Asus Rog Zephyrus Duo 15 Recenze. Asus Zephyrus Duo 15

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Recenze

Poznámka editora: Obecně nedoporučujeme notebooky starší než 2 roky. Pro naše nejlepší výběry se podívejte na nejlepší notebooky nebo odpovězte na několik jednoduchých otázek v našem vyhledávači notebooku a získejte osobní doporučení

Verdikt notebooku Mag

Asus Rog Zephyrus Duo 15 přináší technologii s dvojitou obrazovkou do herních notebooků a představuje vývoj žánru.

Klady

 • Nádherný design připravený na práci nebo hru
 • Krásné displeje
 • Výkonný celkový a herní výkon
 • Dobrá výdrž baterie
 • Vážně rychlé SSD

Nevýhody

Proč můžete věřit laptopu Mag

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

ASUS se na chvíli ponořil do prostoru s dvojitou obrazovkou, ale herní notebooky společnosti byly z velké části ponechány na vedlejší koleji. To se mění s duem Asus Rog Zephyrus. Notebook vezme všechny lekce, které se Asus naučil z předchozích systémů a všeho vyladěného všeho, aby vytvořil první krok směrem k konečnému hernímu notebooku.

Kromě duálních 4K displejů získáte systém s přetaktovatelným procesorem Intel Core i9, NVIDIA RTX Super GPU a pár puchýřů rychlých rychlých SSD. Je to jen přímý beastly stroj určený pro hraní. Ale jak odhaluje jeho svelte, stylový rám, je to stále velmi notebook pro tvůrce obsahu a uživatele produktivity.

Při 3 999 (2 999) je cena vstupenky strmá. Ale pokud si to můžete dovolit, duo Zephyrus je skvělý první pohled na vývoj Herní notebook.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Ceny a konfigurace

Hledáte zdvojnásobení svého potěšení? Můžete získat základní model dua Zephyrus za 2 999. Tato konfigurace vám získá 2.3-GHz Intel Core i7-10875H procesor s 32 GB RAM, pár 1TB PCIe SSD v konfiguraci RAID 0, NVIDIA GeForce RTX 2070 GPU s 8 GB VRAM a A 15.6-palcový, 1920 x 1080p, hlavní displej 300 Hz a 14.1-palcový, 3840 x 1100 sekundární dotykový displej.

Potřebují více energie? Model 3 499 vás naráží na 2.4-GHz Intel Core i9-10980HK CPU, 16 GB RAM, 1TB PCIE SSD, NVIDIA RTX 2080 Super GPU s 8 GB VRAM.

Hrál jsem se a kopal multitasking do overdrive s modelem 3 999, který má 2.4-GHz Intel Core i9-10980HK CPU, 32 GB RAM, dva 1TB PCIe SSD v konfiguraci RAID 0, NVIDIA RTX 2080 Super GPU s 8 GB VRAM a A 15.6-palcový, 3480 x 2160, 60Hz panel s 3840 x 1100 sekundární dotykový displej.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Design

Nikdy byste neočekávali množství bohatství, které na vás čeká na interiéru dua 15, podíváte se na jeho exteriér. Odstraňte velké lesklé logo Rog, které sedí mírně mimo střed v levém rohu a půlnoční modrý podvozek Zephyrus vám připomíná jednu společnost Studiobooks.

Ale stejně jako pololesklá linie diagonálně řezaná přes hliníkové víko a mezní část, která ukazuje stavová světla svůdně blikající, je celá prezentace nádherně avantgarda. Strany víka jsou mírně zkosené a do záležitosti přidávají ještě tmavě modrou jiskru. Je zcela jasné, že to není herní notebook vaší maminky.

Podvozek notebooku je vyroben ze slitiny hořčíku a má šest strategicky umístěných nohou a otvorů. Čtyři z gumových nohou se nacházejí směrem k přední části notebooku obklopujícího logo republiky hráčů. Zbývající nohy, umístěné vzadu, jsou výrazně větší než ostatní, aby pomohly s proudem vzduchu.

Nyní na velkou show. Když otevřete duo 15, je to zpočátku o tom, co slyšíte. Zvuk vážného meče, který je neřesknutý doprovázený mořem červeného RGB, se při otevření notebooku válí přes klávesnici. Je to trochu dramatické? Jistě, ale nic o Duo Zephyrus 15 není jemné.

Podobně jako Zenbook Pro Duo a Zenbook Duo, Klávesnice na Zephyrus Duo 15 je tlačena na téměř konec předního liku notebooku. Touchpad je tlačen ze své normální polohy doprava.

Se všemi přidanými zvony a píšťalky, 14.2 x 10.6 x 0.8palcové duo 15 sedí na těžší straně 15palcových notebooků, v 5.3 libry. The Acer Predator Triton 500 (14.1 x 10 x 0.7 palců) váží 4.8 liber, zatímco MSI GS66 Stealth (14.2 x 9.7 x 0.7 palců) je nejlehčí ve 4.3 libry. Přirozeně, 17 palců Razer Blade Pro 17 (15.5 x 10.2 x 0.8 palců) váží o něco více v 6.1 libry.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Ports

Duo 15 má slušné množství Porty, včetně dvojice USB 3.2 Gen 1 Porty typu A podél pravice s USB 3.2 Port Gen 2 Type-C.

Vlevo máte konektory pro pár sluchátek, mikrofon a nabíjení. Je tu USB 3.2 Port Gen 2 typu-A vzadu s AM HDMI 2.0 Port a Gigabit Ethernet Jack.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 displejů

Oba duo 15 matte displeje podávat 4K dobrota. 15.6palcový hlavní panel je mimořádně živý navzdory jeho protilehlému povlaku. Když jsem sledoval přívěs pro dobré potíže, dokument o pozdním zástupci, Johnu Lewisovi (D), byly mé oči okamžitě přitahovány k královské modré křídlu, která držela kongresovou medaili čestné medaile občanských práv Hero občanského práva.

Červená americká vlajka pracovala na zvýraznění zlatého roušky v pozadí. Detaily byly tak ostré, že jste mohli vidět delikátní filigránový vzorec v závěsu a také zlatý dekorativní stojan v pozadí. Ačkoli podrobnosti držené na 14.1-palcový, 3840 x 1100 sekundární displej, barva byla o něco nutná než hlavní displej. Přesto různé odstíny, které zachytil, stále vypadaly docela zatraceně dobře.

The Witcher 3: Wild Hunt vypadal skvěle na hlavní obrazovce duo 15. Sledoval jsem, jak obloha přecházela z inkoustové černé poseté bledě bílé hvězdy na jeden zdánlivě malovaný růžovými růžovými, marmeládami a zlatem. Odtud se usadil v krásný odstín aquamarine, když slunce dosáhlo svého vrcholu. S technologií Nvidia’s Hairworks Technology se Geraltova popela-bílá zámky zářily, když prozkoumal krajinu. Když bojoval s kapelou banditů, mohl jsem jen rozeznat šití ve svém oblečení, když pracoval na úderu a úrazu parry.

Hlavní obrazovka může reprodukovat 160% SRGB GAMUT, což je mnohem živější než průměr prémiového herního notebooku 137%. Blade Pro dosáhl 119%, zatímco Triton a Stealth dosáhli 117 a 116%. Když jsme testovali ScreenPad, dosáhl 107%.

Matný povlak neodstraňuje od hlavního panelu jas, Průměrování 402 nits, co nejvíce průměr 358 nit. ScreenPad nebyl příliš daleko za 352 nits. Stealth dosáhl 321 nits, zatímco Blade Pro získal 304 nits. Triton průměroval 277 nits.

Pokud však hlavní displej stále není pro vás (nebo příliš živý) dostatečně živý, můžete provést úpravy s herního nástroje ASUS nalezenou v zbrojnici Crate. Má osm odlišných nastavení, jako jsou živé, kino, výchozí a závody, které vám pomohou najít vaši preferovanou teplotu barev.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 ScreenPad Plus

Toto není první rodeo ASUS s technologií ScreenPad Plus, ale je to poprvé, kdy společnost vydala druhému displeji plné ošetření hráčů. Když se to zavádí, vidíte futuristický plán létajícího města, podporovaný párem velkých turbín na obou stranách. je to všechno velmi tron. Funky Skin stranou, tato verze ScreenPad Plus má pozoruhodný rozdíl od předchozích verzí: Zbrojnice Crate.

ASUS přidal svůj software zbrojnice Crate do ScreenPad Plus, který vám umožňuje ovládat různé režimy výkonu, kontrolovat diagnostiku systému a spouštět hry mezi několika dalšími užitečnými funkcemi. Můžete dokonce přetáhnout dlaždice, abyste vytvořili více personalizovaný zážitek.

Mimo novou bednu Skin a Armory Crate sdílí ScreenPad Plus mnoho aplikací a funkcí s druhou obrazovkou na Zenbook Pro Duo. Získáte myasus s nástroji, jako je číselný klíč, režim psaní rukopisu a rychlý klíč, které vám umožňují rychle přistupovat k okenním zkratkám, jako je řez, vložení a kopírování prostřednictvím velkých tlačítek. Můžete si také vytvořit vlastní rychlé klíče nahráváním kláves.

Kdybych chtěl přidat aplikaci, která se automaticky otevírá na druhé obrazovce, jen bych ji přetáhl na spouštěč aplikací. To je místo, kde Discord, Youtube a Spotify přistál. Přetažením aplikace na spouštěč jsem ji právě přetáhl z horního displeje na spouštěč. Abych odstranil aplikace, jednoduše jsem zasáhl ikonu úpravy a uzavřel nežádoucí software. ViewMax je jednou z mých oblíbených funkcí ScreenPadu, protože v podstatě kombinuje obě obrazovky do jedné a poskytuje mnohem více nemovitostí. A kdybych potřeboval maximalizovat svůj organizátor multitaskingu, mohl bych zachytit tři samostatná okna přes sekundární displej.

To je vše v pořádku a dobré pro vytváření produktivity a obsahu, ale co hraní her? ASUS v současné době pracuje s řadou herních společností na optimalizaci ScreenPad. Pokud tedy hraji hru jako Dying Light 2, budou všechny mé protokoly a zásoby pro prominentně zobrazeny na spodní obrazovce, takže hraní hlavní obrazovky bude pouze hrát.

Asus Rog Zephyrus Duo 15

Dvojice duo 15 reproduktorů namontovaných na dně jsou překvapivě silné. Poslechl jsem Chloe X Halle „Ungodly Hour“, okamžitě jsem přikývl hlavu k jemné drážce. Vokály sester byly pěkné a jasné proti syntetizované klávesnici. A neměl jsem žádné problémy s rozlišením bubnů a rukou posetých po celé trati. Moje jediná stížnost byla basa, která byla trochu rozptýlená. Přesto notebook odvedl dobrou práci při plnění mého malého obývacího pokoje a jídelny se zvukem.

A to je, když jsem měl software Sonic Studio 3 Asus. Když jsem software zapnul, dostal jsem mnohem plnější zvukový zážitek. Nejedná se o prostorový zvuk, ale když jsem poslouchal Spotify nebo Tidal na předvolbě hudby, zvuk byl mnohem dynamičtější. A když jsem přešel na hraní her, některé z jemnějších detailů v Witcher 3 se opravdu objevily.

Když už mluvíme o čarodějnici 3, pokračoval jsem ve své uložené hře uprostřed násilné dešťové bouře. Když jsem se vydal na další misi, moje uši byly bombardovány zvukem silných dešťových kapek doprovázených násilnými větrnými poryvy, větve stromů napínajících se proti náporu a samozřejmě nízkým gutturálním vrčením blížících se příšer. Když živá bojová hudba vyvolala, zaslechl jsem uspokojivý zvuk kovu opouštějícího jeho pouzdro. Zvuk byl bohatý a plný detailů.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 klávesnice a touchpad

Jedna věc, která může použít nějakou práci, je klávesnice ve stylu ostrova Duo 15. Klávesnice RGB na klíč je nádherná a rozteč mezi klíči je skvělé. Psaní na klíčích však odhalilo nějakou nepříjemnou tuhost, což je škoda, protože klíčové cestování je poměrně hluboké. Přesto, při 68 slovech za minutu při testu 10fastfingers, jsem nebyl příliš daleko od mého normálního průměru 70 whpm.

Pokud se cítíte kreativní, můžete provést vlastní nastavení osvětlení prostřednictvím softwaru Asus ‚Armory Creator. Nejen, že si můžete vybrat efekty osvětlení a barvy jednotlivých klíčů, ale také můžete vše synchronizovat s jinými produkty Asus pomocí Asus Sync.

2.3 x 2.9palcový vertikální touchpad není největší a není to na nejpohodlnějším místě, ale je to dokončena. Neměl jsem žádné problémy s prováděním Gesta Windows 10 jako je špehnutí a tříprvé švihnutí. Dvojice diskrétních knoflíků myši byla pro můj vkus příliš kašovitá, ale nebyly hrozné použít.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Gaming

Duo 15 je poháněno Nvidia Geforce RTX 2080 Super GPU s 8 GB Vram. Netřeba dodávat, že je to daleko od pushoveru, pokud jde o hraní.

asus, zephyrus, recenze

Když jsme provedli syntetické testy, jako je Assassin’s Creed Odyssey (1920 x 1080, velmi vysoká), Duo 15 skóroval 58 fps, což odpovídalo průměru prémiového herního notebooku a porazilo Stealth (RTX 2080 Super GPU). Avšak s vlastním RTX 2080 Super GPU dosáhl Blade Pro 65 FPS.

Během stínu Benchmarku Tomb Raider získalo duo 15 69 fps, což bylo mírně pod průměrem 71-FPS a 75 FPS Blade Pro. Přesto to stačilo k překonání Stealth and Triton (RTX 2080 Max-Q GPU), který produkoval 66 FPS.

Při testu Grand Theft Auto V dosáhl Zephyrus 84 FPS, což odpovídalo průměru kategorie a porazilo tajné a predátor, který skóroval 82 a 60 fps, respektive. Blade Pro byl konečným vítězem na 89 fps.

Duo 15 získalo 89 fps během Far Cry New Dawn Benchmark, porazilo průměr 85-fps a také Blade Pro (87 FPS) a Stealth (86 FPS).

A v případě, že jste uvažovali o investování do Oculus Rift nebo Htc Vive, Budete rádi, když vědíte, že duo Zephyrus Pro dosáhlo 8 549 při testu VRmark Orange Room, která se objevila kolem průměru 8 530. Stealth skóroval 8 075, zatímco Blade Pro získal 7 771.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Performance

Aby pomohl usnadnit vše, co multitasking s dvojitou obrazovkou, byl Zephyrus Duo 15 vybaven a 2.4-GHz Intel Core i9-10980HK CPU, 32 GB of RAM a dva 1TB PCIe SSDS V konfiguraci RAID 0. A pokud potřebujete trochu větší sílu, procesor je skutečně přetaktovatelný. Spustil jsem 40 karet v Google Chrome, některé z nich běžely škubnutí, YouTube a Tweetdeck. Notebook prošel vše bez zpomalení.

Notebook fungoval stejně dobře na našich syntetických benchmarcích, jako je Geekbench 4.3 celkový výkon Test, kde skóroval 32 056, zboural průměr prémiového notebooku 27 596. Stealth, se svým jádrem I7-10750H, dosáhlo 25 304, zatímco Blade Pro (Core i7-10875H CPU) zasáhl 22 810 a predátor Triton (CORE I7-8750H CPU) dosáhl 20 990.

Duo 15 přemostilo 4K video na 1080p za 7 minut a 22 sekund, kouření v průměru kategorie 8:36. The Stealth, Blade Pro a Triton zveřejnili časy 9:25, 9:31 a 11:04.

Během našeho testu přenosu souborů (duplikování 4.97 GB multimediální soubory), duo 15 mělo přenosovou sazbu 1 696.4 megabajty za sekundu, vázání utajení (512 GB nvme m.2 SSD) a Triton (Dual 512GB PCIE NVME SSD) a bít 1 002.Průměr 8 Mbps. Blade Pro nebyla příliš daleko za (512GB PCIE NVME SSD) 848 MBPS.

Na testu Puget Photoshop, který měří, jak dobře systém zpracovává základní úkoly manipulace s obrazem, Duo 15 skóroval 873 a porazil Stealth (757) a Blade Pro (730).

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Výdrž baterie

Teď vím, co si myslíš. Sakra, myslel jsem si to také: herní notebook se všemi těmi mocnými specifikacemi a dvěma displeji musí mít špatné životnost baterie. Duo 15 však trvalo 5 hodin a 1 minutu při testu baterie laptop mag (nepřetržité surfování na webu přes Wi-Fi) s povoleným oběma obrazovkami. S deaktivovaným ScreenPad Plus se výdrž baterie zvýšila na 6:12. Oba časy jsou delší než průměr prémiového herního notebooku 4:37.

Review Asus ROG Zephyrus Duo 15 SE: AMD Ryzen 5000 Series Membuatnya Super Kencang

Tyto časy byly také lepší než Blade Pro (4:41) a Triton (3:04). Stealth však byl poslední notebook s časem 6:36.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Heat

ASUS zavedl řadu opatření, která pomůže duo 15 zůstat co nejkalnější. Nejprve máte vyvýšené nohy, které umožňují systému lépe rozptýlit teplo. Pak je tu vyvýšený ScreenPad Plus, který používá patentovaný aktivní aerodynamický systém Asus (AAS) a odhaluje ještě více větracích otvorů, které přitahují chladný vzduch shora. Uvnitř má notebook 5 tepelných potrubí navržených tak, aby čerpalo teplo z CPU, GPU a RAM. Tam také 4 chladiče s 252 jednotlivými ohniskovými ploutvemi.

Jak tedy to bylo v testování v reálném světě? No, ne tak horké (a myslím to špatným způsobem). Po 15 minutách streamování 15minutového videa na celé obrazovce jsme měřili klíčové body na notebooku. Touchpad a střed klávesnice měřily 99 stupňů Fahrenheita, což je mírně nad naším prahem pohodlí 95 stupňů. Podvozek notebooku změřil horké 136 stupňů. I když musím říct, používal jsem notebook na klíně déle než hodinu bez bezprostředního nepohodlí.

asus, zephyrus, recenze

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Webcam

Přestože máte aplikaci kamery (díky, Windows 10!), duo 15 je podobné jako Asus Rog Zephyrus G14 a Asus Rog Mothership v tom, že postrádá integrovanou webovou kameru. Pokud chcete dělat živé proudy nebo videohovory, nezapomeňte se podívat na naše Nejlepší externí webové kamery strana.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 Software a záruka

Asus předinstaloval robustní sadu značkových aplikací na duo 15, jako je aplikace GameFirst V, která upřednostňuje šířku pásma sítě pro určité aplikace. K dispozici je také aplikace Myasus, která může ve vašem systému spustit diagnostiku systému a hardware, pokud byste raději nepoužili zbrojnickou bednu.

Mezi aplikace pro hráče přátelské k hráčům patří zážitek z NVIDIA Geforce, která slouží vlastní sbírce nástrojů určených k optimalizaci hry. XSPLIT GAMECASTER a VCAM jsou také zahrnuty pro lepší zážitek z streamování.

A pak máte Bloatware Windows 10, jako jsou Farm Heroes Saga, Candy Crush Friends a Netflix. Některý software, jako je osobní zabezpečení McAfee a Dropbox (který vám dává 25 GB cloudového úložiště po dobu jednoho roku), je však užitečnější než ostatní.

Asus Rog Zephyrus Duo 15 přichází s jednoroční omezenou zárukou. Podívejte se, jak Asus hrál na našem Showdown technické podpory a Nejlepší a nejhorší značky speciální zprávy.

Sečteno a podtrženo

Zvony, píšťalky a všechno mezi tím Asus Rog Zephyrus Duo 15 má všechno. 3 999 omračovačů má vše, co chcete v herním notebooku, a některé věci, o kterých jste nevěděli, že potřebujete. Pro začátek máte nastavení s dvojitou obrazovkou, které Asus moudře upgradoval začleněním svého chladicího systému AAS do mixu a umožněním sekundární obrazovky zvednout, což hráčům usnadňuje pohled a sledování akce rychle se podívat a sledovat akci.

ScreenPad Plus je stejně užitečný pro multitasking jako vždy, ale integrací herního softwaru společnosti je to pro hráče, kteří nemají prostor pro další monitory. Získáte procesor Intel Core i9, Nvidia Super GPU a pár směšně rychlých SSD. A přes veškerou tuto sílu se notebooku stále podařilo nejlépe nejlépe průměrné výdrž baterie dvakrát.

Pokud hledáte tradiční zážitek z herního notebooku, zvažte Razer Blade Stealth Pro 17. Stále to stojí hezká penny za 3 199, ale zaškrtne všechny políčka, které by hráči/tvůrci obsahu chtěli. Ale pokud chcete zažít budoucnost herních notebooků, nemůžete porazit Asus Rog Zephyrus Duo 15.

Trik Asus Zephyrus Duo 15 je skvělý pro tvůrce obsahu, ale hráči najdou lepší hodnotu jinde.

V loňském roce, když jsem poprvé dostal ruce na Asusovu sestavu notebooků s dvojitou obrazovkou Rog, se zamiloval do zařízení. To, co ASUS dodal, bylo zakázáno bez držení díky fantazijnímu nastavení chlazení, dobrotě s dvojitou obrazovkou a přitažlivému designu, kterému se podařilo dodat rafinovanou estetiku hráče bez překročení paluby. Letošní aktualizace, Rog Zephyrus Duo 15S.

Design je od předchozího modelu prakticky nezměněn, ale ve specifikacích získáte pěkný upgrade. Získáte výkonný nový CPU AMD Ryzen 9 5900HS-s osmi jádry a 16 vlákny, 32 GB RAM, 2 TB vysokorychlostního úložiště SSD v konfiguraci RAID 0, masivní upgrade GPU-přecházející z 2070 na 3080 a významný upgrade na displej.

Design Asus Zephyrus Duo 15 SE je prakticky nezměněn od předchozího modelu, ale přináší pěkný upgrade ve specifikacích. Obrázek: Tech2/Anirudh Regidi

To je skvělé, ale je tu také problém: za 2,99 999 Rs je Duo 15se téměř dvojnásobkem ceny nejvíce prémiových herních notebooků. Zatímco předchozí duo v roce 2020 snadno překonalo podobně specifické zařízení, vlastní TUF F15 Asus a nedávno spuštěný Lenovo Legion 5 Pro přináší podobný (a někdy i lepší) výkon za polovinu ceny.

Tato konkurenční zařízení postrádají dvojí displeje a obnovovací frekvenci 300 Hz (dostávají FHD 240 Hz a 2K 165 Hz displeje), ale s rozsahem od Rs 1.4. 1.8 lakh, není pochyb o tom, na které straně se argument hodnoty nakloní.

Bližší pohled na výkon

RTX 3070 Legion 5 Pro je o dva až 22 procent rychlejší než RTX 3080 Zephyrus Duo ve třech z pěti her, které jsem testoval. V Borderlands 3 a Horizon: Zero Dawn, kde Legion 5 Pro je pomalejší, stále přináší 94 procent a 81 procent výkonu dua.

Duo Zephyrus se zde opravdu chová dobře a tlačí téměř všechny hry kolem značky 100-FPS v Max Nastavení, ale navzdory dalšímu proudu vzduchu poskytovaného zvýšeným sekundárním displejem (nazývaným ScreenPad Plus), nemůže definitivně porazit nižší- Špičkové karty v levnějších notebookech.

V testech úpravy obrázků zahrnující Photoshop a Lightroom je duo Zephyrus až o 25 procent rychlejší než TUF F15 a Legion 5 Pro. Při vykreslování 3D modelů v mixéru, kompilaci kódu a přemožení videa je rozdíl výkonu mezi těmito třemi zařízeními zanedbatelný. Duo 15se má výhodu, ale já bych to neřekl významný.

Přechod na displeje, primární displej na duo 15S. Rozlišení a obnovovací frekvence jsou stejné u 300 Hz FHD, ale jas přibližně z 180 nits na 300. Poměr kontrastu také skočí z téměř 900 na více než 1100. Pokrytí SRGB je asi 95 procent, což je v pořádku pro notebook Windows, a zejména ten, který je určen primárně pro hraní her. 16palcový, 2k, 165 Hz, 500-NIT displej v poměru stran 16:10, je však v jiné lize, ale je však v jiné lize, 500-NIT.

ScreenPad Plus se zdá být nezměněn a je obtížné číst na přímém slunečním světle.

Životnost baterie pro pravidelné kancelářské práce, s obrazovkou nastavenou na 120 nits a ScreenPad Plus na maximální jas. Toto je nejlepší výdrž baterie, kterou jsem dosud získal z herního notebooku.

Design a použitelnost

ASUS pokračoval ve zlepšování funkčnosti ScreenPad Plus a nyní přidal další ovládací prvky a vytočení specifické pro aplikaci na tomto sekundárním displeji. To může být užitečné při používání aplikací, jako jsou Photoshop, Lightroom a Premiere Pro, ale stejně jako u dotykového panelu Apple, najdu osobně klávesnici zkratky rychlejší.

Kde se ScreenPad Plus opravdu přichází na vlastní vlastní. Být spíše sekundárním displejem než sekundárním ovládacím povrchem, ScreenPad Plus funguje výjimečně dobře jako doruč informací.

Při streamování obecně používám druhé zařízení nebo telefon ke sledování chat a stavu proudu. Obvykle potřebuji sekundární displej pro řešení obsů. U dua mohou být všechny tyto funkce zařazeny do sekundárního displeje a všechny informace jsou vám přiváděny nepřetržitě bez výrazného poklesu výkonu.

Být spíše sekundárním displejem než sekundárním ovládacím povrchem, ScreenPad Plus funguje výjimečně dobře jako doruč informací. Obrázek: Tech2/Anirudh Regidi

Nevýhodou sekundárního displeje je rozložení klávesnice a trackpadu. Jak jsem se zmínil v minulosti, mít klávesnici a trackpad se vymezenou na spodní části obrazovky znamená, že duo 15 je obtížné použít na klíně. Jste nuceni zatlačit notebook daleko dopředu na kolenou, což může notebook zdokonalit, a nemůžete pohodlně psát na sedadle nebo taxi. Vzhledem k těmto problémům si myslím, že tento notebook se nejlépe používá jako náhrada na ploše než jako běžný notebook pro hraní her nebo pracovních účelů.

Verdikt: Skvělý notebook s dvojitou obrazovkou pro streamery

Duo 15SE je vynikající notebook a hodný upgrade oproti předchůdci. Pro určité případy použití, zejména při streamování, se sekundární displej téměř cítí nezbytný. Výkon je skvělý, displej je jasný a rychlý a výdrž baterie je vynikající. Pokud máte velmi jasnou představu o tom, co chcete dělat s tím sekundárním displejem, a máte Rs 3 lakh, jděte za duo 15 SE, protože právě teď není nic jiného podobného.

Pokud však tento sekundární displej nepotřebujete, Legion 5 Pro a Asus TUF Dash F15 jsou výrazně levnější a stejně jako schopné.

Asus Rog Zephyrus Duo 16 (2022) Recenze: Duální notebook na obrazovce, který to dokáže všechno

AUS Rog Zephyrus Duo 16 je nejschopnějším notebookem s duální obrazovkou pro hráče a tvůrce obsahu, které jsme dosud používali, skvěle provádějí ve hrách a kreativních aplikacích a poskytují superlativní vizuální efekty, které byste měli naléhat jinde.

Nejlepší dnes: Asus Rog Zephyrus Duo 16

Asus Rog Zephyrus Duo 16 je pozoruhodný notebook, nejen těží z upgradu čipové sady, díky kterému je rychlejší a výkonnější než předchůdci, ale také revize designu, která poskytuje nový a vylepšený zážitek z prohlížení s duálním obrazovkou.

Ještě působivější je, že se ASUS podaří sbalit to vše do podvozku, který není větší nebo silnější než notebook s jedním displejem. Je pravda, že vám nevadí použití malé velikosti trackpadu, duo 16 je druh notebooku, který vás přijme svými vizuálními prvky a zapůsobí na vás jeho výkonností v aplikacích o obou hrách a produktivitě.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: Specifikace a funkce

Asus Rog Zephyrus Duo 16 přichází v konfiguracích CPU až do AMD Ryzen 9 6900HX. Specifikace naší revizní jednotky jsou následující:

 • CPU: AMD Ryzen 9 6900HX
 • RAM: 32 GB DDR5 / 4800 MHz
 • GPU: Nvidia Geforce RTX 3080 Ti
 • Displeje: Primární: 16palcový QHD (2560 x 1600) minilled, 165Hz obnovovací frekvence, 100 procent DCI-P3 Color Gamut. Sekundární: 14.09-palcové UHD (3840 x 1110), 60 Hz obnovovací frekvence, úroveň IPS, dotyková citlivá
 • Úložiště: 1TB SSD PCIe 4
 • Porty: 2 x USB-A 3.2 Gen 2, 1 x USB-C 3.2 Gen 2 (displayport), 1 x USB-C3.2 Gen 2 (DisplayPort a 100W dodávka napájení), HDMI 2.1, čtečka karet microSD, 3.5mm zvukový port, RJ-45 Ethernet Port
 • Sítě: Wi-Fi 6E (802.11AX), Bluetooth 5.2
 • Rozměry: 0.81 x 13.98 x 10.47 palců
 • Hmotnost: 5.73 liber (2.6kg)
 • Barva: Dark Tech (černá)
 • Kapacita baterie: 90WHR
 • Cena: 3 999.99

Asus Rog Zephyrus Duo 16: Design and Build

Přestože je duální notebook na obrazovce, vypadá duo 16. Od svých jemných okrajů po lomítko a logo a matice dot na horním krytu je pozoruhodně elegantní.

Tento styl samozřejmě pomáhá odlišit jej od notebooků s duálním obrazovkou skewed produktivity ve stáji Asus, jako je Asus Rog Zephyrus Pro Duo 14-nejbližší příbuzný duo 16 je více herního Asus Rog Zephyrus Duo 15 SE. Ale také to dává to na špičkové přitažlivosti, díky které se cítíte hrdí na to, že jste to předvedli kdekoli, ať už jde o váš herní den nebo pracoviště.

Asus si zaslouží chválu za mačkání dvou panelů do tak lehkého a tenkého podvozku. Duo 16 měří jen 0.81 x 13.98 x 10.47 palců, což je úžasně stanoví na stejné úrovni s některými notebooky s jediným displejem, jako je HP Victus 16. Váží také jen 5.73 liber, což znamená, že nikdy není zátěž.

Zatímco duo 15 SE bylo samo o sobě třídní aktem, Asus tlačil obálku dále a stavěl na tomto nejlépe ve své třídě, aby se duo 16 snaživě lepší možností.

Pro jednoho je jeho primární displej nyní větší a oživuje vizuální efekty v uspokojivějších 16 palcích. Je také vyšší a má tenčí (4.3 mm) rámy, které to zarovnávají v poměru 16:10 místo poměru 16: 9, který se nyní cítí trochu datován v duu 15 SE.

Hlavní výhody těchto změn jsou zřejmé: Pokud jste hráč, uvidíte bezpochyby další akce na periferii displeje Duo 16. Tvůrci, na druhé straně, se budou lišit v tom, jak mnohem snazší je porovnávat tabulky, provozovat aplikace vedle sebe nebo zobrazit více oken-všechny věci, které jsou nyní mnohem jednodušší.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: klávesnice a trackpad

Přizpůsobení dvou slavných displejů do dua 16 znamenalo, že jeho trackpad je poměrně malé-to je přesto, že Asus ročně zvětšuje svou velikost. Je také umístěn na krajní pravé straně podvozku notebooku, který se cítí trochu trapně.

Navzdory těmto malým stížnostem je klávesnice velmi pohodlná a atraktivní. Je to sportovní prostorné klíče, které nejsou ani příliš skákací ani příliš skryté, s velkorysými 1.7mm cestování mezi nimi.

Svítí RGB podsvícení klávesnice je také pohled na pohled, který vypadá krásně kdykoli během dne. Nebudete mít žádné nevzhledné efekty halo kolem klíčů, a to ani na nejjasnějším nastavení. Osvětlení RGB lze také snadno přizpůsobit prostřednictvím nástroje Aura Sync Utility v aplikaci App App App App App App Armory Crate Software.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: Duální displeje

QHD (2 560 x 1600 pixelů) ROG Nebula HDR Primární panel s frekvencí 165Hz vytvořil skvěle podrobné obrázky a hladké, konzistentní snímky, díky nimž herní a sledování videí vybuchly výbuch. 14.09-palcové UHD ScreenPad Plus byl podobně ohromující a byl jsem citlivý na dotek, ušetřilo mi to spoustu času-mohl jsem jednoduše přesunout soubory a ikony kolem prstem.

Primární displej je poháněn Minileds s 512 zónami osvětlení, takže je mnohem jasnější než standardní LED displeje. Měřil jsem 1039 nits pomocí mého luxusů, což převyšuje některé soupeře téměř 600 nits jasu. Má také kontrastní poměr 1000: 1.

Pokud to zní jako nadměrné, počkejte, až uvidíte barvy a tmy, které může produkovat; Vykresluje některé z nejbohatších odstínů a nejhlubších černochů, které jsem v tomto usnesení viděl, takže je ideální pro kreativní práci zahrnující fotografie nebo stínování. Přesnost barev na tomto 100 % DCI-P3, VESA DisplayHdr 1000 Certified Panel je také špičková, takže je ideální pro porovnání obrázků.

I když jsem to nechtěl vyzkoušet, ASUS vám také dává možnost primárního displeje s duálním specifikací. To vám umožní zapnout desetník mezi rozlišením UHD vhodné pro produktivitu s refresh frekvencí 120 Hz, nebo s rozlišením FHD s předtištěnou ESPORTS s obnovovací frekvencí 240 Hz. To je vynikající volba, pokud máte v úmyslu používat své duo 16 pro práci i pro konkurenční hry.

LE TEST COMPLET DU ASUS ROG ZEPHYRUS DUO 15 ! (By Intel Core i9)

Ve srovnání s duo 15 SE existuje také mnohem lepší vizuální kontinuita mezi displeji. To lze připsat novému umístění ScreenPad Plus.

Stejně jako v duo 15 SE se nakloní pod úhlem 13 stupňů, ale jeho nový domov o 25 mm blíže a přímo pod, primární displej činí spodní rámeček téměř neviditelný, což vám poskytuje komplexnější pohled na oba panely najednou.

Řeknout, že to usnadňuje multitasking než v duo 15 SE je podcenění. Například, kde by mi předtím vzalo celou druhou křížovou odkazování na herní mapu nebo čtení mých rozhovorů, v duu 16 to trvalo jen milisekundy.

Lze předpovídat pouze dopad, který to bude mít na herní výkon nebo produktivitu uživatelů. Stačí říct, že to bude celkově mnohem příjemnější zážitek.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: I/O Možnosti a zvuk

S hrami a videoobsahem nyní sdíleným mezi mými zařízeními každý den, potřebuji, aby měl notebook vynikající výběr portů, abych udržel krok. Naštěstí duo 16 mělo právě to, co jsem potřeboval, včetně dvou portů USB-A a dvou portů USB-C, HDMI 2.1 port a slot pro kartu microSD pro rychlé swapy souborů.

Duo 16 také přichází s bezdrátovou konektivitou Wi-Fi 6E příští generace, které využívá dalších 1200 MHz na frekvenčním pásmu 6G ve srovnání se standardem Wi-Fi 6. To je nutností pro hráče, kteří chtějí nejrychlejší možnou latenci ve vysoce výkonných hrách, ale je to také opravdu užitečné pro tvůrce obsahu, kteří žonglují velké soubory v cloudu.

S ne dva nebo čtyři, ale šest reproduktorů na palubě, včetně duálních silových reproduktorů, je zvuk duo 16 překvapivě rezonancí pro notebook tak tenký. Zní to také velmi svěží. Podpora Dolby Atmos také pomáhá poskytovat zážitek z prostorového zvuku podobného filmu, takže sledování filmů s dramatickými příběhy je skutečná léčba.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: CPU výkon

Duo 16 sportovní 8 jádro, 16 vlákno Ryzen 9 6900HX Mobile procesor patřící do řady 6000 AMD. Tento procesor má základní hodiny 3.3 GHz a maximální boost hodiny 5.0 GHz. Poměrně slušné provozní rychlosti podle standardů někoho.

AMD říká, že jeho procesory série 6000 jsou 1.3x rychlejší než předchozí 5000 generace série mobilních procesorů, což znamená. A co víc, tyto čipy jsou energeticky efektivnější a těží z přibližně 50 vestavěných funkcí pro správu energie, včetně některých pro ventilátor a chlazení notebooku a chlazení.

I když jsme neměli benchmarkové skóre v souboru pro Asus Rog Zephyrus Duo 15 SE, měli jsme výsledky z panoply mocných notebooků, abychom porovnali a porovnali výkon našeho dua 16. Jednalo se o notebooky s nejbližším ekvivalentem CPU Intel-CORE I7-12700H CPU, jako je 2022 Razer Blade 17.

Prvním testem z bloku byl Maxon’s Cinebench R20 s jedním vláknem, který testuje pouze jediné jádro procesoru Ryzen 9 6900HX. Níže náš graf ukazuje, že výkon duo 16 byl jen průměrný ve srovnání s porovnáním.

Tento výsledek není tak neočekávaný; Vlastní benchmarky AMD ukazují pouze skromné ​​zisky pro CPU Ryzen 6000 oproti předchozí generaci CPU v úkolech s jedním vládem, ale větší zisky v úkolech s více vlákny. Duo 16 však stále nebude mít žádné potíže s provozováním lehkých programů nebo aplikací.

Stále v programu Cinebench R20 jsme dokončili více vláknových benchmarků. Zde bylo každé jádro procesoru našeho notebooku uvedeno do práce, která na jeho primárním displeji vykreslí podrobný obrázek. Na konci testu skóroval 5 398, což je výsledek, který dokazuje, že dokáže snadno zvládnout hry AAA nebo požadovat produktivitu programů.

Volný nástroj HandBrake byl dalším přístavem. Toto je náš program go-to, který testuje, jak dobře může notebook zůstat v kurzu při zpracování úkolu náročného na procesor, než bude příliš horký a potřebuje škrtit výkon.

asus, zephyrus, recenze

Jak můžete vidět v našem grafu, duo 16 skončilo v nejrychlejším čase 1 018 sekund. Tímto výsledkem budou dobře povzbuzováni vážní hráči nebo tvůrci, kteří provádějí kódování nebo editování videa.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: GPU výkon

Naše recenzní jednotka Duo 16 představovala NVIDIA RTX 3080 Ti Diskrétní GPU. velmi výkonná karta řady RTX 30, která je vysoce vyhledávána hráči i tvůrci obsahu pro svou schopnost produkovat rychlé snímky frekvence.

Tento mobilní GPU s téměř špičkou má na palubě spoustu výkonných jádra, včetně 232 tenzorových jádra a 53 jader paprsků. Využívá také nejaktuálnější softwarovou podporu společnosti NVIDIA, včetně vykreslování AI DLSS a technologie dynamické Boost. Podívejme se, jak se v našich grafických testech dařilo duo 16 RTX 3080 Ti.

3Dmark Time Spy 1.2 Celkové měřítko poskytlo dobrý snímek schopností GPU v rámci komponenty našeho notebooku. V tomto testu se duo 16 umístilo na druhém místě v našem porovnání. více než prokázání jeho vhodnosti pro vykreslování grafiky s vysokou věrností v herních nebo video aplikacích.

V našem prvním herním benchmarku pro Rise of the Tomb Raider překonalo duo 16 edici Asus Rog Strix G15 Advantage, ale na postu byl na postu dva z nejsilnějších herních notebooků vydaných během posledních 12 měsíců. Razer Blade 17 a Alienware X15 R2.

Nakonec jsme spustili měřítko pro herní stín hrobky Raider. Jak vidíte v grafu, výsledky jsou vysoce v souladu s našimi předchozími výsledky v tom, že duo 16 se styděl o výrobu snímků tak vysoko jako Razer Blade 17 nebo Alienware X15 R2, ale stále předcházel sbírku dalších velmi schopných notebooků.

Jaký je tedy verdikt? Ačkoli to nebylo na vrcholu našich grafů, tyto výsledky ukazují, že duo 16 je silným umělcem v oblasti grafických úkolů, což není pro notebook průměrný výkon s jedním, ale dvěma displeji. Tím, že demonstrujeme trvale vysokých snímků, můžeme s jistotou říci, že duo 16 je zcela na úkolu, který byl navržen pro.

asus, zephyrus, recenze

Asus Rog Zephyrus Duo 16: výdrž baterie

Abychom vyzkoušeli baterii duo 16, šťouchli jsme notebook až do 100 % náboje a nechte jej běžet do pohotovostního režimu hraním 4K hollywoodského filmu při opakování. Poté jsme prozkoumali zprávu o využití baterie, která ukázala, že duo 16 trvalo jen plachý šesthodinovou značku.

To není překvapivé ani špatný výsledek pro herní notebook. Dlouhověkost baterie herních notebooků je v nejlepším případě průměrná, protože mají tendenci mít na palubě nejvíce hladovějící hardware. To znamená, že ve scénáři odpojeného her se baterie duo 16 pravděpodobně odtéká ve dvojnásobném čase, takže můžete očekávat přibližně tři hodiny hraní, když je mimo odtok.

Asus Rog Zephyrus Duo 16: Závěr

Notebooky s dvojitým displejem byly vždy volbou nadšence a přibližně 4 000 budete muset být zcela prodáni za zážitek z dvojího displeje, abyste si mohli koupit jeden. Asus Rog Zephyrus Duo 16 tuto skutečnost nemění, ale způsobuje to, že návrh přechodu na jednu neuvěřitelně přitažlivý. Hráči a tvůrci obsahu se bezpochyby budou líbit v extrémní síle, krásných vizuálech a vynikající přenositelnosti, kterou tento notebook nabízí.

Asus Rog Zephyrus Duo 16 Recenze

Téměř před dvěma lety jsem zkontroloval Rog Zephyrus Duo 15, Herní notebook se dvěma displeji. A nyní se na to Asus znovu vrátí, tentokrát s duem Rog Zephyrus Duo 16, který se může pochlubit 16palcovým hlavním displejem se 14palcovým sekundárním displejem těsně pod ním těsně pod ním. Stále to vypadá divoce cool a chaoticky, ale tentokrát jsem vlastně našel použití pro druhou obrazovku.

Zde jsou specifikace dua Asus Rog Zephyrus. Testoval jsem:

 • Model: Asus Rog Zephyrus Duo 16 (GX650R-XS97)
 • Displej: 16palcový QHD 165Hz (2560×1600), 14 palců (3840×1100)
 • Procesor: AMD Ryzen 9 6900HX 3.3GHz (20m mezipaměť, 4.9GHz Max Boost)
 • Grafika: Nvidia Geforce RTX 3080 Ti notebook GPU, 16 GB GDDR6
 • Paměť: 16 GB DDR5 4 800 MHz
 • OS: Windows 11 Pro
 • Úložiště: 1 x 2tb PCIe 4.0 nvme m.2 SSD
 • Webová kamera: 720p HD IR fotoaparát
 • Porty: 1 x čtečka karty microSD, 1 x HDMI 2.1, 1 x 3.5mm zvukový konektor, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C w/displayport podpora, 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-C w/displayport podpora a dodávka napájení, 1 x Ethernet, 2 x USB 3.2 Gen 2 typu-a
 • Připojení: Wi-Fi 6e 802.11AX, Bluetooth 5.2
 • Rozměry: 13.98 x 10.47 x 0.81 palců (WXDXH)
 • Hmotnost: 5.73 liber
 • Cena: 4 489

Asus Rog Zephyrus Duo 16. Design

Duo 16 je zvíře. Je to velké, těžké a já jsem tu pro to. Černý exteriér je rozdělen na tečkovou maticovou konstrukci, která je naříznuta na polovinu diagonálně na víku modrou a fialovou linií, se zbytkem víka vlevo Plain, s výjimkou loga ROG, které používá stejné modré a fialové barevné schéma.

Závěs se spojuje na obou vnějších okrajích pouzdra, s dalším designem podobným maticím nalezeným na zadní části pouzdra, spolu se stavovými světly. Když zvednete víko, budete cítit nádech odporu, čím dále jej tlačíte. Odpor pochází z víka a také vytáhne dotykový displej ScreenPad, který spočívá v úhlu 13 stupňů. Pod displejem je několik otvorů pro proudění vzduchu, které pomáhají zlepšit chladicí systém.

Pod ScreenPadem je vylepšená klávesnice a větší touchpad, který lze transformovat na digitální číselný podložka. Chcete.li přepínat mezi dotykovým a číselným podložkou, dlouho stisknete na malém tlačítku Silkscreened, které je na samotném touchpad. Po sekundě nebo dvou, Touchpad zobrazuje červený Numbad, který můžete použít k rychlému úderu v číslech. Až budete hotovi, dlouho stisknete na stejném tlačítku, abyste se vrátili ke standardním dotyku.

16palcový displej je vložen mezi dva svislé rámy, které jsou působivě tenké. Podél horní části displeje je infračervená kamera 720p, která pracuje s Windows Hello, aby používala rozpoznávání obličeje pro úkoly, jako je přihlášení k účtu Windows nebo přihlášení do aplikací.

Na pravé straně paluby je jediný USB 3.2 Port Gen 2 Type-C, který podporuje DisplayPort pro připojení externího monitoru. Na levé straně paluby je místo 3.5mm konektor pro sluchátka, čtečka karet microSD, druhý USB 3.2 Port Gen 2 Type-C s dodávkou napájení a podporou zobrazení, standardní USB 3.Nalezeny jsou port 2 Gen 2 a nabíjecí port.

Na zadní straně pouzdra notebooku najdete další tři porty. další standardní port USB, HDMI 2.1 port a 2.5G Port Ethernet.

Už jsem to řekl dříve, ale opravdu si to vážím, když výrobci notebooků rozloží přístavy, protože jsou na duu 16. Vypadá to čistěji než přetížení jedné strany notebooku s porty, spolu s připojením a kabely, které s ním přicházejí.

Duo 16 není něco, co se budete chtít dostat do zvyku nosit s sebou všude jednoduše kvůli jeho hmotnosti 5.78 liber. Přesto jsou jeho rozměry působivě malé vzhledem k tomu, že se jedná o 16palcový displej, měří 13.98 x 10.47 x 0.81 palců.

Asus Rog Zephyrus Duo 16. Performance and Gaming

Uvnitř duo 16 Testoval jsem všechny špičkové komponenty, které bych vložil na svůj seznam přání, kdybych stavěl herní notebook od nuly a rozpočet nebyl zapojen. Konkrétně, duo 16 je umístěno mobilní procesor AMD Ryzen 9 6900HX s 8-jádry a 16 vlákny, Nvidia Geforce RTX 3080 Ti notebook GPU s 16 GB GDDR6 paměti, 2TB NVME SSD.

Je to dobrá věc, že ​​má specifikace, díky nimž jsou vaše přátele také žárlí. Výkon je dobrý, ne.li skvělý na duo 16. a když se podíváte na jeho benchmarkové skóre ve srovnání se dvěma stejně působivými sestavami v Gigabyte Aero 16 a MSI Raider GE76, sedí přímo uprostřed dvou.

Všechny testy probíhají při 1080p na nejvyšší grafické předvolbě.

Například duo 16 více či méně odpovídá výkonu GE76 ve 3Dmark testech, ale poté zaznamenalo jeho průměrné rámce za sekundu v herních benchmarcích důsledně pod GE76. To znamená, že to porazilo skóre Aero 16 téměř napříč deskou.

Moje osobní zkušenost s duem 16 byla podobná. Používání jej pro každodenní, běžné úkoly, jako je streamování Spotify nebo Twitch, při rozhovoru s kolegy a přáteli ve Slack a Discord s řadou karet otevřených na okraji, nikdy jsem neviděl žádné výkonné škytavky ani zpomalení. Při hraní jsem ani neviděl žádné škytavky, ale očekával jsem, že uvidím vyšší čísla FPS než já.

Když jsem poprvé nainstaloval Warzone a začal se přizpůsobovat grafickým nastavením, myslel jsem si, že je něco zlomeného. Jsem zvyklý vidět, jak se paměťový lišta naplní na pravé straně obrazovky. Se všemi grafickými nastaveními na vysokoškolském a paprskovém sledování však Warzone se vzdáleně nepřiblížil k převzetí plné 16 GB paměti GPU.

Se všemi grafickými nastaveními na vysoké úrovni, sledování paprsků zapnuto a DLSS nastaveno na kvalitu, duo 16 se pohybovalo hned kolem 120 fps. Pokud jsem přepnul DLSS na výkon, průměrné FPS vyskočilo na 123. takže není příliš rozdíl.

Také jsem strávil spoustu času hraním Fortnite, opět se všemi grafickými nastaveními na vysoké úrovni a viděl jsem průměrně 110 fps. Nejprve jsem očekával, že výkon, i když je nastavení maximálního out, bude vyšší než tato čísla, ale pak jsem si vzpomněl, že hraji v plném rozlišení duo 16 2560×1600. Vezmu si 120 fps prakticky 2K her na notebook každý den v týdnu.

Když už mluvíme o displeji, opravdu se mi líbila kvalita barev, nasycení a celkovou jasnost obrazovky duo 16. S trochou vylepšení do grafického nastavení je snadno na dosah, aby se Warzone nebo Fortnite shodovala s obnovovací frekvencí 165 Hz.

S klávesnicí v přední části pouzdra není pohodlný odpočinek. Z tohoto důvodu zahrnuje Asus odpočinek, který se přituluje na přední stranu paluby. Klávesnice se cítí jako kombinace mechanického a chicletu, se spoustou pohybu a tichým zvukem a pocitem podobným přepínači.

Touchpad je příliš malý na to, aby byl použit po celý den, ale dělá svou práci a je pohodlné používat na krátkou dobu.

S duem 15 jsem nikdy nenašel účel pro druhou obrazovku. Jistě, mohl bych si prohlédnout své systémové statistiky, když jsem hrál, a zajistit, aby všechno běželo hladce. ale nikdy jsem se necítil, že mít druhou obrazovku je skutečná výhoda. S duem 16 jsem však zjistil, že používám druhou obrazovku pro aktivity, pro které bych normálně používal externí monitor. Například jsem často měl Twitch otevřený a streamoval na spodním screenpadu, zatímco jsem procházel web, napsal e.mail nebo dokončil nějaký další náhodný úkol na horním displeji.

Během hraní jsem mohl mít na spodním displeji otevřený Discord, abych sledoval různé chaty a servery, ve kterých jsem. Přál bych si, aby více aplikací a her podporovalo ScreenPad; Bylo by úžasné vidět možnost spravovat vaše vlastní načítání ve Warzone nebo možná mít vždy na spodní obrazovce mapu ve Fortnite.

Asus Rog Zephyrus Duo 16. výdrž baterie

Životnost baterie je vždy problémem herních notebooků, ale byl jsem překvapen výkonem duo 16, protože během testu baterie zůstaly dvě displeje. Podíval jsem se na každé podokno Nastavení, které jsem mohl najít pro přepínač, abych vypnul displej ScreenPadu bez využití. Takže jsem snížil jas obou obrazovek na 50%, jako vždycky pro benchmarky baterií a nechal jsem test běžet.

Duo 16 pohánělo 2 hodiny a 59 minut předtím, než došel moc. To je o minutu delší než jedno display aero 16 trvala ve stejném testu a o 38 minut méně než GE76 (opět s jednou obrazovkou).

Asus Rog Zephyrus Duo 16. Software

Když na herní notebook poklesnete přes 4 000, poslední věcí, se kterou se chcete vypořádat, je předinstalovaná bloatware a náhodné aplikace. A s duem 16 jsem rád, že to není problém.

Asus má některé z vlastních aplikací předinstalované a jsou přítomny standardní aplikace Windows 11, ale to je pro kurz stejné. Aplikace ASUS, kterou jsem během testování nejvíce použil, byla zbrojnice. Je to v této aplikaci, kde se chystáte upravit nastavení výkonu, zobrazit statistiky systému, měnit individuálně osvětlené barevné schéma klávesnice nebo zkontrolovat aktualizace firmwaru a systému, které jsou specifické pro Asus.

Průvodce nákupem

Stejně jako v případě dua 15, duo 16 vás bude stát. Testovaný model přichází na 4 489. ale je plně naložen. Základní model má počáteční cenu 2 499.

Pro 3 899 Můžete si vyzvednout duo 16 s RTX 3070 Ti a 1TB úložiště. Na webových stránkách ASUS je uvedena verze HD duo 16, ale nikde jsem ji nemohl najít na skladě.

Výrok

O dva roky později a druhý displej dua 16 se cítí, jako by měl více účelu než předtím. Možná je to proto, že způsob, jakým používám počítač, se změnil, nebo možná je to proto, že to jen trvalo nějaký čas, než to dávalo smysl. Je těžké doporučit, aby někdo šel ven a utratil 4 000 za herní notebook, ale pokud jste na trhu s zařízením, které se cítí futuristické a poskytuje jiný zážitek, pak duo 16 dává hodně smysl. To znamená, že kdybych byl nastaven na získání dua 16 kvůli druhé obrazovce, začal bych s modelem základní úrovně a buď pomalu nahradil díly, nebo žil s výkonem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS