iPad se přestal připojit k Wi-Fi

Proč se iPad nepřipojuje s Wi-Fi

Jakýkoli moderní tablet ví, jak se připojit k Wi-Fi. Je těžké si představit život moderního člověka bez internetu, ale co když zařízení kategoricky odmítne vidět Wi-Fi a modul 3G není v něm? Níže jsou uvedeny všechny odpovědi na otázku, proč se iPad nepřipojuje s Wi-Fi a jak jej opravit.

Nejviditelnější možností, kterou se iPad nepřipojuje k Wi-Fi, je nedostatečná síťová krytí. Stává se tak, že router, který distribuuje internet, není dostatečně silný a jednoduše nedokončí v jedné z pokojů. V tomto případě musíte zařízení přenést do místnosti, kde je směrovač umístěn, a zkontrolovat, zda existuje připojení. Pokud se to objeví, pak je problém v routeru. můžete si koupit silnější možnost nebo zesilovač signálu pro existující příslušenství.

Kromě toho nebude zbytečné zkontrolovat provoz sítě. Chcete.li to provést, můžete použít jiné zařízení a restartovat router. Kromě toho může být důvod, proč se iPad nepřipojí k Wi-Fi. Měli byste zkontrolovat, zda dojde k aktualizaci tabletu, a nainstalovat jej. Po restartu se může objevit internet. Podobně byste měli dělat s routerem. zkontrolujte na webových stránkách výrobce přítomnost čerstvého ovladače.

Důležité! Poměrně běžným problémem s přístupem k internetu je to, že omylem na tabletu byl zapnutý režim letadla, který deaktivuje všechny bezdrátové klouby. Pokud je režim zahrnut, můžete to zkontrolovat v nastavení iPadu, pak internet nebude fungovat.

Záchranná služba

Nejlogičtější krok, pokud se iPad přestane připojit k Wi-Fi-Reboot připojení. V případě selhání proveďte stejný postup se samotným tabletem. Poté existuje řada závažnějších opatření:

 • Odstranění sítě. Přejděte na hlavní nastavení, vyberte položku sítě. Klikněte na požadovanou síť, klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“. Pokuste se připojit k Wi-Fi.
 • Resetujte nastavení sítě. V části Nastavení vyberte reset (na konci seznamu) a z pěti možností vyberte „Resetovat nastavení sítě“. Metoda je efektivní, ale existuje nevýhoda. uložená hesla zmizí.
 • Změna regionu. Nepochybná metoda spočívá ve změně země (část sítí). Někdy založení regionu amerického tabletu pomáhá vyřešit problém.

Počínaje iPhone 4S představili vývojáři energetický čip Broadcom BCM4330. Často vede k tomu, že Wi-Fi nefunguje na iPadu. Jediným řešením je resetovat nastavení, jehož postup je popsán výše.

ipad, připojit, wi-fi

Co dělat, pokud Wi-Fi nefunguje dobře na iPadu?

Existuje obecná instrukce, co dělat, ne Wi-Fi na iPadu nefunguje dobře a neobdrží signál.

 • Pokud je iPad připojen k Wi-Fi, ale není přístup k internetu, zkuste se spojit s globální sítí z jiných zařízení. Pokud je problém uložen a modul také nezachytí signál, jsou možné problémy v práci poskytovatele. Vytočte číslo dodavatele a zeptejte se, zda probíhá práce na odstranění chyb.
 • Zkuste se připojit k Wi-Fi na jiném místě. Pokud zařízení nezachytí ve všech bodech, může být důvodem technická porucha nebo problém v nastavení iPadu.
 • Zkontrolujte, zda je router zahrnut do výstupu a iPad je součástí sítě. Pokud je zařízení na velké vzdálenosti, nebude existovat žádné spojení s Wi-Fi.
 • Zkontrolujte, zda je součástí Wi-Fi a síť je viditelná v nastavení. Chcete-li to provést, zadejte režim nastavení a poté je Wi-Fi a vzhled-modul je zapnutý nebo ne. Nasadit síť zájmu. Pokud vedle SSID září modrá značka, naznačuje to úspěšné spojení a stabilní spojení. V případě, kdy je řádek „auto kopírování“ uvedeno pod SSID Wi-Fi, aktivujte funkci. V případě potřeby zadejte heslo Wi-Fi.
 • Pokud po zadání hesla dojde k chybě a iPad se nepřipojí, restartujte iPad a poté znovu zadejte data pro vstup.
 • Aktualizujte software routeru na nejnovější verzi. Často se stává, že síť Wi-Fi je špatně chycena kvůli přítomnosti chyb. Apple okamžitě „hodí“ aktualizace korekcí chyb. Úkolem uživatele je včas stáhnout nové věci.

Nyní zvažte individuální doporučení, která mohou pomoci, pokud iPad 2 nebo jiná generace nechytí Wi-Fi dobře.

Opravit

Pokud příčinou poruchy byl pád iPadu, a proto Wi-Fi dobře nezachytí nebo nevidí jiné sítě, jediným řešením je opravit. V závislosti na poškození může být nutné vyměnit anténu (oprava této části je zbytečná). Pokud je příčinou selhání poškození mikroúvěsu, je zde možné několik způsobů:

Druhá možnost je spolehlivější, ale je obtížnější ji realizovat. Důvodem je to, že poplatky obvykle nejsou k dispozici ke koupi. Chcete.li nahradit, budete muset najít starý iPad s dobrým detailem. Po instalaci musíte zkontrolovat, zda je Wi-Fi dobře nebo špatné. Pokud se situace nezlepší, podívejte se z jiného důvodu.

Nucené restart

Pokud Wi-Fi zmizí na iPadu, může pomoci nucené spuštění systému. Toto je první krok, který musí být implementován před přijetím více kardinálních opatření. Tato akce pomáhá zbavit se systémových chyb iOS, včetně některých problémů s „železem“. Chcete.li zařízení restartovat, klikněte současně klikněte na tlačítka napájení a domů, držte je před zahájením restartu.

Mějte na paměti, že na některých zařízeních může být kombinace horkých tlačítek odlišná.

Resetujte nastavení

Pokud nemůžete určit, proč je Wi-Fi vypnuto na iPadu a výše uvedené kroky nedávají výsledek, úplné propuštění pomáhá. Chcete.li to provést, zadejte nastavení. Dále přejděte do hlavní a resetovací sekce.

Poté vyberte Resetovat nastavení sítě.

V tomto případě jsou vyřazeny Wi-Fi a hesla, APN a VPN. Jinými slovy, všechna nastavení jsou resetována. Poté zkontrolujte připojení k Wi-Fi. Pokud síť na iPadu stále nezachytí dobře, je důvod s největší pravděpodobností technický.

Znovu připojte Wi-Fi

Pokud nezachytí Wi-Fi na iPad 4 nebo jiných zařízeních Apple, může řešení ležet na povrchu. V 9 z 10 případů je dostatek restartování sítě. Chcete.li tento problém vyřešit, podnikněte takové kroky:

Vezměte prosím na vědomí, že heslo bude muset být znovu zadáno.

ipad, připojit, wi-fi

Změňte server DNS

Pokud se objeví potíže s obnovou síly signálu, můžete použít nestandardní řešení. Jeho podstatou je změna na serveru DNS v nastavení routeru. Například můžete nainstalovat data Google. Algoritmus je tento:

Nyní se dostanete z režimu nálady a zkontrolujte rychlost připojení. Někdy tato metoda pomáhá, pokud iPad nechytí Wi-Fi dobře.

Změňte kanál na routeru

Společným důvodem špatného spojení Wi-Fi je načítání aktuálního kanálu, na kterém router funguje. Problém je relevantní pro bytové domy, kde více než deset různých směrovačů může představovat jeden kanál. Chcete-li změnit kanál, přejděte do nastavení routeru, přejděte do sekce Wireless (Wi-Fi) a změňte kanál v parametrech. Cesta k tomuto nastavení se může lišit v závislosti na modelu použitého routeru.

Vložte heslo

Mnoho lidí se ptá, proč Wi-Fi na iPadu nefunguje dobře, ale neinstalují minimální heslo pro ochranu. V tomto případě je každý připojen k síti a samotný majitel může mít potíže. Chcete-li „odříznout“ další uživatele, vložte heslo do nastavení routeru Wi-Fi. Pro spolehlivost by to mělo být od 8 nebo více znaků, čísel a známek různých registrů.

Vyměňte provozní frekvenci

Pokud jste si po nastavení routeru všimli, že na iPhonu nezachytí Wi-Fi, může dojít k chybě při nastavovací frekvenci. Mějte na paměti, že zařízení Apple nefunguje dobře s frekvencí 802.11n. Chcete.li se vyhnout problémům, přejděte na nastavení a změňte parametr na jakýkoli jiný. Ve stejné fázi odpojte protokol IPv6. Dále uložte nastavení a poté restartujte router.

Vloupání do

Doma může starý router stylu rozbít hackery. Železo jen zamrzne, je zbytečné bojovat. restartujte. Programově proveďte operaci. vytáhněte napájecí kabel routeru, znovu zapněte. Bezdrátová síť často odmítá fungovat automaticky, dokud nezkontroluje výstupní kabelové porty (připojení PC).

Poznámka. Někdy restart trvá 15-20 sekund. Muset počkat, zkuste se vyhnout pochybným webům.

Příčiny a diagnostika

Nejprve musíte pochopit důvody, proč se iPhone nepřipojuje k domácímu internetu Wi-Fi nebo veřejnou sítí. Mezi hlavní patří:

 • Iphone nedokonalost, která je zvláště charakteristická pro nové modely;
 • Nesprávná nastavení routeru;
 • Založení režimu a T iPhone Energy a T. D.

Existují i ​​jiné důvody, proč se iPhone nepřipojuje k síti Wi-Fi a důvodem je vždy nesprávná nastavení, problémy samotného telefonu nebo routeru. Jsou také možné technické poruchy, ale vyskytují se méně často.

ipad, připojit, wi-fi

Nejprve proveďte předběžnou diagnózu:

 • Restartujte iPhone. Chcete.li to provést, klikněte a podržte tlačítka napájení a domů. Současně restartujte router, pro který se vypne, a následně zapněte sílu.
 • Pokud se iPhone nepřipojí k Wi-Fi a zapíše nesprávné heslo, ujistěte se, že klíčová vstupní korektnost, zkontrolujte správnost vystaveného jazyka a přítomnost/nepřítomnost zámků Caps Lock.
 • Resetujte nastavení routeru a zkuste znovu připojit iPhone s Wi-Fi.
 • Pokud se iPhone nepřipojí k Wi-Fi doma, zkuste se připojit pomocí cizího zařízení (jedno nebo více). Pokud internet funguje na jiném telefonu nebo notebooku, problém je v iPhone. V případě, kdy jsou poruchy charakteristické pro veškeré připojené zařízení, to znamená chyby routeru nebo selhání při provozu poskytovatele internetu.
 • Zkuste iPhone Connect k jiné síti. Pokud to není možné provést žádný router, řešením je resetovat nastavení.

Nahoře jsme stručně zkoumali důvody, proč nezapíná iPhone Wi-Fi a jak provádět počáteční diagnostiku. Další krok analyzujeme pokyny toho, co v takových situacích dělat majitele telefonu.

Wi-Fi je, ale internet nefunguje

Pokud čelíte situaci, kdy je signál vaší sítě Wi-Fi silný, ale připojení k internetu nefunguje, věnujte pozornost této instrukci.

Na iPhone nebo iPad (restartování, „zapomenout na síť“, Resetování Nastavení sítě, blikání)

První věcí je přirozeně provést celou řadu opatření k odstranění možné chyby v nastavení iOS a přesunout se podél seznamu z nejjednoduššího na komplex:

Vypněte a zapněte Wi-Fi v kontrolním bodě, restartujte zařízení.

Pokud se iPhone nebo iPad nesprávně připojí k síti Wi-Fi, zkuste „zapomenout“ síť. Chcete-li to provést, otevřete aplikaci Nastavení, přejděte do sekce Wi-Fi a klikněte na ikonu „I“ vedle ikony úrovně signálu.

Pokud to nepomůže, resetujte nastavení sítě. Chcete.li to provést, postupujte podle cesty: Nastavení → Main → Resetujte a klikněte na nastavení sítě.

V některých případech se můžete uchýlit k postupu obnovy pro. O tom, jak se aktualizace softwaru liší od obnovy softwaru a také o tom, jak se tento proces provádí, jsme podrobně řekli v tomto materiálu.

Na routeru (router)

Znovu načtěte router. Bez ohledu na to, jak to zní, ale restart routeru v některých případech opravdu pomáhá zlepšit bezdrátovou síť na iOS.

Změňte metodu šifrování (z tohoto důvodu se často nechtějí připojit zařízení iOS k Wi-Fi).

Resetujte router (router) do nastavení továrny.

Lidové prostředky

Pokud však máte ve svých rukou starý iPhone 3GS nebo iPhone 4 se zlomenou obrazovkou a nepracovním tlačítkem domů, můžete využít šanci na jeho zdraví a udělat jeden z teplotních efektů prokázáno tisíci uživatelů. Konkrétně zahřejte smartphone pomocí vysoušeče vlasů na kritickou teplotu a poté restartujte, nebo naopak. zmrazte iPhone v lednici (a to není vtip).

ipad, připojit, wi-fi

Někdy to dává pozitivní, ale dočasný účinek a potvrzuje přítomnost problémů hardwarového plánu.

Kontaktujte středisko servisního střediska

Pokud iPhone stále odmítá provádět připojení k internetu, pak s vysokou mírou pravděpodobnosti dochází k mechanickému poškození nebo tovární manželství odpovídajícího modulu. Takové problémy by neměly být vyloučeny samostatně doma a je lepší kontaktovat středisko servisní.

Internet nefunguje přes Wi-Fi. Co dělat?

Nejprve musíte pochopit problém ve vašem iPhone/iPad nebo ne. Připojte další zařízení k Wi-Fi (váš počítač, telefon přítele, tchán smartphone atd.Str.).

 • Pokud neexistuje internet, pak je třeba problém hledat v routeru. Přejít na druhý krok.
 • Pokud je na jiných zařízeních internet, přejděte na krok 3.

Přejít do nastavení routeru. Vložte router do adresního řádku prohlížeče IP (často je IP psána na samotný router). To je obvykle: 192.168.Jeden.Jeden. Jděte se přihlásit/heslo z routeru (také na něm často píšou). To je obvykle: admin/admin.

V nastavení routeru hledejte položku se podmínkou připojení k internetu. Můžete bezpečně vylézt na karty. Nemá smysl dávat screenshoty, protože existuje mnoho rauters a nastavení může vypadat jinak. Tam je často snadné pochopit, pokud máte spojení. Dalším způsobem je jen podívat se na žárovky na routeru a přečíst si jejich dešifrování z pokynů pro zařízení.

Pokud se v zásadě nehrajete ve směrovačích a nechcete to rozumět, pak je obtížné s něčím pomoci s něčím. Obecně je vaším úkolem zjistit, zda pro vás internet funguje. Pokud ne, doporučuji zavolat technické podpoře poskytovatele a objasnit, co se stalo s vaším internetem.

Pokud internet na iPhone a iPad zmizel najednou-to je náhle-to je dočasný problém kvůli poskytovateli.

Pokud internet není výhradně na iPhone nebo iPad a další zařízení fungují dokonale, doporučuji, abyste provedli následující akce:

 • Zkontrolujte, zda máte odpor letadla. (Nastavení dubna). Nemělo by být zapnuto.
 • Zkontrolujte, zda jste připojeni k síti Wi-Fi. (Nastavení-wi-fi). Pokud ano, zkuste ji spustit a znovu ji připojte. Poke podél ikony „I“ naproti spojení. V novém okně vyberte „Zapomeňte na tuto síť“. Poté se k tomu znovu připojíme (heslo z Wi-Fi, doufám, že víte?!).
 • Pokud to nepomůže, přejděte do nasazení nastavení. A tam klikněte na „Resetovat nastavení sítě“. Poté se znovu připojte k Wi-Fi.

Výše uvedené akce jsou zpravidla k vyřešení problému nepřítomnosti internetu přes Wi-Fi na iPadu a iPhone. A pokud se nerozhodnete, pak alespoň pochopte, co se děje a dělá nějaké akce. Existují však všechny případy, kdy ani tyto kroky nepomohly. Uvedu několik příkladů řešení problémů.

Můj iPad se nějak nepřipojil k síti Wi-Fi. Ukázalo se, že nepodporoval protokol ochrany WEP (v nastavení routeru, kde nastavení Wi-Fi). Změnil jsem protokol WPA2-PSK na spolehlivější protokol. Bylo to buď na iOS 3, nebo 4. Nevím, jak je situace nyní, ale může mít smysl změnit protokol a heslo na Wi-Fi. Nikdy nevíte, že někdo má připojený k vaší síti a načte celý internet.

Záchranná služba

Nejlogičtější krok, pokud se iPad přestane připojit k Wi-Fi-Reboot připojení. V případě selhání proveďte stejný postup se samotným tabletem. Poté existuje řada závažnějších opatření:

 • Odstranění sítě. Přejděte na hlavní nastavení, vyberte položku sítě. Klikněte na požadovanou síť, klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“. Pokuste se připojit k Wi-Fi.
 • Resetujte nastavení sítě. V části Nastavení vyberte reset (na konci seznamu) a z pěti možností vyberte „Resetovat nastavení sítě“. Metoda je efektivní, ale existuje nevýhoda. uložená hesla zmizí.
 • Změna regionu. Nepochybná metoda spočívá ve změně země (část sítí). Někdy založení regionu amerického tabletu pomáhá vyřešit problém.

Počínaje iPhone 4S představili vývojáři energetický čip Broadcom BCM4330. Často vede k tomu, že Wi-Fi nefunguje na iPadu. Jediným řešením je resetovat nastavení, jehož postup je popsán výše.

Co dělat, pokud se iPad nemůže připojit k Wi-Fi?

Nejprve se ujistěte, že vaše zařízení je v oblasti Wi-Fi Action. Experimentujte s umístěním vašeho zařízení za účelem zlepšení signálu. Zkontrolujte také, zda funguje váš roter Wi-Fi a zda je připojení k internetu přítomno na jiných zařízeních (například na PC nebo notebooku). Pro případ, kdy se restartujte router, stačí vytáhnout zásuvku ze sítě. Zkontrolujte také routerem a v případě potřeby jej aktualizujte. Jsou chvíle, kdy je na vašem iPadu zastaralý, což je také důvod, proč se nepřipojuje k bezdrátové síti. Pokud tedy máte iPad 2 nebo iPad Mini se starou verzí iOS, aktualizujte je.

Pokud je vše v pořádku se zdroji sítě, zkuste jít na Aviamia na vašem zařízení a poté přepněte zpět do normálního režimu. Pokud tento trik nefunguje, restartujte zařízení.

Nefungoval? Pak přejdeme k radikálnějším prostředkům. Chcete.li začít, klikněte na ikonu „I“ v blízkosti vaší sítě a poté klikněte na „Zapomeňte na tuto síť“. Pokud tato metoda vedla k selhání, používáme extrémní metody. v nastavení zařízení vyberte položku „resetovat“, v případě potřeby zadejte heslo a vyberte „Resetovat nastavení sítě“.

Tato možnost nejen resetuje všechna nastavení spojená s internetem, ale také odstraní všechna uložená hesla. Tato metoda by proto měla být používána pouze v extrémních případech.

Další radikální metodou je však obnovení dat ze záložní kopie. Za tímto účelem samozřejmě musíte opatrně uložit zařízení v iTunes. Připojte zařízení k počítači a ručně aktualizujte svůj iPad. Stojí za zmínku, že v tomto případě přijdou absolutně všechna data a vaše zařízení bude, jako by se právě dostalo z krabice.

Stává se také, že důvod není v softwarové části a tablet se nepřipojuje k síti kvůli mechanickému zhroucení. Pamatujte, zda jste v poslední době upustili iPad, nebo zda ležel v syrové místnosti po dlouhou dobu. Mechanická rána nebo vlhkost vstupující do tabletu by mohla vést k rozpadu vlaku spojujícího procesor část iPadu s modem deskou. V tomto případě bude jedinou cestou ven oprava ve specializovaných servisních centrech.

Pokud byl váš iPad přinesen ze Spojených států, pak je záležitost s největší pravděpodobností v nastavení vašeho routeru, což omezuje počet volných kanálů.

Faktem je, že v Evropě se 12 nebo 13 kanálů používá k práci s bezdrátovým připojením a v USA. pouze 11. Pokud tedy váš router provádí distribuci na kanálu 12 nebo 13, pak váš iPad jednoduše nevidí síť. Tento problém lze vyřešit takto:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS