Co znamená mobilní síť v zařízení iPad

Porozumění mobilní síti na iPadu: Rozdíly mezi tablety s mobilní sítí a bez ní. Co znamená slovo Cellular v zařízení iPad

iPad Air 2 Wi-Fi Cellular 64GB. Stříbrná. Nebo 9.7palcový iPad Pro Wi-Fi Cellular 128GB. Zlatý. Apple vydal tolik nových modelů s různými názvy, že je snadné se v nich vyznat. Co znamená zkratka Cellular v názvu iPadu? Ujasněme si to.

Cellular na iPadu. co to je?

Cellular v popisu modelu znamená, že zařízení podporuje mobilní sítě (Edge, 3G, LTE). Cellular je anglické slovo, které se nejčastěji používá ve slovním spojení „Cellular Network“, případně „Mobile Network“, což v překladu znamená „mobilní“ nebo „mobilní„.

Původně iPad 1 a iPad 2 nebyly označeny jako Cellular. Podporovaly sítě 3G, a proto bylo 3G přítomno v označení modelu. Počínaje iPadem 3 začaly tablety podporovat sítě 4G (nebo LTE) a společnost Apple v tichosti změnila označení na nyní běžné Cellular. V současné době jsou všechny modely s podporou mobilních sítí označeny jako Cellular.

V ruských internetových obchodech nebo soukromých inzerátech se však často setkáte s těmito označeními: iPad Air Wi-Fi LTE, iPad Air 4G nebo iPad Air 3GLTE. Lidé si mohou psát, co chtějí, ale lidé, kteří tyto štítky píší, chtějí jen zdůraznit, že prodávají model s podporou mobilních sítí, tedy Cellular.

Varování! Důležitá skutečnost. Cellular neznamená, že můžete volat nebo posílat SMS pomocí iPadu. V iPadu tyto funkce nejsou k dispozici! Mobilní připojení znamená, že do tabletu můžete vložit SIM kartu, aktivovat datový tarif mobilního operátora a surfovat na webu bez blízké sítě Wi-Fi.

Jaký je rozdíl ve funkčnosti?

Celá řada iPadů se dělí na modely s Wi-Fi a Wi-FiCellular. Jedná se o dva naprosto identické iPady se dvěma zásadními výjimkami. Buněčné modely mají další podporu:

 • Cellular. Tyto modely mají slot pro SIM kartu (v iPadu Pro 9 je také vestavěná Apple SIM karta).7).
 • GPS (asistované GPS a GLONASS). to znamená, že jako navigátor lze použít pouze model Cellular.

Modely iPad Wi-Fi (bez Cellular) nemají mobilní modul ani modul GPG! To vlastně ospravedlňuje rozdíl v ceně iPadu s mobilním připojením a bez něj.

Rozdíl je i po vizuální stránce. Modely Cellular mají na zadní straně výraznou vložku.

znamená, mobilní, zařízení, ipad

Zpočátku byla pouze černá, pak se na iPadu Air 2 v některých barvách změnila na bílou. A u iPadu Pro byli designéři tak šikovní, že jej natřeli barvou odpovídající barvě tabletu. Ale v každém případě je na zadní straně patrné označení, že jde o model Cellular.

Modely s podporou mobilních sítí mají na boku slot pro kartu SIM. A tablet je dodáván se speciálním železným konektorem iSplug (pro snadné vyjmutí slotu pro kartu SIM), který se dodává také se všemi iPhony.

Než se uživatel rozhodne pro tablet Apple, měl by se rozhodnout, jaké funkce chce. Často se však stává, že technické specifikace nejsou běžnému kupujícímu jasné, a pak se proces výběru zařízení může zkomplikovat. Mnoho lidí se například ptá, co je na iPadu Cellular. Zkusme to vyřešit.

Mohu poskytnout internet

iPady s Wi-Fi a mobilním připojením mají funkci modemu. Prostřednictvím tabletu lze k internetu připojit další zařízení. Chcete-li tuto funkci využít, musíte:

Pokud tento režim zvolíte poprvé, musíte nastavit heslo. K tabletu se pak lze připojit stejně jako k běžnému routeru.

Rozdíly v hardwaru

Ať už si vyberete jakýkoli model: pouze Wi-Fi nebo Wi-Fi Cellular, velikost a design zařízení jsou téměř totožné. S výjimkou slotu pro SIM kartu u modelů Cellular nepoznáte mezi zařízeními žádný rozdíl, pokud se neponoříte hluboko do nastavení systému iOS, kde najdete nastavení pro mobilní modul, nebo pokud zařízení zcela nerozeberete, což zahrnuje i samotný rádiový modul. Přesně pod kapotou zařízení se skrývá většina rozdílů mezi modely tohoto zařízení.

Rozdíly mezi oběma modely najdete v tabulce níže.

 • Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac); dvoupásmový (2.4GHz a 5GHz)
 • MIMO
 • Bluetooth 4.2 technologie
 • Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac); dvoupásmový (2.4GHz a 5GHz)
 • MIMO
 • Bluetooth 4.2 technologie
 • GSM/EDGE
 • CDMA EV-DO Rev. A a Rev. B
 • UMTS/HSPA/HSPA/DC-HSDPA
 • LTE (14. 23 pásem)

Z hlediska použití jsou mezi oběma modely zásadní rozdíly. Model pouze pro Wi-Fi je určen pro použití doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde, kde máte spolehlivé připojení k bodu Wi-Fi. Pokud se nacházíte mimo svou běžnou síť Wi-Fi, musíte najít veřejný hotspot nebo použít funkci mobilního hotspotu ve svém chytrém telefonu, pokud chcete přistupovat k internetu. Zařízení iPad můžete samozřejmě používat offline, ale pak jednoduše nebudete moci hrát hry nebo používat aplikace, které ke svému obsahu potřebují přístup k internetu.

Model Wi-Fi Cellular je opakem modelu Wi-Fi. V modelu Wi-Fi Cellular si můžete zvolit připojení Wi-Fi doma nebo v práci, nebo přepnout na mobilní připojení, když jste mimo domov nebo na cestách. Pokud má iPad přístup k mobilnímu datovému tarifu, je přepínání mezi Wi-Fi a mobilním připojením bezproblémové. V autě můžete mít iPad vždy po ruce a nemusíte se starat o přístup k internetu, protože se k bezdrátové síti vašeho operátora připojí za méně než minutu.

Cellular“ v tabletech Apple iPad

Anton

zNižněkamsk se rozhodl koupit tablet iPad, ale ještě se nemůže rozhodnout, který z nich má vzít velký iPad nebo malý (mini). Při zkoumání dostupných modelů navíc narazil na termín.Cellular a rozhodl se nám napsat:

Řekněte nám prosím, co znamená Cellular u iPadu a jak se liší od levnějšího iPadu Wi-Fi. Zdá se, že jsou stejné.

Všechny tablety iPad vypadají stejně, ale modely iPad Wi-Fi a iPad Wi-Fi Cellular se liší jak zvenku, tak uvnitř. Aby si Anton mohl správně vybrat, řekneme vám, jaký je rozdíl mezi těmito modely tabletů.

Co je Cellular v iPadu a jak se liší od Wi-Fi

Začněme od začátku a popořadě, protože od příchodu iPadu se všechny tablety dělily nejen podle paměti a barvy, ale také podle komunikačních modulů. Levnější řada iPadů Wi-Fi využívá k přístupu na internet pouze Wi-Fi. Jinými slovy, internetové služby můžete využívat pouze v případě, že máte přístupový bod Wi-Fi (takové body jsou instalovány doma i na veřejných místech). Bez Wi-Fi není iPad. Chcete-li zjistit cenový rozdíl mezi iPadem Cellular a běžným modelem, můžete se podívat na ceny posledních tabletů iPad.

Dražší tablety iPad jsou vybaveny nejen Wi-Fi, ale také přídavným modulem mobilní komunikace, takové tablety mohou být označeny takto. iPad Wi-Fi 3G, iPad Wi-Fi 4G, iPad Wi-Fi LTE, iPad Wi-Fi Cellular. Jediný rozdíl je v technických termínech. 3G, 4G, LTE a Cellular. V běžné řeči se říká, že tento model tabletu se nazývá iPad s kartou SIM.

Tablety se SIM kartou mají možnost přístupu k internetu nejen v místech, kde jsou přístupové body Wi-Fi, ale také v oblasti pokrytí mobilní sítí 3G nebo 4G. To znamená, že uživatel s tímto tabletem není vázán na místa, je vázán na oblast, kde je signál, jako v mobilním telefonu, to je výhoda takových modelů se dvěma moduly. vložíte SIM kartu a internet je vždy s vámi, našel Wi-Fi bod a také jít online.

První a druhý iPad používají komunikační modul 3G, od 3. generace (Nový iPad) začaly tablety podporovat nejen 3G, ale i rychlejší sítě 4G. Společnost Apple v poslední době přestala v názvu svých tabletů používat termín „4G“, místo toho nyní používá „Cellular“. Pokud si tedy pořídíte iPad Cellular, víte, že podporuje sítě mobilních operátorů 3G i 4G. Rychlostní sítě 4G bohužel nejsou všude, dokud nebudou vyvinuty.

Jasné rozdíly mezi iPadem Wi-Fi Cellular a iPadem Wi-Fi

Poté, co jsme pochopili, co znamená funkce Cellular na iPadu, se podíváme na vizuální rozdíly oproti modelům tabletů s Wi-Fi. Prvním rozdílem je anténa.

Pokud se podíváte na zadní stranu iPadu s 3G nebo Cellular, uvidíte v horní části černý nebo bílý plastový kryt, pod nímž je anténa umožňující práci s mobilními sítěmi. V jednoduchém modelu iPadu Wi-Fi není žádná plastová vložka.

iPad Wi-Fi nemá vložku na SIM kartu, zatímco iPad Wi-Fi Cellular má přihrádku na SIM kartu. V závislosti na modelu tabletu iPad, který podporuje mobilní modul, lze používat různé standardy karet SIM:

Pokud jste již vložili SIM kartu, ale rozhodli jste se dočasně zakázat mobilní internet, není nutné ji vyjmout, v nastavení můžete zakázat GPRS, 3G nebo 4G.

Zjistili jsme, co znamená funkce Cellular na tabletech iPad. Doufáme, že tento příspěvek pomůže Antonovi rozhodnout a pochopit tablety iPad mnoho dalších čtenářů. Mimochodem, vše výše popsané se týká jak „velkého“ tabletu iPad, tak „mladšího“ iPadu mini, který také získal Cellular místo 4G.

Jaký je rozdíl mezi iPadem s mobilním připojením a iPadem bez mobilního připojení

Zdravím vás, milí fanoušci společnosti Apple. V dnešním krátkém příspěvku vám řeknu, co znamená funkce Cellular na tabletu iPad.

Při výběru modelu lidé často porovnávají dva modely iPadu: bez mobilního připojení (iPad Wi-) a s mobilním připojením (iPad Wi-Fi Cellular). V podstatě rozdíly mezi oběma verzemi tabletového počítače iPad nejsou tak velké, ale dovolte mi, abych vám to vysvětlil a ukázal podrobněji.

Hlavní rozdíl

Upravený název označuje další funkci tabletu.

To kupujícím usnadňuje orientaci v tom, jaký typ zařízení kupují.

Pokud má tablet v názvu Wi-FiCellular, znamená to, že se iPad může připojit k internetu pomocí sítě Wi-Fi nebo 3G, 4G.

Tablet, který má v názvu pouze „Wi-Fi“, se připojuje k internetu pomocí bezdrátové sítě. Mobilní sítě 3G a 4G však nejsou podporovány.

iPad bez mobilního připojení nemá slot pro kartu SIM.

Důvodem, proč se společnost Apple rozhodla oddělit identické modely tabletů podle tohoto principu, je právní problém.

Mnoho zemí po celém světě, včetně Velké Británie a Austrálie, v současné době 4G nepodporuje.

Většina zemí nemá operátory 4G, takže nemá smysl kupovat zařízení s podporou 4G.

Ke změně názvu vedly také stížnosti uživatelů, kteří si již tablety zakoupili, ale 4G, které bylo uváděno v reklamě, tam nebylo. Ve své běžné podobě funguje tento standard pouze v USA a Kanadě (na frekvencích 700 MHz a 2100 MHz).

Síť LTE byla v Rusku spuštěna operátorem Yota a pracuje ve frekvenčním rozsahu 2500 MHz-2700 MHz.

Nová generace mobilní komunikace 4G předpokládá použití několika technologií najednou:

Provoz obou technologií umožňuje provozovat kteroukoli ze sítí 4G s rychlostí internetu vyšší než 100 Mb/s.

Pro účastníky pevných linek poskytují operátoři minimální rychlost připojení 1 Gbit za sekundu.

znamená, mobilní, zařízení, ipad

V roce 2017 byla společnost Apple obviněna z vytváření reklam, které uváděly potenciální zákazníky v omyl, protože neexistovala skutečná podpora 4G. V současné době se vývojáři a vedení snaží vyřešit tento problém tak, aby tablety prodávané v jednotlivých zemích splňovaly všechny právní předpisy.

Pokud plánujete koupit tablet, když jste v jiné zemi, nebo si ho objednat v zahraničních internetových obchodech, zvažte tuto funkci v názvu.

Jedním z nejzřetelnějších rozdílů mezi iPadem s Wi-Fi a iPadem s mobilním připojením je jejich mobilní funkce. Což zvyšuje cenu základního 32GB iPadu Air 2 na 39 990 Kč a 32GB iPadu Mini 4 na 39 990 Kč. K těmto povinným údajům je třeba připočítat měsíční náklady na mobilní datový tarif. Tyto měsíční náklady závisí na operátorovi mobilní sítě a množství požadovaných dat, ale většina uživatelů platí za používání mobilního internetu na iPadu měsíčně od 300 do 2 000 Kč.

Cena a použité karty SIM

Všechny modely, které jsou vybaveny standardem, stojí o něco více. Obvykle se tento rozdíl pohybuje mezi 100 a 200 dolary. Nemusí se to zdát mnoho, ale pro některé bude tato částka znamenat rozdíl. Proto je třeba se ujistit, že mobilní podpora je skutečně potřebná. Pokud se norma nebude používat, nemá smysl ji přeplácet.

Různé tablety podporují různé typy karet SIM. Faktor, který je třeba zvážit před nákupem gadgetu. iPad mini, Retina a Air používají kartu Nano-SIM. U všech ostatních je připojena karta Micro-SIM.

Mobilní telefon v iPadu: co je to, charakteristické funkce

Při výběru multimediálního zařízení se kupující vždy řídí jeho schopnostmi a funkcemi.

Mnoho lidí se ptá, co je mobilní na iPadu. Co tento termín znamená a proč je cena tabletu s touto funkcí vyšší??

Co to je

Od uvedení tabletů Apple na trh se liší nejen barvou, úhlopříčkou displeje a kapacitou interní paměti. Mají také další významný rozdíl: přítomnost komunikačního modulu.

Takový modul umožňoval přístup k síti nejen při detekci sítě Wi-Fi, ale také prostřednictvím mobilního internetu po vložení karty SIM.

Neexistují tablety se systémem iOS bez Wi-Fi, ale existují modely bez mobilního modulu. Ten může mít charakteristiku jako 3G nebo 4G, LTE nebo Cellular.

Všechny jsou v podstatě stejné, existují jen některé technické rozdíly.

Jednoduše řečeno: Jedná se o tablety kompatibilní se SIM kartou.

Jedinou výjimkou je iPad 2, který je označen jako Cellular, ale nemá slot na SIM kartu. Od třetí generace tabletů Apple nahradilo 3G 4G.

Zjistili jsme, co to je. Existují nějaké vnější rozdíly v těchto zařízeních? Naštěstí ano.

Jasné rozdíly mezi mobilním připojením na iPadu a Wi-Fi

  Prvním a nejdůležitějším rozdílem je anténa, která je v horní části tabletu zakryta plastovým krytem. Pokud je vložen modul, je zde také buněčný modul.

  Postup instalace karty SIM do tabletu? Po zakoupení SIM karty ve vhodném formátu (můžete si ji vyrobit z běžné SIM karty) je třeba v dodávce tabletu hledat sponku. nástroj k vyjmutí zásobníku na „sim kartu“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS