Asus Vivobook Pro 16x OLED Review: praktický, ale oslnivý notebook tvůrce. Asus Vivobook Pro 16

Rychlý verdikt: Solidní notebook pro kreativy, které si nemohou dovolit MacBook Pro nebo si chtějí zůstat na straně okna plotu.

Jsme podporováni čtenáři a můžeme být zaplaceni při návštěvě odkazů na partnerské weby. Nesrovnáváme všechny produkty na trhu, ale pracujeme na tom!

Na trhu je dnes tolik notebooků, které tvrdí, že jsou pro „tvůrce“. A přesně neurčují, jaký druh stvoření je stroj navržen nebo proč je pro ně tento stroj lepší. To, co se mi na zbrusu novém Asus Vivobook Pro 16x líbí, je určuje, že je to pro lidi, kteří vytvářejí obrázky a videa pomocí softwaru Adobe, a jeho rozdíl je digitální dialpad, který poskytuje větší kontrolu nad nástroji.

Asus Vivobook Pro 16x Recenze: Design

Než otevřete víko, může to být nejvíce esteticky nudnější notebook, jaký jsem kdy viděl. Je to druh estetického designu, který chce, abyste si mysleli „ano, to je notebook“ a nic víc. Na víku je poněkud ošklivá značka, která je prohlašována jako Asus Vivobook, ale není příliš urážlivá a mohla by být pokryta nálepkou, pokud jste tak nakloněni.

Barva, kterou jsem zkontroloval notebook, se nazývá „0 ° černá“ a určitě je černá. Možná to není dostatečně zajímavá, aby získala nesmyslné označení teploty. Je k dispozici také v meteoru bílé a klon fialové. Soudě podle obrázků na webu „Meteor“ znamená „více šedá než“ bílá.

Zajímavé je, že se zdá, že web nemá žádné obrázky klonu fialové, takže budeme muset použít naše představivost. Předpokládám, že je to lehká lišta.

Vytváření notebooku vypadá tato nuda je odvážná volba, vzhledem k tomu, že je zaměřen na tvůrce, kteří jsou pravděpodobně esteticky nakloněni. Možná je to považováno za bezpečné prázdné plátno, které příliš nenarušuje návrháře, ale vidím to jako trochu zmeškané estetické příležitosti.

Klávesnice je však místo, kde se do hry objevují některé zajímavé estetické možnosti. Celá klávesnice je černá s výjimkou 2 klíčů. Klíč Enter má pruhovanou pátý, připomínající klobouk s člunem na členovi holičského kvarteta. Únikový klíč je jasně oranžový, což je celá nálada sama o sobě a nejzajímavější se podívat, když je notebook vypnutý.

Váží 1.95 kilogramů. Odhození kolem nestačí k nahrazení cvičení v tělocvičně, ale určitě by to mohlo být použity jako součást jednoho. S velkou silou a masivní obrazovkou přichází působivá váha a to je dohoda, kterou děláme pokaždé, když zvažujeme ozdobný notebook.

Pokud jde o 15.4-palcová obrazovka 4K s poměrem stran 16:10, myslím, že jsem zamilovaný. Je to oledová obrazovka, která byla zdobená Pantone, takže barvy jsou přesné a všechno prostě vypadá nádherně. Na této obrazovce se mohu ztratit. Vypadá to, že bych mohl stoupat a žít na obrázcích.

Extra výška znamená, že při úpravách videí 16: 9 na obrazovce Fuller je trochu prostoru pro panel nástrojů, což je dobrý doplněk. Kupodivu to však není zvlášť jasná obrazovka. Ani při plném jasu to není zápas pro jasný letní den v parku. Je to v pořádku ve standardním kancelářském prostředí nebo vedle okna středního.

Tento nedostatek jasu není jedinou zvláštní volbou a tento zdůrazňuje, proč by člověk měl být konkrétní při diskusi o notebooku pro „tvůrce“. Které považujete za důležitější pro tvůrce: Numpad nebo reproduktory, které oba znějí dobře a dostatečně nahlas? Odpověď zní, v závislosti na tom, co děláte.

Numbad je užitečný pro zkratky, ale také potřebujete ty reproduktory. Většinu času budete upravovat sluchátka, ale 3 000 notebook pro profesionální kreativy musí být univerzální a tyto reproduktory se dolů na spodní části pouzdra prostě nezískají dostatek hlasitosti pro nedokonalý zvuk.

Asus Vivobook Pro 16x Recenze: Výkon

Protože se jedná o mocné zvíře, představení je stejně působivé, jak by to bylo potřeba, aby byl pro kreativní úkoly. Nedrží tak svíčku na M1 Max 16 „MacBook Pro, ale to je také notebook 6 000, který ji uvede do jiné kategorie. Za cenu, Asus Vivobook Pro funguje velmi dobře. Udělal jsem několik lehkých herních a světelných editace videa a nikdy jsem se necítil, jako by mě hardware zklamal.

S benchmarkem PCMark10 je jasné vidět, že není tak silný jako drahý herní notebook, ale pro aplikace Adobe to opravdu nemusí být.

Single jádro a vícejádrové testy CPU GeekBench 5 CPU jsou o něco užitečnější, stejně jako test Spy 3Dmark Time Spy. I když tento notebook není pro hraní her, je to pro graficky náročné aplikace, takže je to stále relevantní. Skóre odrážela můj zážitek a ukázalo se, že je blízko vrcholu linky v CPU Power, ale ne stroj pro hraní her.

Asus Vivobook Pro 16x Review: Baterie

Za baterii jsem byl docela ohromen. Vivobook Pro 16x nezlomil žádné záznamy, ale téměř 13 hodin ve video testu je více než dost času na to, aby se věci udělaly. Když jsem používal notebook, ujistil jsem se, že ho každou noc připojím, ale nikdy jsem nebyl vyzván, abych ho zapojil při práci během dne, takže jsem se cítil, jako bych na tom mohl opravdu záviset studio nebo do pole.

Níže uvedená tabulka ukazuje, jak se baterie srovnává s jinými notebooky.

Hvězdou pořadu je dialpad, což je druh nástroje, které můžete použít na trackpadu. Zjistil jsem, že je nejlepší použít v pravé ruce samostatnou myš a ovládat číselník levicí. Jít mezi číselníkem a touchpad se zkrátí na jakoukoli účinnost získanou z číselníku, ale pokud nemáte přístup ke stolu při natáčení. Dialpad bude hodně zvyknout, ale energii uživatelé softwaru Adobe ho bezpochyby budou milovat, jakmile se upraví.

Měli byste si to koupit?

 • Kupte si to, pokud chcete, aby přenosný počítač provozoval kreativní aplikace, zejména aplikace Adobe.
 • Nekupujte jej, pokud jsou pro vás důležité vestavěné reproduktory nebo dotykovou obrazovku.

Asus Vivobook Pro 16x je notebook pro kreativy, které používají spoustu programů Adobe a chtějí nudný, ale stabilní pracovní kůň, na který se mohou spolehnout. Není to nejzajímavější notebook na světě, ale má krásnou obrazovku a jedinečnou funkci, která osloví uživatele. Na 3 099 tento špičkový model není úplně levný, ale myslím si, že je to dobře za to, co to je.

Kde koupit

Řada Asus Vivobook Pro je plná možností a přichází v různých cenových bodech. Zkontroloval jsem špičkový ASUS Vivobook Pro 16X M7600Q, který se může pochlubit mobilním procesorem AMD Ryzen 9 5900HX, grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050Ti, 32 GB RAM a 1TB SSD, který prodává 3 099. Existují také modely Intel a 16x rozsah začíná kolem 2 000, s k dispozici také 14x modely.

Vzhledem k jeho výkonu si myslím, že cena je přiměřená, a v rozsahu je dostatek možností, aby byla řada kreativ šťastná.

Všeobecné

16 GB DDR4 na palubě, paměť max až 32 GB 8 GB DDR4 na palubě, paměť Max až 32 GB 32 GB DDR4 na palubě, paměť Max až 32 GB

Jak jsme testovali

Strávil jsem pár týdnů hraním her jako Age of Empires a Wingsspan, úpravy videí v Camtasii a pohrávám si ve Photoshopu. Byl jsem zapůjčen tento notebook od Asus PR.

Alice Clarke

Alice Clarke je oceněná novinářka, producentka a moderátorka na volné noze a také spolupracovníkem PAX AUS společně. Za 15 let jako novinářka se objevila ve věku, Herald Sun Finder, Gizmodo, Kotaku, ABC, Stevivor, prasklá, křivka a mnoho dalších publikací.

Zeptejte se odborníka

Chcete.li položit otázku, jednoduše se přihlaste prostřednictvím svého e.mailu nebo si vytvořte účet.

Podíl

Úroveň 10, 99 York St, Sydney. NSW. Austrálie 2000

 • O nás
 • Kariéra
 • Media Room
 • Kontaktujte nás
 • Partner s námi
 • Jak vyděláváme peníze
 • Právní
 • Zásady souborů cookie soukromí
 • Redakční pokyny
 • Sitemap
 • © 2023 Finder.com.AU

Finder uznává domorodé a Torres Strait Islanders jako tradiční správci země v celé Austrálii a jejich pokračující spojení s pozemky, vodou a komunitou.

Zřeknutí se odpovědnosti. Hive Empire Pty Ltd (obchodování jako Finder.com.AU, ABN: 18 118 785 121) poskytuje faktické informace, obecné rady a služby na řadě finančních produktů jako firemní oprávněný zástupce (432664) společnosti Cetra Wealth Pty Ltd AFSL 422704. Viz naše FSG. Finanční produkty. Poskytujeme také obecné poradenství o kreditních produktech na základě naší vlastní úvěrové licence ACL 385509. Další informace naleznete v naší úvěrové příručce. Můžeme vám také poskytnout obecné rady a faktické informace o řadě dalších produktů, služeb a poskytovatelů. Jsme také podnikovým oprávněným zástupcem země celostátní pojišťovací skupiny Pty Ltd Trading jako „Austbrokers celostátní“ ABN 51 586 953 292 AFSL Ne. 511363 pro poskytování obecných pojišťovacích produktů. Viz naše FSG. Obecné pojištění. Doufáme, že informace a obecné rady, které můžeme poskytnout, vám pomohou učinit informovanější rozhodnutí. Nejsme vlastněni žádnou bankou ani pojistitelem a nejsme emitentem produktu nebo poskytovatelem kreditu. Přestože pokrýváme širokou škálu produktů, poskytovatelů a služeb, které nepokrýváme každý produkt, poskytovatel nebo službu dostupný na trhu, takže vám mohou být k dispozici další možnosti. Nedoporučujeme také konkrétní produkty, služby nebo poskytovatele. Pokud se rozhodnete požádat o produkt nebo službu prostřednictvím našeho webu, budete jednat přímo s poskytovatelem tohoto produktu nebo služby a ne s námi. Snažíme se zajistit, aby informace na tomto webu byly aktuální a přesné, ale měli byste potvrdit jakékoli informace s poskytovatelem produktu nebo služeb a přečíst si příslušný prohlášení o zveřejnění produktu (PDS) a určování cílového trhu (TMD) nebo informace, které mohou poskytnout. Pokud si nejste jisti, měli byste získat nezávislé rady, než se ucházíte o jakýkoli produkt nebo se zavázat k jakémukoli plánu. (c) 2022.

Digitální obchodování s digitálními aktivami Finder je poháněn Finder Wallet Pty Ltd (ABN 11 149 012 653) AUSTRAC registrovaným digitálním měnovým výměnou a vykazováním subjektu (DCE100735494-001). Peněženka Finder je ramenem skupiny Finder Specializující se na technologii blockchain. Nálezná peněženka provozuje digitální obchodování s aktivami a peněženku aplikace Finder. Finder Wallet Pty Ltd není banka a nenabízí bankovní služby. Banky jsou pokryty vládní zárukou vkladu. Služby Finder Wallet se nevztahují na záruku australské vlády na vkladech

Jak by ses pravděpodobně doporučil Findera příteli nebo kolegovi?

Děkujeme vám za vaši reakci.

Naším cílem je vytvořit nejlepší možný produkt a vaše myšlenky, nápady a návrhy hrají hlavní roli v pomoci nám identifikovat příležitosti ke zlepšení.

Důležité informace o tomto webu

nálezce.com.AU je jedním z předních australských srovnávacích webových stránek. Srovnáváme od široké sady bank, pojišťoven a emitentů produktů. Vážíme si naše redakční nezávislosti a dodržujeme redakční pokyny.

nálezce.com.AU má přístup ke sledování podrobností od emitentů produktu uvedených na našich stránkách. Přestože poskytujeme informace o produktech nabízených širokou škálou emitentů, nepokrýváme každý dostupný produkt nebo službu.

Vezměte prosím na vědomí, že informace zveřejněné na našich stránkách by neměly být vykládány jako osobní poradenství a nezohledňují vaše osobní potřeby a okolnosti. I když vám náš web poskytne faktické informace a obecné rady, které vám pomohou přijímat lepší rozhodnutí, není to náhrada za odbornou radu. Měli byste zvážit, zda jsou produkty nebo služby uvedené na našem webu vhodné pro vaše potřeby. Pokud si nejste jisti, vyhledejte profesionální radu, než se ucházíte o jakýkoli produkt nebo se zavážete k jakémukoli plánu a přečtěte si jakékoli dokumenty o zveřejnění (jako je jakékoli určení cílového trhu (TMD) a/nebo prohlášení o zveřejnění produktu (PDS)) vydané tím poskytovatel před rozhodnutím.

Produkty označené jako „propagované“ nebo „reklamu“ se prominentně zobrazují buď v důsledku komerční reklamní uspořádání nebo zvýraznění konkrétního produktu, poskytovatele nebo funkce. Finder může získat odměnu od poskytovatele, pokud kliknete na související odkaz, nákup nebo dotaz na produkt. Rozhodnutí Finderu ukázat „propagovaný“ produkt není ani doporučením, že produkt je pro vás vhodný, ani náznak, že produkt je nejlepší ve své kategorii. Doporučujeme vám používat nástroje a informace, které poskytujeme k porovnání vašich možností.

Pokud odkazy na naše stránky na konkrétní produkty nebo displeje „Přejít na web“, můžeme při kliknutí na tyto tlačítka obdržet provizi, poplatky za doporučení nebo platbu nebo požádat o produkt nebo požádat o produkt. Můžete se dozvědět více o tom, jak vyděláváme peníze.

Pokud jsou produkty seskupeny v tabulce nebo seznamu, může být pořadí, ve kterém jsou původně tříděny, ovlivněno řadou faktorů, včetně cen, poplatků a slev; komerční partnerství; Vlastnosti produktu; a popularita značky. Poskytujeme nástroje, takže můžete tyto seznamy třídit a filtrovat, abyste zdůraznili funkce, na kterých vám záleží.

Snažíme se zaujmout otevřený a transparentní přístup a poskytovat širokou srovnávací službu. Měli byste si však být vědomi toho, že i když jsme samostatně vlastněnou službou, naše srovnávací služba nezahrnuje všechny poskytovatele nebo všechny produkty dostupné na trhu.

Někteří emitenti produktů mohou poskytovat produkty nebo nabízet služby prostřednictvím více značek, přidružených společností nebo různých ujednání o označování. To může spotřebitelům ztížit porovnání alternativ nebo identifikovat společnosti za produkty. Naším cílem je však poskytnout informace, které spotřebitelům umožní pochopit tyto problémy.

Poskytování nebo získání odhadované nabídky pojištění prostřednictvím nás nezaručuje, že můžete získat pojištění. Přijetí pojišťoven je založeno na věcech, jako je povolání, zdraví a životní styl. Poskytnutím schopnosti požádat o kreditní kartu nebo půjčku nezaručujeme, že vaše žádost bude schválena. Vaše žádost o úvěrové produkty podléhá smluvním podmínkám poskytovatele, jakož i jejich kritériím pro žádosti a půjčky.

Další informace o našich službách a našem přístupu k soukromí si prosím přečtěte podmínky používání našich webových stránek a zásady ochrany osobních údajů.

Asus Vivobook Pro 16x OLED Review: praktický, ale oslnivý notebook tvůrce

Asus Vivobook 16x OLED je praktický a ergonomický notebook s velkým a brilantním 4K displejem, který je ideální pro tvůrce obsahu.

Nejlepší dnes: Asus Vivobook Pro 16x OLED

Asus Vivobook Pro 16x OLED klíšťata z hlavních potřeb na jakémkoli seznamu tvůrce obsahu-rychlý procesor, spousta RAM a velký 4K dotykový displej. Také to křídy také několik přání, jako je užitečný nástroj DialPad, který zjednodušuje práci v kreativních aplikacích. V oddělení připojení se to neposkytuje a dodává kombinaci užitečných portů a Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 Podpora, a přestože není výslovně vyrobeno pro hraní her, jeho výkonný diskrétní GPU a značný displej vám umožní vychutnat si slušné hry na straně.

Ačkoli jeho design s nízkým klíčem neodpovídá estetickým aspiracím tvůrce obsahu, to, co mu chybí ve stylu.

Specifikace a funkce

Asus Vivobook Pro 16x OLED je k dispozici v konfiguracích až do Ryzen 9 5900HX CPU s GeForce RTX 3050 Ti nebo GeForce RTX 3050 GPUS. Začněte na 1 449 pro konfiguraci s CPU Ryzen 7 5800H. Naše recenzní jednotka, která v současné době prodává za 1 599.99 V Amazonu má následující specifikace:

 • CPU: Ryzen 9 5900HX
 • RAM: 32 GB DDR4
 • GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti W/4GB GDDR6 SDRAM
 • Displej: 16-palcový 4K (3840 x 2400) 16:10 OLED (dotykový) displej
 • Úložiště: 1TB PCLE NVME M.2 SSD
 • Porty: Levá strana: 2x USB 2.0 typu A; Pravá strana: USB 3.2 Gen 1 typ-C; USB 3.2 Gen 1 typu A, HDMI 1.4; 3.5mm combo zvukový konektor, čtečka karet microSD
 • Sítě: Wi-Fi 6 (802.11AX), Bluetooth 5.0
 • Rozměry: 14.19 x 10.20 x 0.74 palců
 • Operační systém: Windows 11 Pro
 • Hmotnost: 4.30 liber (Power Brick váží 0.6 liber)
 • Černá barva
 • Kapacita baterie: 96WHRS
 • Cena: 1 599.99

Design a sestavení

Notebooky pro vytváření obsahu mají tendenci sedět v šedé zóně mezi stroji produktivity a herními plošinami na hardwaru. Obvykle se však nejedvihu na špičkové displeji, které poskytují druh vizuálních profesionálů orientovaných na výkon.

1 599.Příkladem je 99 Asus Vivobook Pro 16x OLED, což je vše o ohromujících vizuálech, které můžete získat na jeho působivém 16-palcovém 4K OLED panelu. Jedinečný rozdíl je jeho nízký klíčový design. Spíše to vyzařuje praktičnost než kreativní vkus, který byste očekávali v notebooku tohoto typu.

Minimalistický design Vivobook však představuje svůj vynikající panel 16:10 výjimečně dobře, který se zdá být široký a vysoký, když převrátíte víko. Je to orámováno 4.8 mm tenké levé a pravé boční rámy, které tvoří poměr 86 % obrazovky k tělu. Zde je také více prostoru, který si můžete užít více než v 16palcových notebookech s výstavami 16: 9 a veškerá navíc si může zvyknout na některé místo. Jakmile jsem to udělal, nechtěl jsem se vrátit k použití panelu 16: 9 mého menšího notebooku.

Dalším poutavým funkcím je barevně označená klávesnice Vivobook Pro 16X OLED, která označuje klíče do červených, černých nebo šedých klíčových sakra. I když by tato funkce mohla být odepsána jako jedinečný styl, který ji odlišuje od notebooků, jako je 16palcový MacBook Pro nebo Microsoft Surface Laptop Studio, když je dobře využíván, může to opravdu zvýšit produktivitu. Také může nástroj Dialpad, který je skrytý ve svém mimořádném přesném dotyku

Zatím to zní dobře? Je tu jen jedna námitka: Vivobook Pro 16x OLED vypadá a cítí se trochu průmyslový. Když zavřete vrchol, jeho černohřetí/šedý eloxovaný podvozek z hliníku se objeví obdélníkový a boxy. Ve vnějších rozích notebooku, kde byste normálně očekávali, že uvidíte stylové křivky a oříznutí, má vivobook jen běžné hrany. Pravděpodobně je nedostatek vkusu dobrá věc. To znamená, že se notebook dívá doma kdekoli. To také znamená, že tento notebook umožňuje jeho funkčnost prokázat jeho hodnotu.

Naštěstí to, co mu chybí, vypadá to v přenositelnosti, je pozoruhodně tenká i lehká. Zjistil jsem, že jsem se více než jednou musel připomenout, že je to notebook s diskrétní grafikou. Vážení jen 4.30 liber, je to více než libru lehčí než jeho blízký protějšek, Asus Proart Studiook 16 OLED. Je také kompaktnější a tenčí, měří pouhých 14.8 x 10.20 x 0.74 palců ve srovnání se 14.25 x 10.39 x 0.78 palců. Cítí se robustní a také silný, s dostatečným kovem pokrývajícím šířku jeho základny. Pokud jde o 16palcové notebooky, mělo by se s jistotou postavit přísnost pravidelného denního používání nebo cestování.

Klávesnice a touchpad

Asus učinil klávesnici a touchpad Vivobook Pro 16X OLED překvapivě ergonomické. Barevné klíčenky klávesnice vypadaly zpočátku trochu jako nadměrné, ale vyzkoušeli je v Adobe Premiere Pro, usnadnili nasazení zkratky na celé aplikaci a na panelu snáze nasazení.

Příkazy jako (duplicitní) ctrl Shift / byly mnohem snazší zapamatovat si, a proto je rychlejší provést než na mém notebooku produktivity, kde jsou rovnoměrně černé klíče užitečnější pro typizaci dotyku než pro vypálení zkratky v adobe kreativních aplikacích. Celkově to zrychlilo, jak rychle jsem mohl upravit dlouhodobý projekt domácího videa.

Pokud jde o rozložení klávesnice, je to skoro stejné jako rozvržení OLED Asus Proart Studiook 16 OLED, protože obsahuje všechny příkazové klíče, které byste očekávali na nalezení na notebooku tvůrce, ale ne velké doplňky. Má na pravé straně slušnou velikosti. Na rozdíl od Proart StudiObook 16 OLED se však také na rozdíl od proart Studiobook 16 OLED úhledně seřadí se spodní částí klávesnice místo toho, aby vyčnívali pod ní.

Psaní na klávesnici se cítilo přiměřeně pohodlně. Očekával jsem však velkorysý 1.Klíčové cestování 35 mm k tomu, aby je učinilo skákací. Místo toho se cítili trochu kašovitý. Pro dlouhé stints in Microsoft Word můžete ztratit určitou přesnost, ale jsou naprosto přijatelné pro zasažení rychlých příkazů v programech Adobe. Klávesnice je také podsvícena, takže můžete neustále pracovat na klíčových projektech, i když světla zhasne.

Při pohledu na umístění klávesnice a touchpadu odhaluje dobře promyšlené umístění s velkým množstvím prostoru pro vaše ruce na obou stranách touchpad. Mezi klávesnicí a displejem je také dostatek místa, což znamená, že dotykové obrazovky nespustí omylem dotykové obrazovky při psaní.

Přejetím z pravé strany na vysoce přesném dotyku se rozsvítí dialpad-vivobook pro 16x OLED virtuální ovládací číselník-jako magie. Tento úhledný doplněk vám poskytuje stejné uživatelské rozhraní a funkčnost jako fyzický otočný ovladač Asus Proart StudiOok 16 OLED, ale aniž by zabíral další prostor poblíž klávesnice. Funguje to také stejným způsobem. Jednoduše použijete prst k otáčení nabídek a stisknutím dolů změníte jakékoli parametry, které se stanete vyladěním.

Kompatibilita-mouda, dialpad se integruje s aplikacemi Adobe Creative Suite, takže je připraven na premiéru Pro, Photoshop, Lightroom Classic a After Effects. Ale pokud na tomto seznamu nevidíte svou aplikaci, můžete také přizpůsobit svůj dialpad v jiných programech v ASUS proprietární tvůrce Hub App.

Vyzkoušejte Dialpad ve Adobe Photoshopu, není těžké pochopit, jak by ho ti s více znalostmi než já mohli použít k výraznému zvýšení produktivity. I se svými základními znalostmi Photoshopu jsem zjistil, že je mnohem rychlejší vrátit akce, změnit nasycení v obrázcích a upravit neprůhlednost vrstvy. To všechno bych mohl udělat, aniž bych musel vůbec pohybovat rukama.

Displej a webová kamera

Popsat 4K displej Vivobook Pro 16x OLED jako ohromující je podhodnocením. Je to výjimečnější než ohromující, produkující obrazy v pulzující barvě a skutečných tmy, které mají hloubku, kterou často v některých z nejlepších 4K OLED televizorů často nevidím. V kvalitě obrazu je také konzistence. V plném rozlišení se 4k videa jeví jako máslo hladké a obrázky a text jsou ostré a podrobné.

Jak toho dosáhne? Pro barvu a kontrast, displej pokrývá 100% barvy DCI-P3. Je to také docela jasné, zasahuje jas 550 nits. Displej je 0.Doba odezvy 2MS také znamená, že jakékoli vstupní zpoždění je prakticky nepostřehnutelné.

Bohužel, stejné rekvizity nelze poskytnout webové kameře VivoBook Standard 720p, která by mohla mít prospěch z plného HD webové kamery. Na druhé straně má pohodlný posuvný štít pro webovou kameru pro soukromí, který je spolu s senzorem kompatibilního napájení a hello kompatibilní s Windows ahoj příjemným doplňkem.

Zvuk a připojení

ASUS poskytl dobrou kombinaci možností připojení, ale existuje několik věcí, které si přejeme, aby bylo zahrnuto. První je další USB 3.2 port Gen 1 typu-C, existuje pouze jeden. Skenování mého stolu odhalilo alespoň tři zařízení, která vyžadovala připojení USB typu-C, takže by to bylo velmi užitečné.

Vivobook Pro 16x OLED by také mohla těžit z další šířky pásma a HDMI 2.0 port poskytuje ve srovnání s HDMI 1.4 port v současné době k dispozici. Přesto přidání Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.0 Připojení znamená, že existují i ​​jiné rychlé způsoby přenosu dat.

Notebooky tak štíhlé, jako je tento, se někdy mohou snažit produkovat dostatek zvukového svazku, ale Hardman Kardon s certifikací OLED Vivobook Pro 16X se v maximálním nastavení bubnují slušné úrovně. Vyrobený zvuk není ani tlumený, ani cín, ale jak je to často způsob, jak u reproduktorů notebooků, rozsah basů není tak skvělý.

Výkon

Procesor Asus Vivobook Pro 16X OLED Ryzen 9 5900HX je procesor Cezanne Generation CPU, což je kódové jméno pro CPU v řadě Ryzen’s 5000 AMD’s Ryzen’s 5000. Je vybaven 7nm Zen 3 mikroarchitektura s 8 jádry a 16 vlákny. V loňském roce se tento procesor objevil v mnoha prémiových herních notebookech, jako je Razer Blade 14, kde se ukázal jako jeden z nejlepších umělců a srovnatelný v rychlosti jako Core i9-11980HK společnosti Intel. Navzdory tomu se Vivobook Pro 16x OLED umístil převážně ve střední řadě naší srovnávací sestavy.

Abychom vyzkoušeli výkon naší revizní jednotky, postavili jsme ji proti sbírce notebooků z naší rozsáhlé stáje minulých recenzí. To zahrnovalo většinou ty s diskrétními grafickými kartami, které by mohly shromáždit podobné kotlety pro 3D úpravy, jako je Dell XPS 17 a Razer Blade 14.

Zahrnovalo také notebooky často používané tvůrci obsahu, jako je Asus Vivobook Pro Duo 15 a Microsoft Surface Laptop Studio-druhé se stejnou RTX 3050 Ti GPU na palubě.

Prvním měřítkem z bloku byl PCMARK 10 celkově, který měří obecný výkon notebooku v každodenních úkolech produktivity, jako jsou prohlížení webu a videochaty. V tomto testu byl Asus Vivobook překonán MSI Katana GF76, který sportuje jednu z nových CPU 12. generace I7 Intel.

Přesto, jak se očekávalo, skóroval lépe než srovnávací notebooky se staršími a méně působivými procesory. Tyto výsledky ukazují, že Vivobook Pro je vhodný pro řadu celkových úkolů produktivity i pro multitasking.

V našem testu Handbrake, který poskytuje náznak schopnosti notebooku ovládat škrticí škrcení při provádění intenzivního úkolu CPU, přišel před balením Asus Vivobook Pro 16x OLED a dokončil úkol o něco rychleji než sportovní MSI Katana GF76. Tento výsledek má dobře pro tvůrce-Asus Vivobook Pro 16x OLED jasně má to, co je potřeba k rychlému dokončení úkolů vyžadujících CPU.

Dále jsme porovnali výkon CPU Vivobook v Maxonově Cinebench R15. V testu s více vlákny, který používá všechna vlákna CPU notebooku k vykreslení obrázku na obrazovce, Vivobook Pro 16x OLED skóroval uprostřed srovnávacího pole. Jeho umístění před velmi schopnou Razer Blade 14 (který má stejný CPU) naznačuje, že procesor Vivobook Pro 16X OLED bude fungovat relativně dobře, pokud jde o úkoly, jako je 3D editace a kódování.

I když je hezké vědět, jak náš recenzní notebook provádí, když jsou používána všechna jader, obrovský počet aplikací, které lidé v těchto dnech používají. Abychom získali přesnější čtení toho, jak se CPU CPU OLED Vivobook Pro 16X bude hodit s obecným využitím aplikace, také jsme spustili jednotkusový benchmark Cinebench R15, který testuje jen jediné jádro. Naše skóre Vivobook Pro 16x OLED bylo opět srovnatelné s výkonem Razer Blade 14.

D výkon

Vivobook Pro 16x OLED sportuje Nvidia Geforce 3050 Ti diskrétní GPU. Jak se ukázalo naše výsledky, nebyl to nejsilnější GPU v naší sestavě, ale měl nějaký svaly a ukázal se, že je schopen pro jeho zamýšlené použití ve 3D aplikacích.

Pro testování 3D grafické schopnosti Vivobook Pro 16x OLED jsme spustili 3Dmark Time Spy 1.2 Benchmark. Podle NVIDIA, notebook NVIDIA Studio, sportovní GPU řady Geforce RTX 30, získá 3D podporu, těží až dvakrát větší než vykreslovací výkon notebooků s GPU série RTX 20, čímž usnadňuje další velké 3D modely 3D modely a upravit až 8K HDR video.

Přestože jsme v našich srovnáních neměli žádné notebooky s GPU RTX 20 série, abychom to mohli otestovat, zdá se, že toto tvrzení je docela věrohodné, protože Asus Vivobook Pro 16x OLED se podařilo překonat i několik notebooků sportovních GPU RTX 30 série GPU. V důsledku toho můžeme bezpečně říci, že Asus Vivobook 16x OLED je vhodný pro práci vyžadující 3D snímky nebo 3D vykreslování.

Ačkoli to není specializovaný herní notebook, rozhodli jsme se vidět, jak Vivobook Pro 16x OLED hrál ve 3D herního scénáře. V našem stínu Tomb Raider Benchmark produkoval mírně pomalejší rámce než herní notebooky, jako jsou Acer Nitro 5 a HP Victus 16. To znamená, že všechny srovnávací notebooky mají výkonnější GPU řady RTX 30 a skromnější skóre Vivobook je stále slušné vzhledem k jeho hardwaru.

Životnost baterie

Tento poslední test je ten, který může pro mnoho tvůrců obsahu nejvíce záležet.

Abychom vyzkoušeli vytrvalost baterie na jednom náboji, spustili jsme ji ze 100 % kapacity do pohotovostního režimu tím, že jsme opakovali 4K video. V našem testu baterie trvala baterie Asus Vivobook 16x OLED 96WHR baterie více než 12 hodin, což je více než dost, aby se snížila potřeba častého nabíjení. Měli byste však očekávat, že Tally bude výrazně méně s vyčerpávajícím 3D vykreslováním nebo kódováním prací nebo hraní her.

Závěr

Asus Vivobook Pro 16x OLED je lehký a kompaktní notebook pro tvůrce obsahu s nesmyslným stylem. Má také ergonomický dialpad a barevně označenou klávesnici, která zjednodušuje práci v kreativních aplikacích. AMD Ryzen 9 5900HX CPU a RTX 3050 Ti GPU kombinace je vhodná pro řadu kreativních prací, včetně 3D vykreslování a editace videa a dokonce i trochu lehkých her. Nejpůsobivější je však jeho vynikající 4K OLED displej. Je to jedna z nejlepších obrazovek, které jsme měli potěšení používat.

Asus Vivobook Pro 16x OLED Recenze: Praktické, ale drahé

Asus Vivobook Pro 16X OLED tvrdě zasáhne vaši peněženku, ale přináší velké výhody pro ty, kteří potřebují výkonové notebook s větší obrazovkou.

Můžeme vydělat peníze, když kliknete na naše odkazy.

Asus Vivobook Pro 16X vyžaduje prémii, pokud jde o cenu, ale přináší hmatatelné výhody pro ty, kteří potřebují notebook orientovaný na výkon s obrazovkou, která je větší a lepší.

Zatímco celkové specifikace a design zde se příliš neodchylují od toho, co najdete ve zbytku letošní sestavy Vivoook Pro, ti, kteří si mohou dovolit utratit trochu více Počítá se.

Asus Vivobook Pro 16X OLED (M7600). designer review

Zde je, kolik nákladů Asus Vivobook Pro 16x OLED v Austrálii

Co je v krabici?

Asus Vivobook Pro 16x OLED přichází se stejnými holými kostimi jako ostatní moderní notebooky. Samotný balení je poměrně obecné, ale zahrnuje jak notebook, tak 120 W AC adaptér.

Design

Hned od GET GO, Asus Vivobook 16x Pro OLED dělá jen několik ústupků k představě, že hlavní přitažlivost notebooku by měla mít cokoli společného s jeho vzhledem. Jednoduché čisté linie vidí, jak se zkrývá blíže ke světu průmyslového designu než luxusní elektronika. V éře pronásledování trendů a výpočetní techniky zaměřené na životní styl je něco osvěžujícího o této tupost.

Velký obrázek je, že praktičnost trumfuje prezentaci. Asus Vivobook Pro 16X OLED má větší zájem o poskytnutí nejlepších nástrojů pro tuto práci, než vám dává ty nejlépe vypadající.

Notebooky jsem přezkoumával už několik let a nevím, jestli jsem někdy viděl notebook s těmito mnoha zvony a píšťavými připojenými k displeji. Většina z nich se týká displeje. Spíše než se rozhodnout pro kvalitu nebo množství se ASUS pokusil naskládat obě paluby ve svůj prospěch.

16palcová 4K obrazovka na Vivobook Pro 16x je Gargantuan ve srovnání s většinou ostatních běžných notebooků. A co víc, tento displej je dodáván s prádelem dalších specifikací, které složí základní přitažlivost zapojeného panelu OLED s vysokým rozlišením.

Stejně jako mnoho takových notebooků je i Asus Vivobook Pro 16x stroj, který je definován na obrazovce na vnější straně. Vivobook Pro 16x OLED se může pochlubit dobou odezvy 0.2ms, maximální jas 550 nits, podpora pro 100% DCI-P3 a Pantone-ověřenou barvu, VESA certifikovanou podporu HDR, dotykový citlivost a vyhrazený režim, který redukuje modré světlo, což na veletrhu snižuje oční napětí spojené s delším používáním bez kompromitu na věrnost.

Nejvíce hmatatelnější volbou designu však pro mnohé bude poměr stran 16:10. V kombinaci s větší fyzickou stopou dává Asus Vivobook Pro 16x OLED více čtvercový design, který jej odlišuje od štíhlejších obdélníků nalezených jinde.

Tento profil si může zvyknout. V praxi však realita práce na obrazovce notebooku, která je velmi rychle nastavena. Občas se VivoBook Pro 16x cítí méně jako notebook s větší obrazovkou a spíše jako špičkový stolní monitor s přenosným faktorem.

Není divu, že toto rozmazání tradičních vlastností notebooků se rozšiřuje do prostředků, kterými používáte Vivobook Pro 16x denně.

Klávesnice je trochu na robustní straně, ale 1.5 mm keypress poskytuje každodenní použití uspokojivou a stolní hloubku. Širší, vysoce přesný trackpad přináší podobné zážitky.

Zatímco Asus zde nešel celosvětovou trasou (jak je vidět s nejnovější řadou Zenbook), vyřadili Vivobook Pro 16x out jedinečným dialpadem. Toto je v podstatě virtuální ovládací číselník, který lze v případě potřeby svolat na trackpad.

Je to úhledný nápad, ale v praxi jsou jeho použití příliš široké a frustrovaně úzké.

Zatímco aplikace Asus Creator Hub vám umožní pohrávat si a přizpůsobit dialpad pro použití s ​​jakoukoli aplikací, jen málo z nich skutečně podporuje jakoukoli funkčnost, kterou již nemůžete dělat s klávesovými klávesami nebo základními shorrtcuty, jako je alt-tab ve Windows.

Výjimkou z tohoto pravidla je Adobe Suite, která v současné době podporuje integraci dialpadů napříč následky Adobe, Premiere Pro, Photoshop a Lightroom Classic. Znovu však není toho moc, co byste nemohli udělat jiným a potenciálním intuitivnějším prostředkem.

Ports-wise, Asus Vivobook Pro 16x OLED sedí někde mezi kurátorským výběrem vstupů nalezených v moderním MacBooku a knihovnou starších portů nalezených v objemnějších, podnikových strojích jako Thinkpad P1.

Vzhledem k větší velikosti a tvůrci obsahu Bonafides jsem byl překvapen, když jsem viděl pouze jediný USB 3.2 Port Gen 1 Type-C na vivobook pro 16x. I když to přichází lemované trojicí standardních portů USB-A, dva z nich jsou USB 2.0. Pouze třetí je USB 3.2 Gen 1. Pokud nevíte, co hledáte, vizuální rozdíly mezi těmito třemi jsou poměrně snadné nechat ujít. Je to druh rozložení rozptylu, který pouze zdůrazňuje stávající problémy s přístavními standardy, než se snaží obejít kolem nich.

Navzdory těmto nesrovnalostem Asus většinou zasáhne značku, pokud jde o přístavy. Zaokrouhlením výše uvedeného získáte konektor pro sluchátka, slot micro SD a HDMI 1.4 výstup. Je těžké si přát trochu víc, konkrétně standardní slot SD, ale je snadné se mi líbit, co je tady.

Zde stojí za zmínku několik dalších malých doteků, jako je fyzická webová kamera, mikrofon s vestavěnou technologií pro hluk, reproduktory, které jsou integrovány do závěsu, a senzor otisku prstu, který je zabudován do napájecího klíče. Posouzeno individuálně, to není nic nového. Moderní laptopová krajina je stejně obrovská, jako je rozmanitá. Nicméně, stejně jako sbalení předplatného do Adobe Creative Cloud, tyto malé detaily slouží k tomu, aby byl celkový balíček trochu robustnější.

Asus Vivobook Pro 16x je notebook nabitý výběrem designu, které se naklánějí a doplňují proces, jak vám skutečně pomáhat, spíše než vést na vzhled.

Asus Vivobook Pro 16x Review: výkonný OLED notebook, provedený správně

ASUS je na misi přivést k masám notebooky OLED. Zenbook 13 byl nejlevnějším panelem OLED 1080p, který jsme viděli, když byl spuštěn začátkem tohoto roku, a nyní Vivobook Pro 16x dělá totéž pro 4K OLED.

 • Design
 • Zobrazit
 • Porty
 • Klávesnice a touchpad
 • Výkon
 • Herní výkon
 • Reproduktory a webová kamera
 • Životnost baterie
 • Naše výstava dalších 4 položek

Obrazovka s vysokým rozlišením je dodávána v základní konfiguraci, která začíná na pouhých 1100. Ve světě, kde je OLED obvykle vyhrazena pro notebooky nad 2000, je Vivobook Pro 16x velkým krokem správným směrem.

Spárované s procesorem Ryzen 9 5900HX a grafickou kartou RTX 3050 Ti jsou ingredience na místě pro vynikající stroj na vytváření obsahu na levném. Jak se ukázalo, je to přesně to. a mnohem více.

Design

Návrh Vivobook Pro 16x není jeho silný oblek. Tam je nízká cena notebooku zachycuje hlavu. Není to neatraktivní notebook samo o sobě, jen velmi základní. Tmavě šedý podvozek moc nevyčnívá a poměrně velké, plastové rámy to brání po pocitu špičky. Těch několik designů vzkvétá, jako je Orange Esc Key a jmenovka na přední straně nesoucí frázi „#beexplorers“, cítí se trochu hokey.

Design prostě nemá prémiový vzhled některých jeho konkurentů, jako jsou Dell XPS 15, MacBook Pro 16-Inch nebo dokonce HP Envy 15. Ale opět je to výrazně levnější než mnoho z těchto jiných možností. Nakonec je Vivobook Pro 16x pro ty, kteří dávají přednost levnějšímu notebooku, aniž by se snížili na výkon. Design není prioritou.

Naštěstí to neznamená, že Vivobook Pro 16x je špatně postavený stroj. Je to dost odolné. Je to jen slabé místo je ve středu víka podél závěsu, ale to je typické. Je to jinak robustní notebook na použití a pohybu.

Asus také neřešil rohy přenositelností. Přestože je velmi velký notebook, podvozek je 0.74 palců tlustých a 4.3 libry. o něco silnější než XPS 15, ale o půl libry lehčí než HP Envy 15. Čepel Razer zůstává jednou z nejtenčích možností pro notebooky této velikosti a úrovně výkonu.

Кинотеатр в ноутбуке! Обзор ASUS VivoBook S15 OLED.

Jedna podobnost, kterou má Vivobook Pro 16x s čepelí Razer, je to, že oba jsou absolutní magnety otisků prstů. Zejména víko bylo rychle pokryto otisky prstů, které bylo těžké odstranit.

Zobrazit

Vivobook Pro 16x má velmi lesklý displej OLED, který je na notebookech stále docela vzácný. Najdete to jako možnost u nejdražších notebooků založených na tvůrci, jako je Dell XPS 15. Na tomto notebooku je nejlevnější nakonfigurovat obrazovku OLED 2 300. HP vám může dostat jeden na Spectre X360 15 za 1 580. Ale 1100? Je to neslýchané, a přesto je to přesně to, čeho dosáhne Vivobook Pro 16x.

Pokud jste na těchto notebookech viděli některou z oledových obrazovek, víte, co získáváte s Vivobook Pro 16x: INKY TEEP BLACKS, šílený kontrast a teplý odstín. Červené a pomeranče jsou roztočeny, ale ne do té míry, že jsou nerealistické. Můžete donutit barvy, aby se ještě více vyskočily pomocí „živého“ barevného režimu, který se nachází v aplikaci Myasus. Můžete také vyladit teplotu barev, buď chladnější nebo teplejší. Vždy jsem zjistil, že tyto panely OLED Samsung jsou příliš teplé pro můj vkus, takže je schopno je trochu ochladit, je perfektní. Tento kus softwaru zahrnuje také některé tipy na péči o OLED, včetně posunu pixelů, obnovení pixelů a schopnosti automaticky skrýt hlavní panel. To by mělo teoreticky zabránit jakémukoli potenciálnímu spálení, které byste mohli zažít.

Pomocí kolorimetru Spyder jsem změřil nasycení barev, jas, gama a přesnost barev. a byl jsem ohromen napříč deskou. Opět je to téměř identické panel s tím, co najdete v jiných OLED notebookech, jako je HP Specter X360 15 nebo Dell XPS 15, a to je dobrá věc. Zasáhne téměř dokonalé v barevných prostorech P3, Adobergb a SRGB a barevná chyba je dostatečně nízká pro přesnější hodnocení barev. Může to být jen nejlepší obrazovka notebooku, jakou jsem kdy testoval. zejména v tomto cenovém bodě.

Kromě toho je VivoBook Pro 16x první notebook s větším 16:10, 16-palcový obrazovka na Feature OLED.

Porty

Asus udržuje výběr přístavu poměrně jednoduchý, i když je to rozhodně stará škola. To znamená, že získáte tři porty USB-A, HDMI, Connector Power Connector a jen jeden port USB-C. Přestože port USB-C může dodávat energii, Asus se bohužel rozhodl dát na stejnou stranu jako standardní energetický konektor.

Vivobook Pro 16x má také slot pro kartu microSD spíše než v plné velikosti. To je o něco méně pohodlné při nahrávání obsahu přímo z kamery, což se jeví jako jedno z primárních využití pro notebook, jako je tento. To je příliš špatné.

Začlenění zástrčky hlavně také není ideální. Notebooky jako XPS 15 se spoléhají pouze na sílu USB-C, a zdá se, že to celému notebooku poskytuje dostatek celkového šťávy bez kompromitujícího výkonu. USB-C je nejen pohodlnější, ale také vám umožňuje plně nabíjet na obou stranách notebooku.

Klávesnice a touchpad

Asus odvedl dobrou práci s odmítnutím palmy, ale náhodná kliknutí se musí stát jednou a chvíli.

Asus přinesl stejnou klávesnici ze své vyšší linky Zenbook. Keypress se cítí úchvatné a klíčové kapce nemají příliš mnoho kolísání. Neexistuje tu spousta cestování, ale zjistil jsem, že to je docela pohodlný zážitek z psaní.

Kromě oranžové klíčenky má klávesnice také závodní pruh na klíči Enter a určité barevné rozlišení mezi. Klávesnice obsahuje NUMPAD, který má smysl pro notebook této velikosti. Notebooky s Numpadem často zarovnávají dotykový pad mimo střed tak, aby odpovídal umístění vašich zápěstí při psaní. To je hezké vizuálně, ale to znamená, že vaše pravá ruka spočívá na touchpad při psaní. Asus odvedl dobrou práci s odmítnutím palmy, ale náhodná kliknutí se musí stát jednou a chvíli.

ASUS experimentuje s novými funkcemi Touchpad v posledních několika letech. ať už je to integrace kalkulačky nebo při uvedení druhé obrazovky. Na Vivobook Pro, má něco nového nazvaného Dialpad. Přejetím přes malou ikonu v pravém horním rohu touchpadu přinese malý digitální číselník na levé straně touchpad. Jakmile začnete posunout prst kolem číselníku, spustí to na obrazovce, který vám umožní ovládat různá nastavení pro celé systémy a specifické pro aplikaci. Výchozí ovládací prvek je jen jas objemu a obrazovky, ale v softwaru Proart je několik dalších možností. Žádná z nich nebyla zvlášť užitečná a rozhodně nebyla pohodlnější než jen použití klávesnice.

Skutečné použití je však pro nastavení specifických ovládacích prvků v aplikacích, jako je například Adobe Creative Suite. Všechno je založeno na stejném systému vytáčení vytvořeného pro povrchový ciferník, který představil Microsoft pro povrchové studio all-in-one. Nové prémiové tvůrčí notebooky ASUS v řadě Studiookook mnohem více využívají číselníky s fyzickými ovládacími prvky a příslušenstvím. Viděl jsem někoho, kdo používá dialpad pro příležitostné ovládací vylepšení, ale kombinace přejetí přejetí a digitálního ciferku.

I když jsem nenašel dialpad jako strašně užitečný, nikdy se to ani nedostalo do cesty. Protože to vyžaduje přejetí, nikdy jsem neměl náhodné spuštění.

Výkon

Vivobook Pro 16x vydělává své „pro“ označení dvěma komponenty. Nejprve AMD Ryzen 9 5900HX. Jedná se o 8jádrový procesor o 45 wattech s tunami síly za ním, zejména v multithered úkolech. Je to stejný CPU, jaký jsme viděli v řadě vynikajících herních notebooků v roce 2021, a byl vítězem napříč deskou. Vícejádrové výsledky Cinebench R23 jsou působivé a dusí na notebooky s řadou H intel 11. gen jako The Dell XPS 15. Jednojádrový výkon je v notebooku XPS Dell stále o něco vyšší, ale Vivobook Pro není ani daleko za sebou.

Vivobook Pro také vytáhne XPS 15 ve všech benchmarcích PCMark 10, které zahrnují testování základních úkolů, jako je prohlížení webu a videokonference, jakož i těžší pracovní postupy, jako je multitasking a úpravy fotografií. Celkově je to jen 4%. ale pamatujte, že je to mnohem levnější notebook, o kterém mluvíme. Vivobook Pro je rychlý a úchvatný, ať už spravujete základní administrativní práci, hraní her nebo vykreslování časové ose videa.

Notebook 3Dmark Time Spy Cinebench R23 Geekbench 5 PCMark 10 Fortnite (1080p EPIC) Civilizace VI (1080p ultra)
Asus Vivobook Pro 16x (RTX 3050 Ti) 4601 1486 /11478 1544 /8299 6287 57 FPS 68 FPS
Acer Swift X (RTX 3050 Ti) 4073 1437 /10135 1287 /6663 6247 43 FPS 66 FPS
Dell XPS 15 (RTX 3050 Ti) 4540 1513 /9979 1556 /7692 6024 50 fps 73 FPS
Dell XPS 17 (RTX 3060) 7039 1525 /10145 1568 /8801 6209 78 FPS 104 FPS

Ultrathin 16palcové notebooky, jako je LG Gram 16. Herní notebooky, jako je Ryzen-poháněný Razer Blade 14 nebo Lenovo Legion 5 Pro, i když často mnohem dražší, mají podobný rozsah výkonu. Mnohem větší XPS 17 je také lepším srovnáváním individue v PCMark 10 s grafikou RTX 3060.

Pro konkurenta s podobnou cenou, Acer Swift X odpovídá výkonu Vivobook Pro v těchto benchmarcích v menší velikosti 14 palců. Acer Swift X má také procesor Ryzen 5000 a RTX 3050 Ti pro grafiku.

Vidět to vše v reálných aplikacích, samozřejmě, na tom, na čem skutečně záleží. A Vivobook Pro nezklamal. Skvělé vícejádrové představení čipů Ryzen 5000 AMD umožňuje opravdu rychlé vykreslování videa, díky kterému je vivobook pro super-rychle v aplikacích, jako jsou Handbrake a Adobe Premiere Pro. Jak rychle? No, Vivobook Pro 16x zasáhl nový rekord pro notebooky při vykreslování v HandBrake na základě našeho vlastního testování.

Toto testování bylo provedeno na výchozím „standardním“ profilu ventilátoru systému, což znamená, že pravděpodobně můžete vidět vylepšení pomocí vestavěného režimu „Performance“ v softwaru ASUS.

Jedinou výjimkou, kterou jsem viděl, byla v přehrávání časové osy v Adobe Premiere Pro. Toto je oblast, kde má optimalizace společnosti Intel oproti AMD. To znamená, že celkově bude notebook jako XPS 17 v premiéře prof. Uvidíte také o něco lepší celkovou zkušenost premiéru pro herní notebook, jako je Lenovo Legion 5 Pro, který má silnější výkon GPU s RTX 3070.

Ale opět, ty nejsou spravedlivé srovnání, které by opravdu udělaly. Kdy jste naposledy slyšeli o 1 100 notebooku, který zvládne 4k video úpravy jako vánek? To je Vivobook Pro Ya.

Herní výkon

Samozřejmě, s Nvidia RTX 3050 Ti, nemůžete vyzkoušet některé hry. A Vivobook Pro 16x dělá lépe, než si myslíte. Vivobook Pro 16x dělá s RTX 3050 TI mnohem více než s některými jinými notebooky s touto grafickou kartou. Ve hrách získává mnohem lepší snímky než menší notebooky se stejným GPU jako Acer Swift X a Asus Rog Flow X13.

Tento notebook byste si neměli koupit s hraním her, ale určitě je to dost silné, aby zvládl moderní hry na boku.

Například ve Fortnite je Vivobook Pro 16x o 25% rychlejší než Acer Swift X, průměruje 57 snímků za sekundu (FPS) v 1080p v Epic Settings. Že dokonce bije 50 FPS, které dostane Dell XPS 15, také s RTX 3050 Ti. To není špatné, zejména proto, že obrazovka má pouze 60 Hz obnovovací frekvenci.

XPS 15 má navrch v civilizaci VI, což je další hra, kterou jsem testoval na Vivobook Pro. Zatímco systém Dell může hrát hru na hladkém 55 fps ve 4K Ultra, Vivobook Pro 16x byl zaseknutý trhaným 39 fps. Tato výhoda je méně zřejmá v 1080p, kde oba systémy snadno přistály na více než 60 fps.

Díky tomu je VivoBook Pro 16x slušným herním strojem, ale ne tak dobrý jako notebook RTX 3060, jako je Dell XPS 17, samozřejmě, samozřejmě. Tento notebook byste si neměli koupit s hraním her, ale určitě je to dost silné, aby zvládl moderní hry na boku.

Reproduktory a webová kamera

V notebookech jsou dvě primární místa pro reproduktory-buď směřující nahoru přímo na palubě klávesnice nebo podél okrajů, zaměřené dolů na povrch níže. Na Vivobook Pro 16X si však Asus vybral jedinečnou polohu. přímo podél přední části. Pokud při sledování filmu nebo videa sklopíte zpět, získáte z těchto reproduktorů nějakou slušnou kvalitu zvuku. Není to nejbohatší a nejvíce zkomplikovaný zvuk, jaký jsem kdy slyšel, ale není to špatné.

Kupodivu, pokud něco posloucháte při psaní nebo používání notebooku, vaše paže nepochybně blokují zvuk. Zvláštní volba, bezpochyby, ale během videokonferencí se jim podaří vykonat práci. Asus dokonce zahrnuje některé „a.I.-Poháněno “pro mikrofony.

Když už mluvíme o videokonferenci, webová kamera je zde pouze 720p, takže neočekávejte důstojnější kvalitu obrazu jedné z vzácných webových kamil 1080p notebooku venku. Řeknu však, že zobrazování Vivobook Pro není tak špatné, jako mnoho dalších 720p webových kamil, které jsem testoval. Toto je příklad, kdy větší top rámeček umožnil prostor pro kvalitnější senzor, než co se používá v notebookech tenkých bezelů, jako je Dell XPS 15.

Životnost baterie

Nemohl jsem uvěřit svým očím, když jsem viděl, jak dlouho to trvalo.

16palcový notebook s grafickou kartou RTX a 4K obrazovkou, která získává úžasnou výdrž baterie? Jo, to je ono. Asus Vivobook Pro 16X získává neuvěřitelnou výdrž baterie, přestože proti němu pracují všechny tyto faktory.

Asus se nedostal do specifik, ale tento nový panel OLED ve Vivobook Pro používá různé materiály, pokud jde o spotřebu energie. Vylepšení životnosti baterie při používání platformy Ryzen 5000 AMD pravděpodobně ani neublíží. Ať je taková omáčka jakákoli. funguje to.

Vivobook Pro 16X trval více než 16 hodin při jednom náboji v našem testu na procházení na lehkém webu. Nemohl jsem uvěřit svým očím, když jsem viděl, jak dlouho to trvalo. Provozuje kruhy kolem notebooků jako Dell XPS 15, které zemřely po pouhých pěti hodinách ve stejném testu. Dokonce bije lehký LG Gram 16, který byl dříve v tomto testu šampiónem výdrže baterie.

Vivobook Pro 16x dokonce vydělal dalších 30 minut v našem nejlehčím testu, který smyčky místního video souboru.

Neočekávejte, že z Vivobook Pro, zejména pokud vaše typická pracovní zátěž používá diskrétní GPU, nutně získáte dva celé dny práce. Ale budete těžké najít mnoho notebooků, zejména ne s tímto velkým výkonem, které mohou přežít vivobook pro 16x na jediný náboj.

Náš pohled

Asus Vivobook Pro 16x OLED vyplňuje úžasnou výklenek na trhu s notebookem. Odvážně uvádí, že výkon powerhouse a špičkové displeje nemusí být vyhrazeny pro ty s Deep S. Stále existují prvky, které oddělují tento „střední“ notebook od dražších možností, ale žádný, který zpomalí váš pracovní postup nebo vám bude litovat svého nákupu.

Existují nějaké alternativy?

Existuje řada větších notebooků, které se prodávají publiku „vytváření obsahu“. Nejbližší cenu a výkon je HP Envy 15, i když není tak silný a je o něco dražší.

14palcová Acer Swift X je dobrá alternativa. I když je menší, má podobný výkon za téměř stejnou cenu. Chybí mu samozřejmě obrovská obrazovka OLED.

A konečně, pokud na to máte peníze, XPS 15 nebo XPS 17 vás nezklame. prostě vás budou stát paží a nohu.

Jak dlouho to vydrží?

Vivobook Pro 16x OLED by měl být pevný notebook po dobu pěti nebo šesti let, i když nebudete moci tak dlouho získat záruku. Komponenty uvnitř jsou však špičkové a měly by být schopny adekvátně pohánět pracovní zatížení, hry a aplikace po mnoho let.

Měli byste si to koupit?

Ano. Je to notebook s špičkovými komponenty za úžasně dostupnou cenu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS