iPad se nepřipojuje k Wi-Fi

ipad, nepřipojuje, wi-fi

Wi-Fi na iPhone a iPad-problémy a řešení

Ahoj! Z vlastní zkušenosti mohu poznamenat, že všechny poruchy spojené s modulem Wi-Fi na iPhone a iPadu (neschopnost připojit se, špatná recepce signálu, různá selhání) jsou poměrně vzácné a nejsou příliš běžné. To však neznamená, že jsou méně významní, protože používání zařízení bez internetu znamená připravit se o polovinu potěšení. Co je polovina.

Pro většinu moderních lidí je nedostatek přístupu do sítě alespoň obrovský potíže. A na maximum. obrovský problém a úplný beznadějný. A toto pobouření musí bojovat! Proto vám dnes řeknu co a měl by se udělat, když se objeví různé problémy s bezdrátovou sítí na vašem gadgetu.

Záchranná služba

Nejlogičtější krok, pokud se iPad přestane připojit k Wi-Fi-Reboot připojení. V případě selhání proveďte stejný postup se samotným tabletem. Poté existuje řada závažnějších opatření:

  • Odstranění sítě. Přejděte na hlavní nastavení, vyberte položku sítě. Klikněte na požadovanou síť, klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“. Pokuste se připojit k Wi-Fi.
  • Resetujte nastavení sítě. V části Nastavení vyberte reset (na konci seznamu) a z pěti možností vyberte „Resetovat nastavení sítě“. Metoda je efektivní, ale existuje nevýhoda. uložená hesla zmizí.
  • Změna regionu. Nepochybná metoda spočívá ve změně země (část sítí). Někdy založení regionu amerického tabletu pomáhá vyřešit problém.

Počínaje iPhone 4S představili vývojáři energetický čip Broadcom BCM4330. Často vede k tomu, že Wi-Fi nefunguje na iPadu. Jediným řešením je resetovat nastavení, jehož postup je popsán výše.

Kontrola routeru

Dále byste měli samozřejmě zkontrolovat samotný router a jeho připojení k internetu, protože i bez připojeného internetového kabelu bude router stále distribuovat signál.

Ke kontrole připojení použijte jiné zařízení. Pro případ, že se restartujte router (vytáhněte napájecí kabel z výstupu a vložte jej zpět), aktualizujte jej na tabletu a restartujte jej také.

Přístupový bod funguje, ale Wi-Fi nefunguje na iPadu? Pokračujte dál.

Nastavení na zařízení

Po neúspěšném pokusu o připojení se vraťte zpět do nabídky pro výběr sítě, naproti názvu přístupového bodu, klikněte na tlačítko I a v další nabídce klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“.

Pokud to nepomohlo a stále nefunguje na iPadu prostřednictvím Wi-Fi, budeme se uchýlit k ještě radikálnějším metodám.

ipad, nepřipojuje, wi-fi

Přejděte do nastavení, najděte položku „Resetu“ (můžete potřebovat zadání hesla) a klikněte na „Nastavení sítě resetovat“. Tato akce klesne nejen nastavení všech sítí, ale také odstraní všechna hesla z nich z paměti gadgetu, takže toto je extrémní metoda.

Router

Zastaralé verze fungují nestabilní. Návštěva nebezpečných webů, včetně online her, plná hrozby zmrazení vybavení. Vzhled případu neřekne pozorovateli málo. Pozastavený směrovač pravidelně bliká pravá světla.

Restartovat

Dokonce i odborníci na Apple doporučují kontrolu železa pomocí osobního počítače:

Opakované nastavení je zřídka vyžadováno, stačí restartovat zařízení vytažením napájecího adaptéru ze zásuvky. Proces trvá 5-30 sekund. Nový router se připojí k internetu rychleji.

Výběr regionu

Wi-fi kanály se mírně liší, mohou se protínají se sousedy. Ipad. zahraniční zařízení, zkuste změnit oblast bezdrátové sítě. Umístění nastavení je určeno značkou routeru.

Poznámka. Mnoho směrovačů nepodporuje územní standardy. Stojí to za to vyzkoušet.

Pokud router routeru umožňuje, při frekvenci 2,4 GHz, vložte šířku kanálu 20 MHz. Odborníci Apple zjišťují silné zásahy. Druhý rozsah (5 GHz) je lhostejný.

Změna kanálu

Nastavte další kanál pomocí panelu správce. Zkuste dát šířku 20 MHz.

Klikněte na tlačítko WPS (obvykle označené dvěma cirkulujícími kruhovými trasami). Někdy nejlepší volba, pokud se iPad přestane připojit.

Aktualizace routeru

Stáhněte si čerstvou verzi souboru firmwaru, aktualizujte router software.

Koupit nový

Pokud mini 2 nevidí bezdrátovou síť, je čas koupit nový router, dva pásma. Mimochodem, nejnovější modely zařízení fungují dokonale. Vrchol stížností uživatelů schválil v roce 2012. Paralelně s poptávkou na trhu Rozsah 5 GHz je mnohem lepší. Najděte vhodný model routeru.

Zálohování, obnovení informací

Ne každý uživatel zařízení Apple chápe význam zálohy. Ti, kteří o něm vědí, to stále zřídka používají, protože to od nich bere jejich sílu a čas. Ve skutečnosti pomocí technologie zálohovací technologie lze často zabránit mnoha problémům, včetně nepracujícího Wi-Fi. Cloudová služba iCloud se často používá v zařízeních iPhone pro zálohu. Ale v případě, že se Wi-Fi nepřipojuje, je nutné předem umístit kopii dat do iTunes.

Vytvoření dvou záložních kopií bude pro vás skutečným zachráncem. Proto můžete snadno použít ites a iCloud. A pokud se nyní něco stane s vaším zařízením, nastavením, systémovými daty nebo připojení k síti, můžete snadno obnovit data díky obnově uloženého pole. Proces ochrany a obnovy je poměrně jednoduchý, budete potřebovat jen trochu času, což bude záviset na množství informací, které jste odeslali do cloudu nebo vrátili zpět. A proto, proč nevyřešit problém spojení s minimální invazí softwaru gadgetu.

ipad, nepřipojuje, wi-fi

Můžete provést úplný reset nastavení iPhone a iPad, které vrátí gadget do stavu „právě zakoupené“. Po tomto postupu bude samozřejmě obtížnější obnovit všechny informace. Pokud však po úplném propuštění Wi-Fi spojí a pracuje normálně, na skladě budete mít stále záložní kopii, kterou můžete použít. Nestojí za to vyloučit takovou možnost, když se samotná rezervní verze stane viníkem problémů. i když se aktualizuje systém, situace se zde nezmění. V tomto případě bude resetování relevantní pro úroveň nastavení továrny, což vám umožní konfigurovat Wi-Fi na vašem iPhone nebo iPad. Zároveň budete muset obnovit celé množství informací ručně a shromažďovat je doslova po kousku.

Wi-Fi je, ale internet nefunguje

Pokud čelíte situaci, kdy je signál vaší sítě Wi-Fi silný, ale připojení k internetu nefunguje, věnujte pozornost této instrukci.

Na iPhone nebo iPad (restartování, „zapomenout na síť“, Resetování Nastavení sítě, blikání)

První věcí je přirozeně provést celou řadu opatření k odstranění možné chyby v nastavení iOS a přesunout se podél seznamu z nejjednoduššího na komplex:

Vypněte a zapněte Wi-Fi v kontrolním bodě, restartujte zařízení.

Pokud se iPhone nebo iPad nesprávně připojí k síti Wi-Fi, zkuste „zapomenout“ síť. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení, přejděte do sekce Wi-Fi a klikněte na ikonu „I“ vedle ikony úrovně signálu.

Pokud to nepomůže, resetujte nastavení sítě. Chcete.li to provést, postupujte podle cesty: Nastavení → Main → Resetujte a klikněte na nastavení sítě.

V některých případech se můžete uchýlit k postupu obnovy pro. O tom, jak se aktualizace softwaru liší od obnovy softwaru a také o tom, jak se tento proces provádí, jsme podrobně řekli v tomto materiálu.

Na routeru (router)

Znovu načtěte router. Bez ohledu na to, jak to zní, ale restart routeru v některých případech opravdu pomáhá zlepšit bezdrátovou síť na iOS.

Změňte metodu šifrování (z tohoto důvodu se často nechtějí připojit zařízení iOS k Wi-Fi).

Resetujte router (router) do nastavení továrny.

ipad, nepřipojuje, wi-fi

Lidové prostředky

Pokud však máte ve svých rukou starý iPhone 3GS nebo iPhone 4 se zlomenou obrazovkou a nepracovním tlačítkem domů, můžete využít šanci na jeho zdraví a udělat jeden z teplotních efektů prokázáno tisíci uživatelů. Konkrétně zahřejte smartphone pomocí vysoušeče vlasů na kritickou teplotu a poté restartujte, nebo naopak. zmrazte iPhone v lednici (a to není vtip).

Někdy to dává pozitivní, ale dočasný účinek a potvrzuje přítomnost problémů hardwarového plánu.

Kontaktujte středisko servisního střediska

Pokud iPhone stále odmítá provádět připojení k internetu, pak s vysokou mírou pravděpodobnosti dochází k mechanickému poškození nebo tovární manželství odpovídajícího modulu. Takové problémy by neměly být vyloučeny samostatně doma a je lepší kontaktovat středisko servisní.

Hledat příčiny problému

Mobilní gadgety mohou zpravidla pokrýt celou řadu sítí přenosu dat. V některých případech však mají moduly, které fungují pouze na určitých frekvencích. Z tohoto důvodu se některé gadgety mohou připojit k routeru, zatímco jiné nevidí signál vůbec. Řešením problému pro iPad v tomto případě je změnit rozsah na routeru.

Navíc se doporučuje provést následující akce:

  • Ujistěte se, že tablet je v povlakové zóně se signálem;
  • Zkontrolujte, zda je možné instalovat připojení z jiných zařízení;
  • Vypněte a poté znovu zapněte Wi-Fi na tabletu (v některých případech je jen malý selhání softwarového modulu);
  • Выполнить перезапуск маршрутизатора (у него также бывают программные сбои);
  • Změňte typ šifrování na routeru (pokud se nemůžete připojit ani bez hesla, pak vše vraťte do předchozího stavu, protože problém není v tom, ale neměli byste riskovat zabezpečení).

Můžete zkusit pouze restartovat iPad.

Pokud žádná z těchto možností nevyřešila problém odmítnutí stanovit bezdrátovou komunikaci, pak existuje několik dalších způsobů, o kterých budeme mluvit a mluvit o nich. Jsou složitější ve srovnání s předchozími možnostmi.

Co dělat, pokud se iPad nemůže připojit k Wi-Fi?

Nejprve se ujistěte, že vaše zařízení je v oblasti Wi-Fi Action. Experimentujte s umístěním vašeho zařízení za účelem zlepšení signálu. Zkontrolujte také, zda funguje váš roter Wi-Fi a zda je připojení k internetu přítomno na jiných zařízeních (například na PC nebo notebooku). Pro případ, kdy se restartujte router, stačí vytáhnout zásuvku ze sítě. Zkontrolujte také routerem a v případě potřeby jej aktualizujte. Jsou chvíle, kdy je na vašem iPadu zastaralý, což je také důvod, proč se nepřipojuje k bezdrátové síti. Pokud tedy máte iPad 2 nebo iPad Mini se starou verzí iOS, aktualizujte je.

Pokud je vše v pořádku se zdroji sítě, zkuste jít na Aviamia na vašem zařízení a poté přepněte zpět do normálního režimu. Pokud tento trik nefunguje, restartujte zařízení.

Nefungoval? Pak přejdeme k radikálnějším prostředkům. Chcete.li začít, klikněte na ikonu „I“ v blízkosti vaší sítě a poté klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“. Pokud tato metoda vedla k selhání, používáme extrémní metody. v nastavení zařízení vyberte položku „resetovat“, v případě potřeby zadejte heslo a vyberte „Resetovat nastavení sítě“.

Tato možnost nejen resetuje všechna nastavení spojená s internetem, ale také odstraní všechna uložená hesla. Tato metoda by proto měla být používána pouze v extrémních případech.

Další radikální metodou je však obnovení dat ze záložní kopie. Za tímto účelem samozřejmě musíte opatrně uložit zařízení v iTunes. Připojte zařízení k počítači a ručně aktualizujte svůj iPad. Stojí za zmínku, že v tomto případě přijdou absolutně všechna data a vaše zařízení bude, jako by se právě dostalo z krabice.

Stává se také, že důvod není v softwarové části a tablet se nepřipojuje k síti kvůli mechanickému zhroucení. Pamatujte, zda jste v poslední době upustili iPad, nebo zda ležel v syrové místnosti po dlouhou dobu. Mechanická rána nebo vlhkost vstupující do tabletu by mohla vést k rozpadu vlaku spojujícího procesor část iPadu s modem deskou. V tomto případě bude jedinou cestou ven oprava ve specializovaných servisních centrech.

Если же ваш iPad был привезен из США, то дело, скорее всего, в настройках вашего роутера, который ограничивает количество свободных каналов.

Faktem je, že v Evropě se 12 nebo 13 kanálů používá k práci s bezdrátovým připojením a v USA. pouze 11. Pokud tedy váš router provádí distribuci na kanálu 12 nebo 13, pak váš iPad jednoduše nevidí síť. Tento problém lze vyřešit takto:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS