Asus Zenfone 9 Recenze: Skvělé věci přicházejí v malých balíčcích. Asus Zenfone 9 Flip

ZenFone 9 poskytuje dobře zaoblený funkci v malém balíčku.

Android Central Verdict

Zenfone 9 je malý telefon s obrovským potenciálem. Díky malému designu je ideální pro jednoruční použití a má stejný kalibr hardwaru jako 1 000 vlajkových lodí. Obrazovka AMOLED 120Hz je radost používat, Snapdragon 8 Gen 1 je nejrychlejší čipovou sadou, kterou dnes najdete, kamery jsou fenomenální a baterie trvá dva dny na plné nabití. Zkombinujte to s hodnocením IP68, 3.5 mm jack a čistý software bez bloatwaru a získáte nejlepší malé peníze Android, které si můžete koupit dnes.

Klady

  • Navrženo pro jednoruční použití
  • Neuvěřitelný výkon
  • Sublime 120Hz obrazovka
  • UI Vanilla Android s nulovým bloatwarem
  • Skvělé kamery
  • Odolnost proti prachu a vodě IP68
  • Hlasitý stereo zvuk, 3.5 mm jack
  • Baterie s lehkostí trvá dva dny

Asus Zenfone 9 Unboxing ���� #shorts

Nevýhody

Proč můžete důvěřovat Android Central

Naši odborní recenzenti tráví hodiny testováním a porovnáváním produktů a služeb, abyste si mohli vybrat to nejlepší pro vás. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Asus v loňském roce nabídl dva modely v sérii Zenfone: Standard Zenfone 8 byl zaměřen na ty, kteří hledají malý telefon, a připojil se k němu Flip Zenfone 8, který měl 6.67palcový panel a baterie 5000 mAh. Letos se však Asus chystá all-in na malém formovém faktoru a spustí pouze jednu variantu ZenFone 9, která se zaměřuje na použitelnost jednoruční.

Za tímto účelem je ZenFone 9 o něco užší a kratší než jeho předchůdce, což z něj činí ideální zařízení pro jednoruční použití. Zároveň si Asus zachoval stejné 5.Obrazovka o rozloze 120 Hz, nějak zvětšila baterii a přidala obrovské moduly fotoaparátu vzadu a vrstvu tepelné chlazení, která je v souladu s tím, že najdete na 1 000 vlajkových lodích.

Asus také neodstranil žádné funkce; Zenfone 9 má stále odolnost proti prachu a vodě IP68, skvělý stereo zvuk a dokonce tam je 3.5 mm jack. A na straně hardwaru má nejnovější platformu Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm. Malá vlajková loď je v posledních letech zúžena, ale s ZenFone 9 dodal Asus zařízení, které pro tento segment zvýší lištu.

O této recenzi

Tuto recenzi píšu po použití Zenfone 9 jako svého denního řidiče po dobu deseti dnů v Hyderabad v Indii. Používám 16 GB/256 GB verze telefonu a běží Zen UI na základě Android 12 spolu s aktualizací zabezpečení června 2022. Obdržela aktualizaci OTA z krabice a postavila 32.2004.2004.78, a další aktualizace v den, kdy zveřejňuji tuto recenzi (28. července) na stavbu 32.2004.2004.84 Obsahující stabilitu a opravy chyb vedle vylepšení kamery. ASUS poskytl jednotku Android Central pro kontrolu.

Asus Zenfone 9: Cena a dostupnost

Asus představil Zenfone 9 28. července 2022 a telefon půjde do prodeje v srpnu. Debutuje to na Tchaj.wanu, Hongkongu a Evropě zpočátku, kde Zenfone 9 bude stát 799 EUR (815). Stejně jako v loňském roce představí Asus Zenfone 9 v U.S., Značka však zatím neodhalila datum spuštění. Dobrou zprávou je, že telefon bude spuštěn za 699 v U.S., učinit to mnohem dostupnější.

Zenfone 9 bude prodán ve třech konfiguracích: základní model, který je dodáván s 8 GB RAM a 128 GB úložiště, verzí 8 GB/256 GB a vydání 16 GB/256 GB. Poslední varianta se zdá být nadměrná, protože vám nepotřebujete 16 GB RAM, a bylo by lepší místo toho vidět variantu úložiště 512 GB. Tentokrát si můžete vybrat mezi čtyřmi zajímavými možnostmi barev.

Asus Zenfone 9: Design

Je zde jasný nedostatek krátkých telefonů s vlajkovou lodí, a to je oblast asus se zaměřuje na Zenfone 9. Jako takový získáte drobné design, díky kterému jsou další kompaktní zařízení, jako jsou Pixel 6A a Xiaomi 12 Lite, vypadat obrovský. Zenfone 9 je menší než jeho předchůdce, s rozměry 146.5 x 68.1 x 9.1 mm.

Asus šel s hliníkem v polovině rámu, který má matný povrch, a je skvělé držet a používat. Pokud jde o design vzadu, vynikají dvě věci: gigantické pouzdro fotoaparátu, které zabírá významný kus místnosti, a nový texturovaný materiál, který se cítí mnohem lépe než polykarbonát. Přestože zařízení používá kovový střední rámec, přichází na 169 g, a to díky novému polymernímu materiálu používanému vzadu.

Design pro pouzdro fotoaparátu nemusí být podle všeho, ale Asus přibil zbytek návrhu krátké. Polymerní materiál, který Asus navrhl pro záda, je o 36% lehčí a přitom stále přináší vynikající přilnavost a cíl zajišťuje, že je snadné držet. To znamená, že varianta černé barvy není tak efektivní při skrytí šmouhy nebo škrábanců a měli byste zvážit jednu z ostatních barev, pokud máte v úmyslu použít Zenfone 9 bez případu.

Na této frontě je dobrá zpráva, protože Asus nabízí ZenFone 9 ve čtyřech barevných variantách: půlnoční černá, měsíční svit bílá, hvězdná modrá a západ slunce červená. Zejména červené a modré možnosti vypadají neuvěřitelně, a to by byl způsob, jak jít na toto zařízení. Samotný materiál není tak imunní vůči škrábance jako sklo, ale Asus říká, že by měl být odolnější.

Další oblastí, kde ASUS tentokrát změnil věci, je biometrie. ZenFone 9 má namísto optického modulu na obrazovce, jako je loňský ZenFone 8, senzor otisku prstu na boku namontovaný. Můj jediný problém s tím je, že je umístěn o něco nižší, než kde můj palec obvykle spočívá při používání telefonu s jednou rukou, a bylo by lepší mít pouze tlačítko napájení na pravé.

To znamená, že samotný senzor je znatelně rychlejší než řešení na obrazovce a já jsem neměl problémy s ověřením. Klíč na boku se zdvojnásobí jako tlačítko více funkcí, které vám umožní stáhnout odstín oznámení (velmi šikovný doplněk a ten, který jsem hodně použil), přehrávání médií, spuštění asistenta Google a mnoho dalšího. Jak je tomu často u ASUS, získáte rozsáhlou sadu možností přizpůsobení pro tlačítko. můžete nastavit Slide, dvojité stisknutí a dlouhé stisknutí a podržení akcí pro klíč.

V podobném duchu zahrnuje Asus také gesto dvojitého klepnutí vzadu, které lze použít k přepínání baterky za zapnutí nebo vypnutí, spuštění asistenta Google nebo kamery a ovládání přehrávání médií. Tlačítko na boku a zadní gesto jde dlouhou cestou, aby se Zenfone 9 tak pohodlněji používal.

Jo, a je tu 3.5 mm jack se nachází nahoře. Je pro mě neuvěřitelné, že se ASUS podařilo zapadnout do analogového konektoru do tohoto telefonu, zatímco Samsung se s ním neobtěžoval na Galaxy S22 Ultra, zařízení, které je 16.8 mm vyšší a plné 9.8 mm širší. Nejlepší ze všeho je, že Zenfone 9 dostává odolnost proti prachu a vodě IP68, takže je imunní vůči namočení v bazénu nebo vaně.

Celkově Asus odvedl skvělou práci s designem Zenfone 9. Pokud chcete malý telefon Android, který je skvělé držet a používat a nechybíte žádné z doplňků, které nabízejí nejlepší telefony Android, je to zřejmá volba.

Asus Zenfone 9: Screen

Zenfone 9 je dodáván s 5.9palcový panel Samsung AMOLED s rozlišením FHD (2400 x 1080), obnovovací frekvencí 120 Hz a HDR10. Toto je stejný panel, který ASUS šel minulý rok na Zenfone 8 a dostanete vrstvu Corning Gorilla Glass Victus. Obrazovka stoupá na denní používání na maximálně 800 nits a 1100 nits pro obsah HDR a já jsem měl nulové problémy s venkovní viditelností.

Asus vždy dělá skvělou práci, která optimalizuje své telefony, a to se neliší zde. Po použití telefonu (1) a Pixel 6A jsem přešel na Zenfone 9 a tato zařízení se cítí pomalu. S každou interakcí je tu úroveň bezprostřednosti, kterou prostě nedostanete na jiná zařízení, dokonce i vlajkové lodě Samsung. připomíná mi to v jeho rozkvětu OnePlus.

Dalším standout je palubní zvuk. Stereo zvuk, který sem dostanete, je hlasitý, podrobný a bez jakéhokoli zkreslení. Asus opět šel s Dirac pro ladění zvuku a získáte tuningový motor značky AudioWizard, který vám poskytuje 10-pásmový ekv. A přizpůsobené režimy pro hraní, filmy a každodenní použití. 3.5mm Jack používá Qualcomm’s Aqstic WCD9385 DAC k dodání 32bitového přehrávání 384 kHz při používání zvukového zařízení značky Hi-Res.

Asus Zenfone 9: výkon

ASUS je v první vlně výrobců, aby uvolnila zařízení s nejnovějším čipovou sadou Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, a to umožňuje ZenFone 9 vyniknout jen o něco více v kategorii Vlajkové lodi hodnoty. Snapdragon 8 Gen 1 je obzvláště zajímavý, protože opravuje jeden z největších problémů s Snapdragon 8 Gen 1: Energetická účinnost.

Zenfone 9 drží také své vlastní během her a dodává hladké snímky ve vizuálně náročných titulech bez rozbití potu. Nepředpokládám, že toto zařízení zpomaluje několik let; Jak to je, 8 Gen 1 je nadměrný pro většinu denních úkolů a her. ASUS také přidal velký tepelný chladicí materiál na zádech, který při hraní významně změnil.

Během rozšířených herních sezení se zařízení zahřeje, ale není to záda, kde budete cítit teplo; Místo toho se kovový středový rámec zahřívá. Zadní část telefonu získala až 39.2 stupně Celsia a strany byly na 40.4 stupně. dost horké, aby bylo nepříjemné. To je s aktivovaným režimem s vysokým výkonem; Pokud přepnete do dynamického režimu, není to tak horké a já jsem neviděl žádné problémy s škrtíním.

Zenfone 9 pokračuje v hardwaru, přichází s 8 GB RAM a 128 GB úložiště jako standardní a najdete verzi s 8 GB RAM a 256 GB úložného prostoru a šílenou 16 GB RAM a 256 GB úložného prostoru. Používám model 16 GB/256GB a opravdu nerozumím Asusovým motivům za zdvojnásobením RAM a ne úložiště místo toho. Neexistuje jen žádný smysluplný způsob, že 16 GB RAM je užitečný v jiném zařízení než práva na vychvalování, ale 512 GB úložiště by byl definitivní bonus. ASUS říká, že nevydá žádné další varianty zařízení, takže pokud se díváte na tento telefon, je možnost 8 GB/256 GB způsob, jak jít.

Zenfone 9 na frontě připojení nechybí. Dostanete Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2, LDAC a APTX adaptivní kodeky a je zde standard. Najdete také slušný výběr pásů Sub-6 5G: N1/2/3/5/7/8/12/20/203/28/40/41/66/71/77/78. Neviděl jsem vůbec žádné problémy s Wi-Fi 6 nebo buněčnou konektivitou, ale moje jednotka měla vadný mikrofon. Telefon má dvě mikrofony. jedna nahoře a druhá dole. a ten dole se používá převážně pro hovory. To byl vadný, takže můj ZenFone 9 byl nepoužitelný pro videohovory a hlasové hovory s povoleným reproduktorem.

Největším problémem s malým telefonem je výdrž baterie. Naštěstí to není oblast starostí pro Zenfone 9. Telefon má baterii 4300 mAh a má rychlé nabíjení 30 W přes USB PD 3.0 Standard. Asus svazky 33 W nabíječky v krabici. I když to není tak rychlé jako standardy 65W nebo 80 W v této kategorii, je to spolehlivé.

Asus v posledních dvou letech opravdu nezaměřoval na stránku fotoaparátu a to bylo patrné u řady Zenfone 7 a Zenfone 8. To se mění se Zenfone 9; Telefon má 50MP f/1.9 Senzor Sony IMX 766 s OIS a 6-osmi stabilizací Gimbal, s 1.0um pixely a schopnost natáčet 8k video. Hlavní čočku se připojí k 12MP f/2.2 SONY IMX 363 Širokojevový střelec s 1.4UM pixely a zorné pole 113 stupňů. Na přední straně je 12MP f/2.4 modul Sony IMX 663 s 76.Zorné pole 5 stupňů a autofokus.

Asus Zenfone 9 Recenze

Asus Zenfone 9 má hodně co se mi líbí, ale nakonec je to zklamáním. Má snadno použitelný malý formový faktor a 3.5mm konektor pro sluchátka, ale jeho obrazovka je příliš malá na to, aby ospravedlnila výkonný procesor, zážitek z kamery je smíšený a cena je příliš vysoká na to, co dostáváte.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

asus, zenfone, recenze, skvělé, věci

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

Dvouminutová recenze

Trvalo to týden testování na tuto recenzi ASUS Zenfone 9, než jsme si uvědomili, že naše boje „dostat“ tento telefon pramení z vlastních problémů s identitou zařízení.

Zenfone 9 je levný telefon, který se hraje jako prvotřídní; Jsou to dva middling telefony stojící na ramenou ostatních v příkopu a předstírají, že jsou srovnatelné s Samsung Galaxy S22 nebo iPhone 14.

Telefon by prostě neměl stát tolik, kolik. Asus dal podobnou cenu jako vlajkové lodě od Samsung a Apple, stejně jako Xiaomi 12 a OnePlus 10 Pro, ale uživatelská zkušenost tuto cenu prostě neospravedlňuje.

To je nejvíce zřejmé ve fotoaparátu. V jejich příslušných vlajkových lodích je hlavní main 50MP a 12MP ultra široký, ale žádná třetí čočka jako Samsung’s Telemacro v příslušných vlajkových lodích. To znamená, že zážitek z fotografie je omezenější než v jiných telefonech za tuto cenu.

Čip je také problém. Asus balíčky na špičkovém Snapdragon 8 Plus Gen 1, což je skvělé pro věci, jako je hraní her nebo editace videa. teoreticky.

Jednou z klíčových funkcí Zenfone je však jeho malá velikost. Díky tomu je snadné používat jednoruční a skutečně velikosti ale když je displej ten malý, kdo bude stejně kupovat telefon pro hraní? Čip prostě nedává smysl a telefon by byl lepší pomocí procesoru střední třídy.

Telefon je také „v pořádku“ v mnoha dalších aspektech. prohlášení, které by nebylo tak děsivé, kdyby to nebylo za cenu. Životnost baterie je v pořádku, displej je v pořádku, přední kamera je v pořádku. Dobře, dobře, dobře. Ale ne skvělé.

To je škoda, protože na povrchu je na telefonu věci, které se jim líbí. Jeho malý tvarový faktor je fantastický pro lidi, kteří považují moderní telefony příliš velké, protože můžete snadno oslovit všechny části displeje telefonu a zařízení bez problémů.

Příliš málo značek dnes vyrábí malé telefony. Možná proto, že je příliš málo lidí kupuje, ale určitě existuje hlasová publikum pro kompaktní zařízení, jako je tato.

Telefon má také několik úhledných navigačních triků. Můžete zdvojnásobit zadní část telefonu nebo přejít nahoru nebo dolů na tlačítko napájení a tyto zkratky můžete zmapovat určitým úkolům.

Navíc telefon má 3.5mm konektor pro sluchátka. Kolik prémiových telefonů má dnes jeden z nich? Ne mnoho!

S ohledem na tyto potěšující rysy je těžké nelze být zklamaný, že Asus Zenfone 9 má tolik drsných okrajů.

Není to konkurenceschopné, pokud jde o cenu nebo specifikace, a proto je velmi obtížné doporučit, ale lidé, kteří zoufale chtějí malý telefon, by se mohli dívat kolem těchto problémů. Nebo zvažte čekání na Asus Zenfone 10, který by je mohl opravit při spuštění, pravděpodobně kolem poloviny 20233.

Asus Zenfone 9 Cena a dostupnost

Asus Zenfone 9 stojí 699 /699 GBP / AU1,199 pro 8 GB RAM a 128 GB úložného modelu a 799 /749 £ (kolem AU1 300) pro 16 GB / 256 GB.

For context, the Samsung Galaxy S22 starts at 799 / £769 / AU1,249 and the base iPhone 14 goes for 799 / £849 / AU1,399, and Asus fits into the same rough price category as them which makes comparisons natural, though mírně podkopává oba.

Stojí to však mnohem více než 599 /599 £ / AU999 Google Pixel 7, což je novější a vyšší profil. Pokud je o něco méně výkonná. telefon.

IPhone 13 Mini je také užitečným srovnávacím bodem, protože je o něco starší, ale podobně výkonný a kompaktní a začíná na 599 /649 £ / AU1 049, takže je o něco levnější, přestože přichází z Apple.

Zenfone 9 byl spuštěn na konci července 2022. Poměrně pozdě ve srovnání s datem zahájení května 2021 Zenfone 8 a v USA nebo Austrálii to nepřistálo až ještě později.

Design Asus Zenfone 9

Asus Zenfone 9 by vypadal jako smartphone ve stylu „čokoládového baru“, pokud by to nebyl docela drobný. je menší než většina ostatních telefonů Android na trhu.

asus, zenfone, recenze, skvělé, věci

Díky tomu je velmi pohodlné používat jednou rukou, alespoň ve srovnání s některými dalšími mega-mobily, které získáte za stejnou cenu.

Обзор компактного Zenfone 9 — смартфон года?

Telefon má port USB-C a také 3.5mm konektor pro sluchátka. Kabelové zvukové fanoušky budou ohromeni. Na pravém okraji je objemový rocker a boční skener otisků prstů. To je poměrně rychlé a snadno použitelné, pracuje 9krát z 10, což je lepší než některé telefony.

Jednou z výrazných funkcí je masivní pole zadní kamery, přičemž každá ze dvou čoček získává vlastní obrovský kruhový náraz.

Zenfone není oblečen ve skle, jako mnoho podobných telefonů, ale místo toho má plastové pouzdro. Je to však odolné a má texturovou přilnavost, takže je snadné ji držet. Přichází ve čtyřech barvách. Testovali jsme černou, ale je tu také červená, modrá a bílá.

Telefon má hodnocení IP68 proti vodě a prachu, takže by měl přežít kapku ve vodě nebo v nečistotách.

Displej Asus Zenfone 9

Jak jsme řekli, Asus Zenfone 9 je malý. jeho zobrazení hodiny v 5.9 palců, což z něj činí jeden z jediných telefonů Android spuštěných v roce 2022 s velikostí obrazovky pod 6 palců.

Specifice, má displej FHD, maximální jas 1100 a občerstvení 120 Hz. To je víceméně to, co byste očekávali za cenu, i když za tuto cenu je několik sluchátek s vyšším rozlišením.

Už jsme nazvali displej „v pořádku“ a je těžké vymyslet popisnější slovo než to. Dělá to, na co to potřebujete, s rozlišením, které odpovídá výstupům většiny aplikací a obnovovací frekvence, díky kterému je pohyb hladce, ale nedělá nic lepšího než jakýkoli jiný telefon.

Kamery Asus Zenfone

Se dvěma zadními kamerami, Asus Zenfone 9 prostě nemůže konkurovat mnoha podobně cenným telefonům.

Hlavním snapperem je 50MP pomocí senzoru Sony IMX766. Již dříve jsme byli ohromeni schopnostmi této komponenty nízkých osvětlení a zde to funguje dobře.

Pokud máme mírný problém, je to tak, že některé obrázky vypadaly ploché, zatímco jiné vypadaly přesyněné a příliš živé. Zdá se, že zpracování AI může být zmatené.

Druhou kamerou je 12MP ultra široký kanic s zorným polem 113 stupňů. Funguje to stejně jako většina čoček kratšího fokálního délky, s minimálním (i když někdy zjevným) zkreslením hrany.

Neexistuje žádná kamera zoomu, navzdory mnoha soupeřům stejné ceny, které mají jednu, což znamená, že pokud se chcete přiblížit k předmětu, musíte použít digitální zoom nebo oříznutí. To zřídka vypadá skvěle a rychle má za následek zrnité obrázky, pokud přiblížíte příliš daleko.

Největším problémem s fotoaparátem je však to, že po stisknutí tlačítka závěrky často chvíli trvalo nějakou dobu, než si skutečně zachytil obrázek. Než jsme si všimli tohoto problému, pořídili jsme mnoho rozmazaných výstřelů, takže se ujistěte, že vaše fotografie byla skutečně pořízena, než se pohybujete rukou.

Není jasné, zda se jedná o chybu, nebo zda má telefon překvapivě pomalou rychlost závěrky, ale předpokládáme, že je to bývalý.

Na přední straně je 12MP selfie fotoaparát a to fungovalo dobře, fotografování s dostatečným detailem a světlem. Také to fungovalo docela dobře v podmínkách se slabým osvětlením, i když režim portrétu přinesl trochu nepřesného umělého pozadí rozostření.

Pokud jde o video, telefon podporuje nahrávání až 4K a 60fps, které mnoho telefonů podporuje, ale byli jsme příjemně překvapeni, když jsme viděli režim pro video, něco má jen několik vybraných zařízení.

Je to jako Pro Photo, ale umožňuje vám změnit rychlost závěrky, ISO, vyvážení bílé a další pro nahrávání videa, což vám dává spoustu všestrannosti ve filmech, které natáčíte.

Kromě toho existuje několik dalších režimů, ale nic jedinečného; Zde jsou k dispozici svorky jako světelné stezky, pomalé mos, panorama a časosběr.

Vzorky kamery

Výkon a specifikace Asus Zenfone 9

Když jsme slyšeli o procesoru Asus Zenfone 9, krátce po vyslechnutí o velikosti obrazovky jsme nemohli pomoci, ale zeptat se „proč„ proč?“.

Sluchátko používá čipová sada Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1. Toto je nejsilnější čip telefony Android právě teď, který se opravdu hodí k intenzivním procesům, jako je hraní her nebo editace videa ale tady na tom opravdu nezáleží.

S 5.9palcová obrazovka, nekupujete Zenfone pro hraní her. Jistě, je to mocné, ale prostě není dost užitečného prostoru. Když máte ruce na pozici, v podstatě pokrýváte polovinu obrazovky a stěží můžete vidět jakoukoli akci. Podobně je obrazovka příliš nepřesná, aby to stálo za to.

Síla je tedy zbytečná; Je zde také problém, že čipové sady řady Qualcomm snadno přehřívají, i když neděláte intenzivní proces.

Pro telefon by bylo lepší mít jednu z čipových sad řady Qualcomm, které poskytují dostatek energie pro většinu případů, a nezměnili se v pekla při poklesu klobouku.

Telefon má také možnost 16 GB RAM, která je směšná i na ultralezech Samsung Galaxy S22, natož na tomto batole mobilu. To je spárováno s úložištěm 256 GB, i když můžete zjistit, že verze 8 GB/128 GB je pro vás dost dobrá.

Software Asus Zenfone 9

Asus Zenfone 9 používá Stock Android 12 bez mnoha vylepšení ASUS, takže máte pěkný čistý zážitek s pečenými aplikacemi Google a výhody přizpůsobení této verze Android.

Všimli jsme si dvou změn, které jsme si všimli ze skladu Android. První je základní a je to, že výchozí tapeta je Asus, místo jedné z možností Androidu. Druhým je herní režim, který se objeví, když hrajete hru, umožňuje vám pohrávat se nastavením a ztlumená oznámení.

Jak je uvedeno výše, Asus zavedl dvě chladné navigační možnosti, aby vás s lehkostí dostali kolem telefonu. Jedním z nich je schopnost dvakrát na zadní straně telefonu dvakrát a druhým je přejít nahoru nebo dolů na skener otisků prstů na boku.

Můžete tyto nástroje mapovat, což znamená, že si můžete vybrat, co dělají. Pro otevření fotoaparátu jsme použili přejetí přejetí pro odstín oznámení a dvojitý klepnutí. Brzy jsme však deaktivovali dvojitý klepnutí, protože by to opakovaně spustilo v našem přejetí skeneru je užitečné však užitečné.

Asus Zenfone 9 Výdrž baterie

I když by se baterie 4300 mAh Zenfone zdála pro většinu telefonů na malé straně, díky své drobné displeji, který zde ve skutečnosti není problém.

To neznamená, že výdrž baterie ASUS je dobrá, je rozhodně průměrná. Telefon trval po většinu času celý den a bojoval pouze pro intenzivní používání. to říká, že se nelze spočítat, že bude vydržet do druhého dne.

To je v podstatě průměr pro smartphone, ale Asus v našem briefingu tvrdil, že telefon bude trvat za „1.9 dní, “což zjevně není pravda.

Nabíjení se děje při 30 W, což je sice trochu na pomalé straně pro vlajkový telefon, ale Apple a Samsung se opravdu nepřijali rychlé nabíjení, takže nemůžeme být příliš miffed. To však znamená, že se jedná o telefon s přesměrováním.

ASUS má několik funkcí zdraví baterií, aby se zajistilo, že se příliš nenabíjíte příliš mnoho, včetně toho, který vám umožní nastavit čas, kdy by se telefon měl každé ráno plně napájet. Techniky, jako je tento, zajišťují, že telefon vydrží déle, než zdraví baterie upadne.

Asus Zenfone 9 Score Card

DesignZobrazitVýkonFotoaparátbaterieSoftwareHodnota
Zenfone 9 má roztomilý kompaktní rám, ale není to přesně hledač. 3.5/5
Specifikace displeje ASUS jsou za cenu v pořádku, i když za své peníze můžete získat více. 3.5/5
I když jeho síla není pro velikost zbytečná, je nepopiratelné, že se jedná o výkonný telefon. 4.5/5
S pouhými dvěma zadními kamerami nemá Asus ty nejlepší fotorafické kotlety, zejména s jeho softwarem buggy. 3/5
Zenfone trvá asi den používání mezi poplatky a poplatky střední rychlostí. 3/5
Se skladem Android má Asus pěkný čistý softwarový zážitek s malým bloatwarem. 4/5
Asus ZenFone 9 vám prostě nenabízí hodnotu za peníze, vzhledem k jeho sadě vysokých cen a uprostřed. 2.5/5

Koupit to, pokud.

Chcete malý telefon, který dnes nemáte mnoho kompaktních telefonů, ale pokud chcete ten, který se snadno uchopí, Zenfone stojí za zvážení.

Navigační nástroje znějí působivě rychlé navigační nástroje Zenfone by měly pomoci některým lidem, kteří se naučí, jak je dělat přirozeně.

Líbí se vám váš kabelový zvuk. Asus Zenfone 9 je jedním z jediných prémiových telefonů, které jsme viděli s 3.5mm konektor pro sluchátka, takže pokud jste fanouškem kabelových sluchátek, může to být pro vás dobrá volba.

Nekupujte to, pokud.

Máte rozpočet, je to docela drahý telefon za to, co to je, takže pokud chcete ušetřit peníze, nestojí to za zvážení.

Jste mobilní hráč 5.9 palců prostoru na obrazovce nestačí na to, abyste si užili svou hru, bez ohledu na to, jak mocná je čipová sada.

Jste fanoušek fotografií s pouze dvěma zadními kamerami. A jeden z nich je ultralehkový. Asus Zenfone není tak dobrý ve fotografii, protože za tuto cenu je mnoho jiných telefonů za tuto cenu.

Zvažte také

iPhone 13 Mini Pokud hledáte malý telefon, Apple má pro vás možnost v iPhone 13 Mini, což je menší než ZenFone a stojí také méně. Toto není jeden z nejnovějších telefonů společnosti Apple, ale stále má specifikace, které konkuruje Asusu. Podívejte se na naši recenzi iPhone 13 Mini

Samsung Galaxy S22 za přibližně stejnou cenu jako ZenFone 9, můžete získat nejnovější vlajkovou loď Samsung s více vylučovaným polem fotoaparátu a větším displejem. Podívejte se na naši recenzi Samsung Galaxy S22

Asus Rog Phone 6 Pokud chcete telefon Asus a také jako hraní, měli byste vědět, že to také dělá herní telefony. Telefon ROG 6 má velkou obrazovku a více portů USB. Podívejte se na náš recenze Asus Rog Phone 6

Bezdrátové sportovní krk Bluetooth IQOO

Sluchátka bezdrátového sportu IQOO bezdrátového sportu přicházejí s 11.Pohybující se cívka 2 mm, která je spárována s hlasovými cívkami z hliníku z měděného hliníku (CCAW). Ušní uší také obsahují připojení k jednomu klepnutí s chytrými telefony. Dvojice má sestavu s hodnocením IPX4, která pomáhá odolávat stříkáním vody a potu.

Bezdrátové uší IQOO Wireless Sport Neckband jsou také hodnoceny tak, aby doručily až 18 hodin přehrávání na jeden náboj.

Xiaomi Wireless Mouse 2

Nejvýznamnější novinky v této myši jsou založeny na materiálech a designu. Používá materiál ABS a na obálce také používá ošetření s načechranými částicemi, které spolu s nátěrem na sprejové barvy dávají dotyku příjemný a měkký pocit.

Kolo je vyrobeno ze slitiny hliníku s pískem a eloxovaným povrchem, čímž se zajistí dobrý provoz i s potem. Má také tichá tlačítka, takže se již nemusíte starat o to, zda by vás „kliknutí na klikání“ mohlo rušit, ať už jste v knihovně, doma nebo kdekoli.

Připojení: 2.4GHz Wireless

Typ baterie: 1 x AA (nezahrnuto) Otevřeme krabici, abychom vytáhli baterii.

asus, zenfone, recenze, skvělé, věci

Pro vivo IQOO 10 Ochranný Caseoriginal

Vysoce kvalitní ekologicky šetrný materiál PU

Ochranný případ pro Redmagic 7

Udržujte svůj vlajkový herní smartphone v bezpečí s nejnovějším redmagickým ochranným pouzdrem. Navrženo speciálně pro Redmagic 7, udržuje ji v bezpečí před újmou a zároveň plně funkční.

Pro Asus Rog 6 Soft Ochranní pouzdro

Případ TPU v porovnání s dopadem přináší neklouzavou rukojeť s texturovaným povrchem. Extra výřezy pro lepší rozptyl tepla.

Zvednuté okraje zvednou obrazovku a kameru z povrchu, aby se zabránilo škrábance. Flexibilní pouzdro se snadno nainstaluje a odstraňuje bez poškrábání zařízení.

Slim a Light Case dokonale vyhovuje vašemu telefonu Rog 6, aniž byste přidali příliš mnoho hromady nebo váhy.

Pro případ Xiaomi Poco C40 TPU

Odolný: Vyrobeno z prémiového koženého odolného vnitřního nárazníku TPU, poskytuje pohodlný dotykový pocit a vzhled potěšení. Zesílené šití je odolnější a ochrannější.

Přesné výřezy: Snadný přístup ke všem portům, ovládacím prvkům a knoflíkům bez odstranění pouzdra. Snadné instalace a odstranění.

Multifunkce: Jedna sloty pro karty pro vaše karty, kreditní karty, řidičský průkaz snadno hotovost. Není to jen pouzdro na měkký telefon a také peněženka pro vaše pohodlí.Funkce stojanu Perfektní pro video chatování a sledování filmu.

Perfektní ochrana: Pokrývá všechny strany a rohy telefonu, chrání váš telefon před prachem, škrábancemi, hrboly a denní škody.

Xiaomi Mi Band 7 NFC

MI Smart Band 7 NFC podporuje celkem 120 sportovních režimů, včetně vnitřního tréninku, jako je protahování, profesionální sporty, jako je gymnastika, přeskakování a tenis, kromě aktivit včetně Zumba. Kapela také podporuje čtyři profesionální analýza sportovních dat, jako je doba zotavení a školení, mimo jiné. 1.62 palců 2.5D zakřivená obrazovka AMOLED. Podpořte až 120 režimů cvičení. Celodenní monitorování kyslíku krve. Podpora monitorování srdeční frekvence 24 hodin. Až 15denní výdrž baterie, pohodlné magnetické nabíjení. Připojte se přes Bluetooth 5.2. Vodotěsný, 5ATM odolnost proti vodě. Jazyk: Číňan, angličtina. Přijměte předobjednávku, odhadované doručení: Začátkem června.

Realme GT Neo 3 Naruto Edition-12GB-256GB

Zadní část edice Realme GT Neo 3 Naruto je v oranžových a černých barvách, aby odpovídala kombinézu, které protagonista anime nosí, doplněný symbolem červeného víření. Zadní kamery byly obklopeny stříbrnými kovovými akcenty spolu se skrytým listovým vesnicí nebo symbolem Konohagakure od Naruta pro odkaz.

6.7 palců FHD 120Hz AMOLED displej.

Mediatek Dimensity 8100 Octa-Core Processor.

12 GB LPDDR5 RAM, 256 GB UFS 3.1 Úložiště.

50MP8MP2MP Triple zadní kamery, 16MP selfie kamera.

Realme UI 3.0 je založeno na Androidu 12 OS a podporuje NFC.

Baterie 4500 mAh podporuje rychlé nabíjení 150 W.

Porovnání telefonu: Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8

Pokud chcete získat výkonný, ale přesto kompaktní chytrý telefon s Androidem, nemáte mnoho možností. Naštěstí pro vás, Asus vyrobil dva opravdu přesvědčivé chytré telefony v posledních dvou generacích, které patří do této kategorie. V tomto článku porovnáme tyto dva telefony, Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8. Zenfone 9 je zbrusu nová nabídka od společnosti, zatímco Zenfone 8 dorazil minulý rok.

Zenfone 9 přichází s vyšší cenovkou z krabice a vzhledem k slevě pro Zenfone 8 kvůli jeho věku můžete opravdu ušetřit nějaké peníze mezi nimi. Stojí za to získat ZenFone 9 přes Zenfone 8, nebo by měl získat ZenFone 8 hned teď? To je to, co se vám pokusíme pomoci rozhodnout se v tomto článku, ale konečné rozhodnutí je samozřejmě jen na vás. Vykopneme věci výpisem jejich specifikací a pak je porovnáme v řadě dalších kategorií.

brejle

Asus Zenfone 9 Asus Zenfone 8
Velikost obrazovky 5.9palcový displej Super AMOLED FullHD Super AMOLED (60-120Hz obnovovací frekvence) 5.9palcový FullHD Super AMOLED plochý displej (60-120Hz obnovovací frekvence)
Rozlišení obrazovky 2400 x 1080 2400 x 1080
Soc Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Qualcomm Snapdragon 888
RAM 8 GB/16 GB (LPDDR5) 6 GB/8GB/16 GB (LPDDR5)
Úložný prostor 128 GB/256 GB (UFS 3.1), neexpandovatelné 128 GB/256 GB (UFS 3.1); neexpandovatelné
Zadní kamery 50MP (f/1.9 clony, 23.8mm širokoúhlý objektiv, 1.0UM Pixel Velikost, Gimbal OIS, PDAF) 12MP (f/2.2 clona, ​​113 stupňů FOV, 1.Velikost 4um pixelů, 14.4mm čočka) 64MP (f/1.8 clona, ​​0.Velikost pixelů 8um, 26 mm čočka, PDAF, OIS) 12MP (ultra široký, f/2.2 clona, ​​112 stupňů FOV, 14mm čočka, 1.Velikost pixelů 4UM, duální pixel PDAF)
Přední kamery 12MP (f/2.5 clony, 1.22um pixel velikost, 27.5 mm objektiv, duální pixel PDAF) 12MP (f/2.5 clony, 28 mm čočka, 1.22um pixel velikost, duální pixel PDAF)
baterie 4 300 mAh, nevyjímatelné, 30W kabelové nabíjení (zahrnuta nabíječka) 4 000 mAh, nevyjímatelné, 30 W kabelové nabíjení, zpětné kabelové nabíjení
Rozměry 146.5 x 68.1 x 9.1 mm 148 x 68.5 x 8.9 mm
Hmotnost 169 gramů 169 gramů
Připojení 5G, LTE, NFC, Bluetooth 5.2, Wi-Fi, USB typu-C 5G, LTE, NFC, Bluetooth 5.2, Wi-Fi, USB typu-C
Bezpečnostní Skener otisků prstů směrem k boku Skener otisků prstů v displeji (optický)
OS Android 12 Zneui Android 11 (upgradovatelný) Zenui 8
Cena 799 EUR Počínaje 534 /599 EUR
Koupit Asus Amazon / Asus

Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8: Design

Tyto dva telefony se snadno rozliší, ale existují určité podobnosti. Mají podobnou stopu a ve skutečnosti váha přesně stejná. Zenfone 9 je o něco kratší, užší a silnější, přestože má stejnou velikost displeje. Je to také opravdu zajímavé, váží to samé a přesto využívá větší baterii. ASUS se opravdu podařilo napěchovat hodně technologií uvnitř tohoto telefonu.

asus, zenfone, recenze, skvělé, věci

V každém případě, pokud se podíváte na dva telefony zepředu, můžete mít problém s jejich odkladem od sebe. Jejich rámy jsou podobné, stejně jako obecný tvar, nemluvě o tom, že oba zahrnují díru zobrazovací kamery v levém levém rohu. Tyto otvory s fotoaparátem mají kolem sebe stříbrný prsten, což je trochu rušivé, a bylo by hezké, kdyby to Asus nezahrnoval, ale je to tam. Smyslem této díry je smíchat, nevyčnívat. Není to velký problém, ale stojí za zmínku.

Poté, co to otočíte dva telefony kolem, uvidíte pozoruhodné rozdíly. Zenfone 9 má rozhodně design, který vyniká více. Má dva samostatné ostrovy kamery, zatímco Zenfone 8 má mnohem menší ostrova fotoaparátu, který zahrnuje dvě kamery. Kamery na Zenfone 9 mají samozřejmě větší stopu. Asus se rozhodl zahrnout polymer na zadní stranu Zenfone 9 ve srovnání se sklem na Zenfone 8. To v podstatě znamená, že telefon je více přilnavý, protože tento záda má pocit podobný papíru. Trochu se však obáváme jeho trvanlivosti. Zenfone 8 je mnohem kluzký.

Strany jsou také odlišné. Zenfone 8 má jednu pozoruhodnou křivku, zatímco Zenfone 9 má lichotivější strany. Jsou odlišné od toho, co byste našli na iPhone a nethle (1). Asus zde odvedl opravdu dobrou práci, protože strany se neřízly do vaší ruky nebo nic takového, Zenfone 9 je opravdu příjemný držet a používat a je snazší použít jednou rukou než její předchůdce. To je velký problém, protože to je jeden z hlavních prodejních bodů tohoto telefonu. ZenFone 9 má také skener otisků prstů směřujícího boční, zatímco ZenFone 8 používá vložku. Skener otisků prstů Zenfone 9 je rychlejší, je to vlastně jeden z nejrychlejších, které jsme použili. Má také dotykový panel, takže jej můžete použít ke snížení stínu oznámení z jakékoli obrazovky a další, v závislosti na vašich preferencích. Zenfone 9 se opravdu cítí jako vývoj Zenfone 8, opravdu dobrým způsobem.

Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8: Display

A co jejich displeje? Oba telefony mají přesně stejný panel, ale Zenfone 9 byly dále optimalizovány. Při používání to vypadá trochu lépe. Poté, co to bylo řečeno, oba telefony mají 5.9palcový displej s rozlišením FullHD (2400 x 1080). Zde je zahrnuta obnovovací frekvence 120 Hz a je podporován obsah HDR10. Obě displeje mají vrchol jas 1 100 nits, i když toho lze dosáhnout pouze v automatickém režimu. V manuálním režimu jsou oba až 800 nits.

Obě displeje jsou velmi ostré a nabízejí poměr stran 20: 9. Oba panely nabízejí kolem 445 PPI a ochrana Gorilla Glass Victus. Jak vidíte, mezi nimi není opravdu žádný rozdíl. Displej Zenfone 9 se však používá trochu jinak. Oba nabízejí rychlost vzorkování dotyku 240 Hz, ale je to, jako by byl panel ZenFone 9 ve srovnání naladěn trochu jinak.

Pointa je tedy, že obě displeje vypadají skvěle a fungují skvěle. Jsou naladěny trochu jinak, ale upřímně řečeno, jsou na stejném hřišti. To není překvapivé vzhledem k tomu, že se zde díváme na přesně stejný hardware.

Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8: výkon

Asus Zenfone 9 je poháněn Snapdragon 8 Gen 1, v současné době nejvýkonnější SOC Qualcomm. Telefon je také dodáván ve variantách 8 GB a 16 GB RAM (LPDDR5), s 128 GB nebo 256 GB UFS 3.1 Flash Storage. Zenfone 8, na straně flip, je poháněn Snapdragon 888, což byla vlajková loď společnosti v loňském roce. Zařízení je dodáváno ve variantách 6 GB, 8 GB a 16 GB RAM (LPDDR5) (závislé na trhu) a zahrnuje 128 GB nebo 256 GB interního úložiště (UFS 3.1).

Existuje nějaký rozdíl ve výkonu? Na Zenfone 9 si všimnete další rychlosti, alespoň jsem to udělal. Ve skutečnosti je Zenfone 9 jedním z nejrychlejších smartphonů, jaké jsem kdy použil, což není překvapivé vzhledem k jeho hardwarovému a nebloadovanému softwaru. Jako odkaz jsem použil model 16 GB RAM Zenfone 9. Oba telefony jsou však v každodenním používání nesmírně rychlé a zvládnou téměř jakoukoli hru. Jde o to, že Zenfone 9 se také zahřívá méně, alespoň to byl podle mé zkušenosti. Zenfone 8 může být docela toasty. Zenfone 9 bude také do určité míry, ale ne obecně, na rozdíl od svého sourozence.

Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8: baterie

Zenfone 9 zahrnuje baterii 4 300 mAh, zatímco její sourozenec přichází s baterií 4 000 mAh. ASUS se podařilo udržet stejnou hmotnost, přičemž se zvýšila výdrž baterie a udržet si stejnou velikost displeje. To je výkon ze strany společnosti a ukazuje se v výkonu výdrže baterie, to je jisté. Zenfone 8 měl slušnou výdrž baterie, většinou jste byli schopni překročit 6hodinovou značku obrazovky, než budete muset nabíjet, pokud nehrajete hraní.

Zenfone 9 jde nad rámec toho. Překročení 7hodinové značky na obrazovce není vůbec problém a většinu času jsem měl stále zbývající spoustu baterie (přechod přes 8 je také možnost). To je vynikající vzhledem k velikosti tohoto telefonu, protože malé telefony mají obvykle špatnou výdrž baterie. Pokud chcete získat skvělou výdrž baterie, ZenFone 9 je určitě telefon, který se z těchto dvou vystoupí.

A co nabíjení? Oba, oba podporují rychlé kabelové nabíjení 30 W, zatímco nenabízejí bezdrátové nabíjení, ani zpětné (bezdrátové) nabíjení. 30W nabíjecí cihla je součástí obou telefonů, což je hezké vidět. Zenfone 8 se může nabít o něco rychleji kvůli menší baterii, ale v tomto ohledu jsou většinou na stejné úrovni, alespoň v našem testování. Trvá vám to asi hodinu a 15-20 minut, než je nabíjíte celou cestu, méně než půl hodiny za 60% poplatek.

Asus Zenfone 9 vs Asus Zenfone 8: Kamery

Oba telefony mají celkově tři kamery, i když Zenfone 9 přináší znatelné zlepšení výkonu. ZenFone 9 má 50 megapixelový hlavní fotoaparát, který umožňuje přicházet o 40% více světla, ve srovnání s hlavním střelcem Zenfone 8. To se také odráží na obrázcích, protože obrázky ze Zenfone 9 jsou kontrastičtější, zatímco v nízkém světle vidíme více podrobností. Pomáhá také nová stabilizace ASUS, jak s obrázky, tak s videem.

Neexistuje také žádný znatelný rozdíl ve stylu fotografií mezi hlavními a ultrawide kamerami na Zenfone 9. To není něco, co můžeme říci pro Zenfone 8, protože si všimnete rozdílu. Oba telefony využívají 12-megapixelové ultrawide kamery, které jsou na papíře docela podobné. Hlavní kamera 12 megapixelu sedí na přední straně obou těchto telefonů.

Zenfone 8 byl solidní performerka kamery, ale ZenFone 9 věnuje věci na zcela novou úroveň. Nabízí ostřejší fotografie, více nasycených fotografií a lepší výkon v podmínkách HDR. Videa také vypadají lépe napříč deskou, zatímco jsou také stabilnější. Žádný z těchto dvou telefonů nemá nejlepší kamery na trhu, ale obě nabízejí dobrý výkon. Všimněte si, že Zenfone 9 je v tomto ohledu třída nad Zenfone 8.

Zvuk

Oba tyto telefony mají nejen stereofonní reproduktory, ale také zvukové konektory. Zvukové konektory jsou vzácnost vidět na špičkových telefonech, takže to je určitě vítán. Nyní reproduktory na obou telefonech zní opravdu dobře, přestože se nejedná o velké telefony. Reproduktory Zenfone 8, abych byl docela upřímný, zněl mi trochu bohatší, ale rozdíl není tak patrný vůbec.

Pointa je, že oba tyto telefony nabízejí lepší zvukový výstup než mnoho větších telefonů, které jsme testovali, dokonce i některé, které jsou dražší než oba tyto chytré telefony. To je důkaz těchto řečníků, to je jisté. Kompaktní telefony obvykle nenabízejí dobrý zvukový výstup, alespoň pokud jde o reproduktory.

Copyright © 2022 Android titulky. Všechna práva vyhrazena.

Tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS