Asus Vivobook 16x M1603QA Recenze – obrazovka, která vám umožní vidět více za méně. Asus Vivobook 16x

Asus Vivobook 16x M1603QA Recenze. obrazovka, která vám umožní vidět méně

Asus Vivobook 16x M1603QA je jedním z nejnovějších notebooků v neustále rostoucí řadě notebooků ASUS, která obsahuje 16 palcovou obrazovku 16:10 v cenově dostupné cenové rozpětí.

Specifikace

procesorCenaRAMGPUÚložný prostorPřipojeníZobrazitZvukNapájeníRozměry (w x d x h)Hmotnost
Mobilní procesor AMD Ryzen 5 5600H (6-core/12-vlákno, mezipaměť 19 MB, až 4.2 GHz Max Boost)
RM 2 599
8 GB DDR4 na palubě
Grafika AMD Radeon
512GB m.2 nvme PCIe 3.0 SSD
Wi-Fi 6 (802.11AX) (Dual Band) 22 Bluetooth 5, 1x USB 2.0 typu A, 1x USB 3.2 Gen 1 typ-C, 2x USB 3.2 Gen 1 typu A, 1x HDMI 1.41x 3.5mm combo audio jack, 1x DC-in
16.0-palcový, Wuxga (1920 x 1200) 16:10 poměr stran, panel na úrovni IPS, LED podsvícený, 60 Hz obnovovací frekvence, 300 nits, 45% NTSC barevný gamut, anti-glorate displej, obrazovka (obrazovka- poměr do těla) 86%
SonicMaster s podporou hlasového rozpoznávání Cortana
50WHRS, 3S1p, 3-buněčný li-ion, 4.5, 90W AC ADAPTTER, Output: 19V DC, 4.74a, 90 W, vstup: 100 ~ 240V AC 50/60Hz Universal
35.84 x 24.77 x 1.99 cm
1.88 kg

Design

První věcí, kterou si můžete všimnout, je jeho elegantní a minimalistický design, který doplňuje profesionální tichou modrou variantu, kterou jsme dostali. Je to jemný a nízký profilový design, který jsem upřímně velkým fanouškem. Jedním z aspektů, se kterým mám drobnou hrozbu, je však to, jak se omítali na slovech „Asus Vivobook“ na obálce obrazovky notebooku.

Je to určitě osobní zaujatost, ale upřímně bych měl raději mít místo toho jen jednoduché logo. Neříkám, že je to špatný design, ale pokud chtějí jít na minimalistický design, mít méně je více.

Hlavní věc, kterou si všimnete s vivobook 16x, je, jak navrhuje název, 16 palcová obrazovka s rozlišením 1920 x 1200. Další úhlednou funkcí s tímto notebookem je, že můžete tlačit obrazovku notebooku až dozadu a položit ji na 180 stupňů.

Další funkcí, kterou hodně oceňuji, je jemný design na dně notebooku, který má tuto další část vyčnívající; což v podstatě zvedne notebook do jisté míry. Nejen, že dává celkový ergonomický design, který je úžasný pro někoho, jako jsem já, který tráví nespočet hodin psaním na klávesnici; Pomáhá také s termály a dává lepší proudění vzduchu, aby byl notebook vždy chladný.

Pokud jde o velikost, jeho rozměry jsou 35.84 x 24.77 x 1.99 cm a váží něco přes 1.8 kg. Je to docela kompaktní, ale není to nejlehčí notebook na trhu. Je však stále příjemná volba, pokud se často cestujete po práci nebo třídách.

Zobrazit zvuk

Hloubka s obrazovkou Vivobook 16x má rozlišení 1920 x 1200, díky kterému je zobrazení poměru stran 16:10 a podporuje až 60 Hz obnovovací frekvence. Je to IPS LCD obrazovka s panelem LED podsvícení. A i když o tom osobně nemám žádné výhrady, viděl jsem několik diskusí o tom, že lidé mají nějaké potíže s prohlížením obrazovky na extrémně jasných nebo osvětlených místech, protože jas může jít až na asi 300 nits.

Osobně nejsem příliš zvlášť nitpicky, pokud jde o vizuály, ale Vivobook 16x v tom dělá docela dobrou práci. Barvy jsou živé a nápadné, když jsem používal notebook k hraní některých her a sledování různých videí na YouTube.

Další věc, kterou jsem spokojen s Vivobook 16x, je poměr 86% obrazovky k tělu a to, kolik se mohu dostat ven z obrazovky, aniž by se rámeček dostal do cesty. Když už mluvíme o rámečku, jedna další věc, kterou chci vychovávat, si myslím, že je to úhledné, je fyzický štít na ochranu osobních údajů. Jsem osobně docela paranoidní, pokud jde o tyto věci, takže je hezké mít posuvník, kde můžete ručně zakrýt webovou kameru.

Pokud jde o kvalitu zvuku, není to nic příliš ohromujícího, ale práci to dělá dobře. Kvalita zvuku je jasná a je v pořádku pro příležitostné použití s ​​hraním zvuku nebo hudby.

Trackpad klávesnice

Zadávání na klávesnici na vivobook 16x a já jsem měl příjemný zážitek. Klávesy se cítí opravdu citlivé a mají tento „clicky“ pocit, který vydává dost odrazu, takže je opravdu zábavné psát. Když jsem testoval klávesnici, bylo mi opravdu snadné se přizpůsobit a při stisknutí klíčů jsem nemusel vyvíjet tolik síly. Notebook má také podsvícení na klávesnici, což se může hodit, když děláte práci ve tmě.

Klávesnice má do ní zabudováno také číslo, a přestože je to dobré pro lidi, kteří při zadávání dat a čísel často, rozhodně to není pro mě.

Vychovávání trackpadu to vypadá výrazně větší ve srovnání s většinou notebooků venku. Je také umístěn mírně mimo střed, aby se vyrovnal s zónou psaní klávesnice; A i když se to zdá moc, překvapivě to pomáhá s celkově hladším uživatelským zážitkem.

Jedna věc, která mě překvapila, byla odmítnutí dlaně na trati a jak dobře to funguje. S tím, jak je trackpad mnohem větší než většina notebooků, nebylo by překvapivé, že necháte dlaně na trackpadu, dokonce i podvědomě; Je tedy hezké, že odmítnutí dlaní funguje tak, jak to zamýšlelo, aby to nezkazilo váš pracovní postup. Trackpad dokonce přichází s vestavěným skenerem otisků prstů na rohu, což může být občas velmi užitečné.

Připojení

S vivobook 16X je hrstka přístavů. Je tu jeden USB 2.0 typu A, jeden USB 3.2 Gen 1 typ-C, dva USB 3.2 Gen 1 typu A, jeden HDMI 1.4, jeden 3.5 mm combo audio konektor a na DC-in.

A zatímco to všechno je v pořádku a dandy, jedna osobní hrozba, kterou mám, jsou umístění přístavů. Jediným portem, který je umístěn na levé straně notebooku, je USB 2.0, zatímco ostatní jsou na pravé straně. Mohl bych to být jen já, ale já jsem osobně velmi zvyklý mít většinu mých přístavů na levé straně.

Při používání notebooku obvykle připojím druhý monitor a nechám jej umístit na levé straně, takže mít port HDMI na této straně mi jen dával smysl. A vzhledem k tomu, jak mám pravou ruku jako svou dominantní ruku, mám kabel HDMI z mého druhého monitoru vyčnívajícího ve stejné oblasti, jako místo, kde to moje myš dělá velmi trapné. Nemluvě o tom, že USB 3.0 portů je také na pravé straně, takže pokud jsem chtěl použít vysokorychlostní porty, určitě budu bít spoustu věcí.

Životnost baterie

Vivobook 16x má baterii 50WHRS a notebook by mohl trvat asi 5 hodin, kde jsem zařízení použil v tichém režimu, s obvyklým pracovním vytížením, které spočívá v práci na některých dokumentech, procházení na Firefoxu při poslechu Spotify a některá videa z YouTube, která jsou hozena do mixu.

Ale pokud používáte notebook pouze pro nějakou lehkou práci a nic příliš intenzivního, může to trvat téměř celý den práce, což je docela slušné.

Benchmark

3D značka. 787

PC Mark 10. 5341

Cinebench Single Core. 822 bodů, na 9. místě

Cinbench Multi Core. 8336 bodů, na 7. místě

Herní test

Vivookook 16x není v žádném případě herní notebook, ale testoval jsem některé hry, abych viděl, jak se to daří. První hra, kterou jsem testoval, byla s Apex Legends a v nejnižších nastaveních jsem byl schopen získat kolem 30 fps, což je méně než žádoucí vzhledem k tomu, jak se jedná o rychle se měnící střelec.

Druhou hrou, kterou jsem testoval, byli osadníci: noví spojenci a v nejnižších nastaveních hra proběhla přibližně stejně jako Apex Legends s přibližně 30-ish FPS. To bylo trochu přijatelnější, protože hra je pomalejší a není tak intenzivní jako u vrcholu.

Hades byla poslední hra, kterou jsem vyzkoušel s notebookem. A k mému překvapení, hra běžela docela hladce při přibližně 60 fps.

Sečteno a podtrženo, neočekávejte, že na tomto notebooku provozujete moderní tituly AAA. Ale pokud jste velké nezávislé hry Junky nebo jen do příležitostných her, bude Vivobook 16x fungovat dobře.

Výrok

Celkově vzato, Vivobook 16x je celkově cenově dostupnou volbou pro dobrý notebook, cena za RM2599 zaměřené na studenty a jako pracovní notebook, pokud často často cestujete na místa často. Dokonce přichází s studentským studenty Microsoft Office hned od netopýra, což je super užitečné.

Je dodáván s některými dobrými funkcemi s masivní 16 palcovou obrazovkou, citlivou a úžasnou klávesnicí a trackpadem, slušnou výdrží baterie, z nichž to vše je pěkně spojeno v slušném rozpětí cen. Vivobook 16x je doporučeným výběrem pro ty, kteří mají rozpočet.

Další informace a podrobnosti naleznete na oficiální stránce produktu zde.

Asus Vivobook Pro 16x OLED (AMD) Recenze: 16palcový tvůrce notebooku s velkou výdrž baterie

Vivobook Pro 16x by mohl mít prospěch z větší pozornosti na design hardwaru, ale je pevně postaven a pod povrchem je hodně rád.

Vivobook Pro 16x patří do nové stáje značek Asus notebooků.- Včetně modelů Proart, Studiobook a Zenbook Pro.- které jsou určeny pro „tvůrce“. Posledně jmenovaný trh zahrnuje fandy až po profesionály.

Vivobook Pro 16x má 16palcovou obrazovku OLED, která je vhodná pro kreativní práci, setkání s Pantone ověřeným standardem a podpoře 100% barevné gautu DCI-P3. Modely 14 palců a 16 palců jsou také první, kdo dosáhl nové certifikace VESA DisplayHdr True Black 600.

Moje recenzní jednotka obsahuje procesor řady AMD Ryzen 5000, ale Vivobook Pro 16x OLED je k dispozici také s procesorem Intel Core i7, spolu s diskrétní grafikou NVIDIA napříč deskou. Specifikace mé revizní jednotky stojí 1 799 GBP (Inc. Vat) ve Velké Británii (~ 2 417); Oficiální americké ceny nejsou dosud podrobně potvrzeny, ale očekává se, že začne na 1 399.

Asus Vivobook Pro 16x OLED (AMD)

výhody a nevýhody

 • Vynikající 16palcová obrazovka OLED
 • Diskrétní NVIDIA GPU
 • Vynikající výdrž baterie
 • Dialpad na touchpadu
 • 1TB SSD a MicroSD karta slot
 • Žádná podpora Thunderbolt na modelu AMD
 • Nevýrazný návrh hardwaru
 • Reproduktory chybí objem

Budete potřebovat robustní ramena, abyste tento notebook přenesli, protože váží 1.95 kg (4.3lbs); Nabíječka 120W je také relativně velká cihla. Bude třeba přenést pouzdro na objemné rozměry notebooku.- 360.5 mm široký a 259 mm hluboký o 18.9mm tlustý (14.19in. x 10.20in. x 0.74in.).- Plus nabíječka a další doplňky.

Hliníkový podvozek je pevný, s malým flexem patrným buď ve víku nebo na základně. Na pohledu však není mnoho stylů. Pruhované logo na víku, na tom, co vypadá jako štítek, se připojí k většímu štítu Vivobook. Na mé revizní jednotce Slate-Grey tato branding vypadá trochu zvláštní a může vypadat ještě ochraněně na variantu Sliver. Víko také shromažďuje otisky prstů, takže se ujistěte, že vaše prsty nejsou mastné, když ho nosíte.

Otevřete notebook a všimnete si několika výraznějších designových prvků. Klíč ESC je jasně oranžový, téměř se odváží vám to chybět, i když je to v jeho obvyklém levém místě. Klávesy Qwerty a samostatná podložka čísel jsou černé, zatímco sloupy klíčů lemující klíče QWerty jsou šedé. To je usnadňuje, než je obvyklé, na lokalizaci v některých podmínkách osvětlení, i když s oknem vlevo, levé klíče vypadají černě.

Úhlové pruhy na víku se opakují na klíči Enter, v bílém proti šedému klíči. Díky tomu je snadné najít klávesu Enter a pomohlo mi vyhnout se klepnutí na „4“ na číselném podložce. Úhlové pruhy se objevují na dlouhém závěsu.

Klávesy mají lehký dotek a jsou pěkně velikosti. Dotykové typing bylo pohodlné a rychlé. V tlačítku napájení je zabudován snímač otisků prstů, který sedí v pravém horním rohu klávesnice.

Touchpad je obrovský, protože by měl mít velikost obrazovky. Funguje to dobře a kontroly gest nepředstavují žádné problémy. Touchpad také zahrnuje Asusův dialpad, který je vystřelen diagonálně přejetím z pravého horního rohu touchpad (malý kruh označuje, kde by mělo začít přejetí).

Dialpad se objevuje na touchpadu jako malý pevný kruh uvnitř většího tečkovaného kruhu a jeho výchozí akce je ovládání jasu obrazovky a objem reproduktorů. Když klepnete na vnitřní kruh na touchpadu, objeví se replika na obrazovce. Zametáte se mezi vnitřními a vnějšími kruhy, které přepínáte mezi jasem a objemem systému, klepnutím potvrzujte svůj výběr a poté zamete doleva a doprava mezi vnitřními a vnějšími kruhy, abyste upravili jas nebo jas.

Dialpad je mírně chmurný, aby se vyrovnal, ale Asus do něj vložil velké úsilí. Pokud používáte aplikace Adobe, například After Effects, Photoshop, Premiere Pro a Lightroom Classic, můžete s ním ovládat aspekty těchto aplikací. Obecná nastavení lze provést v aplikaci poskytnuté proart Creator Hub, kterou lze použít k přidání funkcí včetně vertikálního posouvání, přepínání aplikací a přepínání mezi virtuálními stolními počítači.

Vivobook Pro 16x nemá dotykovou obrazovku, a pokud by to udělalo některé z funkcí, mohly by být snadněji provedeny správy dialpadů. Na druhou stranu, vazby se specifickými aplikacemi umožňují určitý stupeň personalizace, který by někteří tvůrci mohli považovat za užitečné. Jako experiment uživatelského rozhraní si dialpad určitě zaslouží čas do postele.

16palcová obrazovka OLED je potěšením. S poměrem stran 16:10 a 4K (3 840 x 2 400 pixelů, 283ppi), je to dostatečně velké a ostré, aby se kreativy mohly snadno použít. Pantone ověřená shoda, VESA DisplayHdr True Black 600 Certification a 100% DCI-P3 pokrytí potěší zájem o vizuální umění.- A zatímco je obrazovka reflexní, není to příliš příliš.

Je to škoda, že ASUS nemohl zmenšit rámečky na obrazovku, ale alespoň na horním okraji je místo pro webovou kameru s posuvným krytem soukromí, zatímco spodní rámeček není úplně obrovský. ASUS požaduje poměr obrazovky k tělu 86%, i když jsme ji vypočítali na 79.5%.

Obrazovka má 550 jasností nits, což nemusí stačit, pokud potřebujete pracovat venku za jasného slunečního světla. Je to v pořádku pro použití uvnitř v normálním (ne příliš jasném) osvětlení kanceláře, ale.

Stereo reproduktory vystupují ze spodní strany notebooku přes mřížky, které jsou mírně zvednuty z povrchu, když jsou na vzestupné křivce přední části základny. Kvalita zvuku je rozumná, ale nejvyšší objem není dostatečně téměř hlasitý, což je škoda.

Moje recenzní jednotka provozovala Windows 10 Home (upgradovatelná na Windows 11 v pravý čas) na procesoru AMD Ryzen 9 5900HX s NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Graphics. Měl 32 GB RAM a 1TB SSD a je zde také vestavěná čtečka karty microSD.

Asus Vivobook Pro 16x OLED

Na pravém okraji je čtečku microSD připojen port USB-A, konektor HDMI v plné velikosti, port USB-C a 3.5mm combo zvukový konektor plus konektor kulatého kolíku. Levý okraj má další dva porty USB-A. Pokud chcete podporu Thunderbolt, budete se muset podívat na verzi Intel tohoto notebooku.

Napájení velké obrazovky Oeld z baterie je výzva, ale někteří kreativní uživatelé budou muset použít Vivobook Pro 16X daleko od síťového zdroje energie. Naštěstí baterie notebooku 96WHR dělá velmi dobrou práci. Při jednom typickém testu jsem pracoval tři hodiny se směsí pracovního zatížení hlavního proudu.- Video a zvukové streamování, sociální zdroje a úpravy dokumentů. Baterie se vyčerpala na 72% z plného náboje, což naznačuje celkovou výdrž baterie přibližně 11 hodin.

Je pravda, že tento notebook je určen pro tužší výzvu než můj standardní mix pracovní zátěže, ale stále bych si byl jistý celodenní výdrž baterie a pak některé.

Závěry

Asus Vivobook Pro 16x by mohl těžit z větší pozornosti na design hardwaru, ale je pevně postaven a pod povrchem je hodně rád. Životnost baterie je skvělá, obrazovka OLED je vynikající a klávesnice je pohodlná. Barevné schéma posledně jmenovaného může být neobvyklé, ale to nezničí jeho použitelnost.

Dialpad má potenciál, i když někteří mohou považovat za trochu chmurné, aby se s ním pokračovali, a je škoda, že reproduktory jsou poněkud podhodnoceny. Cena je vysoká, ale tvůrci obsahu mohou považovat za výdaje.

Nedávný a související obsah

Přečtěte si další recenze

Asus Vivobook Pro 16x OLED Review: Delight for Creators in 4k

Předtím, než začnu s Asus Vivobook Pro 16x OLED Review. V roce 2019 jsem dostal svůj první smartphone s OLED obrazovkou a vzpomínám si, jak jsem byl ohromen na displeji, když jsem ho poprvé rozbalil.

Ale postupem času jsem si zvykl na OLED obrazovky na chytrých telefonech a moje nadšení nakonec zmizelo. Ale pak jsem dostal Asus Vivobook Pro 16x OLED, rozbalil ho a po prvním kufru jsem byl pobavený displejem 4K OLED notebooku. Barvy zářily a všechno vypadalo fantasticky na displeji.

S tímto přiznáním o displeji OLED z cesty se vraťme zpět k notebooku. Už více než týden používám Asus Vivobook Pro 16x jako svůj primární notebook, a tady je můj pohled na tuto nejnovější nabídku OLED od Asusu.

Sestavení a design

V tradiční módě Techpp nejprve začněme sestavením a designem Vivobook Pro 16x. Notebook je vyroben výhradně z hliníku a cítí se dobře v ruce, což je přesně to, co byste očekávali s ohledem na cenu notebooku. Také všechny ohyby (zamýšlená slovní hříčka) jsou také dobře obsaženy, například víko a paluba. Pokud jde o hmotnost notebooku, není to úplně lehké na 1.95 kg, ale vzhledem k velikosti a tvarovému faktoru notebooku je to v pořádku.

Zatímco kvalita sestavení notebooku je pro cenu docela dobrá, rád bych viděl trochu více na frontě designu. S celkovým designem a funkčností notebooku není nic špatného, ​​ale je to spíše obecné.

Asus je známý tím, že je inovativní a experimentální, pokud jde o design notebooku, a design Asus Zephyrus G14 je dokonalým příkladem toho.

Také varianta černé barvy zachycuje otisky prstů a šmouhy docela snadno, takže je to něco, co je třeba zvážit.

Jakmile se však budete líbit, jakmile otevřete notebook. Asus trochu hrál s barvy klávesnice a musím říct, že to vypadá docela cool, zejména oranžový klíč Esc.

Celkově je notebook docela dobře postaven, s designovým jazykem, který prostě funguje a nic, co by se z davu upozornilo nebo vyniklo.

Zobrazit

S působivým displejem OLED 4K notebook obnoví ztracené body v designu. Dovolte mi dostat specifikace z cesty jako první, protože seznam je dlouhý. Pro začátek má notebook představení 16palcového (3840 x 2400) 4k 60Hz OLED displej, který pokrývá 100% barevného prostoru DCI-P3 a je certifikován na péči.

Jak jsem zmínil na začátku recenze, displej je naprosto ohromující a Asus zasáhl míč z parku pro Sixer (delší než šestka MSD? Nejste si jisti). Kromě toho jsem neměl žádné problémy s používáním notebooku venku na přímém slunečním světle, a to z velké části díky jasnosti vrcholu 600 CD/m².

Asus se zaměřuje na vivobook 16x OLED na kreativy/návrháři, pro které displej hraje důležitou roli při úpravách fotografií a videí. Občerstvení displeje je však omezeno na 60 Hz a vyšší frekvence obnovení, jako je 90 Hz, by byla třešničkou na dortu.

Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho notebooků neposílá s OLED displejem, je Burn-in. ASUS však přijala opatření k zabránění popálení, jako je například ve výchozím nastavení moci společnosti Windows Dark, pomocí technologie posunu pixelů společnosti Samsung atd. Efektivitu však nemůžeme potvrdit, dokud jsme notebook nepoužili několik měsíců.

Výkon

Jedním z nejdůležitějších aspektů jakéhokoli notebooku je jeho výkon. Můj stroj je vybaven čipovou sadou AMD Ryzen 9 5900HX a NVIDIA RTX 3050Ti zpracovává grafické povinnosti a 16 GB LPDDR4 RAM a 1 TB NVME PCIE 3.0 SSD.

Můj pracovní postup zahrnuje neustále práci s více kartami chromu a přehráváním hudby na pozadí a notebook řeší všechny tyto úkoly, aniž by došlo k potu. Notebook by měl také dobře fungovat v náročných úkolech, jako je úpravy fotografií a videa, protože Nvidia 3050ti je docela výkonná GPU.

Jak již bylo zmíněno, notebook je zaměřen na tvůrce obsahu. To znamená, že jsem se pokusil hrát své oblíbené PC hry na notebooku, abych vyzkoušel GPU, a jsem rád, že nahlásím, že na tomto notebooku můžete hrát velmi pohodlně na nízké až střední grafické nastavení. Například jsem se pokusil hrát Valorant na notebooku a zážitek byl velmi dobrý; V průměru jsem průměroval 180-200 fps v nastavení střední grafiky; Když zvýšíte rozlišení na 4K, FPS klesne na 100.

Tepelná situace notebooku je také docela dobrá a při začnete vkládat těžkou zátěž na notebook, ale to je docela normální a hluk není přehnaně otravný jako některé herní notebooky.

Benchmarky

Spustil jsem řadu testů na notebooku, abych otestoval jeho výkon, takže můžete získat lepší představu o tom, jak Asus Vivobook 16x OLED vystupuje. Podívejme se.

Geekbench

Porty a připojení

Následující porty najdete v portech a připojení notebooku:

 • 1 x USB 3.2 Gen2 typ-c
 • 1 x USB 3.2 Gen 1 typ-a
 • 2 x USB 2.0
 • 1 x HDMI 1.4
 • 1 x 3.5 mm audio kombo konektor
 • 1 x čtečka karty microSD

Zatímco dostupnost přístavů je velmi dobrá, stále se dá říci o jejich funkčnosti. Jedním z nejvíce do očí bijících opomenutí je podpora dodávání energie USB a pro někoho, jako jsem já, který používá nabíječku PD k nabíjení všech zařízení, je trochu těžkopádné přenášet další nabíječku.

Port HDMI je také HDMI 1.4 místo 2.0 a port typu C nefunguje jako výstup zobrazení, takže připojení k externímu displeji nemusí být nejlepším zážitkem. Kromě těchto věcí je však situace připojení v pořádku.

Na druhé straně je konektivita notebooku Asus Vivobook Pro 16X velmi dobrá. Získáte podporu pro Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0, a také podporuje technologii Asus Wi-Fi Master, kterou značka říká, že zvyšuje řadu Wi-Fi.

Životnost a nabíjení baterie

Asus vybavil Vivobook Pro 16x velkou baterií 96WH, která během našeho testu prováděla přesně tak, jak se očekávalo. Výsledkem je, že můžete snadno očekávat 5-6 hodin výdrže baterie při provádění běžných denních úkolů, jako je procházení webu, práce na prezentacích atd.

Když provádíte náročné úkoly, jako jsou úpravy fotografií a videa. Přesto doporučujeme připojit notebook, když jej těžce používáte, abyste získali nejlepší možný výkon.

Společnost zahrnuje 120 wattovou rychlou nabíječku, která může zařízení rychle nabíjet.

Klávesnice a trackpad

Dobré věci pokračují s klávesnicí a trackpadem Vivobook Pro 16x. Klávesnice funguje velmi dobře, registruje všechny klávesy dobře a má také slušné klíčové cestování. Kromě toho díky celkové velikosti a formovému faktoru se Asusovi podařilo zahrnout klávesnici plné velikosti s Numpadem, což je vždy dobré.

Na tomto notebooku jsem neměl žádné problémy s psaním celé hodiny. Existuje také tříúrovňová podsvícení, takže psaní ve tmě nebyl problém.

Trackpad pod klávesnicí, který má několik triků na rukávu. Za prvé, Asus zahrnoval směrovou podložku, kterou lze aktivovat přejetím dovnitř z klíče Shift na trackpadu a je skutečně zajímavým doplňkem. Slouží jako ovládání jasu/hlasitosti s přidanou funkčností v aplikacích Adobe Lightroom a Photoshop. Za druhé, trackpad je dobře velikost a všechna gesta Windows fungují skvěle.

Kvalita softwaru, reproduktoru a webové kamery

Asus Vivobook Pro 16x OLED provozuje předem aktivované Windows 10 a lze jej snadno upgradovat na Windows 11. Windows 10 funguje skvěle na notebooku a ASUS také zahrnuje Office 2019, pokud to hledáte.

Pro reproduktory se Asus spojil s Harmon Kardonem a kvalita reproduktorů je docela dobrá. Přál bych si však, aby byli trochu hlasitější; To by zvýšilo celkovou zkušenost na notebooku.

Kvalita webové kamery notebooku je také v pořádku a není nic, co by se mělo nadšeným nebo ohromeným. K dispozici je také fyzický štít, aby kamera udržovala soukromí při práci na notebooku.

Asus Vivobook Pro 16x OLED Recenze: Verdikt

Stručně řečeno, Asus odvedl dobrou práci s Asus Vivobook Pro 16x OLED, a to je přesně to, co byste očekávali od značky, jako je Asus. Jistě, s cenovou značkou R 1,29,990 (USD 2754.99), notebook je prémiové zařízení, které není pro každého. Místo toho se Asus zaměřil na notebook na kreativy a designéry, pro které displej hraje klíčovou roli, a značce se podařilo získat perfektní displej notebooku.

Pokud jste jedním z těchto lidí, měli byste zvážit Asus Vivobook Pro 16x OLED, protože vás v tomto ohledu nezklame.

Kromě vynikajícího displeje získáte dobrý výkon, příjemnou klávesnici a trackpad, skvělou kvalitu sestavení, dial-pad asus a další.

Ano, není to dokonalé a Asus mohl udělat několik věcí lépe, například funkčnost vyšší frekvence a portů. Ale možná to je něco, co uvidíme v další iteraci notebooku. Pokud hledáte něco menšího, podívejte se na Asus Vivobook Pro 14x OLED, který nabízí podobné specifikace.

Často kladené otázky

1. Je RAM rozšiřitelný na Asus Vivobook Pro 16x?

Bohužel je RAM pájena a nelze jej rozšířit, jako by byl na většině notebooků s průmyslovým designem v těchto dnech.

2. Jak je výkon skeneru otisků prstů?

Skener otisků prstů je úhledně integrován do tlačítka napájení a funguje velmi dobře. S přesností skeneru neexistují žádné problémy a odemknutí je poměrně rychlé.

3. Mohu zvýšit úložiště na Asus Vivobook Pro?

Ano, můžete rozšířit úložiště Asus Vivobook Pro 16x OLED. Nejprve však musíte otevřít zadní panel a nainstalovat SSD s vyšší kapacitou podle vašeho výběru. Nebo lépe, zvažte odbornou pomoc, abyste to pro vás udělali.

4. Přichází Asus Vivobook Pro 16x s předinstalovaným Microsoft Office?

Ano! Nemusíte se bát, protože notebook Asus Vivobook Pro 16X je předinstalován s Microsoft Office 2019. Jak jsme již zmínili dříve, přichází předinstalován s Windows 10, ale lze jej zdarma upgradovat na Windows 11.

5. Čelili jste jakýmkoli přehřátým problémům na Asus Vivobook Pro?

Ne, notebook je docela dobrý při manipulaci s teplem. Nastavení duálního fanouška funguje velmi dobře, aby udržovaly teploty pod kontrolou i během těžkého pracovního zatížení. To zahrnuje profesionální práci, jako je editace videa a dokonce i hraní.

6. Jsou k dispozici nějaké lepší možnosti?

Vše záleží na tom, co přesně hledáte. Pokud hledáte notebook pro hraní her, pak je Asus Zephyrus G15 vynikající notebook. Pokud jste však tvůrcem/designérem obsahu a displej je nejdůležitějším aspektem, můžete se držet Asus Vivobook Pro 16x OLED.

 • Vynikající displej
 • Skvělý výkon
 • Dobrá klávesnice a trackpad
 • Pěkná výdrž baterie
 • Slušná kvalita sestavení
 • Žádná podpora dodávání energie USB
 • Obecný design
 • Kvalita webové kamery mohla být lepší

Recenze návrháře: Asus Vivobook Pro 16X OLED (M7600)

Asus Vivobook Pro 16x OLED je první notebook na světě s 16palcovým displejem OLED. Notebook byl spuštěn na konci roku 2021 vybaven procesorem 2021 z Intel (model N7600) nebo AMD (model M7600). Zde v Singapuru je k dispozici pouze verze AMD a cena je SGD 2598 s 16 GB RAM a 1TB Storage.

Mimochodem, moje recenze je z pohledu tvůrce vizuálního obsahu, někoho, kdo dělá digitální umění, grafický design, edituje fotografie a videa.

Sečteno a podtrženo

Velký 16-palcový 4K UHD OLED displej s poměrem stran 16:10 je skvělý pro produktivitu. Ostrost a barvy jsou fantastické. Celková kvalita sestavení je vynikající. Hmotnost 1.95 kg je v této velikosti rozumný pro notebook. NVIDIA GeForce RTX 3050 TI poskytuje větší schopnost používat 3D software a světelné hry. Životnost baterie je snadno nad 10 hodin. Nevýhody by byla neschopnost účtovat notebook pomocí USB-C, slot pro kartu Micro SD, který není v plné velikosti, a mít dvě USB-A s pouze rychlostí USB (naštěstí jeden USB-A je USB 3.2 rychlost).

Specifikace

Zde je seznam specifikací pro jednotku, kterou kontroluji:

Zobrazit 16.0 palce 4K UHD (3840 x 2400) OLED
Procesor Mobilní procesor AMD Ryzen 7 5800H (8-core/16-vlákno, mezipaměť 20 MB, až 4.4 GHz Max Boost)
Paměť 8GB DDR4 8GB DDR4 SO-DIMM
Úložný prostor 1tb m.2 nvme PCIe 3.0 SSD
Grafika NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti notebook GPU, NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU
Vram 4 GB GDDR6
Bezdrátová síť Wi-Fi 6 (802.11AX)
Operační systém Windows 10 Home (64-bit). Bezplatná upgrade na Windows 11 Home
Port USB 1x USB 3.2 (Gen 1) Typ-A, 1x USB 3.2 (Gen 1) Typ-C, 2x USB 2.0 typu A
HDMI Port (Pers) 1x HDMI
Webová kamera Kamera 720p HD // s závěrkou soukromí
Kapacita baterie 96WHRS
Hmotnost 1.95 kg
Dimenze (cm) 36.05 x 25.9 x 1.89
Záruka 2 roky mezinárodní záruka
Co je v krabici? Předinstalovaný adaptér McAfee přenášející optickou myši

Zde je rychlé srovnání cen pro další 16palcové notebooky, které jsem našel online:

 • LG Gram 16 (2021) s 16 GB RAM, 512 GB úložiště, Intel Iris Xe. SGD 1899
 • Apple MacBook Pro 16 (2021) s 16 GB RAM, úložiště 512 GB. SGD 3749
 • Lenovo Legion 5 Pro (16 palců) s 32 GB RAM, 1TB Storage, Nvidia RTX 3070. SGD 2749

Asusova cena se mi zdá být konkurenceschopná.

Zahrnuty věci

Notebook je dodáván s nabíječkou 120 W, která nepoužívá konektor USB-C. Z toho, co jsem četl, pouze intel verze notebooku podporuje nabíjení USB-C, ale ne verze AMD. Nemám podporovat nabíjení USB-C, cítím, že je velká slečna, protože existují nabíječky s více porty Gan, které mohou nabíjet až 120 W. Tím, že nepodporujete nabíjení USB-C, znamená to, že budete pravděpodobně muset přinést nabíječku pro nabíjení venku.

Deset zahrnutých samolepek vypadají dobře a lze je použít k ozdobení notebooku, aby mu poskytl nějaký charakter.

Je to dobrý krok, který zahrnuje sáček na notebook, a to je dobře vypadající taková, která je dobře vyrobena a zdá se odolná. Venku je jeden velký, který lze použít k držení nabíječky. Uvnitř jsou dva velké kompartmenty notebooků a dva menší s.

Taška lze použít jako taška na tote nebo batoh.

Design

Konstrukce víka je docela vypadající, protože je navržen pro zdobení s nálepkami. Líbí se mi matný texturovaný povrch víka, ale je to docela náchylné k otiskům prstů.

Jediným designem je tato vyskakovací oblast se značkou VivoBook a #Beexplorers a #ReadySetGo Hashtags.

Na dně jsou zvednuté gumové nohy. Do vnitřnosti se můžete dostat odstraněním jedenácti šroubů T5. Modul WLAN a m.2-2280 SSD jsou vyměnitelné, ale ne RAM. Každopádně, 16 GB RAM a 1TB SSD Storage by měly být více než dostačující pro nejkreativnější pracovní postupy, s výjimkou editace videa, kde můžete stejně připojit externí SSD.

Oba reproduktory jsou umístěny dole. Kvalita zvuku je hlasitá s dobrou jasností.

Toto je krásně vypadající notebook s extra stylem, který se může přitahovat k kreativnímu davu.

Jen se mi nelíbí všechny nálepky z AMD, Nvidia, Pantone a Asus (vpravo dole).

Nad řadou funkčních tlačítek existuje jen málo designových akcentů. Tlačítko Escape je jasné téměř neonové oranžové.

Klíč Enter má dole pruhovaný vzor. Na závěsu je řada diagonálního vzoru.

Klávesnice je dodávána s numpudem na straně. Zvykne si nějakou dobu trvat čas na velikost a umístění 0. a zadejte tlačítka. Kromě toho je užitečný Numpad. Tlačítko napájení má senzor tisku prstu, který funguje rychle a efektivně.

Klíče mají podsvícení, dobré cestování a zpětnou vazbu. Zkušenost s psaním je vynikající. Funkční tlačítka jsou dodávána s užitečnými zkratky.

Hej asus, pokud to čtete, přidejte pravítko na spodní část displeje, jako jste to udělali u monitoru Asus PA279CV, bylo by pro designéry opravdu užitečné. Pokud není prostor, nejsou nutné žádné štítky. Značky pravítka jsou tak užitečné.

Touchpad je relativně velký a funguje docela dobře bez jakýchkoli vtížek.

Dialpad Asus je zabudován do touchpadu. Chcete.li aktivovat dialpad, stačí přejeďte dolů z pravého horního nahoře a dialpad se rozsvítí. Bohužel, světlo není tak jasné, takže osvětlení lze považovat za zbytečné, pokud tento notebook nepoužíváte pouze v noci.

Když klepnete na dialpad na touchpad. Upřednostňoval bych, aby se digitální dialpad objevil uprostřed displeje, ale neexistuje způsob, jak změnit umístění. Také dialpad nevyčnívá proti tmavému pozadí. silný bílý obrys by tento problém vyřešil.

Nastavení dialpádu ASUS je přístupná prostřednictvím aplikace Asus Proart Creator Hub. Hlavní věcí, kterou je třeba poznamenat, jsou zkratky na dialpadu, jsou přizpůsobitelné a zkratky budou odpovídajícím způsobem aktualizovat v závislosti na aplikaci, kterou používáte.

Existují předem programované zkratky pro Photoshop, Lightroom Classic, Premiere Pro a Illustrator. Můžete si také vytvořit své vlastní klávesové zkratky, celkem 8. Kromě aplikací Adobe můžete také vytvářet skupiny zkratek pro jiné aplikace, které používáte.

Dialpad funguje skvěle pro úpravu hodnot, které se účtují postupně, e.G. Velikost štětce, svitek na časové ose, svitek na webových stránkách, velikost písma. Mohlo by to být užitečné v závislosti na nástroji, který používáte. Například můžete měnit velikosti štětce rychleji s dialpádem ve srovnání s opakovaně stisknutím tlačítek [a].

Bude trvat čas, než se zvykneme na umístění dialpadu na touchpad. Je pro mě snazší používat můj pinky prst k aktivaci dialpadu tak, aby můj ukazováček mohl číselník okamžitě otočit.

asus, vivobook, m1603qa, recenze

Nejsem si jistý, jak užitečný je pro mě dialpad. Určitě si přeji, aby dialpad byl něco odděleného, ​​takže ho nemusíte zapnout a vypnout. FYI, Asus Proart Studiook Pro 16 OLED má vyhrazený číselník.

Dva porty USB-A vlevo bohužel mají pouze rychlost USB 2 (60 MB/s).

Na pravé straně jsou 3.5mm zvukový konektor, slot pro kartu microSD, USB 3.2 Gen 1 typ C (5 Gbps nebo 625 MB/s), HDMI V1 v plné velikosti.4, USB 3.2 Gen 1 typu A a port nabíjení napájení.

Zobrazit

Vrcholem tohoto notebooku je krásný 16-palcový 4K UHD OLED displej s jeho zářivými barvami a extrémní kontrastní poměr 1 000 000: 1.

Rozlišení je 3840 x 2400 pixelů s 283 PPI. Vizuály jsou nesmírně ostré bez patřitelné pixelace, i když se podíváte pozorně.

Poměr stran 16:10 je dobrý pro produktivitu. Poměr stran 16: 9 Osobně pro mě jistič dohody, pokud jde o notebook pro účely práce. Poměr stran 3: 2 je na notebookech vzácný. A nyní s silnějším hlavním panelem Windows 11 je oceněno více vertikálního rozlišení.

Přesnost barev je vynikající. Měřil jsem podporu barev pro 100% SRGB, 100% AdobergB, 100% P3 a 98% NTSC. Měřil jsem pouze 339 nits jasu z inzerovaných 550 nits. Nebudete mít skutečný efekt HDR, ale extrémní kontrast 1 000 000: 1 zajišťuje, že vám nechybí kvalita obrázku.

Prohlížení úhlů je dobré s minimálním posunem barev. Hlavní nevýhodou na obrazovce je to velmi reflexní, ale pokud nemáte zdroj světla odrážejícího se z obrazovky, vypadá to skvěle.

V horní části obrazovky je pro kameru 720HD pro kameru 720HD.

Výkon

Intel Core i7-11370H, Intel Core i5-11300H a AMD Ryzen 7 5800H procesory byly vydány začátkem roku 2021. Jediné jádrové výkon mezi čtyřjádrovým procesory AMD není tak odlišný. Osmjádrový procesor je však téměř dvakrát rychlejší než Intel, protože je to 8 vs 4 jádra.

Moje recenzní jednotka přichází s procesorem AMD Ryzen 7 5800H a celkový výkon je hladký a bez zpoždění bez.

Přestože AMD Ryzen 7 5800H má osmijádrový procesor, časy exportu videa jsou ve srovnání s Intel ve skutečnosti méně než ideální.

Níže jsou načasování pro export desetiminutových 4K video s H.265 Použití Adobe Premiere Pro CC. Načasování je uspořádáno od rychlého po zpomalení.

 • Asus Zenbook Pro Duo 15 UX582 (Intel Core I9-10980HK (2.4 Gahz x 8). 1 min 40s
 • Asus Zenbook 14x OLED UX5400 (Intel I7-1165G7 (Quad 2.80 GHz). 4min 8s
 • LG Gram 14 2-in-1 (2021) Intel I5-1135G7 (Quad 2.40 GHz). 4min 16s
 • Apple M1 MacBook Air. 4 min 54s
 • Apple M1 MacBook Air s FCPX. 5 min 1s
 • Huawei Matebook X Pro (2021) Intel I7-1165G7 (Quad 2.8GHz). 5 min 10s
 • LG Gram 16 (2021) Intel I7-1165G7 (Quad 2.8GHz). 6 min 11s
 • Asus Vivobook Pro 16x OLED (M7600). 7 min 36s

Tento notebook přišel naposledy pro exportování videí ve srovnání s jinými notebooky, které jsem zkontroloval. Export videa ve srovnání s Intel I5-1135G7 a I7-1165G7, které najdete na nesčetných notebookech od roku 2021, trvalo podstatně delší dobu, než se nachází na nesčetných notebookech, které lze nalézt na nesčetných notebookech.

Hlavním důvodem, proč jsou procesory Intel schopny exportovat videa mnohem rychleji, je to, že Intel má funkci Intel Quick Sync Video, která opravdu zkrátí čas na export s kodeky H264 a H265. Intel Quick Sync Video je důležité, pokud získáváte notebook primárně pro práci s editací videa.

Poté, co jsem to řekl, je exportovat 10minutové 4K video do 10 minut stále přijatelné, ve skutečnosti docela dobré.

Fanoušci se nezapnou, pokud netlačíte systém, e.G. Export videí, živého streamování, her, Adobe Creative Cloud Aktualizace aplikací

Předinstalovaná aplikace Myasus vám umožňuje vybrat si mezi různými profily fanoušků: výkon, standardní a šepot. Fanoušci mohou být slyšet, když se otočí. Režim výkonu má zjevně nejhlasitější hluk ventilátoru, ale stále je zvládnutelný. Standardní režim ventilátoru je sotva slyšitelný, pokud netlačíte systém. Režim šepotu je sotva slyšitelný a je dobrý, když potřebujete ticho, například během živého streamování.

Pokud jde o grafický design, fotografii a úpravy videa 4K, všechno je hladké a pohotové.

Pro většinu pracovních postupů stačí 16 GB RAM. Skutečné úložiště, které získáte s 1TB, je po instalaci Windows ve skutečnosti jen 902 GB, ale před instalací jakýchkoli aplikací.

Interní rychlosti čtení SSD jsou až do úctyhodné 1.75 GB/S a píše až 1.65 GB/s.

Hraní

S Red Dead Redemption 2, Podařilo se mi získat pouze 35 fps při rozlišení 1080p a 45 fps při 720p. S Hades, Dokázal jsem získat 60 fps. Tento notebook je schopen některých světelných her, ale snímkové frekvence pro videohry AAA nejsou ideální. Tento notebook není prodáván jako herní notebook. jediná krátká zmínka je 0.Doba odezvy 2ms, která může mít prospěch hraní her.

Pokud máte zájem o benchmarky, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti notebook GPU v této revizní jednotce skóre 9 441, zatímco RTX 3070 z Asus Zenbook Pro Duo 15 OLED UX582, které jsem nedávno zkontroloval, bylo nedávno skóroval 15 186.síť. Že Duo Zenbook Pro Duo by mohlo spustit Red Dead Redemption 2 při 40fps při 4K rozlišení (4x 1080p).

Životnost baterie

Kapacita baterie 96 Wh má úžasnou výdrž baterie.

Mohl bych získat 12 hodin výdrže baterie s streamováním videa na YouTube při 50% jasu. Dokonce i při 100% jasu můžete kromě minimálně 11 hodin výdrže baterie.

Životnost baterie není něco, o co se obávat.

Životnost baterie samozřejmě bude záviset na práci, kterou děláte. Obecně řečeno, rozsah výdrže baterie je 9 až 11 hodin. Notebooky a tablety Windows obvykle nemají dobrou výdrž baterie (7. 8 hodin a níže) Takže mít notebook, který má konzervativně řečeno 10 hodin průměrná výdrž baterie je opravdu dobrá. Dokázal jsem se dostat kolem 4.5 hodin výdrže baterie při hraní.

Závěr

Asus Vivobook Pro 16x OLED (M7600) je fantastický notebook pro tvůrce vizuálního obsahu díky 8jádrovému procesoru AMD a velké barvě přesné 16palcové OLED displej. Design notebooku by vypadal lépe bez všech těchto společností a propagačních samolepek. Kvalita budování je vynikající. Můžete snadno získat více než 10 hodin výdrže baterie, takže je to fantastické. Miluji také poměr stran 16:10.

Ve skutečnosti existuje spousta věcí, které se mi na notebooku líbí, takže se podívejte na dlouhý seznam výhod a nevýhod.

Výhody a nevýhody na pohledu solidní kvalita sestavení Výborně OLED displej s dobrou přesností barev a jasem Dobrým sledováním úhlů s minimálním až žádným barevným posunem 4K displej má vynikající ostrost asus dialpad může být užitečný dobrý výběr portů s USB-A, USB-C,, USB-C,, USB-C, Výkonný 8jádrový procesor AMD v plné velikosti klidný provoz pod většinou zatížení Nvidia GeForce RTX 3050 pro lehké herní slušné reproduktory Touchpad funguje dobře vynikající čtečka karty microsd klávesnice 1 klávesnice 1.95 kg je přiměřená hmotnost pro 16palcový notebook 96 wh baterie může poskytnout nejméně 10 hodin nebo více hluk ventilátoru baterie není příliš hlasitý i při zatížení. Žádné nabíjení USB-C. Dva z portů USB-A jsou jen rychlosti USB 2. Nejste si jisti, jak užitečný je Asus Dialpad. Žádné rychlé synchronizační video Intel znamená, že vývoz videa je pomalejší. Displeje OLED mohou mít PWM, které lze vidět citlivými očima. Slot karty microSD není tak užitečný ve srovnání se slotem SD karty. Žádné Thunderbolt 3 Ports

Hlavními nevýhody, podle důležitosti, by pro mě byl nedostatek rychlého synchronizačního videa Intel, USB-C a rychlosti USB 2 pro dva z portů USB-A.

Tento notebook můžete určitě použít pro úpravu videa. Pokud exportujete krátká videa, e.G. 10 minut videa, budete muset počkat více o 3 minuty ve srovnání s notebookem s procesorem Intel.

Dostupnost

Asus Vivobook Pro 16x OLED (M7600) najdete z online obchodu Asus Singapur, Lazada SG, Shopee SG a z těchto Amazonských přidružených odkazů (USA | Ca | UK | de | fr | it | es)

| Denial of responsibility | Contacts |RSS