Asus Vivobook Pro 16x OLED Review: Delight for Creators in 4k. Asus Vivobook 16x OLED

Asus Vivobook Pro 16x OLED Review: Delight for Creators in 4k

Předtím, než začnu s Asus Vivobook Pro 16x OLED Review. V roce 2019 jsem dostal svůj první smartphone s OLED obrazovkou a vzpomínám si, jak jsem byl ohromen na displeji, když jsem ho poprvé rozbalil.

Ale postupem času jsem si zvykl na OLED obrazovky na chytrých telefonech a moje nadšení nakonec zmizelo. Ale pak jsem dostal Asus Vivobook Pro 16x OLED, rozbalil ho a po prvním kufru jsem byl pobavený displejem 4K OLED notebooku. Barvy zářily a všechno vypadalo fantasticky na displeji.

S tímto přiznáním o displeji OLED z cesty se vraťme zpět k notebooku. Už více než týden používám Asus Vivobook Pro 16x jako svůj primární notebook, a tady je můj pohled na tuto nejnovější nabídku OLED od Asusu.

Sestavení a design

V tradiční módě Techpp nejprve začněme sestavením a designem Vivobook Pro 16x. Notebook je vyroben výhradně z hliníku a cítí se dobře v ruce, což je přesně to, co byste očekávali s ohledem na cenu notebooku. Také všechny ohyby (zamýšlená slovní hříčka) jsou také dobře obsaženy, například víko a paluba. Pokud jde o hmotnost notebooku, není to úplně lehké na 1.95 kg, ale vzhledem k velikosti a tvarovému faktoru notebooku je to v pořádku.

Zatímco kvalita sestavení notebooku je pro cenu docela dobrá, rád bych viděl trochu více na frontě designu. S celkovým designem a funkčností notebooku není nic špatného, ​​ale je to spíše obecné.

Asus je známý tím, že je inovativní a experimentální, pokud jde o design notebooku, a design Asus Zephyrus G14 je dokonalým příkladem toho.

Také varianta černé barvy zachycuje otisky prstů a šmouhy docela snadno, takže je to něco, co je třeba zvážit.

Jakmile se však budete líbit, jakmile otevřete notebook. Asus trochu hrál s barvy klávesnice a musím říct, že to vypadá docela cool, zejména oranžový klíč Esc.

Celkově je notebook docela dobře postaven, s designovým jazykem, který prostě funguje a nic, co by se z davu upozornilo nebo vyniklo.

Zobrazit

S působivým displejem OLED 4K notebook obnoví ztracené body v designu. Dovolte mi dostat specifikace z cesty jako první, protože seznam je dlouhý. Pro začátek má notebook představení 16palcového (3840 x 2400) 4k 60Hz OLED displej, který pokrývá 100% barevného prostoru DCI-P3 a je certifikován na péči.

Jak jsem zmínil na začátku recenze, displej je naprosto ohromující a Asus zasáhl míč z parku pro Sixer (delší než šestka MSD? Nejste si jisti). Kromě toho jsem neměl žádné problémy s používáním notebooku venku na přímém slunečním světle, a to z velké části díky jasnosti vrcholu 600 CD/m².

Asus se zaměřuje na vivobook 16x OLED na kreativy/návrháři, pro které displej hraje důležitou roli při úpravách fotografií a videí. Občerstvení displeje je však omezeno na 60 Hz a vyšší frekvence obnovení, jako je 90 Hz, by byla třešničkou na dortu.

Jedním z hlavních důvodů, proč mnoho notebooků neposílá s OLED displejem, je Burn-in. ASUS však přijala opatření k zabránění popálení, jako je například ve výchozím nastavení moci společnosti Windows Dark, pomocí technologie posunu pixelů společnosti Samsung atd. Efektivitu však nemůžeme potvrdit, dokud jsme notebook nepoužili několik měsíců.

Výkon

Jedním z nejdůležitějších aspektů jakéhokoli notebooku je jeho výkon. Můj stroj je vybaven čipovou sadou AMD Ryzen 9 5900HX a NVIDIA RTX 3050Ti zpracovává grafické povinnosti a 16 GB LPDDR4 RAM a 1 TB NVME PCIE 3.0 SSD.

Můj pracovní postup zahrnuje neustále práci s více kartami chromu a přehráváním hudby na pozadí a notebook řeší všechny tyto úkoly, aniž by došlo k potu. Notebook by měl také dobře fungovat v náročných úkolech, jako je úpravy fotografií a videa, protože Nvidia 3050ti je docela výkonná GPU.

Jak již bylo zmíněno, notebook je zaměřen na tvůrce obsahu. To znamená, že jsem se pokusil hrát své oblíbené PC hry na notebooku, abych vyzkoušel GPU, a jsem rád, že nahlásím, že na tomto notebooku můžete hrát velmi pohodlně na nízké až střední grafické nastavení. Například jsem se pokusil hrát Valorant na notebooku a zážitek byl velmi dobrý; V průměru jsem průměroval 180-200 fps v nastavení střední grafiky; Když zvýšíte rozlišení na 4K, FPS klesne na 100.

Tepelná situace notebooku je také docela dobrá a při začnete vkládat těžkou zátěž na notebook, ale to je docela normální a hluk není přehnaně otravný jako některé herní notebooky.

Benchmarky

Spustil jsem řadu testů na notebooku, abych otestoval jeho výkon, takže můžete získat lepší představu o tom, jak Asus Vivobook 16x OLED vystupuje. Podívejme se.

Geekbench

Porty a připojení

Následující porty najdete v portech a připojení notebooku:

 • 1 x USB 3.2 Gen2 typ-c
 • 1 x USB 3.2 Gen 1 typ-a
 • 2 x USB 2.0
 • 1 x HDMI 1.4
 • 1 x 3.5 mm audio kombo konektor
 • 1 x čtečka karty microSD

Zatímco dostupnost přístavů je velmi dobrá, stále se dá říci o jejich funkčnosti. Jedním z nejvíce do očí bijících opomenutí je podpora dodávání energie USB a pro někoho, jako jsem já, který používá nabíječku PD k nabíjení všech zařízení, je trochu těžkopádné přenášet další nabíječku.

Port HDMI je také HDMI 1.4 místo 2.0 a port typu C nefunguje jako výstup zobrazení, takže připojení k externímu displeji nemusí být nejlepším zážitkem. Kromě těchto věcí je však situace připojení v pořádku.

Na druhé straně je konektivita notebooku Asus Vivobook Pro 16X velmi dobrá. Získáte podporu pro Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0, a také podporuje technologii Asus Wi-Fi Master, kterou značka říká, že zvyšuje řadu Wi-Fi.

Životnost a nabíjení baterie

Asus vybavil Vivobook Pro 16x velkou baterií 96WH, která během našeho testu prováděla přesně tak, jak se očekávalo. Výsledkem je, že můžete snadno očekávat 5-6 hodin výdrže baterie při provádění běžných denních úkolů, jako je procházení webu, práce na prezentacích atd.

Když provádíte náročné úkoly, jako jsou úpravy fotografií a videa. Přesto doporučujeme připojit notebook, když jej těžce používáte, abyste získali nejlepší možný výkon.

Společnost zahrnuje 120 wattovou rychlou nabíječku, která může zařízení rychle nabíjet.

Klávesnice a trackpad

Dobré věci pokračují s klávesnicí a trackpadem Vivobook Pro 16x. Klávesnice funguje velmi dobře, registruje všechny klávesy dobře a má také slušné klíčové cestování. Kromě toho díky celkové velikosti a formovému faktoru se Asusovi podařilo zahrnout klávesnici plné velikosti s Numpadem, což je vždy dobré.

Na tomto notebooku jsem neměl žádné problémy s psaním celé hodiny. Existuje také tříúrovňová podsvícení, takže psaní ve tmě nebyl problém.

Trackpad pod klávesnicí, který má několik triků na rukávu. Za prvé, Asus zahrnoval směrovou podložku, kterou lze aktivovat přejetím dovnitř z klíče Shift na trackpadu a je skutečně zajímavým doplňkem. Slouží jako ovládání jasu/hlasitosti s přidanou funkčností v aplikacích Adobe Lightroom a Photoshop. Za druhé, trackpad je dobře velikost a všechna gesta Windows fungují skvěle.

Kvalita softwaru, reproduktoru a webové kamery

Asus Vivobook Pro 16x OLED provozuje předem aktivované Windows 10 a lze jej snadno upgradovat na Windows 11. Windows 10 funguje skvěle na notebooku a ASUS také zahrnuje Office 2019, pokud to hledáte.

Pro reproduktory se Asus spojil s Harmon Kardonem a kvalita reproduktorů je docela dobrá. Přál bych si však, aby byli trochu hlasitější; To by zvýšilo celkovou zkušenost na notebooku.

Kvalita webové kamery notebooku je také v pořádku a není nic, co by se mělo nadšeným nebo ohromeným. K dispozici je také fyzický štít, aby kamera udržovala soukromí při práci na notebooku.

Asus Vivobook Pro 16x OLED Recenze: Verdikt

Stručně řečeno, Asus odvedl dobrou práci s Asus Vivobook Pro 16x OLED, a to je přesně to, co byste očekávali od značky, jako je Asus. Jistě, s cenovou značkou R 1,29,990 (USD 2754.99), notebook je prémiové zařízení, které není pro každého. Místo toho se Asus zaměřil na notebook na kreativy a designéry, pro které displej hraje klíčovou roli, a značce se podařilo získat perfektní displej notebooku.

Pokud jste jedním z těchto lidí, měli byste zvážit Asus Vivobook Pro 16x OLED, protože vás v tomto ohledu nezklame.

Kromě vynikajícího displeje získáte dobrý výkon, příjemnou klávesnici a trackpad, skvělou kvalitu sestavení, dial-pad asus a další.

Ano, není to dokonalé a Asus mohl udělat několik věcí lépe, například funkčnost vyšší frekvence a portů. Ale možná to je něco, co uvidíme v další iteraci notebooku. Pokud hledáte něco menšího, podívejte se na Asus Vivobook Pro 14x OLED, který nabízí podobné specifikace.

Často kladené otázky

1. Je RAM rozšiřitelný na Asus Vivobook Pro 16x?

Bohužel je RAM pájena a nelze jej rozšířit, jako by byl na většině notebooků s průmyslovým designem v těchto dnech.

2. Jak je výkon skeneru otisků prstů?

Skener otisků prstů je úhledně integrován do tlačítka napájení a funguje velmi dobře. S přesností skeneru neexistují žádné problémy a odemknutí je poměrně rychlé.

3. Mohu zvýšit úložiště na Asus Vivobook Pro?

Ano, můžete rozšířit úložiště Asus Vivobook Pro 16x OLED. Nejprve však musíte otevřít zadní panel a nainstalovat SSD s vyšší kapacitou podle vašeho výběru. Nebo lépe, zvažte odbornou pomoc, abyste to pro vás udělali.

4. Přichází Asus Vivobook Pro 16x s předinstalovaným Microsoft Office?

Ano! Nemusíte se bát, protože notebook Asus Vivobook Pro 16X je předinstalován s Microsoft Office 2019. Jak jsme již zmínili dříve, přichází předinstalován s Windows 10, ale lze jej zdarma upgradovat na Windows 11.

5. Čelili jste jakýmkoli přehřátým problémům na Asus Vivobook Pro?

Ne, notebook je docela dobrý při manipulaci s teplem. Nastavení duálního fanouška funguje velmi dobře, aby udržovaly teploty pod kontrolou i během těžkého pracovního zatížení. To zahrnuje profesionální práci, jako je editace videa a dokonce i hraní.

6. Jsou k dispozici nějaké lepší možnosti?

Vše záleží na tom, co přesně hledáte. Pokud hledáte notebook pro hraní her, pak je Asus Zephyrus G15 vynikající notebook. Pokud jste však tvůrcem/designérem obsahu a displej je nejdůležitějším aspektem, můžete se držet Asus Vivobook Pro 16x OLED.

 • Vynikající displej
 • Skvělý výkon
 • Dobrá klávesnice a trackpad
 • Pěkná výdrž baterie
 • Slušná kvalita sestavení
 • Žádná podpora dodávání energie USB
 • Obecný design
 • Kvalita webové kamery mohla být lepší

Asus Zenbook Pro 16x OLED

Asus Zenbook Pro 16x OLED je elegantní stroj vhodný pro kreativní práci. Stojí to však zatížení lodi a většina z toho pochází z designu, který představuje zranitelnost, což by se jednodušší modely vyhýbaly.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Asus Zenbook Pro 16x OLED: Two Minute Review

Asus Zenbook Pro 16x OLED přináší styly rodiny Asus Zenbook do hlavy s elegancí, kterou nelze popřít. Přichází ani bez nedostatku nemocí, balení hardwaru, který může držet krok s každodenními požadavky a pravidelným kreativním pracovním vytížením.

Elegance a síla přicházejí za vysokou cenu, ale Asus Zenbook Pro 16x OLED nabízí vedle svých konkurentů reálnou hodnotu, jako je Apple MacBook Pro 16-palcové (2021) a Dell XPS 17 (2022), které všechny obchodu fouká do výkonu. design a cena.

Pro všechny své styl a vkus se design Asus Zenbook Pro 16X nezobrazuje tak dokonale funkční. Klávesnice je trochu daleko vpřed pro pohodlí a způsob, jakým se klávesnice zvedne, aby zvýšila ventilaci pro interní, zase vystavuje fanoušky prvkům, které lépe držely mimo vnitřní vnitřní prvky notebooku.

Dokonce i zahrnutí podpory dotykové obrazovky a stylusu přichází za cenu, přičemž krásný OLED displej je stále tak dobře omyl dot maticovou vrstvou, která se ukazuje při pečlivé prohlídce.

Kdyby byl design dokonalý, bylo by jen málo o to. Skutečností je však tato kombinace komponent a komplexního designu přichází za cenu, která bude mít smysl pouze pro malé publikum. Pro ty, kteří se mohou dělat bez malého množství energie na palubě, existují podstatně lepší možnosti hodnoty nebo kteří mohou žít s jednodušším designem.

Asusův vlastní Vivobook Pro 16x se blíží přizpůsobení se tomuto modelu, kde se počítá, a stojí to asi polovinu tolik. Na palubě je stále mocný CPU, spousta RAM, rychlý SSD, NVIDIA RTX 3050 Ti (menší downgrade) a stále houpá 4K OLED displej.

Nakonec, pokud chcete Gobs of Performance a elegantní design, Asus Zenbook Pro 16x OLED není špatná nabídka, prostě to není nejlepší notebook v nabídce právě teď.

Asus Zenbook Pro 16x OLED: Cena a dostupnost

Asus Zenbook Pro 16x OLED 2022 je k dispozici právě teď, pokud máte peníze. Počínaje 2 599 (přibližně 2 590 GBP, asi AU3 800) pro model pouze v USA s Intel Core i7-12700H, Nvidia GeForce RTX 3060 GPU, 16 GB RAM a 1TB SSD, tento notep, není levný, není levný. To naráží do 2999 (2 999 GBP, asi AU4 380), aby vyměnila i7 za Intel Core i9-12900H, zdvojnásobte beran a zdvojnásobí úložiště. Dražší model je jediná verze, která se objevuje dostupná ve Velké Británii.

Asus Zenbook Pro 16x OLED: Design

Zde je konfigurace Asus Zenbook Pro 16x OLED odeslaná do Techradar k přezkoumání:

CPU: Intel Core i7-12700H Grafika: NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB; Grafika Intel Iris Xe RAM: 16 GB LPDDR5 (5 200 MHz; Onboard) Screen: 16.0 palce, 4K UHD (3 840 x 2 400, 16:10 poměr stran, OLED, 60Hz, vícedotykový, stylusový, Vesa DisplayHdr 500 True Black, Dolby Vision) Storage: 1TB PCIe 4.0 NVME SSD (952 GB K dispozici) Porty: 1 x USB-A 3.2 Gen 2, 2 x Thunderbolt 4, Headset Jack, SD Card Reader, HDMI 2.1 (FRL) Konektivita: Intel 802.11AX (2×2) Wi-Fi, Bluetooth 5.0 fotoaparát: FHD (1080p, 2.1MP) IR webová kamera, Windows Hello Weight: 5.29 liber (2.4kg) Velikost: 13.98 x 9.88 x 0.7 palců (355 x 251 x 17.8 mm; W x d x h)

Asus nebyl chycen ochablým s návrhy své rodiny Zenbook, a to je stejně jasné jako vždy na Zenbook Pro 16x OLED. Toto je výjimečně elegantně vypadající notebook. Od tmavě modrého podvozku a zkosených okrajů jeho unibody zaměřené na CNC až po dominující touchpad a magická vyskakovací klávesnice, Asus dává svůj talent pro design na plné displeji.

Některé aspekty designu však nemají pocit, že měli na mysli praktičnost. Zvyšování klávesnice, když je notebook otevřený, může sloužit k poskytnutí většího proudu vzduchu pro notebooky, ale nestačí ergonomické zlepšení, aby se vyrovnal, jak daleko je podvozek kláves notebook kopající do našich předloktí. Osvětlení RGB na klíč to neopraví. Zajímavé je, že ASUS také postavil velké gumové proužky po celém spodním přístupu k notebooku, takže pravděpodobně nepřispívají k moc proudu vzduchu.

Konstrukce k klávesnici kloubujícího také představuje určitá rizika odolnosti, protože nyní se téměř cokoli může sklouznout do delikátní a těžko čistitelné oblasti zařízení. Pokud je uzavřena s něčím uvnitř, zdá se, že se bude zaseknout nebo, ještě horší, vidět, že se tato věc tlačí do dvou fanoušků.

Funkční aspekty designu však mají dobré. Samotné klíče jsou příjemně mák a nemají na ně moc vrčení. Trackpad je pro snadnou navigaci a má odpověď na dotyk vibrací podobné Apple Force. K dispozici je také multifunkční dotykový číselník vlevo od touchpadu, který lze nastavit s různými funkcemi (hlasitost a jas displeje) ve výchozím nastavení.

Jak se dalo očekávat, Asus Zenbook Pro 16x OLED má výjimečný displej. Je to 16palcová velikost je skvělá vhodná pro rozlišení, které jde trochu za typický UHD. OLED panel produkuje hluboké černochy a má vysoký jas, dobrý pro HDR i venkovní použití. Podpora dotyku a stylusu přichází s jednou velkou nevýhodou, která se stává znatelným na jasných a pevných barvách, ale. Zdá se, že pro citlivost na dotyk používá jakousi tečkovou matici a občas je jasně viditelné, což by bránilo tomu, co by jinak bylo téměř bezchybné displeje.

Asus Zenbook Pro 16x OLED: Performance

Zde je, jak Asus Zenbook Pro 16x OLED hrál v naší sadě benchmarkových testů:

3Dmark: Fire Strike: 15 593; Time Spy: 7 018, Night Raid: 33 058; Port Royal: 3 867 Cinebench R23 Single: 1746.5; Multi: 12 640 Geekbench 5: 1 776 (jednojádrový); 11,129 (vícejádrový) CrystalDiskmark: Sekvenční čtení: 6 634 MB/s; Sekvenční zápis: 4 335 MB/s; 4Kib q32t1 Náhodné čtení: 341 MB/S; 4KIB Q32T1 Náhodné zápis: 365 MB/S PCMARK 10: 6 336 bodů PCMARK 10 Trvní baterie: 9 hodin a 37 minut Blender: Monster: 54.41; Junkshop: 571.46; Učebna: 498.82 Životnost baterie (Techradar Movie Test): 4:37

Musíte očekávat, že bude provést téměř 3000 notebook, a Asus Zenbook Pro 16x to dělá z větší části. Kombinace výkonného procesoru a schopné grafické karty je tento notebook schopen žvýkat vícejádrové úkoly vykreslování. Celý tento výkon jde dobrým způsobem, jak zajistit hladký výkon prostřednictvím každodenního používání.

Zenbook Pro 16x OLED má pro to svou práci. Za cenu to běží proti některým prémiovým, vyzdobeným notebookům, jako je Dell XPS 17 2022 a Apple MacBook Pro 16-Inch 2021. V hlavě k hlavě se všechny tři notebooky podílejí na výher a ztrátách, ale Zenbook Pro 16x nevyjde přímo dopředu. Dokonce to překvapivě padá daleko za XPS 17 ve více vláknových měřítcích CPU, navzdory dvěma notebookům pomocí stejného procesoru.

Na první pohled se to může zdát, že je to špatný obchod pro Asus Zenbook Pro 16x OLED, protože to může stát mnohem víc než konfigurace Dell a Apple. Jakmile jsou však tyto notebooky nakonfigurovány se specifikacemi, které je přiblíží k Zenbooku (například 1TB úložného prostoru, upgradovaný GPU a 4K displej), přibližují se mnohem blíž ceny k Zenbook. I když není žádný jasný vítěz, Zenbook Pro 16x OLED stojí za to, že designéry, kteří mohou těžit z podpory stylusů a dotyku.

Asus Zenbook Pro 16x OLED: životnost baterie

Mít hodně svalů pod kapotou má tendenci přicházet s některými velkými nevýhodami v životnosti baterie a vidíme to tady se Zenbook Pro 16x OLED. V našem testu baterie PCMark nashromáždil slušný běh, který trvá něco přes devět a půl hodiny.

V našem testu přehrávání videa však zasáhl pouze čtyři hodiny a 37 minut. Když může MacBook Pro 16 nabídnout podobný výkon a poté běžet téměř 19 hodin v rozdrcení baterie, výkonné notebooky Windows, které nedokážou rozbít 10 hodin, jsou špatný vzhled.

Koupit to, pokud.

Chcete stylový, výkonný stroj Tento notebook vypadá lahodně a může se plavit po celém sortimentu úkolů. Vzhledem k tomu, že mnoho výkonnostních strojů získává utilitární design, je to nádherná výjimka.

asus, vivobook, oled, review, delight, creators

Milujete OLED, získáte na tomto notebooku značný panel OLED a je podporován širokou barvou, přednastavenou barevnou kalibrací a vysokou úrovní jasu, které pomáhají využít výhody Dolby Vision.

Jste blázniví do Touch Controls, které Zenbook Pro 16x OLED má hodně pro vstup. Touchpad je masivní, má pěknou hmatovou zpětnou vazbu a může sloužit jako Numbad. Dotykový ciferník poskytuje užitečné ovládací prvky. A displej podporuje vstup dotyku a stylusu.

Nekupujte to, pokud.

Chcete výjimečnou přenositelnost, jedná se o notebook Heft s výdrž tak baterie. Pokud se na to budete spoléhat na cesty, budete také muset vytáhnout podél své rodné 200 W Power Brick. Vejde se do batohu, ale nebudete to chtít v jednom.

Chcete nedotčený displej, i když displej na Asus Zenbook 16x OLED je snazzy malé číslo, nedosahuje dokonalosti s viditelnou tečkovou maticí, která mezi námi zabije pixelové peepers. Nepomáhá to, že se také maximalizuje při obnovovací frekvenci 60 Hz, zatímco i extra levný Zenbook 14 OLED musel zasáhnout 90 Hz.

Chcete stroj, který nemusíte být opatrní s Zenbook 16x OLED se cítí trochu jako hvězda smrti. Má robustní, kovový unibody design, který se cítí obzvláště robustní. Ale systém závěsu, který zvyšuje klávesnici, aby poskytoval více proudění vzduchu, se cítí jako obzvláště zranitelná oblast, kde jednoduchý únik, trochu prachu nebo jeden nesprávný cracker může způsobit kritické poškození.

Zvažte také

Sestava XPS Dell XPS 17 je známá svým úhledným designem, a ačkoli to není tak zajímavý vzhled jako Zenbook, je to hodně funkční. Můžete si to vydělat s podobnými specifikacemi a podobnou cenou, což z něj činí blízký konkurent Zenbook.

Apple MacBook Pro 16 (2021) Pokud nemáte omezeno na Windows, Apple MacBook Pro 16 je zde divoký konkurent. Je to mocné v kreativním pracovním zatížení, má bezkonkurenční výdrž baterie a zpochybňuje displeje OLED notebooku s jeho extra jasným mini LED displejem.

Asus Zenbook Pro 16x OLED Zpráva karta

HodnotaDesignVýkonŽivotnost baterieCelkový
Získáte hodně za své peníze, ale vážná část rozpočtu se dostane do fantastického, jedinečného designu. Ostatní notebooky ASUS ukazují, jak moc prémiová návrh Zenbook Pro 16x OLED přidává. 3.5/5
Přes veškerou svou eleganci je Zenbook Pro 16x OLED trochu velký pro dokonale pohodlné použití. A jeho jedinečný design vytváří znepokojivou zranitelnost. 3.5/5
Tento notebook obchoduje s ostatními ve svém segmentu produktu, ale za své peníze můžete získat větší výkon, pokud by design byl méně znepokojen. 4/5
V této baterii je skromný život, ale je ručně poražen společností Apple MacBook Pro 16 a Dell XPS 17. 3.5/5
Řádek 4. Buňka 1 3.63/5

Jak testujeme

Jsme hrdí na naši nezávislost a náš přísný proces testování revize a nabízíme dlouhodobou pozornost produktům, které kontrolujeme, a zajišťujeme, aby byly naše recenze aktualizovány a udržovány. Bez ohledu na to, kdy bylo zařízení uvolněno, pokud si ho stále můžete koupit, je to na našem radaru.

Recenze návrháře: Asus Vivobook Pro 16X OLED (M7600)

Asus Vivobook Pro 16x OLED je první notebook na světě s 16palcovým displejem OLED. Notebook byl spuštěn na konci roku 2021 vybaven procesorem 2021 z Intel (model N7600) nebo AMD (model M7600). Zde v Singapuru je k dispozici pouze verze AMD a cena je SGD 2598 s 16 GB RAM a 1TB Storage.

Mimochodem, moje recenze je z pohledu tvůrce vizuálního obsahu, někoho, kdo dělá digitální umění, grafický design, edituje fotografie a videa.

Sečteno a podtrženo

Velký 16-palcový 4K UHD OLED displej s poměrem stran 16:10 je skvělý pro produktivitu. Ostrost a barvy jsou fantastické. Celková kvalita sestavení je vynikající. Hmotnost 1.95 kg je v této velikosti rozumný pro notebook. NVIDIA GeForce RTX 3050 TI poskytuje větší schopnost používat 3D software a světelné hry. Životnost baterie je snadno nad 10 hodin. Nevýhody by byla neschopnost účtovat notebook pomocí USB-C, slot pro kartu Micro SD, který není v plné velikosti, a mít dvě USB-A s pouze rychlostí USB (naštěstí jeden USB-A je USB 3.2 rychlost).

Specifikace

Zde je seznam specifikací pro jednotku, kterou kontroluji:

Zobrazit 16.0 palce 4K UHD (3840 x 2400) OLED
Procesor Mobilní procesor AMD Ryzen 7 5800H (8-core/16-vlákno, mezipaměť 20 MB, až 4.4 GHz Max Boost)
Paměť 8GB DDR4 8GB DDR4 SO-DIMM
Úložný prostor 1tb m.2 nvme PCIe 3.0 SSD
Grafika NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti notebook GPU, NVIDIA GeForce RTX 3050 Laptop GPU
Vram 4 GB GDDR6
Bezdrátová síť Wi-Fi 6 (802.11AX)
Operační systém Windows 10 Home (64-bit). Bezplatná upgrade na Windows 11 Home
Port USB 1x USB 3.2 (Gen 1) Typ-A, 1x USB 3.2 (Gen 1) Typ-C, 2x USB 2.0 typu A
HDMI Port (Pers) 1x HDMI
Webová kamera Kamera 720p HD // s závěrkou soukromí
Kapacita baterie 96WHRS
Hmotnost 1.95 kg
Dimenze (cm) 36.05 x 25.9 x 1.89
Záruka 2 roky mezinárodní záruka
Co je v krabici? Předinstalovaný adaptér McAfee přenášející optickou myši

Zde je rychlé srovnání cen pro další 16palcové notebooky, které jsem našel online:

 • LG Gram 16 (2021) s 16 GB RAM, 512 GB úložiště, Intel Iris Xe. SGD 1899
 • Apple MacBook Pro 16 (2021) s 16 GB RAM, úložiště 512 GB. SGD 3749
 • Lenovo Legion 5 Pro (16 palců) s 32 GB RAM, 1TB Storage, Nvidia RTX 3070. SGD 2749

Asusova cena se mi zdá být konkurenceschopná.

Zahrnuty věci

Notebook je dodáván s nabíječkou 120 W, která nepoužívá konektor USB-C. Z toho, co jsem četl, pouze intel verze notebooku podporuje nabíjení USB-C, ale ne verze AMD. Nemám podporovat nabíjení USB-C, cítím, že je velká slečna, protože existují nabíječky s více porty Gan, které mohou nabíjet až 120 W. Tím, že nepodporujete nabíjení USB-C, znamená to, že budete pravděpodobně muset přinést nabíječku pro nabíjení venku.

Deset zahrnutých samolepek vypadají dobře a lze je použít k ozdobení notebooku, aby mu poskytl nějaký charakter.

Je to dobrý krok, který zahrnuje sáček na notebook, a to je dobře vypadající taková, která je dobře vyrobena a zdá se odolná. Venku je jeden velký, který lze použít k držení nabíječky. Uvnitř jsou dva velké kompartmenty notebooků a dva menší s.

Taška lze použít jako taška na tote nebo batoh.

Design

Konstrukce víka je docela vypadající, protože je navržen pro zdobení s nálepkami. Líbí se mi matný texturovaný povrch víka, ale je to docela náchylné k otiskům prstů.

Jediným designem je tato vyskakovací oblast se značkou VivoBook a #Beexplorers a #ReadySetGo Hashtags.

Na dně jsou zvednuté gumové nohy. Do vnitřnosti se můžete dostat odstraněním jedenácti šroubů T5. Modul WLAN a m.2-2280 SSD jsou vyměnitelné, ale ne RAM. Každopádně, 16 GB RAM a 1TB SSD Storage by měly být více než dostačující pro nejkreativnější pracovní postupy, s výjimkou editace videa, kde můžete stejně připojit externí SSD.

Oba reproduktory jsou umístěny dole. Kvalita zvuku je hlasitá s dobrou jasností.

Toto je krásně vypadající notebook s extra stylem, který se může přitahovat k kreativnímu davu.

Jen se mi nelíbí všechny nálepky z AMD, Nvidia, Pantone a Asus (vpravo dole).

Nad řadou funkčních tlačítek existuje jen málo designových akcentů. Tlačítko Escape je jasné téměř neonové oranžové.

Klíč Enter má dole pruhovaný vzor. Na závěsu je řada diagonálního vzoru.

Klávesnice je dodávána s numpudem na straně. Zvykne si nějakou dobu trvat čas na velikost a umístění 0. a zadejte tlačítka. Kromě toho je užitečný Numpad. Tlačítko napájení má senzor tisku prstu, který funguje rychle a efektivně.

Klíče mají podsvícení, dobré cestování a zpětnou vazbu. Zkušenost s psaním je vynikající. Funkční tlačítka jsou dodávána s užitečnými zkratky.

Hej asus, pokud to čtete, přidejte pravítko na spodní část displeje, jako jste to udělali u monitoru Asus PA279CV, bylo by pro designéry opravdu užitečné. Pokud není prostor, nejsou nutné žádné štítky. Značky pravítka jsou tak užitečné.

Touchpad je relativně velký a funguje docela dobře bez jakýchkoli vtížek.

Dialpad Asus je zabudován do touchpadu. Chcete.li aktivovat dialpad, stačí přejeďte dolů z pravého horního nahoře a dialpad se rozsvítí. Bohužel, světlo není tak jasné, takže osvětlení lze považovat za zbytečné, pokud tento notebook nepoužíváte pouze v noci.

Když klepnete na dialpad na touchpad. Upřednostňoval bych, aby se digitální dialpad objevil uprostřed displeje, ale neexistuje způsob, jak změnit umístění. Také dialpad nevyčnívá proti tmavému pozadí. silný bílý obrys by tento problém vyřešil.

Nastavení dialpádu ASUS je přístupná prostřednictvím aplikace Asus Proart Creator Hub. Hlavní věcí, kterou je třeba poznamenat, jsou zkratky na dialpadu, jsou přizpůsobitelné a zkratky budou odpovídajícím způsobem aktualizovat v závislosti na aplikaci, kterou používáte.

Existují předem programované zkratky pro Photoshop, Lightroom Classic, Premiere Pro a Illustrator. Můžete si také vytvořit své vlastní klávesové zkratky, celkem 8. Kromě aplikací Adobe můžete také vytvářet skupiny zkratek pro jiné aplikace, které používáte.

Dialpad funguje skvěle pro úpravu hodnot, které se účtují postupně, e.G. Velikost štětce, svitek na časové ose, svitek na webových stránkách, velikost písma. Mohlo by to být užitečné v závislosti na nástroji, který používáte. Například můžete měnit velikosti štětce rychleji s dialpádem ve srovnání s opakovaně stisknutím tlačítek [a].

Bude trvat čas, než se zvykneme na umístění dialpadu na touchpad. Je pro mě snazší používat můj pinky prst k aktivaci dialpadu tak, aby můj ukazováček mohl číselník okamžitě otočit.

Nejsem si jistý, jak užitečný je pro mě dialpad. Určitě si přeji, aby dialpad byl něco odděleného, ​​takže ho nemusíte zapnout a vypnout. FYI, Asus Proart Studiook Pro 16 OLED má vyhrazený číselník.

Dva porty USB-A vlevo bohužel mají pouze rychlost USB 2 (60 MB/s).

asus, vivobook, oled, review, delight, creators

Na pravé straně jsou 3.5mm zvukový konektor, slot pro kartu microSD, USB 3.2 Gen 1 typ C (5 Gbps nebo 625 MB/s), HDMI V1 v plné velikosti.4, USB 3.2 Gen 1 typu A a port nabíjení napájení.

Zobrazit

Vrcholem tohoto notebooku je krásný 16-palcový 4K UHD OLED displej s jeho zářivými barvami a extrémní kontrastní poměr 1 000 000: 1.

Rozlišení je 3840 x 2400 pixelů s 283 PPI. Vizuály jsou nesmírně ostré bez patřitelné pixelace, i když se podíváte pozorně.

Poměr stran 16:10 je dobrý pro produktivitu. Poměr stran 16: 9 Osobně pro mě jistič dohody, pokud jde o notebook pro účely práce. Poměr stran 3: 2 je na notebookech vzácný. A nyní s silnějším hlavním panelem Windows 11 je oceněno více vertikálního rozlišení.

Přesnost barev je vynikající. Měřil jsem podporu barev pro 100% SRGB, 100% AdobergB, 100% P3 a 98% NTSC. Měřil jsem pouze 339 nits jasu z inzerovaných 550 nits. Nebudete mít skutečný efekt HDR, ale extrémní kontrast 1 000 000: 1 zajišťuje, že vám nechybí kvalita obrázku.

Prohlížení úhlů je dobré s minimálním posunem barev. Hlavní nevýhodou na obrazovce je to velmi reflexní, ale pokud nemáte zdroj světla odrážejícího se z obrazovky, vypadá to skvěle.

V horní části obrazovky je pro kameru 720HD pro kameru 720HD.

Výkon

Intel Core i7-11370H, Intel Core i5-11300H a AMD Ryzen 7 5800H procesory byly vydány začátkem roku 2021. Jediné jádrové výkon mezi čtyřjádrovým procesory AMD není tak odlišný. Osmjádrový procesor je však téměř dvakrát rychlejší než Intel, protože je to 8 vs 4 jádra.

Moje recenzní jednotka přichází s procesorem AMD Ryzen 7 5800H a celkový výkon je hladký a bez zpoždění bez.

Přestože AMD Ryzen 7 5800H má osmijádrový procesor, časy exportu videa jsou ve srovnání s Intel ve skutečnosti méně než ideální.

Níže jsou načasování pro export desetiminutových 4K video s H.265 Použití Adobe Premiere Pro CC. Načasování je uspořádáno od rychlého po zpomalení.

 • Asus Zenbook Pro Duo 15 UX582 (Intel Core I9-10980HK (2.4 Gahz x 8). 1 min 40s
 • Asus Zenbook 14x OLED UX5400 (Intel I7-1165G7 (Quad 2.80 GHz). 4min 8s
 • LG Gram 14 2-in-1 (2021) Intel I5-1135G7 (Quad 2.40 GHz). 4min 16s
 • Apple M1 MacBook Air. 4 min 54s
 • Apple M1 MacBook Air s FCPX. 5 min 1s
 • Huawei Matebook X Pro (2021) Intel I7-1165G7 (Quad 2.8GHz). 5 min 10s
 • LG Gram 16 (2021) Intel I7-1165G7 (Quad 2.8GHz). 6 min 11s
 • Asus Vivobook Pro 16x OLED (M7600). 7 min 36s

Tento notebook přišel naposledy pro exportování videí ve srovnání s jinými notebooky, které jsem zkontroloval. Export videa ve srovnání s Intel I5-1135G7 a I7-1165G7, které najdete na nesčetných notebookech od roku 2021, trvalo podstatně delší dobu, než se nachází na nesčetných notebookech, které lze nalézt na nesčetných notebookech.

Hlavním důvodem, proč jsou procesory Intel schopny exportovat videa mnohem rychleji, je to, že Intel má funkci Intel Quick Sync Video, která opravdu zkrátí čas na export s kodeky H264 a H265. Intel Quick Sync Video je důležité, pokud získáváte notebook primárně pro práci s editací videa.

asus, vivobook, oled, review, delight, creators

Poté, co jsem to řekl, je exportovat 10minutové 4K video do 10 minut stále přijatelné, ve skutečnosti docela dobré.

Fanoušci se nezapnou, pokud netlačíte systém, e.G. Export videí, živého streamování, her, Adobe Creative Cloud Aktualizace aplikací

Předinstalovaná aplikace Myasus vám umožňuje vybrat si mezi různými profily fanoušků: výkon, standardní a šepot. Fanoušci mohou být slyšet, když se otočí. Režim výkonu má zjevně nejhlasitější hluk ventilátoru, ale stále je zvládnutelný. Standardní režim ventilátoru je sotva slyšitelný, pokud netlačíte systém. Režim šepotu je sotva slyšitelný a je dobrý, když potřebujete ticho, například během živého streamování.

Pokud jde o grafický design, fotografii a úpravy videa 4K, všechno je hladké a pohotové.

Pro většinu pracovních postupů stačí 16 GB RAM. Skutečné úložiště, které získáte s 1TB, je po instalaci Windows ve skutečnosti jen 902 GB, ale před instalací jakýchkoli aplikací.

Interní rychlosti čtení SSD jsou až do úctyhodné 1.75 GB/S a píše až 1.65 GB/s.

Hraní

S Red Dead Redemption 2, Podařilo se mi získat pouze 35 fps při rozlišení 1080p a 45 fps při 720p. S Hades, Dokázal jsem získat 60 fps. Tento notebook je schopen některých světelných her, ale snímkové frekvence pro videohry AAA nejsou ideální. Tento notebook není prodáván jako herní notebook. jediná krátká zmínka je 0.Doba odezvy 2ms, která může mít prospěch hraní her.

Pokud máte zájem o benchmarky, NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti notebook GPU v této revizní jednotce skóre 9 441, zatímco RTX 3070 z Asus Zenbook Pro Duo 15 OLED UX582, které jsem nedávno zkontroloval, bylo nedávno skóroval 15 186.síť. Že Duo Zenbook Pro Duo by mohlo spustit Red Dead Redemption 2 při 40fps při 4K rozlišení (4x 1080p).

Životnost baterie

Kapacita baterie 96 Wh má úžasnou výdrž baterie.

Mohl bych získat 12 hodin výdrže baterie s streamováním videa na YouTube při 50% jasu. Dokonce i při 100% jasu můžete kromě minimálně 11 hodin výdrže baterie.

Životnost baterie není něco, o co se obávat.

Životnost baterie samozřejmě bude záviset na práci, kterou děláte. Obecně řečeno, rozsah výdrže baterie je 9 až 11 hodin. Notebooky a tablety Windows obvykle nemají dobrou výdrž baterie (7. 8 hodin a níže) Takže mít notebook, který má konzervativně řečeno 10 hodin průměrná výdrž baterie je opravdu dobrá. Dokázal jsem se dostat kolem 4.5 hodin výdrže baterie při hraní.

Závěr

Asus Vivobook Pro 16x OLED (M7600) je fantastický notebook pro tvůrce vizuálního obsahu díky 8jádrovému procesoru AMD a velké barvě přesné 16palcové OLED displej. Design notebooku by vypadal lépe bez všech těchto společností a propagačních samolepek. Kvalita budování je vynikající. Můžete snadno získat více než 10 hodin výdrže baterie, takže je to fantastické. Miluji také poměr stran 16:10.

Ve skutečnosti existuje spousta věcí, které se mi na notebooku líbí, takže se podívejte na dlouhý seznam výhod a nevýhod.

Výhody a nevýhody na pohledu solidní kvalita sestavení Výborně OLED displej s dobrou přesností barev a jasem Dobrým sledováním úhlů s minimálním až žádným barevným posunem 4K displej má vynikající ostrost asus dialpad může být užitečný dobrý výběr portů s USB-A, USB-C,, USB-C,, USB-C, Výkonný 8jádrový procesor AMD v plné velikosti klidný provoz pod většinou zatížení Nvidia GeForce RTX 3050 pro lehké herní slušné reproduktory Touchpad funguje dobře vynikající čtečka karty microsd klávesnice 1 klávesnice 1.95 kg je přiměřená hmotnost pro 16palcový notebook 96 wh baterie může poskytnout nejméně 10 hodin nebo více hluk ventilátoru baterie není příliš hlasitý i při zatížení. Žádné nabíjení USB-C. Dva z portů USB-A jsou jen rychlosti USB 2. Nejste si jisti, jak užitečný je Asus Dialpad. Žádné rychlé synchronizační video Intel znamená, že vývoz videa je pomalejší. Displeje OLED mohou mít PWM, které lze vidět citlivými očima. Slot karty microSD není tak užitečný ve srovnání se slotem SD karty. Žádné Thunderbolt 3 Ports

Hlavními nevýhody, podle důležitosti, by pro mě byl nedostatek rychlého synchronizačního videa Intel, USB-C a rychlosti USB 2 pro dva z portů USB-A.

Tento notebook můžete určitě použít pro úpravu videa. Pokud exportujete krátká videa, e.G. 10 minut videa, budete muset počkat více o 3 minuty ve srovnání s notebookem s procesorem Intel.

Dostupnost

Asus Vivobook Pro 16x OLED (M7600) najdete z online obchodu Asus Singapur, Lazada SG, Shopee SG a z těchto Amazonských přidružených odkazů (USA | Ca | UK | de | fr | it | es)

[Recenze] Notebook pro tvůrce obsahu: Asus Vivobook 16x OLED

I když jsem minulý měsíc jen zkontroloval vivobook, probudil jsem se asus a poslal mi další vivobook na prahu. Tentokrát přezkoumávám Asus Vivobook Pro 16x OLED a nebudu lhát, podobnost v designu je docela záhadná s Vivobook Pro 15 OLED, ale to překoná to druhého?

Design

Je známo, že Asus přichází s inovativními vzory, které jsou určeny pro profesionály nebo ty, kteří dávají přednost elegantnějšímu vzhledu, a dítě, které ne, Asus nikdy nezklame. Vivobook 16x OLED přichází ve 2 barvách. Meteor White a 0 ° černá, i když černá je osobní favorit, protože je to moje oblíbená barva.

Jednotka, kterou jsem obdržel, přišla v barvě 0 ° černé, která má monověkládový hliníkový podvozek, který je super elegantní a elegantní, pokud plánujete zůstat nízkým. Na vrcholu víka je další kovová deska, která má gravírování, která říká asus vivobook. I když nejsem fanoušek, protože na hladký povrch přidává „ránu“, na oplátku to vypadá docela dobře. Jedna věc, kterou stojí za zmínku, je, že víko je magnet otisků prstů a ve skutečnosti to vyžaduje trochu práce.

Váha, váží 1.95 kg, který je ve skutečnosti těžší než většina notebooků, ale jedna věc, kterou je třeba mít na paměti. Proto osobně mám pocit, že extra váha je oprávněná.

Zobrazit zvuk

Tento notebook je dodáván s 16-palcovým 4K OLED nanoedge displej s štíhlými rámečky, což dává tomuto notebooku rozlišení 86% obrazovky k tělu. Kromě displeje je v horní části také webová kamera, která je také spárována s krytem webové kamery, aby bylo zajištěno maximální zabezpečení.

Protože notebooky OLED jsou náchylné k popáleninám, Asus je o krok napřed. Aby se zajistilo, že váš notebook na vás nezemře na půli cesty, ve výchozím nastavení se dodává s tmavým režimem Windows a po 5 minutách nečinnosti se automaticky ztmavne.

Displej-moudrý, tento notebook má rychlost občerstvení 120 Hz, takže je ideální pro příležitostné hraní, pokud chcete. Má také certifikaci TUV pro nízké modré světlo a blikání zdarma pro další ochranu očí, aby se zajistilo, že naše oči zůstanou v bezpečí, i když máme na notebook zírat celé hodiny.

Má také kontrastní poměr 1 000 000: 1 a pokrývá 100% barevného gamutu DCI-P3, který poskytuje zážitek z tipu, zejména když pracujete v kreativním týmu, kde bude editace snazší než kdy jindy, protože to ukáže všechny možné barvy.

Pokud jde o zvuk, jsem trochu rozrušený, protože je to vlastně docela průměrné a postrádá basy, ale jsem si jistý, že to stačí pro normální lidi, kteří dávají přednost poslechu písní, nebo pokud zapomenete na náhlavní soupravu a potřebujete potřebovat upravit na cestách. Tento notebook přichází s zrušením AI-šum, aby se zrušilo okolní zvuky pro vaše setkání.

Klávesnice Touchpad

Stejně jako mnoho notebooků ASUS je dodáván s podsvícenou klávesnicí a 3 úrovněmi, z níž je skutečně užitečné pro psaní ve tmě. Osobně považuji klávesnici snadné psát, protože mám dlouhé štíhlé prsty, ale moje stížnosti by pravděpodobně šly do velmi malých klíčů se šipkou, protože velikost usnadňuje náhodné stisknutí nesprávného klíče.

Na návrh klávesnice je tentokrát barva klíče ESC v nápadných varováních oranžové a klávesa Enter má stejný varovný pruhovaný design stejně jako předchozí vivobook, který jsem zkontroloval. Tlačítko napájení s integrovaným senzorem otisků prstů je nyní v tlačítku.

Upřímně řečeno, nejsem fanouškem větších dotyků kvůli tomu, jak by to moje ruce vždy náhodně zasáhly při psaní, protože mám delší prsty, ale to je zjevně osobní preference a ne každý je jako já já.

Asus Dialpad

Nejsem nový na Asus Dial, protože předchozí notebook, který jsem zkontroloval, má také jeden, ale pro tento notebook přichází v touchpad. Tento dialpad Asus je ve skutečnosti součástí touchpadu, což usnadňuje. Stačí se sklouznout na roh touchpadu, abyste jej aktivovali. Osobně se mi to líbí lépe, protože je méně citlivé ve srovnání s číselníkem Asus.

Dialpad Asus je obzvláště užitečný pro lidi, kteří hodně upravují, například pro Adobe Premiere Pro, můžete jej použít k uložení a rychlému vpřed nebo dokonce k úpravě výšek stop, zatímco pro Adobe Lightroom můžete použít k úpravě téměř všech nastavení z expozice na teploty. I když to trvá nějakou dobu, než si zvyknete, jakmile to uděláte, je to vlastně velmi užitečné. Kromě nich si můžete vybrat, jaké funkce chcete, aby vám váš dialpad Asus pomohl s softwarem proart Hub.

Porty

Port moudrý, jsem znovu rozrušený tím, že většina přístavů je na pravé straně notebooku, ale myslím, že je to vítězství pro oboustranné uživatele. Pravá strana notebooku má port typu USB A, HDMI 2.1 port, port typu USB a čtečka karty microSD. Zatímco má 2 porty typu USB A vlevo.

Jsem zklamaný zklamaný s množstvím poskytnutých portů a nedostatkem portu Ethernet, ale na jasné straně tento notebook podporuje Wi-Fi 6e, takže byste se neměli starat o pomalé připojení po celý den.

Výkon

Nyní na specifikace tohoto notebooku je dodáván s mobilním procesorem AMD Ryzen 9 5900HX a NVIDIA GeForce RTX3050Ti, spolu s 16 GB DDR4 RAM, 512 GB úložného prostoru, což činí tento notebook ideální pro úpravy a občasné hry.

Kromě pokusu o úpravu a hraní her jsem mohl otevřít 15 karet současně bez zaostávání nebo zpomalení, což dělá SSD na tomto notebooku velmi působivým pro lehký notebook.

Tento notebook je dodáván s tepelnou technologií Asus Icecool Plus, což je velmi užitečné při rovnoměrném rozptylu tepla, aby se zabránilo přehřátí. Máte také na výběr vybrat ze 4 typů režimů fanoušků. Režim šeptání, standardní režim, výkonový režim a režim plné rychlosti. Vyzkoušel jsem režim plné rychlosti a nejrychlejší fanoušek se může otáčet je 7000 ot / min (kolo za minutu), což je docela šílené, ale zajišťuje, že náš notebook není příliš horký.

V krabici také dostanete nabíječku 120 W. Začal jsem den v 9:30 ráno se 100% baterií a kolem 15:00 jsem ještě zbýval 53% baterie. Při poslechu hudby jsem použil notebook k psaní skriptů a občas procházením sociálních médií. Jsem si jistý, že tento notebook by vám mohl vydržet celý den v práci, aniž byste se museli nabíjet.

Myasus je další funkcí, kterou má tento notebook a je obzvláště důležitý, pokud potřebujete přenášet soubory, adresy URL, jakož i zrcadlení obrazovky, prodlužování obrazovky a telefonování. Tato funkce je kompatibilní se zařízeními iOS i Android. Osobně jsem to vyzkoušel a je to super snadné a rychlé, super perfektní pro lidi, kteří jsou na cestách!

Koupit nebo žádný nákup?

Po zakoupení tohoto notebooku obdržíte batoh bezplatného. Osobně si myslím, že cena RM6 499 stojí za to za specifikace, které má, a výkon, který nabízí. I když je to o něco těžší než většina notebooků, určitě to stojí za to.

Pokud tento notebook není pro vás, můžete se rozhodnout pro další variantu AMD, což je M7600Q-EL2051TS, která je poháněna procesorem AMD Ryzen 7 5800H a NVIDIA GeForce RTX 3050TI GPU nebo pokud se díváte na intel, v pohodě, v pohodě Stříbrná varianta přichází s procesorem Intel Core i5-11300H a GPU NVIDIA GeForce RTX3050.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS