chybí, je externí webová kamera, protože není vestavěná.

A co vzhled a design Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022)?

Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) je téměř zcela vyroben z černého matného plastu. Notebook je velký a docela těžký: 3 kg. Což není překvapivé, vzhledem k 17palcovému displeji a velmi výkonným komponentům. Z dekorativních částí stojí za to zdůraznit, že pracovní plocha je rozdělena do dvou částí diagonálním proužkem. Hlavní část je obvyklý černý plast. Což se mimochodem ukázalo jako spíše Marky a shromažďuje otisky prstů. Druhá část je průsvitná. Je to docela originální, ale nemůžeme říci, že to vypadá nějak mimořádně. V horní části pracovní plochy jsou tři LED indikátory a dva reproduktory po stranách na ohybu.

Horní obálku je zajímavější. Toto je jediný kovový prvek notebooku. Je také rozdělen do dvou částí diagonálně. V horní části je logo velké podsvícené republiky hráčů. Ve spodní části je kresba aplikována speciálním inkoustem. Je vidět pouze pod ultrafialovým světlem, proto je v balíčku ultrafialový baterku.

Všechny porty jsou umístěny na zadní a levé straně notebooku. Napravo je pouze část otvorů chladicího systému a značka Keystone. To se provádí tak, že periferie napravo nezasahuje do ruky myší.

Vlevo jsou dva USB 3 v plné velikosti.2 gen 1, kombinovaný 3.5 mm zvukový konektor a ventilační otvory.

Všechno ostatní je na zadní straně: napájecí konektor, Thunderbolt 4 (kompatibilní s DisplayPort), USB typu-C 3.2 Gen 2 (kompatibilní s DisplayPort a dodávkou energie), HDMI 2.1 a RJ-45 (LAN). Po stranách konektorů jsou ventilační otvory. S ohledem na rozměry notebooku a skutečnosti, že takové modely se často používají pro vytváření obsahu fotografií a videa, je trochu divné, že neexistuje žádná čtečka karet.

Na pravé straně je ještě jeden ozdobný prvek: čepice brnění, z nichž jsou v balíčku pouze 3. Jsou docela snadno opraveny a odstraněny. Na webových stránkách ASUS si můžete stáhnout šablonu a vytisknout si vlastní verzi na 3D tiskárně.

Na přední straně notebooku nejsou žádné funkční prvky, existuje pouze ozdobná podsvícení ve formě pásu RGB. Samozřejmě to může být vypnuto, jako jakýkoli jiný podsvícení notebooku.

Rám nahoře a po stranách displeje je velmi tenký, kolem obvodu jsou ochranné gumové vložky. Neexistuje žádná webová kamera. Podobná řešení již byla dříve v linii Asus Rog Zephyrus. Společnost to vysvětluje tím, že vestavěná kamera není tak výhodná pro proudy jako externí, s nimiž můžete změnit úhel pohledu. A takové notebooky jsou často používány streamery, které již z velké části mají samostatnou, vysoce kvalitní kameru.

Níže jsou poměrně masivní gumové nohy, velké množství ventilačních otvorů a další dva reproduktory. Přední část spodního krytu je odnímatelná a poskytuje přístup k RAM a M.2 sloty SSD. Existují dva z nich a stojí za zmínku, že modely s rozhraním SATA nejsou podporovány. Výhradně PCIe.

Obecně vzhled Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) plně odpovídá hernímu umístění. Spousta podsvícení RGB, další agresivní prvky designu. Používají se vysoce kvalitní materiály a všechny části jsou dobře vybaveny. Ale existuje několik malých комментари и мнения. Značka pracovní plochy, jak již bylo uvedeno výše. A mírné výchylky víček pod tlakem. Což je docela běžné pro velké notebooky.

Jak pohodlné je Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022)?

Závěsy opravují zobrazovací jednotku v požadované poloze docela dobře. Displej se netřesí, pokud se ho náhodou dotknete rukou. Z maličkých věcí souvisejících s víkem můžete přidat pouze malý výčnělek, který pomáhá pohodlněji vyzvednout prstem při jeho trhnutí. Klávesnice v Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) je v plné velikosti, se samostatnou numerickou klávesnicí. Není oddělena od hlavní jednotky. Ve všech ostatních ohledech je rozvržení velmi blízké konvenčním klávesnicím. Shift i Enter jsou dlouhé. Horní funkční řádek má sníženou výšku. Nad ní je pět dalších tlačítek. Ve výchozím nastavení jsou zodpovědní za úpravu objemu, ztlumení mikrofonu, přepínací režimy a spuštění aplikace Armory Crate. Můžete na ně také nakonfigurovat makra. Blok šipky má také sníženou výšku, ale je mírně oddělen od hlavního bloku, takže je vhodné použít. Tlačítko napájení je také mírně odděleno a je umístěno v pravém horním rohu. Obecně netrvá dlouho, než si zvykneme na klávesnici, rozložení je vhodné.

Klávesy mají malou depresi 0.15 mm a plná úder 2 mm, takže je velmi pohodlné je používat. Jednou ze zajímavých funkcí je technologie ROG Overstroke, což znamená, že klávesovák je registrován před plně stisknutím tlačítka. Jednoduše řečeno. Rychlost odezvy je snížena, což je důležité ve hrách. Existuje RGB podsvícení, které je plně přizpůsobitelné a lze jej synchronizovat s jinými zařízeními ROG (Aura Sync).

Touchpad je velký, což není překvapivé vzhledem k velikosti notebooku. Obecně to stačí pro všechny úkoly kromě her a zpracování fotografií. Má dobrou citlivost a příjemný povlak, na kterém se prst dobře sklouzne.

Bohužel neexistuje žádný skener otisků prstů nebo infračervenou kameru pro identifikaci vlastníka notebooku. Pro autorizaci tedy budete muset použít klasické heslo. Značka Keystone NFC má několik zajímavých funkcí. S ARMORY CRATE můžete nakonfigurovat různé akce, které se propojí a odpojíte. Například změna provozního režimu, spuštění určitých programů nebo her, blokování oken nebo minimalizace všech programů. Keystone také poskytuje přístup k tzv. „Stínové složce“, kde můžete ukládat určité osobní údaje.

Jak dobrá je obrazovka?

Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) má 17.3palcová obrazovka IPS se standardním poměrem stran 16: 9 a anti-glare povlakem. Existují dvě možnosti: Fullhd (1920 x 1080) s obnovovací frekvencí 360 Hz nebo WQHD (2560 x 1440) s obnovovací frekvencí 240 Hz. Oba zobrazuje podporu Dolbyho Vision, adaptivní synchronizace snímků synchronizace a má dobu odezvy pixelů 3 ms. Měli jsme na přezkumu WQHD (2560 x 1440). Slibují úroveň jasu 300 Cd/m2, což je dost pro vnitřní použití. Obrazovka je opravdu kvalitativní, s maximálním sledováním úhly a příjemnou reprodukcí přirozené barvy. Ve hrách také neexistují žádné problémy: znatelné zlomy rámečků, artefakty nebo rozmazání obrázku. Aplikace ROG Armory Crate má vizuální sekci hry, kde si můžete vybrat z několika předvoleb obrázku a upravit teplotu barev.

Měřili jsme výkon obrazovky s kolorimerem. Maximální jas 287.17 CD/M2 (což je blízké deklarovanému obrázku), jas černého pole je 0.312 CD/M2 a statický kontrast je 920: 1. Pokrytí barevného prostoru se téměř zcela shoduje s SRGB a odchylky jiných ukazatelů z referenčních hodnot jsou minimální:

A co výkon a autonomie?

Nejzajímavějším aspektem Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) je samozřejmě její výkon. A můžeme říci, že toto je v tuto chvíli jeden z nejsilnějších notebooků. Uvnitř je šestnáctijádrový 12. generace Alder Lake Intel Core Core i9 12950HX procesor, je vyráběn pomocí technologie Intel 7 Process Technology. Stejně jako v jiných současných procesorech Intel se používají 2 typy jader: 8 výkonných a 8 energeticky účinných. Podporuje až 24 vláken výpočtu. Základní frekvence je 2.3 GHz a v turbo Boost režimu. Až 5 GHz. Velikost mezipaměti 3. úrovně je 30 MB, existuje integrovaná grafika Intel UHD (32EU) s frekvencí až 1.55 GHz. TDP procesoru je ve standardním režimu až 55 W. Ale v našem případě v ručním režimu může být zvýšena až 65 W. RAM. 32 GB DDR5-4800 (2×16 GB), pracuje v režimu s duálním kanálem. Notebook podporuje až 64 GB. Bezdrátové rozhraní Bluetooth 5.2 a Fast Wi-Fi 6e (802.11AX) (Dual Band) 2×2. K dispozici je také port LAN s podporou rychlostí až 2500 Mbps. Jako diskrétní video urychlovač se používá NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti notebook. Základní frekvence. 1230 MHz, Boost. až 1590 MHz se standardním TGP do 150 W. Ale Rog Boost je podporován zvýšením TGP až do 175 W a frekvence až do 1640 MHz. Video paměť je 16 GB GDDR6. Notebook je vybaven multiplexovým přepínačem MUX. Ve většině notebooků není diskrétní grafická karta připojena přímo k displeji, ale prostřednictvím integrované grafiky. Switch MUX umožňuje připojit grafickou kartu přímo k displeji. To snižuje latenci a zvyšuje výkon (až o 10% nárůst). Ale zvyšuje spotřebu energie

Notebook ukazuje působivé výsledky v testech výkonu. Grafika i procesor. Proto bude stačit pro téměř jakékoli těžké úkoly, obě hry a práci s grafikou, CAD, Unreal Engine 5 atd.:

K vychladnutí takového výkonného hardwaru se používají odpařovací komora, šest tepelných trubek, dva ventilátory oblouku s 84 lopatkami a radiátorem s 218 ploutvemi. Tepelné kovové kovoty Grizzly Extreme se používá jako tepelné rozhraní na procesoru i na grafické kartě.

Minimální zatížení není chladicí systém slyšitelný, ale na maximum to funguje docela hlasitě. To není překvapivé, s ohledem na sílu notebooku. Případ se téměř nehřítí. Oblast nad klávesnicí se stává hmatatelně teplou. Stresový test AIDA64 ukázal, že při maximálním zatížení prvních přibližně 30 sekund se vnitřní komponenty zahřívají až asi 95 °, i.E. Malé klusání 8%. Po adaptaci CO zůstává teplota asi 80 ° a systém funguje naprosto stabilní.

asus, strix, scar, 2023

Jednotka je m.2 SSD PCIe Gen4 X4 NVME, model Micron 3400 s kapacitou 1 TB. Slibují rychlost čtení 6600 Mb/s a rychlost zápisu až 5 000 MB/s. Notebook má dva m.2 sloty pro jednotky lze kombinovat do pole Raid0.

Skutečná rychlost čtení je přibližně stejná jako deklarovaná čísla. Rychlost zápisu je o něco nižší. Obecně je však pohon velmi rychlý:

Ve hrách notebook ukazuje velmi vysoký výkon. Bylo použito nativní rozlišení WQHD. V Cyberpunk 2077 o ultra nastavení s paprskovým trasováním a automatickým DLSS funguje s snímkovou frekvencí asi 60 fps, někdy klesá na 55. Dying Light 2, Tracing Ray (vysoké nastavení), DLSS (vyvážený režim): 70-90 FPS. Gears 5, Ultra Nastavení: od 90 do 160 fps. God of War, Maximální nastavení, DLSS v režimu kvality: 80-90 FPS. Shadow of the Tomb Raider, maximální nastavení, DLSS Ray Tracing v režimu kvality: 90-130 FPS. Spider-Man, vysoké nastavení, trasování paprsků, DLSS v režimu kvality: přibližně 80-100 FPS. Vzestup, ultra nastavení, trasování paprsků, DLSS v režimu kvality: 60-70 FPS.

asus, strix, scar, 2023

Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) má baterii 90 WH. Slibují až 8.5 hodin videa. Pravděpodobně bez síťového připojení s nízkým jasem. Ve skutečnosti notebook trval v kancelářském režimu asi 4 hodiny: Wi-Fi připojení, práce s dokumenty, Photoshop, prohlížeč, přehrávání hudby na pozadí. Pro tak mocný notebook je to velmi dobré. Z napájecí jednotky 330 W je notebook účtován až 50% za půl hodiny. Pokud nepotřebujete maximální výkon, můžete použít napájení typu C se 100 W.

Notebook má 4 vestavěné reproduktory. Obecně znějí docela dobře a hlasitě. Je však stále lepší používat náhlavní soupravu během her, když je výkon a hluk CO na jeho maximum.

K konfiguraci notebooku se použije přepravku programu Rog Armory. V něm můžete vybrat režimy notebooku, aktualizovat systém, upravit podsvícení, včetně synchronizace aury, monitorovat stav systému, profily s různými nastaveními pro různé programy, hry atd.

Asus Rog Strix Scar 17 SE

 • Bezkonkurenční výkon
 • Vysoce kvalitní obrazovka IPS WQHD s obnovovací frekvencí 240 Hz
 • Efektivní chladicí systém
 • Pohodlná klávesnice
 • Mnoho moderních konektorů
 • Velkolepý vzhled a kvalitní materiály

Zkontrolujte cenu

V suché rovnováze. Tři věci, které potřebujete vědět o Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022).

 • Asus Rog Strix Scar 17 SE (2022) je jedním z nejmocnějších dostupných notebooků.
 • Je vybaven vysoce kvalitním 17.3palcová obrazovka 2560×1400 s obnovovací frekvencí 240 Hz.
 • Stejně jako všechny nejlepší notebooky, ne příliš přenosné a ne příliš dlouhá výdrž baterie.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS