Huawei Mate XS 2 Recenze: Lepší zvenčí. Huawei Mate XS2

Huawei Mate XS 2 Recenze: Lepší zvenčí?

Mysleli jste si, že tvůrci smartphonů byli prováděni inovací? Ne, právě jsi se díval na špatné místo. Skládače jsou tam, kde je-a Huawei je zpět s úsilím druhého generace, které dělá věci jinak od zbytku balení. Huawei Mate XS 2 má obrazovku směřující ven, která se ovine kolem přední a dozadu, rozvíjející se do 7.8in mini tablet nebo zhutnění na 6.5in smartphone není silnější než sluchátko pravděpodobně teď ve vašem.

U soupeřů, jako je Samsung Galaxy Z Fold 4, se soustředí na vnitřní návrhy, Mate XS 2 je vítanou změnou tempa-a ta, která slibuje pokračovat ve vynikajícím záznamu firmy pro mobilní fotografii. Ale spoléhá se na starší interní, a stejně jako všechny Huawei sluchátka pozdních má několik softwarových výstřelů, které nemůžeme ignorovat.

Je ta obrazovka snu a dost na to, aby měl dopad na nejlepší smartphony v prodeji dnes? Nyní je Mate XS 2 oficiálně potvrzen pro Spojené království po měsících prodeje v Číně a Evropě jsme se blíže podívali.

Funkce designu: Slimmer roku

Skládané zavřené, možná si neuvědomíte, že Mate XS 2 je něco zvlášť neobvyklého. Není to moc hovězí než tradiční telefon, se zaoblenými stranami, které pohodlně sedí v ruce. Kombinace senzoru napájení/otisků prstů je dokonale umístěno pro praváky i jižní tlaky, což rychle a přesně detekuje vaše číslice. Ve spodní části je slot USB-C a slot SIM.

Není to lehký při 255 g, ale stěží těžší než vlajkové lodě na velké obrazovce, jako je Apple iPhone 13 Pro Max, který nakloní stupnice při 240 g.

Prozradí? Ten nepřerušený displej, který se táhne přímo kolem zadní části telefonu. Stisknutím tlačítka na zadní straně a odemknutím závěsu vám umožní rozvinout obrazovku na jeho plné 7.8in. Je to trochu ztuhlé, ale uklidňující, že se nechcete zavřít, když se drží v jedné ruce. Působivé, vzhledem k tomu je pouhých 5.4 mm v jeho nejtenčím bodě. Texturovaný povrch na spodní straně se na dotek cítí vhodně prémiový, i když je vyroben z plastového kompozitu a není to magnet pro otisky prstů.

Celkově se design příliš nezměnil z původního Mate Xs, s tlustší „pruh“ na pravé straně drží čočky kamery, port USB a fyzická tlačítka. Při otevření má trochu vibrace oasisů Kindle. Levici to mohou držet vzhůru nohama, protože obrazovka automaticky rotuje. Nezapomeňte to otočit zpět před provedením jakýchkoli videohovorů, nebo bude kamera pro úder hole na spodním okraji než na vrchol-recept na nelichotivé úhly s dvojitým brancem.

Zatímco obrazovka nemusí mít tak těsný jako někteří soupeři, rozložení znamená, že po uzavření sedí úplně ploché. To znamená menší šanci, že něco sklouzne mezi a způsobí poškození, zatímco je telefon v tašce.

Zvuk obrazovky: Větší obrázek

Skládané zavřené, v podstatě používáte 6.5in smartphone s rozlišením 2480 × 1176. To je snadno na stejné úrovni s tradičnějšími špičkovými sluchátky a širší poměr stran 19: 9 pomáhá více vytlačit na každou domovskou obrazovku Android. Rolling a pohyb vypadají hedvábně hladce díky adaptivní frekvenci 120 Hz a sledování úhlů jsou vynikající.

Rozvinout obrazovku a nyní máte 7.8in displej s čtvercem 10.Poměr stran 1: 9 a rozlišení 2480 × 2200. Záhyb není zcela neviditelný, ale je mnohem jemnější než ten na Samsung Galaxy Z Fold 4, který se objevuje v mnoha mělčích úhlech.

Panel zde není schopen být tak jasný, jako když je složený zavřený, ale stále se dobře zvládal, když byl venku venku na přímém slunečním světle. Odrazy byly také minimální. To by mohlo být částečně dole na předem namontovaném plastovém ochránci obrazovky, který uživatel nemá odstranit. Pokud se to rozřezává, budete muset poslat telefon, abyste jej mohli vyměnit. Přinejmenším se to cítí přesvědčivě jako sklo pod prsty, s minimálním tažením.

Podpora HDR je komplikovaná: panel ji podporuje, ale Netflix ne. Neexistuje žádná aplikace YouTube a nebude hrát záběry HDR prostřednictvím webového prohlížeče. Klient YouTube třetí strany nám umožnil vybrat přehrávání HDR, ale vzhledem k tomu, že bychom mohli stále vyladit jas displeje, nejsme přesvědčeni, že to funguje tak, jak je zamýšleno.

Toto je stále OLED panel, takže barvy mají skutečný pop a kontrast je vynikající. Z krabice se věci trochu naklonily směrem k teplé a žluté, ale můžete si vybrat mezi normálními a zářivými barevnými režimy, z nichž každá má výběr výchozí, teplé a chladné teploty a barevné kolo pro ladění jemných zrn.

Stereo reproduktory Mate XS 2 se dostanou hodně hlasité a je dostatečně chytré na to, aby přepnul kanály na základě toho, jakým způsobem držíte telefon. Zvuk je však trochu tenký a špičkový ten má sklon ovládnout směs. Je to v pořádku pro videa YouTube a podcasty mluveného slova, ale není tak působivé jako Galaxy Z Fold 4.

Performance Life baterie: G Swizz

Pod všemi sklem se Huawei stiskl v CPU Qualcomm Snapdragon 888, 8 GB RAM a velmi zdravé 512 GB úložného prostoru. Proč ne novější Snapdragon 8 Gen 1? Bohužel obviňujte obchodní blok USA. To také znamená, že se jedná o zařízení pouze pro 4G, což by mohlo být hořkou pilulkou, která by mohla spolknout pro technické narkomany, které chtějí nejnovější a největší.

Přirozeně je to poraženo v benchmarcích do roku 2022 nejmocnějších telefonů, ale stále je tu dost zavrčení, aby mohl spustit většinu každodenních aplikací bez jakéhokoli znatelného zpomalení nebo zpoždění. Všechno se otevírá dostatečně rychle a šťastně spustí jednu aplikaci v okně na druhém. Novější a náročnější aplikace by se mohly cítit pomalé ve srovnání s konkurenčními vlajkovými loděmi, což je hořká pilulka, když platí tolik za telefon. 8 GB RAM je asi minimum, které bychom chtěli pro zařízení, které bude dělat také mnoho multitaskingu.

Rozvinuté je zde také spousta pixelů, takže hraní bude také o krok pozadu. Stále může hrát PUBG Mobile při vysokém nastavení, ale není vždy schopen dodávat snímkovou frekvenci dostatečně vysoko, aby využila obrazovky s vysokým obnovením. Hra je dostatečně hladká, ale očekávejte, že se výkol vynoří, jak se zařízení zahřívá. Při složení to funguje lépe, takže náročné hráče by se měli držet na menší obrazovce.

Vzhledem k tomu, že je to takový hubený telefon, Mate XS 2 nikdy nebude mít masivní baterii, ale buňka 4600 mAh je stále slušná. Bohužel to není nijak zvlášť dlouhodobě, spravuje asi devět hodin přehrávání videa, když je složen a osm při otevření. To jej staví blízko spodní části stolu pro skládací telefony a znamená to, že se budete účtovat před spaním, a to i při mírném použití většího rozložení obrazovky.

Nejméně 66 W kabelové nabíjení je dobré pro kompletní doplnění za méně než 45 minut. 15minutová stříkačka a kapka byla obvykle dobrá na polovinu dobíjení.

Software: Otevřete okno

Mate XS 2 přirozeně běží EMUI, domácí Android překrytí Huawei. Bohužel však nemá přístup do obchodu Google Play. Přeskočte do obchodu s aplikacemi Gallery App App Store a uvidíte hrst aplikací s velkým jménem jako Snapchat a Tiktok, ale ostatní chyběli.

Existují způsoby, jak to, s obchody s vedlejšími načtením a aplikacemi třetích stran, které jsou schopny vystopovat jakékoli Stragglery, pokud jste dostatečně odhodlaní, ale uživatelská zkušenost je stále více praktičtější, než by to bylo na konkurenčním sluchátku. Dokonce i tehdy některé aplikace odmítají hrát pěkně, aniž by služby Google běží na pozadí, což může být frustrující.

Alespoň široký výběr předinstalovaných aplikací společnosti Huawei pokrývá většinu základen, od prohlížení webových stránek, e-mailu a psaní poznámek po mapy, čtenáři elektronických knih a cloudové úložiště. Bude to pěkně hrát s platbami kontaktů ve Velké Británii prostřednictvím křivky služby třetích stran. Pokud přicházíte z ekosystému jiného výrobce, může to vyžadovat zvyknout si, ale je těžké se cítit krátce změněné.

Huawei také zintenzívnila svou hru na velké obrazovce s gestami přejetím pro plovoucí okna a vysuzanou lištou pro aplikace s rozdělenou obrazovkou. Oba fungují perfektně s vlastním softwarem firmy a aplikace třetích stran neměly žádné problémy, ale bylo by hezké přizpůsobit se, které aplikace se objevují v baru-většinu času to bude trvat několik kohoutků, aby nalezly několik kohoutků k nalezení ten, který chcete. Na Samsung Galaxy Z Fold 4 je bezpochyby na hlavním panelu Samsung Galaxy Z Fold 4.

Kamery: Triple Trouble

Původní kamarád XS neměl žádný druh kamery směřujícího přední část. To se mění pro 22, s novou verzí získává 10MP děrová vačka kromě zadního pole tří objektů. Udělat videohovory a užívání selfies se v důsledku toho cítí trochu přirozenější, ale i když to vyžaduje barevné snímky s slušným dynamickým rozsahem, pravidelně by se soustředilo spíše na pozadí než na naši tvář.

Pokud chcete nejlepší kvalitu, můžete místo toho použít zadní kamery a přeměnit zadní polovinu displeje na druhý hledáček. Je to však chmurný proces. Jakmile otevřete aplikaci fotoaparátu a povolíte zadní obrazovku, otočíte telefon a použijete klíče hlasitosti jako tlačítko závěrky. což je téměř nemožné to udělat bez spuštění senzoru otisků prstů. Chcete změnit objektiv nebo režim fotoaparátu? Musíte se vydat zpět na přední polovinu obrazovky. Huawei zde mohl snadno přidat několik tlačítek na obrazovce, aby se věci staly intuitivnějšími.

Hardware je schopen pořizovat několik působivě podrobných a ostrých výstřelů, ať už používáte 50MP hlavní snapper, 13MP Ultrawide nebo 8MP teleobjektiv s 3x optickým zoomem. V dobře osvětlených podmínkách můžete očekávat spoustu dynamického rozsahu, žádný viditelný hluk a dobře vyvážená barva. Na hlavním senzoru se věci naklánějí více k životu než příliš živé, zatímco ultrawide má tendenci vypadat trochu punčující. Má účinný automatické zaostření a může se zdvojnásobit jako makro objektiv pro efektivní detailní doba.

Objektiv zoomu dokáže také dobře vyvážit hluk a podrobně, i když věci jsou krok dolů od ostatních dvou kamer. Přesnost barev zde není tak silná, což může nechat některé záběry vypadat trochu nerealisticky. Aplikace fotoaparátu nabízí 3.Úrovně zoomu 5x a 5x a lze je vzít až na 30x s digitálním zoomem, ale věci se poměrně rychle upadnou.

Výkon s nízkým osvětlením je tam s nejlepšími kamerami smartphonu. Nepotřebujete obzvláště stabilní ruku, abyste se vyhnuli rozmazaným obrázkům, a rovnováha barev se zdá velmi přirozená. Hlavní a ultrawide kamery vyvažují světlo se Shadow Well a je zde spousta konzervovaných detailů. Objektiv zoomu není úplně na stejné úrovni, ale je stále dokonale použitelný pro snačky osvětlené pouličními světly.

V některých oblastech by to mohlo zaostávat. Huawei nadále zapůsobí na kvalitu své kamery.

Huawei Mate XS 2 Verdict

Skinny dost, když je zavřený, papír-tenký, když je otevřený-Mate XS 2 je nějaký vážně žádoucí skládací hardware. V tradičním cihlovi to není silnější, přesto se rozvine, aby zdvojnásobil velikost obrazovky. Průsoben obrazovky je jemnější než ten, který je vidět na nejnovějším Galaxy Z v Samsungu a je radostí použít v obou konfiguracích.

Požaduje skvělou fotografii a je to docela zippy, dokonce i s CPU, který je nyní technicky dvě generace starý. Ale to nestačí k přehlédnutí průměrné baterie a propracovanější podpory na velké obrazovce ve srovnání s soupeři běžícími Android 12L-soupeři, kteří také nabízejí 5G, bezdrátové nabíjení a odolnost proti vodě. Zde na Západě musíte také přeskočit obruče, abyste nainstalovali populární aplikace. pokud budou vůbec pracovat.

Jakmile to začnete používat, je snadné milovat a Tinkerers nevadí nedostatek podpory Google, ale velmi vysoká požadovaná cena znamená, že většina lidí, kteří chtějí skládací, bude lépe obsluhovat levnější a uživatelsky přívětivou soutěž.

HUAWEI Mate Xs 2. САМЫЙ КРУТОЙ СКЛАДНОЙ СМАРТФОН!

Věci říká.

Pravděpodobně skládací formový faktor, který nejlépe rozkročí konvenční telefony a tablety, ale Mate XS 2 dělá jeden příliš mnoho hardwarových obětí, aby to fungovalo. Prémiové soupeři jednoduše nabízejí více.

Fantastická obrazovka s sotva záhybem

Sotva o něco větší než běžný telefon, když je složen

Spoléhá na zastaralý hardware

Podpora aplikace je minové pole na Západě

Huawei Mate XS2 4G DUAL-SIM 8GB/512GB, FOLD, BLACK

Tento produkt byl přerušen, níže uvedené informace jsou pouze pro referenční účely.

Klíčové funkce:

  • Velikost obrazovky: Expanded: 7.8 palců, složené: 6.5 palců
  • Barva obrazovky: 1.07 miliard barev, P3 Wide Color Gamut
  • Typ obrazovky: OLED, podporována obnovovací frekvence až 120 Hz, vysokofrekvenční pwm stmívání 1440 Hz, až do 240 Hz dotykových vzorků

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje

Vezměte prosím na vědomí, že mnoho našich zařízení jsou importní verze a nemusí být dodávány s místní nabíječkou. V těchto případech bude do krabice zahrnut adaptér zástrčky. Položka může být zkontrolována z hlediska kvality pomocí expansy zaměstnanců před odesláním.

Kompatibilita sítě duální-SIM Huawei Mate XS2 4G

Podporované pásma: pásma LTE 1/2/3/4/7/8/12/17/18/20/26/28, 3G/HSPA pásma 19/6/5/8/4/2/1

Poznámka: Mnoho našich zařízení pochází mezinárodní. Bezdrátové frekvence pro 3G, 4G a LTE se liší podle nosiče. I když jsou podporovány frekvence 3G/LTE, může být vyžadována nová SIM karta nebo další konfigurace a pokrytí se může lišit podle umístění. Podívejte se prosím na svůj dopravce nebo náš tým zákaznických služeb na info@expancys.com.HK pro informace o záruce nebo kompatibilitě Pokud máte nějaké dotazy.

Dopravce: Informace o kompatibilitě.-

Dopravce: Informace o kompatibilitě.-

Dopravce: Informace o kompatibilitě.-

Dopravce: Informace o kompatibilitě.-

Huawei Mate XS2 4G Dual-SIM Popis

Ultra světlo s elegantním tělem 255 g, které umožňuje design vzdušného světla a inovativních světelných materiálů, Huawei Mate Xs 2 se určitě vejde do dlaně a vklouzne do jakéhokoli jakéhokoli. s bezprecedentní lehkostí.

Ultra rovný Toto je telefon, který se složí celou cestu! Průkopnický zdvojnásobný závěs Falcon Wing zajišťuje konzistentní ovládání délky plné úhlu, takže Huawei Mate Xs 2 dosáhne dokonalého zarovnání mezi displejem a závěsem.

Super odolný Huawei Mate XS 2 je skládací telefon, který je skutečně postaven tak, aby vydržel, s jeho inovativní složenou strukturou obrazovky, která absorbuje a zmírňuje sílu dopadu, a pružným závěsem vyztuženým pokročilým Mim Steel.

Huawei imagetm Systém fotoaparátu True-Chroma pracuje zázraky v každém obrázku, od technologie Optics Huawei XD, která zabírá více světla a zvyšuje úroveň detailů, až po XD Fusion Pro True-Chroma Image Engine, který generuje autentické barvy, které oslní na. jen pohled.

Ultra široký úhel selfie fotoaparát umožňuje širokoúhlé selfies a pohlcující videochatky.

Fotoaparát 50 MP True-Chroma reprodukuje ve vašem středu barvy skutečného života.

13 MP Ultralesaná úhel kamery rozšiřuje pohled.

Detaily zachycení 8 MP teleobjektiv z dálky.

Přináší každý poslední detail díky Optics Huawei XD, posílené pokročilé technologií obnovy obrázků, Huawei Mate XS 2 je schopna generovat křišťálově čisté obrázky, které jsou naplněny po okraji detailem.

Skutečné barvy svítí přes XD Fusion Pro True-Chroma Image Engine přichází s barevným gautem P3, 10kanálovým vícebodovým senzorem a 2 000 barevných úprav, aby se reprodukoval svět kolem vás s ohromující přesností.

Skvělé portréty vyrobené snadno zrcadlové režim střelby náhledy na sekundárním displeji, takže každý portrét může být dokonalý obraz.

Světlo v zářící brnění Huawei Mate XS 2 Crafts úžasné obrazy v tmavých nebo podsvícených podmínkách, s ostrými detaily, vyváženým osvětlením a uklidňujícími kontrasty.

Nad a za 3x optického zoomu a 30x digitálního zoomu, Huawei Mate XS 2 zachycuje vzdálené scény s živou jasností.

Gload, rozběhněte se 120 ° ultra široký úhel zadní kamery dělá plnou spravedlnost jakékoli krajiny, daleko daleko, padnoucí stoupající hory a neomezené pláně uvnitř rámu.

Detail na zcela nový Scape 2.5 cm makro natáčení umožňuje ponořit se do detailů a zachytit bublinu nebo dewdrop s pozoruhodnou jasností.

Umožňuje věci sklouznout ikony a animovaná témata klouzat v synchronizaci s rozšiřující se obrazovkou a vytvořit plynulý digitální gobelín, který nikdy nepřestane ohromit.

Seznamte se, mluvte a připojte se na velké obrazovce podporuje videohovory s vysokým rozlišením s až 12 večírky a vyzvednutí hlasu do 3 metrů s funkcí super hands-free call, přeměňování vašich chatů, konferencí a konverzací na Ultra-zapojení relací!

Inteligentní vícenásobné okno, jednorázová interakce skluzavka do levého horního rohu, aby se rozdělila obrazovka. Posuňte do pravého horního rohu, abyste vynesli plovoucí okno. Přejetím přejetím do režimu celé obrazovky. Přejeďte dovnitř a proměňte jej v aplikaci bubliny. Swist dolů na ukončení.

Power splňuje výkon 4 600 mAh s velkou kapacitou baterie pro napájení vašeho digitálního života.

66 W Huawei s paralelní nabíjecí strukturou pro rychlou a vyváženou podporu.

Systém chlazení grafenového kapaliny zvyšuje rozptyl tepla, díky průkopnické struktuře par.

Zvuk všude kolem ultra tenké vysoce amplitudy Duální stereofonní reproduktory pracují v tandemu se zvukovým motorem AI, aby vytvořili plnější a bohatší zvukové pole, které vás odfoukne a zatáhne vaše srdce řetězce.

Huawei Mate XS 2: Specifikace, cena, funkce a vše, co potřebujete vědět

Zde je vše, co potřebujete vědět o novém skládatelném Huawei Mate XS 2: od specifikací po ceny po funkce po datum vydání a mnoho dalšího!

Čtenáři, jako jste vy, pomáhají podporovat nyní. Když provedete nákup pomocí odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi. Číst

Huawei nedávno představil své skládací zařízení nové generace, Mate XS 2. Nový skládací z Huawei přichází s jiným formovým faktorem než v současné době dostupných skládacích na trhu. přichází s vnějším skládacím displejem. Mate XS 2 obsahuje spoustu funkcí a je určitě hodným konkurentem jako Samsung Galaxy Z Fold 3 a Oppo Find N. Pro ty, kteří hledají nové skládací zařízení s skvělou obrazovkou, prémiovým materiálem a pro-třídní kamery, je Huawei Mate Xs 2 vynikající volbou. Přečtěte si a dozvíte se vše o novém skládači z Huawei.

Huawei Mate XS 2: Display and Design

Většina skládacích dostupných na trhu právě teď vypadá stejně. Na vnější straně mají malou krycí obrazovku se skládací obrazovkou uvnitř. Huawei Mate XS 2 je dech čerstvého vzduchu, protože přináší formový faktor, který na skládacím trhu není příliš často vidět. Mate XS 2 sportuje vnější skládací displej stejně jako jeho předchůdce. což si náš vlastní Roland myslí, že není moc moudrý volba.

Když mluvíme o displeji, Huawei Mate XS 2 má 6.5palcový displej OLED, který lze rozvinout do 7.8palcový displej. Displej obsahuje rozlišení 2480 × 2200 pixelů a podporuje až 120 Hz obnovovací frekvenci. Hustota pixelů je také velmi vysoká při 424 ppi. Huawei říká, že přidala protireflexní nano optickou vrstvu nahoře, která udržuje výhled jasný, dokonce i na přímém slunečním světle. Když se rozvine, Mate XS 2 je pouze 5.4mm tlustý. Je to také jeden z nejlehčích dostupných dostupných, přicházejících za pouhých 255 g.

Jedním z obav skládacího masa s vnějším skládacím displejem je to, že je odhalena obrazovka, která se sklopí směrem k zadní části telefonu. To vyvolává velké obavy, protože obrazovka může vyzvednout spoustu škrábanců. Huawei se však zabýval tímto problémem a sdružuje se v ochranném případě v krabici se skládací, která pokrývá „zadní stranu“ obrazovky, když je složena. Když je obrazovka složena s pouzdrem, můžete použít Mate XS 2 stejně jako jakýkoli normální smartphone Android. Ale pokud chcete použít nemovitost na celé obrazovce, můžete pouzdro odstranit a rozložit displej.

Huawei říká, že XS 2 má zcela nový závěs Falcon Wing. Tento nový mechanismus umožňuje skládacímu dosažení dokonalého vyrovnání mezi displejem a závěsem, a to vše při současném zlepšování trvanlivosti zařízení. Společnost tvrdí, že Mate XS 2 je 2.5krát lepší z hlediska odporu kapky a 2.8krát lepší, pokud jde o odolnost proti nárazu než poslední generace XS. Společnost tvrdí, že to bylo možné díky novému mechanismu závěsu a pokročilému MIM Steel se použila k jeho sestavení.

Huawei Mate XS 2: Kamery

Mate XS 2 se pohybuje na kamerách, má na zadní straně nastavení trojnásobné kamery. Toto nastavení zahrnuje 50MP primární fotoaparát, 13MP ultra široký úhel čočky s 120 stupňovým FOV a 8MP teleobjektiv s 3x optickým zoomem. Výřez děkových otvorů v přední části jsou smartphone 10.7MP selfie kamera. Stejně jako nedávné vlajkové smartphony Huawei, Mate XS 2 také podporuje technologii Optics Huawei XD Optics. Huawei říká, že tato technologie umožňuje fotoaparátům přijímat více světla, to vše při současném zlepšení úrovně detailů.

Díky skládacímu snímku s vnějším skládacím displejem můžete použít hlavní kamery skládacího (ve složeném režimu), abyste mohli přesné portrétní selfies. Objektiv 8MP teleobjektivy umožňuje 3x optický zoom, takže se můžete pohybovat blíže k objektu, aniž byste ztratili detaily.

Huawei Mate XS 2: Procesor, baterie a software

Přestože je vlajkovou lodí v polovině 2022, je Huawei Mate XS 2 poháněn procesorem Snapdragon 888 4G Qualcomm namísto Snapdragon 8 Gen 1 1. Snapdragon 888 je stále výkonnou čipovou sadou Octa-Core, která obsahuje jednu jádro Cortex-X1 Kryo Prime Core na 2.84 GHz, tři jádra Cortex-A78.42GHZM a čtyři jádra kůry-A55.8GHz.

Ačkoli Snapdragon 888 bude schopen zvládnout všechny každodenní úkoly snadno, jedinou nevýhodou této čipové sady je to, že nepodporuje 5G sítě. Huawei se však pokusil kompenzovat nedostatek 5G zlepšením bezdrátové připojení Wi-Fi. Mate XS 2 je první smartphone, který podporuje Tri-band Wi-Fi.

Podpora Mate XS 2 je velká baterie 4600 mAh, která podporuje technologii 66 W Huawei 66W. Společnost tvrdí, že Huawei Mate XS 2 může být účtován z 0-90% za necelých 30 minut. Kromě toho Huawei přidal systém chlazení kapaliny grafenového kapaliny, aby udržel mozek smartphonu v pohodě. Neexistuje však žádná podpora bezdrátového nabíjení.

Huawei Mate XS 2 běží na specializované verzi EMUI 12, která je založena na nejnovějším operačním systému Android 12 Google. Ikony, zobrazení a text se automaticky upravují, když rozložíte obrazovku. Díky velkému 7.8palcový displej, můžete také vidět až 12 lidí najednou během videohovoru na Mate XS 2. EMUI 12 také umožňuje inteligentní interakce, jako je rozdělená obrazovka, více Window a Floating App Windows. Stejně jako ostatní zařízení Huawei nejsou na palubě přítomny žádné aplikace Google.

Huawei Mate XS 2: Cena, barvy a dostupnost

Huawei Mate XS 2 byl v Číně představen minulý měsíc. Společnost od té doby potvrdila, že zařízení bude k dispozici na mezinárodních trzích od příštího měsíce, i.E., červen. Na rozdíl od Číny, kde společnost spustila tři varianty skládacího, však Huawei přináší na globální trhy pouze jednu variantu.

V Evropě bude prodána pouze 8 GB RAM a 512 GB Vnitřní úložiště. Bude prodávat za strmou cenu 1999 EUR (~ 1 700 GBP). To je mnohem nižší než cena, za kterou byla zavedena Mate X2, ale stále vyšší než cena skládacích hmot společnosti Samsung (které jsou k dispozici za cenu ~ 1 500 GBP). Skládací bude k dispozici ve třech barvách: bílá, černá a fialová.

Porovnání telefonu: Huawei Mate XS 2 vs Xiaomi Mix Fold 2

Na trhu je k dispozici poměrně málo skládacích telefonů. Ne všechny jsou však k dispozici po celém světě, i když stále více z nich přichází do zemí po celém světě. V tomto článku porovnáme dva nesmírně zajímavé skládací chytré telefony, Huawei Mate Xs 2 vs Xiaomi Mix Fold 2. Proč jsou tyto dva telefony tak zajímavé? Tyto telefony se ve skutečnosti cítí jako běžné telefony, když je držíte, zatímco jsou složeny.

To zní nemožné? No, je to velmi možné, hlavně kvůli jejich tloušťce. Oba jsou například silné méně než 12 mm, ve srovnání s 15-16 mm z Fold 4, například Galaxy Z Fold 4. Xiaomi Mix Fold 2 není v současné době k dispozici mimo Čínu, zatímco Mate XS 2 je v některých zemích, ale přichází bez Google Services. Celkově vzato, musíme tady hodně mluvit, takže pokud máte zájem, přečtěte si dále.

brejle

Huawei Mate XS 2 Xiaomi Mix Fold 2
Velikost obrazovky Main: 7.08palcový QHD skládací OLED displej (skládací, 120Hz) Sekundární (kryt): 6.5palcový displej FullHD OLED (plochý, 120 Hz) Main: 8.02-palcový fullhd skládací LTPO2 OLED displej (skládací, 120Hz) sekundární (kryt): 6.56palcový displej FullHD AMOLED (plochý, 120 Hz)
Rozlišení obrazovky Hlavní: 2480 x 2200 Sekundární (obálku): 2480 x 1176 Hlavní: 2160 x 1914 sekundární (obal): 2520 x 1080
Soc Qualcomm Snapdragon 888 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1
RAM 8 GB (LPDDR5) 12 GB (LPDDR5)
Úložný prostor 512GB; rozšiřitelné (až 256 GB) 256 GB/512GB/1TB; neexpandovatelné
Zadní kamery 50MP (f/1.8 Clona, ​​Laser AF, PDAF) 8MP (f/2.4 Clona, ​​OIS, PDAF, 3x Optical Zoom) 13MP (f/2.2 clona, ​​120 stupňů FOV) 50MP (f/1.8 clony, 1.0um pixel Velikost, OIS, PDAF) 8MP (teleobjektiv, f/2.6 clona, ​​čočka 45 mm, duální pixel PDAF, 2x optický zoom) 13MP (f/2.4 clona, ​​15 mm, 123 stupňů ultrawide, 1.Velikost 12UM pixelů)
Přední kamery 10.7MP (f/2.2 clona) Displej krytu: 20MP (27mm čočka, 0.Velikost 8um pixelů.
baterie 4 600 mAh, nevyjímatelné, 66 W kabelové nabíjení, zpětné kabelové nabíjení 4 500 mAh, nevyjímatelný, 67W kabelový nabíjení
Rozměry Rozvinuté: 156.5 x 139.9 x 5.4mm složené: 156.5 x 75.5 x 11.1 mm Rozvinuté: 161.1 x 144.7 x 5.4mm složené: 161.1 x 73.9 x 11.2 mm
Hmotnost 255 gramů 262 gramů
Připojení 4G, LTE, NFC, Bluetooth 5.2, Wi-Fi, USB typu-C 5G, LTE, NFC, Bluetooth 5.2, Wi-Fi, USB typu-C
Bezpečnostní Skener otisků prstů směrem k boku Skener otisků prstů směrem k boku
OS Android 11 EMUI 12 Android 12 MiUi Fold 13
Cena 1 999 EUR 1 335
Koupit Huawei Pouze Čína

Huawei Mate XS 2 vs Xiaomi Mix Fold 2: Design

Tyto dva telefony mají vertikální závěs a složí horizontálně. Xiaomi Mix Fold 2 Folds jako kniha, zatímco Huawei Mate Xs 2 jde opačně. Ano, Huawei se zde rozhodl pro úplně odlišný přístup, kde je část displeje na zadní straně, když je telefon složen. To může znít divně, ale pro tento telefon to funguje překvapivě, protože jsme to dokázali zjistit během naší revizní doby.

Skutečnost, že má pouze jeden displej, umožnil Huawei, aby byl tento telefon tak tenký (11.1 mm po složení, 5.4 mm, když se rozvine). Xiaomi se podařilo téměř shodovat s tím s Mix Fold 2, což je ohromující vzhledem k tomu, že na tomto telefonu jsou dvě displeje. Zařízení je 11.2mm silné při složení a 5.4 mm, když se rozvine). Oba telefony přicházejí s rámem vyrobeným z kovu. Huaweiho skládací se cítí ještě více jako běžný telefon, když je složen, kvůli jeho zakřivenému, ale Xiaomi Mix Fold 2 není pozadu. Oba jsou v tomto ohledu vynikající volbou, protože lidé, kteří nenávidí skutečnost, jsou větší skládací telefony tak silné.

Nyní tyto dva telefony také vypadají docela odlišně, zejména když se rozvinuly. Huawei má vyčnívající pás na zádech, když se rozvine, vedle níž je část displeje ukotvena. Tento pás obsahuje různé senzory, kamery atd. Po složení je v podstatě plochý s displejem telefonu. Když se rozvine, dává vám něco, na co se můžete chytit, což je skvělé. Xiaomi Mix Fold 2 má zcela odlišný design fotoaparátu, má ostrova kamery na horní části zadní strany. Při rozvinutí se cítí spíš jako Galaxy Z Fold 4. Na jeho hlavním displeji také nemá kameru, na rozdíl od Huawei Mate Xs 2.

Xiaomi Mix Fold 2 vám poskytne toto uspokojivé kliknutí, když jej složíte, díky svým magnetům. Huawei Mate Xs 2, ne tolik. Vyžaduje to trochu síly, aby se rozvinula a složila, a budete muset stisknout tlačítko, když jej chcete rozvinout. Je to jiný zážitek, ale někteří z vás to mohou dávat přednost. Xiaomi Mix Fold 2 je o něco těžší a o něco vyšší a při rozvinutí širší. Je zajímavé, že je to užší, když je složen. Další věc, kterou je třeba poznamenat, je, že žádná z těchto dvou zařízení není hodnocena pro odolnost proti vodě.

Huawei Mate XS 2 vs Xiaomi Mix Fold 2: Display

Huawei Mate XS 2 a Xiaomi Mix Fold 2 má značně odlišná nastavení zobrazení. To je zřejmé, protože Mate XS 2 má jeden a Mix Fold 2 Dva displeje. Huawei Mate XS 2 zahrnuje A 7.8-palcový 2480 x 2200 Skládací OLED panel. To je displej 120 Hz, který může zobrazit až 1 miliardu barev. Po složení se stane 6.5palcový displej s rozlišením 2480 x 1176 pixelů.

Xiaomi Mix Fold 2 obsahuje 8.02-palcové 2160 x 1914 Skládací LTPO2 OLED Hlavní displej. Může promítnout až 1 miliardu barev, a to je panel 120 Hz. Podporuje obsah HDR10 a má také podporu Dolby Vision. Tento displej získává až 1 000 nits jasu píku v manuálním režimu a až 1300 nits při nastavení jasu automatického displeje. Druhý displej na telefonu měří 6.56 palců a je to panel AMOLED 2520 x 1080. Nabízí obnovující frekvenci 120 Hz, podporuje obsah HDR10 a Vision Dolby. Jas vrcholu je stejný jako na hlavním panelu. Tento panel je chráněn Gorilla Glass Victus, zatímco hlavní přichází se Schottovým sklem UTG.

Takže jsou tyto tři panely dobré? Nejen, že jsou dobří, jsou vynikající. Ve skutečnosti se s jedním z nich nemůžete opravdu pokazit, pokud jde o kvalitu obrazu, plynulost a citlivost na dotek. Všechny tři nabízejí opravdu živé barvy, oba jsou dostatečně jasné (Xiaomi je však trochu jasnější) a mají vynikající citlivost na dotyk. Pozorovací úhly jsou také opravdu dobré pro všechny. Černoši jsou hluboké a tak dále. Pokud jde o displeje. Pokud opravdu potřebujete mít podporu HDR10, máte opravdu pouze jednu možnost, ale šance nejsou mnoho lidí, aby se tolik staralo.

Huawei Mate XS 2 vs Xiaomi Mix Fold 2: Performance

Tyto dva telefony mají různé SOC, ale oba jsou velmi silné a představení je na obou vynikající. Huawei Mate XS 2 přichází s Snapdragon 888 4G, hlavně kvůli zákazu USA. Nabízí až 12 GB LPDDR5 RAM. Na druhé straně Xiaomi Mix Fold 2 obsahuje Snapdragon 8 Gen 1 Soc. To je nejnovější a největší čip Qualcomm a generace a půl novější než Snapdragon 888.

Jak jsem však řekl dříve, oba tyto čipy jsou nesmírně silné. S oběma můžete získat opravdu skvělý výkon a to zahrnuje i hry. Oba telefony jsou pro výkon dobře optimalizovány a to vůbec nepřekvapuje. Vzhledem k tomu, kolik platíte, to je to, co byste očekávali. Ještě jednou však Huawei Mate XS 2 nezahrnuje služby / aplikace Google, takže mějte na paměti.

Xiaomi Mix Fold 2, na straně flip, není k dispozici na globálních trzích v době psaní tohoto článku. Je omezena na Čínu, což znamená, že přichází se softwarem optimalizovaným pro Čínu na palubě. Služby Google však můžete naložit.

Huawei Mate Xs 2 Vs Huawei mate Xs

Huawei Mate XS 2 vs Xiaomi Mix Fold 2: baterie

Huawei Mate XS 2 je dodáván s baterií 4 600 mAh, zatímco Xiaomi Mix Fold 2 má uvnitř 4 500 mAh baterii. Xiaomi Mix Fold 2 může mít mírně menší baterii, ale nabízí lepší výdrž baterie. Huawei Mate XS 2 se v našem testování nedařilo zvlášť dobře. Ve skutečnosti byla výdrž baterie docela zklamáním. Podařilo se mi dostat 4 až 5 hodin obrazovky, což není zvlášť skvělé.

Xiaomi Mix Fold 2 by měl být schopen výrazně vytlačit více než to. Všechno to bude záležet na vašem použití, samozřejmě, jak vždy říkám. Jednoduše je zapojeno příliš mnoho faktorů a můžete skončit s výrazně odlišnými čísly. To platí zejména, pokud máte většinu času špatný signál, hrajete hodně her nebo udělejte něco jiného, ​​co zatěžuje procesor.

Budete rádi, že víte, že obě tato zařízení podporují rychlé nabíjení. Huawei Mate XS 2 podporuje nabíjení 66W, zatímco Xiaomi Mix Fold 2 nabízí nabíjení 65 W. Rychlosti nabíjení jsou poněkud srovnatelné, budete je schopni je nabití opravdu rychle. Uvědomte si, že Mate XS 2 také podporuje zpětné kabelové nabíjení. Žádný z těchto dvou telefonů však nemá podporu pro bezdrátové nabíjení.

Huawei Mate XS 2 vs Xiaomi Mix Fold 2: Kamery

Oba tyto telefony mají na zadní straně tři kamery. Huawei Mate XS 2 zahrnuje hlavní kameru 50 megapixelu, ultrawide jednotku 13 megapixelu a 8megapixelovou teleobjektivnou kameru. Xiaomi Mix Fold 2 má 50 megapixelový hlavní fotoaparát, 13-megapixelovou ultrawidovou jednotku a 8-megapixelovou teleobjektivní střelec. Oba tedy mají na zadní straně široké, ultrawidní a teleobjektivní kamery.

Senzory a čočky jsou však samozřejmě jiné, přestože jsou megapixely stejné. Který z nich vyjde na vrchol a jsou dobré? Oba telefony mají dobrý výkon fotoaparátu, ale zároveň se velmi liší. Cílem Huawei Mate XS 2 je poskytnout přirozenější vzhled, zatímco obrázky Xiaomi Mix Fold 2 vypadají o něco více nasyceně a také se zdají ostřejší, i když tomu tak není nutně případ.

Na základě toho, co jsme viděli, Xiaomi Mix Fold 2 dělá lepší práci s hlavní kamerou. Od telefonů Huawei, zejména špičkových telefonů, jsme hodně očekávali a Mate Xs 2 není úplně tam. Zdá se, že telefon má čas od času problém s vyvážení. Jeho ultrawide fotoaparát také poskytuje znatelně nasycenější obraz než hlavní senzor.

Xiaomi Mix Fold 2 široké a ultrawide kamery jsou vyváženější, pokud jde o barvy. To jsou mezi nimi jen určité rozdíly.

Oba zachycují dostatek detailů a ultrawide kamery jsou dobré na obou. Totéž platí pro teleobjektivy, i když The Mate XS 2 nabízí více bezztrátového zoomu. Celkově vzato jsou oba dobré, ale tam jsou lepší chytré telefony fotoaparátu, od každé z těchto společností, vlastně.

Zvuk

Oba Huawei Mate XS 2 a Xiaomi Mix Fold 2 zahrnují stereofonní reproduktory. Ti na Xiaomi Mix Fold 2 jsou vyladěni Harman Kardon. Reproduktory na obou telefonech zní opravdu dobře, i když zvuková scéna se zdá být na sluchátku Xiaomi o něco širší. Oba jsou hodně hlasité a také spousta ostrých.

To, co žádný z těchto dvou telefonů nemá, je 3.5mm konektor pro sluchátka. Jeden by si myslel, že takové velké telefony budou zahrnovat jeden, ale není tomu tak. Každá společnost chtěla telefony udržovat co nejtenčí, takže se jedná o pochopitelné opomenutí a ten, na který jsme již zvyklí.

Copyright © 2022 Android titulky. Všechna práva vyhrazena.

Tento příspěvek může obsahovat přidružené odkazy. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS