iPad se nemůže připojit k Wi-Fi

Je to on nebo on?

První věc, kterou musíte udělat, je otevřít webový prohlížeč a nasměrovat jej na hlavní webovou stránku, jako je www.Google.com nebo www.yahoo.com. Pokud se můžete připojit k těmto webovým stránkám, ale máte problémy s aplikací nebo jinou webovou stránkou, není to problém iPadu. Je to problém na druhé straně a jediné, co můžete udělat, je počkat, až se to vyřeší.

Ale pokud se ani nemůžete připojit k webu jako Google nebo Yahoo.

Vzdálenost k routeru

Chcete-li začít, zkontrolujte, zda gadget vytáhne do přístupového bodu, to znamená, zda je tableta dostatečně blízkým rozsahem pro připojení k Internetu. Obvykle, pokud je síť viditelná v nastavení, ale úroveň signálu je pouze jeden pruh, iPad nechytá Wi-Fi dobře a nemůže se připojit.

Upozorňujeme, že anténa díky menší velikosti pouzdra snímá signál hůře pro tablety a smartphony než např. pro notebook.

Zálohujte, obnovte informace

Ne každý uživatel zařízení Apple chápe význam zálohování. Ti, kteří o tom vědí, to stále používají zřídka, protože jim to bere čas a energii. Ve skutečnosti lze pomocí technologie zálohování informací často předejít mnoha problémům, včetně nefunkční Wi-Fi. Zařízení iPhone často používají k zálohování dat cloudovou službu iCloud. Ale v případě, že Wi-Fi není připojeno, musíte nejprve umístit kopii dat do iTunes.

Vytvoření dvou záložních kopií bude pro vás skutečný hůlku. Proto k tomu můžete snadno používat iTunes a iCloud zároveň. A pokud se nyní něco stane s vaším zařízením, nastavením, systémovými daty nebo síťovým připojením, můžete data snadno obnovit díky obnově z uloženého pole. Proces ukládání a obnovy je poměrně jednoduchý, zabere vám jen málo času, který bude záviset na množství informací, které jste odeslali do cloudu nebo vrátili zpět. Proč tedy nevyřešit problém s připojením s minimálním zásahem do softwaru gadgetu.

Na svém iPhonu a iPadu můžete provést tvrdý reset, který vrátí gadget do stavu „právě zakoupeno“. Samozřejmě po tomto postupu bude obtížnější obnovit všechny informace. Pokud je však po úplném resetu Wi-Fi připojen a spuštěn normálně, v rezervě budete mít záložní kopii, kterou můžete použít. Neměli bychom však vyloučit takovou možnost, když se viníkem problémů stane samotná verze zálohy. i když je systém aktualizován, situace se zde nezmění. V tomto případě bude relevantní obnovení továrního nastavení, které vám umožní nakonfigurovat Wi-Fi na vašem iPhone nebo iPad. V tomto případě budete muset obnovit celé množství informací ručně a sbírat je doslova kousek po kousku.

Wi-Fi je k dispozici, ale internet nefunguje

Pokud jste se setkali se situací, kdy je signál vaší sítě Wi-Fi silný, ale připojení k Internetu nefunguje, věnujte pozornost tomuto instrukci.

Na iPhone nebo iPad (restart, „zapomenout síť“, reset nastavení sítě, blikání)

Samozřejmě, že první věc provést kompletní sadu opatření k řešení možného chyby v nastavení iOS, pohybující se na seznamu z nejjednodušší do komplexní:

Vypněte a zapněte Wi-Fi v řídicím bodu, restartujte zařízení.

V případě, že se váš iPhone nebo iPad nepřipojuje k síti Wi-Fi správně, zkuste síť „zapomenout“. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení, přejděte do části Wi-Fi a klikněte na ikonu „i“ vedle ikony síly signálu.

Pokud to nepomůže, resetujte nastavení sítě. Chcete-li to provést, postupujte takto: Nastavení → Obecné → Obnovit a klikněte na Obnovit nastavení sítě.

V některých případech se můžete uchýlit k postupu obnovy softwaru. V tomto článku jsme podrobně popsali, jak se Software Update liší od Software Recovery, a také jak se tento proces provádí.

Na routeru (routeru)

Restartujte router. Bez ohledu na to, jak banální to může znít, ale restartování routeru v některých případech opravdu pomáhá vylepšit bezdrátovou síť na iOS.

Změňte metodu šifrování (to je často důvod, proč se zařízení iOS nechtějí připojit k Wi-Fi).

Resetujte router (router) do továrního nastavení.

Lidové léky

Pokud však máte starý iPhone 3GS nebo iPhone 4 s rozbitou obrazovkou a nefunkčním tlačítkem Home na rukou, pak můžete riskovat jeho zdraví a udělat jednu z metod vystavení teplotám testovaných tisíci uživateli. Konkrétně. zahřejte smartphone fénem na kritickou teplotu a poté restartujte, nebo naopak. zmrazte iPhone v chladničce (a to není vtip).

Někdy to dává pozitivní, ale dočasný účinek a potvrzuje přítomnost problémů s hardwarem.

Kontaktujte servisní středisko

Pokud se iPhone stále odmítá připojit k internetu, pak s vysokou pravděpodobností dochází k mechanickému poškození nebo tovární závadě odpovídajícího modulu. Takový problém by se neměl řešit sami doma a je lepší kontaktovat servisní středisko.

Restartujte

Nejjednodušší, nejlogičtější a nejrychlejší způsob, jak odstranit většinu dočasných závad, když zařízení funguje, je restartovat (vypnout a zapnout). Stačí podržet tlačítko „Napájení“ a podržet ho několik sekund, dokud se nezobrazí posuvník „Vypnout“ a vypněte zařízení. Pokud zařízení „zamrzne“, musíte podržet tlačítka Napájení a Domů po dobu 10-15 sekund, abyste vynutili vypnutí.

Obvykle po zapnutí vše funguje dobře a budete muset znovu kliknout na ikonu připojení Wi-Fi.

ipad, nemůže, připojit, wi-fi

Musíte ručně vybrat síť nebo restartovat připojení k Wi-Fi

Stává se také, že Wi-Fi připojení pro nepochopitelné důvody funguje nesprávně (nelze odrazovat, může být v zařízení na druhém konci spojení, nikoli vaše) a v seznamu dostupných sítí nejsou žádné, které potřebujete. Pokud vidíte, že ikona stahování informací na dostupných sítích se spřádí po celou dobu, v blízkosti nápisu „Vybrat síť“ můžete vypnout a povolit síť Wi-Fi, a pokud vám nepomůže zadat název sítě, kterou potřebujete.

Zde je návod, jak ručně zadat potřebnou síť Wi-Fi:

 • Otevřete nastavení.
 • Vyberte Wi-Fi.
 • Klikněte na „Ostatní“.
 • Zadejte přesný název sítě (s ohledem na mezery, čísla a velká písmena)
 • Vyberte typ ochrany sítě (obvykle WPA2, WEP nebo ne).

Pokud to nefunguje, vypněte a znovu zapněte adaptér Wi-Fi.

 • Otevřete Nastavení.
 • Vyberte WiFi.
 • Vypněte přepínač Wi-Fi.
 • Počkejte deset sekund.

Pokud to nepomůže, můžete svůj iPhone nebo iPad úplně restartovat.

 • Stiskněte a podržte tlačítko On/Off, dokud neuvidíte nápis „Turn off“.
 • Přejetím prstem vypněte zařízení.
 • Poté počkejte, dokud se zařízení nevypne a znovu jej zapněte.
 • Zkuste se připojit k síti Wi-Fi, jak je popsáno výše.

Jak funkci deaktivovat?

Instalace iOS 9 umožňuje automatické uložení takové funkce. Ale lze jej upravit a zakázat, pokud není připojen internet. Chcete-li to provést, podívejte se do nastavení a najděte možnosti mobilních dat. Ve spodní části obrazovky bude tlačítko, které aktivuje asistenta. Posuňte posuvník proti názvu systému a zařízení jej vypne.

ipad, nemůže, připojit, wi-fi

Po manipulaci musíte restartovat iPad a router, abyste se ujistili, že je problém vyřešen. Dále postupujte standardním postupem: zapněte router, připojte tablet, zadejte přístupový kód a zkontrolujte stabilitu připojení.

Jak funkci deaktivovat?

Instalace iOS 9 umožňuje automatické uložení takové funkce. Ale lze jej upravit a zakázat, pokud není připojen internet. Chcete-li to provést, podívejte se do nastavení a najděte možnosti mobilních dat. Ve spodní části obrazovky bude tlačítko, které aktivuje asistenta. Posuňte posuvník proti názvu systému a zařízení jej vypne.

Po manipulaci musíte restartovat iPad a router, abyste se ujistili, že je problém vyřešen. Dále postupujte standardním postupem: zapněte router, připojte tablet, zadejte přístupový kód a zkontrolujte stabilitu připojení.

ipad, nemůže, připojit, wi-fi

SIM karta po ruce, jak připojit iPad

Nejjednodušší způsob, jak je důvěřovat prodejci v kabině. Vše ale můžete udělat sami – je to velmi jednoduché.

 • Najít místo pro SIM kartu na postranním panelu. Je snadné jej identifikovat: je to malý panel s dírou.
 • Zásuvku otevřete pomocí speciální přídavné části (podobné kancelářské sponce), která je připevněna k vašemu iPadu (nebo pomocí kancelářské sponky, pokud se vám již podařilo tuto část ztratit). Chcete-li otevřít konektor pro kartu SIM, vložte ostrý hrot „klipů“ v otvoru a stiskněte. Někdy je potřeba dost přitlačit. Neboj se, nic nezlomíš.
 • Vložte SIM kartu do vyskakovacího panelu čipem (hardwarem) dolů. Vezměte prosím na vědomí, že jeden roh SIM karty je zkosený, takže je prostě nemožné vložit SIM kartu nějakým nesprávným způsobem.
 • Zavřete panel.
 • Poté váš iPad udělá vše sám.

Abyste pochopili, že je vše propojeno, podívejte se do levého horního rohu – objeví se tam název společnosti, u které jste SIM kartu zakoupili, a písmena 3G (viz. popis iPadu výše).

Při připojení přes USB musíte provést kabel od nabíjení a připojit jeden konec do tabletu a druhý do volného portu na počítači nebo notebooku. Také v jiných článcích z nějakého důvodu píší, že je nutné údajně nainstalovat program iTunes, ale distribuce internetu funguje bez něj. Není tedy nutné instalovat. V pravém rohu obrazovky uvidíte nové síťové připojení.

Pokud není připojení, přejděte do „Nastavení“ a do části týkající se Internetu a sítí. Tam v „Ethernet“ musíte zkontrolovat, zda váš iPad stojí.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS