Huawei Nova 9 In Review: Opravdu dobrý i bez Google. Huawei Nova 9 Pro

Huawei Nova 9 In Review: Opravdu dobrý i bez Google?

Historie čínské elektronické společnosti Huawei mohla být sotva tragičtější. Nejprve společnost vyšplhala na olympus vysoce konkurenčního trhu smartphonů s vysoce kvalitními telefony za spravedlivou cenu. Dokonce i výrobci, jako je Samsung, se otřásla na kolenou, protože Korejci se museli bát o své dominantní postavení v segmentu smartphonu Android. Nicméně, když byl Huawei považován za nejúspěšnější výrobce smartphonů po celém světě, místo na U.S. Seznam embarga vložte klíč do díl pro Číňany. To nejen zajistilo, že zařízení společnosti již nemohou být prodávána v USA. Kromě toho to zakázalo společnostem se sídlem v USA spolupracovat s Huawei. To znamenalo, že Huawei se od té doby musel obejít bez Androidu Google a přidruženého ekosystému. Výsledkem byly vážné softwarové problémy.

Inhaltsverzeichnis / Tabulka obsahu

Problémy s hardwarem se však také rozvíjely. Koneckonců, stejně jako všichni ostatní, musel Huawei trpět nekontrolovatelným nedostatkem polovodiče. Pokud to nebylo dost špatné, společnost také musela hledat nového výrobce čipů. Nakonec se bývalý také obával vážných důsledků z USA. Ale Huawei se nevzdal. Stejně jako Phoenix z The Ashes, společnost se opět zvýšila s vlastním softwarem, samostatným obchodním obchodem a vlastní produkcí čipu. Nejnovější smartphone Huawei, Huawei Nova 9, je nyní na trhu a chce zapůsobit na některé speciální funkce. Chceme zkontrolovat, zda je Nova 9 nejen elegantní, ale také můžeme v našem testu také skóre v jiných ohledech.

Jak těžké je odříkání služeb Google?

Neudělejme se sami. Nový začátek bude pravděpodobně pro Huawei něco jiného než snadné. Koneckonců, společnost byla do určité míry nucena znovu se znovu objevit po americkém embargu. Zejména nalezení alternativy k GMS (Google Mobile Services) pravděpodobně odpovídalo za lví podíl na práci. Nevytváříte kompletní ekosystém s vlastními a třetími stranami přes noc.

To vyžaduje práci a čas. Mezitím si můžete najít cestu kolem operačního systému Huawei. Rychle je však jasné, že galerie aplikací hraje v okresní lize, zatímco obchod Apple App Store a Google Play Store Duel pro mistrovskou trofej v první divizi. Vlastní obchod s aplikacemi Huawei se však neustále zlepšuje. Zatímco západní uživatelé zejména na začátku jen stěží našli žádné použitelné aplikace, renomovaní zástupci jsou nyní také součástí hry.

Skutečnost, že hlavní poskytovatelé jako Netflix nejsou zahrnuti, však bolí. Pokud jsou softwarové problémy závažné, v našich podnebí se také přidávají citlivá omezení hardwaru. Koneckonců, Huawei prostě nesmí spustit smartphone s 5G. Mezitím lze mobilní standard dokonce nalézt v některých zařízeních na základní úrovni. Celá věc dostane hořkou chuť, když se podíváte na bývalou dceřinou čest.

Společnost Huawei s jeho Honou 50 spustila smartphone, který se podobá Nova 9 jako žádný jiný. Existuje však jeden zásadní rozdíl. Protože čest není (zatím) na U.S. Seznam embarga, Honor 50 může být spuštěn bez zpřísnění ruční brzdy, a tedy bez omezení hardwaru a softwaru. Chceme se podívat na některé body v recenzi, abychom zjistili, zda by to mohlo být patrné v praxi.

Technické podrobnosti o Huawei Nova 9

Rozměry 160 mm x 73.7 mm x 7.77 mm
Hmotnost Cca. 175 g (vč. baterie)
Zobrazit 6.57palcový OLED displej s rozlišením FHD (2 340 x 1 080 pixelů) 120 Hz
Procesor Qualcomm Snapdragon 778G 4G Octa-Core, 4 x Cortex-A78@2.42 GHz 4 x Cortex-A55@1.8 GHz
Operační systém EMUI 12
Paměť 8 GB RAM 128 GB Flash Storage
Fotoaparát Quad Camera (hlavní fotoaparát s 50 MP, ultra široký objektiv s 8 MP, hloubkovou kamerou s 2 MP a makro kamerou s 2 MP) přední kamerou (max. 32 MP)
baterie 4 300 mAh, dobíjecí s adaptérem 66 wattů (super nabíječka)
Připojení 2.4 GHz a 5 GHz, 802.11 A/B/G/N/AC/AX, 2 x 2 MIMO, HE160, 4096 QAM, 8 prostorových proudů znějící mu-mimo, Bluetooth 5.2, podpora BLE 、 SBC 、 AAC 、 LDAC, USB Type-C, USB 2.0
Cena 291 EUR.99

Obsah balíčku Huawei Nova 9

Jakmile zvednete víko elegantního bílého obalu, není žádná velká překvapení, které by bylo možné objevit. Kromě samotného Nova 9 existuje kabel USB-A na USB-C, odpovídající napájecí adaptér s neuvěřitelným 66 watty energie a průhledné krytí v obalu. Povinná jehla k otevření slotu SIM karty a obvyklé papírování je samozřejmě také zahrnuto.

Design a zpracování

Vizuálně je Nova 9 mimo vyčítání. Proto je velmi dobrý dojem, jak z hlediska designu, tak z hlediska zpracování. Zejména tenký vzhled a extrémně tenké okraje obrazovky vypadají moderně a volně lehce.

Huawei se zde spoléhá na křivky, což nejen uvolňuje celkový vzhled. Kromě toho se smartphone cítí velmi dobře v ruce. Obecně zařízení nabízí velmi dobrou přilnavost a nikdy neohrožuje vypadnutí z ruky navzdory jeho velikosti. Černá verze, kterou jsme testovali, přichází s lesklým zády, zatímco varianta modré barvy má na zadní straně matný design.

Naše testovací zařízení trpělo typickým problémem, že prsty prstů byly téměř magicky přitahovány kvůli lesklému záda. Pokud s tím máte problém, měli byste se pravděpodobně raději podívat na modrou verzi s matným zpět. Alternativně můžete jednoduše použít zahrnutý obal. Když už mluvíme o otiscích prstů.

I když je to určitě pravděpodobně otravné v očích mnoha na zádech, jsou na displeji vítány. Huawei se spoléhá na senzor pod displejem pro odemknutí. V testu vždy reagoval spolehlivě a rychle.

Navzdory své poměrně velké 6.57palcová obrazovka diagonála, Nova 9 není v rukou příliš objemná. To je v neposlední řadě kvůli humánním rozměrům 160 mm x 73.3 mm x 7.8 mm. Nemusíte tedy mít obrovské ruce, abyste mohli zařízení přiměřeně používat.

Na zadní straně také vidíme zcela novou stránku Huawei. Možná se bývalý král v kamerách chytrých telefonů chce vrátit ke své staré síle. Vizuálně to již dělá se dvěma různými kruhy. Líbí se nám design kamer, ale mají také problém. Stejně jako mnoho jiných fotoaparátů smartphonů, i tento také způsobuje nepříjemné kolísání, když je smartphone umístěn na rovném povrchu jako stůl.

Pokud vám to vadí, nemůžete se vyhnout případu. Musíte se také vyrovnat s dalším tlumičem. Huawei neposkytuje svou nova 9 ochranu proti prachu nebo vodě. Byla by možná certifikace podle IP68. Moc špatné!

Dvojče zřídka přichází sama

Je docela úžasné, jak podobné jsou Huawei Nova 9 a Honor 50. I když se blíže podíváte, můžete si zde jen všimnout jakýchkoli vizuálních rozdílů. Pouze když se podíváte na záda, lze si všimnout zásadního návrhového rozdílu. Na rozdíl od bývalé mateřské společnosti používá Honor místo „pouze“ dva různé barvy. Protože však Nova 9 určitě našla nejnižší běžné jmenovatele s černou a modrou, nemělo by to být příliš obtížné. Věci vypadají trochu komplikovanější, pokud jde o hardware a software.

Z hlediska softwaru a hardwaru se Honor nemusí podrobovat nepříjemným omezením, která Huawei trpí. To znamená, že Honor 50 začíná klasickým Androidem (Android 11 je přesný). Všechny aplikace Google, a proto jsou také zahrnuty služby. Honor 50 má další obrovskou výhodu, pokud jde o hardware. Zařízení z bývalé dceřiné společnosti Huawei má na palubě 5G. Vzhledem k tomu, že Honor 50 stojí jen o 30 eur více než klon z Huawei, nebude to pro Nova 9 na Západě snadné.

Dobrý výkon bez 5G

Už jsme objasnili, že Huawei Nova 9 vypadá a cítí se dobře. Ale co výkon? Srdcem hardwaru je Snapdragon 778G 4G od známého výrobce procesoru Qualcomm. Přidání názvu 4G již odhaluje deficit, že Huawei nemůže v Nova 9 popřít. 5G zde není na palubě. Číňané by jistě chtěli nainstalovat nejnovější mobilní standard. U u.S. Embargo znovu hodí klíč do prací.

Nedostatek rychlého mobilního internetu neznamená, že smartphone je v hrudi obecně slabý. Právě naopak. Koneckonců, 778 g nabízí o 45 procent více výkonnosti než 765 g. A to je také patrné v praxi. Nevšimli jsme si zde žádné problémy se skutečným výkonem. Nova 9 nás vždy manévrovala prostřednictvím svého operačního systému. Aplikace by mohly být rychle otevřeny a uzavřeny. Ani hraní nebyl žádný problém. To se také odráží v benchmarcích.

Huawei Nova 9 Global Version-Посмотри ! Мы получили сервисы Google и магазин приложений Google Play?

V 3D Mark Slingshot dosáhl Huawei Nova 9 skóre 6 449 bodů. Podíváme.li se na benchmarkové výsledky Honor 50, je zřejmé, že oba chytré telefony jsou zhruba na par, navzdory výhodě 5G na straně bývalé dceřiné společnosti. Podívali jsme se na výsledky benchmarku a porovnali jsme skóre. Honor 50 tak dosáhl skóre 6 345 bodů ve stejném testu benchmarku.

Podobný obrázek je také vidět ve 3DMark pro Android Wildlife Benchmark, který zpochybňuje hardware smartphonu o něco více. Nova 9 by zde mohla dosáhnout skóre 2 499 bodů. Honor 50 opět zvládl 2 501 bodů. V neposlední řadě se chceme podívat na výsledky v Geekbenchu ​​5. Nova 9 dosáhla 795 bodů v jediném jádru. Honor 50 spravoval 789 bodů v jednorázovém. V disciplíně GEEKBENCH vícejádrových, Nova 9 (3 001 bodů) se potom podaří trochu odtáhnout z Honor 50 (2 784 bodů).

Skutečný rozdíl tedy může být nejvíce určen ve vícejádrovém skóre Geekbench 5. Celkově vzato je výkon dvou chytrých telefonů na stejné úrovni. Přestože jsme neměli čest 50 za přímé srovnání, byli bychom velmi překvapeni významným rozdílem v pohledu na podobné výsledky benchmarku.

OLED displej s 120 Hz

Displej Huawei Nova 9 je mimo výčitku. Zákazníci zde opravdu nemusí dělat žádné kompromisy. OLED panel nabízí nejen živé barvy, ale také vysoké kontrasty. Díky diagonálu 6.57 palců, videa jsou také opravdu zábavná na obrazovce. Vysoké rozlišení 2340 x 1080 pixelů také zajišťuje. Při pohledu na velkou obrazovku se také vyplatí zakřivené okraje displeje. Koneckonců, to téměř způsobuje, že Nova 9 vypadá, že nemá žádné okraje obrazovky.

Tento druh technologie zobrazení je samozřejmě diskutabilní. Koneckonců, zakřivené okraje obvykle také znamenají vysoké náklady na opravu, pokud by se někdy měly dojít k poškození. Zvláštní vrchol je obnovovací frekvence. Toto je 120 Hz a má zajistit extrémně hladký pohyb. V praxi je vysoká míra Hertzů okamžitě patrná. Není možné jen úžasně procházet prohlížečem. Kromě toho hry hladce blikají přes obrazovku.

Vysoká obnovovací frekvence je samozřejmě skutečným luxusem, na který si v každodenním životě rychle zvyknete. Vždy však musíte mít na paměti, že máslové hladké filmy spotřebují hodně energie. Huawei si je o tomto problému vědom a integroval automatickou adaptaci snímkové frekvence. Nova 9 může dynamicky přepínat mezi 30 Hz, 60 Hz nebo 120 Hz. Smartphone interpretuje, že Hertzova hodnocení je vhodná pro aktuální aplikaci.

Výkon kamery Huawei Nova 9

V minulosti byly chytré telefony Huawei považovány za zámek, pokud jde o výkon kamery. Jaká je však situace u Nova 9? Huawei nainstaluje čtyřkolkou kameru. Obrovská hlavní objednaná kamera nabízí rozlišení 50 megapixelů a má f/1.9 Clona.

Fotografie, které jsme pořídili s hlavní kamerou, by měly pro průměrného spotřebitele nesplnit žádné přání. Koneckonců, jsou charakterizovány velkým osvětlením a velmi přirozenými, živými barvami. Zde můžete okamžitě rozpoznat staré silné stránky Číňanů.

Pokud rozlišení posunete na limit s 50 megapixely, musíte být spokojeni s omezeným rozsahem funkcí. To znamená, že přiblížení již není možné. Samozřejmě to vypadá jinak v normálním režimu. Zde můžete propustit páru se zvětšením až 10x.

Při přechodu na ultralehkovou čočku jsme také konfrontováni s jiným řešením. Nakonec se tento řeší s 8 megapixely. Na hloubkové čočce je o něco méně megapixelů a makro kamery s 2 megapixely.

Selfie kamera by samozřejmě neměla chybět. Nova 9 přináší působivé hodnoty s rozlišením až 32 megapixelů. Ve výchozím nastavení však fotoaparát Punchhole střílí s rozlišením 8 megapixelů. To by mělo být pro většinu lidí stačí.

Huawei Nova 9 nabízí speciální funkce sociálních médií zejména pro kameru. Takzvaný režim vlogů umožňuje používat různé funkce „kompatibilní s Instagramem“. Například můžete zaznamenat selfie video nebo aktivovat režim s dvojím zobrazením. V posledně jmenovaném je aktivována přední i zadní kamera.

Kromě fotografií nejsou videa samozřejmě žádný problém s smartphonem. Zde jsou možné nahrávky v rozlišení 4K s maximálně 30 snímků za sekundu. Pokud vám Full HD stačí, můžete také nahrávat videa s 60 snímky za sekundu.

Výkon baterie

Huawei vybavuje svou nova 9 baterií 4 300 mAh. To nejen zní jako hodně, ale také se ukázalo jako ručitel pro trvalou zábavu smartphonu v praxi. Mohl bych snadno překlenout den s nadprůměrným používáním smartphonu s novo 9.

Dokonce i se spoustou obsahu chrastícího po obrazovce při obnovovací frekvenci 120 Hz to nebyl problém. Jakmile je baterie prázdná, lze ji rychle dobít. Huawei zahrnuje napájení s 66 watty, zejména za tímto účelem. Byla by však žádoucí funkce bezdrátového nabíjení prostřednictvím technologie QI. Nic zde nefunguje bez kabelu.

Vlastnosti

S Nova 9 si můžete vybrat mezi dvěma různými barvami, „Starry Blue“ a „Black“, ale Huawei vám nedává žádnou svobodu volby z hlediska funkcí. Nova 9 přichází s 8 GB pracovní paměti a úložištěm flash s kapacitou 128 GB. Bohužel, 128 GB úložiště nelze rozšířit prostřednictvím microSD, což je docela ostuda.

huawei, nova, review, opravdu, dobrý, google

Pokud Huawei nechrání Nova 9 před prachem a vodou, mohl by být nainstalován alespoň slot microSD. Jinak je nejnovější hardwarová technologie k dispozici s Bluetooth 5.2 a 2.4 a 5 GHz Wi-Fi. NFC je také na palubě. Google Pay však na Nova 9 nefunguje, takže čip nemá zásadní výhodu.

Shrnutí recenze Huawei Nova 9

Zdá se, že s Nova 9 se zdá, že Huawei si v segmentu trhu smartphonů znovu chce pomalu udělat jméno pro sebe. Ale budou Číňané uspět v oživení dříve tak úspěšné podnikové divize? Myslíme si to. Zařízení z horní střední třídy primárně skóre s jeho působivě silným displejem. Je to nejen bohaté na kontrast a barvu, ale také hladké jako máslo, když se pohybují obrazy, blikají přes něj díky 120 Hz. Jsme také ohromeni stylovým designem smartphonu. Výkon fotoaparátu také připomíná slavné dny Huawei, kdy čínská společnost stále drží trůn kamery se zařízeními, jako je P40 Pro.

Exteriér Nova 9 je nejen hezký, ale také se cítí opravdu dobře v rukou. Taková kvalita sestavení je v řadách smartphonu střední třídy nic jiného než standardní. Kromě toho Nova 9 nedělá žádné chyby, pokud jde o výkon. Normální uživatelé se nebudou muset vyrovnat s kapkami výkonu ani v náročných aplikacích. Díky dlouhodobé baterii, kterou lze rychle dobít přes 66-Watt Surgight, se jen stěží musíte starat o prázdnou baterii.

Kliknutím sem zobrazíte obsah z www.Youtube.com

Vždy zobrazujte obsah z www.Youtube.com

huawei, nova, review, opravdu, dobrý, google

Ale samozřejmě nemůžeme opustit slona v místnosti. Přesněji řečeno, existují dva pachydermy, které nás rozzlobí na Nova 9. Nejzávažnější je určitě nedostatek služeb Google. Huawei již vytvořila působivý ekosystém s Appgallery. Pravděpodobně to však bude trvat roky, než bude držet krok s velkým modelem z Kalifornie. Kromě toho budete muset obejít bez 5G s Nova 9. To je obrovská nevýhoda na konci roku 2021.

Ti, kteří nechtějí dělat bez služeb Google a 5G, najdou perfektní alternativu na počest 50. Vizuálně a pokud jde o výkon, získáte víceméně stejný balíček jako v Nova 9. Dva kusy puzzle, které nám v Nova 9 chybí, jsou však také k dispozici za příplatek asi 30 eur. Pokud nemáte problém s těmito dvěma body nebo chcete uniknout Cosmosu Google, získáte opravdu dobrý chytrý telefon s Huawei Nova 9.

Huawei Nova 9 / Pro oficiálně spuštěna, počínaje 2699 Yuan (418)

Podle rozvrhu dnes Huawei vydal až 7 nových produktů, včetně řady Huawei Nova 9. Nova série společnosti Huawei zažila 5 let a 8 generací produktů. Vždy se zaměřuje na mladé lidi.

Manažer Huawei odhalil, že od nynějška počet prodaných chytrých telefonů Nova po celém světě přesahuje 190 milionů. Řekl také, že Huawei Nova 9 přichází s harmonyosem z krabice. Od 22. září 2021 bylo více než 120 milionů uživatelů upgradováno na harmony. V současné době 400 aplikačních a servisních partnerů, 1700 hardwarových partnerů a 1.Na výstavbě ekologie harmonyos se zúčastnilo 3 miliony vývojářů.

Design Huawei Nova 9

Dříve stejný exec řekl, že Huawei Nova 9 trvala více než rok přípravy. Existují dva chytré telefony Huawei Nova 9. vanilková verze a verze Pro.

Pokud jde o vzhled, série Nova 9 přináší 4 nové barvy, jmenovitě ne. 9 barvy, klasický les, Provence a jasně černá. Zadní skořápka pokračuje v návrhu prstenu Nova 8 hvězdiček. Ale teď je to kompaktnější a vize je rafinovanější.

Huawei Nova 9 Pro přichází s 6.Velká obrazovka 72 palců. Tělo tenkého a světlého 3D hyperboloidního skla se hodí k 1 miliardě původní barevné obrazovky. Levé a pravé hranice jsou neviditelné a přinášejí silnější pohlcující vizuální zážitek. Over, Huawei Nova 9’s 6.Dotyk 57palcového obrazovky se neustále zlepšuje, což vám přináší víceúčelový dotek 300Hz, přesná korekce na úrovni pixelů a dotykový ultra vysoký rozlišení technologie.

Oba telefony mají rozlišení 2676 × 1236, konstrukce obrazovky 75 stupňů, podpora barevného gamut P3 atd. Mimochodem, Nova 9 Pro také podporuje vysokou frekvenci obnovy 120 Hz a lze jej upravit mezi 60-120 Hz.

Pokud jde o váhu, Nova 9 má tloušťku 7.77 mm a hmotnost 175 gramů a Nova 9 Pro má tloušťku 7.97 mm a hmotnost 186 gramů.

Kamery Huawei Nova 9

Také Huawei Nova 9 Pro nadále přichází s výkonným selfie kamerou. Nyní jsou na přední straně dvě čočky 32MP. Neexistuje tedy žádný rozdíl, jaký druh střelby potřebujete-ultralehkovou střelbu nebo střelbu portrétu-telefon je schopen poskytnout kvalitu obrazu s vysokým rozlišením.

Kromě čoček s vyšším rozlišením, Huawei Nova 9 Upgrades SLR portrét selfie střelba a funkce s pomalými dveřmi směřujícími předními dveřmi. Takže když budete mít selfies, budete vždy zaměřeni, zatímco zbytek fotografií bude rozmazaný.

Huawei Nova 9 Pro podporuje širokoúhlé inteligentní přepínání. Pochopí, jaké fotografie budete pořizovat.

Zobrazit galerii (6)

Pokud jde o zadní kameru, řada Nova 9 má 50megapixelovou super-snímací obrazovou jednotku. Oba telefony podporují 50-megapixelovou hlavní kameru RYYB-Pixel, 8-megapixel ultraletní objektiv, 2-megapixelový objektiv a 2-megapixelové makro čočky. Velikost senzoru 50 megapixelu je 1/1.56 palců. Světelný vstup je tedy zvýšen o 40%. Je to největší senzor v sérii Huawei Nova.

Telefony jsou dodávány s ultralehlým obrazovým motorem XD Fusion, který může zaznamenávat vysoce kvalitní detaily v různých světelných prostředích. Samozřejmě podporuje vlajkovou lodi Huawei Super-citlivosti Ryyb.

Gizchina News of the Week

Také Huawei Nova 9 Pro je ideální pro záznam vlogů. Huawei Nova 9 Pro podporuje ultralehké video 4K video, nízko osvětlené stabilizace portrétu, přední pomalý pohyb a časosběrné fotografie, sledování 3mic zvuku atd.

Celá série Huawei Nova 9 odemkne více kreativních způsobů střelby. Střelba v multi kamerách umožňuje telefonu používat přední i zadní kamery pro nahrávání videa současně. Můžete také použít software pro úpravy okvětních lístků k inteligentnímu úpravě a vytvoření filmu s jediným kliknutím.

Huawei Nova 9 klíčové funkce

Pod kapotou hostí Huawei Nova 9 Pro Chip Qualcomm Snapdragon 778G 4G. Rovněž přichází s baterií 4000 mAh, která podporuje první generaci 100 W Huawei Super-rychlé nabíjení. Vzhledem k tomu může být baterie plně nabitá za 20 minut.

Pokud jde o Huawei Nova 9, má stejný Qualcomm Snapdragon 778G 4G Chip. Kapacita baterie je však 4300 mAh, i když podporuje nabíjení pouze 66 W.

Toto je 6nm procesní čip s osmijádrovou architekturou. Frekvence jádra velkého jádra A78 je až 2.4GHz. Procesor také integruje jádro Adreno 642L GPU.

Pokud jde o rozptyl tepla, Nova 9 Pro také podporuje 360stupňovou architekturu kapaliny chlazeného tepla chlazenou teplem. Používá duální VC chlazený tepelný dřez Ultra vysoký tepelný tepelný chladič a inteligentní dynamické nastavení AI inteligentní dynamické nastavení. Během hraní tedy rychlé rozptyl tepla vychladne telefon během několika sekund.

Každopádně jedním z největších vrcholů této série je harmonyos 2 z krabice. Ten má pohodlnější a hladší komunikační prostředí díky koordinaci víceúhelníků, souběžnosti duálního sítě, sdílení komunikace s více zařízeními a predikci signálu AI.

Harmonyos 20. Přináší také dynamické stolní počítače a zajímavá témata pro vytvoření personalizovaného obsahu pro vás; Spojené řeči a připojený prostor poskytují nové komunikační metody pro vaše sociální interakce; Smart Memo, super přístupová karta, ochrana osobních údajů a zabezpečení a další funkce způsobují, že je telefon chráněn.

Huawei Nova 9 cen

Huawei Nova 9 Pro

Jsou již k dispozici pro předobjednávku a tyto telefony začnou přepravu 29. září.

HUAWEI NOVA 9 Recenze: Telefon, který mohl být hitem

Dnes kontroluji zařízení, které za jiných okolností mohlo mít každou šanci stát se hitům, ale nikdy se nestane z politických důvodů. Technicky vynikající produkt za svou cenu, bude s největší pravděpodobností bez povšimnutí. Seznamte se s Huawei Nova 9. jedním z mála chytrých telefonů společnosti, které Huawei navrhl a vyrobil od začátku do konce v období sankcí.

Smartphone je významný především proto, že byl pro značku vůbec vyroben v této obtížné době. A to je pro mě osobně zajímavé. Pojďme začít.

Úplné specifikace Huawei Nova 9

Abychom pochopili, jaký druh zařízení testujeme obecně, podívejme se na plné vlastnosti smartphonu.

 • Rozměry: H 160 × W 73.7 × D 7.77 mm
 • Hmotnost: asi 175 g (s baterií)
 • Obrazovka: 6.57palcový OLED, FHD, 2340 x 1080 pixelů, 1.07 miliard barev, 120 Hz obnovovací frekvence, 300 Hz vzorkovací frekvence, vícebodový dotek
 • Systém na čipu: Qualcomm Snapdragon 778G 4G, Octa-Core, 4 × Cortex-A78, 2.42 GHz 4 × Cortex-A55, 1.8 GHz, Adreno 642L Video Core.
 • Paměť: 8 GB RAM 128 GB ROM
 • Hlavní kamera: 50 MP (objektiv s vysokým rozlišením, f/1.9), 8 MP (ultraletní čočka, f/2.2), 2 MP (hloubka pole, f/2.4), 2 MP (makro čočka, f/2.4)
 • Režim automatického zaostření: Fázové zaostření, zaostření kontrastu
 • Stabilizace obrazu: AIS
 • Zoom: Digitální
 • Rozlišení fotografií: Až 8192 × 6144 pixelů
 • Rozlišení videa: Až 3840 × 2160 pixelů, podpora 720p při 960 fps, zpomalený pohyb. Hodnoty 720p a 960 fps jsou implementovány na základě algoritmu interpolace s podporou umělé inteligence.
 • Režimy střelby z hlavního fotoaparátu: video blog, tvorba příběhů, střelba AI, super široký úhel, noční střelba, portrét, vysoké rozlišení, fotografie, pro, video, duální pohled, super makro, panorama, časový propad, zpomalený pohyb, clona, ​​nálepky, nálepky, nálepky Dokumenty, živé fotografie, filtr, časovač, úsměv, ovládání zvuku, okamžité střelby, roztržení
 • Fotoaparát směřující vpředu: 32 MP, f/2.0 Clona
 • Rozlišení fotografií: Až 6528 × 4896 pixelů
 • Rozlišení videa: Až 3840 × 2160 pixelů, 720p podpora při 240 fps, zpomalený pohyb
 • Režimy střelby v přední kameře: video blog, nízká rychlost závěrky, vytváření příběhů, noční střelba, portrét, video, zpomalení, časové propad, panorama, filtr, nálepky, úsměv, ovládání zvuku, časovač
 • Baterie: 4300 mAh, Huawei Supercharge 66W Rychlé nabíjení
 • Hlavní a sekundární SIM karty: 4G FDD LTE, 4G TDD LTE, 3G WCDMA, 2G GSM (850/900/1800/1900 MHz)
 • Wi-Fi připojení: 2.4 GHz, 5GHz, 802.11 A/B/G/N/AC/AX, 2 × 2 MIMO, HE160, 4096 QAM, 8 MU-MIMO Antény, vrchol stahování a rychlosti přenosu dat: až 2.88 Gbps
 • Bluetooth: 5.2, podpora BLE, SBC, AAC, LDAC.
 • USB: Type-C, USB 2.0, Jack pro sluchátka
 • NFC: Podporuje režim čtení a zápisu, režim emulace karty (platba pomocí SIM karty nebo HCE)
 • Navigace: GPS, AGP, GLONASS, BEIDOU, Galileo, QZSS, Navic
 • Senzory: Gravity senzor, skener otisků prstů, gyroskop, kompas, senzor světla, senzor blízkost
 • OS: Android 11 s EmUI 12 Shell

Jak vidíte, na papíře je to moderní smartphone s dobrým hardwarem. Jediná věc, která může být matoucí, je nedostatek podpory pro 5G sítě. Ale to jsou důsledky sankcí. Qualcomm nemohl Huawei dát více. Kritická nevýhoda zařízení? Nemyslím si to. Zejména v souvislosti se současnou realitou vývoje mobilních sítí. Pro většinu úkolů stačí dobré připojení 4G.

Umístění a cena

Výrobce oznámil evropskou cenu smartphonu (499 EUR) na oficiální akci. Stručně řečeno. podle mého názoru je cena příliš vysoká a nebude klesat. Proč si přečtěte výše uvedený odkaz. Jen mějte na paměti, že to není oficiální postavení Huawei, ale pouze moje spekulace.

Právě teď je to Costa asi 576. Ti, kteří vytvořili předobjednávku.

Pokud jde o umístění, linka Nova byla vždy rozsah medicí s vlajkovými lodí, obvykle z hlediska výkonu, obrazovky a kamer. Zda tento trend přetrvává, je třeba vidět.

Co je v krabici

V jednoduché bílé krabici je samotný smartphone s ochranným filmem přilepeným na sklenici, vysoce kvalitní značkový průhledný silikonový pouzdro, tlustý kabel USB/USB-C a velká nabíječka s podporou rychlého nabíjení 66 W.

Design, materiály, kvalita budování

Huawei Nova 9 používá několik řešení, která jsou navržena k odlišení smartphonu od konkurentů. Myslím, že by se měli odvolat k potenciálním kupcům.

Nejprve obrazovka se zakřivenými hranami. Toto je určitě vlajkové lodi v očích většiny kupujících. Trochu datovaný, ale stále docela oči chytit.

Ano, ohyby jsou většinou zbytečné (i když můžete zahrnout zatahovací boční panel). Externě, smartphone těží z tohoto displeje.

Druhou funkcí smartphonu je hlavní kamera. Podle návrhu je to stejné, jako by to mělo být v řadě Huawei P50, která ve skutečnosti nevstoupila na trhy mimo Čínu. Dva velké kruhy, jeden pod druhým, ztělesňující nekonečno nebo cokoli jiného někomu připomínají. Nic fantazie, ale existuje nádech originality.

A třetí funkcí designu je Cool Back Cover Coating, který neshromažďuje otisky prstů a jiných stop používání. Povrch je na dotek drsný a příjemný, zdá se matný, ale zároveň se doslova jiskří s vícebarevnými duhovkami ve světle. Je obtížné to popsat slovy, je lepší se podívat na video a ještě lépe. žít, protože hmatové pocity jsou v tomto případě nesmírně důležité.

Ve všech ostatních ohledech je Nova 9 obyčejným prostředníkem se všemi následujícími důsledky. Rám je plastový, lesklý, podobný zadnímu krytu. Připomnělo mi to Huawei P30 Pro: má stejné tenké rámy. Smartphone je poměrně tenký a lehký. Ale jeho lehkost spíše způsobuje, že se cítí levnější. Očekával jsem, že to bude vážnější. Ale pak si na to zvyknete, přestanete věnovat pozornost.

Kvalita sestavení je perfektní, nemůžu najít nic, na co by si stěžoval, Huawei je pro to známý.

Ergonomie

O velkém telefonu není nic neobvyklého. Tlačítka jsou umístěna na obvyklých místech pro chytré telefony Huawei na pravé straně. Pokud držíte smartphone v pravé ruce, pohodlně se hodí pod palcem. Skener otisků prstů je na obrazovce a je umístěn příliš nízký, musíte během odemknout smartphone malým prstem zespodu. Opět se to děje s většinou smartphonů s 6.5 ‚obrazovky. Pokud jde o ergonomii, Nova 9 nepředstavuje žádná překvapení.

huawei, nova, review, opravdu, dobrý, google

Rozložení

Vpředu je samozřejmě obrazovka se zakřivenými hranami. Rámy jsou docela tenké, ale stále o něco širší než vlajková loď P40 Pro. Černé rámy kolem obrazovky jsou symetrické, takže přední část vypadá elegantní a harmonicky.

Horní rámeček má senzory skrytého světla a blízkost. Mezi sklem a rámem nahoře je nejtenčí slot hlasového reproduktoru. Fotoaparát orientovanou na přední stranu zabudované do obrazovky nahoře uprostřed doplňují kompozici.

Zadní deska je na okrajích ohnutá. Vpravo a vlevo jsou ohyby velké, nahoře a dole jsou menší, ale jsou vizuálně patrné.

Jednotka kamery v levém horním rohu je velká a vyčnívá 3-4 mm. Ohranění ostrova je kov a pak přichází platforma s černým sklem. Kulatý blok hlavní kamery je zvednut další zlomek milimetru a kolem obvodu je malý vyčnívající ochranný prsten. A dolní jednotka se 3 kamerami a blesk naopak je mírně zapuštěna. Obecně je design kamer víceúrovňové a poměrně bizarní.

V dolní části případu jsou lesklé loga.

Obrazovka

Musím říci hned, 6.57 ″ Huawei Nova 9 OLED displej s rozlišením 2340 × 1080 pixelů je jedním z klíčových rysů smartphonu. Zapůsobí na své vlastnosti a je velmi dobrý v reálném provozu. Toto je pravděpodobně nejlepší obrazovka v jeho cenovém segmentu pravděpodobně. Soudit pro sebe.

Uvedené parametry obrazovky jsou velmi cool. Jsou podporovány působivé barvy plus miliardy, dochází k úplnému dodržování standardu DCI P3, podpora pro HDR10 a AE

Pokud jde o nastavení programu, jsou zde všechny standardní čipy a trochu více: přechod na tmavé téma, pohodlí očí a redukované blikání, režim e-knihy-přepínání obrazovky na černobílý režim. Rozlišení a obnovovací frekvenci displeje můžete upravit, přepínat mezi dvěma vestavěnými barevnými schématy-standardní a nasycený a také upravit vykreslování barev ručně.

Výkon

Toto je nejvíce nudnější sekce, ale musíme alespoň stručně popisovat naše dojmy z výkonu smartphonu. Při normálním provozu se vůbec nestaly žádné problémy. Koneckonců, Qualcomm Snapdragon 778G je poměrně produktivní řešení, které uspokojí většinu uživatelů. A video jádro je zde výkonné, takže můžete hrát jakékoli hry. Hlavním problémem je nainstalovat všechny požadované hry na tomto smartphonu tak, aby fungovaly normálně a synchronizovány s cloudem (to vyžaduje mnoho moderních her, zejména online).

Obecně platí, že vše, co musíte pochopit, je, že hardware smartphonu poskytuje téměř vlajkovou loď. Pouze řada Snapdragon 800 může být lepší, ale je zde také nevýhoda mince ve formě zvýšeného vytápění a menší energetické účinnosti. A samozřejmě, kategorie cen takových chytrých telefonů je obvykle vyšší. Některá řešení z Poco však vytvářejí vážnou konkurenci pro našeho hrdinu. Pokosová zařízení mají své vlastní problémy a ne všechno je hladké s kamerami a softwarem, ale existují plnohodnotné služby Google. Ale to je další příběh.

A je to! Pokud čekáte na některé testy a benchmarky, pak jsou zde výsledky Antutu ve srovnání s Huawei P40 Pro, jak vidíte, vše je velmi slušné:

Nova 9

Kamery

Při oficiální prezentaci výrobce věnoval velkou pozornost kamerám smartphonu. Byly popsány ve všech obvyklých různých vlajkových epithetech a umístěny téměř jako nejlepší volba pro mobilní fotografy.

Ve skutečnosti jsou kamery ve skutečnosti docela dobré. Spíše je pouze jedna kamera. Není divu, že to výrobce nazývá ultra kamera (Ultra Vision 50 MP). Za prvé, tento modul se rozlišuje velkým senzorem s barevnými filtry RYYB, což je o 40% citlivější než standardní senzory, což znamená, že vnímá více světla a umožňuje vám pořizovat slušné fotografie za špatných osvětlovacích podmínek.

Obecně platí, že pokud jde o kvalitu fotografií, měli byste pochopit, že hlavní věcí ve smartphonu není optika a hardware (jsou zde v rámci rozpočtu prostě slušné), ale software, nebo spíše algoritmy pro následné zpracování obrázků AI. Veškerá zátěž a odpovědnost za dobré fotografie spadá na speciální vyhrazený procesor s názvem Huawei XD Fusion Engine. Jakmile jste pořídili fotografii, vypadá to nějak vybledlý a bez výrazu na obrazovce. Ale těsně před našimi očima se zdá, že se pic vyvíjí a začnou se objevovat detaily. A tak AI dokončí obrázek a zlepší ho. A ve skutečnosti se jedná o docela rozumný a progresivní přístup, který vám umožní dosáhnout slušné kvality fotografií v průměrném vybavení. Například linka Google Pixel se v tomto směru neustále vyvíjí.

Pokud jde o zbytek modulů fotoaparátu jsou velmi slabé, ale opět je kvalita fotografie vylepšena následkem zpracování. Modul širokoúhlého je docela užitečný v dobrém osvětlení a další 2 moduly pomáhají s hloubkou pole a makro fotografie.

Kamera je obecně v pořádku. Docela v pořádku pro středního rangera, ale v mnoha ohledech omezené ve srovnání se skutečnými vlajkovými loděmi. Fotoaparát podporuje digitální přiblížení až do x10. Příklady fotografií jsou připojeny.

Pokud jde o režimy fotografií, existují standardní, noční, portrétní režimy a nastavení manuálního parametru (režim Pro), clona (nastavení rozmazání pozadí), hi-res (střelba s maximálním rozlišením 50 MP), panorama a super Makro.

Mnoho funkcí fotoaparátu „blogger“ je o videích. Nejprve je podpora pro střelbu 4K, ale pouze při 30 fps. S frekvencí 60 FPS můžete natočit 1080p a videa s nižším rozlišením. Při natáčení videa se zapíná inteligentní systém superstabilizace. stejně jako nejlepší vlajkové lodě. To vám umožní používat smartphone jako akční kameru. Speciální režim blogu videa umožňuje natáčet současně na různých modulech hlavní kamery a současně na předních a zadních kamerách, rozdělovat obrazovku na polovinu nebo pomocí obrázku v režimu obrázku. Je zrychleno a zpomalené střelby na 960 fps. Fotoaparát rozpozná úsměvy a porozumět frázím (musíte hlasitě říci „sýr“ nebo jen zvednout hlas). Můžete také přizpůsobit uživatelské rozhraní fotoaparátu. Seřadit režimy ve správném pořadí a přivést potřebné na hlavní obrazovce z nabídky „“.

Pokud jde o kvalitu videa. Není to špatné, ale nemohu říci, že je to velmi dobré. Je to průměrné, v pořádku pro segment cen. Opět to trochu nedosáhne vlajkové lodi.

Několik slov o kameře orientované na přední. Není to také špatné, ale s pevným zaměřením. Ale podporuje natáčení videa 4K. Existuje režim pro zapnutí podsvícení obrazovky místo blesku, enhancer pro selfies a portrét a noční režimy.

Smartphone má také poměrně pokročilý vestavěný editor videa s názvem Petal Clip. Něco pro bloggery, jak to chápu. Editor má všechny potřebné nástroje k vytváření krátkých videí, jako je pro Tiktak. A existuje dokonce i magické tlačítko „Auto-Creation“, kde stačí zadat zachycený video soubor a poté z něj program vytvoří velkolepý hudební klip.

Sdělení

Pokud z politických důvodů zahodíme nedostatek podpory z 5G, pak je to všechno v pořádku. Smartphone má všechno. K dispozici je také moderní modul Wi-Fi 6 s teoretickou možnou rychlostí přenosu dat až 2.88 Gbit/S.

A vše je v pořádku se všemi ostatními moduly. Bluetooth je nejnovější verze, GPS podporuje všechny možné protokoly a dokonce i nový pokročilý modul NFC, který bohužel pravděpodobně nebudete moci provést praxi kvůli nedostatku Google platí.

Zvuk

Tradičně Huawei Nova 9 nemá analog 3.5mm zvukový konektor, a pokud jste fanouškem kabelových sluchátek, budete muset koupit ty s plugem USB-C nebo hledat adaptér. Mám ten. Rozhodně to fungovalo s P20-30 Pro, nefunguje s P40 Pro (jako s většinou smartphonů Samsung), ale má rád Nova 9. loterie to nedoporučuji. Každopádně je čas vzdát se drátů. Dělám to přesně tři roky. Bluetooth 5.2, podpora AAC, je to všechno.

Pokud jde o reproduktory. Hlavní je vynikající. Škoda, že to není stereo. Rozsah je široký, bez zkreslení a sípání při maximálním objemu. Konverzační řečník v Nova 9 je také dobrý, nemám žádné stížnosti.

Odemčení

Nic neobvyklého, existuje skener otisků prstů, rozpoznávání obličeje a inteligentní odemknutí pomocí důvěryhodných zařízení připojených k Bluetooth (hodinky nebo náhlavní souprava). Ve druhé verzi existuje „optimalizovaný režim“ pro další ochranu, což je pravděpodobně něco, co souvisí s ekosystémem Huawei, v blízké budoucnosti to přijdu.

Skener otisků prstů je rychlý, necítí se nijak odlišný od nejrychlejších vlajkových skenerů. Ani jsem nepozoroval žádné chyby. Jedinou stížností je, že senzor je příliš nízký. Rozpoznání obličeje také funguje skvěle, je velmi rychlé za standardních podmínek a funguje i ve tmě. Chcete.li urychlit rozpoznávání ve tmě, můžete aktivovat možnost zvýraznit obličej s obrazovkou, ale i bez této funkce, rozpoznávání funguje, je to jen pomalejší.

Životnost baterie

Může se zdát, že baterie s kapacitou 4300 mAh není podle moderních standardů moc. Ale zároveň smartphone ukazuje vynikající výdrž baterie. Telefon může přežít několik dní. Výrobce tvrdí, že společnost Nova 9 implementuje inovativní systém řízení energetiky založený na umělé inteligenci (myslím, že žádné služby Google pomohly, kromě energeticky účinné platformy?). Opravdu nevím, co to znamená, ale výsledek mluví sám za sebe.

Také vzhledem k tomu, že kapacita baterie nebyla nafouknuta, byla Nova 9 schopna zůstat v tenkém a lehkém zařízení a podmanit se svou elegancí.

Nejdůležitější věcí v tomto smartphonu je však podpora rychlého nabíjení, díky které zařízení doplňuje prázdnou baterii asi za 38 minut. A za 18 minut si můžete nabíjet Nova 9 až 60%, což stačí na den provozu. Over, 66-wattová nabíječka přichází sdružená s chytrým telefonem, což je dobrá zpráva. Konkurenti samozřejmě již mají možnosti s nabíjením 120 wattů. Ale věřte mi, 66 je také velmi rychlé.

Osobně mi chybělo podpora bezdrátového a reverzního bezdrátového nabíjení (používám náhlavní soupravu Freebuds Pro a A GT 2 Pro Watch). I když se jedná o čistě vlajkovou loď.

Firmware a software

EMUI 12 je přechodná skořápka, která absorbovala harmony OS UI, ale jeho softwarový základ je stále Android 11. Zatím uživatelé chytrých telefonů Huawei mimo Čínu nemají přístup k novému operačnímu systému, zadek v tom nevidím velký problém, protože jaký rozdíl to pro koncového uživatele dělá, co je pod kapotou?

Obecně máme známé rozhraní Android s drobnými vylepšeními. Například nejviditelnější věc je přepracovaná opona. Pokud přejedete po obrazovce zleva nahoře, otevře se nabídka oznámení. Vpravo je ovládací panel s přepínači, síťovými připojeními a tlačítky pro rychlý přístup k připojeným zařízením v ekosystému Huawei, jako jsou inteligentní hodinky, sluchátka, tablety nebo notebooky.

Můžete si také všimnout velkých složek nebo spíše skupin aplikací na ploše. Liší se od standardních složek v tom, že jakákoli aplikace lze otevřít kliknutím na ikonu. bez otevření složky v novém okně. To znamená, že je to spíše widget pro seskupení aplikačních zkratky na ploše.

Dalším klíčovým rysem EMUI 12 je pokročilý režim pro více oken a pracuje s více aplikacemi na rozdělené obrazovce. Zde máte úplnou svobodu změnit velikost okna, zhroutí se do plovoucí zkratky a rozšířit ji na celou obrazovku. Obecně je to velmi cool, i když jsem osobně nenašel praktickou aplikaci těchto funkcí pro sebe.

Obecně platí, že design aktualizované skořápky vypadá svěží. Všechny prvky rozhraní jsou leštěny, animace jsou krásné. Opravdu se mi líbí výchozí písmo.

Ale samozřejmě, hlavní věcí pro každého uživatele není obal, ale plnění bonbónů. Nebo spíše, v tomto případě. absence nejoblíbenějšího náplně. V EMUI 12 nejsou žádné služby Google. A pro většinu uživatelů to zní jako verdikt. Ale ne pro mě. Používám Huawei P40 Pro téměř 2 roky a již jsem si na tyto problémy zvykl.

Samozřejmě nemůžu doporučit nikoho, aby vše upustil a přepnul na smartphony Huawei bez GMS. Over, nemůžu nikomu uložit svou zkušenost, protože je to atypické, protože téměř vždy mám po ruce 2-3 chytré telefony paralelně a také s GMS na palubě, také. Ale P40 Pro je můj hlavní smartphone a já s tím neměl problémy.

Nechci znovu zvyšovat téma „Tvrdý život“ pomocí smartphonu bez vestavěných služeb Google. Podle mého názoru se uživatelská zkušenost nepochybně mění, ale ne významně. Nadále používám obvyklé služby a aplikace, ale možná jinou podobou nebo trochu jiným způsobem. To, co mi určitě chybí, jsou bezkontaktní platby pomocí Google Pay. Ačkoli tento problém lze také vyřešit změnou platebního systému, například pomocí zařízení zápěstí, jako je Xiaomi Mi Smart Band 4-6 NFC nebo hodinky, které podporují Garmin Pay. Všechno bylo popsáno mnohokrát po dlouhou dobu a pokud chcete, můžete si přečíst mé zkušenosti v tomto článku:

Výrok

Líbí se mi Huawei Nova 9, pokud to považuji za výhradně za testovací zařízení. Stylový, tenký, lehký, docela silný, s vynikající obrazovkou, dobrým fotoaparátem a rychlým nabíjení. Mnoho z nás zmeškalo kvalitu Huawei a Nova 9 ukazuje, že společnost nezapomněla, jak tyto velmi smartphony vyrobit. dokonce i v nejdůležitějších podmínkách.

Ale tady se vracíme k jedné z nejdůležitějších nevýhod. nedostatek služeb Google neguje všechny výhody zařízení a odsuzuje jej Oblivionu. Maximum, na které se může spolehnout Huawei Nova 9, je popularita u úzkých kruhů znalců, odborníků a fanoušků značky. Neexistuje žádná naděje na hromadný prodej. Škoda. Smartphone opravdu vyšel docela dobře. Chtěl bych to dokonce udělit nějakou redakční cenu, ale co má smysl? Bude to spíše cenu útěchy než skutečné doporučení k nákupu.

Proto nechám konečné rozhodnutí kupujícím. Koneckonců, někdo si určitě koupí tento smartphone z důvodů, proč nemohu pochopit. Ale nebudu soudit, protože se jedná o kvalitní zařízení, bez ohledu na to.

Přihlaste se k odběru našich účtů:

Spoluzakladatel root Nation. Editor, generální ředitel. Nestarám se o jmenovky a neuctívám značky. Pouze kvalita a funkčnost záleží na gadgetu!

Huawei Nova 9 Recenze

Nova 9 nabízí hrst prémiového funkcí za atraktivní cenu, ale pokračující absence velkého počtu populárních aplikací v Appgallery Huawei dělá tento telefon obtížné doporučit.

Nevýhody

Úvod

Nova 9 je nejnovějším přírůstkem do řady chytrých telefonů Huawei v polovině NOVA NOVA.

Huawei prodává novu jako dostupnější alternativu k jeho oblíbeným zařízením P a Mate a pro telefon 500 EUR se značce podařilo napěchovat v mnoha prvotřídních funkcích. Od displeje 120 Hz po 50megapixelovou kameru a rychlé nabíjení 66 W, Nova 9 má přepracování vlajkové lodi bez vlajkové lodi ceny.

Přestože Nova nadále provozuje EMUI 12 v operačním systému Android, telefon také postrádá některé z nejpopulárnějších aplikací na trhu. včetně dlouhého seznamu aplikací Google Google.

Nedostatek 5G může také odložit, zejména pokud je přítomen na telefonech, jako je OnePlus Nord 2.

Design a obrazovka

V riziku, že se objeví jako povrchní, je Huawei Nova 9 jedním z nejkrásnějších telefonů, jaké jsem kdy viděl, i když ve srovnání s některými dalšími dobře vypadajícími telefony Android, jako je Galaxy S21. To je většinou díky cíli, který Huawei (a já) nedokáže na fotografiích spravedlnost.

Telefon je dodáván ve třech odstínech: hvězdná modrá, rozdrcená zelená a černá. Obdržel jsem hvězdnou modrou variantu, která má povrchovou úpravu duhového modrého stříha, která odráží třpytivé pole barev, když je zasaženo sluncem. Návrh je rozdělen v levém horním rohu velkým modulem fotoaparátu, který je umístěn po poli 50-megapixel.

Zadní část nezískala otisky prstů nebo šmouhy, což je rozhodně bonus. I když pokud jsou škrábance a oděrky problémem, je v krabici jasný případ pro přidanou ochranu.

Telefon je vysoký a štíhlý, s rozměry 160 x 73.7 x 7.77 mm. Je také lehký na pouhých 175 g.

Pokud jde o porty, na základně telefonu je port USB typu-C, ale ne 3.5mm Jack, takže budete muset investovat do dvojice bezdrátových sluchátek nebo použít adaptér, pokud chcete poslouchat hudbu sami.

Nova 9 balí 6.57palcový zakřivený OLED displej s rozlišením 2340 x 1080 a kamerou pro děr.

Displej je úžasně ostrý a podrobný a skvělý pro streamování videí HD v telefonu. Barvy jsou živé a punchy a černoši jsou díky technologii OLED hluboko.

Jednou z standoutů je zde frekvence 120 Hz. funkce, která se právě teď objevuje na mnoha vlajkových telefonech a dělá posouvání a hraní znatelně plynulejší. Obnovová frekvence Nova lze také snížit na standardní 60 Hz, aby se ušetřilo baterii, když 120 Hz není potřeba, ani automaticky, pokud máte displeji nastaveno do „dynamického“ nastavení.

Nova 9 se také může pochlubit vzorkovací rychlostí dotyku 300 Hz, díky čemuž je displej citlivější a lépe vhodnější pro úkoly, jako jsou hraní her, než některé konkurenční telefony.

Fotoaparát

Nova 9 obsahuje čtyři kamery: 50 megapixelový „ultra vision“ hlavní senzor (f/1.9), 8megapixelový ultralehkový úhel úhlu (f/2.2), 2-megapixelový senzor (f/2.4) Pro portréty a 2-megapixelový makro senzor (f/2.4) se střeleckou vzdáleností 4 cm.

Neexistuje žádný teleobjektiv pro optický zoom, ale kamera nabízí digitální přiblížení až 10x. Obrázky vypadají dobře na 2x, ale o 5x a 10x jsem viděl znatelný pokles kvality a ztráty detailů.

Hlavní senzor 50 megapixelů a ultralehkový úhel objektivu jsou určitě standouty zde.

Zejména hlavní senzor přinesl několik skvělých výsledků, s zářivými barvami, spoustou detailů a slušným množstvím hloubky, což umožnilo subjektu skutečně pop i na pozadí stejné barvy. Snadno jsem se viděl pomocí 50 megapixelového objektivu v tomto telefonu jako můj hlavní fotoaparát.

Makro čočka dělá slušnou práci, pokud jde o zachycení zblízka záběry objektů, ale není dokonalá.

Tento list byl rozmazaný nepořádek s hlavní čočkou, ale stal se ostrým a znovu získal detaily, když jsem vyfotil fotografii v makro režimu. Barvy však byly chladnější a méně nasycené a mám pocit, že bych mohl získat více životů tím, že jsem vzal obraz z dále zpět s hlavní čočkou a oříznutím.

ВЗЯЛ новенький HUAWEI NOVA 9. Я В ШОКЕ!�� КАК ИМ УДАЛОСЬ?�� ОТЛИЧНО СБАЛАНСИРОВАННЫЙ СМАРТФОН!

V tomto telefonu je noční režim, ale nemohu říci, že jsem si všiml velkého rozdílu mezi fotografiemi pořízenými při slabém světle s a bez něj zapnuto.

Na displeji je také 32 megapixelová holská kamera s otvorem f/2.0, které jsem zjistil, že je jasný a dobře kontrastovaný. Fotoaparát mi přinesl zářivé oranžové tóny ve vlasech a kvalita netrpěla masivně při matném osvětlení.

Fotoaparát selfie je schopen zachytit 720p video při 240 snímků za sekundu, zatímco zadní kamera může nahrávat 720p video až 960 snímků za sekundu. Obě kamery jsou schopny střílet ve 4 kB, zatímco posledně jmenované také podporuje vlastnosti zpomaleného pohybu a časově prodlevy.

Výkon a software

Huawei Nova 9 běží na Huawei’s Emui 12 Skin. Zatímco software je založen na Androidu, čtvercový tvar ikon a rozvržení složek na domovské obrazovce také připomíná ty, které se nacházejí v Apple iOS.

Pak je v místnosti slon, který v těchto dnech přichází se všemi vydáními Huawei. neexistují žádné aplikace Google. To znamená, že na telefonu nebudete moci nainstalovat Gmail, Google Docs, Google Maps nebo YouTube. nebo alespoň ne prostřednictvím Huaweiho Appgallery.

Telefon také chybí řada dalších populárních aplikací, včetně Netflix a Spotify.

Huawei vykonává slušnou práci při vyplnění mezery, které zanechal americký obchod obchod s vlastními aplikacemi, včetně vyhledávání okvětních lístků a map okvětních lístků, spolu s aplikacemi Huawe-Landed, jako jsou Huawei Docs, Huawei Health a Huawei Peněženka (peněženka Huawei není zatím ve Velké Británii).

K dispozici je také zařízení, které žije v ovládacím panelu a usnadňuje zefektivnění vaší práce na více zařízeních Huawei.

Zatímco aplikace pokrývají většinu funkcí, které byste očekávali od Google Apps, stále nejsou ideální, pokud již máte všechny své dokumenty uložené na Disku Google nebo chcete sledovat videa na YouTube. Samozřejmě můžete i nadále přistupovat k těmto službám v prohlížeči, ale není to stejné jako uložené v telefonu.

Emui stranou, Huawei Nova 9 je poháněn Snapdragon 778G, osmijádrovými 4G čipovou sadou od Qualcomm. Zatímco 5G není nutností, je zvláštní vidět zařízení v této lodi na cenu bez něj, zejména když ho nabízejí telefony, jako je OnePlus Nord 2.

Telefon je vybaven 8 GB RAM a 128/256 GB úložného prostoru, což by mělo stačit pro většinu lidí.

Zjistil jsem, že telefon nabídl dobrý výkon, přičemž aplikace se rychle nakládaly a čelily žádným problémům s hraním, s tím také pomohla také rychlým obnovovacím a dotykovým vzorkovacím rychlostí.

Životnost baterie

Nova 9 zabalí baterii 4300 mAh. Streamoval jsem 1080p video s 50% jasem přes YouTube (samozřejmě v prohlížeči), abych získal představu o tom, jak dlouho bude baterie naposledy přehrávat video a byla příjemně překvapena.

Telefon trval 30 minut, než poklesl ze 100% na 99%. Odtud začala baterie vypouštět trochu rychleji a každý 30 minut prohrál kolem 5%. Trvalo 3 hodiny nepřetržitého přehrávání videa, než se baterie snížila na 75% a neměl jsem problémy, které jsem z telefonu používal za blíže k podmínkám v reálném životě (procházení, procházení sociálními médii atd.).

Nova také využívá rychlé nabíjení 66 W s přeplněním Huawei. Nabíjecí technologie nabízí plné nabití za necelých 40 minut a v krabici je nabíjecí cihla 66 W, takže se nemusíte starat o výplatu za privilegium.

Měli byste si to koupit?

Chcete ohromující telefon se slušnou kamerou: Nova 9 má krásný duhový povrch, skvělou 50megapixelovou kameru a je neuvěřitelně cenově dostupný.

Nemůžete žít bez Googlu: Pokud jste velkým fanouškem služeb Google, nedostatek podpory aplikací dává v přitažlivosti tohoto telefonu znatelný propad.

Poslední myšlenky

Nova 9 je cenově dostupný telefon se spoustou skvělých funkcí, včetně ostré a pulzující 50 megapixelové kamery, 120 Hz OLED displej a poutavý design.

S fotoaparátem a nedostatkem 5G existuje několik drobných problémů, ale nejvýznamnějším zklamáním zde zůstává nedostatek podpory Appgallery pro některé z nejpopulárnějších aplikací a služeb, včetně téměř všeho od společnosti Google.

Jak testujeme

Testujeme každý mobilní telefon, který kontrolujeme důkladně. Pro správné porovnání funkcí používáme průmyslové standardní testy a telefon používáme jako naše hlavní zařízení v průběhu kontrolního období. Vždy vám řekneme, co najdeme, a nikdy, nikdy nepřijímáme peníze na kontrolu produktu.

Možná se vám bude líbit.

Oppo Find X6 Pro Review

Recenze Google Pixel 7a

Časté časté

Kolik kamer má Huawei Nova 9? NOVA 9 má rozložení čtyřkolky vytvořené z hlavního senzoru 50 megapixelů, 8megapixelového ultralehkého úhlového senzoru, 2-megapixelového hloubkového senzoru a 2-megapixelového makro senzoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS