Co dělat, když telefon spadne do vody a zobrazí se na něm sluchátka?
K selhání může dojít z následujících důvodů: Telefon byl delší dobu používán a došlo k přehřátí základní desky
- Navlhčete kousek vaty v alkoholovém roztoku a nasaďte ji na párátko.
- Vložte návrh do zásuvky.
- Proveďte několik otáčivých pohybů a vytáhněte párátko. Vyměňte vatový tampon.
- Druhý krok opakujte, dokud nebude párátko zcela čisté. Je důležité vyměnit párátko a vatu.
Jak odstranit ikonu sluchátek v telefonu
Jakmile zjistíte, proč se na telefonu zobrazuje ikona sluchátek bez připojení, musíte začít problém okamžitě řešit. Pro tento účel nemusíte kontaktovat servisní tým. Alespoň do doby, než bude jasné, že chybu nelze vyřešit vlastními silami.
Všechny možnosti uvedené v našem článku, jak se zbavit ikony kabelové náhlavní soupravy, byly důkladně otestovány. Možná se vám podaří problém vyřešit hned v prvním kroku. Nevylučujte však, že ve snaze dosáhnout pozitivního výsledku budete muset vyzkoušet všechny metody.
Restartování smartphonu
Všichni víme, že většinu problémů při provozu chytrých zařízení lze vyřešit triviálním resetem. Svévolné zobrazení ikony náhlavní soupravy není výjimkou. Zkuste smartphone vypnout a znovu zapnout. Nic nefungovalo? Přejděte na další krok.
Připojení další náhlavní soupravy
Někdy zůstává ikona sluchátek kvůli triviální závadě, která se objeví z důvodů, které uživatel nemůže ovlivnit. Pokud se tak stane, můžete zkusit připojit ke smartphonu jinou náhlavní soupravu. Z našich zkušeností vyplývá, že se vám často podaří chybu odstranit až poté. Pokud tento tip ve vašem případě nepomůže, problém je pravděpodobně způsoben chybou softwaru. To lze napravit pomocí dalších níže popsaných metod.
Vyčistěte a vysušte konektor
Jednou z hlavních příčin problému je vlhkost v konektoru pro sluchátka. Pokud se vám stane, že se na telefon omylem vylije voda nebo jiná tekutina, nejprve jej vysušte, a to včetně audio konektoru.
Chcete-li konektor vysušit, položte zařízení na savou podložku v dobře větraném prostoru.
Pokud se na obrazovce stále zobrazuje ikona bez vlhkosti, měli byste vyčistit konektor. To by mělo být provedeno obyčejným párátkem. Hrotem dřevěného předmětu jej zasuňte do štěrbiny a provádějte krouživé pohyby. Možná vás překvapí, že na malém párátku najdete kousky látky, prachu a vlasů.
Doporučuje se také posvítit si na konektor baterkou, abyste se ujistili, že na něm nejsou žádné cizí prvky. Pokud jste vše provedli správně a ikona stále zůstává, přejděte k dalšímu způsobu řešení problému.
Čištění speciálním čisticím prostředkem
Pomocí párátka se můžete zbavit velkých částic nečistot a prachu. Čištění je však mnohem účinnější při použití speciálního čisticího prostředku. Disperzní směsi dokáží zbavit kolíky konektoru nánosů, které chytrý telefon vnímá jako připojená sluchátka.
Chcete-li si takovou užitečnou kapalinu koupit, doporučujeme zajít do nejbližšího obchodu s elektronikou. Prodejce by vám měl být schopen říci, který produkt je ve vašem případě ideální.
Samotné čištění se provádí nalitím roztoku do zvukového konektoru pomocí injekční stříkačky. Účinná látka by měla být aplikována na kontakty. V opačném případě uživatel nezíská požadovaný efekt a ikona sluchátek zůstane na obrazovce.
Před čištěním speciálním čisticím prostředkem očistěte konektor párátkem, jak je popsáno v předchozí části.
Resetování aplikace Rádio
Situace, kdy se na obrazovce telefonu náhodně objeví ikona sluchátek, není slepou uličkou. Pokud připojení jiné náhlavní soupravy a vyčištění konektoru nepomůže, je třeba zvážit závadu systému. Není nutné systém okamžitě přeinstalovat. Je možné, že problém je způsoben chybou v aplikaci „Radio“. Svědčí o tom stovky zpráv o lidech postižených touto chybou.
Rádio někdy i bez náhlavní soupravy způsobí, že si smartphone myslí, že jsou připojena sluchátka. Abyste se problému zbavili, musíte:
- Otevřete nastavení telefonu.
- Přejděte na „Aplikace“.
- Vyberte možnost „Rádio“.
- Stiskněte tlačítko „Obnovit mezipaměť“ a poté „Smazat data“.
Po provedení operace budou samozřejmě smazány všechny uložené rozhlasové stanice. To je ale jen drobný problém ve srovnání s otravnou ikonou, která vede k zablokování multimediálního reproduktoru.
Kombinace kláves
Není neobvyklé zbavit se ikony nápovědy pro sluchátka pomocí tlačítek smartphonu a kabelové náhlavní soupravy. Doporučujeme provést následující akce:
Pokud to nepomůže, zkuste znovu vložit sluchátka do telefonu a zvýšit hlasitost na maximum, poté sluchátka vyjměte. Můžete také zkusit snížit hlasitost a pak sluchátka opět vytáhnout.

Jakkoli se tato metoda může zdát hloupá, případné problémy s vaším smartphonem mohou být způsobeny triviální nekompatibilitou mezi náhlavní soupravou a mobilním zařízením. Manipulace s tlačítky v tomto případě umožňuje provádět úpravy nastavení hardwaru.
Čištění smartphonu od virů
Viry dříve či později naruší provoz jakéhokoli chytrého zařízení. Obvykle se nakazí z chytrého telefonu, který byl použit k návštěvě podezřelé stránky. Důležité však není, jak se virus do telefonu dostal, ale jak se ho zbavit.
Nejlepší metodou je čištění pomocí antivirové aplikace. Mohlo by se jednat o Kaspersky, Dr.Web, 360 Security a další. Všechny tyto programy se řídí podobným schématem. Uživatel provede kontrolu zařízení prostřednictvím aplikace, po které antivir vyzve uživatele k odstranění nalezených virů.
Další stoprocentní metodou, jak se zbavit virů, je obnovení továrního nastavení. Operaci lze provést v několika krocích:
Všimněte si, že resetováním se vymažou všechny soubory ve smartphonu. Pokud je to vaše jediná možnost, nezapomeňte zálohovat data.
Příčiny ikony sluchátek
Kontrolka se obvykle zobrazí pouze tehdy, když jsou sluchátka fyzicky připojena k zařízení. Pokud přetrvává i po vypnutí, jedná se o hardwarový nebo softwarový problém. Před opravou spotřebiče by měla být provedena diagnostika, aby se zjistila příčina.
Jednou z častých příčin je mechanické poškození způsobené pády a nárazy. Poškození součástí může vést k různým poruchám. Je možný nestabilní provoz a snížený výkon smartphonu.
Příčinou tohoto chování je také vlhkost vnikající do spotřebiče. Kapalina může způsobit zkrat elektronických součástek, což často vede k úplnému selhání telefonu.
Vezměte prosím na vědomí! Vlhkost se do skříně může dostat nejen rozlitím kapaliny. Změny teploty, které vedou ke kondenzaci, často vedou k této poruše.
Nedbalé nebo neopatrné používání může způsobit mechanické poškození zásuvky. Kontakty jsou často poškozené, takže operační systém detekuje sluchátka, i když ve skutečnosti nejsou přítomna. Náhlavní souprava může být nestabilní. Porucha může být také známkou toho, že jedno ze sluchátek nefunguje.
Tip! Snažte se udržovat telefon v čistotě, protože nečistoty mohou způsobit, že se ikona sluchátek.
Důvodem takového chování gadgetu může být také softwarová vada. Problém lze obvykle vyřešit flashnutím telefonu. To však vyžaduje odborné znalosti; nesprávné změny softwaru mohou zařízení zcela vyřadit z provozu. Pro aktualizaci firmwaru doporučujeme kontaktovat servisní středisko.
Řešení poruch způsobených chybami v systému
Před následujícími kroky nezapomeňte provést povinný postup restartování zařízení. Váš problém by mohla vyřešit takováto triviální věc.
Pád systému MIUI
Někdy logo sluchátek přetrvává kvůli triviální grafické závadě a prostý restart problém nevyřeší. Můžete však vyzkoušet jeden zajímavý postup.
Začněte zasunutím sluchátek do konektoru a odemknutím smartphonu. Poté stiskněte současně tlačítko napájení na smartphonu a tlačítko pro příjem hovoru na náhlavní soupravě. Podržte sluchátka 5-10 sekund, pak je uvolněte a okamžitě je vytáhněte z konektoru. chyba by měla sama zmizet.
Vymazání dat z aplikace Rádio
Tento způsob je relevantní pouze pro smartphony Xiaomi, které mají vestavěný rádiový firmware. právě kvůli nahromaděnému softwaru v této aplikaci smartphone nemusí detekovat, když nepoužíváte sluchátka.
Pro vymazání je třeba připojit sluchátka a otevřít aplikaci Rádio. Na první obrazovce stiskněte tři tečky vpravo nahoře a vyberte možnost „Enable Speaker“. Ukončete aplikaci a přejděte do Obecných nastavení zařízení. Vyhledejte položku „Všechny aplikace“ a v ní v seznamu aplikací najděte položku „Rádio“, zadejte ji a přejděte na konec stránky. Najděte položku „Vymazat vše“ a odsouhlaste vymazání. Poté vyjměte sluchátka z telefonu. chyba zmizí.
Jak vidíme, některá řešení tohoto problému nejsou vždy zřejmá a za jejich výskyt na webu poděkovat silné komunitě fanoušků Xiaomi, kteří jsou vždy připraveni pomoci i v takových specifických situacích.
Příčiny zamrzlé ikony
Ikona náhlavní soupravy na Xiaomi z určitých důvodů vždy nezmizí. Nejčastěji se jedná o mechanické poškození nebo softwarovou závadu. Zvažte jednotlivé problémy v následujícím pořadí.
Vezměte prosím na vědomí! Tento problém je běžný i u jiných značek. Proto tento návod pomůže vyřešit problémy i s jinými modely.
Mechanický problém
Pokud vás zastihl déšť a po odpojení náhlavní soupravy se stále zobrazuje nepříjemná ikona. na vině je vlhkost v konektoru. Kapky se mohou dostat hluboko do telefonu a způsobit vážné poruchy. Když tedy prší, vždy si telefon uložte do zapnuté kapsy nebo kabelky.
Druhou častou příčinou je prach a drobné cizí předměty. Drobky, chlupy domácích mazlíčků, špína, písek. to vše se dostane do zásuvky a někdy zcela zablokuje kontakt drátu.
Pád telefonu na tvrdý povrch? Důsledkem nemusí být vždy jen rozbitá obrazovka. Vnitřek zařízení se snadno poškodí a konektory již nemusí reagovat.
Chyba softwaru
Telefon Xiaomi nemusí vyjít z režimu sluchátek také kvůli softwaru. Nejtriviálnějším problémem, který lze snadno vyřešit, je zamrzání smartphonu (dlouhodobá závada).
Nikdo nevylučuje ani závady v samotném firmwaru nebo závady v rádiu a hudebních přehrávačích. Podrobné tipy pro řešení problémů naleznete níže.
Varování
Co dělat, pokud se rozsvítí nepotřebná ikona (indikující, že jsou sluchátka připojena) a navíc v práci telefonu, tedy v jiných aplikacích, se již začínají „závady“? Existují dva typy doporučení:

- Věci, které skutečně můžete dělat sami.
- Činnosti, které jsou v provizorním prostředí na 99,99 % neúspěšné.
Konkrétně pro účely tohoto oddílu se navrhuje, abychom se soustředili na druhou z těchto možností.
Takové rady a doporučení by se například nikdy neměly používat:
Moderní zařízení jsou ultrakompaktní gadgety. Tlačítko není totéž co tlačítkový telefon, který byl rozebrán a znovu složen jako stavebnice. Praxe ukazuje, že otevírání krytů smartphonů mimo odbornou dílnu vede k neopravitelnému mechanickému poškození.
Fénování vlasů také není bezpečná metoda. Protože vzduch ve spotřebiči prochází také žhavicí cívkou a velmi se zahřívá (takže vlasy se zde rychle vysušují). Moderní chytré telefony obsahují velké množství plastů, takže jejich poškození (roztavení) „foukáním“ fénem na jednom místě je mnohem rychlejší, než si mnozí lidé původně představují.
Zásahy do softwaru je také nejlepší svěřit odbornému technikovi. I když je váš telefon vybaven systémem Android (a zde se využívá princip open source softwaru), většina uživatelů stále neví, jak správně provést i počáteční instalaci operačního systému.
Princip otevřené architektury je již dlouho konvencí, protože existuje příliš mnoho nuancí ve způsobu, jakým jsou aplikace a systémy navrženy, aby spolupracovaly pro správné fungování.
Nekvalifikovaný uživatel nikdy nezvládne správně nastavit všechna nastavení!
Proč se sluchátka odpojují od telefonu
V pokračování našeho seriálu tipů a triků pro všechny příležitosti dnes přinášíme článek pro ty, kteří mají problémy se sluchátky.
Ztráta kontaktu mezi hlavním zařízením (nejčastěji smartphonem) a kabelovou náhlavní soupravou je jednou z nejčastějších, ale jen málokdo si s ní dokáže poradit. Většina lidí jednoduše okamžitě utratí peníze za nový model, a to zbytečně: stále můžete získat svá oblíbená sluchátka, která vám budou přehrávat hudbu. Jak? Více se o tom dočtete v novém článku na Funduku.ua.
Ztráta kontaktu mezi sluchátky a smartphonem se obvykle projeví jedním ze tří způsobů
Úplná ztráta zvuku, pokud zástrčku nestisknete přímo nebo pod určitým úhlem rukou;
Podivné ozvěny, zvuky a praskání při přehrávání jakýchkoli souborů;
Chybějící nebo zkreslený zvuk z jednoho ze sluchátek.
Ve všech těchto třech případech je problémem vadný nebo neexistující kontakt mezi konektory. Může být buď na straně hostitelského zařízení, nebo v připojeném příslušenství. Existují celkem tři příčiny, proč mohlo dojít k poruše:
Mechanické poškození konektoru sluchátek.
Poškození konektoru v hlavním zařízení.
Je také docela dobře možné, že sluchátka jsou fyzicky „v kontaktu“ s telefonem, ale nevydávají žádný zvuk. Co dělat, když se sluchátka tímto způsobem „odpojí“?? Můžete:
Restartujte zařízení s připojenou náhlavní soupravou;
Aktualizujte veškerý dostupný systémový software (provádí se v Nastavení);
Přeflashujte svůj smartphone (o tom, jak to udělat, jsme psali dříve).
Pokud problém vznikl po fyzické stránce, bude nutné jej odstranit závažnějšími metodami.
Co dělat, když se špičky sluchátek odlepí kvůli znečištěným kontaktům?
Proč v tomto případě vyskakují sluchátka z telefonu?? Silná vrstva prachu nebo nahromaděné nečistoty jednoduše brání těsnému přilnutí prvků k sobě a vytlačují zástrčku ze zásuvky. Pro odstranění problému stačí mechanicky vyčistit konektory. K tomu potřebujete:
Vytáhněte z něj nečistoty jehlou (jen velmi opatrně);
Otřete všechny konektory vatovým tamponem s alkoholem.
Poté by zařízení měla vzájemně fungovat bez problémů.
Pokud je problémem nejen znečištění, ale také oxidace kontaktů, můžete ještě použít etanol, isopropylalkohol nebo jednoduše. odlakovač na nehty (používejte přípravky bez dalších přísad, balzámů a vonných látek).
Co dělat, když se sluchátka odpojí kvůli poškozenému konektoru sluchátek?
Pro zjištění tohoto problému stačí ke smartphonu připojit jiná sluchátka. Pokud se to neopakuje, došlo k poškození zástrčky. Zkontrolujte, zda není ohnutá nebo vyfouknutá. Pokud je konektor poškozený, máte pouze dvě možnosti: buď vyměnit celou náhlavní soupravu, nebo konektor přepájet na nový. Budete potřebovat podobný konektor z jiných sluchátek, pájku, půl hodiny volného času, lepicí pásku a pevné nervy.
Odřízněte vodič od zástrčky ve vzdálenosti asi 1 cm;
Dále je třeba pocínovat vodiče na zbytku kabelu a na nové zástrčce;
Připájejte naše vodiče ke kolíkům na zástrčce;
Připojte demontovanou zástrčku k chytrému telefonu a zkontrolujte.
Pokud jste to udělali správně, zařízení bude fungovat a stačí pouze zakrýt vývody ochrannou objímkou nebo elektrikářskou páskou.
Co dělat, když se sluchátka odpojí kvůli konektoru v hlavním zařízení?
Toto podezření lze vyslovit, pokud problém se zvukem přetrvává při použití sluchátek nebo přenosných reproduktorů. Co dělat, když se sluchátka porouchají? Musíte rozebrat pouzdro telefonu a hledat problém uvnitř.
Můžete to udělat sami nebo se obrátit na servisní středisko. První možnost je vhodná, pokud máte telefon se skládacím, nikoli lisovaným krytem, pokud již není v záruce a máte alespoň minimální zkušenosti s pájením konektorů.
Chcete-li konektor vyměnit, musíte kompletně rozebrat panely zařízení, odpájet starý konektor a připájet nový. Pokud byl problém v samotném konektoru, můžete ho snadno opravit. Také se tímto způsobem můžete zbavit problémů s pájením (konektor může jednoduše odpadnout kvůli závadě nebo přehřátí zařízení), ale pokud ztráta kontaktu byla problémem se základní deskou, jedinou možností je kompletní výměna zařízení.
Totéž si můžete nechat udělat v servisním středisku od odborníků, pro které jsou tyto úkony každodenní rutinou. Je tedy mnohem pravděpodobnější, že problém najdete a opravíte. Pokud nejste v těchto věcech příliš zkušení a problém není ve sluchátkách, doporučujeme vám obrátit se na autorizovaný servis. Když se o svá zařízení budete starat, budou vám dlouho sloužit!
Proč sluchátka v telefonu nefungují. bezdrátové modely
Většina uživatelů stále častěji přechází na systémy Bluetooth, které fungují přes síť a připojují se k telefonu. Taková sluchátka jsou samozřejmě mnohem pohodlnější než drátová, ale mají také své nevýhody a výhody.
Bezdrátové modely jsou složitějším typem sluchátek, která mohou také nefungovat, nepřipojit se k telefonu a jednoduše se nezobrazit na panelu připojení. Bezdrátová zařízení se opravují obtížněji než kabelová, protože je mnohem těžší najít příčinu poruchy. Důvodem je, že bezdrátová sluchátka nemají kabel a není třeba je připojovat. Jediné, co se může rozbít, je jedno ze sluchátek nebo celý systém. Jak zjistit příčinu poruchy a jak ji odstranit?
Nevhodný software
Jednou z nejčastějších příčin selhání připojení je nesprávná verze telefonu. Mnoho vývojářů vytváří sluchátka, která se připojují pouze k nejnovějším modelům zařízení. Člověk, který si koupí sluchátka ke svému starému telefonu v naději, že se ho pokusí připojit, a nakonec nemá nic. Důvodem je špatný firmware a stará verze smartphonu.
Smartphone neuvidí zařízení, které neodpovídá softwaru. Jediným způsobem, jak tento problém vyřešit, je zakoupit nové zařízení: telefon nebo sluchátka. Připojení sluchátek k aktualizaci telefonního systému je nepravděpodobné. Kupující s největší pravděpodobností nezkontroloval kompatibilitu zařízení a kupovaných sluchátek.
Proto byste se měli před nákupem pečlivě podívat na všechny specifikace zařízení. Pozornost vám zabrání dostat se do potíží a zbytečně utrácet peníze za nákup nových sluchátek.
Fyzické závady
Různé fyzické vady na sluchátkách mohou hrát významnou roli. Mezi tyto poruchy patří:
- Vybitá baterie;
- Oxidace kontaktů náhlavní soupravy, které mohly být vystaveny vlhkému prostředí;
- Poškozené kontakty náhlavní soupravy, které mohly utrpět různé pády. Samotná náhlavní souprava Bluetooth je malá, a proto dochází k častým pádům;
- Reproduktor náhlavní soupravy Bluetooth je zanesený ušním mazem;
- Nesprávné umístění napájecího zdroje na sluchátkách.
První příčinu lze snadno vyřešit kontrolou nabití baterie. Mělo by to být alespoň 20 %. Pokud je nabití nízké, je vhodné zkusit zařízení dobít, aby bylo výkonné. V nastavení náhlavní soupravy Bluetooth je běžně uvedeno, že přejde do úsporného režimu, jakmile v ní zbývá méně než 20 % energie. Pokud to způsobí, že náhlavní souprava nefunguje, je třeba ji znovu nabít nebo změnit nastavení.
Oxidaci kontaktů lze vyřešit buď vlastní opravou, nebo kontaktováním odborníka, který se tímto typem činnosti zabývá. Pokud uživatel nezná kontakty a nezná přibližné zapojení jednotlivých sluchátek, je nejlepší vyhledat odbornou radu.
Kapky jsou nejzávažnějším případem. Nárazem mohlo dojít k poškození mnoha částí sluchátka. Abyste tomu v budoucnu předešli, musíte se o náhlavní soupravu pečlivě starat a vyvarovat se jejího upuštění. Sluchátka můžete také odnést k technikovi nebo je můžete sami rozebrat a zjistit příčinu.
Ušní maz je nepřítelem mnoha náhlavních souprav. Je nezbytné ji čistit, a to nejen kvůli hygieně, ale také kvůli funkčním sluchátkům. Reproduktor můžete vyčistit obyčejným vatovým tamponem.
Vyplatí se také zkontrolovat polaritu baterií. Baterie je umístěna specifickým způsobem. Jeho nesprávné umístění může vést k nefunkčnímu stavu. Chcete-li to opravit, musíte baterii vložit v závislosti na tom, jak je uvedeno v příručce.
Jak správně zapojit bezdrátová sluchátka
Abyste se vyhnuli problémům s připojením bezdrátových sluchátek, musíte si zapamatovat algoritmus:
- Zapněte telefon a přejděte do nastavení. Ikona nastavení obvykle připomíná ozubené kolečko, které se nejčastěji nachází na domovské obrazovce ihned po odemknutí zařízení;
- Po vstupu do nastavení najděte sekci „Bluetooth“ a klikněte na ni; Bluetooth se v různých zařízeních jmenuje jinak. Nejčastěji se jedná o „připojená zařízení“ nebo anglickou verzi názvu.
- Najděte v Bluetooth tlačítko zapnutí a stiskněte je. Když je Bluetooth aktivováno, zobrazí se ve stavovém řádku písmeno „B“;
- Poté zapneme samotnou náhlavní soupravu. To se provádí buď pomocí speciálního tlačítka na nich, nebo automaticky vyjmutím z ochranného pouzdra;
- Najděte název sluchátek v zařízeních v sekci Bluetooth, klikněte na ně a vyzkoušejte, zda fungují, přehráním hudby.
Na telefonu je uvedeno, že je vybaven sluchátky
Pokračujeme v aktualizaci našeho technoblogu Funduk.Dnes se vás zeptáme, co dělat, když telefon ukazuje, že jsou sluchátka připojena, ačkoli ve skutečnosti nejsou. Proč si telefon myslí, že jsou připojena sluchátka?
Možná jste si všimli, že po připojení náhlavní soupravy ke smartphonu se na stavovém řádku zobrazí ikona sluchátek. Zvuk se nepřenáší do reproduktoru telefonu nebo hlasových reproduktorů, ale do připojeného zařízení.
Tento režim se aktivuje za následujících podmínek:
Telefon „vidí“ zástrčku fyzicky zapojenou do zásuvky;
Bezdrátová náhlavní souprava se připojí k telefonu a zapne se;
Ovladače a nástroje smartphonu rozpoznaly připojení sluchátek.
Pokud zařízení začne zobrazovat náhlavní soupravu, i když ji nevidí, může být problém v některé z následujících fází. Abyste se problému zbavili, je třeba zkontrolovat všechny možné příčiny.
Jednou z nejčastějších příčin takovéto poruchy je softwarový problém. Může to být způsobeno tím, že je telefon zahlcen úlohami na pozadí a nemá čas reagovat na odpojení kabelu během přehrávání hudby, špatnou aktualizací softwaru nebo dokonce jen špatným přehrávačem, který jste do zařízení nainstalovali vy/výrobce.
Nejrychlejší a nejjednodušší způsob nápravy problému. Vypněte všechny nepotřebné úlohy na pozadí a připojte a odpojte sluchátka. Pokud se problém nevyřeší připojením běžné náhlavní soupravy, můžete zkusit připojit jakoukoli jinou náhlavní soupravu. To pomáhá vyloučit problém se sluchátky, t.к. Na vině mohou být sluchátka. A v takovém případě způsobí, že ovladač po každém připojení „visí“. Mimochodem, stejná metoda funguje i u bezdrátových náhlavních souprav. pomáhá resetovat nastavení Bluetooth. V tomto případě se však můžete znovu připojit nejen ke sluchátkům, ale i k jakémukoli jinému bezdrátovému zařízení.
To se nepodařilo? Přejdeme k druhému problému. restartování zařízení. Jednoduše jej vypněte a znovu zapněte. Tato metoda nejčastěji pomáhá, pokud smartphone se systémem Android indikuje, že jsou připojena sluchátka. Můžete jej však použít i pro jednoduché mobilní telefony (mají také software, i když „uzavřeného“ typu), a dokonce i pro iPhone.
Třetí metodou je kontrola aktualizací zařízení. To platí zejména v případě, že jste dlouho neaktualizovali systémové soubory. V některých vzácných případech se problém může vyskytnout také jen v důsledku nesprávné aktualizace. V takovém případě budete muset provést úplný reset softwaru.
Problém se zamrznutím kontrolky na úrovni softwaru může navíc nastat po reflashi, útěku z vězení nebo neúspěšné aktualizaci systému. kvůli nestabilitě softwaru obecně. Pokud k tomu dojde, bude nutné zařízení přeflashovat.
Stejně časté situace, kdy smartphone zobrazuje připojená sluchátka kvůli problémům s konektorem. Pokud váš telefon se systémem Android, smartphone nebo iPhone ukazuje, že jsou sluchátka připojena, ale nejsou, je třeba
Očistěte konektor od běžných nečistot tenkým vatovým tamponem. Pozor. neprovádějte to jehlou, abyste nepoškodili kontakty;
Očistěte zásuvku od oxidace stejným vatovým tamponem a alkoholem. Používejte pouze malé množství tekutiny a držte zařízení audio portem dolů, aby alkohol nevytekl do pouzdra.
Pokud problém nelze vyřešit žádnou z výše uvedených metod, je pravděpodobné, že příčina problému je závažnější. A to uvnitř zařízení. v jeho deskách plošných spojů, kontaktech nebo plochých kabelech. K tomu nejčastěji dochází po pádu zařízení do vody nebo po silném nárazu. Bohužel, ale opravit takovou poruchu sami je dost obtížné. potřebujete nejen zkušenosti s demontáží a opravou smartphonů, ale také správné komponenty. V tomto případě je nejjednodušším a nejlogičtějším řešením kontaktovat servisní středisko.
Teď už víte, co dělat, když telefon ukazuje, že máte sluchátka, ale ve skutečnosti je nemáte. A doufejme, že budete schopni tento problém vyřešit sami a rychle.