Co dělat, když se tablet Samsung Galaxy zpomalí

Proč váš tablet se systémem Android zaostává a co udělat pro jeho rychlejší chod?

Pravděpodobně jste si všimli, jak rychlý je váš nově zakoupený tablet se systémem Android, vše běží hladce, výkonné hry a aplikace běží hladce, ale časem si všimnete, že bývalá rychlost beze stopy zmizela: tablet zaostává, programy neběží nebo se v procesu interakce objevují další chyby. Toto jsou jasné známky toho, že váš tablet vyžaduje okamžitou diagnostiku a následný servis.

Sledujte, jak moc se zařízení zahřívá během dlouhého používání. Pokud je odpověď ano, znamená to, že se procesor nebo grafická karta přehřívá a visí.

Jedinou možností je nechat tablet po intenzivní práci odpočinout.

Je možné, že se zařízení po stažení výkonného programu vypne. V takovém případě doporučujeme odnést přístroj do servisního střediska k vyčištění chladicího systému.

Klepání může vést k brzdění. Poškození nárazem může způsobit poruchy obrazovky, které mnozí vnímají jako brzdění.

Žádný přístroj Prestigio ani jiný gadget není v bezpečí před mechanickými nárazy. V takovém případě byste měli zařízení odnést do servisního střediska k opravě.

Připojená zařízení

Někdy způsobují selhání systému Android klíčenky USB, klávesnice, myši a modemy. Příčinou mohou být špatně sestavené miniaplikace. Zkuste je vypnout a zkontrolujte rychlost. Doporučuje se také vyjmout kartu SIM.

dělat, když, tablet, samsung, galaxy

Pokud se provoz zlepší, vložte externí zařízení jedno po druhém, abyste zjistili, které z nich způsobuje závadu.

Příčiny problémů

Za poruchu jakéhokoli elektronického zařízení mohou pouze dva typy příčin:

Někdy jsou příčinou snížení výkonu tabletu zařízení třetích stran. Nejprve je třeba je odpojit, stejně jako SIM kartu a paměťovou kartu, a chvíli pracovat s přístrojem, čímž se zvýší zatížení.

Důležité! Pokud například tablet po instalaci nové aplikace zamrzne, prodlouží se doba načítání, spadne pouze v jedné aplikaci, problém není v systému Android.

Jak restartovat zařízení Lenovo

Pokud jste aktivním uživatelem zařízení Lenovo, možná jste se setkali s problémy s prodlevami a zpomalením. To je samozřejmě vlastní každému elektronickému zařízení bez výjimky, ale chci mluvit o této značce, protože jsem sám uživatelem výrobků této značky. V tomto článku se pokusíme podrobně rozebrat, jak restartovat tablet Lenovo v případě, že se zasekne. Jsem si jistý, že to někomu pomůže.

Pokusím se v článku poskytnout univerzální rady pro všechna značková zařízení, i když jsem měl v provozu konkrétně model lenovo yoga tablet 10, a také jsem použil následující metody pro tablet lenovo tab 2. Různé modely mohou používat různé klávesy pro restartování a resetování, takže některé tipy pro Tab 2 nebudou fungovat pro jiné, ale níže se tomu budeme věnovat.

Jak zjistit příčinu problému

Nejprve se pokuste analyzovat situaci. Je podstatný rozdíl mezi tím, když je zařízení občas pomalé, a tím, když se tablet úplně zasekne. prostě přestane fungovat a reagovat na cokoli, co s ním děláte. Můžete používat dotykovou obrazovku, funguje obrazovka a hlavní funkce zařízení, nebo se po zapnutí vše zastaví. visí na úvodní obrazovce a nereaguje?

Je také důležité rozlišit, zda se tak děje stále, nebo jen za určitých podmínek? Právě teď vaše zařízení funguje dobře a v některých situacích snižuje výkon nebo nefunguje vůbec? Až budete pracovat s odpověďmi na výše uvedené otázky, projděte si hlavní příčinu vašeho problému a zjistěte, jak ji odstranit.

dělat, když, tablet, samsung, galaxy
 • Častou příčinou zamrzání tabletů je selhání softwaru. Nainstalovali jste mnoho různých aplikací, z nichž některé jsou ve vzájemném konfliktu. Je snadné zjistit, zda váš tablet lenovo zaostává, nereaguje a nevypíná se hned po instalaci/aktualizaci/spuštění softwaru třetích stran. Řešení takového problému je popsáno níže.
 • Problém s hardwarem. Jedná se o závažný problém. Pokud je zařízení vypnuté a po zapnutí nechce fungovat, může být nutné zavolat servisní středisko. Vyzkoušejte níže uvedené metody, a pokud fungují, je to skvělé, pokud ne, odneste zařízení do opravny.

Jak oživit zařízení se systémem Android

Pokud můžete používat dotykovou obrazovku nebo zařízení alespoň reaguje na stisknutí tlačítek, můžete provést měkký reset. Za tímto účelem stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se zařízení nevypne. přibližně 5-10 sekund. Spuštění stejným tlačítkem. Pokud to funguje. fajn, pokud ne. jděte dál. Budeme muset restartovat „tvrdou“ metodou, takzvaným Hard Resetem. Tato metoda zahrnuje vymazání všech dat z miniaplikace, takže pokud tam máte něco důležitého, pokuste se vytvořit zálohu (uložit soubory), pokud je to možné. Pokud však vše visí a nefunguje, není to vždy možné.

Pokud má váš přístroj na boku tlačítko Reset, měli byste ho použít. Je vyroben speciálně pro tyto případy, ale na moderním Androidu ho nenajdete příliš často. Klávesy jsou zalisovány uvnitř, aby se zabránilo náhodnému stisknutí, takže je budete moci stisknout pouze tenkou tyčinkou. Stiskněte a podržte tlačítko po dobu 5-10 sekund a poté zařízení zapněte jako obvykle.

Nouzový režim

Může se stát, že aplikaci nelze odinstalovat. Vyřešení problému. aktivace nouzového režimu. Pokud se vám podaří odstranit programy a doplňky, které narušují provoz zařízení, odinstalujte je a poté restartujte systém.

Zjištění příčin a přijetí nápravných opatření je klíčem k dokončení práce.

Pokud gadget stále zaostává, měli byste vyhledat odbornou pomoc.

Připomínka. operační systém Android má spoustu funkcí, „táhne“ spoustu práce. Pro uživatele je však důležité sledovat „čistotu“ paměti, počet spuštěných aplikací a jejich počet. Buďte opatrní při stahování souborů z internetu. Rychlost a správnost, žádné závady jsou zásluhou uživatele.

Pro zajištění dlouhé životnosti bez zpoždění je třeba zaujmout správný postoj a dbát na správnou péči.

Vestavěné nástroje

Základní soubory ke stažení od výrobce tabletu jsou mnohem složitější. Nelze je ze zařízení zcela odstranit, ale zabírají hodně místa. Spotřeba energie je ještě vyšší. Snižují tak výkon na nulu.

 • Přes nabídku „Nastavení“ vstupte do aplikací a aktivujte kartu „Vše“
 • Přejděte na „Google Apps“ a klikněte na „Podrobnosti o aplikaci“
 • Aktivujte funkci „Odstranit aktualizace“ a zakažte aplikaci
 • Vše! Malý příspěvek k optimalizaci výkonu vašeho zařízení
 • Seznam těchto nepotřebných úloh zahrnuje Yandex Maps, Play Music, Picasa Uploader, Dropbox, které doplňují platformu tabletů, jako je Samsung Galaxy Tab nebo Lenovo. Za předpokladu, že je nepoužíváte neustále.

Váš tablet nebo telefon se systémem Android zaostává. Co dělat?

Je možné slyšet dost často uživatelé zařízení založených na operačním systému Android stěžovat: zde, na první telefon normálně pracoval, ale v poslední době začal zpomalit strašně. To samozřejmě vyvolává otázku, proč tomu tak je? Důvodů může být mnoho, proto se blíže podíváme na to, jak zařízení znovu zprovoznit.

Pro nová zařízení

Rád bych začal povídáním o nových chytrých telefonech nebo tabletech. Často během používání frustrujícím způsobem zamrzají, jakmile je zapnete. Existuje několik možností:

K prvnímu bodu. Pokud se jedná o zařízení, které jste si objednali v zahraničním obchodě, připravte se na to, že prodejce může nainstalovat neoficiální firmware, který není pro zařízení správně optimalizován. Co se od vás vyžaduje? Aktualizujte ji na oficiální verzi, nejlépe na nejnovější existující verzi. Neměli byste s tím mít žádné problémy, protože existuje takové skvělé fórum, jako je 4PDA.RU, kde je vše naprosto jasné.

Druhý bod. Pokud jste nainstalovali firmware z výroby a jedná se o nejnovější verzi, nezapomeňte provést úplný reset. Tomuto postupu jsme se již podrobně věnovali, proto jej nebudeme opakovat. Řekněme, že tento jednoduchý postup pomáhá ve většině případů problém vyřešit.

Co se týče posledního bodu, i výrobci se někdy dopouštějí chyb. Například před několika lety vydala známá společnost velmi zajímavý smartphone s 5palcovou obrazovkou a rozlišením Full HD, ale hardware nebyl tak hladký: zřejmě byl instalován slabý a zastaralý procesor, aby se ušetřily peníze a nebyl schopen zvládnout své povinnosti. Navzdory 2 GB paměti RAM je procesor „nedostatečně výkonný“, takže i při listování stránkami dochází k zamrzání obrazovky. Přeflashování zařízení není řešením. Musíte se smířit s tím, že.

Zjištění příčiny zpomalení zařízení

Pokud jsme výše hovořili o nových zařízeních se systémem Android, nyní si povíme o případech, kdy váš smartphone nebo tablet nějakou dobu fungoval dobře a pak se najednou začal zpomalovat.

Zastavení nepotřebných aplikací

Nejprve je třeba vypnout některé aplikace, které běží na pozadí a spotřebovávají prostředky zařízení. Myslíte si, že jste nainstalovali aplikaci a zapomněli jste na ni. Aplikace však může být spuštěna a využívat drahocenné zdroje.

Co děláme? Přejděte do nastavení, vyhledejte „Aplikace“, vyberte spuštěné procesy a skutečně uvidíte několik procesů, které by se neměly vůbec používat.

klepnutím na ikonu aplikace se aplikace zastaví.

pokud aplikaci nepotřebujete, odinstalujte ji. Samozřejmě mluvíme pouze o aplikacích, které jste si nainstalovali sami. Odinstalování systémových aplikací je složité, protože vyžaduje práva ROOT a může způsobit problémy se samotným zařízením: pokud se něco pokazí, snadno se z něj stane cihla. Buďte opatrní.

Nezapomeňte vymazat paměť spuštěných aplikací. na zařízení je obvykle tlačítko nebo dlouhý stisk tlačítka na spodní straně zařízení.

Ve skutečnosti, pokud váš gadget nemá dostatek paměti RAM, měl by automaticky ukončit (vyjmout z paměti) některé aplikace, ale praxe ukazuje, že se tak neděje vždy a ne každé zařízení.

Vymazání mezipaměti

Zkuste vymazat mezipaměť zařízení. Na tom není nic složitého, protože pročištění je zajištěno v každém zařízení, ale proces se může mírně lišit. Například na běžném zařízení se systémem Android bez doplňků přejděte do nastavení, vyberte „Paměť“. „Vyrovnávací paměť“ („Data ve vyrovnávací paměti“).

Klepněte na zadanou položku a vymažte mezipaměť.

Odstranění nepotřebných souborů ze zařízení

Když je zařízení plné souborů, může dojít ke zpomalení. Pro vyřešení problému je třeba vymazat paměť. Můžete odstranit např. aplikace, fotografie, videa atd.п.

Co dělat, když nic nepomáhá?

Pokud žádná z těchto akcí nepomůže, může se jednat o virus nebo malware. Zkuste antivirus. naštěstí pro zařízení se systémem Android jsou většinou zdarma. Pokud antivirus nic nenajde, uložte data (vytvořte zálohu) a obnovte tovární nastavení zařízení. Nebo zkuste nainstalovat novější firmware.

Co dělat, když je váš tablet se systémem Android strašně pomalý?

Před několika lety byly schopny nabídnout slušné tablety, které by uspokojily potřeby zákazníků, pouze společnosti Apple a Samsung.

Koupit si slabý čínský Android tehdy znamenalo odsoudit se k nekonečnému utrpení, protože jen zřídkakdy obsahoval kvalitní hardware a při provádění i těch nejjednodušších operací mohl na dlouhou dobu zamrznout.

Nyní se můžete spolehnout na to, že i volba rozpočtu bude oprávněná, protože pro takové akce, jako je surfování na internetu, prohlížení e-mailů, messengerů a sociálních sítí, poslech hudby nebo sledování filmů. nevyžaduje mnoho paměti RAM, a dokonce i ten nenáročný smartphone má tento dobrý 1-2 gigabajty. Pokud se tedy váš tablet zpomaluje, možná lze jeho výkon zlepšit. Vyvstává otázka, co dělat, když tablet se systémem Android zaostává?

Nejdříve je třeba zjistit, proč váš gadget zaostává. Problém může spočívat v následujícím:

 • Neoptimalizované využití prostředků. To je něco, co můžeme ovlivnit: zahlcená paměť, procesy na pozadí, automatické aktualizace. to vše ubírá výkon. Pokud nemůžete změnit specifikace vašeho zařízení (dobře, pokud nenahradíte novější), pak každý může optimalizovat svůj výkon, níže budou popsány metody optimalizace.
 • Aplikace je příliš náročná. Je to jednoduché, stáhli jste si software, který vyžaduje hodně paměti nebo je náročný na procesor. V dnešní době jsou hry vytvářeny pro velmi výkonná zařízení, takže pokud nejsou technické specifikace dostatečně dobré, nebudete moci hru hrát. Na druhou stranu můžete zvýšit výkon, pokud optimalizujete další faktory.
 • Nesprávně napsaný software. Programovat umí každý, ale jen málokdo umí programovat dobře. Pokud je zdrojový kód softwaru často chybný, ovlivní to jeho funkčnost. Pokud tablet selhává pouze v jedné aplikaci, je možné, že se jedná o chybu v kódu. Níže je uveden jednoduchý způsob kontroly.
 • Další příčiny, jako je slabé připojení k internetu. Pokud aplikace vyžaduje připojení k síti, nebudete ji moci používat mimo město, pokud nenajdete místo s dobrým připojením.

Jak zjistit, zda je se zařízením problém

Pokud se váš tablet po instalaci určité aplikace zpožďuje nebo pokud selhává pouze v jedné aplikaci, problém pravděpodobně nespočívá v systému Android.

To můžete zkontrolovat následujícím způsobem:

Pokud Android visí a visí, ale zatížení procesoru je nízké. problém je v softwaru. Pokud se jedná o aplikaci, kterou potřebujete, můžete v tomto případě kontaktovat vývojáře softwaru a počkat na aktualizaci. Pokud nemáte čas se jí zabývat, jednoduše ji nahraďte podobnou.

Pokud zjistíte, že procesor běží na plné obrátky a software zaostává, je příčina v hardwaru. Ale i v tomto případě lze optimalizovat jeho výkon a odstranit nadměrné zatížení procesoru.

Co můžete udělat pro zlepšení výkonu

Diskutujte o tom, proč Android zaostává, jak chcete, můžete si vyhrnout rukávy a pustit se do práce a trochu odblokovat svůj procesor. Vaše zařízení může mít potíže se spotřebou prostředků, které nejsou optimalizované?

Ucpaná paměť zařízení

Ztraťte se při pořizování stovek a tisíců selfie fotografií. Pokud zřídka kontrolujete složky s fotografiemi/videem/stahováním, může to být problém s výkonem kvůli nedostatku volného místa. Projděte si správce souborů, zejména složky s videem a staženými soubory: možná najdete pár dílů Hry o trůny, které jste sledovali před několika měsíci.

Nahrávání fotografií a videí na sociální sítě, nahrávání velkých souborů do cloudového úložiště. Odstranění nepotřebných položek z paměti miniaplikace. Vypořádat se s touto zátěží může CCleaner. program, jehož jediným účelem je pomoci, když Android trpí přetížením.

Automatické aktualizace softwaru

Automatická aktualizace je užitečná, ale pokud se aplikace začne aktualizovat v nesprávný čas, je to nepříjemné. Osobně aktualizuji software na všech svých zařízeních pouze ručně. Zakázání automatických aktualizací:

 • Přejít na Play Market
 • „Nastavení“ (nabídka vlevo)
 • Nechte zaškrtnuté oznámení (dá vám vědět, kdy můžete aktualizovat)
 • „Automatické obnovení“. „Nikdy“

Aktualizace také nejsou vždy přínosné. V honbě za uživateli s novými modely telefonů vývojáři někdy zapomínají na běžné uživatele, kteří si lámou hlavu, co dělat, když jejich oblíbený správce souborů nebo hudební přehrávač nestíhá. Jak bylo uvedeno výše, zbývá jen zanechat zpětnou vazbu a počkat na opravu chyby (nebo nainstalovat starší, stabilnější verzi softwaru).

Aktualizace systému

Něco o aktualizaci samotného operačního systému. Obecně lze doporučit, abyste se snažili zůstat co nejblíže nejnovější dostupné verzi operačního systému. Ale jak již bylo řečeno v souvislosti s automatickými aktualizacemi, ne vždy platí, že nové je lepší. Na starší tablety se zapomíná, když je třeba vydat moderní verzi telefonu a vaše zařízení nemusí s novým firmwarem dobře fungovat. V takovém případě je někdy lepší nainstalovat starší verzi firmwaru, která fungovala dobře.

Vyčištění systému Android od nepotřebných aplikací

Prvním krokem, který musíte udělat, je zkontrolovat všechny aplikace. Každá nainstalovaná aplikace zabírá místo v systému, a proto má negativní dopad na jeho výkon. Pokud si nepamatujete, kdy jste aplikaci naposledy použili, klidně ji odinstalujte! Opětovná instalace aplikace v případě potřeby zabere jen několik minut a odstranění nežádoucích aplikací zrychlí vaše zařízení se systémem Android a případně ušetří váš nervový systém

Druhým krokem k vyčištění smartphonu nebo tabletu se systémem Android je vyčištění zařízení od nečistot.

Fotografie a videa

Přejděte do galerie, procházejte média a odstraňte nežádoucí fotografie a videa. V galerii můžete před odstraněním projít všechny soubory a ujistit se, že omylem neodstraníte ty, které skutečně potřebujete.

Ke stažení na

Přejděte do sekce Stažené soubory, obvykle je tam spousta zbytečností, které zpomalují systém Android. Projděte si soubory ke stažení a odstraňte ty, které nepotřebujete.

Přejděte do nastavení a vyberte možnost „paměť“. Zde nás zajímá „cache“ nebo „data uložená v mezipaměti“. Do mezipaměti zařízení jsou předem nahrány informace různých aplikací. například náhledy galerií, spořiče obrazovky, mediální soubory aplikací. Tento velký objem dat může také zpomalit vaše zařízení. Klikněte bezpečně na tento řádek a potvrďte vymazání mezipaměti.

Sekce Paměť má také položku „Ostatní“ nebo „Různé“, při jejím čištění byste měli být opatrní, můžete do ní vstoupit, ale pokud si nejste jisti, zda některou z jejích položek odstranit, je lepší ji nechat tak, jak je.

Obnovení

Špatný pád systému by mohl systém ochromit, takže pokud žádná z předchozích možností nefunguje, můžete obnovit tovární nastavení systému. Tato možnost je nejextrémnější, protože se spolu s nastavením odstraní i všechna uživatelská data. Uložení důležitých informací do jiného zařízení.

Nastavení se resetuje podle následujících univerzálních pokynů:

 • Vypnutí tabletu.
 • Současně stiskněte tlačítko napájení a jedno z tlačítek hlasitosti (nejčastěji tlačítko pro snížení hlasitosti). Který knoflík hlasitosti stisknete, závisí na vašem zařízení, proto je vhodné najít a přečíst si k němu návod. Podržte tato dvě tlačítka stisknutá po dobu 10-15 sekund.
 • Měla by se spustit speciální nabídka systému Android, která se v některých ohledech podobá systému BIOS v běžných počítačích. Nebude zde žádná dotyková funkce, takže přepínání mezi položkami se provádí pomocí tlačítek hlasitosti a výběr položky pomocí tlačítka napájení. V tomto kroku musíte vybrat možnost „Wipe data/Factory reset“.

Pomocí tipů v tomto článku můžete optimalizovat své zařízení nebo diagnostikovat nějaký závažný problém.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS