Čína se musí připravit na dlouhý technologický pochod po omezeních ze strany USA vůči společnosti SMIC Státní média

USA uvedly, že společnost SMIC a její dceřiné společnosti „mohou představovat nepřijatelné riziko zneužití pro vojenské konečné použití“.

Omezení vůči společnosti SMIC ilustrují, že USA vedou proti Číně „high-tech represi“

  • USA zaslaly společnostem dopisy s žádostí o získání licence na dodávky SMIC
  • Společnost SMIC popřela jakékoli vazby na čínskou armádu
  • Tencent a ByteDance jsou založeny na americké čipové technologii

Čína se musí zapojit do nového „dlouhého pochodu“ v technologickém sektoru nyní, když Spojené státy zavedly vývozní omezení na společnost Semiconductor Manufacturing, největšího výrobce čipů v zemi, napsal v neděli čínský státem podporovaný bulvární deník Global Times.

Nejmenovaný autor článku v novinách tvrdí, že dominance USA v globálním dodavatelském řetězci polovodičového průmyslu je pro Čínu „zásadní hrozbou“.

čína, musí, připravit, dlouhý, technologický, pochod

„Nyní se zdá, že Čína bude muset kontrolovat všechny výzkumné a výrobní řetězce polovodičového průmyslu a zbavit se závislosti na USA,“ napsal autor článku.

V sobotu agentura Reuters informovala, že Spojené státy rozeslaly společnostem dopisy, v nichž je informovaly, že musí získat licenci na dodávky pro společnost SMIC.

čína, musí, připravit, dlouhý, technologický, pochod

V dopise se uvádí, že společnost SMIC a její dceřiné společnosti „mohou představovat nepřijatelné riziko zneužití pro vojenské koncové použití“.“ Společnost SMIC popřela jakékoli vazby na čínskou armádu.

Omezení vůči společnosti SMIC a dřívější omezení vůči Huawei podle autora článku ukazují, že USA vedou proti Číně vleklou bitvu o „potlačování špičkových technologií“.

Ačkoli společnosti jako Tencent a Beijing ByteDance dosáhly některých technologických průlomů, jsou založeny na technologii amerických čipů, tvrdí článek.

„Základ celého odvětví je stále v rukou Američanů. Alespoň prozatím. Čína musí skočit z nuly na jedničku, aby poskytla pevnou oporu pro soupeření země s USA,“ napsal autor.

Global Times je bulvární deník vydávaný Lidovým deníkem, oficiálním listem vládnoucí Komunistické strany Číny, ale na rozdíl od svého mateřského listu nevystupuje jménem strany a vlády.

čína, musí, připravit, dlouhý, technologický, pochod

© Thomson Reuters 2020

čína, musí, připravit, dlouhý, technologický, pochod

Jsou Apple Watch SE, iPad 8. generace ideálními „cenově dostupnými“ produkty pro Indii?? O tomto tématu jsme hovořili v Orbitalu, našem týdenním technologickém podcastu, který můžete odebírat prostřednictvím Apple Podcasts, Google Podcasts nebo RSS, stáhnout si epizodu nebo prostě stisknout tlačítko play níže.

Nejnovější technologické novinky a recenze sledujte na webu Gadgets 360 a Google News. Chcete-li sledovat nejnovější videa o gadgetech a technologiích, přihlaste se k odběru našeho kanálu YouTube.

SOURCE

Image:gadgets360.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS