Asus Rog Swift PG259QN 360Hz Monitor Review: Elite Speed. Asus Rog Swift PG259QNR

Asus Rog Swift PG259QN 360Hz Monitor Review: Elite Speed

Hráči s grafikou a finančními schopnostmi se hrnou na Asus Rog Swift PG259QN. Jeho obrovská rychlost a reakce, s laskavým svolením 360 Hz obnovovací frekvence a adaptivní synchronizace, z vás učiní lepšího hráče. S přesnou barvou, pevným kontrastem a slušným HDR je to jeden z nejlepších čistých herních monitorů, které jsme dosud zkontrolovali.

Nevýhody

Proč můžete věřit Tomovu hardwaru

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Rysy a specifikace

Hledání rychlosti prostupuje téměř každý aspekt počítačové techniky. Každá nová komponenta, která přichází. Smartphone může ukládat mnohem více informací a provádět exponenciálně více operací za sekundu než počítače, které v roce 1969 vzaly tři muže na Měsíc.

Hráči to vědí lépe než kdokoli jiný. Jakýkoli titul, který vykresluje své prostředí na obrazovce v realistických detailech, potřebuje hodně rychlého hardwaru, a to zahrnuje monitor. Zkontrolovali jsme mnoho nejrychlejších a Nejlepší herní monitory Protože Asus debutoval VG248E v roce 2013. Běží s frekvencí 144 Hz, představoval nový způsob pohledu na herní monitory. Dnes se díváme na další průlom, 360Hz Asus Rog Swift PG259QN (v současné době 699). Ano, opravdu běží na 360 Hz. A výsledky pro hráče jsou pozoruhodné.

Specifikace Asus Rog Swift PG259QN

Typ panelu / podsvíceníPoměr stran velikosti obrazovkyObnovová frekvence maximálního rozlišeníNativní barevná hloubka / barevný gamutDoba odezvy (GTG)Maximální jasKontrastŘečníciVstupy videoZvukUSB 3.0Spotřeba energieRozměry panelu (WXHXD W/BASE)Tloušťka paneluŠířka rámečkuHmotnostZáruka
IPS / W-LED, okrajové pole
24.5 palců / 16: 9
1920 x 1080 @ 360 Hz; G-Sync 1-360 Hz
8-bit / srgb, HDR10
1ms
400 nits
1 000: 1
Žádný
1x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0
3.Výstup sluchátka 5 mm
1x nahoru, 2x dolů
31W, jas @ 200 nits
21.9 x 14.9-19.6 x 9.7 palců (557 x 379-499 x 247 mm)
2.3 palce (59 mm)
Top/Boty: 0.2 palce (6 mm); Spodní: 0.7 palců (18 mm)
15.6 liber (7.1kg)
3 roky

Kromě jeho rychlosti bude hlavním tématem konverzace o PG259QN pravděpodobně jeho cena. Na 699, Je to jeden z dražších monitorů s 1080p Rozlišení tam. Ale když si uvědomíte, že nic jiného nemůže dělat to, co dělá, co má dělat hráč? Pokud hledáte každou možnou konkurenční výhodu, změní toto vnímání LCD schopnosti obrazovky.

Přijímáme určité množství rozostření pohybu z našich monitorů. Technologie, bez ohledu na to, jak dobře se vyvíjí, má významné omezení: vzorek a držení. To znamená, že mezi rámečky neexistuje žádné zaplacení obrazovky, jako je u plazmy, OLED nebo obrazovka CRT. Plazma bliká obraz až 600krát za sekundu, což zcela eliminuje rozmazání. OLEDS může udělat to samé. Jediným způsobem, jak to napodobit pomocí LCD, je buď zachytit podsvícení nebo zvýšit obnovovací frekvenci.

Podsvícení jsou běžné v herních monitorech a pracují na odstraňování rozostření. Ale také snižují jas a ve většině případů zabraňují fungování adaptivního sync (jako Nvidia G-Sync nebo AMD Freesync). Vyšší obnovovací sazby jsou lepší přístup a čím rychleji jdete, tím menší je rozmazání. Samozřejmě potřebujete počítač, který může dosáhnout vysokých snímků, a to zvyšuje náklady. Pro řízení ROG SWIFT PG259QN při 360 snímcích za sekundu (FPS) bude vyžadovat použití jednoho z nich Nejlepší grafické karty k dispozici hráčům. Ale pokud to dokážete, budete odměněni nejhladším obrázkem, jaký jste kdy viděli. Pouhé spuštění několika testů Blur Busters ukazuje schopnost PG259QN. Je to na jiné úrovni.

Kromě své vznešené obnovovací frekvence zahrnoval Asus G-Sync, který pracuje v celém rozsahu od 1-360 Hz. Také jsme dostali monitor, aby běžel freesync neoficiálně, i když to není certifikováno společností AMD. Získáte také HDR se stmívatelným podsvícením. Je to pole okrajů, takže nikdo neočekává Nejlepší monitor HDR nebo nabídnout dramatický kontrast možný s panelem místního stmívání (FALD) s plným prstem, ale výsledky vás mohou stále překvapit.

PG259QN může být předzvěstí věcí, stejně jako VG248 byl před sedmi lety. Podívejme se.

Montáž a příslušenství

ROG SWIFT PG259QN SOPIPS ve velké kartonu a vyžaduje pouze to, abyste zašroubovali celokovovou základnu. Vzpřímený je již připojen.

Na rozdíl od jiných displejů ROG Swift neexistuje efekt osvětlení RGB, který by se promítal na horní část stolu. Ne, že nám to opravdu chybí.

Monitor je dodáván s jedním USB, jedním displejem a jedním kabelem HDMI, spolu s malým vnějším napájecím zdrojem. Na vstupním panelu jde kryt snímku, aby se kabeláž uklidila.

Produkt 360

Asus dosahuje extrémně tenkého rámu kolem vrcholu a stran, jen 6 mm. Pokud jste nainstalovali dva nebo tři PG259QNS, neměli byste mezi obrázky mnoho řádků. Spodní obložení je široké 18 mm a má logo ROG v leštěném kovovém povrchu. Celkový styl je zřetelně asus, s hladkou křivkou přes zad a formované linie prvků, které vypadají jako trup kosmické lodi.

Vzadu je mnohem větší logo ROG, které se rozsvítí v různých barvách. Účinek se nazývá aura RGB a je kontrolovatelný z displeje monitoru na obrazovce (OSD). Světlo může dýchat nebo blikat a měnit barvu. Pokud zapojíte synchronizaci aury a máte kompatibilní hardware ROG, můžete synchronizovat efekty RGB.

Také vzadu je ovládací joystick a čtyři tlačítka. Nejspodnější klíč přepíná sílu, takže dávejte pozor, abyste na něj omylem neklikli. Ale hůl však snadno ovládá všechny funkce. Dva z jejích pokynů jsou zkratky programovatelné uživatelem.

Stojan je poměrně podstatný a stylizovaný, aby se vešel do tématu ROG. Dostanete 4.7 palců nastavení výšky, spolu s otočným 25 stupňů, naklonění 5/20 stupňů a portrétním režimem. Pokud chcete použít svůj vlastní hora, vzpřímený může být odstraněn pro odhalení 100 mm vzoru VESA.

Vstupní panel je řídký a má pouze jeden z každého z DisplayPort 1.4 a HDMI 2.0. Získáte také 3.5mm zvukový výstup a USB 3.0 portů, jeden proti proudu a dva dolů. HDMI provozuje pouze 240 Hz; Budete potřebovat DisplayPort, abyste mohli běžet na 360 Hz a používat G-Sync. HDR pracuje přes obou rozhraní.

Funkce OSD

OSD Rog Swift PG259QN přináší vše potřebné pro hraní a přesné zobrazování. Ovládáte to šikovnou joystickem, který najdete po pravé straně, spolu se sadou ovládacích klíčů.

Hraní je samozřejmě vpředu a střed. K dispozici jsou tři úrovně overdrive. Střední nastavení je nejlepší volbou pro pohyb bez duchů. GamePlus zahrnuje sadu cílových bodů, časovačů, stopky, čítač snímků a více zarovnání displeje. Dark Boost zvyšuje černou úroveň a usnadňuje vidění detailů stínu.

K dispozici je také velmi nízké rozostření pohybu (ULMB), i když při snímcích přes 200 fps je to naprosto zbytečné. Chcete-li jej použít, vypněte G-Sync a snížit obnovovací frekvenci na 240 Hz. Poté můžete upravit šířku pulsu pro více či méně snížení rozmazání. Snížení znamená nižší jas.

PG259QN zahrnuje dynamicky stmívatelný podsvícení pro režimy SDR i HDR. V režimu SDR zvyšuje kontrast na přibližně 3 000: 1, což je viditelný rozdíl. Kontrast HDR měřil v našem testování téměř 7 000: 1, takže funkce má dopad. Kolik bude záviset na obsahu, ale zjistili jsme, že je pěkně vylepšené herní a video. Tato nabídka také obsahuje filtr modrého světla pro čtení.

PG259QN je přesná z krabice, ale Asus zahrnoval pěknou sadu kalibračních ovládacích prvků. Barevná teplota můžete určit pomocí jedné ze sedmi předvoleb nebo upravit posuvníky RGB. Existuje také pět předvoleb gama z 1.8 až 2.6. HDR zamkne většinu ovládacích prvků obrazu, ale stále můžete upravit kontrast a barevnou teplotu.

Asus ‚Aura Lighting Effects mají svůj vlastní sub-menu. Zapnutí Aura Sync koordinuje LED PG259QN s vedením jiných komponent ROG. Takže můžete mít lehkou show pocházející ze všech vašich zařízení. Aura RGB ovládá pouze velké logo ROG vzadu. se změnami barev, které přicházejí u vybraných uživatelů vybraných efektů. Pokud si přejete, můžete celou věc vypnout.

Nastavení kalibrace Asus Rog Swift PG259QN

Režim závodního režimu ROG Swift PG259QN poskytuje přiměřeně přesný obraz bez kalibrace a je nejlepším výchozím bodem pro úpravu. Ponechání kontrastu na výchozí hodnotě 50 a gama ve 2.2, vyladili jsme posuvníky RGB v paměti teploty barvy uživatele pro velmi pěkný zisk.

Níže jsou uvedena nastavení kalibrace, která jsme použili pro obsah SDR.

Režim obrázkuJas 200 nitsJas 120 nitsJas 100 nitsJas 80 nitsJas 50 nitsKontrastGamaSDR barevná teplotaHDR barevná teplota
Závodění
42
21
16
11
3 (minimálně 40 nits)
50
2.2
Červená 95, zelená 94, modrá 100
6500K

Je třeba poznamenat, že při přechodu na režim HDR je většina ovládacích prvků obrazu šedá, ale stále můžete upravit kontrast a barevnou teplotu. A nastavení SDR je zděděno režimem HDR. Naše vlastní kalibrace ve stupních šedi nebyla pro HDR nejlepší volbou, takže jsme změnili teplotu barev zpět na 6500k.

Hraní a praktické

První věc, kterou jsme si všimli při připojení Rog Swift PG259QN, je to, že je to vánek na instalaci. Windows bez zásahu od nás bez zásahu rozpoznala svou schopnost 360 Hz a podle toho stanovila rychlost s G-Sync. AMD FreeSync byla stejná, i když to není certifikováno jako monitor freesync. Konfigurace nebyla přepínána. S našimi testovacími systémy to prostě fungovalo.

Bez ohledu na to, co byste mohli dělat s PG259QN, je to vynikající monitor. Strávili jsme několik dní prací na tabulkách a dokumentech, sledováním videí a hraním her a vynikalo to ve všem. Barva a kontrast se rovnají nejlepším obrazovkám IPS, které jsme zkontrolovali. Jeho nedostatek rozšířené barevné škály, jmenovitě DCI-P3, nebyl škoda. SRGB, když je to přesně provedeno, poskytuje spoustu nasycení a živost pro úpravy fotografií a graficky orientované úkoly.

Windows vypadá nejlépe v SDR s proměnnou podsvícení. ASUS vytvořil praktický dynamický kontrastní prvek, díky kterému je obrázek jasný a ostrý bez detailů oříznutí nebo ztutování.

Režim HDR by měl být vyhrazen pro hraní a správně kódované video. Nemá smysl zapojit HDR k sledování klipů SDR z YouTube; Nebude to vypadat lépe. Pokud však vyberete prémiový proud, režim HDR jej zlepší. Proměnná podsvícení je uzamčena do polohy ON, když přepnete okna na HDR.

Hraní je zjevení na PG259Q. Ve většině případů zůstaly rámcové frekvence v rozmezí 240-260 FPS. Budete potřebovat podstatný hardware pro spuštění při 360 Hz.- Více než Geforce GTX 1080 Ti a Radeon RX 5700 XT, které máme po ruce. Ale trvalé akce při dokonce 250 Hz je děsivě hladké. Rychle zapomenete na rozlišení FHD monitoru, protože objekty a pozadí zůstaly v dokonalém zaměření, bez ohledu na to, jak rychle jsme přesunuli myš. Rozlišení pohybu je všechno a tento monitor to dělá lépe než cokoli, co jsme dosud viděli.

Tomb Raider rozhodně těží z proměnné podsvícení. Přidal to nějaký další pop a pomohl také Shadow Detail vyniknout, a přitom stále činit hlubokou černou, když je to vhodné. Call of Duty: WWII vypadala dobře v režimu HDR s lepšími vymezenými tmavými oblastmi a rozměrným pop z vrcholů. Tento efekt vynikl textury a přidal k 3D vzhledu.

Kontrolní zpoždění a rozostření pohybu zcela chyběly. A to není přehánění. Obrázek byl stejně ostrý, když se pohyboval, jako když stál v klidu. A to bylo při snímcích pod plnou schopností PG259QN. Nejvyšší vrchol, který jsme viděli, byl 295 fps s detailem maximální. Zatímco jsme mohli zapnout detail pro vyšší sazby, hra pak vypadala trochu jemně, i když statická.

Ti, kteří se obávají tepla generovaného obnovovací frekvencí 360 Hz. Asus nainstaloval podstatný chladič na PG259QN, který eliminuje potřebu ventilátoru. Opravdu jsme neslyšeli peep z PG259QN, i když to bylo rozdrceno několik hodin pryč několik hodin.

Asus Rog Swift PG259QN Recenze: Hitting 360Hz

Techspot slaví své 25. výročí. Techspot znamená technickou analýzu a rady, kterým můžete věřit. Když si koupíte naše odkazy, můžeme si vydělat provizi. Další informace.

Asus Rog Swift PG259QN je prvním monitorem, který zasáhl frekvenci obnovení 360 Hz, což nám dává jasnost pohybu, která je na rozdíl od všeho, co jsme viděli s LCD panely dříve. Představuje také další vývoj monitorů s vysokou frekvencí a výrazně přesahuje bariéru 240 Hz, na kterou jsme si v posledních několika letech zvykli.

Co je možná více vzrušující na ASUS PG259QN je to, že zasáhne toto obnovení panelem IPS, nikoli TN. Je to poprvé, kdy IPS nabízí nejrychlejší obnovovací sazby na trhu.

S tímto novým 360Hz IPS a dalšími ultra rychlými monitory, jako je Samsung’s VA Odyssey G7, to vypadá, jako by TN na svých posledních nohách, když další technologie vystoupily, aby dělaly to, co TN udělal, ale lepší.

Nyní nebude monitor 360 Hz pro každého, zejména proto, že vidíme jen rozlišení 1920 x 1080 a 24.Velikost 5 palců. Tato recenze však představuje zajímavý pohled na to, kam směřuje technologie monitoru a co můžeme očekávat od jiných špičkových displejů v následujících letech.

Pokud jde o další klíčové specifikace, PG259QN je monitor G-Sync, který pro svou adaptivní synchronizační funkce používá úplný modul G-Sync pro svou adaptivní synchronizaci. Tento monitor ROG byl klíčem k marketingové kampani NVIDIA „Frames Win Games“ a byl medializován vedle jejich nových GPU série RTX 30 Series. Nejedná se však o produkt exkluzivní NVIDIA, nová iterace jejich modulu G-Sync obsahuje průmyslovou adaptivní synchronizaci synchronizace, takže PG259QN také pracuje s variabilními obnovovacími rychlostmi na GPU AMD a jiných zařízeních s podporou VRR a jiných zařízení.

Nyní jsme mimo bod, kde je G-Sync technologií uzamčené a to je skvělé vidět. Jo a je to pasivně ochlazený modul G-Sync, takže se nemusíte starat o hluk ventilátoru, jako je u některých G-Sync Ultimate Displays.

ASUS inzeruje displej jako HDR schopný, ale neexistuje žádná lokální podpora stmívání tak realisticky, nejedná se o monitor HDR. Neexistuje ani široký barevný gamut. Ale to není důležité pro super vysoký obnovovací displej, jde o to všechno o tom, že 360 ​​Hz obnovovací frekvence, rychlou technologii IPS, 1ms šedá až šedá doba odezvy a tak dále.

Stejně jako většina monitorů Asus ‚Rog je tento navržen s ohledem na dav „hráče“. Zde je vidět mnoho prvků stylu hráče, od ostrých vzorů na zadní straně, přes RGB LED, až po odvážný a agresivní stánek. V minulosti jsme několikrát řekli, že se nám nelíbí estetika Asus ‚Rog Design a to se neliší, toto není můj oblíbený design monitoru.

S tím řekl, Asus nepopiratelně postavil tento monitor dobře. Stánek používá pro své nohy prémiovou kovovou konstrukci, a zatímco zbytek displeje je většinou plastový, dostáváme štíhlé rámy, žádné viditelné švy a robustní stojan. Navzdory zabalení celé řady pohybu, včetně nastavení výšky a podpory pivotu, je PG259QN pevná a snadno zkopíruje náraz na váš stůl, aniž by se vůbec pohyboval.

Displej na obrazovce je ovládán směrovým přepínačem a získáme obvyklou silnou sadu funkcí ASUS. Pro hráče to zahrnuje časovače, nitky, čítače FPS a nástroje pro zarovnání zobrazení, které jsou užitečné. K dispozici je také stínové zvýšení a filtry s modrým světlem pro manipulaci s barvami. A pak zdravá řada ovládacích prvků barev, aby se přišla o přesnost barev.

Výběr portů je v pořádku, i když pro některé to může být trochu chybějící: existuje jediný displayport a jeden port HDMI, v souladu s dalšími G-synchronizačními displeji. Pokud chcete přistupovat k obnovovací frekvenci 360 Hz, budete muset používat DisplayPort, HDMI je omezen na 240 Hz. K dispozici je také rozbočovač USB a zvukový výstupní konektor. Žádné vestavěné reproduktory na tomto.

Jednou z velkých otázek, které jsme do této recenze měli, byla: je 360 ​​Hz ve skutečnosti lepší než 240 Hz? Již se hodně diskutovalo o tom, jak 240 Hz přináší snižující se návraty nad 144 Hz, takže jaká je situace s dalším krokem v obnovovací frekvenci?

Výkon zobrazení

Režimy odezvy / Overdrive Režimy

Abych byl upřímný, myslíme si, že se zkušenost bude lišit od člověka k člověku, zda je rozdíl od 240 Hz do 360 Hz patrný. Pro mě si mohu všimnout malého, ale patrného zisku na 240 Hz, a dokonce i bez porovnání vedle sebe jsem byl příjemně překvapen tím, jak reagující tento displej se cítí používat.

Je to extrémně rychlé, vstup se rychle cítí blesk a nejsem profesionální hráč esports, i když jsem jako recenzent monitoru naladěn na pozorování rozdílů ve vizuální kvalitě. Pokud jste méně citliví, možná se snažíte rozeznat rozdíl mezi 60 a 144 Hz (a ano, jsou tam ti lidé), pak jo, 360 Hz na vás bude zbytečné.

Co je však velmi zřejmé, je, kolik upgradu 360 Hz je na 144 Hz. Během této recenze jsem použil PG259QN vedle sebe s mým každodenním řidičem, LG 34GK950F s jeho 144Hz obnovovací frekvencí. 144Hz se cítí pomalá a pomalu ve srovnání s 360 Hz, existuje jasný rozdíl v hladkosti, jak byste doufali s 2.5x zvýšení na obnovovací frekvenci.

Není to tak výrazné zlepšení, protože 144Hz je na 60 Hz (A 2.4x se zvyšuje na obnovovací frekvenci), ale pokud jste na chvíli používali 360 Hz, vraťte se k něčemu jen 144Hz, můžete cítit rozdíl. S 240 Hz získáte nějaký z tohoto efektu, ale ne ve stejném rozsahu jako u 360 Hz.

Další otázkou je, zda panel IPS může držet krok s požadavky na obnovovací frekvenci 360 Hz; Okno pro každé obnovení zde je jen 2.78ms, jinými slovy, monitor může zobrazit nový obrázek každé 2.78ms. Abychom získali skutečný zážitek z 360 Hz, musí být panel schopen dokončit svůj přechod před vypršením tohoto okna, jinak jen dostanete rozmazaný nepořádek.

Asus Rog Swift PG259QN. 360 Hz (OFF)

Existují pouze tři režimy overdrive, z nichž první je režim OFF. Zatímco průměrná doba přechodu sub-6MS je pro panel IPS působivá, není dostatečně rychlá pro hraní 360 Hz. Ale nemyslím si, že se mnoho lidí rozhodne použít tento režim, protože to není výchozí nastavení.

Asus Rog Swift PG259QN. 360 Hz (normální)

Výchozí normální režim vám přináší velmi působivý výkon. S 2.21ms šedá až šedá průměr, jsme v rámci ballparku skutečného zážitku z 360 Hz. Ve skutečnosti vidíme dvě třetiny všech přechodů dokončených v rámci 2.Okno 78 ms a více než 90% v přiměřené toleranci okna. To pomáhá poskytovat vynikající čistotu pohybu bez rozmazání, velmi působivé pro displej IPS.

Existuje malé množství překročení, ale v praxi to není patrné, průměrná míra chyb 4% je v rámci normálních tolerance, takže celkově zde žádné problémy s tím, jak tento displej funguje na 360 Hz. Abychom odpověděli na počáteční otázku, zdá se, že tato nová technologie „Fast IPS“ z AU OPtronics je naprosto schopna obnovit 360 Hz obnovovací sazby. Dostáváme TN ekvivalentní výkon, takže se nebojte vůbec o IP, které nedrží krok s tak vysokým obnovením, absolutně to může.

Asus Rog Swift PG259QN. 360 Hz (extrémní)

Extrémní režim, o jeden krok vyšší, není tak užitečný. Zde získáváme velmi vysokou úroveň překročení a šedého až šedého výkonu se v průměru výrazně nezlepšuje. Vzhledem k tomu, že v tomto režimu i v normálním režimu vidíme 1MS časy přechodu nebo nižší, si myslím, že Asusovy tvrzení o 1ms šedé až šedé přechod jsou do značné míry přesné. Stále nejsme v bodě, kde se v průměru dostaneme 1ms, ale 2ms je docela blízko, takže se rozhodně přibližujeme blíže.

Asus Rog Swift PG259QN. 360 Hz, 240Hz, 144Hz, 60 Hz (normální)

Při použití normálního režimu se nemusíte obávat přechodu na jiné režimy overdrive při různých obnovovacích frekvencích. Díky implementaci modulu G-Sync modulu s variabilním overdrivem získáváme solidní výkon v celé řadě obnovení.

Asus PG259QN je při nabídce téměř 2ms šedé až šedé.

Při 240 Hz vidíme 2.Průměr 59 ms šedá až šedá s malým zvýšením k překročení. Na 144Hz jsme nyní na 3.Průměr 3 ms s vyšší, ale zvládnutelným překročením. Poté při 60 Hz udržujeme zvládnutelné překročení se zvýšením na 4.Průměrné doby přechodu 39 ms. Celý výkon tohoto rozsahu je opravdu dobrý a to je to, co bych očekával od špičkového monitoru.

Asus PG259QN je při nabídce téměř 2ms šedé až šedé.

Je to nejrychlejší, pokud jde o obnovovací frekvenci, ale také z hlediska doby odezvy, dva jdou ruku ruku v ruce, aby na vrcholu grafů. Tento monitor je z hlediska doby odezvy asi o 17% rychlejší než další nejlepší, LG 27GK750F, na nižších úrovních překročení. Vidíme také o 40% rychlejší odpovědi než jiné TN monitory, které jsme testovali, jako HP Omen X 27, při prohlížení maximálního výkonu.

Jediným dalším monitorem, který se blíží, je Samsung’s Odyssey G7, další uchazeč o sub-3ms, i když s nižší rychlostí 240 Hz. Zatímco Samsung bezpochyby získává vynikající výkon z panelu VA, IPS je stále rychlejší technologií a více se hodí pro ultra vysoké obnovovací frekvence, jako je 360 ​​Hz. Skutečnost, že to bije TN, je ještě působivější, díky 50% výkonovému zisku oproti předchozí generaci IPS displeje, který překonal rychlosti obnovení 280 Hz.

Tento graf je nedávným přírůstkem k našim recenzím monitoru a ukazuje průměrný výkon v celém rozsahu obnovení, při použití nejlepšího režimu overdrive pro proměnné herní hry s obnovením. Předchozí grafy ukázaly nejlepší výkon při nejvyšší obnovovací frekvenci, tento graf je průměrný výkon napříč všemi testovanými obnovovacími frekvencemi. Vzhledem k tomu, že PG259QN mírně spadl při nižších obnovovacích frekvencích ve srovnání s jinými monitory, PG259QN nedrží takový druh vedení v maximálním výkonovém grafu výkonu. Ale je to stále nejrychlejší displej celkově s úzkým rozpětím, i když s poněkud vyššími inverzními mírami duchů.

Obecně však všechny tři monitory v horní části těchto grafů nabízejí pozoruhodný herní zážitek. PG259QN to dělá s IPS, HP Omen X 27 to dělá s TN a Samsung Odyssey G7 to dělá s VA. Celkově je ROG PG259QN rychlejším monitorem díky jeho vyšší frekvenci obnovy, ale je skvělé vidět tak silnou konkurenci mezi různými technologiemi, což jsme dosud nikdy neviděli.

Výkon tmavé úrovně je problémem s PG259QN, neexistuje žádná tmavá úroveň rozmazání a doby odezvy jsou konzistentní napříč deskou. Poté pro soulad s obnovovacími frekvencemi je 90% dost dobré pro výsledek středního stolu a to je určitě vynikající pro displej IPS. Vidíme to všeho dosaženého s průměrnou mírou chyb sub-5%, což naznačuje, že panel není tlačen do extrému, aby poskytl vysokou dobu odezvy.

60Hz ve skutečnosti není nejlepší předváděč toho, co tento monitor může udělat, ale výkon je přesto solidní, se 4.39ms šedá až šedá průměr. Ne úplně tam s nejlepšími panely TN, ale realisticky bude zážitek podobný vzhledem k vysoké úrovni rozostření, které dostanete na 60 Hz stejně.

Vstupní zpoždění je s tímto displejem vynikající. Zpoždění zpracování je kolem 0.2ms, který je elitní, a když je kombinován s velmi vysokou obnovovací frekvencí a rychlými dobami odezvy, skončíme se vstupem 4MS na zpoždění obrazu. PG259QN se cítí rychle používat blesk, a proto vidíme vedoucí latenci vstupů třídy, která umožňuje velmi hladký a citlivý zážitek.

Spotřeba energie je na vysoké straně pro 24.5palcový displej, ačkoli zahrnutí modulu G-Sync a vysoké obnovovací frekvence to bude mít dopad. 30w stále není nic šíleného a není důvod k obavám.

PG259QN také podporuje ULMB, aka Ultra Low Motion Blur, což je značka NVIDIA pro technologii podsvícení, aby se snížila rozostření. Je zajímavé, že se zde nazývá ULMB místo obvyklé značky ASUS ELMB, pravděpodobně kvůli uspořádání G-Sync. Neexistuje také žádná elmb-synchronizace, takže tento displej podporuje pouze podsvícení při pevných obnovech as G-Sync deaktivované.

Existují další omezení, jak lze použít ULMB. Velký je, že nelze aktivovat při 360 Hz, maximální obnovovací frekvence pro ULMB je 240 Hz. 360Hz má vynikající čistotu pohybu, takže při této obnovovací frekvenci by to pravděpodobně přineslo jen malé zlepšení, ale přesto je zklamáním vidět žádnou možnou kombinaci maximálního obnovení a ULMB.

Při 240 Hz je ULMB dobrá, ale od Strobe Crosstalk existuje slabý až středový dvojitý obraz. Podle mého názoru je to vlastně o něco jasnější na 144 Hz, i když je zde jasnější strobo. Žádná z těchto obnovovacích sazeb neposkytuje perfektní zážitek z podsvícení a vzhledem k tomu, že ULMB je omezena na pevné obnovovací sazby, není to také ideální situace. Raději bych používal monitor ve svém maximálním režimu 360 Hz s G-Sync, ale v některých scénářích může být možnost ULMB možností.

Výchozí výkon barev

Asus Rog Swift PG259QN. SRGB, testovaný na nativní rozlišení, nejvyšší obnovovací portrét Calman Ultimate, Deltae Hodnota cíle: pod 2.0, cíl CCT: 6500K

Šediště, saturace a barevný kochak

Přechod do barevného výkonu, a to by měla být relativně rychlá sekce. Je to proto, že ASUS dodal téměř dokonalou kalibraci továrny s tímto monitorem. Nejenže jsou časy odezvy nejrychlejší, co jsme testovali, ale úroveň kalibrace vynesená krabice je nejlepší, co jsme viděli z jakéhokoli herního monitoru.

Nejlepším aspektem kalibrace je perfektní dodržování křivky SRGB gama. A myslím perfektní, vážně je to bezchybný výkon. Křivka CCT je také vynikající, bez značného odstínu z továrny. To vede k vynikajícímu průměru deltae pod 1.0 Ve výchozím nastavení to nelze smysluplným způsobem vylepšit s další kalibrací.

Výkon nasycení je také velmi dobrý. Horní konec je ovlivněn malým množstvím, ale zbytek rozsahu přináší dobrý výkon. Průměr Deltae 2000 pod 1.0 je elitní a výkon DEITP je také skvělý. Poté v ColorChecker, opět vynikající výsledky, ekvivalentní předchozímu nejlepšímu kalibrovanému monitoru, který jsme testovali, Acer Predator X27. V průměru monitory ve svém továrním stavu dosáhnou průměru 3 Deltae 2000 3.34 V tomto testu, tak sedíte hluboko pod tím jen na 0.55 je tak dobrý, jak to dostane.

OSD vyladěná barva barev

Asus Rog Swift PG259QN. SRGB, testovaný na nativní rozlišení, nejvyšší obnovovací portrét Calman Ultimate, Deltae Hodnota cíle: pod 2.0, cíl CCT: 6500K

Šediště, saturace a barevný kochak

Jediným způsobem, jak jsme byli schopni dále zlepšit výkon, je s několika velmi malými vylepšeními OSD, ale ani tehdy si nemyslíme, že stojí za to ukázat naše nastavení, protože jsme si jisti, že nejlepší volba by byla odlišná pro různé jednotky. Podle našeho názoru je kalibrace továrny natolik dobrá, že ji můžete použít z krabice bez změn. To je pro tento druh monitoru vynikající, výrazně nad našimi očekáváními.

Barevný prostor: Asus Rog Swift PG259QN. D65-P3

Je tu jen jedna nevýhoda, a to je celkový barevný prostor SRGB, který se nachází na pouhých 95%. To není hrozné, ale je to trochu krátké od 100%, které bychom chtěli vidět z moderních displejů SRGB.

Hlavním viníkem je, že Reds je malé množství níže, kde musí být. Upřímně řečeno, to není pro většinu lidí hlavní problém, 95% je naprosto v pořádku, ale je to jen něco, o čem si můžete být vědomi.

Jas, kontrast, uniformita

PG259QN poskytuje velmi vysokou úroveň jasu v režimu SDR, na více než 500 nits. I když ve většině prostředí není praktické používat monitor na 500 nits, umožňuje to, aby režim podsvícení také poskytoval vysokou úroveň jasu, takže to není zbytečná funkce.

To, co je opravdu povzbudivé vidět, je PG259QN dodávající silný poměr kontrastu pro displej IPS. Předchozí rychlé panely IPS, jako jsou panely z LG, obětoval kontrast k dosažení rychlé doby odezvy. Vzhledem k tomu, že panely IPS mají obvykle lepší kvalitu kontrastu a barev než TNS, byl tento kompromis pro kupující trochu zklamáním a přestože existovaly další oblasti, kde IPS LG produkoval mnohem lepší kvalitu obrazu než TN, černé úrovně byly slabé.

asus, swift, pg259qn, 360hz, monitor

AU OPtronics s tímto panelem neudělal takový kompromis, dostáváte kontrastní poměr 1200: 1, který je o něco nad průměrem IPS. To dává AUO místo č. 1 pro technologii IPS a my jsme docela dychtiví vidět podobné implementace v jiných velikostech a předsevzetích.

Samozřejmě, stejně jako u všech monitorů IPS, kontrast není celkově úžasný, protože panel VA nabídne přibližně dvojnásobek představení nebo lepší. Ale vzhledem k tomu, s čím pracujeme a nabízíme časy odezvy, vezmeme každý den 1200: 1.

Prohlížení úhlů jsou skvělé, podobné ostatním monitorům IPS a zjevně mnohem lepší než to, co může TN poskytnout. To znamená, že nemusíte vidět PG259QN Dead, abyste získali nejjasnější obrázek, pokud jej prohlížíte v mírně mimo úhel, je vše stále velmi jasné.

To nemusí být pro každého velký problém, ale opravdu si myslím, že je to důležité pro hraní na úrovni turnaje, protože pro prohlížení obrazovky je mnohem více volnosti v různých úhlech bez ztráty na kvalitu obrazu. Každá malá výhoda se počítá.

Uniformita ukazuje průměrné výsledky s malým rozdílem mezi levým a pravým polovinami, pokud jde o barevný odstín, ne obrovský obchod, ale po řadě vynikajících výsledků to je pravděpodobně jedna ze slabších oblastí displeje. Nemyslíme si však, že je to špatný výsledek, a naše jednotka netrpěla záře IPS, takže je to pozitivní.

Co jsme se naučili

Se všemi výsledky testování jsme velmi ohromeni Asus Rog Swift PG259QN. Z pohledu výkonu je to naprosto fantastický displej, který přibije vše, čeho se stanoví.

Funkce nadpisu je vynikající časy odezvy, což umožňuje skutečný zážitek z 360 Hz, s panelem IPS. Tento druh představení byl před několika lety neslýchaný, ale je to naprosto možné a Asus dodává velkým způsobem.

Asus tvrdí, že se jedná o nejrychlejší herní monitor esportu na světě a my bychom s tímto prohlášením absolutně souhlasili na základě našeho testování. Toto je zobrazení nejvyššího obnovení, které jsme použili, a má nejrychlejší celkové doby odezvy. To je kombinace zabijáků pro konkurenční hraní a když hodíte variabilní overdrive, který udržuje výkon skvělý v celé řadě obnovení, je těžké zavinit jakýkoli aspekt herního zážitku.

Dalším překvapivým činem je, jak Asus zálohoval časy odezvy elitní s nejlepší tovární kalibrací, kterou jsme viděli z herního monitoru. Není třeba se pohrávat s nastavením displeje, můžete pouze připojit monitor a získat hraní s vynikajícími barvami. Takže je to jeden dva úder: nejrychlejší časy odezvy a nejpřesnější barevný zážitek. To bude nesmírně těžké porazit.

Je to jeden dva úder: nejrychlejší časy odezvy a nejpřesnější barevný zážitek

Kontrast, na rozdíl od rychlých monitorů IPS LG, je skvělý, takže nedošlo k žádnému kompromisu k dosažení velkého výkonu. Jas je vynikající, stejně jako sledování úhlů, takže je.li kombinován s přesnými barvami, kvalita obrazu je zde úžasná. Kdybych musel nitpick, režim podsvícení by mohl být lepší a my úplně nehodíme 100% pokrytí SRGB. To je o všem, na co můžeme myslet.

Pak znovu, stejně úžasné jako Rog Swift PG259QN je a výkon, který může dodat, si nemyslíme, že tento monitor bude pro každého, ale menší výklenek hráčů. Pro většinu lidí, natož neformální hráče, 360 Hz nabídne jen malé zlepšení oproti 240 Hz. Je to lepší, ale pro průměrného hráče to pravděpodobně není o moc lepší.

Existuje také otazník o tom, zda budete dokonce hrát za požadovanou snímkovou frekvenci, vzhledem k tomu, že budete potřebovat velmi výkonný systém a hrát méně graficky intenzivní tituly eSports, jako je CS: Go nebo Rainbow Six Siege.

Pokud jde o ceny, 700 je spousta peněz na zaplacení 24.5palcový displej 1080p a téměř dvojnásobek ceny MSI MAG251RX, skvělý kvalitní 1080p 240Hz IPS monitor, který jsme zkontrolovali před několika měsíci. Výdaje 700 za monitor, který poskytuje pouze menší upgrade pro většinu lidí na 360 monitoru, není velká volba hodnoty, i když možnost 700 má vynikající výkon.

Pokud vám rychlost není absolutně všechno, pak vám 700 může přinést úžasný zážitek z monitoru s výhodami v jiných oblastech. Mohli byste si koupit Samsung Odyssey G7 s panelem VA 1440p 240Hz VA. Nebo pěkný displej 4K 144Hz. Nebo LG 27GL850 a ušetřit trochu hotovosti. Pro většinu lidí a zejména těch, kteří nehrají jen tituly eSports, bych si pravděpodobně vybral jednu z těchto možností.

Pak znovu nejsou průměrní kupující cílovým trhem tohoto monitoru. To je pro profesionální hráče, ty, kteří hrají na turnajích a dělají vážné konkurenční hraní. Mít tuto výkonnostní hranu nad displejem 240 Hz, bez ohledu na to, jak menší, by mohl být rozdíl mezi vítězstvím nebo prohráváním.

Pro toto publikum je Asus Rog Swift PG259QN vynikajícím displejem. Vyšší obnovovací frekvence, než jsme viděli dříve. Nejlepší doby odezvy pro nejjasnější pohyb. G-Sync proměnná overdrive. IPS displej s vynikajícími úhly sledování. Elite tovární kalibrace. Utrácet 700 za získání konkurenční výhody oproti vašim spoluobčanům v prostředí na linii peněz je změna chumpů, jediná věc, na které záleží, je, zda je hardware ve skutečnosti dobrý a ve skutečnosti poskytuje výhodu. A tento monitor je víc než jen „dobrý“.

PG259QN nám také dává pohled na budoucnost technologie monitoru. Zatímco 360Hz displeje na 1080p může být pro většinu kupujících v současné době mimo dosah, neustálé inovace na špičkových vlnkách po zbytek trhu. Displeje 240 Hz budou levnější a lepší. Monitory IPS se zrychlí. Za několik let budou specifikace, jako jsou tyto, dostupnější, protože nové věci se představí nahoře. To je to, co rádi vidíme a představení v nabídce s PG259QN mě nadšeno pro několik příštích generací monitorů v celém ekosystému.

Nákupní zkratky:

 • Asus Rog Swift PG259QN na Amazonu
 • Samsung Odyssey G7 32 „na Amazonu
 • HP Omen x 27 v obchodě HP
 • LG 27GL850 na Amazonu
 • Asus TUF Gaming VG279QM na Amazonu
 • Geforce RTX 3080 na Amazonu
 • Zkušenosti s technologií bez reklam při podpoře naší práce
 • Náš slib: Všechny příspěvky čtenářů půjdou na financování více obsahu
 • To znamená: Techní vlastnosti, více měřítka a analýzy

Asus Rog Swift PG259QNR Recenze

Asus Rog Swift PG259QNR je nejrychlejším herním monitorem na planetě a zálohuje rychlost solidní kvalitou, některými inteligentními funkcemi a robustním designem. Pokud jste nejvyšší konkurenční hráč, který hledá všechny výhody, je to displej.

Asus Rog Swift PG259QNR je ohromující vlajkový herní monitor, který slouží k obnovovací frekvenci 360 Hz spolu s technologií Nvidia G-Sync-na papíře, díky čemuž je Asus nejrychlejším herním monitorem na světě.

To je skvělé chlubit, ale ASUS stojí 799 GBP, takže to není úplně levné. Není to ani přesně pro všechny: Swift se zaměřuje na konkurenční eSports hráče, kteří potřebují všechny možné výhody.

K dispozici jsou dvě verze tohoto displeje. Zde přezkoumáno PG259QNR je dražší a můžete ušetřit 100 GBP zvolením pro PG259QN, který nezahrnuje modul kontroly latence displeje displeje.

Sestavení designu

Rog Swift PG259QNR se vynoří z krabice s již připojeným stojanem a základna je vybavena několika snadnými předinstalovanými šrouby. Je to jeden z nejnáročnějších displejů, které jsem použil pro věky. kovový stojan je široký a zůstává pevně zasazený k vašemu stolu a při namrznutí obrazovky se stěží kolísá. Stojan je skalní a plastová zadní vykazuje podobnou sílu.

To je důležité, protože obrazovka, jako je PG259QNR, bude pravděpodobně pořízena na spoustu herních akcí, takže musí přežít častý transport.

asus, swift, pg259qn, 360hz, monitor

Je snadné upravit PG259QNR. Má 120 mm nastavení výšky a může být nakloněno i otočeno. Také se houpe do portrétního režimu a podporuje 100 mm vese montáž. ASUS také zahrnuje stolní svorku v krabici.

Známá nabídka Asus na obrazovce je spravována joystickem a kvartetem tlačítek. Je to rychlé a funkční, s rozumnou organizací a praktickým zobrazením klíčových informací.

PG259QNR zahrnuje dva porty USB a konektor pro sluchátka, ale porty USB jsou kolem zadní části, takže je obtížné přístupné. Tato obrazovka také nemá připojení USB-C a žádné reproduktory, i když většina hráčů bude mít stejně vlastní reproduktory nebo herní headsetu.

asus, swift, pg259qn, 360hz, monitor

Obsahuje specifikace

Obnovová frekvence 360 ​​Hz je ohromujícím doplňkem konkurenčních situací. znamená, že hratelnost lze poskytnout neuvěřitelnou rychlostí, plynulostí a jasností. To je pro eSports velký problém, kde rychlejší obnovovací frekvence znamená konkurenční výhodu a kde milisekundy dělají rozdíl mezi vítězstvím a prohráváním.

asus, swift, pg259qn, 360hz, monitor

PG259QNR používá NVIDIA G-Sync, takže těchto 360 snímků za sekundu je synchronizováno s grafickou kartou, takže nedochází k trhání ani koktání. Tento displej také pracuje s grafickými kartami AMD.

Zahrnutý analyzátor latence Nvidia Reflex měří latence mezi myší, počítačem a displejem. v podstatě zpoždění mezi kliknutím na myši a akcí probíhající na obrazovce. Výsledky se měří v milisekundách a tento nástroj může zdůraznit, jak se mění hardware PC, nová změny myš nebo zobrazení mohou zlepšit reakční časy.

Zbytek specifikace PG259QNR je zaměřen na eSports. Je tu doba odezvy 1ms, která je vynikající a podkladovým displejem je panel IPS s 10bitovou barvou. Obrazovka má také nekluklý povlak.

Tento displej má rozlišení 1920 × 1080 a 24.5in diagonální velikost. není zakřivená. Tato čísla nejsou působivá, ale mají smysl pro konkurenci: malá velikost této obrazovky znamená, že hráči mohou vidět každý roh bez pohybů hlavy a nižší rozlišení znamená, že více grafických karet bude schopno zvládnout hraní 360 snímků za sekundu.

Pro většinu her však budete potřebovat něco jako grafická karta RTX 3080 a je nezbytné mít dobrý herní procesor a rychlou paměť také.

Existují některé oblasti, kde PG259QNR není tak působivý. Nemá ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB), který používá podsvícení zábradlí s G-Sync ke zlepšení ostrosti.

Má technologii NVIDIA nativní ultra s nízkým rozostřením pohybu, ale to nefunguje s G-Sync a funguje pouze při fixních obnovovacích sazbách 144 Hz nebo 240 Hz. Tyto opomenutí jsou zklamáním, ale ne obrovské dohody, protože při 360 Hz není obrovské množství pohybového rozostření, které je třeba snížit.

S tímto displejem je třeba mít několik dalších věcí. I když má vstupy Displayport a HDMI, port HDMI běží maximální obnovovací frekvencí 240 Hz. Neočekávejte, že tento panel bude efektivní s HDR, ačkoli tento displej podporuje HDR10, jeho nejvyšší jab přes 400 nits a jeho nedostatek místního stmívání znamená, že nedostáváte dobré zlepšení obsahu HDR v obsahu HDR.

Existuje několik oblastí, kde konkurenční panely jdou dále, i když na úkor funkcí přátelských k eSports. Vezměte si Samsung Odyssey G7. ten panel je zakřivený, dostupný ve větších 27in a 32 v návrzích, které stojí 549 GBP a 629 GBP a má vyšší rozlišení 2560 × 1440 Quad HD a lepší výkon HDR a lepší výkon HDR a lepší výkon HDR a lepší výkon HDR a lepší výkon HDR.

Pokud potřebujete periferie, vydejte se sem pro výběr nejlepších herních myší.

Výkon

Obnovová frekvence 360 ​​Hz poskytuje velkolepý výkon s bezkonkurenční hladkostí a plynulostí v rychlých hrách, jako je CS: Go, Fortnite a Overwatch, plus G-Sync znamená, že výkon je prakticky bezchybný bezchybný.

Rozdíl mezi běžnějším obnovovací frekvencí 240 Hz a tímto panelem 360 Hz je patrný, ale není to transformativní ve způsobu, jakým je přechod z 60 Hz na 240 Hz.

Vyšší obnovovací sazby poskytují snižující se výnosy ve srovnání s těmito ranými skoky. Většina hráčů bude tedy stále natována panelem 240 Hz, zatímco pouze hráči Eeenest ESPORTS budou potřebovat relativně štíhlou výhodu poskytovanou displejem 360 Hz.

Podobně, zatímco přesun na 360 Hz zlepšuje latenci, je to další oblast, kde je zlepšení relativně mírná.

Teoretická doba odezvy 1MS je dosažitelná pouze v režimu extrémního overdrive panelu. a v tomto režimu je příliš mnoho překročení, což brání vizuální jasnosti kvůli trochu větší rychlosti. V normálním režimu displeje běží panel přibližně 2 ms, což je stále dostatečně dobré pro špičkové konkurenční hry, takže to je možnost, kterou bych doporučil.

Podkladový panel IPS je pevný. Hladina jasu na vrcholu 413 nits je dostatečně dobrá pro světla světla a kontrastní poměr 1 214: 1 je dostatečně vysoký, aby poskytoval dobrou vibraci a jasnost pro hraní her.

Černá úroveň by mohla být lepší, ale to není ničivé. Prohlížení úhlů a uniformity jsou vynikající.

Teplota barev 6 418 kB je vynikající a průměrná delta e 0.64 je prvotřídní, takže získáte přesné barvy. Asus vykreslel 99.3% barevného gamut SRGB, takže snadno vytvoří každý odstín požadovaný hlavními hrami, ale činil pouze 73% a 72% adobe RGB a DCI-P3 Gamuts. To je zklamáním, ale také není důležité pro konkurenční hraní.

Samsung G7 nemůže soutěžit, pokud jde o obnovovací frekvenci. vrcholí na 240 Hz. Ale tento panel má své vyšší rozlišení a lepší schopnosti, pokud jde o vykreslování Adobe RGB a DCI-P3, takže je to lepší volba pro hraní pro jednoho hráče.

Dostupnost ceny

Displej ASUS stojí ve Velké Británii 799 GBP od Amazonu a přetaktování a 799 v BestBuy v USA (také v Amazonu), takže to není úplně levné, pokud si chcete koupit PG259QNR ve své nejlepší specifikaci.

Pokud však nechcete tolik utratit, existuje alternativa: PG259QN je verze tohoto displeje bez inovativního modulu pro kontrolu latence Asus. Tato verze displeje stojí 699 GBP nebo 699.

Panel ASUS je široce dostupný na obou stranách Atlantiku, ale pokud ho nenajdete, máte bohužel štěstí, pokud jde o 360 Hz monitory. jedná se o jediný herní desktopový displej, který je v současné době k dispozici při této obnovovací frekvenci.

Nejlepší herní alternativou právě teď je Samsung Odyssey G7, což je zakřivený panel 240 Hz s ohromující kvalitou obrazu. Je k dispozici v 27in a 32 v designech: První z nich má Velká Británie a USA 549 a 749. Posledně jmenovaný, větší displej stojí 629 GBP a 798.

Podívejte se na náš graf nejlepších herních monitorů a podívejte se, co jiného je k dispozici.

Výrok

Asus Rog Swift PG259QNR rozhodně nebude vyhovovat všem díky své vysoké ceně, omezené velikosti a nízkému rozlišení.

Kombinace obnovovací frekvence 360 ​​Hz, NVIDIA G-Sync a vynikající doba odezvy znamená, že se jedná o nejrychlejší herní monitor na světě právě teď.

Neuvěřitelně hladké a rychlé vykreslování je spárováno s obrovskou kvalitou sestavení, dobrým displejem na obrazovce a pevnou kvalitou obrazu. Tento panel je ideálním společníkem pro nejnáročnější hráče eSports, jako je CS: Go a Fortnite.

Jsou to pouze ti špičkové hráče, kteří z tohoto displeje získá maximum, získají významnou výhodu oproti panelu 240 Hz.

Jinak jsou displeje 240 Hz jako Samsung Odyssey G7 stále hladké. a mají vyšší rozlišení, větší úhlopříčky, více funkcí a nižší ceny.

brejle

Asus Rog Swift PG259QNR: Specifikace

 • model číslo.: PG259QNR
 • Velikost panelu: 24.5in (62 cm)
 • Rozlišení: 1 920 x 1 080 Full HD
 • Technologie zobrazení: IPS
 • Poměr stran: 16: 9
 • Doba odezvy (GTG): 1ms
 • Zobrazení úhlu: 178 ° (H)/178 ° (V)
 • Maximální obnovení: 360 Hz (s adaptivní synchronizací)
 • HDR: HDR10, VESA DisplayHdr 400
 • Video porty: 1x HDMI 2.0, 1x DisplayPort 1.4
 • USB porty: 2 × USB 3.0 konektorů typu A, 1x USB-B (upstream)
 • Ostatní přístavy: 1x 3.5 mm mini-jack pro sluchátka
 • Typický jas: 400 nits
 • Statický kontrast: 1000: 1
 • Proměnlivá synchronizace: Nvidia G-Sync, AMD FreeSync Compatible
 • Hmotnost: 7.1 kg (se stojanem), 3.6 kg (bez stánku)

Asus Rog Swift PG259QNR Recenze

Je tento panel 360Hz nejrychlejším herním monitorem na světě?

Výrok

Asus Rog Swift PG259QNR nabízí senzační rychlost a poskytuje fantastický zážitek pro hráče eSports nejvyšší úrovně, s vynikající kvalitou obrazu a robustním fyzickým designem. Je to však drahé a obnovovací frekvence a další funkce eSports mají prospěch pouze nejlepším hráčům.

Nevýhody

Klíčové specifikace

Asus Rog Swift PG259QNR je alespoň na papíře nejrychlejším herním displejem na světě díky neuvěřitelné rychlosti obnovení 360 Hz.

To je odvážné se může pochlubit na trhu plném vzrušujících, špičkových produktů. Obnovová frekvence 360 ​​Hz na tomto panelu je spárována s Nvidia G-Sync, robustním designem, spoustou RGB LED a rozlišením 1080p, které se nepochybně odvolává na hráče eSports.

Ale s nízkým rozlišením a malou velikostí je zde dostatek funkcí, aby přesvědčili nekonkurenční hráče, aby si koupili tento herní monitor?

Cena a dostupnost

Tato obrazovka je k dispozici ve dvou verzích. Zde je nejdražší model Asus Rog Swift PG259QNR, který stojí 799 GBP, 799 v USA a 1085 EUR v Evropě. Pokud chcete ušetřit peníze, PG259QN neobsahuje modul kontroly latence, čímž se sníží jeho cenu na 699 GBP ve Velké Británii, 699 v USA a 769 EUR v Evropě.

PG259QNR je k dispozici nyní od více prodejců, včetně přetaktování, skenování, krabice a dalších.

Design a funkce

Asus Rog Swift PG259QNR refresh frekvence 360Hz je vzácným doplňkem herního monitoru na ploše a je to senzační postava, která přichází na jeho vlastní vlastník v nejnáročnějších scénářích eSports/Competitions. Je zde kombinován s Nvidia G-Sync a poskytuje světově vedoucí herní zážitek-PG259QNR je hladký, plynulý a ostrý, s ohromující rychlostí a bez roztržení nebo koktání.

Pokud jste do rychle se rozvíjejících her, jako jsou Fortnite, Warzone a CS: GO, jsou to špičkové věci. A pokud jste konkurenční hráč na nejvyšší úrovni ve zběsilých titulech eSports, pak by 360Hz displej mohl poskytnout malou, ale kritickou výhodu.

Obnovová frekvence 360 ​​Hz však přichází s upozorněním. Zatímco jeho výkon je nepopiratelně velkolepý, záliv mezi 240 Hz a 360 Hz není obrovský. Zlepšení je patrné, ale neproměňuje vaše hraní ve způsobu, jakým by skok z 60 Hz na 144 Hz. nebo, jako je přesun ze 144 Hz na 240 Hz. Tyto snižující se výnosy znamenají, že z tohoto displeje budou mít prospěch pouze hráči eSports na vysoké úrovni.

Naštěstí G-Sync pracuje s grafickými kartami Nvidia a AMD, ale je jisté, že pro spuštění her na tomto displeji budete potřebovat výkonnou grafickou kartu-RTX 3070 nebo něco rychlejšího je ideální.

Analyzátor latence NVIDIA Reflex měří latenci mezi displejem, PC a myš-měření času přijatého kliknutím na myši a akcí, která se objevuje na displeji. Tyto časové rámce jsou malé. měřeny v milisekundách. ale tento nástroj může ukázat, jak se změny nastavení nebo nový hardware může změnit. Je to další funkce pro hráče na úrovni, kteří se bezpochyby vytěží z zlepšení těchto drobných marží.

High-end rysy pokračují s citovanou dobou odezvy 1MS, ačkoli PG259QNR dosahuje pouze tuto úroveň ve svém extrémním režimu overdrive, kde je omezena nadbytečným překročením. PG259QNR dodává dobu odezvy kolem 2 ms ve svém konvenčním režimu bez jakéhokoli překročení. a to je dost dobré pro konkurenční hru.

Monitor používá displej IPS s 10bitovou barvou a panel má matný povlak. Rozlišení 1080p je ideální pro esports a Asus má skromné ​​24.5in Diagonal. Tyto postavy se dobře nesrovnávají s pohlcujícími obrazovkami zaměřenými na hraní her pro jednoho hráče, ale nižší rozlišení umožňuje správně spustit tento displej více grafických karet a malá fyzická velikost znamená, že nebudete muset ztrácet čas pohyby krku na Podívejte se na každý roh panelu.

Jinde existují některé aspekty PG259QNR, které vyžadují více zvážení. Například tento panel nemá technologii ASUS extrémní nízké rozostření (ELMB) s nízkým pohybem-má místo toho technologii NVIDIA Ultra Low Motion Blur (ULMB), která funguje pouze na 144 Hz nebo 240 Hz bez G-Sync. Zatímco ULMB při 240 Hz přináší okrajově ostřejší obrázky než synchronizovaný výstup 360 Hz bez ULMB, rozdíly jsou malé a konkurenceschopní hráči oceňují rychlost 360 Hz přes trochu extra ostrosti při 240 Hz.

Fyzicky je PG259QNR působivý. Kvalita budování je ohromná, sotva jakýkoli kolísání ve stojanu a žádný významný pohyb v plastu kolem zadní části. Vzhledem k tomu, že panely eSports se často pohybují mezi událostmi, je to důležité.

Asus nabízí 120 mm nastavení výšky; Může se naklonit a otočit a funguje v režimu portrétu a na 100 mm Vesa Mounts. Malý rámeček je ideální pro multimonitorské soupravy a Asus zahrnuje také stolní svorku. PG259QNR je dodáván se dvěma USB porty a konektorem pro sluchátka, ale žádná připojení USB-C. Nedostatek reproduktorů není velkým opomenutím, když většina hráčů ESPORTS bude používat náhlavní soupravu, ale PG259QNR nezahrnuje háček headsetu.

Za tuto cenu existuje spousta konkurence, ale konkurenční monitory nemohou konkurovat ASUS, pokud jde o obnovovací frekvenci, takže musí nabídnout více v jiných oblastech.

Vezměte si Alienware AW2721D, který stojí 699 /769 GBP / 752 EUR. Je větší než ASUS a jeho rozlišení 2560 x 1440 nabízí více ostré snímky. vedle provozu 240 Hz a lepší schopnost HDR. Pak je tu Samsung Odyssey G7, což je další displej 1440p s provoz 240 Hz. Tento panel je k dispozici v 27 palcích a 32 palcích (model 27in stojí 549 /699 /699 EUR a 32in displej stojí 629 /799 /869 EUR) a má pohlcující zakřivený design.

Kvalita obrazu

Během mého testování s kolorimetrem ASUS zasáhl úroveň jasu vrcholu 413 nits, a to bylo spárováno s černým bodem 0.34 nits. Tyto postavy vytvářejí naměřený poměr kontrastu 1214: 1, který je pevný pro panel IPS. dostatečně vysoký, aby poskytoval dobrou nuanci, detaily a hloubku bez přesycení.

Tato úroveň jasu je dostatečně vysoká na to, aby zvládla jasná světla v rušných herních halách, ne.li obsahu HDR, a černá úroveň je dostatečně dobrá pro konkurenční hry. To znamená, že spousta dalších panelů nabízí lepší úroveň černé. a proto je to větší hloubka tmavších oblastí. Sledování úhlů a úrovně uniformity jsou trvale skvělé.

PG259QNR dodával barevnou teplotu 6418K a průměrnou delta e 0.64. Obě postavy jsou slušné a pomáhají obrazovce vykreslit barvy s konzistencí a přesností. PG259QNR vykresleno 99.3% barevného gamut SRGB, takže vytvoří každou barvu potřebnou pro běžné a konkurenční hraní, ale pouze 73% a 72% adobe RGB a DCI-P3/HDR Gamuts znamená, že nebude dost dobré na to, aby se mohly zabývat Kreativní úkoly v těchto barevných prostorech.

Výsledky ASUS’s Benchmark Command Well s soupeři. Alienware AW2721D nabízí hlubší černochy a lepší HDR, ale jeho přesnost kontrastu a barev se nelze porovnat. Samsung Odyssey G7 má mnohem odvážnější kontrast díky technologii VA, ale jeho barvy byly také méně přesné.

Závěr

O tom není pochyb: Asus Rog Swift PG259QNR je nejrychlejším herním monitorem na planetě a hratelnost s hladkými máslami je spárována s působivou dobou odezvy, vytváření kvality a základní kvality obrazu.

PG259QNR je však malý a nemá vysoké rozlišení a pouze nejlepší hráči eSports uvidí z tohoto displeje pozoruhodné zlepšení. Mějte také na paměti, že konkurenční zobrazení nabízí větší rozlišení a obrazovky za méně peněz, pokud jste ochotni kompromitovat obnovovací frekvenci.

Měli byste si to koupit, pokud.

 • Chcete, aby nejhladší a nejrychlejší herní zážitek nemusí být mezinárodní eSports Pro, aby chtěl nejlepší možný herní zážitek, a pokud jde o rychlost a hladkost, nic nepřináší jako PG259QNR.
 • Potřebujete vysoce kvalitní, malý displej pro častý přepravu, pokud jste hráč esports, pak budete cestovat na spoustu akcí, když se pandemie uvolní. PG259QNR je ideální pro časté cestování díky svému malému, robustnímu a nastavitelnému rámu.

Neměli byste to koupit, pokud.

 • Jste neformální nebo mainstreamový esports Playerthe 360Hz Obnovit by může být brilantní, ale neexistuje rozdíl mezi tímto displejem a 240 Hz panely. a posledně uvedená obnovovací sazba snadno nasadí hráče z hlavního proudu.
 • Chcete herní panel, který je dostupný PG259QNR, není levný, s tímto vzestupem nad soupeřící monitory, přestože je tato obrazovka menší a s menším rozlišením. Pokud chcete ušetřit peníze za svůj herní zařízení, budete se muset jen vzdát těchto ambicí 360 Hz.

Asus Rog Swift PG259QNR

Produkt: Asus Rog Swift 360Hz PG259QNR Typ: herní displej (24.5 ”) Cena: 1 249 Dostupnost auditu: Out nyní odkaz: Asus PG259QNR stránka produktu

Displeje jsou často navrženy pro různé účely a na první pohled to lze získat z pohledu na celkovou obrazovku, rozlišení a obnovovací frekvenci. To přirozeně vidí, že herní displeje v PC Space upřednostňují posledně jmenované, kde technologie, jako je NVIDIA G-Sync spárovaná s rychlými obnovovacími ranami.

A to je hladké, jako když to poprvé zažijete, je to jen asi nemožné se vrátit zpět. I v prostoru pro herní zobrazení existují rozdíly.- Obrazovky navržené a optimalizované pro různé hry, které hrajeme, oproti ty, které by mohly jednoduše jít na velikost nebo ultrawide ponoření.

Asus Rog Swift 360Hz PG259QNR je nejlépe popsán jako displej pro konkurenční scénu.- Profesionální nebo amatér napříč tituly jako League of Legends, Dota 2, Valorant, Fortnite, Call of Duty: Warzone, Overwatch, Rainbow Six Siege nebo jakýkoli jiný titul, kde se často objevují regionální turnaje. Jinými slovy, toto úsilí od Asusu (s panelem společně vyvinutým NVIDIA a AU Optronics) lze shrnout jako „pro esports“.

Ale ani to úplně neřekne úplný obrázek, kde kromě ostrého a působivého panelu IPS 1080p IPS 360Hz, který také podporuje HDR-10, získáte také přístup k NVIDIA reflexu prostřednictvím přiloženého nástroje pro analyzátor latence NVIDIA pro oba monitoru a pomáhat snížit latenci vstupů v podporovaných titulech.

Vypadáš dobře

S velikostí obrazovky 24.5 palců, robustní a kompaktní formový faktor Asus Rog Swift 360Hz má prémiový pocit s stylem republiky hráčů, který je pro kurz stejný, pokud jde o jméno. Úhlové, jemné a elegantní.- A něco, co by na typickém stole nevypadalo z místa. Ve srovnání s jinými displeji je zde nemovitost na obrazovce relativně malá ve 24.5 palců (dobře, v roce 2021), ale přítomnost na ploše je něco jiného než malá.- je to solidní, robustní a pak některé. Navíc je úplný svislý náklon vítaný dotek.

První věc, kterou si všimnete, však pochází přímo z pojmenování tohoto zobrazení Swift 360Hz. Což samozřejmě poukazuje na panel IPS, který představuje poněkud neuvěřitelnou frekvenci obnovení 360 Hz a nahlášenou dobu 1 ms GTG odezvy. Ve věku panelu 144Hz spadajícího do kategorie „Super Fast“ by se přirozeně začala ptát, proč by bylo třeba jít až do 360 Hz.

Kromě ostrého a působivého panelu 360Hz 1080p IPS, který také podporuje HDR-10, získáte také přístup k Nvidia Reflexu prostřednictvím přiloženého nástroje pro analyzátor latence NVIDIA pro monitorování a pomáháte snižovat vstupní latenci v podporovaných titulech.

Existuje také hardware PC, který může provozovat hry, no, 360 snímků za sekundu?

Odpověď na tyto vazby na pěkně s eSports a konkurenční stránkou displeje.- Nejnovější GeForce RTX 3080 nemá problém tlačit Overwatch Blizzard kolem 360fps v ultra kvalitním nastavení při 1080p.- Nativní rozlišení ASUS ROG SWIFT 360Hz PG259QNR. Spárované s G-Sync a Nvidia samotnou dohlížející na design a sestavení panelu, který zde používal, a téměř nadměrné 360Hz začne dávat smysl.

Pokud jde o výhodu ve hře, která pochází z vyšší frekvence, přichází rozdíl při jednání s rychle se pohybujícími postavami, obrázky a rychlými pánvemi z kamery. V případě Overwatch, který by mohl být sledovaný otřes přes obrazovku nebo s CS: jděte někoho na nepřátelském týmu, který běží kolem malé uličky, kterou se vplížíte. Rámy a vyšší rychlost obnovení mají za následek čistší a jasnější obraz, který usnadňuje zaměření a střílení na pohybující se cíl. Tím nechci říci, že s tímto zobrazením se vaše úroveň dovedností zvýší přes řady díky technologii pouze.- Ale neublížilo by to.

S tímto displejem se mi podařilo jít na CES 2020, kde NVIDIA měla nastavení spolu s displejem 60 Hz, kde výzvou bylo vidět, kolik rychle se pohybujících cílů můžete střílet v přímém testu. Na panelu 60 Hz jsem dostal 1 z 10, na Asus Rog Swift 360Hz, který se stal 7 z 10. Po 144 Hz není pochyb o tom, že se snižují návraty.

Je to všechno v reflexu

NVIDIA Reflex je postaven na myšlence zkrácení času odebraného mezi lisováním tlačítka myši a viditelným akcí nebo „se děje“ na obrazovce. Při různých rozlišeních a obnovovacích frekvencích a dokonce i napříč různými tituly a různými konfiguracemi hardwaru.- Latence měření systému se může divoce lišit.

Pokud jde o výhodu ve hře, která pochází z vyšší frekvence, přichází rozdíl při jednání s rychle se pohybujícími postavami, obrázky a rychlými pánvemi z kamery.

Tok začíná hypotetické hodiny v době vstupu a poté měřením, jak dlouho trvá CPU/GPU a vykreslování to je věc. Pro většinu venku je latence systému nepostřehnutelná a ta věc, kterou jsme nazvali „vstupní zpoždění“, je něco, na co jsme se všichni v minulosti upravili. Pro konkurenční hry a hráče je to oblast, která je stejně důležitá jako obnovovací rady, časy odezvy, typy použitých periferií a kalibrace, která přechází do nastavení.

 • Maximální rozlišení: 1920 x 1080 (FHD)
 • Velikost: 27 palců
 • Typ panelu: IPS
 • Obnovová frekvence: 360 Hz (G-Sync kompatibilní)
 • Doba odezvy (GTG): 1ms
 • Poměr kontrastu: 1000: 1 (nativní)
 • Jas: 400 CD/㎡
 • Hmotnost: 6.05 kg

Také nepotřebujete grafickou kartu řady GEForce RTX 30 ani Asus Rog Swift 360Hz PG259QNR k využití NVIDIA Reflex.- Pojmenování se týká kombinace hardwaru, softwaru a nástrojů. Nvidia Reflex, jak je vidět v titulech jako Fortnite a Destiny 2, lze povolit v nastavení a přichází jako součást nejnovějších řidičů připravené hry NVIDIA podporující mnoho GPU Nvidia Geforce GPU.

Ale když se díváme na ASUS ROG SWIFT 360Hz, který je vybaven integrovaným analyzátorem latence NVIDIA, rozebíráme, jak její strana funguje. Na zadní straně displeje je v zásadě port, kde připojíte kompatibilní myš (pro tuto recenzi jsme byli dodáni jádro Rog Chakram) a poté čas mezi stisknutím levého tlačítka myši a relativním osvětlením oblasti na obrazovce nebo se rozsvítí nebo se rozsvítí nebo oblast mění se měří.- něco, co funguje jako překrytí, takže si můžete prohlédnout různé latence mezi hrami. V zásadě tedy nastavíte obdélník tak, aby se vznášel kolem ústí nebo v jakékoli oblasti, ve které se zobrazí kliknutí na levý kliknutí.

Během naší doby s ASUS ROG SWIFT 360Hz PG259QNR a testování latence pro sledování rozdílu mezi tituly, které jsme byli schopni testovat jak pomocí Geforce RTX 3080, tak Geforce RTX 3060.- a zjistili, že Nvidia Reflex udělal nejvíce odlišný v titulech, které nebyly naneseny pro CPU. Pro 1080p to znamená, že výhody byly mnohem větší a patrné u 3060 versus 3080. Což je vlastně dobrá věc v tom smyslu, že většina lidí venku využije více hlavních GPU.

Pohled na zapamatování

Nvidia Reflex je fascinující kousek technologie, zejména když je spárován s displejem, který je vybaven analyzátorem latence Nvidia Reflex.- Jak můžete vidět přímé výsledky, když se pohráváte s nastavením detailů a zapnutí funkce ve hře a vypnutí.

Latence je samozřejmě termín, který pokrývá každý malý hardwarový bit nalezený uvnitř počítače. Také s ASUS ROG SWIFT 360Hz, ERR, 360Hz Display To znamená, že použití GPU zasáhne vyšší snímky na špičkovém panelu vede k nízké latenci.

Nvidia Reflex je fascinující kousek technologie, zejména když je spárován s displejem, který je vybaven analyzátorem latence Nvidia Reflex.- Jak můžete vidět přímé výsledky, když se pohráváte s nastavením detailů a zapnutí funkce ve hře a vypnutí.

Což znamená s reflexem nebo bez něj, Asus Rog Swift 360Hz je působivý. Vidět, jak hladké hry mohou vypadat při tlačení 200 FPS a vyšší, je něco, co byste si nemysleli, že byste si všimli.- Ale u rychle se pohybujících názvů a střelců je to něco jako měnič her. A pokud přicházíte z 60 Hz displeje, rozdíl je ohromující.

Pokud jde o samotný displej, panel IPS obsahuje široký úhel pozorování a 10bitový barevný prostor se spoustou možností, jak upravit a přizpůsobit obrázek tak, aby vyhovoval libovolnému počtu aktivit. Jas může být na HDR-400 více vstupní úroveň, i když výsledky jsou pro většinu filmových her v pořádku. To znamená, že důvod podívat se na Asus Rog Swift 360Hz PG259QNR by byl pro to, co to dělá nejlepší.- konkurenční výkon.

Výběr správného displeje nejen pro vaše sestavení, ale také hry, které hrajete, je důležité.- A pokud jste všichni o konkurenční scéně, pak příchod Nvidia Reflex je určitě něco, co si na vědomí. A s plnou integrací NVIDIA Reflex a jeho kombinací hardwaru a softwaru, který se spojuje, se Asus Rog Swift 360Hz stává možná konečným konkurenčním nebo esportům. A analyzátor latence NVIDIA, G60Hz Refresh, G-Sync, NVIDIA REFLEX LATENCE ANALYSER, PILBUROVÝ A LESSIVITNÍ IPS PANEL navržený částečně NVIDIA, vynikající kvalita a funkce sestavení a skvělá podpora softwaru a ovladače od NVIDIA i ASUS od Asus.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS