Galaxy S22 Ultra 256GB. Galaxy S22 Ultra 256GB

Samsung Galaxy S22 vs S22 Plus vs S22 Ultra: Jaké jsou rozdíly?

Takto se porovnává řada Samsung Galaxy S22, která vám pomůže zjistit, který je pro vás ten správný telefon.

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podpořit Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Série vlajkové lodi Samsungovy lodi pro rok 2022 je Galaxy S22, Galaxy S22 a Galaxy S22 Ultra. Bylo oznámeno 9. února a zpřístupněno na nákup 25. února 2022.

Která ze tří zařízení je pro vás ta pravá? Srovnali jsme specifikace Galaxy S22, Galaxy S22 a Galaxy S22 Ultra, abychom vám pomohli vypracovat, jaké jsou rozdíly a jak se nashromáždí proti sobě navzájem.

Samsung Galaxy S22

Z vlajkové lodi Samsung 2022 si myslíme, že S22 je sladkým místem pro většinu lidí. Vynikající kamery, skvělá výdrž baterie a velká, krásná obrazovka.

Design

Samsung Galaxy S22 a S22 plus vypadá stejně, s výjimkou jejich fyzické velikosti, zatímco S22 Ultra má mírný rozdíl v designu pro jeho dva sourozence.

Všechna tři zařízení přicházejí s centralizovaným fotoaparátem úderů v horní části jejich displejů, ale zatímco S22 a S22 mají trojnásobné zadní kamery, které se odpovídají do zadní části zařízení, ultra S22 přichází s čtyřkolkou a objektivy sedět spíše v zadní části zařízení než do krytu.

S22 Ultra také nabízí pero zabudované do jeho designu, jako je řada Galaxy Note, která se používá k nabídce.

S22 a S22 jsou dodávány v bílé, růžové, fantomové zelené a černé barvě. Ultra S22 přichází v černé, zelené, vínové a bílé.

Vodoofalizace. Přesněji řečeno. je na palubě všech tří modelů a všechny tři modely nabízejí skleněnou zadní část.

Zobrazit

Samsung Galaxy S22 přichází s 6.1-palcový displej s rozlišením plného HD, zatímco S22 má 6.6-palcový displej, opět s rozlišením plného HD.

Jejich displeje jsou ploché a nabízejí podporu pro HDR10 a také variabilní obnovovací frekvenci mezi 10 Hz a 120 Hz.

S22 Ultra mezitím má 6.81palcový displej s rozlišením Quad HD, což z něj činí největší a nejostřejší ze tří zařízení. Je také mírně zakřivený na okrajích spíše než na plochých, ale stejně jako S22 a S22 podporuje HDR10. Nabízí také variabilní obnovovací frekvenci, i když to je mezi 1 Hz a 120 Hz.

Všechna tři zařízení nabízejí snímače otisků prstů pod displeje a všechna jsou dodávána s funkcí s názvem Shield s názvem Eye Comfort s ovládáním modrého světla na bázi AI.

Samsung Galaxy S22

Hardware a specifikace

Všechna tři zařízení Samsung Galaxy S22 běží buď na procesoru Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, nebo na čipové sadě Exynos 2200, v závislosti na regionu. Qualcomm bude pod kapotou v USA a Exynos ve Velké Británii, což je případ již řadu let.

S22 a S22 jsou dodávány s 8 GB RAM a možnosti skladování 128 GB a 256 GB. Ultra S22 však přichází v možnostech 8 GB a 12 GB RAM s možností úložiště 128 GB pro model 8 GB a 256 GB, 512 GB a 1TB pro 12 GB model. Žádný z modelů nenabízí podporu microSD.

Pokud jde o kapacitu baterie, má S22 baterii 3700 mAh a podporu pro rychlé nabíjení 25 W, S22 má baterii 4500 mAh a podporu pro nabíjení 45 W a ultra S22 má kapacitu baterie 5000 mAh a také podporuje 45w rychlé nabíjení a podporuje 45 W rychlé nabíjení. Nabíječka však není zahrnuta do žádné z krabic, s nabízeným kabelem USB-C až USB-C.

Pokud jde o výdrž baterie, větší buňky v Ultra S22 a S22 znamenají, že nabízejí lepší život než menší S22. s ultra S22 a poté na baterii klade větší požadavky kvůli většímu displeji.

Fotoaparát

Samsung Galaxy S22 a S22 mají trojitý zadní kameru, složený z 50 megapixelového hlavního senzoru s f/1.8 clony a OIS, plus 12-megapixelový ultrawide senzor s f/2.2 clona a 10-megapixelový teleobjektiv s f/2.4 clona. Objektiv teleobjektivu nabízí 3x optický zoom.

Na přední straně S22 a S22 je 10-megapixelový snapper s f/2.2 clona.

Mezitím Galaxy S22 Ultra má nastavení zadního kamery sestávající z hlavního senzoru 108 megapixelu s f/1.8 Clona, ​​12MP ultralehkový senzor s f/2.2 clona a dva 10MP teleobjektivy. jeden s f/4.9 clony a 10x zoom, druhý s f/2.4 clona a 3x zoom.

Přední kamera také zasahuje zářez ve srovnání se standardním Samsung Galaxy S22 a Galaxy S22, přičemž čočka 40 megapixelu nabízí f/2.2 clona.

Galaxy S22 Ultra je krok nahoru v nabídce ostatních modelů a nabízí lepší zážitek z fotoaparátu.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Inspirujte se z řady poznámky v důchodu, nejnovější vlajkové lodě Samsung obvykle brilantního designu a výkonu fotoaparátu.

Závěr

Samsung Galaxy S22 a S22 sdílejí stejný design a stejné specifikace, s výjimkou fyzické velikosti, kapacity baterie a rychlého nabíjení.

S22 Ultra je největší ze tří zařízení a nejschopnější z hlediska kamery. Nabízí také ránu v rozlišení displeje a schopnost nižší obnovy a má více možností RAM a úložiště, stejně jako větší kapacitu baterie. Navíc nabízí do něj zabudované pero, odlišuje jej dále od ostatních dvou sluchátek a nabízí řadu dalších možností.

Platíte však cenu za Ultra S22, i když je to jasný vítěz, pokud jde o specifikace, takže zvažte, jaké funkce jsou pro vás nejdůležitější a zvážte, zda stojí za to hotovost. Možná zjistíte, že standardní modely Galaxy S22 splňují vaše potřeby a místo toho si můžete ušetřit nějaké peníze.

Galaxy S22 Ultra Review: Obal dokonalejší a bude to iPhone 13 Pro Max

Nová Galaxy S22 Ultra společnosti Samsung lze nazvat Galaxy Note 22, protože je skutečným nástupcem poznámky 20 od srpna 2020. Je to krásný kus hardwaru, který osloví fanoušky S pera.

Je to už něco přes 18 měsíců, co jsme naposledy uspořádali poznámku Samsung Galaxy a ukázalo se, že to bylo zřejmě finále v sérii noty. Od té doby jsme viděli, jak Samsung přidá funkčnost pera S21 Ultra a Z Fold 3. Žádná z těchto zařízení však nepřicházela s perem, nepodporovala vzduchové akce a neměla integrované silo pro skladování a přepravu pero S.

Nový Samsung Galaxy S22 Ultra je skutečným nástupcem poznámky 20 Ultra. Nabízí jedinečné zážitky ve srovnání s jinými chytrými telefony Android, včetně integrovaných funkcí stylusu, vynikajícího a spolehlivého buněčného výkonu a vynikajícího teleobjektivu.

LG používal k nabídce zážitků z stylusu, ale již nevyrábí smartphony. Telefon společnosti Motorola G Stylus má velmi základní podporu stylusu, ale nic jako vidíme od Samsung. Žádný jiný model Android nebo iPhone nemůže porovnat, pokud jde o teleobjektiv. Samsung také vede v buněčném výkonu, přičemž Apple se blíží k porovnávání, když používá čipy Qualcomm. Google pokračuje v boji s buněčným výkonem v řadě Pixel 6.

Samsung Galaxy S22 Ultra

výhody a nevýhody

 • Kompletní podpora pera Bluetooth
 • Fantastické teleobjektivní výsledky
 • Spolehlivý buněčný výkon
 • Nádherný displej
 • Další integrace Google/Samsung

S22 Ultra začíná na 1 199.99, s 1TB modelem ceny 1 599.99. K dispozici jsou čtyři standardní barvy (Burgundsko, Phantom Black, Phantom White a Green) se společností Samsung.com exkluzivní barvy grafitu, oblohy modré a červené. Předobjednávky byly velmi populární, takže data doručení pro většinu barev a možnosti skladování jsou od několika týdnů. Testovali jsme 256 GB Phantom Black Model s 12 GB RAM.

Ultra Specifikace Samsung Galaxy S22

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
 • Hlavní displej: 6.8 palců, rozlišení 3088 x 1440 pixelů (500ppi), dynamický AMOLED 2x Infinity-O s adaptivním obnovovací frekvencí 120 Hz
 • Operační systém: Android 12 s OneUI 4.1
 • RAM: 12 GB/16 GB LPDDR5
 • Úložiště: 128/256/512GB/1TB Možnosti interního úložiště
 • Kamery: 10MP zadní f/4.9 teleobjevuje s 10x optickým zoomem a druhým 10MP f/2.4 teleobjektivní kamera s 3x optickým zoomem, 108MP f/1.8 širokoúhlé kamery a 12MP f/2.2 Ultralesaletá kamera (120 stupňů pohledu na pohled). 40MP f/2.2 Front-Sacování pod zobrazovací kamerou.
 • Konektivita: Wi-Fi 6e, Bluetooth 5.2, GPS/Galileo/GLONASS/BEIDOU, NFC, UWB
 • Senzory: akcelerometr, barometr, ultrazvukový snímač otisků prstů, gyrobresor, geomagnetický senzor, senzor Hall, senzor přiblížení, senzor světla RGB
 • Odolnost proti prachu/vodě: IP68 Hodnocení
 • Baterie: 5000 mAh nevyjádřitelná s rychlým bezdrátovým nabíjením. K dispozici je také bezdrátová síla.
 • Rozměry: 163.3 x 77.9 x 8.9 mm a 228 g
 • Barvy: Phantom Black, Phantom White, Green, Burgundsko, Grafit, Sky Blue, Red

Když se ve srovnání podíváte na Ultra S21, jedinými zjevnými rozdíly, pokud jde o specifikace, jsou novější procesor Qualcomm, barvy a lepší integrace pera S. Displej, RAM, úložiště (s výjimkou možnosti 1TB), připojení, hardware fotoaparátu, kapacita baterie a zbytek jsou stejné. Kamery byly vylepšeny vylepšením softwaru, ale zde se zaměřuje jasně na mírně odlišný tvarový faktor a podporu S pera.

Hardware

Minulý rok Ultra S21 Ultra Incorporated Samsung’s Contour Cut Camera Houses, který rozšiřuje kovový rám z pravé strany a kolem zadní části. S22 a S22 Plus vypadá, že má podobný design jako loňské modely S21, zatímco S22 Ultra má jednoduché, minimalistické rozložení zadní kamery s pěti vyvýšenými kruhy vyčnívajícími zezadu telefonu na poli matné Gorilla Glass Victus Plus plus. Moje žena a já jsme poprvé mysleli na oči pavouka, když jsme viděli kamery na zadní straně Phantom Black S22 Ultra, takže teď, kdykoli se podívám na záda, myslím na pavouka.

Na zadní straně se nacházejí čtyři kamery, přičemž dvě z nich slouží jako teleobjektiv, jeden jako ultralega a druhý jako hlavní střelec 108MP. Desetkrát Optical vypadá skvěle, zatímco přiblížení až 30krát stále vede k použitelným obrázkům s čitelným textem. 100x Space Zoom je fantastický pro zachycení fotografií měsíce, ale pro další objekty za denního světla budete chtít namontovat telefon na stativ, abyste stabilizovali výstřel.

Vždy jsem použil telefony Samsung pro jejich vynikající výsledky makra, ale letos moje testování odhalilo, že iPhone 13 Pro Max vedl lépe pro detailní záběry.

Jeden další hardwarový rozdíl, který jsem si během prvních několika hodin nevšiml. Fotoaparát je ve skutečnosti umístěn pod skleněným displejem, takže sklo přes kameru je hladké bez výřezu pro kameru. Ukázalo se, že se nejedná o skutečnou fotoaparátu nedostatečného zobrazení, jak vidíme na Z Fold 3, a to je dobrá věc, protože ta kamera směřující přední část je opravdu dobrá pro videohovory. Fotoaparát je pod sklem, ale je stále vyříznut z viditelného displeje, takže nad horní část kamery není žádná vrstva zobrazení a záběry kamery směřující dopředu vypadají skvěle.

Hlavní změnou zde s Ultra S22 je zahrnutí pera S a sila pro jeho uložení a nabíjení. Protože se jedná o stylus Bluetooth, je nabitý v silo a podporuje bezdrátové akce vzduchu. Samsung také snížil latenci pera S na pouhých 2.8 milisekund (od 9 milisekund), takže vaše pero bude bezchybně proudit přes displej.

Galaxy S22 Ultra je nádherný kus hardwaru s minimálními horními a dolními rámečky a bez bočních rámů, se stranami displeje zakřivené dolů do zaoblené strany designu. Zakřivené strany jsou jemné a já jsem nezažil žádné neúmyslné aktivace nebo degradaci obrazovky ve výkonu pero S. Displej je nádherný, světlý a živý, stejně jako by se očekával od Samsungu.

Horní a dolní část jsou ploché, takže zde jsou jasně přítomny návrhové prvky řady Old Note. Tlačítka napájení/bixby a hlasitosti jsou na pravé straně, s ničím na levé straně. Slot SIM karty, port USB a reproduktor spodního popruhu jsou na dně. Otevření mikrofonu je jen pár milimetrů od otevření verze SIM karty na dně s otvorem mikrofonu nahoře.

Příslušenství Samsung

Společnost Samsung nabízí řadu příslušenství pro S22 Ultra a v rámci mé zkušenosti s recenzemi poslal Samsung několik nabíječek a pouzdro. Ultra silikonový kryt S22 s popruhem. 39.99 Cena, je jedinečný případ dostupný v námořnictvu nebo bílém. Námořnictvo, které jsem byl poslán, má barvy mé vysoké školy, takže bylo vhodné, že jsem strávil nějaký čas s tímto oranžovým a modrým pouzdrem. Silikonový materiál přidává do telefonu vážnou přilnavost, ale také má tendenci sbírat vlákny a prach. Dokonale řezané otvory kamery jsou přítomny tak, aby byly dobře chráněné a plně funkční.

Popruh slouží jako alternativa k popsocket s pohodlným širokým popruhem, který vám umožní vklouznout prsty a bezpečně držet telefon. K kovovému konci můžete připojit karabinu nebo jinou smyčku a dokonce vyměnit popruh pro jiné návrhy. Ultra S22 se stále nabije bezdrátově, když je namontován v silikonovém pouzdře.

Ultra Galaxy S22 podporuje rychlé nabíjení 45 W, ale v maloobchodním balíčku je pouze kabel USB-C, takže si musíte nabíječku zakoupit samostatně. Power Adaptér 45W PD je cena 49.99. Pokud by vám byl nabídnut úvěr Samsung Store, byl by to hodný příslušenství na podporu rychlého a bezpečného nabíjení vašeho S22 Ultra.

Pro pouhých 10 dalších, 59.99, můžete si vyzvednout trio 65W PD Power Adapter, které poskytuje port USB-C v 65W, port 25W Max USB-C a port 15W Max USB-A, takže můžete nabíjet více zařízení najednou. To je skvělá nabíječka pro lidi s telefonem, sledováním a ušími v Samsungu.

Software

Ultra Samsung Galaxy S22 se startuje s Android 12 a Samsung One UI 4.1. 1. ledna 2022 je aktualizace zabezpečení Android přítomna na naší revizní jednotce. Nová zásada upgradu softwaru společnosti Samsung znamená, že pravděpodobně obdržíte až čtyři upgrady operačního systému a pět let aktualizací zabezpečení. Společnost má prokázané solidní výsledky pravidelných aktualizací zabezpečení a těšíme se na prodloužení rozšířené podpory těchto drahých vlajkových telefonů.

Funkce barevného palety z Android 12 jsou přítomny, jak můžete jasně vidět, když procházíte procesem nastavení telefonu. Je skvělé mít Android 12 z krabice a existují některé oblasti, kde vidíme, jak Google a Samsung spolupracují více než v minulosti. I když stále existují dvě aplikace pro textové zprávy, obě pojmenované zprávy, nainstalované v telefonu, aplikace Google Zprávy nyní vypadá trochu jako zprávy Samsung a dokonce zahrnuje text na funkčnost zařízení Galaxy Devices.

Osobně najdu hodnotu v některých aplikacích Samsung, jako je internet, kalendář, galerie, poznámky Samsung a Samsung Health. Jsou nainstalovány ve výchozím nastavení a nabízejí mírně odlišný zážitek než standardní aplikace Google. Aplikace Microsoft, včetně Office, OneDrive, Outlook a LinkedIn, jsou také nainstalovány na S22 Ultra ve výchozím nastavení.

Po krátkém použití Google Pixel 6 a poté iPhone 13 Pro Max nechápu, proč výrobci, jako je Samsung, nadále ztěžují základní funkce pro spotřebitele. Jedním z příkladů, který mi vadí, zejména po letech stejné frustrace, je vizuální hlasová schránka. Google a Apple mají podporu pro vizuální hlasovou schránku nativně v telefonní aplikaci, zatímco zařízení Samsung na T-Mobile vyžaduje, abyste stáhli a nainstalovali samostatnou aplikaci T-Mobile Visual Voicemail, takže hlasová schránka je oddělená od telefonu a také není příliš spolehlivá. Je to takové malé věci, které doufám, že jednou na telefonech Samsung uvidím vyřešené.

galaxy, ultra

Software fotoaparátu je nejvýznamnější aplikací Samsung na S22 Ultra. Je to podobné jako minulé verze, což znamená, že existuje spousta nastavení, možností a režimů, které můžete prozkoumat. Režimy střelby zahrnují jednotlivé portrét, portrét, noc, fotografie, video, profesionál, pro video, jídlo, panorama, super pomalé motion, pomalé pohyb, hyper-opojné, portrétní video a zobrazení režisérů. Můžete si také stáhnout další režimy z obchodu Galaxy a zahrnout režimy do zóny AR. Pokud existují režimy, které používáte často, klepněte na režim a podržte jej a přetáhněte jej do nabídky Quick Access, abyste nejprve nemuseli klepnout na možnost zobrazit všechny režimy.

Filtry, poměry stran, časovače, nastavení blesku, optimalizátor scény a mnoho dalšího jsou navrženy tak, aby vám pomohly zachytit nejlepší možný obsah s Ultra S22 Ultra. Můžete přepínat návrhy na výstřely, které vám pomohou vést, a to je skvělá volba, jak vám pomoci naučit se, jak nejlépe používat fotoaparáty telefonu.

Každodenní zkušenosti a závěry

Během posledních několika týdnů jsem pořídil mnoho fotografií s S22 Ultra a iPhone 13 Pro Max. Výsledky byly fantastické z obou telefonů, přičemž Samsung Galaxy nabízela v mnoha případech trochu větší nasycení a příjemné vzhled. S22 Ultra Night Shots byly o něco lehčí než iPhone, ale v některých případech to bylo téměř příliš mnoho světla. Opravdu se nemůžete pokazit s žádným telefonem pro většinu scénářů střelby. Pokud jde o fotografování měsíce, velmi výklenku, nic nepřekoná S22 Ultra a výsledky byly téměř neuvěřitelné.

galaxy, ultra

Telefony Samsung používám po dlouhou dobu, ale začínám hledat malé věci, které pro mě po mnoho let pokračují jako problémy. Na S22 Ultra to nezahrnuje žádnou podporu pro vizuální hlasovou schránku na T-Mobile v aplikaci Native Phone (Google a Apple to poskytují), reklamy, které se objevují v oznámeních a v obchodě Galaxy a dvě aplikace pojmenované zprávy s jedním od Samsung a jeden z jednoho a jednoho z Google. Vím, že se jedná o malé nepříjemnosti, ale nezažívám je na iPhone 13 Pro Max a ve světě, kde je parita smartphonů téměř dosažena, jsou to malé věci, které ještě více znamenají.

Jedním z důvodů, proč jsem se přesunul z Z Fold 3 do iPhone 13 Pro Max, byla výdrž baterie a iPhone nadále poráží Ultra S22 ve schopnosti pokračovat v práci daleko za jeden celý den těžkého použití. Ultra S22 trvá déle než Z Fold 3, ale občas mohu sledovat, jak zbývající procento baterie zaškrtneme v pravidelné kadenci.

S perem je velmi dobře podporováno na S22 Ultra, a přestože je užitečné hlavně pro rychlé poznámky na takovém malém, nebaletovém displeji, zjistím, že ho používám k navigaci po telefonu, procházení dlouhými seznamy nebo webovými stránkami a raději používat S pero pro lepší celkový interaktivní zážitek místo použití prstu na displeji.

Ultra S22 Ultra je zjevně nejlepším smartphonem pro Android, který je dnes k dispozici, a pokud máte starý telefon pro obchodování nebo využili speciality na předobjednávku, pak jsem si jistý, že s vaším drahým novým telefonem budete velmi spokojeni. Stále existuje nějaký prostor pro zlepšení a těším se na budoucí telefony Samsung s integrovaným perem S.

Je Samsung’s Galaxy S22 Ultra v hodnotě upgradu? Pojďme to porovnat se staršími telefony

Před zakoupením Galaxy S22 Ultra byste měli zvážit několik věcí.

Lisa Eadicicco je senior editor pro CNET pokrývající mobilní zařízení. Píše o technologii téměř deset let. Před příchodem do CNET sloužila Lisa jako senior technologická korespondentka na zasvěcenci pokrývající Apple a širší spotřebitelský technický průmysl. Byla také dříve technologickou publicistkou časopisu Time Magazine a začala jako spisovatelka štábu pro laptop Mag a Tomova průvodce.

Zveřejnění inzerenta

Tento reklamní widget je poháněn navi a obsahuje reklamy, za které lze Navi platit různými způsoby. Nebudete být účtováni za zapojení do této reklamy. I když se snažíme poskytovat širokou škálu nabídek, tento reklamní widget neobsahuje informace o každém produktu nebo službě, která vám může být k dispozici. Vyvíjíme přiměřené úsilí, abychom zajistili, že informace v doporučených reklamách jsou aktuální, každý inzerent uvedený v tomto widgetu je zodpovědný za přesnost a dostupnost jejích podrobností. Je možné, že vaše skutečné podmínky nabídky od inzerenta se mohou lišit od podmínek nabídky v tomto reklamním widgetu a inzerované nabídky mohou podléhat dodatečným smluvním podmínkám inzerenta, které vám budou předloženy před nákupem. Všechny informace jsou prezentovány bez jakékoli záruky nebo záruky.

Ultra Galaxy S22 společnosti Samsung je vybavena obří obrazovkou, špičkovým kamerovým systémem a stylusem S perem, který můžete uložit do telefonu. Tyto fantastické rysy jsou však také spárovány s statnou 1 200 cenovou značkou, což z něj činí jeden z nejdražších telefonů, které Samsung prodává.

Proto je důležité pečlivě přemýšlet o tom, zda je čas upgradovat na Ultra Galaxy S22. V mnoha případech bude nejdůležitějšími faktory, které je třeba zvážit, kvalita kamery a pero S. Pokud máte relativně nedávný telefon, jako je Galaxy S21 Ultra nebo Note 20 Ultra, zatím nemusíte upgradovat. Ultra S22 je na těchto zařízeních spíše iterativní aktualizace a za své peníze získáte více zadržením zařízení na delší dobu.

Je mnohem pravděpodobnější, že si všimnete nových funkcí Galaxy S22 Ultra, když pochází z telefonu, který má nejméně 3 roky. To znamená, že také stojí za zmínku, že čím starší je váš telefon, tím méně je pravděpodobné, že bude pokračovat v získávání nejnovějších aktualizací softwaru. Samsung zaručuje čtyři generace aktualizací operačního systému Android na telefonech v rodinách zařízení Galaxy S22, S21 a Z a také určité telefony Galaxy A. Dříve se zavázala na tři roky aktualizací, což znamená, že některé starší telefony, jako jsou Galaxy S10 a Note 10.

Budete také chtít zvážit některé z funkcí přítomných na starších telefonech, které Samsung vyloučil na novějších modelech. Například nové telefony Samsung nemají rozšiřitelné úložiště, ale Galaxy Note 20 Ultra, S20 Ultra a Note 10 Plus Do. Samsung také vyřazoval podporu MST pro Samsung Pay. Technologie, která umožňuje platební službě pracovat se staršími terminály, které nepodporují NFC, počínaje linií Galaxy S21 v USA. (MST je stále k dispozici na vybraných globálních trzích.)

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, jak se Galaxy S22 Ultra srovnává se staršími špičkovými telefony Samsung.

Galaxy S22 Ultra vs. Galaxy S21 Ultra

Pokud máte ultra Galaxy S21. Zatím není třeba upgradovat. Galaxy S22 Ultra je iterativní aktualizací svého předchůdce. Dodává se s novějším procesorem (Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 nebo nejnovější čip společnosti Exynos v závislosti na trhu), kamerou, která může lépe fungovat při slabém světle a pero S, které můžete uložit uvnitř zařízení.

Samotné tyto důvody však nestačí utratit za nové zařízení, zejména proto, že si můžete koupit pero S pro Galaxy S21 Ultra samostatně. Vylepšená fotografie s nízkým osvětlením Galaxy S22 Ultra je užitečná, ale její kamerový systém je jinak velmi podobný ultra Galaxy S21. Obě zařízení mají hlavní senzor 108 megapixelů, 12megapixelový ultrawide kameru a dva 10-megapixelové teleobjektivy, které poskytují 10x optický zoom. Jejich obrazovky mají stejné velikosti a obě podporují obnovovací frekvence až 120 Hz pro hladší rolování.

To je podrobný způsob, jak říci, že celkový zážitek je v podstatě stejný na ultra S21 Ultra a S22, s některými iteračními upgrady na kameru a zahrnují S pero.

Sečteno a podtrženo: Neexistuje žádný hlavní důvod k upgradu na Ultra S22, pokud máte ultra Galaxy S21. Aktualizace jsou většinou iterativní a budou patrnější při upgradu ze staršího telefonu. Pokud jste fanouškem Galaxy Note, který chce uložit své pero uvnitř Galaxy S21 Ultra, je lepší si koupit pouzdro, který obsahuje úložný slot pro stylus.

Galaxy S22 Ultra vs. Galaxy Note 20 Ultra

Galaxy Note 20 Ultra je méně než 2 roky, což znamená. Z ultra S22 není třeba získat mnoho jiných než jeho vylepšení fotoaparátu. které jsou oceněny, ale pravděpodobně nestačí, aby ospravedlnilo upgrade pro většinu lidí.

Oba telefony mají hlavní kameru 108 megapixelu a 12megapixelový ultrawide kameru, ačkoli Ultra S22 má novější verzi hlavního senzoru s lepším automaticky a dynamickým rozsahem. Tam, kde se opravdu liší, je však ve svých schopnostech zoomu. Ultra Galaxy S22 má dvě 10megapixelové teleobjektivy, zatímco poznámka 20 Ultra má pouze jeden 12-megapixelový teleobjektiv. Výsledkem je, že Galaxy S22 Ultra může dosáhnout blíže přiblížení opticky i digitálně (10x optického zoomu a až 100x digitálního zoomu), ve srovnání s Galaxy Note 20 Ultra (5x optický zoom, až 50x digitální zoom).

A samozřejmě, Galaxy Note 20 Ultra chybí nedávná vylepšení společnosti Samsung k nízkým osvětlením, která debutovala s řadou Galaxy S22. Ultra S22 také bere lepší portréty než poznámka 20 Ultra, protože je lepší při rozlišování jemných detailů, napsala moje kolega Lexy Savvides ve svém nedávném srovnání obou telefonů.

Ultra Galaxy S22 má také ostřejší 40 megapixelový přední kameru než 10 megapixelový selfie fotoaparát Galaxy Note 20 Ultra Ultra. To nemusí záležet na každém, ale mohlo by to být důležité zvážení, kdybyste strávili spoustu času na videohovory.

Ultra Galaxy S22 také přichází s novějším procesorem a větší baterií, i když se zdá, že rozdíl se nezmění ve hře. Podle CNET’s S22 Ultra and Note 20 Ultra srovnání oba telefony jsou schopny trvat celý den. Ultra Galaxy S22 by obvykle do konce dne zbývalo 20% své baterie, zatímco poznámka 20 ultra by měla zbývající 10% až 15% její baterie. Náš test se vztahuje na verzi těchto telefonů poháněnou Qualcomm Snapdragon, takže je možné, že se verze Exynosu mohou lišit. A oba telefony přicházejí se stylusem Samsung’s Pen Stylus za psaní poznámek, kreslení a označení dokumentů.

Existuje také několik malých kompromisů, které je třeba provést upgradem z poznámky 20 Ultra na S22 Ultra. Nejnovější špičkový telefon společnosti Samsung má o něco menší obrazovku než Galaxy Note 20 Ultra (6.8 palců versus 6.9 palců). Na rozdíl od poznámky 20 Ultra, která může podporovat až 1 terabajt dalšího prostoru.

Sečteno a podtrženo: Můžete si vydržet na své Galaxy Note 20 Ultra na trochu déle. Pokud opravdu nechcete 100x digitální zoom a mírně delší výdrž baterie.

Galaxy S22 Ultra vs. Galaxy Note 20

Ve své kameře je opět největší rozdíl mezi Ultra a Galaxy Ultra a Galaxy Ultra a Galaxy. Ultra Galaxy S22 má také větší a ostřejší obrazovku, větší baterii a novější procesor než Galaxy Note 20. Většina lidí pravděpodobně ještě nemusí upgradovat. Existuje však silnější důvod pro upgrade z poznámky 20 než z poznámky 20 Ultra, protože pravidelný model má také menší obrazovku a méně schopný fotoaparát než jeho větší sourozenec.

galaxy, ultra

Galaxy Note 20 má tři zadní kamery: hlavní senzor 12 megapixelů, 12megapixelový ultrawide senzor a 64 megapixelový teleobjektiv. Získáte 3x optický zoom na poznámku Galaxy a až do 30x digitálního zoomu. Ultra Galaxy S22 se tím zlepší několika způsoby. Dodává se se čtyřmi zadními kamerami: hlavní senzor 108 megapixelů, dvě 10megapixelové teleobjektivy a 12megapixelový ultrawide čočka.

Protože má dvě teleobjektivy, může S22 Ultra opticky přiblížit až 10x a 100x digitálně. A nezapomeňte: Sestava Galaxy S22 Samsung se také může pochlubit vylepšenou fotografií s nízkým osvětlením. Obecně platí, že sestava Galaxy S22 také ve srovnání s jinými telefony vylepšila barva a kontrast, jak jsem zjistil během testování.

Pro většinu lidí bude pravděpodobně stačit trojitý objektiv Galaxy Note 20. Ve svém vlastním použití jsem zjistil, že kvalita obrazu je při přiblížení kolem 30x příliš rozmazaná a hlučná. Ale pokud je fotografie hlavní prioritou a často používáte telefon pro profesionální práci, ultra S22 by stálo za to zvážit svou vylepšenou kameru. Fotoaparát selfie je také ostřejší (40 megapixelů versus 10 megapixelů poznámky 20), což by mohlo být důležité pro ty, kteří berou mnoho videohovorů.

Jinak také získáte o něco větší obrazovku (6.8 palců versus 6.7 palců) To je také ostřejší, protože zabalí 500 pixelů na palec ve srovnání s 393 pixelů poznámky 20. Máte také možnost nastavit obrazovku na vyšší obnovovací frekvenci až 120 Hz na S22 Ultra pro plynulejší posouvání, na rozdíl od poznámky 20. Oba telefony přicházejí se Stylusem Samsung’s Pen Stylus. Ale poznámka 20 má méně prémiovou plastickou konstrukci než dražší poznámka 20 ultra. Takže upgrade na Ultra Galaxy S22 také znamená, že získáte design, který se cítí více leštěné a špičkové.

Sečteno a podtrženo: Pravděpodobně nemusíte upgradovat, ale to dává větší smysl než upgradovat z poznámky 20 Ultra. Ultra Galaxy S22 přináší vylepšení fotoaparátu a větší baterii, která by mohla významně změnit ty, kteří používají své telefony pro pro-třídu. Pokud splňujete tato kritéria a můžete také zaznamenat skvělou obchodu, S22 Ultra by to stálo za to. Pokud většinou chcete lepší fotoaparát a nevadí nevadí obětovat pero S a malý prostor na obrazovce, doporučuji také zkontrolovat Galaxy S22 Plus.

Galaxy S22 Ultra vs. Galaxy S20 Ultra

Galaxy S20 Ultra je 2 roky stará, ale stále má co nabídnout. Největší rozdíly mezi Ultra S20 a S22 Ultra jsou jeho začlenění Stylus Pen Pen Samsung, jeho novější procesor a některé mírné změny kamery. Jedná se o přírůstková vylepšení, díky nimž je Galaxy S22 ultra lepší než její předchůdci. Neexistuje však nic, co by se tento telefon cítil divoce odlišný od ultra Galaxy S20.

Samsung galaxy s23 plus vs 22 ultra обзор и сравнение а так же тест камер

Oba telefony jsou přibližně stejné velikosti, ale ultra S20 je o něco větší v 6.9 palců ve srovnání s S22 Ultra’s 6.8palcový displej. S20 Ultra také zabalí více pixelů na palec a každý telefon může zvýšit obnovovací frekvenci své obrazovky až do 120 Hz pro více tekuté zážitek. Obě zařízení mají také 40 megapixelový selfie fotoaparát a stejnou kapacitu baterie. Oba telefony mají také rychlé nabití 45 wattů, i když budete muset koupit požadovaný adaptér samostatně.

Ultra a S20 Ultra Galaxy S22 mají podobné kamerové systémy, ačkoli existují určité rozdíly, pokud jde o jejich možnosti přiblížení. Oba telefony mají 108 megapixelový hlavní senzor a 12megapixelový ultrawide senzor. Ale Galaxy S22 Ultra má dvě 10-megapixelové teleobjektivy, zatímco S20 Ultra má jednu 48 megapixelovou teleobjektivu a hloubkový senzor.

Tato duální teleobjektivní kamera dává S22 Ultra některé výhody, pokud jde o kvalitu a snadné použití. Získáte skutečný optický zoom na 3x nebo 10x na Ultra Galaxy S22, zatímco S20 Ultra má hybridní systém optického zoomu, který používá určité digitální oříznutí k dosažení požadované úrovně zoomu. Přiblížení by se mělo také cítit stabilní a hladší na ultra Galaxy S22 ve srovnání s Ultra S20. Telefony Galaxy S22-Lineup mohou také pořizovat jasnější a jasnější fotografie ve tmě a jsou obecně lepší s barvou a kontrastem.

Všechny tyto změny způsobují, že se S22 ultra cítí jako krok vpřed, ale Galaxy S20 Ultra již má vynikající kameru. Změny Galaxy S22 Ultra zlepšují spíše kvalitu fotografií než přidávání drasticky odlišných funkcí a režimů střelby. Pokud jste však byli frustrováni problémy Galaxy S20 Ultra pro autofocus, možná se ocitnete ve spěchu k upgradu.

Opravdu se musíte zeptat sami sebe, zda stojí za upgrade pro pero S. To je klíčový rozdíl mezi Ultra S22 a S20 Ultra. S perem se cítí spíše jako pěkný bonus než nutnost pro Galaxy S22 Ultra. Ale vzhledem k popularitě, kterou Samsungova Galaxy Note kultivovala v posledním desetiletí, si představuji, že existuje spousta lidí, kteří by mohli nesouhlasit. S perem vám umožňuje zapisovat poznámky (i když je obrazovka vypnuta), náčrt, označení snímků obrazovky a další dokumenty a překládá text, mimo jiné úkoly. Stylus může dokonce fungovat jako dálkové ovládání pro fotoaparát telefonu.

Sečteno a podtrženo: Pokud opravdu nechcete S pero, není hlavní důvod upgradovat na Galaxy S22 Ultra z Galaxy S20 Ultra. Oba telefony mají obří obrazovku s vysokou obnovovací frekvencí pro plynulejší posouvání a mají podobné kamery. Mají také stejnou kapacitu baterie. Ultra Galaxy S22 získává některá vylepšení fotoaparátu, zejména při přiblížení nebo fotografování nízkých osvětlení. Změny však nejsou dostatečně drastické, aby povzbudily většinu lidí, aby ještě upgradovali.

Galaxy S22 Ultra vs. Galaxy Note 10 Plus

Stejně jako u ostatních telefonů na tomto seznamu je největším důvodem upgradu z Galaxy Note 10 Plus na Galaxy S22 Ultra Camera. Ale upgrady jsou tentokrát více než přírůstkové. Galaxy Note 10 Plus ‚Triple Lens Camera má mnohem omezenější rozsah zoomu než Galaxy S22 Ultra’s a také chybí 108 megapixelový hlavní senzor, který debutoval na Galaxy S20 Ultra.

Pro účely tohoto článku jsme se rozhodli porovnat poznámku 10 plus, protože má znatelně větší obrazovku než běžná poznámka 10 (6.8 palců oproti standardnímu modelu 6.3palcový displej). To z něj dělá jednodušší srovnání s Ultra Galaxy S22.

Nový špičkový telefon společnosti Samsung má čtyři hlavní objektivy kamery: 108-megapixelový hlavní senzor, 12-megapixelový ultrawide kamera a dva 10-megapixelové teleobjektivy. Galaxy Note 10 Plus má relativně 12-megapixelovou kameru, 16-megapixelový ultrawide kameru, 12-megapixelový teleobjevuje kameru a hloubkový senzor.

U příležitostných fotografů může být trojitá kamera poznámka 10 plus dostatečně dostatečně dostatečná. Ale ti, kteří upřednostňují kvalitu fotoaparátu, najdou hodně milovat o Ultra S22. Může přiblížit až 10x a 100x digitálně, zatímco Galaxy Note 10 Plus má pouze 2x optický zoom a 10x digitální zoom. To je velký rozdíl, který se bude cítit významný pro každého, kdo často fotografuje z dálky, možná na sportovních akcích nebo koncertech.

Jinak přináší Galaxy S22 Ultra doplňky jako obrazovka obnovení 120 Hz, ostřejší 40 megapixelový fotoaparát, podpora pro 8k video nahrávání, mnohem novější procesor a větší baterie. To znamená, že oba telefony mají velké a živé 6.8palcové obrazovky, které jsou ideální pro čtení a sledování videa, a oba přicházejí s perem S. Ale Galaxy S10 Plus má také více paměti a úložiště na základní úrovni než Galaxy S22 Ultra a na nejnovějším nejnovějším Ultra Phone Samsung není žádný slot pro kartu MicroSD.

Sečteno a podtrženo: Ano, Ultra Galaxy S22 stojí za upgrade, pokud máte ultra Galaxy Note 10, zejména pokud najdete dobrou obchodní obchod. Odpověď však bude záviset na vašich potřebách a preferencích. Pokud je fotografie obrovskou prioritou, bude vylepšená kamera S22 Ultra vypadat jako velké zlepšení. Drasticky vylepšený zoom, lepší výkon a celková vylepšení barev a kontrastu z něj činí celkově univerzální a schopnější kameru celkově. Ale pokud se většinou staráte o to, abyste měli atraktivní telefon s velkou obrazovkou, pravděpodobně se můžete dostat s poznámkou 10 plus na trochu déle. Pokud máte model non-5G, ultra S22 vám dá ještě více důvod k upgradu.

Galaxy S22 Ultra vs. Galaxy S10 5G

Galaxy S10 5G byl špičkovou lodí Samsung od roku 2019 a má hodně společného s Galaxy Note 10 Plus. S ohledem na to platí podobné rady, pokud máte Galaxy S10 5G. Stojí to za upgrade, zejména pokud máte rádi fotografování a upřednostňují mít telefon s nejvyššími schopnostmi přiblížení. Ale pravděpodobně se můžete také dostat do svého aktuálního telefonu, pokud se nemusíte nutně starat o to, že máte nejlepší kameru a koupíte S10 5G většinou pro svou obří obrazovku.

Galaxy S10 5G má 12-megapixelovou kameru, 12-megapixelový teleobjevuje kameru, 16-megapixelový ultrawide kameru a hloubkový senzor, stejně jako poznámka 10 plus. Všechny výše uvedené výhody se jako takové vztahují na ty modernizaci z Galaxy S10 5G. také. Nejnovější prémiový telefon společnosti Samsung přináší výrazně lepší zoom, vylepšené fotografie při slabém světle, ostřejší fotoaparát selfie a lepší celkovou kvalitu obrazu ve srovnání s S10 5G, plus 8k video nahrávání a větší baterií. Rozdíl ve výkonu je také pravděpodobně znatelnější při upgradu ze tříletého telefonu, jako je S10 5G.

Obrazovka Galaxy S22 Ultra je také o něco větší než S10 5G (6.8 palců versus 6.7 palců). Ale co je důležitější, můžete zvýšit obnovovací frekvenci až do 120 Hz, aby se posouvání cítilo plynule. A samozřejmě také přichází se stylusem Samsung’s Pen Stylus, aby se lépe využilo této velké obrazovky.

Sečteno a podtrženo: Ano, Ultra Galaxy S22 stojí za upgrade, pokud vlastníte Galaxy S10 5G. Ultra Galaxy S22 přináší funkce, které jsou spíše legitimně nové než přírůstkové vylepšení, jako je zahrnuté S pero a generální kamera s výrazně lepším zoomem. Pokud se o tyto funkce nestaráte, můžete se dostat s galaxií S10 5G na chvíli déle. Ale pro ty, kteří upřednostňují fotografii ve fotoaparátu a jsou připraveni na něco nového, S22 Ultra nezklame.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs. Starší telefony Samsung

Galaxy S22 Ultragalaxy S21 Ultragalaxy Note 20 Ultragalaxy Note 20galaxy S20 Ultragalaxy Note 10 Plusgalaxy S10 5G6.8palcový AMOLED, 3 088×1 440 pixelů500ppi77.9×163.3×8.9 mm8.07 oz; 229GAndroid 12108MP (široký), 12MP (Ultrawide) 10MP (3x teleobjektiv) 10MP (10x teleobjektiv)40MP8K, 4KSnapdragon 8 Gen 18 GB 128 GB; 12 GB 256 GB; 12GB512GB; 12 GB 1TBŽádný5 000 mAhIn-displayUSB-CNe5G (MMW/SUB6), Seballed S Pen, IP68 Hodnocení, displej 120 Hz, UWB, bezdrátový výkonový podíl, 100x prostorový zoom (digitální), 10x optický zoom, podpora nabíjení 45W (prodáno samostatně)
6.8palcový dynamický AMOLED 2x, 3 200 x 1 440 pixelů 6.9palcový dynamický AMOLED 2x, 3 088×1 440 pixelů 6.7palcový Super Amoled Plus, 2 400 x 1 080 pixelů 6.9palcový dynamický AMOLED 2X, 3 200 x 1 440 pixelů 6.8-palcový quad HD dynamický AMOLED; 3 040×1 440 pixelů 6.7palcový quad HD dynamický AMOLED; 3 040×1 440 pixelů
515ppi 496ppi 393ppi 511ppi 498 PPI 505 PPI
75.6×165.1×8.9 mm 164.8×77.2×8.1 mm 161.6×75.2×8.3 mm 76×166.9×8.8 mm 162.3×77.2×7.9 mm 162.6×77.1×7.94 mm
8.07 oz; 229G 7.33 oz, 208g 6.84 oz, 194G 7.76 oz; 220G 6.91 oz; 196g 6.98 oz; 198G
Android 11 Android 10 Android 10 Android 10 Android 9 Android 9
108MP (široký), 12MP (ultrawide), 10MP (3x teleobjektiv), 10MP (10x teleobjektiv) 12MP (Ultrawide), 108MP (širokoúhlý), 12MP (teleobjevuje) 12MP (Ultrawide), 12MP (širokoúhlý), 64MP (teleobjevuje) 108MP (širokoúhlý), 48MP (teleobjevuje), 12MP (Ultrawide), fotoaparát doba letu 12MP (široký úhel), 16MP (ultrawide-úhle), 12MP (teleobjevuje), 3D hloubka (HQVGA) 12MP (široký úhel), 16MP (ultrawide-úhle), 12MP (teleobjevuje), 3D hloubka (HQVGA)
40MP 10MP 10MP 40MP 10MP 10MP, 3D hloubka (HQVGA)
8K, 4K 8K, 4K 8K, 4K 8K, 4K 4K 4K
Qualcomm Snapdragon 888 Qualcomm Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 865 Qualcomm Snapdragon 865 5G Qualcomm Snapdragon 855 Qualcomm Snapdragon 855
16 GB 512GB; 12 GB 256 GB; 12 GB 128 GB 12 GB 128 GB; 12 GB 512GB 8 GB 128 GB 12 GB 128 GB; 12 GB 256 GB; 16 GB 512GB 12 GB 256 GB; 12 GB 512GB 8 GB 256 GB; 8 GB 512GB
Žádný Až 1 TB Žádný Až 1 TB Až 1 TB Žádný
5 000 mAh 4 500 mAh 4 300 mAh 5 000 mAh 4 300 mAh 4 500 mAh
In-display In-display In-display In-display In-display In-display
USB-C USB-C USB-C USB-C USB-C USB-C
Ne Ne Ne Ne Ne Ano
5G (MMW/SUB6), podpora pera S (není součástí), IP68 hodnocení, displej 120 Hz, UWB, bezdrátový podíl na výkonu, 100x vesmírný zoom (digitální), 10x optický zoom 5G (MMW/SUB6), 5x optický zoom, displej 120 Hz; Sdílení UWB, včetně pero, bezdrátové síly, hodnocení IP68 5G (MMW/SUB6); S perem zahrnuto; Wireless Powershare; Vodní odolný proti vodě (IP68) 5G (MMW/SUB6); Rychlost obnovy 120 Hz; 100x Zoom (digitální); Wireless Powershare; Hodnocení IP68 5G (MMW/SUB6 na 5G modelu); S perem zahrnuto; Wireless Powershare; Hodnocení IP68 5G (MMW/SUB6); Wireless Powershare; 3D hloubkové kamery (ne pro odemknutí obličeje); Hodnocení IP68

Samsung Galaxy S22 Ultra Review

Jsem ten 5g chlap. Vlastně jsem tu byl pro každý „g.„Během 18 let jsem dobře zkontroloval více než tisíc produktů na plný úvazek v PCMag.com, včetně každé generace iPhone a Samsung Galaxy S. Také píšu týdenní zpravodaj, plně mobilizovaný, kde jsem posedlý telefony a sítími.

Sečteno a podtrženo

Ultra S22 Ultra je skutečným nástupcem linky Galaxy Note a dodává všechny vynikající funkce telefonu Samsung, aniž by nečinila žádné ústupky pro velikost, hmotnost nebo cenu.

Editoři PCMag vybírají a kontrolují produkty nezávisle. Pokud si koupíte přidružené odkazy, můžeme vydělat provize, které pomáhají podporovat naše testování.

Klady

 • Integrace pera
 • Dlouhá životnost baterie
 • Jasná obrazovka
 • Vynikající příjem v prostředích s nízkým signálem

Nevýhody

 • Velmi velký
 • Drahý
 • Snadno se škrábancemi
 • Málo vylepšení fotoaparátu oproti předchůdci

Samsung Galaxy S22 Ultra Spections

Hodnota jména

Poznámka Galaxy je zpět velkým způsobem, i když ne podle jména. Samsung’s Galaxy S22 Ultra (počínaje 1 199.99) vystavuje všechny charakteristické vlastnosti sestavy noty, s velkým sestavením, výkonným hardwarem, dlouhou životností baterie a samozřejmě vestavěný stylus pero s perem. Nový model funguje lépe než Samsung Galaxy S21 Ultra z loňského roku, stejně jako Galaxy Note 20 Ultra (i když mírně) a je vynikající volbou, pokud chcete co nejvíce telefonu. To znamená, že ze tří modelů Galaxy S22 získá S22 naše nejvyšší doporučení pro poskytování většiny stejných funkcí jako ultra za nižší cenu a v přiměřeně velkém designu.

Velké tělo ztrácí křivky

Ultra Galaxy S22 je k dispozici v několika konfiguracích, včetně 8 GB RAM s 128 GB úložištěm (1 199.99), nebo 12 GB RAM s 256 GB (1 299.99), 512 GB (1 399.99), nebo 1 TB úložiště (1 599.99). Všimněte si, že model 1TB se zdá být exkluzivním nejlepším nákupem. Telefon přichází v matné černé, vínové, zelené nebo bílé.

Od roku 1982 PCMag testoval a ohodnotil tisíce produktů, aby vám pomohl přijímat lepší rozhodnutí o nákupu. Podívejte se, jak testujeme. (Otevře se v novém okně)

Navzdory svému názvu, Galaxy S22 Ultra bere své designové narážky z řady Galaxy Note sestava. Zatímco zařízení v řadě Galaxy S mají měkčí křivky, modely Galaxy Note obvykle sportovní spodní a spodní hrany se zakřivenými vodopádovými stranami. V 6.43 o 3.07 o 0.35 palců (HWD) a 8.08 uncí, ultra S22 je širší než 2.Ultra 98 palců S21 (aby vyhovoval pero S), ale váží totéž.

Galaxy Poznámka 20 Ultra a Galaxy S21 Ultra Oba obsahují na zadní straně rány kamery. Na druhé straně se Galaxy S22 Ultra rozhodne pro spoustu čoček s ostrými hranami. Nelíbí se mi tato změna, protože to vypadá, jako by byli prvořadými věcmi nebo poškrábal věci.

Kako Nov! Samsung Galaxy S22 Ultra 5G Green 12Gb ram 256Gb Snapdragon 8 Gen 1

Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23

Unihertz Titan

Zatímco telefon je hodnocen IP68 pro odolnost proti prachu a vodě, měli byste pro něj investovat. poté, co opustíte S22 Ultra v mém s několika dalšími telefony po dobu několika dnů, už vidím škrábance na jeho matné černé povrchové úpravě. Moje Galaxy S20 se také snadno poškrábala, ale poznámka 20 Ultra a Galaxy S21 Ultra doposud držela mnohem lépe. Překvapuje mě tato škoda, protože Samsung říká, že zde používá nový, super tvrdý Gorilla Glass Victus.

Čáry v pravém horním rohu jsou škrábance na cíli. něco, co se můj S21 Ultra nezobrazuje po celém roce (fotografie: Sascha Segan)

S22 Ultra’s 6.8palcová obrazovka má rozlišení 3 088 x 1 440 pixelů, které můžete snížit na 2 316 o 1 080 nebo dokonce 1 544 o 720 pro ochranu baterie. S maximálním hodnocením jasu 1 200-NIT a algoritmem, který mění nejen jas, ale také kontrast obrazovky na slunci, je panel zvláště vhodný pro venkovní použití.

Obrazovka má variabilní snímkovou frekvenci, která se pohybuje od 1 Hz do 120 Hz, aby se ušetřilo výdrž baterie. Můžete jej ručně nastavit na 60 Hz, ale adaptivní režim by měl být stejně účinný při snižování obnovovací frekvence, pokud je to možné. Pro srovnání, modely Galaxy S22 a S22 mají obrazovky 48 Hz až 120 Hz. Jak diskutuji v sekci baterie níže, tento rozdíl v minimálních obnovovacích sazbách pravděpodobně dává Ultra výhodu.

Stejně jako ultra Galaxy S21 má ultra S22 ultrazvukový senzor otisků prstů. Ultra S21 Ultra používal 3D Sonic Sensor Gen 2 Qualcomm, který je v pravidelném používání trochu nekonzistentní. Zdá se, že S22 používá stejný hardware, ale senzor funguje spolehlivěji. Když jsem se pokusil odemknout telefon s dotykem 10 prstů a stranou prstu, měl jsem asi 50% úspěšnost s Ultra S21, zatímco S22 Ultra správně detekoval každý pokus. Telefon také podporuje odemknutí prostřednictvím rozpoznávání obličeje.

Ultra připojení

S22 je první americká telefonní linka s modemem X65 Qualcomm, i když se tento hardware pravděpodobně objeví v sestavě OnePlus 10 Pro a Apple iPhone 14. Testovali jsme X65 v oblastech s nízkým signálem a zjistili jsme, že má výrazně lepší recepci slabého signálu než loňské modely.

Samsung frustrovaně drží oficiální seznam frekvenčních pásem, které S22 Ultra podporuje jako důvěrné stavové tajemství. Telefon se překonfiguruje pokaždé, když vložíte SIM, a ukazuje pouze kapely, které každý dopravce chce podporovat.

Víme však, že telefon podporuje všechny současné pásy 4G a 5G od amerických dopravců. Samsung také potvrdil CNET (otevírá se v novém okně), že se jedná o první telefon, který podporuje nadcházející 3 ATT.45GHz Band, který dopravce použije k rychlejšímu přinesení rychlosti a pokrytí podobné C-pásmu do více z USA koncem tohoto roku.

Okno antény v anténě milimetrů se připojuje k tlačítkům napájení a hlasitosti na straně telefonu (foto: Molly Flores)

Existuje také nejméně šest globálních variant Galaxy S22 Ultra:

 • USA končí „U“ (prodávaným dopravci) nebo „U1“ (odemčené). Tento model má milimetrovou vlnou 5g a také všechny ostatní technologie, které americké dopravci používají.
 • Kanadský web společnosti Samsung ukazuje model „W“. V předchozích letech byla tato verze velmi podobná americkému modelu, ale bez milimetrových vlnových 5G. Ještě nemohu potvrdit tento rozdíl v tomto případě.
 • Model „B“, v prodeji v Evropě, používá čipovou sadu Samsung Exynos a Shannon Modem, podle skládky firmwaru na Cacombos.com (otevírá se v novém okně). Zdá se, že tento model má mnohem omezenější 5G pásma než ostatní, ale to by mohla být chyba z Cacombosovy části.
 • Asijský model „E“ (otevírá se v novém okně) používá čipovou sadu Qualcomm a podporuje mnohem širší škálu 5g pásů, jen žádná milimetrová vlna.
 • Geekbench ukazuje model „n“ (otevírá se v novém okně) pro Jižní Korea.

Jako obvykle doporučujeme zakoupit správný model pro váš region, protože různé mohou podporovat různé frekvenční pásky a funkce. (ATT nemusí umožnit například Wi-Fi na volání na modelech mimo „U“.) Nezapomeňte zkontrolovat číslo modelu, pokud kupujete od Amazonu nebo BH, protože tito maloobchodníci mají tendenci smíchat telefony s americkými jednotkami šedý trh s americkými jednotkami.

Wi-Fi výkon je podobný výkonu u Ultra Galaxy S21. Obě zařízení používají Qualcomm’s FastConnect 6900 Wi-Fi Chipset, která podporuje Wi-Fi 6 a Wi-Fi 6e. Všiml jsem si rychlejší rychlosti na Galaxy S22 Ultra než S21 Ultra za určitých podmínek a opak v jiných.

Galaxy S22 Ultra výkon, výdrž baterie a kvalita hovorů

Čipová sada Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 nenabízí oproti loňskému procesoru Snapdragon 888 obrovskou výhodu pro výkon. Naše měřítka ukazují 9% až 13% lepší výkon CPU a asi o 20% lepší výkon GPU ve srovnání s loňským modelem. To je měřitelné zlepšení, ale mimo výkon pera Snaptier (o kterém diskutuji níže), telefon se necítí živější než S21, nebo v tomto případě poznámka 20 Ultra Ultra. Spadne také za sestavou iPhone 13 v řadě referenčních testů.

Tepelné problémy mohou být omezení výkonu. Ultra S22 ultra škrtila rychleji a tvrději při těžkém používání než ultra S21, což pomáhá vypustit relativně malou mezeru mezi nimi. To znamená, že jsem nezažil vypuštěné rámečky v intenzivních hrách, jako je Genshin Impact, a telefon je výrazně mnohem schopnější než model Galaxy S9 nebo S10.

Životnost baterie z velké buňky 5 000 mAh je velmi dobrá. Při testu videa jsem dostal 12 hodin a 14 minut s obrazovkou při 100% jasu. Při 75% jasu, telefon trval 13 hodin a 35 minut, což je o hodinu déle než ultra Galaxy S21 a pokud si Galaxy Note S20 Ultra Ultra. Je to také hodina a půl před Galaxy S22. Opět si myslím, že za tuto výhodu je alespoň částečně zodpovědná frekvence obrazovky.

Nicméně žádný nedávný telefon s Androidem, stejně jako žádný z modelů iPhone 13. iPhone 13 Pro Max trval 18 hodin pro srovnání. Nyní si nemyslím, že iPhone 13 Pro Max má o 50% více výdrže baterie než Galaxy S22 Ultra. Místo toho se domnívám, že nesrovnalost pramení z různých testovacích aplikací, které používáme pro Android a iOS; Android by mohl vypustit více energie. Výsledkem je, že do níže uvedeného baterie zahrnuji pouze další telefony Samsung.

Nevšiml jsem si příliš mnoho zlepšení s vysoce zrychlenou sazbou nabíjení, kterou Samsung slibuje. Telefon se plně nabíjel za 75 minut na nabíječce Samsung 45W a za 84 minut na nabíječce Samsung 22W. Tato sazba je o něco rychlejší, ale ne zdaleka tak působivá jako OnePlus 9 Pro, která zcela účtuje za hodinu. Samsung se zdá být velmi konzervativní ohledně přebíjení telefonu, což by mohlo vysvětlit věci. telefonní poplatky na 24% v prvních 15 minutách, ale na konci trvá 15 minut, než se dostane od 92% na 100%. Kromě kabelového nabíjení podporuje bezdrátové nabíjení a zpětné nabíjení 15 W.

Pokud jde o skutečné mluvení po telefonu, kvalita hovoru prémiových zařízení, jako je S22 Ultra, se už roky nezměnila. Všechny smartphony špičkových smartphonů podporují kodek EVS pro nejlepší kvalitu hovoru a mají hlasité reproduktory.

Telefon nabízí několik nastavení, které lidem pomáhají s menší ztrátou sluchu, ale. Stejně jako u předchozích telefonů Samsungu, ultra S22 Ultra obsahuje osobní nastavení zvukových testů, které pracuje se sluchátky kabelových nebo Bluetooth pro zvýšení frekvencí, které máte potíže, a také režim zesílení zvuku okolního zvuku, který zachycuje zvuk prostřednictvím mikrofonu telefonu a propojením jej do mikrofonu a potrubí na něj na mikrofon a potrubí. Vaše sluchátka.

Kompatibilita naslouchátka může chvíli trvat. Hlavní výrobci sluchadel stále bojují se softwarem Android 12 a potřebují čas na testování a certifikaci svých produktů. Nepgradujte okamžitě, pokud je pro vás tato kompatibilita důležitá.

Softwarové funkce Galaxy S22 Ultra

Telefon se lodí s Android 12 a Samsung’s One UI Overlay a Samsung slibuje upgrady na Android 16 (otevírá se v novém okně) (s ​​aktualizací zabezpečení prostřednictvím cyklu Android 17). To je pěkná výhoda, ale pamatujte si, že aktualizace někdy dorazí pomalu, protože Samsung dělá vše skrze bezdrátové nosiče.

Jedna nová změna, kterou oceňuji: Telefon nyní výchozí pro zprávy Google, spíše než zprávy Samsung, a na mém testovacím telefonu jsou ve výchozím nastavení zapnuty funkce RCS Chat. Pokud to dopravci nezkazí, přiměje majitele společnosti Samsung příjmy a psaní ukazatelů, které uživatelé iMessage milovali po celá léta.

Jinak stojí za zmínku integrace společnosti Samsung s aplikací pro vaše telefon společnosti Microsoft na Windows PCS; Už měsíce si to užívám. To vám umožní reagovat na textové zprávy, přetahovací soubory a zrcadlové aplikace na vašem PC. Je to v podstatě verze systému Windows of Apple kontinuity.

Pen je věc

S perem je výklenek. Umělci to například milují. I když můžete získat doplněk Styli pro jiná zařízení, pero se zastrčí přímo do těla S22 Ultra, což je mnohem těžší ztratit a vždy připraveno k použití. Integrovaný stylus je velkou součástí toho, proč je S22 Ultra větší než ultra S21. A pokud to nepoužíváte, může být obtížné přehlédnout, že extra objem.

Nové pero S má stejnou velikost a tvar jako pero 20. let. Je po stranách plochý, má uprostřed jediného tlačítka a používá špičatý, flexibilní tip. Ale materiál těla je jiný. poznámka 20 ultra pero bylo tvrdé a lesklé, zatímco toto používá matný, gumový materiál.

Samsung říká, že to snížilo latenci pera z 9 ms na Galaxy Note 20 Ultra na 2.8ms na tomto modelu. Zpočátku jsem byl skeptický, že bych mohl rozeznat rozdíl, ale stylus se cítí více citlivý na S22 Ultra. Samsung říká, že používá algoritmus AI k predikci, kde se chystáte kreslit, než to uděláte, takže zatímco inkoust noty 20 sleduje pero, inkoust S22 Ultra to téměř předchází.

Schopnosti galaxie S22 Ultra Camera

Ultra Galaxy S22 nabízí stejné možnosti zobrazování jako loňský model. Pro informaci je to 12MP ultra široká kamera; Hlavní kamera 108MP, která většinou fotografuje 12MP fotografie s devíti pixelovými binning; Zoom 10MP 3x; a 10MP 10x zoom na zadní straně. K dispozici je také 40MP fotoaparát směřující vpředu, který většinou fotografuje 10MP fotografie pomocí čtyř pixelových binningů. Telefon zachycuje až 8k video prostřednictvím primární kamery a 4K video přes přední kameru.

Samsung říká, že to zlepšilo schopnosti zobrazování nízkých osvětlení natolik, že nyní odkazuje na zážitek jako „nocografii.„Myslím, že to přeceňuje případ velkým způsobem. S22 je lepší než S21 při slabém světle, ale ne dramaticky.

Snímky s nízkým osvětlením ze S22 ukazují lepší hloubku ostrosti, více nasycených barev a méně vzplanutí objektivu než z Ultra S21. Noční režim však nefunguje rychleji. stále trvá dvě až tři sekundy, než zachytí výstřel. a 10x objektiv zoomu v noci stále přináší extrémně tmavé výsledky. Používá f/4.Konec konců čočka, která umožňuje mnohem méně světla než f/1.8 hlavní čočky nebo f/2.4 3x čočka.

Noční výstřel pořízený s Ultra (vpravo) S22 ukazuje lepší hloubku ostrosti a ostrosti než na ultra S21 (vlevo)

Za denního světla je zde tendence Samsung pumpovat barvy ještě patrnější než u modelů v řadě S21. Možná dáváte přednost tomuto vzhledu, ale jinak modely iPhone 13 vytvářejí obrázky s přirozenějšími barvami. S22 zpracovává stíny lépe než S21, ale.

Podle mých očí nefotografů jsou všechny tyto změny relativně jemné a netlačí zobrazovací schopnosti tak daleko vpřed jako nové generace telefonu v minulosti. Přechod z S10 do S20 Ultra vám získal skutečný noční režim, který výrazně změnil, při přechodu od Ultra S20 k Ultra S21 ultra viděla dramatická vylepšení v kvalitě zaostření a použitelné 10x zoom objektivu. Tentokrát prostě nevidím tolik zlepšení. To znamená, že dostanete velký skok, pokud upgradujete z poznámky 20 ultra, která má pouze jeden zoom 5x.

Další informace naleznete v našem podrobném testování kamery v řadě Galaxy S22.

Pokud byste upgradovali na Galaxy S22 Ultra?

Většinu posledního roku jsem nosil kolem Samsung Galaxy S21 Ultra jako můj primární telefon. Pokud máte Ultra Galaxy S21 nebo Galaxy Note 20 Ultra, nevidím potřebu klesnout 1 200 nebo více na S22 Ultra. Ano, dostanete spoustu přírůstkových vylepšení s novým modelem, ale zde nejsou žádné průlomové funkce.

Zleva doprava: Galaxy S22 Ultra, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Note 20 Ultra, iPhone 13 Pro Max (Foto: Molly Flores)

Dřívější majitelé poznámky Galaxy, kteří už nějakou dobu visí, nebo kdokoli jiný, kdo hledá buď pero S nebo 10x zoom kamerou, si mohou koupit Ultra S22 s větší důvěrou. S perem je stejně příjemné jako vždy a 10x kamera funguje alespoň stejně jako ten na S21 Ultra.

799 Galaxy S22 sedí na opačném konci spektra galaxie z hlediska velikosti a ceny, ale myslím si, že většina lidí bude preferovat 999 Galaxy S22. S22 nabízí některé z nejlepších funkcí Ultra S22, včetně vynikajícího připojení, dlouhé výdrže baterie a super jasné obrazovky, jen bez pera S a 10x zoom. Nakonec je pravděpodobně vhodnější pro více lidí než malý S22 nebo maximalistický S22 Ultra.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS