Dotyk fyzického světa: Veeam agenti pro Windows & Linux. Veeam agent pro Windows

Dotyk fyzického světa: Veeam agenti pro Windows Linux

Při hledání efektivního řešení zálohování pro virtuální svět budete dříve nebo později pravděpodobně skončit vlajkovým produktem Veeam „Replikace zálohování“.

Na trhu s softwarem pro zálohování a zotavení datového centra pro virtuální svět (ať už VMware vSphere nebo Microsoft Hyper-V), je Veeam zjevně předním prodejcem.

Ale pokud jde o fyzický svět (mluvím o serverech), není k dispozici žádné řešení Veeam.

Ale to se teď mění!

S novými agenty Veeam pro Windows (v současné době na veřejnosti beta) a Linuxu (již k dispozici) je Veeam schopen tuto mezeru uzavřít.

Veeam Agent for Microsoft Windows. Download & Installation

Pojďme se tedy podívat na agenta Veeam pro Microsoft Windows:

Známé řešení zdarma „zálohování veeam koncového bodu“ bude i nadále existovat ve volném vydání agenta Veeam pro Microsoft Windows.

Ale je rozšířena na podporu Windows Server 2016, šifrování na straně zdroje a možnost obnovit zálohování volného agenta přímo na MS Hyper-V VM nebo dokonce na Microsoft Azure. Mnoho funkcí pro bezplatnou vydání, správně?

Kromě toho jsou nyní k dispozici dvě placené verze: pracovní stanice a server

Jak můžete vidět v tabulce, všechna placená vydání zahrnuje 24.7.365 podpora vedle technických funkcí.

Workstation Edition

Výběr edice Workstation Edition vám umožňuje používat novou mezipaměť zálohování, pěknou funkčnost pro mobilní uživatele. Pokud není nakonfigurovaný primární cíl zálohování k dispozici, budou naplánované přírůstkové zálohy uloženy do místní složky. Jakmile bude primární záložní cíl znovu k dispozici, budou zálohování v mezipaměti automaticky synchronizovány.

Také je možné pro mobilní uživatele: Zálohování přímo do Cloud Connect Veeam Cloud (zde najdete podporované poskytovatele služeb).

Edice serveru

S vydáním serveru získáte všechny potřebné funkce, abyste provedli zálohy svých fyzických serverů v podnikovém prostředí. Netřeba dodávat, že se agenti dokonale integrují do vaší známé konzoly/infrastruktury záložní replikace Veeam.

Veeam Agent for Microsoft Windows. Restoring Backup

Pokud již používáte replikaci záložní zálohy Veeam, možná tyto funkce znáte:

 • Motor zpracování aplikací (např. pro Oracle, SQL, SharePoint)
 • Zálohování protokolu transakcí pro databáze
 • Indexování a vyhledávání systému hostů (včetně integrace s katalogovým vyhledáváním Enterprise Manager veeem a 1 kliknutím na FLR)
 • Plánovač úloh zaměřený na server

Instalace:

Nebudu poskytovat podrobný průvodce krok za krokem, jak nainstalovat agenta Windows veeam v tomto blogovém příspěvku. Pokud hledáte něco takového, doporučuji vám tento blogový příspěvek: krok za krokem-guide-veeam-agent-windows

Nainstaloval jsem a testoval agenta Windows v laboratoři a mohu vás ujistit, že instalace funguje tak snadno jako obvykle u produktů z Veeam.

Místo čtení raději sledujete video o tomto tématu?

Mohu vám doporučit tento, zaznamenaný jako součást Tech Field Day 13:

Agent Veeam je bezplatný záložní software pro počítače Windows

Bez ohledu na to, kolik úsilí vynaložíte, abyste zajistili správné fungování počítače se systémem Windows, je povinen se chovat erraticky erraticky. Důvody by mohly být mnoho, počínaje útokem ransomwaru, nekompatibilní instalace, softwarového vypršení nebo dokonce selhání hardwaru. Takové časy jsou určitě málo a jednou za čas, ale stále je třeba zajistit, aby vaše data byla bezpečná, když se takové incidenty stanou.

Chcete.li chránit data PC, musíte je neustále zálohovat a mít plán na zotavení v případě, že dojde k neštěstí. To je, když můžete potřebovat nástroj, který vám může pomoci při zálohování vašich dat a také poskytnout možnost obnovy.

Veeam Agent pro Microsoft Windows je užitečný software pro zálohování a obnovu pro stolní počítače a notebooky založené na systému Windows a je kompatibilní s nejnovějšími Windows 11/10. Tento freeware může pomoci při zálohování vašich souborů, svazků nebo celého počítače.

Vezměte prosím na vědomí, že agent Veeam byl dříve nazýván zálohováním veeam koncového bodu zdarma. Zde je pohled na funkce a jak je používat.

Veeam agent bezplatný záložní software pro Windows

Zálohování vašich dat

Bezplatný software záložního agenta Veeam Agent poskytuje zálohování založených na obrázcích vašich souborů, pohonů nebo dokonce celého počítače. Nástroj ušetří pouze bloky dat od poslední zálohy. Když mluvíme o tom, kde zálohovat, Veeam vám umožňuje na výběr.

Zálohy lze provádět na jednotce USB, externích pevných discích nebo v síti. Nedávná aktualizace do Veeam nyní přidala možnost skutečně vyhodit jednotku USB po dokončení zálohy. Proto, ačkoli je pohon fyzicky spojen, neexistují žádné šance na únik malwaru nebo viru do zálohovaných souborů.

Obnovení dat

 • Vyjímatelná úložná zařízení: Použití úložného zařízení USB, což je nejlepší volbou, pokud je PC infikován virem, malwarem nebo kryptolockerem.
 • Hlavní panel: Pomocí ikony hlavního panelu můžete také obnovit plné svazky. Tuto možnost lze použít, pokud může být váš počítač zaveden.
 • Nabídka startu: Třetí možností je prostřednictvím nabídky Start Windows.
 • Obnovení holého kovového: obnovení celého systému do stejného nebo jiného hardwaru
 • Obnovení na úrovni objemu: Obnovte neúspěšný pevný disk nebo poškozený oddíl
 • Obnovení na úrovni souboru: Obnovte jednotlivé soubory z jakéhokoli typu zálohování v minutách

Použití softwaru pro zálohování agenta Veeam agent

Program vyžaduje, abyste si na webu vytvořili účet, než budete moci stáhnout bezplatný záložní nástroj. Ti s firemními e.mailovými adresami získají plný přístup. Instalační soubor je trochu objemný, a pokud máte slabý přístup k internetu, bude trvat čas stáhnout 197 MB. Jedná se však o jediné dvě nevýhody.

Krok 1: Výběr záložní jednotky

Během instalace vás program vyzývá k vložení cíle zálohování. Jak je znázorněno na níže uvedeném snímku, můžete také nakonfigurovat zálohu.

Pokud nyní vložíte externí jednotku, nástroj jej automaticky detekuje a vyzývá vás, abyste si ji vybrali pro zálohu.

V případě, že zvolené úložné zařízení nemá dostatečnou úložnou paměť, program automaticky vyskakuje zprávu pro připojení jiného zařízení nebo přeskočení automatické konfigurace.

Krok 2: Vytvořte média pro zotavení

Jakmile je instalace dokončena, jste vyzváni k vytvoření média pro zotavení, které můžete použít, pokud systém Windows nedokáže zavést. Pokud během instalace nevytvoříte mediální média z programu.

Zálohování koncového bodu Veeam Free také zahrnuje ovladače zařízení a nastavení sítě do záložního obrázku, aby se zajistilo hladké zotavení.

Regenerační média je snadno konfigurovatelná a obrázek obnovy lze umístit buď na odnímatelné úložné zařízení, CD, DVD nebo BD média nebo v rámci souboru ISO a použito jako alternativní metoda zavádění, v případě, že se váš počítač nezdaří Start. Program vám ukazuje velikost obrázku regenerace, jak je uvedeno níže.

Jakmile vyberete typ média pro zotavení (vybral jsem ISO, jak je znázorněno níže), můžete si vybrat místo, kde chcete soubor uložit. Veeam také umožňuje vložit uživatelské jméno a heslo do média pro obnovení, aby nebylo přístupné ostatním.

Při testování trvalo generování souboru ISO asi 2 minuty. Níže Screenshot ukazuje pokrok při dokončení zotavení.

Krok 3: Výběr záložní jednotky

Zálohování jakékoli jednotky kdykoli je snadné. Stačí kliknout na Konfigurace zálohy a vybrat jednotku, kterou chcete zálohovat.

Jakmile jste vybrali jednotku, vyberte cíl, kde chcete uložit zálohu.

Software záložního agenta Veeam agent umožňuje ukládat zálohy buď na místní jednotce, sdílenou složku nebo veeam zálohu a replikaci úložiště.

Jak naplánovat zálohování pomocí softwaru pro zálohování agenta Veeam

Při vytváření záloh můžete naplánovat dny v týdnu, kdy chcete, aby se záloha spustila.

Vyberte jednotku, kterou chcete provést zálohu, vyberte cíl a procházejte podle plánu. Podle plánu klikněte na kartu „Days“ a poté vyberte „V těchto dnech“. Jak je uvedeno níže, můžete snadno vybrat dny, kdy chcete, aby se zálohy staly

Software zálohování agentů veeam může chránit před ransomwarem

Software záložního agenta Veeam agent nabízí ochranu proti ransomwaru kryptolocker pro úložiště USB. Tato funkce umožňuje zálohování systému s jednotkou USB připojenou tam, kde se na konci zálohy odpojí, ale není odpojeno. Ačkoliv se po odeslání zálohy může v PC proklouznout v PC, není schopen se rozšířit na zálohy.

E.mailové oznámení o zprávách

Chcete.li sledovat, co bylo zálohováno a co zbývá, zejména pokud spravujete více počítačů, můžete v části „Nastavení“ umožnit přijímat zprávy o vaší e.mailové adrese.

 • Prevence odtoku baterie. Chcete.li snížit spotřebu energie a ušetřit výdrž baterie, jsou nyní opětovné zavěšení úlohy automaticky zavěšeny, zatímco vaše zařízení běží z baterie.
 • Ochrana před zmeškanou denní zálohou.
 • Optimalizace zálohování na úrovni souborů pro zlepšení výkonu v průměru o 10%, zvýšení stability a snížení varování VSS.
 • Vylepšení logického vyloučení souboru
 • Schopnost přeskočit špatné bloky
 • Úplná záloha na vlastní umístění.
 • Pomocí práce monitoruje indikátor pokroku na ikoně hlavního panelu záložního bodu veeam.
 • Displej síly signálu Wi-Fi. Aktuální síla signálu Wi-Fi je nyní zobrazena na ikoně Wi-Fi zotavení
 • Screen mediální obrazovka vás informuje o možných problémech s připojením, které mohou mít za následek pomalé nebo neúspěšné zotavení.
 • Přepínač historie zálohování. Režim záložního grafu lze nyní přepínat mezi velikostí a trváním pomocí nabídky pravého kliknutí, aniž byste museli jít do nastavení ovládacího panelu.
 • Změnit hlasitost UI, aby se zabránilo chybám konverze v důsledku velkého počtu.

Bezplatný software agenta Veeam Agent je užitečný freeware, který vám umožňuje rychle vytvářet obnovu objemů a zálohování důležitých dat. Nástroj má zabudováno v několika funkcích, které se běžně nenacházejí s jinými nástroji zálohování.

V případě, že jste své data nezložili, stojí za to použít záložní software bez zálohování Veeam Agent. Kliknutím sem navštivte web pro registraci a stahování.

 • Veeam Backup Replication Community Edition zdarma vám umožní zálohování, obnovení a správu virtuálních strojů
 • Veeam One Free Community Edition je monitorování a hlášení pro VMware a Hyper-V.

Řešení zálohování systému Windows Server 2016 od Veeam

Řešení zálohování systému Windows Server 2016 od Veeam, Windows Server 2016 zálohovací řešení z Veeam. Veeam má záložní a obnovuje řešení pro zařízení Microsoft Windows.

Agent Veeam pro Microsoft Windows může odebrat zálohování serverů, stolních počítačů a notebooků. Dříve bylo toto řešení známé jako „Veeam Endpoint Backup“.

V tomto příspěvku uvidíme řešení zálohování Windows Server 2016 od Veeam.

Následuje tři příspěvky, které pokryjí řešení zálohování koncového bodu Windows z Veeam.

 • Software pro zálohování a obnovení systému Windows 10 z Veeam
 • Řešení zálohování systému Windows Server 2016 od Veeam
 • Video Průvodce Windows Server 2016 Solution Obvinění Objemové obnovy z Veeam

Nainstalujte agent Veeam pro Windows na serveru 2016

Veeam Agent pro Microsoft Windows je řešení pro ochranu údajů a po katastrofě pro fyzické a virtuální stroje. Agent Veeam pro Windows Microsoft lze použít k ochraně různých typů počítačů a zařízení: stolní počítače, notebooky a tablety.

Řešení lze nainstalovat na libovolném počítači, který provozuje následující OS

Instalace agenta Veeam pro Windows je jednoduchá. Automaticky se postará o instalaci předpokladů, jako je SQL Express atd. Po instalaci budete moci vidět

 • Veeam agent pro Microsoft Windows Service
 • Veeam agent podnos
 • SQL Server 2012 Express Localdb

Jak vytvořit obnovovací média pro server 2016

Jakmile je nainstalován agent Veeam pro Windows, prvním krokem je vytvoření média pro zotavení Veeam. Veeam Agent pro Microsoft Windows nám umožňuje vytvořit Veeam Recovery Media. Regenerační média není nic jiného než zotavovací obrázek vašeho počítače.

Počítač/server můžete spustit pomocí média pro obnovení a opravit chyby systému OS na serveru 2016 nebo obnovit data ze zálohy.

Microsoft Windows Re (Environment Recovery Environment) se automaticky restartuje po 72 hodinách nepřetržitého používání. Všechna data, která nebyla uložena před ztrátou restartu.

Z agenta Veeam můžete spustit průvodce vytvářením médií pro obnovu. Jak zde můžete vidět ve video tutoriálu, tvorba médií je přímý proces.

Vytvoření média pro obnovení na mém serveru 2016 trvalo téměř 9 minut. Průvodce bude vyzvat k formátu USB během procesu vytváření médií. Na následující úrovni jsou úkoly.

 • Montážní environmentální prostředí pro zotavení
 • Zkopírujte soubory prostředí pro obnovení veeam
 • Přidání.NET Framework
 • Přidání ovladačů systému
 • Kopírování bootovacích souborů
 • Nepokusní obrázek obnovy
 • Příprava disku USB
 • Kopírování dat na disk USB
 • Byla vytvořena média pro zotavení

Vezměte plnou zálohu serveru 2016 pomocí agenta Veeam pro Windows.

Agent Veeam pro typy zálohovacích režimů Windows 3 je k dispozici. A tyto režimy zálohování jsou „celý počítač“, „Zálohování na úrovni objemu“ a „Zálohování na úrovni souborů.“Veeam agent pro servery Windows podporuje pět možností zálohování. A tyto možnosti jsou uvedeny dolů.

 • Odnímatelné úložné zařízení
 • Místní počítačová jednotka
 • Sdílená složka sítě
 • Záložní server Veeam spravuje úložiště zálohování
 • Cloudové úložiště spravované poskytovatelem služby Veeam Cloud Connect

„Konfigurace zálohování“ je možnost agenta Veeam, aby mohl začít konfigurovat a naplánovat zálohu pro server Windows Server. Zálohování celého vašeho serveru je doporučenou možností v agentuře Veeam pro Windows. To pomáhá s rychlým zotavením na jakékoli úrovni.

Vybral jsem celou možnost zálohování počítače pro svůj server 2016. Použil jsem externí pevný disk (místní úložiště) k převzetí zálohování serveru 2016. Toto je můj server Hyper-V v mé laboratoři.

Podrobnosti jsou k dispozici ve video tutoriálu zde. Následující jsou úkoly, které jsem viděl.

 • Inicializace
 • Příprava na zálohu
 • Vytváření Snapshot VSS
 • Výpočet digesů
 • Získání seznamu místních uživatelů
 • Systém vyhrazen (disk 0) (500.0 MB) 42.0 MB Číst při 42 Mb/s
 • (C 🙂 (49.0 GB) 42.4 GB čtení při 74 Mb/s
 • Místní disk (E 🙂 (188.5 GB) 37.4 GB čtení při 84 Mb/s
 • Zachraňování hostů.xml
 • Finalizace
 • Zkrácení protokolů transakcí
 • Zkrácení protokolů transakcí serveru SQL
 • Zpracování dokončeno

Autor

Anoop je Microsoft MVP! Je architektem řešení v oblasti správy podnikových klientů s více než 20 lety zkušeností (výpočet provedený v roce 2021) v něm. Je to bloger, reproduktor a místní uživatelská skupina HTMD komunity. Hlavním zaměřením je na technologie správy zařízení, jako je SCCM 2012, Aktuální pobočka a Intune. E píše o ConfigMGR, Windows 11, Windows 10, Azure AD, Microsoft Intune, Windows 365, AVD atd.…

Nástroj pro obnovení systému Windows. Veeam Agent pro Windows

Diskutujme nástroj pro obnovení systému Windows. Veeam Agent pro Windows. Stolní počítače a notebooky Windows 10 mohou být zálohovány pomocí nástroje Enterprise Class, aniž byste platili licencí.

Agent Veeam pro Microsoft Windows vám pomůže zálohování a obnovení pracovních stanic a serverů Windows. Tento nástroj lze použít pro bezplatný nástroj pro zálohování Windows 10 a obnovení.

Licence. Veeam Agent pro Microsoft Windows

Veeam Agent pro Microsoft Windows je bezplatný nástroj pro stolní počítače Windows 10 a notebooky. Pokud však chcete záložní pracovní stanici a servery Windows, musíte zaplatit licenční náklady.

Chcete.li pracovat s komerční verzí agenta Veeam pro Microsoft Windows, musíte získat licenci a nainstalovat ji do chráněného počítače.

Následuje možnosti licence pro agenta Veeam pro Microsoft Windows.

 • Zdarma nástroj pro Windows Desktop a notebooky
 • Zkušební verze s plnou funkčností po dobu 30 dnů
 • Licence pro Windows Workstation
 • Licence pro servery Windows

Pokud neinstalujete licenci, budete moci používat pouze bezplatné vydání produktu.

Veeam Agent pro Windows. Instalace licence

Když poprvé spustíte agenta Veeam, zobrazí se to nabídku okna oznámení na instalaci licence. Můžete se rozhodnout okamžitě nainstalovat licenci nebo odložit tuto operaci.

Dokud neinstalujete licenci pro agenta Veeam, můžete použít bezplatnou edici produktu. Chcete.li vzít zadní část serverů Windows, musíte nainstalovat komerční licenci.

 • Spusťte agenta Veeam
 • Klikněte na
 • Klikněte na tlačítko Instalovat
 • Procházejte licenční soubor
 • Klikněte na Open
 • Pokud je licenční soubor platný, budou pro agenta Veeam povoleny možnosti serveru Workstation.

Jak Windows 10 Recovery Media

V následujícím videu uvidíte, jak nainstalovat agent Veeam pro Microsoft Windows. Vytvořte také obnova média nebo bootovací média pro Windows 10 1809. Vyzkoušejte bezplatný nástroj pro zálohování a obnovení systému Windows 10.

Zdarma nástroj pro obnovení nástroje pro zálohování Windows 10

Zdarma nástroj od agenta Veeam do zálohování a obnovení zařízení Windows 10. Jak zálohovat Windows 10 a jak obnovit soubory Windows 10. Vyzkoušejte bezplatný nástroj pro zálohování Windows 10.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS