Co dělat, když iPhone spadne do sněhu

Co dělat, když vám telefon spadne na sníh?

Pokud vám telefon spadne a namočí se do reproduktorů, nemůžete s ním pracovat běžným způsobem. Pokud vám iPhone spadne do louže nebo do sněhu, případně ho polijete čajem, kávou nebo džusem, nezapomeňte zařízení vypnout a přijmout nouzová opatření, počkat, až zcela vyschne, a zabránit korozi vnitřních částí: mikročipů

iPhone 6s: Není určen k ponoření do vody, ale vydrží až 15 minut v hloubce jednoho metru. iPhone XR/X/X/8/7: až 30 minut v hloubce 1 metr. iPhone XS/XS Max: až 30 minut v hloubce do 2 metrů.

Software

V tomto případě se objevují následující „příznaky“:

Proč se objevují? To je způsobeno především:

  • Pokus o útěk z vězení (otevření systému);
  • zahlcení smartphonu velkým počtem aplikací, které vyžadují přístup k síti, což způsobuje přetížení operačního systému;
  • Ztráta hesla, která způsobí uzamčení zařízení.

Řešení těchto problémů je poměrně jednoduché. důvěřujte Jailbreaku profesionálům nebo opravte zařízení po Jailbreaku, odstraňte nepotřebné aplikace nebo zakažte jejich přístup k síti, obnovte heslo.

Co způsobuje poruchu iPhone

Pokud vám iPhone spadne na sníh a nefunguje reproduktor, GPS nebo dotyková obrazovka, máte uvnitř vlhkost. Poškození konektorů, integrovaných obvodů a desek vodou, které způsobuje zkraty a rychlé selhání kontaktů. Čím dříve se vám podaří setřít sníh z vašeho zařízení a vysušit ho, tím větší je pravděpodobnost, že zvuk a další funkce iPhonu budou fungovat, jak mají.

Úplné vyschnutí kapaliny však nezaručuje, že reproduktory a další součásti budou fungovat. Sníh taje, kapalina se odpařuje, ale minerály a soli zůstávají. Usazeniny uvnitř iPhonu ovlivňují elektrickou vodivost, způsobují korozi (hnití) součástí, včetně těch, které jsou zodpovědné za zvuk. Mnoho uživatelů Apple má neúspěšné reproduktory a zvuk iPhonu jen proto, že ignorovali rady odborníků.

Potřebujete jít do služby?

Pokud uživatel omylem vylije na svůj smartphone sklenici vody a ihned jej osuší, není třeba kontaktovat servisní středisko: takový krátký střet není příliš nebezpečný. Uživatel by měl nechat iPhone několik hodin vypnutý (aby se vlhkost zcela odpařila) a poté se pokusit gadget „restartovat“. Pokud se přístroj nezapne, je to důvod ke spuštění alarmu.

Jiná situace: majitel iPhonu šel na pláž, vběhl do vody a až později zjistil, že si zapomněl mobilní zařízení vyndat z kapsy šortek. V takovém případě se musíte obrátit na servisní středisko.

Měli byste se obrátit přímo na opraváře, ne na obchod, kde jste iPhone koupili. Prodejce odmítne záruční opravu. majitel zařízení ztratí jen drahocenné vteřiny.

Určitě budete muset zaplatit: bezplatně se opravují pouze výrobní vady, nikoli následky nedbalosti uživatele. Další věcí je, že majitelé iPhonů mají tendenci přehánět částku, kterou si myslí, že bude oprava jejich zařízení Apple stát. Pětimístný účet nedostanete. pro iPhone 5/5S a 6k. Pro úpravu iPhonu 6.

V každém případě doporučujeme kontaktovat servisní středisko pro diagnostiku. i když se zdá, že iPhone funguje správně a nemá „závadu“. Vniknutí vody do skříně může způsobit hnilobný proces. jejichž účinky uživatel zaznamená až po několika měsících.

Obvyklé příznaky rozpadu jsou následující:

  • Rychlé vybití baterie.
  • Ztráta citlivosti obrazovky.
  • Problémy s modulem Wi-Fi.
  • Reproduktor nefunguje. ztratil zvuk nebo je velmi tichý. Voda, která pronikne ochrannou mřížkou reproduktoru, okamžitě pronikne do membrány. Prach se na membráně usazuje, když je mokrá. I když je možné vlhkost z reproduktoru odstranit (například pomocí koktejlové trubky), nečistoty zůstanou. vytvoří akustickou bariéru. Reproduktor je jednou z nejzranitelnějších součástí iPhonu.

Cena za diagnostiku v servisním středisku se pohybuje mezi 500 a 800. Pokud se dohodnete na opravě na stejném místě, je nepravděpodobné, že vám bude služba vůbec účtována.

Proč je voda škodlivá?

Pokud vám iPhone spadne na beton, okamžitě si všimnete poškození: rozbité sklo, ohnuté pouzdro, uvolněná čočka fotoaparátu. Voda funguje jinak. můžete telefon upustit do záchodu, rychle ho vytáhnout a myslet si, že se nic zlého nestalo, ale o několik dní později se objeví vážné problémy se zařízením.

Proč má ponoření do vody vliv na výkon iPhonu? Je to chemické složení vody. Důležitou součástí vody jsou soli a minerály, které mají tendenci se časem srážet a hromadit. Působením kyslíku dochází k oxidační reakci, která poškozuje strukturu kovu. Součásti iPhonu se stanou nepoužitelnými a nelze je opravit jinak než úplnou výměnou.

Voda je také dobrým vodičem elektřiny. Elektronické zařízení, které je postříkáno vodou, přichází do kontaktu s ionty, které jsou kladně a záporně nabité. Výsledkem je zkrat, který znemožní použití všech částí zařízení.

Neznalost fyziky neomlouvá neznalost. Materiál v tomto případě, protože utopené iPhony jsou často odsouvány na smetiště dějin a zůstává po nich jen vzpomínka na to, co se s nimi stalo. Abyste se vyhnuli ztrátě svého drahocenného zařízení v každém případě, musíte vědět, co dělat, když vám iPhone omylem spadne do vody.

Spadl vám iPhone. Voda uvnitř telefonu?

Namočení iPhonu je samozřejmě vždycky špatné, ať už se stalo jakkoli. Je však rozdíl, jestli vám celé zařízení spadne do vody, iPhone nebo iPad spadne do sněhu nebo se trochu vlhkosti dostane přímo do reproduktoru zařízení. Podle toho, jak moc je zařízení mokré, se určí vaše rizika a další kroky.

dělat, když, iphone, spadne

Pokud jste si jisti, že se do zařízení nedostala vlhkost, vyplatí se pouzdro co nejdříve vysušit.

V případě, že vám iPhone nebo iPad spadl do vody celý nebo si nejste jisti, že je mokrý pouze kryt zařízení, tuto metodu nezkoušejte.

Pokud mám iPhone 7 a vyšší

Majitelé iPhonu 7 a vyšších modelů mají větší štěstí, mají deklarovanou ochranu IP67. To znamená, že telefon vydrží až 30 minut v hloubce 1 metr pod vodou. To však platí pouze pro sladkou vodu! Nikdy neponořuj iPhone nebo iPad do mořské vody!

Protože sníh není kapalina, není třeba se obávat tlaku. Co se může maximálně stát. Sníh se dostane do reproduktorů nebo do konektoru Lightning. Co s tím dělat, jsme již uvedli výše.

Co dělat a co nedělat, když vám iPhone zapadne do vody nebo sněhu?

Jednou z nejnepříjemnějších situací, které mohou majitele moderního iPhonu potkat, je pád drahého zařízení do sněhu nebo vody. Tato nepříjemnost se obvykle stává na podzim-jaře a v zimě, kdy lidé vedou své rozhovory na ulici, aniž by věnovali pozornost zamračenému počasí. Telefon vám může omylem spadnout do kaluže nebo pod nohy pod sněhem. Vlhkost se může do zařízení dostat i při telefonování v dešti.

Výrobci populárních chytrých telefonů se snaží v takových situacích zabránit vniknutí vlhkosti do zařízení, a proto telefon zpočátku vybavují speciálním pouzdrem odolným proti vlhkosti. „Převratný vynález!“. říkáte. Ano, ale bohužel přední výrobce chytrých telefonů, jako je Apple, si zatím nestanovil za cíl vybavit svá zařízení takovými ochrannými pouzdry. Důvodem této neochoty je „povědomí o značce“: Apple ve svém digitálním hardwaru používá pouze nejmodernější technologie, které jsou doslova dovedeny k dokonalosti. Není obvyklé zavádět „hrubé“ inovace.

Když nechráněný iPhone omylem spadne do vody, mnozí majitelé jsou zděšeni a jednoduše nevědí, co mají dělat.

Existuje několik univerzálních rad, které pokud problém nevyřeší, alespoň ho nezhorší.

Nejprve je třeba mobilní telefon vypnout a vysušit. Z mokrého iPhonu nelze baterii vyjmout, protože ji nelze rozebrat. Tento typ mobilního telefonu by měl zůstat vypnutý alespoň 24 hodin.

Kryt by měl být rovněž odstraněn. Zkontrolujte také, zda pod fólií nejsou stopy vlhkosti. Pokud se takové stopy najdou, je třeba odstranit i fólii.

Telefon ihned otřete suchým hadříkem. Dalším častým doporučením je vložit namočený iPhone do misky s rýží, protože má výjimečné hygroskopické vlastnosti. Budete zklamáni, protože tato technika funguje u starších mobilních telefonů, u kterých lze kryt rozebrat.

Rozebírat iPhone smí pouze kvalifikovaný technik. I když je uživatel obeznámen s procesem demontáže svého chytrého telefonu, neměli byste tak činit.

dělat, když, iphone, spadne

K vysoušení telefonu nepoužívejte vysoušeč vlasů ani podobná zařízení, protože proud teplého vzduchu, a to i při minimální teplotě, nemůže vlhkost odstranit, ale naopak ji ještě více nahnat dovnitř telefonu a situaci ještě zhoršit.

Různé zdroje často doporučují odsávat vlhkost z pláště pomocí brček nebo vatových tamponů. Jedná se také o zakázané triky: je možné náhodně poškodit přesný mechanismus iPhone.

Moderní přístroje, ať už od společnosti Apple nebo jiných předních výrobců, mají jeden nepříjemný vedlejší účinek. Pokud se voda dostane dovnitř pouzdra iPhonu, konkrétně na jeho desky s obvody, následky této nepříjemné situace nemůže majitel pocítit okamžitě. Například pokud dnes telefon spadl do vody a po úplném vysušení funguje jako obvykle, po několika týdnech již senzor nemůže reagovat, během hovoru nemůže být slyšet žádný zvuk atd.п. Takové důsledky jsou pro majitele iPhonu vždy nepříjemné. Vzhledem k této skutečnosti byste měli telefon, který byl vystaven sněhu nebo vodě, vždy odnést do servisního střediska a nechat zkontrolovat všechny systémy, i když vše funguje správně. V servisním středisku pracují kvalifikovaní technici, kteří přesně vědí, co je třeba udělat se zařízením, které prošlo „koupací procedurou“.

Pokud majitel přinese do servisního střediska telefon zasažený vlhkostí, měl by technikovi rozhodně sdělit, co přesně se s přístrojem stalo (spadl do kaluže, byl zasažen silným proudem vody, poškodil ho lehký déšť). Každý typ vystavení mobilního telefonu vlhkosti má totiž jiné následky a typ opravy, kterou je třeba provést. Není třeba se schovávat, pokud zařízení navlhlo vinou uživatele. To neovlivní náklady na opravu, ale usnadní to technikovi diagnostiku a opravu problému. Profesionálovi pomohou senzory instalované v každém moderním iPhonu. Reagují na vlhkost a výrazně zjednodušují diagnostiku případné poruchy zařízení. A usnadňují přesné určení místa, kde vlhkost pronikla do vnitřního prostoru spotřebiče.

Dobré servisní středisko provede důkladné vysušení všech součástí vašeho mobilního zařízení. Pokud se při diagnostice zjistí, že se voda dostala na důležité součásti systému, společnost nabídne provedení nezbytných oprav k odstranění případných poruch. Po opravě si zákazník ani nevšimne, že se telefon dostal do kontaktu s vodou nebo sněhem. bude fungovat jako nový.

Kontakt s vodou nebo sněhem není možné skrýt, protože jej mohou odhalit senzory. Pokud majitel neplánuje svůj mobilní telefon Apple prodat, včasná a kvalitní preventivní údržba zařízení po takové „koupeli“ pomůže předejít možným negativním důsledkům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS