Asus RT-AX55 5 GHz Router Review, stojí to za to. ASUS RT AX55 AX1800

Asus RT-AX55 5 GHz Router Review, stojí to za to?

Směrovač ASUS RT-AX55 (RT-AX55) vydaný v roce 2020. Je poháněn Broadcom BCM6755 @ 1.Čipová sada 5 GHz, 256 MB RAM a 128 MB blesku. Směrovač AX1800 je kompatibilní s IEEE 802.Standardy 11A/B/G/N/AC/AX a maximální rychlost, kterou můžete získat s RT-AX55, je 574 1201 Mbps. Směrovač má 1 x 10/100/1000 Mbps WAN a 4 x 10/100/1000 Mbps LAN Ports.

RT-AX55 je angortable router, který podporuje Wi-Fi 5 (802.11AC) Technologie pro rychlejší bezdrátové rychlosti. ASUS je renomovaný výrobce v síťovém průmyslu, který je známý pro poskytování široké škály síťových zařízení.

Specifikace ASUS RT-AX55 (RT-AX55)

Tělo

Rozměry a návrh routeru mohou ovlivnit jeho chladicí schopnosti. Směrovače s většími rozměry mohou mít více prostoru pro vnitřní chladicí mechanismy, jako jsou větší ventilátory nebo chladiče, které mohou účinněji rozptýlit teplo. Hmotnost routeru může být v určitých situacích úvaha, ale obecně to není tak zásadní jako jiné faktory, jako je výkon, rysy a kompatibilita.

Systém

Směrovač ASUS RT-AX55 je vybaven Broadcom BCM6755 @ 1.5 GHz procesor. RT-AX55 je dodáván s 256 MB RAM. Množství RAM v routeru může ovlivnit jeho výkon a schopnost zvládnout souběžné operace a provoz. Vyšší kapacita RAM umožňuje lepší multitasking, větší směrovací tabulky a zlepšení celkového výkonu. Paměť Flash 128 MB v routeru slouží jako úložné médium pro firmware routeru. Jedná se o nezávislou paměť, která si zachovává svá data, i když je ze zařízení odstraněn napájení.

ASUS často uvolňuje aktualizace firmwaru, aby se zlepšil funkčnost routeru, zlepšil zabezpečení, opravil chyby a přidal nové funkce. Aktualizace firmwaru může poskytnout vylepšení výkonu, kompatibilitu s novými zařízeními nebo protokoly a řešit zranitelnosti. Směrovač Asus RT-AX55 je dodáván s 12 V / 1 A PSU. Tato jednotka je zodpovědná za poskytování elektrické energie směrovači, a pokud se stane vadným, lze ji nahradit novým kompatibilním.

Síť

Protokoly

LAN Ports

Wan Ports

Mobilní síť

Podpora VPN

IPv4IPV6
4 x 10/100/1000 Mbps
1 x 10/100/1000 Mbps
Ne
Pptpl2tp/ipsopenvpn

Stejně jako mnoho moderních směrovačů, RT-AX55 podporuje také mnoho síťových standardů. IPv4 je čtvrtou iterací internetového protokolu (IP) a je dnes nejpoužívanější verzí IP na internetu. Nejnovější firmware podporuje protokol IPv6, který poskytuje systém identifikace a polohy pro počítače v sítích a směrování provozu přes internet. Asus RT-AX55 má 4 x 10/100/1000 Mbps LAN a 1 x 10/100/1000 Mbps WAN porty. Porty LAN nebo Ethernet (RJ-45) se používají k připojení zařízení k síti místní oblasti (LAN).

Tento router má porty Gigabit Ethernet LAN, které poskytují rychlosti přenosu dat až 1000 Mbps (1 Gbps) přes připojení Ethernet. Port WAN na routeru znamená portu „Wide Area Network“. Používá se k připojení routeru k externí síti, obvykle poskytovaný poskytovatelem internetových služeb (ISP). Směrovač RT-AX55 podporuje rychlost gigabitu na svém WAN portu, který může podporovat rychlost až 1000 Mbps. Tento router zajišťuje, že můžete plně využívat vysokorychlostní připojení k internetu poskytované váš internetový internetový.

RT-AX55 je dodáván s podporou OpenVPN. OpenVPN je plnohodnotné řešení SSL VPN, které implementuje rozšíření OSI vrstvy 2 nebo 3 zabezpečené sítě pomocí standardu průmyslového standardu SSL/TLS Protocol. IPsec (Security Internet Protocol Security) je široce používaná sada síťových protokolů, která poskytuje bezpečnostní služby pro komunikaci IP (Internet Protocol). Používá se primárně k vytvoření zabezpečených a šifrovaných připojení Virtual Private Network (VPN) přes veřejné sítě, jako je internet. PPTP (Point-to-Point Tunneling Protocol) je starší protokol VPN, který byl v minulosti široce používán, ale nyní je považován za méně bezpečný ve srovnání s novějšími alternativami, jako je IPSEC nebo OpenVPN.

Bezdrátový

Antény

2.4 GHz

5 GHz

60 GHz

Standardy

Třída

Rychlost

Přenášet výkon

Bezpečnostní

Síť hostů

4 x 3 dbifixed
Ano
Ano
Ne
IEEE 802.11A/B/G/N/AC/AX
AX1800
574 1201 Mbps
25 dbm
Wepwpawpa2wpa3wps
Ano

Tento router má 4 x 3 dbi, pevné antény. Antény hrají významnou roli ve výkonu a pokrytí Wi-Fi. Jsou to základní součásti bezdrátových směrovačů, které přenášejí a přijímají rádiové signály, aby vytvořily bezdrátové spojení se zařízeními. RT-AX55 je kompatibilní s 2.4 GHz Wi-Fi. Mnoho zařízení IoT (Internet of Things), inteligentní domácí zařízení a starší zařízení podporovaná Wi-Fi primárně pracuje na 2.4 GHz Band.

RT-AX55 také podporuje 5 GHz pás. Pás 5 GHz nabízí lepší imunitu šumu, menší rušení a dostupnější kanály. Tento router je router Wi-Fi 6. 802.11AX je standard Wi-Fi šesté generace, běžně označovaný jako Wi-Fi 6. Staví na předchozí Wi-Fi 5 (802.11ac) Standard a přináší významná zlepšení rychlosti, kapacity a celkového výkonu. AX1800 odkazuje na maximální kombinovanou rychlost přenosu dat podporovanou routerem napříč všemi Wi-Fi pásmami.

RT-AX55 je schopna maximální rychlosti propustnosti 574 1201 Mbps. Rychlost RT-AX55 routeru je obvykle nižší než jeho teoretická maximální rychlost. Výkon TX (25 dBM) routeru odkazuje na přenosovou sílu nebo sílu signálu, při kterém router vysílá svůj signál Wi-Fi. Určuje oblast rozsahu a pokrytí bezdrátové sítě. Směrovač RT-AX55 nabízí několik bezpečnostních protokolů: WEP, WPA, WPA2, WPA3, WPS.

WEP (kabelový ekvivalent soukromí) byl prvním bezpečnostním protokolem pro sítě Wi-Fi, ale nyní je považován za slabý a snadno ohrožený. Používá statický šifrovací klíč a má známé zranitelnosti, takže se již nedoporučuje pro zajištění Wi-Fi sítí. WPA2 (Wi-Fi chráněný přístup 2) byl zaveden jako zlepšení oproti WEP a poskytuje silnější zabezpečení. Pokud není WPA3 k dispozici, je WPA2-Personal s šifrováním AES stále považován za bezpečný.

WPA3 (Wi-Fi chráněný přístup 3) je nejnovější bezpečnostní protokol Wi-Fi určený k řešení zranitelnosti a posílení zabezpečení bezdrátových sítí. Zlepšuje šifrování, představuje silnější autentizační protokoly a chrání před útoky brutální síly. Směrovač RT-AX55 nabízí WPS. WPS (Wi-Fi chráněné nastavení) poskytuje zjednodušenou a pohodlnou metodu pro připojení zařízení k síti Wi-Fi. Místo ručního zadávání názvu sítě Wi-Fi (SSID) a hesla mohou uživatelé použít funkci WPS k vytvoření spojení s stisknutím tlačítka nebo zadáním PIN. Hostující síť na routeru RT-AX55 je samostatná síť, která poskytuje přístup k internetu hostům nebo návštěvníkům, aniž by jim umožnil přístup k vaší hlavní nebo primární síti. Umožňuje vám vytvořit specializovaný síťový segment pro hosty, udržovat jejich zařízení izolovaná od vaší soukromé sítě, čímž se zvyšuje zabezpečení a soukromí.

Připojení

Směrovač RT-AX55 nemá funkčnost souborů nebo tiskového serveru.

Správa

Výchozí IP adresy zařízení ASUS RT-AX55 je 192.168.1.1. Tato adresa vám umožňuje přístup na přihlašovací stránku konzoly routeru. Pokud se nemůžete přihlásit k nastavení panelu vašeho routeru Asus, může být provedení resetu užitečným krokem odstraňování problémů. Po počátečním nastavení se velmi doporučuje změnit výchozí heslo RT-AX55 routeru. Pokud v budoucnu zapomenete na nové heslo, možná budete muset provést resetování továrny na routeru, abyste se vrátili k nastavení výchozího nastavení.

Výše uvedené specifikace vycházejí z oficiálních údajů zveřejněných výrobcem, ale také bereme v úvahu recenze uživatelů. Pokud jste našli chybu nebo něco, co chybí ve výše uvedených specifikacích pro Asus RT-AX55, pak nám to neváhejte a signalizujte problém.

Obrázky ASUS RT-AX55 (RT-AX55)

Pokud existují informace o ASUS RT-AX55, které byste chtěli vidět na tomto webu, napište na náš webmaster@routerchart.Adresa com.

ASUS RT-AX55 AX1800 AIMESH Wi-Fi Router 5 GHz, 2.4 GHz

Připravte si domov na Wi-Fi 6 (802.11AX) Rostoucí počet zařízení pro síťové a IoT vedl k obecnému zvýšení hustoty sítě, který omezuje současný standard WLAN. Nejnovější 802.Standard 11AX nabízí technologie odolné vůči budoucnosti,…

Připravte si domov na Wi-Fi 6 (802.11AX) Rostoucí počet zařízení pro síťové a IoT vedl k obecnému zvýšení hustoty sítě, který omezuje současný standard WLAN. Nejnovější 802.Standard 11AX nabízí technologie odolné vůči budoucnosti,…

ASUS RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 (802.11ax) router

Připravte si domov na Wi-Fi 6 (802.11AX) Rostoucí počet zařízení pro síťové a IoT vedl k obecnému zvýšení hustoty sítě, který omezuje současný standard WLAN. Nejnovější 802.Standard 11Ax nabízí technologie odolné vůči budoucnosti, vyšší efektivitu sítě, rychlejší rychlosti WLAN, větší pokrytí a zlepšená výdrž baterie pro připojená zařízení a nabízí uživatelům mnohem lepší zážitek z sítě.

Navrženo pro domácnosti s mnoha konečnými zařízeními s revoluční kombinací technologie OFDMA a MU-Mimo, 802.Technologie 11AX poskytuje až čtyřnásobek kapacity a efektivity sítě v prostředích s vysokým provozem. Předchozí generace, 802.11AC WLAN může zpracovat pouze jedno zařízení najednou na každém síťovém kanálu, bylo neefektivní při použití dostupné šířky pásma. Podpora OFDMA v 802.Standard 11AX WLAN dělí každý kanál na malé dílčí kanály, takže signály lze sdružovat a současně přenášet z několika zařízení. To snižuje latenci a poskytuje hladší a responzivnější zážitek z WLAN.

Lepší životnost baterie pro váš devicesthe cílový čas probuzení (TWT) umožňuje RT-AX55 naplánovat specifické intervaly pro přenos dat mezi zařízeními. To umožňuje zařízení jít do režimu spánku, když nemusí čekat na signál routeru. To snižuje spotřebu energie až o 7krát a výrazně prodlužuje výdrž baterie.

Wi-Fi, který jde dále, RT-AX55 používá nejnovější 802.11AX WLAN Standard s technologií OFDMA. Nabízí větší rozsah signálu WLAN a lepší pokrytí rozdělením každého kanálu do menších dílčích kanálů. Tyto dílčí kanály mají menší šířku pásma, s níž můžete pokrýt vzdálenost až 80%. Výsledkem je lepší spojení WLAN v celém domě.

Ochrana pro vaši domácí síť, RT-AX55 má celoživotní licenci zdarma od klasiky Aiprotekkce poháněné Trend Micro s automatickými, pravidelně aktualizovanými bezpečnostními podpisy, aby chránila vaše zařízení a osobní údaje před internetovými hrozbami. Toto výkonné bezpečnostní řešení poskytuje filtr pro ochranu dětí, včetně schopnosti blokovat konkrétní webové stránky a typy aplikací.

Výkonný systém Wi-Fi pro celý dům.Ve většině případů je RT-AX55 dostačující k dodání celého vašeho obývacího prostoru rychlým a spolehlivým WLAN. Pokrytí WLAN však může být ovlivněno mnoha faktory, včetně rozložení místnosti, stavebních materiálů a dokonce i nábytku! Asus Aish je inovativní nová funkce routeru, která tyto problémy řeší: vytváří kompletní síť WLAN v celém domě s několika routery ASUS. AiMesh je výkonný, flexibilní a může použít směs různých modelů routeru ASUS. abyste mohli i nadále používat vaše stávající zařízení! AiMesh nabízí možnost úspory času pro ovládání všech směrovačů centrálně a umožňuje bezproblémové roamingu v celé síti. Aimesh je WLAN, na který se můžete spolehnout. pro všechna vaše zařízení a kdykoli!

Tento text je přeložen strojem.

Zdůrazňuje podrobnosti

 • Standard Wi-Fi příští generace-podpora nejnovějšího standardu Wi-Fi 802.11AX (Wi-Fi 6) a 80MHz šířka pásma pro vyšší kapacitu a účinnost
 • Extrémně vysoká rychlost WLAN-RT-AX55 podporuje šířku pásma 80 MHz a 1024-QAM pro výrazně rychlejší připojení WLAN. S celkovou rychlostí sítě přibližně 1 800 Mb / s. 574mbit ve 2.4 GHz Band a 1,201 Mbps v pásmu 5GHz.
 • Zvýšená kapacita a efektivita-nejen podporuje MU-MIMO, ale také technologii OFDMA, aby efektivně přiděloval kanály a komunikoval s více zařízeními současně
 • Ochrana pro vaši domácí síť. Aiprotekkce před trendem micro s bezplatným životností licenční bloky hrozeb z internetu pro všechna připojená inteligentní zařízení.
 • Lepší pokrytí systémy Mesh. kompatibilní se systémem Asus Aish WLAN pro plynulé pokrytí v celém domě.
 • Technologie NITROQAM (1024-QAM)-Technologie NITROQAM (1024-QAM) umožňuje datovou rychlost 25%, zatímco starší standard je omezen na 256-qam.

Požadavky na systém

 • Podporuje operační systémy Windows: Windows 10, Windows 7, Windows 8
 • Podporuje operační systémy Mac: Mac OS X 10.10 yosemite, Mac OS x 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS x 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 lev, Mac OS x 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks
 • Podporované mobilní operační systémy: Android, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3

Chcete si užít rychlost planoucí rychlosti Wi-Fi ve vašem domě nebo v kanceláři?

Pokud ano, potřebujete router Asus RT-AX55 AX1800 Wi-Fi 6. Tento výkonný router může dodávat rychlosti až 1.8 Gbps, díky čemuž je ideální pro streamování 4K videa, hraní online a dalších. Tento router je vybaven 4 anténami pro maximální pokrytí a rychlost a může podporovat až 50 uživatelů současně. Má oblast pokrytí až 3767 m2, takže můžete všechna svá zařízení připojit bez problémů.

Zde jsou některé z výhod duálního pásma ASUS RT-AX55 AX1800 Wi-Fi 6:

ASUS RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Cena routeru v Bangladéši

Nenechte si ujít tento neuvěřitelný router. Objednejte si Asus RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 dnes! Cena duálního pásma ASUS RT-AX55 AX1800 Wi-Fi 6 v Bangladéši je BDT 11 500.

Co je to Asus RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Router v Bangladéši?

Asus RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 Cena routeru v Bangladéši je ৳ 13 000.00. Na Global Brand Pvt Ltd jsme odhodláni poskytovat našim zákazníkům nejlepší nákupní zážitek. S naším cenově dostupným a špičkovým zákaznickým servisem si můžete být jisti, že se rozhodnete správně. Tak na co čekáš? Objednejte si svůj router Asus RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 a užijte si zážitek na světové úrovni.

Kde koupit ASUS RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 router v Bangladéši?

Můžete si koupit ASUS RT-AX55 AX1800 Dual Band Wi-Fi 6 z našeho online obchodu nebo osobně v naší pobočce. Nakupujte s důvěrou a využijte doručení zdarma, když si koupíte z našeho online obchodu. Vyberte si pohodlí nakupování z pohodlí svého domova s ​​naším internetovým obchodem nebo navštivte jednu z našich poboček pro osobní nákupní zážitek. Nakupujte a najděte perfektní router Asus RT-AX55 AX1800 Wi-Fi 6 pro vás.

Asus RT-AX55 Rozpočtový router AX-Recenze

ASUS RT-AX55 je vstupní úroveň bezdrátového routeru s kombinovanou dvojí pásmovou rychlostí až do 1800 Mb / s 802.11AX „Wi-Fi 6 Standard“, kterým obecně rychlejší než starý 802.Bezdrátové standardy generace 11AC. Jako router vstupní úrovně ve směrovači AC generace zahrnují RT-AX55 některé prvotřídní funkce, jako je Smart Connect, AiProtection Classic a AiMesh. Bundle routeru RT-AX55 s plánem 1Gbps M1 ISP (v hodnotě 239) se zde přihlaste a plán 500 Mb / s 5 za měsíc.

Zvýrazněné funkce

 • Server VPN a klient VPN.
 • Rodičovská kontrola
 • Smartqos
 • AI Mesh
 • AI Protection Classic

Specifikace

Modelka RT-AX55
procesor Broadcom BCM6755. 1.5GHz Quad Cores ARM-A7
SPI čipová sada MACRONIX MX30LF1G18AC-TI-128 MB
RAM Nanya NT5CC256M16ER-EK-256MB DDR3 1866MHz
Ethernet 1 WAN / 4 GBE BCM6755
2.4GHz 2t 2r až 574 Mb / s [podpora mu-mimo] 5dbi
5GHz 2t 2r až 1201 Mbps [podpora mu-mimo] 5dbi
Operační mód Směrovač / Access Point / AI Mesh

RT-AX55 vypadat klasický design ve srovnání s předchozím rozpočtovým routerem, který máme kontrolu RT-AC2600.

asus, rt-ax55, router, review, stojí

Směrovač ASUS RT-AX55 je z hlediska bezdrátové šířky pásma pomalejší, kvůli konfiguraci 2T2R antény ve srovnání s RT-AX2600 4T4R a RT-AX55 Nedostatek podpory portů USB pro technologii AI Cloud Technology. Nový standard sekery však využívá ortogonální frekvenční divizi s vícenásobným přístupem k dosažení lepšího výkonu, když jsou připojeny více zařízení, takže je méně získáno rozprostřením zatížení napříč.

2.4GHz 5GHz Podpora USB Podpora sekery
RT-AX55 574Mbps 1201 Mbps Ne Ano
RT-AC2600 800 Mbps 1733Mbps Ano Ne

Na zadní straně máte dohromady čtyři vertikální antény, čtyři gigabitové ethernetové porty spolu s gigabitovým portem WP, WPS, napájecími a resetovacími tlačítky.

Bezdrátové standardy jsou podporovány, včetně OFDA, MU-MIMO, FORMING BEAME a nejnovější bezpečnostní standard WPA3-Personal, ale nedostatek podpory 160MHz kanál. Směrovač je také plně zpětně kompatibilní s 802.11AC (Wi-Fi 5) a 802.11N (Wi-Fi 4) Zařízení.

Hlavní nabídka UI

Jakmile je počáteční nastavení dokončeno, můžeme se dostat do nabídky routeru pro další předběžnou konfiguraci. Funkce routeru se snadno navigují přes levý panel.

Nainstalovali jsme nejnovější verzi, abychom zajistili, že jsou použity všechny nejnovější aktualizace zabezpečení, spolu s opravy chyb. Pro naše testování byl RT-AX55 spuštěn firmware verze 3.0.0.4.386.42350.

Bezpečnostní

ASUS RT-AX55 obsahuje řadu bezpečnostních funkcí, ale je to běží klasika AI Protection Classic, takže uvidíte menší porovnání s AI Protection Pro. Ochrana sítě s trendem mikro. Také škodlivé weby jsou na routeru blokovány, aby byla celá síť v bezpečí, ale nedostatek obousměrné ochrany IPS. [Umístíme tento router jako náš hlavní využití k testování ochrany AI po dobu 4 dnů a vidět níže uvedený výsledek]

Testování výkonu/ benchmarku

Router jsme přímo testovali přímo pomocí Speedtest na WAN na internet přímo.

Pokud jde o šířku pásma bezdrátového pásma, Asus RT-AX55 fungoval docela dobře. Testujeme směrovače na třech lokalitách „obývacího pokoje“, „Počítačová místnost“ a také na místě „ložnice“. Test šířky pásma používá SpeedTest, Netflix, Cloudflare a interní přenos souborů k porovnání s výkonem s klientem Wi-Fi 6. Pro posledně jmenované máme notebook Asus Zenbook UX435EGL s bezdrátovým adaptérem Intel Wi-Fi 6 AX201 160MHz na nejnovějším ovladači, nastaveno jako nejširší šířka kanálu 80 MHz na frekvenci 5 GHz.

Podrobnosti o testování rozložení domu

Vyzkoušíme tři rozdílné umístění pomocí ASUS Zenbook UX435EGL a Out Internet Service Poskytovatel je M1. 1 Gbps. Vezměte prosím na vědomí, že naše testování používá technologii „SmartConnect“ na šířce pásma 5GHz.

Cloudflare Speedtest

Cloudflare Speedtest
Umístění Stažení nahrát Latence Jitter
Obývací pokoj 611Mbps 594 Mbps 5.45ms 2.89ms
Počítačová učebna 431 Mbps 340 Mbps 34.2ms 17.6ms
Hlavní místnost 255 MPBS 174Mbps 6.51ms 3.21ms

Netflix Speedtest

Netflix Speedtest
Umístění Stažení nahrát
Obývací pokoj 510Mbps 420Mbps
Počítačová učebna 380 Mbps 290 Mbps
Hlavní místnost 280MPBS 94Mbps

OOKLA Speedtest. M1 Server

Ookla Speedtest
Umístění Stažení nahrát Ping
Obývací pokoj 600.53.MBPS 723.63Mbps 3ms
Počítačová učebna 422.19 Mbps 327.52Mbps 3ms
Hlavní místnost 41.22MPBS 36.52Mbps 3ms

Rychlost interního přenosu na soubor ASUSTOR AS6204T. 3GB

Interní přenosová rychlost
Umístění Stažení nahrát Čas na dokončení
Obývací pokoj 656.97 Mbps 285.56 Mbps 37 sekund
Počítačová učebna 431.43Mbps 207.80Mbps 56 sekund
Hlavní místnost 277.64MPBS 106.68 Mbps 86 sekund

Recenze ASUS RT-AX55

Rok je 2021 a kočka Wi-Fi 6 byla vypuštěna z vaku z hlediska spotřební elektroniky. S každým dalším rokem je rostoucí počet chytrých telefonů a notebooků, od Apple iPhone 12 pro Dell XPS 13 9310, vybaven vysokorychlostními anténami Wi-Fi 6 skrytými za jejich zářící kovové a plastové kryty.

Abychom však využili rychlejší a konzistentnější sazby, které poskytuje standard Wi-Fi 6, budete muset investovat do routeru Wi-Fi 6 kompatibilního. I když tyto gadgety nebyly vždy touto nákladově nejefektivnější možností, to se také začíná měnit.

Asus RX-AX55 je jedním z nejdostupnějších routerů Wi-Fi 6, které jsou v současné době k dispozici na trhu. Kromě fungování jako samostatného zařízení může být tento router nakonfigurován tak, aby sloužil jako primární uzel v síti sítě, což vám umožní připojit jiná zařízení, pokud ještě nemáte finanční prostředky k investování do plně doporučené sítě Mesh Wi-Fi Network Systém.

Protože ASUS RX-AX55 nepřichází s integrovaným modem, budete stále muset připojit svou síť k internetu pomocí aktuálního modemu nebo modem/routeru, jako byste měli s většinou ostatních směrovačů v tomto cenovém rozpětí cenové rozpětí.

Design

Asus RT-AX55 má podobnou velikost a hmotnost jako lukostřelec AX50 TP-Link, s rozměry 56 230 134 mm a hmotností 374 g.

Čtyři nastavitelné antény, které mohou být tlačeny zpět a upraveny ze strany na stranu, vyčnívají ze zadní části routeru a jsou viditelné zepředu. Antény jsou umístěny nad čtyřmi porty Gigabit Ethernet LAN a jeden port WAN, stejně jako standardní tlačítko resetování, spínač WPS a připojení pro napájení sítě.

Protože neexistuje žádný konektor USB, nebudete schopni připojit položky, jako jsou externí pevné disky k RT-AX55. Za tuto cenu je to tolerovatelné a ne každý chce nebo vyžaduje tuto funkci na prvním místě. zejména pokud již máte ve svém držení NAS jednotku.

Pokud jde o estetiku, RT-AX55 je poněkud standardní router, který se skládá ze zploštělého lichoběžníku s trochou agresivního insektilního vzhledu. Přítomnost vzduchových otvorů na přední straně, vzadu, boky a dna zajišťuje, že jakýkoli vyhřívaný vzduch vytvořený komponenty může být rychle vyloučen.

RT-AX55 nemá možnost být namontován na zeď, což může být pro některé lidi problém. S ohledem na velikost a lehkou váhu AX55 RT-Compact AX55 byste však neměli mít potíže s nalezením vhodného místa pro něj ve vašem domě.

Většina výrobců domácích sítí, kteří stojí za svou sůl. Obvykle toho bylo dosaženo vývojem dobře navržených mobilních aplikací, ale Asus udělal věci o krok dále s aplikací Asus Router (k dispozici na iOS a Android).

Pokud jde o uživatelské rozhraní aplikace, troufám si říci, že je to docela atraktivní. což je možná nepřekvapivé vzhledem k tomu, že ASUS produkuje některé z největších herních notebooků, které si mohou koupit.

Výkon

Použil jsem aplikaci Wi-Fi Speed ​​Pro Android k provedení řady rychlostních testů na Huawei Mate 10 Pro (starší telefon s Wi-Fi 5 rádia) a Realme X50 Pro (novější telefon s Wi-Fi 6 rádia) Pro demonstraci, jak dobře se provádí ASUS RT-AX55 s různými generacemi zařízení a obecněji rozdíl mezi Wi-Fi 5 (11.AC) a Wi-Fi 6 (11.sekera).

Výsledné průměry testů, které byly prováděny na různých vzdálenostech v celé dvoupodlažní terasové domě, jsou uvedeny v tabulce níže.

asus, rt-ax55, router, review, stojí

Umístil jsem RT-AX55 v těsné blízkosti mého Virgin Media Super Hub 3, které jsem nakonfiguroval tak, aby fungoval v režimu modemu. Tento modem, stejně jako většina ostatních, se nachází v blízkosti hlavní zásuvky, který se nachází u vchodu do domu.

Během testování a pravidelného používání jsem zjistil, že Asus RT-AX55 poskytoval vynikající výkon z hlediska rychlosti-zejména na zařízeních Wi-Fi 6-a také pokrytí. Zejména pásmo 5GHz, které obvykle selže, když jdu dvě nebo více pokojů pryč na jakémkoli zařízení, zůstala silná na gadgetu Wi-Fi 6, ale vystoupila na dvoře, abych mě přepnul na pomalejší, ale široce dostupný 2.4GHz frekvence, která byla výrazně pomalejší, ale spolehlivější.

Neměl jsem moc štěstí s Huawei v podkroví, ale s telefonem s říši jsem byl příjemně překvapen, když jsem viděl, že jsem byl schopen využít úctyhodné spojení 5GHz.

V každém případě se zdá, že bych nemohl na takovém spojení sotva udělat nějakou práci, a stejně jako u Linksys MR7350 a TP-Link AX50 Archer, opravdu bych chtěl získat adaptér Powerline nebo, lepší Přesto, satelit AiMESH, takže jsem mohl udělat Asus RT-AX55 část sítě Wi-Fi Wi-Fi.

Pokud jde o lukostřelce TP-Link AX50, je důležité si uvědomit, že zařízení podporuje kanály v celém 160 MHz, což znamená, že je teoreticky schopen nabízet mnohem vyšší rychlosti než Asus RT-AX55, což podporuje pouze kanály 80 MHz pouze 80MHz kanály.

Je nepravděpodobné, že by to byl problém pro drtivou většinu spotřebitelů, protože výše uvedená čísla naznačují druhy rychlosti, které lze očekávat na většině používaných zařízení.

Schopnost diskutovat o párování dvou nebo více přístupových bodů RT-AX55 a předání mezi nimi by byla fantastická, ale v této době pro mě není možné komentovat, jak snadné nebo efektivní je to dělat.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS