Domovské tlačítko na iPhonu přestalo fungovat

Co dělat, když po aktualizaci na iOS 15 nefunguje tlačítko Domů na iPhonu a iPadu?

Jedním z běžných problémů, které se vyskytují u iPhonu a iPadu, je, že tlačítko domů nefunguje na iPhonu 4/4s/5/5s/5c/6/6s/SE/7/7 Plus nebo tlačítko domů nereaguje na dotyk a samo se stiskne. A dnes se dozvíte, proč nefunguje tlačítko Domů na iPhonu, co dělat, když tlačítko Domů na iPhonu nebo iPadu nereaguje, a jak resetovat iPhone, pokud se tlačítko Domů špatně mačká.

Tlačítko domů na iPhonu se zaseklo. zakázat nastavení zkratek

Není žádným tajemstvím, že iPhone má speciální sekci nazvanou Universal Access pro osoby se zdravotním postižením. Funkci lze vyvolat trojitým klepnutím na tlačítko „Domů“. To vám umožní vytvořit zástupce (např. aktivovat Guide-Access nebo Lupu), aniž byste museli pokaždé přecházet do „Nastavení“. Ačkoli tato metoda šetří čas, tlačítko Domů může být méně citlivé. Pokud dojde k trojitému klepnutí na domovské tlačítko, iPhone po prvním klepnutí chvíli počká, než zjistí, zda se chystáte klepnout na tlačítko. To vede ke značnému zpoždění při stisknutí tlačítka.

Chcete-li funkci deaktivovat, otevřete „Nastavení“. „Základní.“. „Univerzální přístup“. „Klávesové zkratky“ a zrušte zaškrtnutí všech políček.

Jak opravit tlačítko Domů na iPhonu, iPodu nebo iPadu [Návod / iFAQ]

Selhání tlačítka Domů na zařízeních se systémem iOS není neobvyklé. Akce, které jsou mu přiřazeny, mohou být provedeny se zpožděním nebo stisknutí tlačítka není jasné. Mnozí by řekli, že se bez tlačítka Domů obejdete. Zephyr jailbreak tweak z Cydie jej může nahradit. Zařízení je dokonce možné přeflashovat a provést útěk z vězení bez použití tlačítka Domů.

Ve většině případů to lze bez obtíží vyřešit doma. Nejprve je třeba zjistit, co je příčinou nefunkčnosti tlačítka, abyste mohli zjistit, jak ji odstranit.

Selhání softwaru. Pokud jste v poslední době neaktualizovali firmware a často instalujete vylepšení ze služby Cydia, může se jednat o banální softwarovou závadu. V takovém případě se tlačítko stiskne dobře, nelepí se, ale akce jsou zpožděné. Řešením je kalibrace tlačítka „Domů“. Za tímto účelem:

 • otevřít některou ze standardních aplikací iOS (Počasí, Akcie, Poznámky atd.).п.),
 • stiskněte a podržte tlačítko „Power“, dokud se nezobrazí posuvník vypnutí, a poté tlačítko uvolněte.
 • stiskněte a podržte tlačítko Domů, dokud posuvník nezmizí a aplikace se nezavře.

Tlačítko pak bude kalibrováno samotným systémem iOS a obnoví se standardní délka prodlevy mezi stisknutím a akcí.

Zaseknutí tlačítka. To se může stát v případě, že se pod tlačítko dostanou nečistoty, prach nebo vlhkost a v určitém okamžiku po stisknutí tlačítka nefunguje správně. Zaseknuté tlačítko lze velmi snadno vrátit na místo pomocí standardního kabelu nabíječky. K tomu je třeba vložit ji do konektoru telefonu a jemně ji zespodu stisknout prstem. Tím se tlačítko vrátí do správné polohy.

Zaseknutí tlačítka. Rozdíl oproti předchozímu stavu spočívá v tom, že tlačítko se nezasekává, ale je stisknuto silně a po stisknutí nereaguje plynule. V takovém případě můžete problém vyřešit pomocí WD-40, což je oblíbený produkt všech majitelů aut a zámečníků. Jedná se o aerosol, který pomáhá odstraňovat rez a usazeniny. Stačí jednou nastříkat na tlačítko, aby se roztok dostal dovnitř, a pak jej opakovaně stisknout. Pokud se vám oprava iPhonu nelíbí, zavolejte do nejbližšího servisu.

Fyzické poškození. Pokud předchozí metody nepomohly, je problém v samotném tlačítku. Řešením tohoto problému by mohlo být použití softwarové duplikace. Tato funkce je v iOS k dispozici od verze 5.0, ale moc lidí o tom neví. Mechanismus se aktivuje takto:

 • Přejděte do Nastavení. Hlavní. Univerzální přístup
 • Aktivace funkce Assistive Touch
 • Použití duplikovaného tlačítka.

Tento režim je určen pro používání některých funkcí, kdy není možné stisknout některá tlačítka, otočit zařízení vzhůru nohama a provádět různá gesta. Tlačítko bude vždy přítomno na obrazovce a bude viditelné i nad celoobrazovkovými aplikacemi. Jeho stisknutím se dostanete do nabídky, kde je jednou z funkcí duplikace tlačítka Domů.

Pokud se rozhodnete vyměnit tlačítko sami a rozeberete přístroj doma, nezapomeňte postupovat podle našich pokynů.

Domovské tlačítko iPhone nefunguje. upravte polohu konektoru

Majitelé iPhonu 4 a 4S se někdy setkají s tím, že tlačítko domů vůbec nereaguje.

Pokud se to týká i vašeho smartphonu, vyzkoušejte trik s běžným 30pinovým konektorem.

Připojte kabel USB k iPhonu. Poté položte prst pod konektor zasunutý do konektoru, pomalu stiskněte konektor zespodu nahoru a stiskněte tlačítko Domů.

Pokud tlačítko nezačne fungovat, netlačte na něj silněji. stačí malý tlak.

Řešení problémů: 4 řešení problémů

Existuje několik možností, jak obnovit mechanické ovládání iPhonu. Postupy eliminují zasekávání a poruchy způsobené kontaminací mechanismu nebo konflikty softwaru.

Kalibrace softwaru

Metoda má obnovit odezvu tlačítek na stisknutí pomocí aplikací iOS. Seznam kroků:

 • Zapněte smartphone a spusťte libovolnou aplikaci
 • Stiskněte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí posuvník vypnutí zařízení
 • Podržte tlačítko Domů stisknuté po dobu 5-10 sekund, dokud nezmizí oznámení o vypnutí zařízení

Ruční nastavení konektoru

Je vyžadován konektor USB připojený ke smartphonu. Tímto postupem se obnoví poloha usazovací desky ovládacího prvku.

 • Vložte kabel do konektoru iPhonu
 • Položte prst na spodní část zástrčky kabelu USB
 • Jemně stiskněte zástrčku zespodu nahoru a současně stiskněte tlačítko Domů

Pokud nedojde k žádnému zpoždění a ozve se tiché cvaknutí, nastavení bylo úspěšně dokončeno.

Mazání mechanických součástí a odstraňování nečistot

Prach a jemné abrazivní částice narušují správnou funkci mechanismů a poškozují mechanické ovládací prvky. K odstranění problému jsou k dispozici speciální aerosoly (WD-40). Technika aplikace maziva:

 • Nastříkejte 1-2 kapky po obvodu domovského tlačítka.
 • Provádějte 10-15 nepřetržitých tahů, dokud se mazivo nerozptýlí do struktury mechanismu.

Důležité! Neužívejte více než 2 kapky maziva. Nadměrné množství může způsobit šmouhy od tuku, které se obtížně odstraňují.

Asistivní dotyk. softwarová duplikace tlačítka Domů

Pokud jsou mechanické součásti ovládání poškozeny a nelze je opravit, je třeba vadný prvek vyměnit. Dočasné řešení problému lze nalézt v operačním systému iOS. aplikaci Assistive Touch s duplikací gest a příkazů.

 • V hlavním nastavení smartphonu vyberte možnost „Univerzální přístup“.
 • Najděte položku „Fyziologie a motorika“ a aktivujte funkci Assistive Touch.

Na obrazovce se objeví virtuální tlačítko „Domů“ s možností libovolného přesunu. V nastavení je také možné přidat příkazy k určitým gestům. Jedná se o dočasné řešení problému, které vám umožní používat váš přístroj před odchodem do servisu.

Domovské tlačítko iPhone nefunguje. použijte alternativu

Co dělat, když kalibrace nepřinese zlepšení a vy chcete převzít odpovědnost za opravu sami?

Pak můžete zobrazit virtuální tlačítko domů. Chcete-li tuto možnost použít, musíte povolit jednu z dostupných funkcí integrovaných v systému iOS.

Jmenuje se AssistiveTouch. Za tímto účelem vyberte „Nastavení“ „Základní“ „Univerzální přístup“ „AssistiveTouch“.

Po aktivaci se na obrazovce objeví průsvitné tlačítko. Pokud vám jeho umístění nevyhovuje nebo zakrývá jiný prvek pod ním, můžete jej přetáhnout na jiné místo na obrazovce.

Klepnutím na tlačítko se zobrazí nabídka s virtuálním tlačítkem domů. Klepnutí na ni bude fungovat stejně jako klepnutí na fyzickou.

Kromě toho „AssistiveTouch“ provádí další úkoly. V nabídce jsou další tlačítka: Siri, Oznamovací centrum a Ovládací centrum, Oblíbené a další.

Klepnutím na položku „Devices“ (Zařízení) získáte přístup k následujícím možnostem: zamknout nebo otočit obrazovku, vypnout zařízení, upravit hlasitost a ztlumit zvuk.

Najdete zde také funkce „Přepínání programů“ a „Snímek obrazovky“. Účelem zavedení funkce AssistiveTouch bylo usnadnit používání iPhonu lidem, kteří mají potíže s dotykem obrazovky nebo stiskem fyzických tlačítek, zejména tlačítka „Domů“.

Některé z dostupných funkcí z nabídky proto můžete nahradit nebo zadat vlastní algoritmus.

I u zařízení Apple se stává, že něco přestane správně fungovat, často se to projeví na fyzických tlačítkách.

Díky funkci AssistiveTouch můžete částečně vyřešit problém s tlačítkem domů.

Kde opravit iPhone?

I vzhledem k relativní jednoduchosti konstrukce iPhonu 6 a 6 Plus platí, že pokud se mechanické tlačítko rozbije, neměli byste se pokoušet problém opravit sami. Každý krok při rozebírání a čištění smartphonu, opravě a výměně jeho součástí vyžaduje maximální péči. Nesprávná manipulace může vést k trvalému poškození nejen tlačítka, ale i celého zařízení.

Díky dlouholetým zkušenostem, správnému vybavení a originálním dílům pro chytré telefony Apple naši technici vyčistí a vymění tlačítko a další díly a udrží váš snímač otisků prstů bez poškození. Kvalita práce je zajištěna zárukou výrobce a opravený iPhone vydrží svému majiteli mnoho let.

Proč je tlačítko napájení na iPhonu vadné

Důvodů, které mohou způsobit, že tlačítko napájení na iPhonu přestane fungovat, je několik.1. Selhání softwaru

Nejčastější příčinou, která přináší mnoho problémů každému uživateli iPhonu, je jednoduchá softwarová závada. Není těžké ji odhalit, ve vzácných případech je pro váš iPhone neškodná. Přesto může každého uživatele vyděsit, pokud ho zaskočí.

Pokud se jedná o jednorázovou závadu a s aktualizací iOS nejsou žádné problémy, je snadné ji opravit. V takovém případě, aby tlačítko napájení na iPhonu opět fungovalo, stačí smartphone resetovat.

Druhým nejčastějším důvodem nefunkčnosti tlačítka napájení na iPhonu je nesprávná aktualizace nebo špatný postup při útěku z vězení. Ať tak či onak, ne každý ví, jak správně aktualizovat svá zařízení.

Mnoho uživatelů bere instalaci aktualizací na lehkou váhu: nedokončí je, přeruší závěrečný restart, stahuje aktualizace, když je baterie vybitá kvůli špatnému připojení k internetu. Každá z těchto položek může být příčinou instalace „nefunkční“ aktualizace, která způsobí vašemu iPhonu spoustu malých i velkých potíží.

Pouze technik bude schopen identifikovat nesprávnou aktualizaci a s jistotou říci, že je příčinou nefunkčního tlačítka napájení na iPhonu. Své zařízení však můžete sledovat sami: nesprávná aktualizace obvykle nepřináší jen jeden problém, ale měli byste si všimnout dalších závad v systému, které tam předtím nebyly.

Pokud je najdete. zkuste si stáhnout předchozí zálohu iOS přes iCloud, pokud jste ji vytvořili dříve. Nemělo by se to zhoršit, a pokud jste to správně diagnostikovali, tlačítko vypnutí se vrátí do normálu po obnovení předchozí verze systému iOS. Poté můžete zkusit iPhone znovu aktualizovat.

Tlačítko napájení na iPhonu někdy nefunguje správně, protože se v něm nahromadilo příliš mnoho prachu, který brání fungování kontaktů. Ať tak či onak, často si nevšímáme toho, jak své chytré telefony bereme do ruky, kde je necháváme, a málokdy udržujeme své iPhony v čistotě.

Pokud jsou malé mezery kolem klíče znečištěné, může dojít k zaseknutí klíče. Ale když se na to hodně tlačí, tak to funguje. V takovém případě můžete malé otvory kolem tlačítka napájení iPhonu velmi jemně vyčistit jehlou. Je důležité to nepřehánět, aby nedošlo k poškození kontaktů nebo demontáži tlačítka.

Pokud je klíč zablokovaný a kontakty nefungují správně, je nepravděpodobné, že byste nečistoty dokázali odstranit sami. Můžete zkusit nanést na klávesu trochu alkoholu (maximálně jednu kapku) a pak velmi jemně stisknout klávesu, jako by se alkohol roztíral uvnitř. Mějte však na paměti, že takový postup by mohl způsobit další poškození, pokud by došlo k poškození součástí kolíku tlačítka napájení nebo jiné části iPhonu.

Abyste se vyhnuli potížím, doporučujeme vám kontaktovat technika servisního střediska a požádat ho o provedení diagnostiky vašeho zařízení.

Kontakt s vlhkostí má ve většině případů nepříjemné následky. Ano, Apple se snaží zajistit bezpečnost uživatelů a vybavil nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro zvýšenou ochranou proti vlhkosti. Riziko poškození vlhkostí je však stále velmi vysoké, takže pokud se na iPhonu objeví vlhkost, určitě se obraťte na servisní středisko, kde vám zkušený technik provede diagnostiku.

Pokud zjistíte, že se tlačítko napájení iPhonu po kontaktu s vlhkostí zasekává, může to znamenat poškození desky nebo oxidaci kontaktů tlačítka. Je důležité si uvědomit, že kontakt se sladkými tekutinami, limonádami, čajem nebo kávou škodí komponentům iPhonu dvojnásob.

Tento problém se vyřeší pouze úplnou opravou iPhonu po navlhnutí. Tento zákrok můžete provést v servisním středisku.

Pád iPhonu poškozuje jeho komponenty stejně jako kontakt s vlhkostí. Pokud tlačítko napájení přestalo fungovat po mechanickém pádu nebo silném nárazu, je možné, že je poškozena deska plošných spojů nebo jsou přerušeny kontakty.

Tento problém bohužel nelze odstranit svépomocí. Pokud však zrovna nemáte čas navštívit servisní středisko nebo zavolat opraváře domů, můžete iPhone zamknout a zapnout pomocí klávesové zkratky AssistiveTouch.

domovské, tlačítko, iphonu, přestalo, fungovat
 • Otevření nastavení na iPhonu
 • Přejděte do nabídky základního nastavení
 • Otevřete kartu Nastavení univerzálního přístupu
 • Pak zapněte funkci AssistiveTouch
 • Poté vás systém vyzve k vytvoření speciálního horkého tlačítka na obrazovce, které může být zodpovědné za uzamčení nebo zapnutí/vypnutí iPhonu.

Jedná se pouze o dočasnou opravu. Nezanedbávejte ji a zavolejte včas na opravu, abyste se vyhnuli další závadě.

Porucha kabelu tlačítka napájení

Bohužel ani zákazníci společnosti Apple nejsou imunní vůči systémovým a hardwarovým poruchám svých iPhonů. Někdy dochází k závadám součástí v důsledku výrobních vad. Plochý kabel s tlačítkem napájení není výjimkou.

domovské, tlačítko, iphonu, přestalo, fungovat

I když je možné opravit selhání softwaru sami, selhání plíšků tlačítka napájení iPhonu může být způsobeno různými faktory a je téměř nemožné je opravit.

Navíc takovou závadu může diagnostikovat pouze technik, proto neodkládejte návštěvu servisního střediska.

Neopatrné používání může také způsobit poškození tlačítka napájení na iPhonu. Stejně jako v případě mechanického poškození může silný tlak na samotné tlačítko poškodit kontakty nebo způsobit vnitřní slepení silikonového „hrbolku“, který je zodpovědný za signalizaci do systému.

Pokud tlačítko napájení na iPhonu přestane po silném stisknutí správně fungovat nebo na dotyk reaguje přerušovaně, vyplatí se jej odnést do servisního střediska.

Tovární vady produktů Apple jsou poměrně vzácné, ale stávají se. Pokud na svém novém iPhonu zjistíte závadu na tlačítku napájení, doporučujeme vám co nejdříve kontaktovat prodejnu, kde jste jej zakoupili, a závadu nahlásit.

Řešení

Tam jsem byl divoce zvědavý a objednal jsem si sadu šroubováků (je důležité si uvědomit, že ne všechny pasují, například 7 používá vzácný šroubovák se třemi čepelemi). S tímto a několika šikovnými nástroji, jako je fén, přísavka, podomácku vyrobená dřevěná špachtle a průvodce iFixit, jsem ji rozebral. Žádné viditelné poškození kromě mírně zoxidovaných konektorových kolíků. Po vyčištění obou částí jsem ho dal dohromady. Senzor je funkční. Prsty nahmatají otisk prstu, ale neskenují ho. V nastavení Touch ID se při pokusu o vytvoření nového otisku prstu objevilo hlášení, že došlo k chybě:

Již výsledek, ale ne dostatečný. Proč skener poprvé fungoval při přeinstalování operačního systému? Možná se to děje právě teď? Ano! Koupil jsem speciální lepicí vrstvu na ali, abych obnovil odolnost proti vlhkosti, a iPhone je jako nový!

Systém iOS z nějakého důvodu neaktivuje poškozený snímač. Bylo důležité pochopit. Kromě toho má konektorová část, která je připojena k tlačítku, pozlacené kontakty, na rozdíl od doprovodné části na modulu displeje. Tam se nacházel oxid.

Na jedné webové stránce sekundárního trhu jsem našel obrovské množství těchto iPhonů, pod cenou a s asistenčním dotykovým tlačítkem. Myslel jsem, že tento článek by mohl být pro někoho užitečný.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS