Instalace prohlížeče na LG Smart TV

Jak nainstalovat prohlížeč Yandex do televizoru

Yandex.Prohlížeč je jedním z nejoblíbenějších a nejfunkčnějších prohlížečů nejen v Rusku, ale i na světě. Má vestavěný blokátor reklam, pokročilý mechanismus záložek, režim Turbo pro úsporu provozu a mnoho dalšího. Není divu, že mnoho majitelů Smart TV by si rádo do svého televizoru nainstalovalo webový prohlížeč Yandex. Pokus přejít na PlayMarket a stáhnout si program odtud však často selže. Jak nainstalovat prohlížeč Yandex Browser, který potřebujeme, do domácího televizoru a co k tomu budete potřebovat? Řekneme vám o tom v našem článku.

Televizní podoba aplikace “ Yandex.Prohlížeč “ má ve srovnání s verzí pro PC poněkud zjednodušenou strukturu. Přesto má všechny základní funkce, které potřebujete k přístupu na internet, přijímání upozornění, přehrávání multimediálního obsahu atd.

Navzdory četným pokusům uživatelů stáhnout prohlížeč Yandex z Play Marketu se může stát, že tento prohlížeč v digitálním obchodě Google jednoduše nenajdete.

Instalace prohlížečů v televizoru s technologií Smart se mírně liší a spočívá v následujících krocích:

 • Zapněte si televizi;
 • Vyvolejte hlavní nabídku televizoru pomocí dálkového ovladače;
 • Používání dálkového ovladače k načítání aplikací v televizoru. Například u televizorů Samsung je to “ Smart Hub „, u televizorů LG. „LG Smart World“ atd;

Nezapomeňte také pravidelně aktualizovat prohlížeč Yandex. To provedete tak, že přejdete do jeho nastavení a kliknete na možnost „Aktualizovat“.

Prohlížeč můžete aktualizovat také instalací firmwaru do televizoru. K tomu je třeba přejít do „Nastavení“, vybrat „Podpora“, kliknout na „Aktualizovat“ a autorizovat instalaci nové verze.

Podívejme se, jak nainstalovat aplikaci Yandex.Prohlížeč na různých televizorech od několika oblíbených výrobců.

Funkce aplikace TV

Prohlížeč v televizoru plní stejnou funkci jako v počítači. Jinými slovy, budete moci přistupovat k celosvětové síti, používat oblíbené webové stránky, sledovat videa online atd.д. Stejně jako každý jiný software potřebuje pravidelné aktualizace. Při absenci nových záplat může dojít k chybám v softwaru. Proto je důležité stahovat aktualizace včas.

Televizory Samsung již mají vestavěný webový prohlížeč App TV. Většina z nich zanechala pozitivní hodnocení aplikace a označila ji za nejlepší televizní prohlížeč ve srovnání s ostatními standardními prohlížeči. Nemá smysl hodnotit daný prohlížeč, protože každý si aplikaci vybere sám. Někteří lidé si například raději nainstalují prohlížeč Yandex nebo Google Chrome.

Jako výhody App TV jsou uváděny následující body:

 • Má vestavěný Flash.
 • Multitasking.
 • Můžete otevřít více karet bez obav o funkčnost nebo výkon.
 • Nevyžaduje instalaci, t.к. je standardní.
 • Můžete si nainstalovat rozšíření. podpora HTML5, Tizen atd.д.

Jak aktualizovat prohlížeč v televizoru LG pomocí internetu

Tato metoda je mnohem jednodušší, protože nevyžaduje použití cizích předmětů. potřebujete pouze televizor a spolehlivý přístup k internetu. Nový software zpravidla zabere od 500 megabajtů. Mimochodem, existují tři způsoby, jak poskytnout internet pro stahování:

Wi-Fi je nejjednodušší a nejpohodlnější, protože je bezdrátové a nabízí vysokou rychlost;

Modem 4G je méně praktická možnost, ale často se používá, pokud není jiná možnost;

Síťový kabel. jeho připojení může trvat trochu déle, ale ve skutečnosti to není nejhorší metoda pro televizory LG.

instalace, prohlížeče, smart

Po navázání připojení k internetu můžete zahájit nejodpovědnější část práce. proces aktualizace:

Mělo by se zobrazit nové číslo firmwaru LG Smart TV;

Když je vše v pořádku, můžete kliknout na tlačítko „Upgrade“.

Poté se spustí spouštěcí proces, během kterého bude televizor plně funkční.

Po dokončení stahování televizor automaticky spustí aktualizaci a vypne všechny systémy. V tomto okamžiku je důležité neodpojovat zařízení od sítě a neprovádět zbytečnou manipulaci. Pokud byl postup úspěšný, zobrazí se okno s nápisem „Není třeba aktualizovat“.

Řešení problému po aktualizaci softwaru

Po aktualizaci softwaru od oficiálního dodavatele LG se mohou v televizoru objevit závažné chyby a závady, i když se před aktualizací nevyskytovaly. Mohou se projevovat různými způsoby a obvykle jsou způsobeny nesprávnou instalací nové verze firmwaru nebo jeho následnou automatickou konfigurací. Podívejme se na nejčastější problémy a způsoby jejich řešení ve webovém prohlížeči LG Smart TV.

Webový prohlížeč LG se nespustí

Při pokusu o spuštění aktualizovaného webového prohlížeče buď vůbec nereaguje, nebo vygeneruje chybu Critical Programming Error.

Chyba je vždy v angličtině, i když je Smart TV v ruštině

K této závadě dochází, pokud je aktualizace softwaru prováděna ručně pomocí vyměnitelného média. Důvodem je, že integrovaný systém společnosti LG nedokáže rozpoznat novou verzi webového prohlížeče. Uživatel tedy musí provést inicializaci ručně, tj. е. Synchronizujte zařízení se servery LG:

  V nabídce televizoru (tlačítko NASTAVENÍ) přejděte na položku Nastavení podpory a vyberte možnost Inicializovat.

Po dokončení procesu se televizor automaticky restartuje

Webový prohlížeč se nemůže připojit k internetové síti

Důvodem je, že se televizoru nepodařilo importovat nastavení starého prohlížeče do novější verze webového prohlížeče. Jedinou možností, jak z této situace ven, je obnovit nastavení prohlížeče do výchozího režimu:

 • Otevřete webový prohlížeč.
 • Přejděte do nabídky Nastavení / Obecné a vyberte možnost Obnovit nastavení.

Pokud se pokusíte otevřít některou ze stránek se záložkami, otevře se v režimu offline

Nedostatečná vnitřní paměť webového prohlížeče

Chyba se objeví po aktualizaci softwaru při pokusu o načtení některé stránky s mediálními položkami.

instalace, prohlížeče, smart

Tato chyba je jednou z nejčastějších pro webový prohlížeč LG Smart TV

Chyba se může objevit, i když máte dostatek paměti. Důvodem je, že po aktualizaci softwaru systém společnosti LG pravidelně nesprávně načítá data a zobrazuje informace o použité paměti nesprávně. Pro vyřešení problému postupujte podle následujících kroků:

 • Stiskněte tlačítko Smart nebo Home na dálkovém ovladači (v závislosti na modelu televizoru).
 • Otevřete možnosti „Nastavení“.

V závislosti na modelu televizoru může být ovládací panel také v horní části

Po vymazání mezipaměti je vhodné televizor restartovat

Chcete-li minimalizovat pravděpodobnost problémů souvisejících s pamětí, doporučuji před provedením automatické nebo ruční aktualizace provést následující vyčištění mezipaměti.

Webový prohlížeč LG Smart TV je jakýmsi spojovníkem všech nástrojů integrovaných do televizoru LG. Včasná aktualizace pomáhá zajistit, aby všechny funkce, které má uživatel k dispozici, zůstaly plně funkční. Webový prohlížeč lze aktualizovat dvěma způsoby: automaticky (prostřednictvím internetového připojení) a „ručně“ (prostřednictvím vyměnitelného média).

Stiskněte tlačítko „Smart“ nebo „Home“ na dálkovém ovladači (v závislosti na modelu televizoru)

Před zahájením stahování se ujistěte, že je v systému zajištěna možnost instalace aplikací třetích stran.

K tomu je třeba nahlédnout do uživatelské příručky zařízení. Poté je třeba přejít do speciálního obchodu a stáhnout si. Pro LG Smart TV je to LG Magic World. Můžete jej zadat pomocí dálkového ovladače. Poté je třeba zadat název aplikace do vyhledávacího pole nebo vybrat ze seznamu nabízených aplikací a kliknout na tlačítko „Stáhnout“. Smart TV má vestavěného průvodce, který vás provede procesem stahování a instalace obsahu i pro začátečníky.

Klasifikace aplikací LG Smart TV

Řešení problémů, které mohou nastat po aktualizaci

Výměna staré verze za novou obvykle znamená zlepšení výkonu webové aplikace. Mohou se však vyskytnout závady, které lze snadno opravit. Pokud se baroozer po aktualizaci neotevře, je třeba přistoupit k jeho nastavení (prostřednictvím nabídky Smart hub) a resetovat jej. Jakmile to provedete, aplikace začne fungovat, ale budete muset znovu zadat uživatelské nastavení.

Druhým častým problémem je nedostatek paměti, mezipaměť se zaplní a aplikace neustále padají. Jediným způsobem, jak s ní bojovat, je nezaplňovat paměť nepotřebnými aplikacemi a pravidelně čistit mezipaměť. To lze provést v nastavení prohlížeče a nejlépe pravidelně.

Instalace prohlížeče do Smart TV je stejně snadná jako u jiných aplikací. Potřebujete pouze dostatek volné paměti a přístup k internetu. Můžete si vybrat prohlížeče třetích stran nebo vestavěné prohlížeče a používat je současně. Jen nezapomeňte aktualizovat software. buď společně s firmwarem, nebo samostatně.

Firmware

Aktualizace softwaru zahrnují aktualizace ovladačů a firmwaru pouze pro konkrétní modely. Zjistěte v návodu k obsluze, zda váš produkt podporuje aktualizaci softwaru.

Podrobný seznam použitelných modelů : Přesně se podívejte na záložku Reference

Zlepšení 1) zlepšit problém s restartem TV v důsledku selhání připojení Wi-Fi

Seznam použitelných modelů 32LH570U-ZB 32LH570U-ZC 43LH570V-ZD 49LH570V-ZD

Historie vydání [05.00.01] 1. Zlepšení problému s rozbitým obrazem při návratu do DTV v důsledku abnormálního ukončení během přehrávání YouTube 2. Podpora více zvukových proudů v obsahu DRM HbbTV 3. Použití systému DVB-T2 v České republice

[05.00.06] 1. Zlepšení problému s restartováním televizoru v důsledku selhání připojení Wi-Fi

Požadovaná aktualizace

Stažením prohlížeče Yandex pro Android TV je třeba jej neustále aktualizovat. Pokud toto není provedeno, nelze očekávat, že systém prohlížeče bude dobře fungovat. Takové problémy se budou vyskytovat:

Yandex lze snadno používat na mobilních konzolích, počítačích a televizorech. Než si stáhnete aplikaci Yandex do svého televizoru, musíte znát výhody tohoto chytrého softwaru:

 • použitelnost rozhraní;
 • Počasí a místo bydliště se zjišťují automaticky;
 • Sekce novinek;
 • směnný kurz;
 • a nadcházející akce;
 • přístup k vaší poštovní schránce;
 • Seznam nejnavštěvovanějších filmů;
 • práce se službami Yandex.

Mezi nedostatky patří opakované zamrzání a pomalý výkon na zastaralém hardwaru. Používání internetového prohlížeče je nepohodlné, pokud nemůžete připojit bezdrátovou myš.

Výše uvedená schémata vám pomohou pochopit, jak rychle a bez problémů nainstalovat prohlížeč Yandex Browser do televizoru. V závislosti na modelu televizního přijímače doporučujeme postupovat podle seznamu doporučených akcí a stáhnout si určený webový prohlížeč. Uživatel tak bude moci využívat všechny jeho funkce a sledovat filmy a videa ve vysoké kvalitě.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS