Co dělat, když notebook začal vydávat hluk

Co dělat, když notebook začal vydávat hluk

Kolikrát jsi obtěžoval příliš hlučný ventilátor notebooku? Jednoho dne jste slyšeli, že váš notebook najednou začal fungovat nesnesitelně hlasitě? To se může stát komukoli, bez ohledu na to, jak starý notebook. Může existovat mnoho důvodů, které způsobují tento problém, ale ve většině případů jsou všechny snadno vyřešeny a nebudou vyžadovat mnoho úsilí k jejich vyřešení. Samozřejmě, že někdy není možné vyrovnat se s hlukem kvůli věku notebooku. Některé detaily se jen opotřebovávají. Buď je můžete vyměnit, nebo si koupit nový notebook. Ale před házením starého notebooku existuje několik věcí, které se můžete pokusit snížit hluk ventilátoru notebooku.Tuto taktiku však můžete také použít ke zlepšení nového notebooku a snižování/prevenci potenciálního hluku. Hluk ventilátoru notebooku je problém, kterému musí mnoho uživatelů při používání notebooku čelit. Když tedy zjistíte, že fanoušek notebooku dává hlasitý hluk, jak jej můžete opravit? Proč váš fanoušek notebooku funguje tak hlasitě?

Prvním krokem je zjistit, zda zvuk ventilátoru je normální zvuk. Moderní ventilátory notebooku mají kontrolu intelektuální teploty, to znamená, že regulují rychlost rotace ventilátoru v závislosti na teplotě. Zjistíte tedy, že když začnete výkonnou hru nebo software, zvuk ventilátoru bude velmi hlasitý, změna v tomto zvuku je normální a tato změna neovlivní normální provoz notebooku. Zatímco notebook nemá automatické vypnutí, restartování, selhání a další problémy, lze jej obvykle použít v normálním režimu.

dělat, když, notebook, začal, vydávat

Existuje však případ, kdy má ventilátor neobvyklý škrábanec, když se otáčí, to znamená, že zřejmý zvuk střetu čepelí ventilátoru nebo zvuk ventilátoru je velmi rychlý a položíte ruku na chladicí díru notebook a zjistěte, že objem vzduchu na výstupu je velmi malý, takže tato neobvyklá situace.

Změňte nastavení systému

U novějších notebooků, pokud existuje fyzický problém s ventilátorem, pokud je zvuk ventilátoru hlasitější bez spuštění výkonné hry nebo softwaru, může to být způsobeno systémem. Musíte to nejprve zkontrolovat. Podívejte se na použití procesoru. Pokud je vše v pořádku, zkuste další metodu, jak snížit hluk ventilátoru změnou nastavení systému.

Chcete.li změnit nastavení plánu, můžete provést následující, vezměte jako příklad Windows 10 OS

Windows 10: Vyberte „Start“ „Nastavení“ „Systém“ „Nutriční a režim spánku“ „Další parametry napájení“.

Klikněte na „Změnit další parametry napájení“.

Klikněte na „Správa napájení procesoru“ a v nabídce úvodní nabídky vyberte „Zásady chlazení systému“, poté klikněte na „Aktivně“, změňte „aktivně“ pro „pasivní“, klikněte na „OK“.

Nastavení je dokončeno. Nyní zjistíte, že hluk ventilátoru by měl být výrazně snížen.

Vyčistěte ventilátor

Pokud je zvuk ventilátoru neobvyklý nebo zvuk hlasitý a objem vzduchu je malý, pak v této situaci zpravidla je na ventilátoru příliš mnoho prachu nebo dokonce vypadne z různých věcí, což vede k a nízká účinnost rozptylu tepla, zejména pro notebook, který nebyl nikdy předtím vyčištěn.

V této situaci obvykle potřebujeme vyčistit prach z ventilátoru, radiátor a odstranit prach z ventilačních otvorů. Samozřejmě nezáleží na tom, zda nemůžete vyčistit prach, můžete jít do opravny a vyčistit notebook. Po čištění notebooku by zvuk ventilátoru měl být mnohem menší.

Vyměňte ventilátor

Pokud byl váš notebook používán déle než rok, nedoporučuji vyčistit ventilátor. I po vyčištění přenosu tepla to nebude tak dobré jako ten nový, takže vám doporučuji nahradit novým.

Pomocí výše popsaných tří metod, můžete výrazně snížit hluk ventilátoru vašeho notebooku, ale je třeba poznamenat, že pokud potřebujete vyčistit nebo vyměnit ventilátor chlazení notebooku, musíte použít novou tepelnou buničinu na CPU a GPU.

Pokud nemáte zkušenost s výměnou ventilátoru, doporučuji vám jít do opravny, aby tam byl ventilátor nahrazen. Pokud používáte ultrabook, výměna ventilátoru je velmi jednoduchá. Musíte pouze odstranit zadní kryt, abyste vyměnili ventilátor nebo jej vyčistili z prachu.

Předchozí článek: Což je lepší. iPad nebo notebook? Další článek: Problémy a jejich řešení pro iPad.

Co může vydávat hluk v notebooku: Eliminujeme důvody

Chci hned říci, že v notebooku je mnohem méně mechanických zařízení než v PC, ze kterého může být hluk. Na jedné straně tato skutečnost pomáhá rychle určit zdroj, na druhé straně, kvůli kompaktnosti zařízení není vždy snadné eliminovat příčinu.

Chladič. Pravděpodobně největší zdroj hluku, který je ve většině klasických notebooků. Zpravidla, pokud nenačtete silné zařízení (t.E. Nezakládejte na tom hry, sledujte video s vysokou kvalitou atd. Úkoly). pak jeho práce je téměř tichá. Přestože je na některých notebookech slyšet malý rachot, pokud se přiblížíte k bočním ventilačním otvorům v pouzdře zařízení.

HDD. Nejzábavnější zdroj hluku. Za prvé, některé modely mohou při práci snadno kliknout a prasknout (některé modely to dělají při zatížení). Tento hluk můžete slyšet pouze v úplném tichu (t.E. V noci v tichu bude otravovat 100%). Za druhé, nejedná se o záruční případ a pro výměnu zařízení z tohoto důvodu vám bude odmítnuto.

Také s vysokým zatížením na disku je slyšet sotva znatelný rachot, například z hluku chladiče.

CD | DVD Drive. Při práci vydává poměrně hlasitý hluk: je tu rachot z rotace disku a lehkého praskajícího. Mimochodem, mnoho uživatelů zapomene jen odstranit disky z toho, a notebook často propaguje disk v zásobníku a objeví se hluk.

Důvod: Systém chlazení je ucpaný (pokud chladič zhroutí)

Snad nejdůležitějším důvodem, proč začíná bzučet (nebo, jak mnozí říkají „tření“), je chladič velkým akumulací prachu, který uzavírá ventilační otvory, hromadí se na oběžném kole a narušuje normální cirkulaci vzduchu.

V důsledku prachu se chladicí systém nerovná se zatížením, chladič začne fungovat rychleji a v důsledku toho se hluk zvyšuje.

Složitost čištění notebooku na prachu závisí na jeho konfiguraci. Některé notebooky nebudou obtížné vyčistit se ani pro zcela začínajícího uživatele, zatímco jiné. abyste se dostali k chladiči, budete muset úplně rozebrat celé zařízení!

Proto se zde podívejte sami: buď do služby, nebo pokus o pokus o všechno na vlastní pěst. Mýlili svá doporučení, jak to udělat, citované v jednom z článků (odkaz níže).

Obecně, 1-2krát ročně, je nesmírně žádoucí dát čištění zařízení a odstranit přebytečný prach. S tímto postupem není nadbytečný namazán chladič. Pokud se oběžné kolo šustí, pravidelně se dotýká pouzdra (například může být poškozena nedbalým čištěním). pak je snazší vyměnit chladič úplně.

Čištění hodináře s vatovou vlnou

Důvod: Vysoká teplota a zatížení notebooku

Možná se tento důvod částečně protíná s prvním. Faktem je, že chladič notebooku funguje dynamicky. t.E. Otáčí se v různých časových bodech různými rychlostmi. Čím vyšší teplota procesoru stoupá a zatížení je vyšší. čím rychlejší se chladič začne otáčet, aby se vychladl a dokázal odklonit teplo. A taková díla chladiče zase vede k vzhledu hučení a hluku z notebooku.

Mimochodem, během tohoto rachotu, když chladič pracuje na limitu, zpravidla ze strany ventilačních otvorů notebooku začíná vycházet z horkého vzduchu. Klávesnice se také může zahřát, nemusí být pohodlné pracovat (zejména notebooky Acer na procesorech AMD Sin).

A jak zjistit teplotu procesoru, grafické karty v notebooku?

Nejjednodušší způsob je používat speciální nástroj. „Počítač/senzory“.

Nejlepší nástroje pro prohlížení charakteristik počítače (včetně AIDA64). https: // ocomp.info/Harakteristiki-KOMPYETERA.html

Můj skromný názor na to, jakou teplotu považuji za normální a za co musíte udělat, řekl v tomto článku: https: // ocomp.info/Kak-UZNAT-TEMPEPARURUU-CPU-GPU-HDD.html. Doporučuji seznámení!

Pro snížení teploty doporučuji následující:

 • Používejte notebook pouze na suchých, tvrdých a čistých površích (jinak mnozí používají notebook ležící na pohovce-a proto mohou být ventilační otvory blokovány, což vede k přehřátí);
 • Pravidelně (1-2krát ročně) čistí zařízení z prachu;
 • Pokud chcete hrát hry (stejně jako oddávejte si těžkých aplikací a grafických editorů atd.). koupit chladicí stojan pro notebook. Je to způsob, jak snížit teplotu o 5-10 stupňů (i když věnujte pozornost tomu, že některé z nich jsou hlučné);
 • Podívejte se, zda je velká zátěž na CPU spojena s něčím jiným a nejen s běžící hrou (doporučuji, abyste se seznámili s tímto článkem: https: // ocomp.info/ProtHSSOR-ZAGRUZHEN-NA-100-I-TORMOZIT.html);
 • Můžete také nastavit rychlost rotace chladiče (opatrně! Udělejte to krok za krokem bez spěchu a po teplotě). https: // ocump.INFO/KAK-NASTROIT-SKOROST-Kulera.html
 • Je možné vypnout turbo podporu a provádět podhodnocení. To vám umožní snížit teplotu CP o 10-20 ° C. O tom, jak to udělat zde: https: // ocomp.info/Snizit-T-CPU-TONKIE-NASTROIKI.html
 • Pokud je vaše okno velmi horké. zkuste nepoužívat notebook na slunci, pokud je to možné, načíst ho ráno, večerní hodiny, kdy se teplota stane níže.
dělat, když, notebook, začal, vydávat

Důvod: Hum, praskání a kliknutí z pevného disku

Některé modely pevných disků ve své práci dělají mechanický hluk: praskání a kliknutí. Pokud je místnost velmi tichá, pak jsou tato kliknutí velmi nepříjemná. K tomu dochází v důsledku rychlého pohybu bloku s magnetickými hlavami. Při pohledu dopředu řeknu, že rychlost pohybu může být snížena, kvůli kterému se hluk sníží.

Jak snížit hladinu hluku z disku:

 • Nahraďte disk dalším (který nevydává hluk). Nejlepší volba: Instalace SSD-Disk (můžete si je koupit podle levného zde)-Je to priori tiché, t.Na. V tom nejsou žádná mechanika, kromě toho jsou takové disky mnohem rychlejší! Porovnání SSD-Disk a Classic HDD je uvedeno v tomto článku: https: // ocump.info/Kak-Proverit-Skorost-Diska-SSD-HDD.html
 • Zkontrolujte úkoly v dispečeru (zavolat klikněte na kombinaci CtrlAltdel)-existuje nějaká aplikace, která silně načte váš disk (nejčastěji se jedná o torrenty, programy P2P pro stahování souborů);
 • Snižte rychlost polohovacích hlav pomocí nástroje Quiethdd a HDDSCAN. O tom, jak to udělat, podívejte se. V tomto článku. https: // ocump.info/Pochemu-shumit-i-treshhit-hdd.html
 • Pokud váš pevný disk nebyl předtím hlučný, ale teď jsem začal. jedná se o alarmující příznak, doporučuji zkontrolovat HDD. https: // ocomp.info/Proverit-HDD-NA-SOBKI-Bed-bloki.html

Čištění z prachu

Čištění prachu lze provádět samostatně pomocí speciálních nástrojů a nástrojů určených pro počítačovou technologii. Je zakázáno umýt zařízení běžným vlhkým hadříkem nebo hadříkem. Pokud specializovaný inventář není doma, je lepší dát pomůcky pro servisní středisko pro důkladné čištění. Pokud se uživatel rozhodl pokusit se provádět samy o sobě, bude potřebovat:

 • Vypněte zařízení.
 • Otočte šrouby ze zadního panelu.
 • Úhledné pohyby k extrakci částí z těla.
 • S pomocí měkkých kartáčů nebo kartáčů odstraňte prach a nečistoty.

Poté mohou být všechny části vloženy do zařízení znovu a poté zašroubujte tělo úhlednými pohyby.

dělat, když, notebook, začal, vydávat
 • Zdarma odchod Master
 • Domácí diagnostika zdarma
 • Opravte záruku až 3 roky
 • Poskytujeme šek a záruční kartu

Instalace aktualizace BIOS

Stáhněte si a nainstalujte aktualizaci BIOS z webu HP.

Přejděte na stránku produktu pro svůj počítač.

Vyberte v seznamu BIOS, který se objeví. Pak se podívejte na všechny dostupné aktualizace BIOS.

Přečtěte si část informací a ujistěte se, že aktualizace BIOS je čerstvější, než je instalována, a že je použitelná na váš počítač. Instalace nesprávné verze BIOS může vést k tomu, že počítač přestane fungovat.

Pokud aktualizace BIOS pro váš počítač nejsou na seznamu, pak aktualizace BIOS v současné době není k dispozici.

Pokud existuje několik aktualizací BIOS, určete systémový poplatek nainstalovaný v počítači pomocí informací z nástroje „Systémové informace“.

Pokud najdete aktualizaci BIOS, klikněte na Načíst. Pokud se zobrazí asistent stahování a instalace HP. Vyberte pouze načítání. Poté klikněte na. Kliknutím uložíte. Uložení souboru aktualizace BIOS na počítači.

Přejděte do složky nebo na plochu, kde byl uložen soubor aktualizací bios nahraného biosu, a poté začněte instalovat název souboru (například SP12345).

Počítač může dát zvukový signál, vypnout jej a zapnout obrazovku nebo chlazení ventilátorů nebo blikat indikátor napájení. Toto je v pořádku.

Nepři vypněte a restartujte počítač, dokud nebude dokončen proces aktualizace.

Klikněte na ano v okně „Správa uživatelských účtů“.

V okně instalace Master InstallShield klikněte na.

Nastavte příznak v poli, přijímám podmínky licenční smlouvy a dále klikněte na tlačítko.

V aktualizaci okna a obnovení HP BIOS klikněte na tlačítko dále.

Windows zobrazený během procesu aktualizace může záviset na použitém počítači.

Chcete.li připravit aktualizaci, nastavte příznak v aktualizaci pole. Poté stiskněte tlačítko dále.

Vyberte restart hned. Chcete.li vytvořit aktualizaci.

Na obrazovce aktualizace HP BIOS vyberte aktualizaci nyní nebo počkejte, až se aktualizace spustí automaticky.

Počkejte na instalaci aktualizace BIOS. Proces instalace se zobrazí na obrazovce počítače.

V reakci na pozvání stisknutím tlačítka pokračujte ve startu nebo počkejte, až bude počítač automaticky znovu načten. Restartování počítače může trvat několik minut.

Po zobrazení blokování obrazovky zadejte systém.

Pokud byla práce bitlocker pozastavena, postupujte podle vyhledávání Windows pomocí slova bitlocker a klikněte na tlačítko obrany.

Pokračovat v práci antivirového softwaru.

Závěry nebo doporučení ke snížení hluku

1) Vždy se snažte použít notebook na čistém, tvrdém, sudém a suchém seniorovi. Pokud ho položíte na kolena nebo pohovku, existuje šance, že ventilační otvory budou uzavřeny. Z tohoto důvodu není kam dosáhnout teplého vzduchu, teplota uvnitř pouzdra stoupá, a proto ventilátor notebooku začne fungovat rychleji a vydává stále hlasitější hluk.

2) Pomocí pelasového stojanu můžete snížit teplotu uvnitř těla notebooku. Takový stojan může snížit teplotu na 10 g. C, a ventilátor nemusí pracovat na plné síle.

3) Někdy se pokuste podívat na výhody řidičů a bios. Vývojáři často provádějí úpravy. Například, pokud dříve ventilátor pracoval na plné síle, když byl váš procesor zahříván na 50 g. C (co je normální pro notebook. Více podrobností o teplotě zde: https: // pcpro100.info/Kakaya-Dolzhna-byit-Temperatura-Protessora-Noutbuka-I-Kak-Ee-Snizit/), pak v nových vývojářích verzí se mohou změnit 50 až 60 GR. C.

4) Jednou za šest měsíců v roce notebooku pravdy z prachu. To platí zejména pro čepele Cooler (ventilátor), na kterém hlavní zatížení chlazení notebooku padá.

5) Vždy v kolkách CD/DVD z jednotky, pokud je nebudete dále používat. Jinak, při zapnutém počítači, při spuštění vodiče atd. Případy. Informace z disku budou přečteny a jednotka bude velmi hluk.

Co dělat, pokud je ventilátor hlučný

Hluk notebooku je nejčastěji spojen s provozem fanoušků. Protože procesor musí zpracovávat velká datová pole a provozní teplota neustále roste, systém automaticky zvyšuje rychlost rotace chladičů, aby se zabránilo přehřátí a rozpadu. Například, když notebook pracuje dlouho a vy jste se rozhodli sledovat film ve vysokém rozlišení večer nebo trochu natočit v CS: GO, pak vzhled hluku lze považovat za normu. Další věc je, pokud je notebook hlučný při zapnutí bez zatížení. Toto jsou jména, která vyžaduje co nejdříve řešení.

Před pokračováním v následujících krocích doporučujeme určit teplotu procesoru při zatížení a bez něj. To můžete udělat například pomocí programu AIDA64. Pokud je teplota výrazně vyšší než nominální hodnoty pro vaše zařízení, měli byste určitě zkontrolovat a vyčistit jeho chladicí systém. Po čištění můžete porovnat hodnoty teploty.

Čistíme notebook

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak zařízení vytvořit, je klidnější. vyčistit jej. Prach prachu uvnitř notebooku vede k významnému zhoršení přenosu tepla s prostředím. Chladicí systém se nerovná s funkčním úkolem kvůli prachu „polštáře“, který se hromadí na chladiči (malé měděné nebo hliníkové destičky, které přispívají k odstranění tepla). Tepelné napětí kovové zkumavky jsou ucpané prachem a dalšími malými inkluzemi, které částečně překrývají cesty projíždějícího vzduchu.

V důsledku kontaminace chladicího systému uvnitř pouzdra, vyhřívaný vzduch cirkuluje a chlazený vzduch z vnějšku v požadovaném množství nevstoupí. Kromě zvýšeného šumu může tato porucha vést k vážnějším důsledkům. rozpis centrálního procesoru. Moderní notebooky jsou vybaveny ochranou, která funguje, když CPU dosáhne značky horní teploty hranic a vypne počítač, ale pravidelné přehřátí čipu pouze snižuje jeho životnost.

Nyní víte, proč je ventilátor na notebooku velmi hlučný, zůstává pouze vypořádat se s tím, jak jej vyčistit. Zařízení můžete připsat servisnímu centru, kde bude pečlivě rozebráno, vyčištěno, vyměněno, nahrazeno. Pokud existuje důvěra ve vaše vlastní schopnosti, můžete se pokusit udělat veškerou práci sami doma. Stojí za to rozebrat případ vlastní rukou, pouze pokud se záruka nevztahuje na notebook.

Odpojte notebook od sítě, odpojte všechny šňůry od portů, vytáhněte baterii a poté opatrně odšroubujte šrouby ze zadního panelu. Musíte jednat pečlivě, abyste nezlomili spojovací prvky. Nahoru nahoru, vyjměte zadní kryt a najděte umístění centrálního procesoru a chladicího systému. S pomocí ubrousků a tyčinek vyjměte pevně stlačené kousky prachu z chladiče a čepele radiátoru. Chcete.li dosáhnout nejlepšího výsledku, použijte stlačený vzduch nebo domácí vysavač válce. Dalším vynikajícím zařízením pro odstraňování prachu je malý malířský kartáč. Pokud jste notebook nikdy předtím nevyčistil, buďte připraveni na velké množství prachu, takže by se měla práce provádět v připravené místnosti.

Změňte tepelný tuk

Na kontakt mezi radiátorem a procesorem je aplikována tepelná vodivá pasta, která je redukována tepelnou pastou. Je určen k odstranění tepla z procesoru do radiátoru. V důsledku neustálého přehřátí a pravidelného vysokého zatížení pasta postupně zaschne a přestane pravidelně plnit své povinnosti. Výsledkem je, že provozní teplota čipu stoupá, notebook je velmi horký a hlučný.

Když je notebook rozebrán a je poskytnut přístup k chladiči, můžete jej odstranit a vyměnit těstoviny:

 • Vyjměte ventilátor a opatrně odpojte chladič od procesoru, pokud je nutné zahřát kontaktní místo s vysoušečem vlasů.
 • Vyčistíme kontaktní platformu ze stop starých tepelných vodivých těstovin.
 • Odmanit povrch pomocí činidla obsahujícího alkohol. Kolín nad Rýnem je perfektní. Čekáme, až to úplně uschne.
 • Na místo aplikujeme tenkou vrstvu nových těstovin.
 • Nainstalujte chladič s chladičem a sbírejte notebook.

Přibližujte se k otázce komplexně, vyčištění chladicího systému a výměnu tepelného tuku, můžete získat dobrý výsledek z práce. Teplota procesoru se vrátí do normálu a samotný notebook bude mnohem tišší.

Jak zkontrolovat chladič notebooku pro výkon

Pokud váš mobilní počítač začne „zpomalit“ nebo vypnout, nejprve musíte zkontrolovat obslužnost chladiče.

Externí indikátory (hluk, uvolnění tepla z počítače, zmrazení)

Můžete pochopit, zda se problémy objevily na pozadí odmítnutí Culeru několika známkami:

 • Notebook začal vydávat hodně hluku;
 • Z otevření chladicího systému se uvolňuje velmi teplý vzduch;
 • Spodní část notebooku se velmi zahřívá;
 • Programy začaly zmrznout;
 • Zařízení se pravidelně vypne samostatně.

Pokud se pravidelně projevuje alespoň jeden z výše uvedených značek. máte problém s chladičem.

Možnosti, jak zkontrolovat chladič na notebooku několik.

Testování programu chladiče

Podstatou ověření pomocí případu je sledovat kolísání teploty na prvcích notebooku. Zvažte, jak zkontrolovat příklad nástroje Speed ​​Fan Utility.

Tento software třetí strany si můžete stáhnout z internetu zdarma. Po instalaci během prvního spuštění sama určí chladič a poskytne všechny jeho ukazatele. V tuto chvíli můžete také vidět teplotu na podrobnostech notebooku.

Pokud vidíte, že například procesor má příliš vysokou teplotu (v blízkosti linky CPU bude obrázek), zvýšit rychlost otáčení ventilátoru chladiče a změňte ukazatele v odpovídajícím okně ve spodní části obrazovky. V tomto případě by měla teplota klesat na normální parametry. Pokud nárůst revolucí na 100% nepomohl, příčina přehřátí nesouhlasí s provozem chladiče.

Aby byly indikátory co nejpřesnější, spusťte kapacitní program na přenosném zařízení, například hra. To je nutné pro načtení notebooku na maximum. Pak bude přesnější obrázek stavu prvků a provoz ventilátoru.

Pokud Speudfan pro vás není vhodný, použijte z nějakého důvodu jiné podobné programy:

 • AMD Overdrive. Nástroj je navržen pro stroj s procesorem AMD;
 • Riva Tunes. pro procesory Intel;
 • Od výrobce Asus. Asus Eeectl.

Hardwarová kontrola

Můžete zkontrolovat, jak chladič funguje, připojením k jinému zařízení. Chcete.li to provést, budete muset rozebrat notebook.

Nejprve to vypněte a odpojte všechny dráty, vyjměte baterii. Zbavte se statické elektřiny. nasaďte speciální náramek, rukavice nebo se jen dotkněte kovu.

Možnost 1. Otevře se váš model a odstraní zadní kryt. Odšroubujte všechny šrouby (zkontrolujte pod nálepkami a gumovými víkami, nohama). Dále to prohněte kolem obvodu plastovou deskou (bankovní karta) a vyjměte ji.

Je možné, že ve vašem gadgetu je „okno“ speciálně pro chladič. To znamená, že nemusíte odstraňovat celý kryt.

Možnost 2. Chcete.li otevřít notebook, musíte klávesnici odstranit. Někdy může být opravena západky za obrazovkou. Někdy, abyste jej odstranili, musíte odšroubovat šrouby vzadu, pak otočit zařízení a položit klávesnici plastu. V některých modelech je část šroubů upevňujících klávesnici skryto pod panelem myší. V tomto případě to musíte odstranit a to.

Poté je základní deska odstraněna. Není nutné odstranit samotný chladič, ale musíte se osvobodit a deaktivovat napájecí konektor. I když, pokud to nezasahuje, nemůžete se odstranit.

Chcete-li připojit náš chladič s jiným notebookem, potřebujete speciální kabel: Na jedné straně má na dalších dvou vodičích nádení USB: takové vodiče jsou připojeny k vodičům podobného značení barev chladiče, a druhá strana je vložena do USB-Slope jiného notebooku.

Vysoký objem chladiče je špatný

Zvýšený hluk. znak nesprávné provozu zařízení. Za prvé, může k tomu dojít kvůli skutečnosti, že komponenty jsou velmi zahřívané a zařízení automaticky zvyšuje rychlost rotace čepelí ventilátoru, možná musíte nakonfigurovat chladič na notebooku. Za druhé, zvýšený hluk z notebooku může být známkou fyzického opotřebení chladicího systému. V kterémkoli z těchto případů musí být provedena preventivní údržba. Užitečné informace: Jak jednoduchým způsobem zvýšit zvuk na notebooku.

Pokud problém nevylučujete včas a chladicí systém se nebude vyrovnat s vysokou teplotou. ohrožuje to selhání drahých komponent. Za prvé, teplota procesoru notebooku je důležitá, protože křemíkové krystaly, na jehož základě je vytvářen CPU, jsou velmi citlivé na nadměrné vytápění. Zadruhé, mikrocigace na systémové desce mohou vyhořet a jejich výměna nebo výměna celého poplatku bude vyžadována. Pokud se přehřátá diskrétní grafická karta, kterou jsou vybaveny některé notebooky, existuje možnost rozpadu grafického procesoru. V každém případě musíte přijmout opatření a rychleji. tím lepší.

Užitečné všechny příčiny hluku v notebooku

Klidná provoz ventilátorů notebooku poskytuje mazivo aplikované výrobcem, když jsou vyrobeny. Dlouhý intenzivní provoz zařízení vede ke skutečnosti, že vyschne a stává se viskóznějším. Chladiče přestanou fungovat hladce, objevuje se hluk a vibrace. Při demontáži notebooku zkontrolujte ventilátory pro čištění z prachu. Odpojte chladič a zatlačte čepele prstem tak, aby se otáčely. Pokud se ventilátor po několika otáčkách přestane točit, mělo by být mazivo nahrazeno.

Aby chladiče fungovaly hladce, výrobci doporučují mazání alespoň jednou ročně. Chcete.li to provést, odstraňte štítek, který uzavírá axiální mechanismus. Pokud existuje gumová zátka, vyjměte ji s jehlou nebo pinvazou. Naneste několik kapek oleje a sbírejte chladič. Stroj, silikon nebo syntetický olej je vhodný pro mazání.

Důležité! Nepoužívejte potravinový olej nebo technickou ropnou želé k mazání chladičů. Při vystavení vysokým teplotám tyto materiály příliš rychle uschnou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS