Co dělat, když obrazovka tabletu nefunguje?

Co dělat, když nefunguje dotyková obrazovka tabletu: základní příčiny a možnosti opravy

Nejdříve tedy stačí vyčistit displej zařízení. Je možné, že reaguje pouze oblast senzoru, což vám brání cokoli dělat. Totéž platí, pokud je dotyková obrazovka tabletu poruchová, špatně reaguje apod.

Mnoha uživatelům se líbí možnost ovládat miniaplikaci lehkými dotyky a přejetím prstem. S rostoucím počtem nadšenců do dotykových displejů roste i počet uživatelů, kteří žádají o opravu v servisních střediscích, aby zjistili, proč nefungují senzory jejich tabletů. Porucha dotykového displeje. jeden z nejčastějších problémů, se kterým se setkávají majitelé kompaktních a funkčních přístrojů. Pokud snímač tabletu ztratil citlivost nebo nefunguje vůbec, musíte zjistit příčinu a nechat jej opravit. sami nebo ve specializovaném servisním středisku.

Jak změnit snímač v zařízení tablet

Po zjištění příčiny poškození dotykové obrazovky je třeba nejprve zakoupit všechny potřebné komponenty pro výměnu. Každý výrobce dodává prvky a komponenty ve specifických sadách: jednotlivě nebo jako svazek tří v jednom.

Postup je následující:

 • Otevřete přístroj a předtím odstraňte gumové zátky a šrouby.
 • Vezměte obrazovku a odpojte dotykový displej, který se tradičně nachází na lepidle k displeji. Obsluha není nijak složitá, protože dotykový displej je připevněn k lepidlu a je zapotřebí pouze mírné tepelné působení (zhruba do šedesáti stupňů) po dobu několika minut. Základ je jednoduchý: foukejte na displej ohřátý vzduch, ale dělejte to jemně a opatrně (dávejte pozor, abyste ho neroztrhli).
 • Poté jej musíte lehce vypáčit malým improvizovaným předmětem a vyjmout jej ze samotného monitoru.
 • Zakoupený snímač připevněte pomocí lepidla nebo oboustranné lepicí pásky.
 • Po sestavení tabletu proveďte malou kalibraci displeje pomocí speciálního softwaru v operačním systému Andriod nebo Ois.

Shrnutí! Pokud ještě nevíte, v každém článku se s vámi podělím o užitečné informace, které byly zveřejněny dříve. Psal jsem o tom, co dělat, když se mi neotevře flash disk a žádá o naformátování, a také jsem psal o tom, proč mi nefunguje myš u notebooku. Hráčům jsem řekl, jak zvýšit počet snímků za sekundu na počítači a jak snížit jas monitoru.

Tady to uzavřu. Doufám, že jste pochopili, co dělat, když na tabletu nefunguje dotyková funkce. Mimochodem, brzy chci zveřejnit vlastní video. Myslíte si, že to stojí za to?? Zajímá mě, co o mně víte? Napište o tom do komentářů a nezapomeňte článek lajkovat. Mír a dobro všem!

Nepřehrává online video v systému Android

Prvním častým případem je problém s přehráváním online videa v prohlížeči v systému Android. Většina doporučení na toto téma se omezuje na akci s přehrávačem Flash Player, ale ten se téměř nikde jinde pro filmy nebo jiná videa nepoužívá, místo toho jsou to videa v HTML 5, takže problém a řešení je obvykle v něčem jiném:

 • Pokud máte moderní telefon s některou z novějších verzí systému Android 10, 8, 7, 6 a online video se v prohlížeči nepřehrává, nebo je pouze zvuk a černá obrazovka, zkuste nejprve snížit rozlišení videa (pokud je v přehrávači takové nastavení). Pokud to nefunguje, zkuste v prohlížeči zakázat hardwarovou akceleraci videa. Například v prohlížeči Google Chrome přejděte na adresu chrome://flags (v prohlížeči Yandex. browser://flags), do vyhledávacího pole zadejte „hardware“ a zakažte (nastavte na „Disabled“) parametry týkající se hardwarového dekódování videa.
 • V případě starších verzí systému Android (do 4.4-5 včetně, i když to může fungovat i na novějších), pokud nebyl vestavěný prohlížeč delší dobu aktualizován, zkuste nainstalovat novější verzi prohlížeče třetí strany, který stále funguje na stejné verzi operačního systému. Mnoho videí funguje bez problémů například v prohlížečích Opera, UC Browser nebo Dolphin Browser (ty kromě videa HTML5 podporují i Flash). Tyto prohlížeče jsou k dispozici v Marketu Play nebo na webových stránkách třetích stran, pokud oficiální obchod s aplikacemi nefunguje na vaší verzi systému Android (více informací: Jak stahovat APK aplikace pro Android).
 • Pokud máte nainstalované proxy servery, VPN, blokátory reklam nebo jiné aplikace, které mohou narušovat síť a zobrazování webových stránek, zkuste je odinstalovat (nebo zakázat) a zjistěte, zda video funguje.
 • Pokud telefon nebo tablet se systémem Android nezobrazuje určité video online nebo pouze na jedné stránce a vše ostatní je v pořádku, je možné, že problém je na samotné stránce a vy s tím nemůžete nic dělat.

Pokud jde o videa ve formátu Flash, existuje ještě jeden způsob, který je dnes již stěží použitelný. nainstalujte si do telefonu přehrávač Adobe Flash Player. Upozorňujeme však, že přehrávač Flash Player pro systém Android od verze 4.0 není podporována a v obchodě Google Play ji nenajdete (a pro novější verze obvykle není potřeba). Způsoby instalace Flash Playeru na novější verze systému Android jsou nicméně možné. viz Plug and Play. Jak nainstalovat přehrávač Flash Player do systému Android.

Pokud žádná z těchto metod problém nevyřešila a video se stále nezobrazuje, mohou být užitečné a fungovat také následující metody.

Prevence je levnější než oprava

Aby váš blízký neskončil na operačním stole se servisními techniky a vaše peněženka nebyla o poznání lehčí, vyplatí se dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • Smartphone nabíjejte pouze pomocí originální nabíječky a originálního kabelu;
 • Opatrně zapojte nabíjecí kabel do zařízení, aby nedošlo k bočnímu namáhání zásuvky;
 • Každého půldruhého až dva měsíce zkontrolujte, zda není baterie poškozená a zda se na ní netvoří puchýře;
 • Vyvarujte se pádu smartphonu a chraňte jej před vodou;
 • Vyhněte se nadměrnému teplu a nenechávejte smartphone na slunci.

Pokud se zařízení nezapíná nebo nenabíjí, nejprve se pokuste problém najít a vyřešit sami. A zatímco některé závady z vás zaručeně udělají zákazníka servisního střediska, jednoduché příčiny se obejdou bez jednoduchých a levných řešení, ochrání vaši peněženku a zvýší vaše sebevědomí.

Proč dotyková obrazovka nebo dotyková tlačítka nemusí fungovat

Pokud snímač ve smartphonu přestane fungovat, může to být způsobeno fyzickým nárazem nebo selháním softwaru.

Možnosti škodlivého fyzického dopadu:

 • Silný náraz nebo pád z výšky;
 • kontakt s kapalinami;
 • náhlé změny teploty;
 • Promáčkliny, škrábance a praskliny na displeji;
 • Neúspěšně aplikovaná fólie nebo ochranné sklo;
 • závažná kontaminace.
 • Přetížení operačního systému velkým počtem aplikací;
 • Nefunkčnost některého softwaru;
 • změna nastavení smartphonu;
 • Rozpoznání dotyku na snímači je nesprávné;
 • Nevhodný nebo nestabilní firmware.

V podstatě šéfredaktor celého webu, který je vždy v kontaktu s nejlepšími autory. Opravy a korektury, jeho práce. vynikající uživatelská zkušenost. Vynikající znalost technických nuancí elektroniky. Příležitostně píše a publikuje autorské články.

Tablety se staly věrným společníkem mnoha lidí. Umožňují procházet e-maily, pracovat s dokumenty, hrát hry, poslouchat hudbu a dělat další věci podobně jako na běžném počítači. Nečekaná porucha tabletu doslova přivádí uživatele do úzkých a nutí je hledat příčinu poruchy. Tablet nereaguje na dotyk. co dělat?

Proč tablet nereaguje na stylus?

Stylus nefunguje nebo nereaguje, tj. pero nereaguje při pohybu nebo poklepání na tablet: 1) Zkontrolujte ikonu ovladače na panelu nabídek v dolní části pracovní plochy, zda je zařízení rozpoznáno počítačem Zkuste stylus nabít, protože problém může být způsoben vybitou baterií. 2) Zkontrolujte, zda je stylus rozpoznán.

 • Zkontrolujte, zda je na tabletu nějaký obrázek, pokud ne, je třeba změnit matici, zobrazit.
 • Pokud je obraz zobrazen, ale dotyková obrazovka nereaguje na dotyk, je třeba změnit pouze dotykovou obrazovku.

Jak opravit černou obrazovku tabletu Samsung pomocí měkkého restartu

Měkký reset. je snadný způsob, jak restartovat tablet Samsung, pokud nemůžete pro své zařízení nic udělat. Podívejte se na níže uvedený podrobný postup.

Krok 1 Ujistěte se, že je tablet zcela vypnutý.

Krok 2 Odstraňte zadní kryt tabletu Samsung.

Krok 3 Vyjměte baterii a vraťte ji zpět.

Krok 4 Věnujte pozornost páskovému kabelu, který je na straně baterie s obrázkem koše. Zkontrolujte, zda není tento kabel uvolněný. Pokud ano, zasuňte ji až na doraz do zásuvky a zacvakněte páčku na místo.

Jak opravit černou obrazovku tabletu Samsung

Jedná se o aplikaci, která dokáže vyřešit různé problémy se systémem Android, včetně problémů s černou obrazovkou, zamrznutí tabletu, zamrznutí zařízení Android a vrácení zařízení zpět do normálního stavu a následného načtení dat z rozbitého telefonu Android.

dělat, když, obrazovka, tabletu

Oprava zamrzlého, rozbitého, černého displeje nebo uzamčeného systému Android nebo obnovení dat z rozbitého telefonu se systémem Android nebo karty SD.

 • Oprava problémů se systémem Android a získání dat z telefonu zpět.
 • Výpis kontaktů, zpráv, aplikace WhatsApp, fotografií atd. Д. Z poškozeného zařízení Android nebo paměťové karty.
 • K dispozici jsou data z telefonu se systémem Android a karty SD.

S ním mohou uživatelé také obnovit data z mrtvého telefonu, prasklé obrazovky zařízení, obnovit fotografie Snapchat z rozbitého Androidu, odemknout Android s rozbitou obrazovkou nebo obnovit data z viru infikovaného Androidu, Program také umožňuje extrahovat fotografie, kontakty, protokoly hovorů, video, audio, SMS, WhatsApp, dokumenty uložené v telefonu nebo tabletu Android.

Nyní je k dispozici bezplatná zkušební verze tohoto softwaru. Můžete si ji stáhnout z našich oficiálních webových stránek nebo kliknout na níže uvedený odkaz.

Krok 1 Stáhněte a nainstalujte software do počítače pomocí výše uvedeného odkazu. Po úspěšné instalaci se aplikace automaticky otevře. V části telefonu se systémem Android v rozhraní vyberte možnost Získání poškozených dat.

Krok 2 Připojení zařízení Samsung k počítači pomocí kabelu USB. Pokud zařízení se systémem Android nefunguje, má černou obrazovku nebo obrazovka nereaguje, nebo nemůžete zadat heslo či klepnout na obrazovku, stiskněte levé tlačítko Start. V opačném případě, pokud je systém vašeho zařízení se systémem Android poškozen a nemůžete jej používat, klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko Start.

dělat, když, obrazovka, tabletu

Krok 3 Ze seznamu vyberte název a model zařízení. Ujistěte se, že jste vybrali správné informace pro svůj telefon nebo tablet Samsung Galaxy. Poté stiskněte potvrzení a pokračujte dál.

Krok 4 Vstup do spouštěcího režimu proveďte podle pokynů na obrazovce.

Krok 5 Software začne stahovat příslušný opravný balíček pro opravu poškozeného systému Android. Po dokončení tohoto úkonu budete mít přístup k datům a budete je moci obnovit.

Software vám také pomůže odemknout telefon se systémem Android s rozbitou obrazovkou, opravit prasklou obrazovku systému Android, obejít zamykací obrazovku Galaxy S4 a načíst libovolné soubory do počítače.

Oprava zamrzlého, havarovaného, černého displeje nebo uzamčeného systému Android nebo obnovení dat z poškozeného telefonu Android nebo karty SD.

 • Oprava problémů se systémem Android a obnovení dat z telefonu.
 • Výpis kontaktů, zpráv, aplikace WhatsApp, fotografií atd. Д. Z poškozeného zařízení Android nebo paměťové karty.
 • Dostupná data z telefonu se systémem Android a karty SD.

Nejlepší způsob, jak zabránit ztrátě dat. Pravidelně zálohuje data systému Android, takže je můžete snadno obnovit ze zálohy. FoneLab Android Backup and Recovery vám doporučujeme.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS