Co dělat, když nefunguje webová kamera

Hledáte důvod, proč webová kamera nefunguje ve Windows 10

Podívejme se na nejčastější příčiny nefunkčnosti webové kamery v operačním systému Windows 10. Nová verze operačního systému obsahuje volbu, která zcela vypne webovou kameru.

V aplikaci Nastavení je několik přepínačů, které zakazují webovou kameru ve všech aplikacích, samostatně v konkrétních aplikacích a pro celé zařízení. Pokud jsou přepínače v neaktivní poloze, nemohou je používat ani desktopové aplikace.

Nastavení oprávnění obecně ovlivňuje nejen nové aplikace systému Windows 10 z oficiálního obchodu (UWP), ale také některé desktopové aplikace. Pokud fotoaparát nefunguje, přejděte nejprve do Nastavení systému.

Můžete to provést z nabídky tlačítka Start nebo stisknutím určité klávesové zkratky. Tyto klíče jsou Win I. Klikněte na ně.

Dále nás zajímá taková skupina nastavení jako „Soukromí“. Najděte ji a přejděte na ni. Dále v levé části okna vyhledejte sekci „Camera“, kterou potřebujeme.

Jak připojit webovou kameru přes USB

Je to velmi jednoduché. vezměte kabel a zapojte jej do speciálního slotu v systémové jednotce. Obvykle má stejný vzhled jako na následující fotografii.

Zapojte kabel USB do portu USB v systémové skříni nebo notebooku

Nápověda! Je důležité si uvědomit, že kamery lze připojit buď přes rozhraní USB 2, nebo přes USB 3.0 nebo přes USB 3.0. To znamená, že první zařízení nebude v konfliktu s žádným protokolem, ale druhé zařízení potřebuje pouze příslušný protokol. Pokud není k dispozici podpora USB 3.0 na straně základní desky nebude možné připojit.

Připojení USB. ztráta signálu

Pokud je webová kamera připojena přes USB, může být příčinou problému tato skutečnost. Zkuste zařízení připojit přes různé konektory USB. možná se některý z nich nepodařil. Pokud problém nevyřešíte, přejděte k následujícím metodám.

Opětovná instalace zařízení

Pokud je kamera ve „Správci zařízení“ nebo se po manipulaci objeví, ale stále nefunguje, měli byste zkusit přeinstalovat software. To lze provést také prostřednictvím Správce zařízení:

 • Pokud jste Správce zařízení zavřeli, znovu jej otevřete. Jak to udělat, bylo napsáno výše.
 • Vyhledání „problémové“ webové kamery mezi zobrazenými zařízeními. Klikněte pravým tlačítkem myši na jeho název a z kontextové nabídky vyberte možnost „Odinstalovat zařízení“.

Tato možnost je vhodná pro drobné softwarové závady v ovladačích webové kamery nebo v jiném softwaru třetích stran používaném zařízením. Pokud však došlo k závažnějšímu selhání ovladače, je lepší jej nainstalovat znovu nebo se vrátit k předchozí stabilní verzi, protože následující řešení umožní.

Odpojeno přes speciální. Řídicí centra notebooků (antivirová jednotka)

A je tu ještě jedna věc, která může ovlivnit provoz webové kamery.

Některé notebooky mají ovládací centrum (je součástí ovladačů). Ty umožňují nastavit napájení notebooku, upravit jeho displej (jas, kontrast atd.) a také změnit nastavení displeje (např. jas, kontrast atd.).), podrobná vylepšení klávesnice, touchpadu.

Často mají nastavení soukromí (zabezpečení), které může omezit používání mikrofonu a kamery. Doporučuji vám, abyste se na to podívali.

Mimochodem, některé antivirové programy mohou také blokovat přenos snímků z fotoaparátu z obavy, že by nad ním mohla získat kontrolu škodlivá aplikace (a tím i důvěrné informace o vás). Zkuste na chvíli vypnout antivirus.

Vaše webová kamera Logitech nefunguje. co s tím??

Pokud se webová kamera Logitech při pokusu o její použití nezobrazuje na obrazovce, můžete udělat několik věcí. Zvažte nejčastější příčiny selhání a způsoby jejich odstranění.

Nepřipojení webové kamery k počítači se nejčastěji objevuje kvůli problémům se softwarem. K chybám softwaru často dochází po přeinstalování systému Windows, instalaci nového konfliktního softwaru nebo infikování počítače viry. Pokud se vám nedaří připojit webovou kameru Logitech, můžete problém vyřešit podle následujících tipů.

V některých případech nemusí systém správně detekovat webovou kameru. Ovladač zařízení mohl být také odstraněn nebo poškozen, což znemožňuje správnou funkci zařízení. Tento problém vyřešíte podle následujícího postupu:

dělat, nefunguje, webová, kamera
 • Odpojte od počítače všechna zařízení USB, včetně tiskáren, skenerů, flash disků atd.
 • Připojte webovou kameru Logitech k portu USB.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start a přejděte do Správce zařízení.
 • Zkontrolujte, zda je fotoaparát v systému správně detekován (pokud je v části „Ostatní zařízení“ označen žlutým vykřičníkem, není detekován správně).
 • Klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Odebrat hardware“.
 • Stáhněte si a nainstalujte nejnovější ovladač z oficiálních webových stránek společnosti Logitech. Znovu zkontrolujte funkčnost webové kamery prostřednictvím Správce zařízení. Správně fungující webová kamera by měla být v sekci „Zvuková, video a herní zařízení“ nebo „Zařízení pro zpracování obrazu“. Vedle ikony fotoaparátu nesmí být žlutý vykřičník.

Stává se také, že ve Správci zařízení je webová kamera označena jako funkční a funkční zařízení, ale přesto nefunguje. Systém mohl na zařízení použít sadu výchozích ovladačů, které s ním nejsou kompatibilní. V takovém případě postupujte podle následujících pokynů:

 • Otevřete „Správce zařízení.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši na webovou kameru a vyberte možnost „Odinstalovat“.
 • Stáhněte si ovladač pro konkrétní model webové kamery z oficiálních webových stránek (můžete také použít disk dodaný se zařízením).
 • Nainstalujte ovladač a znovu připojte kabel ke konektoru USB.
 • Otevřete Správce zařízení a zkontrolujte, zda je kamera správně detekována (mělo by být uvedeno, že je k počítači připojena webová kamera Logitech).

Někdy může dojít k poruše hardwaru webové kamery v důsledku virů a spywaru. Chcete-li tuto možnost vyloučit, postupujte takto

 • Nainstalujte a/nebo aktualizujte antivirový program na nejnovější verzi.
 • Kontrola počítače na přítomnost virů, spywaru a dalšího škodlivého softwaru.

Kamera je softwarově vypnutá

V operačních systémech Windows lze téměř všechna vestavěná nebo externě připojená zařízení PC programově zakázat. To může udělat nejen sám uživatel, ale také jakákoli aplikace, která má přístup k nastavení systému. Není neobvyklé, že se webové kamery samy vypínají/zapínají kvůli malwaru. Chcete-li zkontrolovat, zda je zařízení zapnuté nebo vypnuté, postupujte podle následujících kroků:

 • Stiskněte na notebooku kombinaci kláves „Win R“.
 • Otevře se okno „Spustit“. Zadejte příkaz „devmgmt.msc“ bez uvozovek a klikněte na tlačítko „OK“.
 • V nově otevřené systémové aplikaci „Správce zařízení“ najděte položku „Zobrazovací zařízení“ a dvakrát na ni klikněte.
 • Pokud webová kamera nemá žádné softwarové nebo hardwarové závady, zobrazí se její název v otevřené části:
 • Poté klikněte pravým tlačítkem myši na název webové kamery. Pokud se v rozevíracím seznamu objeví možnost „Zapnout zařízení“, klikněte na ni. Fotoaparát by se měl znovu spustit.

V některých případech se může webová kamera zaseknout kvůli problémům se systémem (obvykle závady ovladače) a dalším důvodům. V těchto případech jej stačí programově vypnout a poté opět zapnout. Jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na název fotoaparátu, vyberte možnost „Zakázat zařízení“ a poté znovu vyberte možnost „Povolit zařízení“.

Pokud byla během provozu webové kamery spuštěna aplikace webové kamery ve Správci zařízení, restartujte ji.

Důvody

Důvodů, proč webová kamera zůstává pro přenosný počítač neviditelná, může být mnoho. Problém může souviset s hardwarem nebo softwarem. Odborníci především doporučují zkontrolovat verzi softwarového shellu, protože nástroje a ovladače můžete opravit sami, což není případ opravy fyzického hardwaru.

Zařízení není zapnuté

Často se stává, že uživatelé na začátku zpanikaří a zapomenou, že kameru lze jednoduše vypnout.

Problém vyřešíte stisknutím klávesy Fn spolu s jednou z funkčních kláves (obvykle F6, F10, ale ve vašem případě to může být jiná možnost ze seznamu F1-F12), ikona s fotoaparátem vám napoví správnou klávesu.

Řidiči

Starší sestava nebo nedostatek ovladačů ovlivňuje výkon fotoaparátu v notebooku. Někdy operační systém „zapomene“ na fotoaparát v zařízení a „nevytáhne“ pro něj ovladače, musíte to udělat ručně. Kromě toho může dojít k poškození ovladače v důsledku různých poruch systému. Chcete-li aktualizovat nebo změnit ovladač fotoaparátu, postupujte podle následujících kroků:

 • Vyhledejte zařízení, které vás zajímá, ve Správci zařízení;
 • Pokud fotoaparát v seznamu není, operační systém jej nevidí. Pokud se vedle názvu hardwaru zobrazí žlutý otazník, doporučujeme komponentu odinstalovat;
 • Chcete-li provést odinstalaci, klikněte pravým tlačítkem myši na řádek s kamerou a vyhledejte odinstalační klávesu;
 • Po odinstalování ovladače proveďte stejnou manipulaci, abyste odstranili samotný fotoaparát;
 • Novou komponentu je vhodné nainstalovat až po restartu počítače;
 • Pokud máte instalační disk, je lepší získat instalační soubory z něj. Případně si stáhněte informace z webových stránek výrobce a ujistěte se, že znáte název modelu notebooku a typ operačního systému.

DŮLEŽITÉ. Pokud existuje několik verzí ovladače, stáhněte si novou verzi (výrobce pravidelně vydává aktualizace, které opravují zjištěné chyby a nedostatky). Na druhou stranu v nejnovějších verzích softwaru mohli vývojáři ponechat několik nových chyb, které byly testovány. Pokud se problém nepodaří vyřešit na první pokus, vyzkoušejte různé možnosti.

Proveďte instalaci, restartujte počítač a zkontrolujte, zda kamera začne fungovat. U některých modelů se při instalaci ovladače „vytáhne“ konfigurační nástroj. Pokud je k dispozici, spusťte jej a začněte pracovat!

Uživatelé systému Windows XP mohou použít následující metodu: Přejděte do sekce Můj počítač, podívejte se do seznamu zástupců. Po názvech sekcí by se měly zobrazit informace o webové kameře.

dělat, nefunguje, webová, kamera

Nelze najít zařízení? Pak nainstalujte nástroj pro kameru nebo použijte Skype. Funkčnost kamery si můžete během několika sekund vyzkoušet přes Skype. do softwaru byl přidán asistent, který zajistí, že kamera funguje.

Chyby hardwaru

Pokud je zařízení zapnuto, všechny komponenty jsou nainstalovány, ale nemůžete se zařízením pracovat, je možné, že hardwarové prvky nefungují. Nejčastěji se jedná o poškození plochého kabelu, který spojuje základní desku s výrobkem. Další možností je, že zařízení selhalo. Pokud váš notebook pracuje bez kamery nebo se nezapíná, budete ho muset odnést k diagnostice.

Odborník v servisním středisku vám pomůže určit skutečnou příčinu a sdělí náklady na opravu. Zajímavé je, že někdy je levnější koupit externí webovou kameru než rozebrat celý notebook. Zejména pokud zařízení používáte často a případné prostoje mohou mít vliv na vaši finanční situaci.

Nastavení ochrany osobních údajů

V systému Windows 10 věnovali vývojáři společnosti Microsoft nastavení soukromí mimořádnou pozornost. Proto je ve výchozím nastavení všem programům znemožněn přístup k webové kameře. Při pokusu o načtení obrázku z něj systém zobrazí výzvu. Pokud je uživatel přihlášen jako „host“ (tj. s omezenými právy), nebude mít k webové kameře přístup žádná aplikace, pokud není příslušné nastavení ručně zakázáno. Je třeba:

K dispozici je také seznam všech nainstalovaných aplikací, které alespoň jednou požádaly o přístup ke kameře. V případě potřeby může uživatel ručně povolit zákaz pro každou z nich. Ve výchozím nastavení je zpravidla povolen přístup pouze aplikacím společnosti Microsoft a aplikacím nainstalovaným z oficiálního obchodu s aplikacemi (Microsoft Store).

Mimochodem, pokud je uživatel připojen k místní síti a je nainstalována serverová verze systému Windows, nastavení soukromí lze změnit pouze prostřednictvím správce (pokud je uživatel přihlášen jako „Host“).

Zakázání antivirem

Téměř všechny antiviry třetích stran mají také funkci zákazu přístupu k fotoaparátu aplikacím třetích stran. Pokud tedy změna nastavení ochrany osobních údajů problém nevyřeší, měli byste také zkontrolovat nastavení nainstalovaného antivirového softwaru (pokud to není Windows Defender). Můžete jej také dočasně deaktivovat. to vám umožní zjistit, zda je příčinou nefunkčnosti webové kamery antivirový program.

Aplikace výrobce

Někteří výrobci notebooků předinstalovávají speciální software pro rychlou základní konfiguraci hardwaru zařízení pro pohodlí uživatele. To platí například pro notebooky Lenovo, kde je nainstalována aplikace Lenovo Vantage. A je možné, že právě tady je nastaven zákaz používání kamery. V tomto nástroji je například povolen takto:

 • Otevřete hlavní rozhraní aplikace Lenovo Vantage a přejděte na kartu Nastavení mého zařízení;
 • otevřete část Displej a fotoaparát;
 • v části „Režim soukromí“ zrušte zaškrtnutí;
 • Stiskněte tlačítko „Uložit“.

Podobné nástroje jsou nainstalovány také v noteboocích Asus (řada ROG), Acer (řada Predator). V případě potřeby je však lze zakázat (nebo odstranit ze spouštění systému Windows).

Hledáte zdroj problému

Zkontrolujte, zda je fotoaparát zapnutý. Zda k fotoaparátu přistupují programy třetích stran? Zda je fotoaparát ovládán některou z konfiguračních aplikací? Je třeba zkontrolovat, zda nedošlo k chybám souvisejícím se softwarem. Na webových stránkách výrobce zjistěte, jaké kombinace kláves zapínají váš fotoaparát (dostupné příklady jsou FnV, FnF(1-12), FnEscape v závislosti na značce). Kamera funguje v jiných aplikacích, ale ne ve Skypu? Problém s největší pravděpodobností spočívá v softwaru a vůbec ne ve webové kameře notebooku.

Nejčastější příčinou problému je odpojení hardwaru nebo softwaru. Proto je třeba zařízení zapnout.

dělat, nefunguje, webová, kamera

Fyzické zapnutí

Kameru lze hardwarově aktivovat následujícími způsoby:

 • Pokud se problém vyskytuje na stolním počítači, zkontrolujte, zda je k němu připojen fotoaparát. Zkuste jej také připojit k jinému portu USB.
 • Některé webové kamery mají vyhrazené tlačítko napájení. po připojení k počítači je třeba je stisknout.

Zapnutí softwaru

Zařízení lze deaktivovat i softwarově, a to prostřednictvím Správce zařízení. Algoritmus pro kontrolu a opravu problému je následující:

  Vyvolejte okno „Spustit“ kombinací kláves WinR a zadejte do něj příkaz devmgmt.msc a stiskněte tlačítko „OK“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS