Huawei Mate 30 Pro Recenze. Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro Recended: obtížné v jeho nejlepším

Díky trochu škytavce s vládou USA a obchodní otázce Huawei právě teď není v nejlepší situaci. Je to ostuda, protože to znamená, dokud nebude problém vyřešen, zařízení, která se ohlásí, nebudou mít přístup k podpoře od společnosti Google, což znamená žádné aplikace Google nebo služby Google.

Naštěstí to neovlivnilo zařízení oznámená ani uvolněna před hitem obchodního embarga, což znamená. To je špatná zpráva pro inovace, na kterých Huawei může pracovat, například The Mate 30 Pro, poslední přírůstek společnosti.

Huawei Mate 30 Pro je příkladem toho, co by mohlo být, ale je v bolavé pozici a postrádá zboží Google, aby to bylo dostatečně dobré pro nejvíce dobrého procesoru a nového nastavení fotoaparátu a nové nastavení fotoaparátu. Žádné služby Google nezpůsobí, že telefon Android je obtížnější argument, takže bude potřebovat odvahu, aby se to změnilo. Může hardwarový návrh zachránit věci, nebo je Mate 30 Pro DOA?

Poznámka: Od května 2019 byla zařízení Huawei odpojena od Google Android z důvodu zahrnutí do seznamu amerických obchodů s obchodními obchody. I když to pravděpodobně neovlivní obsah a výsledek tohoto přezkumu, může to z dlouhodobého hlediska ovlivnit aktualizace. Vezměte prosím na vědomí.

Design

Telefony Huawei se postupně vyvíjely a pokud znáte vlajkové lodě společnosti, víte, že má dva hlavní rozsahy: P-Series a kamarád. Zpočátku byl kamarád velkým modelem, ale v dnešní době nabízejí P a kamarád téměř stejnou velikost, přičemž rozdíly jsou něco jako P pro fotografii a společensko-uznávající spotřebitele, zatímco kamarád se zaměřuje na podnikání a práce.

Návrhy jsou proto trochu jiné, přičemž P nabízí fotoaparáty lemující bok, zatímco kamarád je tendenci házet je do středu.

V Mate 30 Pro to není všechno, co se změnilo, se snížením tlačítek celkově a ve skutečnosti pouze jeden dostupný. Tlačítko napájení lze stále nalézt napravo, ale kromě toho je Mate 30 Pro úhledný kousek zakřiveného skla, který obklopuje většinu sluchátka, bez hlasitosti, o které se bude mluvit.

Místo toho a na svém místě je sada stran citlivá na dotyk, přičemž můžete zvýšit ovladač hlasitosti dvojitým klepnutím na levou nebo pravou stranu, kde by to normálně bylo.

Je to zvědavá změna designu, která pomáhá způsobit, že se Mate 30 pro cítí mnohem spíš jako gadget z budoucnosti, a zároveň mírně brání designu. Odstranění kolébky hlasitosti ztěžuje ovládání hlasitosti a ještě více trapně, pokud musíte pořídit snímek obrazovky.

Zbytek telefonu je však docela úhledný, s lesklým a reflexním zadním povrchem, všechny kamery, které sedí ve středním kruhu, se na rozdíl od Nokia 1040 zezadu v den s výjimkou bytu, a přední část, která nabízí zářez ne jako iPhone 11 Pro Max.

I když dáváme přednost designu P30 Pro, Mate 30 Pro je stále něco docela hezkého, a dokonce i sportovní funkce, které by odpovídaly, s většinou věcí, které byste očekávali, že vlajkový telefon se dostane.

Funkce

Those things include a high-end processor, with Huawei’s own Kirin 990 chip under the hood, an eight-core processor matched with 8GB RAM and 256GB storage, with expandable storage offered via the Nano Memory slot at the bottom of the device, which also funguje jako sekundární slot pro kartu Nanosim.

Spojení pro Mate 30 Pro jsou až do místa, kde normálně jde Huawei, s 802.11A/B/G/N/AC Wi-Fi, Bluetooth 5, komunikace v blízkosti (NFC), infračervené, GPS a vysokorychlostní 4G internet. Existuje pouze jedno připojení k fyzickému portu a to je port typu C na základně telefonu.

Není překvapením, že množství fotoaparátu je poměrně high-end a Huawei se vyvíjí z toho, co vynesl na P30 Pro brzy v roce 2019. Zatímco to mělo jednu kameru 40 megapixelu, Mate 30 Pro nabízí dva, se 40 megapixelem F1.6 standardních čoček, 40 megapixel F1.8 Ultralegaletá a 8 megapixel 3x teleobjektivy a doba hloubky letu senzoru pole.

Tato kombinace technologie znamená, že můžete od širokého do 3x zoomu, i když existuje 30x digitální zoom, pokud vám nevadí vyhodit do vzduchu pixely, přičemž 4K video může být zachyceno z hardwaru zadní kamery Mate 30 Pro zadní kamera. Na přední straně je také 32 megapixelových senzorů pro tyto selfies s vysokým rozlišením.

A to vše sedí v kovovém a skleněném těle nabízejícího odolnost proti vodě IP68, s 6.Obrazovka zakřiveného skla, která sama o sobě dosáhne rozlišení Full HD 2400 × 1176, se snímač otisků prstů zabudovaný do obrazovky, i když existuje přihlášení obličeje, pokud chcete telefon vidět vaši tvář.

Huawei Mate 30 Pro to vše nabízí s baterií 4500 mAh, kterou lze nabíjet buď pomocí portu typu C ve spodní části telefonu, nebo s bezdrátovým nabíjením.

Jo, a na tomto telefonu je Android, i když to není jako používat Samsung, Oppo, LG nebo dokonce telefon Google. Není to jako používat opravdu žádný jiný telefon Android. Není to ani rád použití jednoho z dalších telefonů pro Android Huawei.

Při použití

Používání Huawei Mate 30 Pro nebude jako používat žádný jiný telefon Android vydaný v Austrálii, a to proto, že to není obyčejný telefon Android. S problémy Huawei s vládou USA, které nejsou zcela vyřešeny, musel Mate 30 Pro odeslat bez pomoci od Google v Androidu, což znamená, že tento telefon může spustit Android, ale pouze z odrůdy open-source.

Žádná pomoc od společnosti Google neznamená žádné služby Google, žádný obchod Google Play a žádná podpora z aplikací, které potřebují toto spojení k práci, což výrazně brání použitelnosti.

Z krabice je EmUI 10 na Huawei Mate 30 Pro je stále Android-a je to Android tak, jak to Huawei vždy zvládl, s téměř iOS inspirovaným přístupem-ale případy použití se budou lišit divoce.

Pokud ve svém životě nepotřebujete Google, jako je tomu u mnoha telefonů v Číně, bude Huawei Mate 30 Pro pravděpodobně fantastický vlajkový telefon, se kterým si můžete hrát. V Austrálii, kde jsou telefony buď iOS nebo Android, a věci se trochu otočí.

Vidíte, že Mate 30 Pro nepřichází s žádnými aplikacemi, s nimiž byste mohli očekávat, že bude telefon Android přijít. Žádný gmail, žádné mapy Google, žádné dokumenty Google, žádný disk Google, žádný kalendář Google, žádné fotografie Google, žádné google hangouts nebo duo a žádný obchod Google Play. To poslední znamená, že nemůžete získat žádnou z aplikací, které jste si mohli v minulosti zakoupit, a to také znamená, že jakákoli hesla, která jste mohli uložit na váš účet Google, chybí v akci.

E.mailové účty lze přidat, ale pouze pomocí aplikace Huawei, která se může připojit ke službám Google, ale není fantastickým zážitkem. Ve skutečnosti jen velmi málo z toho, co Mate 30 Pro přichází, nabízí fantastický zážitek. Aplikace se mohou spíše cítit napůl upečené a nedokončené, což je jistě případ galerie aplikací Huawei, která nabízí jen velmi málo pro práci: ne. Ne. žádný spotify, žádný uber. Má přílivové, ale jen málo jiného, ​​na čem záleží.

Řešením je najít obchod s aplikacemi, díky kterému je váš Huawei Mate 30 Pro poněkud tolerovatelný, ale tam jsou věci složité.

Pokud jste kvalifikovaným uživatelem, můžete samozřejmě nainstalovat verzi Google Apps, ale pokud se Google rozhodne jej změnit nebo blokovat zařízení nebo udělat něco jiného, ​​aby se zabránilo zablokování telefonu, znamená to, že přístup bude prchavý při nejlepším.

Vždy byste mohli hledat online pro instalační soubory Android pro každou aplikaci, soubory APK, ale nelze zaručit, že verze, které najdete na webu Knihovna online pro postranní načtení těchto souborů.

To nejlepší, co pravděpodobně můžete udělat, je najít externí obchod s aplikacemi, jehož Amazon má jeden. Trh s aplikacemi Amazon vám umožňuje stahovat a nainstalovat a Spotify, ale Uber není součástí seznamu, a pokud byste ho měli chytit, nemohli byste jej použít kvůli nedostatku map Google.

V podstatě, pokud chcete co nejlépe využít obchod Google Play nebo jakékoli služby, které se spoléhají na Mapy Google nebo Google, Huawei Mate 30 Pro není váš přítel. Vůbec ne.

A proto je pro většinu lidí o něco těžší použití, protože i když to vypadá a cítí se jako telefon Android, Mate 30 Pro je jako žádný telefon Android, který jste kdy použili, a ne v dobrém případě.

Výkon

Je to také škoda, protože pokud jde o výkon, Huawei Mate 30 Pro není Slouch. Ozbrojený tímto čipem Kirin 990 a 8 GB RAM, samotný telefon zpracovává to, co málo lze nalézt v telefonu relativně dobře.

Přestože by RAM 8 GB měl udržovat telefon ve špičkovém stavu, skutečnost, že Android pravděpodobně zaznamenal několik vylepšení, měla smysl pro podivný výkon, který jsme čas od času viděli, jako je multitask se nenačítá rychle nebo některé aplikace se zcela nezavřou Když jsi jim to řekl.

Z velké části se Mate 30 Pro manipuloval s vlastními, ale máme podezření, že chyby, které jsou spojeny s tím, aby Android fungoval tak, jak to dělá v tomto telefonu.

Totéž platilo s výkonem 4G, které vyskočilo z pomalejšího, než jsme zvyklí až na vysokou rychlostí, kterou jsme očekávali.

Testování pomocí sítě Telstra 4GX v CBD v Sydney se naše rychlosti pohybovaly od 2 Mb / s až po 200 Mb / s, což nejsou docela gigabitové rychlosti, které jsme očekávali, ale pro většinu lidí dost dobré pro většinu lidí. No, dost dobré, když to nešlo na propastné rychlosti 2Mbps, i když si pamatujte, že to může být závislé na síti.

Fotoaparát

S trochou otazníku se blíží k použití a výkon následně nedostal největší cvičení vůbec, kamera je místo, kde jsme strávili nejvíce času.

Ve skutečnosti je to pravděpodobně místo, kde Huawei strávil nejvíce času, kdy kamera sportovala některá pozoruhodná vylepšení na své sourozence řady P. Toto není jen P30 v jiném pouzdru, stejně jako byste měli mít sklon věřit. Spíše se jedná o zcela zřetelný přístup k fotoaparátům smartphonu, přechod na dva 40 megapixelových senzorů ve srovnání s jedním, což nabízí solidní jasnost na úkor o něco méně zoomu.

Obrázky z této kombinace sedí na pozitivní straně vynikající, s krásnými barvami, ostrými snímky a díky zahrnutému času letu, fantastických portrétů, také.

Jo, a podobně jako P30 Pro před ním, schopnosti nízkého světla Mate 30 Pro jsou solidní, s kamerou nejen nabízí režim „nočního výstřelu“ s naskládanými závorkami, ale také působivý výsledek ze svého standardního zachycení fotoaparátu fotoaparátu.

Nabídka slabého světla je zde tak solidní, možná budete chtít vzdát vyhrazeného nočního režimu a jen zachytit pomocí standardní kamery, která přináší světlo a detaily, které se zdají být nemožné pro telefonní kameru.

Fotoaparát na Mate 30 Pro není jen sportovní síla pro fotografie, ale také pro video. Ve skutečnosti je to jedna z pozoruhodnějších změn mezi P30 Pro a Mate 30 Pro, se silnější stabilizací a lepšími snímkovými frekvencemi, z nichž druhá může být vidět v pozitivně bláznivé schopnosti telefonu zpomaleně, běží na 7680 snímcích za sekundu, z toho, co je v podstatě zpomalený pohyb při 256x.

Zatímco čísla a žargon mohou snadno ztratit lidi, nejjednodušší způsob, jak to souviset, jsou Schweppes „Schweppervescent“ reklamy natočené zpomaleným pohybem, což je v podstatě toho, čeho Huawei v tomto režimu dosáhl. Používání to vyžaduje hodně světla, ale pokud máte nějaké ušetřit, najdete režim super zpomaleného pohybu, který dokáže zapůsobit, i když musíte být s vaším načasováním dobří, abyste to přibili.

Mimo zpomalený pohyb je video síla Huawei Mate 30 Pro a selfies nejsou také špatné, s kamerami, které jsou schopny vytáhnout nejen solidní video, ale také pěkný autoportrét, také.

baterie

Spolu s typicky pevnými kamerami je Huawei také známý pro typicky pevnou výdrž baterie, částečně kvůli velkým bateriím, ale také kvůli tomu, jak společnost vylepšuje své verze Androidu.

V The Mate 30 Pro je vylepšení Androidu ušlým závěrem, díky tomu, že nemá podporu od společnosti Google, takže zde není žádná velká ztráta, ale dalším aspektem pro Mate 30 Pro k dosažení pevné výdrže baterie je nedostatek použití.

Pokud se vám to zdá být šílené, naše testy nemohly docela fungovat na stejné úrovni, jakou normálně dělají, protože výběr aplikace (nebo app-lack-of-výběr) znamená, že jsme nebyli schopni nainstalovat stejné aplikace, které normálně máme Běh na telefonu pro test baterie.

S ohledem na to jsme byli schopni získat dva celé dny života, dobré 48 hodin, ale to je samozřejmě používat telefon na stejné úrovni kvůli výše uvedenému nedostatku dostupných aplikací.

Pokud však můžete najít to, co jste potřebovali, není nepřiměřené navrhnout, že by zde byl dobrý den a půl, a je hezké vidět, že velká baterie je doprovázena také bezdrátovým nabíjením, také.

Hodnota

V roce 1599 jsou náklady na Mate 30 Pro vysoké, ale ne nutně tak vysoké jako ostatní zařízení, která jsme viděli v minulém roce.

To znamená, že je to cena, díky které se budete cítit, jako byste platili za kameru bez snadného způsobu, jak tyto obrázky přesunout, a v tomto případě možná budete chtít jen koupit kameru.

Pokud by tento telefon měl správnou verzi Google, pravděpodobně bychom měli sklon změnit názor, ale právě teď je těžké doporučit jako hodnotovou nabídku v vlajkové lodi trhu nebo kdekoli jinde, na to přijde.

Co potřebuje práci?

Ale i když si myslíte, že telefon stojí za cenu přijetí, velmi zřejmý nedostatek obchodu Google App Store. a tedy velmi zřejmý nedostatek výběru aplikací. znemožňuje doporučit v Austrálii v Austrálii.

Můžete přidat přístup Amazon, ale ani tato mezera vám nedá vše, co chcete, a nakonec budete zápasit s Mate 30 Pro, abyste se mohli dostat i na zážitek, který vám může nabídnout jiný telefon. Upřímně řečeno, pokud jste zoufale chtěli kameru Huawei s aplikacemi a službami Google, je tu již telefon, který se blíží, a to je P30 Pro. To je už téměř rok a přichází s nejlepší telefonní kamerou z roku 2019, ruce dolů.

Není to jen nedostatek aplikací, které byste mohli použít, ale neschopnost připojit Mate 30 Pro k hardwaru. Žádná aplikace Fitbit a žádná aplikace Galaxy Watch jsou jen nahlédnutí a znamenají, pokud chcete do mixu přidat chytré hodinky nebo fitness pás.

A pak je tu platební stránka věcí, protože žádný přístup k Googlu neznamená žádnou platbu Google a žádná samsungová platba a bez nositelné integrace, žádná Garmin Pay nebo Fitbit Pay.

Jo, a Huaweiho fitness nosičky nepodporují platební technologie, takže o této trase nemyslete.

Je to škoda, že tento problém s Huawei a vládou USA se stal, protože kdyby to bylo pravidelné vydání, Huawei Mate 30 Pro by to bylo úplně jiné zařízení. Fungovalo by to a mělo by to skvělý fotoaparát, ale právě teď je to jen ten druhý.

Kdo je Huawei Mate 30 Pro?

Takže jen kdo je Mate 30 Pro? Jaký druh člověka by považoval telefon, který se zdá být omezený od začátku a nenabízí stejný zážitek jako jiná vlajková loď venku.

Mate 30 Pro je pro lidi, kteří potřebují nejlepší kameru v telefonu

Není pochyb o tom, že Mate 30 Pro má jednu z nejlepších kamer jakéhokoli telefonu, a musíte jen udělat jednoduché hraní s sluchátkem, abyste viděli, co je schopné dělat.

Od krajiny po jednoduché snímky až po krásu portrétů pomáhaly v době letu, stejně jako Huaweiho bláznivá černá magie zachycení obrázků v nejnižší ze světla, aniž by musela jít do expozice časové doby, která je obvykle známá jako „noční režim“ “, Huawei Mate 30 Pro přináší jeden z nejlepších důvodů, proč váš telefon používat jako kameru.

Nedostatek obchodu Google Play je obtížné tyto obrázky dostat z telefonu bez připojení USB, ale pokud se můžete vypořádat s použitím kabelu USB typu C, jednotky USB C, nebo se možná držet ekvivalentu Amazonu na Disku Google (protože to najdete v Amazon App Store) najdete jednu z nejlepších fotoaparátů jakéhokoli telefonu tam venku.

Mate 30 Pro je pro lidi, kteří nepotřebují Google

Argument, který ve vašem životě nepotřebujete Google, je méně spolehlivý, částečně proto, že v západním světě pravděpodobně budete potřebovat přístup k nějaké službě Google nějakého druhu. Možná nepoužíváte mapy Gmail nebo Google, ale můžete vsadit, že jedna ze služeb na vašem zařízení bude.

Například, zatímco můžete nainstalovat Outlook na Mate 30 Pro pro lepšího poštovního klienta, nemůžete přidat účty Google, protože Outlook potřebuje k připojení služby Google. Uber a Uber Eats nelze použít ani, protože oba potřebují přístup k Mapům Google v nějaké formě.

Takže nepotřebuje Google se zdá být nepravděpodobný jako důvod, pokud žijete v Austrálii, na Novém Zélandu, USA, Velké Británii nebo v jakékoli jiné západní zemi.

Pokud však žijete někde, který nebyl ovlivněn úplně stejným způsobem telefony Google, můžeme určitě vidět remízu, zejména vzhledem k tomu, že se jedná o vlajkový telefon postavený pro toto publikum.

Mate 30 Pro je pro lidi, kteří se snadno rozptylují

O nejlogičtějším argumentu, který můžeme vidět pro nákup Mate 30 Pro na této straně světa, je to, že chcete schopnosti funkčního telefonu, ale zjistíte, že vás příliš snadno rozptýlí, a proto nechcete návnadu jiných aplikací.

huawei, mate, recenze

Věřte tomu nebo ne, jsou na světě lidé, kteří najdou návnadu. z Tiktoku, Messenger a Instagram tak lákavé, že nemohou odolat zastavení toho, co dělají, a vyzvednout si telefon, i když zkontrolovali teprve před chvílí. Zastavení se může být těžké, podobně jako pokusit se opustit zlozrak.

huawei, mate, recenze

Jedna osoba, se kterou jsme hovořili, musela upustit svůj telefon zpět na funkční telefon, aby se zabránilo jejich chvění činnosti, ačkoli připustili, že se k nim dostali nedostatek kvalitní kamery.

Možná neuvěřitelně, Huawei Mate 30 Pro dělá smysly pro tento typ člověka, ten, který nemůže dát svůj telefon dolů, aby zkontroloval další aplikaci, nebo načíst něco jiného. Dodává se s špičkovými specifikacemi a vzhledem, díky kterému je vyniká, přesto postrádá aplikace, aby mu pomohly skutečně se tam dostat.

Získáte úžasnou kameru a díky nedostatku aplikací vedoucí k nedostatku neustálého a konzistentního využití je výdrž baterie také zvětšena. Majitelé Mate 30 Pro získají tuto vlajkovou loď bez rizika, že budou moci najít všechny aplikace „všichni“.

Mate 30 Pro je v podstatě vlajkovým telefonem pro lidi, kteří ve svém životě nemohou mít běžný telefon.

Závěrečné myšlenky (TLDR)

Navzdory různým scénářům, které mají smysl pro telefon v Austrálii, je těžké doporučit Huawei Mate 30 Pro, protože je obtížné integrovat telefon.

V současné době je to perfektní příklad toho, kdy se špatné věci stávají skvělým nápadům a když se společnosti pokoušejí zachránit. Myšlenka je zde zvuková a mimo kontrolu divných hlasitosti, pokud by se Huawei a Google vymysleli, Mate 30 Pro by pravděpodobně byl vítězem.

Bez spojení s Googlem je však a Mate 30 Pro je přinejlepším obtížné a v nejlepším případě obtížné v nejlepším případě. Je to úspěch v Capabailits, ale také úspěch, který vás nakonec zklamá, zejména vzhledem k dalšímu úspěchu Huawei v uplynulém roce, P30 Pro, nepřichází s nedostatky Mate 30 Pro.

Pokud uvažujete o Mate 30 Pro, musíte vědět, že více než cokoli jiného, ​​jak dobré, jak může být tento telefon, vás nebude stavět na stejnou stopu jako jakýkoli jiný vlajkový telefon vydaný v Austrálii. Technologie je tam, jo, ale ten zážitek není a není to telefon pro většinu lidí. Vaše příslušenství na tom nebude ani příliš dobře fungovat, pokud vám nevadí nákup do celého ekosystému Huawei, což obvykle není to, jak náš svět funguje.

Právě teď nemůžeme doporučit Mate 30 Pro, díky segregaci, kterou telefon nabízí. Teoreticky je to skvělé zařízení. V praxi byste mohli udělat mnohem lépe s čímkoli jiným v jeho kategorii.

V Austrálii byste v podstatě jen kupovali Mate 30 Pro pro kameru, a upřímně řečeno, pokud je to tak, jak se cítíte, prostě si kupte si kameru. Ušetří vám tolik potíží.

Huawei Mate 30 Pro Recenze

Huawei, velmi schopný všestranný, zajistil, že Mate 30 Pro má hardwarovou inovaci, aby řešil i ty nejúčinnější konkurenty na trhu. Jeho čtyřkamera může změnit příliv videa zachycení nadřazenosti proti Apple, nová čipová sada Kirin bude schopna překonat většinu současného křemíku na trhu a baterie telefonu a rychlé nabíjení kotlety znamenají, že přežívá většinu ostatních telefonů venku venku. Telefon je lákavý s bezdrátovými ušními ušními prostředky zdarma a smartwatch (zatímco zásoby vydrží).

Čínský technický gigant, Huawei, právě představil svůj nejnovější powerhouse; Kompletní s špičkovými vnitřky, čtyřkolka a zajímavý design s novým displejem „horizontu“, ale bez Google Play Services na palubě je místo pro Huawei Mate 30 Pro mezi konkurenty za čínskými hranicemi?

Dostupnost ceny

Po měsících otazníků se Huawei podařilo uspořádat spuštění Velké Británie pro Mate 30 Pro. Bude k dispozici prostřednictvím skladů Carphone „později tento měsíc“. únor.

Telefon přichází za cenu 899 GBP a zákazníci budou zacházeny s docela dohodou, protože přichází s bezplatným párem bezdrátových sluchátek FreeBuds 3 (v bílé) a bezplatným Watch GT 2 (46mm černé sportovní vydání).

Tito dva kombinovali více než 350 liber.

The Mate 30 Pro je k dispozici pouze v jedné barvě, Space Silver a Carphone pomáhá poukazuje na nedostatek mobilních služeb Google, ale má dostupný tým VIP podpory, který vám pomůže s používáním telefonu.

Evropské ceny byly vyhlášeny během zahájení akce, přičemž Standard Mate 30 Pro (představoval 8 GB RAM a 256 GB interního úložiště) přicházející za podstatné 1099 EUR, 5G varianta telefonu, se stejným úložištěm a pamětí a žádáním Dále 100 EUR z vaší peněženky, za 1199 EUR a speciální edice Porsche Design Huawei Mate 30 Rs, s 12 GB RAM a 512 GB úložného prostoru, což stojí oční zalévání € 2095.

Co je to na obzoru?

Samotný telefon je charakteristicky prvotřídní směs skla a kovu, ale věci se trochu liší ve srovnání s předchozími vlajkovými loděmi Huawei.

Nový 6.Displej 53 palců „Horizon“ OLED spotřebovává přední a boky formy Mate 30 Pro, přičemž „boční dotyk“ nahradí fyzické objemové klíče jeho předchůdců; Nechte vám stisknout nebo klepnout na šikmé okraje displeje a manipulovat s různými ovládacími prvky. Tato vyhrazená oblast nového displeje může sloužit více účelům. fungující jako posuvník hlasitosti nebo klíč s závěrkou kamery, v závislosti na kontextu.

V praxi může být spoléhání se na gesto dvojitého klepnutí potřebného k svolání podobných kolísání hlasitosti. Skutečnost, že umožňuje oboustranné použití, je skvělá, ale ve skutečnosti nalezení sladkého místa podél agresivně zakřivených stran displeje není bez pokusu a chyb. Haptická zpětná vazba je také pěkná, s uspokojivými kliknutí.

Kromě toho, že v určitých situacích není možné tak snadno interagovat s ovládacími prvky hlasitosti (E (E.G. Prostřednictvím tkaniny vaší) je umístění bočního dotykového prostoru takové, že pokud sledujete obsah v krajině, musíte stále klepnout podél horního okraje telefonu, abyste svolali posuvník hlasitosti, který se sám objeví na Zcela vpravo od obrazovky. vytvoření pro nějakou matoucí interakci uživatele.

Je to přinejmenším hezké, že tato zóna citlivá na dotyk zůstává aktivní, i když je displej telefonu vypnutý, což znamená, že můžete upravit slepý objem, zatímco je uvedeno na hudbu, podcasty nebo jiné zvukové zážitky pouze.

Pokud jde o kvalitu samotného displeje, vypadá to, že je příjemným účastníkem ve stále vylepšené linii obrazovek Huawei, i když při pohledu na tvář je podivný jas, který ovlivňuje silně zakřivené okraje displeje, vyrobené Obzvláště viditelné, když obsah na obrazovce využívá bílé pozadí-zbytek času však bude pravděpodobně bez povšimnutí bez povšimnutí.

Zatímco hustota pixelů není tak velká jako hustota roku 2018 Mate 20 Pro, za podmínek v reálném světě budete pravděpodobně více než spokojeni s vyhlídkovým zážitkem nabízenými letošním kamarádem.

Panel OLED obsahuje spolehlivou viditelnost venkovního venkova, skvělé úhly sledování a živé barvy (pomáhající výchozím režimem „Vivid“ v nabídce nastavení zobrazení telefonu) s plnou podporou barevného prostoru DCI-P3, HDR10 a Huawei obvykle robustní přizpůsobení displeje Možnosti k dispozici.

Další funkce, jako je „Natural Tone“, napodobuje technologii skutečného displeje Apple, ve snaze zajistit konzistentní reprezentaci barev na obrazovce tváří v tvář divoce rozmanitému okolnímu osvětlení.

huawei, mate, recenze

První kamarád s čtvercovým čelistem

Při pohledu za displej na širší design, Mate 30 Pro sportuje mnohem více čtvercový vzhled než prakticky jakýkoli jiný telefon Huawei v nedávné paměti; Blíbí zrcadlení návrhového vztahu nalezeného mezi nejnovějšími zařízeními Galaxy S10 a Note 10.

Zatímco je to neortodoxní 18.Displej poměru stran 4: 9 předpokládá kratší siluetu squatteru ve srovnání s jeho předchůdcem, ve skutečnosti je to stále dokonale štíhlé zařízení a s více než 94% poměrem obrazovky k tělu je sotva nic od obrazovky, které můžete vidět při prohlížení Mate 30 face-on a dává mu špičkový vzhled.

To je samozřejmě, s výjimkou zářezu. rozhodně postižený trop 2018, na kterém se zdálo, že pouze Apple a Huawei viseli s jejich nejnovějšími špičkovými telefony. Po pravdě řečeno, mezi zářezem a přidanou hmotností a kompromitovaným odolností proti vodě, která přichází s vyskakovací přední kamerou (Mate 30 Pro je plně certifikována IP68), jsme si vzali zářez a Huawei se také podařilo vyrobit je to menší než ten na loňském kamarádovi.

Navzdory smrštění Huawei stále stiskl značnou 32MP přední kameru, spárovanou s 3D TOF (čas letu) do malé tyče do malé tyče v horní části displeje, poskytoval hloubkovou data vašim selfies a robustnější 3D obličej odemknutím. a Funkce, kterou Huawei poprvé implementoval na Mate 20 Pro, který působí působivě rychle v této iteraci druhé generace, a to i za podmínek nízkého světla.

Rovněž stojí za zmínku, že má také optický snímač otisků prstů, ale jeho spolehlivost je méně než hvězdička a navzdory zjevné citlivosti, když to funguje, je také výrazně pomalejší než schopnosti odemknout tvář telefonu.

Zatímco displej horizontu vedl Huawei k zabití rockeru fyzického svazku, ne každý hardware zmizel z tohoto nejnovějšího kamaráda. Inženýrský tým našel jen dost prostoru, aby se vešel na tlačítko červeného napájení série Mate Mate na pravé straně telefonu.

Společnost pravděpodobně chtěla některé fyzické ovládací prvky pro případ, že je třeba provést měkký resetování nebo získat přístup k nabídce zavádění telefonu. Tlačítko je také příjemně hmatové, v tomto bodě hraničící s novinkou. Je třeba říci, že funkce zvednutí telefonu na bdění je také velmi citlivá a pohodlná, zejména při spárování s odblokováním obličeje.

V jeho nastavení fotoaparátu je na zadní straně Mate 30 Pro. I když se jedná o multisenzorové pole, jak se nachází na letošním P30 Pro, stejně jako jeho přímý předchůdce, tentokrát to vypadá trochu jinak.

Vyvýšený šňupací modul fotoaparátu, který Mate 20 pro popularizoval (a vypadá, jako by mohl ovlivnit návrhy nastavení kamery iPhone 11 a Pixel 4), byl vytlačen na formulář dokonalého kruhu, který je zase obklopen soustředným prstenem texturovaného skla, které Huawei nazývá „halo ring“.

Celé nastavení má evokovat klasické kamery Leica, na které čínská společnost v posledních letech tak slabě svázala své prémiové telefony, ale vidíme podobnost, která je mnohem blíže domovu, ve formě kdysi krále Cameraphone. Nokia Lumia 1020 (která se technicky podaří trumfnout hlavní senzor kamery Mate 30 Pro, z pohledu počtu pixelů, jak se to stane).

I když bychom mohli dávat přednost více zaobleným formám ostatních špičkových telefonů Huawei, kolektivní účinek výrazného displeje Mate 30 Pro, čtvercový rám a čisté čáry je ten, který zmiňuje sílu, kterou má Mate 30 Pro pod kapotou.

Nebyli jsme schopni vyzkoušet nový koncern textury, který se ukázal při spuštění, ale lesklá sklo zpět na obrázku modelu je charakteristicky náchylný k otiskům prstu a celkový vzhled Mate 30 Pro není tak elegantní jako řekněme, OnePlus 7t Pro. Nicméně to vypadá a cítí se jako výkonné, prémiové zařízení, které by mělo zapůsobit na kolegy z geeků a techniků.

Nové emoce (s)

Navzdory těmto tvrdým křivkám se navigace gesta přes nový uživatelský zážitek EMUI 10 cítí přirozeně a pohodlně, což pomáhá skutečnost, že Huawei se stále podařilo přidat mírnou křivku do sklenice telefonu zpět.

Softwarový zážitek (běh na vrcholu Android 10) je elegantní zdokonalení na předchozích vydáních Huawei Emotion UI. Verze 10 tahá v měkčí barevné paletě, složitější animace interakce a čistší celkový design rozhraní. Společně, úsilí Huawei se zdá být užitečné, protože cokoli, co se vyjasňuje a činí, je třeba pochválit méně rušivé.

huawei, mate, recenze

Zdokonalený vždy na displeji a nový systém Dark v celém systému jsou zvláštními vrcholy-ten druhý vypadá skvěle na tomto displeji OLED, ale kudos by měl být také udělen vývojovému týmu za rafinované funkce založené na gestech, které sídlí v EMUI 10.

Odstraněním ovládacích prvků fyzického hardwaru se některé akce snáze řekli, než uděláte. Naštěstí se nakloněním do režimu Emuiho kloubne, být schopen zachytit snímku nebo zahájit multitasking s rozdělenou obrazovkou vyžaduje pouze jednoduchý dvojitý klepnutí nebo přetažení přes obrazovku pomocí kloubu.

V minulosti se režim Knuckle nejlépe vyhnul, protože obvykle nefungoval, cítil se trapně používat a zdvojnásobit akce přístupné alternativními prostředky; S hardwarovým uspořádáním Mate 30 Pro se stanete mnohem více závislé na této sadě funkcí a naštěstí vás to nezklame, jak by to kdysi bylo.

AI je součástí příběhu na Huaweiho zařízeních již několik let a jedna jemná implementace, která stojí za to mluvit o Mate 30 Pro je to, jak jeho rotace obrazovky funguje.

Spíše než jednoduše poznamenat, jakým způsobem je telefon orientován pomocí akcelerometru, místo toho telefon používá přední kamery k pochopení toho, jakým způsobem je vaše tvář úhlu, vzhledem k obrazovce, aby se zajistilo, že obsah je vždy pravý způsob, jak je vždy pravý způsob kolem. Tímto způsobem, pokud ležíte na své straně (i.E. v posteli) Sledování obsahu v krajině ho telefon nepřevrátí do portrétu, přestože je telefon v portrétu.

To funguje bez problému po většinu času a je to obvykle bezproblémové zlepšení konvenčnějších řešení tohoto problému, ale rozpoznávání AI obličeje však není správné 100% času, někdy obklopuje obsah na obrazovce o 180 stupňů nebo opakovaně přepínat obsah vzestupně a správnou cestu postupně, protože telefon se snaží uznat, jakým způsobem je vaše tvář.

Ahoj Google, kde jsi?

Pokud jde o software Mate 30 Pro (a Mate 30.), slon v místnosti je nepřítomností Google z nabízených zkušeností.

Navzdory tomu, že Android je stále podkladovým operačním systémem napájením těchto nových smartphonů, Google Play Services zcela chybí, což znamená žádný YouTube, žádný Gmail, žádné mapy a žádné skladové sklady z krabice.

Huawei doufá, že uživatelé najdou většinu zkušeností, které jsou poté, co po něm prostřednictvím společnosti App App Store vlastních aplikací společnosti, ale možnosti, které jsou v současné době v uvedeném obchodě, jsou v současné době silně ovlivněny trendy specifickými pro Čínu, nemluvě o aplikacích Google (spolu s mnoha dalšími populárními západními aplikacemi).

Brzy po spuštění došlo k záblesku naděje; Řešení, které po vyšetřování využilo některé pochybné základy. Usnadnilo to instalaci služeb Google Play, obchodu s hrami a prakticky jakoukoli aplikací z uvedeného obchodu, ale po jen asi týdnu byly tyto „zadní dveře“ pevně zavřeny, bez v současné době na ruce žádná rozpoznatelná alternativa, která by byla “ T nechte uživatele otevřené bezpečnostní riziky.

Důsledky spuštění špičkového zařízení, jako je Mate 30 Pro na trzích, kde je obchod s play očekávaným základem zážitku pro Android, jsou závažné. Bez ohledu na to, zda si uživatelé jsou vědomi nepřítomnosti herních služeb před nebo po nákupu. pravděpodobně bude hněvat mnoho lidí, kteří mají určitá očekávání z jakéhokoli smartphonu Android, které by si mohli koupit.

Tento problém posiluje, proč byla společnost tak ambivalentní vůči přesnému rozvrhu zavádění Mate 30 Pro Globálně, během zahájení telefonu. Huawei se pravděpodobně snaží vydržet, dokud nedojde k určitému pokroku s vládou USA, ale s pouze neurčitým řešením na obzoru musela společnost jednoduše pokračovat v uvolňování produktů do svého rozvrhu nebo se spoléhat na ty, které již byly ve výrobě před společností Měla svá křídla oříznutá.

Vyšší síla

Mate 30 Pro je prvním zařízením společnosti, která se přesune ze softwaru do hardwaru, která používá svou novou čipovou sadu Kirin 990. Kromě volitelného integrovaného modemu 5G (soutěž se v současné době spoléhá na samostatné modemy, které vyžadují více místa a síly), 7nm SOC (systém na čipu) zahrnuje různé subsystémy, které zvládají vše od 4K HDR video zpracování až po AI, až po správu skladování rychleji a efektivněji (UFS 3.0) než dříve; Vše s velmi efektivní spotřebou energie.

Z hlediska představení Mate 30 Pro, se svým Kirinem 990 a 8 GB RAM, vydává skutečný boj. Při umělém benchmarkingu padá za ty, jako je nový telefon Asus Rog 2 a OnePlus 7T, pokud jde o grafické testování (nepochybně v důsledku jejich herního Snapdragon 855 plus čipové sady), ale mezera je mírná. Pokud jde o všeobecný výkon, právě teď patří mezi nejlepší v oboru.

Při použití v reálném světě jsou agresivní návyky pro správu energie rozhodně ve hře; Vypnutí výběru aplikací na pozadí, někdy na úkor uživatelského prostředí. Naštěstí EMUI 10 uděluje spoustu kontroly jemných zrn o tom, jak jsou takové aplikace a jejich zdroje spravovány, takže s trochou pohrávání najdete ten správný profil energie pro své potřeby.

Velká baterie, rychlé nabíjení

Pomocí výchozího nastavení výkonu a temný režim EMUI 10 v celém systému Huawei Mate 30 Pro dokazuje trochu zvířete s celým dnem intenzivního používání, včetně prodloužených období herního a streamování videa a spotřebovává přibližně 66% poplatek na a konzistentní základ.

Baterie 4500 mAh je bezpochyby mezi největší v davu vlajkové lodi v současném genu a ještě lépe, technologie nabíjení na palubě znamená, že nebudete čekat hodiny na vyplnění tohoto velkého napájecího balíčku zálohování.

Stejná rychlost přeplnění 40 W, jak se nachází na P30 Pro, se vrátí, schopni šťávu Mate 30 Pro od prázdného na 66% za pouhých 30 minut. což znamená, že si Huawei může půjčit ikonický slogan „denní síly za půl hodiny“. na základě našeho testování. Úplný poplatek trvá stejně působivé 70 minut byt.

K dispozici je také otázka vylepšeného bezdrátového nabíjení (až 27 W) a vynikajícího zpětného bezdrátového nabíjení (funkce představená na trhu v předchůdce tohoto telefonu. The Mate 20 Pro).

Pokud jste po telefonu, který trvá, Mate 30 Pro má to, co to znamená.

Čtyři oči

Nastavení senzoru na zadní straně se pohybuje pryč od směšných schopností zoomu P30 Pro a místo toho se zaměřuje na zlepšení video zkušeností, které nabízí-jeden z dlouhodobých nedostatků kamer na telefonech Huawei.

Záběry jsou příjemně hladké, díky této stabilizaci pomocí AI-asistovaného a je třeba říci, že se zdá, že artefaktovací a další latentní záběry s předchozími záběry telefonů Huawei byly řešeny také.

Je zde také záležitost kusu fotoaparátu, který převyšuje super zpomalenou střelbu Sony s bezprecedentním 7680fps Ultra zpomalený video zachycení videa.

Často se to pro většinu našich testovacích předmětů často ukázalo jako příliš pomalé, ale uživateli bude bezpochyby stále zábavné mít kolem.

Stále má střelba také mnoho slibů, s dvojitým 40MP senzorům telefonu po většinu výstřelů, žonglováním primárního objektivu 27 mm s f/1.6 Clona a OIS (optická stabilizace obrazu) spolu s objektivem ultrawide úhlu 18 mm s f/1.8 Clona.

Chcete-li přidat ještě větší všestrannost do uspořádání, existuje 8MP 80mm teleobjektivní senzor, opět s OIS, plus 3D hloubkový snímací modul, který pomůže s detekcí okrajů a bokeh (rozostření na pozadí) v klidu i videa-něco Huawei bylo snadné křičet. o.

Obecně řečeno, výstřely vypadají fantasticky, s příjemným detailem, dynamickým rozsahem, kontrastem, stabilitou a všemi, na co byste mohli doufat. Jedna věc, kterou je třeba poznamenat, je, že zpracování obrázků s pomocí Huawei je ve výchozím nastavení povoleno a má špatný zvyk nasycených a nadměrně oteplování, takže navrhujeme tuto funkci vypnout z get-go.

Máte možnost střílet v Raw Při používání režimu Pro, existuje několik kreativních režimů střelby-jak dlouhodobé sponky Huawei, tak i nové přírůstky-a společnost dokonce zašla tak daleko, že zahrnuje DJI Osmo Mobile Gimbal podporu v rámci aplikace nativní kamery telefonu; Překvapivý bonus, který zdůrazňuje, kde Huawei vidí, že kamery Mate 30 Pro jsou dobře využívány.

Střelba z nízkého světla je také silným bodem mluvení s telefony Huawei a vypadá to, že Mate 30 Pro zůstává v tomto ohledu na vrcholu hromady. Složí po boku s jeho předchůdcem si standardní režim nočního střelby zachovává působivé množství barev a okrajových detailů a zároveň udržuje obilí a hluk na minimum. To znamená, že jeho použití v tmavých scénářích, které mají některé odlišné zdroje světla.

Navzdory svému vysokému rozlišení se zdá, že výkon a dynamický rozsah kamery směřujícího předního světla a dynamický rozsah fotoaparátu na přední straně je výrazně slabší, než bychom očekávali na zařízení tohoto kalibru, zejména s takovým robustním talentem, který je nabízen ze zadní kamery.

Výrok

Huawei’s Mate 30 Pro je nepřekvapivě silné na papíře a nové zaměření na video ze zážitku z kamery se zdá jako chytrý tah, spíše než jednoduše stavět na možnostech zoomu P30 Pro P30 Pro. Téměř v každém ohledu má telefon schopnost převzít každý další vlajkový smartphone této chvíle, ale s současnou potíží společností nemusí mít ani šanci.

Navzdory plánám společnosti Huawei přivést telefon na trhy po celém světě, absence služeb Google Play je více než jen několik chybějících aplikací. Dokonce i s plány Richarda Yu na motivaci vývojářů k budování pro galerii aplikací Huawei zůstávají série Mate 30 prokletým produktovým řadou a za současného stavu má Trumpova vláda pravomoc tuto kletbu rozbít.

Cena ve Velké Británii 899 GBP je docela lákavá s bezdrátovými bezdrátovými sluchátky a chytrými hodinami, pokud jste v pořádku s nedostatkem služeb Google.

Dva velké telefony Huawei, které stále stojí za zvážení, jsou Huawei P30 Pro a předchůdce Mate 30 Pro, Huawei Mate 20 Pro; Oba si prozatím zachovávají tyto důležité služby Google Play. Podívejte se na naše recenze obou a zjistěte více.

brejle

Huawei Mate 30 Pro: Specifikace

 • Baterie: 4500 mAh w/ 40w kabelového přeplatku, 27W bezdrátové doplnění, zpětné bezdrátové nabíjení
 • Barvy: Emerald Green, Space Silver, Kosmická fialová, černá, lesní zelená (kůže), oranžová (kůže)
 • Kamery: 40MP Cine (hlavní), 40MP Supersensing (ultra široký), 8MP teleobjektiv (3x), 3D hloubka
 • Displej: 6.53in, 2400 × 1176, 18.4: 9. OLED horizont akustický displej
 • Operační systém: EMUI 10 na vrcholu Android 10 (W/O Play Services)
 • Procesor: Kirin 990 s volitelným integrovaným 5G modem
 • Zabezpečení: Odemčení 3D obličeje, snímač otisků prstů
 • Ochrana: Certifikace IP68
 • Hmotnost: 198G

Huawei Mate 30 Pro Recenze

Nejnovější phablet může Huawei vzít na Samsung Galaxy Note 10 Plus nebo iPhone 11 Pro Max, zejména bez přístupu k aplikacím Google?

Od Peter Phelps kontakt prostřednictvím kontaktu přes LinkedIn

Huawei Mate 30 Pro

 • Výrok
 • Výhody a nevýhody
 • Klíčové specifikace
 • Jak jsme testovali
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro
 • Huawei Mate 30 Pro

Výrok

Huawei Mate 30 Pro má fantastickou kameru, úžasnou baterii, výkonný procesor a atraktivní design, ale ani tyto funkce nemohou skrýt skutečnost, že jeho nedostatek přístupu k aplikacím Google z něj učiní velmi těžký prodej zákazníkům venku Čína.

Klíčové specifikace

Ačkoli dosud nebylo vydáno v Evropě, zkontrolovali jsme čínskou verzi Huawei Mate 30 Pro a nainstalovali jsme na něm aplikace Google pomocí nyní zaniklého backdoor řešení.

Huawei Mate 30 Pro. Design

Když utratíte malé jmění za mobilní telefon, chcete, aby to vypadalo, že to přesně stojí. naštěstí se tento sluchátko hodí k účtu.

Moje zařízení má třpytivý odstín modrého lilaku, který je oficiálně známý jako „kosmická fialová“ a modul Quad Camera pokračuje v tématu hlubokého vesmíru ve své kruhové podobnosti s HAL 9000. Barva zadního panelu má kovový lesk, pěkně zachycuje světlo a upozorňuje na výrazný modul fotoaparátu, zatímco konstrukce Gorilla Glass 6 je hladká na dotek, aniž by byla kluzká.

Purpurová záda se stěží dotkne strany zařízení před tím, než teče do vodopádové obrazovky, která kol po boku pod závratným úhlem 88 stupňů a zajišťuje ohromující poměr obrazovky k tělu 94.1%. Přerušení horní části této obrazovky je široký zářez obsahující více čoček pro užívání selfies. Není to příliš hluboké, a proto není nijak zvlášť rušivý na video nebo herní obsah, i když nemá stejné vzrušení jako vyskakovací kamery, které jsme viděli v OnePlus 7 Pro nebo Oppo Reno.

Na celém zařízení je pouze jedno tlačítko. tlačítko ON/OFF v pulzující růžové barvě, v potěšení kontrastu s barevným schématem a dobře jej doplňovat. Tlačítka hlasitosti jsou zde nahrazena řešením dotykové obrazovky: Dvojnásobte klepnutím na bok dvakrát aktivujte posuvník a jednoduše spusťte palec nahoru nebo dolů po boku obrazovky a nastavte hlasitost. Určitě je to trik a proces dvou kroků znamená, že podle definice nemůže být tak okamžitý nebo citlivý jako fyzické tlačítko.

Pokračování zvukovým hardwarem nebo jeho nedostatkem není 3.5mm konektor pro sluchátka v tomto telefonu, což již není překvapením, protože trend se rozšířil jako virus na všechny největší vlajkové telefony. Je to však zvláštní podráždění z několika důvodů. neexistují žádné 3.Dongle 5 mm do USB-C zahrnovala krabici, dodávaná sluchátka v uši jsou špatná a nejvíce frustrovaně ze všech byla připojení Bluetooth často nespolehlivé při párování s mými bezdrátovými sluchátky.

Design vypadá skvěle a cítí se pohodlně v ruce, ale není to nejpraktičtější.

Huawei Mate 30 Pro. Camera

Fotoaparát je velmi působivý a nabízí velké množství všestrannosti, inteligentní aplikace umělé inteligence a velký detail.

Kamery Huawei Mate 30 Pro, které se rovnou ke specifikacím, sestávají z hlavního širokoúhlého fotoaparátu 40-megapixelu, 8-meapixelového teleobjektivu a 40 megapixelové ultrawide objektivy. Do mixu je také hoden senzor 3D letů, který dokončí QuadFecta. Níže uvedené obrázky byly pořízeny ze stejné pozice.

Huawei Mate 30 Pro: Ultrawide

Huawei Mate 30 Pro: Wide úhel

Huawei Mate 30 Pro: Telephoto

Jakmile jste si vzali jen hrstku snímků, rychle si uvědomíte vysokou kvalitu fotografie-existuje důvod, proč jeho předchůdce, Huawei P30 Pro, stále drží název našeho telefonu s nejvyšším hodnocením fotoaparátu. Přátelé, ať už známí nebo obeznámeni s mobilní fotografií, všichni rychle chválili zjevnou kvalitu obrázků na celém rozsahu čoček.

Huawei Mate 30 Pro může zachytit vysoké úrovně detailů

Detail je neuvěřitelný a zachycuje úrovně i za to, co vaše oči mohou vidět. Cihly ve vzdálených budovách jsou jasně odlišné, stejně jako výrazy na malých soch. Barvy jsou bohaté a vylepšené, aniž by vypadaly nucené nebo neskutečné.

Huawei Mate 30 Pro: Food Close-Up

V ultrawide čočce je však určité zkreslení, které znamenají, že je nejlépe udržována pro krajinné výstřely nebo městské sítky; Snap skupiny přátel nechala dva na periferii a zahanbila skálu s velikostí jejich vypouklých bicepsů.

Senzor teleobjektivu nabízí praktický funkci zoomu bez kompromitu na kvalitu, ideální pro zachycení jemnějších detailů na budovách například.

Portrétový režim vypnutý (vlevo) a on (vpravo)

Umělá inteligence rychle rozpoznává scénáře a pramení do akce, aby vytvořila portréty, zdůraznila modrou oblohu a vyvolala barvy květin a jídla. Pokud však není to správné pro náladu, kterou chcete, můžete ji jednoduše odmítnout. Není to tak užitečné jako pixel 3, což vám dává možnost udržet zpracovaný nebo nezpracovaný výstřel.

Noční režim vypnutý (vlevo) a on (vpravo)

Skutečný test kvality softwaru často přichází s nastavením nízkých osvětlení, a to byl klíčový upgrade pro Huawei Mate 30 Pro. Noční režim vyžaduje čekání asi 7 sekund, než zdokonaluje výstřel, a za velmi tmavých podmínek odborně obnovuje chybějící detaily. Dokonce i bez přijetí tohoto režimu stále vytváří skvělé noční obrázky a standardní režim bude zjevně výhodnější při zachycení pohybujícího se předmětu.

Videa jsou také působivá, s velmi dobrou stabilizací a hladkým zoomem. Zvláštním prodejním bodem je režim pomalého vzniku, což je zábavný efekt pro krátké video na 32x-ale je dokonce schopen jít nahoru na úžasný 256x super pomalý pohyb. I když je to samo o sobě působivé, detail je na této úrovni velmi zrnitý a osvětlení je velmi nekonzistentní.

Rozhraní fotoaparátu je obecně uživatelsky přívětivé, ale zakopne, když je čas zobrazit obrázky. Použití různých kamer je velmi jednoduché a přístupné, jednoduše dotykem teček kamery nebo klouzání mezi každým, aby našlo přesně ten pravý zoom. Existují však dvě nevýhody pro použití fotoaparátu, kterou jsem našel. Za prvé, obrázky často trvají několik sekund zpracování, aby byly připraveny k prohlížení (s vynikajícími výsledky, musí být řečeno), a více dráždivě se často nepozná, že obrazovka je označena do horizontálního aspektu a odpovídajícím způsobem převrátí obrázek. Je bizarní, že se jedná o problém, když to může napravit i většina rozpočtových telefonů.

Celkově je to vynikající a všestranná kamera, která vytváří nejvyšší kvalitní obrázky, které patří mezi nejlepší z jakéhokoli smartphonu.

Huawei Mate 30 Pro. displej

6.53palcová obrazovka OLED na Mate 30 Pro je okamžitě výrazná pro svůj design vodopádu, přičemž strany se padají přes okraje v úhlu 88-stupňů, aby vytvořily pohlcující povrch.

Některá zařízení s tímto designem se potýkala s registrací náhodných doteků na boku, ale nikdy se to nestalo u Mate 30 Pro. a jak již bylo zmíněno, nový ovládání hlasitosti dotykové obrazovky dal zakřivené obrazovce hmatatelný účel.

S rozlišením 1176 x 2400 (409ppi) to není velmi nejostřejší obrazovka na trhu. je to vlastně překvapivě významný downgrade z předchozího Huawei Mate 20 Pro, který má rozlišení 1440 x 3120 nebo 538ppi. S tímto zklamáním dozadu je stále příjemné sledovat videa a zakřivení ve skutečnosti způsobuje, že plnotextové články jsou také příjemně pohlcující také pohlcující.

I když to není nejostřejší obrazovka kolem, je to určitě velmi dobré a stáhne svůj odvážně jiný design.

Huawei Mate 30 Pro. baterie

Baterie má působivou kapacitu 4500 mAh a je to jeden z nejsilnějších atributů tohoto telefonu.

Zařízení by vás mělo vydržet během několika dnů mírného použití, nebo byste ho mohli těžce použít od úsvitu až do soumraku a baterie do konce dne stále nespustí. Je to téměř výzva spustit to, protože i hodina sledování videí stěží propadne jeho působivou životnost.

Poté, co jsem předtím použil telefon s lakovou kapacitou baterie, Mate 30 Pro mi vzal váhu z mysli, protože jsem věděl, že by mě to mohlo trvat celý den bez problémů. a dokonce i přes další, kdybych ho zapomněl nabit.

Spolu s bezdrátovou nabíjecí schopností Qi je tento sluchátko také schopen reverzní bezdrátové nabíjení. Poté, co to bylo testováno s iPhone 8, tato funkce ještě není dostatečně vyvinuta, aby byla životaschopnou možností. rychle vypouští baterii zařízení při přenosu malého napájení na nabíjecí sluchátko.

To znamená, že Thee Mate 30 Pro je výdrž baterie spolehlivě vytrvalá a spolu s kamerou zůstává jednou z předních funkcí telefonu.

Huawei Mate 30 Pro. Performance

Huawei Mate 30 Pro běží na čipu Kirin 990 a funguje to velmi hladce, jak byste očekávali od telefonu tohoto kalibru.

Každodenní výkon je vynikající (i když jak bylo uvedeno, následné zpracování fotografií může trvat několik sekund) a může se pohodlně zabývat nejnáročnějšími mobilními hrami bez koktání nebo namáhání.

Jak vidíte z níže uvedeného skóre, ve srovnání s jeho konkurenty v horní části trhu se velmi příznivě srovnává, jako je Samsung Galaxy Note 10 Plus a iPhone 11 Pro.

přístroj Skóre Antutu 3D skóre značky
Huawei Mate 30 Pro 445,446 5 677
iPhone 11 Pro 458 304 5 478
Samsung Galaxy Note 10 Plus 349 646 5 002

Není pochyb o tom, že toto zařízení zabalí značný úder a zaujme své místo mezi první řadou smartphonů s jeho zpracovatelskou silou.

Huawei Mate 30 Pro. Software

Huaweiho software EMUI často považujeme za vadu v jinak působivých zařízeních a ve skutečnosti se na této frontě moc nezměnilo.

Toto zařízení je dodáno bez jakýchkoli aplikací Google, kvůli probíhajícímu zákazu Androidu, ale stále běží na open-source verzi Android 10. Podařilo se nám nainstalovat naše oblíbené aplikace Google z obchodu Play přes backdoor (který byl od té doby zabit kvůli obavám o ochranu osobních údajů), takže naše zkušenost se softwarem telefonu je stěží reprezentativní vůči zkušenosti obecného uživatele.

Uživatelské rozhraní stále více připomíná iOS Apple než standardní Android. Jak již bylo zmíněno, naše revizní zařízení je čínské sluchátko, a tak se pravděpodobně shoduje se stejným předinstalovaným softwarem jako evropský vydání. Při prvním spuštění nás přivítali přibližně 35 skladeb, z nichž jen málo bylo užitečné. Výpočetní síla se s tímto bloatwarem samozřejmě může snadno vypořádat, ale stále je to malá obtěžování.

Software. nebo spíše nedostatek softwaru Google. je v konečném důsledku klíčovým důvodem, proč je pro nás nemožné doporučit tento telefon navzdory jeho jinak silnému výkonu.

Huawei Mate 30 Pro. Verdikt

Huawei Mate 30 Pro je vysoce výkonná vlajková loď, která má dechberoucí kameru a trvalou baterii. Drobné nedostatky v rozhraní a kvalitě obrazovky nejsou samo o sobě zabývající se obchodem, ale nedostatek aplikací Google v tomto telefonu (v současné době bez autorizovaného řešení) znemožňuje doporučit tento telefon.

Jak testujeme telefony

Testujeme každý mobilní telefon, který kontrolujeme důkladně. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy a telefon používáme jako naše hlavní zařízení v průběhu kontrolního období. Vždy vám řekneme, co najdeme, a nikdy, nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Huawei Mate 30 Pro, Analýza nedokonalého telefonu

Toto je možná nejobtížnější recenze, kterou jsem provedl v posledních letech, protože mám na rukou úžasný telefon, který nemohu doporučit všem. To je zhruba shrnutí této analýzy, ale podrobně vám řeknu, proč si to myslím.

Telefon pro velmi specifického uživatele

Jak je možné, že téměř dokonalý telefon nelze doporučit pro žádného uživatele? Nech mě to vysvětlit. Pokud jste jedním z těch, kteří neustále instalují ROM, firmwares, aplikace třetích stran a procházejí střeva operačního systému vašeho mobilního telefonu. Mám to jasné, on huawei mate 30 pro je to úžasný telefon, který budete milovat.

Problém Google

Pokud jste však běžnějším uživatelem, který nehledá komplikace a chce věci udělat. Zapomeňte na tento mobil. Důvod? Určitě jste o tom něco slyšeli. Boje mezi Čínou a Spojenými státy, které rozstříkli Huawei, a je odsouzeno k tomu, aby nemohli používat produkty od amerických společností. A jaká velká americká společnost zatím spolupracovala s Huawei? No ano, Google.

Huawei zůstal, aniž by byl schopen pracovat s Googlem, a to znamená, že nemůžete využít jejich služby. Aby tomu snadno pochopilo. Tento telefon nedochází k žádnému Gmailu, žádnému YouTube, žádnému chromu, žádné mapy, žádný prodej.

A je to tak. Já sám jsem se pokusil používat telefon tak, jak pocházel z továrny, ale bylo to nemožné. Trval jsem přesně 5 minut, protože když jsem přemýšlel o svých základních aplikacích, narazil jsem na hrůzu.

Protože se postavejme do situace. Představte si, že se rozhodnete, že nebudete záviset na aplikacích Google. Mohl byste s tím žít? Jaké návrhy Huawei nabízí, aby čelil této ztrátě? Kromě klasického prohlížeče, fotogalerie, poznámkového bloku a typických kontaktních aplikací a dalších nástrojů, Emui přichází s galerií aplikací, což není nic jiného než obchod s aplikací Huawei, aby nahradil mezeru, kterou zůstal v obchodě Play, obchodem a ze kterých si můžete stáhnout aplikace.

Problém? Že nenajdete aplikace, které hledáte. Alespoň ne 99% z nich. Neexistuje žádný whatsapp ani Instagram ani. ani telegram, ani Spotify. Pokud se podíváme, můžeme vidět, jak Huawei Španělsko dělá vynikající práci, aby do galerie aplikací přinesl mnoho aplikací španělských služeb, světově proslulé velké zmizely.

Některé můžete získat jejich stažením z internetu, ale jiné jako WhatsApp nebudou fungovat ani pro ně, protože závisí interně na Google Services. A pamatujte, že jsou navždy pryč.

Tak? Jaké řešení jsme odešli? Pamatujete si, když jsem se vás na začátku zeptal, jestli jste uživatelem, který na jejich telefonu rád nainstaluje divné věci? Je to právě zde, že analýza tohoto Huawei Mate 30 Pro vás začíná.

Analýza

Nainstalujte služby Google na Huawei Mate 30 Pro, není to komplikované, ale vyžaduje zpracování několika souborů a provádění řady akcí, které budou vyžadovat určité znalosti. To netrvá déle než 10 minut a jakmile to bude hotovo, všechno se vrací k normálu, jako by se nic nestalo se Spojenými státy. S tímto provedením má telefon větší smysl než kdy jindy a nyní začínáme využívat jeho potenciál s větším pohodlí.

Technický výkon

A protože mluvíme o moci, pojďme mluvit o číslech. Tento Mate 30 Pro přichází s procesorem Kirin 990, 8 GB RAM a 128 GB kapacita. Není to špatné, správně? To nám dává vynikající výkon ve hrách, každodenních úkolech a jakýchkoli jiných, které potřebují sílu. Vůbec se to nehříje a jeho úžasná baterie 4.500 mAh vypadá nekonečné. S využitím svědomitě to trvalo déle než jeden den, a navíc nabízí 27 W rychlé bezdrátové nabíjení, takže je velmi pohodlné nabíjet v krátké době a bez komplikací. Abychom vám poskytli představu, iPhone 11 Pro se účtuje kabelem na 18W.

Design

Esteticky je to velmi krásné. Je to něco jako poznámka Samsung Galaxy. Ve skutečnosti velmi podobné, ale nyní téměř všechny telefony vypadají velmi podobně, když se na ně dívají. Abychom se rozlišili, to, co Huawei udělal, je zahrnout velkorysý zářez, do kterého umístit 3 senzory, a eliminovat všechny druhy tlačítek, aby zůstaly pouze tlačítko napájení.

Toto poslední rozhodnutí je zvědavé a milovníkům minimalismu se to bude líbit, ale při některých příležitostech by to mohlo být nepříjemné. Důvodem je to, že pro použití chybějících ovládacích prvků hlasitosti se budeme muset zdvojnásobit zakřivený rámeček obrazovky, abychom odhalili svitek, ze kterého ovládat objem zařízení.

Řešení je atraktivní a efektivní, ale je obtížné si to nejprve získat kvůli tvaru obrazovky. Být tak zakřivený, zpočátku se to dotklo kovové části podvozku, což je nejplavější část a kde bychom normálně našli tlačítka hlasitosti. Místo toho se musíte dotknout víceméně na křivce obrazovky, aby to fungovalo poprvé, a to se nám zdá divné.

Kamery

Ale je čas přejít na jednu z velkých atrakcí tohoto telefonu a není to nikdo jiný než kamery. Jak vidíte, Mate 30 Pro má čtyři zadní kamery dokonale uspořádané a umístěné do atraktivního kruhu, který není příliš vysoký a příliš nezvyšuje tloušťku zařízení, a to vůbec není špatné.

Čtyři fotoaparáty jsou shrnuty ve dvou senzorů 40 megapixelů s brýlemi 27 mm y 18 mm pro fotografii a video, 8 megapixelových senzorů s 80mm teleobjektivem a 3D hloubkovým senzorem. Kombo je velkolepá a zaručujeme, že výsledné obrázky jsou neuvěřitelné.

Ale mezi tolika kamerami najdeme trochu zmatení při jejich používání. Nebo alespoň když z nich může uživatel co nejlépe využít. Musí být zřejmé, že široký úhel je pro video a od 1x je pro fotografii. Nakonec je použití senzoru definováno zvolenou ohniskovou vzdáleností, nikoli režimem zachycení na obrazovce, a to by mohlo být matoucí.

Výsledné fotografie jsou vynikající, a přestože vypadají skvěle během dne, kde nás upoutaly nejvíce v noci. Senzor dělá neuvěřitelnou práci a dělá to tak dobře, že slavný noční režim, který je nyní tak módní, je téměř zbytečný. Ve skutečnosti se mi výsledky normálního režimu líbí více než výsledky nočního režimu, které jsou přehnanější a daleko od reality.

Sekce videa je také důležitá pro zvýraznění, se záběry ve 4k při 60 obrázcích za sekundu, vysoce stabilizované a s vynikající kvalitou. Ale pokud existuje něco obzvláště pozoruhodného, ​​je to nový režim zpomaleného pohybu při 7680 snímcích za sekundu, nebo co je stejné, zpomalení doby dolů 256krát. Jak vidíte ve videu, které jsme vás nechali výše, výsledky jsou neuvěřitelné.

МЕСЯЦ c Huawei Mate 30 Pro: Брать ли в 2020? | Обзор

Na druhé straně, na přední straně, najdeme fotoaparát 32 megapixelů, které doprovázené 3D hloubkovým senzorem umožní zachytit dokonale rozmazané selfies, s možností aplikovat výrazné efekty. A vedle nich třetí senzor pro rozpoznávání gesta, který nám umožní ovládat telefon, aniž by se ho dotkl. Víte, vytvářet manévry a pohyby k aktivaci několika funkcí, nic zvlášť zajímavého, ale další funkce. Něco, co pro nás bylo zvědavé, je to, že telefon je schopen orientovat obrazovku tak, jak jsme, opět pomocí hloubkového senzoru a přední kamery. A to je, že tento telefon má všechno, dokonce i infračervený port, s nímž ovládá televizi.

Závěr

Jak vidíte, Mate 30 Pro je neuvěřitelné zařízení, které je prakticky bezkonkurenční, když uvažujeme o všech jeho funkcích. Vyniká ve výkonu, fotografie a designu, takže doporučujeme jeho nákup? Vraťme se na začátek. Mohl bys žít bez google? Ani tento mate 30 pro. Myslím, že je to jasné.

HUAWEI MATE 30 PRO ИЗМЕНИЛ МОЮ ЖИЗНЬ �� ЭКСПЕРИМЕНТ НА 7 ДНЕЙ

Huawei Mate 30 Pro

Operační systém

Obrazovka

Procesor

RAM / ROM

baterie

Kamery

Ostatní

Android 10
Amoled 6,5 palce
Kirin 990
8 GB / 128 GB
4.500 mAh
40 megapixelů
Žádné služby Google
| Denial of responsibility | Contacts |RSS