Huawei Mate 20 x Recenze – neuvěřitelně velký a výkonný smartphone pro hraní. Huawei Mate 20 x

Přečtěte si QR kódy s Huawei Mate 20 x

Za prvé, musíme si ujasnit, že se jedná o kód QR. Kódy QR jsou kódy, které obsahují informace, které lze číst pomocí kamery, QR kódy jsou dvourozměrné, to znamená Více informací než čárový kód (jednorozměrný).

Kódy QR se často používají k otevření webové adresy z mobilního zařízení, jako je Huawei Mate 20 x pomocí svého 40 MP, f/1.8, 27 mm (široký), 1/1.7 „, PDAF/Laser AF 20 MP, f/2.2, 16 mm (ultrawide), 1/2.7 „, fotoaparát PDAF/Laser nebo pokud je použit s konkrétní aplikací, může nabídnout informace o produktu, službě nebo sloužit k ověření uživatele.

Přes kameru

Pro čtení QR kódů na našem Huawei Mate 20 x použijeme zadní kameru zařízení a předinstalovanou oficiální aplikaci.

Hledejte ikonu fotoaparátu buď z domovské obrazovky nebo z nabídky Aplikace, je to obvykle ikona kamery nebo z objektivu fotoaparátu.

Když spustíte aplikaci fotoaparátu svého Mate 20 x, uvidíte ikonu v levé dolní části obrázku zachyceného kamerou, jako je ta, která je uvedena na následujícím obrázku.

Je to ikona objektivu Google, kliknutím na tuto ikonu pokračujte.

Pokud tuto ikonu nemáte, pokračujte ve čtení a najděte dostupné alternativy.

Pokud je to poprvé, co používáte objektiv Google na vašem Huawei Mate 20 x, zobrazí se zpráva, že je nutné poskytnout oprávnění k aplikaci, aby měl přístup k fotoaparátu.

V tomto okamžiku si můžeme vybrat, zda chceme udělit povolení k kameře zařízení pouze tehdy, když je aplikace objektivu Google používána, zeptejte se pokaždé, když je otevřena nebo nedovolí.

Musíme si vybrat jednu z prvních dvou možností, abychom si mohli přečíst QR kódy na našem Huawei Mate 20 x, jakmile je vybrána možnost, stisknutím tlačítka Zpět se vrátíte do aplikace Google Lens Application.

Z aplikace Google objektivu Huawei Mate 20 x se ujistíme, že používáme zadní kameru 40 MP, f/1.8, 27 mm (široký), 1/1.7 „, PDAF/Laser AF 20 MP, f/2.2, 16 mm (ultrawide), 1/2.7 „, PDAF/Laser a nasměrujte jej na QR kód, který chceme číst, snažit se, aby se zdálo správně zaostřené a obsažené na náměstí nebo alespoň v zobrazovacím prostoru, to znamená, že ne můžeme dostat kameru příliš blízko Aby se zabránilo odříznutí nebo rozmazání kódu.

Kód QR musí být plně viditelný na obrazovce Huawei Mate 20 x, kód nemá horní nebo dolní část, takže nezáleží, z kterého úhlu přistupujeme k němu.

Po přečtení QR kódu se objeví oznámení a nabídne nám akci k provedení, většina kódů QR obsahuje webovou adresu, takže nám nabídne otevřít webový prohlížeč, který jsme ve výchozím nastavení definovali v našem Huawei Mate 20 x.

Kliknutím na oznámení nebo na zvětšovacím sklo otevřete webovou stránku nebo spusťte akci QR kódu.

Přes Google

Pokud máte widget vyhledávače Google na domovské obrazovce vašeho Huawei Mate 20 x, stiskněte ikonu fotoaparátu, která se objeví vpravo od vyhledávacího pole, můžete také hledat aplikaci Google Lens, pokud ji máte nainstalovanou.

V případě, že na domovské obrazovce nemáte widget Google, otevřete prohlížeč Chrome nebo aplikaci Google, jak můžete vidět na obrázku níže.

Jak z prohlížeče Chrome Internet, tak z aplikace Google můžeme stisknout ikonu fotoaparátu, která se objeví napravo od vyhledávacího pole.

Aplikace objektivu Google se otevře, od tohoto okamžiku se můžete vrátit ke kroku 3 tohoto tutoriálu.

Prostřednictvím aplikace třetí strany

Pokud výše uvedené metody nejsou k dispozici na vašem Huawei Mate 20 x, může to být způsobeno jinou verzí operačního systému (Mate 20 X pochází z továrny s Android 9.0 (koláč) operační systém), přizpůsobovací vrstva poskytovaná výrobcem, nebo prostě nemáte nainstalovanou objektiv Google.

V tomto případě nebo v případě, že nechcete nebo nemůžete používat služby Google, budete muset stáhnout konkrétní aplikaci ke čtení QR kódů z úložiště aplikací.

Podívejte se na následující článek a zjistěte, jak nainstalovat aplikace bez Google Play z alternativních obchodů a jak nainstalovat Google Play, pokud váš Mate 20 X nemá včlenit alternativy Google Play.

S těmito jednoduchými kroky jsme se naučili číst QR kódy z našeho Huawei Mate 20 x. Většina kódů QR se používá k otevření webových stránek, buď k zobrazení nabídky restaurace nebo pro přístup ke slevovému kódu nebo nabídku.

Bylo to užitečné?

Huawei Mate 20 x Recenze. neuvěřitelně velký a výkonný smartphone pro hraní

Huawei Mate 20 x je nejnovější vlajková loď pro známou sérii Huawei Mate. S masivním 7.2-palcový displej se říká, že nový smartphone je navržen pro účely her. Máme to štěstí, že to vyzkoušíme, a na tom se shodneme. Podívejte se na naši recenzi Huawei Mate 20 x níže a dozvíte se více o zařízení!

Zde je naše uvolněné video:

Design a zobrazení

Objev vyšší formu inteligence v novém Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 x přichází ve dvou barvách. půlnoční modrá nebo fantomová stříbro, model, který dostaneme, je ve Phantom Silver. Na zadní straně jsme dostali rytý skleněný panel, který ukazuje jedinečnou texturu třpytící se ve světle spolu s „Matrix Camera Lens“.

S velikostí těla 174.6 mm x 85.4 mm, Mate 20 x je docela velký smartphone ve srovnání s normálními (ale mnohem menší ve srovnání s tabletem). Je to také docela těžké při asi 232 g, ale z naší zkušenosti je jeho tělo neslušné a pohodlné pro jednoruční provoz.

Rozsáhlé 7.Oledová obrazovka s rozlišením 2244 × 1080 je bezpochyby největším prodejním bodem Mate 20 x. Rámy jsou úzké, zatímco design zářezu WaterDrop umožňuje větší poměr obrazovky. Ačkoli displej může znít pro smartphone příliš velký, nabízí super pohlcující zážitek pro herní i zábavu.

Huawei Mate 20 x Specifikace

 • Velikost: 174.6 x 85.4 x 8.15 mm
 • Hmotnost: 232 g
 • Barva: Midnight Blue a Phantom Silver
 • Displej: 7.2 ″ FHD FullView OLED displej
 • Rozlišení: 2244 x 1080 pixelů
 • CPU: Huawei Kirin 980 Octa-Core Processor
 • OS: Android 9
 • Paměť: 6 GB RAM 128 GB ROM (NM karta: Podpora až 256 GB)
 • Fotoaparát:
 • 24 MP, f/2.0 Front Camera clonere
 • 40 MP (objektiv širokého úhlu, f/1.8 clona) 20 MP (ultra širokoúhlý objektiv, f/2.2 clona) 8 MP (teleobjektiv, f/2.4 clona) Leica Triple Camera

Inspirovaná světlami automobilů se čtyřmi okami Porsche 919, Matrix Lens on Mate 20 x Sports AI-poháněnou Leica Triple Camera 40MP20MP8MP objektivu. Objektiv s rozsáhlým objektivem 40MP a 8MP teleobjektivy vám umožňují bez námahy pořizovat podrobné výstřely, zatímco nový objektiv 20MP Leica Ultra Wide Angle nabízí perfektní zážitek pro fotografování krajiny. Over to podporuje trojitý optický zoom a 5x hybridní zoom.

Vzhledem k tomu, že je poháněn AI, můžete očekávat, že Mate 20 x bude obsahovat základní funkce AI, jako je rozpoznávání scény AI. Rozpoznává více než 1 500 scénářů a 25 kategorií, editor videa AI může dokonce identifikovat tváře a vytvořit samostatné zvýraznění videa pro každého člověka.

Zajímavé je, že zařízení také obsahuje vizi AI a nakupování AI, kde můžete svůj fotoaparát jednoduše nasměrovat na objekt a získat jeho informace nebo online seznam z nákupních platforem.

Na přední straně má přední kameru 24MP spolu s některými funkcemi AI-Beautifikujícími funkcemi a osvětlovacími efekty. Je to také s objektivem AR, můžete si hrát s jeho různým 3D živým emodži a vyrobit z toho GIF.

Huawei Mate 20 x Recenze

Huawei Mate 20 x je potěšením pro fanoušky velkých telefonů. Je to plachtě rychlé, napěchované technologií a baterie může vydržet celý den rozsáhlého používání, zatímco kamera s trojitým objektivem přináší ohromující výsledky. Ale jeho velikost způsobuje, že je nepříjemné nosit se a používat prakticky denně, takže i když je to skvělé, rozhodně to není pro každého.

Nevýhody

Proč můžete věřit Techradar

Trávíme hodiny testováním každého produktu nebo služby, které kontrolujeme, takže si můžete být jisti, že kupujete to nejlepší. Zjistěte více o tom, jak testujeme.

AKTUALIZACE: Po pozastavení společnosti Google budoucí přístup Huawei do obchodu Android Play a zabezpečení existují vážné otazníky ohledně budoucnosti Huawei a Honor Phones.

Zatímco Google a Huawei slíbili, že budou podporovat telefony, které jsou v současné době na trhu.

Pokud jde o smartphony, je nutně lepší? Huawei určitě doufá, že se svým novým zařízením řady Mate 20 série. Mate 20 x je smartphone super velikosti s výklenkem přitažlivosti zkoseného směrem k hráčům a nadšencům produktivity, kteří milují větší obrazovky.

Původně určený pro čínské trhy, Mate 20 x se dostal na Střední východ a Velkou Británii. Pravděpodobně to nebude ctěno stejně jako špičkový Mate 20 Pro, vzhledem k tomu, že to vrhá klíčové rysy jeho vyšší úrovně sourozenců, jako je rozpoznávání 3D obličeje, skener otisků prstů na obrazovce a bezdrátové nabíjení. Zklamaný? Ne tak rychle. Stále je tu hodně v nabídce.

Zjevným prodejním bodem Mate 20 x je jeho nesmírně 7.2palcová obrazovka, díky níž je Samsung’s Galaxy Note 9 a Apple iPhone Xs Max. Telefon má také masivní baterii a chladicí systém schopný zacházet s dobrým záchvatem her na nejvyšší grafické nastavení bez přehřátí. Pokud jde o kameru, je to stejné vynikající nastavení, které se nachází v Mate 20 Pro.

Není pochyb o tom, že se jedná o prvotřídní telefon, který může jít na špičku s jako Samsung Galaxy Note 9, ale jeho nadměrná velikost je získaná chuť a bude rozhodujícím faktorem pro většinu kupujících.

Huawei Mate 20 x Datum a cena vydání

Ve Velké Británii budete moci vyzvednout Mate 20 x v půlnoci Blue Color za 799 GBP nebo AED 2 499 v SAE od poloviny ledna. To je jen o 100 více než Mate 20 a docela o několik set AED méně než Mate 20 Pro.

Je dodáván pouze v jedné konfiguraci 128 GB interního úložiště a 6G RAM. Vzhledem k tomu, jak několik špičkových telefonů v těchto dnech snadno rozbije cenovou značku AED, představuje Mate 20 x neuvěřitelnou hodnotu.

Design

Hmotnost: 232 g rozměrů: 174.6 x 85.4 x 8.2mm OS: Android 9 Velikost obrazovky: 7.Rozlišení 2 palce: 1080 x 2244 CPU: Kirin 980 RAM: 6 GB Storage: 128 GB Baterie: 5 000 mAh Zadní kamera: 40MP 20MP 8MP Front Camera: 24MP

Mate 20 x vypadá hodně jako jeho menší sourozenec, Huawei Mate 20, kromě toho, že je mnohem větší velikost a vypadá více plyšové. Má podobný slz na jeho značné 7.2palcová obrazovka a tenké rámy, což jí dává přibližně 88% poměr obrazovky k tělu.

huawei, mate, recenze, neuvěřitelně

Celkově se mate 20 x nacpává v mnoha technologiích v elegantním a prémiovém vyhlížejícím balíčku. Je to širší a o něco podrážděnější než většina fabletů venku a většina lidí to považuje za nepraktické pro příležitostné použití. Ale přestože je velký, má slušný pocit díky hladkým zakřiveným okrajům na zádech a jeho štíhlým 8.3mm profil.

Na zadní straně jsou diagonály s laserem na zadní straně, které mají telefonu poskytnout určitou texturu pro přilnavost a odvrátit otisky prstů, ale opravdu nedělají dobrou práci, aby dosáhli ani při dosahování ani k dosažení.

Zadní část také sportovní jedinečný náraz na čtvercovou kameru, ve které je umístěn nastavení trojité objektivu. Skener otisků prstů je těsně níže a protahne se, ale to je běžné téma s tímto telefonem.

Mate 20 x není super kluzký, ale robustní hmotnost 232 gramů a celý kovový rám s úhledným lesklým povrchem nepomáhá. Hodnocení IP je jen IP53, což znamená, že nepřežije do vody namočení a určitě na něj budete chtít dát pouzdro, nejlépe s prstenem pro přilnavost bez kapky.

Stejně jako The Mate 20 Pro, červený přízvuk kolem tlačítka texturovaného napájení je skvělý malý detail a způsobuje, že telefon vypadá ještě více rafinovaný. Těsně nad tlačítky napájení jsou dvojice hmatatelných a robustních rockerů.

Ve spodní a horní části jsou podhodnocené mřížky reproduktoru, které se pravděpodobně potlačí, když budete držet telefon v orientaci na krajinu, ale naštěstí telefon také zahrnuje konektor pro sluchátka. Na levé straně najdete nový zásobník Hybrid Sim a Nano Memory, ve kterém jsou umístěny proprietární paměťové karty Huawei, která se zbaví tradičních karet microSD.

Obrazovka

Obrovský 7 Mate 20 x.2palcová obrazovka je nejpřesvědčivějším důvodem k nákupu tohoto telefonu. S tenkými rámečky a malým zářezem je přední strana téměř celá obrazovka a jen hvězdná pro sledování videí a hraní her.

OLED panel má rozlišení FHD 2244x1080p, což mu dává slušnou hustotu pixelů 381ppi. Nezdá se vizuální úder 2K displeje nalezeného na vlajkových lodích, jako je Mate 20 Pro. Navíc, rozlišení FHD je menší napětí na baterii, kterou lze snížit na HD, aby se šetřilo více šťávy.

Obrazovka na Mate 20 x neodpovídá zcela jasu a barevnému škálu Samsung a Apple vlajkových lodí, ale je to jasné, živé a skvělé prohlédnout si obsah. Je také hojně jasný a má dobrou barevnou hloubku, která se objevuje v jakémkoli úhlu sledování.

Barvy na displeji jsou téměř příliš dramatické mimo krabici, ale lze je upravit v rozsáhlém nastavení zobrazení, která vám umožní přepínat mezi živými a přirozenými barevnými režimy a také modifikovat teploty barev nebo umožnit režim pohodlí očí, které snižuje drsné modré světlo emitováno z telefonu.

Slz na slz je méně rušivý na Mate 20 x ve srovnání s většinou telefonů, které jsme viděli minulý rok, a opravdu se nedostane do cesty. Nachází se s fotoaparátem a selfie kamerou telefonu a může být skryta z nabídky Nastavení.

Další věc, která se nám na obrazovce líbí, je široká 18.Poměr stran 7: 9, který pomáhá obsahu vyplňovat většinu obrazovky, aniž by na obou stranách měl nepříjemné hranice, jak se zdá, že vyšší telefony mají.

huawei, mate, recenze, neuvěřitelně

(Poznámka recenzentů: Jako fanoušek velkých telefonů představuje Mate 20 x správné množství „velké“, kde jsem doufal, že Samsungova série Galaxy Note by směřovala směrem. Existuje spravedlivý důvod pro prodloužené stavby, které usnadňují držení telefonu, ale domnívám se, že každý, kdo investoval do telefonů s velkými obrazovkami.)

Huawei Mate 20 x

Front-end

Qorvo QM77031 MB/HB Front-End modul, Skyworks Sky78191-11 LB Front-End modul. Oba front-end moduly pro nás nejsou nové. Huawei P30 Pro použil stejný Qorvo QM77031 a Skyworks Sky78191-11.

Co je vzrušující, je to, že jsme našli vlastní výkonové zesilovače Hi6D03 v Mate 20 x (5G). Myslíme si, že je to pravděpodobně modul MB/HB Power Amplifier, nebo pouze modul HB PA pro pásy 5G-NR. Hisilicon Hi6D03 je podruhé, co jsme je viděli. V našem Huawei si užijte 9 plus roztrhané zprávy, už jsme viděli modul Hisilicon Hi6D03 a HI6D13 LB Power Amplifier modul. Myslíme si, že to byl plán Huawei, vyzkoušet si své vlastní PA v telefonech s nízkým a středním rozsahem před použitím v vlajkových lodích telefonech.

Také jsme identifikovali několik přepínačů HiSilicon LNA/RF, HI6H11 a HI6H12.

ОБЗОР Huawei M-Pen for Mate 20X

Envelope Tracker

K našemu překvapení jsme našli dva ICS MediaTek MT6303P Envelope Tracker (ET), spolu s Qorvo RF8129 Envelope Tracker IC. V předchozích telefonech Huawei, jako jsou Mate 20, P20 a P30, Huawei vždy používal Qorvo RF8129 Tracker IC. Tentokrát však přidali MediaTek et ics. Je to neobvyklý případ vzhledem k tomu, že MediaTek je v některých ohledech konkurent HiSilicon. Neviděli jsme žádná zařízení MediaTek používaná v telefonu Huawei, pokud se nejedná o telefon MediaTek Chipset.

Procesor a modem přihlášky

Stejně jako Samsung a Qualcomm Mobile Chipset Solutions, Huawei Mate 20 x (5G) je nainstalován s procesorem/modem podávání žádosti Hisilicon Kirin 980 plus externím modemem Balong 5000 5g Modem. Kirin 980 je balíček na balíčku (pop) s AP/Modem a Hynix H9Hknnnfbmau-DRNEH 8 GB Mobile LPDDR4X SDRAM.

Kirin 980 byl prvním 7FF Finfet Application Processor/Modem Fabbed TSMC, poprvé nalezen v loňském roce Huawei Mate 20mate 20 Pro. TechInSight dokončil několik analytických zpráv Kirin 980.

Modem 5G je také balíček na balíčku (pop) s modem a Samsung K4uhe3D4AA-CGCJ 3 GB Mobile Lpddr4X SDRAM.

Hisilicon 5G Modem Balong 5000 má velikost 9.82 mm x 8.74 mm = 85.83 mm 2. Je to Fabbed také v TSMC 7FF FINFET. Pojďme to porovnat s Qualcomm 5G Modem X50 a Samsung 5G Modem Exynos 5100. Všimněte si, že modem Qualcomm X50 má kromě paměťové zemřít 2 zemřít, celkem 3 zemřít v pop, zatímco HiSilicon Balong 5000 a Samsung Exynos 5100 s 2 umírami v pop.

Qualcomm 5G Modem X50 Die Velikost: Die 1 (digitální): 8.97 mm x 6.55 mm = 58.75 mm 2; Die 2 (analog): 3.41 mm x 1.68 mm = 5.73 mm 2 Samsung 5G Modem Exynos 5100 Die Velikost: 6.44 mm x 8.70 mm = 56.03 mm 2

RF Transceiver

Našli jsme nový transceiver HISILICON RF HI6365.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS