Instalace Windows na notebooku HP Pavilion

Tipy, jak nezávisle přeinstalovat Windows na notebooku HP

Mnoho uživatelů notebooku, včetně takového dobře známého výrobce jako Hewlett Packard, si často stěžuje, že se načítají z odnímatelného zařízení ve formě nejběžnějšího flash disku obsahujícího instalační distribuci operačního systému nebo specializované nástroje pro zotavení, navzdory Čas, navzdory době, kdy je flash disk vložen do příslušného portu a zdá se, že je určen notebookem. Faktem je, že mnoho současných modelů notebooků je vybaveno zabudovaným.v průměru, které umožňují přístup k určitým funkcím zařízení, včetně změny výchozích parametrů načítání nebo dokonce resetování parametrů do stavu továrny. Navrhuje se vidět, jak stáhnout z flash disk na notebooku HP. Navzdory zjevné úzké orientaci budou některé body z níže uvedeného materiálu užitečné pro seznámení s mnoha dalšími uživateli, kteří se s takovými problémy setkali.

Stejně jako mnoho jiných výrobců se i vývojáři notebooků HP rozhodli zjednodušit své majitele do některých důležitých nastavení a do většiny posledních řádků, které přímo nesouvisejí s primárním nebo nainstalovaným (nainstalovaným) operačním systémem, vytvořili speciální nabídku. Je to tato nabídka, která vám umožní přístup k parametrům BIOS a počáteční nabídku s výběrem požadovaného zařízení, které bude použito v každém případě. Navzdory těmto průzkumům slevu instalace „oken“ na notebooku HP z flash disku pomocí standardních technik spouště. Zhruba řečeno, uživatel má dvě možnosti, ani jeden z nich nemůže fungovat, pokud některé důležité podmínky nesplňují a nastavují potřebné parametry.

Instalace čistého systému Windows 10 1607 na HP

Dnes zvažujeme úplné pokyny s obrázky, jak vytvořit instalační flash disk nebo DVD a jak je použít k provedení čisté instalace sestavy Windows 10 1607 na zařízeních HP.

Přestože jsme tuto instrukci provedli na notebooku HP, můžete jej také použít k instalaci systému Windows 10 na libovolný počítač.

Co potřebujete pro čistou instalaci Windows 10

Jeden.USB flash disk o velikosti 4 GB, můžete být více nebo čistý DVD disk;

2.Připojení k internetu a počítač, na kterém můžete vytvořit instalační flash jednotku nebo DVD.

Toto je celý seznam, pak potřebujete trochu trpělivosti a uspějete

Doporučení, pokud přeinstalujete Windows

Pokud jste právě koupili počítač, neexistují o něm žádné důležité informace. Přeskočte tuto položku. Pokud máte tento počítač po dlouhou dobu, má na něm mnoho nezbytných souborů. Před přeinstalováním je nutné uložit data, aby nic neztratilo.

Pokud máte na počítači několik disků. Přeneste všechny potřebné informace ze systému systémového disku (kde jsou nainstalována okna, obvykle C) na jiný disk). Můžete si také zaregistrovat cloudové úložiště (cloud. Disk Google, disk Yandex atd.D.) a zahoďte tam vše, co potřebujete. Zeptejte se „jaké informace je třeba uložit?“. Často vše, co potřebujete, je často uloženo na ploše, uložte z toho všechny informace (pokud jste zkontrolovali a tam opravdu něco, co potřebujete), jděte také do složek: „Moje dokumenty“, „Obrázky“, „Stahování“ a zjistěte, zda existuje Každopádně něco nutného. Uložení záložek, hesel a nastavení prohlížeče. Před instalací použijte pokyny „Jak uložit záložky prohlížeče.“

První způsob: Stáhněte si libovolnou sestavu Windows 10 a vytvořte z něj instalační flash jednotku nebo disk pomocí nástroje od společnosti Microsoft.

Druhý způsob: Stáhněte si nástroj z MyCrosoft, který byl dříve použit k aktualizaci pomocí Windows 7 a 8 až 10. Tato nástroj sama o sobě stahuje obrázek Windows 10 a vytvoří instalační flash disk a pokud potřebujete vytvořit instalační disk. Poté stáhne ISO Windows 10 a na disk napíše stažený obrázek.

Přijďte na web Microsoft = klikněte na „Stáhnout nástroj nyní“ = Spusťte stažený soubor.

V okně, které se objeví, vyberte „Vytvořit instalační médium pro jiný počítač“ a klikněte na „Další“.

Vyberte instalační jazyk ze seznamu, verzi a architekturu Windows a poté klikněte na „Další“. Musíte si vybrat okna, která byla dříve nainstalována v tomto počítači nebo na které máte licencovaný klíč, i když můžete použít ani aktivované Windows 10. Mimochodem, stále existují způsoby, jak aktualizovat Windows 7, 8 a 8.1 do Windows 10 zdarma.

Pokud provedete instalační flash disk. Připojte jej a vyberte USB v dalším okně. Flash paměťové zařízení a poté klikněte na „Další“. Pokud chcete vytvořit instalační disk. Vyberte soubor ISO a klikněte na „Další“

Pokud jste si vybrali vytvoření instalační flash disk, v dalším okně jej vyberte a klikněte na „Další“, po kterém začne proces vytváření a můžete jen počkat.

Pokud jste si vybrali soubor ISO. V dalším okně zvolte, kde jej uložit, a poté jej najdete a zapište na disk.

Po načtení souboru ISO. Vložte disk do jednotky = klikněte na stažený soubor s pravým klíčem myši a vyberte „Napište obrázek disku“

Po vytvoření instalačního disku nebo flash disk. Vložíme je do počítače, na kterém je Windows = vypněte a znovu je zapněte, bezprostředně po zapnutí stiskněte klávesu F9 na klávesnici tak, aby se objevila nabídka možnosti spuštění (pokud vaše zařízení není HP. Najděte v pokynech, co můžete stisknout, když zapnete načítání z flash disku na zařízení) = v zobrazeném nabídce, vyberte instalační flash disk nebo pokud nainstalujete z disku. Cd \ dvd rom = klikněte na Enter.

Pokud nainstalujete systém z disku, budete mít nápis „Stiskněte libovolný klíč pro spuštění z CD nebo DVD. Klikněte na Enter. Pokud nainstalujete z flash disk. Instalace systému Windows 10 začne okamžitě a nabídnete vám zvolit se metodu instalace, formátu času a vstupu. Ve výchozím nastavení bude ruský jazyk vybrán kolem, po výběru kliknutím na „Další“.

Pokud máte klíč Windows 10. Zadejte jej a klikněte na „Další“, pokud byl na tomto počítači dříve nainstalován a aktivován stejný systém. Nic nepředstavujte, Windows po instalaci je aktivován automaticky, stačí kliknout na „Skip“.

Vložte zaškrtnutí do pole „Přijímám podmínky licence“ a klikněte na „Další“. Samozřejmě, pokud se nudíte, předtím si ji můžete přečíst

V tomto okně vyberte „Selektivní: pouze instalace“. Bylo by možné vybrat „aktualizace“. Ale pak starý systém s mnoha odpadky zůstává na disku a my chceme čistou instalaci, takže všechno funguje dobře.

Načítání z flash disku na notebooku HP

Přeinstalování operačního systému na notebooku je považováno za běžný postup. Dříve nebo později čeká na každého uživatele počítače. A pokud někdo dává přednost tomu, aby zavolal mistra počítače, aby provedl tento úkol, pak není jen málo lidí, kteří to dávají přednost.

V roce 2019 se optické disky prakticky nepoužívají a instalace Windows je ve většině případů prováděna s konvenční USB flash disk. V tomto článku vám řekneme, jak si v notebooku HP můžete stáhnout ze stejné flash jednotky a přeinstalovat OS.

Jak spustit okna z flash disku na notebooku HP?

Instalace systému Windows 10 z flash disku na notebooku HP

 • Přejděte na kartu Nastavení systému.
 • Vyberte parametry načítání.
 • Nastavte „zatížení zdravotně postižených pro bezpečné zatížení.
 • Nastavte hodnotu parametru „zastaralé zatížení“.
 • V seznamu Legacy Boot pořadí přesuňte řádky, které zmiňují USB nahoru.
 • Znovu klikněte na F10 a jděte ven se uloženými změnami.

Vstup do BIOS a instalace priority stahování pro USB Flash Drives

Pokud z nějakého důvodu nevidíte nabídku stahování, můžete spustit z jednotky USB změnou bootovací priority v BIOS.

Za tímto účelem zadáme stisknutím tlačítka F10 na klávesnici při zapnutí notebooku. V tomto případě musí být nakládací jednotka USB vložena do notebooku.

V okně, které se otevírá, přejděte na kartu „Konfigurace systému“.

Přejděte do nabídky nastavení priority stahování

Na něm je tlačítko Enter vybrat „Pořadí spouštění“.

Nejprve instalace jednotky flash v prioritě načítání

Nabídka nastavení stahování se otevře. Nahoře musíte nainstalovat USB-Disk „USB-Key / Pevný disk“. To se provádí pomocí tlačítek F5 / F6. F5 přesune čáru na konec seznamu a F6 ji posune nahoru.

Po instalaci „USB jednotky na jednotku USB / pevný disk“ v horní části seznamu stahování kliknutím na F10 uložíte nastavení, potvrďte v dialogovém okně, po kterém se notebook restartuje a začne načíst z USB-Drive. za předpokladu, že to udělal s botou.

Stage Instalace systému Windows 10 na notebooku HP

KROK 1

A tak pro začátek budeme potřebovat nějaký obrázek ISO s Windows 10 OS. Osobně bych doporučil, abyste si stáhli oficiální verzi z webu Microsoft (proč je navíc „Adventures později?). O tom, jak to udělat. viz. Článek na odkazu níže.

instalace, windows, notebooku, pavilion

Dále, tento ISO-Image musí být správně napsán na USB Flash Drive/Externí disk. Nepřestávám ani tento problém, t.Na. Toto již bylo opakovaně demontováno v mých článcích dříve (viz. Pár odkazů níže).

1) Jak vytvořit stahování Flash Drive Windows 10 pro UEFI nebo BIOS v Rufus (New 3.X verze) [Důležité! U nových notebooků vyberte možnost pro UEFI]

2) Jak vytvořit externí disk USB-HDD (bez úplného formátování a ztráty dat)

Krok 2

Nyní můžete připojit nakládací jednotku flash k portu USB (nejlépe 3.0, které jsou označeny modrou. tak rychlejší).

A poté klikněte na klávesu ESC a teprve poté stiskněte tlačítko notebooku (nebo často stiskněte okamžitě po zapnutí. ale tato možnost nemusí fungovat, pokud zapnete rychlé načítání).

V nabídce Service musíte otevřít sekci stahování (nebo v mém případě boot. toto je klíč F9).

Pokud na obrazovce nemáte menu. přečtěte si poznámku o vstupu do BIOS na notebookech HP (některé staré modely mohou mít nějaké nuance).

Poté v nabídce spouštění vyberte náš USB Flash Drive/Disk a stiskněte Enter (obvykle, pokud není OS nainstalován na disku notebooku a automaticky je vybrán pouze jedna flash disk).

POZNÁMKA: V mém případě byl použit disk s více načtení s několika OS (a proto se objevila nabídka s výběrem verze Windows. Ve vašem případě to nemusí být).

Krok 3

Poté, po minutě nebo dvou, by se před vámi mělo objevit okno s výběrem jazyka. Ve výchozím nastavení systém ve většině případů vybere ruštinu. a proto můžete okamžitě kliknout na „. „.

V dalším okně klikněte na tlačítko „Instalace“ (ve středu).

Doporučuji nastavit režim „selektivní“ instalace-to vám umožní ručně označit disk pod systémem (a „rozdělit“ do 2-3 sekcí, pokud je to nutné).

V dalším kroku vyberte disk pro systém. Pokud to nebudete sdílet, můžete okamžitě zadat jednotku a stisknout tlačítko „Další“ (pro ty, kteří chtějí disk rozbít na 2 díly. Po výběru jednotky klikněte na „Vytvořit“ a uveďte velikost velikosti sekce pro OS).

Dále byste měli počkat, až budou zkopírovány instalační soubory a počítač půjde na restartování. V tuto chvíli doporučuji odpojit nakládací jednotku (Flash Drive/Disk) z portu USB tak, aby po restartu se instalace OS od ní znovu nezačala spuštěna.

Soubory byly zkopírovány na pevném disku

Krok 4

Poté se proces přípravy a nastavení zařízení spustí. Bude nutné důsledně odpovídat na několik otázek, které vám pomohou nakonfigurovat práci operačního systému.

Začněte. mluvíme o výběru regionu. Doporučuji označit Rusko (zemi bydliště). To je nutné, aby OS mohl správně určit jazyk, rozvržení a řadu funkcí, které budou použity v budoucnu.

V jednom z kroků nabídne operační systém pro připojení notebooku k internetu. dočasně doporučuji přeskočit tento krok (jinak může Windows začít stahovat aktualizace, což nepříznivě ovlivní dobu instalace).

Název účtu lze označit jakýkoli. Doporučil bych však, aby byl nastaven v latině a bez různých definic, bodů atd. Znamení. Proč?

Ano, právě v budoucnu mohou některé aplikace fungovat nesprávně, pokud je v názvu účtu abeceda Cyrillic nebo některé ikony.

Pokud jde o otázku dohledu a důvěrnosti: Zde se rozhodněte, co odejít, co chcete zakázat. Pokud jde o další práci s OS. tento krok téměř nemá vliv.

Krok 5

Nyní pár slov o tom, co dělat, jakmile je stůl.

Chcete.li začít, klikněte na kombinaci wini. okno s parametry Windows 10 by se mělo otevřít. V části „Systém/displej“ nastavte oprávnění a škálování tak, aby bylo stejně pohodlné pracovat se zařízením.

POZNÁMKA: Jen pokud se to nestane, pak na některých notebookech je všechno velmi malé a oči se rychle unavují.

Zobrazit. výběr rozlišení a škálování

Dále klikněte na ikonu sítě a připojte se k Wi-Fi (nebo otřesete internetem z telefonu / nebo způsobu, jakým se obvykle stanete. ).

3) Poté přejděte na web HP do sekce řidičů (odkaz přinesu pro případ. ).

Doporučuji kliknout na nabídku „Nechte určit HP vašeho produktu“. v důsledku toho vám služba nabídne nainstalovat malý nástroj, který vybere a upgraduje všechny potřebné ovladače.

instalace, windows, notebooku, pavilion

Jak nainstalovat Windows 10 na nový notebook HP z flash disku?

Instalace Windows 10 na Freedos, tj. Na novém čistém pevném disku je následující. Vložte instalační flash jednotku do portu USB nebo instalační disk do discod. Pomocí speciálního klíče, jako je F2 nebo DEL, zadejte BIOS a nastavte první číslo instalačního média.

Jak vybrat zátěž z disku na notebooku HP?

Zapněte počítač a stiskněte klávesu ESC asi každou sekundu, dokud se neotevře počáteční nabídka. Stisknutím klávesy F9 otevřete parametry nabídky nakládacích zařízení. Pomocí kláves se šipkami nahoru nebo dolů vyberte jednotku CD/DVD a stiskněte vstup.

Jak nainstalovat Windows pomocí USB Flash Drives na notebooku HP?

Instalace systému Windows 10 z flash disku na notebooku HP

 • Přejděte na kartu Konfigurace systému.
 • Vyberte položku možností spuštění.
 • Nastavte hodnotu deaktivovaného parametru zabezpečeného zabezpečení.
 • Nastavte hodnotu povoleného parametru zaváděcího parametru Legacy.
 • V seznamu starších bootovacích pořadí na první místa přesunout řádky, ve kterých je zmíněna USB.
 • Stiskněte znovu F10 a jděte ven s zachováním změn.

Jak povolit porty USB v bios UEFI?

Chcete.li nastavit porty USB v UEFI, musíte přejít na kartu Peripheral a nainstalovat hodnotu parametru „Legacy USB Support“ „Enabled“. Pokud je vyžadována podpora pro porty USB 3.0, aktivujte odpovídající položku (USB 3.0 podpora).

Jak povolit USB v BIOS na notebooku Acer?

Instrukce pro něj vypadá takto:

 • Zadejte BIOS.
 • Hlavní stránka Interais bude nepřetržitá nabídka, kde si musíte vybrat „integrované periferie“, která je na levé straně.
 • Nyní najděte možnost „USB EHCI řadič“ a nastavte hodnotu „povoleného“ naproti tomu.

Jak povolit řadič USB?

1) Děláme následující: Klikněte pravým tlačítkem na počítači, v otevřeném okně stiskněte vlastnosti. 2) V okně běžícího klikněte na správce zařízení. 3) Na spuštěném dispečeru zařízení klikněte na kartu USB řadiče. 4) Zde použijeme připravenou jednotku flash, vložte ji do pracovního portů USB.

Je možné nainstalovat DOS na Windows?

 • Vložte instalační disk/flash jednotku do portu Drive/USB. Zeptejte se správného nastavení BIOS.
 • Po restartování počkejte na začátek notebooku. Poté se proces instalace okamžitě spustí.
 • Naučte se pokyny, které se objevují na obrazovce.
 • Dalším krokem je formátování.

Kolik stojí operační systém Windows 10?

Stávající uživatelé Windows 10 jej budou moci nainstalovat zdarma a nová licence tohoto operačního systému je velmi drahá: v obchodě Microsoft se prodává za 8699 nebo 14 199, v závislosti na redakční kanceláři.

Jak nainstalovat Windows z flash disk?

Klasická metoda načítání nakládání také funguje:

 • Připojte zařízení USB, dokud nebude spuštěn počítač.
 • Přejděte do nabídky BIOS, sekce „Načítání“ (Tlačítka Del, F2, F12).
 • Vložte na první místo načítání USB nebo názvu vaší flash disk.
 • Uložit změny, než odejdete ven.
 • Spusťte počítač.

Jaká je flash disk zapotřebí k instalaci Windows 10?

Jaká je potřeba flash disk? Pro vytvoření spouštěcí jednotky Flash s Windows 10 bude uživatel potřebovat formátovanou flash disk s objemem nejméně 4 GB. Všimněte si, že pouze rychlost záznamu dat na jednotku USB flash bude záviset na charakteristikách rychlosti zařízení, jakož i na rychlosti instalačních dat do počítače.

instalace, windows, notebooku, pavilion

Odpojte zabezpečenou spuštění

Jedním z podvodních kamenů Windows 8 je režim zabezpečeného bezpečného načítání, který vám neumožňuje stahovat operační systémy, které se od něj liší.

Naším cílem je poskytnout schopnost načíst sedmá okna na notebooku HP.

instalace, windows, notebooku, pavilion
 • Jakmile se notebook začne načíst, stiskněte klávesu ESC a přejděte do nabídky Boot.
 • Pomocí klíče F10 přejděte do sekce nastavení BIOS.
 • Výběr položky možností spuštění na kartě Konfigurace systému.
 • Odpojte režim bezpečného načítání systému Windows: Secure Boot = Deaktived.
 • Zapínáme podporu kompatibility s jinými operačními místnostmi: Podpora Legacy = povoleno.
 • Chcete.li uložit nastavení, stiskněte klávesu F10 a potvrďte v dialogovém okně neschopnost stáhnout aktuální operační systém „ Systém neschopný spustit OS“.
 • Znovu potvrzujeme změnu metody zatížení pomocí hlavní klávesnice nabízených čísel po varování „ Režim zabezpečeného zavádění čeká“.

Instalace ovladačů

Po načtení systému klikněte na tento počítač pravým tlačítkem na ikoně. Dále správce zařízení.

Jdeme na web oficiálních webových stránek HP a stáhneme potřebné ovladače.

Po instalaci ovladačů restartujte notebook. Stáhněte si nejnovější aktualizace.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS