Instalace systému Windows z jednotky flash na notebooku lenovo

Všechny způsoby instalace systému Windows 10: od nejběžnějších až po ty vzácné

Existuje mnoho způsobů instalace systému Windows 10. Všechny se liší a nabízejí různé přístupy. Kromě toho se skutečný proces instalace mírně liší v závislosti na modelu počítače, na který ji instalujete. Naučit se instalovat systém Windows 10 vám pomůže vybrat tu nejlepší možnost.

Než začnete s vlastní instalací nového operačního systému, je vhodné zkontrolovat, zda váš počítač splňuje systémové požadavky. Systémové požadavky systému Windows 10 jsou naprosto stejné jako u systémů Windows 7, Windows 8 a Windows 8.1. Pokud tedy máte nainstalovaný některý z výše uvedených systémů, lze do počítače nainstalovat systém Windows 10.

Minimální systémové požadavky pro spuštění 32bitového systému Windows 10 jsou následující:

  • alespoň 1 gigabajt paměti RAM;
  • 16 gigabajtů volného místa na pevném disku nebo jednotce SSD;
  • Grafická karta s podporou 9.0 ovladačů DirectX a WDDM;
  • Procesor s frekvencí alespoň 1 GHz, který podporuje PAE, NX, SSE2.

Pokud máte více než 4 GB paměti RAM, doporučujeme zvolit 64bitový systém. Rozdíl v systémových požadavcích bude minimální:

Informace o požadovaném volném místě při používání systému Windows 10

Přestože webové stránky společnosti Microsoft uvádějí jasné požadavky na místo na pevném disku, neberte je doslova. Existuje několik důvodů, proč systém Windows 10 vyžaduje více místa, než je uvedeno:

  • Zvětšení velikosti odkládacího souboru. čím více paměti RAM používáte, tím větší velikost odkládacího souboru systém doporučuje nastavit. potřebné pro rychlý výkon počítače. A zatímco někteří uživatelé ji raději zcela vynechají a zakoupí více paměti, většina uživatelů jednoduše přidělí místo na pevném disku;
  • hibernace dat. opět záleží na velikosti paměti RAM. Všechna data z paměti RAM musí být při hibernaci uložena v samostatném souboru, což vyžaduje volné místo;
  • Mnoho úklidových procesů také dočasně ukládá data na pevný disk.

Všechny tyto funkce vyžadují pro správnou funkci systému poměrně dost volného místa. A samotný systém Windows 10 často zabírá podstatně více místa, než je uvedeno v požadavcích. Používaný systém Windows 10 Professional tak může snadno začít zabírat více než dvacet gigabajtů, a to bez všech výše popsaných systémových procesů.

Na základě toho by mělo být pro systém vyhrazeno minimálně 50-70 gigabajtů volného místa, přestože se oficiální požadavky na systém velmi liší. Díky tomu bude systém pracovat rychle a stabilně, aniž byste se museli obávat nedostatku místa pro různé procesy.

Doba instalace systému Windows 10

Doba instalace je také sotva konstantní hodnota. Pokud máte rychlé a stabilní připojení k internetu a pokud během instalace nebudete zcela formátovat pevný disk, neměli byste mít na všechno, včetně načítání ovladačů a konfigurace systému po instalaci, více než hodinu času. U některých uživatelů však může instalace z toho či onoho důvodu trvat několikanásobně déle.

Časté otázky

Někteří se ptají, zda potřebují speciální verzi systému Windows pro notebooky, na rozdíl od osobních počítačů? Ne, systém Windows je pro všechny stejný, důležité je vybrat správnou verzi: XP nebo Seven/10, v závislosti na konfiguraci vašeho notebooku nebo počítače All-in-One.

K instalaci systému Windows 7/10 obvykle stačí, abyste měli alespoň dva gigabajty paměti RAM, zatímco verze x64 potřebují alespoň 4 GB. Ještě jedna věc, pokud byl váš notebook dodán s diskem s ovladači pro Windows 7/10 a vy z jakéhokoli důvodu potřebujete nainstalovat Windows XP, pak si před instalací musíte stáhnout všechny ovladače pro tento operační systém.

Poté spusťte systém ze spouštěcího disku s distribucí operačního systému a postupujte podle pokynů průvodce. Postup se neliší od instalace do běžného počítače. Také přeinstalování se neliší od instalace. Teprve ve fázi výběru cílové jednotky byste měli jednotku naformátovat, tj.е. vymazání starých dat. Další informace naleznete v mém bezplatném videokurzu „Jak nainstalovat systém Windows 7“

Jak dlouho bude proces trvat

Instalace může trvat od 10 minut do několika hodin. Vše záleží na výkonu počítače, jeho výkonu a pracovní zátěži. Poslední možnost závisí na tom, zda systém instalujete na nový pevný disk po odinstalování starého systému Windows, nebo jej instalujete vedle starého systému. A co je nejdůležitější, nepřerušujte proces, i když si myslíte, že to závisí, protože šance na zamrznutí je velmi malá, zejména pokud instalujete systém Windows z oficiálních stránek. Pokud proces stále vázne, vypněte počítač, zapněte jej, naformátujte disky a začněte postup znovu.

Instalace může trvat deset minut až několik hodin

Jak nainstalovat systém Windows 7 na nový notebook (na příkladu Lenovo B70)

Není to tak dávno, co jsem si koupil notebook Lenovo B70 s předinstalovaným systémem Windows 10. Upřímně řečeno, chtěl bych přeinstalovat, dávám přednost Windows 7. Můj notebook tvrdošíjně odmítá vidět bootovací flash disk, snažil jsem se ho vytvořit ve 2 různých nástrojích. Možná je třeba něco „otočit“ v BIOSu, aby to fungovalo.

Jak nainstalovat systém Windows 7 na nový notebook a je to možné?? Ovladače na webu výrobce pro Windows 7 jsem viděl.

Musím říci, že instalace systému Windows 7 na nové notebooky je poněkud obtížná, a to i pro zkušené uživatele. Nejčastějším problémem jsou ovladače: musíte je najít a stáhnout z webových stránek výrobce, protože staré ovladače dodané s notebookem jsou. se nevejdou (jsou určeny pro nový systém Windows 8/10)! Také můžete mít potíže se zápisem bootovací paměti flash a konfigurací systému BIOS. Obecně lze říci, že většina z těchto věcí. řešitelné, vše o tom níže.

Tento článek vás mimochodem provede procesem instalace systému Windows 7 na notebook Lenovo B70-80 (pro notebooky jiných značek a výrobců). Mnohé kroky jsou podobné, až na to, že nastavení systému BIOS se provádí samostatně.).

Příprava: Rozdělení disku

Pro instalaci systému Windows 7 není nutné odinstalovat a naformátovat celou jednotku se systémem Windows 10. Dokonce bych doporučil nainstalovat ještě jeden systém a při startu si vybrat ten, který chcete používat (nabídka s výběrem OS Windows se objeví automaticky při startu)!).

  • Za prvé, nelze říci, jak se bude chovat systém Windows 7, možná bude systém Windows 10 stabilnější a výkonnější;
  • Za druhé budete mít stabilnější systém: pokud se něco stane s jedním operačním systémem. Do druhého z nich budete moci nabootovat;
  • za třetí, některé hry a programy nemusí fungovat na jednom systému, zatímco na druhém. vše bude v pořádku.

Pokud neplánujete používat 2 operační systémy, můžete v zásadě. Tento krok můžete přeskočit. Zde projdu rozdělení disku na oddíly.

Článek o tom, jak rozdělit pevný disk. https://ocomp.info/kak-razdelit-zhestkiy-disk-v-Windows.html

(v systému Windows bez instalace dalšího softwaru)

Pod jiným operačním systémem Windows. Doporučuji vytvořit na pevném disku samostatný oddíl, například místní disk s názvem F:\. Lze to provést bez ztráty dat a bez instalace dalšího softwaru.

instalace, systému, windows, jednotky, flash

Začněte otevřením Správy disků.

Spustit“ (kombinace kláves Win a R) a do řádku „open“ zadejte příkaz diskmgmt.msc a klikněte na tlačítko OK.

Jak otevřít Správu disků. diskmgmt.msc

Dále vyberte jednotku, ze které „odebíráte“ část volného místa, abyste vytvořili další místní jednotku. V systému Windows 7 potřebujete alespoň 30-35 GB!

Klikněte pravým tlačítkem myši na oddíl a vyberte možnost „Komprimovat svazek“.

Pak zadejte velikost komprimovatelného prostoru (v mém příkladu jsem zadal 30000 MB, což je asi 30 GB).

A máte ještě jeden oddíl. bude označen černou barvou a nápisem „Unallocated“ (poznámka: oddíl na jednotce, ze kterého jsme „uvolnili“ část volného místa. o 30 GB méně).

Tento oddíl zatím nelze použít, protože není naformátovaný. Formátování. klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Vytvořit jednoduchý svazek“.

  • Jednoduchá velikost svazku (vůbec nic neměňte. ponechat jako výchozí, viz „Souborový systém (NTFS)“. snímek obrazovky níže);
  • písmeno jednotky. můžete ji také nechat nepřidělenou;
  • systém souborů (NTFS), velikost clusteru, název svazku. můžete také ponechat jako výchozí;
  • poslední krok. odsouhlasit nastavení a kliknout na „Hotovo“ (všechny akce odpovídají číslům na obrázku níže).

Ve skutečnosti byste nyní měli mít další místní jednotku. Nyní na něj můžete kopírovat soubory a složky a pracovat s ním jako s jakoukoli jinou jednotkou (zde nainstalujeme systém Windows 7).

Nyní jste v podstatě připraveni začít připravovat spouštěcí záchranné médium.

Vytvoření spouštěcího záchranného média

Při instalaci systému Windows 7 na nový notebook (stejný Lenovo B70). Jeden problém: Standardní instalační program systému Windows 7 nemá integrované ovladače pro port USB 3.0. Zatímco všechny moderní notebooky mají. je. A i když připojíte flash disk do USB 2.0 a zahájit instalaci systému Windows 7. Operační systém ji stejně neuvidí, t.к. Je potřeba ovladač pro řadič univerzální sériové sběrnice (aby se USB 2.0 a USB 3.0).

  • Vyhledejte a stáhněte obraz ISO systému Windows 7, který obsahuje ovladače pro rozhraní USB 3.0 a SATA. Takových obrázků je poměrně hodně, nicméně existuje také mnoho, které jsou vyrobeny „křivě“. Tento obraz by měl být zapsán na USB flash disk nebo disk;
  • použít k instalaci DVD, na které se vypálí běžný obraz ISO systému Windows 7.

Důležité! Doporučuji předem stáhnout ovladače pro síťový adaptér (nebo nástroj 3 DP Net). vloží ovladače pro téměř jakýkoli síťový adaptér bez připojení k internetu) a řadič univerzální sériové sběrnice (a zkopíruje je na pevný disk). V opačném případě hrozí, že po instalaci systému Windows 7 nebudou fungovat porty USB a internet.

Je také dobré mít na pevném disku obraz ISO ovladačů o velikosti 10-12 GB (např. Driver Pack Solution nebo Snappy Driver Installer). Kliknutím sem získáte odkaz.

Software pro aktualizaci ovladače (existují 3 DP Net, Snappy Driver Installer, Driver Pack Solution). https://ocomp.info/update-drivers.html

USB klíče (pomocí WinSetupFromUSB)

Jeden z nejlepších programů pro vytváření bootovacích USB disků. je WinSetupFromUSB. Zde vám ukážu, jak snadno a rychle vytvořit bootovací médium.

Webové stránky vývojáře: https://www.winsetupfromusb.com/stáhnout/

Hlavní funkce: podporuje většinu verzí systému Windows (32 a 64 bitů); možnost zapsat několik operačních systémů na jednu USB klíčenku; vytvoření USB klíčenky, která umí bootovat do BIOSu i UEFI; nápovědy ve všech fázích práce; několik programů pro práci s disky: MULTIpartitionUSBstick, Grub4DOS, SysLinux.

Jak nastavit notebook na spouštění z jednotky USB flash?

Stisknutím klávesy F12 během spouštění přejdete do spouštěcí nabídky notebooku, jednoduše vyberte náš USB disk a spusťte notebook z USB disku. Pokud F12 nefunguje při zavádění systému, stiskněte F2, méně často F6 a dostaňte se do systému UEFI BIOS notebooku, zde přejděte na záložku Boot.

Instalace spouštění z paměti USB v systému AMI BIOS:

  • V horní nabídce stiskněte pravé tlačítko a vyberte možnost „Boot“.
  • Poté vyberte „Jednotky pevného disku“ a v zobrazené nabídce stiskněte Enter na „1. disk“

Disk s operačním systémem

Chcete-li si do počítače stáhnout nový operační systém, musíte ho samozřejmě mít k dispozici pro vypálení. V ideálním případě by se mělo jednat o licencovaný software, ale většina uživatelů samozřejmě používá pirátské kopie.

Bezplatnou verzi systému s klíčem lze snadno najít na internetu. Zadejte ji do Googlu nebo vyhledejte na fóru odkaz ke stažení. Vhodnou verzí pro běžného uživatele je Home Premium.

Pokud již máte disk, jste připraveni na druhou možnost, ale pokud ne, zde je návod, jak vypálit operační systém na disk.

Jak vypálit systém Windows na disk?

Budete potřebovat prázdný disk (DVD-R nebo DVD-RW). Dále potřebujete program pro zápis na toto médium. Například Nero. Záznam se provádí následujícím způsobem:

  • Vložte do jednotky prázdný disk;
  • Spusťte program. Nero;
  • Stiskněte tlačítko Procházet a vyberte stažený soubor systému Windows;
  • Stiskněte tlačítko Otevřít;
  • Poté nastavte parametry nahrávání a počkejte na.

Řešení problémů

V hlasitém odposlechu není slyšet žádný zvuk, ani když je hlasitost zvýšena na maximum.

Počítač se vypne dříve, než indikátor stavu baterie ukáže, že je baterie zcela vybitá. -nebo-

Počítač pracuje i poté, co indikátor stavu baterie ukazuje, že je baterie zcela vybitá.

Počítač nefunguje na plně nabitou baterii.

Přepěťová ochrana se mohla vypnout

Napětí baterie. Vypněte počítač na jednu minutu (tím se resetuje bezpečnostní zařízení) a poté jej znovu zapněte.

Ujistěte se, že je pevný disk přepnut do režimu spouštění UEFI v nabídce Boot programu nastavení systému BIOS

Instalace systému Windows 7 z paměti USB do notebooku v laické terminologii

Ať už potřebujete nainstalovat systém Windows 7 do notebooku prostřednictvím USB flash disku, nebo nainstalovat systém Windows 10 ze zaváděcí jednotky do počítače, nebo naopak v jakékoli kombinaci, tento článek váš problém vyřeší rychle a bez zbytečných starostí. Instalace systému Windows 7 z flash disku do notebooku v jednoduchém jazyce. Instalace systému Windows 10 do počítače krok za krokem.Jakmile jsme si vybrali a stáhli verzi ISO systému Windows, která vyhovuje našemu počítači a účelu. Vytvoříme bootovací DVD nebo bootovací USB flash disk. Nedoporučujeme instalovat systém Windows z jiného operačního systému, s největší pravděpodobností se vám to nepodaří.Instalace systému Windows 10, Windows 7 nebo jiné verze probíhá ve třech krocích. Nejprve spustíme systém z média (flash disku nebo disku, který jsme si vytvořili), které je již předem připraveno. Instalace a konfigurace systému. Zde jsou podrobné pokyny.

Jak spustit systém z média. První způsob, jak spustit program, je vybrat jej v nabídce spouštění v nabídce BOOT. Tento způsob je nejjednodušší, protože po instalaci systému není třeba nic měnit. Doporučuje se pro ty, kteří mají relativně nové zařízení. Na starších počítačích může tento způsob spouštění způsobit problémy. Druhým způsobem je změna pořadí spouštění v systému BIOS. To je možné na všech počítačích, ale pokud nejste zkušení, může být obtížné. Po instalaci systému Windows se totiž všechna nastavení vrátí zpět. Začněme první metodou. Když se zobrazí logo systému Windows nebo informace o základní desce, stiskněte tlačítko. Toto je nabídka BOOT (spouštěcí nabídka). Neexistuje jediný klíč pro všechny společnosti nebo základní desky. Chcete-li najít správný klíč, zadejte do vyhledávacího pole název modelu svého počítače. Např. „LENOVO Legion Y520-15IKBN enter boot menu“ Všimněte si, že pokud má váš počítač zapnutou funkci rychlého spuštění, nemusí být možné vstoupit do nabídky. Chcete-li deaktivovat funkci rychlého spouštění, přejděte na: Ovládací panely. Systém a zabezpečení. Napájení. Akce tlačítka napájení. Zrušte zaškrtnutí políčka „Enable Fast Boot“. Chcete-li tedy spustit systém z média, je třeba

Připojení média k počítači. Restartujte systém a při zapnutém hardwaru přejděte do spouštěcí nabídky. Vyberte požadované médium a stiskněte klávesu Enter, pokud se znovu zobrazí výzva Stiskněte libovolnou klávesu pro spuštění z CD\USB. Vstupte na. Zahájení instalace systému Windows.

Pro ty, kteří chtějí lépe porozumět informacím prostřednictvím videa, doporučujeme shlédnout následující videonávod. jak nainstalovat systém Windows 7 z paměti USB.

Připojte médium k počítači. Pro otevření systému BIOS existuje specifická klávesa. Protože je však základní systém různý, jsou klíče pro jednotlivé typy odlišné. Následující popis je proto obecný a nevztahuje se na určité modely. Pro použití této metody je nejlepší znát angličtinu. Postupujte při instalaci přesně podle pokynů. Jeden krok doleva, jeden krok doprava a váš hardware může být nepoužitelný. Po otevření systému BIOS vyhledejte v nabídce. Zavedení systému, možnosti zavedení systému nebo priorita zavedení systému. Po otevření položky „First“ zvolte možnost „Next“ a poté. na „media“. A znovu. Vstupte. Určitě si prohlédněte další položky. Bude třeba nastavit možnost Pevný disk. Pokud tomu tak není, nastavte ji ručně. Uložte svou práci a zavřete základní systém. Nastavení systému BIOS je specifické pro každé zařízení. Proto je nejlepší vyhledat si konkrétní případ na internetu. Po ukončení systému BIOS se počítač restartuje a zjistí vaši jednotku. Pokud se zobrazí výzva „Press any key to boot from CD\USB“, stiskněte libovolnou klávesu na klávesnici. Při prvním restartu počítače je třeba znovu vstoupit do systému BIOS a vrátit všechna nastavení. Instalace operačního systému Windows. Je důležité, abyste před instalací uložili všechny důležité soubory na jednotku „C“, protože ta bude během procesu formátována. Nejprve je třeba vybrat bitový typ systému Windows, pokud vás k tomu počítač vyzve. Rozlišuje se mezi 32bitovým a 64bitovým systémem. Na disku USB však může být pouze jeden z nich. Pak můžete tento krok přeskočit. Zobrazí se okno správce OC: Obrázek. Pokud nebudete po dobu 30 sekund nic dělat, počítač vybere první dostupný bit ze seznamu. Proto se předem rozhodněte, který systém potřebujete. Po kliknutí na bit se na obrazovce objeví logo systému, ale nebude tam žádná systémová ikona. Zobrazí se poté, co správce stahování zkontroluje soubory na disku USB nebo na jednotce. Nyní je třeba vybrat jazyk a nastavit parametry. Důležité je, že jazyk lze změnit až po instalaci, nikoli v daném okamžiku. Lze změnit i další nastavení, jako je rozložení klávesnice, datum a čas. Jakmile vše nastavíte, stiskněte tlačítko „Enter“. Dále je třeba zadat licenční klíč. Není nutné vybírat. Nyní je třeba vybrat edici operačního systému. Je propojen s obrazem na spouštěcím záchranném médiu. Např. edice Home nebo Professional. Je důležité vybrat si ten, ke kterému máte klíč. Všimněte si, že klíč pro edici Home nebude fungovat s edicí Professional a naopak. Poté budete vyzváni k přečtení licenční smlouvy. Přečtěte si dokument a přijměte ho, pokud jste s ním spokojeni. Pokud se vám však něco nelíbí, nebudete moci systém Windows nainstalovat. Vzhledem k tomu, že se díváme na instalaci od začátku, jakmile budete vyzváni k výběru možností instalace, klikněte na možnost „vlastní instalace“. Je však možné jít jednodušší cestou a upgradovat systém. Klikněte na jednotku, na kterou jste se rozhodli nainstalovat operační systém. Pokud je operační systém instalován na váš počítač poprvé, budete mít k dispozici volné místo. V tomto případě je třeba na jednotce přidělit oddíly. Klikněte na tlačítko „Vytvořit“, zadejte velikost oddílu a poté klikněte na tlačítko „Použít“. Tento postup opakujte, dokud nezískáte přesný počet oddílů, který potřebujete. Jednotka „C“, na které bude nainstalován systém Windows, potřebuje přibližně 30 GB. Pokud je váš počítač již rozdělen na oddíly, je třeba vybrat jednotku „C“, naformátovat ji a odstranit z ní oddíly. Poté se vytvoří volné místo, kde byste měli vytvořit oddíl a zadat co největší oddíl. Toto je nově vytvořená jednotka „C“. Neprovádějte žádné operace na jiných jednotkách, jinak hrozí ztráta všech souborů v počítači. Použijte některé programy k jejich rozšíření. Nakonec vyberte jednotku „C“ a dokončete instalaci operačního systému. To může trvat dlouho a počítač se bude opakovaně restartovat. Nejednejte s ním však, dokud se neobjeví první okno s nastavením.

Instalace klasické nabídky Start

Pokud jste dříve pracovali se systémem Windows 7 a staršími verzemi, možná se vám nebude líbit, co společnost MS udělala s nabídkou Start v nové verzi systému Windows. Doporučujeme proto vrátit se ke starému vzhledu pomocí klasického nástroje shellu

Můžete si dokonce vybrat nabídky ve stylu systému Windows 98/2000

Ukážu vám však, jak bude vypadat nabídka ve stylu systému Windows 7.

Dokončení konfigurace nabídky! Pro ty, kteří neměli tolik štěstí, je tu mega užitečný odkaz na Služby pro nasazení systému Windows.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS